TQSL V2.8 - en to pl_PL translation catalogue (698 entries)

en: Callsign Certificates
pl_PL: Certyfikaty znaków wywoławczych

en: Error while accessing certificate store
pl_PL: Błąd dostępu do magazynu certyfikatów

en: Error parsing certificate for issuer
pl_PL: Błąd parsowania dla wystawcy certyfikatu

en: Error parsing certificate for call sign
pl_PL: Błąd parsowania certyfikatu dla stacji

en: Error parsing certificate for DXCC entity
pl_PL: Błąd parsowania certyfikatu dla podmiotu DXCC

en: Active, usable certificates
pl_PL: Aktywne certyfikaty

en: Unusable: Missing Private Key
pl_PL: Bezużyteczne: Brak klucza prywatnego

en: Incomplete Certificates - requires a matching TQ6
pl_PL: Niekompletne certyfikaty - wymaga dopasowania TQ6

en: Certificates replaced with a newer one
pl_PL: Certyfikaty zastąpione nowszymi

en: Certificates that have expired
pl_PL: Certyfikaty nieaktualne

en: This callsign replaces my existing callsign
pl_PL: Ta stacja zastępuje moje istniejącestacje

en: This is my former callsign
pl_PL: To jest mój poprzedni znak stacji

en: I am the QSL manager for this callsign
pl_PL: Jestem menedżerem QSL dla tego znaku

en: This is a club callsign
pl_PL: To jest stacja klubowa

en: This is a DXpedition callsign
pl_PL: To jest stacja ekspedycji DX

en: This is a special event callsign
pl_PL: To jest specjalna stacja z wydarzeniem

en: None of these apply
pl_PL: Żadne z nich nie ma zastosowania

en: This will create a new Callsign Certificate request file.
pl_PL: Spowoduje to utworzenie nowego pliku żądania certyfikatu znaku wywoławczego.

en: Once you supply the requested information and the request file has been created, you must send the request file to the certificate issuer.
pl_PL: Po podaniu żądanych informacji i utworzeniu pliku żądania należy wysłać plik żądania do wystawcy certyfikatu.

en: Certificate Issuer:
pl_PL: Wystawca certyfikatu:

en: Error
pl_PL: Błąd

en: URL:
pl_PL: URL :

en: DXCC entity:
pl_PL: Podmiot DXCC:

en: Call sign:
pl_PL: Znak wywoławczy:

en: Date of the first QSO you made or will make using this callsign:
pl_PL: Data pierwszego QSO jakie wykonałeś lub zrobisz używając tego znaku wywoławczego :

en: Date of the last QSO you made or will make using this callsign:
    (Leave this date blank if this is still your valid callsign.)
pl_PL: Data ostatniego QSO jakie wykonałeś lub zrobisz używając tego znaku :
    (Pozostaw tę datę pustą jeśli nadal jest to twój ważny znak wywoławczy).

en: Zip/Postal
pl_PL: Kod pocztowy

en: Name
pl_PL: Imię

en: Address
pl_PL: Adres

en: City
pl_PL: Miasto

en: State
pl_PL: Stan

en: Country
pl_PL: Kraj

en: Your e-mail address
pl_PL: Twój adres email

en: Note: The e-mail address you provide here is the address to which the issued Certificate will be sent. Make sure it's the correct address!
pl_PL: Uwaga Podany tutaj adres e-mail to adres na który zostanie wysłany wydany Certyfikat.  Upewnij się że to poprawny adres!

en: You may protect this Callsign Certificate using a passphrase. If you are using a computer system that is shared with others, you should specify a passphrase to protect this Callsign Certificate. However, if you are using a computer in a private residence, no passphrase need be specified.
pl_PL: Możesz zabezpieczyć ten certyfikat znaku wywoławczego za pomocą hasła.  Jeśli używasz systemu komputerowego który jest współdzielony z innymi powinieneś określić hasło aby chronić ten certyfikat znaku wywoławczego.  Jeśli jednak używasz komputera w domu prywatnym nie musisz określać hasła.

en: Leave the passphrase blank and click 'Next' unless you want to use a passphrase.
pl_PL: Pozostaw hasło puste i kliknij „Dalej" chyba że chcesz użyć hasła.

en: Passphrase:
pl_PL: Hasło:

en: Enter the passphrase again for verification:
pl_PL: Wprowadź ponownie hasło w celu weryfikacji:

en: DO NOT lose the passphrase you choose! You will be unable to use the Certificate without this passphrase!
pl_PL: NIE zgub wybranego hasła!  Bez tego hasła nie będziesz mógł korzystać z certyfikatu!

en: Leave the passphrase blank and click 'Finish' unless you want to use a passphrase.
pl_PL: Pozostaw hasło puste i kliknij „Zakończ" chyba że chcesz użyć hasła.

en: What is this Callsign Certificate for?
pl_PL: Do czego służy ten certyfikat ?

en: Since you have no Callsign Certificates, you must submit an 'Unsigned' certificate request. This will allow you to create your initial Callsign Certificate for LoTW use. Click 'Finish' to complete this Callsign Certificate request.
pl_PL: Ponieważ nie masz certyfikatów stacji, musisz przesłać żądanie certyfikatu „niepodpisanego”. Umożliwi to utworzenie początkowego certyfikatu do użytku LOTW. Kliknij „Zakończ”, aby wypełnić to żądanie certyfikatu.

en: This Callsign Certificate request requires approval using an existing Callsign Certificate.
pl_PL: Niniejsze żądanie certyfikatu wymaga zatwierdzenia przy użyciu istniejącego certyfikatu stacji.

en: Is this new certificate for a callsign where you already have a LoTW account, and you want the QSOs for this call to be added to an existing LoTW account?
pl_PL: Czy to nowy certyfikat dla znaku wywoławczego, na którym masz już konto LoTW i chcesz, aby QSO dla tego znaku zostały dodane do istniejącego konta LoTW?

en: If so, choose a callsign below for the primary LoTW account. If not, click 'Finish', and a new LoTW account will be set up for these QSOs.
pl_PL: Jeśli tak, wybierz stację poniżej dla głównego konta LOTW. Jeśli nie, kliknij „Zakończ”, a nowe konto LOTW zostanie skonfigurowane dla tych QSO

en: CAUTION: Mixing QSOs for unrelated callsigns into one LoTW account can cause issues with handling awards.
pl_PL: UWAGA: Mieszanie QSO dla niepowiązanych ze sobą znaków wywoławczych na jednym koncie LoTW może powodować problemy z obsługą dyplomów.

en: The callsign is too long. Only %d characters are allowed.
pl_PL: Znak wywoławczy jest za długi. Dozwolonych jest tylko %d  znaków.

en: You must enter a valid call sign.
pl_PL: Musisz wprowadzić prawidłowy znak wywoławczy.

en: You must select a DXCC entity.
pl_PL: Musisz wybrać istniejące DXCC.

en: QSO begin date: You must choose proper values for Year, Month and Day.
pl_PL: Data rozpoczęcia QSO: Musisz wybrać odpowiednie wartości dla roku miesiąca i dnia.

en: QSO end date: You must either choose proper values for Year, Month and Day or leave all three blank.
pl_PL: Data zakończenia QSO: Musisz albo wybrać odpowiednie wartości dla roku miesiąca i dnia albo pozostawić wszystkie trzy puste.

en: QSO end date cannot be before QSO begin date.
pl_PL: Data zakończenia QSO nie może być wcześniejsza niż data rozpoczęcia QSO.

en: The date of your first QSO is before the first valid date (%hs) of the selected DXCC Entity %hs
pl_PL: Data twojego pierwszego QSO przypada przed pierwszą ważną datą (%hs) wybranego Podmiotu DXCC %hs

en: The date of your first QSO is after the last valid date (%hs) of the selected DXCC Entity %hs
pl_PL: Data twojego pierwszego QSO przypada po ostatniej ważnej dacie (%hs) wybranego podmiotu DXCC %hs

en: The date of your last QSO is before the first valid date (%hs) of the selected DXCC Entity %hs
pl_PL: Data twojego ostatniego QSO przypada przed pierwszą ważną datą (%hs) wybranego podmiotu DXCC %hs

en: The date of your last QSO is after the last valid date (%hs) of the selected DXCC Entity %hs
pl_PL: Data twojego ostatniego QSO przypada po ostatniej ważnej dacie (%hs) wybranego podmiotu DXCC %hs

en: US 1x1 callsigns must start with W, K, or N
pl_PL: US 1X1 Stacje muszą rozpocząć się od W, K lub N

en: US 1x1 callsigns must have a number as the second character
pl_PL: Us 1x1 stacje muszą mieć numer jako drugi znak

en: US 1x1 callsigns must end in letters A-Z excluding 'X'
pl_PL: Us 1x1 Stacje muszą zakończyć się literami A-Z z wyłączeniem „x”

en: US 1x1 callsign requests must provide an end date
pl_PL: Us 1x1 żądania stacji muszą podać datę zakończenia

note: TRANSLATORS: first argument is callsign (%s), second is the related DXCC entity name (%hs)
en: You have an overlapping Certificate for %s (DXCC=%hs) having QSO dates:
pl_PL: Masz nakładający się certyfikat dla %s (DXCC =%hs) z datami QSO

note: TRANSLATORS: here "to" separates two dates in a date range
en:  to
pl_PL:  do

en: You have already requested a Callsign Certificate for %s and can not request another until that request has been processed by LoTW Staff.
pl_PL: Poprosiłeś już o certyfikat znaku wywoławczego dla %s i nie możesz prosić o kolejny dopóki to żądanie nie zostanie przetworzone przez personel LoTW.

en: Please wait until you receive an e-mail bearing your requested Callsign Certificate.
pl_PL: Poczekaj aż otrzymasz wiadomość e-mail z żądanym certyfikatem znaku wywoławczego.

en: If you are sure that the earlier request is now invalid you should delete the pending Callsign Certificate for %s.
pl_PL: Jeśli jesteś pewien że wcześniejsze żądanie jest teraz nieprawidłowe powinieneś usunąć oczekujący certyfikat znaku wywoławczego dla %s.

en: You have already requested more than three Callsign Certificates for %s in the past 24 hours. You should submit a request only once, then wait for that request to be processed by LoTW Staff. This may take several business days.
pl_PL: W ciągu ostatnich 24 godzin poprosiłeś już o więcej niż trzy certyfikaty dla %s. Powinieneś przesłać żądanie tylko raz, a następnie poczekać, aż  prośba zostanie przetworzona przez pracowników LOTW. Może to potrwać kilka dni roboczych.

en: You cannot request a Callsign Certificate for a former callsign unless you hold a valid Callsign Certificate to be used to verify that request.
pl_PL: Nie możesz poprosić o certyfikat dla poprzedniego Stacji, chyba że posiadasz prawidłowy certyfikat który ma zostać użyty do weryfikacji tego żądania.

