tuxpaint-stamps - en to iu translation catalogue (766 entries)

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/amphibians/frog-1.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/amphibians/frog.png
en: A frog.
iu: ᓂᕐᓕᓇᐅᔭᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/birds/adelaide-rosella.png
en: An Adelaide Rosella.
iu: ᐋᑎᓓᑦ ᕉᓯᐊᓚ ᖁᐸᓄᐊᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/birds/albino_peahen.png
en: An albino peahen (a female peafowl, or peacock).
iu: ᖃᑯᕐᑕᖅ ᑎᒻᒥᐊᖅ ᑕᑯᒥᓇᕐᑐᓂᒃ ᓱᓗᓕᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/birds/blackbird.png
en: A blackbird.
iu: ᕿᕐᓂᑕᖅ ᖁᐸᓄᐊᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/birds/chicken_profile.png
en: A chicken.
iu: ᒪᓐᓂᓕᐅᕐᑎ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/birds/crow.png
en: A crow.
iu: ᑐᓗᒑᓗᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/birds/crowned_crane.png
en: A crowned crane.
iu: ᖁᑦᔪᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/birds/cuckoo.png
en: A cuckoo.
iu: ᖁᐸᓄᐊᖅ ᑯᑰ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/birds/drake.png
en: A drake.
iu: ᒥᑎᖅ ᐊᖑᑎᕕᐊᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/birds/duck.png
en: A duck.
iu: ᒥᑎᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/birds/gander.png
en: A gander.
iu: ᓂᕐᓕᒃ ᐊᖑᑎᕕᐊᖅ .

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/birds/guineafowl.png
en: A guinea fowl.
iu: ᑎᒻᒥᐊᖅ ᓯᓇᕐᓇᓂᒃ ᖃᑯᕐᑕᓂᓪᓗ ᑕᕐᓴᑲᓪᓛᓕᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/birds/helmeted_guineafowl.png
en: A helmeted guinea fowl.
iu: ᑎᒻᒥᐊᖅ ᓯᓇᕐᓇᓂᒃ ᖃᑯᕐᑕᓂᓪᓗ ᑕᕐᓴᑲᓪᓛᓕᒃ ᓂᐊᕐᖁᐊᕇᒃᑯᑎᓯᒪᔪᕐᔫᔮᕐᑐᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/birds/hen.png
en: A brown hen.
iu: ᑲᔪᖅ ᐊᕿᒡᒋᕕᒃ ᐊᕐᓇᕕᐊᖑᑦᓱᓂ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/birds/heron_greatblue.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/birds/heron_greatblue_flying.png
en: A great blue heron.
iu: ᑐᖑᔪᕐᑕᖅ ᑎᒻᒥᐊᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/birds/lark.png
en: A lark.
iu: ᖁᐸᓄᐊᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/birds/little-penguin.png
en: A little penguin.
iu: ᐊᑉᐸᑲᓪᓚᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/birds/magellanic_penguin.png
en: A Magellanic penguin.
iu: ᐊᑉᐸᒃ ᐊᒥᐊᕆᑲᐅᑉ ᓯᕿᓂᖓᓃᓲᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/birds/magpie.png
en: A magpie.
iu: ᑐᓴᕐᓃᑐᖅ ᕿᕐᓂᑕᐅᑦᓱᓂ ᖃᑯᕐᑕᐅᓱᓂᓗ ᖁᐸᓄᐊᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/birds/nandou.png
en: A rhea.
iu: ᕃ ᑎᒻᒥᐊᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/birds/ostrich.png
en: An ostrich.
iu: ᑎᒻᒥᐊᔪᐊᖅ ᐅᕿᓚᔪᖅ ᑎᖏᕐᖃᔭᖕᖏᑐᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/birds/owl.png
en: An owl.
iu: ᐅᑉᐱᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/birds/peacock.png
en: A peacock (a male peafowl).
iu: ᑎᒻᒥᐊᖅ ᑕᑯᒥᓇᕐᑐᓂᒃ ᓱᓗᓕᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/birds/pelican.png
en: A pelican.
iu: ᑎᒻᒥᐊᖅ ᐃᒪᕐᐱᒥᐅᑕᖅ ᓯᒡᒍᑯᑦ ᐴᖃᑦᑕᓕᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/birds/penguin.png
en: A penguin.
iu: ᐊᑉᐸᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/birds/pigeon.png
en: A pigeon.
iu: ᑎᒻᒥᐊᖅ ᓄᓇᓕᒻᒪᕆᓐᓃᓲᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/birds/pink_flamingo.png
en: A pink flamingo.
iu: ᑯᑦᓲᔭᖅ ᐸᓚᒥᖕᑯ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/birds/quetzal.png
en: A quetzal.
iu: ᑕᐅᑦᑐᕆᑦᑐᖅ ᖁᐸᓄᐊᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/birds/rainbow-lorikeet.png
en: A rainbow lorikeet.
iu: ᐊᔭᒍᑕᕐᑎᑐᑦ ᑕᐅᑦᑐᓕᒃ ᑎᒻᒥᐊᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/birds/rooster.png
en: A colorful rooster.
iu: ᒪᓐᓂᓕᐅᕐᑎ ᑕᐅᑦᑐᕆᑦᑐᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/birds/seagull.png
en: A seagull.
iu: ᓇᐅᔮᓗᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/birds/silver-gull.png
en: A Silver Gull.
iu: ᓇᐅᔭᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/birds/swallow.svg
en: A swallow.
iu: ᖁᐸᓄᐊᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/birds/tucan.png
en: A toucan.
iu: ᑎᒻᒥᐊᖅ ᖃᐅᒪᔪᓂᒃ ᓱᓗᓕᒃ ᓯᒡᒍᕆᑦᑑᓱᓂ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/birds/turkey.png
en: A turkey.
iu: ᐊᕿᒡᒋᐊᓗᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/birds/cartoon/tux.png
en: Tux—the Linux mascot!
iu: ᑕᒃᔅ-ᓓᓇᒃᔅ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᒃᑯᑦ ᑐᑭᖃᕐᑎᓯᒍᑎᖓ ᐊᑉᐸᖑᐊᖅ!

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/dinosaur/cartoon/dinosaurSings.png
en: A singing dinosaur!
iu: ᑌᓇᓱᐊ ᓂᑦᔭᓗᑦᑖᑐᖅ!

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/fish/bluegroper.png
en: George the blue groper.
iu: ᑐᖑᔪᕐᑕᖅ ᐃᖃᓗᒃ ᔮᔨᒥᒃ ᐊᑎᓕᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/fish/butterflyfish.png
en: A butterflyfish.
iu: ᐃᖃᓗᒃ ᓴᕋᓕᑭᑖᕐᔫᔮᕐᑐᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/fish/clownfish.png
en: A clownfish.
iu: ᐃᔪᕐᓵᑎᕐᔫᔮᕐᑐᖅ ᐃᖃᓗᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/fish/coraltrout.png
en: A coral trout.
iu: ᐃᖃᓗᒃ ᑕᕆᐅᕐᒥᐅᑕᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/fish/dolphinfish.png
en: A dolphinfish.
iu: ᑖᓪᕙᓐᔫᔮᕐᑐᖅ ᐃᖃᓗᒃ

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/fish/lionfish.png
en: A very poisonous lionfish!
iu: ᐋᓐᓂᐊᓕᕐᓇᑐᒻᒪᕆᒃ ᐃᖃᓗᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/fish/lobster.png
en: A spiny lobster, from the Hawaiian islands.
iu: ᓇᐅᓚᕐᓇᖅ ᑲᐱᓐᓇᑐᓕᒃ, ᖃᐋᐃᐅᑉ ᕿᑭᕐᑕᖏᓐᓂ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/fish/moonwrasse.png
en: A moon wrasse.
iu: ᑐᖑᔪᕐᑕᖅ ᐃᖃᓗᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/fish/seahorse.png
en: A seahorse.
iu: ᐃᒪᕐᐱᒥᐅᑕᖅ ᕿᒻᒥᔪᐊᕐᔫᔮᕐᑐᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/fish/shrimp.png
en: A shrimp.
iu: ᑭᖑᕐᓚᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/fish/stripedfish.png
en: A stripey fish.
iu: ᓱᐳᑖᓕᒃ ᐃᖃᓗᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/insects/Brown_slug.png
en: A brown slug.
iu: ᑲᔪᖅ ᓯᐅᐱᕈᖅ ᓴᐴᓗᑕᖃᖕᖏᑐᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/insects/Woodlouse.png
en: A woodlouse.
iu: ᕿᔫᑉ ᑯᒪᖓ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/insects/bee.svg
en: A bee.
iu: ᐃᒍᑦᓴᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/insects/fly.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/insects/cartoon/fly.png
en: A fly.
iu: ᓄᕕᐅᕙᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/insects/grasshopper.png
en: A grasshopper.
iu: ᖁᐱᕐᕈᖅ ᐱᓪᓕᑕᔫᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/insects/hornet.png
en: A hornet.
iu: ᐃᒍᑦᓴᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/insects/hoverfly.png
en: A hoverfly resembles a honeybee drone.
iu: ᖁᐱᕐᕈᖅ ᖃᖓᑕᐅᒐᓲᖅ ᐃᒍᑦᓴᔫᔮᕐᑐᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/insects/mantis.png
en: A mantis.
iu: ᖁᐱᕐᕈᖅ ᑐᑦᓯᐊᑐᕐᔫᔮᕐᑐᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/insects/xanthia.png
en: A xanthia.
iu: ᓂᐊᖁᕙᓕᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/insects/cartoon/ant.svg
en: An ant.
iu: ᖁᐱᕐᕈᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/insects/cartoon/butterfly.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/seasonal/easter/butterfly.png
en: A butterfly.
iu: ᓴᕋᓕᑭᑖᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/insects/cartoon/dragonfly.png
en: A dragonfly.
iu: ᑯᐱᕐᕈᖅ ᓯᑕᒪᓂᒃ ᐃᓴᕈᓕᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/insects/cartoon/ladybug-2.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/insects/cartoon/ladybug.svg
en: A ladybug.
iu: ᖁᐱᕐᕈᖅ ᑎᖏᒪᓲᖅ ᐊᐅᐸᕐᑑᓱᓂ ᕿᕐᓂᑕᑲᓪᓛᔪᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/insects/cartoon/monarchbutterfly.svg
en: A monarch butterfly.
iu: ᓴᕋᓕᑭᑖᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/insects/cartoon/snail.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/insects/cartoon/snail2.png
en: A happy snail.
iu: ᓯᐅᐱᕈᖅ ᐊᓕᐊᓱᑦᑐᖅ!

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/insects/cartoon/spider.svg View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/insects/cartoon/spider2.svg View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/seasonal/halloween/spider.png
en: A spider.
iu: ᐋᓯᕙᓛᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/lizards/iguana.png
en: An iguana.
iu: ᐃᓪᓗᕕᒐᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/mammals/badger.png
en: A badger.
iu: ᐹᑦᔪ ᒥᕐᖁᓕᐅᑦᓱᓂ ᐱᕈᕐᑐᓂᒃ ᐆᒪᔫᖃᑎᒥᓂᓪᓗ ᓂᕆᓲᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/mammals/echidna.png
en: An echidna.
iu: ᖁᐱᕐᕈᑐᕐᑎ ᑲᐱᒍᑎᓕᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/mammals/elephant.png
en: An elephant.
iu: ᓯᐅᑎᕙᓕᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/mammals/ferret.png
en: A ferret.
iu: ᑎᕆᐊᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/mammals/giraffe.png
en: A giraffe.
iu: ᖁᖓᓯᑯᑖᓕᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/mammals/hippopotamus.png
en: An hippopotamus.
iu: ᐃᐳᐹᑕᒪᔅ

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/mammals/pig.png
en: A pig.
iu: ᑰᒃᑰᓯ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/mammals/pig_golden.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/mammals/pig_golden2.png
en: A Tamworth pig.
iu: ᑰᒃᑰᓯ ᐊᑕᓂᐊᓘᑉ ᓄᓇᖓᓂᒥᐅᔭᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/mammals/rhino_black.png
en: A male black rhino.
iu: ᓂᐊᖁᒃᑯᑦ ᑑᒑᓕᒃ ᕃᓄ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/mammals/wildboar.png
en: Two wild boars.
iu: ᒪᕐᕉᒃ ᑰᒃᑰᓰᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/mammals/apes/chimp.png
en: A chimpanzee.
iu: ᒣᖕᑭ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/mammals/apes/gorilla.png
en: A gorilla.
iu: ᑯᕆᐊᓚ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/mammals/apes/tamarin_emperor.png
en: An emperor tamarin.
iu: ᒣᖕᑭ ᐅᒥᓕᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/mammals/aquatic/dolphin.png
en: A dolphin.
iu: ᑖᓪᕙᓐ

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/mammals/aquatic/orca.png
en: An orca.
iu: ᐋᕐᓗᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/mammals/aquatic/otter.png
en: An otter.
iu: ᑰᑦᓯᐅᑎ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/mammals/aquatic/sea_lion.png
en: A sea lion.
iu: ᐳᐃᔨ ᓗᐃᕕᐅᔮᕐᓱᓂ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/mammals/aquatic/whale.png
en: A whale.
iu: ᕿᓚᓗᒐᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/mammals/bears/bear.png
en: A bear.
iu: ᐊᑦᓴᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/mammals/bears/european-bear.png
en: A european bear.
iu: ᑕᕆᐅᑉ ᐊᑭᐊᓂᒥᐅᔭᖅ ᐊᒃᓴᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/mammals/bears/toys/edward_bear.png
en: Edward Bear.
iu: ᐄᑐᐊ ᐊᒃᓴᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/mammals/bovines/bison.png
en: A bison.
iu: ᐅᒥᒻᒪᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/mammals/bovines/bull.png
en: A bull.
iu: ᐃᒻᒧᓕᐅᕐᑎ ᐸᓐᓂᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/mammals/bovines/cow.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/mammals/bovines/cow_white.png
en: A cow.
iu: ᐃᒻᒧᓕᐅᕐᑎ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/mammals/bovines/gnu-baby-stand.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/mammals/bovines/gnu-baby.png
en: The baby of a gnu.
iu: ᑐᒃᑐᕚᓛᕋᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/mammals/bovines/gnu-sitting.png
en: A sitting gnu.
iu: ᑐᒃᑐᕙᖅ ᐊᖁᕕᐊᓪᓗᑐᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/mammals/bovines/gnu-stand.png
en: A blue gnu.
iu: ᑐᖑᔪᕐᑕᖅ ᑐᒃᑐᕙᖅ ᐋᕝᕆᑲᒦᓲᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/mammals/bovines/goat.png
en: A goat.
iu: ᑰᑦ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/mammals/bovines/indian_blackbuck.png
en: An Indian blackbuck.
iu: ᑉᓛᒃᐸᒃ ᐃᓐᑎᐊᒥᐅᑕᖅ ᑐᒃᑐᕙᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/mammals/bovines/mountaingoat.png
en: A mountaingoat.
iu: ᐃᓐᓈᕈᕐᓯᐅᑎ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/mammals/bovines/ram.png
en: A ram.
iu: ᓴᐅᒐᖅ ᐊᖑᑎ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/mammals/bovines/sheep.png
en: A sheep.
iu: ᓴᐅᒐᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/mammals/bovines/sheep_lamb.png
en: A baby sheep (a lamb).
iu: ᓴᐅᒑᕋᖅ (ᓛᒥ).

