tracker-miners master - en to kab translation catalogue (258 entries)

en: Max bytes to extract
kab: Amḍan n yibiten afellay ara yettwassfen

en: Maximum number of UTF-8 bytes to extract.
kab: Amḍan afellay n UTF-8 yibiten ara yettwassfen.

en: Text file allowlist
kab: Tabdart n yifuyla n uḍris i yettwasirgen

en: Wait for FS miner to be done before extracting
kab: Rǧu amassaf FS ad yemmed send tussfa

en: Enable stemmer
kab: Rmed stemmer

en: Enable unaccent
kab: Rmed tukksa n usfir

en: Ignore numbers
kab: Zgel iεeggalen

en: If enabled, numbers will not be indexed.
kab: Ma yella yettwarmed, iεeggalen ur ttwasemitaren ara.

en: Initial sleep
kab: Taguni tamezwarut

en: Initial sleep time, in seconds.
kab: Akud amezwaru n yiḍes, s tsinin.

en: Low disk space limit
kab: Talast n tallunt n uḍebsi tuder

en: Crawling interval
kab: Asnirem n uzilal

en: Enable monitors
kab: Rmed isefraken

en: Index removable devices
kab: Smiter yibenkan yettwakkasan

en: Index when running on battery
kab: Amatar lawan n usenker ɣef uẓru

en: Set to true to index while running on battery
kab: Sbadu ɣer tidet i usmiter lawan n usenker ɣef uẓru

en: Perform initial indexing when running on battery
kab: Selkem asmiter amezwaru lawan n uselkem ɣef uẓru

en: Set to true to index while running on battery for the first time only
kab: Sbadu ɣer tidet i usmiter lawan n usenker ɣef uẓru i wakud kan amezwaru

en: Directories to index recursively
kab: Ikarame ara yettwasmitren s wudem asnalas

en: Ignored files
kab: Ifuyla i yettwanfen

en: List of file patterns to avoid
kab: Tabdart n tneɣrufin n yifuyla iwumi ara twexreḍ

en: Ignored directories
kab: Ikaramen i yettwazgalen

en: List of directories to avoid
kab: Tabdart n tneɣrufin n yikaramen iwumi ara twexreḍ

en: Ignored directories with content
kab: Ikaramen i yettwazgalen akked ugbur

en: Avoid any directory containing a file blocklisted here
kab: Wexxeṛ ɣef kra n ukaram ideg llan yifuyla i d-yettwabdaren deg tebdart-a

en: Cookie not recognized to resume paused miner
kab: Anagi n tuqqna d arussin i wallus n umassaf i iḥebsen

en: Pause application and reason match an already existing pause request
kab: Asnas n useḥbes akked ssebba yemṣada d ussuter n useḥbes yellan yakan

en: less than one second
kab: ddaw n yiwet n tasint

en:  %d day |  %d days
kab[0]:  %d n wass
kab[1]:  %d n wussan

en:  %2.2d hour |  %2.2d hours
kab[0]:  %2.2d n usrag
kab[1]:  %2.2d n yisragen

en:  %2.2d minute |  %2.2d minutes
kab[0]:  %2.2d tesdat
kab[1]:  %2.2d tesdatin

en:  %2.2d second |  %2.2d seconds
kab[0]:  %2.2d tasint
kab[1]:  %2.2d tsinin

en: Initial sleep time in seconds, 0->1000 (default=15)
kab: Akud amezwaru n yiḍes deg tsinin, 0- >1000 (default=15)

en: Runs until all configured locations are indexed and then exits
kab: Yettwaselkam alamma meṛṛa idgan yettusewlen ad ttwasmitren, syen ad iffeɣ

en: Checks if FILE is eligible for being mined based on configuration
kab: Yessenqad ma yella AFAYLU yewjed i wakken ad yettwassef almend n uswel

en: FILE
kab: AFAYLU

en: Avoids changes in the filesystem
kab: Wexxer i yisenfal deg unagraw n yifuyla

en: Displays version information
kab: Yeskanay talɣut n lqem

en: Data object “%s” currently exists
kab: Taɣawsa n yisefka "%s" tella yakan

en: Data object “%s” currently does not exist
kab: Taɣawsa n yisefka "%s" ulac-itt

en: Directory is NOT eligible to be indexed (based on filters)
kab: Akaram UR issaweḍ ARA ad yettusmiter (almend n yimsizedgen)

