tracker master - en to fa translation catalogue (102 entries)

en: Version
fa: نگارش

en: Unrecognized options
fa: گزینه‌های شناخته نشده

en: Location of the database
fa: مکان پایگاه داده

en: Specify the DBus name of this endpoint
fa: مشخّص کردن نام دی‌باس برای این نقطهٔ پایانی

en: Specify the ontology name used in this endpoint
fa: مشخّص کردن نام هستي‌شنسی استفاده شده برای این نقطهٔ پایانی

en: Specify a path to an ontology to be used in this endpoint
fa: مشخّص کردن مسیری به یک هستی‌شناسی برای استفاده در این نقطهٔ پایانی

en: HTTP port
fa: درگاه HTTP

en: Whether to only allow HTTP connections in the loopback device
fa: این که در افزارهٔ حلقهٔ برگشتی تنها به اتّصال‌های HTTP اجازه داده شود یا نه

en: Use session bus
fa: استفاده از گذرگاه نشست

en: Use system bus
fa: استفاده از گذرگاه سامانه

en: List SPARQL endpoints available in DBus
fa: سیاهه کردن نقطه‌های پایانی SPARQL موجود در دی‌باس

en: List network-local HTTP SPARQL endpoints
fa: سیاهه کردن نقطه‌های پایانی HTTP SPARQL شبکهٔ محلی

note: TRANSLATORS: these are commandline arguments
en: --list can only be used with --session or --system
fa: گزینهٔ ‪--list‬ تنها می‌تواند با ‪--session‬ یا ‪ --system‬ استفاده شود

note: TRANSLATORS: those are commandline arguments
en: One “ontology” or “ontology-path” option should be provided
fa: باید یکی از گزینه‌های ontology یا ontology-path فراهم شود

note: TRANSLATORS: those are commandline arguments
en: --http-port cannot be used with --dbus-service
fa: گزینهٔ ‪--http-port‬ نمی‌تواند با ‪--dbus-service‬ استفاده شود

en: Creating HTTP endpoint at %s…
fa: ایجاد کردن نقطهٔ پایانی HTTP در %s…

en: Listening to SPARQL commands. Press Ctrl-C to stop.
fa: شنود کردن فرمان‌های SPARQL. برای توقّف مهار-C را بزنید.

note: Carriage return, so we paper over the ^C
en: Closing connection…
fa: بستن اتّصال…

en: Creating endpoint at %s…
fa: ایجاد نقطهٔ پایانی در %s…

en: Could not own DBus name
fa: نتوانست مالک نام DBus شود

en: DBus name lost
fa: نام DBus از دست رفت

en: Opening database at %s…
fa: گشودن پایگاه داده در %s…

en: Creating in-memory database
fa: ایجاد کردن پایگاه دادهٔ در حافظه

en: New database created. Use the “--dbus-service” option to share this database on a message bus.
fa: پایگاه دادهٔ جدید ایجاد شد. برای هم‌رسانیش روی یک گذرگاه پیام از گزینهٔ «‪--dbus-service‬» استفاده کنید.

note: Translators: This is a CLI command name that should not be translated.
en: endpoint
fa: نقطهٔ پایانی

en: Create a SPARQL endpoint
fa: ایجاد نقطهٔ پایانی SPARQL

en: Connects to a DBus service
fa: به یک خدمت DBus وصل می‌شود

en: DBus service name
fa: نام خدمت DBus

en: Output results format: “turtle”, “trig” or “json-ld”
fa: قالب نتیجهٔ خروجی: «turtle»، «trig»‌ یا «json-ld»

en: Connects to a remote service
fa: به خدمتی دوردست وصل می‌شود

en: Remote service URI
fa: نشانی خدت دوردست

en: Output TriG format which includes named graph information
fa: خروجی قالب TriG که دارای اطّلاعات نمودار نام‌دار است

note: TRANSLATORS: Those are commandline arguments
en: Specify one “--database”, “--dbus-service” or “--remote-service” option
fa: یکی از گزینه‌های ‪--database‬، ‪--dbus-service‬ یا ‪--remote-service‬ را مشخّص کنید