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/mammals/bovines/zebu.png
en: A zebu.
iu: ᔩᐳ

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/mammals/camel/camel.png
en: A camel.
iu: ᑳᒧᓪ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/mammals/camel/dromedary.png
en: A dromedary.
iu: ᑳᒧ ᐁᓴᒥᓗ ᐋᕝᕆᑲᒥᓘᓲᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/mammals/cats/cheetah.svg
en: A cheetah.
iu: ᐴᓯᕙᒃ ᐅᕿᓚᔪᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/mammals/cats/kitten.svg
en: A white kitten.
iu: ᖃᑯᕐᑕᖅ ᐴᓯᐊᓛᕋᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/mammals/cats/lion-2.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/mammals/cats/lion.png
en: A lion.
iu: ᓗᐃᕕ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/mammals/cats/tiger.png
en: A tiger.
iu: ᐴᓯᕙᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/mammals/cats/tiger_sumatran.png
en: A Sumatran tiger.
iu: ᐴᓯᕙᒃ ᓱᒫᑦᕋᒥᐅᔭᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/mammals/cats/cartoon/lion.png
en: A happy lion!
iu: ᓗᐃᕕ ᐊᓕᐊᓱᑦᑐᖅ!

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/mammals/deer/caribou.png
en: A caribou.
iu: ᑐᒃᑐᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/mammals/deer/deer.png
en: A deer.
iu: ᑐᒃᑐᕙᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/mammals/deer/doe.png
en: A doe.
iu: ᐆᒪᔪᖅ ᐊᕐᓇᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/mammals/deer/wapiti.png
en: A wapiti.
iu: ᓱᓇᒐᓚᖃᐅᑎ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/mammals/dogs/dingo.png
en: A dingo.
iu: ᕿᖕᒥᖅ ᐋᔅᑐᕃᓕᐊᒥᐅᔭᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/mammals/dogs/dog.png
en: A dog.
iu: ᕿᖕᒥᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/mammals/dogs/fox.png
en: A fox.
iu: ᑎᕆᒐᓐᓂᐊᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/mammals/equines/donkey.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/mammals/equines/donkey_eating.png
en: A donkey.
iu: ᓯᐅᑎᕐᖁᑐᔪᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/mammals/equines/horse.png
en: A horse.
iu: ᕿᖕᒥᔪᐊᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/mammals/equines/zebra.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/mammals/equines/zebra2.svg
en: A zebra.
iu: ᓱᐳᑖᓕᒃ ᕿᒻᒥᔪᐊᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/mammals/lagomorphs/rabbit-2.png
en: A big eared rabbit.
iu: ᐅᑲᓕᖅ ᓯᐅᑎᕐᖁᑐᔪᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/mammals/lagomorphs/rabbit.png
en: A rabbit.
iu: ᐅᑲᓕᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/mammals/lagomorphs/rabbit_little.png
en: A little rabbit.
iu: ᐅᑲᓕᐊᐱᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/mammals/rodents/beaver.png
en: A beaver.
iu: ᑭᒋᐊᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/mammals/rodents/capybara.png
en: A sleeping capybara.
iu: ᐊᕕᖕᖓᔪᐊᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/mammals/rodents/marmot.png
en: A marmot.
iu: ᐊᕕᖕᖓᔪᐊᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/mammals/rodents/mouse.png
en: A mouse.
iu: ᓄᓂᕙᒃᑲᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/mammals/rodents/rat.png
en: A rat.
iu: ᓄᓂᕙᒃᑲᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/mammals/rodents/squirrel.png
en: A squirrel.
iu: ᓇᐹᕐᑐᓯᐅᑎ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/marsupials/kangaroo.png
en: A red kangaroo.
iu: ᐊᐅᐸᕐᑐᖅ ᑫᖕᑲᕉ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/marsupials/koala.png
en: A koala.
iu: ᑯᐋᓚ ᐊᒃᓴᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/marsupials/wombat.png
en: A wombat.
iu: ᐊᕕᖕᖓᔪᐊᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/marsupials/cartoon/kangaroo-silo.png
en: A kangaroo.
iu: ᑫᖕᑲᕉ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/shellfish/abalone.png
en: An abalone.
iu: ᐋᐸᓘᓂ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/animals/shellfish/murray-mussel.png
en: A freshwater mussel.
iu: ᐃᒪᑐᐃᓐᓇᒥᐅᑕᖅ ᐅᕕᓗᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/clothes/bellbottoms.svg
en: A pair of bell bottom pants.
iu: ᓱᓪᓗᕆᑦᑑᒃ ᖃᕐᓖᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/clothes/bikini.svg
en: A bikini.
iu: ᐳᐃᑦᔪᕋᐅᑏᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/clothes/black_dress.svg
en: A black dress.
iu: ᕿᕐᓂᑕᖅ ᐅᓕᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/clothes/bluejeans1.svg
en: A pair of blue jeans with patches.
iu: ᖃᕐᓖᒃ ᑐᖑᔪᕐᑖᒃ ᑭᓪᓓᔭᕐᓯᒪᔫᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/clothes/bluejeans2.svg
en: A pair of blue jeans.
iu: ᖃᕐᓖᒃ ᑐᖑᔪᕐᑖᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/clothes/bowtie.svg
en: A bow tie.
iu: ᖁᖓᓯᕈᑎ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/clothes/clotheshanger.svg
en: A wooden clothes hanger.
iu: ᕿᔪᒃ ᐊᓐᓄᕌᓄᑦ ᓂᕕᖕᖓᕕᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/clothes/clothespin_new.png
en: A modern clothespin.
iu: ᐃᓂᐅᕐᖃᕕᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/clothes/clothespin_old.png
en: An old-fashioned clothespin.
iu: ᐃᓂᐅᕐᙯᒍᑎ ᓄᑕᐅᖕᖏᑐᔭᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/clothes/glasses1.svg View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/clothes/glasses2.svg
en: A pair of glasses.
iu: ᐃᔭᐅᑏᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/clothes/hikingboot.svg
en: A hiking boot.
iu: ᑲᒥᐊᓗᒃ ᐱᓱᕋᔮᒍᑎ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/clothes/jacket.svg
en: A grey jacket.
iu: ᓯᓇᕐᓇᖅ ᐅᓕᑲᑦᑕᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/clothes/red_handbag.svg
en: A red handbag.
iu: ᐊᐅᐸᕐᑐᖅ ᓂᕈᒥᐊᒐᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/clothes/red_highheel.svg
en: A red high-heeled shoe.
iu: ᐊᐅᐸᕐᑐᖅ ᑭᒻᒥᑯᑖᓕᒃ ᐃᑎᒐᒍᑎ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/clothes/sunglasses_01.svg View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/clothes/sunglasses_02.svg
en: A pair of sunglasses.
iu: ᐃᒡᒑᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/clothes/t-shirt_01.svg View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/clothes/t_tshirt.png
en: A t shirt.
iu: ᐁᑭᑦᑐᖅ ᐅᕕᓂᕈᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/clothes/t_baseballcap.png
en: A baseball cap.
iu: ᑎᕐᕿᐊᓕᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/clothes/t_glove.png
en: A glove.
iu: ᐊᒡᒐᔮᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/clothes/t_jacket.png
en: A jacket.
iu: ᐅᓕᑲᑦᑕᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/clothes/t_pants.png
en: A pair of pants.
iu: ᖃᕐᓖᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/clothes/t_poloshirt.png
en: A polo shirt.
iu: ᐅᕕᓂᕈᖅ ᐁᑭᑦᑐᖅ ᐅᖕᖑᐊᖃᕐᓱᓂ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/clothes/t_scarf.png
en: A scarf.
iu: ᓇᕐᓯᐊᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/clothes/t_shirt.png
en: A folded shirt.
iu: ᐅᕕᓂᕈᖅ ᐱᕆᒪᔪᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/clothes/t_sock.png
en: A sock.
iu: ᑕᓯᔪᐊᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/clothes/top_skirt.svg
en: A top and skirt.
iu: ᐅᕕᓂᕈᖅ ᐅᓕᓪᓗ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/clothes/white_pants.svg
en: A pair of white pants.
iu: ᖃᕐᓖᒃ ᖃᑯᕐᑖᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/clothes/armor/cartoon/knight_helmet.png
en: A knight’s helmet.
iu: ᓴᕕᕐᔪᐊᑎᐅᑉ ᓇᓴᖓ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/clothes/hats/blue_fedora.svg
en: A blue fedora.
iu: ᑐᖑᔪᕐᑕᖅ ᓇᓴᖅ ᐊᕙᓗᓕᒫᒃᑯᑦ ᑎᕐᕿᐊᑲᓪᓚᓕᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/clothes/hats/brownhat.svg View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/clothes/hats/brownhat2.svg
en: A brown hat.
iu: ᑲᔪᖅ ᓇᓴᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/clothes/hats/cowboy_hat.svg
en: A cowboy hat.
iu: ᑲᐅᐳᐊᐃᕐᓯᐅᑎ ᓇᓴᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/clothes/hats/crown1.svg View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/clothes/hats/crown2.svg
en: A crown.
iu: ᓂᐊᖂᑎ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/clothes/hats/elfhat.svg
en: A green hat.
iu: ᓄᓇᐅᔭᖅ ᓇᓴᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/clothes/hats/feathered_hat.svg
en: A feathered hat.
iu: ᓇᓴᖅ ᓱᓗᑦᑕᓕᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/clothes/hats/green_fedora.svg
en: A green fedora.
iu: ᓄᓇᐅᔭᖅ ᓇᓴᖅ ᐊᕙᓗᓕᒫᒥᒍᑦ ᑎᕐᕿᐊᑲᓪᓚᓕᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/clothes/hats/greenhat.svg
en: A green Irish hat.
iu: ᓄᓇᐅᔭᖅ ᓇᓴᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/clothes/hats/hardhat.svg
en: A yellow hard hat.
iu: ᖁᕐᓱᑕᖅ ᓴᓇᔩᑦ ᓇᓴᖓ ᓯᑎᔪᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/clothes/hats/mortarboard.svg
en: A hat worn by a university student.
iu: ᓇᓴᖅ ᓯᓚᑦᑐᓴᕐᕕᒥ ᐃᓕᓐᓂᐊᑐᒧᑦ ᐊᑐᕐᑕᐅᓲᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/clothes/hats/propeller_hat.svg
en: A propeller hat.
iu: ᑫᕙᑦᑐᓕᒃ ᖄᖓᒍᑦ ᓇᓴᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/clothes/hats/purplehat.svg
en: A purple hat.
iu: ᐸᐅᕐᖓᐅᔭᖅ ᓇᓴᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/clothes/hats/sombrero.svg
en: A sombrero.
iu: ᒥᒃᓯᑯᒥᐅᑦ ᓇᓴᑦᓴᔭᖓ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/clothes/hats/tophat.svg
en: A top hat.
iu: ᓇᓴᖅ ᐳᕐᑐᔪᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/clothes/hats/wizardhat.svg
en: A wizard's hat.
iu: ᐊᖓᒃᑰᑉ ᓇᓴᖓ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/bread.svg
en: Eat your bread!
iu: ᓂᐅᖂᔭᕐᑐᖃᑦᑕᕆᑦ!

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/cheese.svg
en: Say cheese!
iu: ᓰᓯ ᓚᒋᑦ!