en: The callsign %s is not currently registered in the FCC ULS database.
    If this is a newly registered call, you must wait at least one business day for it to be valid. Please enter a currently valid callsign.
pl_PL: Stacja %s nie jest obecnie zarejestrowana w bazie danych FCC ULS.
    Jeśli jest to nowo zarejestrowany znak, musisz poczekać przynajmniej jeden dzień roboczy, aby był ważny. Wprowadź aktualnie ważny znak stacji

en: If you are using a US callsign outside of the US persuant to CEPT, IARP or other Reciprocity arrangements, FCC rules require you to be a US Citizen.
pl_PL: Jeśli używasz amerykańskich znaków stacji poza USA, które przekonują, że IARP lub inne ustalenia dotyczące wzajemności, zasady FCC wymagają, abyś był obywatelem USA

en: Warning
pl_PL: Ostrzeżenie

en: You cannot select DXCC Entity NONE as you must sign any request for entity NONE and you have no valid Callsign Certificates that you can use to sign this request.
pl_PL: Nie możesz wybrać jednostki DXCC NONE ponieważ musisz podpisać każde żądanie dotyczące podmiotu NONE i nie masz ważnych certyfikatów znaku wywoławczego których możesz użyć do podpisania tego żądania.

en: TQSL Error
pl_PL: Błąd TQSL

en: You have selected DXCC Entity NONE
pl_PL: Nie wybrałeś podmiotu DXCC

en: QSO records signed using the Certificate will not be valid for DXCC award credit (but will be valid for other applicable awards). If the Certificate is to be used for signing QSOs from maritime/marine mobile, shipboard, or air mobile operations, that is the correct selection. Otherwise, you probably should use the "Back" button to return to the DXCC page after clicking "OK"
pl_PL: Rekordy QSO podpisane przy użyciu Certyfikatu nie będą ważne dla punktów DXCC (ale będą ważne dla innych odpowiednich dyplomów).  Jeśli certyfikat ma być używany do podpisywania QSO z operacji ruchomych na morzu / morzu na statku lub w powietrzu jest to właściwy wybór.  W przeciwnym razie prawdopodobnie powinieneś użyć przycisku "Wstecz" aby powrócić do strony DXCC po kliknięciu "OK"

en: TQSL Warning
pl_PL: Ostrzeżenie TQSL

en: You cannot request a certificate for a 1x1 callsign as you must sign those requests, but you have no valid Callsign Certificates that you can use to sign this request.
pl_PL: Nie możesz zażądać certyfikatu dla znaku 1x1 ponieważ musisz podpisać te żądania ale nie masz ważnych certyfikatów znaku wywoławczego których możesz użyć do podpisania tego żądania.

en: You cannot request a certificate for a portable callsign as you must sign those requests, but you have no valid Callsign Certificates that you can use to sign this request.
pl_PL: Nie możesz poprosić o certyfikat dla przenośnego znaku wywoławczego, ponieważ musisz podpisać te żądania, ale nie masz ważnych certyfikatów znaku wywoławczego, których możesz użyć do podpisania tego żądania.

en: You have chosen a QSO end date for this Callsign Certificate. The 'QSO end date' should ONLY be set if that date is the date when that callsign's license expired or the license was replaced by a new callsign.
pl_PL: Wybrałeś datę końcową QSO dla tego certyfikatu znaku wywoławczego.  'Data zakończenia QSO' powinno być ustawione TYLKO jeśli ta data jest datą wygaśnięcia licencji znaku wywoławczego lub gdy licencja została zastąpiona nowym znakiem.

en: If you set an end date, you will not be able to sign QSOs past that date, even if the Callsign Certificate itself is still valid.
pl_PL: Jeśli ustawisz datę końcową nie będziesz mógł podpisywać QSO po tej dacie nawet jeśli sam certyfikat znaku wywoławczego jest nadal ważny.

en: If you still hold this callsign (or if you plan to renew the license for the callsign), you should not set a 'QSO end date'.
pl_PL: Jeśli nadal masz ten znak (lub jeśli planujesz odnowić licencję na znak) nie powinieneś ustawiać 'daty zakończenia QSO'.

en: Do you really want to keep this 'QSO end date'?
pl_PL: Czy na pewno chcesz zachować „datę zakończenia QSO"?

en: You must enter your name
pl_PL: Musisz podać swoje imię

en: You must enter your address
pl_PL: Musisz podać swój adres

en: You must enter your city
pl_PL: Musisz podać nazwę swojego miasta

en: This address must match the FCC ULS database.
    If this address information is incorrect, please correct your FCC record.
pl_PL: Adres ten musi pasować do bazy danych FCC ULS.
    Jeśli ta informacja jest nieprawidłowa, popraw swój rekord FCC.

en: You must enter a valid email address
pl_PL: Musisz wprowadzić prawidłowy adres email

en: The two copies of the passphrase do not match.
pl_PL: Dwie kopie hasła nie pasują.

en: Click 'Finish' to complete this Callsign Certificate request.
pl_PL: Kliknij „Zakończ" aby zakończyć żądanie certyfikatu znaku wywoławczego.

en: Please select a Callsign Certificate for the account where you would like the QSOs to be stored
pl_PL: Wybierz certyfikat stacji dla konta, na którym chcesz przechowywać QSO

en: Please select the Callsign Certificate for your current personal callsign to validate your request.
pl_PL: Wybierz certyfikat znaku wywoławczego dla swojego obecnego znaku wywoławczego aby potwierdzić żądanie.

en: Please select a Callsign Certificate to validate this request
pl_PL: Wybierz certyfikat, aby potwierdzić to żądanie

en: QSOs for %hs will be stored in the LoTW account for %s.
pl_PL: QSO dla %hs będą przechowywane na koncie LoTW dla %s.

note: TRANSLATORS: This is part of an deleted DXCC entity name
en: DELETED
pl_PL: USUNIĘTE

en: Cancel
pl_PL: Anuluj

en: Help
pl_PL: Pomoc

en: New passphrase:
pl_PL: Nowe hasło:

en: Enter again to confirm:
pl_PL: Wprowadź ponownie aby potwierdzić:

en: Passphrase entries do not match
pl_PL: Hasła nie są zgodne

en: Passphrase confirmed
pl_PL: Potwierdzono hasło

en: Import completed successfully
pl_PL: Import zakończony pomyślnie

en: OK to install
pl_PL: OK aby zainstalować

en: certificate?
pl_PL: certyfikat?

en: Install Certificate
pl_PL: Zainstaluj certyfikat

en: This callsign certificate is already installed
pl_PL: Ten certyfikat znaku wywoławczego jest już zainstalowany

en: Trusted root certificate
pl_PL: Zaufany certyfikat główny

en: Certificate Authority certificate
pl_PL: Certyfikat urzędu certyfikacji

en: Callsign Certificate
pl_PL: Certyfikat znaku wywoławczego

en: Enter a passphrase for this callsign certificate.
pl_PL: Wprowadź hasło dla tego certyfikatu znaku wywoławczego.

en: If you are using a computer system that is shared with others, you should specify a passphrase to protect this certificate. However, if you are using a computer in a private residence no passphrase need be specified.
pl_PL: Jeśli używasz systemu komputerowego który jest współużytkowany z innymi powinieneś określić hasło chroniące ten certyfikat.  Jeśli jednak używasz komputera w domu prywatnym nie musisz określać hasła.

en: This passphrase will have to be entered each time you use this callsign certificate for signing or when saving the key.
pl_PL: To hasło będzie musiało być wprowadzone za każdym razem gdy użyjesz certyfikatu znaku wywoławczego do podpisania lub zapisania klucza.

en: Leave the passphrase blank and click 'OK' unless you want to use a passphrase.
pl_PL: Pozostaw hasło puste i kliknij „OK" chyba że chcesz użyć hasła.

en: New Passphrase
pl_PL: Nowe hasło

en: You will not be able to use this tq6 file to recover your callsign certificate if it gets lost. For security purposes, you should back up your certificate on removable media for safe-keeping.
pl_PL: Nie będziesz w stanie użyć tego pliku tq6 do odzyskania certyfikatu znaku wywoławczego jeśli zostanie zgubiony.  Ze względów bezpieczeństwa należy wykonać kopię zapasową certyfikatu na nośniku wymiennym.

en: Would you like to back up your callsign certificate now?
pl_PL: Czy chcesz teraz wykonać kopię zapasową certyfikatu znaku wywoławczego?

en: Callsign Certificate container files (*.p12,*.P12;*.tq6;*.TQ6)|*.p12;*.P12;*.tq6;*.TQ6
pl_PL: Pliki kontenerowe certyfikatów  (*.p12,*.P12;*.tq6;*.TQ6)|*.p12;*.P12;*.tq6;*.TQ6

en: Callsign Certificate container files (*.p12,*.tq6))|*.p12;*.tq6
pl_PL: Pliki kontenerów certyfikatów znaków wywoławczych (*.p12,*.tq6))|*.p12;*.tq6

en: |All files (*.*)|*.*
pl_PL: |Wszystkie pliki (*.*)|*.*

en: Select Certificate File
pl_PL: Wybierz plik certyfikatu

en: This file is not a valid P12 file
pl_PL: Ten plik nie jest prawidłowym plikiem P12

en: Loading complete
pl_PL: Ładowanie zakończone

en: No status information available
pl_PL: Brak dostępnych informacji o statusie

en: Enter the passphrase to unlock the .p12 file:
pl_PL: Wprowadź hasło aby odblokować plik .p12:

en: Passphrase error
pl_PL: Błędne hasło

en: Station Locations
pl_PL: Lokalizacja stacji

en: NONE
pl_PL: ŻADEN

en: Call Sign:
pl_PL: Znak wywoławczy:

en: UTC Date (YYYY-MM-DD):
pl_PL: Data UTC (RRRR-MM-DD):

en: UTC Time (HHMM):
pl_PL: Czas UTC (GGMM):

en: Mode:
pl_PL: Tryb :

en: Band:
pl_PL: Pasmo :

en: RX Band:
pl_PL: Pasmo RX :

en: Frequency (MHz):
pl_PL: Częstotliwość (MHz) :

en: RX Frequency (MHz):
pl_PL: Częstotliwość RX (MHz) :

en: Propagation Mode:
pl_PL: Tryb propagacji :

en: Satellite:
pl_PL: Satelita :

en: Add QSO
pl_PL: Dodaj QSO

en: Delete
pl_PL: Kasuj

en: QSO Frequency is invalid
pl_PL: Częstotliwość QSO jest nieprawidłowa

en: QSO Data Error
pl_PL: Błąd danych QSO

en: QSO Frequency is out of range for the selected band
pl_PL: Częstotliwość QSO jest poza zakresem dla wybranego pasma

en: QSO RX Frequency is invalid
pl_PL: Częstotliwość QSO RX jest nieprawidłowa

en: QSO RX Frequency is out of range for the selected band
pl_PL: Częstotliwość QSO RX jest poza zakresem dla wybranego pasma

