tracker-miners - en to pl translation catalogue (296 entries)

en: Max bytes to extract
pl: Maksymalnie bajtów do wypakowania

en: Maximum number of UTF-8 bytes to extract.
pl: Maksymalna liczba bajtów UTF-8 do wypakowania.

en: Text file allowlist
pl: Lista dozwolonych plików tekstowych

en: Filename patterns for plain text documents that should be indexed
pl: Wzory nazw plików dla dokumentów w zwykłym tekście, które mają być indeksowane

en: Wait for FS miner to be done before extracting
pl: Oczekiwanie na ukończenie przeszukiwania systemu plików przed rozpakowywaniem

en: When true, tracker-extract will wait for tracker-miner-fs to be done crawling before extracting meta-data. This option is useful on constrained environment where it is important to list files as fast as possible and can wait to get meta-data later.
pl: Jeśli jest ustawione na „true”, to program tracker-extract będzie czekał, aż program tracker-miner-fs ukończy przeszukiwanie przed rozpakowywaniem metadanych. Ta opcja jest przydatna w ograniczonych środowiskach, gdzie ważne jest jak najszybsze wyświetlenie listy plików, a metadane można uzyskać później.

en: Enable stemmer
pl: Włączenie stemmera

en: Simplify the words to their root to provide more results. E.g. “shelves” and “shelf” to “shel”
pl: Upraszcza słowa do ich rdzenia, aby dostarczyć więcej wyników. Np. „półki” i „półka” na „półk”

en: Enable unaccent
pl: Włączenie usuwania znaków diakrytycznych

en: Translate accented characters to the equivalent unaccented. E.g. “Idéa” to “Idea” for improved matching.
pl: Przekształca znaki diakrytyczne na ich odpowiedniki ASCII, aby zwiększyć liczbę wyników, np. „żółć” na „zolc”.

en: Ignore numbers
pl: Ignorowanie liczb

en: If enabled, numbers will not be indexed.
pl: Jeśli jest włączone, to liczby nie będą indeksowane.

en: Initial sleep
pl: Początkowy czas uśpienia

en: Initial sleep time, in seconds.
pl: Początkowy czas uśpienia w sekundach.

en: Throttle
pl: Przełącznik

en: Indexing speed, the higher the slower.
pl: Prędkość indeksowania. Im wyższa wartość, tym wolniej indeksuje.

en: Low disk space limit
pl: Ograniczenie miejsca na dysku

en: Disk space threshold in percent at which to pause indexing, or -1 to disable.
pl: Próg miejsca na dysku w procentach, przy ilu wstrzymać indeksowanie, lub wartość -1, aby wyłączyć.

en: Crawling interval
pl: Czas między przeszukiwaniem

en: Interval in days to check whether the filesystem is up to date in the database. 0 forces crawling anytime, -1 forces it only after unclean shutdowns, and -2 disables it entirely.
pl: Okres, po ilu dniach sprawdzać, czy system plików jest aktualny w bazie danych. Wartość 0 wymusza przeszukiwanie za każdym razem, -1 wymusza je tylko po nieczystym wyłączeniu, a -2 całkowicie je wyłącza.

en: Removable devices’ data permanence threshold
pl: Próg zezwolenia danych nośników wymiennych

en: Threshold in days after which files from removables devices will be removed from database if not mounted. 0 means never, maximum is 365.
pl: Próg, po ilu dniach będą usuwane pliki na nośnikach wymiennych z bazy danych, jeśli nie są zamontowane. Wartość 0 oznacza nigdy, maksymalnie to 365.

en: Enable monitors
pl: Włączenie monitorowania

en: Set to false to completely disable any file monitoring
pl: Ustawienie na wartość „false” całkowicie wyłącza monitorowanie plików

en: Index removable devices
pl: Indeksowanie nośników wymiennych

en: Set to true to enable indexing mounted directories for removable devices.
pl: Ustawienie na wartość „true” włącza indeksowanie zamontowanych katalogów nośników wymiennych.