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/loaf_of_bread.svg
en: Bread, sliced, and shared by everyone.
iu: ᓂᐊᖂᔭᖅ, ᓇᑲᑎᕐᓯᒪᔪᖅ, ᐊᕕᑦᑕᐅᓱᓂᓗ ᐃᓘᓐᓇᖏᓐᓄᑦ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/dessert/cartoon/birthday_cake.svg
en: A birthday cake.
iu: ᐃᓅᓕᕐᕕᓯᐅᕈᑎ ᑮᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/dessert/cartoon/pink_cake.svg
en: A pink cake.
iu: ᑯᑦᓲᔭᖅ ᑮᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/fruit/Apricot_whole.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/fruit/apricot.png
en: An apricot.
iu: ᐋᑉᕆᑳᑦ ᐱᕈᕐᑐᕕᓂᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/fruit/Cherry_Stella.png
en: A pair of cherries.
iu: ᑦᓯᐊᕇᒃ ᐱᕈᕐᑐᕕᓃᒃ ᒪᕐᕉᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/fruit/Strawberry2.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/fruit/strawberry.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/fruit/cartoon/strawberry.svg
en: A strawberry.
iu: ᔅᑕᕌᐱᐊᕆ ᐱᕈᕐᑐᕕᓂᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/fruit/apple_fuji.png
en: A “Fuji” apple.
iu: "ᕘᑦᔨ" ᑭᒻᒥᓇᐅᔭᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/fruit/apple_granny_smith.png
en: A “Granny Smith” apple.
iu: "ᐊᓈᓇᑦᓯᐊᖅ ᔅᒥᑦ" ᑭᒻᒥᓇᐅᔭᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/fruit/apple_green.png
en: A green apple.
iu: ᓄᓇᐅᔭᖅ ᑭᒻᒥᓇᐅᔭᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/fruit/apple_red.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/fruit/cartoon/apple.svg
en: A red apple.
iu: ᐊᐅᐸᕐᑐᖅ ᑭᒻᒥᓇᐅᔭᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/fruit/apple_sierra_beauty.png
en: A “Sierra Beauty” apple.
iu: "ᖃᕐᖃᑎᑐᑦ ᐱᐅᔪᖅ" ᑭᒻᒥᓇᐅᔭᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/fruit/avocado.png
en: An avocado fruit.
iu: ᐋᕙᑳᑐ ᐱᕈᕐᑐᕕᓂᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/fruit/banana.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/fruit/cartoon/banana.svg
en: A banana.
iu: ᐸᓈᓇ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/fruit/cherimoya.png
en: A cherimoya fruit.
iu: ᓯᐊᕆᒧᐃᔭ ᐱᕈᕐᑐᕕᓂᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/fruit/grapes.png
en: A bunch of grapes.
iu: ᐸᐅᕐᙰᑦ ᓄᐊᒪᔪᑦ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/fruit/kiwi.png
en: A kiwifruit.
iu: ᑮᐅᐄ ᐱᕈᕐᑐᕕᓂᖅ ᓰᕐᓇᑐᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/fruit/lemon.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/fruit/cartoon/lemon.svg
en: A yellow lemon.
iu: ᖁᕐᓱᑕᖅ ᓰᕐᓇᑐᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/fruit/mandarine.png
en: A mandarin orange.
iu: ᐸᑦᑕᐅᔭᖅ ᒥᑭᔪᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/fruit/mango.png
en: A mango.
iu: ᒣᖕᑯ ᐱᕈᕐᑐᕕᓂᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/fruit/orange.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/fruit/cartoon/orange.svg
en: An orange.
iu: ᐸᑦᑕᐅᔭᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/fruit/orange_seville.png
en: A Seville orange, also called a bitter orange.
iu: ᐸᑦᑕᐅᔭᖅ ᓰᕐᓇᑐᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/fruit/pear.png
en: A yellow pear.
iu: ᖁᕐᓱᑕᖅ ᐱᐊᕐ ᐱᕈᕐᑐᕕᓂᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/fruit/pineapple.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/fruit/cartoon/pineapple.svg
en: A pineapple.
iu: ᐯᓐᐋᐳ ᐱᕈᕐᑐᕕᓂᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/fruit/pomegranate.png
en: A pomegranate.
iu: ᐹᒥᒃᕌᓂᑦ ᐱᕈᕐᑐᕕᓂᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/fruit/raspberry.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/fruit/cartoon/raspberry.svg
en: A raspberry.
iu: ᕌᔅᐱᐊᕆ ᐱᕈᕐᑐᕕᓂᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/fruit/sliced_lime.png
en: A sliced lime.
iu: ᓰᕐᓇᑐᖅ ᓇᑲᑎᕐᓯᒪᔪᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/fruit/sliced_orange.png
en: A sliced orange.
iu: ᐸᑦᑕᐅᔭᖅ ᓇᑲᑎᕐᓯᒪᔪᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/fruit/cartoon/apple_core.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/fruit/cartoon/apple_core_01.svg
en: An apple core.
iu: ᑭᒻᒥᓇᐅᔭᐅᑉ ᕿᑎᖓ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/fruit/cartoon/blueberry.svg
en: Some blueberries.
iu: ᑭᒻᒥᓀᑦ ᐃᓚᖏᑦ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/fruit/cartoon/cherries.svg View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/fruit/cartoon/cherries2.svg
en: Some cherries.
iu: ᑦᓯᐊᕇᑦ ᐃᓚᖏᑦ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/fruit/cartoon/grapes.svg
en: A cluster of grapes.
iu: ᐸᐅᕐᙰᑦ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/fruit/cartoon/lemon_slice.svg
en: A lemon slice.
iu: ᓰᕐᓇᑐᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/fruit/cartoon/peach.svg
en: A peach.
iu: ᐲᑦᔅ ᐱᕈᕐᑐᕕᓂᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/fruit/cartoon/pear.svg
en: A pear.
iu: ᐱᕈᕐᑐᕕᓂᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/fruit/cartoon/prune.svg
en: A prune.
iu: ᑉᕉᓐ ᐱᕈᕐᑐᕕᓂᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/fruit/cartoon/watermelon.svg
en: A watermelon.
iu: ᐅᐊᑕᒥᓚᓐ ᐱᕈᕐᑐᕕᓂᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/nuts/almond.png
en: An almond.
iu: ᖃᖁᐊᒐᖅ ᐋᓪᒪᓐ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/nuts/pecan.png
en: A pecan.
iu: ᖃᖁᐊᒐᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/nuts/walnut.png
en: A walnut.
iu: ᖃᖁᐊᒐᖅ ᐅᐋᓪᓇᑦ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/nuts/walnut_shelled.png
en: A walnut in its shell.
iu: ᖃᖁᐊᒐᖅ ᐅᐋᓪᓇᑦ ᐊᒻᒪᓯᒪᖕᖏᑐᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/spices/ginger.png
en: A ginger 'root'.
iu: ᔨᓐᔫᑉ ᐊᒫᖓ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/vegetables/broccoli.png
en: Eat your broccoli!
iu: ᐱᕈᕐᑐᕕᓂᕐᑐᖃᑦᑕᕆᑦ!

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/vegetables/carrot.png
en: A carrot.
iu: ᐱᕈᕐᑐᕕᓂᖅ ᑭᐊᕋᑦ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/vegetables/chilepepper.png
en: A chile pepper.
iu: ᐆᓇᕐᓇᑐᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/vegetables/corn.png
en: Sweet yellow corn.
iu: ᓰᕐᓇᑐᖅ ᖁᕐᓱᑕᖅ ᑭᒍᑕᐅᔭᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/vegetables/eggplant.png
en: An eggplant.
iu: ᐱᕈᕐᑐᕕᓂᖅ ᒪᓐᓂᔫᔮᕐᑐᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/vegetables/garlic.png
en: A garlic bulb.
iu: ᑳᓕᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/vegetables/garlics.png
en: A string of garlic.
iu: ᑳᓕᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/vegetables/lettuce.png
en: A head of lettuce.
iu: ᐱᕈᕐᑐᕕᓂᖅ ᐅᖃᐅᔭᓕᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/vegetables/mushroom.png
en: A mushroom.
iu: ᑐᒃᑑᑉ ᓂᕿᖓ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/vegetables/onion.png
en: An onion.
iu: ᐅᐊᓂᐅᔭᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/vegetables/pattypan_squash.png
en: A “pattypan” squash.
iu: "ᐹᑎᐹᓐ" ᔅᑯᐋᔅ ᐱᕈᕐᑐᕕᓂᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/vegetables/pepper.png
en: A green pepper.
iu: ᓄᓇᐅᔭᖅ ᐱᕈᕐᑐᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/vegetables/potato.png
en: A brown potato.
iu: ᑲᔪᖅ ᐸᑏᑕᓯ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/vegetables/pumpkin_small.png
en: A very small pumpkin.
iu: ᒥᑭᔪᐊᐱᒃ ᐸᒻᑭᓐ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/vegetables/redlettuce.png
en: A head of red lettuce.
iu: ᐱᕈᕐᑐᕕᓂᖅ ᐅᖃᐅᔭᓕᒃ ᐊᐅᐸᕐᑐᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/vegetables/tomato.png
en: A ripe, red tomato!
iu: ᑐᒣᑐ ᓈᒻᒪᓯᓯᒪᔪᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/vegetables/yam.png
en: A yam.
iu: ᔮᒻ

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/food/vegetables/yellowpepper.png
en: A yellow pepper.
iu: ᖁᕐᓱᑕᖅ ᐱᐊᐸ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/hobbies/binoculars.png
en: A pair of binoculars.
iu: ᕿᕐᖑᑏᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/hobbies/camera_35mm.png
en: A camera.
iu: ᐊᑦᔨᓕᐅᕈᑎ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/hobbies/kite.svg
en: A kite.
iu: ᖁᒻᒧᐊᔫᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/hobbies/knitting.svg
en: Knitting.
iu: ᓄᕕᕐᓴᑐᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/hobbies/music/brass/trumpet.png
en: A trumpet.
iu: ᑎᑦᑐᓚᐅᑎ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/hobbies/music/percussion/cymbal_crash.png
en: A crash cymbal.
iu: ᐊᓇᐅᓪᓚᒐᕐᒥ ᓯᕙᓂᕐᑎᓯᒍᑎ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/hobbies/music/percussion/drum_tomtom_floor.png
en: A floor tom drum.
iu: ᐊᓇᐅᓪᓚᒐᖅ ᓇᑎᕐᒦᓲᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/hobbies/music/percussion/drumkit.png
en: A drum kit.
iu: ᐊᓇᐅᓪᓚᒉᑦ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/hobbies/music/string/cello.png
en: A cello.
iu: ᓂᑦᔭᓗᑦᑖᕈᑎ ᐊᒋᐊᕈᑎᕐᓛᓘᔮᕐᑐᖅ ᓯᑕᒪᓕᐅᑦᓱᓂ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/hobbies/music/string/guitar2.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/hobbies/music/string/guitar_electric.png
en: An electric guitar.
iu: ᐃᑯᒪᐅᑎᒨᕐᑐᖅ ᑯᑭᑕᐸᐅᑎ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/hobbies/music/string/guitar_classical.png
en: A classical guitar.
iu: ᑯᑭᑕᐸᐅᑎ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/hobbies/music/string/guitar_electric_bass.png
en: An electric bass guitar.
iu: ᐃᑯᒪᐅᑎᒨᕐᑐᖅ ᓯᑕᒪᓕᒃ ᑯᑭᑕᐸᐅᑎ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/hobbies/music/string/guitar_electric_bass2.svg
en: A bass guitar.
iu: ᓯᑕᒪᓕᒃ ᑯᑭᑕᐸᐅᑎ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/hobbies/music/wind/bassoon.png
en: A bassoon.
iu: ᓱᐴᒐᖅ ᖃᑎᑐᔪᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/Lightbulb.png
en: A lightbulb.
iu: ᐳᓪᓚᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/Washing-machine.svg
en: A washing machine.
iu: ᐅᕝᕙᕕᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/clothes_iron.svg
en: An iron for ironing clothes.
iu: ᐃᓯᑦᑎᕆᐅᑎ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/cylinder.png
en: A gas cylinder.
iu: ᐅᕐᓱᐊᓗᔭᖅ ᐳᓪᓚᓕᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/fridge.svg
en: A fridge.
iu: ᖁᐊᖃᐅᑎ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/garbagecan.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/trash_can.svg
en: A silver garbage can.
iu: ᓯᓇᕐᓇᖅ ᓴᓂᖃᐅᑎ ᑭᑭᐊᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/globe.svg
en: A model of the earth.
iu: ᓄᓇᖕᖑᐊᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/home_compost_bin.png
en: A home compost bin.
iu: ᓂᕆᓂᕐᓗᑯᖃᐅᑎ ᐱᕈᕐᓰᒍᑎᑦᓴᓂᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/kettle.png
en: An electric kettle.
iu: ᑎᕐᑎᑎᑦᓯᐅᑎ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/key.png
en: A key.
iu: ᐲᕈᑎ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/microwave.svg
en: A microwave oven.
iu: ᖃᓚᑦᓴᐅᑎᒋᒍᑎ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/padlock_closed.svg
en: A closed padlock.
iu: ᐊᑦᓱᖏᐅᑎ ᐊᑦᓱᖏᕐᓯᒪᔪᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/padlock_open.svg
en: An open padlock.
iu: ᐊᑦᓱᖏᐅᑎ ᐊᑦᓱᖐᑦᔮᓯᒪᔪᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/recyclingbox.svg View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/recyclingbox2.svg
en: A box for trash that can be recycled.
iu: ᓴᓂᖃᐅᑎ ᓄᑕᐅᓯᓕᕐᑕᐅᒍᓐᓇᑐᓂᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/rubberduck.png
en: A rubber duck.
iu: ᖁᕐᓱᑕᖅ ᒥᑎᖕᖑᐊᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/tealight.svg
en: A tealight candle.
iu: ᐸᕐᖁᔭᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/toilet.png
en: Remember to flush the toilet and wash your hands with soap!
iu: ᐳᐃᒍᕐᑌᓕᖃᑦᑕᕆᑦ ᖁᕐᕕᒃ ᑯᕕᑎᒋᐊᖓ ᐃᕐᕈᑐᕐᓗᑎᓪᓗ ᐅᕝᕙᐅᑎᒧᑦ!