en: No error given
fa: خطایی داده نشده

en: Could not establish a connection to Tracker
fa: نتوانست اتّصالی با ردیاب برقرار کند

en: Unsupported serialization format “%s”
fa: قابل دنباله‌سازی پشتیبانی نشده «%s»

en: Could not run query
fa: نتوانست پرس‌وجو را اجرا کند

note: Translators: This is a CLI command name that should not be translated.
en: export
fa: برون‌ریزی

en: Export data from a Tracker database
fa: برون‌ریزی داده‌ها از پایگاه دادهٔ ردیاب

en: failed to exec “%s”: %s
fa: شکست در اجرای «%s»: ‏%s

note: Translators: This is a CLI command name that should not be translated.
en: help
fa: راهنما

en: Get help on how to use Tracker and any of these commands
fa: گرفتن کمک در چگونه استفاده کردن از ردیاب و هریک از فرمان‌هایش

en: Read TriG format which includes named graph information
fa: خواندن قالب TriG که دارای اطّلاعات نمودار نام‌دار است

en: Could not run import
fa: نتوانست درون‌ریزی را اجرا کند

note: Translators: This is a CLI command name that should not be translated.
en: import
fa: درون‌ریزی

en: Import data into a Tracker database
fa: درون‌ریزی داده‌ها به پایگاه دادهٔ ردیاب

en: Available tracker3 commands are:
fa: فرمان‌های موجود tracker3:

en: See “tracker3 help <command>” to read about a specific subcommand.
fa: برای خواندن دربارهٔ زیرفرمانی خاص «‪tracker3 help <command>‬» را ببینید.

en: “%s” is not a tracker3 command. See “tracker3 --help”
fa: فرمان «%s» برای tracker3 نیست. ‪tracker3 --help‬ را ببینید

en: Path to use to run a query or update from file
fa: مسیر برای اجرای پرس‌وجو یا به‌روز کردن از پرونده

en: SPARQL query
fa: پرس‌وجوی SPARQL

en: This is used with --query and for database updates only.
fa: فقط با ‪--query‬ و برای به روز رسانیس پایگه داده استفاده می‌شود.

en: Retrieve classes
fa: بازیابی کلاس‌ها

en: Retrieve class prefixes
fa: بازیابی پیشوند کلاس‌ها

en: Retrieve properties for a class, prefixes can be used too (e.g. rdfs:Resource)
fa: بازیابی ویژگی‌ها برای یک کلاس. پیشوندها نیز می‌توانند استفاده شوند (نمونه rdfs:Resource)

en: Retrieve classes which notify changes in the database (CLASS is optional)
fa: بازیابی کلاس‌هایی که از دگرگونی‌ها در پایگاه داده آگاهی می‌دهند (CLASS اختیاری است)

en: Retrieve indexes used in database to improve performance (PROPERTY is optional)
fa: بازیابی اندیس‌های استفاده‌شده در پایگاه داده برای بهبود کارایی (PROPERTY اختیاری است)

en: Retrieve all named graphs
fa: بازیابی همهٔ نمودارهای نام‌دار

en: Describe subclasses, superclasses (can be used with -s to highlight parts of the tree and -p to show properties)
fa: توصیف زیرکلاس‌ها و فراکلاس‌ها (می‌تواند برای برجسته سازی بخش‌های درخت با ‪-s‬ و برای نمایش ویژگی‌ها با ‪-p‬ استفاده شود)

en: Search for a class or property and display more information (e.g. Document)
fa: جست‌وجو برای کلاس با ویژگی و نمایش اطّلاعات بیش‌تر (نمونه Document)

en: Returns the shorthand for a class (e.g. nfo:FileDataObject).
fa: کوتاه‌نویسی کلاس را برمی‌گرداند (نمونه nfo:FileDataObject).

en: Returns the full namespace for a class.
fa: فضانام کامل را برای کلاس برمی‌گرداند.

