tuxmath - en to ku translation catalogue (95 entries)

en: Welcome to TuxMath!
ku: Bi xêr hatî TuxMathê!

en: Your mission is to save your
ku: Peywira te ew e ku

en: penguins' igloos from the
ku: îgoyên penguenan ji kevirên fezayî

en: falling comets.
ku: yên dikevin biparêzî.

en: Stop a comet by typing
ku: Bersivên pirsên matematîkê

en: the answer to the math problem
ku: binivîse bişkoka 'space' an jî 'anter' bitikîne

en: and hitting 'space' or 'enter'.
ku: û kevirên fezayî bisekinîne.

en: Try it now!
ku: Niha biceribîne!

en: Good shot!
ku: Derbekî baş bû!

en: If an igloo gets hit by a comet,
ku: Eger kevirekî fezayî li îglooyekê bikeve,

en: it melts. But don't worry: the
ku: îgloo dihele. Lê xeman nexwe;

en: penguin is OK!
ku: penguen hê jî dijî!

en: Just watch what happens:
ku: Binêre ka çi dibe:

en: (Press a key to start)
ku: (Ji bo destpêkirinê pêlî bişkokekê bike)

en: Notice the answer
ku: Ji bo bersivê baldar be

en: If it gets hit again, the
ku: Eger heman îgloo dîsa derb bixwe,

en: penguin leaves.
ku: penguen diçe.

en: (Press a key when ready)
ku: (Dema amade bî pêlî bişkokekê bike)

en: You can fix the igloos
ku: Dikarî îglooyan bi sekinandina

en: by stopping bonus comets.
ku: kevirên fezayî tamîr bikî

en: Zap it now!
ku: Niha lê bixe!

en: Great job!
ku: Pir çak e!

en: Quit at any time by pressing
ku: Dema bixwazî derkevî

en: 'Esc' or clicking the 'X'
ku: 'Esc' an jî 'X' bitikîne

en: in the upper right corner.
ku: û ji lîstikê derkeve.

en: Do it now, and then play!
ku: NIha 'ESC' an jî 'X' bitikîne û dest bi lîstikê bike!

en: Hall Of Fame
ku: Hola Navdaran

en: Space Cadet
ku: Leşkerê Fezayê

en: Scout
ku: Şopger

en: Ranger
ku: Parazvan

en: Ace
ku: As

en: Number Typing
ku: Nivîsandina Hejmaran

en: Addition: 1 to 3
ku: Tevandin: Ji 1'ê heta 3'yan

en: Addition: 0 to 5
ku: Tevandin: Ji 0'ê heta 5'an

en: Addition: Sums to 10
ku: Tevandin: Tevandina heta 10'an

en: Addition: Sums to 15
ku: Tevandin: Tevandina heta 15'an

en: Addition: Sums to 20
ku: Tevandin: Tevandina heta 20'an

en: Addition: Two Digit Numbers
ku: Tevandin: Bi reqemên dumalik

en: Addition: Missing Numbers
ku: Tevandin: Reqemên Kêm

en: Subtraction: 0 to 10
ku: Derandin: Ji 0'î heta 10'an

en: Subtraction: 0 to 20
ku: Derandin: Ji 0'î heta 20'an

en: Subtraction: Two Digit Numbers
ku: Derandin: Reqemên dumalik

en: Addition and Subtraction Review
ku: Kontrolkirina tevandin û derandinan

en: Multiplication: 0 to 3
ku: Carandin: Ji 0'ê heta 3'an

en: Multiples of 2
ku: Carandina 2'an

en: Multiples of 3
ku: Carandina 3'an

en: Multiples of 4
ku: Carandina 4'an

en: Multiples of 5
ku: Carandina 5'an

en: Multiplication: 0 to 5
ku: Carandin: Ji 0'ê heta 5'an

en: Multiples of 6
ku: Carandina 6'an

en: Multiples of 7
ku: Carandina 7'an

en: Multiplication: 0 to 7
ku: Car: Ji 0'ê heta 7'an

en: Multiples of 8
ku: Carandina 8'an

en: Multiples of 9
ku: Carandina 8'an

en: Multiples of 10
ku: Carandina 10'an

en: Multiplication: 0 to 10
ku: Carandin: Ji 0'ê heta 10'an

en: Multiples of 11 and 12
ku: Carandina 11 û 12'an

en: Multiplication: 0 to 12
ku: Carandin: Ji 0'ê heta 12'an

en: Multiples of 13, 14, and 15
ku: Carandina 13, 14, 15'an

en: Multiplication: 0 to 15
ku: Carandin: Ji 0'ê heta 15'an

en: Multiplication: Missing Numbers
ku: Carandin: Hejmarên Kêm

en: Division by 2
ku: 2 Parkirin

en: Division by 3
ku: 3 Parkirin

en: Division by 4
ku: 4 Parkirin

en: Division by 5
ku: 5 Parkirin

en: Division: 1 to 5
ku: Parandin: Ji 1'ê heta 5'an

en: Division by 6
ku: 6 Parkirin

en: Division by 7
ku: 7 Parkirin

en: Division by 8
ku: 8 Parkirin

en: Division by 9
ku: 9 Parkirin

en: Division by 10
ku: 10 Parkirin

en: Division: 1 to 10
ku: Parandin: Ji 1'ê heta 10 'an

en: Division by 11 and 12
ku: 11 û 12 Parkirin

en: Division: 1 to 12
ku: Parandin: Ji 1'ê heta 12'an

en: Division by 13, 14, and 15
ku: 13, 14, 15 Parkirin

en: Division: 1 to 15
ku: Parandin: Ji 1'ê heta 15'an

en: Multiplication and Division Review
ku: Kontrolkirina Carandin û Parandinan

en: Typing Negative Numbers
ku: Nivîsandina Hejmarên Negatîf

en: Subtraction: Negative Answers
ku: Derandin: Bersivên Negatîf

en: Adding Negatives to Positives
ku: Tevandina Hejmarên Negatîf li yên Pozîtîf

en: Subtracting Negatives From Positives
ku: Derandina Hejêmarên Negatîf ji yên Pozîtîf

en: Adding Negatives to Negatives
ku: Tevandina Hejmarên Negatîf li yên Negatîf

en: Subtracting Negatives From Negatives
ku: Derandina Hejmarên Negatîf ji yên Negatîf

en: Multiplication and Division of Negatives
ku: Carandin û Parandina Hejmarên Negatîf

en: Multiplication of Positives and Negatives
ku: Carandina Hejmarên Pozîtîf û yên Negatîf

en: Division of Positives and Negatives
ku: Parandina Hejmarên Pozîtîf û yên Negatîf

en: Credits
ku: Yên ked dane

en: Help
ku: Alîkarî

en: Main Menu
ku: Pêşeka Giştî

en: Math Command Training Academy
ku: Akademiya Perwerdehiya Matematîkê

en: More Options
ku: Zêdetir Vebijêrk

en: Play Arcade Game
ku: Lîsteya Lîstikan

en: Play Custom Game
ku: Lîstika takekes bilîze

en: Project Info
ku: Agahiyên Projeyê

en: Quit
ku: Derkeve
