Tumbler - en to ro translation catalogue (24 entries)

en: Failed to call the specialized thumbnailer: timeout
ro: Nu s-a putut apela programul specializat de creare de miniaturi: time-out

en: Failed to call the specialized thumbnailer: %s
ro: Nu s-a putut apela programul specializat de creare de miniaturi: %s

en: Invalid format
ro: Format nevalid

en: RGB Colorspace
ro: Spațiu de culoare RGB

en: Thumbnail could not be inferred from file contents
ro: Nu s-a putut crea o miniatură din conținutul fișierului

en: Only local files are supported
ro: Doar pentru fișierele locale există suport

en: Corrupt thumbnail PNG: '%s'
ro: Miniatură PNG coruptă: '%s'

en: Could not save thumbnail to "%s"
ro: Nu s-a putut salva miniatura pentru „%s”

en: The file "%s" is a thumbnail itself
ro: Fișierul „%s” este la rândul său o miniatură

en: No thumbnailer available for "%s"
ro: Nu există un program de creare de miniaturi pentru „%s”

en: The thumbnailer service is shutting down
ro: Serviciul de creare de miniaturi este în curs de oprire

en: Unsupported thumbnail flavor requested
ro: S-a solicitat un tip de miniatură pentru care nu există suport

en: Failed to load the poster image "%s"
ro: Nu s-a putut încărca imaginea de tip poster „%s”

en: Failed to load the metadata from "%s"
ro: Nu s-au putut încărca metadatele din „%s”

en: Invalid API key, you must be granted a valid key. The Movie DB backend will be disabled.
ro: Cheie API invalidă, e nevoie de o cheie validă. Backendul Movie DB va fi dezactivat.

en: No poster key found in metadata
ro: Nu s-a găsit în metadate o cheie pentru postere

en: Movie title is too short
ro: Titlul filmului este prea scurt

note: there was an error in the freetype initialization, abort
en: Could not initialize freetype: %s
ro: Nu s-a putut inițializa FreeType: %s

note: there was an error, emit error signal
en: Could not load file contents: %s
ro: Nu s-a putut încărca conținutul fișierului: %s

note: the font file could not be loaded, emit an error signal
en: Could not open font file: %s
ro: Nu s-a putut deschide fișierul de tip font: %s

note: emit an error signal
en: Could not set the character map: %s
ro: Nu s-a putut stabili harta de caractere: %s

note: emit an error signal
en: Could not render glyphs: %s
ro: Nu s-au putut reda glifele: %s

en: The document is empty
ro: Documentul este gol

en: First page of the document could not be read
ro: Nu s-a putut citi prima pagină a documentului