en: File is NOT eligible to be indexed (based on filters)
kab: Afaylu UR issaweḍ ARA ad yettusmiter (almend n yimsizedgen)

en: File is NOT eligible to be indexed (hidden file)
kab: Afaylu UR issaweḍ ARA ad yettusmiter (d afyu yeffren)

en: File is NOT eligible to be indexed (not an indexed folder)
kab: Afaylu UR issaweḍ ARA ad yettusmiter (mačči d akaram i yettwasmitren)

en: Parent directory “%s” is NOT eligible to be indexed (based on filters)
kab: Akaram amaraw "%s" UR issaweḍ ARA ad yettusmiter (almend n yimsizedgen)

en: Parent directory “%s” is NOT eligible to be indexed (hidden file)
kab: Akaram amaraw "%s" UR issaweḍ ARA ad yettusmiter (almend n yimsizedgen)

en: Parent directory “%s” is NOT eligible to be indexed (based on content filters)
kab: Akaram amaraw "%s" UR issaweḍ ARA ad yettusmiter (almend n yimsizedgen n ugbur)

en: Directory is eligible to be indexed
kab: Akaram ur issaweḍ ara ad yettusmiter

en: File is eligible to be indexed
kab: Afaylu ur issaweḍ ara ad yettusmiter

note: Translators: this messagge will apper immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the tracker indexer
kab: — senker amatar n uḍfar

note: Translators: this is a "feed" as in RSS
en: Add feed
kab: Rnu asuddim

en: Title to use (must be used with --add-feed)
kab: Azwel ara yettwasqedcen (ilaq ad yettwaseqdec s --add-feed)

note: Translators: this is a "feed" as in RSS
en: List feeds
kab: Tabdart n yisuddam

note: Translators: this is a "feed" as in RSS
en: Delete feed
kab: Kkes asuddim

en: Could not establish a connection to Tracker
kab: Yegguma ad isserked tuqqna ɣer Tracker

en: No error given
kab: Ulac tuccḍa i d-yettwamudden

en: Could not add feed
kab: Yegguma ad yernu asuddim

en: Could not remove feed
kab: Yegguma ad yekkes asuddim

en: Could not list feeds
kab: Yegguma ad d-yebder isuddam

note: Translators: this messagge will apper immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the feeds indexer
kab: — senker amatar n yisuddam

note: Translators: this messagge will apper immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the tracker index proxy
kab: — senker apṛuksi n umatar n uḍfar

en: Metadata extraction failed
kab: Tussfa n yiɣefisefka tecceḍ

en: No metadata or extractor modules found to handle this file
kab: Ulac iɣefisefka neɣ izegrar n umassaf i usefrek i wawway n ufaylu-a

en: File to extract metadata for
kab: Afaylu i tussfa n yiɣefisefka i

en: Force a module to be used for extraction (e.g. “foo” for “foo.so”)
kab: Ḥettem azegrir ad yettwaseqdac i tussfa (am. "foo" i "foo.so")

en: MODULE
kab: AZEGRIR

en: Output results format: “sparql”, “turtle” or “json-ld”
kab: Amasal n yigmaḍ n unekcum: “sparql”, “turtle” neɣ “json-ld”

en: FORMAT
kab: AMASAL

en: Socket file descriptor for peer-to-peer communication
kab: Anaglam n ufaylu socket i teywalt seg yixef ɣer yixef

en: Unsupported serialization format “%s”
kab: Amasal n usmizrer "%s" ur yettwasefrak ara

note: Translators: this message will appear immediately after the usage string - Usage: COMMAND [OPTION]... <THIS_MESSAGE>
en: — Extract file meta data
kab: — Ssef iɣefisefka n ufaylu

en: Filename and mime type must be provided together
kab: Isem n ufaylu d wanaw n MIME ilaq ad d-ttwamuddent akken

en: Logging, 0 = errors only, 1 = minimal, 2 = detailed and 3 = debug (default=0)
kab: Tuqqna, 0 = tuccḍiwin kan, 1 = adday, 2 = lqayen akked 3 = aseɣti(amezwer=0)

en: Unavailable
kab: Ulac-it

note: generic
en: Initializing
kab: Awennez

en: Processing…
kab: Asesfer…

en: Fetching…
kab: Ddu ad tnadiḍ…

note: miner/rss
en: Crawling single directory “%s”
kab: Asnirem n ukaram ayiwen "%s"

