Tumbler - en to th translation catalogue (23 entries)

en: Failed to call the specialized thumbnailer: timeout
th: เรียกใช้เครื่องมือสร้างภาพย่อเฉพาะทางไม่สำเร็จ: หมดเวลาคอย

en: Failed to call the specialized thumbnailer: %s
th: เรียกใช้เครื่องมือสร้างภาพย่อเฉพาะทางไม่สำเร็จ: %s

en: Invalid format
th: ฟอร์แมตที่ใช้ไม่ได้

en: RGB Colorspace
th: สเปซสี RGB

en: Thumbnail could not be inferred from file contents
th: ไม่สามารถอ่านหรือสร้างภาพย่อจากเนื้อหาแฟ้มได้

en: Only local files are supported
th: รองรับแฟ้มในเครื่องเท่านั้น

en: Could not save thumbnail to "%s"
th: ไม่สามารถบันทึกภาพย่อลงใน "%s"

en: The file "%s" is a thumbnail itself
th: แฟ้ม "%s" เป็นภาพย่อโดยตัวเองอยู่แล้ว

en: No thumbnailer available for "%s"
th: ไม่มีเครื่องมือสร้างภาพย่อสำหรับ "%s"

en: The thumbnailer service is shutting down
th: บริการสร้างภาพย่อกำลังปิดตัวลง

en: Unsupported thumbnail flavor requested
th: มีการร้องขอรูปแบบภาพย่อที่ไม่รองรับ

en: Failed to load the poster image "%s"
th: โหลดภาพโปสเตอร์ "%s" ไม่สำเร็จ

en: Failed to load the metadata from "%s"
th: โหลดข้อมูลกำกับจาก "%s" ไม่สำเร็จ

en: Invalid API key, you must be granted a valid key. The Movie DB backend will be disabled.
th: กุญแจ API ไม่ถูกต้อง คุณต้องได้รับอนุญาตให้ใช้กุญแจที่ถูกต้อง จะปิดใช้แบกเอนด์ฐานข้อมูลภาพยนตร์

en: No poster key found in metadata
th: ไม่พบกุญแจโปสเตอร์ในข้อมูลกำกับ

en: Movie title is too short
th: ชื่อภาพยนตร์สั้นเกินไป

note: there was an error in the freetype initialization, abort
en: Could not initialize freetype: %s
th: ไม่สามารถตั้งต้นการทำงานของ freetype: %s

note: there was an error, emit error signal
en: Could not load file contents: %s
th: ไม่สามารถโหลดเนื้อหาแฟ้ม: %s

note: the font file could not be loaded, emit an error signal
en: Could not open font file: %s
th: ไม่สามารถเปิดแฟ้มแบบอักษร: %s

note: emit an error signal
en: Could not set the character map: %s
th: ไม่สามารถกำหนดผังอักขระ: %s

note: emit an error signal
en: Could not render glyphs: %s
th: ไม่สามารถวาด glyph: %s

en: The document is empty
th: เอกสารว่างเปล่า

en: First page of the document could not be read
th: ไม่สามารถอ่านหน้าแรกของเอกสารได้
