tracker master - en to fur translation catalogue (284 entries)

en: Max bytes to extract
fur: Numar massim di bytes di estrai

en: Maximum number of UTF-8 bytes to extract.
fur: Numar massim di bytes UTF-8 di estrai.

en: Text file allowlist
fur: File di test de liste-permetûts

en: Filename patterns for plain text documents that should be indexed
fur: Modei di nons di files pai documents di test sempliçs che a scugnin jessi metûts te tabele

en: Wait for FS miner to be done before extracting
fur: Spiete che l'analizadôr dal file system al finissi prime di estrai

en: When true, tracker-extract will wait for tracker-miner-fs to be done crawling before extracting meta-data. This option is useful on constrained environment where it is important to list files as fast as possible and can wait to get meta-data later.
fur: Se VÊR, tracker-extract al spietarà che tracker-miner-fs al finissi prime di estrai i meta-dâts. Cheste opzion e je utile sui sistemis limitâts dulà che al è impuartant listâ i files in maniere veloce e al è pussibil spietâ il recupar dai meta-dâts.

en: Enable stemmer
fur: Abilite stemmer

en: Simplify the words to their root to provide more results. E.g. “shelves” and “shelf” to “shel”
fur: Semplifiche la peraule te lôr lidrîs par vê plui risultâts. Par esempli: «cjacare», «cjacari», «cjacarai» in «cjacar»

en: Enable unaccent
fur: Abilite letaris cence acent

en: Translate accented characters to the equivalent unaccented. E.g. “Idéa” to “Idea” for improved matching.
fur: Volte i caratars cun acent intai ecuivalents cence acent. Par esempli: «bruntulâ» in «bruntula».

en: Ignore numbers
fur: Ignore i numars

en: If enabled, numbers will not be indexed.
fur: Se abilitât, i numars no vegnaran metûts te tabele.

en: Initial sleep
fur: Pause iniziâl

en: Initial sleep time, in seconds.
fur: Pause iniziâl, in seconts.

en: Throttle
fur: Regoladôr

en: Indexing speed, the higher the slower.
fur: Velocitât di metude te tabele: plui alt il valôr, plui al sarà lent.

en: Low disk space limit
fur: Limit dal spazi su disc bas

en: Disk space threshold in percent at which to pause indexing, or -1 to disable.
fur: Liminâr in percentuâl dal spazi su disc dulà meti in pause la metude te tabele o -1 par disabilitâle.

en: Crawling interval
fur: Interval acuisizion dâts

en: Interval in days to check whether the filesystem is up to date in the database. 0 forces crawling anytime, -1 forces it only after unclean shutdowns, and -2 disables it entirely.
fur: Interval in dîs par controlâ se il file system al è inzornât te base di dâts. 0 al sfuarce la acuisizion in cualsisei moment, -1 nome dopo che il sisteme si è fermât in maniere no juste, -2 lu disabilite.

en: Removable devices’ data permanence threshold
fur: Liminâr di permanence dai dâts tai dispositîfs estraibii

en: Threshold in days after which files from removables devices will be removed from database if not mounted. 0 means never, maximum is 365.
fur: Limit in dîs daspò di chei i files di dispositîfs estraibii no plui montâts a vignaran gjavâts de base di dâts. 0 al indiche mai, il massim al è 365.

en: Enable monitors
fur: Abilite il monitorâ

en: Set to false to completely disable any file monitoring
fur: Met a FALS par disabilitâ il monitorizâ dai files

en: Index removable devices
fur: Met te tabele dispositîfs estraibii

en: Set to true to enable indexing mounted directories for removable devices.
fur: Met a VÊR par meti te tabele lis cartelis di dispositîfs estraibii montâts.

