tracker - en to nl translation catalogue (106 entries)

note: Translators: this is a '|' (U+007C) separated list of common * title beginnings. Meant to be skipped for sorting purposes, * case doesn't matter. Given English media is quite common, it is * advised to leave the untranslated articles in addition to * the translated ones.
en: the|a|an
nl: the|a|an|de|het|een|'t|’t|‘t|`t|´t|'n|’n|‘n|`n|´n|d'|d’|d‘|d`|d´

en: Version
nl: Versie

en: Unrecognized options
nl: Opties zijn onbekend

en: Location of the database
nl: Locatie van de database

en: DIR
nl: MAP

en: Specify the DBus name of this endpoint
nl: Geef de DBus-naam van dit eindpunt op

en: NAME
nl: NAAM

en: Specify the ontology name used in this endpoint
nl: Geef de ontologienaam gebruikt in dit eindpunt op

en: Specify a path to an ontology to be used in this endpoint
nl: Geef een in dit eindpunt te gebruiken pad of ontologie op

en: HTTP port
nl: HTTP-poort

en: Whether to only allow HTTP connections in the loopback device
nl: Of het loopbackapparaat enkel HTTP-verbindingen mag toestaan

en: Use session bus
nl: Sessiebus gebruiken

en: Use system bus
nl: Systeembus gebruiken

en: List SPARQL endpoints available in DBus
nl: Lijst SPARQL-eindpunten beschikbaar in DBus op

en: List network-local HTTP SPARQL endpoints
nl: Lijst met HTTP-SPARQL-eindpunten op het lokale netwerk

note: TRANSLATORS: these are commandline arguments
en: --list can only be used with --session or --system
nl: -- list kan enkel gebruikt worden met --session of --system

note: TRANSLATORS: those are commandline arguments
en: One “ontology” or “ontology-path” option should be provided
nl: Er moet één optie ‘ontology’ of ‘ontology-path’ opgegeven worden

note: TRANSLATORS: those are commandline arguments
en: --http-port cannot be used with --dbus-service
nl: --http-port kan niet gebruikt worden met --dbus-service

en: Creating HTTP endpoint at %s…
nl: HTTP-eindpunt aanmaken op %s…

en: Listening to SPARQL commands. Press Ctrl-C to stop.
nl: Luisteren naar SPARQL-opdrachten. Druk op Ctrl-C om te stoppen.

note: Carriage return, so we paper over the ^C
en: Closing connection…
nl: Verbinding sluiten…

en: Creating endpoint at %s…
nl: Eindpunt aanmaken op %s…

en: Could not own DBus name
nl: Kon DBus-naam niet toe-eigenen

en: DBus name lost
nl: DBus-naam verloren

en: Opening database at %s…
nl: Database openen op %s…

en: Creating in-memory database
nl: Database in geheugen aanmaken

en: New database created. Use the “--dbus-service” option to share this database on a message bus.
nl: Nieuwe database aangemaakt. Gebruik de optie ‘--dbus-service’ om deze database op een berichtenbus te delen.

en: Create a SPARQL endpoint
nl: Maak een SPARQL-eindpunt aan

en: FILE
nl: BESTAND

en: Connects to a DBus service
nl: Verbindt met een DBus-dienst

en: DBus service name
nl: DBus-dienstnaam

en: Output results format: “turtle”, “trig” or “json-ld”
nl: Opmaak resultaten: ‘turtle’, ‘trig’ of ‘json-ld’

en: Connects to a remote service
nl: Verbindt met een externe dienst

en: Remote service URI
nl: Externe dienst-URI

en: Output TriG format which includes named graph information
nl: TriG-formaat met genaamdegrafiekinformatie uitvoeren

note: TRANSLATORS: Those are commandline arguments
en: Specify one “--database”, “--dbus-service” or “--remote-service” option
nl: Geef één optie ‘--database’, ‘--dbus-service’ (DBus-dienst) of ‘--remote-service’ (externe dienst) op

en: No error given
nl: Geen fout gemeld

en: Could not establish a connection to Tracker
nl: Verbinding met Tracker maken is mislukt

en: Unsupported serialization format “%s”
nl: Serialisatieformaat ‘%s’ wordt niet ondersteund

en: Could not run query
nl: Uitvoeren zoekopdracht is mislukt

en: Export data from a Tracker database
nl: Gegevens van een Tracker-database exporteren

en: failed to exec “%s”: %s
nl: kon ‘%s’ niet uitvoeren: %s

en: Get help on how to use Tracker and any of these commands
nl: Hulp verkrijgen bij het gebruik van Tracker en deze opdrachten

en: Read TriG format which includes named graph information
nl: TriG-formaat met genaamdegrafiekinformatie lezen

en: Could not run import
nl: Kon import niet uitvoeren

en: Import data into a Tracker database
nl: Gegevens importeren in een Tracker-database

en: Available tracker3 commands are:
nl: Beschikbare tracker3-opdrachten zijn:

en: See “tracker3 help <command>” to read about a specific subcommand.
nl: Zie ‘tracker3 help <opdracht>’ om te lezen over een specifieke subopdracht.

