transmageddon master - en to tr translation catalogue (67 entries)

en: Transmageddon Video Transcoder
tr: Transmageddon Video Kodlama Dönüştürücüsü

en: Video format conversion tool
tr: Video biçim dönüştürme aracı

en: Transmageddon Media Transcoder
tr: Transmageddon Ortam Kodlama Dönüştürücü

en: Easy to use audio and video transcoding application
tr: Kullanımı kolay ses ve video kodlama dönüştürücü uygulaması

en: Transmageddon is an application for converting audio and video files between different formats. It allows you to either manually choose the formats you want to convert between or alternatively you can choose a predefined target and the selections will be made for you. Transmageddon supports a very wide range of formats and can also optionally function as a DVD ripping tool.
tr: Transmageddon, ses ve video dosyalarını farklı biçimlere dönüştürmeye yarayan bir uygulamadır. Birbiri arasında dönüşüm yapılacak biçimleri elle seçebileceğiniz gibi, önceden  tanımlanmış bir hedef belirleyerek bu seçimlerin sizin yerinize otomatik olarak yapılmasını da sağlayabilirsiniz. Transmageddon çok geniş bir yelpazedeki biçimleri destekler ve isteğe bağlı olarak bir DVD kopyalama aracı olarak da kullanılabilir.

en: Feature list:
tr: Özellik listesi:

en: Wide range of media codecs
tr: Geniş bir ortam kod çözücü yelpazesi

en: Allows extracting audio or video streams separately
tr: Ses veya video akışlarının ayrı ayrı çıkarılmasına olanak tanır

en: Alows ripping of DVD if needed software libraries are available
tr: İhtiyaç duyulan yazılım kütüphaneleri mevcutsa, DVD kopyalama olanağı sağlar.

en: Supports named device presets
tr: Adlandırılmış cihaz önayarlarını destekler

en: Lets you add language metadata if missing
tr: Eğer eksikse, dil üst verilerini eklemenize olanak tanır

en: Can change orientation of video if necessary
tr: Eğer gerekirse, video yönelimini değiştirebilir

en: Supports files with multiple audio streams
tr: Çoklu ses akışına sahip dosyaları destekler

en: You might want to install this application if your need to convert media files between different formats due to for example having hardware that only supports a limited range of formats.
tr: Eğer, örneğin sadece kısıtlı bir yelpazedeki biçimleri destekleyen donanıma sahip olduğunuz için, ortam dosyalarını farklı biçimler arasında dönüştürmeniz gerekiyorsa, bu uygulamayı kurmak isteyebilirsiniz.

en: Transmageddon is a simple video and audio conversion tool for GNOME created by Christian Fredrik Kalager Schaller.
tr: Transmageddon, GNOME için Christian Fredrik Kalager Schaller tarafından oluşturulmuş basit bir video ve ses dönüştürme aracıdır.

en: Transmageddon homepage
tr: Transmageddon ana sayfası

en: Title:
tr: Başlık:

en: Languages:
tr: Diller:

en: Length:
tr: Uzunluk:

en: Minute | Minutes
tr[0]: Dakika

en: Select a DVD title
tr: DVD başlığını seçin

en: Cancel
tr: İptal

en: Select
tr: Seç

en: Select a language
tr: Bir dil seçin

note: append to the menu the options
en: About
tr: Hakkında

en: Quit
tr: Çıkış

en: Debug
tr: Hata Ayıklama

note: set default values for various variables
en: Transcoding Progress
tr: Kodlama Dönüştürme Süreci

note: add i18n "No container"option
en: No container (Audio-only)
tr: Taşıyıcı yok (Sadece ses)

note: Populate the rotatation box print("populating rotationbox")
en: No rotation (default)
tr: Döndürme yok (öntanımlı)

en: Clockwise 90 degrees
tr: Saat yönünde 90 derece

en: Rotate 180 degrees
tr: 180 derece döndür

en: Counterclockwise 90 degrees
tr: Saat yönünün tersine 90 derece

en: Horizontal flip
tr: Yatay çevir

en: Vertical flip
tr: Dikey çevir

en: Upper left diagonal flip
tr: Sol üst köşegen çevir

en: Upper right diagnonal flip
tr: Sağ üst köşegen çevir

en: No Presets
tr: Önayar Yok

en: File saved to %(dir)s
tr: Dosya %(dir)s'a kaydedildi

en: %(file)s saved to %(dir)s
tr: %(file)s dosyası %(dir)s dizinine kaydedildi

en: Done Transcoding
tr: Kodlama Dönüşümü Yapıldı

en: Writing %(filename)s
tr: %(filename)s yazılıyor

en: Pass %(count)d Complete.
tr: Geçiş %(count)d Tamamlandı.

note: We use None here so that we in transcoder engine can differentiate between, unknown language and known language, but no language code.
en: Unknown
tr: Bilinmiyor

note: if there is no audio streams
en:   No Audio
tr:   Ses Yok

note: add a 'No Video option'
en: No Video
tr: Görüntü Yok

en: Got an invalid response from codec installer, can not install missing codec.
tr: Kod çözücü (kodek) kurucu geçersiz bir yanıt verdi, eksik kod çözücü kurulamıyor.

en: No Codec installer helper application available.
tr: Kod Çözücü kurulumu için kullanılabilir yardımcı uygulama yok.

en: Plugins not found, choose different codecs.
tr: Eklentiler bulunamadı, farklı kod paketleri seçin.

en: Codec installation aborted.
tr: Kod paketi kurulumu iptal edildi.

en: Missing plugin installation failed.
tr: Eksik eklentilerin kurulumu başarısız oldu.

en: Pass %(count)d Progress
tr: Geçiş %(count)d Sürüyor

note: add a 'No Audio option'
en: No Audio
tr: Ses Yok

en: Audio passthrough
tr: Ses geçidi

en: Video passthrough
tr: Video geçidi

en: Choose Source File...
tr: Kaynak Dosyayı Seçin...

en: <small>Audio Channels:</small>
    <small>Audio Codec:</small>
tr: <small>Ses Kanalları:</small>
    <small>Ses Kod Çözücü:</small>

en: <small>Video height&#47;width:</small>
    <small>Video Codec:</small>
tr: <small>Video yüksekliği&#47;genişliği:</small>
    <small>Video Kod Çözücü:</small>

en: <b>Presets:</b>
tr: <b>Önayarlar:</b>

en: <b>Choose Input File:</b>
tr: <b>Girdi Dosyası Seç:</b>

en: <b>Output Format:</b>
tr: <b>Çıktı Biçimi:</b>

en: <b>Choose Audio Codec</b>:
tr: <b>Ses Kod Çözücüsünü Seç</b>:

en: <b>Choose Video Codec</b>:
tr: <b>Video Kod Çözücüsünü Seç</b>:

en: <small>Rotate the video image if needed</small>
tr: <small>Eğer gerekiyorsa video görüntüsünü döndür</small>

en: _Transcode
tr: _Kodlama Dönüştür

en: Not mounted.
tr: Bağlanmamış.

en: Can't find %(path)s in any known prefix!
tr: %(path)s bilinen herhangi bir önekte bulunamıyor!
