TQSL V2.8 - en to tr_TR translation catalogue (712 entries)

en: Callsign Certificates
tr_TR: Çağrı Adı Sertifikaları

en: Error while accessing certificate store
tr_TR: Sertifika Deposuna ulaşırken sorun oluştu

en: Error parsing certificate for issuer
tr_TR: Sertifikayı veren için ayrıştırma hatası

en: Error parsing certificate for call sign
tr_TR: Çağrı Adı için sertifika ayrıştırma hatası

en: Error parsing certificate for DXCC entity
tr_TR: DXCC girdisi için sertifika ayrıştırma hatası

en: Active, usable certificates
tr_TR: Aktif, kullanılabilir sertifikalar

en: Unusable: Missing Private Key
tr_TR: Kullanılamaz: Eksik Özel Anahtar

en: Incomplete Certificates - requires a matching TQ6
tr_TR: Tamamlanmamış Sertifikalar - eşleşen bir TQ6 gerektirir

en: Certificates replaced with a newer one
tr_TR: Yenisi ile değiştirilmiş sertifikalar

en: Certificates that have expired
tr_TR: Süresi dolmuş sertifikalar

en: This callsign replaces my existing callsign
tr_TR: Bu çağrı işareti mevcut çağrı işaretimin yerini alıyor

en: This is my former callsign
tr_TR: Bu benim eski çağrı işaretim

en: I am the QSL manager for this callsign
tr_TR: Bu çağrı işareti için QSL yöneticisiyim

en: This is a club callsign
tr_TR: Bu bir kulüp çağrı işareti

en: This is a DXpedition callsign
tr_TR: Bu bir DXpedition çağrı işareti

en: This is a special event callsign
tr_TR: Bu özel bir etkinlik çağrı işaretidir

en: None of these apply
tr_TR: Bunların hiçbiri geçerli değil

en: This will create a new Callsign Certificate request file.
tr_TR: Bu menü yeni Çağrı Adı Sertifikası yaratacaktır.

en: Once you supply the requested information and the request file has been created, you must send the request file to the certificate issuer.
tr_TR: Gerekli bilgiler doldurulup, istek dosyası yaratıldıktan sonra, istek dosyasını sertifika sağlayıcıya göndermeniz gerekmektedir.

en: Certificate Issuer:
tr_TR: Sertifika Sağlayıcısı:

en: Error
tr_TR: Hata

en: URL:
tr_TR: Web Adresi:

en: DXCC entity:
tr_TR: DXCC Girdisi:

en: Call sign:
tr_TR: Çağrı Adı:

en: Date of the first QSO you made or will make using this callsign:
tr_TR: Bu çağrı işareti ile yaptığınız ilk QSO tarihi:

en: Date of the last QSO you made or will make using this callsign:
    (Leave this date blank if this is still your valid callsign.)
tr_TR: Bu çağrı işareti ile yaptığınız son QSO tarihi 
    (Hala aktif bir çağrı işareti ise boş bırakınız)

en: Zip/Postal
tr_TR: Posta Kodu

en: Name
tr_TR: İsim

en: Address
tr_TR: Adres

en: City
tr_TR: Şehir

en: State
tr_TR: Eyalet

en: Country
tr_TR: Ülke

en: Your e-mail address
tr_TR: E-posta adresiniz

en: Note: The e-mail address you provide here is the address to which the issued Certificate will be sent. Make sure it's the correct address!
tr_TR: Not: Yaratılacak sertifika, verdiğiniz bu e-posta adresine gönderilecektir. Doğru adres olduğuna emin olunuz!

en: You may protect this Callsign Certificate using a passphrase. If you are using a computer system that is shared with others, you should specify a passphrase to protect this Callsign Certificate. However, if you are using a computer in a private residence, no passphrase need be specified.
tr_TR: Bu çağrı işareti sertifikasını bir parola ile koruyabilirsiniz. Eğer bu bilgisayarı başkaları ile ortak kullanıyorsanız, parola kullanmanız tavsiye edilir. Eğer kişisel bilgisayarınız ise, parola kullanmanıza gerek yoktur.

en: Leave the passphrase blank and click 'Next' unless you want to use a passphrase.
tr_TR: Eğer parola kullanmak istemiyorsanız, alanı boş bırakıp 'Devam' a basın.

en: Passphrase:
tr_TR: Parola:

en: Enter the passphrase again for verification:
tr_TR: Doğrulamak için parolayı tekrar giriniz:

en: DO NOT lose the passphrase you choose! You will be unable to use the Certificate without this passphrase!
tr_TR: Parolanızı unutmayın. Parolayı unutmanız durumunda bu sertifikayı kullanamazsınız!

en: Leave the passphrase blank and click 'Finish' unless you want to use a passphrase.
tr_TR: Şifre kullanmak istemiyorsanız, şifre kısmını boş bırakıp 'Bitir' e basın.

en: What is this Callsign Certificate for?
tr_TR: Bu Çağrı İşareti Sertifikası ne için?

en: Since you have no Callsign Certificates, you must submit an 'Unsigned' certificate request. This will allow you to create your initial Callsign Certificate for LoTW use. Click 'Finish' to complete this Callsign Certificate request.
tr_TR: Herhangi bir Çağrı İşareti Sertifikasına sahip olmadığınız için, 'İmzasız' bir sertifika isteği göndermelisiniz. Bu, LoTW kullanımı için ilk Çağrı İşareti Sertifikanızı oluşturmanıza izin verecektir. Bu Çağrı İşareti Sertifikası isteğini tamamlamak için 'Bitir' e tıklayın.

en: This Callsign Certificate request requires approval using an existing Callsign Certificate.
tr_TR: Bu Çağrı İşareti Sertifikası isteği, mevcut bir Çağrı İşareti Sertifikası kullanılarak onay gerektirir.

en: Is this new certificate for a callsign where you already have a LoTW account, and you want the QSOs for this call to be added to an existing LoTW account?
tr_TR: Bu yeni sertifika, zaten bir LoTW hesabınız olan bir çağrı işareti için mi ve bu çağrı işareti için QSO'ların mevcut bir LoTW hesabına eklenmesini mi istiyorsunuz?

en: If so, choose a callsign below for the primary LoTW account. If not, click 'Finish', and a new LoTW account will be set up for these QSOs.
tr_TR: Eğer öyleyse, birincil LoTW hesabı için aşağıdan bir çağrı işareti seçin. Değilse, 'Bitir' e tıklayın ve bu QSO'lar için yeni bir LoTW hesabı oluşturulacaktır.

en: CAUTION: Mixing QSOs for unrelated callsigns into one LoTW account can cause issues with handling awards.
tr_TR: DİKKAT: İlişkisiz çağrı işaretleri için QSO'ları tek bir LoTW hesabında birleştirmek, ödül işlemlerinde sorunlara neden olabilir.

en: The callsign is too long. Only %d characters are allowed.
tr_TR: Çağrı İşareti çok uzun. Sadece %d karaktere izin verilmektedir.

en: You must enter a valid call sign.
tr_TR: Geçerli bir çağrı işareti girin.

en: You must select a DXCC entity.
tr_TR: Geçerli bir DXCC girdisi girin.

en: QSO begin date: You must choose proper values for Year, Month and Day.
tr_TR: QSO Başlangıç tarihi. Yıl, Ay ve Gün bilgilerini doğru giriniz.

en: QSO end date: You must either choose proper values for Year, Month and Day or leave all three blank.
tr_TR: QSO  bitiş  tarihi. Yıl, Ay ve Gün bilgilerini doğru giriniz, ya da üçünü de boş bırakınız.

en: QSO end date cannot be before QSO begin date.
tr_TR: QSO bitiş tarihi, başlangıç tarihinden önce olamaz.

en: The date of your first QSO is before the first valid date (%hs) of the selected DXCC Entity %hs
tr_TR: İlk QSO'nuzun tarihi  geçerli bu girdi için geçerli ilk qso tarihinden (%hs) öncedir.  %hs

en: The date of your first QSO is after the last valid date (%hs) of the selected DXCC Entity %hs
tr_TR: İlk QSO tarihiniz son geçerli QSO tarihinden (%hs)  öncedir. %hs

en: The date of your last QSO is before the first valid date (%hs) of the selected DXCC Entity %hs
tr_TR: İlk QSO'nuzun tarihi  geçerli bu girdi için geçerli ilk qso tarihinden (%hs) öncedir.  %hs

en: The date of your last QSO is after the last valid date (%hs) of the selected DXCC Entity %hs
tr_TR: Son QSO tarihiniz son geçerli QSO tarihinden (%hs)  öncedir. %hs

en: US 1x1 callsigns must start with W, K, or N
tr_TR: ABD 1x1 çağrı işaretleri W, K veya N ile başlamalıdır

en: US 1x1 callsigns must have a number as the second character
tr_TR: ABD 1x1 çağrı işaretlerinin ikinci karakteri bir sayı olmalıdır

en: US 1x1 callsigns must end in letters A-Z excluding 'X'
tr_TR: ABD 1x1 çağrı işaretleri 'X' hariç A-Z harfleri ile bitmelidir

en: US 1x1 callsign requests must provide an end date
tr_TR: ABD 1x1 çağrı işareti istekleri bir bitiş tarihi belirtmelidir

note: TRANSLATORS: first argument is callsign (%s), second is the related DXCC entity name (%hs)
en: You have an overlapping Certificate for %s (DXCC=%hs) having QSO dates:
tr_TR: %s için çakışan QSO tarihleri sahip bir sertifika var (DXCC =%hs)

note: TRANSLATORS: here "to" separates two dates in a date range
en:  to
tr_TR:  kime

en: You have already requested a Callsign Certificate for %s and can not request another until that request has been processed by LoTW Staff.
tr_TR: %s için zaten bir sertifika isteği yapmışsınız. LOTW görevlileri tarafından işleme alınana kadar yenisi için istek yapamazsınız.

en: Please wait until you receive an e-mail bearing your requested Callsign Certificate.
tr_TR: Lütfen  istediğiniz çağrı işaretine ait Sertifika dosyası e-postası gelene kadar bekleyiniz.

en: If you are sure that the earlier request is now invalid you should delete the pending Callsign Certificate for %s.
tr_TR: Önceki isteğin artık geçersiz olduğundan eminseniz %s için bekleyen Callsign sertifikasını silmeniz gerekir.

en: You have already requested more than three Callsign Certificates for %s in the past 24 hours. You should submit a request only once, then wait for that request to be processed by LoTW Staff. This may take several business days.
tr_TR: Son 24 saat içinde %s için zaten üçten fazla Çağrı İşareti Sertifikası talep ettiniz. Talebinizi yalnızca bir kez göndermeli ve ardından LoTW ekibinin bu talebi işlemesini beklemelisiniz. Bu işlem birkaç iş günü sürebilir.

en: You cannot request a Callsign Certificate for a former callsign unless you hold a valid Callsign Certificate to be used to verify that request.
tr_TR: Geçmiş bir çağrı işareti için Çağrı İşareti Sertifikası talep edemezsiniz, unless geçerli bir Çağrı İşareti Sertifikasına sahip olup bu talebi doğrulamak için kullanabiliyorsanız.