en: Index optical discs
fur: Met te tabele discs otics

en: Set to true to enable indexing CDs, DVDs, and generally optical media (if removable devices are not indexed, optical discs won’t be either)
fur: Met a VÊR par abilitâ la metude te tabele di CD, DVD e plui in gjenar di dispositîfs otics (se i dispositîfs estraibii no vegnin metûts te tabele alore nancje chei otics lu saran)

en: Index when running on battery
fur: Met te tabele cuant che si va a batarie

en: Set to true to index while running on battery
fur: Met a VÊR par meti te tabele cuant che si funzione alimentâts a batarie

en: Perform initial indexing when running on battery
fur: Eseguìs la metude te tabele iniziâl cuant che si va a batarie

en: Set to true to index while running on battery for the first time only
fur: Met a VÊR par meti te tabele nome pe prime volte cuant che si è alimentâts a batarie

en: Directories to index recursively
fur: Cartelis di meti te tabele in maniere ricorsive

note: Translators: Do NOT translate the directories names in capital. Those are keys used by Tracker.
en: List of directories to index recursively, Special values include: ‘&DESKTOP’, ‘&DOCUMENTS’, ‘&DOWNLOAD’, ‘&MUSIC’, ‘&PICTURES’, ‘&PUBLIC_SHARE’, ‘&TEMPLATES’, ‘&VIDEOS’. See /etc/xdg/user-dirs.defaults and $HOME/.config/user-dirs.default
fur: Liste di cartelis di meti te tabele in maniere ricorsive, i valôrs speciâi a son: ‘&DESKTOP’, ‘&DOCUMENTS’, ‘&DOWNLOAD’, ‘&MUSIC’, ‘&PICTURES’, ‘&PUBLIC_SHARE’, ‘&TEMPLATES’, ‘&VIDEOS’. Consultâ /etc/xdg/user-dirs.defaults e $HOME/.config/user-dirs.default

en: Directories to index non-recursively
fur: Cartelis di meti te tabele in maniere no ricorsive

note: Translators: Do NOT translate the directories names in capital. Those are keys used by Tracker.
en: List of directories to index without inspecting subfolders, Special values include: ‘&DESKTOP’, ‘&DOCUMENTS’, ‘&DOWNLOAD’, ‘&MUSIC’, ‘&PICTURES’, ‘&PUBLIC_SHARE’, ‘&TEMPLATES’, ‘&VIDEOS’. See /etc/xdg/user-dirs.defaults and $HOME/.config/user-dirs.default
fur: Liste di cartelis di meti te tabele cence ispezionâ lis sotcartelis, i valôrs speciâi a son: ‘&DESKTOP’, ‘&DOCUMENTS’, ‘&DOWNLOAD’, ‘&MUSIC’, ‘&PICTURES’, ‘&PUBLIC_SHARE’, ‘&TEMPLATES’, ‘&VIDEOS’. Consultâ /etc/xdg/user-dirs.defaults e $HOME/.config/user-dirs.default

en: Ignored files
fur: Files ignorâts

en: List of file patterns to avoid
fur: Liste di modei di files di ignorâ

en: Ignored directories
fur: Cartelis ignoradis

en: List of directories to avoid
fur: Liste di cartelis di ignorâ

en: Ignored directories with content
fur: Cartelis cun contignût di ignorâ

en: Avoid any directory containing a file blocklisted here
fur: Evite cualsisei cartele che e conten un file listât te liste di bloc achì

en: Cookie not recognized to resume paused miner
fur: Cookie no ricognossût par continuâ l'estratôr di dâts

en: Pause application and reason match an already existing pause request
fur: La aplicazion in pause e la sô reson a corispuindin a une domande esistente

en: less than one second
fur: mancul di un secont

en:  %d day |  %d days
fur[0]:  %d dì
fur[1]:  %d dîs

en:  %2.2d hour |  %2.2d hours
fur[0]:  %2.2d ore
fur[1]:  %2.2d oris

en:  %2.2d minute |  %2.2d minutes
fur[0]:  %2.2d minût
fur[1]:  %2.2d minûts

en:  %2.2d second |  %2.2d seconds
fur[0]:  %2.2d secont
fur[1]:  %2.2d seconts

en: Initial sleep time in seconds, 0->1000 (default=15)
fur: Pause iniziâl in seconts, 0→100 (predefinît=15)

