TQSL v2.8 - en to ca_ES translation catalogue (696 entries)

en: Callsign Certificates
ca_ES: Certificats d'indicatiu

en: Error while accessing certificate store
ca_ES: S'ha produït un error en accedir a la botiga de certificats

en: Error parsing certificate for issuer
ca_ES: S'ha produït un error en analitzar el certificat de l'emissor

en: Error parsing certificate for call sign
ca_ES: S'ha produït un error en analitzar el certificat per signar l'indicatiu

en: Error parsing certificate for DXCC entity
ca_ES: S'ha produït un error en analitzar el certificat de l'entitat DXCC

en: Active, usable certificates
ca_ES: Certificats actius i utilitzables

en: Unusable: Missing Private Key
ca_ES: Inutilitzable: falta la clau privada

en: Incomplete Certificates - requires a matching TQ6
ca_ES: Certificats incomplets : falta un fitxer TQ6 coincident

en: Certificates replaced with a newer one
ca_ES: Els certificats s'han substituït per uns de més nous

en: Certificates that have expired
ca_ES: Certificats caducats

en: This callsign replaces my existing callsign
ca_ES: Aquest indicatiu substitueix el meu indicatiu existent

en: This is my former callsign
ca_ES: Aquest és el meu indicatiu antic

en: I am the QSL manager for this callsign
ca_ES: Sóc el gestor de QSL d'aquest indicatiu

en: This is a club callsign
ca_ES: Aquest és un indicatiu del ràdio club

en: This is a DXpedition callsign
ca_ES: Aquest és un indicatiu d'Expedició DX

en: This is a special event callsign
ca_ES: Aquest és un indicatiu d'esdeveniment especial

en: None of these apply
ca_ES: Cap d'aquests s'aplica

en: This will create a new Callsign Certificate request file.
ca_ES: D’aquesta manera es crearà un nou fitxer de sol·licitud del certificat d'indicatiu.

en: Once you supply the requested information and the request file has been created, you must send the request file to the certificate issuer.
ca_ES: Un cop has subministrat la informació sol·licitada i creat el fitxer de sol·licitud, has d'enviar el fitxer de sol·licitud a l'emissor del certificat.

en: Certificate Issuer:
ca_ES: Emissor del certificat :

en: Email:
ca_ES: Mail :

en: URL:
ca_ES: URL :

en: DXCC entity:
ca_ES: Entitat DXCC :

en: Call sign:
ca_ES: Indicatiu :

en: Date of the first QSO you made or will make using this callsign:
ca_ES: Data del primer QSO que has realitzat o realitzaràs mitjançant aquest indicatiu :

en: Date of the last QSO you made or will make using this callsign:
    (Leave this date blank if this is still your valid callsign.)
ca_ES: Data de l'últim QSO que vas realitzar o que faràs mitjançant aquest indicatiu :
    (Deixa aquesta data en blanc si encara és el teu indicatiu vàlid.)

en: Zip/Postal
ca_ES: Codi Postal

en: Name
ca_ES: Nom

en: Address
ca_ES: Adreça

en: City
ca_ES: Població

en: State
ca_ES: Comarca

en: Country
ca_ES: País

en: Your e-mail address
ca_ES: La teva adreça de correu electrònic

en: Note: The e-mail address you provide here is the address to which the issued Certificate will be sent. Make sure it's the correct address!
ca_ES: Nota: L'adreça de correu electrònic que proporciones aquí és l'adreça a la qual s'enviarà el certificat emès. Assegurat que sigui l’adreça correcta !

en: You may protect this Callsign Certificate using a passphrase. If you are using a computer system that is shared with others, you should specify a passphrase to protect this Callsign Certificate. However, if you are using a computer in a private residence, no passphrase need be specified.
ca_ES: Pots protegir aquest certificat d'indicatiu mitjançant una contrasenya. Si utilitzes un sistema informàtic que es comparteix amb altres, hauries d'especificar una contrasenya per protegir aquest certificat d'indicatiu. Tanmateix, si utilitzes un ordinador en una residència privada, no cal especificar cap contrasenya.

en: Leave the passphrase blank and click 'Next' unless you want to use a passphrase.
ca_ES: Deixa la contrasenya en blanc i fes clic a "Següent" tret que vulguis utilitzar una contrasenya.

en: Passphrase:
ca_ES: Contrasenya :

en: Enter the passphrase again for verification:
ca_ES: Torna a introduir la contrasenya per verificar-la :

en: DO NOT lose the passphrase you choose! You will be unable to use the Certificate without this passphrase!
ca_ES: NO perdis la contrasenya que triïs! No podràs utilitzar el certificat sense aquesta contrasenya !

en: Leave the passphrase blank and click 'Finish' unless you want to use a passphrase.
ca_ES: Deixa la contrasenya en blanc i fas clic a "Finalitza" tret que vulguis utilitzar una contrasenya.

en: What is this Callsign Certificate for?
ca_ES: Per a què serveix aquest certificat d'indicatiu ?

en: Since you have no Callsign Certificates, you must submit an 'Unsigned' certificate request. This will allow you to create your initial Callsign Certificate for LoTW use. Click 'Finish' to complete this Callsign Certificate request.
ca_ES: Atès que no tens certificats d'indicatiu, has d'enviar una sol·licitud de certificat "Sense signar". Això et permetrà crear el teu certificat d'indicatiu inicial per a l'ús de LoTW. Fes clic a "Finalitzar" per completar aquesta sol·licitud de certificat d'indicatiu.

en: This Callsign Certificate request requires approval using an existing Callsign Certificate.
ca_ES: Aquesta sol·licitud de certificat d'indicatiu de trucada requereix aprovació mitjançant un certificat d'indicatiu de trucada existent.

en: Is this new certificate for a callsign where you already have a LoTW account, and you want the QSOs for this call to be added to an existing LoTW account?
ca_ES: Aquest nou certificat és per a un indicatiu que ja tens a un compte de LoTW i vols que els QSO d'aquest indicatiu s'afegeixin a un compte de LoTW existent ?

en: If so, choose a callsign below for the primary LoTW account. If not, click 'Finish', and a new LoTW account will be set up for these QSOs.
ca_ES: Si és així, tria un indicatiu de trucada a continuació per al compte LoTW principal. Si no, fes clic a "Finalitza" i es configurarà un nou compte de LoTW per a aquests QSO.

en: CAUTION: Mixing QSOs for unrelated callsigns into one LoTW account can cause issues with handling awards.
ca_ES: ATENCIÓ: barrejar QSO per a indicatius no relacionats en un compte de LoTW pot causar problemes amb la gestió dels premis.

en: The callsign is too long. Only %d characters are allowed.
ca_ES: L'indicatiu és massa llarg. Només es permeten %d caràcters.

en: You must enter a valid call sign.
ca_ES: Has d’introduir un indicatiu vàlid.

en: You must select a DXCC entity.
ca_ES: Has de seleccionar una entitat DXCC.

en: QSO begin date: You must choose proper values for Year, Month and Day.
ca_ES: Data d’inici de QSO: Has de triar els valors adequats per a Any, Mes i Dia.

en: QSO end date: You must either choose proper values for Year, Month and Day or leave all three blank.
ca_ES: Data de finalització del QSO: has de triar els valors adequats per a Any, Mes i Dia o deixar els tres en blanc.

en: QSO end date cannot be before QSO begin date.
ca_ES: La data de finalització del QSO no pot ser abans de la data d'inici del QSO.

en: The date of your first QSO is before the first valid date (%hs) of the selected DXCC Entity %hs
ca_ES: La data del primer QSO és anterior a la primera data vàlida (%hs) de l'entitat DXCC seleccionada %hs

en: The date of your first QSO is after the last valid date (%hs) of the selected DXCC Entity %hs
ca_ES: La data del primer QSO és posterior a la darrera data vàlida (%hs) de l'entitat DXCC seleccionada %hs

en: The date of your last QSO is before the first valid date (%hs) of the selected DXCC Entity %hs
ca_ES: La data del darrer QSO és anterior a la primera data vàlida (%hs) de l'entitat DXCC seleccionada %hs

en: The date of your last QSO is after the last valid date (%hs) of the selected DXCC Entity %hs
ca_ES: La data del darrer QSO és posterior a la darrera data vàlida (%hs) de l'entitat DXCC seleccionada %hs

en: US 1x1 callsigns must start with W, K, or N
ca_ES: Els indicatius 1x1 dels EUA han de començar per W, K o N

en: US 1x1 callsigns must have a number as the second character
ca_ES: Els indicatius 1x1 dels EUA han de tenir un número com a segon caràcter

en: US 1x1 callsigns must end in letters A-Z excluding 'X'
ca_ES: Els indicatius 1x1 dels EUA han d'acabar amb lletres de la A a la Z, excepte la "X"

en: US 1x1 callsign requests must provide an end date
ca_ES: Les sol·licituds d'indicatiu 1x1 dels EUA han de proporcionar una data de finalització

note: TRANSLATORS: first argument is callsign (%s), second is the related DXCC entity name (%hs)
en: You have an overlapping Certificate for %s (DXCC=%hs) having QSO dates:
ca_ES: Tens un certificat superposat per a %s (DXCC =%hs) que té dates QSO :

note: TRANSLATORS: here "to" separates two dates in a date range
en:  to
ca_ES:  a

en: You have already requested a Callsign Certificate for %s and can not request another until that request has been processed by LoTW Staff.
ca_ES: Ja has sol·licitat un certificat de signatura per a %s i no pots sol·licitar-lo fins que el personal de LoTW ho hagi processat.

en: Please wait until you receive an e-mail bearing your requested Callsign Certificate.
ca_ES: Espera fins que rebis un correu electrònic amb el certificat d'indicatiu sol·licitat.

en: If you are sure that the earlier request is now invalid you should delete the pending Callsign Certificate for %s.
ca_ES: Si estàs segur que la sol·licitud anterior no és vàlida, has de suprimir el certificat de designació pendent per a %s.

en: You have already requested more than three Callsign Certificates for %s in the past 24 hours. You should submit a request only once, then wait for that request to be processed by LoTW Staff. This may take several business days.
ca_ES: Ja has sol·licitat més de tres certificats d'indicatiu per a %s durant les últimes 24 hores. Només has d'enviar una sol·licitud una vegada i, a continuació, esperar que el personal de LoTW la processi. Això pot trigar diversos dies laborables.

