tracker - en to cs translation catalogue (106 entries)

note: Translators: this is a '|' (U+007C) separated list of common * title beginnings. Meant to be skipped for sorting purposes, * case doesn't matter. Given English media is quite common, it is * advised to leave the untranslated articles in addition to * the translated ones.
en: the|a|an
cs: -

en: Version
cs: verze

en: Unrecognized options
cs: Nerozpoznaný přepínač

en: Location of the database
cs: Umístění databáze

en: DIR
cs: SLOŽKA

en: Specify the DBus name of this endpoint
cs: Určit název DBus tohoto koncového bodu

en: NAME
cs: NÁZEV

en: Specify the ontology name used in this endpoint
cs: Určit ontologický název použitý tímto koncovým bodem

en: Specify a path to an ontology to be used in this endpoint
cs: Určit cestu k ontologii, která se má použít v tomto koncovém bodě

en: HTTP port
cs: Port HTTP

en: Whether to only allow HTTP connections in the loopback device
cs: Jestli na zařízení zpětné smyčky povolit pouze přípojení HTTP

en: Use session bus
cs: Používat sběrnici sezení

en: Use system bus
cs: Používat systémovou sběrnici

en: List SPARQL endpoints available in DBus
cs: Vypsat koncové body SPARQL dostupné ve sběrnic DBus

en: List network-local HTTP SPARQL endpoints
cs: Vypsat network-local koncové body HTTP SPARQL

note: TRANSLATORS: these are commandline arguments
en: --list can only be used with --session or --system
cs: --list lze použít pouze s --session nebo --system

note: TRANSLATORS: those are commandline arguments
en: One “ontology” or “ontology-path” option should be provided
cs: Mělo by být zadáno je jedno z „--ontology“ nebo „ontology-path“

note: TRANSLATORS: those are commandline arguments
en: --http-port cannot be used with --dbus-service
cs: --http-port nelze použít naráz s --dbus-service

en: Creating HTTP endpoint at %s…
cs: Vytváří se koncový bod HTTP v %s…

en: Listening to SPARQL commands. Press Ctrl-C to stop.
cs: Naslouchá se příkazům SPARQL. Ukončíte zmáčknutím Ctrl+c.

note: Carriage return, so we paper over the ^C
en: Closing connection…
cs: Zavírá se připojení…

en: Creating endpoint at %s…
cs: Vytváří se koncový bod v %s…

en: Could not own DBus name
cs: Nezdařilo se přivlastnit název DBus

en: DBus name lost
cs: Název DBus zmizel

en: Opening database at %s…
cs: Otevírá se databáze v %s…

en: Creating in-memory database
cs: Vytváří se databáze v paměti

en: New database created. Use the “--dbus-service” option to share this database on a message bus.
cs: Byla vytvořena nová databáze. K jejímu sdílení na sběrnici zpráv použijte volbu „--dbus-service“.

en: Create a SPARQL endpoint
cs: Vytvořit koncový bod SPARQL

en: FILE
cs: SOUBOR

en: Connects to a DBus service
cs: Připojit ke službě DBus

en: DBus service name
cs: Název služby DBus

en: Output results format: “turtle”, “trig” or “json-ld”
cs: Výstupní formát výsledků: „turtle“, „trig“ nebo „json-ld“

en: Connects to a remote service
cs: Připojit ke vzdálené službě

en: Remote service URI
cs: Adresa URI vzdálené služby

en: Output TriG format which includes named graph information
cs: Vypsat formát TriG, který obsahuje informace o pojmenovaných grafech

note: TRANSLATORS: Those are commandline arguments
en: Specify one “--database”, “--dbus-service” or “--remote-service” option
cs: Zadejte jednu z voleb „--database“, „--dbus-service“ nebo „--remote-service“

en: No error given
cs: Není uvedena žádná chyba

en: Could not establish a connection to Tracker
cs: Nelze vytvořit spojení k prohledávači Tracker

en: Unsupported serialization format “%s”
cs: Nepodporovaný serializační formát „%s“

en: Could not run query
cs: Nelze spustit dotaz

en: Export data from a Tracker database
cs: Vyexportovat data z databáze Trackeru

en: failed to exec “%s”: %s
cs: selhalo spuštění „%s“: %s

en: Get help on how to use Tracker and any of these commands
cs: Získat nápovědu k používání aplikace Tracker a některého z těchto příkazů

en: Read TriG format which includes named graph information
cs: Číst formát TriG, který obsahuje informace o pojmenovaných grafech

en: Could not run import
cs: Nezdařilo se spustit import

en: Import data into a Tracker database
cs: Naimportovat data do databáze Trackeru

en: Available tracker3 commands are:
cs: Dostupné příkazy aplikace tracker3 jsou:

en: See “tracker3 help <command>” to read about a specific subcommand.
cs: Informace ke konkrétnímu příkazu si můžete přečíst pomocí „tracker3 help <příkaz>“

en: “%s” is not a tracker3 command. See “tracker3 --help”
cs: „%s“ není příkaz aplikace tracker3. Viz „tracker3 --help“

en: Path to use to run a query or update from file
cs: Cesta, která se použije pro spuštění dotazu nebo aktualizace ze souboru

en: SPARQL query
cs: Dotaz SPARQL

en: This is used with --query and for database updates only.
cs: Toto se používá s --query a pouze pro aktualizaci databáze.

