Tracker - en to ca translation catalogue (360 entries)

en: All posts
ca: Totes les entrades

en: By usage
ca: Per ús

en: unknown time
ca: temps desconegut

en: less than one second
ca: menys d'un segon

note: Translators: this is %2.2d hours
en:  %2.2dh
ca:  %2.2d h

note: Translators: this is %2.2d minutes
en:  %2.2dm
ca:  %2.2d m

note: Translators: this is %2.2d seconds
en:  %2.2ds
ca:  %2.2d s

en:  %d day |  %d days
ca[0]:  %d dia
ca[1]:  %d dies

en:  %2.2d hour |  %2.2d hours
ca[0]:  %2.2d hora
ca[1]:  %2.2d hores

en:  %2.2d minute |  %2.2d minutes
ca[0]: %2.2d minut
ca[1]: %2.2d minuts

en:  %2.2d second |  %2.2d seconds
ca[0]:  %2.2d segon
ca[1]:  %2.2d segons

en: Maximum length of a word to be indexed
ca: Longitud màxima de la paraula que s'ha d'indexar

en: Words with more characters than this length will be ignored by the indexer.
ca: Les paraules amb més caràcters que esta longitud seran ignorats per a l'indexador.

en: Maximum number of words to index in a document
ca: Nombre màxim de paraules que s'han d'indexar en un document

en: Indexer will read only this maximum number of words from a single document.
ca: L'indexador només llegirà este nombre màxim de paraules per cada document.

en: Enable stemmer
ca: Habilita l'stemmer

en: Simplify the words to their root to provide more results. E.g. “shelves” and “shelf” to “shel”
ca: Simplifica les paraules a la seua arrel per proporcionar més resultats. Per exemple: «prestatgeria» i «prestatge» a «prestat»

en: Enable unaccent
ca: Habilita la no accentuació

en: Translate accented characters to the equivalent unaccented. E.g. “Idéa” to “Idea” for improved matching.
ca: Tradueix els caràcters accentuats al seu equivalent sense accentuar. Per exemple: «català» a «catala» per millorar la coincidència.

en: Ignore numbers
ca: Ignora els nombres

en: If enabled, numbers will not be indexed.
ca: Si està habilitat, els nombres no s'indexaran.

en: Ignore stop words
ca: Ignora les paraules buides

en: If enabled, the words listed in the stop-words list are ignored. E.g. common words like “the”, “yes”, “no”, etc.
ca: Si s'habilita, les paraules llistades a la llista de paraules buides s'ignoraran. Per exemple, paraules comunes com ara «el», «sí», «no», etc.

en: Maximum size of journal
ca: Mida màxima del diari

en: Size of the journal at rotation in MB. Use -1 to disable rotating.
ca: Mida, en Mb, del diari perquè es faça una rotació. Utilitzeu -1 per desactivar la rotació.

en: Location of journal pieces
ca: Localització de les peces del diari

en: Where to store a journal chunk when it hits the max size.
ca: On s'emmagatzemen els trossos del diari quan s'arriba a la mida màxima.

note: Translators: this is a '|' (U+007C) separated list of common * title beginnings. Meant to be skipped for sorting purposes, * case doesn't matter. Given English media is quite common, it is * advised to leave the untranslated articles in addition to * the translated ones.
en: the|a|an
ca: the|a|an|un|uns|una|unes|el|la|els|les

en: Error starting “tar” program
ca: No s'ha pogut iniciar el programa «tar»

en: No error given
ca: No s'ha rebut cap error

en: Unknown error, “tar” exited with status %d
ca: Error desconegut, «tar» ha eixit amb l'estat %d

en: Operation not supported
ca: L'operació no està implementada

en: Cookie not recognized to resume paused miner
ca: No s'ha reconegut la galeta per a reprendre l'extractor de dades en pausa

en: Pause application and reason match an already existing pause request
ca: Ja existeix una petició de pausa de la mateixa aplicació i motiu

en: Data store is not available
ca: El magatzem de dades no està disponible

note: Daemon options
en: Displays version information
ca: Mostra la informació de la versió

en: Logging, 0 = errors only, 1 = minimal, 2 = detailed and 3 = debug (default = 0)
ca: Registre, 0 = només errors, 1 = mínim, 2 = detallat i 3 = depuració (predeterminat = 0)

note: Indexer options
en: Force a re-index of all content
ca: Força una reindexació de tots els continguts

en: Only allow read based actions on the database
ca: Permet que només es facen consultes de lectura a la base de dades

en: Load a specified domain ontology
ca: Carrega una ontologia de domini específic

note: Translators: this messagge will apper immediately after the * usage string - Usage: COMMAND <THIS_MESSAGE>
en: — start the tracker daemon
ca: — inicia el dimoni del Tracker

en: Tracker Store
ca: Magatzem del Tracker

en: Metadata database store and lookup manager
ca: Magatzem de base de dades de metadades i gestor de consultes

en: Log verbosity
ca: Detall del registre

en: Log verbosity.
ca: Detall del registre.