en: Index optical discs
pl: Indeksowanie płyt optycznych

en: Set to true to enable indexing CDs, DVDs, and generally optical media (if removable devices are not indexed, optical discs won’t be either)
pl: Ustawienie na wartość „true” powoduje indeksowanie płyt CD, DVD i ogólnie nośników optycznych (jeśli nośniki wymienne nie są indeksowane, to płyty optyczne też nie będą)

en: Index when running on battery
pl: Indeksowanie podczas zasilania z akumulatora

en: Set to true to index while running on battery
pl: Ustawienie na wartość „true” powoduje indeksowanie podczas zasilania z akumulatora

en: Perform initial indexing when running on battery
pl: Wykonywanie początkowego indeksowania podczas zasilania z akumulatora

en: Set to true to index while running on battery for the first time only
pl: Ustawienie na wartość „true” powoduje indeksowanie podczas zasilania z akumulatora tylko za pierwszym razem

en: Directories to index recursively
pl: Katalogi do indeksowania rekursywnego

note: Translators: Do NOT translate the directories names in capital. Those are keys used by Tracker.
en: List of directories to index recursively, Special values include: ‘&DESKTOP’, ‘&DOCUMENTS’, ‘&DOWNLOAD’, ‘&MUSIC’, ‘&PICTURES’, ‘&PUBLIC_SHARE’, ‘&TEMPLATES’, ‘&VIDEOS’. See /etc/xdg/user-dirs.defaults and $HOME/.config/user-dirs.default
pl: Lista katalogów do rekursywnego indeksowania. Specjalne wartości to: „&DESKTOP”, „&DOCUMENTS”, „&DOWNLOAD”, „&MUSIC”, „&PICTURES”, „&PUBLIC_SHARE”, „&TEMPLATES”, „&VIDEOS”.
    
    Proszę zobaczyć pliki /etc/xdg/user-dirs.defaults i $HOME/.config/user-dirs.default

en: Directories to index non-recursively
pl: Katalogi do indeksowania nierekursywnego

note: Translators: Do NOT translate the directories names in capital. Those are keys used by Tracker.
en: List of directories to index without inspecting subfolders, Special values include: ‘&DESKTOP’, ‘&DOCUMENTS’, ‘&DOWNLOAD’, ‘&MUSIC’, ‘&PICTURES’, ‘&PUBLIC_SHARE’, ‘&TEMPLATES’, ‘&VIDEOS’. See /etc/xdg/user-dirs.defaults and $HOME/.config/user-dirs.default
pl: Lista katalogów do indeksowania bez badania podkatalogów. Specjalne wartości to: „&DESKTOP”, „&DOCUMENTS”, „&DOWNLOAD”, „&MUSIC”, „&PICTURES”, „&PUBLIC_SHARE”, „&TEMPLATES”, „&VIDEOS”.
    
    Proszę zobaczyć pliki /etc/xdg/user-dirs.defaults i $HOME/.config/user-dirs.default

en: Ignored files
pl: Ignorowane pliki

en: List of file patterns to avoid
pl: Lista wzorów nazw plików do unikania

en: Ignored directories
pl: Ignorowane katalogi

en: List of directories to avoid
pl: Lista katalogów do unikania

en: Ignored directories with content
pl: Ignorowane katalogi z zawartością

en: Avoid any directory containing a file blocklisted here
pl: Unikanie katalogów zawierających plik umieszczony na tej liście blokowania

en: Cookie not recognized to resume paused miner
pl: Ciasteczko nie zostało rozpoznane, aby wznowić wstrzymane przeszukiwanie

en: Pause application and reason match an already existing pause request
pl: Wstrzymanie programu i dopasowanie przyczyny do już istniejącego żądania wstrzymania

en: less than one second
pl: mniej niż sekunda

note: Translators: this is %d days
en:  %dd
pl:  %d d

note: Translators: this is %2.2d hours
en:  %2.2dh
pl:  %2.2d h

note: Translators: this is %2.2d minutes
en:  %2.2dm
pl:  %2.2d m

note: Translators: this is %2.2d seconds
en:  %2.2ds
pl:  %2.2d s

en:  %d day |  %d days
pl[0]:  %d dzień
pl[1]:  %d dni
pl[2]:  %d dni

en:  %2.2d hour |  %2.2d hours
pl[0]:  %2.2d godzina
pl[1]:  %2.2d godziny
pl[2]:  %2.2d godzin

en:  %2.2d minute |  %2.2d minutes
pl[0]:  %2.2d minuta
pl[1]:  %2.2d minuty
pl[2]:  %2.2d minut