en: You must select a band or enter a frequency
pl_PL: Musisz wybrać pasmo lub wprowadzić częstotliwość

en: Call Sign cannot be empty
pl_PL: Znak wywoławczy nie może być pusty

en: 'Satellite' propagation mode selected, so a Satellite must be chosen
pl_PL: Wybrano tryb propagacji 'Satelita' dlatego należy wybrać satelitę

en: Satellite choice requires that Propagation Mode be 'Satellite'
pl_PL: Wybór satelity wymaga ustawienia trybu propagacji 'Satelita'

en: QSO Data: Invalid Mode ignored - %s
pl_PL: Dane QSO Zignorowano nieprawidłowy tryb -%s

en: No QSO records
pl_PL: Brak rekordów QSO

en: Save File
pl_PL: Zapisz plik

en: ADIF files (*.adi;*.adif;*.ADI;*.ADIF)|*.adi;*.adif;*.ADI;*.ADIF|All files (*.*)|*.*
pl_PL: Pliki ADIF (*.adi;*.adif;*.ADI;*.ADIF)|*.adi;*.adif;*.ADI;*.ADIF|All files (*.*)|*.*

en: ADIF files (*.adi;*.adif)|*.adi;*.adif|All files (*.*)|*.*
pl_PL: Pliki ADIF (*.adi;*.adif)|*.adi;*.adif|All files (*.*)|*.*

en: Wrote %d QSO records to %s
pl_PL: Zapisano %d rekordów QSO do %s

en: The file has not been saved. Should the QSOs be saved?
pl_PL: Plik nie został zapisany.  Czy QSO powinno być zapisane?

en: Confirm Close
pl_PL: Potwierdź Zamknij

en: One QSO Record
pl_PL: Jeden rekord QSO

en: %d QSO Records
pl_PL: %d Rekordy QSO

en: &Properties
pl_PL: &Właściwości

en: Properties
pl_PL: Właściwości

en: Value
pl_PL: Wartość

en: Select Station Data
pl_PL: Wybierz dane stacji

en: Save Station Data
pl_PL: Zapisz dane stacji

en: Enter a name for this Station Location
pl_PL: Wprowadź nazwę dla lokalizacji tej stacji

en: Selected Station Location
pl_PL: Wybrana lokalizacja stacji

en: New...
pl_PL: Nowy...

en: Edit...
pl_PL: Edytuj...

en: Delete "
pl_PL: Kasuj "

en: TQSL Confirm
pl_PL: Potwierdź TQSL

en: Call Sign
pl_PL: Znak wywoławczy

en: Province
pl_PL: Prowincja

en: Continent
pl_PL: Kontynent

en: CQ Zone
pl_PL: Strefa CQ

en: DXCC Entity
pl_PL: Jednostka DXCC

en: Grid Square
pl_PL: Kwadrat siatki

en: IOTA ID
pl_PL: ID IOTA

en: ITU Zone
pl_PL: Strefa ITU

en: Oblast
pl_PL: Obwód

en: County
pl_PL: Hrabstwo

en: WPX Prefix
pl_PL: Prefiks WPX

en: You have no Station Locations defined.
pl_PL: Nie masz zdefiniowanej lokalizacji stacji.

en: You must define at least one Station Location to use for signing.
pl_PL: Musisz zdefiniować co najmniej jedną lokalizację stacji która ma być używana do podpisu.

en: Use the "New" Button of the dialog you're about to see to define a Station Location.
pl_PL: Użyj przycisku „Nowy" w oknie dialogowym aby zdefiniować lokalizację stacji.

en: Success
pl_PL: Sukces

en: User Cancelled
pl_PL: Anulowane przez użytkownika

en: Upload Rejected
pl_PL: Przesyłanie odrzucone

en: Unexpected LoTW Response
pl_PL: Nieoczekiwana odpowiedź LoTW

en: TQSLLib Error
pl_PL: Błąd TQSLLib

en: Error opening input file
pl_PL: Błąd otwierania pliku wejściowego

en: Error opening output file
pl_PL: Błąd otwierania pliku wyjściowego

en: No QSOs to upload
pl_PL: Brak QSO do przesłania

en: Some QSOs not processed
pl_PL: Niektóre QSO nie zostały przetworzone

en: Command Syntax Error
pl_PL: Błąd składni polecenia

en: LoTW Connection Failed
pl_PL: Połączenie z LoTW nie powiodło się

en: Unknown
pl_PL: Nieznany

en: The TQSL upload tracking database is locked
pl_PL: Baza danych przesyłania TQSL jest zablokowana

en: Previously signed QSOs were detected
pl_PL: Wykryto wcześniej podpisane QSO

en: Incorrect passphrase when importing P12 file
pl_PL: Nieprawidłowa hasło podczas importowania pliku p12

en: Final Status: %hs (%d)
pl_PL: Status końcowy: %hs (%d)

note: TRANSLATORS: this is followed by the callsign and entity name
en: Enter the passphrase to unlock the callsign certificate for %hs -- %hs
    (This is the passphrase you made up when you installed the callsign certificate.)
pl_PL: Wprowadź hasło aby odblokować certyfikat znaku wywoławczego dla %hs --%hs
    (Jest to hasło utworzone podczas instalowania certyfikatu znaku wywoławczego).

en: Enter passphrase
pl_PL: Wprowadź hasło

en: Signing QSO Data
pl_PL: Podpisywanie danych QSO

en: Converting
pl_PL: Konwersja

en: to TQSL format
pl_PL: do formatu TQSL

en: Uploading Signed Data
pl_PL: Przesyłanie podpisanych danych

en: Uploading signed log data...
pl_PL: Przesyłanie podpisanych danych dziennika ...

en: QSO Date Range
pl_PL: Zakres dat QSO

en: You may set the starting and/or ending QSO dates in order to select QSOs from the input file.
pl_PL: Możesz ustawić początkową i / lub końcową datę QSO w celu wybrania QSO z pliku wejściowego.

en: QSOs prior to the starting date or after the ending date will not be signed or included in the output file.
pl_PL: QSO przed datą początkową lub po dacie końcowej nie będzie podpisane ani zawarte w pliku wyjściowym.

en: You may leave either date (or both dates) blank.
pl_PL: Możesz pozostawić jedną datę (lub obie daty) puste.

en: Start Date (YYYY-MM-DD)
pl_PL: Data rozpoczęcia (RRRR-MM-DD)

en: End Date (YYYY-MM-DD)
pl_PL: Data zakończenia (RRRR-MM-DD)

en: Start date is invalid
pl_PL: Data rozpoczęcia jest nieprawidłowa

en: End date is invalid
pl_PL: Data zakończenia jest nieprawidłowa

en: Previously Signed QSOs Detected
pl_PL: Wykryto wcześniej podpisane QSO

en: This log contains %d QSO(s) which appear to have been previously signed for upload to LoTW, and no new QSOs.
pl_PL: Ten dziennik zawiera %d QSO (S), które wydają się wcześniej podpisane w celu przesłania do LOTW i braku nowych QSO.

en: Click 'Cancel' to abandon processing this log file (Recommended).
pl_PL: Kliknij 'Anuluj' aby zrezygnować z przetwarzania tego pliku dziennika (zalecane).

en: Click 'Re-Upload QSOs' to re-process this log while allowing previously signed QSOs.
pl_PL: Kliknij „Ponowne prześlij QSO”, aby ponownie przetwarzać ten dziennik, jednocześnie umożliwiając wcześniej podpisane QSO.

en: This log contains %d QSO(s) which appear to have been previously signed for upload to LoTW, and %d QSOs which are new.
pl_PL: Ten dziennik zawiera %d QSO (S), które wydają się wcześniej podpisane pod kątem przesyłania do LOTW, oraz %d QSO, które są nowe.

en: Click 'New QSOs Only' to sign normally, without the previously signed QSOs (Recommended).
pl_PL: Kliknij „tylko nowe QSO”, aby podpisać, bez wcześniej podpisanych QSO (zalecane).

en: Click 'Cancel' to abandon processing this log file.
pl_PL: Kliknij „Anuluj" aby zrezygnować z przetwarzania tego pliku dziennika.

en: This log contains %d QSO(s) which appear to have been previously signed for upload to LoTW, and one QSO which is new.
pl_PL: Ten dziennik zawiera %d QSO (S), które wydają się wcześniej podpisane w celu przesłania do LOTW, i jedno nowe QSO.

en: The log file you are uploading using your QSO Logging system consists entirely of previously uploaded QSOs that create unnecessary work for LoTW. There may be a more recent version of your QSO Logging system that would prevent this. Please check with your QSO Logging system's vendor for an updated version.
pl_PL: Plik dziennika który ładujesz za pomocą swojego systemu logowania QSO składa się w całości z wcześniej załadowanych QSO które tworzą niepotrzebną pracę dla LoTW.  Może istnieć nowsza wersja systemu logowania QSO która to uniemożliwia.  Skontaktuj się z dostawcą systemu logowania QSO aby uzyskać zaktualizowaną wersję.

en: In the meantime, please note that some loggers may exhibit strange behavior if an option other than 'Re-Upload QSOs' is clicked. Choosing 'Cancel' is usually safe, but a defective logger not checking the status messages reported by TrustedQSL may produce strange (but harmless) behavior such as attempting to upload an empty file or marking all chosen QSOs as 'sent'
pl_PL: W międzyczasie proszę zauważyć że niektóre loggery mogą wykazywać dziwne zachowanie jeśli zostanie wybrana opcja inna niż „Re-Upload QSOs".  Wybranie „Anuluj" jest zwykle bezpieczne ale wadliwy rejestrator nie sprawdzający komunikatów o stanie zgłaszanych przez TrustedQSL może powodować dziwne (ale nieszkodliwe) zachowanie takie jak próba przesłania pustego pliku lub oznaczenie wszystkich wybranych QSO jako „wysłanych"

en: The log file you are uploading using your QSO Logging system includes some previously uploaded QSOs that create unnecessary work for LoTW. There may be a more recent version of your QSO Logging system that would prevent this. Please check with your QSO Logging system's vendor for an updated version.
pl_PL: Plik dziennika który ładujesz używając swojego systemu logowania  QSO  zawiera kilka wcześniej załadowanych QSO które tworzą niepotrzebną pracę dla LoTW.  Może istnieć nowsza wersja systemu logowania QSO która to uniemożliwia.  Skontaktuj się z dostawcą systemu logowania QSO aby uzyskać zaktualizowaną wersję.