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/umbrella.svg
en: A red umbrella.
iu: ᐊᐅᐸᕐᑐᖅ ᓱᕈᔪᑦᑕᐅᒌᒃᑯᑎ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/vacuum_cleaner.svg
en: A vacuum cleaner.
iu: ᓴᓂᕈᑎ ᐃᑯᒪᐅᑎᒨᕐᑐᖅ ᒥᓪᓗᐊᓲᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/wheelie_bin.png
en: A wheelie bin! Give me your trash!
iu: ᓴᓂᖃᐅᑎ ᐊᑦᓴᓗᐊᓕᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/arttools/Pencil.svg View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/arttools/pencil2.svg
en: A pencil.
iu: ᐊᓪᓚᐅᑎ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/arttools/ballpointpen.svg View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/arttools/biro.svg
en: A ball point pen.
iu: ᐊᓪᓚᐅᑎ ᐃᒪᓕᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/arttools/highlighter.png
en: A highlighting pen.
iu: ᓄᐃᑦᓯᐊᑎᑦᓯᒍᑎ ᐊᓪᓚᐅᑎ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/arttools/painttube.svg
en: A tube of paint.
iu: ᒥᖑᐊᕈᑎ ᓱᓪᓗᓕᒻᒦᑐᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/arttools/pen_dryerase.png
en: A dry erase marker.
iu: ᐊᓪᓚᐅᑎ ᐃᒪᓕᒃ ᓂᐸᕐᑎᕈᓐᓇᑐᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/arttools/scissors_small_closed.png
en: A pair of closed scissors.
iu: ᑭᑦᔭᐅᑏᒃ ᑮᓯᒪᔫᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/arttools/scissors_small_open.png
en: A pair of open scissors.
iu: ᑭᑦᔭᐅᑏᒃ ᐁᑦᑕᖓᔫᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/dishes/bottle.svg
en: A bottle.
iu: ᐳᓪᓚᐅᔭᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/dishes/coffeecup.svg
en: A cup of coffee.
iu: ᑳᐱ ᖃᔫᑦᑐᒦᑦᑐᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/dishes/expresso.svg
en: A cup of espresso coffee.
iu: ᑳᐱ ᓲᖑᔪᖅ ᖃᔫᑦᑕᒦᑦᑐᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/dishes/fork.svg View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/dishes/cartoon/fork.svg
en: A fork.
iu: ᑲᐳᕐᖃᐅᑎ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/dishes/glass.png
en: A glass of water.
iu: ᐃᒪᑐᐃᓐᓇᖅ ᐃᒥᕈᑎᒦᑦᑐᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/dishes/knife.svg
en: A knife.
iu: ᓴᕕᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/dishes/mug.png
en: A mug.
iu: ᖃᔫᑦᑕᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/dishes/pitcher_small.png
en: A very small pitcher.
iu: ᒥᑭᔪᐊᐱᒃ ᐃᒥᕋᓕᐅᕈᑎ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/dishes/spoon.svg View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/dishes/cartoon/spoon.svg
en: A spoon.
iu: ᐅᕐᕕᐅᔭᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/dishes/teapot.png
en: A teapot.
iu: ᑏᓕᐅᕈᑎ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/dishes/cartoon/pasta_pot.png
en: A large pot for pasta and soup.
iu: ᐅᒃᑯᓯᒃ ᐊᖏᔪᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/dishes/cartoon/pressure_cooker.png
en: A pressure cooker.
iu: ᑎᕐᑎᑐᒧᑦ ᐳᓪᓚᖃᕐᑎᑕᐅᓲᖅ ᐅᒃᑯᓯᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/dishes/utensils/nutcracker.png
en: A nutcracker.
iu: ᐋᓐᓂᐊᓯᐅᕐᑎ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/dishes/utensils/pepper_grinder.png
en: A pepper grinder.
iu: ᐆᓇᕐᓇᑐᖃᐅᑎ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/electronics/DSLR_Camera.svg
en: A big digital camera.
iu: ᐊᑦᔨᓕᐅᕈᑎ ᐊᖏᔪᖅ ᖃᕆᑕᐅᔭᒧᑦ ᐱᑐᓲᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/electronics/calculator.svg
en: A calculator.  6x7=42
iu: ᑲᑎᑦᓯᒍᑎ. 6×7=42

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/electronics/camera.svg
en: A camera.  Say Cheese!
iu: ᐊᑦᔨᓕᐅᕈᑎ. ᓰᓯ ᓚᒋᑦ!

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/electronics/compact_disc.svg
en: A compact disc for music, movies, or data!
iu: ᕿᓪᓕᑐᖅ ᓂᑦᔭᕈᑎᐅᔭᖅ ᑐᓴᕐᓂᔮᕈᑎ, ᑕᕐᕋᓕᔮᕈᑎ, ᐅᕝᕙᓘᓐᓃᑦ ᖃᕆᑕᐅᔭᒃᑰᕈᑎ!

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/electronics/digitalcamera.svg
en: A digital camera.
iu: ᐊᑦᔨᓕᐅᕈᑎ ᖃᕆᑕᐅᔭᒧᑦ ᐱᑐᓲᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/electronics/inkjet_printer.svg
en: Inkjet Printer.  Print this picture, please!
iu: ᐊᒥᓱᓕᕐᑎᐅᑎ ᐃᒪᓕᒃ. ᐅᓇ ᐊᑦᔨᖑᐊᖅ ᐊᒥᓱᓕᕐᑎᓚᐅᕈᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/electronics/laptop.svg
en: A laptop computer.  Tap. Tap. Tap.
iu: ᖃᕆᑕᐅᔭᖅ ᓇᑦᓴᑕᐅᒍᓐᓇᑐᖅ. ᓇᕿᑦᑕᕙᓪᓛᔪᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/electronics/laser_printer.svg
en: Laser Printer.  Zip, zap, wow!
iu: ᐃᑯᒪᒧᑦ ᐊᒥᓱᓕᕐᑎᕆᐅᑎ. ᓱᑲᑦᑐᖅ!

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/electronics/mobile.svg
en: A mobile telephone.  Do you hear what I hear?
iu: ᐅᖄᓚᐅᑎ ᑎᒍᒥᐊᒐᖅ. ᑐᓵᔭᕋᓃᒃ ᑐᓵᕕᑦ?

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/electronics/monitor.svg
en: A computer monitor. Do you see what I see?
iu: ᖃᕆᑕᐅᔭᐅᑉ ᓄᐃᑕᒍᑎᖓ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/electronics/mouse.svg
en: A computer mouse. Squeak!
iu: ᖃᕆᑕᐅᔭᐅᑉ ᓅᑦᑕᑎᑦᓯᒍᑎᖓ. ᔅᑯᐄᒃ!

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/electronics/phone.svg
en: A telephone.  Hello? Hello?
iu: ᐅᖄᓚᐅᑎ. ᐁ? ᐁ?

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/tools/cementmixer.png
en: A cement mixer.
iu: ᕿᕐᓱᑎᑎᒐᓕᐅᕈᑎ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/tools/hammer.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/tools/hammer2.svg
en: A hammer.
iu: ᐅᔭᕋᑦᓯᐊᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/tools/mallet_metal.png
en: A large metal mallet.
iu: ᐅᔭᕋᑦᓯᐊᖅ ᐊᖏᔪᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/tools/measuring_tape.png
en: Measuring tape.
iu: ᓱᕐᖄᑎᕈᑎ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/tools/paintbrush_large.png
en: A large paintbrush.
iu: ᒥᖑᐊᕆᑦᔪᑎ ᐊᖏᔪᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/tools/plyers.png
en: A pair of pliers.
iu: ᑭᒻᒪᐅᑏᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/tools/saw.png
en: A saw.
iu: ᑭᓪᓘᑎ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/tools/screwdriver.svg
en: A screwdriver.
iu: ᑑᕐᖓᕖᓯᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/tools/spade.png
en: A garden spade.
iu: ᐳᐊᕐᕆᑎ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/tools/toolbox.png
en: A toolbox.
iu: ᓴᓇᕐᕈᑎᖃᐅᑎ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/tools/wrench.png
en: A wrench.
iu: ᑭᒻᒪᐅᑏᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/tools/wrench_adjustable.png
en: An adjustable wrench.
iu: ᑭᒻᒪᐅᑏᒃ ᓈᒻᒪᓯᓕᑎᕈᓐᓇᑑᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/household/tools/wrench_plumbers.png
en: A plumber’s wrench.
iu: ᓱᓪᓗᓕᕆᔨᐅᑉ ᑭᒻᒪᐅᑎᖓ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/medical/bandage_adhesive.png
en: An adhesive bandage.
iu: ᒪᑦᑐᑎ ᓂᐱᓲᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/medical/digitalthermometer.svg
en: A digital thermometer for taking your temperature.
iu: ᓇᐅᑦᓯᑑᑎ ᐃᑯᒪᐅᑎᒨᕐᑐᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/medical/mercurythermometer.png
en: A mercury thermometer.
iu: ᓇᐅᑦᓯᑑᑎ ᐃᒪᓕᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/medical/stethoscope.png
en: A stethoscope lets your doctor listen to your heart and lungs.
iu: ᐆᒻᒪᑎᒥᒃ ᓈᓚᒍᑎ ᐋᓐᓂᐊᓯᐅᕐᑎᒪᕆᒻᒥᒃ ᐆᒻᒪᑎᓐᓂᒃ ᐳᕙᑎᓐᓂᓗ ᓈᓚᑦᑎᓯᓲᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/medical/syringe.png
en: A syringe.
iu: ᑲᐴᑎ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/military/final-roll-call.png
en: We remember those who have died.
iu: ᐃᕐᖃᐅᒪᕗᒍᑦ ᐃᓅᒍᓐᓀᓯᒪᔪᓂᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/military/fireman240a.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/people/fireman200b.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/people/fireman240a.png
en: A fireman.
iu: ᖃᒥᑎᕆᔨ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/military/longsword.svg
en: A long sword.
iu: ᓴᕕᕐᔪᐊᑯᑖᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/military/paratrooper.png
en: A paratrooper.
iu: ᐅᓇᑕᕐᑐᓭᑦ ᑲᑕᒍᑎᒃᑰᑏᑦ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/military/ammunition/bullet.svg
en: A bullet.
iu: ᓴᒃᑯᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/military/ammunition/old_naval_shell.png
en: This shell is hundreds of years old!
iu: ᑖᓐᓇ ᓴᐴᓗᑕᖅ ᐊᑯᓂᓂᑖᓗᒃ!

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/military/vehicles/bradley.png
en: A tough APC like this M-3 Bradley Fighting Vehicle gets you to battle, and then it joins the action!
iu: ᐊᑦᑕᓀᑦᑐᖅ ᐅᓇᑕᐅᑎ ᓄᓇᒃᑰᔫᖅ ᐅᓇᑕᕐᕕᒨᕐᑎᓯᒍᓐᓇᑐᖅ, ᐅᓇᑕᖃᑕᐅᓯᑦᓱᓂᓗ!

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/military/vehicles/f22_raptor.png
en: An F-22 Raptor.
iu: F22 ᐅᓇᑕᐅᑎ ᖃᖓᑦᑕᔫᖅ ᓱᑲᑦᑐᔭᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/military/vehicles/infantry-stryker.png
en: With a fast APC like this Stryker, you can surprise the enemy.
iu: ᐃᒣᑦᑐᒥᒃ ᓯᑕᒪᐅᔪᕐᑐᓂᒃ ᐊᑦᓴᓗᐊᓕᒻᒥᒃ ᓄᓇᒃᑰᔫᖃᕈᕕᑦ ᐅᓇᑕᐅᑎᒥᒃ, ᓂᕆᐅᖕᖏᓛᕐᖁᑎᑦᓯᒍᓐᓇᖁᑎᑦ ᐃᓕᒋᖕᖏᑕᑎᓐᓂᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/military/vehicles/mustang.svg
en: A mustang airplane.
iu: ᖃᖓᑦᑕᔫᖅ ᐅᓇᑕᐅᑎᕕᓂᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/military/vehicles/ww2_german_gun.png
en: This gun last saw service during World War 2.
iu: ᑖᓐᓇ ᖁᑭᐊᑎ ᐊᑐᓱᖓᕐᑐᕕᓂᖅ ᐅᓇᑕᕐᓂᔪᐊᑉ ᑐᖓᓕᖓᓂ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/naturalforces/explosion.png
en: Boom!!!
iu: ᖄᕐᕙᓗᒃ!!!

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/naturalforces/fire.png
en: Fire! Fire! Fire!
iu: ᐃᑯᐊᓚᓕᕐᖁᖅ! ᐃᑯᐊᓚᓕᕐᖁᖅ! ᐃᑯᐊᓚᓕᕐᖁᖅ!