en:  %2.2d second |  %2.2d seconds
pl[0]:  %2.2d sekunda
pl[1]:  %2.2d sekundy
pl[2]:  %2.2d sekund

en: Initial sleep time in seconds, 0->1000 (default=15)
pl: Początkowy czas uśpienia w sekundach, 0->1000 (domyślnie=15)

en: Runs until all configured locations are indexed and then exits
pl: Działa, aż wszystkie skonfigurowane położenia zostaną zindeksowane i wtedy kończy działanie

en: Checks if FILE is eligible for being mined based on configuration
pl: Sprawdza, czy PLIK nadaje się do przeszukiwania na podstawie konfiguracji

en: FILE
pl: PLIK

en: Runs for a specific domain ontology
pl: Działa dla podanej ontologii domeny

en: Avoids changes in the filesystem
pl: Unika zmian w systemie plików

en: Displays version information
pl: Wyświetla informacje o wersji

en: Data object “%s” currently exists
pl: Obiekt danych „%s” obecnie istnieje

en: Data object “%s” currently does not exist
pl: Obiekt danych „%s” obecnie nie istnieje

en: Directory is NOT eligible to be indexed (based on filters)
pl: Katalog NIE nadaje się do indeksowania (na podstawie filtrów)

en: File is NOT eligible to be indexed (based on filters)
pl: Plik NIE nadaje się do indeksowania (na podstawie filtrów)

en: File is NOT eligible to be indexed (hidden file)
pl: Plik NIE nadaje się do indeksowania (ukryty plik)

en: File is NOT eligible to be indexed (not an indexed folder)
pl: Plik NIE nadaje się do indeksowania (nie jest w indeksowanym katalogu)

en: Parent directory “%s” is NOT eligible to be indexed (based on filters)
pl: Katalog nadrzędny „%s” NIE nadaje się do indeksowania (na podstawie filtrów)

en: Parent directory “%s” is NOT eligible to be indexed (hidden file)
pl: Katalog nadrzędny „%s” NIE nadaje się do indeksowania (ukryty plik)

en: Parent directory “%s” is NOT eligible to be indexed (based on content filters)
pl: Katalog nadrzędny „%s” NIE nadaje się do indeksowania (na podstawie filtrów zawartości)

en: Directory is eligible to be indexed
pl: Katalog nadaje się do indeksowania

en: File is eligible to be indexed
pl: Plik nadaje się do indeksowania

note: Translators: this messagge will apper immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the tracker indexer
pl: — uruchamia program indeksujący Tracker

note: Translators: this is a "feed" as in RSS
en: Add feed
pl: Dodaje kanał

en: URL
pl: Adres URL

en: Title to use (must be used with --add-feed)
pl: Tytuł do użycia (musi być używane z opcją --add-feed)

note: Translators: this is a "feed" as in RSS
en: List feeds
pl: Wyświetla listę kanałów

note: Translators: this is a "feed" as in RSS
en: Delete feed
pl: Usuwa kanał

en: Could not establish a connection to Tracker
pl: Nie można nawiązać połączenia z programem Tracker

en: No error given
pl: Nie podano błędu

en: Could not add feed
pl: Nie można dodać kanału

en: Could not remove feed
pl: Nie można usunąć kanału

en: Could not list feeds
pl: Nie można wyświetlić listy kanałów

note: Translators: this messagge will apper immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the feeds indexer
pl: — uruchamia program indeksujący kanały

note: Translators: this messagge will apper immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the tracker index proxy
pl: — uruchamia pośrednika indeksu Tracker

en: Metadata extraction failed
pl: Rozpakowanie metadanych się nie powiodło

en: No metadata or extractor modules found to handle this file
pl: Nie odnaleziono modułów rozpakowujących lub metadanych do obsłużenia tego pliku

en: File to extract metadata for
pl: Pliki, z których wydobyć metadane

en: MIME type for file (if not provided, this will be guessed)
pl: Typ MIME pliku (jeśli nie podano, zostanie odgadnięty)

en: Force a module to be used for extraction (e.g. “foo” for “foo.so”)
pl: Wymuszenie użycia modułu do rozpakowania (np. „foo” dla „foo.so”)

en: MODULE
pl: MODUŁ

en: Output results format: “sparql”, “turtle” or “json-ld”
pl: Format wyników wyjścia: „sparql”, „turtle” lub „json-ld”