en: In the meantime, please note that some loggers may exhibit strange behavior if an option other than 'Re-Upload QSOs' is clicked. 'New QSOs Only' is recommended, but a logger that does its own upload tracking may incorrectly set the status in this case. A logger that doesn't track uploads should be unaffected by choosing 'New QSOs Only' and if it tracks 'QSO sent' status, will correctly mark all selected QSOs as sent - they are in your account even though they would not be in this specific batch
pl_PL: W międzyczasie proszę zauważyć że niektóre loggery mogą wykazywać dziwne zachowanie jeśli zostanie wybrana opcja inna niż „Re-Upload QSOs".  „Tylko nowe QSO" jest zalecane ale rejestrator który wykonuje własne śledzenie wysyłania może w tym przypadku nieprawidłowo ustawić status.  Logger który nie śledzi uploadów powinien pozostać nienaruszony poprzez wybranie 'New QSOs Only' i jeśli śledzi status 'QSO sent' poprawnie oznaczy wszystkie wybrane QSO jako wysłane - są one na twoim koncie mimo że nie byłoby ich w tym  konkretna partia

en: Choosing 'Cancel' is usually safe, but a defective logger not checking the status messages reported by TrustedQSL may produce strange (but harmless) behavior such as attempting to upload an empty file or marking all chosen QSOs as 'sent'
pl_PL: Wybranie „Anuluj" jest zwykle bezpieczne ale wadliwy rejestrator nie sprawdzający komunikatów o stanie zgłaszanych przez TrustedQSL może powodować dziwne (ale nieszkodliwe) zachowanie takie jak próba przesłania pustego pliku lub oznaczenie wszystkich wybranych QSO jako „wysłanych"

en: New QSOs Only
pl_PL: Tylko nowe QSO

en: Re-Upload QSOs
pl_PL: Prześlij ponownie QSO

en: The only reason to re-sign previously signed QSOs is if a previous upload was not processed by LoTW, either because it was never uploaded, or there was a server failure
pl_PL: Jedynym powodem, dla którego podpisano wcześniej podpisane wcześniej QSO, jest to, że poprzednie przesłanie nie zostało przetworzone przez LOTW, albo nie został przesłany, albo nastąpiła awaria serwera

en: Are you sure you want to proceed? Click 'No' to review the choices
pl_PL: Na pewno chcesz kontynuować?  Kliknij „Nie" aby przejrzeć dostępne opcje

en: Are you sure?
pl_PL: Jesteś pewny?

en: Errors Detected
pl_PL: Wykryto błędy

en: Ignore
pl_PL: Ignoruj

en: Your custom mode map %s conflicts with the standard mode definition for %hs and was deleted.
pl_PL: Twoja mapa trybu niestandardowego %s jest w konflikcie z definicją trybu standardowego dla %hs i została usunięta.

en: Error renaming backup file %s: %hs
pl_PL: Błąd podczas zmiany nazwy pliku kopii zapasowej %s %hs

en: Checking for TQSL updates...
pl_PL: Sprawdzanie dostępności aktualizacji TQSL ...

en: Sign and &upload ADIF or Cabrillo File...
pl_PL: Podpisz i przekaż plik ADIF lub Cabrillo ...

en: &Sign and save ADIF or Cabrillo file...
pl_PL: Podpisz i zapisz plik ADIF lub Cabrillo...

en: &Test Signing an ADIF or Cabrillo file...
pl_PL: & Test podpisanie pliku ADIF lub Cabrillo ...

en: &Backup Station Locations, Certificates, and Preferences...
pl_PL: &Utwórz kopię zapasową Lokalizacji certyfikatów i preferencje ...

en: &Restore Station Locations, Certificates, and Preferences...
pl_PL: &Przywracanie lokalizacji stacji certyfikatów i preferencji ...

en: Create &New ADIF file...
pl_PL: Utwórz &Nowy plik ADIF ...

en: &Edit existing ADIF file...
pl_PL: &Edytuj istniejący plik ADIF ...

en: &Preferences...
pl_PL: &Preferencje ..

en: Display or Modify &Preferences...
pl_PL: Wyświetl lub zmień &preferencje..

en: Language
pl_PL: Język

en: Dia&gnostic Mode
pl_PL: Tryb diagnostyczny

en: E&xit TQSL	Alt-X
pl_PL: Zakończ TQSL	Alt-X

en: &Display Station Location Properties
pl_PL: Wyświetl właściwości położenia stacji

en: &Edit Station Location
pl_PL: Edytuj położenie stacji

en: &Add Station Location
pl_PL: Dodaj lokalizację stacji

en: &Restore a Deleted Station Location
pl_PL: &Przywróć usuniętą lokalizację stacji

en: &Contents
pl_PL: Zawartość

en: Display &Documentation
pl_PL: Wyświetl dokumentację

en: Check for &Updates...
pl_PL: Sprawdź aktualizacje...

en: &About
pl_PL: O programie

en: &File
pl_PL: Plik

en: &Station Location
pl_PL: Lokalizacja stacji

en: Callsign &Certificate
pl_PL: Certyfikat znaku wywoławczego

en: &Help
pl_PL: Pomoc

en: Log Operations
pl_PL: Log Operacji

en: Status Log
pl_PL: Stan Dziennika

en: Sign a log and upload it automatically to LoTW
pl_PL: Podpisz dziennik i prześlij go automatycznie do LoTW

en: Sign a log and save it for uploading later
pl_PL: Podpisz dziennik i zapisz go do późniejszego przesłania

en: Create an ADIF file for signing and uploading
pl_PL: Utwórz plik ADIF do podpisania i przesyłania

en: Log in to the Logbook of the World Site
pl_PL: Zaloguj się do Logbook of the World Site

en: Select a Station Location to process
pl_PL: Wybierz lokalizację stacji do przetworzenia

en: Create a new Station Location
pl_PL: Utwórz nowe położenie stacji

en: Edit a Station Location
pl_PL: Edytuj położenie stacji

en: Delete a Station Location
pl_PL: Usuń położenie stacji

en: Display Station Location Properties
pl_PL: Wyświetl właściwości położenia stacji

en: Select a Callsign Certificate to process
pl_PL: Wybierz certyfikat znaku wywoławczego do przetworzenia

en: Load a Callsign Certificate
pl_PL: Załaduj certyfikat znaku wywoławczego

en: Save a Callsign Certificate
pl_PL: Zapisz certyfikat znaku wywoławczego

en: Renew a Callsign Certificate
pl_PL: Odnów certyfikat znaku wywoławczego

en: Display a Callsign Certificate's Properties
pl_PL: Wyświetl właściwości certyfikatu znaku wywoławczego

en: Add Station Location
pl_PL: Dodaj lokalizację stacji

en: About
pl_PL: O programie

en: Log File
pl_PL: Plik dziennika

en: Log files (*.log)|*.log|All files (*.*)|*.*
pl_PL: Plik dziennika (*.log)|*.log|All files (*.*)|*.*

en: Error opening diagnostic log %s: %hs
pl_PL: Błąd otwierania dziennika diagnostycznego %s: %hs

en: Log File Error
pl_PL: Błąd pliku dziennika

note: TRANSLATORS: uncommon error - error in a station location, followed by the ignore message that follows.
en: The invalid data was ignored.
pl_PL: Nieprawidłowe dane zostały zignorowane.

en: Location data error
pl_PL: Błąd danych lokalizacji

en: Edit Station Location : %hs - %s
pl_PL: Edytuj położenie stacji : %hs - %s

en: Edit Station Location
pl_PL: Edytuj położenie stacji

en: Close
pl_PL: Zamknij

en: Open File
pl_PL: Otwórz plik

en: Please choose a callsign for this Station Location
pl_PL: Proszę wybrać znak wywoławczy dla tej lokalizacji stacji

en: Select Callsign
pl_PL: Wybierz Znak wywoławczy

en: There are no valid callsign certificates for callsign
pl_PL: Nie ma ważnych certyfikatów znaku wywoławczego

en: in entity
pl_PL: w jednostce

en: Signing aborted.
pl_PL: Podpisywanie przerwane.

en: Signing using Callsign %hs, DXCC Entity %hs
pl_PL: Podpisywanie za pomocą znaku wywoławczego %hs, Jednostka DXCC %hs

en: Another copy of TQSL is signing a log
pl_PL: Kolejna kopia TQSL podpisuje dziennik

en: TQSL must wait for other running copies of TQSL to exit before signing ...
pl_PL: TQSL musi poczekać, aż inne działające kopie TQSL skończą działanie przed podpisaniem ...

en: Aborting due to user cancelling
pl_PL: Wstrzymano z powodu anulowania przez użytkownika

en: Cancelled
pl_PL: Anulowano

en: Previously Signed: %d
pl_PL: Wcześniej podpisane: %d

en: Errors: %d
pl_PL: Błędy %d

en: Previously signed: %d
pl_PL: Wcześniej podpisane: %d

en: This log has too many previously uploaded QSOs. Please only upload new QSOs or break the log into smaller pieces (50,000 QSOs or less).
pl_PL: Ten dziennik zawiera zbyt wiele przesłanych wcześniej QSO. Proszę przesyłać tylko nowe QSO lub dzielić dziennik na mniejsze części (50 000 QSO lub mniej).

en: on line %d
pl_PL: w linii %d

en: Your QTH Details changed for this QSO.
    
    Originally these were: %s
    Now they are:%s
    
    Please verify that you intended to change this QSO!
pl_PL: Twoje szczegóły QTH uległy zmianie dla tego QSO.
    
    Pierwotnie były to: %s
    Teraz są: %s
    
    Sprawdź czy zamierzałeś zmienić to QSO:

en: Click 'Ignore' to continue signing this log while ignoring errors.
pl_PL: Kliknij „Ignoruj" aby kontynuować podpisywanie tego dziennika ignorując błędy.

en: Click 'Cancel' to abandon signing this log.
pl_PL: Kliknij „Anuluj" aby zrezygnować z podpisywania tego dziennika.

en: Signing cancelled
pl_PL: Podpisywanie anulowano

en: Duplicate QSO detected
pl_PL: Wykryto duplikat QSO

en: Signing aborted
pl_PL: Podpisywanie przerwane

en: Signing aborted due to errors
pl_PL: Podpisywanie przerwane z powodu błędów

en: %s: %d QSOs were outside the selected date range
pl_PL: %s: %d QSO były poza wybranym zakresem daty

en: All QSOs are previously signed; aborted
pl_PL: Wszystkie QSO są wcześniej podpisane; przerwano

en: %d of %d QSOs are previously signed; aborted
pl_PL: %d of %d QSO są wcześniej podpisane; anulowano

en: %s: %d QSO records were previously signed
pl_PL:  %s:%d Zapisy QSO zostały wcześniej podpisane

en: Invalid contact - QSO does not specify a Callsign
pl_PL: Nieprawidłowy kontakt - QSO nie określa znaku wywoławczego

en: Invalid contact - QSO does not specify a band or frequency
pl_PL: Nieprawidłowy kontakt - QSO nie określa pasma ani częstotliwości

en: Invalid contact - QSO does not specify a mode
pl_PL: Nieprawidłowy kontakt - QSO nie określa trybu

en: Invalid contact - QSO does not specify a date
pl_PL: Nieprawidłowy kontakt - QSO nie określa daty

en: Invalid contact - QSO does not specify a time
pl_PL: Nieprawidłowy kontakt - QSO nie określa czasu

en: This callsign certificate is already active and cannot be restored.
pl_PL: Ten certyfikat znaku wywoławczego jest już aktywny i nie można go przywrócić.

