tracker master - en to sl_SI translation catalogue (110 entries)

en: Version
sl_SI: Različica

en: Unrecognized options
sl_SI: Nepoznane možnosti

en: Location of the database
sl_SI: Mesto podatkovne zbirke

en: DIR
sl_SI: MAPA

en: Specify the DBus name of this endpoint
sl_SI: Določi ime vodila DBus za to končno točko

en: NAME
sl_SI: IME

en: Specify the ontology name used in this endpoint
sl_SI: Določi ontološko ime, uporabljeno za to končno točko

en: Specify a path to an ontology to be used in this endpoint
sl_SI: Določi pot do ontološkega predmeta, uporabljenega za to končno točko

en: HTTP port
sl_SI: Vrata HTTP

en: Whether to only allow HTTP connections in the loopback device
sl_SI: Ali naj bodo dovoljene le povezave HTTP pri povratnih zankah

en: Use session bus
sl_SI: Uporabi vodilo seje

en: Use system bus
sl_SI: Uporabi sistemsko vodilo

en: List SPARQL endpoints available in DBus
sl_SI: Izpiši končne točke SPARQL, razpoložljive prek vodila DBus

en: List network-local HTTP SPARQL endpoints
sl_SI: Izpiši seznam končnih točk HTTP SPARQL krajevnega omrežja

note: TRANSLATORS: these are commandline arguments
en: --list can only be used with --session or --system
sl_SI: zastavico --list je mogoče uporabiti z zastavicama --session (seja) in --system (sistem)

note: TRANSLATORS: those are commandline arguments
en: One “ontology” or “ontology-path” option should be provided
sl_SI: Navesti je treba možnost »ontology« ali »ontology-path«

note: TRANSLATORS: those are commandline arguments
en: --http-port cannot be used with --dbus-service
sl_SI: argumenta --http-port ni mogoče uporabiti z --dbus-service

en: Creating HTTP endpoint at %s…
sl_SI: Poteka ustvarjanje končne točne HTTP na %s …

en: Listening to SPARQL commands. Press Ctrl-C to stop.
sl_SI: Poteka prisluh za izvedbo ukazov SPARQL. Tipki Ctlr-C zaustavita opravilo.

note: Carriage return, so we paper over the ^C
en: Closing connection…
sl_SI: Poteka zapiranje omrežne povezave

en: Creating endpoint at %s…
sl_SI: Poteka ustvarjanje končne točne na %s …

en: Could not own DBus name
sl_SI: Ni si mogoče prilastiti imena vodila DBus

en: DBus name lost
sl_SI: Ime vodila DBus je izgubljeno

en: Opening database at %s…
sl_SI: Poteka odpiranje podatkovne zbirke %s …

en: Creating in-memory database
sl_SI: Poteka ustvarjanje pomnilniške podatkovne zbirke

en: New database created. Use the “--dbus-service” option to share this database on a message bus.
sl_SI: Ustvarjena je nova podatkovna zbirka. Uporabite zastavico »--dbus-service« za souporabo zbirke prek sporočilnega vodila.

note: Translators: This is a CLI command name that should not be translated.
en: endpoint
sl_SI: končna točka

en: Create a SPARQL endpoint
sl_SI: Ustvari končno točko SPARQL

en: FILE
sl_SI: DATOTEKA

en: Connects to a DBus service
sl_SI: Vzpostavi povezavo z vodilom DBus

en: DBus service name
sl_SI: IMe storitve DBus

en: Output results format: “turtle”, “trig” or “json-ld”
sl_SI: Zapis odvoda zadetkov: »turtle«, »trig« ali »json-ld«

en: RDF_FORMAT
sl_SI: ZAPIS_RDF

en: Connects to a remote service
sl_SI: Vzpostavi povezavo z oddaljeno storitvijo

en: Remote service URI
sl_SI: Naslov URI oddaljene storitve

en: Output TriG format which includes named graph information
sl_SI: Odvodni zapis TriG, ki vključuje podatke o imenskih grafih