en: You cannot request a Callsign Certificate for a former callsign unless you hold a valid Callsign Certificate to be used to verify that request.
ca_ES: No pots sol·licitar un certificat d'indicatiu per a un indicatiu anterior tret que tinguis un certificat d'indicatiu vàlid que s'utilitzarà per verificar aquesta sol·licitud.

en: The callsign %s is not currently registered in the FCC ULS database.
    If this is a newly registered call, you must wait at least one business day for it to be valid. Please enter a currently valid callsign.
ca_ES: L'indicatiu %s no està registrat actualment a la base de dades FCC ULS.
    Si es tracta d'un indicatiu registrat recentment, has d'esperar almenys un dia hàbil perquè sigui vàlid. Introdueix un indicatiu vàlid actual.

en: If you are using a US callsign outside of the US persuant to CEPT, IARP or other Reciprocity arrangements, FCC rules require you to be a US Citizen.
ca_ES: Si utilitzes un indicatiu d'Estats Units fora dels Estats Units de conformitat amb CEPT, IARP i altres acords de reciprocitat, les normes de la FCC requereixen que siguis un ciutadà dels Estats Units.

en: Warning
ca_ES: Avís

en: You cannot select DXCC Entity NONE as you must sign any request for entity NONE and you have no valid Callsign Certificates that you can use to sign this request.
ca_ES: No pots seleccionar entitat DXCC NONE (cap) ja que has de signar qualsevol sol·licitud per a l'entitat NONE i no tens certificats d'indicatiu vàlids que pots utilitzar per signar aquesta sol·licitud.

en: TQSL Error
ca_ES: Error TQSL

en: You have selected DXCC Entity NONE
ca_ES: Has seleccionat Entitat DXCC NONE (Cap)

en: QSO records signed using the Certificate will not be valid for DXCC award credit (but will be valid for other applicable awards). If the Certificate is to be used for signing QSOs from maritime/marine mobile, shipboard, or air mobile operations, that is the correct selection. Otherwise, you probably should use the "Back" button to return to the DXCC page after clicking "OK"
ca_ES: Els registres QSO signats mitjançant el Certificat no seran vàlids per a crèdits de concessió de DXCC (però seran vàlids per a altres premis aplicables). Si el certificat s'ha d'utilitzar per a la signatura de QSO en operacions mòbils marítimes o mòbils aeris, aquesta serà la selecció correcta. En cas contrari, probablement has de fer servir el botó "Enrere" per tornar a la pàgina DXCC després de fer clic a "D'acord".

en: TQSL Warning
ca_ES: Avís TQSL

en: You cannot request a certificate for a 1x1 callsign as you must sign those requests, but you have no valid Callsign Certificates that you can use to sign this request.
ca_ES: No pots sol·licitar un certificat per a un indicatiu 1x1 ja que has de signar aquestes sol·licituds, però no tens certificats d'indicatiu vàlids que puguis utilitzar per signar aquesta sol·licitud.

en: You cannot request a certificate for a portable callsign as you must sign those requests, but you have no valid Callsign Certificates that you can use to sign this request.
ca_ES: No pots sol·licitar un certificat per a un indicatiu portable, ja que tens que signar aquestes sol·licituds, però no tens cap certificat d'indicatiu vàlid que puguis utilitzar per signar aquesta sol·licitud.

en: You have chosen a QSO end date for this Callsign Certificate. The 'QSO end date' should ONLY be set if that date is the date when that callsign's license expired or the license was replaced by a new callsign.
ca_ES: Has escollit una data de finalització de QSO per a aquest certificat d'indicatiu. La "data de finalització de QSO" NOMÉS s'hauria de definir si aquesta data és la data en què la llicència t'ha caducat o si la llicència ha estat substituïda per una de nova.

en: If you set an end date, you will not be able to sign QSOs past that date, even if the Callsign Certificate itself is still valid.
ca_ES: Si defineixes una data de finalització, no pots signar QSO després d'aquesta data, tot i que el certificat d'indicatiu encara sigui vàlid.

en: If you still hold this callsign (or if you plan to renew the license for the callsign), you should not set a 'QSO end date'.
ca_ES: Si encara mantens aquest indicatiu (o si tens previst renovar la llicència), no hauries d’establir una data de finalització de QSO.

en: Do you really want to keep this 'QSO end date'?
ca_ES: Vols mantenir aquesta "data de finalització de QSO" ?

en: You must enter your name
ca_ES: Has d'introduir el teu nom

en: You must enter your address
ca_ES: Has d'introduir la teva adreça

en: You must enter your city
ca_ES: Has d’entrar la teva població

en: This address must match the FCC ULS database.
    If this address information is incorrect, please correct your FCC record.
ca_ES: Aquesta adreça ha de coincidir amb la base de dades FCC ULS.
    Si aquesta informació d'adreça és incorrecta, correig el teu registre de la FCC.

en: You must enter a valid email address
ca_ES: Has d’introduir una adreça de correu electrònic vàlida

en: The two copies of the passphrase do not match.
ca_ES: Les dues còpies de la contrasenya no coincideixen.

en: Click 'Finish' to complete this Callsign Certificate request.
ca_ES: Fes clic a "Finalitzar" per completar la sol·licitud de certificat d'indicatiu.

en: Please select a Callsign Certificate for the account where you would like the QSOs to be stored
ca_ES: Selecciona un certificat d'indicatiu per al compte on vols que s'emmagatzemin els QSO

en: Please select the Callsign Certificate for your current personal callsign to validate your request.
ca_ES: Per validar la sol·licitud, selecciona el certificat d'indicatiu per a la teva sol·licitud d'indicatiu personal actual.

en: Please select a Callsign Certificate to validate this request
ca_ES: Selecciona un certificat d'indicatiu per a validar aquesta sol·licitud

en: QSOs for %hs will be stored in the LoTW account for %s.
ca_ES: Els QSO de %hs s'emmagatzemaran al compte LoTW de %s.

note: TRANSLATORS: This is part of an deleted DXCC entity name
en: DELETED
ca_ES: ESBORRAT

en: OK
ca_ES: D'acord

en: Cancel
ca_ES: Cancel·lar

en: Help
ca_ES: Ajuda

en: New passphrase:
ca_ES: Nova contrasenya :

en: Enter again to confirm:
ca_ES: Torna a entrar-la per a confirmar-la :

en: Passphrase entries do not match
ca_ES: Les entrades de la contrasenya no coincideixen

en: Passphrase confirmed
ca_ES: S'ha confirmat la contrasenya

en: Import completed successfully
ca_ES: La importació s'ha completat correctament

en: OK to install
ca_ES: D’acord per instal·lar

en: certificate?
ca_ES: certificat ?

en: Install Certificate
ca_ES: Instal·la el certificat

en: This callsign certificate is already installed
ca_ES: Aquest certificat ja està instal·lat

en: Trusted root certificate
ca_ES: Certificat arrel de confiança

en: Certificate Authority certificate
ca_ES: Certificat de l'autoritat del certificat

en: Callsign Certificate
ca_ES: Certificat d'indicatiu

en: Enter a passphrase for this callsign certificate.
ca_ES: Introdueix una contrasenya per a aquest certificat d'indicatiu.

en: If you are using a computer system that is shared with others, you should specify a passphrase to protect this certificate. However, if you are using a computer in a private residence no passphrase need be specified.
ca_ES: Si utilitzes un sistema informàtic que es comparteix amb altres, hauries d'especificar una contrasenya per protegir aquest certificat. Tanmateix, si utilitzes un ordinador en una residència privada, no cal especificar cap contrasenya.

en: This passphrase will have to be entered each time you use this callsign certificate for signing or when saving the key.
ca_ES: Aquesta contrasenya s'haurà d'introduir cada vegada que utilitzes aquest certificat d'indicatiu per signar o quan desis la clau.

en: Leave the passphrase blank and click 'OK' unless you want to use a passphrase.
ca_ES: Deixa la contrasenya en blanc i fes clic a "D'acord", tret que vulguis utilitzar una contrasenya.

en: New Passphrase
ca_ES: Nova contrasenya

en: You will not be able to use this tq6 file to recover your callsign certificate if it gets lost. For security purposes, you should back up your certificate on removable media for safe-keeping.
ca_ES: No pots utilitzar aquest fitxer tq6 per recuperar el certificat d'indicatiu si es perd. A efectes de seguretat, has de fer una còpia de seguretat del certificat en suports extraïbles per tal de guardar-los de forma segura.

en: Would you like to back up your callsign certificate now?
ca_ES: Vols fer una còpia de seguretat del certificat d'indicatiu ara ?

en: Callsign Certificate container files (*.p12,*.P12;*.tq6;*.TQ6)|*.p12;*.P12;*.tq6;*.TQ6
ca_ES: Arxius contenidor de certificats d'indicatiu (*.p12,*.P12;*.tq6;*.TQ6)|*.p12;*.P12;*.tq6;*.TQ6

en: Callsign Certificate container files (*.p12,*.tq6))|*.p12;*.tq6
ca_ES: Arxius contenidor de certificats d'indicatiu (*.p12,*.tq6))|*.p12;*.tq6

en: |All files (*.*)|*.*
ca_ES: |Tots els arxius (*.*)|*.*

en: Select Certificate File
ca_ES: Selecciona el fitxer del certificat

en: This file is not a valid P12 file
ca_ES: Aquest fitxer no és un fitxer P12 vàlid

en: Loading complete
ca_ES: Càrrega completa

en: No status information available
ca_ES: No hi ha informació d’estat disponible

en: Enter the passphrase to unlock the .p12 file:
ca_ES: Introdueix la contrasenya per desbloquejar el fitxer .p12:

en: Passphrase error
ca_ES: Error de contrasenya

en: Station Locations
ca_ES: Ubicacions de l'estació

en: NONE
ca_ES: CAP

en: UP
ca_ES: PUJA

en: Call Sign:
ca_ES: Indicatiu :

en: UTC Date (YYYY-MM-DD):
ca_ES: Data en UTC (AAAA-MM-DD) :

en: UTC Time (HHMM):
ca_ES: Hora en UTC (HHMM) :

en: Mode:
ca_ES: Mode :

en: Band:
ca_ES: Banda :

en: RX Band:
ca_ES: Banda de recepció :

en: Frequency (MHz):
ca_ES: Freqüència en MHz :

en: RX Frequency (MHz):
ca_ES: Freqüència de RX en MHz :

en: Propagation Mode:
ca_ES: Mode de propagació :

en: Satellite:
ca_ES: Satèl·lit :