en: Socket file descriptor for peer-to-peer communication
pl: Deskryptor pliku gniazda do komunikacji P2P

en: FD
pl: DP

en: Unsupported serialization format “%s”
pl: Nieobsługiwany format serializacji „%s”

note: Translators: this message will appear immediately after the usage string - Usage: COMMAND [OPTION]... <THIS_MESSAGE>
en: — Extract file meta data
pl: — wydobywa metadane pliku

en: Filename and mime type must be provided together
pl: Nazwa pliku i typ MIME muszą zostać podane razem

en: Logging, 0 = errors only, 1 = minimal, 2 = detailed and 3 = debug (default=0)
pl: Zapisywanie do dziennika, 0 = tylko błędy, 1 = minimalne, 2 = szczegółowe i 3 = debugowania (domyślnie=0)

en: Disable shutting down after 30 seconds of inactivity
pl: Wyłączenie kończenia pracy po 30 sekundach bezczynności

note: Translators: this message will appear immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the tracker writeback service
pl: — uruchamia usługę zapisywania Tracker

en: Unavailable
pl: Niedostępne

note: generic
en: Initializing
pl: Inicjowanie

en: Processing…
pl: Przetwarzanie…

en: Fetching…
pl: Pobieranie…

note: miner/rss
en: Crawling single directory “%s”
pl: Przeszukiwanie pojedynczego katalogu „%s”

en: Crawling recursively directory “%s”
pl: Rekursywne przeszukiwanie katalogu „%s”

en: Paused
pl: Wstrzymano

en: Idle
pl: Bezczynny

en: Follow status changes as they happen
pl: Podąża za zmianami stanu, kiedy się wydarzą

en: Watch changes to the database in real time (e.g. resources or files being added)
pl: Obserwuje zmiany w bazie danych w czasie rzeczywistym (tzn. dodawanie zasobów lub plików)

en: List common statuses for miners
pl: Wyświetla listę wspólnych stanów dla przeszukiwań

en: Pause a miner (you must use this with --miner)
pl: Wstrzymuje przeszukiwanie (musi być użyte z --miner)

en: REASON
pl: PRZYCZYNA

en: Pause a miner while the calling process is alive or until resumed (you must use this with --miner)
pl: Wstrzymuje przeszukiwanie, kiedy proces wywołujący jest aktywny lub do wznowienia (musi być użyte z --miner)

en: Resume a miner (you must use this with --miner)
pl: Wznawia przeszukiwanie (musi być użyte z --miner)

en: COOKIE
pl: CIASTECZKO

en: Miner to use with --resume or --pause (you can use suffixes, e.g. Files or Applications)
pl: Przeszukiwanie do użycia z opcjami --resume lub --pause (można użyć przyrostków, np. Pliki lub Programy)

en: MINER
pl: PRZESZUKIWANIE

en: List all miners currently running
pl: Wyświetla listę wszystkich obecnie uruchomionych przeszukiwań

en: List all miners installed
pl: Wyświetla listę wszystkich zainstalowanych przeszukiwań

en: List pause reasons
pl: Wyświetla listę przyczyn wstrzymania

en: List all Tracker processes
pl: Wyświetla wszystkie procesy programu Tracker

en: Use SIGKILL to stop all miners
pl: Używa sygnału SIGKILL do zatrzymania wszystkich przeszukiwań

en: APPS
pl: PROGRAMY

en: Use SIGTERM to stop all miners
pl: Używa sygnału SIGTERM do zatrzymania wszystkich przeszukiwań

en: Starts miners
pl: Uruchamia przeszukiwania

en: Could not get status from miner: %s
pl: Nie można uzyskać stanu przeszukiwania: %s

note: Translators: %s is a time string
en: %s remaining
pl: Pozostało: %s

en: unknown time left
pl: pozostał nieznany czas

note: Work out lengths for output spacing
en: PAUSED
pl: WSTRZYMANE

en: Not running or is a disabled plugin
pl: Nieuruchomiona lub wyłączona wtyczka

en: Could not pause miner, manager could not be created, %s
pl: Nie można wstrzymać przeszukiwania, nie można utworzyć menedżera, %s

en: Attempting to pause miner “%s” with reason “%s”
pl: Próba wstrzymania przeszukiwania „%s” z powodu „%s”