en: Crawling recursively directory “%s”
kab: Asnirem yezgan i ukaram "%s"

en: Paused
kab: Yeḥbes

en: Idle
kab: Arurmid

en: Follow status changes as they happen
kab: Ḍfer isenfal n waddaden akken ḍerrun

en: List common statuses for miners
kab: Bder-d addaden imugna i yimassafen

en: Pause a miner (you must use this with --miner)
kab: Seḥbes amassaf (ilaq ad t-tesqedceḍ akked --miner)

en: REASON
kab: TAΓẒINT

en: COOKIE
kab: INAGAN N TUQQNA

en: Miner to use with --resume or --pause (you can use suffixes, e.g. Files or Applications)
kab: Amassaf ara yettwaseqdacen akked --resume neɣ --pause (tzemreḍ ad tesqedceḍ uzwiren, am. Ifuyla neɣ Isnasen)

en: MINER
kab: AMASSAF

en: List all miners currently running
kab: Bder akk imassafen yettwaselkamen imira

en: List all miners installed
kab: Bder akk imassafen yettwasbedden

en: List pause reasons
kab: Bder-d ssebbat n uḥbas

en: List all Tracker processes
kab: Bder akk ikalayen n Tracker

en: Use SIGKILL to stop all miners
kab: Seqdec SIGKILL i useḥbes n meṛṛa imassafen

en: APPS
kab: ISNASEN

en: Use SIGTERM to stop all miners
kab: Seqdec SIGTERM i useḥbes n meṛṛa imassafen

en: Starts miners
kab: Issenkar imassafen

en: Could not get status from miner: %s
kab: Yegguma ad d-yawi addaden seg umassaf: %s

note: Translators: %s is a time string
en: %s remaining
kab: %s i d-yeqqimen

en: unknown time left
kab: akud i d-yeqqimen d arussin

note: Work out lengths for output spacing
en: PAUSED
kab: Yeḥbes

en: Not running or is a disabled plugin
kab: Ur yettwaselkam ara neɣ d azegrir yensan

en: Could not pause miner, manager could not be created, %s
kab: Yegguma ad isseḥbes amassaf, amsefrak ur yezmir ara ad yettwarnu, %s

en: Attempting to pause miner “%s” with reason “%s”
kab: Yegguma ad iseḥbes amassaf "%s" ssebba n "%s"

en: Could not pause miner: %s
kab: Yegguma ad iseḥbes amassaf: %s

en: Cookie is %d
kab: Inagan n tuqqna %d

en: Press Ctrl+C to stop
kab: Sit ɣef Ctrl+C i useḥbes

en: Could not resume miner, manager could not be created, %s
kab: Yegguma ad yales umassaf, yegguma ad yettwarnu usefrak, %s

en: Attempting to resume miner %s with cookie %d
kab: Aneεruḍ n wallus n umassaf %s s unagi n tuqqna %d

en: Could not resume miner: %s
kab: Yegguma ad yales umassaf: %s

en: Done
kab: Immed

en: Could not list miners, manager could not be created, %s
kab: Yegguma ad d-ibder imassafen, yegguma ad yettwarnu usefrak, %s

en: Found %d miner installed | Found %d miners installed
kab[0]: Yettwaf %d umassaf i yettwasbedden
kab[1]: Ttwafen %d yimassafen i yettwasbedden

en: Found %d miner running | Found %d miners running
kab[0]: Yettwaf %d umassaf i yettwaselkamen
kab[1]: Ttwafen %d yimassafen i yettwaselkamen

en: Could not get pause details, manager could not be created, %s
kab: Yegguma ad isseḥbes talqayt, amsefrak ur yezmir ara ad yettwarnu, %s

en: No miners are running
kab: Ulac imassafen la yettwaselkamen

note: Display states
en: Miners
kab: Imassafen

en: Application
kab: Asnas

en: Reason
kab: Taɣẓint

en: No miners are paused
kab: Ulac imassafen i iḥebsen

en: Could not get SPARQL connection
kab: Yegguma ad d-yawi tuqqna SPARQL

en: Now listening for resource updates to the database
kab: Ad nsell tura ileqman n yiɣbula n taffa n yisefka

en: Common statuses include
kab: Ad iḥaz addaden inmiliyen

en: Could not get status, manager could not be created, %s
kab: Yegguma ad d-yawi addad, amsefrak yegguma ad yettwarnu, %s

en: Could not get display name for miner “%s”
kab: Yegguma ad d-yawi isem n uskan i umassaf "%s"