en: Runs until all configured locations are indexed and then exits
fur: Reste in esecuzion fintremai che dutis lis posizions configuradis no sedin metudis te tabele, daspò jes

en: Checks if FILE is eligible for being mined based on configuration
fur: Verifiche che al sedi pussibil estrai dâts di FILE in base ae configurazion

en: Runs for a specific domain ontology
fur: Eseguìs par une specifiche ontologjie di domini

en: Avoids changes in the filesystem
fur: Al evite lis modifichis tal filesystem

en: Displays version information
fur: Mostre informazions su la version

en: Data object “%s” currently exists
fur: L'ogjet dâts «%s» al esist za

en: Data object “%s” currently does not exist
fur: L'ogjet dâts «%s» al moment nol esist

en: Directory is NOT eligible to be indexed (based on filters)
fur: Nol è pussibil meti in tabele la cartele (in base ai filtris)

en: File is NOT eligible to be indexed (based on filters)
fur: Nol è pussibil meti in tabele il file (in base ai filtris)

en: File is NOT eligible to be indexed (hidden file)
fur: Nol è pussibil meti in tabele il file (file platât)

en: File is NOT eligible to be indexed (not an indexed folder)
fur: Nol è pussibil meti in tabele il file (cartele no metude in tabele)

en: Parent directory “%s” is NOT eligible to be indexed (based on filters)
fur: Nol è pussibil meti in tabele la cartele superiôr “%s” (in base ai filtris)

en: Parent directory “%s” is NOT eligible to be indexed (hidden file)
fur: Nol è pussibil meti in tabele la cartele superiôr “%s” (file platât)

en: Parent directory “%s” is NOT eligible to be indexed (based on content filters)
fur: Nol è pussibil meti in tabele la cartele superiôr “%s”

en: Directory is eligible to be indexed
fur: Al è pussibil meti in tabele la cartele

en: File is eligible to be indexed
fur: Al è pussibil meti in tabele il file

note: Translators: this messagge will apper immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the tracker indexer
fur: — fâs partî indicizadôr di tracker

note: Translators: this is a "feed" as in RSS
en: Add feed
fur: Zonte feed

en: Title to use (must be used with --add-feed)
fur: Titul di doprâ (al scugne jessi doprât cun --add-feed)

note: Translators: this is a "feed" as in RSS
en: List feeds
fur: Liste i feeds

note: Translators: this is a "feed" as in RSS
en: Delete feed
fur: Elimine feed

en: Could not establish a connection to Tracker
fur: Impussibil stabilî une conession cun Tracker

en: No error given
fur: Nissun erôr furnît

en: Could not add feed
fur: Impussibil zontâ il feed

en: Could not remove feed
fur: Impussibil gjavâ il feed

en: Could not list feeds
fur: Impussibil listâ i feeds

note: Translators: this messagge will apper immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the feeds indexer
fur: — fâs partî indicizadôr dai feed

note: Translators: this messagge will apper immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the tracker index proxy
fur: — fâs partî il proxy de tabele dal tracker

en: Metadata extraction failed
fur: Estrazion dai meta-dâts falide

en: No metadata or extractor modules found to handle this file
fur: Nol è stât cjatât nissun modul par meta-dâts o di estrazion par gjestî chest file

en: File to extract metadata for
fur: File di dulà tirâ fûr i metadâts

en: MIME type for file (if not provided, this will be guessed)
fur: Gjenar di MIME pal file (se no indicât al ven intuît)

en: Force a module to be used for extraction (e.g. “foo” for “foo.so”)
fur: Sfuarce l'ûs di un modul pe estrazion (par esempli «cjossul» par «cjossul.so»)

en: MODULE
fur: MODUL

en: Output results format: “sparql”, “turtle” or “json-ld”
fur: Formât dai risultâts di jessude: “sparql”, “turtle” o “json-ld”