en: Could not pause miner: %s
pl: Nie można wstrzymać przeszukiwania: %s

en: Cookie is %d
pl: Ciasteczko to %d

en: Press Ctrl+C to stop
pl: Naciśnięcie klawiszy Ctrl+C zatrzymuje

en: Could not resume miner, manager could not be created, %s
pl: Nie można wznowić przeszukiwania, nie można utworzyć menedżera, %s

en: Attempting to resume miner %s with cookie %d
pl: Próba wznowienia przeszukiwania %s z ciasteczkiem %d

en: Could not resume miner: %s
pl: Nie można wznowić przeszukiwania: %s

en: Done
pl: Gotowe

en: Could not list miners, manager could not be created, %s
pl: Nie można wyświetlić listy przeszukiwań, nie można utworzyć menedżera, %s

en: Found %d miner installed | Found %d miners installed
pl[0]: Odnaleziono %d zainstalowane przeszukiwanie
pl[1]: Odnaleziono %d zainstalowane przeszukiwania
pl[2]: Odnaleziono %d zainstalowanych przeszukiwań

en: Found %d miner running | Found %d miners running
pl[0]: Odnaleziono %d uruchomione przeszukiwanie
pl[1]: Odnaleziono %d uruchomione przeszukiwania
pl[2]: Odnaleziono %d uruchomionych przeszukiwań

en: Could not get pause details, manager could not be created, %s
pl: Nie można uzyskać szczegółów wstrzymania, nie można utworzyć menedżera, %s

en: No miners are running
pl: Brak uruchomionych przeszukiwań

note: Display states
en: Miners
pl: Przeszukiwania

en: Application
pl: Program

en: Reason
pl: Przyczyna

en: No miners are paused
pl: Brak wstrzymanych przeszukiwań

en: Could not get SPARQL connection
pl: Nie można uzyskać połączenia SPARQL

en: Now listening for resource updates to the database
pl: Nasłuchiwanie aktualizacji zasobów w bazie danych

en: All nie:plainTextContent properties are omitted
pl: Wszystkie właściwości nie:plainTextContent są pomijane

en: Common statuses include
pl: Wspólne stany obejmują

en: Could not get status, manager could not be created, %s
pl: Nie można uzyskać stanu, nie można utworzyć menedżera, %s

en: Could not get display name for miner “%s”
pl: Nie można uzyskać wyświetlanej nazwy dla programu do przeszukiwania „%s”

en: You can not use miner pause and resume switches together
pl: Nie można razem używać przełączników wstrzymania i wznowienia przeszukiwania

en: You must provide the miner for pause or resume commands
pl: Należy podać polecenia wstrzymania lub wznowienia dla przeszukiwania

en: You must provide a pause or resume command for the miner
pl: Należy podać polecenie wstrzymania lub wznowienia dla przeszukiwania

en: You can not use the --kill and --terminate arguments together
pl: Nie można razem używać parametrów --kill i --terminate

en: Found %d PID… | Found %d PIDs…
pl[0]: Odnaleziono %d PID…
pl[1]: Odnaleziono %d PID-y…
pl[2]: Odnaleziono %d PID-ów…

en: Found process ID %d for “%s”
pl: Odnaleziono identyfikator procesu %d dla „%s”

en: Starting miners…
pl: Uruchamianie przeszukiwań…

en: Could not start miners, manager could not be created, %s
pl: Nie można uruchomić przeszukiwań, nie można utworzyć menedżera, %s

en: perhaps a disabled plugin?
pl: być może wyłączona wtyczka?

en: If no arguments are given, the status of the data miners is shown
pl: Jeśli nie podano żadnych parametrów, to wyświetlony zostanie stan przeszukiwań danych

en: Unrecognized options
pl: Nierozpoznane opcje

en: Start, stop, restart and list daemons responsible for indexing content
pl: Uruchamia, zatrzymuje, uruchamia ponownie i wyświetla listę usług odpowiedzialnych za indeksowanie treści

en: Could not get D-Bus connection
pl: Nie można uzyskać połączenia D-Bus

en: Could not create D-Bus proxy to tracker-store
pl: Nie można utworzyć pośrednika D-Bus do usługi tracker-store

en: Could not run tracker-extract:
pl: Nie można wykonać tracker-extract:

