tracker master - en to oc translation catalogue (569 entries)

en: All posts
oc: Totes los articles

en: By usage
oc: Per utilizacion

en: unknown time
oc: data desconeguda

en: less than one second
oc: mens d'una segonda

note: Translators: this is %d days
en:  %dd
oc:  %d j

note: Translators: this is %2.2d hours
en:  %2.2dh
oc:  %2.2d h

note: Translators: this is %2.2d minutes
en:  %2.2dm
oc:  %2.2d m

note: Translators: this is %2.2d seconds
en:  %2.2ds
oc:  %2.2d s

en:  %d day |  %d days
oc[0]:  %d jorn
oc[1]:  %d jorns

en:  %2.2d hour |  %2.2d hours
oc[0]:  %2.2d ora
oc[1]:  %2.2d oras

en:  %2.2d minute |  %2.2d minutes
oc[0]:  %2.2d minuta
oc[1]:  %2.2d minutas

en:  %2.2d second |  %2.2d seconds
oc[0]:  %2.2d segonda
oc[1]:  %2.2d segondas

en: Maximum length of a word to be indexed
oc: Longor maximala dels mots d'indexar

en: Words with more characters than this length will be ignored by the indexer.
oc: Los mots que contenon mai de caractèrs qu'aqueste nombre seràn ignorats per l'indexador.

en: Maximum number of words to index in a document
oc: Nombre maximum de mots d'indexar per document

en: Indexer will read only this maximum number of words from a single document.
oc: L'indexador legirà pas qu'aqueste nombre maximum de mots per un meteis document.

en: Enable stemmer
oc: Activar la racinizacion

en: Simplify the words to their root to provide more results. E.g. 'shelves' and 'shelf' to 'shel'
oc: Simplifica los mots a lor raiç per provesir mai de resultats. Per ex. « contrarotlar », « contrarotlador » en « contraròtle »

en: Enable unaccent
oc: Activar la desaccentuacion

en: Translate accented characters to the equivalent unaccented. E.g. 'Idéa' to 'Idea' for improved matching.
oc: Transfòrma los caractèrs accentuats en lor equivalent pas accentuat. Per ex. « idèa » en « idea » per una recèrca mai eficaça.

en: Ignore numbers
oc: Ignorar los nombres

en: If enabled, numbers will not be indexed.
oc: Se activat, los nombres son pas indexats.

en: Ignore stop words
oc: Ignorar los mots voids

en: If enabled, the words listed in the stop-words list are ignored. E.g. common words like 'the', 'yes', 'no', etc.
oc: Se activat, los mots de la lista dels mots voids son ignorats. Per ex., de mots corrents coma « lo », « òc », « non », etc.

en: Maximum size of journal
oc: Talha maximala del jornal

en: Size of the journal at rotation in MB. Use -1 to disable rotating.
oc: Talha del jornal a la rotacion en Mo. -1 desactiva la rotacion.

en: Location of journal pieces
oc: Emplaçament dels elements de jornal

en: Where to store a journal chunk when it hits the max size.
oc: Ont enregistrar un element de jornal quand aqueste atenh la talha maximala.

en: Error starting 'tar' program
oc: Error d'aviada del programa « tar »

en: No error given
oc: Cap d'error pas indicada

en: Unknown error, 'tar' exited with status %d
oc: Error desconeguda, « tar » a quitat amb l'estat %d

en: Operation not supported
oc: Operacion pas presa en carga

en: Pause application and reason match an already existing pause request
oc: L'aplicacion e la rason de la pausa que correspond a una requèsta de pausa existís ja

en: Cookie not recognized to resume paused miner
oc: Lo cookie es pas reconegut per reaviar lo collector en pausa

en: Data store is not available
oc: Lo depaus de donadas es pas disponible

en: No network connection
oc: Pas cap de connexion ret

en: Indexing not recommended on this network connection
oc: L'indexacion es pas recomandada amb aquesta connexion ret

en: Applications
oc: Aplicacions

en: Applications data miner
oc: Collector de donadas d'aplicacions

en: Logging, 0 = errors only, 1 = minimal, 2 = detailed and 3 = debug (default=0)
oc: Tipe de rapòrt, 0 = errors solament, 1 = minimal, 2 = detalhat e 3 = desbugatge (valor per defaut = 0)

en: Runs until all applications are indexed and then exits
oc: Fonciona fins al moment que totas las aplicacions seràn indexadas, puèi quita

note: Daemon options
en: Displays version information
oc: Aficha las informacions de version

note: Translators: this messagge will apper immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: - start the application data miner
oc: - avia lo collector d'aplicacions

en: Tracker Application Miner
oc: Collector d'aplicacions de Tracker

en: Indexes information about applications installed
oc: Indèxa las informacions relativas a las aplicacions installadas

en: File System
oc: Sistèma de fichièrs

en: File system data miner
oc: Collector de donadas del sistèma de fichièrs

en: Log verbosity
oc: Verbositat de la jornalizacion

en: Log verbosity.
oc: Verbositat de la jornalizacion.

en: Initial sleep
oc: Pausa iniciala

en: Initial sleep time, in seconds.
oc: Temps de som inicial en segondas.

en: Scheduler priority when idle
oc: Prioritat del planificador quand es inactiu

en: The scheduler is the kernel component that decides which runnable application will be executed by the CPU next. Each application has an associated scheduling policy and priority.
oc: Lo planificador es lo component del nucli que decidís de la prochèna aplicacion a èsser aviada per lo processor. Cada aplicacion possedís sas pròprias règlas de planificacion e de prioritat.

en: Throttle
oc: Performància

en: Indexing speed, the higher the slower.
oc: Velocitat d'indexacion, mai lo nombre es naut, mens l'indexacion es rapida.

en: Low disk space limit
oc: Limit d'espaci de disc feble

en: Disk space threshold in percent at which to pause indexing, or -1 to disable.
oc: Sulhet d'espaci de disc exprimit en percentatge a partir del qual cal metre l'indexacion en pausa o -1 per desactivar.

en: Crawling interval
oc: Interval de reïndexacion

en: Interval in days to check whether the filesystem is up to date in the database. 0 forces crawling anytime, -1 forces it only after unclean shutdowns, and -2 disables it entirely.
oc: Interval, en jorns, entre las verificacions de mesa a jorn del sistèma de fichièrs dins la basa de donadas. 0 fòrça l'indexacion constanta, -1 fòrça l'indexacion aprèp d'atudaments inapropriats e -2 la desactiva completament.

en: Removable devices' data permanence threshold
oc: Sulhet de persisténcia de las donadas dels mèdias amovibles

en: Threshold in days after which files from removables devices will be removed from database if not mounted. 0 means never, maximum is 365.
oc: Relambi en jorns aprèp lo qual los fichièrs dels mèdias amovibles son suprimits de la basa de donadas se son pas estats montats. 0 significa pas jamai, lo maximum es 365.

en: Enable monitors
oc: Activar la susvelhança

en: Set to false to completely disable any file monitoring
oc: Definir a fals (false) per desactivar completament tota susvelhança de fichièr

en: Enable writeback
oc: Activar l'escritura diferida

en: Set to false to completely disable any file writeback
oc: Definir a fals (false) per desactivar completament tota escritura diferida dels fichièrs

en: Index removable devices
oc: Indexar los mèdias amovibles

en: Set to true to enable indexing mounted directories for removable devices.
oc: Definir a verai (true) per activar l'indexacion dels repertòris montats sus de mèdias amovibles.

