Tumbler - en to hi translation catalogue (25 entries)

en: Failed to call the specialized thumbnailer: timeout
hi: विशिष्ट लघुछवि साधन हेतु अनुरोध विफल : समयसीमा समाप्त

en: Failed to call the specialized thumbnailer: %s
hi: विशिष्ट लघुछवि साधन हेतु अनुरोध विफल : %s

en: Invalid format
hi: अमान्य प्रारूप

en: PNG
hi: पीएनजी

en: RGB Colorspace
hi: आरजीबी रंग व्यवस्था

en: Thumbnail could not be inferred from file contents
hi: फाइल सामग्री से लघुछवि अनुमान लगाना विफल

en: Only local files are supported
hi: केवल लोकल फाइलें ही समर्थित हैं

en: Corrupt thumbnail PNG: '%s'
hi: विकृत लघु छवि पीएनजी : '%s'

en: Could not save thumbnail to "%s"
hi: "%s" में लघुछवि संचित करना विफल

en: The file "%s" is a thumbnail itself
hi: फाइल "%s" स्वयं एक लघुछवि है

en: No thumbnailer available for "%s"
hi: "%s" हेतु कोई लघुछवि साधन उपलब्ध नहीं है

en: The thumbnailer service is shutting down
hi: लघुछवि साधन सेवा बंद हो रही है

en: Unsupported thumbnail flavor requested
hi: असमर्थित लघुछवि प्रकार अनुरोधित

en: Failed to load the poster image "%s"
hi: पोस्टर चित्र "%s" लोड करना विफल

en: Failed to load the metadata from "%s"
hi: "%s" से मेटाडेटा लोड करना विफल

en: Invalid API key, you must be granted a valid key. The Movie DB backend will be disabled.
hi: अमान्य एपीआई कुंजी, मान्य कुंजी प्रदान करना आवश्यक है। फिल्म डेटाबेस बैकएंड निष्क्रिय होगा।

en: No poster key found in metadata
hi: मेटाडेटा में पोस्टर कुंजी अनुपस्थित

en: Movie title is too short
hi: फिल्म शीर्षक काफी छोटा है

note: there was an error in the freetype initialization, abort
en: Could not initialize freetype: %s
hi: फ्री-टाइप आरंभ विफल : %s

note: there was an error, emit error signal
en: Could not load file contents: %s
hi: फाइल सामग्री लोड करना विफल : %s

note: the font file could not be loaded, emit an error signal
en: Could not open font file: %s
hi: मुद्रलिपि फ़ाइल खोलना विफल : %s

note: emit an error signal
en: Could not set the character map: %s
hi: अक्षर अभिन्यास सेट करना विफल : %s

note: emit an error signal
en: Could not render glyphs: %s
hi: चित्रलेख प्रस्तुतिकरण विफल : %s

en: The document is empty
hi: प्रलेख रिक्त है

en: First page of the document could not be read
hi: प्रलेख का प्रथम पृष्ठ रीड करना विफल
