transmission-remote-gtk - en to si translation catalogue (335 entries)

en: Transmission Remote
si: දුරස්ථ සම්ප්‍රේශක පාලකය

en: Metadata Downloading
si: පශ්ච දත්ත (Metadata)

en: Downloading
si: බාගත වෙමින්

en: Queued download
si: පෝලිම්ගත බාගතකිරීම්

en: Waiting To Check
si: පරීක්ෂාව සඳහා පොරොත්තුවෙන්

en: Checking
si: පිරික්සමින්

en: Queued seed
si: පෝලිම්ගත seeds

en: Seeding
si: seed වෙමින්

en: Paused
si: විරාමයක් දී ඇත

en: Unknown
si: නාඳුනන

note: %1$s is how much we've got, %2$s is how much we'll have when done, %3$s%% is a percentage of the two
en: %1$s of %2$s (%3$s)
si: %2$s න් %1$s (%3$s)

en: %1$s of %2$s (%3$s), uploaded %4$s (Ratio: %5$s Goal: %6$s)
si: %2$s න් %1$s (%3$s), උඩුගත කරන ලද %4$s (අනුපාතය: %5$s ඉලක්කය: %6$s)

en: %1$s of %2$s (%3$s), uploaded %4$s (Ratio: %5$s)
si: %2$s  න් %1$s(%3$s), උඩුගත කරන ලද %4$s (අනුපාතය: %5$s)

en: %1$s, uploaded %2$s (Ratio: %3$s Goal: %4$s)
si: %1$s, උඩුගත කරන ලද  %2$s (අනුපාතය: %3$s ඉලක්කය: %4$s)

note: %1$s is the torrent's total size, %2$s is how much we've uploaded, %3$s is our upload-to-download ratio
en: %1$s, uploaded %2$s (Ratio: %3$s)
si: %1$s, උඩුගත කරන ලද %2$s (අනුපාතය: %3$s)

en: Remaining time unknown
si: ඉතිරිව ඇති කාලය නොදනී

note: time remaining
en: %s remaining
si: %s ඉතිරිව ඇත

en: Idle
si: අක්‍රිය

en: Finished
si: අවසන්

en: Queued for verification
si: තහවුරු කිරීම සඳහා පෝලිම්ගත කර ඇත

en: Queued for download
si: බාගතකිරීම  සඳහා පෝලිම්ගත කර ඇත

en: Queued for seeding
si: seed කිරීම  සඳහා පෝලිම්ගත කර ඇත

en: Verifying data (%1$s tested)
si: දත්ත සත්‍යාපනය කරමින් (%1$s ක් පරීක්ශා කරන ලදී)

en: Ratio %s
si: අනුපාතය %s

en: A remote client to transmission-daemon.
si: සේවාලාභියාගෙන් සම්ප්‍රේශණ ක්‍රමවේදය

en: Low
si: අඩු

en: High
si: ඉහල

en: Normal
si: සාමාන්‍ය

en: Mixed
si: මිශ්‍ර

en: Name
si: නම

note: add "size" column
en: Size
si: ප්‍රමාණය

en: Progress
si: ප්‍රගතිය

note: add "enabled" column
en: Download
si: බාගත කරන්න

note: add priority column
en: Priority
si: ප්‍රමුඛතාව

en: N/A
si: ලබාගත නොහැක

en: (Private)
si: (පෞද්ගලික)

en: (Public)
si: (පොදු)

en: Error
si: දෝශය

en: Rate Down
si: අනුපාතය පහලට

en: Completed
si: අවසන් කරන ලදී

en: ETA
si: ඉතිරිව ඇති කාලය

en: Rate Up
si: අනුපාතය ඉහලට

en: Downloaded
si: බාගත්

en: Seeders
si: සීඩර්

en: Ratio
si: අනුපාතය

en: Uploaded
si: උඩුගත කළ

en: Leechers
si: ලීචර්

en: Status
si: තත්වය

en: Completed At
si: සම්පූර්ණ කරන ලද්දේ

en: Location
si: පිහිටීම

en: Comment
si: ප්‍රතිචාරය

en: Client
si: සේවාලාභියා

en: This torrent has completed.
si: මෙම ටොරන්ටුව සම්පූර්ණ වී ඇත

en: This torrent has been added.
si: මෙම ටොරන්ටුව එකතු කර ඇත

en: No hostname set
si: Hostname එකක් පත්කර නැත

en: Unknown error getting settings
si: සැකසුම් ලබාගැනීමේදී දෝශයක්

en: Connecting...
si: සම්බන්ධ වෙමින්...