en: Add QSO
ca_ES: Afegeix QSO

en: Delete
ca_ES: Esborra

en: QSO Frequency is invalid
ca_ES: La freqüència del QSO no és vàlida

en: QSO Data Error
ca_ES: Error de dades al QSO

en: QSO Frequency is out of range for the selected band
ca_ES: La freqüència del QSO està fora de gamma per a la banda seleccionada

en: QSO RX Frequency is invalid
ca_ES: La freqüència de RX del QSO no és vàlida

en: QSO RX Frequency is out of range for the selected band
ca_ES: La freqüència de RX del QSO està fora del rang per a la banda seleccionada

en: You must select a band or enter a frequency
ca_ES: Has de seleccionar una banda o introduir una freqüència

en: Call Sign cannot be empty
ca_ES: El indicatiu no pot estar buit

en: 'Satellite' propagation mode selected, so a Satellite must be chosen
ca_ES: Has seleccionat el mode de propagació "Satèl·lit", de manera que has de triar un satèl·lit

en: Satellite choice requires that Propagation Mode be 'Satellite'
ca_ES: L'elecció del mode satèl·lit requereix que el mode de propagació sigui "satèl·lit"

en: QSO Data: Invalid Mode ignored - %s
ca_ES: Dades de QSO: s'ha ignorat el mode no vàlid - %s

en: No QSO records
ca_ES: No hi ha registres de QSO

en: Save File
ca_ES: Desar el fitxer

en: ADIF files (*.adi;*.adif;*.ADI;*.ADIF)|*.adi;*.adif;*.ADI;*.ADIF|All files (*.*)|*.*
ca_ES: Fitxers ADIF (*.adi;*.adif;*.ADI;*.ADIF)|*.adi;*.adif;*.ADI;*.ADIF|All files (*.*)|*.*

en: ADIF files (*.adi;*.adif)|*.adi;*.adif|All files (*.*)|*.*
ca_ES: Fitxers ADIF (*.adi;*.adif)|*.adi;*.adif|All files (*.*)|*.*

en: Wrote %d QSO records to %s
ca_ES: Va escriure %d de registres de QSO a %s

en: The file has not been saved. Should the QSOs be saved?
ca_ES: El fitxer no s'ha desat. S'han de desar els QSO ?

en: Confirm Close
ca_ES: Confirma que vols Tancar

en: One QSO Record
ca_ES: Un registre de QSO

en: %d QSO Records
ca_ES: %d Registres QSO

en: &Properties
ca_ES: &Propietats

en: Properties
ca_ES: Propietats

en: Value
ca_ES: Valor

en: Select Station Data
ca_ES: Selecciona dades de l'estació

en: Save Station Data
ca_ES: Desa les dades de l'estació

en: Enter a name for this Station Location
ca_ES: Introdueix un nom per a aquesta ubicació

en: Selected Station Location
ca_ES: Selecciona la ubicació de l'estació

en: New...
ca_ES: Nou...

en: Edit...
ca_ES: Edita...

en: Delete "
ca_ES: Esborra "

en: TQSL Confirm
ca_ES: Confirma TQSL

en: Call Sign
ca_ES: Indicatiu

en: Province
ca_ES: Província

en: CQ Zone
ca_ES: Zona CQ

en: DXCC Entity
ca_ES: Entitat DXCC

en: Grid Square
ca_ES: Locator

en: IOTA ID
ca_ES: ID IOTA

en: ITU Zone
ca_ES: Zona ITU

en: Oblast
ca_ES: Districte

en: County
ca_ES: Comtat

en: WPX Prefix
ca_ES: Prefix WPX

en: You have no Station Locations defined.
ca_ES: No tens definides les ubicacions de les estacions.

en: You must define at least one Station Location to use for signing.
ca_ES: Has de definir almenys una ubicació d'estació per signar.

en: Use the "New" Button of the dialog you're about to see to define a Station Location.
ca_ES: Utilitza el botó "Nou" del diàleg que estàs a punt de veure per definir la ubicació de l'estació.

en: Success
ca_ES: Èxit

en: User Cancelled
ca_ES: Usuari cancel·lat

en: Upload Rejected
ca_ES: Càrrega rebutjada

en: Unexpected LoTW Response
ca_ES: Resposta LoTW inesperada

en: TQSLLib Error
ca_ES: Error de TQSLLib

en: Error opening input file
ca_ES: Error en obrir el fitxer d'entrada

en: Error opening output file
ca_ES: Error en obrir el fitxer de sortida

en: No QSOs to upload
ca_ES: No hi ha QSO per carregar

en: Some QSOs not processed
ca_ES: Alguns QSO no s'han processat

en: Command Syntax Error
ca_ES: Error de sintaxi de SCommand

en: LoTW Connection Failed
ca_ES: Ha fallat la connexió a LoTW

en: Unknown
ca_ES: Desconegut

en: The TQSL upload tracking database is locked
ca_ES: La base de dades de seguiment de càrrega de TQSL està bloquejada

en: Previously signed QSOs were detected
ca_ES: S'han detectat QSO signats prèviament

en: Incorrect passphrase when importing P12 file
ca_ES: Contrasenya incorrecta en a importar el fitxer P12

en: Final Status: %hs (%d)
ca_ES: Estat final: %hs (%d)

note: TRANSLATORS: this is followed by the callsign and entity name
en: Enter the passphrase to unlock the callsign certificate for %hs -- %hs
    (This is the passphrase you made up when you installed the callsign certificate.)
ca_ES: Introdueix la contrasenya per desbloquejar el certificat d'indicatiu de %hs -- %hs
    (Aquesta és la contrasenya que vas crear quan vas instal·lar el certificat d'indicatiu.)

en: Enter passphrase
ca_ES: Introdueix la contrasenya

en: Signing QSO Data
ca_ES: Signatura de dades del QSO

en: Converting
ca_ES: Convertint

en: to TQSL format
ca_ES: al format TQSL

en: Uploading Signed Data
ca_ES: Càrrega dades signades

en: Uploading signed log data...
ca_ES: Carregant dades del registre signat ...

en: QSO Date Range
ca_ES: Interval de dates del QSO

en: You may set the starting and/or ending QSO dates in order to select QSOs from the input file.
ca_ES: Pots definir les dates d'inici i / o finalització del QSO per seleccionar els QSO del fitxer d'entrada.

en: QSOs prior to the starting date or after the ending date will not be signed or included in the output file.
ca_ES: Els QSO anteriors a la data d’inici o després de la data de finalització no seran signats ni inclosos al fitxer de sortida.

en: You may leave either date (or both dates) blank.
ca_ES: Pots deixar la data (o les dues dates) en blanc.

en: Start Date (YYYY-MM-DD)
ca_ES: Data d'inici (YYYY-MM-DD)

en: End Date (YYYY-MM-DD)
ca_ES: Data de finalització (YYYY-MM-DD)

en: Start date is invalid
ca_ES: La data d’inici no és vàlida

en: End date is invalid
ca_ES: La data final no és vàlida

en: Previously Signed QSOs Detected
ca_ES: S'han detectat QSO signats prèviament

en: This log contains %d QSO(s) which appear to have been previously signed for upload to LoTW, and no new QSOs.
ca_ES: Aquest registre conté %d QSO(s) que sembla que s'han signat prèviament per pujar a LoTW, i cap QSO nou.

en: Click 'Cancel' to abandon processing this log file (Recommended).
ca_ES: Fes clic a "Cancel·la" per abandonar el processament d'aquest fitxer de registre (recomanat).

en: Click 'Re-Upload QSOs' to re-process this log while allowing previously signed QSOs.
ca_ES: Fes clic a “Tornar a carregar els QSO” per tornar a processar aquest registre i permetre els QSO signats prèviament.

en: This log contains %d QSO(s) which appear to have been previously signed for upload to LoTW, and %d QSOs which are new.
ca_ES: Aquest registre conté %d QSO(s) que sembla que ja s'han signat prèviament per pujar a LoTW, i %d QSO que són nous.

en: Click 'New QSOs Only' to sign normally, without the previously signed QSOs (Recommended).
ca_ES: Fes clic a "Només QSO nous" per signar normalment, sense els QSO signats anteriorment (recomanat).

en: Click 'Cancel' to abandon processing this log file.
ca_ES: Fes clic a "Cancel·la" per abandonar el processament d'aquest fitxer de registre.

en: This log contains %d QSO(s) which appear to have been previously signed for upload to LoTW, and one QSO which is new.
ca_ES: Aquest registre conté %d QSO(s) que sembla que ja s'han signat prèviament per pujar a LoTW, i un QSO que és nou.

en: The log file you are uploading using your QSO Logging system consists entirely of previously uploaded QSOs that create unnecessary work for LoTW. There may be a more recent version of your QSO Logging system that would prevent this. Please check with your QSO Logging system's vendor for an updated version.
ca_ES: El fitxer de registre que penges mitjançant el teu llibre de guàrdia consta completament de QSO prèviament carregats que creen treballs innecessaris per a LoTW. És possible que hi hagi una versió més recent del llibre de guàrdia que impedeixi això. Si us plau, consulta el venedor del teu llibre de guàrdia per obtenir una versió actualitzada.

en: In the meantime, please note that some loggers may exhibit strange behavior if an option other than 'Re-Upload QSOs' is clicked. Choosing 'Cancel' is usually safe, but a defective logger not checking the status messages reported by TrustedQSL may produce strange (but harmless) behavior such as attempting to upload an empty file or marking all chosen QSOs as 'sent'
ca_ES: Mentrestant, tingues en compte que alguns registradors poden presentar un comportament estrany si es fa clic en una opció diferent a "Tornar a carregar QSO". L’elecció de “Cancel·lar” sol ser segura, però un registrador defectuós que no verifica els missatges d’estat reportats per TrustedQSL pot produir un comportament estrany (però inofensiu) com intentar carregar un fitxer buit o marcar tots els QSO escollits com a “enviats”.

en: The log file you are uploading using your QSO Logging system includes some previously uploaded QSOs that create unnecessary work for LoTW. There may be a more recent version of your QSO Logging system that would prevent this. Please check with your QSO Logging system's vendor for an updated version.
ca_ES: El fitxer de registre que penges mitjançant el teu llibre de guàrdia inclou alguns QSO carregats anteriorment que creen treballs innecessaris per a LoTW. És possible que hi hagi una versió més recent del llibre de guàrdia que impedeixi això. Si us plau, consulta el venedor del teu llibre de guàrdia per obtenir una versió actualitzada.