en: Index optical discs
oc: Indexar los disques optics

en: Set to true to enable indexing CDs, DVDs, and generally optical media (if removable devices are not indexed, optical discs won't be either)
oc: Definir a verai (true) per activar l'indexacion dels CD, DVD e autres supòrts optics (se los mèdias amovibles son pas indexats, los disques optics tanpauc)

en: Index when running on battery
oc: Indexar al moment del foncionament sus batariá

en: Set to true to index while running on battery
oc: Definir a verai (true) per indexar al moment del foncionament sus batariá

en: Perform initial indexing when running on battery
oc: Efectuar l'indexacion iniciala al moment del foncionament sus batariá

en: Set to true to index while running on battery for the first time only
oc: Definir a verai (true) per indexar al moment del foncionament sus batariá, solament lo primièr còp

en: Directories to index recursively
oc: Repertòris d'indexar recursivament

en: List of directories to index recursively, Special values include: &amp;DESKTOP, &amp;DOCUMENTS, &amp;DOWNLOAD, &amp;MUSIC, &amp;PICTURES, &amp;PUBLIC_SHARE, &amp;TEMPLATES, &amp;VIDEOS. See /etc/xdg/user-dirs.defaults and $HOME/.config/user-dirs.default
oc: Lista de repertòris d'indexar recursivament. Certanas valors an una significacion particulara : &amp;DESKTOP, &amp;DOCUMENTS, &amp;DOWNLOAD, &amp;MUSIC, &amp;PICTURES, &amp;PUBLIC_SHARE, &amp;TEMPLATES, &amp;VIDEOS. Veire /etc/xdg/user-dirs.defaults e $HOME/.config/user-dirs.default

en: Directories to index non-recursively
oc: Repertòris d'indexar de manièra non recursiva

en: List of directories to index without inspecting subfolders, Special values include: &amp;DESKTOP, &amp;DOCUMENTS, &amp;DOWNLOAD, &amp;MUSIC, &amp;PICTURES, &amp;PUBLIC_SHARE, &amp;TEMPLATES, &amp;VIDEOS. See /etc/xdg/user-dirs.defaults and $HOME/.config/user-dirs.default
oc: Lista de repertòris d'indexar sens prene en compte los sosdorsièrs. Certanas valors an una significacion particulara : &amp;DESKTOP, &amp;DOCUMENTS, &amp;DOWNLOAD, &amp;MUSIC, &amp;PICTURES, &amp;PUBLIC_SHARE, &amp;TEMPLATES, &amp;VIDEOS. Veire /etc/xdg/user-dirs.defaults e $HOME/.config/user-dirs.default

en: Ignored files
oc: Fichièrs ignorats

en: List of file patterns to avoid
oc: Lista de motius de fichièrs d'ignorar

en: Ignored directories
oc: Repertòris ignorats

en: List of directories to avoid
oc: Lista de repertòris d'ignorar

en: Ignored directories with content
oc: Repertòris ignorats segon lor contengut

en: Avoid any directory containing a file blacklisted here
oc: Ignorar tot repertòri contenant un fichièr sus aquesta lista negra

en: Initial sleep time in seconds, 0->1000 (default=15)
oc: Temps de som inicial en segondas, de 0 a 1000 (valor per defaut = 15)

en: Runs until all configured locations are indexed and then exits
oc: Fonciona fins al moment que totes los emplaçaments configurats son indexats, puèi quitte

en: Checks if FILE is eligible for being mined based on configuration
oc: Verifica se FICHIÈR es susceptible d'èsser extrait en foncion de la configuracion

en: FILE
oc: FICHIÈR

en: Data object '%s' currently exists
oc: L'objet de donada « %s » existís ja

en: Data object '%s' currently does not exist
oc: L'objet de donada « %s » existís pas encara

en: Directory is eligible to be mined (based on rules)
oc: Lo dorsièr es susceptible d'èsser extrait (en foncion de las règlas)

en: Directory is NOT eligible to be mined (based on rules)
oc: Lo dorsièr es PAS susceptible d'èsser extrait (en foncion de las règlas)

en: Directory is eligible to be mined (based on contents)
oc: Lo dorsièr es susceptible d'èsser extrait (sur la base del contengut)

en: Directory is NOT eligible to be mined (based on contents)
oc: Lo dorsièr es PAS susceptible d'èsser extrait (en foncion del contengut)

en: Directory is eligible to be monitored (based on config)
oc: Lo dorsièr es susceptible d'èsser susvelhat (en foncion de la configuracion)

en: Directory is NOT eligible to be monitored (based on config)
oc: Lo dorsièr es PAS susceptible d'èsser susvelhat (en foncion de la configuracion)

en: File is eligible to be monitored (based on config)
oc: Lo fichièr es susceptible d'èsser susvelhat (en foncion de la configuracion)

en: File is NOT eligible to be monitored (based on config)
oc: Lo fichièr es PAS susceptible d'èsser susvelhat (en foncion de la configuracion)

en: File or Directory is eligible to be monitored (based on config)
oc: Lo fichièr o lo dorsièr es susceptible d'èsser susvelhat (en foncion de la configuracion)

en: File or Directory is NOT eligible to be monitored (based on config)
oc: Lo fichièr o lo dorsièr es PAS susceptible d'èsser susvelhat (en foncion de la configuracion)

en: File is eligible to be mined (based on rules)
oc: Lo fichièr es susceptible d'èsser extrait (en foncion de las règlas)

en: File is NOT eligible to be mined (based on rules)
oc: Lo fichièr es PAS susceptible d'èsser extrait (en foncion de las règlas)

en: Would be indexed
oc: Deuriá èsser indexat

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Would be monitored
oc: Deuriá èsser susvelhat

note: Translators: this messagge will apper immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: - start the tracker indexer
oc: - avia l'indexador de tracker

en: Low battery
oc: Batariá febla

en: Low disk space
oc: Espaci de disc feble

en: Tracker File System Miner
oc: Collector del sistèma de fichièrs de Tracker

en: Crawls and processes files on the file system
oc: Percor e analisa los fichièrs del sistèma de fichièrs

en: RSS/ATOM Feeds
oc: Flux RSS/ATOM

en: Fetch RSS/ATOM Feeds
oc: Percor los fluxes RSS/ATOM

note: Translators: this is a "feed" as in RSS
en: Add feed
oc: Apondre lo flux

en: Title to use (must be used with --add-feed)
oc: Títol del flux (deu èsser utilizat amb --add-feed)

note: Translators: this messagge will apper immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: - start the feeds indexer
oc: - avia l'indexador de fluxes

en: Could not establish a connection to Tracker
oc: Impossible d'establir una connexion cap a Tracker

en: Could not add feed
oc: Impossible d'apondre lo flux

en: Tracker RSS/ATOM Feeds Miner
oc: Collector dels fluxes RSS/ATOM de Tracker

en: Fetch RSS/ATOM feeds
oc: Percor los fluxes RSS/ATOM

en: Userguides
oc: Guidas d'utilizacion

en: Userguide data miner
oc: Collector de donadas dels guidas d'utilizacion

note: Translators: this messagge will apper immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: - start the user guides data miner
oc: - avia lo collector dels guidas d'utilizacion

en: Tracker User Guides Miner
oc: Collector dels manuals d'utilizacion de Tracker

en: Crawls and processes user guides in shared areas
oc: Percor e analisa los manuals d'utilizacion en zònas partejadas

en: Emails
oc: Corrièrs electronics

en: Evolution Email miner
oc: Collector dels corrièrs electronics d'Evolution

en: Push data to Tracker to make it queryable.
oc: Manda las donadas a Tracker per las rendre interrogablas.

en: Processing…
oc: Tractament en cors…

note: Create dialog and embed vbox.
en: Tags
oc: Etiquetas

en: _Set the tags you want to associate with the %d selected item: | _Set the tags you want to associate with the %d selected items:
oc[0]: _Definissètz las etiquetas que volètz atribuir a l'element seleccionat :
oc[1]: _Definissètz las etiquetas que volètz atribuir als %d elements seleccionats :

en: Metadata extractor
oc: Extractor de metadonadas

en: Max bytes to extract
oc: Maximum d'octets d'extraire

en: Maximum number of UTF-8 bytes to extract.
oc: Nombre maximum d'octets UTF-8 d'extraire.