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/naturalforces/lightningbolt.png
en: A lightning bolt.
iu: ᑲᓪᓗᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/people/body_parts/eye.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/people/body_parts/eye2_drawing.svg
en: An eye.
iu: ᐃᔨᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/people/body_parts/eye_blue_left.svg
en: A blue eye.
iu: ᑐᖑᔪᕐᑕᖅ ᐃᔨᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/people/body_parts/eye_brown_left.svg
en: A brown eye.
iu: ᑲᔪᖅ ᐃᔨᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/people/body_parts/eye_green_left.svg
en: A green eye.
iu: ᓄᓇᐅᔭᖅ ᐃᔨᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/people/body_parts/eye_yellow.svg
en: A yellow eye.
iu: ᖁᕐᓱᑕᖅ ᐃᔨᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/people/body_parts/girlface.svg
en: A female head.
iu: ᐊᕐᓇᐅᑉ ᓂᐊᖁᖓ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/people/body_parts/hair_manga.svg
en: Silver pig tails.
iu: ᓯᓇᕐᓀᑦ ᑰᒃᑰᓯᐅᑉ ᐸᒥᐅᖏᑦ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/people/body_parts/hair_manga_2.svg
en: Brown hair.
iu: ᑲᔪᐃᑦ ᓄᔦᑦ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/people/body_parts/head_female.svg
en: A head.
iu: ᓂᐊᖁᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/people/body_parts/manga_eye_left.svg
en: Left eye.
iu: ᐃᔩᒃ ᓴᐅᒥᐊ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/people/body_parts/manga_eye_right.svg
en: Right eye.
iu: ᐃᔩᒃ ᑕᓕᕐᐱᐊ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/people/body_parts/moustache.svg
en: A moustache.
iu: ᐅᒥᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/people/body_parts/wig.svg View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/people/body_parts/wig2.svg View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/people/body_parts/wig3.svg
en: Hair.
iu: ᓄᔦᑦ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/people/cartoon/girl_in_wheelchair.svg
en: A girl in a wheelchair.
iu: ᓂᕕᐊᕐᓯᐊᖅ ᐊᑦᓴᓗᐊᓕᒻᒥ ᐃᑦᓯᕙᐅᑕᒦᑦᑐᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/people/cartoon/man_in_suit.svg
en: A man in a suit.
iu: ᐊᖑᑎ ᖁᖓᓯᕈᑎᓯᒪᔪᖅ ᐊᓐᓄᕌᑦᓯᐊᓯᒪᑦᓱᓂ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/people/cartoon/scarecrow.svg
en: A scarecrow.
iu: ᑎᒻᒥᐊᓂᒃ ᐃᕐᓯᑎᑦᓯᒍᑎ ᐱᕈᕐᓰᕕᒻᒥ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/people/cartoon/snowman.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/seasonal/winter/snowman.svg View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/seasonal/winter/snowman2.svg
en: A snowman.
iu: ᐃᓄᖕᖑᐊᖅ ᐊᐳᑎᒧᑦ ᓴᓇᒪᔪᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/people/cartoon/woman_chemist.svg
en: A scientist.
iu: ᓱᑯᐃᔦᓂᓕᕆᔨ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/people/cartoon/woman_dancing.svg
en: A woman dancing in a ball gown.
iu: ᐊᕐᓇᖅ ᑖᓂᓯᕐᑐᖅ ᐅᓕᑦᓯᒪᑦᓱᓂ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/people/cartoon/woman_doctor.svg
en: A doctor.
iu: ᐋᓐᓂᐊᓯᐅᕐᑎᒪᕆᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/people/cartoon/woman_nurse.svg
en: A nurse.
iu: ᐋᓐᓂᐊᓯᐅᕐᑎ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/people/cartoon/woman_police_officer_1.svg View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/people/cartoon/woman_police_officer_2.svg
en: A police officer.
iu: ᐳᓖᓯ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/people/toys/grannysmith.png
en: Grandma’s old rag doll.
iu: ᐊᓈᓇᑦᓯᐊᑉ ᐃᓅᔭᖕᖑᐊᑐᖃᖓ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/plants/eggplant.png
en: An eggplant with fruit.
iu: ᐱᕈᕐᑐᕕᓂᖅ ᒪᓐᓂᔫᔮᕐᑐᖅ ᓰᕐᓇᑐᕐᓗ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/plants/lavender.png
en: A plant of common lavender.
iu: ᐸᐅᕐᖓᐅᔭᐅᑉ ᐱᕈᕐᓯᐊᑉ ᐱᕈᕐᑐᖓ ᒪᒪᕐᑑᓱᓂ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/plants/lettuce_bolted.png
en: A bolted lettuce.
iu: ᐱᕈᕐᑐᖅ ᐅᖃᐅᔭᓕᒃ ᐱᕈᑦᓯᐊᖏᑦᑐᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/plants/thyme.png
en: A thyme plant.
iu: ᑌᒻ ᐱᕈᕐᑐᖓ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/plants/toadstool.svg
en: A toadstool.
iu: ᑐᒃᑑᑉ ᓂᕿᖓ ᐋᓐᓂᐊᓕᕐᓇᑐᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/plants/flowers/adeenia.png
en: Adenium (Desert Rose)
iu: ᐊᑏᓂᐊᒻ ᐱᕈᕐᓯᐊᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/plants/flowers/anemone_red.png
en: A red and white anemone flower.
iu: ᐊᐅᐸᕐᑑᓱᓂ ᖃᑯᕐᑕᐅᓱᓂᓗ ᐱᕈᕐᓯᐊᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/plants/flowers/anthoorium.png
en: Anthurium
iu: ᐱᕈᕐᓯᐊᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/plants/flowers/appooppanthady.png
en: Appooppan Thaadi (Indian Milkweed)
iu: ᐱᕈᕐᑐᖅ ᐃᒻᒧᔫᔮᕐᑐᒥᒃ ᐃᒪᓕᒃ ᐃᓐᑎᐊᒦᓲᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/plants/flowers/bolsom.png
en: Balsam.
iu: ᒪᒪᕐᑐᖅ ᐱᕈᕐᑐᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/plants/flowers/chemparathi.png
en: Hibiscus
iu: ᐅᕐᐲᑦ ᑕᐅᑦᑐᓕᓐᓂᒃ ᐱᕈᕐᓯᐊᓖᑦ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/plants/flowers/daffodil.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/seasonal/easter/daffodil.png
en: A daffodil.
iu: ᐱᕈᕐᓯᐊᖅ ᖁᕐᓱᑕᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/plants/flowers/flower1.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/plants/flowers/flower2.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/plants/flowers/flower3.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/plants/flowers/flower5.png View at https://tuxp
en: A flower.
iu: ᐱᕈᕐᓯᐊᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/plants/flowers/flower10.png
en: A hibiscus flower.
iu: ᐱᕈᕐᓯᐊᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/plants/flowers/flower4.png
en: Two flowers.
iu: ᒪᕐᕉᒃ ᐱᕈᕐᓯᐊᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/plants/flowers/flower7.png
en: Some flowers.
iu: ᐱᕈᕐᓯᐊᑦ ᐃᓚᖏᑦ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/plants/flowers/flower9.png
en: A flower covered in dew drops.
iu: ᐱᕈᕐᓯᐊᖅ ᐃᓗᒪᔪᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/plants/flowers/iris.png
en: An iris.
iu: ᐃᔩᒃ ᑕᐅᑦᑐᖃᕐᓂᖓ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/plants/flowers/marigold.png
en: A marigold.
iu: ᐱᕈᕐᓯᐊᖅ ᐊᐅᐸᓛᖓᔪᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/plants/flowers/pigface.png
en: A purple pigface flower.
iu: ᐸᐅᕐᖓᐅᔭᖅ ᐱᕈᕐᓯᐊᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/plants/flowers/red-gazania.png
en: A Red Gazania.
iu: ᐊᐅᐸᕐᑐᖅ ᐱᕈᕐᓯᐊᖅ ᐃᒧᓲᖅ ᑖᕐᓯᑐᐊᕐᒪᑦ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/plants/flowers/rose.png
en: A rose.
iu: ᐊᐅᐸᕐᑐᖅ ᐱᕈᕐᓯᐊᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/plants/flowers/whitestar-petunia.png
en: A White Star Petunia.
iu: ᐱᕈᕐᓯᐊᖅ ᖃᑯᕐᑕᒥᒃ ᐅᓪᓗᕆᐊᖕᖑᐊᑕᓕᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/plants/flowers/yellow-flower.png
en: A yellow flower.
iu: ᐱᕈᕐᓯᐊᖅ ᖁᕐᓱᑕᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/plants/flowers/plastic/chuvanna_plastic_poo.png
en: Red plastic flower.
iu: ᐊᐅᐸᕐᑐᖅ ᐃᓪᓓᒍᑎᑦᓴᔭᖅ ᐱᕈᕐᓯᐊᖑᐊᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/plants/mushrooms/cep-1.png
en: A cep.
iu: ᓯᐊᑉ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/plants/mushrooms/cep-2.png
en: It's a cep, or they are two ceps?
iu: ᓯᐊᑉᒍᓇ, ᐅᕝᕙᓘ ᒪᕐᕉᒃ?

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/plants/mushrooms/cep.png
en: A red headed cep.
iu: ᐊᐅᐸᕐᑐᒥᒃ ᓂᐊᖁᓕᒃ ᓯᐊᑉ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/plants/trees/birch.png
en: A birch at winter.
iu: ᓇᐹᕐᑐᖅ ᐅᑭᐅᒥ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/plants/trees/holly_leaves.png
en: Holly leaves are shiny and have prickles!
iu: ᑯᕕᐅᓱᕝᕕᓯᐅᑏᒃ ᐅᖃᐅᔮᒃ ᕿᓪᓛᒋᐊᔫᒃ ᐃᐱᑦᑐᓂᒃ ᓄᕗᖃᕐᓱᑎᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/plants/trees/holm_oak.png
en: A holm oak.
iu: ᖂᓪᒻ ᓇᐹᕐᑐᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/plants/trees/liberia-palm.png
en: A palm tree.
iu: ᓇᐹᕐᑐᖅ ᐅᕐᖂᔪᕐᒥᐅᑕᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/plants/trees/pinecone.png
en: A pinecone.
iu: ᓇᐹᕐᑑᑉ ᕿᒻᒥᖑᐊᖓ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/plants/trees/rambutan.png
en: An alien tree!
iu: ᓇᐹᕐᑐᖅ ᓄᓇᑦᓴᔭᒥᓃᖕᖏᑐᖅ!

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/plants/trees/tree336.png
en: A pili nut tree.
iu: ᓇᐹᕐᑐᖅ ᖃᖁᐊᒐᕐᓄᑦ ᐱᕈᕐᕕᐅᓲᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/seasonal/balloon.svg
en: A balloon!
iu: ᐳᕕᕐᑕᔫᖅ!

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/seasonal/candle.png
en: A lit candle.
iu: ᐸᕐᖁᔭᖅ ᐃᑯᐊᓚᔪᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/seasonal/clover.svg
en: A four leaf clover is said to bring good luck!
iu: ᓯᑕᒪᓂᒃ ᐅᖃᐅᔭᓕᒃ ᐱᕈᕐᓯᐊᖅ ᐱᑦᓱᔫᓇᕐᓂᕋᕐᑕᐅᓲᖅ!

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/seasonal/leafrake.svg
en: A rake for sweeping leaves.
iu: ᐅᖃᐅᔭᕐᓂᒃ ᓴᓂᕈᑎ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/seasonal/shamrock.svg
en: A shamrock is a symbol of St Patrick's Day.
iu: ᐱᕈᕐᑐᖅ ᐱᖓᓱᓂᒃ ᐅᖃᐅᔭᓕᒃ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖅ ᓭᓐᑦ ᐹᑦᕆᒃ ᐅᓪᓗᖓᓄᑦ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/seasonal/christmas/Candy_cane_photo_1.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/seasonal/christmas/Candy_cane_photo_2.png
en: A candy cane is a traditional Christmas treat in the United States.
iu: ᓱᐃᓰᑎ ᐊᔭᐅᑉᐱᐊᖑᐊᖅ ᖁᕕᐅᓱᕝᕕᒥ ᐱᔭᐅᓲᑐᖃᖅ ᐊᒥᐊᕆᑲᒥ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/seasonal/christmas/Christmas_Tree_photo.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/seasonal/christmas/tree.png
en: A Christmas tree.
iu: ᖁᕕᐊᓱᕝᕕᓯᐅᑎ ᓇᐹᕐᑐᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/seasonal/christmas/Christmas_pudding.png
en: A christmas pudding is eaten on Christmas Day in England.
iu: ᖁᕕᐊᓱᕝᕕᓯᐅᑎ ᐳᑎᖕ ᓂᕆᔭᐅᓲᖅ ᑯᕕᐅᓱᕕᕝᐅᑉ ᐅᓪᓗᖓᓂ ᐊᑕᓂᐊᓘᑉ ᓄᓇᖓᓂ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/seasonal/christmas/German_Christmas_toy.png
en: A wooden toy from Germany called a "Räuchermännchen".
iu: ᐱᖕᖑᐊᖅ ᕿᔫᑦᓱᓂ ᔮᒪᓂᒥᐅᔭᖅ "ᕌᒃᑯᒫᓐᓯᓐ"

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/seasonal/christmas/Roast_turkey.png
en: Roast turkey is traditionally eaten on Thanksgiving in the United States, and on Christmas Day in the UK.
iu: ᐊᕿᒡᒋᐊᓗᔭᖅ ᐃᓗᐊᓃᑦᑐᕕᓂᖅ ᓂᕆᔭᐅᓲᑐᖃᖅ ᓇᑯᕐᒦᓇᐅᑉ ᐊᓪᓗᖓᓂ ᐊᒥᐊᕆᑲᒥ, ᖁᕕᐊᓱᕝᕕᐅᓗ ᐅᓪᓗᖓᓂ ᐊᑕᓂᐊᓘᑉ ᓄᓇᖓᓂ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/seasonal/christmas/bow.png
en: A colorful bow.
iu: ᓴᕝᕕᒥᐅᑕᖅ ᑕᐅᑦᑐᕆᑦᑐᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/seasonal/christmas/candy_cane.svg
en: A candy cane.
iu: ᓱᐃᓰᑎ ᐊᔭᐅᑉᐱᐊᖑᐊᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/seasonal/christmas/elfhat.svg
en: An elf's hat.
iu: ᓵᓐᑕᑲᓛᓯᐅᑉ ᑭᐸᓗᖓᑕ ᓇᓴᖓ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/seasonal/christmas/gift.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/seasonal/christmas/gift2.png
en: A gift.
iu: ᐁᑦᑑᑎ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/seasonal/christmas/hard_candy.png
en: Hard candy—yum!
iu: ᓱᐃᓰᑎ ᓯᑎᔪᖅ-ᒪᒪᕐᑑᖅ!

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/seasonal/christmas/lamp.png
en: A Christmas light.
iu: ᖁᕕᐊᓱᕝᕕᓯᐅᑎ ᐃᑯᒪᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/seasonal/christmas/rudolf_reindeer.svg
en: A red-nosed reindeer.
iu: ᐊᐅᐸᕐᑐᒥᒃ ᕿᖓᓕᒃ ᑐᒃᑐᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/seasonal/christmas/santahat.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/seasonal/christmas/santahat2.svg
en: A Christmas hat.
iu: ᑯᕕᐊᓱᕝᕕᓯᐅᑎ ᓇᓴᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/seasonal/christmas/star.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/shapes/star.png
en: A star.
iu: ᐅᓪᓗᕆᐊᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/seasonal/christmas/stocking.png
en: A Christmas stocking.
iu: ᖁᕕᐊᓱᕝᕕᓯᐅᑎ ᑕᓯᔪᐊᖅ ᐊᖏᔪᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/seasonal/christmas/xmas_tp_bulb.png
en: A bulb ornament.
iu: ᐳᓪᓚᐅᔭᖅ ᖁᕕᐊᓱᕝᕕᓯᐅᑎ ᓇᐹᕐᑐᒥᐅᑕᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/seasonal/christmas/xmaswreath.png
en: A pine wreath.
iu: ᐊᑭᓐᓇᒥᐅᑕᖅ ᐊᕙᓗᖓᑦᓱᓂ ᐅᕐᐱᓂᑦ ᓴᓇᒪᔪᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/seasonal/easter/bluebird.png
en: A bluebird.
iu: ᑐᖑᔪᕐᑕᖅ ᖁᐸᓄᐊᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/seasonal/easter/bunny-egg.png
en: A bunny with an Easter egg.
iu: ᐅᑲᓕᖅ ᒪᑭᕝᕕᐊᓯᐅᑎ ᒪᓐᓂᖃᕐᓱᓂ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/seasonal/easter/bunny-head.png
en: A bunny.
iu: ᐅᑲᓕᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/seasonal/easter/bunny.png
en: A floppy-eared bunny.
iu: ᐅᑲᓕᖅ ᓯᐅᑎᖏᒃ ᓂᕕᖓᔫᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/seasonal/easter/chick-hatched.png
en: A chick hatched from an egg.
iu: ᑎᒻᒥᐊᓛᕋᖅ ᒪᓐᓂᒥᒃ ᐊᓂᕋᑖᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/seasonal/easter/chick-in-egg.png
en: A chick inside an egg.
iu: ᒪᓐᓂᖅ ᐃᓄᓕᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/seasonal/easter/chick.png
en: A chick.
iu: ᑎᒻᒥᐊᓛᕋᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/seasonal/easter/wrapped_chocolate_easter_egg.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/seasonal/easter/wrapped_chocolate_easter_egg_2.png
en: A chocolate easter egg. Yum!
iu: ᐊᐅᑯᓗᒃ ᒪᓐᓂᖑᐊᖑᑦᓱᓂ ᒪᑭᕝᕕᐊᓯᐅᑎ. ᒪᒪᕐᑑᖅ!