en: FORMAT
fur: FORMÂT

en: Socket file descriptor for peer-to-peer communication
fur: Descritôr di file socket pe comunicazion peer-to-peer (di une bande a chê altre)

en: Unsupported serialization format “%s”
fur: Formât «%s» di serializazion no supuartât

note: Translators: this message will appear immediately after the usage string - Usage: COMMAND [OPTION]... <THIS_MESSAGE>
en: — Extract file meta data
fur: — Al tire fûr i meta-dâts dai files

en: Filename and mime type must be provided together
fur: Il non file e il gjenar di mime a scugnin jessi indicâts adun

en: Logging, 0 = errors only, 1 = minimal, 2 = detailed and 3 = debug (default=0)
fur: Regjistrazion: 0 = nome erôrs, 1 = minimâl, 2 = detaiade, 3 = debug (predefinît=0)

en: Disable shutting down after 30 seconds of inactivity
fur: Disabilite il distudâ dopo 30 seconts di no ativitât

note: Translators: this message will appear immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the tracker writeback service
fur: — tache il servizi di scriture rimandade di tracker

en: Unavailable
fur: No disponibil

note: generic
en: Initializing
fur: Daûr a inizializâ

en: Processing…
fur: Elaborazion…

en: Fetching…
fur: Daûr a recuperâ…

note: miner/rss
en: Crawling single directory “%s”
fur: Daûr a cjapâ sù dâts nome pe cartele «%s»

en: Crawling recursively directory “%s”
fur: Daûr a cjapâ sù dâts in maniere ricorsive pe cartele «%s»

en: Paused
fur: Interot

en: Idle
fur: Inatîf

en: Follow status changes as they happen
fur: Seguìs i cambiaments di stât apene che a sucedin

en: Watch changes to the database in real time (e.g. resources or files being added)
fur: Ten di voli i cambiaments ae base di dâts in timp reâl (come risorsis o files zontâts)

en: List common statuses for miners
fur: Liste i stâts comuns pai estratôrs

en: Pause a miner (you must use this with --miner)
fur: Interomp un estratôr (al à di jessi doprât cun --miner)

en: REASON
fur: RESON

en: Pause a miner while the calling process is alive or until resumed (you must use this with --miner)
fur: Al interomp un estratôr intant che il procès clamant al è ancjemò atîf o fintremai che nol è stât ripristinât (al à di jessi doprât cun --miner)

en: Resume a miner (you must use this with --miner)
fur: Al torne a meti in vore un estratôr (al à di jessi doprât cun --miner)

en: Miner to use with --resume or --pause (you can use suffixes, e.g. Files or Applications)
fur: Estratôr di doprâ cun --resume o --pause (al è pussibil doprâ sufìs come "Files" o "Aplicazions")

en: MINER
fur: ESTRATÔR

en: List all miners currently running
fur: Liste ducj i estratôrs in esecuzion

en: List all miners installed
fur: Liste ducj i estratôrs instalâts

en: List pause reasons
fur: Liste i motîfs di interuzion

en: List all Tracker processes
fur: Liste ducj i procès di Tracker

en: Use SIGKILL to stop all miners
fur: Dopre SIGKILL par fermâ ducj i estratôrs

en: APPS
fur: APLICAZIONS

en: Use SIGTERM to stop all miners
fur: Dopre SIGTERM par fermâ ducj i estratôrs

en: Starts miners
fur: Al invie i estratôrs

en: Could not get status from miner: %s
fur: Impussibil otignî il stât dal estratôr: %s

note: Translators: %s is a time string
en: %s remaining
fur: ancjemò %s

en: unknown time left
fur: timp restant no cognossût

note: Work out lengths for output spacing
en: PAUSED
fur: INTEROT

en: Not running or is a disabled plugin
fur: No in esecuzion o plugin disabilitât

en: Could not pause miner, manager could not be created, %s
fur: Impussibil interompi l'estratôr, impussibil creâ il gjestôr, %s