en: In the meantime, please note that some loggers may exhibit strange behavior if an option other than 'Re-Upload QSOs' is clicked. 'New QSOs Only' is recommended, but a logger that does its own upload tracking may incorrectly set the status in this case. A logger that doesn't track uploads should be unaffected by choosing 'New QSOs Only' and if it tracks 'QSO sent' status, will correctly mark all selected QSOs as sent - they are in your account even though they would not be in this specific batch
ca_ES: Mentrestant, tingues en compte que alguns registradors poden presentar un comportament estrany si es fa clic en una opció diferent a "Tornar a carregar QSO". Es recomana "Només QSO nous", però un registrador que realitza el seu propi seguiment de càrregues pot establir l'estat incorrectament en aquest cas. Un registre que no fa el seguiment de les càrregues no s'hauria de veure afectat escollint "Només QSO nous" i si rastreja l'estat del "QSO enviat", marcarà correctament tots els QSO seleccionats com a enviats, encara que es trobin al teu compte, encara que no estiguessin en el lot específic

en: Choosing 'Cancel' is usually safe, but a defective logger not checking the status messages reported by TrustedQSL may produce strange (but harmless) behavior such as attempting to upload an empty file or marking all chosen QSOs as 'sent'
ca_ES: L’elecció de “Cancel·lar” sol ser segura, però un registrador defectuós que no verifica els missatges d’estat reportats per TrustedQSL pot produir un comportament estrany (però inofensiu) com intentar carregar un fitxer buit o marcar tots els QSO escollits com a “enviats”.

en: New QSOs Only
ca_ES: Només QSO nous

en: Re-Upload QSOs
ca_ES: Torna a penjar els QSO

en: The only reason to re-sign previously signed QSOs is if a previous upload was not processed by LoTW, either because it was never uploaded, or there was a server failure
ca_ES: L'únic motiu per tornar a signar QSO signats anteriorment és si LoTW no ha processat una càrrega anterior, ja sigui perquè no s'ha carregat mai o hi ha hagut una fallada del servidor

en: Are you sure you want to proceed? Click 'No' to review the choices
ca_ES: Estàs segur de que vols continuar? Fes clic a "No" per revisar les opcions

en: Are you sure?
ca_ES: Estàs segur ?

en: Errors Detected
ca_ES: S'han detectat errors

en: Ignore
ca_ES: Ignora

en: Your custom mode map %s conflicts with the standard mode definition for %hs and was deleted.
ca_ES: El teu mapa de mode personalitzat %s entra en conflicte amb la definició del mode estàndard per a %hs i s'ha esborrat.

en: Error renaming backup file %s: %hs
ca_ES: S'ha produït un error en canviar el nom del fitxer de la còpia de seguretat %s: %hs

en: Checking for TQSL updates...
ca_ES: S'està comprovant les actualitzacions de TQSL ...

en: Sign and &upload ADIF or Cabrillo File...
ca_ES: Inicia la sessió i penja el fitxer ADIF o Cabrillo ...

en: &Sign and save ADIF or Cabrillo file...
ca_ES: Regi&stra i desa el fitxer ADIF o Cabrillo ...

en: &Test Signing an ADIF or Cabrillo file...
ca_ES: &Prova Signant un fitxer ADIF o Cabrillo...

en: &Backup Station Locations, Certificates, and Preferences...
ca_ES: Còpies de seguretat d'U&bicacions d'estació, certificats i preferències ...

en: &Restore Station Locations, Certificates, and Preferences...
ca_ES: &Restaura les ubicacions d'estació, certificats i preferències ...

en: Create &New ADIF file...
ca_ES: Crea un &nou fitxer ADIF...

en: &Edit existing ADIF file...
ca_ES: &Edita un fitxer ADIF existent...

en: &Preferences...
ca_ES: &Preferències...

en: Display or Modify &Preferences...
ca_ES: Visualització o modificació de &Preferències ...

en: Language
ca_ES: Idioma

en: Dia&gnostic Mode
ca_ES: Mode de dia&gnòstic

en: E&xit TQSL	Alt-X
ca_ES: Sortir de TQSL	Alt-X

en: &Display Station Location Properties
ca_ES: &Visualitza les propietats de la ubicació de l'estació

en: &Edit Station Location
ca_ES: &Edita la ubicació de l'estació

en: &Add Station Location
ca_ES: &Afegeix la ubicació de l'estació

en: &Restore a Deleted Station Location
ca_ES: &Restaura una ubicació suprimida de l'estació

en: &Contents
ca_ES: &Continguts

en: Display &Documentation
ca_ES: Visualitza la &Documentació

en: Check for &Updates...
ca_ES: Buscar act&ualitzacions...

en: &About
ca_ES: Qu&ant a

en: &File
ca_ES: &Fitxer

en: &Station Location
ca_ES: Ubicació de l'e&stació

en: Callsign &Certificate
ca_ES: &Certificat d'indicatiu

en: &Help
ca_ES: A&juda

en: Log Operations
ca_ES: Operacions de registre

en: Status Log
ca_ES: Estat del registre

en: Sign a log and upload it automatically to LoTW
ca_ES: Signa un registre i penja'l automàticament a LoTW

en: Sign a log and save it for uploading later
ca_ES: Signa un registre i desa'l per penjar-lo més tard

en: Create an ADIF file for signing and uploading
ca_ES: Crea un fitxer ADIF per signar i penjar

en: Log in to the Logbook of the World Site
ca_ES: Inicia sessió al lloc Logbook of the World

en: Select a Station Location to process
ca_ES: Selecciona una ubicació de l'estació a gestionar

en: Create a new Station Location
ca_ES: Crea una ubicació de l'estació nova

en: Edit a Station Location
ca_ES: Edita una ubicació de l'estació

en: Delete a Station Location
ca_ES: Esborra una ubicació de l'estació

en: Display Station Location Properties
ca_ES: Visualitza les propietats d'ubicació de l'estació

en: Select a Callsign Certificate to process
ca_ES: Selecciona un certificat d'indicatiu per processar

en: Load a Callsign Certificate
ca_ES: Càrrega un certificat d'indicatiu

en: Save a Callsign Certificate
ca_ES: Desa un certificat d'indicatiu

en: Renew a Callsign Certificate
ca_ES: Renova un certificat d'indicatiu

en: Display a Callsign Certificate's Properties
ca_ES: Mostra les característiques del certificat d'indicatiu

en: Add Station Location
ca_ES: Afegeix la ubicació de l'estació

en: About
ca_ES: Sobre

en: Log File
ca_ES: Fitxer de registre

en: Log files (*.log)|*.log|All files (*.*)|*.*
ca_ES: Fitxers de registre (*.log)|*.log|All files (*.*)|*.*

en: Error opening diagnostic log %s: %hs
ca_ES: Error en obrir el diagnòstic del registre %s: %hs

en: Log File Error
ca_ES: Error del fitxer de registre

note: TRANSLATORS: uncommon error - error in a station location, followed by the ignore message that follows.
en: The invalid data was ignored.
ca_ES: Les dades no vàlides s'han ignorat.

en: Location data error
ca_ES: Error de dades d'ubicació

en: Edit Station Location : %hs - %s
ca_ES: Edita la ubicació de l'estació : %hs - %s

en: Edit Station Location
ca_ES: Edita la ubicació de l'estació

en: Close
ca_ES: Tanca

en: Open File
ca_ES: Obre el fitxer

en: Please choose a callsign for this Station Location
ca_ES: Selecciona un indicatiu per a aquesta ubicació d'estació

en: Select Callsign
ca_ES: Selecciona un indicatiu

en: There are no valid callsign certificates for callsign
ca_ES: No hi ha certificats d'indicatiu vàlids

en: in entity
ca_ES: en entitat

en: Signing aborted.
ca_ES: La signatura s'ha cancel·lat.

en: Signing using Callsign %hs, DXCC Entity %hs
ca_ES: Firma sessió mitjançant l'indicatiu %hs, de l'entitat DXCC %hs

en: Another copy of TQSL is signing a log
ca_ES: Una altra còpia de TQSL està signant un registre

en: TQSL must wait for other running copies of TQSL to exit before signing ...
ca_ES: TQSL ha d'esperar que surtin altres còpies en execució de TQSL abans de signar...

en: Aborting due to user cancelling
ca_ES: Avortament a causa de la cancel·lació de l'usuari

en: Cancelled
ca_ES: Cancel·lat

en: QSOs: %d
ca_ES: QSO: %d

en: Previously Signed: %d
ca_ES: Signat prèviament: %d

en: Previously signed: %d
ca_ES: Signat prèviament: %d

en: This log has too many previously uploaded QSOs. Please only upload new QSOs or break the log into smaller pieces (50,000 QSOs or less).
ca_ES: Aquest registre té massa QSO penjats anteriorment. Penja només QSO nous o divideix el registre en trossos més petits (50.000 QSO o menys).

en: on line %d
ca_ES: en línia %d

en: Your QTH Details changed for this QSO.
    
    Originally these were: %s
    Now they are:%s
    
    Please verify that you intended to change this QSO!
ca_ES: Els teus detalls de QTH han canviat per a aquest QSO.
    