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/seasonal/halloween/bat_left.png
en: A bat.
iu: ᐅᓐᓄᐊᓯᐅᑎ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/seasonal/halloween/blackcat.png
en: A black cat.
iu: ᕿᕐᓂᑕᖅ ᐴᓯ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/seasonal/halloween/ghost.png
en: A ghost.
iu: ᐃᕐᓯᓇᕐᑐᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/seasonal/halloween/grave-a.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/seasonal/halloween/grave-j.png
en: A gravestone.
iu: ᐃᓗᕕᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐅᔭᕋᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/seasonal/halloween/grave-b.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/seasonal/halloween/grave-i.png
en: A headstone.
iu: ᐃᓗᕕᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐅᔭᕋᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/seasonal/halloween/grave-c.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/seasonal/halloween/grave-g.png
en: A grave marker.
iu: ᐃᓗᕕᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/seasonal/halloween/grave-d.png
en: A tombstone.
iu: ᐅᔭᕋᖅ ᐃᓗᕕᐅᑉ ᒪᑐᖓ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/seasonal/halloween/grave-f.png
en: A monument stone.
iu: ᐅᔭᕋᖅ ᐃᕐᖃᐅᒪᒍᑎ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/seasonal/halloween/grave-h.png
en: Another tombstone.
iu: ᐅᔭᕈᖅ ᐃᓗᕕᐅᑉ ᒪᑐᒋᐊᓪᓚᖓ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/seasonal/halloween/jackolantern_mean.svg
en: A Jack-o’-lantern.
iu: ᐊᓐᓄᕌᕐᓗᓯᒪᓐᓇᒥ ᑮᓇᖕᖑᐊᖃᕐᓱᓂ ᐸᒻᑭᓐ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/seasonal/halloween/skull.png
en: A skull.
iu: ᓴᐅᓂᕕᓂᖅ ᓂᐅᖁᕕᓂᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/seasonal/hanukkah/holiday_candle.png
en: A candle.
iu: ᐸᕐᖁᔭᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/seasonal/hanukkah/menorah.png
en: An important part of Hanukkah is the menorah—a candleholder with eight candles and a shammash, or servant candle. One candle is lit by the shammash for each of night of Hanukkah.
iu: ᔫᑏᑦ ᕿᑲᕐᓇᖓᑕ ᖄᓇᑲᐅᑉ ᐱᒻᒪᕆᐅᓂᖓ ᒥᓄᐊᕋ-ᐸᕐᖁᔭᖃᐅᑎ ᓯᑕᒪᐅᔪᕐᑐᓂᒃ ᐸᕐᖁᔭᕐᑕᖃᕐᓱᓂ ᐊᒻᒪᓗ ᐸᕐᖁᔭᒋᐊᓪᓚᖅ ᐃᑭᑦᓯᒍᑎ, ᐅᕝᕙᓘᓐᓃᑦ ᑭᐸᓗᒃ ᐸᕐᖁᔭᖅ. ᐊᑕᐅᓯᖅ ᐸᕐᖁᔭᖅ ᐃᑭᑦᓯᒍᑎᒧᑦ ᐃᑭᑕᐅᓲᖅ ᖄᓇᑲᐅᑉ ᐅᓐᓄᖏᓐᓂ ᐊᑐᓂᑦ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/seasonal/newyears/confetti.png
en: Confetti.
iu: ᐊᑦᔨᒌᖕᖏᑐᓂᒃ ᑕᐅᑦᑐᓖᑦ ᓯᑯᑦᓴᔦᑦ ᓯᖃᓪᓕᓯᒪᔪᑦ ᐃᒋᑕᐅᓲᑦ ᐊᓕᐊᓱᐊᔪᓄᑦ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/seasonal/newyears/fireworks.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/seasonal/newyears/fireworks2.png
en: Big fireworks.
iu: ᖁᒻᒧᐊᔫᑦ ᐊᒥᓱᐊᓗᐃᑦ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/seasonal/newyears/party-hat.png
en: A party hat.
iu: ᐊᓕᐊᓱᐊᖕᖑᐊᕈᑎ ᓇᓴᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/seasonal/newyears/party-horn-in.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/seasonal/newyears/party-horn-out.png
en: A party horn.
iu: ᐊᓕᐊᓱᐊᖕᖑᐊᕈᑎ ᓱᐴᒐᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/seasonal/winter/sledge.svg
en: A sledge.
iu: ᖃᒧᑎ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/seasonal/winter/snowflake.svg
en: A snowflake.
iu: ᖃᓐᓂᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/space/apollo_lander.png
en: The Apollo lunar lander module.
iu: ᐊᐹᓗ ᑕᕐᕿᓕᐊᕈᑎ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/space/spacewalk.png
en: An astronaut making a spacewalk!
iu: ᐊᓂᕐᓂᖃᖕᖏᑐᓕᐊᕐᑎ ᐊᓂᕐᓂᖃᖕᖏᑐᒥ ᐊᓃᕐᑐᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/space/toyrocket.svg
en: A toy rocket.
iu: ᖁᒻᒧᐊᔫᖕᖑᐊᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/space/voyager2.png
en: The Voyager-2 deep-space probe.
iu: ᕗᐁᔭᑦᔭ-2 ᐊᓂᕐᓂᖃᕐᓇᖏᑦᑐᒧᑦ ᖃᓂᖕᖏᑐᓕᐊᓲᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/space/solarsystem/3_earth.png
en: The Earth. Our planet!
iu: ᓯᓚᕐᔪᐊᖅ. ᓄᓇᕐᔪᐊᕗᑦ!

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/space/solarsystem/moon/moon_3qt.png
en: Our moon.
iu: ᑕᕐᕿᕗᑦ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/space/solarsystem/moon/moon_crescent.png
en: Our moon as a crescent.
iu: ᑕᕐᕿᕗᑦ ᕿᑎᕐᖃᒥᒃ ᒥᑭᓂᕐᓴᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/space/solarsystem/moon/moon_full.png
en: The full moon.
iu: ᑕᕐᕿᖅ ᐊᒻᒪᓗᕐᑐᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/sports/australian_rules_football.png
en: A football used in Australian Rules.
iu: ᐸᑦᑕᖅ ᑐᑭᕐᑕᒐᖅ ᐋᔅᑐᕃᓕᐊᒥᐅᑦ ᐱᖕᖑᐊᕈᓯᖓᓂ ᐊᑐᕐᑕᐅᓲᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/sports/basketball.png
en: A basketball.
iu: ᐸᑦᑕᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/sports/cricketball.png
en: A cricket ball.
iu: ᐸᑦᑕᖅ ᐊᓇᐅᓪᓚᕈᑎ ᑕᕆᐅᑉ ᐊᑭᐊᓂᒥᐅᑎᑐᑦ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/sports/rugby_goal_posts.png
en: Rugby goal posts.
iu: ᐸᑦᑕᓂᕐᒥ ᐊᔫᕐᕕᐅᑉ ᓇᐸᔪᖏᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/sports/soccer.png
en: A soccer ball.
iu: ᐊᔫᑦᑕᕈᑎ ᐸᑦᑕᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/sports/stopwatch.svg
en: A stopwatch.
iu: ᖃᓄᖅ ᐊᑯᓃᕐᒪᖔᑦ ᖃᐅᔨᒍᑎ ᓯᕿᕐᖑᔭᐅᔭᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/sports/tennis_ball.png
en: A tennis ball.
iu: ᑎᓂᔅᕈᑎ ᐸᑦᑕᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/sports/tennis_racket.png
en: A tennis racket.
iu: ᑎᓂᔅᕈᑎ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/sports/trophy_cup.png
en: A trophy cup.
iu: ᖃᔫᑦᑖᓗᒃ ᓵᓚᖃᐅᑎ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/sports/cartoon/football_helmet_front.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/sports/cartoon/football_helmet_side.png
en: – Because a brain is a terrible thing to waste…
iu: - ᖃᕆᑕᖅ ᐊᓯᕐᕿᒋᐊᖓ ᐱᐅᖕᖏᑐᓪᓚᕆᐅᒻᒪᑦ…

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/clock.svg
en: A clock.
iu: ᓯᕿᕐᖑᔭᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/clockface.png
en: A clock face.
iu: ᓯᕿᕐᖑᔭᐅᑉ ᑮᓇᖓ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/recycle.png
en: This means something can be recycled. Don’t stick it with the regular trash!
iu: ᐅᓇ ᓄᑕᐅᓯᓕᕐᑕᐅᒍᓐᓇᓂᕃᔪᖅ. ᐃᒋᑕᑦᓴᓄᑦ ᐃᓚᐅᑎᓇᒍ!