en: Provides an argument for a query parameter.
fa: آرگومانی برای پارامتر پرس‌وجو فراهم می‌کند.

note: To translators: This is to say there are no * search results found. We use a "foo: None" * with multiple print statements, where "foo" * may be Music or Images, etc.
en: None
fa: هیچ‌کدام

en: Could not create tree: subclass query failed
fa: نتوانست درخت را ایجاد کند: پرس‌وجوی زیرکلاس شکست خورد

en: Could not create tree: class properties query failed
fa: نتوانست درخت را ایجاد کند: پرس‌وجوی ویژگی کلاس شکست خورد

en: Invalid argument string %s
fa: رشتهٔ آرگومان نامعتبر %s

en: Invalid parameter type for argument %s
fa: گونهٔ پارامتر نامعتبر برای آرگومان %s

en: Could not list classes
fa: نتوانست کلاس‌ها را سیاهه کند

en: No classes were found
fa: هیچ کلاسی پیدا نشد

en: Classes
fa: کلاس‌ها

en: Could not list properties
fa: نتوانست ویژگی‌ها را سیاهه کند

en: No properties were found
fa: هیچ ویژگی‌ای پیدا نشد

en: Properties
fa: ترجیحات

en: Could not find notify classes
fa: نتوانست کلاس‌های آگاهی را بیابد

en: No notifies were found
fa: هیچ آگاهی‌ای پیدا نشد

en: Notifies
fa: آگاهی‌ها

en: Could not find indexed properties
fa: نتوانست ویژگی‌های شاخص‌دار را بیابد

en: No indexes were found
fa: هیچ شاخصی پیدا نشد

en: Indexes
fa: شاخص‌ها

en: Could not list named graphs
fa: نتوانست نمودارهای نام‌دار را سیاهه کند

en: No graphs were found
fa: هیچ نموداری پیدا نشد

en: Named graphs
fa: نمودارهای نام‌دار

en: Could not search classes
fa: نتوانست کلاس‌ها را جست‌وجو کند

en: No classes were found to match search term
fa: هیچ کلاسی که مطابق با عبارت جست‌وجو باشد پیدا نشد

en: Could not search properties
fa: نتوانست ویژگی‌ها را جست‌وجو کند

en: No properties were found to match search term
fa: هیچ ویژگی‌ای که مطابق با عبارت جست‌وجو باشد پیدا نشد

en: Could not get UTF-8 path from path
fa: نتوانست مسیر UTF-8 را از مسیر بگیرد

en: Could not read file
fa: نتوانست پرونده را بخواند

en: Could not run update
fa: نتوانست به‌روز رسانی را اجرا کند

en: Done
fa: انجام شد

en: No results found matching your query
fa: نتیجهٔ مطابقی با پرسش‌وجویتان پیدا نشد

en: Results
fa: نتیجه‌ها

en: File and query can not be used together
fa: پرونده و پرس‌وجو نمی‌توانند با هم استفاده شوند

en: The --list-properties argument can only be empty when used with the --tree argument
fa: آرگومان ‪--list-properties‬ تنها می‌تواند هنگام استفاده با آرگومان ‪--tree‬ خالی باشد

en: Query and update the index using SPARQL or search, list and tree the ontology
fa: پرس‌وجو و به‌روز رسانی نمایه با استفاده از SPARQL یا جست‌وجو،‌سیاهه و درخت کردن هستی‌شناسی

en: Path to use to run a query from file
fa: مسیر استفاده شده برای اجرای پرسش‌وجویی از پرونده

en: SQL query
fa: پرس‌وجوی SQL

en: Failed to initialize data manager
fa: شکست در مقداردهی نخستین مدیر داده

en: Empty result set
fa: مجموعهٔ نتیجهٔ خالی

en: A database path must be specified
fa: باید یک مسیر پایگاه داده مشخّص شود

en: Query the database at the lowest level using SQL
fa: پرس‌وجو از پایگاه داده در پایین‌ترین سطح با استفاده از SQL