note: TRANSLATORS: Those are commandline arguments
en: Specify one “--database”, “--dbus-service” or “--remote-service” option
sl_SI: Določiti je traba možnost »--database« (zbirka), »--dbus-service« (storitev dbus), ali pa »--remote-service« (oddaljena storitev)

en: No error given
sl_SI: Ni dane napake

en: Could not establish a connection to Tracker
sl_SI: Povezave s Trackerjem ni mogoče vzpostaviti

en: Unsupported serialization format “%s”
sl_SI: Nepodprt zapis zaporedja »%s«

en: Could not run query
sl_SI: Poizvedbe ni mogoče zagnati

note: Translators: This is a CLI command name that should not be translated.
en: export
sl_SI: izvoz

en: Export data from a Tracker database
sl_SI: Izvoz podatkov iz podatkovne zbirke Tracker

en: failed to exec “%s”: %s
sl_SI: izvajanje »%s« je spodletelo: %s

note: Translators: This is a CLI command name that should not be translated.
en: help
sl_SI: pomoč

en: Get help on how to use Tracker and any of these commands
sl_SI: Pridobi pomoč za uporabo programa Tracker in njegovih ukazov

en: Read TriG format which includes named graph information
sl_SI: Zapis TriG, ki vključuje podatke o imenskih grafih

en: Could not run import
sl_SI: Ni mogoče zagnati posodobitve

note: Translators: This is a CLI command name that should not be translated.
en: import
sl_SI: unoz

en: Import data into a Tracker database
sl_SI: Uvozi podatke v podatkovno zbirko Tracker

en: Available tracker3 commands are:
sl_SI: Ukazi programa Tracker so:

en: See “tracker3 help <command>” to read about a specific subcommand.
sl_SI: Oglejte si ukaz »tracker3 help <ukaz>«, kjer so zabeležene podrobnosti o posameznem pod-ukazu.

en: “%s” is not a tracker3 command. See “tracker3 --help”
sl_SI: Ukaz »%s« ni ukaz tega programa tracker3. Za podrobnosti si oglejte izpis »tracker --help«

en: Path to use to run a query or update from file
sl_SI: Pot za zagon poizvedbe ali posodobitve iz datoteke

en: SPARQL query
sl_SI: Poizvedba SPARQL

en: This is used with --query and for database updates only.
sl_SI: To je uporabljeno s --query in le za posodobitve podatkovne zbirke.

en: Retrieve classes
sl_SI: Pridobi razrede

en: Retrieve class prefixes
sl_SI: Pridobi predpone razredov

en: Retrieve properties for a class, prefixes can be used too (e.g. rdfs:Resource)
sl_SI: Pridobi lastnosti za razred, lahko se uporabi tudi predpone (na primer rdfs:Resource)

en: CLASS
sl_SI: RAZRED

en: Retrieve classes which notify changes in the database (CLASS is optional)
sl_SI: Pridobi razrede, ki obveščajo o spremembah v podatkovni zbirki (RAZRED je izbiren)

en: Retrieve indexes used in database to improve performance (PROPERTY is optional)
sl_SI: Pridobi kazala uporabljena v podatkovni zbirki za izboljšanje zmogljivosti (LASTNOST je izbirna)

en: PROPERTY
sl_SI: LASTNOST

en: Retrieve all named graphs
sl_SI: Pridobi vse imenovane grafe

en: Describe subclasses, superclasses (can be used with -s to highlight parts of the tree and -p to show properties)
sl_SI: Opiše podrazrede in nadrazrede (lahko je uporabljeno z možnostjo -s za poudarjanje delov drevesne strukture in -p  za prikaz lastnosti.

en: Search for a class or property and display more information (e.g. Document)
sl_SI: Iskanje za razred ali lastnost in prikaz več podatkov (na primer dokument)

en: CLASS/PROPERTY
sl_SI: RAZRED/LASTNOST

en: Returns the shorthand for a class (e.g. nfo:FileDataObject).
sl_SI: Vrne podatke razreda (na primer nfo:FileDataObject).