en: Max media art width
oc: Largor maximum de l'imatge mèdia

en: Maximum width in pixels for any media art extracted. Anything bigger is resized. Set to -1 to disable saving media art from files. Setting to 0 sets no limit on the media art width.
oc: Definís la largor maximum en pixèls de tot imatge mèdia extraita. Tota talha superiora es redimensionada. Definir la valor a -1 per desactivar l'enregistrament d'imatges mèdias dels fichièrs. Definir la valor a 0 per desactivar la constrenta de largor maximum.

en: Wait for FS miner to be done before extracting
oc: Esperar que lo collector del sistèma de fichièrs siá acabat abans d'extraire

en: When true, tracker-extract will wait for tracker-miner-fs to be done crawling before extracting meta-data. This option is useful on constrained environment where it is important to list files as fast as possible and can wait to get meta-data later.
oc: Se verai (true), tracker-extract espèra que tracker-miner-fs siá acabat abans de començar d'extraire las metadonadas. Aquesta opcion es utila dins un environament limitat ont es important de listar los fichièrs lo mai rapidament possible e ont l'extraccion de las metadonadas pòt esperar.

en: Metadata extraction failed
oc: Fracàs de l'extraccion de las metadonadas

en: No metadata or extractor modules found to handle this file
oc: Cap de modul d'extraccion gerís pas aqueste fichièr o las metadonadas son absentas

en: Logging, 0 = errors only, 1 = minimal, 2 = detailed and 3 = debug (default = 0)
oc: Tipe de rapòrt, 0 = errors solament, 1 = minimal, 2 = detalhat e 3 = desbugatge (valor per defaut = 0)

en: File to extract metadata for
oc: Fichièr per lo qual extraire las metadonadas

en: MIME type for file (if not provided, this will be guessed)
oc: Tipe MIME del fichièr (serà endevinat se pas provesit)

en: Force a module to be used for extraction (e.g. "foo" for "foo.so")
oc: Fòrça l'utilizacion d'un modul per l'extraccion (per ex. « foo » per « foo.so »)

en: MODULE
oc: MODUL

note: Translators: this message will appear immediately after the usage string - Usage: COMMAND [OPTION]... <THIS_MESSAGE>
en: - Extract file meta data
oc: - extrai las metadonadas del fichièr

en: Filename and mime type must be provided together
oc: Lo nom de fichièr e lo tipe MIME devon èsser provesits conjuntament

en: Tracker Metadata Extractor
oc: Extractor de Metadonadas de Tracker

en: Extracts metadata from local files
oc: Extrai las metadonadas dels fichièrs locals

en: Default View
oc: Vista per defaut

en: When 0, default view of tracker-needle will be Icons view. When 1, default view of tracker-needle will be Categories view. When 2, default view of tracker-needle will be Files view.
oc: Quand aquesta clau val 0, la vista per defaut de tracker-needle es la en icònas. Quand val 1, la vista per defaut es la en categorias. Enfin per 2, la vista serà la en fichièrs.

en: Desktop Search
oc: Recèrca sus aqueste ordenador

en: Find what you're looking for on this computer by name or content using Tracker
oc: Trobar çò que cercatz sus aqueste ordenador per son nom o son contengut en utilizant Tracker

en: Display results by category, for example, Music, Videos, Applications, etc. This includes searching the contents of files where applicable.
oc: Afichar los resultats per categoria, per exemple Musica, Vidèos, Aplicacions, etc. Aquò compren la recèrca del contengut dels fichièrs, se fa mestièr.

en: Display results by files found in a list
oc: Afichar los resultats per fichièrs trobats dins una lista

en: Display found images
oc: Afichar los imatges trobadas

en: Find search criteria inside files
oc: Recercar dins los fichièrs

en: Find search criteria in file titles
oc: Recercar dins los títols de fichièrs

en: Find search criteria in file tags only (separated by comma)
oc: Recercar dins las etiquetas de fichièrs unicament (separadas per de virgulas)

en: _Search:
oc: R_ecèrca :

en: Show tagging panel which allows editing tags of selected results
oc: Afichar lo panèl de las etiquetas per permetre la modificacion de las etiquetas dels resultats seleccionats

en: Show statistics about the data stored
oc: Afichar d'estatisticas a prepaus de las donadas enregistradas

en: _Set the tags you want to associate with the %d selected items:
oc: _Definissètz las etiquetas que volètz atribuir als %d elements seleccionats :

en: Add tag
oc: Apondre l'etiqueta

en: Remove selected tag
oc: Suprimir l'etiqueta seleccionada

en: Search criteria was too generic
oc: Lo critèri de recèrca èra tròp generica

en: Only the first 500 items will be displayed
oc: Sols los 500 primièrs elements seràn afichats

en: Print version
oc: Aficha la version

en: [SEARCH-CRITERIA]
oc: [CRITÈRIS-DE-RECÈRCA]

en: Desktop Search user interface using Tracker
oc: Interfàcia utilizaire de recèrca Tracker

note: Label for dialog
en: The statistics represented here do not reflect their availability, rather the total data stored:
oc: Las estatisticas afichadas aici representan pas lor disponibilitat, mas puslèu la totalitat de las donadas emmagazinadas :

en: Tag | Tags
oc[0]: Etiqueta
oc[1]: Etiquetas

en: Contact | Contacts
oc[0]: Contacte
oc[1]: Contactes

en: Audio | Audios
oc[0]: Son
oc[1]: Sons

en: File | Files
oc[0]: Fichièr
oc[1]: Fichièrs

en: Folder | Folders
oc[0]: Dorsièr
oc[1]: Dorsièrs

en: Image | Images
oc[0]: Imatge
oc[1]: Imatges

en: Application | Applications
oc[0]: Aplicacion
oc[1]: Aplicacions

note: case "nmm:Video":
en: Video | Videos
oc[0]: Vidèo
oc[1]: Vidèos

en: Music Track | Music Tracks
oc[0]: Pista musicala
oc[1]: Pistas musicalas

en: Photo | Photos
oc[0]: Fòto
oc[1]: Fòtos

en: Playlist | Playlists
oc[0]: Lista de lectura
oc[1]: Listas de lectura

en: Email | Emails
oc[0]: Corrièr electronic
oc[1]: Corrièrs electronics

en: Bookmark | Bookmarks
oc[0]: Signet
oc[1]: Signets

en: Name
oc: Nom

en: No items currently selected
oc: Pas cap d'element actualament seleccionat

en: Could not update tags
oc: Impossible de metre a jorn las etiquetas

en: Could not remove tag
oc: Impossible de levar l'etiqueta

en: Could not retrieve tags for the current selection
oc: Impossible de recuperar las etiquetas que correspondon a la seleccion actuala

en: Could not add tag
oc: Impossible d'apondre l'etiqueta

en: Could not update tags for file
oc: Impossible de metre a jorn las etiquetas del fichièr

en: Today
oc: Uèi

en: Tomorrow
oc: Deman

en: Yesterday
oc: Ièr

note: Translators: %d is replaced with a number of days. It's always greater than 1
en: %ld day from now | %ld days from now
oc[0]: Dins %ld jorn
oc[1]: Dins %ld jorns

note: Translators: %d is replaced with a number of days. It's always greater than 1
en: %ld day ago | %ld days ago
oc[0]: I a %ld jorn
oc[1]: I a %ld jorns

en: Less than one second
oc: Mens d'una segonda

en: No Search Results
oc: Pas cap de resultat de recèrca

en: Select the view on the toolbar for the content you want, e.g. everything, files or just images
oc: Causissètz l'afichatge que volètz veire dins la barra d'aisinas, per ex. tot, solament los fichièrs o solament los imatges