en: Retrieve classes
cs: Získat třídy

en: Retrieve class prefixes
cs: Získat předpony tříd

en: Retrieve properties for a class, prefixes can be used too (e.g. rdfs:Resource)
cs: Získat vlastnosti pro třídu, lze rovněž použít předponu (např. rdfs:Resource)

en: CLASS
cs: TŘÍDA

en: Retrieve classes which notify changes in the database (CLASS is optional)
cs: Získat třídy, které oznamují změny v databázi (CLASS je volitelné)

en: Retrieve indexes used in database to improve performance (PROPERTY is optional)
cs: Získat indexy, které jsou v databázi použity ke zvýšení výkonu (VLASTNOST je volitelná)

en: PROPERTY
cs: VLASTNOST

en: Retrieve all named graphs
cs: Získat všechny pojmenované grafy

en: Describe subclasses, superclasses (can be used with -s to highlight parts of the tree and -p to show properties)
cs: Popsat podtřídu, supertřídu (lze použít spolu se -s ke zvýraznění částí stromu a s -p k zobrazení vlastností)

en: Search for a class or property and display more information (e.g. Document)
cs: Vyhledat třídy nebo vlastnosti a zobrazit více informací (např. Dokument)

en: CLASS/PROPERTY
cs: TŘÍDA/VLASTNOST

en: Returns the shorthand for a class (e.g. nfo:FileDataObject).
cs: Vrací zkratku pro třídu (např. nfo:FileDataObject).

en: Returns the full namespace for a class.
cs: Vrací úplný jmenný prostor pro třídu.

en: Provides an argument for a query parameter.
cs: Poskytuje argument pro parametr dotazu.

en: PARAMETER:TYPE:VALUE
cs: PARAMETR:TYP:HODNOTA

note: To translators: This is to say there are no * search results found. We use a "foo: None" * with multiple print statements, where "foo" * may be Music or Images, etc.
en: None
cs: Nic

en: Could not create tree: subclass query failed
cs: Nelze vytvořit strom: dotaz na podtřídu selhal

en: Could not create tree: class properties query failed
cs: Nelze vytvořit strom: dotaz na vlastnosti třídy selhal

en: Invalid argument string %s
cs: Neplatný řetězec argumentu %s

en: Invalid parameter type for argument %s
cs: Neplatný typ parametru pro argument %s

en: Could not list classes
cs: Nelze vytvořit seznam tříd

en: No classes were found
cs: Nebyla nalezena žádná třída

en: Classes
cs: Třídy

en: Could not list properties
cs: Nelze vytvořit seznam vlastností

en: No properties were found
cs: Nebyla nalezena žádná vlastnost

en: Properties
cs: Vlastnosti

en: Could not find notify classes
cs: Nelze najít žádné oznamovací třídy

en: No notifies were found
cs: Nebyla nalezena žádná oznámení

en: Notifies
cs: Oznámení

en: Could not find indexed properties
cs: Nelze najít indexované vlastnosti

en: No indexes were found
cs: Nebyl nalezen žádný index

en: Indexes
cs: Indexy

en: Could not list named graphs
cs: Nezdařilo se vypsat pojmenované grafy

en: No graphs were found
cs: Nebyl nalezen žádný graf

en: Named graphs
cs: Pojmenované grafy

en: Could not search classes
cs: Nelze vyhledat třídy

en: No classes were found to match search term
cs: Nebyla nalezena žádná třída odpovídající hledanému termínu

en: Could not search properties
cs: Nelze vyhledat vlastnosti

en: No properties were found to match search term
cs: Nebyla nalezena žádná vlastnost odpovídající hledanému termínu

en: Could not get UTF-8 path from path
cs: Nelze získat cestu v UTF-8 z cesty

en: Could not read file
cs: Nelze číst soubor

en: Could not run update
cs: Nelze spustit aktualizaci

en: Done
cs: Dokončeno

en: No results found matching your query
cs: Nebyly nalezeny žádné výsledky odpovídající vašemu dotazu

en: Results
cs: Výsledky

en: File and query can not be used together
cs: Nelze použít naráz soubor a dotaz

en: The --list-properties argument can only be empty when used with the --tree argument
cs: Argument --list-properties může být prázdný jen ve spojení s argumentem --tree

en: Query and update the index using SPARQL or search, list and tree the ontology
cs: Pomocí SPARQL položit dotaz nebo aktulizovat index, nebo vyhledat v ontologii nebo ji vypsat jako seznam nebo strom

en: Path to use to run a query from file
cs: Cesta, která se použije pro spuštění dotazu ze souboru

en: SQL query
cs: Dotaz SQL

en: Failed to initialize data manager
cs: Selhala inicializace správce dat

en: Empty result set
cs: Prázdná sada výsledků

en: A database path must be specified
cs: Musí bý zadána cesta k databázi

en: Query the database at the lowest level using SQL
cs: Položit dotaz do databáze na nejnižší úrovni pomocí SQL
