Tumbler - en to ast translation catalogue (25 entries)

en: No thumbnailer available for "%s"
ast: Nun hai miniatures disponibles pa "%s"

en: The thumbnailer service is shutting down
ast: El serviciu de miniatures ta apagándose

en: Failed to load the file "%s": %s
ast: Fallu al cargar el ficheru "%s": %s

en: Malformed section "%s" in file "%s": %s
ast: Seición mal formada"%s" nel ficheru "%s": %s

note: set the application name. Translators: Don't translate "Tumbler".
en: Tumbler Thumbnailing Service
ast: Serviciu de Miniatures Tumbler

en: Failed to load specialized thumbnailers into the registry: %s
ast: Fallu al cargar miniatures especializaes nel rexistru: %s

en: Invalid format
ast: Formatu non válidu

en: RGB Colorspace
ast: Espaciu de color RGB

en: Cache plugin "%s" lacks required symbols
ast: El complementu caché "%s" falten-y los simbolos riquíos

en: Failed to load the cache plugin "%s": %s
ast: Fallu al cargar el complementu caché "%s": %s

en: The file "%s" is a thumbnail itself
ast: El ficheru "%s" ye una miniatura

en: Plugin "%s" lacks required symbols.
ast: Plugin "%s" carez de los símbolos necesarios.

en: Failed to load plugin "%s": %s
ast: Falló al cargar plugin "%s": %s

en: Version mismatch: %s
ast: Conflictu de versión: %s

en: Failed to load the metadata from "%s"
ast: Fallu al cargar datos meta de "%s"

en: Movie title is too short
ast: El títulu de la película ye percurtiu

note: there was an error in the freetype initialization, abort
en: Could not initialize freetype: %s
ast: Nun pudo aniciase freetype: %s

note: there was an error, emit error signal
en: Could not load file contents: %s
ast: Nun pueden cargase los conteníos del ficheru: %s

note: the font file could not be loaded, emit an error signal
en: Could not open font file: %s
ast: Nun pudo abrise'l ficheru fonte: %s

note: emit an error signal
en: Could not set the character map: %s
ast: Nun puede afitase'l mapa de carauter: %s

note: emit an error signal
en: Could not render glyphs: %s
ast: Nun pueden renderizase glyphs: %s

en: The document is empty
ast: El documentu ta baleru

en: First page of the document could not be read
ast: La primer páxina del documentu nun pue lleese

en: Only local files are supported
ast: Namái tan sofitaos ficheros llocales

en: Could not save thumbnail to "%s"
ast: Nun pudo atroxase la miniatura en "%s"
