Tumbler - en to da translation catalogue (24 entries)

en: Failed to call the specialized thumbnailer: timeout
da: Kunne ikke kalde den specialiserede miniaturetjeneste: timeout

en: Failed to call the specialized thumbnailer: %s
da: Kunne ikke kalde den specialiserede miniaturetjeneste: %s

en: Invalid format
da: Ugyldigt format

en: RGB Colorspace
da: RGB-farverum

en: Thumbnail could not be inferred from file contents
da: Miniaturen kunne ikke udledes fra filindholdet

en: Only local files are supported
da: Kun lokale filer understøttes

en: Corrupt thumbnail PNG: '%s'
da: Ødelagt miniature-PNG: '%s'

en: Could not save thumbnail to "%s"
da: Kunne ikke gemme miniature til "%s"

en: The file "%s" is a thumbnail itself
da: Filen "%s" er selv en miniature

en: No thumbnailer available for "%s"
da: Ingen miniaturetjeneste tilgængelig for "%s"

en: The thumbnailer service is shutting down
da: Miniaturetjenesten lukker ned

en: Unsupported thumbnail flavor requested
da: Anmodede om miniaturetype som ikke understøttes

en: Failed to load the poster image "%s"
da: Kunne ikke indlæse plakatbilledet "%s"

en: Failed to load the metadata from "%s"
da: Kunne ikke indlæse metadataene fra "%s"

en: Invalid API key, you must be granted a valid key. The Movie DB backend will be disabled.
da: Ugyldig API-nøgle - du skal være tildelt en gyldig nøgle. Filmdatabase-motoren vil blive deaktiveret.

en: No poster key found in metadata
da: Ingen plakatnøgle i metadataene

en: Movie title is too short
da: Filmtitlen er for kort

note: there was an error in the freetype initialization, abort
en: Could not initialize freetype: %s
da: Kunne ikke initialisere freetype: %s

note: there was an error, emit error signal
en: Could not load file contents: %s
da: Kunne ikke indlæse filindhold: %s

note: the font file could not be loaded, emit an error signal
en: Could not open font file: %s
da: Kunne ikke åbne skrifttypefil: %s

note: emit an error signal
en: Could not set the character map: %s
da: Kunne ikke indstille tegnkortet: %s

note: emit an error signal
en: Could not render glyphs: %s
da: Kunne ikke gengive glyffer: %s

en: The document is empty
da: Dokumentet er tomt

en: First page of the document could not be read
da: Første side af dokumentet kunne ikke læses
