Tumbler - en to sv translation catalogue (24 entries)

en: Failed to call the specialized thumbnailer: timeout
sv: Misslyckades med att anropa specialiserad miniatyrbildstjänst: tidsgräns överstigen

en: Failed to call the specialized thumbnailer: %s
sv: Misslyckades med att anropa specialiserad miniatyrbildstjänst: %s

en: Invalid format
sv: Ogiltigt format

en: RGB Colorspace
sv: RGB-färgrymd

en: Thumbnail could not be inferred from file contents
sv: Miniatyrbilder kunde inte tas från filinnehåll

en: Only local files are supported
sv: Enbart lokala filer stöds

en: Corrupt thumbnail PNG: '%s'
sv: Korrupt tumnagel PNG '%s'

en: Could not save thumbnail to "%s"
sv: Det gick inte att spara miniatyrbild till "%s"

en: The file "%s" is a thumbnail itself
sv: Filen "%s" är en miniatyrbild själv

en: No thumbnailer available for "%s"
sv: Ingen miniatyrbildsskapare tillgänglig för "%s"

en: The thumbnailer service is shutting down
sv: Miniatyrbildstjänsten stängs av

en: Unsupported thumbnail flavor requested
sv: Ej stödd variant av miniatyrbildstjänst begärd

en: Failed to load the poster image "%s"
sv: Misslyckades läsa in affischbild "%s"

en: Failed to load the metadata from "%s"
sv: Misslyckades ladda metadata från "%s"

en: Invalid API key, you must be granted a valid key. The Movie DB backend will be disabled.
sv: Ogiltig API-nyckel, du måste beviljas en giltig nyckel. Film-DB bakänden inaktiveras.

en: No poster key found in metadata
sv: Ingen affischnyckel hittades i metadata

en: Movie title is too short
sv: Filmnamn är för kort

note: there was an error in the freetype initialization, abort
en: Could not initialize freetype: %s
sv: Det gick inte att initiera freetype: %s

note: there was an error, emit error signal
en: Could not load file contents: %s
sv: Det gick inte att läsa in filinnehåll: %s

note: the font file could not be loaded, emit an error signal
en: Could not open font file: %s
sv: Det gick inte att öppna typsnittsfil: %s

note: emit an error signal
en: Could not set the character map: %s
sv: Det gick inte att ställa in teckenuppsättningen: %s

note: emit an error signal
en: Could not render glyphs: %s
sv: Det gick inte att rendera glyfer: %s

en: The document is empty
sv: Dokumentet är tomt

en: First page of the document could not be read
sv: Dokumentets första sida kunde inte läsas