en: The callsign %s is not currently registered in the FCC ULS database.
    If this is a newly registered call, you must wait at least one business day for it to be valid. Please enter a currently valid callsign.
tr_TR: Çağrı işareti %s şu anda FCC ULS veritabanında kayıtlı değildir.
    Eğer bu yeni kayıtlı bir çağrı işaretiyse, geçerli olması için en az bir iş günü beklemeniz gerekmektedir. Lütfen geçerli bir çağrı işareti girin.

en: If you are using a US callsign outside of the US persuant to CEPT, IARP or other Reciprocity arrangements, FCC rules require you to be a US Citizen.
tr_TR: Eğer CEPT, IARP veya diğer karşılıklı tanıma anlaşmaları kapsamında ABD dışında bir ABD çağrı işareti kullanıyorsanız, FCC kurallarına göre ABD vatandaşı olmanız gerekmektedir.

en: Warning
tr_TR: Uyarı

en: You cannot select DXCC Entity NONE as you must sign any request for entity NONE and you have no valid Callsign Certificates that you can use to sign this request.
tr_TR: Girdi için herhangi bir istek sertifikası  gerekir ve bu isteği imzalamak için kullanabileceğiniz geçerli bir çağrı işareti sertifikanız yok. Bu sebeple DXCC için NONE seçemezsiniz.

en: TQSL Error
tr_TR: TQSL hatası

en: You have selected DXCC Entity NONE
tr_TR: DXCC girdisini YOK olarak seçtiniz

en: QSO records signed using the Certificate will not be valid for DXCC award credit (but will be valid for other applicable awards). If the Certificate is to be used for signing QSOs from maritime/marine mobile, shipboard, or air mobile operations, that is the correct selection. Otherwise, you probably should use the "Back" button to return to the DXCC page after clicking "OK"
tr_TR: Sertifika kullanılarak imzalanan QSO kayıtları DXCC ödül kredisi için geçerli olmayacaktır (Ancak yürürlükteki diğer ödüller için geçerli olacaktır). Sertifika, deniz/deniz mobil, veya hava mobil operasyonlardan QSO 'yu imzalamak için kullanılırsa, bu doğru seçimdir. Aksi takdirde,   "Tamam " tıklandıktan sonra DXCC sayfasına dönmek için  "Gerik " düğmesini kullanmalısınız

en: TQSL Warning
tr_TR: TQSL Uyarı

en: You cannot request a certificate for a 1x1 callsign as you must sign those requests, but you have no valid Callsign Certificates that you can use to sign this request.
tr_TR: 1x1 çağrı işareti için istek yapamazsınız. Çünkü bu işlem için geçerli bir sertifikanız bulunmamaktadır.

en: You cannot request a certificate for a portable callsign as you must sign those requests, but you have no valid Callsign Certificates that you can use to sign this request.
tr_TR: Portable çağrı işareti için sertifika talep edemezsiniz çünkü bu istekleri imzalamanız gerekiyor, ancak bu isteği imzalamak için kullanabileceğiniz geçerli bir Çağrı İşareti Sertifikasına sahip değilsiniz.

en: You have chosen a QSO end date for this Callsign Certificate. The 'QSO end date' should ONLY be set if that date is the date when that callsign's license expired or the license was replaced by a new callsign.
tr_TR: Bu Callsign sertifikası için bir QSO bitiş tarihi seçtiniz. ' QSO bitiş tarihi ' yalnızca bu tarih, amatör lisansının süresi dolduğunda veya lisans yeni bir çağrı işareti ile  değiştirildiğinde ayarlanmalıdır.

en: If you set an end date, you will not be able to sign QSOs past that date, even if the Callsign Certificate itself is still valid.
tr_TR: Bir bitiş tarihi girerseniz,  sertifika geçerli olsa bile bu tarihten sonra yeni QSO ekleyemezsiniz.

en: If you still hold this callsign (or if you plan to renew the license for the callsign), you should not set a 'QSO end date'.
tr_TR: Eğer hala bu çağrı işaretini kullanıyorsanız, "QSO Bitiş Tarihi" girmemeniz gerekmektedir.

en: Do you really want to keep this 'QSO end date'?
tr_TR: Bu "QSO bitiş tarihi"'ni saklamak istiyor musunuz?

en: You must enter your name
tr_TR: Adınızı girmelisiniz

en: You must enter your address
tr_TR: Adresinizi girmelisiniz

en: You must enter your city
tr_TR: Şehrinizi girmelisiniz

en: This address must match the FCC ULS database.
    If this address information is incorrect, please correct your FCC record.
tr_TR: Bu adres FCC ULS veritabanı ile uyumlu olmalıdır.
    Eğer adres bilgisi yanlış ise, lütfen FCC kaydınızı güncelleyin.

en: You must enter a valid email address
tr_TR: Geçerli bir e-posta adresi girmelisiniz

en: The two copies of the passphrase do not match.
tr_TR: İki şifre birbirine uymamaktadır.

en: Click 'Finish' to complete this Callsign Certificate request.
tr_TR: Çağrı adı Sertifika isteğinizi "Bitir" e basarak tamamlayınız.

en: Please select a Callsign Certificate for the account where you would like the QSOs to be stored
tr_TR: Lütfen QSO'ların saklanmasını istediğiniz hesap için bir Çağrı İşareti Sertifikası seçin

en: Please select the Callsign Certificate for your current personal callsign to validate your request.
tr_TR: Doğrulama amacıyla, Lütfen şu an kullandığınız çağrı işaretinize ait sertifikayı seçiniz.

en: Please select a Callsign Certificate to validate this request
tr_TR: Lütfen bu isteği doğrulamak için bir Çağrı İşareti Sertifikası seçin

en: QSOs for %hs will be stored in the LoTW account for %s.
tr_TR: %hs için QSO'lar, %s için LoTW hesabında saklanacaktır.

note: TRANSLATORS: This is part of an deleted DXCC entity name
en: DELETED
tr_TR: SİLİNDİ

en: OK
tr_TR: Tamam

en: Cancel
tr_TR: İptal

en: Help
tr_TR: Yardım

en: New passphrase:
tr_TR: Yeni şifre:

en: Enter again to confirm:
tr_TR: Onay için tekrar girin:

en: Passphrase entries do not match
tr_TR: Parolalar uyuşmamaktadır

en: Passphrase confirmed
tr_TR: Parola onaylandı

en: LoTW Username:
tr_TR: LOTW Kullanıcı Adı:

en: LoTW Password:
tr_TR: LOTW Şifre:

en: Import completed successfully
tr_TR: İçe aktarım başarıyla tamamlandı

en: OK to install
tr_TR: Kurmak için Tamam'a basın

en: certificate?
tr_TR: sertifika?

en: Install Certificate
tr_TR: Sertifika Kurulumu

en: This callsign certificate is already installed
tr_TR: Bu çağrı işareti sertifikası zaten kurulu

en: Trusted root certificate
tr_TR: Güvenilir kök sertifikası

en: Certificate Authority certificate
tr_TR: Sertifika Yetkilisi sertifikası

en: Callsign Certificate
tr_TR: Çağrı adı sertifikası

en: Enter a passphrase for this callsign certificate.
tr_TR: Bu sertifika için bir parola giriniz.

en: If you are using a computer system that is shared with others, you should specify a passphrase to protect this certificate. However, if you are using a computer in a private residence no passphrase need be specified.
tr_TR: Bu çağrı işareti sertifikasını bir parola ile koruyabilirsiniz. Eğer bu bilgisayarı başkaları ile ortak kullanıyorsanız, parola kullanmanız tavsiye edilir. Eğer kişisel bilgisayarınız ise, parola kullanmanıza gerek yoktur.

en: This passphrase will have to be entered each time you use this callsign certificate for signing or when saving the key.
tr_TR: Bu şifre her log imzalama işlemi sırasında kullanılacaktır.

en: Leave the passphrase blank and click 'OK' unless you want to use a passphrase.
tr_TR: Eğer parola kullanmak istemiyorsanız, alanı boş bırakıp 'Devam' a basın.

en: New Passphrase
tr_TR: Yeni şifre

en: You will not be able to use this tq6 file to recover your callsign certificate if it gets lost. For security purposes, you should back up your certificate on removable media for safe-keeping.
tr_TR: Kaybolursa, çağrı işareti sertifikanızı kurtarmak için bu TQ6 dosyasını kullanamazsınız. Güvenlik amacıyla, başka bir yerde  sertifikanızı yedeklemeniz gerekir.

en: Would you like to back up your callsign certificate now?
tr_TR: Çağrı adı sertifikanızı şimdi yedeklemek ister misiniz?

en: Callsign Certificate container files (*.p12,*.P12;*.tq6;*.TQ6)|*.p12;*.P12;*.tq6;*.TQ6
tr_TR: Çağrıişareti sertifika depolama dosyaları (*.p12,*.P12;*.tq6;*.TQ6)|*.p12;*.P12;*.tq6;*.TQ6

en: Callsign Certificate container files (*.p12,*.tq6))|*.p12;*.tq6
tr_TR: Çağrıişareti sertifika depolama dosyaları (*.p12,*.tq6))|*.p12;*.tq6

en: |All files (*.*)|*.*
tr_TR: |Tüm dosyalar (*.*)|*.*

en: Select Certificate File
tr_TR: Sertifika dosyasını seçiniz

en: This file is not a valid P12 file
tr_TR: Bu dosya geçerli bir p12 dosyası değildir

en: Loading complete
tr_TR: Yükleme tamamlandı

en: No status information available
tr_TR: Durum bilgisi mevcut değil

en: Enter the passphrase to unlock the .p12 file:
tr_TR: P12 dosyasını açmak için şifre girin:

en: Passphrase error
tr_TR: Şifre hatası

en: Station Locations
tr_TR: İstasyon yeri

en: NONE
tr_TR: YOK

en: UP
tr_TR: YUKARI

en: Call Sign:
tr_TR: Çağrı Adı:

en: UTC Date (YYYY-MM-DD):
tr_TR: UTC Tarih (YYYY-AA-GG):

en: UTC Time (HHMM):
tr_TR: UTC Saat (SSDD):

en: Mode:
tr_TR: Mod:

en: RX Band:
tr_TR: RX Bandı:

en: Frequency (MHz):
tr_TR: Frekans (MHz):

en: RX Frequency (MHz):
tr_TR: RX Frekansı (MHz):

en: Propagation Mode:
tr_TR: Propagasyon Tipi:

en: Satellite:
tr_TR: Uydu:

en: Add QSO
tr_TR: QSO Ekle

en: Delete
tr_TR: Sil

en: QSO Frequency is invalid
tr_TR: Geçersiz QSO Frekansı

en: QSO Data Error
tr_TR: QSO Bilgi Hatası

en: QSO Frequency is out of range for the selected band
tr_TR: QSO frekansı seçilen band için geçerli değil

en: QSO RX Frequency is invalid
tr_TR: Geçersiz QSO RX frekansı

en: QSO RX Frequency is out of range for the selected band
tr_TR: QSO RX frekansı seçilen band için geçerli değil

en: You must select a band or enter a frequency
tr_TR: Ya band seçmeli, ya da frekans girmelisiniz

en: Call Sign cannot be empty
tr_TR: Çağrı Adı boş olamaz

en: 'Satellite' propagation mode selected, so a Satellite must be chosen
tr_TR: Uydu Propagasyon seçildi. Bir uydu seçmelisiniz

en: Satellite choice requires that Propagation Mode be 'Satellite'
tr_TR: Uydu seçeneği, propagasyon modunun da uydu olarak seçilmesini gerektirir.