en: GraphUpdated delay
ca: Retard GraphUpdated

en: Period in milliseconds between GraphUpdated signals being emitted when indexed data has changed inside the database.
ca: Període en mil·lisegons entre l'emissió dels senyals GraphUpdated quan les dades indexades han canviat a la base de dades.

en: Could not get GSettings for miners, manager could not be created, %s
ca: No s'han pogut obtindre les GSettings de l'extractor de dades, no s'ha pogut crear el gestor, %s

en: Unavailable
ca: No disponible

note: generic
en: Initializing
ca: S'està inicialitzant

en: Processing…
ca: S'està processant…

en: Fetching…
ca: S'està recollint…

note: miner/rss
en: Crawling single directory “%s”
ca: S'està arrossegant el directori «%s»

en: Crawling recursively directory “%s”
ca: S'està arrossegant de forma recursiva el directori «%s»

en: Paused
ca: En pausa

en: Idle
ca: Inactiu

en: Follow status changes as they happen
ca: Segueix els canvis d'estat a mesura que passen

en: Watch changes to the database in real time (e.g. resources or files being added)
ca: Fes un seguiment dels canvis a la base de dades en temps real (p. ex. que s'afigen recursos o fitxers)

en: ONTOLOGY
ca: ONTOLOGIA

en: List common statuses for miners and the store
ca: Llista els estats comuns pels extractors de dades i d'emmagatzematge

en: Pause a miner (you must use this with --miner)
ca: Fes una pausa a un extractor de dades (heu d'utilitzar-ho conjuntament amb «--miner»)

en: REASON
ca: MOTIU

en: Pause a miner while the calling process is alive or until resumed (you must use this with --miner)
ca: Fes una pausa a un extractor de dades mentre el procés de crida estiga actiu o fins que es reprengui (heu d'utilitzar-ho conjuntament amb «--miner»)

en: Resume a miner (you must use this with --miner)
ca: Reprén un extractor de dades (heu d'utilitzar-ho conjuntament amb «--miner»)

en: COOKIE
ca: GALETA

en: Miner to use with --resume or --pause (you can use suffixes, e.g. Files or Applications)
ca: L'extractor de dades que s'utilitzarà amb «--resume» o «--pause» (podeu utilitzar sufixos, per exemple Fitxers o Aplicacions)

en: MINER
ca: EXTRACTOR-DE-DADES

en: List all miners currently running
ca: Llista tots els extractors de dades que s'estan executant

en: List all miners installed
ca: Llista tots els extractors de dades instal·lats

en: List pause reasons
ca: Llista les raons de la pausa

en: List all Tracker processes
ca: Llista tots els processos del Tracker

en: Use SIGKILL to stop all matching processes, either “store”, “miners” or “all” may be used, no parameter equals “all”
ca: Utilitza el senyal SIGKILL per aturar tots els processos coincidents. Pot ser tan «store» (emmagatzematge), «miners» (extractors de dades) o «all» (tots), cap paràmetre equival a «all» (tots).

en: APPS
ca: Aplicacions

en: Use SIGTERM to stop all matching processes, either “store”, “miners” or “all” may be used, no parameter equals “all”
ca: Utilitza el senyal SIGTERM per aturar tots els processos coincidents. Pot ser tan «store» (emmagatzematge), «miners» (extractors de dades) o «all» (tots), cap paràmetre equival a «all» (tots).

en: Starts miners (which indirectly starts tracker-store too)
ca: Inicia els extractors de dades (que indirectament també inicia el tracker-store)

en: Sets the logging verbosity to LEVEL (“debug”, “detailed”, “minimal”, “errors”) for all processes
ca: Estableix el detall del registre al NIVELL («debug» (depuració), «detailed» (detallat), «minimal» (mínim), «errors») per a tots els processos

en: LEVEL
ca: NIVELL

en: Show logging values in terms of log verbosity for each process
ca: Mostra els valors de registre en termes de detall del registre per a cada procés

en: Could not get status from miner: %s
ca: No s'ha pogut obtindre l'estat de l'extractor de dades: %s

note: Translators: %s is a time string
en: %s remaining
ca: %s restant

en: unknown time left
ca: es desconeix el temps per acabar

note: Work out lengths for output spacing
en: PAUSED
ca: EN PAUSA

en: Not running or is a disabled plugin
ca: No s'està executant o és un connector inhabilitat

en: Could not retrieve tracker-store status
ca: No s'ha pogut obtindre l'estat de la «tracker-store»