en: Unable to open %s for output
pl_PL: Nie można otworzyć %s dla danych wyjściowych

en: No records output
pl_PL: Brak danych wyjściowych

en: %s: wrote %d records to %s
pl_PL: %s: zapisał %d rekordy do %s

en: %s is ready to be emailed or uploaded.
pl_PL: %s jest gotowy do wysłania wiadomości e-mail lub przesłania.

en: Note: TQSL assumes that this file will be uploaded to LoTW.
pl_PL: Uwaga: TQSL zakłada, że ten plik zostanie przesłany do LoTW.

en: Resubmitting these QSOs will cause them to be reported as already signed.
pl_PL: Ponowne przesłanie tych QSO spowoduje, że zostaną zgłoszone jako już podpisane

en: To submit the signed log file to LoTW:
    1. Move the signed log file to a computer with internet access
    2. Log in to your LoTW Web Account
    3. Select the Upload File tab
    4. Click the Choose File button, and select the signed log file you created (%s)
    5. Click the Upload file button
    
    Alternatively, you can attach the signed log file to an email message, and send the message to lotw-logs@arrl.org
pl_PL: Aby przesłać podpisany plik dziennika do LOTW:
    1. Przenieś podpisany plik dziennika do komputera z dostępem do Internetu
    2. Zaloguj się do swojego konta internetowego LOTW
    3. Wybierz kartę Plik przesyłania
    4. Kliknij przycisk Wybierz plik i wybierz utworzony plik logowania podpisany (%s)
    5. Kliknij przycisk Prześlij Plik
    
    Alternatywnie, można dołączyć podpisany plik dziennika do wiadomości e-mail  do lotw-logs@arrl.org

en: Note: TQSL has not recorded signing these QSOs. You can submit this log file to LoTW or discard it.
pl_PL: Uwaga: TQSL nie zarejestrował podpisania tych QSO. Możesz przesłać ten plik dziennika do LOTW lub go odrzucić.

en: Error compressing before upload
pl_PL: Błąd kompresji przed przesłaniem

en: Unable to open ca-bundle.crt. Your TQSL installation is incomplete
pl_PL: Nie można otworzyć ca-bundle.crt. Twoja instalacja TQSL jest niekompletna

en: Error: Could not upload file (CURL Init error)
pl_PL: Błąd nie można przesłać pliku (błąd inicjalizacji CURL)

en: Attempting to upload one QSO
pl_PL: Próba przesłania jednego QSO

en: Attempting to upload %d QSOs
pl_PL: Próba przesłania %d QSO

en: Attempting to upload %s
pl_PL: Próba przesłania %s

en: Uploading Callsign Certificate
pl_PL: Przesyłanie certyfikatu znaku wywoławczego

en: Uploading Callsign Certificate Request...
pl_PL: Przesyłanie żądania certyfikatu znaku wywoławczego ...

en: Could not spawn upload thread!
pl_PL: Nie można wczytać wątku wysyłania!

en: %s: Log uploaded successfully with result:
    
    %s
pl_PL: %s:  Dziennik został przesłany pomyślnie z wynikiem:
    
    %s

en: After reading this message, you may close this program.
pl_PL: Po przeczytaniu tej wiadomości możesz zamknąć program.

en: %s uploaded with result:
    
    %s
pl_PL: %s przesłane z wynikiem:
    
    %s

en: %s Uploaded with result:
    
    %s
pl_PL: %s Przesłano z wynikiem:
    
    %s

en: %s: Log uploaded successfully
pl_PL: %s: Dziennik został przesłany pomyślnie

en: %s uploaded successfully
pl_PL: %s przesłane pomyślnie

en: %s: %s upload was rejected with result "%s"
pl_PL: %s %s przesyłanie zostało odrzucone z wynikiem "%s"

en: %s: %s upload was rejected
pl_PL: %s: %s przesyłanie zostało odrzucone

en: %s: Got an unexpected response on %s upload! Maybe the site is down?
pl_PL: %s: Otrzymałem nieoczekiwaną odpowiedź podczas przesyłania %s! Może witryna nie działa?

en: %s: Unable to upload - either your Internet connection is down or LoTW is unreachable.
pl_PL: %s: Nie można przesłać - albo połączenie internetowe jest wyłączone, albo LoTW jest nieosiągalny.

en: Please try uploading the %s later.
pl_PL: Spróbuj przesłać %s później.

en: %s: Unable to upload. The network is down or the LoTW site is too busy.
pl_PL: %s: Nie można przesłać. Sieć nie działa lub witryna LoTW jest przeciążona.

en: %s: Unable to connect to the upload site.
pl_PL: %s: Nie można połączyć się z witryną przesyłania.

en: %s: Upload cancelled
pl_PL: %s: Przesyłanie anulowane

en: %s: Couldn't upload the file: CURL returned "%hs" (%hs)
pl_PL: %s: Nie można przesłać pliku: zwrócono CURL "%hs" (%hs)

en: Your upload appears to have failed. Should TQSL try again?
pl_PL: Przesyłanie nie powiodło się. Czy TQSL powinien spróbować ponownie?

en: Retry?
pl_PL: Spróbować ponownie?

en: There are no callsign certificates for callsign %hs. This station location cannot be edited.
pl_PL: Nie ma certyfikatów znaku wywoławczego %hs. Nie można edytować tej lokalizacji stacji.

en: No Certificate
pl_PL: Brak certyfikatu

en: There are no current callsign certificates for callsign %hs. This station location cannot be used to sign a log file.
pl_PL: Obecnie nie ma certyfikatów znaku wywoławczego dla znaku %hs. Ta lokalizacja stacji nie może służyć do podpisywania pliku dziennika.

en: There is a newer callsign certificate for callsign %hs. This station location cannot be used to sign a log file until the new certificate is installed.
pl_PL: Istnieje nowszy certyfikat znaku wywoławczego dla znaku wywoławczego %hs. Tej lokalizacji stacji nie można użyć do podpisania pliku dziennika, dopóki nie zostanie on zainstalowany.

en: The callsign certificate for callsign %hs has expired. This station location cannot be used to sign a log file until a valid callsign certificate is installed.
pl_PL: Certyfikat znaku wywoławczego dla znaku wywoławczego %hs wygasł. Tej lokalizacji stacji nie można użyć do podpisania pliku dziennika, dopóki nie zostanie zainstalowany prawidłowy certyfikat znaku wywoławczego.

en: Station Location data error
pl_PL: Błąd danych lokalizacji stacji

en: This should be corrected before signing a log file.
pl_PL: Należy to poprawić przed podpisaniem pliku dziennika.

en: TQSL Update Available
pl_PL: Dostępna aktualizacja TQSL

en: A new TQSL release (V%s) is available!
pl_PL: Dostępna jest nowa wersja TQSL (V%s)!

en: An updated TrustedQSL configuration file (V%s) is available!
    The configuration file installs definitions for entities, modes, etc.
pl_PL: Zaktualizowany plik konfiguracyjny TrustedQSL (V%s) jest dostępny!
    Plik konfiguracyjny instaluje definicje dla jednostek, trybów itp.

en: Download from:
pl_PL: Ściągnięte z :

en: More details at:
pl_PL: Więcej szczegółów na :

en: Click 'OK' to install the new version of TQSL, or Cancel to ignore it.
pl_PL: Kliknij „OK”, aby zainstalować nową wersję TQSL lub Anuluj, aby ją zignorować.

en: Click 'OK' to install the new configuration file, or Cancel to ignore it.
pl_PL: Kliknij „OK”, aby zainstalować nowy plik konfiguracyjny, lub Anuluj, aby go zignorować.

en: Can't open new configuration file %s: %hs
pl_PL: Nie można otworzyć nowego pliku konfiguracyjnego %s: %hs

en: Error writing new configuration file %s: %hs
pl_PL: Błąd zapisu nowego pliku konfiguracyjnego %s: %hs

en: Configuration file successfully updated
pl_PL: Plik konfiguracyjny został pomyślnie zaktualizowany

en: Update Completed
pl_PL: Aktualizacja zakończona

en: Unable to update - either your Internet connection is down or LoTW is unreachable.
pl_PL: Nie można zaktualizować - albo połączenie internetowe jest wyłączone albo LoTW jest nieosiągalny.

en: Please try again later.
pl_PL: Spróbuj ponownie później.

en: Unable to update. The network is down or the LoTW site is too busy.
pl_PL: Nie można zaktualizować.  śieć nie działa lub witryna LoTW jest zbyt zajęta.

en: Unable to connect to the update site.
pl_PL: Nie można połączyć się z witryną aktualizacji.

en: Error downloading new configuration file:
pl_PL: Błąd podczas pobierania nowego pliku konfiguracyjnego :

en: Update
pl_PL: Aktualizacja

en: Can't open TQSL update file %s: %hs
pl_PL: Nie można otworzyć pliku aktualizacji TQSL %s: %hs

en: Error downloading new file:
pl_PL: Błąd podczas pobierania nowego pliku :

en: Error checking for expired callsign certificates:
pl_PL: Błąd podczas sprawdzania wygasłych certyfikatów :

en: Check Error
pl_PL: Sprawdź błąd

en: The certificate for %hs expires in %d days.
pl_PL: Certyfikat dla %hs wygasa w %d dni.

en: The certificate for %hs expires in %d days
pl_PL: Certyfikat dla %hs wygasa w %d dni

en: Do you want to renew it now?
pl_PL: Czy chcesz ją teraz odnowić?

en: Certificate Expiring
pl_PL: Certyfikat wygasa

en: A new TQSL release (V%s) is available.
pl_PL: Dostępna jest nowa wersja TQSL (V%s).

en: A new TrustedQSL configuration file (V%s) is available.
pl_PL: Dostępny jest nowy plik konfiguracyjny TrustedQSL (V%s).

en: Your system is up to date
pl_PL: Twój system jest aktualny

en: TQSL Version %hs and Configuration Data Version %s
pl_PL: Wersja TQSL %hs i wersja danych konfiguracyjnych %s

en: are the newest available
pl_PL: są najnowszymi dostępnymi

en: No Updates
pl_PL: Brak aktualizacji

en: Unable to check for updates - either your Internet connection is down or LoTW is unreachable.
pl_PL: Nie można sprawdzić dostępności aktualizacji - albo połączenie internetowe jest wyłączone albo LoTW jest nieosiągalny.

en: Unable to check for updates. The network is down or the LoTW site is too busy.
pl_PL: Nie można sprawdzić aktualizacji.  Sieć nie działa lub witryna LoTW jest zbyt zajęta.