en: QSO Data: Invalid Mode ignored - %s
tr_TR: QSO Data: Geçersiz Mod Yoksayıldı %s

en: No QSO records
tr_TR: QSO kaydı Bulunamadı

en: Save File
tr_TR: Dosya Kaydet

en: ADIF files (*.adi;*.adif;*.ADI;*.ADIF)|*.adi;*.adif;*.ADI;*.ADIF|All files (*.*)|*.*
tr_TR: ADIF Dosyaları (*.adi;*.adif;*.ADI;*.ADIF)|*.adi;*.adif;*.ADI;*.ADIF|All files (*.*)|*.*

en: ADIF files (*.adi;*.adif)|*.adi;*.adif|All files (*.*)|*.*
tr_TR: ADIF dosyaları (*.adi;*.adif;*.ADI;*.ADIF)|*.adi;*.adif;*.ADI;*.ADIF|All files (*.*)|*.*

en: Wrote %d QSO records to %s
tr_TR: %d QSO kaydı %s  'a yazıldı

en: The file has not been saved. Should the QSOs be saved?
tr_TR: Bu dosya kaydedilmedi.  QSO'lar kaydedilsin mi?

en: Confirm Close
tr_TR: Kapatmayı onaylayın

en: One QSO Record
tr_TR: Bir QSO Kaydı

en: %d QSO Records
tr_TR: %d QSO Kaydı

en: &Properties
tr_TR: &Özellikler

en: Properties
tr_TR: Özellikler

en: Value
tr_TR: Değer

en: Select Station Data
tr_TR: İstasyon Bilgilerini seç

en: Save Station Data
tr_TR: İstasyon Bilgilerini kaydet

en: Enter a name for this Station Location
tr_TR: Bu istasyon için bir isim girin

en: Selected Station Location
tr_TR: Seçili İstasyon Yeri

en: New...
tr_TR: Yeni...

en: Edit...
tr_TR: Değiştir...

en: Delete "
tr_TR: Sil "

en: TQSL Confirm
tr_TR: TQSL Onay

en: Call Sign
tr_TR: Çağrı Adı

en: Province
tr_TR: Eyalet

en: Continent
tr_TR: Kıta

en: CQ Zone
tr_TR: CQ Zonu

en: DXCC Entity
tr_TR: DXCC Girişi

en: Grid Square
tr_TR: Grid Bilgisi

en: ITU Zone
tr_TR: ITU Zonu

en: County
tr_TR: İlçe

en: You have no Station Locations defined.
tr_TR: Tanımlı istasyon yok.

en: You must define at least one Station Location to use for signing.
tr_TR: İmzalama için en az bir istasyon tanımı yapılmalı.

en: Use the "New" Button of the dialog you're about to see to define a Station Location.
tr_TR: Göreceğiniz ekranda "Yeni" düğmesine basıp istasyon lokasyonu belirleyin.

en: Success
tr_TR: Başarılı

en: User Cancelled
tr_TR: Kullanıcı İptal Edildi

en: Upload Rejected
tr_TR: Yükleme başarısız

en: Unexpected LoTW Response
tr_TR: Beklenmedik LOTW Sorunu

en: TQSLLib Error
tr_TR: TQSLLib Hatası

en: Error opening input file
tr_TR: Giriş dosyası açılamıyor

en: Error opening output file
tr_TR: Çıkış dosyası açılamıyor

en: No QSOs to upload
tr_TR: Yüklemek için herhangi bir QSO yok

en: Some QSOs not processed
tr_TR: Bazı QSOlar işlenmedi

en: Command Syntax Error
tr_TR: Komut yazım hatası

en: LoTW Connection Failed
tr_TR: LOTW ye bağlanılamadı

en: Unknown
tr_TR: Bilinmiyor

en: The TQSL upload tracking database is locked
tr_TR: TQSL yükleme izleme veritabanı kilitli

en: Previously signed QSOs were detected
tr_TR: Daha önce imzalanmış QSOs tespit edildi

en: Incorrect passphrase when importing P12 file
tr_TR: P12 dosyası içe aktarılırken yanlış şifre girildi

en: Final Status: %hs (%d)
tr_TR: Son Durum: %hs (%d)

note: TRANSLATORS: this is followed by the callsign and entity name
en: Enter the passphrase to unlock the callsign certificate for %hs -- %hs
    (This is the passphrase you made up when you installed the callsign certificate.)
tr_TR: Sertifikayı açmak için şifreyi giriniz. %hs -- %hs
    (Bu şifre sertifikayı kurarken kullandığınız şifredir.)

en: Enter passphrase
tr_TR: Parola girin

en: Signing QSO Data
tr_TR: QSO Bilgisini imzalıyor

en: Converting
tr_TR: Çeviriyor

en: to TQSL format
tr_TR: tQSL formatına

en: Uploading Signed Data
tr_TR: İmzalanmış bilgiler gönderiliyor

en: Uploading signed log data...
tr_TR: İmzalanmış log bilgileri gönderiliyor...

en: QSO Date Range
tr_TR: QSO Tarih aralığı

en: You may set the starting and/or ending QSO dates in order to select QSOs from the input file.
tr_TR: Giriş dosyasından QSO 'ları seçmek için başlangıç ve/veya bitiş QSO tarihlerini ayarlayabilirsiniz.

en: QSOs prior to the starting date or after the ending date will not be signed or included in the output file.
tr_TR: QSOs başlangıç tarihinden önce veya bitiş tarihinden sonra imzalanmaz veya çıktı dosyasına dahil edilmez.

en: You may leave either date (or both dates) blank.
tr_TR: Tek veya her iki tarihi de boş bırakabilirsiniz.

en: Start Date (YYYY-MM-DD)
tr_TR: Başlangıç Tarihi (YYYY-AA-GG)

en: End Date (YYYY-MM-DD)
tr_TR: Bitiş Tarihi (YYYY-AA-GG)

en: Start date is invalid
tr_TR: Başlangıç tarihi geçersiz

en: End date is invalid
tr_TR: Bitiş tarihi geçersiz

en: Previously Signed QSOs Detected
tr_TR: Daha önce imzalanmış QSOs tespit edildi

en: This log contains %d QSO(s) which appear to have been previously signed for upload to LoTW, and no new QSOs.
tr_TR: Bu kayıt, daha önce LoTW'ye yüklenmek üzere imzalanmış gibi görünen %d QSO içermektedir ve yeni QSO bulunmamaktadır.

en: Click 'Cancel' to abandon processing this log file (Recommended).
tr_TR: Bu log dosyasının işlenmesini durdurmak için "İPTAL" e basın (Tavsiye edilir)

en: Click 'Re-Upload QSOs' to re-process this log while allowing previously signed QSOs.
tr_TR: Daha önce imzalanmış QSOs'na izin vererek bu kaydı yeniden işlemek için 'QSOs'u Yeniden Yükle'ye tıklayın.

en: This log contains %d QSO(s) which appear to have been previously signed for upload to LoTW, and %d QSOs which are new.
tr_TR: Bu kayıt, daha önce LoTW'ye yüklenmek üzere imzalanmış gibi görünen %d QSO ve yeni olan %d QSO içermektedir.

en: Click 'New QSOs Only' to sign normally, without the previously signed QSOs (Recommended).
tr_TR: Daha önce imzalanmış QSOs olmadan normal şekilde imzalamak için 'Sadece Yeni QSOs' seçeneğine tıklayın (Tavsiye edilir).

en: Click 'Cancel' to abandon processing this log file.
tr_TR: Bu log dosyasının işlenmesini durdurmak için "İPTAL" e basın .

en: This log contains %d QSO(s) which appear to have been previously signed for upload to LoTW, and one QSO which is new.
tr_TR: Bu kayıt, daha önce LoTW'ye yüklenmek üzere imzalanmış gibi görünen %d QSO ve bir yeni QSO içermektedir.

en: The log file you are uploading using your QSO Logging system consists entirely of previously uploaded QSOs that create unnecessary work for LoTW. There may be a more recent version of your QSO Logging system that would prevent this. Please check with your QSO Logging system's vendor for an updated version.
tr_TR: Yükleyeceğiniz log dosyası, tamamen daha önceden yüklenmiş loglardan oluşmaktadır. Bu durum LOTW sunucularında ilave yüke neden olmaktadır.  Log programınızın ayarlarını ya da güncellemesinin olup olmadığını kontrol ederek bu durumu düzeltiniz.

en: In the meantime, please note that some loggers may exhibit strange behavior if an option other than 'Re-Upload QSOs' is clicked. Choosing 'Cancel' is usually safe, but a defective logger not checking the status messages reported by TrustedQSL may produce strange (but harmless) behavior such as attempting to upload an empty file or marking all chosen QSOs as 'sent'
tr_TR: Bazı log programları 'QSO'ları Yeniden Yükle' seçeneği yüzünden garip davranışlarda bulunabilir. Eski programlar TrustedQSL programının çıktılarını kontrol etmiyorsa, loğları yüklenmiş olarak gösterebilir Ya da boş dosya yükleyebilir. Bu yüzden eski prgramlarda 'İptal' seçeneği de güvenle kullanılabilir

en: The log file you are uploading using your QSO Logging system includes some previously uploaded QSOs that create unnecessary work for LoTW. There may be a more recent version of your QSO Logging system that would prevent this. Please check with your QSO Logging system's vendor for an updated version.
tr_TR: Yüklemekte olduğunuz log dosyası daha önceden yüklenmiş bazı loglar içermektedir.