en: Could not retrieve tracker-store progress
ca: No s'ha pogut obtindre el progrés de la «tracker-store»

en: Unable to retrieve namespace prefixes
ca: No s'han pogut recuperar els prefixos de l'espai de noms

en: No namespace prefixes were returned
ca: No s'ha retornat cap prefix d'espai de noms

en: Could not run SPARQL query
ca: No s'ha pogut executar la consulta SPARQL

en: Could not call tracker_sparql_cursor_next() on SPARQL query
ca: No s'ha pogut cridar «tracker_sparql_cursor_next()» a la consulta SPARQL

en: Could not pause miner, manager could not be created, %s
ca: No s'ha pogut fer una pausa a l'extractor de dades, no s'ha pogut crear el gestor, %s

en: Attempting to pause miner “%s” with reason “%s”
ca: S'està intentant fer una pausa a l'extractor de dades «%s» amb el motiu «%s»

en: Could not pause miner: %s
ca: No s'ha pogut fer una pausa a l'extractor de dades: %s

en: Cookie is %d
ca: La galeta és %d

en: Press Ctrl+C to stop
ca: Premeu Ctrl+C per aturar

en: Could not resume miner, manager could not be created, %s
ca: No s'ha pogut reprendre l'extractor de dades, no s'ha pogut crear el gestor, %s

en: Attempting to resume miner %s with cookie %d
ca: S'està intentant reprendre l'extractor de dades %s amb la galeta %d

en: Could not resume miner: %s
ca: No s'ha pogut reprendre l'extractor de dades: %s

en: Done
ca: Fet

en: Could not list miners, manager could not be created, %s
ca: No s'han pogut llistar els extractors de dades, no s'ha pogut crear el gestor, %s

en: Found %d miner installed | Found %d miners installed
ca[0]: S'ha trobat %d extractor de dades instal·lat
ca[1]: S'ha trobat %d extractors de dades instal·lats

en: Found %d miner running | Found %d miners running
ca[0]: S'ha trobat %d extractor de dades executant-se
ca[1]: S'ha trobat %d extractors de dades executant-se

en: Could not get pause details, manager could not be created, %s
ca: No s'han pogut obtindre els detalls de la pausa, no s'ha pogut crear el gestor, %s

en: No miners are running
ca: No hi ha cap extractor de dades executant-se

en: Miners
ca: Extractors de dades

en: Application
ca: Aplicació

en: Reason
ca: Motiu

en: No miners are paused
ca: No hi ha cap extractor de dades en pausa

en: Only one of “all”, “store” and “miners” options are allowed
ca: Només es permet una de les opcions següents: «all» (tot), «store» (magatzem) i «miners» (extractors de dades)

en: Could not get SPARQL connection
ca: No s'ha pogut obtindre una connexió SPARQL

en: Now listening for resource updates to the database
ca: S'està seguint si hi ha actualitzacions de recursos a la base de dades

en: All nie:plainTextContent properties are omitted
ca: S'ignoren totes les propietats de «nie:plainTextContent»

en: Common statuses include
ca: Els estats més comuns són

en: Could not get status, manager could not be created, %s
ca: No s'ha pogut obtindre l'estat, no s'ha pogut crear el gestor, %s

note: Display states
en: Store
ca: Magatzem

en: Could not get display name for miner “%s”
ca: No s'ha pogut obtindre el nom visible de l'extractor de dades «%s»

en: You can not use miner pause and resume switches together
ca: No podeu utilitzar els arguments de fer una pausa i de reprendre-la alhora

en: You must provide the miner for pause or resume commands
ca: Heu de proporcionar un extractor de dades al que fer-li la pausa o reprendre'l

en: You must provide a pause or resume command for the miner
ca: Heu de proporcionar l'orde de fer una pausa o de reprendre a l'extractor de dades

en: You can not use the --kill and --terminate arguments together
ca: No podeu utilitzar els arguments «--kill» i «--terminate» alhora

en: You can not use the --get-logging and --set-logging arguments together
ca: No podeu utilitzar els arguments «--get-logging» i «--set-logging» alhora

en: Invalid log verbosity, try “debug”, “detailed”, “minimal” or “errors”
ca: El detall de registre és incorrecte, proveu: «debug» (depuració), «detailed» (detallat), «minimal» (mínim) o «errors» (només errors)

en: Found process ID %d for “%s”
ca: S'ha trobat l'identificador del procés %d per a «%s»

en: Only those with config listed
ca: Només aquells amb la configuració llistada

en: Setting log verbosity for all components to “%s”…
ca: S'està establint el detall del registre per a tots els components a «%s»…

en: Starting miners…
ca: S'estan iniciant els extractors de dades…

en: Could not start miners, manager could not be created, %s
ca: No s'han pogut iniciar els extractors de dades, no s'ha pogut crear el gestor, %s

en: perhaps a disabled plugin?
ca: potser hi ha algun connector inhabilitat?

