tracker master - en to hr translation catalogue (106 entries)

en: Version
hr: Inačica

en: Unrecognized options
hr: Neprepoznata mogućnosti

en: Location of the database
hr: Lokacija baze podataka

en: Specify the DBus name of this endpoint
hr: Navedite DBus naziv koji se koristi u ovoj krajnjoj točki

en: NAME
hr: NAZIV

en: Specify the ontology name used in this endpoint
hr: Navedite naziv ontologije koji se koristi u ovoj krajnjoj točki

en: Specify a path to an ontology to be used in this endpoint
hr: Navedite putanju ontologije koja će se koristi u ovoj krajnjoj točki

en: HTTP port
hr: HTTP ulaz

en: Whether to only allow HTTP connections in the loopback device
hr: Treba li samo dopustiti HTTP povezivanja u povratnom uređaju

en: Use session bus
hr: Koristi sabirnicu sesije

en: Use system bus
hr: Koristi sabirnicu sustava

en: List SPARQL endpoints available in DBus
hr: Prikaži SPARQL krajnje točke dostupne u DBus-u

note: TRANSLATORS: these are commandline arguments
en: --list can only be used with --session or --system
hr: --list može se samo koristiti sa --session ili --system

note: TRANSLATORS: those are commandline arguments
en: One “ontology” or “ontology-path” option should be provided
hr: Jedna “ontology” ili “ontology-path” mogućnosti bi trebale biti navedene

note: TRANSLATORS: those are commandline arguments
en: --http-port cannot be used with --dbus-service
hr: --http-port se ne može koristiti sa --dbus-service

en: Creating HTTP endpoint at %s…
hr: Stvaranje HTTP krajnje točke na %s…

en: Listening to SPARQL commands. Press Ctrl-C to stop.
hr: Osluškivanje SPARQL naredbi. Pritisnite Ctrl-C za prekidanje.

note: Carriage return, so we paper over the ^C
en: Closing connection…
hr: Zatvaranje povezivanja…

en: Creating endpoint at %s…
hr: Stvaranje krajnje točke na %s…

en: Could not own DBus name
hr: Ne možete posjedovati DBus naziv

en: DBus name lost
hr: DBus naziv je izgubljen

en: Opening database at %s…
hr: Otvaranje baze podataka na %s…

en: Creating in-memory database
hr: Stvaranje baze podataka u memoriji

en: New database created. Use the “--dbus-service” option to share this database on a message bus.
hr: Stvorena je nova baza podataka. Koristite “--dbus-service” mogućnost kako bi dijelili ovu bazu podataka na sabirnici poruke.

en: FILE
hr: DATOTEKA

en: Connects to a DBus service
hr: Povezivanje s DBus uslugom

en: DBus service name
hr: Naziv DBus usluge

en: Connects to a remote service
hr: Povezivanje s udaljenom uslugom

en: Remote service URI
hr: URI udaljene usluge

en: Output TriG format which includes named graph information
hr: Izlazni TriG format koji uključuje informacije navednih grafikona

note: TRANSLATORS: Those are commandline arguments
en: Specify one “--database”, “--dbus-service” or “--remote-service” option
hr: Navedite jednu “--database”, “--dbus-service” ili “--remote-service” mogućnost

en: No error given
hr: Nema zadane greške

en: Could not establish a connection to Tracker
hr: Nemoguće uspostavljanje povezivanja s pratiteljem

en: Could not run query
hr: Nemoguće pokretanje slanja upita

en: failed to exec “%s”: %s
hr: neuspjelo pokretanje “%s”: %s

en: Read TriG format which includes named graph information
hr: Čitaj TriG format koji uključuje informacije navednih grafikona

en: Could not run import
hr: Nemoguće pokretanje uvoza

en: Get help on how to use Tracker and any of these commands
hr: Nabavlja pomoć o korištenju pratitelja i o bilo kojoj od ovih naredbi

en: Create a SPARQL endpoint
hr: Stvori SPARQL krajnju točku

en: Export data from a Tracker database
hr: Izvezi podatke iz baze podataka pratitelja

en: Import data into a Tracker database
hr: Uvezi podatke u bazu podataka pratitelja

en: Query and update the index using SPARQL or search, list and tree the ontology
hr: Šalje upit i nadopunjuje sadržaj koristeći SPARQL ili pretragu, prikazuje u stablu ontologiju

en: Query the database at the lowest level using SQL
hr: Šalje upit u bazu podataka na najnižoj razini koristeći SQL

en: “%s” is not a tracker3 command. See “tracker3 --help”
hr: “%s” nije naredba tracker3. Pogledajte “tracker3 --help”

en: Available tracker3 commands are:
hr: Dostupne naredbe tracker3 su:

en: Additional / third party commands are:
hr: Naredbe treće strane / dodatne su:

en: See “tracker3 help <command>” to read about a specific subcommand.
hr: Pogledajte “tracker3 help <naredba>” kako bi više saznali o određenim podnaredbama.

en: Path to use to run a query or update from file
hr: Putanja za pokretanje upita ili nadopune iz datoteke

en: SPARQL query
hr: SPARQL upit

en: This is used with --query and for database updates only.
hr: Ovo se koristi sa --query i samo za nadopunu baze podataka.