en: <big><b>Remove torrent "%s"?</b></big>
si: %s ටොරන්ටුව අයින් කරන්නද?

en: <big><b>Remove %d torrents?</b></big>
si: ටොරන්ටු %d අයින් කරන්නද?

en: <big><b>Remove and delete torrent "%s"?</b></big>
si: <big><b> "%s" ටොරන්ටුව ඉවත් කර මකා දමන්න? </b></big>

en: <big><b>Remove and delete %d torrents?</b></big>
si: <big><b>"%d" ටොරන්ටු ඉවත් කර මකා දමන්න?</b></big>

en: General
si: පොදු

en: Trackers
si: ට්‍රැකර් (tracker)

en: Files
si: ගොනු

en: Peers
si: පියර් (peer) සම්බන්ධතා

en: This application supports Transmission %g and later, you have %g.
si: මෙම මෘදුකාංගය වැඩකරන්නේ සම්ප්‍රේෂණය  %g ට වැඩිවිට පමණි. ඔබගේ සම්ප්‍රේෂණය %g පමණකි.

en: Disconnected
si: විසන්ධි විය

en: %d Downloading @ %s
si: %d බාගත වෙමින් %s ට

en: %d Seeding @ %s
si: %d  සීඩ් කරමින් %s වේගයෙන්

en: Request %d/%d failed: %s
si: %d/%d ඉල්ලීම අසාර්ථක විය: %s

en: No Limit
si: සීමාවක් නොමැත

en: Properties
si: ගුණ

en: Resume
si: ඉදිරියට ගෙනයන්න

en: Pause
si: විරාමය

en: Verify
si: තහවුරු කරන්න

en: Re-announce
si: නැවත නිවේදනය කරන්න

en: Move
si: ගෙනයන්න

en: Remove
si: ඉවත් කරන්න

en: Actions
si: ක්‍රියා

en: Start Now
si: දැන් අරඹන්න

en: Move Up Queue
si: පෝලිමේ ඉහලට යවන්න

en: Move Down Queue
si: පෝලිමේ පහලට යවන්න

en: Bottom Of Queue
si: පෝලිමේ පහලටම යවන්න

en: Top Of Queue
si: පෝලිමේ මුලටම යවන්න

en: Down Limit
si: බාගත සීමාව

en: Up Limit
si: උඩුගත සීමාව

en: Updating...
si: යාවත්කාළීන කරමින්...

en: Connect
si: සම්බන්ධ කරන්න

en: Disconnect
si: විසන්ධි කරන්න

en: Add
si: එක් කරන්න

en: Add from URL
si: යොමුවකින් එක්කරන්න

en: Resume All
si: සියල්ල නැවත අරඹන්න

en: Pause All
si: සියල්ල මදකට නවත්වන්න

en: Quit
si: ඉවත් වන්න

en: Graph
si: ප්‍රස්ථාරය

en: _View
si: _පෙන්වන්න

en: Transmission Style
si: සම්ප්‍රේශක රටාව

en: Transmission Compact Style
si: සම්ප්‍රේශන සංයුක්ත ක්‍රමය

en: Classic Style
si: සම්භාව්‍ය ක්‍රමය

en: Sort
si: වර්‍ග කිරීම

en: State selector
si: ස්වභාවය තෝරන්නා (State selector)

