tuxmath - en to pl translation catalogue (156 entries)

en: Congratulations! You win!
pl: Gratulacje! Wygrałeś!

en: Round
pl: Runda

en: -[Esc] to skip
pl: Aby pominąć wciśnij [Escape]

en: Mission One: Careful Cadet
pl: Misja pierwsza: Ostrożny Kadet

en: I'm so glad you've come!
pl: Bardzo się cieszę, że wpadłeś!

en: The penguins need your help! Comets are falling from the sky, and are melting the penguins' igloos. To save their homes, we need you to find the secret code that will zap each comet.
pl: Pingwiny potrzebują twojej pomocy! Z nieba spadają komety, które stapiają igla pingwinów. Aby ocalić ich domy, musisz odkryć tajny kod, który zniszczy każdą z komet.

en: Do your best!
pl: Postaraj się!

en: Mission Two: Smart Scout
pl: Misja druga: Sprytny Zwiadowca

en: Great job! Since you saved the penguins' homes, we are promoting you to Scout. Scouts are good for keeping an eye out for trouble...
pl: Świetnie! Dzięki temu, że ocaliłeś domy pingwinów, awansowałeś na Zwiadowcę. Zwiadowcy są dobrzy w szukaniu kłopotów...

en: ...like what's happening right now! The TakeAways have come, and they're sending new, trickier comets against the penguins!
pl: ... tak, jak teraz! Przybyli źli kosmici, który wysyłają nowe, sprytniejsze komety przeciwko pingwinom!

en: But you can save them!
pl: Ale ty możesz je ocalić!

en: Mission Three: Royal Ranger
pl: Misja trzecia: Królewski Strażnik

en: You've done it again! The Penguin Emperor has chosen you to join his team of Rangers that help protect the city.  We're sending you there now...
pl: Znowu ci się udało! Pingwin Cesarz wybrał cię, abyś dołączył do jego drużyny Strażników, która chroni miasto. Wysyłamy cię tam...

en: ...oh no! Now the Emperor himself is under attack, from new types of comets: these problems are multiplying! To fight these, you need great skill. We think you can do it. Join the Rangers and help save the city!
pl: ... o nie! Teraz sam Cesarz jest atakowany, za pomocą nowego rodzaju komet: problemy się mnożą! Aby walczyć z nimi, potrzebujesz wielkich umiejętności! Myślimy, że możesz dać radę. Dołącz do Strażników i pomóż uratować miasto!

en: Mission Four: Imperial Ace
pl: Misja czwarta: Cesarski As

en: You did it! The Emperor wants to thank you in person. We are taking you to his ice palace for a great honor: you will become the Imperial Ace!
pl: Udało się! Cesarz chce ci osobiście podziękować. Zabiera cię do lodowego pałacu: zostaniesz Asem Cesarskim

en: But right in the middle of the ceremony, a new attack from the land of Division starts!
pl: Ale w samym środku ceremonii, zaczyna się nowy atak z kraju Dzielenia!

en: Now is no time for resting; the city needs your help!
pl: Nie ma teraz czasu na odpoczynek; miasto potrzebuje twojej pomocy!

en: Final Mission: Computing Commando
pl: Ostateczna misja: Komandos Obliczeniowy

en: Penguin scientists have learned that all these attacks are coming from a secret base, and they need you to go fight the final battle. They also give you this clue: first do multiplication and division, and then do addition and subtraction.
pl: Pingińscy naukowcy odkryli, że wszystkie te ataki pochodzą z sekretnej basy i potrzebują cię, abyś wyruszył na ostateczną bitwę. Dają ci też wskazówkę: najpierw zrób mnożenie i dzielenie, a później dodawanie i odejmowanie.

en: I hope that hint helps!
pl: Mam nadzieję, że ta wskazówka pomoże!

en: This is it! You can stop these attacks forever, Commando!
pl: To jest to! Możesz powstrzymać te ataki raz na zawsze, Komandosie!

en: Sorry, try again!
pl: Niestety, spróbuj ponownie!

en: Mission accomplished. The galaxy is safe!
pl: Misja zakończona. Galaktyka jest już bezpieczna!