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/asl/asl_a.png
en: The sign for the letter A in American Sign Language.
iu: A ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᒥᐊᕆᑲᒥᐅᑦ ᐊᒡᒐᓄᑦ ᐅᖄᒍᓯᖓᓂ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/asl/asl_b.png
en: The sign for the letter B in American Sign Language.
iu: B ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᒥᐊᕆᑲᒥᐅᑦ ᐊᒡᒐᓄᑦ ᐅᖄᒍᓯᖓᓂ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/asl/asl_c.png
en: The sign for the letter C in American Sign Language.
iu: C ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᒥᐊᕆᑲᒥᐅᑦ ᐊᔅᒐᓄᑦ ᐅᖄᒍᓯᖓᓂ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/asl/asl_d.png
en: The sign for the letter D in American Sign Language.
iu: D ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᒥᐊᕆᑲᒥᐅᑦ ᐊᒡᒐᓄᑦ ᐅᖄᒍᓯᖓᓂ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/asl/asl_e.png
en: The sign for the letter E in American Sign Language.
iu: E ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᒥᐊᕆᑲᒥᐅᑦ ᐊᒡᒐᓄᑦ ᐅᖄᒍᓯᖓᓂ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/asl/asl_f.png
en: The sign for the letter F in American Sign Language.
iu: F ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᒥᐊᕆᑲᒥᐅᑦ ᐊᒡᒐᓄᑦ ᐅᖄᒍᓯᖓᓂ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/asl/asl_g.png
en: The sign for the letter G in American Sign Language.
iu: G ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᒥᐊᕆᑲᒥᐅᑦ ᐊᒡᒐᓄᑦ ᐅᖄᒍᓯᖓᓂ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/asl/asl_h.png
en: The sign for the letter H in American Sign Language.
iu: H ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᒥᐊᕆᑲᒥᐅᑦ ᐊᒡᒐᓄᑦ ᐅᖄᒍᓯᖓᓂ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/asl/asl_i.png
en: The sign for the letter I in American Sign Language.
iu: I ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᒥᐊᕆᑲᒥᐅᑦ ᐊᒡᒐᓄᑦ ᐅᖄᒍᓯᖓᓂ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/asl/asl_j.png
en: The sign for the letter J in American Sign Language.
iu: J ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᒥᐊᕆᑲᒥᐅᑦ ᐊᒡᒐᓄᑦ ᐅᖄᒍᓯᖓᓂ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/asl/asl_k.png
en: The sign for the letter K in American Sign Language.
iu: K ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᒥᐊᕆᑲᒥᐅᑦ ᐊᒡᒐᓄᑦ ᐅᖄᒍᓯᖓᓂ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/asl/asl_l.png
en: The sign for the letter L in American Sign Language.
iu: L ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᒥᐊᕆᑲᒥᐅᑦ ᐊᒡᒐᓄᑦ ᐅᖄᒍᓯᖓᓂ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/asl/asl_m.png
en: The sign for the letter M in American Sign Language.
iu: M ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᒥᐊᕆᑲᒥᐅᑦ ᐊᒡᒐᓄᑦ ᐅᖄᒍᓯᖓᓂ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/asl/asl_n.png
en: The sign for the letter N in American Sign Language.
iu: N ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᒥᐊᕆᑲᒥᐅᑦ ᐊᒡᒐᓄᑦ ᐅᖄᒍᓯᖓᓂ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/asl/asl_o.png
en: The sign for the letter O in American Sign Language.
iu: O ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᒥᐊᕆᑲᒥᐅᑦ ᐊᒡᒐᓄᑦ ᐅᖄᒍᓯᖓᓂ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/asl/asl_p.png
en: The sign for the letter P in American Sign Language.
iu: P ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᒥᐊᕆᑲᒥᐅᑦ ᐊᒡᒐᓄᑦ ᐅᖄᒍᓯᖓᓂ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/asl/asl_q.png
en: The sign for the letter Q in American Sign Language.
iu: Q ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᒥᐊᕆᑲᒥᐅᑦ ᐊᒡᒐᓄᑦ ᐅᖄᒍᓯᖓᓂ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/asl/asl_r.png
en: The sign for the letter R in American Sign Language.
iu: R ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᒥᐊᕆᑲᒥᐅᑦ ᐊᒡᒐᓄᑦ ᐅᖄᒍᓯᖓᓂ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/asl/asl_s.png
en: The sign for the letter S in American Sign Language.
iu: S ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᒥᐊᕆᑲᒥᐅᑦ ᐊᒡᒐᓄᑦ ᐅᖄᒍᓯᖓᓂ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/asl/asl_t.png
en: The sign for the letter T in American Sign Language.
iu: T ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᒥᐊᕆᑲᒥᐅᑦ ᐊᒡᒐᓄᑦ ᐅᖄᒍᓯᖓᓂ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/asl/asl_u.png
en: The sign for the letter U in American Sign Language.
iu: U ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᒥᐊᕆᑲᒥᐅᑦ ᐊᒡᒐᓄᑦ ᐅᖄᒍᓯᖓᓂ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/asl/asl_v.png
en: The sign for the letter V in American Sign Language.
iu: V ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᒥᐊᕆᑲᒥᐅᑦ ᐊᒡᒐᓄᑦ ᐅᖄᒍᓯᖓᓂ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/asl/asl_w.png
en: The sign for the letter W in American Sign Language.
iu: W ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᒥᐊᕆᑲᒥᐅᑦ ᐊᒡᒐᓄᑦ ᐅᖄᒍᓯᖓᓂ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/asl/asl_x.png
en: The sign for the letter X in American Sign Language.
iu: X ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᒥᐊᕆᑲᒥᐅᑦ ᐊᒡᒐᓄᑦ ᐅᖄᒍᓯᖓᓂ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/asl/asl_y.png
en: The sign for the letter Y in American Sign Language.
iu: Y ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᒥᐊᕆᑲᒥᐅᑦ ᐊᒡᒐᓄᑦ ᐅᖄᒍᓯᖓᓂ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/asl/asl_z.png
en: The sign for the letter Z in American Sign Language.
iu: Z ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᒥᐊᕆᑲᒥᐅᑦ ᐊᒡᒐᓄᑦ ᐅᖄᒍᓯᖓᓂ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/asl/asl_zzz_0.png
en: The sign for the number 0 in American Sign Language.
iu: ᓱᓇᖃᖕᖏᑐᓕᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᒥᐊᕆᑲᒥᐅᑦ ᐊᒡᒐᓄᑦ ᐅᖄᒍᓯᖓᓂ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/asl/asl_zzz_1.png
en: The sign for the number 1 in American Sign Language.
iu: ᐊᑕᐅᓯᓕᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᒥᐊᕆᑲᒥᐅᑦ ᐊᒡᒐᓄᑦ ᐅᖄᒍᓯᖓᓂ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/asl/asl_zzz_2.png
en: The sign for the number 2 in American Sign Language.
iu: ᒪᕐᕈᓕᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᒥᐊᕆᑲᒥᐅᑦ ᐊᒡᒐᓄᑦ ᐅᖄᒍᓯᖓᓂ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/asl/asl_zzz_3.png
en: The sign for the number 3 in American Sign Language.
iu: ᐱᖓᓱᓕᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᒥᐊᕆᑲᒥᐅᑦ ᐊᒡᒐᓄᑦ ᐅᖄᒍᓯᖓᓂ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/asl/asl_zzz_4.png
en: The sign for the number 4 in American Sign Language.
iu: ᓯᑕᒪᓕᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᒥᐊᕆᑲᒥᐅᑦ ᐊᒡᒐᓄᑦ ᐅᖄᒍᓯᖓᓂ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/asl/asl_zzz_5.png
en: The sign for the number 5 in American Sign Language.
iu: ᑕᓪᓕᒪᓕᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᒥᐊᕆᑲᒥᐅᑦ ᐊᒡᒐᓄᑦ ᐅᖄᒍᓯᖓᓂ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/asl/asl_zzz_6.png
en: The sign for the number 6 in American Sign Language.
iu: ᐱᖓᓲᔪᕐᑐᓕᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᒥᐊᕆᑲᒥᐅᑦ ᐊᒡᒐᓄᑦ ᐅᖄᒍᓯᖓᓂ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/asl/asl_zzz_7.png
en: The sign for the number 7 in American Sign Language.
iu: ᓯᑕᒪᐅᔪᖕᖏᒐᕐᑐᓕᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᒥᐊᕆᑲᒥᐅᑦ ᐊᒡᒐᓄᑦ ᐅᖄᒍᓯᖓᓂ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/asl/asl_zzz_8.png
en: The sign for the number 8 in American Sign Language.
iu: ᓯᑕᒪᐅᔪᕐᑐᓕᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᒥᐊᕆᑲᒥᐅᑦ ᐊᒡᒐᓄᑦ ᐅᖄᒍᓯᖓᓂ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/asl/asl_zzz_9.png
en: The sign for the number 9 in American Sign Language.
iu: ᖁᓕᐅᖕᖏᒐᕐᑐᓕᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᒥᐊᕆᑲᒥᐅᑦ ᐊᒡᒐᓄᑦ ᐅᖄᒍᓯᖓᓂ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/filled/lowercase/a_filled.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/outlined/lowercase/a_outline.png
en: The letter a.
iu: ᐅᖃᕈᓯᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᓪᓚᕈᓯᕐᒥ a.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/filled/lowercase/b_filled.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/outlined/lowercase/b_outline.png
en: The letter b.
iu: ᐅᖃᕈᓯᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᓪᓚᕈᓯᕐᒥ b.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/filled/lowercase/c_filled.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/outlined/lowercase/c_outline.png
en: The letter c.
iu: ᐅᖃᕈᓯᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᓪᓚᕈᓯᕐᒥ c.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/filled/lowercase/d_filled.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/outlined/lowercase/d_outline.png
en: The letter d.
iu: ᐅᖃᕈᓯᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᓪᓚᕈᓯᕐᒥ d.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/filled/lowercase/e_filled.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/outlined/lowercase/e_outline.png
en: The letter e.
iu: ᐅᖃᕈᓯᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᓪᓚᕈᓯᕐᒥ e.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/filled/lowercase/f_filled.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/outlined/lowercase/f_outline.png
en: The letter f.
iu: ᐅᖃᕈᓯᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᓪᓚᕈᓯᕐᒥ f.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/filled/lowercase/g_filled.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/outlined/lowercase/g_outline.png
en: The letter g.
iu: ᐅᖃᕈᓯᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᓪᓚᕈᓯᕐᒥ g.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/filled/lowercase/h_filled.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/outlined/lowercase/h_outline.png
en: The letter h.
iu: ᐅᖃᕈᓯᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᓪᓚᕈᓯᕐᒥ h.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/filled/lowercase/i_filled.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/outlined/lowercase/i_outline.png
en: The letter i.
iu: ᐅᖃᕈᓯᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᓪᓚᕈᓯᕐᒥ i.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/filled/lowercase/j_filled.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/outlined/lowercase/j_outline.png
en: The letter j.
iu: ᐅᖃᕈᓯᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᓪᓚᕈᓯᕐᒥ j.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/filled/lowercase/k_filled.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/outlined/lowercase/k_outline.png
en: The letter k.
iu: ᐅᖃᕈᓯᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᓪᓚᕈᓯᕐᒥ k.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/filled/lowercase/l_filled.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/outlined/lowercase/l_outline.png
en: The letter l.
iu: ᐅᖃᕈᓯᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᓪᓚᕈᓯᕐᒥ l.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/filled/lowercase/m_filled.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/outlined/lowercase/m_outline.png
en: The letter m.
iu: ᐅᖃᕈᓯᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᓪᓚᕈᓯᕐᒥ m.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/filled/lowercase/n_filled.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/outlined/lowercase/n_outline.png
en: The letter n.
iu: ᐅᖃᕈᓯᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᓪᓚᕈᓯᕐᒥ n.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/filled/lowercase/o_filled.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/outlined/lowercase/o_outline.png
en: The letter o.
iu: ᐅᖃᕈᓯᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᓪᓚᕈᓯᕐᒥ o.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/filled/lowercase/p_filled.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/outlined/lowercase/p_outline.png
en: The letter p.
iu: ᐅᖃᕈᓯᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᓪᓚᕈᓯᕐᒥ p.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/filled/lowercase/q_filled.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/outlined/lowercase/q_outline.png
en: The letter q.
iu: ᐅᖃᕈᓯᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᓪᓚᕈᓯᕐᒥ q.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/filled/lowercase/r_filled.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/outlined/lowercase/r_outline.png
en: The letter r.
iu: ᐅᖃᕈᓯᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᓪᓚᕈᓯᕐᒥ r.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/filled/lowercase/s_filled.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/outlined/lowercase/s_outline.png
en: The letter s.
iu: ᐅᖃᕈᓯᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᓪᓚᕈᓯᕐᒥ s.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/filled/lowercase/t_filled.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/outlined/lowercase/t_outline.png
en: The letter t.
iu: ᐅᖃᕈᓯᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᓪᓚᕈᓯᕐᒥ t.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/filled/lowercase/u_filled.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/outlined/lowercase/u_outline.png
en: The letter u.
iu: ᐅᖃᕈᓯᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᓪᓚᕈᓯᕐᒥ u.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/filled/lowercase/v_filled.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/outlined/lowercase/v_outline.png
en: The letter v.
iu: ᐅᖃᕈᓯᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᓪᓚᕈᓯᕐᒥ v.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/filled/lowercase/w_filled.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/outlined/lowercase/w_outline.png
en: The letter w.
iu: ᐅᖃᕈᓯᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᓪᓚᕈᓯᕐᒥ w.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/filled/lowercase/x_filled.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/outlined/lowercase/x_outline.png
en: The letter x.
iu: ᐅᖃᕈᓯᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᓪᓚᕈᓯᕐᒥ x.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/filled/lowercase/y_filled.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/outlined/lowercase/y_outline.png
en: The letter y.
iu: ᐅᖃᕈᓯᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᓪᓚᕈᓯᕐᒥ y.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/filled/lowercase/z_filled.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/outlined/lowercase/z_outline.png
en: The letter z.
iu: ᐅᖃᕈᓯᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᓪᓚᕈᓯᕐᒥ z.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/filled/uppercase/A_filled.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/outlined/uppercase/A_outline.png
en: The letter A.
iu: ᐅᖃᕈᓯᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᓪᓚᕈᓯᕐᒥ A.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/filled/uppercase/B_filled.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/outlined/uppercase/B_outline.png
en: The letter B.
iu: ᐅᖃᕈᓯᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᓪᓚᕈᓯᕐᒥ B.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/filled/uppercase/C_filled.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/outlined/uppercase/C_outline.png
en: The letter C.
iu: ᐅᖃᕈᓯᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᓪᓚᕈᓯᕐᒥ C.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/filled/uppercase/D_filled.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/outlined/uppercase/D_outline.png
en: The letter D.
iu: ᐅᖃᕈᓯᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᓪᓚᕈᓯᕐᒥ D.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/filled/uppercase/E_filled.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/outlined/uppercase/E_outline.png
en: The letter E.
iu: ᐅᖃᕈᓯᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᓪᓚᕈᓯᕐᒥ E.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/filled/uppercase/F_filled.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/outlined/uppercase/F_outline.png
en: The letter F.
iu: ᐅᖃᕈᓯᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᓪᓚᕈᓯᕐᒥ F.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/filled/uppercase/G_filled.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/outlined/uppercase/G_outline.png
en: The letter G.
iu: ᐅᖃᕈᓯᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᓪᓚᕈᓯᕐᒥ G.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/filled/uppercase/H_filled.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/outlined/uppercase/H_outline.png
en: The letter H.
iu: ᐅᖃᕈᓯᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᓪᓚᕈᓯᕐᒥ H.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/filled/uppercase/I_filled.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/outlined/uppercase/I_outline.png
en: The letter I.
iu: ᐅᖃᕈᓯᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᓪᓚᕈᓯᕐᒥ I.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/filled/uppercase/J_filled.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/outlined/uppercase/J_outline.png
en: The letter J.
iu: ᐅᖃᕈᓯᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᓪᓚᕈᓯᕐᒥ J.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/filled/uppercase/K_filled.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/outlined/uppercase/K_outline.png
en: The letter K.
iu: ᐅᖃᕈᓯᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᓪᓚᕈᓯᕐᒥ K.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/filled/uppercase/L_filled.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/outlined/uppercase/L_outline.png
en: The letter L.
iu: ᐅᖃᕈᓯᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᓪᓚᕈᓯᕐᒥ L.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/filled/uppercase/M_filled.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/outlined/uppercase/M_outline.png
en: The letter M.
iu: ᐅᖃᕈᓯᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᓪᓚᕈᓯᕐᒥ M.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/filled/uppercase/N_filled.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/outlined/uppercase/N_outline.png
en: The letter N.
iu: ᐅᖃᕈᓯᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᓪᓚᕈᓯᕐᒥ N.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/filled/uppercase/O_filled.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/outlined/uppercase/O_outline.png
en: The letter O.
iu: ᐅᖃᕈᓯᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᓪᓚᕈᓯᕐᒥ O.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/filled/uppercase/P_filled.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/outlined/uppercase/P_outline.png
en: The letter P.
iu: ᐅᖃᕈᓯᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᓪᓚᕈᓯᕐᒥ P.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/filled/uppercase/Q_filled.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/outlined/uppercase/Q_outline.png
en: The letter Q.
iu: ᐅᖃᕈᓯᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᓪᓚᕈᓯᕐᒥ Q.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/filled/uppercase/R_filled.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/outlined/uppercase/R_outline.png
en: The letter R.
iu: ᐅᖃᕈᓯᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᓪᓚᕈᓯᕐᒥ R.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/filled/uppercase/S_filled.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/outlined/uppercase/S_outline.png
en: The letter S.
iu: ᐅᖃᕈᓯᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᓪᓚᕈᓯᕐᒥ S.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/filled/uppercase/T_filled.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/outlined/uppercase/T_outline.png
en: The letter T.
iu: ᐅᖃᕈᓯᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᓪᓚᕈᓯᕐᒥ T.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/filled/uppercase/U_filled.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/outlined/uppercase/U_outline.png
en: The letter U.
iu: ᐅᖃᕈᓯᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᓪᓚᕈᓯᕐᒥ U.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/filled/uppercase/V_filled.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/outlined/uppercase/V_outline.png
en: The letter V.
iu: ᐅᖃᕈᓯᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᓪᓚᕈᓯᕐᒥ V.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/filled/uppercase/W_filled.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/outlined/uppercase/W_outline.png
en: The letter W.
iu: ᐅᖃᕈᓯᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᓪᓚᕈᓯᕐᒥ W.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/filled/uppercase/X_filled.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/outlined/uppercase/X_outline.png
en: The letter X.
iu: ᐅᖃᕈᓯᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᓪᓚᕈᓯᕐᒥ X.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/filled/uppercase/Y_filled.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/outlined/uppercase/Y_outline.png
en: The letter Y.
iu: ᐅᖃᕈᓯᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᓪᓚᕈᓯᕐᒥ Y.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/filled/uppercase/Z_filled.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/english/outlined/uppercase/Z_outline.png
en: The letter Z.
iu: ᐅᖃᕈᓯᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᓪᓚᕈᓯᕐᒥ Z.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/german/filled/lowercase/a_with_umlaut_filled.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/german/outlined/lowercase/a_with_umlaut_outline.png
en: The letter a with an umlaut.
iu: ᐅᖃᕈᓯᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᓪᓚᕈᓯᕐᒥ a ᑕᕐᓵᐱᓕᒃ ᒪᕐᕉᓂᒃ ᖁᓛᒍᑦ .