en: Returns the full namespace for a class.
sl_SI: Vrne polno določilo imenskega prostora za razred gradnika.

en: Provides an argument for a query parameter.
sl_SI: Podaja argument za parameter poizvedbe.

en: PARAMETER:TYPE:VALUE
sl_SI: PARAMETER:VRSTA:VREDNOST

note: To translators: This is to say there are no * search results found. We use a "foo: None" * with multiple print statements, where "foo" * may be Music or Images, etc.
en: None
sl_SI: Brez

en: Could not create tree: subclass query failed
sl_SI: Ni mogoče ustvariti drevesa: poizvedba podrejenega razreda je spodletela

en: Could not create tree: class properties query failed
sl_SI: Ni mogoče ustvariti drevesa: poizvedba razreda lastnosti je spodletela

en: Invalid argument string %s
sl_SI: Neveljaven niz argumenta %s

en: Invalid parameter type for argument %s
sl_SI: Neveljavna vrsta parametra za argument %s

en: Could not list classes
sl_SI: Razredov ni mogoče izpisati

en: No classes were found
sl_SI: Razredov ni mogoče najti

en: Classes
sl_SI: Razredi

en: Could not list properties
sl_SI: Lastnosti ni mogoče izpisati

en: No properties were found
sl_SI: Lastnosti ni mogoče najti

en: Properties
sl_SI: Lastnosti

en: Could not find notify classes
sl_SI: Ni mogoče najti razredov obvestil

en: No notifies were found
sl_SI: Ni najdenih obvestil

en: Notifies
sl_SI: Obvestila

en: Could not find indexed properties
sl_SI: Ni mogoče najti lastnosti v kazalu

en: No indexes were found
sl_SI: Kazal ni bilo mogoče najti

en: Indexes
sl_SI: Kazala

en: Could not list named graphs
sl_SI: Ni mogoče izpisati imenovanih grafov

en: No graphs were found
sl_SI: Ni najdenih grafov

en: Named graphs
sl_SI: Imenovani grafi

en: Could not search classes
sl_SI: Ni mogoče iskati razredov

en: No classes were found to match search term
sl_SI: Ni mogoče najti razredov za skladanje iskalnega niza

en: Could not search properties
sl_SI: Ni mogoče iskati lastnosti

en: No properties were found to match search term
sl_SI: Ni mogoče najti lastnosti za skladanje iskalnega niza

en: Could not get UTF-8 path from path
sl_SI: Iz poti ni mogoče dobiti poti UTF-8

en: Could not read file
sl_SI: Ni mogoče prebrati datoteke

en: Could not run update
sl_SI: Posodobitve ni mogoče zagnati

en: Done
sl_SI: Končano

en: No results found matching your query
sl_SI: Ni zadetkov skladnih s poizvedbo

en: Results
sl_SI: Rezultati

en: File and query can not be used together
sl_SI: Datoteke in poizvedbe ni mogoče uporabiti skupaj

en: The --list-properties argument can only be empty when used with the --tree argument
sl_SI: Argument --list-properties je lahko prazen le, kadar je uporabljen skupaj z argumentom --tree

en: Query and update the index using SPARQL or search, list and tree the ontology
sl_SI: Izvajanje poizvedb in posodobitev kazal s SPARQL oziroma iskanje, izpisovanje in prikaz drevesne strukture ontoloških predmetov

en: Path to use to run a query from file
sl_SI: Pot do datoteke za zagon poizvedbe

en: SQL query
sl_SI: Poizvedba SQL

en: Failed to initialize data manager
sl_SI: Začenjanje upravljalnika podatkov je spodletelo

en: Empty result set
sl_SI: Prazen niz rezultatov

en: A database path must be specified
sl_SI: Določena mora biti pot podatkovne zbirke

en: Query the database at the lowest level using SQL
sl_SI: Poizveduj po zbirki podatkov na najnižji ravni s SQL