en: Extract metadata from a file
pl: Wydobywa metadane z pliku

en: Adds FILE as an indexed location
pl: Dodaje PLIK jako indeksowane położenie

en: Removes FILE from indexed locations
pl: Usuwa PLIK z indeksowanych położeń

en: Makes indexing recursive
pl: Indeksuje rekursywnie

en: “%s” is not a directory
pl: „%s” nie jest katalogiem

note: TRANSLATORS: These are commandline options
en: Either --add or --remove must be provided
pl: Należy podać opcję --add lub --remove

note: TRANSLATORS: These are commandline options
en: --add and --remove are mutually exclusive
pl: Opcje --add i --remove wzajemnie się wykluczają

note: TRANSLATORS: These are commandline options
en: --recursive requires --add
pl: Opcja --recursive wymaga opcji --add

en: Path
pl: Ścieżka

en: Recursive
pl: Rekursywnie

en: Please specify one or more locations to index.
pl: Proszę podać jedno lub więcej położeń do zindeksowania.

en: Index content using the Tracker filesystem miner
pl: Indeksuje treść za pomocą przeszukiwania systemu plików

en: Show full namespaces (i.e. don’t use nie:title, use full URLs)
pl: Wyświetla pełne przestrzenie nazw (tzn. nie używa nie:tytuł, tylko pełnych adresów URL)

en: Show plain text content if available for resources
pl: Wyświetla treści w zwykłym tekście, jeśli są dostępne dla zasobów

note: To translators: * IRI (International Resource Identifier) is a generalization * of the URI. While URI supports only ASCI encoding, IRI * fully supports international characters. In practice, UTF-8 * is the most popular encoding used for IRI.
en: Instead of looking up a file name, treat the FILE arguments as actual IRIs (e.g. <file:///path/to/some/file.txt>)
pl: Zamiast wyszukiwać nazwę pliku, traktuje parametry PLIK jako właściwe adresy IRI (np. <file:///ścieżka/do/jakiegoś/pliku.txt>)

en: Output results as RDF in Turtle format
pl: Wyświetla wyniki jako RDF w formacie Turtle

en: RDF property to treat as URL (eg. “nie:url”)
pl: Właściwość RDF traktowana jako adres URL (np. „nie:url”)

en: Error message
pl: Komunikat o błędzie

en: Unable to retrieve URN for URI
pl: Nie można pobrać URN dla adresu URI

en: Unable to retrieve data for URI
pl: Nie można pobrać danych dla adresu URI

en: No metadata available for that URI
pl: Brak dostępnych metadanych dla tego adresu URI

en: Could not get eligible status:
pl: Nie można uzyskać stanu kwalifikacji:

en: Retrieve all information available for a certain file
pl: Pobiera wszystkie dostępne informacje o danym pliku

en: Could not kill process %d — “%s”
pl: Nie można wymusić zakończenia procesu %d — „%s”

en: Killed process %d — “%s”
pl: Wymuszono zakończenie procesu %d — „%s”

en: Remove filesystem indexer database
pl: Usuwa bazę danych programu indeksującego system plików

en: Remove RSS indexer database
pl: Usuwa bazę danych programu indeksującego kanały RSS

en: Erase indexed information about a file, works recursively for directories
pl: Usuwa zindeksowane informacje o pliku, działa rekursywnie dla katalogów

note: Now, delete the element recursively
en: Deleting…
pl: Usuwanie…

en: The indexed data for this file has been deleted and will be reindexed again.
pl: Zindeksowane dane dla tego pliku zostały usunięte i zostaną ponownie zindeksowane.

en: Reset the index and configuration
pl: Przywraca indeksowanie i konfigurację

en: Search for content matching TERMS, by type or across all types.
pl: Wyszukuje treść pasującą do TERMINÓW według typu lub we wszystkich typach.