en: Error downloading new version information:
pl_PL: Wystąpił błąd podczas pobierania informacji o wersji :

en: Error downloading update version information:
pl_PL: Wystąpił błąd podczas pobierania informacji o wersji aktualizacji :

en: You have no callsign certificates to use to sign a log file.
pl_PL: Nie masz żadnych certyfikatów stacji do podpisania pliku dziennika.

en: Please install a callsign certificate then try again.
pl_PL: Zainstaluj certyfikat stacji, a następnie spróbuj ponownie.

en: No Callsign Certificates
pl_PL: Brak certyfikatów

en: |ADIF files (
pl_PL: |Pliki ADIF (

en: |Cabrillo files (
pl_PL: |Pliki Cabrillo  (

en: Select file to Sign
pl_PL: Wybierz plik do podpisania

en: TQSL compressed data files (*.tq8)|*.tq8
pl_PL: Skompresowane pliki danych TQSL (*.tq8)|*.tq8

en: TQSL data files (*.tq7)|*.tq7
pl_PL: Pliki danych TQSL (*.tq7)|*.tq7

en: Select file to write to
pl_PL: Wybierz plik do zapisu

en: Select Station Location for Signing
pl_PL: Wybierz lokalizację stacji do podpisania

en: Signing abandoned
pl_PL: Podpisywanie porzucone

en: TQSL must wait for other running copies of TQSL to exit before backing up...
pl_PL: QSL musi poczekać na zakończenie działania innych uruchomionych kopii TQSL przed utworzeniem kopii zapasowej ...

en: Error opening save file %s: %hs
pl_PL: Błąd podczas otwierania pliku zapisu %s: %hs

en: Saving callsign certificates
pl_PL: Zapisywanie certyfikatów

en: Saving callsign certificate for %hs
pl_PL: Zapis certyfikatu znaku wywoławczego dla %hs

en: Saving Station Locations
pl_PL: Zapisywanie lokalizacji stacji

en: Saving TQSL Preferences
pl_PL: Zapisywanie preferencji TQSL

en: Saving QSOs
pl_PL: Zapis QSO

en: Save operation complete.
pl_PL: Zapisywanie zakończone.

en: Error performing automatic backup: %hs
pl_PL: Błąd podczas wykonywania automatycznej kopii zapasowej: %hs

en: Backup Error
pl_PL: Błąd kopii zapasowej

en: Backup operation failed: %hs
pl_PL: Operacja tworzenia kopii zapasowej nie powiodła się : %hs

en: Enter file to save to
pl_PL: Wprowadź plik, w którym chcesz zapisać

en: Configuration files (*.tbk)|*.tbk|All files (*.*)|*.*
pl_PL: Pliki konfiguracyjne (*.tbk)|*.tbk|All files (*.*)|*.*

en: Restoring callsign certificate for %hs
pl_PL: Przywracanie certyfikatu znaku wywoławczego dla %hs

en: Restoring Preferences
pl_PL: Przywracanie preferencji

en: Restoring Station Locations
pl_PL: Przywracanie lokalizacji stacji

en: Restoring QSO records
pl_PL: Przywracanie rekordów QSO

en: Error importing station locations: %hs
pl_PL: Błąd podczas importowania lokalizacji stacji %hs

en: Restoring Callsign Certificates
pl_PL: Przywracanie certyfikatów

en: Error parsing saved configuration file: %hs
pl_PL: Błąd analizowania zapisanego pliku konfiguracyjnego : %hs

en: Restore Complete.
pl_PL: Przywracanie zakończone.

en: Error parsing station location file: %hs
pl_PL: Błąd podczas analizowania pliku lokalizacji stacji : %hs

en: Select saved configuration file
pl_PL: Wybierz zapisany plik konfiguracyjny

en: Saved configuration files (*.tbk)|*.tbk
pl_PL: Zapisane pliki konfiguracyjne (*.tbk)|*.tbk

en: Restore operation failed: %hs
pl_PL: Operacja przywracania nie powiodła się : %hs

en: Exit TQSL so I can re-run as a normal user
pl_PL: Zamknij TQSL, aby móc ponownie uruchomić go jako zwykły użytkownik

en: Allow TQSL to continue this time.
pl_PL: Pozwól TQSL kontynuować tym razem.

en: Always allow running as Administrator.
pl_PL: Zawsze zezwalaj na uruchamianie jako administrator.

en: TQSL must not be run 'As Administrator'
pl_PL: TQSL nie może być uruchamiany jako administrator

en: Administrator Error
pl_PL: Błąd administratora

en: Specify dialog action - abort, all, compliant or ask
pl_PL: Określ działanie okna dialogowego - przerwij, wszystko, lub zapytaj

en: Specify start date for QSOs to sign
pl_PL: Podaj datę rozpoczęcia podpisywania QSO

en: Specify default callsign for log signing
pl_PL: Określ domyślny znak wywoławczy do podpisywania dziennika

en: Suppress date range dialog
pl_PL: Pomiń okno dialogowe zakresu dat

en: Specify end date for QSOs to sign
pl_PL: Podaj datę końcową podpisania QSO

en: Specify QSO verification action - ignore, report or update
pl_PL: Określ akcję weryfikacji QSO - zignoruj, zgłoś lub zaktualizuj

en: Display command line help
pl_PL: Wyświetl pomoc wiersza poleceń

en: Import a certificate file (.p12 or .tq6)
pl_PL: Zaimportuj plik certyfikatu (.p12 or .tq6)

en: Selects Station Location
pl_PL: Wybierz lokalizację stacji

en: Check for updates to tqsl and the configuration file
pl_PL: Sprawdź, czy są dostępne aktualizacje tqsl i pliku konfiguracyjnego

en: Output file name (defaults to input name minus extension plus .tq8
pl_PL: Nazwa pliku wyjściowego (domyślnie nazwa wejściowa minus rozszerzenie plus .tq8

en: Passphrase for the signing key
pl_PL: Hasło do klucza podpisu

en: Quiet Mode - same behavior as -x
pl_PL: Tryb cichy - to samo zachowanie co -x

en: Edit (if used with -l) or create Station Location
pl_PL: Edytuj (jeśli użyto z -l) lub utwórz położenie stacji

en: File name for diagnostic tracking log
pl_PL: Nazwa pliku dziennika śledzenia diagnostycznego

en: Upload after signing instead of saving
pl_PL: Prześlij po podpisaniu zamiast zapisywania

en: Display the version information and exit
pl_PL: Wyświetl informacje o wersji i zakończ

en: Wipe the TQSL uploads database
pl_PL: Wymaż bazę danych TQSL

en: Exit after processing log (otherwise start normally)
pl_PL: Zakończ po przetworzeniu dziennika (w przeciwnym razie uruchom normalnie)

en: Input ADIF or Cabrillo log file to sign
pl_PL: Wprowadź plik dziennika ADIF lub Cabrillo do podpisania

en: Start date of %s is invalid
pl_PL: Data rozpoczęcia %s jest nieprawidłowa

en: End date of %s is invalid
pl_PL: Data zakończenia %s jest nieprawidłowa

en: The -a parameter %hs is not recognized
pl_PL: Parametr -a %hs nie jest rozpoznawany

note: TRANSLATORS: -f is the command line switch for log QTH handling
en: The -f parameter %hs is not recognized
pl_PL: Parametr -f %hs nie jest rozpoznawany

en: To import this passphrase protected P12 file, you must pass the passphrase on the command line
pl_PL: Aby zaimportować ten plik P12 chroniony hasłem, należy podać hasło w wierszu polecenia

en: No logfile to sign!
pl_PL: Brak pliku dziennika do podpisania!

en: Warning: The TQSL ADIF editor only processes a limited number of ADIF fields.
    
    Using the editor on an ADIF file can cause QSO details to be lost!
pl_PL: Ostrzeżenie Edytor TQSL ADIF przetwarza tylko ograniczoną liczbę pól ADIF .
    
    Korzystanie z edytora na pliku ADIF może spowodować utratę szczegółów QSO!

en: Please review the introductory documentation before using this program.
pl_PL: Przed użyciem tego programu zapoznaj się z wstępną dokumentacją.

en: Notice
pl_PL: Uwaga

en: You have no callsign certificate installed on this computer with which to sign log submissions.
pl_PL: Nie masz zainstalowanego certyfikatu znaku wywoławczego na tym komputerze za pomocą którego można by podpisywać wpisy dziennika.

en: Would you like to request a callsign certificate now?
pl_PL: Czy chcesz teraz zażądać certyfikatu znaku wywoławczego?

en: If you are planning to restore from a backup, please choose 'No'.
pl_PL: Jeśli planujesz przywrócić z kopii zapasowej, wybierz „nie”.

en: Alert
pl_PL: Alarm

en: Display Callsign Certificate &Properties
pl_PL: Wyświetl certyfikat znaku wywoławczego &Właściwości

en: &Load Callsign Certificate from File
pl_PL: Załaduj certyfikat znaku wywoławczego z pliku

en: &Save Callsign Certificate to File...
pl_PL: Zapisz certyfikat znaku wywoławczego do pliku.

en: Request &New Callsign Certificate...
pl_PL: Żądaj & nowego certyfikatu znaku wywoławczego ..

en: &Renew Callsign Certificate
pl_PL: Odnów certyfikat znaku wywoławczego

en: &Delete Callsign Certificate
pl_PL: Usuń certyfikat znaku wywoławczego

en: Restore Deleted Callsign Certificate
pl_PL: Przywróć usunięty certyfikat znaku wywoławczego

en: &Edit
pl_PL: Edytuj

en: &Delete
pl_PL: Kasuj

en: Load Certificate File
pl_PL: Załaduj plik certyfikatu

en: Request a new Callsign Certificate
pl_PL: Poproś o nowy certyfikat dla znaku wywoławczego

en: Do you want to upload this certificate request to LoTW now?
pl_PL: Czy chcesz teraz przesłać żądanie certyfikatu do LoTW?

en: You do not need an account on LoTW to do this.
pl_PL: Nie potrzebujesz do tego konta w LoTW.

en: Upload
pl_PL: Przekaż plik

en: tQSL Cert Request files (*.
pl_PL: Pliki żądania certyfikatów tQSL (*.

en: |All files (
pl_PL: |Wszystkie pliki (

en: Save request
pl_PL: Zapisz prośbę

en: Request cancelled
pl_PL: Żądanie anulowane

en: Error creating callsign certificate request: %hs
pl_PL: Błąd podczas tworzenia żądania certyfikatu znaku wywoławczego:: %hs

en: Error creating Callsign Certificate Request
pl_PL: Błąd podczas tworzenia żądania certyfikatu znaku wywoławczego

en: Error opening certificate request file %s: %hs
pl_PL: Błąd podczas otwierania pliku żądania certyfikatu %s: %hs

en: Certificate Request
pl_PL: Żądanie certyfikatu

en: Your certificate request did not upload properly.
pl_PL: Twoje żądanie certyfikatu nie zostało poprawnie przesłane.

