tracker master - en to hu translation catalogue (106 entries)

note: Translators: this is a '|' (U+007C) separated list of common * title beginnings. Meant to be skipped for sorting purposes, * case doesn't matter. Given English media is quite common, it is * advised to leave the untranslated articles in addition to * the translated ones.
en: the|a|an
hu: the|a|an|az|egy

en: Version
hu: Verzió

en: Unrecognized options
hu: Azonosítatlan kapcsolók

en: Location of the database
hu: Az adatbázis helye

en: DIR
hu: KÖNYVTÁR

en: Specify the DBus name of this endpoint
hu: A végpont DBus nevének megadása

en: NAME
hu: NÉV

en: Specify the ontology name used in this endpoint
hu: A végpontban használt ontológia nevének megadása

en: Specify a path to an ontology to be used in this endpoint
hu: A végpontban használt ontológia útvonalának megadása

en: Whether to only allow HTTP connections in the loopback device
hu: Csak a visszacsatolási eszközön engedélyezze-e a HTTP-kapcsolatokat

en: Use session bus
hu: Munkamenetbusz használata

en: Use system bus
hu: Rendszerbusz használata

en: List SPARQL endpoints available in DBus
hu: A DBusban elérhető SPARQL végpontok felsorolása

en: List network-local HTTP SPARQL endpoints
hu: Helyi hálózati HTTP SPARQL végpontok felsorolása

note: TRANSLATORS: these are commandline arguments
en: --list can only be used with --session or --system
hu: A --list kapcsoló a --session vagy --system kapcsolóval együtt használható

note: TRANSLATORS: those are commandline arguments
en: One “ontology” or “ontology-path” option should be provided
hu: Egy „ontology” vagy „ontology-path” kapcsolót meg kell adni

note: TRANSLATORS: those are commandline arguments
en: --http-port cannot be used with --dbus-service
hu: A --http-port nem használható a --dbus-service kapcsolóval

en: Creating HTTP endpoint at %s…
hu: HTTP végpont létrehozása itt: %s…

en: Listening to SPARQL commands. Press Ctrl-C to stop.
hu: Figyelés a SPARQL parancsokra. Nyomjon Ctrl-C-t a leállításhoz.

note: Carriage return, so we paper over the ^C
en: Closing connection…
hu: Kapcsolat lezárása…

en: Creating endpoint at %s…
hu: Végpont létrehozása itt: %s…

en: Could not own DBus name
hu: A DBus név nem birtokolható

en: DBus name lost
hu: A DBus név elveszett

en: Opening database at %s…
hu: Adatbázis megnyitása itt: %s…

en: Creating in-memory database
hu: Memóriában tárolt adatbázis létrehozása

en: New database created. Use the “--dbus-service” option to share this database on a message bus.
hu: Új adatbázis létrehozva. Használja a „--dbus-service” kapcsolót az adatbázis megosztásához az üzenetbuszon.

en: Create a SPARQL endpoint
hu: SPARQL végpont létrehozása

en: FILE
hu: FÁJL

en: Connects to a DBus service
hu: Kapcsolódik egy DBus szolgáltatáshoz

en: DBus service name
hu: DBus szolgáltatásnév

en: Output results format: “turtle”, “trig” or “json-ld”
hu: Kimeneti eredmények formátuma: „turtle”, „trig” vagy „json-ld”

en: RDF_FORMAT
hu: RDF_FORMÁTUM

en: Connects to a remote service
hu: Kapcsolódik egy távoli szolgáltatáshoz

en: Remote service URI
hu: Távoli szolgáltatás URI-ja

en: Output TriG format which includes named graph information
hu: TriG formátum kiírása, amely tartalmazza a nevesített gráfok információit

note: TRANSLATORS: Those are commandline arguments
en: Specify one “--database”, “--dbus-service” or “--remote-service” option
hu: Adja meg a „--database”, „--dbus-service” vagy „--remote-service” kapcsolók egyikét

en: No error given
hu: Nincs megadva hiba

en: Could not establish a connection to Tracker
hu: Nem hozható létre kapcsolat a Trackerhez

en: Unsupported serialization format “%s”
hu: Nem támogatott sorosítási formátum: „%s”

en: Could not run query
hu: A lekérdezés nem futtatható

en: Export data from a Tracker database
hu: Adatok exportálása a Tracker adatbázisból

en: failed to exec “%s”: %s
hu: nem sikerült végrehajtani: „%s”: %s

en: Get help on how to use Tracker and any of these commands
hu: Segítség kérése a Tracker és ezen parancsok használatával kapcsolatban

en: Read TriG format which includes named graph information
hu: TriG formátum olvasása, amely tartalmazza a nevesített gráfok információit

en: Could not run import
hu: Az importálás nem futtatható

en: Import data into a Tracker database
hu: Adatok importálása a Tracker adatbázisba

en: Available tracker3 commands are:
hu: Az elérhető tracker3 parancsok:

en: See “tracker3 help <command>” to read about a specific subcommand.
hu: Az egyes alparancsokkal kapcsolatban olvassa el a „tracker3 help <parancs>” kimenetét.

en: “%s” is not a tracker3 command. See “tracker3 --help”
hu: A(z) „%s” nem tracker3 parancs. Lásd: „tracker3 --help”

en: Path to use to run a query or update from file
hu: Lekérdezés futtatására vagy fájlból frissítésre használandó útvonal

en: SPARQL query
hu: SPARQL lekérdezés

en: This is used with --query and for database updates only.
hu: Ez a --query kapcsolóval és csak adatbázis-frissítésekre használatos.