en: Attempting to pause miner “%s” with reason “%s”
fur: Tentatîf di interompi l'estratôr «%s» cun la reson «%s»

en: Could not pause miner: %s
fur: Impussibil interompi l'estratôr: %s

en: Cookie is %d
fur: Il cookie al è %d

en: Press Ctrl+C to stop
fur: Frache Ctrl+C par fermâ

en: Could not resume miner, manager could not be created, %s
fur: Impussibil tornâ a meti in vore l'estratôr, impussibil creâ il gjestôr, %s

en: Attempting to resume miner %s with cookie %d
fur: Tentatîf di tornâ a meti in vore l'estratôr %s cul cookie %d

en: Could not resume miner: %s
fur: Impussibil tornâ a meti in vore l'estratôr: %s

en: Done
fur: Fat

en: Could not list miners, manager could not be created, %s
fur: Impussibil elencâ i estratôrs, impussibil creâ il gjestôr, %s

en: Found %d miner installed | Found %d miners installed
fur[0]: Cjatât %d estratôr dâts instalât
fur[1]: Cjatât %d estratôrs dâts instalâts

en: Found %d miner running | Found %d miners running
fur[0]: Cjatât %d estratôr dâts in esecuzion
fur[1]: Cjatât %d estratôrs dâts in esecuzion

en: Could not get pause details, manager could not be created, %s
fur: Impussibil otignî i detais de interuzion, impussibil creâ il gjestôr, %s

en: No miners are running
fur: Nissun estratôr in esecuzion

note: Display states
en: Miners
fur: Estratôrs dâts

en: Application
fur: Aplicazion

en: Reason
fur: Reson

en: No miners are paused
fur: Nissun estratôr dâts interot

en: Could not get SPARQL connection
fur: Impussibil otignî une conession SPARQL

en: Now listening for resource updates to the database
fur: In scolte par inzornaments des risorsis su la base di dâts

en: All nie:plainTextContent properties are omitted
fur: Dutis lis proprietâts nie:plainTextContent a son ometudis

en: Common statuses include
fur: I stâts comuns a includin

en: Could not get status, manager could not be created, %s
fur: Impussibil otignî il stât, impussibil creâ il gjestôr, %s

en: Could not get display name for miner “%s”
fur: Impussibil otignî il non pal estratôr «%s»

en: You can not use miner pause and resume switches together
fur: Nol è pussibil doprâ lis opzions di interuzion e di ripristinament parie

en: You must provide the miner for pause or resume commands
fur: Si scugne furnî l'estratôr pai comants di interuzion o di ripristinament

en: You must provide a pause or resume command for the miner
fur: Si scugne furnî un comant di interuzion o di ripristinament pal estratôr

en: You can not use the --kill and --terminate arguments together
fur: Nol è pussibil doprâ adun i argoments --kill e --terminate

en: Found %d PID… | Found %d PIDs…
fur[0]: Cjatât %d PID…
fur[1]: Cjatâts %d PID…

en: Found process ID %d for “%s”
fur: Cjatât ID di procès %d par «%s»

en: Starting miners…
fur: Daûr a inviâ i estratôrs dâts…

en: Could not start miners, manager could not be created, %s
fur: Impussibil inviâ i estratôrs, impussibil creâ il gjestôr, %s

en: perhaps a disabled plugin?
fur: salacor un plugin disabilitât?

en: If no arguments are given, the status of the data miners is shown
fur: Se nol ven indicât nissun argoment, al ven mostrât il stât dai dâts dai estratôrs

en: Unrecognized options
fur: Opzions no ricognossudis

en: Start, stop, restart and list daemons responsible for indexing content
fur: Tache, ferme, torne invie e liste i demonis responsabii pe metude in tabele dai contignûts

en: Could not get D-Bus connection
fur: Impussibil otignî une conession D-Bus

en: Could not create D-Bus proxy to tracker-store
fur: Impussibil creâ un proxy D-Bus viers tracker-store

en: Could not run tracker-extract:
fur: Impussibil eseguî tracker-extract:

