tracker 1.13.x - en to nb translation catalogue (84 entries)

en: unknown time
nb: ukjent tid

en: less than one second
nb: mindre enn ett sekund

note: Translators: this is %2.2d hours
en:  %2.2dh
nb: %2.2dt

en:  %d day |  %d days
nb[0]: %d dag
nb[1]: %d dager

en:  %2.2d hour |  %2.2d hours
nb[0]: %2.2d time
nb[1]: %2.2d timer

en:  %2.2d minute |  %2.2d minutes
nb[0]: %2.2d minutt
nb[1]: %2.2d minutter

en:  %2.2d second |  %2.2d seconds
nb[0]: %2.2d sekund
nb[1]: %2.2d sekunder

en: Applications
nb: Programmer

en: Applications data miner
nb: Datagraver for programmer

en: Runs until all applications are indexed and then exits
nb: Kjører til alle programmer er indeksert og avslutter

en: Displays version information
nb: Vis versjonsinformasjon

note: Translators: this messagge will apper immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the application data miner
nb: – start datagraver for programmer

en: Tracker Application Miner
nb: Tracker datagraver for programmer

en: Indexes information about applications installed
nb: Indekserer informasjon om installerte programmer

en: File System
nb: Filsystem

en: File system data miner
nb: Filsystem datagraver

en: Log verbosity
nb: Detaljgrad for logg

en: Log verbosity.
nb: Detaljgrad for logg.

en: Indexing speed, the higher the slower.
nb: Indekseringshastighet, høyere er tregere.

en: Low disk space limit
nb: Grense for lite diskplass

en: Crawling interval
nb: Graveintervall

en: Enable monitors
nb: Slå på overvåkin

en: Index removable devices
nb: Indekser flyttbare enheter

en: Index optical discs
nb: Indekser optiske plater

en: Index when running on battery
nb: Indekser når datamaskinen kjører på batteri

en: Set to true to index while running on battery
nb: Sett til «true» for å indeksere på batteristrøm

en: Directories to index recursively
nb: Kataloger som skal indekseres rekursivt

en: Ignored files
nb: Ignorerte filer

en: List of file patterns to avoid
nb: Liste med filmønstre som skal unngås

en: Ignored directories
nb: Ignorerte mapper

en: List of directories to avoid
nb: Liste med mapper som skal unngås

en: Ignored directories with content
nb: Ignorerte mapper med innhold

en: FILE
nb: FIL

en: Data object “%s” currently exists
nb: Dataobjekt «%s» eksisterer allerede

en: Data object “%s” currently does not exist
nb: Dataobjekt «%s» eksisterer ikke

en: Directory is eligible to be mined (based on rules)
nb: Katalogen er kvalifisert for utgraving (basert på regler)

en: Directory is NOT eligible to be mined (based on rules)
nb: Katalogen er IKKE kvalifisert for utgraving (basert på regler)

en: Directory is eligible to be mined (based on contents)
nb: Katalogen er kvalifisert for utgraving (basert på innhold)

en: Directory is NOT eligible to be mined (based on contents)
nb: Katalogen er IKKE kvalifisert for utgraving (basert på innhold)

en: Directory is eligible to be monitored (based on config)
nb: Katalogen er kvalifisert for overvåking (basert på konfigurasjon)

en: Directory is NOT eligible to be monitored (based on config)
nb: Katalogen er IKKE kvalifisert for overvåking (basert på konfigurasjon)

en: File is eligible to be monitored (based on config)
nb: Filen er kvalifisert for overvåking (basert på konfigurasjon)

en: File is NOT eligible to be monitored (based on config)
nb: Filen er IKKE kvalifisert for overvåking (basert på konfigurasjon)

en: File or Directory is eligible to be monitored (based on config)
nb: Fil eller katalog er kvalifisert for overvåking (basert på konfigurasjon)

en: File or Directory is NOT eligible to be monitored (based on config)
nb: Fil eller katalog er IKKE kvalifisert for overvåking (basert på konfigurasjon)

en: File is eligible to be mined (based on rules)
nb: Filen er kvalifisert for utgraving (basert på regler)

en: File is NOT eligible to be mined (based on rules)
nb: Filen er IKKE kvalifisert for utgraving (basert på regler)

en: Would be indexed
nb: Vil bli indeksert

en: Yes
nb: Ja

en: No
nb: Nei

en: Would be monitored
nb: Ville blitt overvåket

note: Translators: this messagge will apper immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the tracker indexer
nb: – start tracker indeksering

en: Tracker File System Miner
nb: Tracker filsystemgraver

en: Crawls and processes files on the file system
nb: Graver etter og prosesserer filer i filsystemet

en: RSS/ATOM Feeds
nb: RSS/ATOM-strømmer

en: Fetch RSS/ATOM Feeds
nb: Hent RSS/ATOM-strømmer

note: Translators: this is a "feed" as in RSS
en: Add feed
nb: Legg til strøm

en: Title to use (must be used with --add-feed)
nb: Tittel som skal brukes (må brukes sammen med --add-feed)

note: Translators: this messagge will apper immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the feeds indexer
nb: – start indeksering av strømmer

en: Could not establish a connection to Tracker
nb: Kunne ikke etablere en tilkobling til Tracker

en: No error given
nb: Ingen feil oppgitt

en: Could not add feed
nb: Kunne ikke legge til strøm

en: Tracker RSS/ATOM Feeds Miner
nb: Tracker graver for RSS/ATOM-strømmer

en: Fetch RSS/ATOM feeds
nb: Hent RSS/ATOM-strømmer

en: Extractor
nb: Uthenter

en: Metadata extractor
nb: Metadatauthenter

en: Max bytes to extract
nb: Maks antal bytes som skal hentes ut

en: Maximum number of UTF-8 bytes to extract.
nb: Maksimalt antall UTF-8 bytes som skal hentes ut.

en: Max media art width
nb: Maksimal bredde på bildekunst

en: Metadata extraction failed
nb: Uthenting av metadata feilet

en: No metadata or extractor modules found to handle this file
nb: Ingen metadata eller uthentingsmoduler funnet for håndtering av denne filen

en: Logging, 0 = errors only, 1 = minimal, 2 = detailed and 3 = debug (default = 0)
nb: Logging, 0 = kun feil, 1 = minimal, 2 = detaljert og 3 = feilsøking (forvalg = 0)

en: File to extract metadata for
nb: Fil som det skal hentes metadata for

en: MIME type for file (if not provided, this will be guessed)
nb: MIME-type for filen (hvis ikke oppgitt vil den bli gjettet)

en: Force a module to be used for extraction (e.g. “foo” for “foo.so”)
nb: Tving en modul for bruk ved uthenting (f.eks. «foo» for «foo.so»)

en: MODULE
nb: MODUL

en: Output results format: “sparql”, or “turtle”
nb: Format for utdataresultat: «sparql» eller «turtle»

en: Unsupported serialization format “%s”
nb: Ikke støttet serialiseringsformat «%s»

note: Translators: this message will appear immediately after the usage string - Usage: COMMAND [OPTION]... <THIS_MESSAGE>
en: — Extract file meta data
nb: – Hent ut metadata for fil

en: Filename and mime type must be provided together
nb: Filnavn og MIME-type må oppgis sammen

en: Tracker Metadata Extractor
nb: Tracker metadataekstrakt

en: Extracts metadata from local files
nb: Henter ut metadata fra lokale filer

en: Disable shutting down after 30 seconds of inactivity
nb: Deaktiver nedstenging etter 30 sekunder med inaktivitet

note: Translators: this message will appear immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the tracker writeback service
nb: – start trackers tilbakeskrivingstjeneste