en: In the meantime, please note that some loggers may exhibit strange behavior if an option other than 'Re-Upload QSOs' is clicked. 'New QSOs Only' is recommended, but a logger that does its own upload tracking may incorrectly set the status in this case. A logger that doesn't track uploads should be unaffected by choosing 'New QSOs Only' and if it tracks 'QSO sent' status, will correctly mark all selected QSOs as sent - they are in your account even though they would not be in this specific batch
tr_TR: Bazı log programları 'Sadece Yeni QSO'ları yükle' seçeneği yüzünden garip davranışlarda bulunabilir. Eski programlar TrustedQSL programının çıktılarını kontrol etmiyorsa, loğları yüklenmiş olarak gösterebilir Ya da boş dosya yükleyebilir. Bu yüzden eski prgramlarda 'İptal' seçeneği de güvenle kullanılabilir

en: Choosing 'Cancel' is usually safe, but a defective logger not checking the status messages reported by TrustedQSL may produce strange (but harmless) behavior such as attempting to upload an empty file or marking all chosen QSOs as 'sent'
tr_TR: Emin olmadığınız durumlarda "İPTAL" seçeneğini seçiniz

en: New QSOs Only
tr_TR: Sadece Yeni QSO'ları Yükle

en: Re-Upload QSOs
tr_TR: QSO'Ları Yeniden Yükle

en: The only reason to re-sign previously signed QSOs is if a previous upload was not processed by LoTW, either because it was never uploaded, or there was a server failure
tr_TR: Daha önce imzalanmış QSOs'u yeniden imzalamanın tek nedeni, önceki yüklemenin LoTW tarafından işlenmemiş olmasıdır; bu, yükleme yapılmamışsa veya bir sunucu hatası nedeniyle işlem yapılmamışsa geçerlidir

en: Are you sure you want to proceed? Click 'No' to review the choices
tr_TR: Devam etmek istiyor musunuz? Tekrar incelemek için 'Hayır' seçin

en: Are you sure?
tr_TR: Emin misiniz?

en: Errors Detected
tr_TR: Hata  Tespit edildi

en: Ignore
tr_TR: Yoksay

en: Your custom mode map %s conflicts with the standard mode definition for %hs and was deleted.
tr_TR: Yaratılan özel mod dosyasu %s standart mod %hs ile çakıştığından silinmiştir.

en: Error renaming backup file %s: %hs
tr_TR: Yedekleme dosyası adı değiştiriliyor %s: %hs

en: Checking for TQSL updates...
tr_TR: TQSL Güncellemeler Kontrol Ediliyor...

en: Sign and &upload ADIF or Cabrillo File...
tr_TR: ADIF veya Cabrillo Dosyasını imzala ve yükle.

en: &Sign and save ADIF or Cabrillo file...
tr_TR: ADIF veya Cabrillo Dosyasını &İmzala ve Kaydet.

en: &Test Signing an ADIF or Cabrillo file...
tr_TR: &Yedek İstasyon Konumları, Sertifikalar ve Tercihler...

en: &Backup Station Locations, Certificates, and Preferences...
tr_TR: &Lokasyon, Sertifika ve Özellikleri &Yedekle...

en: &Restore Station Locations, Certificates, and Preferences...
tr_TR: &Lokasyon, Sertifika ve Özellikleri &Yedekle...

en: Create &New ADIF file...
tr_TR: Yeni ADIF dosyası yarat.

en: &Edit existing ADIF file...
tr_TR: &Mevcut ADIF dosyalarını &düzenle.

en: &Preferences...
tr_TR: &Özellikler.

en: Display or Modify &Preferences...
tr_TR: Özellikleri Görüntüle/Değiştir.

en: Language
tr_TR: Dil

en: Dia&gnostic Mode
tr_TR: Tanı(Diagnostic)  Modu

en: &Display Station Location Properties
tr_TR: İstasyon Lokasyon bilgilerini göster

en: &Edit Station Location
tr_TR: İstasyon Yeri &Güncelle

en: &Add Station Location
tr_TR: İstasyon Yeri &Ekle

en: &Restore a Deleted Station Location
tr_TR: Silinmiş Bir İstasyon Yeri kurtar

en: &Contents
tr_TR: &İçerik

en: Display &Documentation
tr_TR: Dokümantasyonu Göster

en: Check for &Updates...
tr_TR: &Güncellemeleri Kontrol Et.

en: Synchronize upload data with LoTW...
tr_TR: Yükleme verilerini LoTW ile senkronize et...

en: &About
tr_TR: &Hakkında

en: &File
tr_TR: &Dosya

en: &Station Location
tr_TR: &İstasyon Yeri

en: Callsign &Certificate
tr_TR: Çağrı adı ve &Sertifika

en: &Help
tr_TR: &Yardım

en: Log Operations
tr_TR: Log İşlemleri

en: Status Log
tr_TR: Durum Kaydı

en: Sign a log and upload it automatically to LoTW
tr_TR: Bir log dosyasını imzalayıp, otomatik olarak LOTW'ye yükleyin

en: Sign a log and save it for uploading later
tr_TR: Bir log dosyasını imzalayıp, daha sonra yüklemek için kaydedin

en: Create an ADIF file for signing and uploading
tr_TR: İmzalamak ve yüklemek için Bir ADIF dosyası yaratın

en: Log in to the Logbook of the World Site
tr_TR: LOTW Web sitesine Giriniz

en: Select a Station Location to process
tr_TR: İlerlemek için İstasyon Yeri Seç

en: Create a new Station Location
tr_TR: Yeni İstasyon Yeri Oluştur

en: Edit a Station Location
tr_TR: İstasyon Yeri Güncelle

en: Delete a Station Location
tr_TR: İstasyon Yeri Sil

en: Display Station Location Properties
tr_TR: İlerlemek için Çağrı Adı Sertifikası Göster

en: Select a Callsign Certificate to process
tr_TR: İlerlemek için Çağrı Adı Sertifikası Seç

en: Load a Callsign Certificate
tr_TR: Çağrı Adı Sertifikası Yükle

en: Save a Callsign Certificate
tr_TR: Çağrı Adı Sertifikası Kaydet

en: Renew a Callsign Certificate
tr_TR: Çağrı Adı Sertifikası Yenile

en: Display a Callsign Certificate's Properties
tr_TR: Sertifika ve Özellikleri göster

en: Add Station Location
tr_TR: İstasyon Konumunu Ekle

en: About
tr_TR: Hakkında

en: Log File
tr_TR: Log Dosyası

en: Error opening diagnostic log %s: %hs
tr_TR: Diagnostic log dosyasını açarken hata:  %s: %hs

en: Log File Error
tr_TR: Log Dosyası Hatası

note: TRANSLATORS: uncommon error - error in a station location, followed by the ignore message that follows.
en: The invalid data was ignored.
tr_TR: Geçersiz bilgi yok sayıldı.

en: Location data error
tr_TR: Lokasyon Data hatası

en: Edit Station Location : %hs - %s
tr_TR: İstasyon Yeri güncelle: %hs - %s

en: Edit Station Location
tr_TR: İstasyon Yeri güncelle

en: Close
tr_TR: Kapat

en: Open File
tr_TR: Dosya Aç

en: The vuccgrids.dat configuration file is missing or damaged. VUCC grid validation has been disabled.
tr_TR: vuccgrids.dat yapılandırma dosyası eksik veya hasarlı. VUCC grid doğrulaması devre dışı bırakıldı.

en: Please choose a callsign for this Station Location
tr_TR: Bu istasyon lokasyonu için bir çağrı işareti seçin

en: Select Callsign
tr_TR: Çağrı Adını Seçin

en: There are no valid callsign certificates for callsign
tr_TR: Bu çağrı işareti için geçerli sertifika dosyası bulunamadı

en: in entity
tr_TR: DXCC Girdisi

en: Signing aborted.
tr_TR: İmzalama işlemi iptal edildi.

en: Signing using Callsign %hs, DXCC Entity %hs
tr_TR: %hs Çağrı adı ile, %hs DXCC bilgisi ile imzalanıyor

en: Another copy of TQSL is signing a log
tr_TR: Başka bir TQSL kopyası bir kaydı imzalıyor

en: TQSL must wait for other running copies of TQSL to exit before signing ...
tr_TR: TQSL, imzalamadan önce diğer çalışan TQSL kopyalarının çıkmasını beklemelidir...

en: Aborting due to user cancelling
tr_TR: Kullanıcı iptali nedeniyle işlemi sonlandırılıyor

en: Cancelled
tr_TR: İptal edildi

en: QSOs: %d
tr_TR: QSO: %d

en: Previously Signed: %d
tr_TR: Daha önce İmzalanmış: %d

en: Errors: %d
tr_TR: Hata: %d

en: Previously signed: %d
tr_TR: Daha önce İmzalanmış: %d

en: This log has too many previously uploaded QSOs. Please only upload new QSOs or break the log into smaller pieces (50,000 QSOs or less).
tr_TR: Bu kayıtta çok fazla daha önce yüklenmiş QSO bulunuyor. Lütfen yalnızca yeni QSOs yükleyin veya kaydı daha küçük parçalara ayırın (50.000 QSO veya daha az).

en: on line %d
tr_TR: satır no %d 'de

en: Your QTH Details changed for this QSO.
    
    Originally these were: %s
    Now they are:%s
    
    Please verify that you intended to change this QSO!
tr_TR: Bu görüşme için QTH bilgileriniz değişmiştir.
    
    Orijinal hali: %s
    Şu anda:%s
    
    Lütfen bu değişikliği teyit edin!

en: Click 'Ignore' to continue signing this log while ignoring errors.
tr_TR: Hataları yoksayıp devam etmek için 'YOKSAY' a basınız.

en: Click 'Cancel' to abandon signing this log.
tr_TR: İmzalamaktan vazgeçmek için 'İPTAL' e basınız.

en: Signing cancelled
tr_TR: İmzalama işlemi iptal edildi

en: Duplicate QSO detected
tr_TR: Yinelenen QSO tespit edildi

en: Signing aborted
tr_TR: İmzalama işlemi iptal edildi

en: Signing aborted due to errors
tr_TR: İmzalama işlemi hatalar yüzünden iptal edildi

en: %s: %d QSOs were outside the selected date range
tr_TR: %s: %d QSO seçilen tarih aralığının dışında

en: All QSOs are previously signed; aborted
tr_TR: Tüm QSOs daha önce imzalanmış; işlem iptal edildi

en: %d of %d QSOs are previously signed; aborted
tr_TR: %d'si %d QSO'nun daha önce imzalanmış; işlem iptal edildi

en: %s: %d QSO records were previously signed
tr_TR: %s: %d QSO kaydı daha önce imzalanmış

en: Invalid contact - QSO does not specify a Callsign
tr_TR: Geçersiz kayıt. QSO'nun  Çağrı adı bilgisi yok

en: Invalid contact - QSO does not specify a band or frequency
tr_TR: Geçersiz kayıt. QSO'nun band veya frekans bilgisi yok

en: Invalid contact - QSO does not specify a mode
tr_TR: Geçersiz kayıt. QSO'nun mod bilgisi yok

en: Invalid contact - QSO does not specify a date
tr_TR: Geçersiz kayıt. QSO'nun tarih bilgisi yok

en: Invalid contact - QSO does not specify a time
tr_TR: Geçersiz kayıt. QSO'nun saat bilgisi yok

en: This callsign certificate is already active and cannot be restored.
tr_TR: Bu Sertifika zaten aktifleştirilmiş. Tekrar geri yüklenemez.

en: Unable to open %s for output
tr_TR: Çıktı için  %s açılamıyor

en: No records output
tr_TR: Yüklenecek kayıt yok

en: %s: wrote %d records to %s
tr_TR: %s: wrote %d  %s 'ya

en: %s is ready to be emailed or uploaded.
tr_TR: %s e-posta ile göndermeye veya yüklemeye hazırdır.

en: Note: TQSL assumes that this file will be uploaded to LoTW.
tr_TR: Not: TQSL dosyanın LOTW ye yükleneceğini öngörmektedir.