en: Start to search using the entry box above
oc: Aviatz una recèrca en vos servissent del camp de picada çaisús

en: Last Changed
oc: Darrièra modificacion

en: Size
oc: Talha

en: Music
oc: Musica

en: Images
oc: Imatges

en: Videos
oc: Vidèos

en: Mail
oc: Corrièrs electronics

en: Folders
oc: Dorsièrs

en: Bookmarks
oc: Signets

en: Items
oc: Elements

en: Loading…
oc: Cargament…

en: %d Page | %d Pages
oc[0]: %d pagina
oc[1]: %d paginas

en: _Show Parent Directory
oc: _Afichar un dorsièr parent

en: _Tags…
oc: E_tiquetas…

en: Search and Indexing
oc: Recèrca e indexacion

en: Configure file indexing with Tracker
oc: Configurar l'indexacion dels fichièrs amb Tracker

en: Indexing Preferences
oc: Preferéncias d'indexacion

en: _Monitor file and directory changes
oc: _Susvelhar las modificacions dels fichièrs e dorsièrs

en: Enable when running on _battery
oc: Activar al moment del foncionament sus _batariá

en: Enable for _initial data population
oc: Activar per la populacion de donadas _iniciala

en: Include _removable media
oc: Inclure los mèdias _amovibles

en: This covers ALL removable media, memory cards, CDs, DVDs, etc.
oc: Aquò inclutz TOTES los mèdias amovibles (cartas memòrias, CD, DVD, etc.)

en: Include optical di_scs
oc: Inclure los disques _optics

en: Semantics
oc: e Semantic

en: The  scheduler  is  the kernel component that decides which runnable application will be executed by the CPU next.  Each application has an associated scheduling  policy and priority.
    
    This option allows you to make Tracker take a back seat and not eat up too much CPU time if you have other applications more deserving of it.
oc: Lo planificador es lo component del nucli que decidís de la prochena aplicacion a èsser aviada per lo processor. Cada aplicacion possedís sas pròprias règlas de planificacion e de prioritat.
    
    Aquesta opcion vos permet de far trabalhar Tracker en rèireplan e de consomar pas tròp de temps CPU se avètz d'autras aplicacions mai prioritàrias.

en: Index content in the background:
oc: Indexar lo contengut en rèireplan :

en: O_nly when computer is not being used
oc: S_olament quand l'ordenador es inutilizat

en: Indexing content will be <b>much slower</b> but other applications will have priority.
oc: L'indexacion del contengut va <b>beaucoup alentir</b>, mas las autras aplicacions auràn la prioritat.

en: _While other applications are running, except for initial data population
oc: _Pendent que d'autras aplicacions son en cors, levat per la population de donadas iniciala

en: Indexing content will be <b>much slower</b> but other applications will have priority. This will only be the case on the <b>first index</b> of your content after you start your computer from a new install
oc: L'indexacion de contengut va <b>alentir bravament</b>, mas las autras aplicacions auràn la prioritat. Aquò serà pas lo cas que per la <b>primièra indexacion</b> aprèp la primièra aviada de vòstre ordenador en seguida d'una novèla installacion

en: While _other applications are running
oc:  Pendent que d'_autras aplicacions son en cors

en: Indexing content will be as <b>fast</b> as possible but other applications may suffer and be slower as a result.
oc: L'indexacion del contengut serà tan <b>rapida</b> coma possible, mas las autras aplicacions riscan de ne patir e d'alentir en consequéncia.

en: Stop indexing when _disk space is below:
oc: Arrestar l'indexacion quand l'espaci de _disc es inferior a :

en: Limitations
oc: Limits

en: Indexed content from removable devices that have not been inserted for a while, are cleaned up to avoid build up of unused resources.
oc: Lo contengut indexat dels periferics amovibles, pas brancats dempuèi un certan temps, es escafat per evitar l'acumulacion de ressorsas inutilizadas.

en: Days before deleting removable devices:
oc: Nombre de jorns abans la supression dels periferics amovibles :

en: Garbage Collection
oc: Amassabrigalhas

en: Indexing
oc: Indexacion

en: Special locations such as your <b>Home</b>, <b>Desktop</b> or <b>Documents</b> directory, can be easily toggled below. This will add or remove their real paths from the list underneath.
    
    If a directory is toggled to <b>Recurse</b>, it means that all sub-directories underneath it will also be indexed. Otherwise, only files immediately in that directory will be indexed.
oc: Los emplaçaments especials coma vòstres repertòris <b>Dorsièr personal</b>, <b>Burèu</b> o <b>Documents</b> pòdon aisidament èsser basculats en dejós. Aquò apond o suprimís lors camins réels de la lista en bas.
    
    Se un dorsièr es basculat en <b>recursiu</b>, aquò mena totes los sosdorsièrs en dejós a èsser tanben indexats. Siquenon, sols los fichièrs contenguts dirèctament dins aqueste dorsièr seràn indexats.

en: Index Home Directory
oc: Indexar lo « Dorsièr personal »

en: Index Desktop Directory
oc: Indexar lo dorsièr « Burèu »

en: Index Documents Directory
oc: Indexar lo dorsièr « Documents »

en: Index Music Directory
oc: Indexar lo dorsièr « Musica »

en: Index Pictures Directory
oc: Indexar lo dorsièr « Imatges »

en: Index Videos Directory
oc: Indexar lo dorsièr « Vidèos »

en: Index Download Directory
oc: Indexar lo dorsièr « Telecargaments »

en: One or more special locations have the same path.
    Those which are the same are disabled!
oc: Un o mantun emplaçament especials an lo meteis camin.
    Los doblons son desactivats !

en: Add directory to be indexed
oc: Apondre un dorsièr d'indexar

en: Remove directory from being indexed
oc: Suprimir lo dorsièr del processus d'indexacion

en: Where is your content?
oc: Ont vòstre contengut se tròba ?

en: Locations
oc: Emplaçaments

en: Glob patterns to ignore:
oc: Motius de fichièrs d'ignorar :

en: Opens text entry for glob patterns
oc: Dobrís una zòna de tèxte per sasir los motius de fichièrs

en: Opens the filechooser dialogue
oc: Dobrís la bóstia de dialòg de seleccion de fichièr

en: With specific files:
oc: Amb de fichièrs especifics :

en: Directories
oc: Dorsièrs

en: Globbing patterns can be used here, for example: "*bar*".
    Most commonly this is used to ignore directories like *~, *.o, *.la, etc
oc: Es possible d'utilizar aici de motius de fichièrs, per exemple : « *bar* ».
    L'utilizacion la mai frequenta es l'exclusion de dorsièrs coma *~, *.o, *.la, etc.

en: Files
oc: Fichièrs

en: Ignored Content
oc: Contengut ignorat

en: Index content of _files found
oc: Indexar lo contengut dels _fichièrs trobats

en: Index _numbers
oc: Indexar los _nombres

en: What is indexed?
oc: De qué es indexat ?

en: Control
oc: Contraròtle

en: Directory
oc: Dorsièr

note: To translators: This is a feature that is * disabled for disk space checking. * disabled for removing a device from a * database cache.
en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enter value
oc: Picatz una valor

en: _Cancel
oc: _Anullar

en: _OK
oc: _Validar

en: Select directory
oc: Causir un dorsièr

en: That directory is already selected as a location to index
oc: Aqueste dorsièr es ja seleccionat coma un emplaçament d'indexar

en: Recurse
oc: Recursiu

en: Desktop Search preferences
oc: Preferéncias de la recèrca

note: Indexer options
en: Force a re-index of all content
oc: Fòrça una reïndexacion de tot lo contengut

en: Only allow read based actions on the database
oc: Autoriza pas que las accions de lectura dins la basa de donadas

note: Translators: this messagge will apper immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: - start the tracker daemon
oc: - avia lo servici tracker

en: Tracker Store
oc: Depaus Tracker

en: Metadata database store and lookup manager
oc: Basa de donadas de metadonadas e gestionari de recèrca

en: GraphUpdated delay
oc: Relambi de GraphUpdatad

en: Period in milliseconds between GraphUpdated signals being emitted when indexed data has changed inside the database.
oc: Interval d'emission dels senhals GraphUpdatad, exprimit en millisegondas, pendent lo qual las donadas indexadas an cambiat dins la basa de donadas.