    Originalment, eren aquestes: %s
    Ara són:%s
    
    Verifica que tenies la intenció de canviar aquest QSO !

en: Click 'Ignore' to continue signing this log while ignoring errors.
ca_ES: Fes clic a "Ignora" per continuar signant aquest registre tot ignorant els errors.

en: Click 'Cancel' to abandon signing this log.
ca_ES: Fes clic a "Cancel·lar" per abandonar la signatura d'aquest registre.

en: Signing cancelled
ca_ES: La signatura s'ha cancel·lat

en: Duplicate QSO detected
ca_ES: S'ha detectat un QSO duplicat

en: Signing aborted
ca_ES: La signatura s'ha avortat

en: Signing aborted due to errors
ca_ES: La sessió s'ha avortat a causa d'errors

en: %s: %d QSOs were outside the selected date range
ca_ES: %s: %d Els QSO estaven fora de l'interval de dates seleccionat

en: All QSOs are previously signed; aborted
ca_ES: Tots els QSO estan signats prèviament; avortat

en: %d of %d QSOs are previously signed; aborted
ca_ES: %d de %d els QSO estan prèviament signats; avortats

en: %s: %d QSO records were previously signed
ca_ES: %s: %d QSO que ja han pujat els registres

en: Invalid contact - QSO does not specify a Callsign
ca_ES: Contacte no vàlid: el QSO no especifica un Indicatiu

en: Invalid contact - QSO does not specify a band or frequency
ca_ES: Contacte no vàlid: el QSO no especifica una banda ni una freqüència

en: Invalid contact - QSO does not specify a mode
ca_ES: Contacte no vàlid: el QSO no especifica un mode

en: Invalid contact - QSO does not specify a date
ca_ES: Contacte no vàlid: el QSO no especifica una data

en: Invalid contact - QSO does not specify a time
ca_ES: Contacte no vàlid: el QSO no especifica una hora

en: This callsign certificate is already active and cannot be restored.
ca_ES: Aquest certificat d'indicatiu ja està actiu i no es pot restaurar.

en: Unable to open %s for output
ca_ES: No es pot obrir %s per a la sortida

en: No records output
ca_ES: No hi ha registres de sortida

en: %s: wrote %d records to %s
ca_ES: %s: va escriure %d registres a %s

en: %s is ready to be emailed or uploaded.
ca_ES: %s està preparat per enviar-lo per correu electrònic o penjar-lo.

en: Note: TQSL assumes that this file will be uploaded to LoTW.
ca_ES: Nota: TQSL assumeix que aquest fitxer es penjarà a LoTW.

en: Resubmitting these QSOs will cause them to be reported as already signed.
ca_ES: Si tornes a enviar aquests QSO, s'informarà que ja estan signats.

en: To submit the signed log file to LoTW:
    1. Move the signed log file to a computer with internet access
    2. Log in to your LoTW Web Account
    3. Select the Upload File tab
    4. Click the Choose File button, and select the signed log file you created (%s)
    5. Click the Upload file button
    
    Alternatively, you can attach the signed log file to an email message, and send the message to lotw-logs@arrl.org
ca_ES: Per enviar el fitxer de registre signat a LoTW:
    1. Mou el fitxer de registre signat a un ordinador amb accés a Internet
    2. Inicia sessió al teu compte web de LoTW
    3. Selecciona la pestanya Carrega fitxer
    4. Fes clic al botó Tria un fitxer i selecciona el fitxer de registre signat que has creat (%s)
    5. Fes clic al botó Carrega fitxer
    
    Alternativament, pots adjuntar el fitxer de registre signat a un missatge de correu electrònic i enviar-lo a lotw-logs@arrl.org

en: Note: TQSL has not recorded signing these QSOs. You can submit this log file to LoTW or discard it.
ca_ES: Nota: TQSL no ha registrat la signatura d'aquests QSO. Pots enviar aquest fitxer de registre a LoTW o descartar-lo.

en: Unable to open ca-bundle.crt. Your TQSL installation is incomplete
ca_ES: No es pot obrir ca-bundle.crt. La vostra instal·lació TQSL no està completa

en: Error: Could not upload file (CURL Init error)
ca_ES: Error: no s'ha pogut carregar el fitxer (error d'inici CURL)

en: Attempting to upload one QSO
ca_ES: S'està intentant carregar un QSO

en: Attempting to upload %d QSOs
ca_ES: S'està intentant pujar %d QSO

en: Attempting to upload %s
ca_ES: S'està intentant pujar %s

en: Uploading Callsign Certificate
ca_ES: Càrrega del certificat d'indicatiu

en: Uploading Callsign Certificate Request...
ca_ES: Carregant sol·licitud de certificat d'indicatiu...

en: Could not spawn upload thread!
ca_ES: No s'ha pogut generar el fil de càrrega !

en: %s: Log uploaded successfully with result:
    
    %s
ca_ES: %s: Registre carregat correctament amb el resultat:
    
    %s

en: After reading this message, you may close this program.
ca_ES: Després de llegir aquest missatge, pots tancar aquest programa.

en: %s uploaded with result:
    
    %s
ca_ES: %s penjat amb el resultat:
    
    %s

en: %s Uploaded with result:
    
    %s
ca_ES: %s Penjat amb el resultat:
    
    %s

en: %s: Log uploaded successfully
ca_ES: %s: S'ha carregat correctament el registre

en: %s uploaded successfully
ca_ES: %s s'ha carregat correctament

en: %s: %s upload was rejected with result "%s"
ca_ES: %s: %s es va rebutjar la càrrega amb el resultat "%s"

en: %s: %s upload was rejected
ca_ES: %s: %s es va rebutjar la càrrega

en: %s: Unable to upload - either your Internet connection is down or LoTW is unreachable.
ca_ES: %s: No es pot carregar: la teva connexió a Internet s'ha reduït o el programa LoTW no hi pot accedir.

en: Please try uploading the %s later.
ca_ES: Prova a penjar la versió %s després.

en: %s: Unable to upload. The network is down or the LoTW site is too busy.
ca_ES: %s: No es pot carregar La xarxa està ocupada o el lloc LoTW està massa ocupat.

en: %s: Unable to connect to the upload site.
ca_ES: %s: No es pot connectar al lloc de pujada.

en: %s: Upload cancelled
ca_ES: %s: S'ha cancel·lat la pujada

en: %s: Couldn't upload the file: CURL returned "%hs" (%hs)
ca_ES: %s: No s'ha pogut carregar el fitxer: s'ha retornat CURL "%hs" (%hs)

en: Your upload appears to have failed. Should TQSL try again?
ca_ES: Sembla que la teva pujada ha fallat. TQSL hauria de tornar-ho a provar ?

en: Retry?
ca_ES: Torna-ho a provar ?

en: There are no callsign certificates for callsign %hs. This station location cannot be edited.
ca_ES: No hi ha certificats de signatura d'indicatiu %hs. Aquesta ubicació de l'estació no es pot modificar.

en: No Certificate
ca_ES: Sense certificat

en: There are no current callsign certificates for callsign %hs. This station location cannot be used to sign a log file.
ca_ES: No hi ha certificats d'indicatiu actuals per a signar amb l'indicatiu %hs. Aquesta ubicació de l'estació no es pot utilitzar per a signar un fitxer de registre.

en: There is a newer callsign certificate for callsign %hs. This station location cannot be used to sign a log file until the new certificate is installed.
ca_ES: Hi ha un certificat d'indicatiu més recent per a l'indicatiu %hs. Aquesta ubicació de l'estació no es pot utilitzar per signar un fitxer de registre fins que no estigui instal·lat.

en: The callsign certificate for callsign %hs has expired. This station location cannot be used to sign a log file until a valid callsign certificate is installed.
ca_ES: El certificat d'indicatiu per a l'indicatiu %hs ha caducat. Aquesta ubicació de l'estació no es pot utilitzar per signar un fitxer de registre fins que s'instal·li un certificat d'indicatiu vàlid.

en: Station Location data error
ca_ES: Error de dades de la ubicació de l'estació

en: This should be corrected before signing a log file.
ca_ES: Això s'ha de corregir abans de signar un fitxer de registre.

en: TQSL Update Available
ca_ES: Disponible l’actualització per a TQSL

en: A new TQSL release (V%s) is available!
ca_ES: Hi ha una nova versió TQSL (V%s) està disponible !

en: An updated TrustedQSL configuration file (V%s) is available!
    The configuration file installs definitions for entities, modes, etc.
ca_ES: Un fitxer actualitzat de configuració TrustedQSL (V%s) està disponible !
    El fitxer de configuració instal·la definicions per a entitats, modes, etc.

en: Download from:
ca_ES: Descarrega de :

en: More details at:
ca_ES: Més detalls a :

en: Click 'OK' to install the new version of TQSL, or Cancel to ignore it.
ca_ES: Fes clic a "D'acord" per instal·lar la nova versió de TQSL o bé "Anul·la" per ignorar-la.

en: Click 'OK' to install the new configuration file, or Cancel to ignore it.
ca_ES: Fes clic a 'D'acord' per instal·lar el fitxer de configuració nou, o Anul·la per ignorar-lo.

en: Can't open new configuration file %s: %hs
ca_ES: No es pot obrir el fitxer de configuració nou %s: %hs

en: Error writing new configuration file %s: %hs
ca_ES: S'ha produït un error en escriure el fitxer de configuració nou %s: %hs

en: Configuration file successfully updated
ca_ES: S'ha actualitzat correctament el fitxer de configuració

en: Update Completed
ca_ES: S'ha completat l'actualització

en: Unable to update - either your Internet connection is down or LoTW is unreachable.
ca_ES: No es pot actualitzar: la vostra connexió a Internet és lenta o no es pot accedir a LoTW.

en: Please try again later.
ca_ES: Si us plau, intenta-ho més tard.

en: Unable to update. The network is down or the LoTW site is too busy.
ca_ES: No es pot actualitzar. La xarxa és lenta o el lloc LoTW està massa ocupat.

en: Unable to connect to the update site.
ca_ES: No es pot connectar al lloc d'actualització.

en: Error downloading new configuration file:
ca_ES: S'ha produït un error en baixar el fitxer de configuració nou:

en: Update
ca_ES: Actualitza

en: Can't open TQSL update file %s: %hs
ca_ES: No es pot obrir el fitxer d'actualització de TQSL %s: %hs

en: Error downloading new file:
ca_ES: S'ha produït un error en descarregar el nou fitxer :

en: Error checking for expired callsign certificates:
ca_ES: S'ha produït un error en comprovar els certificats d'indicatiu caducats :

en: Check Error
ca_ES: Comprovació d’error

en: The certificate for %hs expires in %d days.
ca_ES: El certificat de %hs caduca en %d dies.

en: The certificate for %hs expires in %d days
ca_ES: El certificat de %hs caduca en %d dies

en: Do you want to renew it now?
ca_ES: Vols renovar-lo ara ?

en: Certificate Expiring
ca_ES: Certificat Caducat

en: A new TQSL release (V%s) is available.
ca_ES: Una nova versió de TQSL (V%s) està disponible.

en: A new TrustedQSL configuration file (V%s) is available.
ca_ES: Hi ha disponible un nou fitxer de configuració de TrustedQSL (V%s).

en: Your system is up to date
ca_ES: El teu sistema està actualitzat

en: TQSL Version %hs and Configuration Data Version %s
ca_ES: Versió de TQSL %hs i versió de dades de configuració %s

en: are the newest available
ca_ES: són els més nous disponibles

en: No Updates
ca_ES: Sense actualitzacions

en: Unable to check for updates - either your Internet connection is down or LoTW is unreachable.
ca_ES: No es poden comprovar si hi ha actualitzacions: bé la teva connexió a Internet està desactivada o no es pot accedir a LoTW.