en: Your upload appears to have failed.
    Do you want to save this request for uploading later?
pl_PL: Wygląda na to, że przesłanie nie powiodło się.
    Czy chcesz zapisać tę prośbę o przesłanie później?

en: You may now send your new certificate request (
pl_PL: Możesz teraz wysłać prośbę o nowy certyfikat (

en: to:
pl_PL: do:

en: or
pl_PL: lub

en: see:
pl_PL: zobacz :

en: Display a Callsign Certificate
pl_PL: Wyświetl certyfikat znaku wywoławczego

en: Save the Callsign Certificate for
pl_PL: Zapisz certyfikat znaku wywoławczego dla

en: Display the Callsign Certificate properties for
pl_PL: Wyświetl właściwości certyfikatu znaku wywoławczego dla

en: Renew the Callsign Certificate for
pl_PL: Odnów certyfikat znaku wywoławczego dla

en: Enter the name for the new Certificate Container file
pl_PL: Wprowadź nazwę nowego pliku kontenera certyfikatów

en: Certificate Container files (*.p12)|*.p12|All files (*.*)|*.*
pl_PL: Pliki kontenerów certyfikatów (*.p12)|*.p12|All files (*.*)|*.*

en: Enter the passphrase for the certificate container file.
pl_PL: Wprowadź hasło do pliku kontenera certyfikatu.

en: If you are using a computer system that is shared with others, you should specify a passphrase to protect this certificate. However, if you are using a computer in a private residence, no passphrase need be specified.
pl_PL: Jeśli używasz systemu komputerowego, który jest współużytkowany z innymi, powinieneś określić hasło chroniące ten certyfikat. Jeśli jednak używasz komputera w domu prywatnym, nie musisz określać hasła.

en: You will have to enter the passphrase any time you load the file into TrustedQSL.
pl_PL: Będziesz musiał wprowadzić hasło za każdym razem, gdy ładujesz plik do TrustedQSL.

en: Certificate Container Passphrase
pl_PL: Hasło kontenera certyfikatu

en: Export to %s failed: %hs
pl_PL: Eksport do %s nie powiódł się :%hs

en: Certificate saved in file %s
pl_PL: Certyfikat zapisany w pliku %s

en: This will remove the selected callsign certificate from your system.
pl_PL: Spowoduje to usunięcie certyfikatu wybranego znaku wywoławczego z twojego systemu.

en: You will NOT be able to recover it by loading a .TQ6 file.
pl_PL: NIE będzie można go odzyskać, ładując plik .TQ6.

en: You WILL be able to recover it from a container (.p12) file,
pl_PL: Będziesz mógł go odzyskać z pliku kontenera (.p12),

en: if you have created one via the Callsign Certificate menu's
pl_PL: jeśli utworzyłeś go za pomocą menu Certyfikat znaku wywoławczego

en: 'Save Callsign Certificate' command.
pl_PL: Polecenie „Zapisz certyfikat znaku wywoławczego”.

en: Are you sure you want to delete the certificate?
pl_PL: Czy na pewno chcesz usunąć certyfikat?

en: There are no deleted Callsign Certificates to restore
pl_PL: Nie ma usuniętych certyfikatów znaków wywoławczych do przywrócenia

en: Undelete Error
pl_PL: Cofnij usunięcie błędu

en: Choose a Callsign Certificate to restore
pl_PL: Wybierz certyfikat znaku wywoławczego do przywrócenia

en: Select a Station Location to process
pl_PL: Wybierz lokalizację stacji do przetworzenia

en: Edit Station Location
pl_PL: Edytuj położenie stacji

en: Delete Station Location
pl_PL: Usuń położenie stacji

en: Display Station Location Properties for
pl_PL: Wyświetl właściwości położenia stacji dla

en: This will remove this station location from your system.
pl_PL: Spowoduje to usunięcie tej lokalizacji stacji z systemu.

en: Are you sure you want to delete this station location?
pl_PL: Czy na pewno chcesz usunąć tę lokalizację stacji?

en: There are no deleted Station Locations to restore
pl_PL: Nie ma usuniętych lokalizacji stacji do przywrócenia

en: Choose a Station Location to restore
pl_PL: Wybierz lokalizację stacji do przywrócenia

en: Please choose language:
pl_PL: Proszę wybrać język:

en: Certificate Properties
pl_PL: Właściwości certyfikatu

en: Begins:
pl_PL: Zaczyna się :

en: Expires:
pl_PL: Wygasa :

en: Organization:
pl_PL: Organizacja :

en: Serial:
pl_PL: Seria :

en: Operator:
pl_PL: Operator :

en: Call sign:
pl_PL: Znak wywoławczy :

en: DXCC Entity:
pl_PL: Podmiot DXCC

en: QSO Start Date:
pl_PL: Data rozpoczęcia QSO :

en: QSO End Date:
pl_PL: Data zakończenia QSO :

en: Passphrase:
pl_PL: Hasło :

en: Missing from this computer
pl_PL: Brak na tym komputerze

en: Passphrase protected
pl_PL: Hasło chronione

en: Private Key not found
pl_PL: Nie znaleziono klucza prywatnego

en: Unable to read - no permission
pl_PL: Nie można odczytać - brak uprawnień

en: <ERROR>
pl_PL: <BŁĄD>

en: No Private Key
pl_PL: Brak klucza prywatnego

en: None
pl_PL: Brak

en: Awaiting response from ARRL
pl_PL: Oczekiwanie na odpowiedź od ARRL

en: Replaced
pl_PL: Zastąpione

en: Expired
pl_PL: Wygasłe

en: Station Location Properties
pl_PL: Właściwości lokalizacji stacji

en: Grid Square:
pl_PL: Kwadrat siatki :

en: ITU Zone:
pl_PL: Strefa ITU :

en: CQ Zone:
pl_PL: Strefa CQ :

en: IOTA Locator:
pl_PL: Lokator IOTA

en: State:
pl_PL: Stan :

en: County:
pl_PL: Hrabstwo :

en: Park:
pl_PL: Park :

en: Province:
pl_PL: Województwo :

en: Oblast:
pl_PL: Obwód :

en: Verify QTH details:
pl_PL: Sprawdź szczegóły QTH:

en: Signing File:
pl_PL: Plik podpisywania:

en: Please verify that this is the correct Station Location for the QSOs being signed.
pl_PL: Sprawdź, czy jest to właściwa lokalizacja stacji dla podpisanych QSO.

en: Click 'Cancel' if this is not the correct Station Location.
pl_PL: Kliknij "Anuluj", jeśli nie jest to właściwa lokalizacja stacji.

en: Enter the Passphrase to unlock the callsign certificate
pl_PL: Wprowadź hasło, aby odblokować certyfikat znaku wywoławczego

en: Preferences
pl_PL: Preferencje

en: Options
pl_PL: Opcje

en: Log Handling
pl_PL: Obsługa dzienników

en: ADIF Modes
pl_PL: Tryby ADIF

en: Cabrillo Specs
pl_PL: Cabrillo Dane techniczne

en: Network Proxy
pl_PL: Serwer proxy

en: Custom ADIF mode mappings:
pl_PL: Niestandardowe mapowania trybu ADIF:

en: Add...
pl_PL: Dodaj...

en: Add ADIF mode
pl_PL: Dodaj tryb ADIF

en: Add ADIF mode mapping:
pl_PL: Dodaj mapowanie trybu ADIF :

en: ADIF Mode:
pl_PL: Tryb ADIF :

en: Resulting TQSL mode:
pl_PL: Wynikowy tryb TQSL :

en: This mode definition conflicts with a standard mode definition for %s
pl_PL: Ta definicja trybu jest sprzeczna ze standardową definicją trybu dla %s

en: Mode Conflict
pl_PL: Konflikt trybów

en: Allow automatic configuration backup
pl_PL: Zezwalaj na automatyczne tworzenie kopii zapasowych konfiguracji

en: Backup File Folder:
pl_PL: Folder plików kopii zapasowych :

en: Select a Folder
pl_PL: Wybierz folder

en: Number of Backups to retain:
pl_PL: Liczba kopii zapasowych do zachowania :

en: Open ADIF files in ADIF editor
pl_PL: Otwórz pliki ADIF w edytorze ADIF

en: Display status messages in separate tab
pl_PL: Wyświetlaj komunikaty o stanie w osobnej zakładce

en: Enable passphrases for Callsign Certificates
pl_PL: Włącz hasła dla certyfikatów znaków wywoławczych

en: Export P12 files compatible with Apple Keychain
pl_PL: Eksportuj pliki p12 kompatybilne z kluczem do kluczy Apple

en: Changes to the status message configuration will take affect when TQSL is restarted
pl_PL: Zmiany w konfiguracji komunikatu o stanie zostaną uwzględnione po ponownym uruchomieniu TQSL

en: Cabrillo file extensions:
pl_PL: Rozszerzenia plików Cabrillo :

en: ADIF file extensions:
pl_PL: Rozszerzenia plików ADIF :

en: Allow nonamateur call signs
pl_PL: Zezwalaj na nieamatorskie znaki wywoławcze

en: Prompt for QSO Date range when signing
pl_PL: Pytaj o zakres dat QSO podczas podpisywania

en: Display details of previously signed QSOs when signing a log
pl_PL: Wyświetl szczegóły wcześniej podpisanych QSO podczas podpisywania dziennika

en: Ignore seconds in QSO times
pl_PL: Ignoruj ​​sekundy w czasie QSO

en: Ignore callsigns in ADIF files
pl_PL: Ignoruj ​​znaki wywoławcze w plikach ADIF

en: Ignore QTH details from your log
pl_PL: Ignoruj ​​szczegóły QTH z dziennika

en: Report on QTH differences
pl_PL: Raport o różnicy QTH

en: Override Station Location with QTH details from your log
pl_PL: Zastąp lokalizację stacji szczegółami QTH z dziennika

en: Handle QTH information in ADIF logs with what action?
pl_PL: Jakie działanie obsługuje informacje o QTH w dziennikach ADIF?

en: Use these settings to configure a network proxy for Internet uploads and downloads. You should only enable a proxy if directed by your network administrator.
pl_PL: Te ustawienia służą do konfigurowania sieciowego serwera proxy do wysyłania i pobierania w Internecie. Serwer proxy należy włączyć tylko na polecenie administratora sieci.

en: Incorrect settings can cause TQSL to be unable to upload logs or check for updates.
pl_PL: Nieprawidłowe ustawienia mogą uniemożliwić TQSL przesyłanie dzienników lub sprawdzanie dostępności aktualizacji.