en: If no arguments are given, the status of the store and data miners is shown
ca: Si no es donen els arguments, es mostra l'estat de l'emmagatzematge i dels extractors de dades

en: Unrecognized options
ca: No s'han reconegut les opcions

en: Could not get D-Bus connection
ca: No s'ha pogut obtindre una connexió D-Bus

en: Could not create D-Bus proxy to tracker-store
ca: No s'ha pogut crear el servidor intermediari, mitjançant D-Bus, a la «tracker-store»

en: Output results format: “sparql”, or “turtle”
ca: Els resultats d'eixida de format: "«SPARQL», o «tortuga»

en: FILE
ca: FITXER

en: Could not run tracker-extract:
ca: No s'ha pogut executar la «tracker-store»:

en: failed to exec “%s”: %s
ca: no s'ha pogut executar «%s»: %s

en: Tell miners to reindex files which match the mime type supplied (for new extractors), use -m MIME1 -m MIME2
ca: Fes que els extractors de dades tornen a indexar els fitxers que coincideixen amb el tipus MIME proporcionat (per a extractors nous), utilitzeu -m MIME1 -m MIME2

en: Tell miners to (re)index a given file
ca: (Torna a)indexar el fitxer donat

en: Backup current index / database to the file provided
ca: Fes una còpia de seguretat de l'índex i la base de dades al fitxer proporcionat

en: Restore a database from a previous backup (see --backup)
ca: Restaura una base de dades d'una còpia de seguretat prèvia (vegeu --backup)

en: Import a dataset from the provided file (in Turtle format)
ca: Importa un conjunt de dades des del fitxer proporcionat (en format Turtle)

en: Could not reindex mimetypes, manager could not be created, %s
ca: No s'han pogut tornar a indexar els tipus MIME, no s'ha pogut crear el gestor, %s

en: Could not reindex mimetypes
ca: No s'han pogut tornar a indexar els tipus MIME

en: Reindexing mime types was successful
ca: S'ha tornat a indexar correctament els tipus MIME

en: Could not (re)index file, manager could not be created, %s
ca: No s'ha pogut (tornar a)indexar el fitxer, no s'ha pogut crear el gestor, %s

en: Could not (re)index file
ca: No s'ha pogut (tornar a)indexar el fitxer

en: (Re)indexing file was successful
ca: La (re)indexació s'ha fet correctament

en: Could not establish a connection to Tracker
ca: No s'ha pogut establir una connexió amb el Tracker

en: Importing Turtle file
ca: S'està important el fitxer Turtle

en: Unable to import Turtle file
ca: No s'ha pogut importar el fitxer Turtle

en: Backing up database
ca: S'està fent una còpia de seguretat de la base de dades

en: Could not backup database
ca: No s'ha pogut crear una còpia de seguretat de la base de dades

en: Restoring database from backup
ca: S'està restaurant la base de dades des de la còpia de seguretat

en: Only one action (--backup, --restore, --index-file or --import) can be used at a time
ca: Només es pot utilitzar una acció alhora (--backup, --restore, --index-file o --import)

en: Missing one or more files which are required
ca: Manquen un o més fitxers que són necessaris

en: Only one file can be used with --backup and --restore
ca: Només es pot usar un fitxer amb --backup i --restore

en: Actions (--backup, --restore, --index-file and --import) can not be used with --reindex-mime-type
ca: Accions (--backup, --restore, --index-file and --import) no es poden utilitzar amb --reindex-mime-type

en: Show full namespaces (i.e. don’t use nie:title, use full URLs)
ca: Mostra el nom sencer d'espais (per exemple mostra l'URL sencer en comptes de nie:title)

en: Show plain text content if available for resources
ca: Mostra el contingut del text pla si és disponible pels recursos

note: To translators: * IRI (International Resource Identifier) is a generalization * of the URI. While URI supports only ASCI encoding, IRI * fully supports international characters. In practice, UTF-8 * is the most popular encoding used for IRI.
en: Instead of looking up a file name, treat the FILE arguments as actual IRIs (e.g. <file:///path/to/some/file.txt>)
ca: En comptes de buscar un nom de fitxer, tracta els arguments «FILE» (fitxer) com a IRI (p. ex. <file:///camí/a/algun/fitxer.txt>)

en: Output results as RDF in Turtle format
ca: Dóna els resultats com a RDF en format Turtle

en: Querying information for entity
ca: Informació de consulta per l'entrada

en: Unable to retrieve URN for URI
ca: No s'ha pogut recuperar l'URN per l'URI

en: Unable to retrieve data for URI
ca: No s'han pogut recuperar les dades per l'URI

en: No metadata available for that URI
ca: No hi ha metadades disponibles per este URI

en: Results
ca: Resultats

en: See “tracker help <command>” to read about a specific subcommand.
ca: Vegeu «tracker help <command>» per a llegir més sobre una subordre específica.