en: Extract metadata from a file
fur: Tire fûr i meta-dâts di un file

en: Adds FILE as an indexed location
fur: Al zonte FILE come posizion metude in tabele

en: Removes FILE from indexed locations
fur: Al gjave FILE des posizions metudis in tabele

en: Makes indexing recursive
fur: Rint ricorsive la metude in tabele

en: “%s” is not a directory
fur: “%s” no je une cartele

note: TRANSLATORS: These are commandline options
en: Either --add or --remove must be provided
fur: Si scugne indicâ o --add o --remove

note: TRANSLATORS: These are commandline options
en: --add and --remove are mutually exclusive
fur: --add e --remove si escludin a vicende

note: TRANSLATORS: These are commandline options
en: --recursive requires --add
fur: --recursive al à bisugne di --add

en: Path
fur: Percors

en: Recursive
fur: Ricorsîf

en: Please specify one or more locations to index.
fur: Par plasê specifiche un o plui posizion par meti in tabele.

en: Index content using the Tracker filesystem miner
fur: Met te tabele il contignût doprant l'estratôr di filesystem Tracker

en: Show full namespaces (i.e. don’t use nie:title, use full URLs)
fur: Mostre il namespace complet (p.e. no doprâ nie:titul, doprâ i URL complets)

en: Show plain text content if available for resources
fur: Mostre, se disponibii, i contignûts in test sempliç pes risorsis

note: To translators: * IRI (International Resource Identifier) is a generalization * of the URI. While URI supports only ASCI encoding, IRI * fully supports international characters. In practice, UTF-8 * is the most popular encoding used for IRI.
en: Instead of looking up a file name, treat the FILE arguments as actual IRIs (e.g. <file:///path/to/some/file.txt>)
fur: Al puest di cirî un non di file, dopre i argoments FILE come dai IRIs (p.e. <file:///percors/a/cualchi/file.txt>)

en: Output results as RDF in Turtle format
fur: Da fûr i risultâts come RDF in formât Turtle

en: RDF property to treat as URL (eg. “nie:url”)
fur: Proprietât RDF di tratâ come URL (p.e. ”nie:url”)

en: Error message
fur: Messaç di erôr

en: Unable to retrieve URN for URI
fur: Impussibil otignî il URN pal URI

en: Unable to retrieve data for URI
fur: Impussibil otignî dâts pal URI

en: No metadata available for that URI
fur: Nissun meta-dât disponibil par chel URI

en: Could not get eligible status:
fur: Impussibil otignî stâts idonis:

en: Retrieve all information available for a certain file
fur: Recupere dutis lis informazions diponibilis par un ciert file

en: Could not kill process %d — “%s”
fur: Impussibil copâ procès %d — «%s»

en: Killed process %d — “%s”
fur: Copât procès %d — «%s»

en: Remove filesystem indexer database
fur: Gjave la base di dâts dal indicizadôr dal filesystem

en: Remove RSS indexer database
fur: Gjave la base di dâts dal indicizadôr RSS

en: Erase indexed information about a file, works recursively for directories
fur: Scancele la informazion metude te tabele in merit di un file, al funzione in maniere ricorsive pes cartelis

note: Now, delete the element recursively
en: Deleting…
fur: Daûr a eliminâ…

en: The indexed data for this file has been deleted and will be reindexed again.
fur: I dâts metûts te tabele par chest file a son stâts eliminâts e si tornarà a metiju te tabele di gnûf.

en: Reset the index and configuration
fur: Ristabilìs la tabele e la configurazion

en: Search for content matching TERMS, by type or across all types.
fur: Cîr contignûts che a sodisfin i TIERMINS, par gjenar o su ducj i gjenars.