en: You can not use miner pause and resume switches together
kab: Ur tezmireḍ ara ad tesqedceḍ amassaf n uḥbas akked win n wallus ɣef tikkelt

en: You must provide the miner for pause or resume commands
kab: Ilaq ad tmuddeḍ amassaf i tiludna n uḥbas neɣ n wallus

en: You must provide a pause or resume command for the miner
kab: Ilaq ad tmuddeḍ tiludna n uḥbas neɣ n wallus i umassaf

en: Found %d PID… | Found %d PIDs…
kab[0]: Yettwaf %d PID…
kab[1]: Ttwafen %d PID…

en: Found process ID %d for “%s”
kab: Asulay n ukala %d i yettwafen i "%s"

en: Starting miners…
kab: Asenker n yimassafen…

en: Could not start miners, manager could not be created, %s
kab: Yegguma ad isenker imassafen, yegguma ad yettwarnu usefrak, %s

en: perhaps a disabled plugin?
kab: ahat d azegrir yensan?

en: If no arguments are given, the status of the data miners is shown
kab: Ma yella ur d-ttwamudden ara ifukal, igmaḍ n yimassafen n yisefka ad ttwaskanen

en: Unrecognized options
kab: Tixtiṛiyin ur yettwaqbalen ara

en: Start, stop, restart and list daemons responsible for indexing content
kab: Bdu, seḥbes, ales asenker syen bder daemons imasayen n usmiter n ugbur

en: Could not get D-Bus connection
kab: Yegguma ad d-yesεu tuqqna ɣer D-Bus

en: Could not create D-Bus proxy to tracker-store
kab: Yegguma ad yernu apṛuksi D-Bus i tḥanut n uḍfar

en: Could not run tracker-extract:
kab: Yegguma ad isselkem tussfa n uneḍfar:

note: Translators: This is a CLI command name that should not be translated.
en: extract
kab: ssef

en: Extract metadata from a file
kab: Ssef iɣefsefka seg ufaylu

en: Adds FILE as an indexed location
kab: Irennu AFAYLU am wadig yettwasmitren

en: Removes FILE from indexed locations
kab: Itekkes AFAYLU am wadigen yettwasmitren

en: Makes indexing recursive
kab: Yettarra asmiter d asnalas

en: “%s” is not a directory
kab: "%s" mačči d akaram

note: TRANSLATORS: These are commandline options
en: Either --add or --remove must be provided
kab: Ilaq amuddu --add neɣ --remove

note: TRANSLATORS: These are commandline options
en: --add and --remove are mutually exclusive
kab: --add akked --remove d ttemsuffaɣen

note: TRANSLATORS: These are commandline options
en: --recursive requires --add
kab: --recursive yesra --add

en: Path
kab: Abrid

en: Recursive
kab: Analas

note: Translators: This is a CLI command name that should not be translated.
en: index
kab: amatar

en: Index content using the Tracker filesystem miner
kab: Smiter agbur s useqdec n umassaf n unagraw n yifuyla Tracker

en: Output results as RDF in Turtle format
kab: Igmaḍ n unekcum am RDF deg umasal Turtle

en: RDF property to treat as URL (eg. “nie:url”)
kab: Arat RDF ara yettuneḥsaben am URL (am. “nie:url”)

en: Error message
kab: Tuccḍa deg yizen

en: Unable to retrieve URN for URI
kab: D awezɣi ad d-yerr URN i URI

en: Unable to retrieve data for URI
kab: D awezɣi ad d-yerr isefka i URI

en: No metadata available for that URI
kab: Ulac taffa n yisefka i yellan i URI-a

en: Could not get eligible status:
kab: Yegguma ad d-yawi addad n usireg:

note: Translators: This is a CLI command name that should not be translated.
en: info
kab: talɣut

en: Retrieve all information available for a certain file
kab: Err-d akk talɣut i yellan i kra n yifuyla

en: Could not kill process %d — “%s”
kab: Yegguma ad ineɣ akala %d — “%s”

en: Killed process %d — “%s”
kab: Yettwanɣa akala %d — “%s”

en: Remove filesystem indexer database
kab: Kkes taffa n yisefka n umatar n unagraw n yifuyla

en: Remove RSS indexer database
kab: Kkes taffa n yisefka n umatar n RSS

note: Now, delete the element recursively
en: Deleting…
kab: Tukksa…

note: Translators: This is a CLI command name that should not be translated.
en: reset
kab: wennez

en: Reset the index and configuration
kab: Wennez amatar akked twila

en: Search for content matching TERMS, by type or across all types.
kab: Nadi ɣef ugbur yemṣadan TEWTILIN, s wanaw neɣ gar akk anawaen.