en: Directory filters
si: නාමාවලි පෙරන

en: Tracker filters
si: ට්‍රැකර්(tracker) පෙරන

en: Torrent Details
si: ටොරන්ට්  විස්තර

en: _Statistics
si: _සංඛ්‍යාලේඛන

en: _Options
si: _විකල්ප

en: _Local Preferences
si: _ප්‍රාදේශීය අභිරුචි

en: _Remote Preferences
si: _දුරස්ථ අභිරුචි

en: _File
si: _ගොනුව

en: _Disconnect
si: _විසන්ධි කරන්න

en: _Add
si: _එක් කරන්න

en: Add from _URL
si: _URL වලින් එකතු කරන්න

en: _Quit
si: _ඉවත් වෙන්න

en: _Torrent
si: ටොරන්ට්

en: _Resume
si: _යලි අරඹන්න

en: _Pause
si: _විරාමය

en: _Verify
si: තහවුරු කරන්න

en: Re-_announce
si: නැවත _නිවේදනය කරන්න

en: _Move
si: _ගෙනයන්න

en: _Resume All
si: _සියල්ල නැවත අරඹන්න

en: _Pause All
si: _සියල්ල මඳකට නවතන්න

en: _Help
si: _උදවු

en: _About
si: _පිළිබඳ

en: IP
si: _අන්තර්ජාල ප්‍රෝටොකෝල් (IP)

en: Host
si: ධාරකය

en: Country
si: රට

en: Down Speed
si: බාගත වේගය

en: Up Speed
si: උඩගත වේගය

en: Flags
si: සංකේත

en: Updates
si: යාවත්කාලීන

en: Update active torrents only
si: ක්‍රියාකාරී ටොරන්ට් පමණක් යාවත්කාලීන කරන්න

en: Full update every (?) updates
si: සෑම යාවත්කාලීන කිරීම් (?) කට වරක් සම්පූර්ණයෙන් යාවත්කාලීන කරන්න

en: Update interval:
si: යාවත්කාලීන කාල පරතරය:

en: Minimised update interval:
si: අවම කරන ලද යාවත්කාලීන කාල පරතරය:

en: Session update interval:
si: සැසියක යාවත්කාලීන කාල පරතරය:

en: Torrents
si: ටොරන්ටු

en: Start paused
si: ඇරඹුම මඳකට නවතන ලදී

en: Options dialog on add
si: එකතු කිරීමේදී විකල්ප සංවාදයක්

en: Delete local .torrent file after adding
si: එකතු කල පසු ප්‍රාදේශීය .torrent ගොනුව ඉවත් කරන්න

en: Commands
si: විධාන

en: Label
si: ලේබලය

en: Command
si: විධානය

en: Remote Download Directories
si: දුරස්ථ බාගත කිරීම් නාමාවලි

en: Directory
si: නාමාවලිය

en: View
si: නරඹන්න

en: Show graph
si: ප්‍රස්ථාරය පෙන්වන්න

en: System Tray
si: පද්ධති තැටිය

en: Show in system tray
si: පද්ධති තැටියේ පෙන්වන්න

en: Minimise to system tray
si: පද්ධති තැටියට අවමායනය කරන්න

en: Notifications
si: නිවේදන

en: Torrent added notifications
si: ටොරන්ට් එකතු වූ බව කියැවෙන නිවේදන

en: Torrent complete notifications
si: ටොරන්ට් සම්පූර්ණ වූ බව කියැවෙන නිවේදන

en: Profile:
si: පැතිකඩ

en: Name:
si: නම:

en: Connection
si: සම්බන්ධතාවය

en: Host:
si: ධාරකය:

en: Port:
si: පේනුව:

en: RPC URL Path:
si: RPC URL මඟ:

en: Username:
si: පරිශීලක නාමය:

en: Password:
si: මුරපදය:

en: Automatically connect
si: ස්වයංක්‍රීයව සම්බන්ධ වන්න

en: Timeout:
si: කල් ඉකුත්වීම:

en: Retries:
si: නැවත උත්සාහ කිරීම්:

en: Local Preferences
si: ප්‍රාදේශිය අභිරුචි

en: Directories
si: නාමාවලි

en: Bandwidth limits
si: කලාප පළල සීමා

en: Down Limit (KiB/s)
si: බාගත කිරීම් සීමා (KiB/s)

en: Up Limit (KiB/s)
si: උඩුගත කිරීම් සීමා

en: Alternate limits
si: විකල්ප සීමා

en: Alternate speed limits active
si: විකල්ප වේග සීමා සක්‍රිය කර ඇත

en: Alternate time range
si: විකල්ප කාල පරාසය

en: Alternate down limit (KiB/s)
si: විකල්ප බාගත කිරීම් සීමා (KiB/s)

