trove-dashboard VERSION - en to tr_TR translation catalogue (8 entries)

en: Created
tr_TR: Oluşturuldu

en: Database
tr_TR: Veri tabanı

en: Datastore
tr_TR: Veri deposu

en: Datastore Version
tr_TR: Veri Deposu Sürümü

en: Incremental
tr_TR: Artan

en: Name
tr_TR: İsim

en: Unable to retrieve the Backups.
tr_TR: Yedekler alınamıyor.

en: status
tr_TR: durum