en: Could not get GSettings for miners, manager could not be created, %s
oc: Impossible d'obténer GSettings pels collectors, lo gestionari a pas pogut èsser creat, %s

en: Unavailable
oc: Indisponible

note: generic
en: Initializing
oc: Inicializacion

en: Fetching…
oc: Recuperacion…

note: miner/rss
en: Crawling single directory '%s'
oc: Percors del sol dorsièr « %s »

en: Crawling recursively directory '%s'
oc: Percors recursiu del dorsièr « %s »

en: Paused
oc: En pausa

en: Idle
oc: Inactiu

en: Follow status changes as they happen
oc: Seguís los cambiaments d'estat quand se produson

en: Watch changes to the database in real time (e.g. resources or files being added)
oc: Susvelha en temps real las modificacions faitas a la basa de donadas (per ex. apondon de fonts o de fichièrs)

en: List common statuses for miners and the store
oc: Lista los estats corrents dels collectors e del depaus

en: Pause a miner (you must use this with --miner)
oc: Met un collector en pausa (vos cal combinar aquesta comanda amb --miner)

en: REASON
oc: RAISON

en: Pause a miner while the calling process is alive or until resumed (you must use this with --miner)
oc: Met un collector en pausa quand lo processus appelant es actiu o fins al moment que serà reaviat (vos cal combinar aquesta comanda amb --miner)

en: Resume a miner (you must use this with --miner)
oc: Reavia un collector (vos cal combinar aquesta comanda amb --miner)

en: Miner to use with --resume or --pause (you can use suffixes, e.g. Files or Applications)
oc: Collector d'utilizar amb --resume o --pausa (podètz emplegar de sufixes, coma per ex. Files o Applications)

en: MINER
oc: COLLECTOR

en: List all miners currently running
oc: Lista totes los collectors en cors de foncionament

en: List all miners installed
oc: Lista totes los collectors installats

en: List pause reasons
oc: Lista las rasons de la mesa en pausa

en: List all Tracker processes
oc: Aficha la lista de totes los processus de Tracker

en: Use SIGKILL to stop all matching processes, either "store", "miners" or "all" may be used, no parameter equals "all"
oc: Utiliza SIGKILL per arrestar totes los processus correspondents, siá « store » (depaus), « miners » (collectors) o « all » (totes) ; « all » es utilizat se cap de paramètre es pas indicat

en: APPS
oc: APLICACIONS

en: Use SIGTERM to stop all matching processes, either "store", "miners" or "all" may be used, no parameter equals "all"
oc: Utiliza SIGTERM per arrestar totes los processus correspondents, siá « store » (depaus), « miners » (collectors) o « all » (totes) ; « all » es utilizat se cap de paramètre es pas indicat

en: Starts miners (which indirectly starts tracker-store too)
oc: Avia los collectors (aquò avia tanben tracker-store indirèctament)

en: Sets the logging verbosity to LEVEL ('debug', 'detailed', 'minimal', 'errors') for all processes
oc: Definís la verbositat de jornalizacion a NIVÈL (« debug », « detailed », « minimal », « errors ») per totes los processus

en: LEVEL
oc: NIVÈL

en: Show logging values in terms of log verbosity for each process
oc: Aficha las valors del jornal en tèrme de verbositat per cada processus

en: Could not get status from miner: %s
oc: Impossible d'obténer l'estat del collector : %s

note: Translators: %s is a time string
en: %s remaining
oc: demòra %s

en: unknown time left
oc: temps que demòra desconegut

note: Work out lengths for output spacing
en: PAUSED
oc: EN PAUSA

en: Not running or is a disabled plugin
oc: Aqueste empeuton es pas aviat o es desactivat

en: Could not retrieve tracker-store status
oc: Impossible de recuperar l'estat de tracker-store

en: Could not retrieve tracker-store progress
oc: Impossible de recuperar la progression de tracker-store

en: Unable to retrieve namespace prefixes
oc: Impossible de recuperar los prefixes d'espaci de noms

en: No namespace prefixes were returned
oc: Cap de prefix d'espaci de noms es pas estat renviat

en: Could not run SPARQL query
oc: Impossible d'aviar la requèsta SPARQL

en: Could not call tracker_sparql_cursor_next() on SPARQL query
oc: Impossible d'apelar tracker_sparql_cursor_next() dins la requèsta SPARQL

en: Could not pause miner, manager could not be created, %s
oc: Impossible de metre lo collector en pausa, cap de gestionari a pas pogut èsser creat, %s

en: Attempting to pause miner '%s' with reason '%s'
oc: Temptativa de mesa en pausa del collector « %s » amb la rason « %s »

en: Could not pause miner: %s
oc: Impossible de metre lo collector en pausa : %s

en: Cookie is %d
oc: Lo cookie es %d

en: Press Ctrl+C to stop
oc: Quichatz sus Ctrl+C per arrestar

en: Could not resume miner, manager could not be created, %s
oc: Impossible de reaviar lo collector, cap de gestionari a pas pogut èsser creat, %s

en: Attempting to resume miner %s with cookie %d
oc: Temptativa de reaviar lo collector %s amb lo cookie %d

en: Could not resume miner: %s
oc: Impossible de reaviar lo collector : %s

en: Done
oc: Acabat

en: Could not list miners, manager could not be created, %s
oc: Impossible d'enumerar los collectors, cap de gestionari a pas pogut èsser creat, %s

en: Found %d miner installed | Found %d miners installed
oc[0]: %d collector es installat
oc[1]: %d collectors son installats

en: Found %d miner running | Found %d miners running
oc[0]: %d collector fonciona en aqueste moment
oc[1]: %d collectors foncionan en aqueste moment

en: Could not get pause details, manager could not be created, %s
oc: Impossible d'obténer los detalhs de la pausa, cap de gestionari a pas pogut èsser creat, %s

en: No miners are running
oc: Cap de collector es pas aviat actualament

en: Miners
oc: Collectors

en: Reason
oc: Rason

en: No miners are paused
oc: Cap de collector es pas en pausa

en: Only one of 'all', 'store' and 'miners' options are allowed
oc: Una sola opcion demest « all », « store » e « miners » es autorizada

en: Could not get SPARQL connection
oc: Impossible d'establir una connexion SPARQL

en: Now listening for resource updates to the database
oc: Escota de las mesas a jorn de las fonts de la basa de donadas en cors

en: All nie:plainTextContent properties are omitted
oc: Totas las proprietats nie:plainTextContent son ignoradas

en: Common statuses include
oc: Los estats corrents son

en: Could not get status, manager could not be created, %s
oc: Impossible d'obténer l'estat, cap de gestionari a pas pogut èsser creat, %s

note: Display states
en: Store
oc: Depaus

en: Could not get display name for miner '%s'
oc: Impossible d'obténer lo nom d'afichatge del collector « %s »

en: You can not use miner pause and resume switches together
oc: Podètz pas utilizar simultanèament los paramètres pausa e resumit d'un collector

en: You must provide the miner for pause or resume commands
oc: Vos cal provesir al collector de comandas pausa o resumit

en: You must provide a pause or resume command for the miner
oc: Vos cal provesir al collector una comanda pausa o resumit

en: You can not use the --kill and --terminate arguments together
oc: Podètz pas emplegar los paramètres --kill e --terminate en meteis temps

en: You can not use the --get-logging and --set-logging arguments together
oc: Podètz pas emplegar los paramètres --get-logging e --set-logging en meteis temps

en: Invalid log verbosity, try 'debug', 'detailed', 'minimal' or 'errors'
oc: Verbositat de jornalizacion invalida, ensajatz « debug », « detailed », « minimal » o « errors »

en: Found process ID %d for '%s'
oc: Identificant de processus %d trobat per « %s »

en: Only those with config listed
oc: Sols los qu'an una config dins la lista

en: Setting log verbosity for all components to '%s'…
oc: Definicion de la verbositat de jornalizacion per totes los components a « %s »…

en: Starting miners…
oc: Aviada dels collectors…

en: Could not start miners, manager could not be created, %s
oc: Impossible de aviar los collectors, cap de gestionari a pas pogut èsser creat, %s

en: perhaps a disabled plugin?
oc: benlèu un empeuton desactivat ?