en: Unable to check for updates. The network is down or the LoTW site is too busy.
ca_ES: No es pot comprovar si hi ha actualitzacions. La xarxa es lenta o el lloc LoTW està massa ocupat.

en: Error downloading new version information:
ca_ES: S'ha produït un error en descarregar la informació de la nova versió :

en: Error downloading update version information:
ca_ES: S'ha produït un error en descarregar la informació de la versió d'actualització :

en: You have no callsign certificates to use to sign a log file.
ca_ES: No tens certificats d'indicatiu per signar un fitxer de registre.

en: Please install a callsign certificate then try again.
ca_ES: Instal·la un certificat d'indicatiu i torna-ho a provar de nou.

en: No Callsign Certificates
ca_ES: No hi ha certificats d'indicatiu

en: |ADIF files (
ca_ES: |Fitxers ADIF  (

en: |Cabrillo files (
ca_ES: |Fitxers Cabrillo (

en: Select file to Sign
ca_ES: Selecciona el fitxer per signar

en: TQSL compressed data files (*.tq8)|*.tq8
ca_ES: Fitxers de dades comprimits TQSL (*.tq8)|*.tq8

en: TQSL data files (*.tq7)|*.tq7
ca_ES: Fitxers de dades TQSL (*.tq7)|*.tq7

en: Select file to write to
ca_ES: Selecciona el fitxer on escriure

en: Select Station Location for Signing
ca_ES: Selecciona la ubicació de l'estació per signar

en: Signing abandoned
ca_ES: S'ha abandonat la signatura

en: TQSL must wait for other running copies of TQSL to exit before backing up...
ca_ES: TQSL ha d’esperar a que surtin altres còpies en execució de TQSL abans de fer una còpia de seguretat...

en: Error opening save file %s: %hs
ca_ES: Error en obrir el fitxer per desar %s: %hs

en: Saving callsign certificates
ca_ES: Desant certificats d'indicatiu

en: Saving callsign certificate for %hs
ca_ES: S'ha desat el certificat d'indicatiu per %hs

en: Saving Station Locations
ca_ES: Desant ubicacions d'estació

en: Saving TQSL Preferences
ca_ES: Desant TQSL Preferències

en: Saving QSOs
ca_ES: Desant QSO

en: Save operation complete.
ca_ES: Operació de desar completada.

en: Error performing automatic backup: %hs
ca_ES: Error en realitzar la còpia de seguretat automàtica: %hs

en: Backup Error
ca_ES: Error en la còpia de seguretat

en: Backup operation failed: %hs
ca_ES: Còpia de seguretat fallida: %hs

en: Enter file to save to
ca_ES: Introdueix el fitxer per desar-lo a

en: Configuration files (*.tbk)|*.tbk|All files (*.*)|*.*
ca_ES: Fitxers de configuració (*.tbk)|*.tbk|All files (*.*)|*.*

en: Restoring callsign certificate for %hs
ca_ES: Restaurar el certificat per l'indicatiu de %hs

en: Restoring Preferences
ca_ES: Restaurar Preferències

en: Restoring Station Locations
ca_ES: Restaurar ubicacions de l'estació

en: Restoring QSO records
ca_ES: Restaurar registres de QSO

en: Error importing station locations: %hs
ca_ES: Error en importar les ubicacions de l'estació: %hs

en: Restoring Callsign Certificates
ca_ES: Restaurar certificats d'indicatiu

en: Error parsing saved configuration file: %hs
ca_ES: Error al analitzar el fitxer de configuració desat: %hs

en: Restore Complete.
ca_ES: Restauració completa.

en: Error parsing station location file: %hs
ca_ES: Error al analitzar el fitxer d'ubicació de l'estació: %hs

en: Restore operation failed: %hs
ca_ES: Ha fallat l'operació de restauració: %hs

en: Select saved configuration file
ca_ES: Selecciona el fitxer de configuració desat

en: Saved configuration files (*.tbk)|*.tbk
ca_ES: S'han desat fitxers de configuració (*.tbk)|*.tbk

en: Exit TQSL so I can re-run as a normal user
ca_ES: Surt de TQSL per poder tornar a executar com a usuari normal

en: Allow TQSL to continue this time.
ca_ES: Permet que TQSL continuï aquesta vegada.

en: Always allow running as Administrator.
ca_ES: Permet sempre executar com a administrador.

en: TQSL must not be run 'As Administrator'
ca_ES: TQSL no s'ha d'executar "com a administrador"

en: Administrator Error
ca_ES: Error d'administrador

en: Specify dialog action - abort, all, compliant or ask
ca_ES: Especifica l'acció de diàleg: anul·la, compleix o demana

en: Specify start date for QSOs to sign
ca_ES: Especifica la data d'inici per signar QSO

en: Specify default callsign for log signing
ca_ES: Especifica l'indicatiu predeterminat per a la signatura del registre

en: Suppress date range dialog
ca_ES: Suprimeix el quadre de diàleg de l'interval de dates

en: Specify end date for QSOs to sign
ca_ES: Especifica la data de finalització per signar QSO

en: Specify QSO verification action - ignore, report or update
ca_ES: Especifica l'acció de verificació de QSO: ignorar, informar o actualitzar

en: Display command line help
ca_ES: Mostra l'ajuda a la línia d'ordres

en: Import a certificate file (.p12 or .tq6)
ca_ES: Importa un fitxer de certificat (.p12 o .tq6)

en: Selects Station Location
ca_ES: Selecciona la ubicació de l'estació

en: Check for updates to tqsl and the configuration file
ca_ES: Comprova si hi ha actualitzacions de TQSL i el fitxer de configuració

en: Output file name (defaults to input name minus extension plus .tq8
ca_ES: Nom del fitxer de sortida (els valors per defecte del nom d’entrada menys l’extensió .tq8)

en: Passphrase for the signing key
ca_ES: Contrasenya per a la clau de signatura

en: Quiet Mode - same behavior as -x
ca_ES: Mode tranquil: el mateix comportament que -x

en: Edit (if used with -l) or create Station Location
ca_ES: Edita (si s’utilitza amb -l) o crea una ubicació de l’estació

en: File name for diagnostic tracking log
ca_ES: Nom del fitxer per al registre de seguiment de diagnòstic

en: Upload after signing instead of saving
ca_ES: Càrrega després de signar en lloc de desar

en: Display the version information and exit
ca_ES: Mostra la informació de la versió i surt

en: Wipe the TQSL uploads database
ca_ES: Esborrar la base de dades de càrregues de TQSL

en: Exit after processing log (otherwise start normally)
ca_ES: Surt després del processament del registre (en cas contrari comença normalment)

en: Input ADIF or Cabrillo log file to sign
ca_ES: Introdueix fitxer de registre ADIF o Cabrillo per signar

en: Start date of %s is invalid
ca_ES: La data d’inici de %s no és vàlida

en: End date of %s is invalid
ca_ES: La data de finalització de %s no és vàlida

en: The -a parameter %hs is not recognized
ca_ES: El paràmetre -a %hs no es reconeix

note: TRANSLATORS: -f is the command line switch for log QTH handling
en: The -f parameter %hs is not recognized
ca_ES: El paràmetre -f %hs no es reconeix

en: To import this passphrase protected P12 file, you must pass the passphrase on the command line
ca_ES: Per importar aquest fitxer P12 protegit amb contrasenya, has de passar la contrasenya a la línia d'ordres

en: No logfile to sign!
ca_ES: No hi ha fitxer de registre per signar !

en: Warning: The TQSL ADIF editor only processes a limited number of ADIF fields.
    
    Using the editor on an ADIF file can cause QSO details to be lost!
ca_ES: Avís: L'editor TQSL només processa un nombre limitat de camps ADIF.
    
    Si fas servir l'editor d'un fitxer ADIF, pots perdre els detalls de QSO !

en: Please review the introductory documentation before using this program.
ca_ES: Consulta la documentació introductòria abans d’utilitzar aquest programa.

en: Notice
ca_ES: Avís

en: You have no callsign certificate installed on this computer with which to sign log submissions.
ca_ES: No tens instal·lat en aquest ordinador un certificat d'indicatiu amb el qual signar els enviaments de registre.

en: Would you like to request a callsign certificate now?
ca_ES: Vols sol·licitar ara un certificat de signatura ?

en: If you are planning to restore from a backup, please choose 'No'.
ca_ES: Si tens previst restaurar des d'una còpia de seguretat, selecciona "No".

en: Alert
ca_ES: Alerta

en: Display Callsign Certificate &Properties
ca_ES: Mostrar el certificat i propietats de signatura d'indicatiu

en: &Load Callsign Certificate from File
ca_ES: Carregar e&l certificat d'indicatiu des de un fitxer

en: &Save Callsign Certificate to File...
ca_ES: De&sar el certificat d'indicatiu a fitxer...

en: Request &New Callsign Certificate...
ca_ES: Sol·licitar un &Nou certificat d'indicatiu...

en: &Renew Callsign Certificate
ca_ES: &Renovar un certificat d'indicatiu

en: &Delete Callsign Certificate
ca_ES: Esborrar un certificat d'in&dicatiu

en: Restore Deleted Callsign Certificate
ca_ES: Recuperar el certificat d'indicatiu esborrat

en: &Edit
ca_ES: &Editar

en: &Delete
ca_ES: Es&borrar

en: Load Certificate File
ca_ES: Carregar un fitxer de certificat

en: Request a new Callsign Certificate
ca_ES: Sol·licitar un nou certificat d'indicatiu

en: Do you want to upload this certificate request to LoTW now?
ca_ES: Vols pujar una sol·licitud de certificat ara ?

en: You do not need an account on LoTW to do this.
ca_ES: No et cal un compte al LoTW per fer això.

en: Upload
ca_ES: Pujar

en: tQSL Cert Request files (*.
ca_ES: fitxers de certificats tQSL sol·licitats (*.

en: |All files (
ca_ES: |Tots els fitxers (

en: Save request
ca_ES: Desar sol·licitud

en: Request cancelled
ca_ES: Sol·licitud cancel·lada

en: Error creating callsign certificate request: %hs
ca_ES: Error creant la sol·licitud de certificat d'indicatiu: %hs

en: Error creating Callsign Certificate Request
ca_ES: Error creant la sol·licitud de certificat d'indicatiu

en: Error opening certificate request file %s: %hs
ca_ES: Error obrint el fitxer sol·licitud de certificat %s: %hs

en: Certificate Request
ca_ES: Sol·licitud de certificat

en: Your certificate request did not upload properly.
ca_ES: La teva sol·licitud de certificat no s'ha carregat correctament.