en: Start, stop, pause and list processes responsible for indexing content
ca: Inicia, atura o fes pausa i llista els processos responsables per a indexar contingut

en: Extract information from a file
ca: Extreu informació des d'un fitxer

en: Get help on how to use Tracker and any of these commands
ca: Obteniu ajuda de com utilitzar el Tracker i qualsevol d'estes ordes.

en: Show information known about local files or items indexed
ca: Mostra la informació coneguda sobre fitxers locals o elements indexats

en: Backup, restore, import and (re)index by MIME type or file name
ca: Còpia de seguretat, restaura, importa i torna a indexar per a tipus MIME o per a nom de fitxer

en: Reset or remove index and revert configurations to defaults
ca: Reinicia o suprimeix l'índex i reverteix les configuracions als valors predeterminats

en: Search for content indexed or show content by type
ca: Busca el contingut indexat o mostra el contingut per tipus

en: Query and update the index using SPARQL or search, list and tree the ontology
ca: Consulta i actualitza l'índex utilitzant SPARQL o busca, la llista i l'arbre de l'ontologia

en: Query the database at the lowest level using SQL
ca: Consulta la base de dades a baix nivell utilitzant SQL

en: Show the indexing progress, content statistics and index state
ca: Mostra el progrés en la indexació, estadístiques del contingut i l'estat de l'índex

en: Create, list or delete tags for indexed content
ca: Crea, llista o suprimeix etiquetes per contingut indexat

en: Show the license and version in use
ca: Mostra la llicencia i la versió en ús

en: “%s” is not a tracker command. See “tracker --help”
ca: «%s» no és una orde del Tracker. Vegeu «tracker --help»

en: Available tracker commands are:
ca: Les ordes disponibles del Tracker són:

en: Could not open /proc
ca: No s'ha pogut obrir /proc

en: Could not stat() file
ca: No s'ha pogut executar «stat()» al fitxer

en: Could not open “%s”
ca: No s'ha pogut obrir «%s»

en: Could not terminate process %d — “%s”
ca: No s'ha pogut acabar el procés %d — «%s»

en: Terminated process %d — “%s”
ca: S'ha finalitzat el procés %d — «%s»

en: Could not kill process %d — “%s”
ca: No s'ha pogut matar el procés %d — «%s»

en: Killed process %d — “%s”
ca: S'ha matat el procés %d — «%s»

en: Kill all Tracker processes and remove all databases
ca: Mata tots els processos del Tracker i suprimeix totes les bases de dades

en: Same as --hard but the backup & journal are restored after restart
ca: Igual que «--hard-reset» però es restauren la còpia de seguretat i el dietari després de reiniciar

en: Remove all configuration files so they are re-generated on next start
ca: Suprimeix tots els fitxers de configuració de manera que es tornen a generar la pròxima vegada que s'inicie

en: Erase indexed information about a file, works recursively for directories
ca: Esborra la informació sobre un fitxer indexat, que funciona de manera recursiva per als directoris

note: Now, delete the element recursively
en: Deleting…
ca: S'està suprimint…

en: The indexed data for this file has been deleted and will be reindexed again.
ca: Les dades indexades per a este fitxer han estat esborrades i re-indexades de nou.

note: TRANSLATORS: --hard and --soft are commandline arguments
en: You can not use the --hard and --soft arguments together
ca: No podeu utilitzar els arguments «--hard-reset» i «--soft-reset» alhora

en: CAUTION: This process may irreversibly delete data.
ca: ATENCIÓ: Este procés pot eliminar de forma irreversible les dades.

en: Although most content indexed by Tracker can be safely reindexed, it can’t be assured that this is the case for all data. Be aware that you may be incurring in a data loss situation, proceed at your own risk.
ca: Tot i que la majoria del contingut indexat per Tracker pot ser re-indexada amb seguretat, no es pot estar segur que este és el cas per a totes les dades. Recordeu que és possible que s'incorri en una situació de pèrdua de dades, procedisca al seu propi risc.

en: Are you sure you want to proceed?
ca: Esteu segur que voleu continuar?