en: “%s” is not a tracker3 command. See “tracker3 --help”
nl: ‘%s’ is geen tracker3-opdracht. Zie ‘tracker3 --help’

en: Path to use to run a query or update from file
nl: Te gebruiken pad bij het uitvoeren van een zoekopdracht of het bijwerken vanuit een bestand

en: SPARQL query
nl: SPARQL-zoekopdracht

en: This is used with --query and for database updates only.
nl: Alleen voor bijwerken van databases, wordt samen met --query gebruikt.

en: Retrieve classes
nl: Klassen ophalen

en: Retrieve class prefixes
nl: Klassenvoorvoegsels ophalen

en: Retrieve properties for a class, prefixes can be used too (e.g. rdfs:Resource)
nl: Eigenschappen voor een klasse ophalen, eventueel met voorvoegsels (bv. rdfs:Resource)

en: CLASS
nl: KLASSE

en: Retrieve classes which notify changes in the database (CLASS is optional)
nl: Klassen ophalen die veranderingen in de database melden (KLASSE is optioneel)

en: Retrieve indexes used in database to improve performance (PROPERTY is optional)
nl: Indexen ophalen die in de database gebruikt worden voor prestatieverbetering (EIGENSCHAP is optioneel)

en: PROPERTY
nl: EIGENSCHAP

en: Retrieve all named graphs
nl: Alle genaamde grafieken ophalen

en: Describe subclasses, superclasses (can be used with -s to highlight parts of the tree and -p to show properties)
nl: Subklasses, superklasses beschrijven (kan worden gebruikt met -s om delen van de boom te markeren en met -p om eigenschappen te tonen)

en: Search for a class or property and display more information (e.g. Document)
nl: Klasse of eigenschap zoeken en meer informatie tonen (bv. Documenten)

en: CLASS/PROPERTY
nl: KLASSE/EIGENSCHAP

en: Returns the shorthand for a class (e.g. nfo:FileDataObject).
nl: Geeft de afkorting voor een klasse (bijv. nfo:FileDataObject).

en: Returns the full namespace for a class.
nl: Geeft de volledige naamruimte voor een klasse.

en: Provides an argument for a query parameter.
nl: Levert een argument voor een opdrachtparameter.

en: PARAMETER:TYPE:VALUE
nl: PARAMETER:TYPE:WAARDE

note: To translators: This is to say there are no * search results found. We use a "foo: None" * with multiple print statements, where "foo" * may be Music or Images, etc.
en: None
nl: Geen

en: Could not create tree: subclass query failed
nl: Kon geen boom maken: aanvragen van subklasse is mislukt

en: Could not create tree: class properties query failed
nl: Kon geen boom maken: aanvragen van klasse-eigenschappen is mislukt

en: Invalid argument string %s
nl: Ongeldige argumenttekenreeks %s

en: Invalid parameter type for argument %s
nl: Ongeldig parametertype voor argument %s

en: Could not list classes
nl: Klassen tonen is mislukt

en: No classes were found
nl: Geen klassen gevonden

en: Classes
nl: Klassen

en: Could not list properties
nl: Eigenschappen tonen is mislukt

en: No properties were found
nl: Er zijn geen eigenschappen gevonden

en: Properties
nl: Eigenschappen

en: Could not find notify classes
nl: Meldingsklassen zijn niet gevonden

en: No notifies were found
nl: Geen meldingen gevonden

en: Notifies
nl: Meldingen

en: Could not find indexed properties
nl: Geïndexeerde eigenschappen zijn niet gevonden

en: No indexes were found
nl: Geen indexen gevonden

en: Indexes
nl: Indexen

en: Could not list named graphs
nl: Kon genaamde grafieken niet oplijsten

en: No graphs were found
nl: Geen grafieken gevonden

en: Named graphs
nl: Genaamde grafieken

en: Could not search classes
nl: Doorzoeken klassen is mislukt

en: No classes were found to match search term
nl: Geen klassen gevonden die aan de zoekterm voldoen

en: Could not search properties
nl: Doorzoeken eigenschappen is mislukt

en: No properties were found to match search term
nl: Geen eigenschappen gevonden die aan de zoekterm voldoen

en: Could not get UTF-8 path from path
nl: Verkrijgen UTF-8-pad uit pad is mislukt

en: Could not read file
nl: Lezen bestand is mislukt

en: Could not run update
nl: Bijwerken is mislukt

en: Done
nl: Klaar

en: No results found matching your query
nl: Geen resultaten gevonden die voldoen aan uw zoekopdracht

en: Results
nl: Resultaten

en: File and query can not be used together
nl: Bestand en zoekopdracht kunnen niet gelijktijdig worden gebruikt

en: The --list-properties argument can only be empty when used with the --tree argument
nl: Het argument --list-properties kan alleen leeg zijn als dit wordt gebruikt met het argument --tree

en: Query and update the index using SPARQL or search, list and tree the ontology
nl: De index opvragen en bijwerken met SPARQL, of de ontologie zoeken, of er een lijst of boom van maken

en: Path to use to run a query from file
nl: Te gebruiken pad bij het uitvoeren van een zoekopdracht vanuit een bestand

en: SQL query
nl: SQL-zoekopdracht

en: Failed to initialize data manager
nl: Initialiseren van de gegevensbeheerder is mislukt

en: Empty result set
nl: Resultatenverzameling is leeg

en: A database path must be specified
nl: Er moet een databasepad opgegeven worden

en: Query the database at the lowest level using SQL
nl: De database op het laagste niveau opvragen met SQL