en: Your upload appears to have failed.
    Do you want to save this request for uploading later?
ca_ES: Sembla que la teva pujada ha fallat.
    Vols desar aquesta sol·licitud per carregar-la més tard ?

en: You may now send your new certificate request (
ca_ES: Ara, pots enviar la teva nova sol·licitud de certificat (

en: to:
ca_ES: a:

en: or
ca_ES: o

en: see:
ca_ES: veure:

en: Display a Callsign Certificate
ca_ES: Mostrar un certificat d'indicatiu

en: Save the Callsign Certificate for
ca_ES: Desar el certificat d'indicatiu per

en: Display the Callsign Certificate properties for
ca_ES: Mostrar les característiques del certificat d'indicatiu per

en: Renew the Callsign Certificate for
ca_ES: Renovar el certificat d'indicatiu per

en: Enter the name for the new Certificate Container file
ca_ES: Introduir el nom pel nou contenidor de certificats

en: Certificate Container files (*.p12)|*.p12|All files (*.*)|*.*
ca_ES: Contenidors de certificats (*.p12)|*.p12|Tots els fitxers (*.*)|*.*

en: Enter the passphrase for the certificate container file.
ca_ES: Introdueix la contrasenya per a el fitxer del contenidor del certificat.

en: If you are using a computer system that is shared with others, you should specify a passphrase to protect this certificate. However, if you are using a computer in a private residence, no passphrase need be specified.
ca_ES: Si utilitzes un sistema informàtic que es comparteix amb altres, hauries d'especificar una contrasenya per protegir aquest certificat. Tanmateix, si utilitzes un ordinador en una residència privada, no cal especificar cap contrasenya.

en: You will have to enter the passphrase any time you load the file into TrustedQSL.
ca_ES: Hauries d'introduir la contrasenya cada cop que carreguis el fitxer a TrustedQSL.

en: Certificate Container Passphrase
ca_ES: Contrasenya del contenidor del certificat

en: Export to %s failed: %hs
ca_ES: Exportació fallida a %s: %hs

en: Certificate saved in file %s
ca_ES: Certificat desat al fitxer %s

en: This will remove the selected callsign certificate from your system.
ca_ES: Això eliminarà el certificat d'indicatiu seleccionat del teu sistema.

en: You will NOT be able to recover it by loading a .TQ6 file.
ca_ES: No podràs recuperar-lo carregant un fitxer .TQ6.

en: You WILL be able to recover it from a container (.p12) file,
ca_ES: Podràs recuperar-lo des d'un fitxer .P12,

en: if you have created one via the Callsign Certificate menu's
ca_ES: si has creat un, amb el comanda 'Desar certificat d'indicatiu'

en: 'Save Callsign Certificate' command.
ca_ES: Comandament "Desa el certificat de l'indicatiu".

en: Are you sure you want to delete the certificate?
ca_ES: Estàs segur que vols esborrar el certificat ?

en: There are no deleted Callsign Certificates to restore
ca_ES: No hi ha cap certificat d'indicatiu esborrat per ser recuperat

en: Undelete Error
ca_ES: Error d'esborrat

en: Choose a Callsign Certificate to restore
ca_ES: Tria un certificat d'indicatiu per recuperar

en: Select a Station Location to process
ca_ES: Selecciona una ubicació d'estació a gestionar

en: Edit Station Location
ca_ES: Editar la ubicació d'estació

en: Delete Station Location
ca_ES: Esborrar la ubicació d'estació

en: Display Station Location Properties for
ca_ES: Mostrar característiques de la ubicació d'estació per

en: This will remove this station location from your system.
ca_ES: Això esborrarà aquesta ubicació d'estació del teu sistema.

en: Are you sure you want to delete this station location?
ca_ES: Estàs segur que vols esborrar aquesta ubicació d'estació ?

en: There are no deleted Station Locations to restore
ca_ES: No hi ha cap ubicació d'estació per ser recuperada

en: Choose a Station Location to restore
ca_ES: Tria una ubicació d'estació per a ser recuperada

en: Please choose language:
ca_ES: Si us plau, tria un idioma :

en: Certificate Properties
ca_ES: Característiques del certificat

en: Begins:
ca_ES: Comença el :

en: Expires:
ca_ES: Venç el :

en: Organization:
ca_ES: Organització :

en: Serial:
ca_ES: Número de sèrie :

en: Operator:
ca_ES: Operador :

en: Call sign:
ca_ES: Indicatiu :

en: DXCC Entity:
ca_ES: Entitat DXCC :

en: QSO Start Date:
ca_ES: Data inici dels QSO :

en: QSO End Date:
ca_ES: Data final dels QSO :

en: Passphrase:
ca_ES: Contrasenya :

en: Missing from this computer
ca_ES: No es troba en aquest ordinador

en: Passphrase protected
ca_ES: Contrasenya protegida

en: Private Key not found
ca_ES: Clau privada no trobada

en: Unable to read - no permission
ca_ES: Impossible llegir - sense permisos

en: No Private Key
ca_ES: Cap clau privada

en: None
ca_ES: Cap

en: Awaiting response from ARRL
ca_ES: En espera de resposta de l'ARRL

en: Replaced
ca_ES: Renovat

en: Expired
ca_ES: Caducat

en: Station Location Properties
ca_ES: Característiques de la ubicació de l'estació

en: Grid Square:
ca_ES: Locator :

en: ITU Zone:
ca_ES: Zona ITU :

en: CQ Zone:
ca_ES: Zona CQ :

en: IOTA Locator:
ca_ES: IOTA :

en: State:
ca_ES: Estat :

en: County:
ca_ES: Comarca o Comtat :

en: Park:
ca_ES: Parc :

en: Province:
ca_ES: Província :

en: Oblast:
ca_ES: Àrea :

en: Verify QTH details:
ca_ES: Verifica els detalls del QTH :

en: Signing File:
ca_ES: Fitxer de signatura :

en: Please verify that this is the correct Station Location for the QSOs being signed.
ca_ES: Si us plau, verifica que aquesta és la ubicació de l'estació correcta per als QSO que s'estan signant.

en: Click 'Cancel' if this is not the correct Station Location.
ca_ES: Fes clic a "Cancel·la" si aquesta no és la ubicació de l'estació correcta.

en: Enter the Passphrase to unlock the callsign certificate
ca_ES: Introdueix la contrasenya per desbloquejar el certificat d'indicatiu

en: Preferences
ca_ES: Preferències

en: Options
ca_ES: Opcions

en: Log Handling
ca_ES: Gestió del log o registre

en: ADIF Modes
ca_ES: Modes ADIF

en: Cabrillo Specs
ca_ES: Especificacions Cabrillo

en: Network Proxy
ca_ES: Proxy de xarxa

en: Custom ADIF mode mappings:
ca_ES: Personalitzar mapeig mode ADIF :

en: Add...
ca_ES: Afegir...

en: Add ADIF mode
ca_ES: Afegir mode ADIF

en: Add ADIF mode mapping:
ca_ES: Afegir mode mapeig ADIF :

en: ADIF Mode:
ca_ES: Mode ADIF :

en: Resulting TQSL mode:
ca_ES: Resultat en mode TQSL :

en: This mode definition conflicts with a standard mode definition for %s
ca_ES: Aquesta definició de mode entra en conflicte amb una definició de mode estàndard de %s

en: Mode Conflict
ca_ES: Conflicte de Mode

en: Allow automatic configuration backup
ca_ES: Permetre còpia de seguretat de la configuració automàtica

en: Backup File Folder:
ca_ES: Carpeta de les còpies de seguretat :

en: Select a Folder
ca_ES: Selecciona una carpeta

en: Number of Backups to retain:
ca_ES: Nombre de còpies de seguretat a conservar :

en: Open ADIF files in ADIF editor
ca_ES: Obrir els fitxers ADIF en un editor ADIF

en: Display status messages in separate tab
ca_ES: Mostrar els missatges d'estat en una altra pestanya

en: Enable passphrases for Callsign Certificates
ca_ES: Activa las contrasenya per als certificats d'indicatiu

en: Export P12 files compatible with Apple Keychain
ca_ES: Exporta fitxers P12 compatibles amb Apple Keychain

en: Changes to the status message configuration will take affect when TQSL is restarted
ca_ES: Les modificacions de la configuració del missatge d'estat es veuran quan es reiniciï el TQSL

en: Cabrillo file extensions:
ca_ES: Extensions de fitxer Cabrillo :

en: ADIF file extensions:
ca_ES: Extensions de fitxer ADIF :

en: Allow nonamateur call signs
ca_ES: Permetre indicatius no oficials

en: Prompt for QSO Date range when signing
ca_ES: Sol·licitar un interval de dates QSO quan es signi

en: Display details of previously signed QSOs when signing a log
ca_ES: Mostra els detalls dels QSO signats anteriorment en signar un registre

en: Ignore seconds in QSO times
ca_ES: Ignora els segons en temps al QSO

en: Ignore callsigns in ADIF files
ca_ES: Ignora els indicatius als fitxers ADIF

en: Ignore QTH details from your log
ca_ES: Ignora els detalls del QTH del teu registre

en: Report on QTH differences
ca_ES: Informe sobre les diferències de QTH

en: Override Station Location with QTH details from your log
ca_ES: Anul·la la ubicació de l'estació amb els detalls de QTH del teu registre

en: Handle QTH information in ADIF logs with what action?
ca_ES: Amb quina acció es gestiona la informació de QTH als registres ADIF ?

en: Use these settings to configure a network proxy for Internet uploads and downloads. You should only enable a proxy if directed by your network administrator.
ca_ES: Utilitza aquestes dades per configurar un proxy de xarxa per a pujar i descarregar via Internet. Només has d’habilitar un proxy si està sota la direcció de l’administrador de xarxa.

en: Incorrect settings can cause TQSL to be unable to upload logs or check for updates.
ca_ES: Una configuració incorrecta pot fer que el TQSL no pugui pujar els logs o buscar actualitzacions.