note: TRANSLATORS: this is our test for a [y|N] question in the command line. * A partial or full match will be considered an affirmative answer, * it is intentionally lowercase, so please keep it like this.
en: yes
ca: sí

en: Removing configuration files…
ca: S'estan eliminant els fitxers de configuració…

en: Resetting existing configuration…
ca: S'està reiniciant la configuració existent…

en: Search for files
ca: Busca per fitxers

en: Search for folders
ca: Busca per carpetes

en: Search for music files
ca: Busca per fitxers de música

en: Search for music albums (--all has no effect on this)
ca: Busca per àlbums de música («--all» no modifica la busca)

en: Search for music artists (--all has no effect on this)
ca: Busca per artistes de música («--all» no modifica la busca)

en: Search for image files
ca: Busca per fitxers d'imatges

en: Search for video files
ca: Busca per fitxers de vídeos

en: Search for document files
ca: Busca per fitxers de documents

en: Search for emails
ca: Busca per correus electrònics

en: Search for contacts
ca: Busca per contactes

en: Search for software (--all has no effect on this)
ca: Busca per programari («--all» no modifica la busca)

en: Search for software categories (--all has no effect on this)
ca: Busca per categories de programari («--all» no modifica la busca)

en: Search for feeds (--all has no effect on this)
ca: Busca per canals («--all» no modifica la busca)

en: Search for bookmarks (--all has no effect on this)
ca: Busca adreces d'interés («--all» no modifica la busca)

en: Limit the number of results shown
ca: Limita el nombre de resultats mostrats

en: Offset the results
ca: Desplaça els resultats

en: Use OR for search terms instead of AND (the default)
ca: Utilitza «o» en comptes de «i» (predeterminat) per buscar termes

en: Show URNs for results (doesn’t apply to --music-albums, --music-artists, --feeds, --software, --software-categories)
ca: Mostra els URN's dels resultats (no s'aplica a «--music-albums», «--music-artists», «--feeds», «--software», «--software-categories»)

en: Return all non-existing matches too (i.e. include unmounted volumes)
ca: Retorna totes les coincidències no existents (per exemple inclou els volums que no estiguen muntats)

en: Disable showing snippets with results. This is only shown for some categories, e.g. Documents, Music…
ca: No mostres el context en els resultats. Només es mostra per algunes categories, p. ex. Documents, Música…

en: Disable Full Text Search (FTS). Implies --disable-snippets
ca: Inhabilita la busca de text complet (FTS). Implica «--disable-snippets»

en: Disable color when printing snippets and results
ca: Inhabilita el color en imprimir fragments i resultats

en: search terms
ca: termes de busca

en: EXPRESSION
ca: EXPRESSIÓ

en: NOTE: Limit was reached, there are more items in the database not listed here
ca: NOTA: s'ha arribat al límit, la base de dades conté més elements que no estan llistats ací

en: Could not get search results
ca: No s'han pogut obtindre els resultats de busca

en: No contacts were found
ca: No s'ha trobat cap contacte

en: Contacts
ca: Contactes

en: No name
ca: Cap nom

en: No E-mail address
ca: Cap adreça electrònica

en: No emails were found
ca: No s'ha trobat cap correu

en: Emails
ca: Correus electrònics

en: No files were found
ca: No s'ha trobat cap fitxer

en: Files
ca: Fitxers

en: No artists were found
ca: No s'ha trobat cap artista

en: Artists
ca: Artistes

en: No music was found
ca: No s'ha trobat música

en: Albums
ca: Àlbums

en: No bookmarks were found
ca: No s'ha trobat cap adreça d'interés

en: Bookmarks
ca: Adreces d'interés

en: No feeds were found
ca: No s'ha trobat cap canal

en: Feeds
ca: Canals

en: No software was found
ca: No s'ha trobat cap programari

en: Software
ca: Programari

en: No software categories were found
ca: No s'ha trobat cap categoria de programari

en: Software Categories
ca: Categories de programari

en: No results were found matching your query
ca: No s'ha trobat cap resultat que coincidisca amb la consulta

en: Search term “%s” is a stop word.
ca: El terme de busca «%s» és una paraula buida.

en: Stop words are common words which may be ignored during the indexing process.
ca: Les paraules buides són paraules comunes que s'ignoren en el procés d'indexació.

en: Path to use to run a query or update from file
ca: Camí a utilitzar per executar la consulta o actualitzar des d'un fitxer

en: SPARQL query
ca: Consulta SPARQL

en: This is used with --query and for database updates only.
ca: Només s'utilitza amb «--query» i només per actualitzacions de la base de dades.