en: Retrieve classes
hu: Osztályok lekérése

en: Retrieve class prefixes
hu: Osztályelőtagok lekérése

en: Retrieve properties for a class, prefixes can be used too (e.g. rdfs:Resource)
hu: Osztály tulajdonságainak lekérése, előtagok is használhatók (például: rdfs:Resource)

en: CLASS
hu: OSZTÁLY

en: Retrieve classes which notify changes in the database (CLASS is optional)
hu: Osztályok visszaadása, amelyek az adatbázis változásaira figyelmeztetnek (az OSZTÁLY elhagyható)

en: Retrieve indexes used in database to improve performance (PROPERTY is optional)
hu: Az adatbázisban használt indexek lekérése a teljesítmény javítása érdekében (a TULAJDONSÁG elhagyható)

en: PROPERTY
hu: TULAJDONSÁG

en: Retrieve all named graphs
hu: Az összes nevesített gráf lekérése

en: Describe subclasses, superclasses (can be used with -s to highlight parts of the tree and -p to show properties)
hu: Alosztályok, ősosztályok leírása (használható a -s-sel a fa részeinek kiemeléséhez és a -p-vel a tulajdonságok megjelenítéséhez)

en: Search for a class or property and display more information (e.g. Document)
hu: Osztály vagy tulajdonság keresése, és további információk megjelenítése (például dokumentum)

en: CLASS/PROPERTY
hu: OSZTÁLY/TULAJDONSÁG

en: Returns the shorthand for a class (e.g. nfo:FileDataObject).
hu: Visszaadja egy osztály rövid nevét (például: nfo:FileDataObject).

en: Returns the full namespace for a class.
hu: Visszaadja egy osztály teljes névterét.

en: Provides an argument for a query parameter.
hu: Argumentumot ad egy lekérdezési paraméterhez.

en: PARAMETER:TYPE:VALUE
hu: PARAMÉTER:TÍPUS:ÉRTÉK

note: To translators: This is to say there are no * search results found. We use a "foo: None" * with multiple print statements, where "foo" * may be Music or Images, etc.
en: None
hu: Nincs

en: Could not create tree: subclass query failed
hu: Nem lehet fát létrehozni: az alosztály-lekérdezés sikertelen

en: Could not create tree: class properties query failed
hu: Nem lehet fát létrehozni: az osztálytulajdonságok lekérdezése sikertelen

en: Invalid argument string %s
hu: Érvénytelen argumentum-karakterlánc: %s

en: Invalid parameter type for argument %s
hu: Érvénytelen paramétertípus a következő argumentumhoz: %s

en: Could not list classes
hu: Az osztályok nem sorolhatók fel

en: No classes were found
hu: Nem találhatók osztályok

en: Classes
hu: Osztályok

en: Could not list properties
hu: A tulajdonságok nem sorolhatók fel

en: No properties were found
hu: Nem találhatók tulajdonságok

en: Properties
hu: Tulajdonságok

en: Could not find notify classes
hu: Az értesítő osztályok nem találhatók

en: No notifies were found
hu: Nem találhatók értesítők

en: Notifies
hu: Értesítések

en: Could not find indexed properties
hu: Az indexelt tulajdonságok nem találhatók

en: No indexes were found
hu: Nem találhatók indexek

en: Indexes
hu: Indexek

en: Could not list named graphs
hu: A nevesített gráfok nem sorolhatók fel

en: No graphs were found
hu: Nem találhatók gráfok

en: Named graphs
hu: Nevesített gráfok

en: Could not search classes
hu: Nem kereshetők az osztályok

en: No classes were found to match search term
hu: Nem találhatók a keresőkifejezésre illeszkedő osztályok

en: Could not search properties
hu: Nem kereshetők a tulajdonságok

en: No properties were found to match search term
hu: Nem találhatók a keresőkifejezésre illeszkedő tulajdonságok

en: Could not get UTF-8 path from path
hu: Nem szerezhető be az UTF-8 útvonal az útvonalból

en: Could not read file
hu: A fájl nem olvasható

en: Could not run update
hu: A frissítés nem futtatható

en: Done
hu: Kész

en: No results found matching your query
hu: Nincs a lekérdezésnek megfelelő találat

en: Results
hu: Eredmények

en: File and query can not be used together
hu: A tárolás és lekérdezés műveletek nem használhatók egyszerre

en: The --list-properties argument can only be empty when used with the --tree argument
hu: A --list-properties argumentum csak akkor lehet üres, ha a --tree argumentummal együtt használják

en: Query and update the index using SPARQL or search, list and tree the ontology
hu: Index lekérdezése vagy frissítése SPARQL használatával, vagy az ontológia keresése, listázása és fa nézete

en: Path to use to run a query from file
hu: Lekérdezés fájlból futtatására használandó útvonal

en: SQL query
hu: SQL lekérdezés

en: Failed to initialize data manager
hu: Az adatkezelő előkészítése meghiúsult

en: Empty result set
hu: Üres eredményhalmaz

en: A database path must be specified
hu: Meg kell adni egy adatbázis-útvonalat

en: Query the database at the lowest level using SQL
hu: Az adatbázis lekérdezése a legalacsonyabb szinten SQL használatával