en: Search for files
fur: Cîr files

en: Search for folders
fur: Cîr cartelis

en: Search for music files
fur: Cîr files musicâi

en: Search for music albums (--all has no effect on this)
fur: Cîr album musicâi (--all nol fâs nissun efiet chi)

en: Search for music artists (--all has no effect on this)
fur: Cîr artiscj musicâi (--all nol fâs nissun efiet chi)

en: Search for image files
fur: Cîr files imagjin

en: Search for video files
fur: Cîr files di videos

en: Search for document files
fur: Cîr files di document

en: Search for software (--all has no effect on this)
fur: Cîr software (--all nol fâs nissun efiet chi)

en: Search for software categories (--all has no effect on this)
fur: Cîr categoriis software (--all nol fâs nissun efiet chi)

en: Search for feeds (--all has no effect on this)
fur: Cîr feed (--all nol fâs nissun efiet chi)

en: Limit the number of results shown
fur: Limitâ il numar di risultâts mostrâts

en: Offset the results
fur: Apliche un offset al risultât

en: Use OR for search terms instead of AND (the default)
fur: Dopre OR al puest di AND (predefinît) pai tiermins cirûts

en: Show URNs for results (doesn’t apply to --music-albums, --music-artists, --feeds, --software, --software-categories)
fur: Mostre i URN pai risultâts (no si apliche a --music-albums, --music-artists, --feeds, --software, --software-categories)

en: Return all non-existing matches too (i.e. include unmounted volumes)
fur: Torne ancje dutis lis corispondence no-esistentis (al inclût i volums no montâts)

en: Disable showing snippets with results. This is only shown for some categories, e.g. Documents, Music…
fur: No sta mostrâ i tocs cui risultâts; chest al è mostrât nome par cualchi categorie come Documents, Musiche…

en: Disable Full Text Search (FTS). Implies --disable-snippets
fur: Disabilite la ricercje su dut il test (FTS). Al impliche --disable-snippets

en: Disable color when printing snippets and results
fur: Disabilite i colôrs tal mostrâ i tocs e i risultâts

en: search terms
fur: tiermins di cirî

en: TERMS
fur: TIERMINS

en: Could not get search results
fur: Impussibil otignî i risultâts di ricercje

en: No files were found
fur: Nol è stât cjatât nissun file

en: No artists were found
fur: Nol è stât cjatât nissun artist

en: Artists
fur: Artiscj

en: No music was found
fur: Nol è stât cjatât nissun toc musicâl

en: Albums
fur: Album

en: No feeds were found
fur: Nol è stât cjatât nissun feed

en: Feeds
fur: Feed

en: No software was found
fur: Nissun software cjatât

en: No software categories were found
fur: No je stade cjatade nissune categorie software

en: Software Categories
fur: Categoriis software

en: No results were found matching your query
fur: Nissun risultât cjatât che al corispuint ae interogazion

en: Results
fur: Risultâts

en: Search for content by type or across all types
fur: Cîr contignûts par gjenar o su ducj i gjenars

en: Show statistics for current index / data set
fur: Mostre statistichis sui dâts/tabele atuâi

en: EXPRESSION
fur: ESPRESSION

en: Could not get Tracker statistics
fur: Impussibil otignî lis statistichis di Tracker

en: No statistics available
fur: Nissune statistiche disponibile

note: To translators: This is to say there are no * statistics found. We use a "Statistics: * None" with multiple print statements
en: Statistics:
fur: Statistichis:

note: To translators: This is to say there are no * tags found with a particular unique ID. * files found associated with multiple tags, e.g.: * *   Files: *     None * resources found associated with this tag, e.g.: *   Tags (shown by name): * tags found for a particular file, e.g.: *   /path/to/some/fil
en: None
fur: Nissun

en: Could not get basic status for Tracker
fur: Impussibil otignî il stât di Tracker

en: Message
fur: Messaç

en: Currently indexed
fur: Za metût te tabele

en: %d folder | %d folders
fur[0]: %d cartele
fur[1]: %d cartelis

en: Remaining space on database partition
fur: Spazi restant su la partizion de base di dâts

en: Data is still being indexed
fur: La metude te tabele dai dâts e je ancjemò in vore