en: Retrieve classes
ca: Recupera les classes

en: Retrieve class prefixes
ca: Recupera els prefixos de classe

en: Retrieve properties for a class, prefixes can be used too (e.g. rdfs:Resource)
ca: Recupera les propietats per una classe, també es poden utilitzar prefixos (per exemple rdfs:Resource)

en: CLASS
ca: CLASSE

en: Retrieve classes which notify changes in the database (CLASS is optional)
ca: Recupera classes que notifiquin de canvis a la base de dades («CLASSE» és opcional)

en: Retrieve indexes used in database to improve performance (PROPERTY is optional)
ca: Recupera índexs utilitzats a la base de dades per millorar el rendiment («PROPIETAT» és opcional)

en: PROPERTY
ca: PROPIETAT

en: Describe subclasses, superclasses (can be used with -s to highlight parts of the tree and -p to show properties)
ca: Descriu subclasses, superclasses (es pot utilitzar amb -s per realçar les parts de l'arbre i -p per mostrar les propietats)

en: Search for a class or property and display more information (e.g. Document)
ca: Busca una classe o propietat i mostra'n informació (per exemple «Document»)

en: CLASS/PROPERTY
ca: CLASSE/PROPIETAT

en: Returns the shorthand for a class (e.g. nfo:FileDataObject).
ca: Retorna el nom abreviat d'una classe (p. ex. nfo:FileDataObject).

en: Returns the full namespace for a class.
ca: Retorna el nom d'espais complet d'una classe.

en: Remote service to query to
ca: El servei remot per consultar a

en: Could not get namespace prefixes
ca: No s'han pogut obtindre els prefixos d'espai de noms

en: No namespace prefixes were found
ca: No s'ha trobat prefixos d'espai de nom

note: To translators: This is to say there are no * search results found. We use a "foo: None" * with multiple print statements, where "foo" * may be Music or Images, etc. * tags found with a particular unique ID. * files found associated with multiple tags, e.g.: * *   Files: *     None * resources found
en: None
ca: Cap

en: Could not create tree: subclass query failed
ca: No s'ha pogut crear l'arbre: ha fallat la consulta de la subclasse

en: Could not create tree: class properties query failed
ca: No s'ha pogut crear l'arbre: ha fallat la consulta de les propietats de la classe

en: Could not list classes
ca: No s'han pogut llistar les classes

en: No classes were found
ca: No s'ha trobat cap classe

en: Could not list class prefixes
ca: No s'han pogut llistar els prefixos de classe

en: No class prefixes were found
ca: No s'ha trobat cap prefix de classe

en: Prefixes
ca: Prefixos

en: Could not find property for class prefix, e.g. :Resource in “rdfs:Resource”
ca: No s'ha pogut trobar la propietat per al prefix de la classe, per exemple :Recursos a «rdfs:Resource»

en: Could not list properties
ca: No s'han pogut llistar les propietats

en: No properties were found
ca: No s'ha trobat cap propietat

en: Properties
ca: Propietats

en: Could not find notify classes
ca: No s'ha trobat cap classe de notificació

en: No notifies were found
ca: No s'ha trobat cap notificació

en: Notifies
ca: Notificacions

en: Could not find indexed properties
ca: No s'ha pogut trobar cap propietat indexada

en: No indexes were found
ca: No s'ha trobat cap índex

en: Indexes
ca: Índexs

en: Could not search classes
ca: No s'han pogut buscar les classes

en: No classes were found to match search term
ca: No s'ha trobat cap classe que coincidisca amb el terme de busca

en: Could not search properties
ca: No s'han pogut buscar les propietats

en: No properties were found to match search term
ca: No s'ha trobat cap propietat que coincidisca amb el terme de busca

en: Could not get UTF-8 path from path
ca: No s'ha pogut obtindre el camí UTF-8 del camí

en: Could not read file
ca: No s'ha pogut llegir el fitxer

en: Could not run update
ca: No s'ha pogut executar l'actualització

en: Could not run query
ca: No s'ha pogut executar la consulta

en: No results found matching your query
ca: No s'ha trobat cap resultat que coincidisca amb la consulta

en: File and query can not be used together
ca: No es poden utilitzar alhora un fitxer i una consulta

en: The --list-properties argument can only be empty when used with the --tree argument
ca: L'argument --list-properties només pot deixar-se buit quan s'utilitza l'argument --tree

en: Path to use to run a query from file
ca: Camí a utilitzar per executar la consulta des d'un fitxer

en: SQL query
ca: Consulta SQL

en: Failed to initialize data manager
ca: No s'ha pogut iniciar el gestor de dades

en: Empty result set
ca: El conjunt de resultats és buit

en: Show statistics for current index / data set
ca: Mostra estadístiques de l'índex actual i el conjunt de dades

en: Collect debug information useful for problem reporting and investigation, results are output to terminal
ca: Recull informació de depuració útil per a la investigació i proveïment d'informació del problema, els resultats surten a un terminal.