en: Resubmitting these QSOs will cause them to be reported as already signed.
tr_TR: Bu QSOs'u yeniden göndermek, onların zaten imzalanmış olarak raporlanmasına neden olacaktır.

en: To submit the signed log file to LoTW:
    1. Move the signed log file to a computer with internet access
    2. Log in to your LoTW Web Account
    3. Select the Upload File tab
    4. Click the Choose File button, and select the signed log file you created (%s)
    5. Click the Upload file button
    
    Alternatively, you can attach the signed log file to an email message, and send the message to lotw-logs@arrl.org
tr_TR: İmzalanmış dosyaları LoTW'ye yüklemek için:
    1.İmzalanmış dosyaları internet bağlantısı olan bir bilgisayara aktarın.
    2. LoTW web sayfasına hesabınızla giriş yapın.
    3. Dosya yükleme tabına geçin (Upload File)
    4. Dosya Seç (Choose File)'ı seçin ve buradan imzalanmış log dosyanızı (%s) işaretleyin.
    5. Yükle (upload) 'a basın
    
    Alternatif olarak imzalanmış dosyanızı lotw-logs@arrl.org adresine email olarak gönderebilirsiniz

en: Note: TQSL has not recorded signing these QSOs. You can submit this log file to LoTW or discard it.
tr_TR: Not: TQSL, bu QSOs'u imzaladığını kaydetmemiştir. Bu kayıt dosyasını LoTW'ye gönderebilir veya silebilirsiniz.

en: Unable to open log file %hs: %hs
tr_TR: Kayıt dosyası %hs açılamıyor: %hs

en: Unable to open ca-bundle.crt. Your TQSL installation is incomplete
tr_TR: Ca-bundle.crt dosyası açılamadı. TQSL kurulumu tamamlanamadı

en: Error: Could not upload file (CURL Init error)
tr_TR: Curl Hatası. Dosya yüklenemiyor

en: Error: Could not open file %s: %m (CURL Init error)
tr_TR: Hata: %s dosyası açılamadı: %m (CURL Başlatma hatası)

en: Error: out of memory (CURL Init error)
tr_TR: Hata: Bellek yetersiz (CURL Başlatma hatası)

en: Attempting to upload one QSO
tr_TR: Bir QSO yüklenmeye çalışılıyor

en: Attempting to upload %d QSOs
tr_TR: %d QSO yüklenmeye çalışılıyor

en: Attempting to upload %s
tr_TR: %s yüklenmeye çalışılıyor

en: Uploading Callsign Certificate
tr_TR: Sertifika yükleniyor

en: Uploading Callsign Certificate Request...
tr_TR: Sertifika isteği yükleniyor...

en: Could not spawn upload thread!
tr_TR: Yükleme programı durdurulamadı!

en: %s: Log uploaded successfully with result:
    
    %s
tr_TR: %s: Kayıt başarıyla yüklendi
    
    %s

en: After reading this message, you may close this program.
tr_TR: Bu mesajı gördükten sonra programı kapatabilirsiniz.

en: %s uploaded with result:
    
    %s
tr_TR: %s yüklendi:
    
    %s

en: %s Uploaded with result:
    
    %s
tr_TR: %s Yüklendi:
    
    %s

en: %s: Log uploaded successfully
tr_TR: %s: log yüklendi

en: %s uploaded successfully
tr_TR: %s başarıyla yüklendi

en: %s: %s upload was rejected with result "%s"
tr_TR: %s: %s yükleme başarısız: "%s"

en: %s: %s upload was rejected
tr_TR: %s: %s yükleme reddedildi

en: %s: Got an unexpected response on %s upload!
    %s
    Maybe the site is down?
tr_TR: %s: %s yüklemesinde beklenmedik bir yanıt alındı!
    %s
    Belki de site kapalıdır?

en: %s: Unable to upload - either your Internet connection is down or LoTW is unreachable.
tr_TR: %s: Yükleme Yapılamadı.  Internet sorunu ya da LOTW sitesinde Problem var.

en: Please try uploading the %s later.
tr_TR: %s yüklemeyi daha sonra tekrar deneyin.

en: %s: Unable to upload. The network is down or the LoTW site is too busy.
tr_TR: %s: Yükleme Yapılamadı.  Internet sorunu ya da LOTW sitesinde Problem var.

en: %s: Unable to connect to the upload site.
tr_TR: %s: yükleme sunucusuna bağlanılamadı.

en: %s: Upload cancelled
tr_TR: %s: yükleme iptal edildi

en: %s: Couldn't upload the file: CURL returned "%hs" (%hs)
tr_TR: %s: Dosya yüklenemedi. CURL şu hata mesajını döndü:  "%hs" (%hs)

en: Your upload appears to have failed. Should TQSL try again?
tr_TR: Güncelleme başarısız. Tekrar deneyelim mi?

en: Retry?
tr_TR: TEKRAR?

en: There are no callsign certificates for callsign %hs. This station location cannot be edited.
tr_TR: %hs çağrı işareti için sertifika dosyası bulunmuyor. İstasyon lokasyonu değiştirilemez.

en: No Certificate
tr_TR: Sertifika yok

en: There are no current callsign certificates for callsign %hs. This station location cannot be used to sign a log file.
tr_TR: %hs çağrı işareti için sertifika dosyası bulunmuyor. Bu istasyon için log imzalama işlemi yapılamaz.

en: There is a newer callsign certificate for callsign %hs. This station location cannot be used to sign a log file until the new certificate is installed.
tr_TR: %hs çağrıadı için yeni bir sertifika bulunmaktadır. Bu istasyon lokasyonu yeni sertifika kurulana kadar kullanılamaz.

en: The callsign certificate for callsign %hs has expired. This station location cannot be used to sign a log file until a valid callsign certificate is installed.
tr_TR: %hs çağrıadı süresi dolmuştur. Bu istasyon lokasyonu geçerli bir  sertifika kurulana kadar kullanılamaz.

en: Station Location data error
tr_TR: İstasyon Lokasyon Hatası

en: This should be corrected before signing a log file.
tr_TR: Log dosyası imzalanmadan bu problemin düzeltilmesi gerekmektedir.

en: TQSL Update Available
tr_TR: TQSL Güncellemesi Mevcut

en: A new TQSL release (V%s) is available!
tr_TR: Yeni TQSL sürümü (V%s) mevcut!

en: An updated TrustedQSL configuration file (V%s) is available!
    The configuration file installs definitions for entities, modes, etc.
tr_TR: Güncel TrustedQSL konfigürasyon dosyası (V%s) var!
    Konfigurasyon dosyası, yeni modlar, DXCC girdileri gibi bilgileri içerir.

en: Download from:
tr_TR: Buradan İndir:

en: More details at:
tr_TR: Detaylar için:

en: Click 'OK' to install the new version of TQSL, or Cancel to ignore it.
tr_TR: TQSL güncellemesi için 'TAMAM' a  veya iptal etmek için 'İPTAL' e basın.

en: Click 'OK' to install the new configuration file, or Cancel to ignore it.
tr_TR: Konfigurasyon güncellemesi için 'TAMAM' a  veya iptal etmek için 'İPTAL' e basın.

en: Can't open new configuration file %s: %hs
tr_TR: Yeni konfigürasyon dosyası açılamıyor %s: %hs

en: Error writing new configuration file %s: %hs
tr_TR: Yeni konfigürasyon dosyası yazılamıyor %s: %hs

en: Configuration file successfully updated
tr_TR: Konfigurasyon güncellemesi tamamlandı

en: Update Completed
tr_TR: Güncelleme tamamlandı

en: Unable to update - either your Internet connection is down or LoTW is unreachable.
tr_TR: Güncellemeler kontrol edilemedi.  Internet sorunu ya da LOTW sitesinde Problem var.

en: Please try again later.
tr_TR: Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

en: Unable to update. The network is down or the LoTW site is too busy.
tr_TR: Güncelleme başarısız. Ağ bağlantısı yok , ya da LOTW sitesi meşgul.

en: Unable to connect to the update site.
tr_TR: Güncelleme sunucusuna bağlanırken sorun oluştu.

en: Error downloading new configuration file:
tr_TR: Konfigurasyon dosyası indirirken sorun oluştu:

en: Update
tr_TR: Güncelle

en: Can't open TQSL update file %s: %hs
tr_TR: TQSL güncelleme dosyası açılamıyor. %s: %hs

en: Error downloading new file:
tr_TR: Yeni dosya indirme hatası:

en: Error checking for expired callsign certificates:
tr_TR: Süresi biten sertifikaları kontrol hatası:

en: Check Error
tr_TR: Kontrol Hatası

en: The certificate for %hs expires in %d days.
tr_TR: %hs  için sertifika süresi  %d gün içinde doluyor.

en: The certificate for %hs expires in %d days
tr_TR: %hs  için sertifika süresi  %d gün içinde doluyor

en: Do you want to renew it now?
tr_TR: Şimdi yenilemek ister misiniz?

en: Certificate Expiring
tr_TR: Sertifika süreniz doluyor

en: A new TQSL release (V%s) is available.
tr_TR: YeniTQSL sürümü (V%s) mevcut.

en: A new TrustedQSL configuration file (V%s) is available.
tr_TR: Yeni bir  TrustedQSL konfigürasyon dosyası (V%s) mevcut.

en: Your system is up to date
tr_TR: Sisteminiz güncel

en: TQSL Version %hs and Configuration Data Version %s
tr_TR: TQSL Versiyonu %hs ve KOnfigurasyon Data Versiyonu %s

en: are the newest available
tr_TR: en yeni sürüm

en: No Updates
tr_TR: Güncelleme yok

en: Unable to check for updates - either your Internet connection is down or LoTW is unreachable.
tr_TR: Güncellemeler kontrol edilemedi.  Internet sorunu ya da LOTW sitesinde Problem var.

en: Unable to check for updates. The network is down or the LoTW site is too busy.
tr_TR: Güncellemeler kontrol edilemedi.  Internet sorunu ya da LOTW sitesinde Problem var.

en: Error downloading new version information:
tr_TR: Yeni versiyon bilgisi indirilemedi:

en: Error downloading update version information:
tr_TR: Güncelleme versiyon bilgisi yüklenirken hata oluştu:

en: You can not synchronize with LoTW more than once per day
tr_TR: LoTW ile günde birden fazla kez senkronizasyon yapamazsınız

en: Another copy of TQSL is busy
tr_TR: TQSL'in başka bir kopyası çalışıyor

en: TQSL must wait for other running copies of TQSL to exit before synchronizing ...
tr_TR: Senkronizasyon yapmadan önce TQSL, çalışan diğer TQSL kopyalarının kapanmasını beklemelidir...

en: LoTW Login
tr_TR: LoTW Kullanıcı Adı

en: TQSL needs your Logbook of the World (LoTW) username and password to retrieve the data needed to perform this operation.
    Please note that retrieving all of your LoTW data can take several minutes, so please be patient while LoTW collects that information.
    