en: Enable a Network Proxy
ca_ES: Habilitar un Proxy de Xarxa

en: Proxy Address:
ca_ES: Adreça del Proxy :

en: Port Number:
ca_ES: Port Número :

en: Proxy Type:
ca_ES: Tipus de Proxy :

en: ProxyType
ca_ES: Tipus de Proxy

en: Cabrillo CONTEST definitions:
ca_ES: Definicions de Cabrillo CONCURS :

en: CONTEST
ca_ES: CONCURS

en: Type
ca_ES: Tipus

en: Field
ca_ES: Camp

en: Edit
ca_ES: Editar

en: Contest
ca_ES: Concurs

en: Cabrillo CONTEST
ca_ES: CONCURS Cabrillo

en: CONTEST Name:
ca_ES: Nom del CONCURS :

en: Contest type
ca_ES: Tipus de concurs

en: Call-Worked Field Number:
ca_ES: Camp Indicatius treballats número :

en: Contest name cannot be blank
ca_ES: El nom del concurs no pot estar en blanc

en: Call-worked field must be %d or greater
ca_ES: El camp Indicatius treballats ha de ser %d o superior

note: TRANSLATORS: Invalid date component, such as "Invalid Month: 15"
en: Invalid %hs: "%hs"
ca_ES: No vàlid %hs: "%hs"

en: You have changed the following fields in this Station Location: %s
    Do you want to discard those changes?
ca_ES: Has canviat els camps següents en aquesta ubicació de l'estació: %s
    Vols descartar aquests canvis ?

en: Changes have not been saved
ca_ES: Els canvis no s'han desat

en: [None]
ca_ES: [Cap]

en: You must select a %hs
ca_ES: Cal que seleccionis un %hs

en: %s: Invalid Grid Field
ca_ES: %s: Camp del locator no vàlid

en: %s: Invalid Grid Square
ca_ES: %s: Locator no vàlid

en: %s: Invalid Grid Subsquare
ca_ES: %s: Subquadrat del locator no vàlid

en: %s: Invalid Grid Sub-subsquare
ca_ES: %s: Subquadrat del locator no vàlid

en: %s: Invalid Gridsquare Format
ca_ES: %s: Format del locator no vàlid

en: Grid %s is not correct for your QTH. Click 'Next' again to use it anyway.
ca_ES: El Locator %s no és correcte per al teu QTH. Clica 'Següent' de nou per usar-lo igualment.

en: Grid %s is not correct for your DXCC Entity. Click 'Next' again to use it anyway.
ca_ES: El locator %s no és correcta per a la teva entitat DXCC. Fes clic a "Següent" de nou per utilitzar-lo de totes maneres.

en: Grid %s is not correct for your %s. Click 'Next' again to use it anyway.
ca_ES: El locator %s no és correcta per al teu %s. Fes clic a "Següent" de nou per utilitzar-lo de totes maneres.

en: IOTA value %s is not valid.
ca_ES: El valor IOTA %s no és vàlid.

en: IOTA reference %s is not correct. Must start with AF-, AN-, AS-, EU-, NA-, OC- or SA-
ca_ES: La IOTA %s no és correcte. Ha de començar per AF-, AN-, AS-, EU-, NA-, OC- o SA-

en: IOTA reference %s is not correct. Must have a number after the '-'
ca_ES: La IOTA %s no és correcte. Ha de tenir un número després del "-"

en: Invalid zone selections for state
ca_ES: Seleccions de zones no vàlides per a l'estat

en: Invalid zone selections for province
ca_ES: Seleccions de zones no vàlides per a la província

en: Invalid zone selections for oblast
ca_ES: Seleccions de zones no vàlides per a l'àrea

en: Invalid zone selections for DXCC entity
ca_ES: Seleccions de zones no vàlides per a l'entitat DXCC

en: Station Data input complete
ca_ES: Entrada de dades de l'estació completa

en: Select or enter name of this station location
ca_ES: Selecciona o introdueix el nom d'aquesta ubicació de l'estació

en: Station Location Name
ca_ES: Nom d'ubicació de l'estació

en: Station name must be provided
ca_ES: Cal introduir un nom de l'estació

en: Memory allocation failure
ca_ES: Fallada d'assignació de memòria

en: Unable to initialize random number generator
ca_ES: No es pot inicialitzar el generador de números aleatoris

en: Invalid argument
ca_ES: Argument no vàlid

en: Operator aborted operation
ca_ES: Operació avortada per l'operador

en: No Certificate Request matches the selected Callsign Certificate
ca_ES: El certificat d'indicatiu seleccionat no coincideix amb cap sol·licitud de certificat

en: Buffer too small
ca_ES: Buffer massa petit

en: Invalid date format
ca_ES: Format de data no vàlid

en: Certificate not initialized for signing
ca_ES: No s'ha inicialitzat el certificat per signar

en: Passphrase not correct
ca_ES: La contrasenya no és correcta

en: Expected name
ca_ES: S'esperava un nom

en: Name exists
ca_ES: El nom ja existeix

en: Data for this DXCC entity could not be found
ca_ES: No s'ha pogut trobar dades d'aquesta entitat DXCC

en: Invalid time format
ca_ES: Format d'hora no vàlid

en: QSO date is not within the date range specified on your Callsign Certificate
ca_ES: La data del QSO no està dins de l'interval de dates especificades al vostre certificat d'indicatiu

en: Certificate provider not found
ca_ES: El proveïdor de certificats no s'ha trobat

en: No callsign certificate for key
ca_ES: No hi ha cap certificat d'indicatiu per a la clau

en: Configuration file cannot be opened
ca_ES: No es pot obrir el fitxer de configuració

en: The private key for this Callsign Certificate is not present on this computer; you can obtain it by loading a .tbk or .p12 file
ca_ES: La clau privada per aquest certificat d'indicatiu no està present en aquest ordinador; pots aconseguir-lo carregant fitxer .tbk o .p12

en: PKCS#12 file not TQSL compatible
ca_ES: Fitxer PKCS#12 no compatible amb TQSL

en: Callsign Certificate not TQSL compatible
ca_ES: El certificat d'indicatiu no compatible amb TQSL

en: Date out of range
ca_ES: Data fora d'interval

en: Previously Signed QSO detected
ca_ES: S'ha detectat un QSO signat prèviament

en: Database error
ca_ES: Error de base de dades

en: The selected callsign could not be found
ca_ES: No es pot trobar l'indicatiu seleccionat

en: The TQSL configuration file cannot be parsed
ca_ES: El fitxer de configuració TQSL no pot ser analitzat

en: This file can not be processed due to a system error
ca_ES: Aquest fitxer no pot ser processat degut a un error de sistema

en: The format of this file is incorrect.
ca_ES: El format d'aquest fitxer és incorrecte.

en: Callsign certificate could not be installed
ca_ES: No s'ha pogut instal·lar el certificat d'indicatiu

en: Callsign Certificate does not match QSO details
ca_ES: El certificat d'indicatiu no coincideix amb els detalls del QSO

en: Station Location does not match QSO details
ca_ES: La ubicació de l'estació no coincideix amb els detalls del QSO

en: New DB
ca_ES: DB nou

en: Gridsquare is inconsistent with Station Location
ca_ES: El locator no és coherent amb la ubicació de l'estació

en: ADIF field has invalid contents
ca_ES: El fitxer ADIF té contingut no vàlid

en: This Callsign Certificate cannot be installed as the first date where it is valid is in the future. Check if your computer is set to the proper date.
ca_ES: Aquest certificat d'indicatiu no es pot instal·lar ja que la primera data en què és vàlid és en el futur. Comprova si el teu ordinador està configurat a la data adequada.

en: This Callsign Certificate cannot be installed as it has expired. Check if your computer is set to the proper date and that this is the latest Callsign Certificate.
ca_ES: Aquest certificat d'indicatiu no es pot instal·lar perquè ha caducat. Comprova si el teu ordinador està configurat a la data adequada i que aquest és l'últim certificat d'indicatiu.

en: NO ERROR
ca_ES: CAP ERROR

en: Unknown custom error
ca_ES: Error personalitzat desconegut

en: TQSL is unable to sign QSOs because another instance of TQSL is busy.
    Terminate any other copies of TQSL and try again.
ca_ES: TQSL no pot signar QSO perquè una altra instància de TQSL està ocupada.
    Finalitza qualsevol altra còpia de TQSL i torna-ho a provar.

en: Database Error: %hs
ca_ES: Error de base de dades: %hs

en: Uploads database error
ca_ES: Error de càrrega de la base de dades

en: System error: %hs : %hs
ca_ES: Error de sistema: %hs : %hs

en: System error: %hs
ca_ES: Error de sistema: %hs

en: File syntax error: %hs
ca_ES: Error de sintaxi del fitxer: %hs

en: File syntax error
ca_ES: Error de sintaxi del fitxer

en: The private key for callsign %hs serial %ld is not present on this computer; you can obtain it by loading a .tbk or .p12 file
ca_ES: La clau privada per a l'indicatiu %hs número de sèrie %ld no és present en aquest ordinador; pots aconseguir-lo carregant un fitxer .tbk o .p12

en: Invalid error code: %d
ca_ES: Codi d'error invàlid: %d

en: Station Location
ca_ES: Ubicació de l'estació

note: TRANSLATORS: This message is for QSO details. For example, 'The Station Location GRIDSQUARE has value FM18ju while QSO has FM18jt'
en: The %s '%hs' has value '%hs' while QSO has '%hs'
ca_ES: El %s '%hs' té valor '%hs', mentre que el QSO té '%hs'

en: This log has invalid QSO information
ca_ES: Aquest registre té informació de QSO no vàlids

note: TRANSLATORS: This message is for QSO details. For example, 'The log being signed has 'US County' set to Foobar which is not valid'
en: The log being signed has '%hs' set to value '%hs' which is not valid
ca_ES: El registre que estàs signant té '%hs' establert amb el valor '%hs' que no és vàlid

en: There is no valid callsign certificate for %hs in entity %hs available. This QSO cannot be signed
ca_ES: No hi ha disponible cap certificat d'indicatiu vàlid per a %hs a l'entitat %hs . Aquest QSO no es pot signar

en: ADIF content is not valid. '%hs' is not valid for %hs
ca_ES: El contingut ADIF no és vàlid.  '%hs' no és vàlid per a %hs

en: New passphrase
ca_ES: Nova contrasenya

en: Enter new passphrase
ca_ES: Introdueix la contrasenya

en: Enter password
ca_ES: Introdueix la contrasenya

en: QSO Data
ca_ES: Data del QSO

en: Date
ca_ES: Data

en: Time
ca_ES: Hora