en: PART OF THE 'TUX4KIDS' PROJECT
pl: CZĘŚĆ PROJEKTU "TUX4KIDS"

en: DESIGNED BY
pl: ZAPROJEKTOWANY PRZEZ

en: LEAD PROGRAMMERS
pl: GŁÓWNI PROGRAMIŚCI

en: ADDITIONAL CODE
pl: DODATKOWY KOD

en: ADDITIONAL ART
pl: DODATKOWI ARTYŚCI

en: SOUND EFFECTS
pl: EFEKTY DŹWIĘKOWE

en: MUSIC
pl: MUZYKA

en: 'TUX' THE PENGUIN CREATED BY
pl: "TUX" - PINGWIN STWORZONY PRZEZ

en: TESTERS
pl: TESTERZY

en: USER WEBSITE
pl: STRONA UŻYTKOWNIKA

en: A full copy of the GPL is included with the documentation for this program.
pl: Pełna wersja licencji GPL jest dołączona do dokumentacji tego programu.

en: For more information about Free Software and the GNU GPL, visit:
pl: W celu uzyskania  więcej informacji o Darmowym Oprogramowaniu i GNU GPL, odwiedź:

en: Objectives:
pl: Cele:

en: Hints:
pl: Wskazówki:

en: Welcome to TuxMath!
pl: Witamy w TuxMath!

en: Your mission is to save your
pl: Twoją misją jest ocalić

en: penguins' igloos from the
pl: igla pingwinów od

en: falling comets.
pl: spadających komet.

en: Stop a comet by typing
pl: Zatrzymaj kometę wpisując

en: the answer to the math problem
pl: odpowiedź równiania matematycznego

en: and hitting 'space' or 'enter'.
pl: i wciśnij 'spację' lub 'enter'.

en: Try it now!
pl: Spróbuj zrobić to teraz!

en: Good shot!
pl: Dobry strzał!

en: If an igloo gets hit by a comet,
pl: Jeśli igloo zostanie trafione przez kometę,

en: it melts. But don't worry: the
pl: topi się. Ale nie martw się:

en: penguin is OK!
pl: pingwinowi nic się nie stanie!

en: Just watch what happens:
pl: Zobacz, co się stanie:

en: (Press a key to start)
pl: (Wciśnij dowolny klawisz, aby rozpocząć)

en: Notice the answer
pl: Spójrz na odpowiedź

en: If it gets hit again, the
pl: Jeśli igloo zostanie znowu trafione,

en: penguin leaves.
pl: pingwin z niego wychodzi.

en: (Press a key when ready)
pl: (Wciśnij klawisz, kiedy będziesz gotowy)

en: You can fix the igloos
pl: Możesz naprawić igloo

en: by stopping bonus comets.
pl: dzięki zatrzymywaniu bonusowych komet.

en: Zap it now!
pl: Zniszcz jedną teraz!

en: Great job!
pl: Świetnie!

en: Quit at any time by pressing
pl: Wyjdź w dowolnej chwili

en: 'Esc' or clicking the 'X'
pl: naciskając 'Esc' lub klikając na 'X'

en: in the upper right corner.
pl: w prawym górnym rogu.

en: Do it now, and then play!
pl: Zrób to teraz, a potem zagraj!

en: The Penguins Have Been Saved!
pl: Pingwiny zostały ocalone!

en: Final Scores:
pl: Wyniki końcowe:

en: Hall Of Fame
pl: Lista najlepszych

en: Space Cadet
pl: Kosmiczny Kadet

en: Scout
pl: Strzelec

en: Ranger
pl: Strażnik

en: Ace
pl: As

en: Commando
pl: Komandos

en: Factors
pl: Dzielniki

en: Fractions
pl: Ułamki

en: You Are In The Hall of Fame!
pl: Jesteś na liście najlepszych!

en: Enter Your Name:
pl: Wpisz swoje imię:

en: How many kids are playing?
pl: Ile osób będzie grać?

en: (Between 2 and 4 players)
pl: (Pomiędzy 2 a 4 graczy)

en: The server is already running
pl: Serwer już działa.

en: Enter Server Name:
pl: Wpisz nazwę serwera:

en: (limit 50 characters)
pl: (co najwyżej 50 znaków)

en: Click or press key to select server lesson file
pl: Kliknij lub wciśnij przycisk aby wybrać lekcję z serwera

en: Sorry, this version built without network support.
pl: Niestety, ta wersja nie wspiera gry w sieci.

en: Sorry, could not connect to server.
pl: Niestety, nie można podłączyć się do serwera.

en: Who is playing first?
pl: Kto gra pierwszy?

en: Enter your name:
pl: Wpisz swoje imię

en: Who is playing next?
pl: Kto jest następny?

en: How many rounds will you play?
pl: Ile rund będziecie grać?