en: Alternate up limit (KiB/s)
si: විකල්ප උඩු කිරීම් සීමා (KiB/s)

en: Seed ratio limit
si: සීඩ් (Seed) අනුපාත සීමා

en: Queues
si: පෝලිම

en: Download queue size
si: පෝලිමේ ප්‍රමාණය බාගත කරන්න

en: Seed queue size
si: පෝලිමේ ප්‍රමාණය සීඩ්(Seed) කරන්න

en: Ignore stalled (minutes)
si: නැවතුනු ඒවා නොසලකා හරින්න (විනාඩි )

en: Global peer limit
si: ලෝකව්‍යාප්ත පියර්(Peer) සීමාව

en: Per torrent peer limit
si: ටොරන්ට් එකකට පියර් ගණන් සීමාව

en: Retest
si: නැවත පරීක්ශා කරන්න

en: Port is <span font_weight="bold" fgcolor="darkgreen">open</span>
si: පේනුව <span font_weight="bold" fgcolor="darkgreen">open</span>

en: Port is <span font_weight="bold" fgcolor="red">closed</span>
si: පේනුව <span font_weight="bold" fgcolor="red">closed</span>

en: Port test
si: පේනු පරීක්ශාව

en: Testing...
si: පිරික්සමින්...

en: Update
si: යාවත්කාලීන කරන්න

en: Connections
si: සබඳතා

en: Peer port
si: සාමාන කවුළුව

en: Test
si: පරීක්‍ෂාව

en: Required
si: අවශ්‍යයි

en: Preferred
si: වරණිත

en: Tolerated
si: ඉවසන ලද

en: Encryption
si: ගුප්ත කේතනය

en: Random peer port on start
si: ආරම්භයේදී අභිමත පියර් පේනුවක් ඇත

en: Peer port forwarding
si: පියර් පේනු ප්‍රේරණය

en: Protocol
si: ප්‍රොටෝකෝලය

en: Peer exchange (PEX)
si: පියර් හුවමාරුව (PEX)

en: Distributed Hash Table (DHT)
si: ව්‍යාප්ත හැශ් වගුව

en: Local peer discovery
si: ප්‍රාදේශීය පියර් (peer) හඳුනාගැනීම

en: Blocklist
si: අවහිර කල ලේඛනය

en: Blocklist URL:
si: අවහිර කල ලේඛනයේ විද්‍යුත් යොමුව:

en: Environment
si: පරිසරය

en: Download directory
si: බාගත කිරීම් නාමාවලිය:

en: Incomplete download dir
si: අසම්පූර්ණ බාගත කිරීම් නාමාවලිය:

en: Torrent done script
si: ටොරන්ට් කරන ලද අත්පත

en: Cache size (MiB)
si: කෑශ් (Cache) මතකය (MiB)

en: Behavior
si: හැසිරීම

en: Rename partial files
si: පාර්ශවික ගොනු නැවත නම් කරන්න

en: Trash original torrent files
si: මුල් ටොරන්ට් ගොනුව මකා දමන්න

en: Start added torrents
si: එකතු කල ටොරන්ට් ආරම්භ කරන්න

en: Remote Preferences
si: දුරස්ථ අභිරුචි

en: Bandwidth
si: කලාප පරාසය (Bandwidth)

en: Limits
si: සීමා

en: Request failed with HTTP code %d
si: ඉල්ලීම අසමත්ය, දෝශ පනිවුඩයේ කේත අංකය: %d

en: All
si: සියල්ල

en: Queue Down
si: පෝලිමේ පහලට

en: Queue Up
si: පෝලිමේ ඉහලට

en: Complete
si: සම්පූර්ණයි

en: Incomplete
si: අසම්පූර්ණයි

en: Active
si: සක්‍රීයයි

en: Statistics
si: සංඛ්‍යාලේඛන

en: Version
si: වෙලුම

en: Download Total
si: බාගතකිරීම් එකතුව

en: Upload Total
si: උපගතකිරීම් එකතුව

en: Files Added
si: ගොනු එකතු කරන ලදී

en: Session Count
si: සැසියේ ගණන් කිරීම

en: Time Active
si: සක්‍රිය කාලය

en: Statistic
si: සංඛ්‍යා විස්තර

en: Session
si: සැසිය

en: Cumulative
si: සමුච්චිත

en: Updating torrents...
si: ටොරන්ට් යාවත්කාලීන කරමින්...