en: Search for files
kab: Nadi ifuyla

en: Search for folders
kab: Nadi ɣef yikaramen

en: Search for music files
kab: Nadi ɣef yifuyla n uẓawan

en: Search for music albums (--all has no effect on this)
kab: Nadi ɣef yilbumen n uẓawan (--akk ulac asemdu fell-as)

en: Search for music artists (--all has no effect on this)
kab: Nadi ɣef yinaẓurin n uẓawan (--akk ulac asemdu fell-as)

en: Search for image files
kab: Nadi ɣef yifuyla n tugna

en: Search for video files
kab: Nadi ɣef yifuyla n tvidyut

en: Search for document files
kab: Nadi ɣef yifuyla n yisemli

en: Search for software (--all has no effect on this)
kab: Nadi ɣef useɣẓan (--akk ulac asemdu fell-as)

en: Search for software categories (--all has no effect on this)
kab: Nadi ɣef taggayin n useɣẓan (--akk ulac asemdu fell-as)

en: Search for feeds (--all has no effect on this)
kab: Nadi ɣef yisuddam (--akk ulac asemdu fell-as)

en: Limit the number of results shown
kab: Talast n umḍan n yigmaḍ ara yettwaskanen

en: Offset the results
kab: Ankaz n yigmaḍ

en: Use OR for search terms instead of AND (the default)
kab: Seqdec NEΓ i unadi n tewtilin deg wadeg n AND (amezwer)

en: Disable color when printing snippets and results
kab: Sens ini lawan n usiggez n yinegzumen akked yigmaḍ

en: search terms
kab: nadi awalen

en: TERMS
kab: AWALEN

en: Could not get search results
kab: Yegguma ad d-yawi igmaḍ n unadi

en: No files were found
kab: Ulac ifuyla i yettwafen

en: Files
kab: Ifuyla

en: No artists were found
kab: Ulac inaẓuren i yettwafen

en: Artists
kab: Inaẓuren

en: No music was found
kab: Ulac aẓawan i yettwafen

en: Albums
kab: Albumen

en: No feeds were found
kab: Ulac isuddam i yettwafen

en: Feeds
kab: Isuddam

en: No software was found
kab: Ulac iseɣẓanen i yettwafen

en: Software
kab: Aseɣẓan

en: No software categories were found
kab: Ulac taggayin n useɣẓan i yettwafen

en: Software Categories
kab: Taggayin n useɣẓan

en: No results were found matching your query
kab: Ulac igmaḍ i yettwafen mṣadan ɣer ussuter-ik

en: Results
kab: Igmaḍ

note: Translators: This is a CLI command name that should not be translated.
en: search
kab: anadi

en: Search for content by type or across all types
kab: Nadi ɣef ugbur s wanaw neɣ deg wanawen

en: Show statistics for current index / data set
kab: Sken tidaddanin i umatar / tagrumma n taffa n yisefka imiranen

en: EXPRESSION
kab: TANFALIT

en: Could not get Tracker statistics
kab: Yegguma ad d-yawi tidaddanin n Tracker

en: No statistics available
kab: Ulac tidaddanin i yellan

note: To translators: This is to say there are no * statistics found. We use a "Statistics: * None" with multiple print statements
en: Statistics:
kab: Tidaddanin:

note: To translators: This is to say there are no * tags found with a particular unique ID. * files found associated with multiple tags, e.g.: * *   Files: *     None * resources found associated with this tag, e.g.: *   Tags (shown by name): * tags found for a particular file, e.g.: *   /path/to/some/fil
en: None
kab: Ula d yiwen

en: Could not get basic status for Tracker
kab: Yegguma ad d-yawi addad azadur i Tracker

en: Message
kab: Izen

en: Currently indexed
kab: Yettwasmiter melmi kan

en: %d file | %d files
kab[0]: %d ufaylu
kab[1]: %d yifuyla

en: %d folder | %d folders
kab[0]: %d ukaram
kab[1]: %d yikaramen

en: Remaining space on database partition
kab: Tallunt i d-yeqqimen ɣef uḥric n taffa n yisefka