en: Could not get Tracker statistics
ca: No s'han pogut obtindre les estadístiques del Tracker

en: No statistics available
ca: No hi ha estadístiques disponibles

note: To translators: This is to say there are no * statistics found. We use a "Statistics: * None" with multiple print statements
en: Statistics:
ca: Estadístiques:

en: Version
ca: Versió

en: Disk Information
ca: Informació del disc

en: Remaining space on database partition
ca: Espai lliure a la partició de la base de dades

note: 3. Size of dataset (tracker-stats), size of databases
en: Data Set
ca: Conjunt de dades

en: Configuration
ca: Configuració

en: No configuration was found
ca: No s'ha trobat cap configuració

en: States
ca: Estats

en: Data Statistics
ca: Estadístiques sobre les dades

en: No connection available
ca: No hi ha cap connexió disponible

en: Could not get statistics
ca: No s'han pogut obtindre les estadístiques

en: No statistics were available
ca: No hi havia estadístiques disponibles

en: Database is currently empty
ca: La base de dades està buida

en: Could not get basic status for Tracker
ca: No s'ha pogut obtindre l'estat bàsic del Tracker

en: Currently indexed
ca: Actualment indexat

en: Data is still being indexed
ca: Les dades encara s'estan indexant

en: Estimated %s left
ca: %s restant estimat

en: All data miners are idle, indexing complete
ca: Tots els extractors de dades estan inactius, s'ha completat l'índex

en: List all tags (using FILTER if specified; FILTER always uses logical OR)
ca: Llista totes les etiquetes (si s'especifica es farà servir «FILTRE», este sempre utilitza una «OR» lògica)

en: FILTER
ca: FILTRE

en: Show files associated with each tag (this is only used with --list)
ca: Mostra els fitxers associats a cada etiqueta (només s'utilitza amb «--list»)

en: Add a tag (if FILEs are omitted, TAG is not associated with any files)
ca: Afig una etiqueta (si s'omet «FITXER» no s'associa cap fitxer amb l'«ETIQUETA»)

en: TAG
ca: ETIQUETA

en: Delete a tag (if FILEs are omitted, TAG is removed for all files)
ca: Suprimeix una etiqueta (si s'omet «FITXER's» se suprimirà l'«ETIQUETA» de tots els fitxers)

en: Description for a tag (this is only used with --add)
ca: Descripció de l'etiqueta (només s'utilitza amb «--add»)

en: STRING
ca: CADENA

en: Use AND for search terms instead of OR (the default)
ca: Utilitzeu «AND» (i) en comptes d'«OR» (o, per defecte) per buscar termes

en: FILE…
ca: FITXER…

en: FILE [FILE…]
ca: FITXER [FITXER…]

en: Could not get file URNs
ca: No s'han pogut obtindre les URN del fitxer

en: Could not get files related to tag
ca: No s'han pogut obtindre els fitxers relacionats amb l'etiqueta

en: Could not get all tags in the database
ca: No s'han pogut obtindre totes les etiquetes de la base de dades

en: No files have been tagged
ca: No hi ha cap fitxer etiquetat

en: Could not get files for matching tags
ca: No s'ha pogut obtindre cap fitxer amb les etiquetes seleccionades

en: No files were found matching ALL of those tags
ca: No s'ha trobat cap fitxer que coincidisca amb totes les etiquetes

en: Could not get all tags
ca: No s'han pogut obtindre totes les etiquetes

en: No tags were found
ca: No s'ha trobat cap etiqueta

en: Tags (shown by name)
ca: Etiquetes (se'n mostra el nom)

en: No files were modified
ca: No s'havia modificat cap fitxer

en: Files do not exist or aren’t indexed
ca: Els fitxers, o bé no existeixen o bé no estan indexats

en: Could not add tag
ca: No s'ha pogut afegir l'etiqueta

en: Tag was added successfully
ca: S'ha afegit l'etiqueta correctament

en: Could not add tag to files
ca: No s'ha pogut afegir l'etiqueta als fitxers

en: Tagged
ca: Etiquetat

en: Not tagged, file is not indexed
ca: No està etiquetat, el fitxer no està indexat

en: Could not get tag by label
ca: No s'ha pogut obtindre l'etiqueta per la marca

en: No tags were found by that name
ca: No s'ha trobat cap etiqueta amb este nom

en: None of the files had this tag set
ca: Cap fitxer tenia esta etiqueta

en: Could not remove tag
ca: No s'ha pogut suprimir l'etiqueta

en: Tag was removed successfully
ca: S'ha suprimit l'etiqueta correctament

en: Untagged
ca: Sense etiquetes

en: File not indexed or already untagged
ca: El fitxer, o bé no està indexat o ja no té cap etiqueta

en: The --list option is required for --show-files
ca: L'opció «--show-files» requereix també l'opció «--list»

en: The --and-operator option can only be used with --list and tag label arguments
ca: L'opció «--and-operator» només es pot utilitzar juntament amb «--list» i amb arguments d'etiqueta

en: Add and delete actions can not be used together
ca: No es poden utilitzar alhora les accions d'afegir i suprimir

en: The --description option can only be used with --add
ca: L'opció «--description» només es pot utilitzar juntament amb «--add»