    TQSL will appear to be unresponsive until LoTW completes extraction of your QSO history.
tr_TR: TQSL'in bu işlemi gerçekleştirmek için gerekli verileri almak üzere Logbook of the World (LoTW) kullanıcı adınıza ve şifrenize ihtiyacı var.
    Lütfen tüm LoTW verilerinizi almanın birkaç dakika sürebileceğini unutmayın. Bu nedenle, LoTW bu bilgileri toplarken sabırlı olunuz.
    
    LoTW, QSO geçmişinizi çıkarma işlemini tamamlayana kadar TQSL yanıt vermiyor gibi görünecektir.

en: Retrieving your QSO details from LoTW. Please be patient, this may take some time.
tr_TR: QSO detaylarınız LoTW'den alınıyor. Lütfen bekleyi,, bu biraz zaman alabilir.

en: Error writing log download file %s: %hs
tr_TR: Kayıt indirme dosyası %s yazılırken hata oluştu: %hs

en: Error reading log download file %s: %hs
tr_TR: Kayıt indirme dosyası %s okunurken hata oluştu: %hs

en: Error logging in to LoTW: %s
tr_TR: LoTW'ye giriş yapılırken hata oluştu: %s

en: Response from LoTW is not recognized
tr_TR: LoTW'den gelen yanıt tanınmıyor

en: Loading your LoTW QSO data into TQSL
tr_TR: LoTW QSO verileriniz TQSL'e yükleniyor

en: Synchronizing completed.
tr_TR: Senkronizasyon tamamlandı.

en: You have no callsign certificates to use to sign a log file.
tr_TR: Log dosyası imzalamak için bir sertifika ya sahip değilsiniz.

en: Please install a callsign certificate then try again.
tr_TR: Bir çağrı adı sertifikası yükleyip tekrar deneyin.

en: No Callsign Certificates
tr_TR: Çağrı İşareti Sertifikası Yok

en: |ADIF files (
tr_TR: |ADIF dosyaları (

en: |Cabrillo files (
tr_TR: |Cabrillo dosyaları (

en: Select file to Sign
tr_TR: Imzalamak için dosya seçiniz

en: TQSL compressed data files (*.tq8)|*.tq8
tr_TR: TQSL  sıkıştırılmış dosyalar (*.tq8)|*.tq8

en: TQSL data files (*.tq7)|*.tq7
tr_TR: TQSL data dosyaları (*.tq7)|*.tq7

en: Select file to write to
tr_TR: Yazılacak dosya seçin

en: Select Station Location for Signing
tr_TR: İmzalamak için istasyon seçin

en: Signing abandoned
tr_TR: İmzalama iptal edildi

en: TQSL must wait for other running copies of TQSL to exit before backing up...
tr_TR: Yedekleme yapılmadan önce TQSL diğer açık TQSL programlarının kapanmasını bekleyecektir...

en: Error opening save file %s: %hs
tr_TR: Kayıt dosyası %s açılamadı: %hs

en: Saving callsign certificates
tr_TR: Sertifikalar kaydediliyor

en: Saving callsign certificate for %hs
tr_TR: %hs için sertifika  kaydediliyor

en: Saving Station Locations
tr_TR: İstasyon Yeri Kaydediliyor

en: Saving TQSL Preferences
tr_TR: TQSL Seçimleri kaydediliyor

en: Saving QSOs
tr_TR: QSOlar kaydeidliyor

en: Save operation complete.
tr_TR: Kayıt işlemi tamamlandı.

en: Error performing automatic backup: %hs
tr_TR: Otomatik Yedekleme Hatası: %hs

en: Backup Error
tr_TR: Yedekleme hatası

en: Backup operation failed: %hs
tr_TR: Yedekleme Hatası: %hs

en: Enter file to save to
tr_TR: Kaydetmek için dosya seçin

en: Configuration files (*.tbk)|*.tbk|All files (*.*)|*.*
tr_TR: Konfigurayon Dosyaları(*.tbk)|*.tbk|All files (*.*)|*.*

en: Restoring callsign certificate for %hs
tr_TR: %hs için sertifikalar geri yükleniyor

en: Restoring Preferences
tr_TR: Tercihler geri yükleniyor

en: Restoring Station Locations
tr_TR: İstasyon Yeri geri yükleniyor

en: Restoring QSO records
tr_TR: QSO kayıtları geri yükleniyor

en: Error importing station locations: %hs
tr_TR: İstasyon Lokasyon içe aktarım hatası:: %hs

en: Restoring Callsign Certificates
tr_TR: Sertifikalar geri yükleniyor

en: Error parsing saved configuration file: %hs
tr_TR: Kaydedilmiş konfigürasyon dosyası okuma hatası: %hs

en: Restore Complete.
tr_TR: Geri yükleme tamamlandı.

en: Error parsing station location file: %hs
tr_TR: Kaydedilmiş lokasyon dosyası okuma hatası: %hs

en: Restore operation failed: %hs
tr_TR: Yedekten dönme Hatası: %hs

en: Select saved configuration file
tr_TR: Kaydedilmiş konfigürasyon dosyasını seçin

en: Saved configuration files (*.tbk)|*.tbk
tr_TR: Konfigurasyon Dosyası (*.tbk)|*.tbk

en: Exit TQSL so I can re-run as a normal user
tr_TR: TQSL'den çıkın. Böylece normal kullanıcı olarak tekrar çalıştırılabilir

en: Allow TQSL to continue this time.
tr_TR: Bu sefer TQSL'in devam etmesine izin verin.

en: Always allow running as Administrator.
tr_TR: Her zmaan Yönetici olarak çalıştırmaya izin ver.

en: TQSL must not be run 'As Administrator'
tr_TR: TQSL yönetici olarak çalıştırılmamalıdır.

en: Administrator Error
tr_TR: Yönetici Hatası

en: Specify dialog action - abort, all, compliant or ask
tr_TR: Aksiyonu seçin- iptal, hepsi, uyumlu veya sor

en: Specify start date for QSOs to sign
tr_TR: İmzalanacak QSO için başlangıç tarihi seçin

en: Specify default callsign for log signing
tr_TR: İmzalanacak log için çağrı işareti seçin

en: Suppress date range dialog
tr_TR: QSO Tarih aralığını gizle

en: Specify end date for QSOs to sign
tr_TR: İmzalanacak QSO için bitiş tarihi seçin

en: Specify QSO verification action - ignore, report or update
tr_TR: QSO doğrulama işlemini seçiniz. yoksay, raporla, güncelle

en: Display command line help
tr_TR: Komut satırı yardım dosyasını görüntüle

en: Import a certificate file (.p12 or .tq6)
tr_TR: Sertifika dosyasını içe aktar (.p12 or .tq6)

en: Selects Station Location
tr_TR: İstasyon Yeri Seçer

en: Check for updates to tqsl and the configuration file
tr_TR: TQSL ve Konfigurasyon dosyası güncellemerini kontrol et

en: Output file name (defaults to input name minus extension plus .tq8
tr_TR: Çıktı dosya adı

en: Passphrase for the signing key
tr_TR: İmzalamak anahtarı için şifre

en: Quiet Mode - same behavior as -x
tr_TR: Sessiz mod

en: Edit (if used with -l) or create Station Location
tr_TR: İstasyon Yeri yaratın ya da güncelleyin

en: File name for diagnostic tracking log
tr_TR: Tanı dosyası adı

en: Upload after signing instead of saving
tr_TR: İmzaladıktan sonra kaydetmek yerine sunucuya yükleyin

en: Display the version information and exit
tr_TR: Versiyon bilgisini gösterip çık

en: Wipe the TQSL uploads database
tr_TR: TQSL yüklemeleri veritabanını sil

en: Exit after processing log (otherwise start normally)
tr_TR: Logu işledikten sonra programdan çıkın

en: Test sign a log
tr_TR: Kayıt dosyasını test amaçlı imzala

en: Input ADIF or Cabrillo log file to sign
tr_TR: İmzalamak için ADIF veya Cabrillo Dosyasını girin

en: Start date of %s is invalid
tr_TR: %s başlangıç tarihi geçersiz

en: End date of %s is invalid
tr_TR: %s bitiş tarihi geçersiz

en: The -a parameter %hs is not recognized
tr_TR: %hs için -a parametresi tanınmıyor

note: TRANSLATORS: -f is the command line switch for log QTH handling
en: The -f parameter %hs is not recognized
tr_TR: %hs için  -f parametresi tanınmıyor

en: To import this passphrase protected P12 file, you must pass the passphrase on the command line
tr_TR: Şifre ile korunmuş p12 dosyasını içe aktarmak için, komut satırında şifreyi kullanmalısınız

en: No logfile to sign!
tr_TR: İmzalanacak Log Dosyası yok!

en: Warning: The TQSL ADIF editor only processes a limited number of ADIF fields.
    
    Using the editor on an ADIF file can cause QSO details to be lost!
tr_TR: Uyarı: TQSL ADIF editörü sadece kısıtlı bilgileri değiştirebilir..
    
    Orijinal bilgilerin bir kısmı bu sırada silinebilir!

en: Please review the introductory documentation before using this program.
tr_TR: Bu programı kullanmadan önce açıklama dokümanlarını okuyun.

en: Notice
tr_TR: Bilgi

en: You have no callsign certificate installed on this computer with which to sign log submissions.
tr_TR: Bu bilgisyarda herhangi bir sertifika kurulu değil.

en: Would you like to request a callsign certificate now?
tr_TR: Sertifika başvurusu yapmak ister misiniz?

en: If you are planning to restore from a backup, please choose 'No'.
tr_TR: Bir yedekten geri yükleme yapmayı planlıyorsanız, lütfen 'Hayır'ı seçin.

en: Alert
tr_TR: Uyarı

en: Display Callsign Certificate &Properties
tr_TR: Sertifika ve Özellikleri &Göster

en: &Load Callsign Certificate from File
tr_TR: Dosyadan Sertifika &Yükle

en: &Save Callsign Certificate to File...
tr_TR: Çağrı Adı Sertifikası &Kaydet...

en: Request &New Callsign Certificate...
tr_TR: &Yeni Sertifika İsteği Yap...

en: &Renew Callsign Certificate
tr_TR: Çağrı Adı Sertifikası Y&enile

en: &Delete Callsign Certificate
tr_TR: Sertifika S&il

en: Restore Deleted Callsign Certificate
tr_TR: Silinmiş Sertifikayı geri getir

en: &Edit
tr_TR: D&eğiştir

en: &Delete
tr_TR: &Sil

en: Load Certificate File
tr_TR: Sertifika dosyası yükle

en: Request a new Callsign Certificate
tr_TR: Yeni Sertifika İsteği

en: Do you want to upload this certificate request to LoTW now?
tr_TR: Bu sertifika İsteğini LOTW ye göndermek istiyor musunuz?

en: You do not need an account on LoTW to do this.
tr_TR: Bu işlem için LOTW üzerinde bir hesaba ihtiyacınız yoktur.

en: Upload
tr_TR: Yükle

en: tQSL Cert Request files (*.
tr_TR: tQSL Cert İstek Dosyaları (*.