en: Estimated %s left
fur: Si stime che a mancjin %s

en: All data miners are idle, indexing complete
fur: Ducj i estratôrs a son inatîfs, metude te tabele completade

en: %d recorded failure | %d recorded failures
fur[0]: %d faliment regjistrât
fur[1]: %d faliments regjistrâts

en: No reports found
fur: Nissun rapuart cjatât

en: Provide status and statistics on the data indexed
fur: Furnìs il stât e lis statistichis sui dâts metûts te tabele

en: List all tags (using FILTER if specified; FILTER always uses logical OR)
fur: Liste dutis lis etichetis (doprant FILTRI se specificât, FILTRI al dopre simpri il OR logjic)

en: FILTER
fur: FILTRI

en: Show files associated with each tag (this is only used with --list)
fur: Mostre i files associâts cun ognidune etichete (doprade nome cun --list)

en: Add a tag (if FILEs are omitted, TAG is not associated with any files)
fur: Zonte une etichete (se FILE al è ometût, ETICHETE no ven associade a nissun file)

en: TAG
fur: ETICHETE

en: Delete a tag (if FILEs are omitted, TAG is removed for all files)
fur: Elimine une etichete (Se FILE al è ometût, ETICHETE e je gjavade di ducj i files)

en: Description for a tag (this is only used with --add)
fur: Descrizion par une etichete (doprade nome cun --add)

en: STRING
fur: STRINGHE

en: Use AND for search terms instead of OR (the default)
fur: Dopre AND invezit di OR (predefinît) pai tiermins cirûts

en: NOTE: Limit was reached, there are more items in the database not listed here
fur: NOTE: si è rivâts al limit, a son altris vôs te base di dâts no listadis chi

en: Could not get file URNs
fur: Impussibil otignî i URN dal file

en: Could not get files related to tag
fur: Impussibil otignî i files relatîfs ae etichete

en: Could not get all tags in the database
fur: Impussibil otignî dutis lis etichetis te base di dâts

en: No files have been tagged
fur: Nissun file al è stât etichetât

en: Could not get files for matching tags
fur: Impussibil otignî i files che a corispuindin aes etichetis

en: No files were found matching ALL of those tags
fur: Nissun file al è stât cjatât che al corispuindi a DUTIS chês etichetis

en: Could not get all tags
fur: Impussibil otignî dutis lis etichetis

en: No tags were found
fur: No je stade cjatade nissune etichete

en: Tags (shown by name)
fur: Etichetis (mostradis par non)

en: No files were modified
fur: Nissun file al è stât modificât

en: Files do not exist or aren’t indexed
fur: I files no esistin o no son metûts te tabele

en: Could not add tag
fur: Impussibil zontâ la etichete

en: Tag was added successfully
fur: Zonte de etichete riessude

en: Could not add tag to files
fur: Impussibil zontâ la etichete ai files

en: Tagged
fur: Etichetât

en: Not tagged, file is not indexed
fur: No etichetât, il file nol è metût te tabele

en: Could not get tag by label
fur: Impussibil otignî la liste des etichetis

en: No tags were found by that name
fur: No je stade cjatade nissune etichete cun chel non

en: None of the files had this tag set
fur: Nissun dai files al veve stabilide cheste etichete

en: Could not remove tag
fur: Impussibil gjavâ la etichete

en: Tag was removed successfully
fur: Etichete gjavade cun sucès

en: Untagged
fur: Cence etichete

en: File not indexed or already untagged
fur: File no metût te tabele o etichete za gjavade

en: The --list option is required for --show-files
fur: La opzion --list e covente par --show-files

en: The --and-operator option can only be used with --list and tag label arguments
fur: Al è pussibil doprâ la opzion --and-operator nome cun --list e nons di etichetis

en: Add and delete actions can not be used together
fur: Lis azions "zonte" e "elimine" no puedin jessi dopradis adun

en: The --description option can only be used with --add
fur: Al è pussibil doprâ la opzion --description nome cun --add

en: Add, remove and list tags
fur: Zonte, gjave e liste lis etichetis