en: If no arguments are given, the status of the store and data miners is shown
oc: Se cap d'argument es pas especificat, l'estat del depaus e dels collectors de donadas es afichat

en: Unrecognized options
oc: Opcions pas reconegudas

en: Could not get D-Bus connection
oc: Impossible d'obténer la connexion D-Bus

en: Could not create D-Bus proxy to tracker-store
oc: Impossible de crear lo servidor mandatari D-Bus de tracker-store

en: failed to exec '%s': %s
oc: fracàs d'execucion de « %s » : %s

en: Tell miners to reindex files which match the mime type supplied (for new extractors), use -m MIME1 -m MIME2
oc: Demanda als collectors de reïndexar los fichièrs que correspondon al tipe MIME indicat (pels novèls extractors), la sintaxi es -m MIME1 -m MIME2

en: Tell miners to (re)index a given file
oc: Demanda als collectors de (re)indexar un fichièr donat

en: Backup current index / database to the file provided
oc: Salvament la basa de donadas actuala e son indexacion dins lo fichièr indicat

en: Restore a database from a previous backup (see --backup)
oc: Restablís la basa de donadas a partir d'una salvament anterior (veire --backup)

en: Import a dataset from the provided file (in Turtle format)
oc: Impòrta un paquet de donadas dempuèi lo fichièr donat (al format Turtle)

en: Could not reindex mimetypes, manager could not be created, %s
oc: Impossible de reïndexar los tipes MIME, cap de gestionari a pas pogut èsser creat, %s

en: Could not reindex mimetypes
oc: Impossible de reïndexar los tipes MIME

en: Reindexing mime types was successful
oc: La reïndexacion dels tipes MIME es estada realizada amb succès

en: Could not (re)index file, manager could not be created, %s
oc: Impossible de (re)indexar lo fichièr, cap de gestionari a pas pogut èsser creat, %s

en: Could not (re)index file
oc: Impossible de (re)indexar lo fichièr

en: (Re)indexing file was successful
oc: La (re)indexacion del fichièr es estada realizada amb succès

en: Importing Turtle file
oc: Importacion d'un fichièr Turtle

en: Unable to import Turtle file
oc: Impossible d'importar lo fichièr Turtle

en: Backing up database
oc: Salvament de la basa de donadas

en: Could not backup database
oc: Impossible de salvagardar la basa de donadas

en: Restoring database from backup
oc: Restabliment de la basa de donadas a partir de lo salvament

en: Only one action (--backup, --restore, --index-file or --import) can be used at a time
oc: Una sola comanda (--backup, --index-file o --import) pòt èsser utilizada a l'encòp

en: Missing one or more files which are required
oc: Manca un o mantun fichièr indispensables

en: Only one file can be used with --backup and --restore
oc: Un sol fichièr pòt èsser utilizat amb --backup e --restore

en: Actions (--backup, --restore, --index-file and --import) can not be used with --reindex-mime-type
oc: Las comandas (--backup, --restore, --index-file e --import) pòdon pas èsser utilizadas amb --reindex-mime-tipe

en: Show full namespaces (i.e. don't use nie:title, use full URLs)
oc: Afichar l'espaci de noms complet (ne pas utilizar nie:title, mas puslèu d'URL complets)

en: Show plain text content if available for resources
oc: Afichar lo contengut de tèxte brut se es disponible per las ressorsas

note: To translators: * IRI (International Resource Identifier) is a generalization * of the URI. While URI supports only ASCI encoding, IRI * fully supports international characters. In practice, UTF-8 * is the most popular encoding used for IRI.
en: Instead of looking up a file name, treat the FILE arguments as actual IRIs (e.g. <file:///path/to/some/file.txt>)
oc: Au luòc de recercar un nom de fichièr, considerar los arguments de FICHIÈR coma l'URI actual (per ex. <fichièr:///camin/vers/un/fichièr.txt>)

en: Output results as RDF in Turtle format
oc: Afichar los resultats en RDF al format Turtle

en: Querying information for entity
oc: Demanda d'informacion sus l'entitat

en: Unable to retrieve URN for URI
oc: Impossible d'obténer l'URN de l'URI

en: Unable to retrieve data for URI
oc: Impossible d'obténer las donadas de l'URI

en: No metadata available for that URI
oc: Cap de metadonada pas disponibla per aqueste URI

en: Results
oc: Resultats

en: See 'tracker help <command>' to read about a specific subcommand.
oc: Consultatz « tracker help <command> » per d'informacions sus una soscomanda especifica.

en: Start, stop, pause and list processes responsible for indexing content
oc: Los processus aviar, pausa, arrestar e listar indèxan lo contengut

en: Get help on how to use Tracker and any of these commands
oc: Obténer d'ajuda sus l'utilizacion de Tracker e una d'aquestas comandas

en: Show information known about local files or items indexed
oc: Afichar las informacions conegudas suls fichièrs locals o los elements indexats

en: Backup, restore, import and (re)index by MIME type or file name
oc: Salvagardar, restablir, importar e (re)indexar per tipe MIME o nom de fichièr

en: Reset or remove index and revert configurations to defaults
oc: Reïnicializar o suprimir l'indexacion e reconfigurar a las valors per defaut

en: Search for content indexed or show content by type
oc: Recercar del contengut indexat o afichar del contengut per tipe

en: Query and update the index using SPARQL or search, list and tree the ontology
oc: Interrogar e metre a jorn l'indexacion amb SPARQL, o recercar, listar e metre l'ontology en arborescéncia

en: Query the database at the lowest level using SQL
oc: Interrogar la basa de donadas a son nivèl lo mai bas amb SQL

en: Show the indexing progress, content statistics and index state
oc: Afichar la progression de l'indexacion, las estatisticas del contengut e lo nivèl d'indexacion

en: Create, list or delete tags for indexed content
oc: Crear, listar o suprimir las etiquetas del contengut indexat

en: Show the license and version in use
oc: Afichar la licéncia e la version en servici

en: '%s' is not a tracker command. See 'tracker --help'
oc: « %s » es pas una comanda tracker. Consultatz « tracker --help »

en: Available tracker commands are:
oc: Las comandas tracker disponiblas son  :

en: Could not open /proc
oc: Impossible de dobrir /proc

en: Could not stat() file
oc: Impossible d'executar stat() sul fichièr

en: Could not open '%s'
oc: Impossible de dobrir « %s »

en: Could not terminate process %d - '%s'
oc: Impossible de tampar lo processus %d - « %s »

en: Terminated process %d - '%s'
oc: Processus %d - « %s » acabat

en: Could not kill process %d - '%s'
oc: Impossible de tuar lo processus %d - « %s »

en: Killed process %d - '%s'
oc: Processus %d - « %s » tué

en: Kill all Tracker processes and remove all databases
oc: Tua totes los processus Tracker e suprimís totas las bancas de donadas