en: Free space: %s
si: හිස් ඉඩ ප්‍රමාණය: %s

en: Disable alternate speed limits
si: විකල්ප වේග සීමා අක්‍රිය කරන්න

en: Enable alternate speed limits
si: විකල්ප වේග සීමා සක්‍රිය කරන්න

en:  (Limit: %s)
si:  (සීමාව: %s)

en: Down: %s%s, Up: %s%s
si: බාගත: %s%s, උඩුගත: %s%s

en: Torrent files
si: ටොරන්ට් ගොනු

en: All files
si: සියලු ගොනු

en: Unable to parse torrent file. File preferences unavailable, but you can still try uploading it.
si: ටොරන්ට් ගොනුව කියවීමට නොහැකියි. ගොනු වල අභිරුචි නොමැත. උඩුගත කිරීමට උත්සාහ කරන්න.

en: Unable to open torrent file: %s
si: %s ටොරන්ට් ගොනුව විවෘත කල නොහැකියි.

en: (None)
si: (කිසිවක් නැත)

en: (Multiple)
si: (බහු)

en: Add a Torrent
si: ටොරන්ටුවක් එකතු කරන්න

en: High Priority
si: වැඩි ප්‍රමුඛතාව

en: Normal Priority
si: සාමාන්‍ය ප්‍රමුඛතාව

en: Low Priority
si: අඩු ප්‍රමුඛතාව

en: Skip
si: නොසලකා හරින්න

note: window
en: Add Torrent
si: ටොරන්ට් එකතු කරන්න

en: Start _paused
si: ආරම්භය_මඳකට නවත්වන ලදී

en: _Torrent file:
si: _ටොරන්ට් ගොනුව:

en: _Destination folder:
si: ඉලක්ක ගොනුව

en: Apply to all:
si: සැමට අදාල කරන්න

en: Torrent _priority:
si: ටොරන්ට්_ප්‍රමුඛතාව :

en: Show _options dialog
si: පෙන්වන්න_විකල්ප දෙබස්

en: You are trying to add a magnet torrent, but DHT is disabled. Distributed Hash Table (DHT) should be enabled in remote settings.
si: ඔබ උත්සාහ කරන්නේ කාන්දම් ටොරන්ටුවක්(magnet torrent) එක්කිරීමටයි, නමුත් DHT අබල කර ඇත. දුරස්ථ සැකසුම් වල ව්‍යාප්ති හැශ් වගු(DHT) සක්‍රීය කරන්න.

en: URL:
si: සම්බන්දකය (URL):

en: Start Paused
si: ආරම්භය මඳකට නවත්වන ලදී

en: Add torrent from URL
si: විද්‍යුත් යොමුවකින් ටොරන්ටුව එකතු කරන්න

en: Total Uploading
si: උඩුගත දත්ත එකතුව

en: Total Downloading
si: බාගත දත්ත එකතුව

en: Default
si: පුරුදු ආකාරය

en: Location:
si: ස්ථානය:

en: Move %s
si: %s ගෙන යන්න

en: Move %d torrents
si: ටොරන්ටු %d ගෙන යන්න

en: Activity
si: ක්‍රියාකාරිත්වය

en: Torrent size:
si: ටොරන්ට් විශාලත්වය:

en: Have:
si: තිබේ:

en: Downloaded:
si: බාගන්න ලද:

en: Uploaded:
si: උඩුගත:

en: State:
si: තත්වය:

en: Running time:
si: ධාවනය වන කාලය:

en: Remaining time:
si: ඉතිරිව ඇති කාලය:

en: Last activity:
si: අවසාන ක්රියාකාරකම:

en: Error:
si: දෝෂය:

en: Details
si: තොරතුරු

en: Hash:
si: හෑශ්:

en: Privacy:
si: පෞද්ගලිකත්වය:

en: Origin:
si: මූලය:

en: Comment:
si: සටහන්:

en: Private to this tracker -- DHT and PEX disabled
si: මෙම ටොරන්ටුව සඳහා පුද්ගලිකයි: DHT, PEX අක්‍රීය කර ඇත

en: Public torrent
si: පොදු ටොරන්ට්

en: Created by %1$s on %2$s
si: නිර්මාණය කරන ලද්දේ: %1$s  %2$s  දීය

en: Created on %1$s
si: නිර්මාණය කරන ලද්දේ: %1$s

en: No errors
si: දෝශ නොමැත

en: Active now
si: දැන් ක්රියාකාරී

en: Honor global limits
si: විශ්ව සීමා වලට ගරු කරන්න

en: Torrent priority:
si: ටොරන්ට් ප්‍රමුඛතාව:

en: Queue Position:
si: පෝලිමේ පිහිටීම:

en: Limit download speed (KiB/s)
si: සීමාකල භාගත වේගය (KiB/s)

en: Limit upload speed (KiB/s)
si: භාගත වේගය සීමාකරන්න (KiB/s)

en: Use global settings
si: විශ්වීය සැකසුම් භාවිත කරන්න

en: Stop seeding at ratio
si: සීඩ් කිරීම නවත්වන අනුපාතය

en: Seed regardless of ratio
si: අනුපාතය නොසලකා සීඩ් කිරීම

en: Seed ratio mode:
si: අනුපාතයට සීඩ් කිරීම:

en: Seed ratio limit:
si: සීඩ් කිරීමේ අනුපාතයේ සීමාව

en: Peer limit:
si: පියර් සීමාව:

en: Multiple (%d) torrent properties
si: බහු (%d) ටොරන්ටු වල ගතිගුණ

en: Information
si: තොරතුරු

en: Done
si: අවසන්

en: Seeds
si: ප්‍රභවයන්

en: Sending
si: යවමින්

en: Downloads
si: බාගත කිරීම්

en: Receiving
si: ලැබෙමින්

en: Connected
si: සම්බන්ධ විය

en: PEX Peers
si: PEX පියර්

en: DHT Peers
si: DHT පියර්

en: Tracker Peers
si: ට්‍රැකර් පියර්

en: LTEP Peers
si: LTEP පියර්

en: Resumed Peers
si: නැවත අරඹන ලද පියර්

en: Incoming Peers
si: ඇතුලට එන පියර්

en: Peers T/I/E/H/X/L/R
si: පියර් T/I/E/H/X/L/R

en: Added
si: එක් කල

en: First Tracker
si: පලමු ට්‍රැකරය

en: Queue Position
si: පෝලිමේ පිහිටීම

en: Last Active
si: අස්වසන් වරට සක්‍රීය

en: Tier
si: තට්ටුව

en: Announce URL
si: URL යොමුව නිවේදනය

en: Seeder Count
si: සීඩර් ගණනය

en: Leecher Count
si: ලීචර් ගණනය

en: Last Announce
si: අවසන් නිවේදනය

en: Last Result
si: අවසන් ප්‍රතිඵලය

en: Scrape URL
si: සූරන විද්‍යුත් යොමුව

en: Last Scrape
si: අවසාන සීරුම

en: Delete
si: මකා දමන්න

en: Ascending
si: ආරෝහණ

en: Descending
si: අවරෝහණ

en: Expand All
si: සියල්ල දිගහරින්න

en: Collapse All
si: සියල්ල හකුළන්න

en: JSON decoding error.
si: JSON විකේතන දෝශය

en: Server responded, but with no result.
si: සර්වරය පිලිතුරු දෙයි, ප්‍රතිඵලයක් නොමැත.

en: None
si: නොමැත

en: %d day | %d days
si[0]: දින %d
si[1]: දින %d

en: %d hour | %d hours
si[0]: පැය %d
si[1]: පැය %d ක්

en: %d minute | %d minutes
si[0]: විනාඩි %d ක්
si[1]: විනාඩි %d යි

en: %ld second | %ld seconds
si[0]: තත්පර %ld යි
si[1]: තත්පර %ld යි