en: |All files (
tr_TR: |Tüm Dosyalar (

en: Save request
tr_TR: İsteği kaydet

en: Request cancelled
tr_TR: İstek iptal edildi

en: Error creating callsign certificate request: %hs
tr_TR: Sertifika isteği yaratılamadı: %hs

en: Error creating Callsign Certificate Request
tr_TR: Sertifika isteği yaratılamadı

en: Error opening certificate request file %s: %hs
tr_TR: Sertifika istek dosyası %s: %hs  açmakta problem oluştu

en: Certificate Request
tr_TR: Sertifika İsteği

en: Your certificate request did not upload properly.
tr_TR: Sertifika talebiniz doğru şekilde yüklenmedi.

en: Your upload appears to have failed.
    Do you want to save this request for uploading later?
tr_TR: Yüklemeniz başarısız olmuş gibi görünüyor.
    Bu talebi daha sonra yüklemek için kaydetmek ister misiniz?

en: You may now send your new certificate request (
tr_TR: Şimdi yeni sertifika talebinizi iletebilirsiniz(

en: to:
tr_TR: kime:

en: or
tr_TR: veya

en: see:
tr_TR: incele:

en: Display a Callsign Certificate
tr_TR: Sertifika ve Özellikleri göster

en: Save the Callsign Certificate for
tr_TR: Çağrı Adı Sertifikası Kaydet

en: Display the Callsign Certificate properties for
tr_TR: Sertifika ve Özellikleri göster

en: Renew the Callsign Certificate for
tr_TR: Çağrı Adı Sertifikası Yenile

en: Enter the name for the new Certificate Container file
tr_TR: Yeni sertifika saklama depo dosyası adını girin

en: Certificate Container files (*.p12)|*.p12|All files (*.*)|*.*
tr_TR: Sertifika Saklama Dosyası (*.p12)|*.p12|All files (*.*)|*.*

en: Enter the passphrase for the certificate container file.
tr_TR: Yeni sertifika saklama depo dosyası şifresi girin.

en: If you are using a computer system that is shared with others, you should specify a passphrase to protect this certificate. However, if you are using a computer in a private residence, no passphrase need be specified.
tr_TR: Bu çağrı işareti sertifikasını bir parola ile koruyabilirsiniz. Eğer bu bilgisayarı başkaları ile ortak kullanıyorsanız, parola kullanmanız tavsiye edilir. Eğer kişisel bilgisayarınız ise, parola kullanmanıza gerek yoktur.

en: You will have to enter the passphrase any time you load the file into TrustedQSL.
tr_TR: TrustedQSL'e dosyayı her yükleyişinizde bu şifreyi girmeniz gerekmektedir.

en: Certificate Container Passphrase
tr_TR: Sertifika saklama depo dosyası şifresi

en: Export to %s failed: %hs
tr_TR: %s' dışa aktarım yapılamadı: %hs

en: Certificate saved in file %s
tr_TR: Sertifika %s dosyasına kaydedildi

en: This will remove the selected callsign certificate from your system.
tr_TR: Bu, sistemde kayıtlı sertifikayı silecektir.

en: You will NOT be able to recover it by loading a .TQ6 file.
tr_TR: .TQ6 dosyası ile bu işlemi geri yükleyemezsiniz.

en: You WILL be able to recover it from a container (.p12) file,
tr_TR: .p12 dosyası ile bu işlemi geri yükleyebilirsiniz,

en: if you have created one via the Callsign Certificate menu's
tr_TR: çağrı İşareti Sertifika menüsü ile bir adet yarattıysanız

en: 'Save Callsign Certificate' command.
tr_TR: Çağrı Adı Sertifikası Kaydet komutu.

en: Are you sure you want to delete the certificate?
tr_TR: Bu sertifikayı silmek istediğinize emin misiniz?

en: There are no deleted Callsign Certificates to restore
tr_TR: Geri yüklenecek sertifika bulunamadı

en: Undelete Error
tr_TR: Geri getirme hatası

en: Choose a Callsign Certificate to restore
tr_TR: Geri yüklemek için bir Çağrı Sertifikası seçin

en: Select a Station Location to process
tr_TR: İlerlemek için İstasyon Yeri Seç

en: Edit Station Location
tr_TR: İstasyon Yeri Güncelle

en: Delete Station Location
tr_TR: İstasyon Yeri sil

en: Display Station Location Properties for
tr_TR: İstasyon bilgilerini göster

en: This will remove this station location from your system.
tr_TR: Bu Lokasyon bilgisayarıızdan silinecek.

en: Are you sure you want to delete this station location?
tr_TR: Bu istasyon lokasyonunu silmek istediğinize emin misiniz?

en: There are no deleted Station Locations to restore
tr_TR: Geri yüklenecek İstasyon Lokasyon bilgisi bulunamadı

en: Choose a Station Location to restore
tr_TR: Geri yüklenecek İstasyon Yeri seçin

en: Please choose language:
tr_TR: Lütfen Dİl seçin:

en: Certificate Properties
tr_TR: Sertifika Özellikleri

en: Begins:
tr_TR: Başlangıç:

en: Expires:
tr_TR: Bitiş:

en: Organization:
tr_TR: Organizasyon:

en: Serial:
tr_TR: Seri No:

en: Operator:
tr_TR: Operatör:

en: Call sign:
tr_TR: Çağrı Adı:

en: DXCC Entity:
tr_TR: DXCC:

en: QSO Start Date:
tr_TR: QSO Başlangıç Tarihi:

en: QSO End Date:
tr_TR: QSO Bitiş Tarihi:

en: Passphrase:
tr_TR: Şifre:

en: Missing from this computer
tr_TR: Bu bilgisayarda yok

en: Passphrase protected
tr_TR: Şifre korumalı

en: Private Key not found
tr_TR: Özel anahtar bulunamadı

en: Unable to read - no permission
tr_TR: Yetki yok. Okunamıyor

en: <ERROR>
tr_TR: <HATA>

en: No Private Key
tr_TR: Özel Anahtar dosyası yok

en: None
tr_TR: Hiçbiri

en: Awaiting response from ARRL
tr_TR: ARRL den cevap bekleniyor

en: Replaced
tr_TR: Değiştirildi

en: Expired
tr_TR: Siresi Dolmuş

en: Station Location Properties
tr_TR: İstasyon Lokasyon Özellikleri

en: IOTA Locator:
tr_TR: IOTA Bilgisi:

en: State:
tr_TR: Eyalet:

en: County:
tr_TR: İlçe:

en: Province:
tr_TR: İlçe:

en: Verify QTH details:
tr_TR: QTH ayrıntılarını doğrulayın:

en: Signing File:
tr_TR: Dosya imzalanıyor:

en: Please verify that this is the correct Station Location for the QSOs being signed.
tr_TR: İmzalanacak QSO'lar için istasyon lokasyonunun doğru olduğunu lütfen onaylayın.

en: Click 'Cancel' if this is not the correct Station Location.
tr_TR: Eğer doğru istasyon lokasyonu değil ise lütfen 'İptal' e basın.

en: Enter the Passphrase to unlock the callsign certificate
tr_TR: Sertifikayı açmak için şifre giriniz

en: Preferences
tr_TR: Tercihler

en: Options
tr_TR: Özellikler

en: Log Handling
tr_TR: Log kullanımı

en: ADIF Modes
tr_TR: ADIF modları

en: Cabrillo Specs
tr_TR: Cabrillo Özellikleri

en: Network Proxy
tr_TR: Ağ Vekil Sunucu

en: Custom ADIF mode mappings:
tr_TR: Özelleştirilmiş ADIF Mod eşleştirmeleri:

en: Add...
tr_TR: Ekle...

en: Add ADIF mode
tr_TR: ADIF Modu Ekle

en: Add ADIF mode mapping:
tr_TR: ADIF mod eşleştirmesi Ekle:

en: ADIF Mode:
tr_TR: ADIF Modu:

en: Resulting TQSL mode:
tr_TR: TQSL Mode Sonuçları:

en: This mode definition conflicts with a standard mode definition for %s
tr_TR: Bu özelleştirilmiş mod %s standart modu ile çakışmaktadır

en: Mode Conflict
tr_TR: Mod çakışması

en: Allow automatic configuration backup
tr_TR: Otomatik Yedekleme  izin ver

en: Backup File Folder:
tr_TR: Yedekleme Klasörü:

en: Select a Folder
tr_TR: Bir dizin seçin

en: Number of Backups to retain:
tr_TR: Saklanacak Yedek Sayısı:

en: Open ADIF files in ADIF editor
tr_TR: ADIF dosyalarını ADIF editöründe aç

en: Display status messages in separate tab
tr_TR: Durum mesajlarını ayrı bir tab'ta göster

en: Enable passphrases for Callsign Certificates
tr_TR: Çağrı adı sertifikaları için şifreleri aktive et

en: Export P12 files compatible with Apple Keychain
tr_TR: Apple Keychain ile uyumlu P12 dosyalarını dışa aktar

en: Primary QSL Manager Callsign:
tr_TR: Birincil QSL Manager Çağrı İşareti:

en: Changes to the status message configuration will take affect when TQSL is restarted
tr_TR: Durum mesajı ayarları TQSL yazılımı yeniden başlatılınca uygulanacaktır

en: Cabrillo file extensions:
tr_TR: Cabrillo Dosya Uzantıları:

en: ADIF file extensions:
tr_TR: ADIF Dosya uzantıları:

en: Allow nonamateur call signs
tr_TR: Amatör olmayan çağrı işaretlerine izin ver

en: Prompt for QSO Date range when signing
tr_TR: İmzalarken QSO Tarih aralığını sor

en: Display details of previously signed QSOs when signing a log
tr_TR: Bir kaydı imzalarken daha önce imzalanmış QSOs'un detaylarını görüntüle

en: Ignore seconds in QSO times
tr_TR: QSO sürelerindeki saniyeleri kullanma

en: Ignore callsigns in ADIF files
tr_TR: ADIF dosyalarındaki çağrı işaretlerini görmezden gel

en: Ignore QTH details from your log
tr_TR: Log dosyasındaki QTH detaylarını kullanma

en: Report on QTH differences
tr_TR: QTH farklarını rapor et

en: Override Station Location with QTH details from your log
tr_TR: İstasyon lokasyonu verisini log dosyasındaki QTH detaylarından al

en: Handle QTH information in ADIF logs with what action?
tr_TR: ADIF Loglarındaki QTH bilgileri için hangi işlem yapılmalı?

en: Use these settings to configure a network proxy for Internet uploads and downloads. You should only enable a proxy if directed by your network administrator.
tr_TR: Bu ayarları internet üzerinde vekil sunucu tanımı için yapınız. Bu ayarlar sadece ağ yöneticiniz bu tür ayarlar yapmanızı istemişse gereklidir.

en: Incorrect settings can cause TQSL to be unable to upload logs or check for updates.
tr_TR: Yanlış ayarlar TQSL'in sunuculara erişmesine engel olur ve log yükleme işlemi yapılamaz.