en: Enter a number
pl: Wpisz liczbę

en: Addition: 1 to 3
pl: Dodawanie: 1 do 3

en: Addition: 0 to 5
pl: Dodawanie: 0 do 5

en: Addition: Sums to 10
pl: Dodawanie: Sumy do 10

en: Addition: Sums to 15
pl: Dodawanie: Sumy do 15

en: Addition: Sums to 20
pl: Dodawanie: Sumy do 20

en: Addition: Two Digit Numbers
pl: Dodawanie: Dwucyfrowe liczby

en: Subtraction: 0 to 10
pl: Odejmowanie: 0 do 10

en: Subtraction: 0 to 20
pl: Odejmowanie: 0 do 20

en: Subtraction: Two Digit Numbers
pl: Odejmowanie: dwucyfrowe liczby

en: Multiplication: 0 to 3
pl: Mnożenie: 0 do 3

en: Multiples of 2
pl: Wielokrotności liczby 2

en: Multiples of 3
pl: Wielokrotności liczby 3

en: Multiples of 4
pl: Wielokrotności liczby 4

en: Multiples of 5
pl: Wielokrotności liczby 5

en: Multiplication: 0 to 5
pl: Mnożenie: 0 do 5

en: Multiples of 6
pl: Wielokrotności liczby 6

en: Multiples of 7
pl: Wielokrotności liczby 7

en: Multiplication: 0 to 7
pl: Mnożenie: 0 do 7

en: Multiples of 8
pl: Wielokrotności liczby 8

en: Multiples of 9
pl: Wielokrotności liczby 9

en: Multiples of 10
pl: Wielokrotności liczby 10

en: Multiplication: 0 to 10
pl: Mnożenie: 0 do 10

en: Multiples of 11 and 12
pl: Wielokrotności liczb 11 i 12

en: Multiplication: 0 to 12
pl: Mnożenie: 0 do 12

en: Multiples of 13, 14, and 15
pl: Wielokrotności liczb 13,14 i 15

en: Multiplication: 0 to 15
pl: Mnożenie: 0 do 15

en: Division by 2
pl: Dzielenie przez 2

en: Division by 3
pl: Dzielenie przez 3

en: Division by 4
pl: Dzielenie przez 4

en: Division by 5
pl: Dzielenie przez 5

en: Division: 1 to 5
pl: Dzielenie: 1 do 5

en: Division by 6
pl: Dzielenie przez 6

en: Division by 7
pl: Dzielenie przez 7

en: Division by 8
pl: Dzielenie przez 8

en: Division by 9
pl: Dzielenie przez 9

en: Division by 10
pl: Dzielenie przez 10

en: Division: 1 to 10
pl: Dzielenie: 1 do 10

en: Division by 11 and 12
pl: Dzielenie przez 11 i 12

en: Division: 1 to 12
pl: Dzielenie: 1 do 12

en: Division by 13, 14, and 15
pl: Dzielenie przez 13,14 i 15

en: Division: 1 to 15
pl: Dzielenie: 1 do 15

en: Multiplication and Division Review
pl: Powtórka z mnożenia i dzielenia

en: Typing Negative Numbers
pl: Pisanie liczb ujemnych

en: Adding Negatives to Positives
pl: Dodawanie liczb ujemnych do dodatnich

en: Subtracting Negatives From Positives
pl: Odejmowanie liczb ujemnych od dodatnich

en: Adding Negatives to Negatives
pl: Dodawanie liczb ujemnych do ujemnych

en: Subtracting Negatives From Negatives
pl: Odejmowanie liczb ujemnych od dodatnich

en: Negative and Positive Numbers Review
pl: Powtórka z liczb dodatnich i ujemnych

en: Multiplication and Division of Negatives
pl: Mnożenie i dzielenie liczb ujemnych

en: Multiplication of Positives and Negatives
pl: Mnożenie liczb dodatnich i ujemnych

en: Division of Positives and Negatives
pl: Dzielenie liczb dodatnich i ujemnych

en: Credits
pl: Twórcy

en: Demo
pl: Demonstracja

en: Elimination
pl: Eliminacje

en: Help
pl: Pomoc

en: Join Game
pl: Dołącz do gry

en: Main Menu
pl: Menu główne

en: Math Command Training Academy
pl: Akademia Treningowa Poleceń Math

en: More Options
pl: Więcej opcji

en: Network Game
pl: Gra w sieci

en: Play Alone
pl: Graj samemu

en: Play Arcade Game
pl: Zagraj w grę zręcznościową

en: Play Custom Game
pl: Zagraj w wybraną grę

en: Play With Friends
pl: Zagraj z przyjaciółmi

en: Project Info
pl: Informacja o projekcie

en: Quit
pl: Wyjdź

en: Run Server
pl: Uruchom serwer