en: Same as --hard but the backup & journal are restored after restart
oc: Identic a --hard mas lo salvament e lo jornal son restablits aprèp lo reaviada

en: Remove all configuration files so they are re-generated on next start
oc: Suprimís totes los fichièrs de configuracion per fin que sián regenerats a l'aviada que ven

en: You can not use the --hard and --soft arguments together
oc: Podètz pas emplegar los paramètres --hard e --soft en meteis temps

en: Removing configuration files…
oc: Supression dels fichièrs de configuracion…

en: Resetting existing configuration…
oc: Reïnicializacion de la configuracion existenta…

en: Search for files
oc: Recèrca dels fichièrs

en: Search for folders
oc: Recèrca dels dorsièrs

en: Search for music files
oc: Recèrca dels fichièrs musicals

en: Search for music albums (--all has no effect on this)
oc: Recèrca dels albums musicals (--all a pas d'efèit sus aquesta comanda)

en: Search for music artists (--all has no effect on this)
oc: Recèrca dels artistas musicals (--all a pas d'efèit sus aquesta comanda)

en: Search for image files
oc: Recèrca dels fichièrs imatge

en: Search for video files
oc: Recèrca dels fichièrs vidèo

en: Search for document files
oc: Recèrca dels documents

en: Search for emails
oc: Recèrca dels corrièrs electronics

en: Search for contacts
oc: Recèrca dels contactes

en: Search for software (--all has no effect on this)
oc: Recèrca dels logicials (--all a pas d'efèit sus aquesta comanda)

en: Search for software categories (--all has no effect on this)
oc: Recèrca de las categorias de logicials (--all a pas d'efèit sus aquesta comanda)

en: Search for feeds (--all has no effect on this)
oc: Recèrca dels fluxes (--all a pas d'efèit sus aquesta comanda)

en: Search for bookmarks (--all has no effect on this)
oc: Recèrca dels signets (--all a pas d'efèit sus aquesta comanda)

en: Limit the number of results shown
oc: Limita lo nombre de resultats afichats

en: Offset the results
oc: Decalar los resultats

en: Use OR for search terms instead of AND (the default)
oc: Utilizar O pels termes de recèrca al luòc de E (per defaut)

en: Show URNs for results (doesn't apply to --music-albums, --music-artists, --feeds, --software, --software-categories)
oc: Aficha las URN pels resultats (s'aplica pas a --music-albums, --music-artists, --feeds, --software, --software-categories)

en: Return all non-existing matches too (i.e. include unmounted volumes)
oc: Renvia tanben totas las correspondéncias inexistentas (coma los volums pas montats)

en: Disable showing snippets with results. This is only shown for some categories, e.g. Documents, Music…
oc: Desactiva l'afichatge d'extraits amb los resultats. Son pas afichats que per certanas categorias, per exemple los documents, la musica…

en: Disable Full Text Search (FTS). Implies --disable-snippets
oc: Desactiva la recèrca en tèxte integral. Implica --disable-snippets

en: Disable color when printing snippets and results
oc: Desactiva la color al moment de l'afichatge d'extraits e de resultats

en: search terms
oc: tèrmes a recercar

en: NOTE: Limit was reached, there are more items in the database not listed here
oc: NÒTA : lo limit es estat atent, i a d'autres elements de la basa de donadas que figuran pas aici

en: Could not get search results
oc: Impossible d'obténer los resultats de la recèrca

en: No contacts were found
oc: Cap de contacte es pas estat trobat

en: Contacts
oc: Contactes

en: No name
oc: Pas cap de nom

en: No E-mail address
oc: Pas cap d'adreça electronica

en: No emails were found
oc: Cap de corrièr electronic es pas estat trobat

en: No files were found
oc: Cap de fichièr es pas estat trobat

en: No artists were found
oc: Cap d'artista es pas estat trobat

en: Artists
oc: Artistas

en: No music was found
oc: Cap de musica es pas estada trobada

en: No bookmarks were found
oc: Cap de signet es pas estat trobat

en: No feeds were found
oc: Cap de flux es pas estat trobat

en: Feeds
oc: Fluxes

en: No software was found
oc: Cap de logicial es pas estat trobat

en: Software
oc: Logicial

en: No software categories were found
oc: Cap de categoria de logicial es pas estada trobada

en: Software Categories
oc: Categorias de logicial

en: No results were found matching your query
oc: Cap de resultat correspond pas a vòstra requèsta

en: Search term '%s' is a stop word.
oc: Lo tèrme recercat « %s » es un mot ignorat.

en: Stop words are common words which may be ignored during the indexing process.
oc: Los mots ignorats son de mots comuns que pòdon pas èsser preses en compte dins lo processus d'indexacion.

en: Path to use to run a query or update from file
oc: Camin d'utilizar per aviar una requèsta o una mesa a jorn a partir d'un fichièr

en: SPARQL query
oc: Requèsta SPARQL

en: This is used with --query and for database updates only.
oc: Aquò es utilizat amb --query e unicament per las mesas a jorn de la banca de donadas.

en: Retrieve classes
oc: Recupèra las classas

en: Retrieve class prefixes
oc: Recupèra los prefixes de classas

en: Retrieve properties for a class, prefixes can be used too (e.g. rdfs:Resource)
oc: Recupèra las proprietats d'una classa, los prefixes pòdon tanben èsser utilizats (per ex. rdfs:Resource)

en: CLASS
oc: CLASSA

en: Retrieve classes which notify changes in the database (CLASS is optional)
oc: Recupèra las classas qu'avertisson dels cambiaments dins la basa de donadas (CLASSA es facultatiu)

en: Retrieve indexes used in database to improve performance (PROPERTY is optional)
oc: Recupèra los indèxes utilizats dins la basa de donadas per melhorar la performància (PROPRIETAT es facultatiu)

en: PROPERTY
oc: PROPRIETAT

en: Describe subclasses, superclasses (can be used with -s to highlight parts of the tree and -p to show properties)
oc: Descriu las classas inferioras, superioras (pòt èsser utilizat amb -s per metre en susbrilhança de parties de l'arborescéncia e -p per afichar las proprietats)

en: Search for a class or property and display more information (e.g. Document)
oc: Recèrca una classa o una proprietat e aficha mai d'informacions (per ex. Document)

en: CLASS/PROPERTY
oc: CLASSA/PROPRIETAT

en: Returns the shorthand for a class (e.g. nfo:FileDataObject).
oc: Renvia l'abréviation d'una classa (per ex. nfo:FileDataObject).

en: Returns the full namespace for a class.
oc: Renvia l'espaci de noms complet d'una classa.