en: Enable a Network Proxy
pl_PL: Włącz serwer proxy sieci

en: Proxy Address:
pl_PL: Adres proxy :

en: Port Number:
pl_PL: Numer portu :

en: Proxy Type:
pl_PL: Typ proxy :

en: ProxyType
pl_PL: Typ Proxy

en: Cabrillo CONTEST definitions:
pl_PL: Definicje Cabrillo ZAWODY :

en: CONTEST
pl_PL: ZAWODY

en: Type
pl_PL: Rodzaj

en: Field
pl_PL: Pole

en: Edit
pl_PL: Edytuj

en: Contest
pl_PL: Zawody

en: Cabrillo CONTEST
pl_PL: ZAWODY Cabrillo

en: CONTEST Name:
pl_PL: Nazwa ZAWODÓW :

en: Contest type
pl_PL: Rodzaj zawodów

en: Call-Worked Field Number:
pl_PL: Numer pola obsługiwanego przez radio :

en: Contest name cannot be blank
pl_PL: Nazwa zawodów nie może być pusta

en: Call-worked field must be %d or greater
pl_PL: Pole przetworzone musi być %d lub większe

note: TRANSLATORS: Invalid date component, such as "Invalid Month: 15"
en: Invalid %hs: "%hs"
pl_PL: Nieprawidłowe %hs: "%hs"

en: You have changed the following fields in this Station Location: %s
    Do you want to discard those changes?
pl_PL: Zmieniłeś następujące pola w tej stacji Lokalizacja: %s
    Chcesz odrzucić te zmiany?

en: Changes have not been saved
pl_PL: Zmiany nie zostały zapisane

en: [None]
pl_PL: [Żaden]

en: You must select a %hs
pl_PL: Musisz wybrać %hs

en: %s: Invalid Grid Field
pl_PL: %s: Nieprawidłowe pole siatki

en: %s: Invalid Grid Square
pl_PL: %s : Nieprawidłowy kwadrat siatki

en: %s: Invalid Grid Subsquare
pl_PL: %s: Nieprawidłowy podsumowanie siatki

en: %s: Invalid Grid Sub-subsquare
pl_PL: %s: Nieprawidłowa sub siatka

en: %s: Invalid Gridsquare Format
pl_PL: %s: Nieprawidłowy format kwadratu siatki

en: Grid %s is not correct for your QTH. Click 'Next' again to use it anyway.
pl_PL: Siatka %s jest nieprawidłowa dla Twojego QTH. Kliknij ponownie „Dalej”, aby mimo wszystko z niego skorzystać.

en: Grid %s is not correct for your DXCC Entity. Click 'Next' again to use it anyway.
pl_PL: Grid %s nie jest prawidłowy dla twojej jednostki DXCC. Kliknij ponownie „Dalej”, aby go użyć.

en: Grid %s is not correct for your %s. Click 'Next' again to use it anyway.
pl_PL: Siatka %s nie jest poprawna dla twojego %s. Kliknij ponownie „Dalej”, aby jej użyć.

en: IOTA value %s is not valid.
pl_PL: Wartość IOTA %s jest nieprawidłowa.

en: IOTA reference %s is not correct. Must start with AF-, AN-, AS-, EU-, NA-, OC- or SA-
pl_PL: IOTA %s nie jest poprawna. Musi zaczynać się od AF-, AN-, AS-, EU-, NA-, OC- lub SA-

en: IOTA reference %s is not correct. Must have a number after the '-'
pl_PL: IOTA %s nie jest poprawna. Musi mieć numer po znaku '-'

en: Invalid zone selections for state
pl_PL: Nieprawidłowy wybór strefy dla stanu

en: Invalid zone selections for province
pl_PL: Nieprawidłowo wybrane strefy dla prowincji

en: Invalid zone selections for oblast
pl_PL: Nieprawidłowo wybrane strefy dla obwodu

en: Invalid zone selections for DXCC entity
pl_PL: Nieprawidłowo wybrane strefy dla jednostki DXCC

en: Station Data input complete
pl_PL: Wprowadzanie danych stacji zakończone

en: Select or enter name of this station location
pl_PL: Wybierz lub wprowadź nazwę lokalizacji tej stacji

en: Station Location Name
pl_PL: Nazwa lokalizacji stacji

en: Station name must be provided
pl_PL: Należy podać nazwę stacji

en: Memory allocation failure
pl_PL: Błąd alokacji pamięci

en: Unable to initialize random number generator
pl_PL: Nie można zainicjować generatora liczb losowych

en: Invalid argument
pl_PL: Błędny argument

en: Operator aborted operation
pl_PL: Operator przerwał operację

en: No Certificate Request matches the selected Callsign Certificate
pl_PL: Żądanie certyfikatu nie pasuje do wybranego certyfikatu znaku wywoławczego

en: Buffer too small
pl_PL: Bufor za mały

en: Invalid date format
pl_PL: Zły format daty

en: Certificate not initialized for signing
pl_PL: Certyfikat nie został zainicjowany do podpisania

en: Passphrase not correct
pl_PL: Hasło jest nieprawidłowe

en: Expected name
pl_PL: Oczekiwana nazwa

en: Name exists
pl_PL: Imię istnieje

en: Data for this DXCC entity could not be found
pl_PL: Nie można znaleźć danych dla tego podmiotu DXCC

en: Invalid time format
pl_PL: Nieprawidłowy format czasu

en: QSO date is not within the date range specified on your Callsign Certificate
pl_PL: Data QSO nie mieści się w zakresie dat określonym na Twoim certyfikacie znaku wywoławczego

en: Certificate provider not found
pl_PL: Nie znaleziono dostawcy certyfikatu

en: No callsign certificate for key
pl_PL: Brak certyfikatu znaku wywoławczego dla klucza

en: Configuration file cannot be opened
pl_PL: Nie można otworzyć pliku konfiguracyjnego

en: The private key for this Callsign Certificate is not present on this computer; you can obtain it by loading a .tbk or .p12 file
pl_PL: Klucz prywatny dla tego certyfikatu znaku wywoławczego nie istnieje na tym komputerze;  można go uzyskać ładując plik .tbk lub .p12

en: PKCS#12 file not TQSL compatible
pl_PL: PKCS#12 plik nie jest zgodny z TQSL

en: Callsign Certificate not TQSL compatible
pl_PL: Certyfikat znaku wywoławczego nie jest zgodny z TQSL

en: Date out of range
pl_PL: Data poza zakresem

en: Previously Signed QSO detected
pl_PL: Wykryto wcześniej podpisane QSO

en: Database error
pl_PL: Błąd bazy danych

en: The selected station location could not be found
pl_PL: Nie można znaleźć wybranej lokalizacji stacji

en: The selected callsign could not be found
pl_PL: Nie można znaleźć wybranego znaku wywoławczego

en: The TQSL configuration file cannot be parsed
pl_PL: Nie można przeanalizować pliku konfiguracyjnego TQSL

en: This file can not be processed due to a system error
pl_PL: Nie można przetworzyć tego pliku z powodu błędu systemu

en: The format of this file is incorrect.
pl_PL: Format tego pliku jest nieprawidłowy.

en: Callsign certificate could not be installed
pl_PL: Nie można zainstalować certyfikatu znaku wywoławczego

en: Callsign Certificate does not match QSO details
pl_PL: Certyfikat znaku wywoławczego nie pasuje do szczegółów QSO

en: Station Location does not match QSO details
pl_PL: Lokalizacja stacji nie zgadza się ze szczegółami QSO

en: New DB
pl_PL: Nowy DB

en: Gridsquare is inconsistent with Station Location
pl_PL: Siatka lokatora jest niezgodna z lokalizacją stacji

en: ADIF field has invalid contents
pl_PL: Pole ADIF ma nieprawidłową zawartość

en: This Callsign Certificate cannot be installed as the first date where it is valid is in the future. Check if your computer is set to the proper date.
pl_PL: Ten certyfikat nie może być zainstalowany jako pierwsza data, w której jest ważny, Sprawdź czy komputer ma ustawioną odpowiednią datę.

en: This Callsign Certificate cannot be installed as it has expired. Check if your computer is set to the proper date and that this is the latest Callsign Certificate.
pl_PL: Ten certyfikat nie może być zainstalowany, ponieważ wygasł. Sprawdź, czy komputer jest ustawiony na właściwą datę i że jest to najnowszy certyfikat.

en: NO ERROR
pl_PL: BRAK BŁĘDU

en: Unknown custom error
pl_PL: Nieznany błąd

en: TQSL is unable to sign QSOs because another instance of TQSL is busy.
    Terminate any other copies of TQSL and try again.
pl_PL: TQSL nie jest w stanie podpisać QSO, ponieważ TQSL jest zajęty.
    Zakończ wszelkie inne kopie TQSL i spróbuj ponownie.

en: Database Error: %hs
pl_PL: Błąd bazy danych: %hs

en: Uploads database error
pl_PL: Błąd przesyłu bazy danych

en: System error: %hs : %hs
pl_PL: Błąd systemu: %hs : %hs

en: System error: %hs
pl_PL: Błąd systemu: %hs

en: File syntax error: %hs
pl_PL: Błąd składni pliku %hs

en: File syntax error
pl_PL: Błąd składni pliku

en: The private key for callsign %hs serial %ld is not present on this computer; you can obtain it by loading a .tbk or .p12 file
pl_PL: Klucz prywatny dla znaku wywoławczego %hs serial %ld nie jest obecny na tym komputerze; można go uzyskać, ładując plik .tbk lub .p12

en: Invalid error code: %d
pl_PL: Nieprawidłowy kod błędu: %d

en: Station Location
pl_PL: Lokalizacja stacji

note: TRANSLATORS: This message is for QSO details. For example, 'The Station Location GRIDSQUARE has value FM18ju while QSO has FM18jt'
en: The %s '%hs' has value '%hs' while QSO has '%hs'
pl_PL: %s '%hs ma wartość '%hs' podczas gdy QSO ma '%hs'

en: This log has invalid QSO information
pl_PL: Ten dziennik zawiera nieprawidłowe informacje o QSO

note: TRANSLATORS: This message is for QSO details. For example, 'The log being signed has 'US County' set to Foobar which is not valid'
en: The log being signed has '%hs' set to value '%hs' which is not valid
pl_PL: Podpisywany dziennik  '%hs' ma ustawioną na wartość '%hs', która jest nieprawidłowa

en: There is no valid callsign certificate for %hs in entity %hs available. This QSO cannot be signed
pl_PL: Nie ma ważnego certyfikatu znaku wywoławczego dla %hs w jednostce %hs. To QSO nie może być podpisane

en: ADIF content is not valid. '%hs' is not valid for %hs
pl_PL: Treść ADIF jest nieprawidłowa. '%hs'  nie jest prawidłowa dla %hs

en: New passphrase
pl_PL: Nowe hasło

en: Enter new passphrase
pl_PL: Wprowadź nowe hasło

en: QSO Data
pl_PL: Data QSO

en: Date
pl_PL: Data

en: Time
pl_PL: Czas