en: Search for files
pl: Wyszukaj pliki

en: Search for folders
pl: Wyszukaj katalogi

en: Search for music files
pl: Wyszukaj pliki muzyczne

en: Search for music albums (--all has no effect on this)
pl: Wyszukaj albumy muzyczne (opcja --all na to nie wpływa)

en: Search for music artists (--all has no effect on this)
pl: Wyszukaj wykonawców muzyki (opcja --all na to nie wpływa)

en: Search for image files
pl: Wyszukaj pliki obrazów

en: Search for video files
pl: Wyszukaj pliki wideo

en: Search for document files
pl: Wyszukaj pliki dokumentów

en: Search for software (--all has no effect on this)
pl: Wyszukaj oprogramowanie (opcja --all na to nie wpływa)

en: Search for software categories (--all has no effect on this)
pl: Wyszukaj kategorie oprogramowania (opcja --all na to nie wpływa)

en: Search for feeds (--all has no effect on this)
pl: Wyszukaj kanały (opcja --all na to nie wpływa)

en: Limit the number of results shown
pl: Ogranicza liczbę wyświetlanych wyników

en: Offset the results
pl: Wyrównuje wyniki

en: Use OR for search terms instead of AND (the default)
pl: Używa LUB dla terminów wyszukiwania zamiast domyślnego ORAZ

en: Show URNs for results (doesn’t apply to --music-albums, --music-artists, --feeds, --software, --software-categories)
pl: Wyświetlanie adresów URN dla wyników (nie ma zastosowania dla --music-albums, --music-artists, --feeds, --software, --software-categories)

en: Return all non-existing matches too (i.e. include unmounted volumes)
pl: Zwraca także wszystkie nieistniejące dopasowania (tzn. dołącza niezamontowane woluminy)

en: Disable showing snippets with results. This is only shown for some categories, e.g. Documents, Music…
pl: Wyłącza wyświetlanie wstawek razem z wynikami. Są one wyświetlane tylko dla niektórych kategorii, np. Dokumenty, Muzyka…

en: Disable Full Text Search (FTS). Implies --disable-snippets
pl: Wyłącza wyszukiwanie pełnotekstowe (FTS). Wymusza opcję --disable-snippets

en: Disable color when printing snippets and results
pl: Wyłącza kolory podczas wyświetlania wstawek i wyników

en: search terms
pl: terminy wyszukiwania

en: TERMS
pl: TERMINY

en: Could not get search results
pl: Nie można uzyskać wyników wyszukiwania

en: No files were found
pl: Nie odnaleziono plików

en: Files
pl: Pliki

en: No artists were found
pl: Nie odnaleziono wykonawców

en: Artists
pl: Wykonawcy

en: No music was found
pl: Nie odnaleziono muzyki

en: Albums
pl: Albumy

en: No feeds were found
pl: Nie odnaleziono kanałów

en: Feeds
pl: Kanały

en: No software was found
pl: Nie odnaleziono oprogramowania

en: Software
pl: Oprogramowanie

en: No software categories were found
pl: Nie odnaleziono kategorii oprogramowania

en: Software Categories
pl: Kategorie oprogramowania

en: No results were found matching your query
pl: Nie odnaleziono wyników pasujących do zapytania

en: Results
pl: Wyniki

en: Search for content by type or across all types
pl: Wyszukuje treść według typu lub we wszystkich typach

en: Show statistics for current index / data set
pl: Wyświetla statystyki dla bieżącego zestawu indeks/dane

en: EXPRESSION
pl: WYRAŻENIE

en: Could not get Tracker statistics
pl: Nie można uzyskać statystyk programu Tracker

en: No statistics available
pl: Brak dostępnych statystyk

note: To translators: This is to say there are no * statistics found. We use a "Statistics: * None" with multiple print statements
en: Statistics:
pl: Statystyki:

note: To translators: This is to say there are no * tags found with a particular unique ID. * files found associated with multiple tags, e.g.: * *   Files: *     None * resources found associated with this tag, e.g.: *   Tags (shown by name): * tags found for a particular file, e.g.: *   /path/to/some/fil
en: None
pl: Brak

en: Could not get basic status for Tracker
pl: Nie można uzyskać podstawowego stanu programu Tracker

en: Message
pl: Komunikat

en: Currently indexed
pl: Obecnie indeksowane

en: %d file | %d files
pl[0]: %d plik
pl[1]: %d pliki
pl[2]: %d plików

en: %d folder | %d folders
pl[0]: %d katalog
pl[1]: %d katalogi
pl[2]: %d katalogów

en: Remaining space on database partition
pl: Pozostałe miejsce na partycji z bazą danych

en: Data is still being indexed
pl: Dane są nadal indeksowane

en: Estimated %s left
pl: Szacunkowo pozostało: %s

en: All data miners are idle, indexing complete
pl: Wszystkie przeszukiwania danych są bezczynne, indeksowanie jest ukończone

