tracker master - en to kk translation catalogue (42 entries)

en: unknown time
kk: белгісіз уақыт

en: less than one second
kk: бір секундтан кем

note: Translators: this is %d days
en:  %dd
kk:  %dк

note: Translators: this is %2.2d hours
en:  %2.2dh
kk:  %2.2dсағ

note: Translators: this is %2.2d minutes
en:  %2.2dm
kk:  %2.2dм

note: Translators: this is %2.2d seconds
en:  %2.2ds
kk:  %2.2dс

en:  %d day |  %d days
kk[0]:  %d күн

en:  %2.2d hour |  %2.2d hours
kk[0]:  %2.2d сағат

en:  %2.2d minute |  %2.2d minutes
kk[0]:  %2.2d минут

en:  %2.2d second |  %2.2d seconds
kk[0]:  %2.2d секунд

en: Version
kk: Нұсқасы

en: Unrecognized options
kk: Танылмаған параметрлер

en: Location of the database
kk: Дерекқор орны

en: DIR
kk: БУМА

en: NAME
kk: АТЫ

en: Use session bus
kk: Сессия шинасын қолдану

en: Use system bus
kk: Жүйелік шинаны қолдану

en: DBus name lost
kk: DBus атауы жоғалған

note: Carriage return, so we paper over the ^C
en: Closing connection…
kk: Байланысты жабу…

en: Creating in-memory database
kk: Жадтағы дерекқорды жасау

en: FILE
kk: ФАЙЛ

en: Connects to a DBus service
kk: DBus қызметіне қосылады

en: No error given
kk: Қате көрсетілмеген

en: Could not run query
kk: Сұранымды жөнелту мүмкін емес

en: SPARQL query
kk: SPARQL сұранымы

en: CLASS
kk: КЛАСС

en: PROPERTY
kk: ҚАСИЕТ

en: CLASS/PROPERTY
kk: КЛАСС/ҚАСИЕТ

note: To translators: This is to say there are no * search results found. We use a "foo: None" * with multiple print statements, where "foo" * may be Music or Images, etc.
en: None
kk: Ешнәрсе

en: Could not list classes
kk: Кластар тізімін шығару мүмкін емес

en: Classes
kk: Кластар

en: No class prefixes were found
kk: Кластар префикстері табылмады

en: Prefixes
kk: Префикстер

en: No properties were found
kk: Қасиеттер табылмады

en: Properties
kk: Қасиеттері

en: Indexes
kk: Индекстер

en: Could not read file
kk: Файлды оқу мүмкін емес

en: Could not run update
kk: Жаңарту жөнелту мүмкін емес

en: Done
kk: Болды

en: Results
kk: Нәтижелер

en: SQL query
kk: SQL сұранымы

en: Empty result set
kk: Бос нәтиже жиыны