en: Enable a Network Proxy
tr_TR: Vekil Sunucuyu etkinleştir

en: Proxy Address:
tr_TR: Vekil Sunucu Adresi:

en: Port Number:
tr_TR: Port No:

en: Proxy Type:
tr_TR: Vekil Sunucu Türü:

en: ProxyType
tr_TR: Vekil Sunucu Türü

en: Cabrillo CONTEST definitions:
tr_TR: Cabrillo Yarışma tanımlamaları:

en: CONTEST
tr_TR: Yarışma

en: Type
tr_TR: Tür

en: Field
tr_TR: Alan

en: Edit
tr_TR: Düzenle

en: Contest
tr_TR: Yarışma

en: Cabrillo CONTEST
tr_TR: Cabrillo Yarışma

en: CONTEST Name:
tr_TR: Yarışma adı:

en: Contest type
tr_TR: Yarışma Tipi

en: Call-Worked Field Number:
tr_TR: Cağrı-Çalışma Alan numarası:

en: Contest name cannot be blank
tr_TR: Yarışma adı boş bırakılamaz

en: Call-worked field must be %d or greater
tr_TR: Çağrı-Çalışma alan numarası %d veya daha büyük olmalıdır

note: TRANSLATORS: Invalid date component, such as "Invalid Month: 15"
en: Invalid %hs: "%hs"
tr_TR: Geçersiz %hs: "%hs"

en: You have changed the following fields in this Station Location: %s
    Do you want to discard those changes?
tr_TR: Bu İstasyon Konumunda aşağıdaki alanları değiştirdiniz: %s
    Bu değişiklikleri iptal etmek ister misiniz?

en: Changes have not been saved
tr_TR: Değişiklikler Kaydedilmedi

en: [None]
tr_TR: [YOK]

en: You must select a %hs
tr_TR: %hs seçmelisiniz

en: %s: Invalid Grid Field
tr_TR: %s: Geçersiz Grid Alanı

en: %s: Invalid Grid Square
tr_TR: %s: Geçersiz Grid Square

en: %s: Invalid Grid Subsquare
tr_TR: %s: Geçersiz Grid SubSquare

en: %s: Invalid Grid Sub-subsquare
tr_TR: %s: Geçersiz Grid Sub-SubSquare

en: %s: Invalid Gridsquare Format
tr_TR: %s: Geçersiz Grid Square Formatı

en: Grid %s is not correct for your QTH. Click 'Next' again to use it anyway.
tr_TR: Girdiğiniz Grid %s QTH'iniz için geçerli değildir. Yine de kullanmak için "Devam" a basınız.

en: Grid %s is not correct for your DXCC Entity. Click 'Next' again to use it anyway.
tr_TR: Grid %s, DXCC Entity'niz için doğru değil. Yine de kullanmak için 'İleri'ye tekrar tıklayın.

en: Grid %s is not correct for your %s. Click 'Next' again to use it anyway.
tr_TR: Grid %s, %s için doğru değil. Yine de kullanmak için 'İleri'ye tekrar tıklayın.

en: IOTA value %s is not valid.
tr_TR: IOTA değeri %s geçerli bir değer değildir.

en: IOTA reference %s is not correct. Must start with AF-, AN-, AS-, EU-, NA-, OC- or SA-
tr_TR: IOTA %s değeri geçerli değildir. AF-, AN-, AS-, EU-, NA-, OC-  SA-  karakterleri ile başlamalıdır

en: IOTA reference %s is not correct. Must have a number after the '-'
tr_TR: IOTA değeri %s geçerli bir değer değildir. '-' işaretinden sonra numara olması gerekmektedir

en: Invalid zone selections for state
tr_TR: Eyalet için geçersiz zone seçimi

en: Invalid zone selections for province
tr_TR: Bölge için geçersiz zone seçimi

en: Invalid zone selections for oblast
tr_TR: Oblast için geçersiz zone seçimi

en: Invalid zone selections for DXCC entity
tr_TR: DXCC için geçersiz zone seçimi

en: Station Data input complete
tr_TR: İstasyon Bilgilerini tamamlandı

en: Select or enter name of this station location
tr_TR: İstasyon yeri girin/seçin

en: Station Location Name
tr_TR: İstasyon yer adı

en: Station name must be provided
tr_TR: İstasyon adı yazılmalı

en: Memory allocation failure
tr_TR: Hafiza hatası

en: Unable to initialize random number generator
tr_TR: Random Numara Yaratıcı hatası

en: Invalid argument
tr_TR: Geçersiz girdi

en: Operator aborted operation
tr_TR: İşlem iptal edildi

en: No Certificate Request matches the selected Callsign Certificate
tr_TR: Seçilen sertifikayla uyumlu bir çağrı işareti sertifikası bulunamadı

en: Buffer too small
tr_TR: Tampon alan çok küçük

en: Invalid date format
tr_TR: Geçersiz tarih formatı

en: Certificate not initialized for signing
tr_TR: Sertifika aktifleştirilemedi

en: Passphrase not correct
tr_TR: Şifre yanlış

en: Expected name
tr_TR: Beklenen isim

en: Name exists
tr_TR: İsim mevcut

en: Data for this DXCC entity could not be found
tr_TR: DXCC için bilgi bulunamadı

en: Invalid time format
tr_TR: Geçersiz saat formatı

en: QSO date is not within the date range specified on your Callsign Certificate
tr_TR: QSO tarihi sertifikanızda tanımlı tarih aralığı  ile uyumlu değil

en: Certificate provider not found
tr_TR: Sertifika sağlayıcısı bulunamadı

en: No callsign certificate for key
tr_TR: Bu anahtar için seritfika yok

en: Configuration file cannot be opened
tr_TR: Konfigurasyon dosyası açılamadı

en: The private key for this Callsign Certificate is not present on this computer; you can obtain it by loading a .tbk or .p12 file
tr_TR: Bu bilgisayarda anahtar sertifika dosyası bulunmuyor. .tbk ya da .p12 dosyası yükleyerek dosyaya erişebilirsiniz

en: PKCS#12 file not TQSL compatible
tr_TR: PKCS#12TQSL ile uyumlu değil

en: Callsign Certificate not TQSL compatible
tr_TR: Sertifika TQSL uyumlu değil

en: Date out of range
tr_TR: Tarih aralık dışında

en: Previously Signed QSO detected
tr_TR: Daha önce İmzalanmış QSO tespit edildi

en: Database error
tr_TR: Database Hatası

en: The selected Station Location (%hs) could not be found
tr_TR: Seçilen İstasyon Konumu (%hs) bulunamadı

en: The selected callsign could not be found
tr_TR: Seçilen çağrı adı bulunamadı

en: The TQSL configuration file cannot be parsed
tr_TR: TQSL konfigürasyon dosyası okunamadı

en: This file can not be processed due to a system error
tr_TR: Sistem hatası yüzünden işlem yapılamadı

en: The format of this file is incorrect.
tr_TR: Dosya formatı yanlış.

en: Callsign certificate could not be installed
tr_TR: Sertifika kurulamadı

en: Callsign Certificate does not match QSO details
tr_TR: Çağrı adı sertifikası QSO bilgileri ile uyuşmuyor

en: Station Location does not match QSO details
tr_TR: İstasyon lokasyon bilgileri QSO bilgileri ile uyuşmuyor

en: New DB
tr_TR: Yeni DB

en: Gridsquare is inconsistent with Station Location
tr_TR: Gridsquare, İstasyon Konumuyla tutarsız

en: ADIF field has invalid contents
tr_TR: ADIF alanında geçersiz içerik bulunuyor

en: This Callsign Certificate cannot be installed as the first date where it is valid is in the future. Check if your computer is set to the proper date.
tr_TR: Bu Çağrı İşareti Sertifikası, geçerli olduğu ilk tarih gelecekte olduğu için kurulamaz. Bilgisayarınızın doğru tarihe ayarlandığını kontrol edin.

en: This Callsign Certificate cannot be installed as it has expired. Check if your computer is set to the proper date and that this is the latest Callsign Certificate.
tr_TR: Bu Çağrı İşareti Sertifikası, süresi dolduğu için kurulamaz. Bilgisayarınızın doğru tarihe ayarlandığını ve bu sertifikanın en son Çağrı İşareti Sertifikası olduğunu kontrol edin.

en: NO ERROR
tr_TR: HATA YOK

en: Unknown custom error
tr_TR: Bilinmeyen hata

en: TQSL is unable to sign QSOs because another instance of TQSL is busy.
    Terminate any other copies of TQSL and try again.
tr_TR: TQSL, başka bir TQSL örneği meşgul olduğu için QSOs'u imzalayamıyor. 
    Diğer TQSL kopyalarını sonlandırın ve tekrar deneyin.

en: Database Error: %hs
tr_TR: Database Hatası: %hs

en: Uploads database error
tr_TR: Yüklemeler veritabanı hatası

en: System error: %hs : %hs
tr_TR: Sistem hatası: %hs : %hs

en: System error: %hs
tr_TR: Sistem hatası: %hs

en: File syntax error: %hs
tr_TR: Dosya yazım hatası: %hs

en: File syntax error
tr_TR: Dosya yazım hatası

en: The private key for callsign %hs serial %ld is not present on this computer; you can obtain it by loading a .tbk or .p12 file
tr_TR: %hs çağrı adı için %ld serinolu özel anahtar bulunamadı. .tbk ya da .p12 dosyası ile yükleyiniz

en: Invalid error code: %d
tr_TR: Geçersiz Hata kodu : %d

en: Station Location
tr_TR: İstasyon lokasyonu

note: TRANSLATORS: This message is for QSO details. For example, 'The Station Location GRIDSQUARE has value FM18ju while QSO has FM18jt'
en: The %s '%hs' has value '%hs' while QSO has '%hs'
tr_TR: %s '%hs' değeri '%hs' iken, QSO'da  '%hs' bilgisi var.

en: This log has invalid QSO information
tr_TR: Kayıtlarda geçersiz QSO bilgisi mevcut

note: TRANSLATORS: This message is for QSO details. For example, 'The log being signed has 'US County' set to Foobar which is not valid'
en: The log being signed has '%hs' set to value '%hs' which is not valid
tr_TR: İmzalanan kayıtlarda %hs değeri %hs olarak ayarlanmış. Bu değer geçerli değil

en: There is no valid callsign certificate for %hs in entity %hs available. This QSO cannot be signed
tr_TR: %hs için %hs varlıklarında geçerli bir çağrı işareti sertifikası bulunmamaktadır. Bu QSO imzalanamaz

en: ADIF content is not valid. '%hs' is not valid for %hs
tr_TR: ADIF içeriği geçerli değil. '%hs' %hs için geçerli değil

en: New passphrase
tr_TR: Yeni şifre

en: Enter new passphrase
tr_TR: Yeni Şifre Girin

en: Enter your Logbook of the World user and password
tr_TR: Logbook of the World kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin

en: Enter password
tr_TR: Şifre Girin

en: QSO Data
tr_TR: QSO Bilgileri

en: Date
tr_TR: Tarih

en: Time
tr_TR: Saat