en: %d recorded failure | %d recorded failures
pl[0]: %d nagrane niepowodzenie
pl[1]: %d nagrane niepowodzenia
pl[2]: %d nagranych niepowodzeń

en: No reports found
pl: Nie odnaleziono zgłoszeń

en: Provide status and statistics on the data indexed
pl: Podaje stan i statystyki o indeksowanych danych

en: List all tags (using FILTER if specified; FILTER always uses logical OR)
pl: Wyświetla listę wszystkich etykiet (za pomocą FILTRU, jeśli go podano; FILTR zawsze używa logicznego LUB)

en: FILTER
pl: FILTR

en: Show files associated with each tag (this is only used with --list)
pl: Wyświetla pliki powiązane z każdą etykietą (jest używane tylko z --list)

en: Add a tag (if FILEs are omitted, TAG is not associated with any files)
pl: Dodaje etykietę (jeśli pominięto PLIKI, ETYKIETA nie jest powiązana z żadnymi plikami)

en: TAG
pl: ETYKIETA

en: Delete a tag (if FILEs are omitted, TAG is removed for all files)
pl: Usuwa etykietę (jeśli pominięto PLIKI, ETYKIETA zostanie usunięta z wszystkich plików)

en: Description for a tag (this is only used with --add)
pl: Opis etykiety (jest używane tylko z --add)

en: STRING
pl: CIĄG

en: Use AND for search terms instead of OR (the default)
pl: Używa ORAZ dla terminów wyszukiwania zamiast domyślnego LUB

en: FILE…
pl: PLIK…

en: FILE [FILE…]
pl: PLIK [PLIK…]

en: NOTE: Limit was reached, there are more items in the database not listed here
pl: UWAGA: osiągnięto ograniczenie, jest więcej elementów w bazie danych niż na tej liście

en: Could not get file URNs
pl: Nie można uzyskać URN pliku

en: Could not get files related to tag
pl: Nie można uzyskać plików związanych z etykietą

en: Could not get all tags in the database
pl: Nie można uzyskać wszystkich etykiet w bazie danych

en: No files have been tagged
pl: Żadne pliki nie zawierają etykiet

en: Could not get files for matching tags
pl: Nie można uzyskać plików dla pasujących etykiet

en: No files were found matching ALL of those tags
pl: Nie odnaleziono plików pasujących do WSZYSTKICH etykiet

en: Could not get all tags
pl: Nie można uzyskać wszystkich etykiet

en: No tags were found
pl: Nie odnaleziono etykiet

en: Tags (shown by name)
pl: Etykiety (wyświetlane według nazw)

en: No files were modified
pl: Nie zmodyfikowano plików

en: Files do not exist or aren’t indexed
pl: Pliki nie istnieją lub nie zostały zindeksowane

en: Could not add tag
pl: Nie można dodać etykiety

en: Tag was added successfully
pl: Pomyślnie dodano etykietę

en: Could not add tag to files
pl: Nie można dodać etykiety do plików

en: Tagged
pl: Zawiera etykiety

en: Not tagged, file is not indexed
pl: Nie zawiera etykiet, plik nie jest indeksowany

en: Could not get tag by label
pl: Nie można uzyskać etykiety

en: No tags were found by that name
pl: Nie odnaleziono etykiet według tej nazwy

en: None of the files had this tag set
pl: Żaden z plików nie ma ustawionej tej etykiety

en: Could not remove tag
pl: Nie można usunąć etykiety

en: Tag was removed successfully
pl: Pomyślnie usunięto etykietę

en: Untagged
pl: Brak etykiet

en: File not indexed or already untagged
pl: Plik nie został zindeksowany lub etykiety zostały już usunięte

en: The --list option is required for --show-files
pl: Opcja --list jest wymagana dla --show-files

en: The --and-operator option can only be used with --list and tag label arguments
pl: Opcja --and-operator może być używana tylko z opcją --list i parametrami etykiet

en: Add and delete actions can not be used together
pl: Nie można razem używać czynności dodania i usunięcia

en: The --description option can only be used with --add
pl: Opcja --description może być używana tylko z opcją --add

en: Add, remove and list tags
pl: Dodaje, usuwa i wyświetla listę etykiet