en: Retrieve classes
hr: Preuzimanje klasa

en: Retrieve class prefixes
hr: Primanje prefiksa klase

en: Retrieve properties for a class, prefixes can be used too (e.g. rdfs:Resource)
hr: Preuzimanje svojstava klase, prefiksi se isto mogu koristiti (npr. rdfs:Resource)

en: CLASS
hr: KLASA

en: Retrieve classes which notify changes in the database (CLASS is optional)
hr: Preuzima klase koje obavještavaju o promjenama u bazi podatka (KLASA je neobavezna)

en: Retrieve indexes used in database to improve performance (PROPERTY is optional)
hr: Preuzima sadržaje korištene u bazi podataka u svrhu poboljšanja performansi (SVOJSTVO je neobavezno)

en: PROPERTY
hr: SVOJSTVO

en: Retrieve all named graphs
hr: Preuzmi sve navedene grafikone

en: Describe subclasses, superclasses (can be used with -s to highlight parts of the tree and -p to show properties)
hr: Opisuje podklase, supreklase (može se koristiti sa -s za naglašavanje dijelova stabla i -p za prikaz svojstava)

en: Search for a class or property and display more information (e.g. Document)
hr: Pretraži klasu ili svojstvo i prikaži više informacija (npr. Dokumenti)

en: CLASS/PROPERTY
hr: KLASA/SVOJSTVO

en: Returns the shorthand for a class (e.g. nfo:FileDataObject).
hr: Prikazuje skraćenicu za klasu (npt. nfo:FileDataObject).

en: Returns the full namespace for a class.
hr: Prikazuje pune prostore naziva za klase.

en: Unable to retrieve namespace prefixes
hr: Nemoguće primanje prefikse naziva

en: No namespace prefixes were returned
hr: Nema vraćenih prefiksa naziva

en: Could not get namespace prefixes
hr: Nemoguće nabavljanje prefiksa prostora naziva

en: No namespace prefixes were found
hr: Nema pronađenih prefiksa prostora naziva

note: To translators: This is to say there are no * search results found. We use a "foo: None" * with multiple print statements, where "foo" * may be Music or Images, etc.
en: None
hr: Nepoznato

en: Could not create tree: subclass query failed
hr: Nemoguće stvaranje stabla: slanje upita podklasa neuspjelo

en: Could not create tree: class properties query failed
hr: Nemoguće stvaranje stabla: slanje upita svojstva klasa neuspjelo

en: Could not list classes
hr: Nemoguć prikaz popisa klasa

en: No classes were found
hr: Nema pronađenih klasa

en: Classes
hr: Klase

en: Could not list class prefixes
hr: Nemoguće prikazivanje prefiksa klasaa

en: No class prefixes were found
hr: Nema pronađenih prefiksa klasa

en: Prefixes
hr: Prefiksi

en: Could not find property for class prefix, e.g. :Resource in “rdfs:Resource”
hr: Nemoguć pronalazak svojstva za klasu prefiksa, npr. :Resource u “rdfs:Resource”

en: Could not list properties
hr: Nemoguć prikaz svojstava

en: No properties were found
hr: Nema pronađenih svojstava

en: Properties
hr: Svojstva

en: Could not find notify classes
hr: Nemoguć pronalazak razreda obavijesti

en: No notifies were found
hr: Nema pronađenih obavijesti

en: Notifies
hr: Obavijesti

en: Could not find indexed properties
hr: Nemoguć pronalazak svojstava sadržaja

en: No indexes were found
hr: Nema pronađenih svojstava

en: Indexes
hr: Sadržaji

en: Could not list named graphs
hr: Nemoguć prikaz navednih grafikona

en: No graphs were found
hr: Nema pronađenih grafikona

en: Named graphs
hr: Navedni grafikoni

en: Could not search classes
hr: Nemoguć pronalazak klasa

en: No classes were found to match search term
hr: Nema pronađenih klasa koje se podudaraju izrazu pretrage

en: Could not search properties
hr: Nemoguć pronalazak svojstava

en: No properties were found to match search term
hr: Nema pronađenih svojstava koja se podudaraju izrazu pretrage

en: Could not get UTF-8 path from path
hr: Nemoguće nabavljanje UTF-8 putanje iz putanje

en: Could not read file
hr: Nemoguće čitanje datoteke

en: Could not run update
hr: Nemoguće pokretanje nadopune

en: Done
hr: Završeno

en: No results found matching your query
hr: Nema pronađenih rezultata koji se poklapaju s vašim poslanim upitom

en: Results
hr: Rezultati

en: File and query can not be used together
hr: Datoteka i slanje upita se ne može koristiti zajedno

en: The --list-properties argument can only be empty when used with the --tree argument
hr: --list-properties argument može samo biti prazan kada se koristi s --tree argumentom

en: Path to use to run a query from file
hr: Putanja koja se koristi za pokretanje slanja upita iz datoteke

en: SQL query
hr: SQL upit

en: Failed to initialize data manager
hr: Neuspjelo pokretanje upravitelja podataka

en: Empty result set
hr: Prazan skup rezltata

en: A database path must be specified
hr: Putanja baze podataka mora biti navedena