en: Could not get namespace prefixes
oc: Impossible d'obténer los prefixes d'espaci de noms

en: No namespace prefixes were found
oc: Cap de prefix d'espaci de noms es pas estat trobat

note: To translators: This is to say there are no * search results found. We use a "foo: None" * with multiple print statements, where "foo" * may be Music or Images, etc. * tags found with a particular unique ID. * files found associated with multiple tags, e.g.: * *   Files: *     None * resources found
en: None
oc: Pas cap

en: Could not create tree: subclass query failed
oc: Impossible de crear l'arborescéncia : la requèsta de la classa inferiora a fracassat

en: Could not create tree: class properties query failed
oc: Impossible de crear l'arborescéncia : la requèsta de las proprietats de la classa a fracassat

en: Could not list classes
oc: Impossible d'enumerar las classas

en: No classes were found
oc: Cap de classa es pas estada trobada

en: Classes
oc: Classas

en: Could not list class prefixes
oc: Impossible d'enumerar los prefixes de classas

en: No class prefixes were found
oc: Cap de prefix de classa es pas estat trobat

en: Could not find property for class prefix, e.g. :Resource in 'rdfs:Resource'
oc: Impossible de trobar la proprietat del prefix de classa, per ex. : Resource dins « rdfs:Resource »

en: Could not list properties
oc: Impossible d'enumerar las proprietats

en: No properties were found
oc: Cap de proprietat es pas estada trobada

en: Properties
oc: Proprietats

en: Could not find notify classes
oc: Impossible de trobar las classas de notificacion

en: No notifies were found
oc: Cap de notificacion es pas estada trobada

en: Notifies
oc: Notificacions

en: Could not find indexed properties
oc: Impossible de trobar las proprietats indexadas

en: No indexes were found
oc: Cap d'indèx es pas estat trobat

en: Indexes
oc: Indèxes

en: Could not search classes
oc: Impossible de recercar de classas

en: No classes were found to match search term
oc: Cap de classa correspond pas al tèxte recercat

en: Could not search properties
oc: Impossible de recercar de proprietats

en: No properties were found to match search term
oc: Cap de proprietat correspond pas al tèxte recercat

en: Could not get UTF-8 path from path
oc: Impossible d'obténer lo camin UTF-8 a partir del camin

en: Could not read file
oc: Impossible de legir lo fichièr

en: Could not run update
oc: Impossible d'aviar la mesa a jorn

en: Could not run query
oc: Impossible d'aviar la requèsta

en: No results found matching your query
oc: Cap de resultat correspond pas a vòstra requèsta

en: File and query can not be used together
oc: Los paramètres file e query ne pòdon èsser employés simultanèament

en: The --list-properties argument can only be empty when used with the --tree argument
oc: L'argument --list-properties pòt pas èsser que void quand es utilizat en meteis temps que l'argument --tree

en: Path to use to run a query from file
oc: Camin d'utilizar per aviar una requèsta a partir d'un fichièr

en: SQL query
oc: Requèsta SQL

en: Failed to initialize data manager
oc: Impossible d'inicializar lo gestionari de donadas

en: Empty result set
oc: Ensemble que resulta void

en: Show statistics for current index / data set
oc: Afichar las estatisticas del paquet de donadas indexat actual

en: Show statistics about ALL RDF classes, not just common ones which is the default (implied by search terms)
oc: Afichar d'estatisticas al sujet de TOTAS las classas RDF, e pas solament per las mai répandues, coma aquò se fa per defaut (induit pels tèrmes de recèrca)

en: Collect debug information useful for problem reporting and investigation, results are output to terminal
oc: Collècta d'informacions de desbugatge utiles per far remontar de problèmas e facilitar las investigacions. Los resultats sortisson sul terminal.

en: Could not get Tracker statistics
oc: Impossible d'obténer las estatisticas de Tracker

en: No statistics available
oc: Cap d'estatistica pas disponibla

en: Statistics:
oc: Estatisticas :

en: Disk Information
oc: Informacions sul disc

en: Remaining space on database partition
oc: Demòra de plaça sus la particion de la basa de donadas

note: 3. Size of dataset (tracker-stats), size of databases
en: Data Set
oc: Jòc de donadas

en: Configuration
oc: Configuracion

en: No configuration was found
oc: Cap de configuracion es pas estada trobada

en: States
oc: Estats

en: Data Statistics
oc: Estatisticas dels donadas

en: No connection available
oc: Cap de connexion pas disponibla

en: Could not get statistics
oc: Impossible d'obténer las estatisticas

en: No statistics were available
oc: Cap d'estatistica èra pas disponibla

en: Database is currently empty
oc: La basa de donadas es actualament voida

en: Could not get basic status for Tracker
oc: Impossible d'obténer l'estat de base de Tracker

en: Currently indexed
oc: Actualament indexat

en: Data is still being indexed
oc: Las donadas son en cors d'indexacion

en: Estimated %s left
oc: Demòra environ %s

en: All data miners are idle, indexing complete
oc: Totes los collectors de donadas son arrêtés. L'indexacion es acabada

en: List all tags (using FILTER if specified; FILTER always uses logical OR)
oc: Enumèra totas las etiquetas (en utilizant FILTRE se indicat ; FILTRE utiliza totjorn un O logic)

en: FILTER
oc: FILTRE

en: Show files associated with each tag (this is only used with --list)
oc: Aficha los fichièrs associats a cada etiqueta (utilizabla unicament amb --list)

en: Add a tag (if FILEs are omitted, TAG is not associated with any files)
oc: Apond una etiqueta (se FICHIÈR es pas indicat, ETIQUETA ne serà attribuée a cap de fichièr)

en: TAG
oc: ETIQUETA

en: Delete a tag (if FILEs are omitted, TAG is removed for all files)
oc: Suprimís una etiqueta (se FICHIÈR es pas indicat, ETIQUETA es levada per totes los fichièrs)

en: Description for a tag (this is only used with --add)
oc: Descripcion d'una etiqueta (utilizabla unicament amb --add)

en: STRING
oc: CADENA

en: Use AND for search terms instead of OR (the default)
oc: Utilizar E pels tèrmes de recèrca al luòc de O (per defaut)

en: FILE…
oc: FICHIÈR…

en: FILE [FILE…]
oc: FICHIÈR [FICHIÈR…]

en: Could not get file URNs
oc: Impossible d'obténer las URN dels fichièrs

en: Could not get files related to tag
oc: Impossible d'obténer los fichièrs ligats a aquesta etiqueta

en: Could not get all tags in the database
oc: Impossible d'obténer totas las etiquetas de la basa de donadas

en: No files have been tagged
oc: Cap de fichièr es pas estat etiquetat

en: Could not get files for matching tags
oc: Impossible d'obténer los fichièrs correspondents a aquestas etiquetas

en: No files were found matching ALL of those tags
oc: Cap de fichièr correspondent a TOTAS aquestas etiquetas es pas estat trobat

en: Could not get all tags
oc: Impossible d'obténer totas las etiquetas

en: No tags were found
oc: Cap d'etiqueta es pas estada trobada

en: Tags (shown by name)
oc: Etiquetas (afichadas per nom)

en: No files were modified
oc: Cap de fichièr es pas estat modificat

en: Files do not exist or aren't indexed
oc: Los fichièrs son inexistents o pas indexats

en: Tag was added successfully
oc: L'etiqueta es estada aponduda corrèctament

en: Could not add tag to files
oc: Impossible d'apondre l'etiqueta als fichièrs

en: Tagged
oc: Etiquetat

en: Not tagged, file is not indexed
oc: Pas etiquetat, lo fichièr es pas indexat

en: Could not get tag by label
oc: Impossible d'obténer l'etiqueta per son títol

en: No tags were found by that name
oc: Aqueste nom correspond pas a cap d'etiqueta

en: None of the files had this tag set
oc: Cap dels fichièrs aviá pas aquesta etiqueta

en: Tag was removed successfully
oc: L'etiqueta es estada suprimida corrèctament

en: Untagged
oc: Pas etiquetat

en: File not indexed or already untagged
oc: Fichièr pas indexat o etiqueta ja levada

en: The --list option is required for --show-files
oc: L'opcion --list es obligatòria per --show-files

en: The --and-operator option can only be used with --list and tag label arguments
oc: L'opcion --and-operator pòt pas èsser utilizada qu'amb --list e lo nom de l'etiqueta

en: Add and delete actions can not be used together
oc: Las accions apondre e suprimir pòdon pas èsser utilizadas en meteis temps

en: The --description option can only be used with --add
oc: L'opcion --descripcion pòt pas èsser utilizada qu'amb --add

en: Disable shutting down after 30 seconds of inactivity
oc: Desactiva la tampadura aprèp 30 segondas d'inactivitat

note: Translators: this message will appear immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: - start the tracker writeback service
oc: - avia lo servici de reescritura de tracker

en: Saved queries
oc: Requèstas enregistradas