en: Data is still being indexed
kab: Isefka mazal-iten deg usmiter

en: Estimated %s left
kab: Mazal %s i yettuṛaǧun

en: All data miners are idle, indexing complete
kab: Akk imassafen n yisefka d irurmiden, asmiter yemmed

en: %d recorded failure | %d recorded failures
kab[0]: %d uɣelluy i yettwaskelsen
kab[1]: %d yiɣelluyen i yettwaskelsen

en: No reports found
kab: Ulac ineqqisen i yettwafen

note: Translators: This is a CLI command name that should not be translated.
en: status
kab: addad

en: FILTER
kab: IMSIZDEG

en: Show files associated with each tag (this is only used with --list)
kab: Sken ifuyla yeqqnen s yal tabzimt (ayagi yettwaseqdec kan --list)

en: Add a tag (if FILEs are omitted, TAG is not associated with any files)
kab: Rnu tabzimt (ma yella IFUYLA ttwakksen, TABZIMT tettwakkes i meṛṛa ifuyla)

en: TAG
kab: TABZIMT

en: Delete a tag (if FILEs are omitted, TAG is removed for all files)
kab: Kkes tabzimt (ma yella IFUYLA ttwakksen, TABZIMT tettwakkes i meṛṛa ifuyla)

en: Description for a tag (this is only used with --add)
kab: Aglam i tebzimt (ayagi yettwaseqdac kan akked --add)

en: STRING
kab: AZRIR

en: Use AND for search terms instead of OR (the default)
kab: Seqdec AKKED i unadi n tewtilin deg wadeg n NEΓ (amezwer)

en: FILE…
kab: AFAYLU…

en: FILE [FILE…]
kab: AFAYLU [FILE…]

en: Could not get file URNs
kab: Yegguma ad d-yawi URNs n ufaylu

en: Could not get files related to tag
kab: Yegguma ad d-yawi ifuyla yeqqnen ɣer tebzimt

en: Could not get all tags in the database
kab: Yegguma ad -dyawi akk tibzimin n taffa n yisefka

en: No files have been tagged
kab: Ulac ifuyla i d-yettwabedren

en: Could not get files for matching tags
kab: Yegguma ad d-yawi ifuyla i tebzimin yemṣadan

en: No files were found matching ALL of those tags
kab: Ulac ifuyla i yettwafen mṣadan AKK d tebzimin-a

en: Could not get all tags
kab: YEgguma ad d-yawi akk tibzimin

en: No tags were found
kab: Ulac tibzimin i yettwafen

en: Tags (shown by name)
kab: Tibzimin 'ttwaskanet s yisem)

en: No files were modified
kab: Ulac ifuyla i yetwasneflen

en: Files do not exist or aren’t indexed
kab: Ifuyla ulac-iten neɣ ur ttwasmitren ara

en: Could not add tag
kab: Yegguma ad yernu tabzimt

en: Tag was added successfully
kab: Tettwarna tebzimt akken iwata

en: Could not add tag to files
kab: Ur yezmir ara ad yernu tabzimt ɣer yifuyla

en: Tagged
kab: Yettwabzem

en: Not tagged, file is not indexed
kab: Ur yettwabzem ara, afaylu ur yettwasmiter ara

en: Could not get tag by label
kab: YEgguma ad d-yawi tabzimt s tebzimt

en: No tags were found by that name
kab: Ulac tibzimin i yettwafen s yisem-a

en: None of the files had this tag set
kab: Ulac yiwen seg yifuyla i yesεan tabzimt-a

en: Could not remove tag
kab: Ur yezmir ara ad yekkes tabzimt

en: Tag was removed successfully
kab: Tabzimt tettwakkes akken iwata

en: Untagged
kab: Tekkes-as tebzimt

en: File not indexed or already untagged
kab: Afaylu ur yettwasmiter ara neɣ tettwakkes-as tebzimt yakan

en: The --list option is required for --show-files
kab: Taxtiṛt --tabdart tettwasra i --sken-afaylu

en: Add and delete actions can not be used together
kab: Tigawin n tmerna d tukksa ur zmirent ara ad ttwasqedcent akken

en: The --description option can only be used with --add
kab: Taxtiṛt --aglam tezmer kan ad tettwaseqdac akked --rnu

note: Translators: This is a CLI command name that should not be translated.
en: tag
kab: tabzimt

en: Add, remove and list tags
kab: Rnu, kkes, smizwer tibzimin