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/german/filled/lowercase/o_with_umlaut_filled.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/german/outlined/lowercase/o_with_umlaut_outline.png
en: The letter o with an umlaut.
iu: ᐅᖃᕈᓯᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᓪᓚᕈᓯᕐᒥ o ᑕᕐᓵᐱᓕᒃ ᒪᕐᕉᓂᒃ ᖁᓛᒍᑦ .

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/german/filled/lowercase/ss_eszett_filled.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/german/outlined/lowercase/ss_eszett_outline.png
en: The German letter sz or sharp s.
iu: ᔮᒪᓂᒃᑯᑦ ᐅᖃᕈᓯᕐᒧᑦ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐅᖃᐅᓯᕐᒥ sz ᐅᕝᕙᓘᓐᓃᑦ s ᓚᓪᓗᕆᑦᑐᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/german/filled/lowercase/u_with_umlaut_filled.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/german/outlined/lowercase/u_with_umlaut_outline.png
en: The letter u with an umlaut.
iu: ᐅᖃᕈᓯᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᓪᓚᕈᓯᕐᒥ u ᑕᕐᓵᐱᓕᒃ ᒪᕐᕉᓂᒃ ᖁᓛᒍᑦ .

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/german/filled/uppercase/A_with_umlaut_filled.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/german/outlined/uppercase/A_with_umlaut_outline.png
en: The letter A with an umlaut.
iu: ᐅᖃᕈᓯᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᓪᓚᕈᓯᕐᒥ A ᑕᕐᓵᐱᓕᒃ ᒪᕐᕉᓂᒃ ᖁᓛᒍᑦ .

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/german/filled/uppercase/O_with_umlaut_filled.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/german/outlined/uppercase/O_with_umlaut_outline.png
en: The letter O with an umlaut.
iu: ᐅᖃᕈᓯᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᓪᓚᕈᓯᕐᒥ O ᑕᕐᓵᐱᓕᒃ ᒪᕐᕉᓂᒃ ᖁᓛᒍᑦ .

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/german/filled/uppercase/U_with_umlaut_filled.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/german/outlined/uppercase/U_with_umlaut_outline.png
en: The letter U with an umlaut.
iu: ᐅᖃᕈᓯᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᓪᓚᕈᓯᕐᒥ U ᑕᕐᓵᐱᓕᒃ ᒪᕐᕉᓂᒃ ᖁᓛᒍᑦ .

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/spanish/filled/lowercase/n_with_tilda_filled.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/spanish/outlined/lowercase/n_with_tilda_outline.png
en: The Spanish letter n with a tilde.
iu: ᔅᐯᓐᒥᐅᑦ ᐅᖃᕈᓯᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᓪᓚᕈᓯᕐᒥ n ᓴᖑᖓᔪᓕᒃ

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/spanish/filled/uppercase/N_with_tilda_filled.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/alphabets/spanish/outlined/uppercase/N_with_tilda_outline.png
en: The Spanish letter N with a tilde.
iu: ᔅᐯᓐᒥᐅᑦ ᐅᖃᕈᓯᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ ᐊᓪᓚᕈᓯᕐᒥ N ᓴᖑᖓᔪᓕᒃ

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/chess/b_1_king.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/chess/w_1_king.png
en: King. Can move one step in any direction. Protect him!
iu: ᐊᑕᓂᖅ ᐊᑕᓂᕐᒥ ᐱᖕᖑᐊᓂᕐᒥ ᓅᒍᓐᓇᑐᖅ ᐊᑕᐅᓯᐊᕐᓗᓂ ᓇᒧᑐᐃᓐᓇᖅ. ᓴᐳᑎᒍᒃ!

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/chess/b_2_queen.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/chess/w_2_queen.png
en: Queen. Can move in any direction.
iu: ᑯᐄᓐ ᐊᑕᓂᕐᒥᒃ ᐱᖕᖑᐊᓂᕐᒥ- ᖃᓄᑐᐃᓐᓇᖅ ᓅᒍᓐᓇᑐᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/chess/b_3_bishop.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/chess/w_3_bishop.png
en: Bishop. Can only move diagonally, staying on the same colored squares.
iu: ᐱᓴᑉ. ᐊᑕᓂᕐᑐᒥ ᐱᖕᖑᐊᕈᑎᒥ ᐊᕙᓚᖓᔪᒥᒃ ᑭᓯᐊᓂ ᓅᓲᖅ, ᓯᒃᑭᑕᓂ ᑖᑦᓱᒥᖓᑦᓭᓇᖅ ᑕᐅᑦᑐᒦᑦᓱᓂ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/chess/b_4_knight.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/chess/w_4_knight.png
en: Knight. The only piece that can jump over others. Move forward or back two, then left or right one—or move left or right two, and forward or back one.
iu: ᓴᕕᕐᔪᐊᑎ ᐊᑕᓂᕐᒥ ᐱᖕᖑᐊᓂᕐᒥ. ᐊᓪᓗᐃᒍᓐᓇᑐᑐᐊᖅ. ᓯᕗᒧᑦ ᐅᑎᒧᓪᓘᓃᑦ ᒪᕐᕈᕕᓪᓗᓂ, ᐊᓱᐃᓛ ᓴᐅᒥᐊᓄᑦ ᑕᓕᕐᐱᐊᓄᓪᓘᓃᑦ-ᐅᕝᕙᓘᓐᓃᑦ ᓴᐅᒥᐊᓄᑦ ᑕᓕᕐᐱᐊᓄᓪᓘᓃᑦ, ᓯᕗᒧᓪᓗ ᐅᑎᒧᓪᓘᓃᑦ ᐊᑕᐅᓯᐊᕐᓗᓂ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/chess/b_5_rook.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/chess/w_5_rook.png
en: Rook. Can only move forward, back, left or right, but not diagonally.
iu: ᕈᒃ ᐊᑕᓂᕐᒥᒃ ᐱᖕᖑᐊᓂᕐᒥ. ᓯᕗᒧᑦ, ᐅᑎᒧᑦ, ᓴᐅᒥᐊᓄᑦ ᑕᓕᕐᐱᐊᓄᓪᓘᓃᑦ ᑭᓯᐊᓂ ᓅᒍᓇᑐᖅ, ᐊᑐᐊᖓᔪᒃᑰᖏᑦᑐᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/chess/b_6_pawn.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/chess/w_6_pawn.png
en: Pawn. Can only move forward, unless capturing. Can move two squares on the first move, but later only one. Captures diagonally one square.
iu: ᐹᓐ ᐊᑕᓂᕐᒥ ᐱᖕᖑᐊᓂᕐᒥ. ᓯᕗᒧᑦ ᑭᓯᐊᓂ ᓅᒍᓐᓇᑐᖅ, ᐲᕐᓯᖏᑐᐊᕈᓂ. ᒪᕐᕈᕕᓪᓗᓂ ᓅᒍᓐᓇᑐᖅ ᓯᕗᓪᓕᒥ, ᑭᖑᓂᖓᒍᑦ ᐊᑕᐅᓯᐊᑐᐃᓐᓇᓗᓂ. ᐲᕐᓯᓲᖅ ᐊᑐᐊᖓᔪᒃᑯᑦ ᐊᑕᐅᓯᕐᒥ ᓯᒃᑭᑕᒥ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/faces/excited.png
en: Excited!
iu: ᕿᓚᓈᕐᑐᖅ!

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/faces/happy.png
en: Happy!
iu: ᖁᕕᐊᓱᑦᑐᖅ!

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/faces/mad.png
en: Mad!
iu: ᓂᖕᖓᐅᒪᔪᖅ!

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/faces/sad.png
en: Sad!
iu: ᐊᓕᐅᓱᖕᖏᑐᖅ!

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/math/0.png
en: Zero.
iu: ᓱᓇᖃᖕᖏᑐᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/math/1.png
en: One.
iu: ᐊᑕᐅᓯᖅ."

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/math/2.png
en: Two.
iu: ᒪᕉᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/math/3.png
en: Three.
iu: ᐱᖓᓱᑦ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/math/4.png
en: Four.
iu: ᓯᑕᒪᑦ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/math/5.png
en: Five.
iu: ᑕᓪᓕᒪᑦ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/math/6.png
en: Six.
iu: ᐱᖓᓲᔪᕐᑐᑦ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/math/7.png
en: Seven.
iu: ᓯᑕᒪᐅᔪᖕᖏᒐᕐᑐᑦ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/math/8.png
en: Eight.
iu: ᓯᑕᒪᐅᔪᕐᑐᑦ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/math/9.png
en: Nine.
iu: ᖁᓕᐅᖕᖏᒐᕐᑐᑦ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/math/operators/op0_plus.png
en: Plus.
iu: ᐃᓚᓗᒍ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/math/operators/op1_minus.png
en: Minus.
iu: ᐲᕐᓗᒍ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/math/operators/op2_multiply.png
en: Times.
iu: ᓈᕐᑎᓗᒍ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/math/operators/op3_divide.png
en: Divided by.
iu: ᐊᒡᒍᑕᖅ ᐆᒧᖓ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/math/operators/op4_equals.png
en: Equals.
iu: ᑲᑎᓕᕋᒥᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/math/operators/op5_notequals.png
en: Not equal to.
iu: ᓇᓕᕐᖃᖃᖕᖏᑐᑦ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/math/operators/op6_lessthan.png
en: Less than.
iu: ᐃᑭᓐᓂᓴᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/math/operators/op7_greaterthan.png
en: Greater than.
iu: ᐅᓄᕐᓂᓴᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/math/operators/op8_lessthanequal.png
en: Less than or equal to.
iu: ᐃᑭᓐᓂᓴᖅ ᐅᕝᕙᓘᓐᓃᑦ ᓇᓕᕐᖃᓕᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/math/operators/op9_greaterthanequal.png
en: Greater than or equal to.
iu: ᐅᓄᕐᓂᓴᖅ ᐅᕝᕙᓘᓐᓃᑦ ᓇᓕᕐᖃᓕᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/money/00_symbols/dollars_1_dollar.svg
en: Dollar sign.
iu: ᑖᓚᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/money/00_symbols/dollars_2_cent.svg
en: Cent sign. 100 cents make 1 dollar.
iu: ᓴᓐᓯᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ. 100 ᓴᓐᓰᑦ 1 ᑖᓚᕈᕐᑐᑦ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/money/00_symbols/euro_1_euro.svg
en: Euro sign.
iu: ᐃᐅᕉᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/money/00_symbols/euro_2_cent.svg
en: Euro cent sign. 100 Euro cents make 1 Euro.
iu: ᐃᐅᕈ ᓴᓐᓯ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ. 100 ᐃᐅᕈ ᓴᓐᓰᑦ 1 ᐃᐅᕈᕈᕐᑐᑦ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/money/00_symbols/gbp_1_pound.svg
en: Pound sign.
iu: ᐸᐅᓐ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/money/00_symbols/gbp_2_penny.svg
en: Penny sign. 100 pence make 1 pound sterling.
iu: ᐱᐊᓂᐅᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ. 100 ᐱᐊᓐᔅ 1 ᐸᐅᓐ ᔅᑑᓕᖕᓕᐅᕐᑐᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/money/00_symbols/yen_1_yen.svg
en: Japanese Yen sign.
iu: ᔮᐸᓃᓰᑦ ᑮᓇᐅᔭᖓᑕ ᔨᐊᓐ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/money/canadian/coins/001penny.png
en: A Canadian 1 cent piece ($.01) called a penny.
iu: ᑲᓇᑕᐅᑉ 1 ᓴᓐᓯᖓ ᐊᑕᐅᓯᖅ ($.01) ᐱᐊᓂᐅᓂᕋᕐᑕᐅᓲᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/money/canadian/coins/005nickel.png
en: A Canadian 5 cent piece ($.05) called a nickel.
iu: ᑲᓇᑕᐅᑉ 5 ᓴᓐᓯᖓ ᐊᑕᐅᓯᖅ ($.05) ᓂᑯᓪᖑᓂᕋᕐᑕᐅᓲᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/money/canadian/coins/010dime.png
en: A Canadian 10 cent piece ($.10) called a dime.
iu: ᑲᓇᑕᐅᑉ 10 ᓴᓐᓯᖓ ᐊᑕᐅᓯᖅ ($.10) ᑌᒻᖑᓂᕋᕐᑕᐅᓲᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/money/canadian/coins/025quarter.png
en: A Canadian 25 cent piece ($.25) called a quarter.
iu: ᑲᓇᑕᐅᑉ 25 ᓴᓐᓯᖓ ᐊᑕᐅᓯᖅ ($.25) ᑯᐊᑕᐅᓂᕋᕐᑕᐅᓲᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/money/canadian/coins/100loonie.png
en: A Canadian dollar ($1.00) called a loonie. It’s named after the bird on the coin—a loon.
iu: ᑲᓇᑕᐅᑉ 1 ᑖᓚᖓ ($1.00) ᓘᓂᐅᓂᕋᕐᑕᐅᓲᖅ. ᑌᒫᒃ ᐊᑎᖃᓚᕿᔪᖅ ᑑᓪᓕᖑᐊᕐᑕᖃᕋᒥ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/money/canadian/coins/200toonie.png
en: A Canadian two dollar coin ($2.00) called a toonie. (Its name is a play on the name of the one dollar “loonie” coin and the number two.)
iu: ᑲᓇᑕᐅᑉ 2 ᑖᓚᖓ ($2.00) ᑑᓂᐅᓂᕋᕐᑕᐅᓲᖅ. (ᐊᑎᖓ ᓚᖕᖑᐊᕈᑎᐅᓲᖅ 1 ᑖᓚ "ᓘᓂ" 2-ᓗ ᑲᑎᑎᑦᓱᒋᒃ.)

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/money/euro/coins/001.png
en: A European coin of 1 cent (0.01 €).
iu: ᑕᕆᐅᑉ ᐊᑭᐊᓂᒥᐅᑦ ᑮᓇᐅᔭᖓ ᑭᑭᐊᖑᑦᓱᓂ 1 ᓴᓐᓯ (0.01 €).

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/money/euro/coins/002.png
en: A European coin of 2 cents (0.02 €).
iu: ᑕᕆᐅᑉ ᐊᑭᐊᓂᒥᐅᑦ ᑮᓇᐅᔭᖓ ᑭᑭᐊᖑᑦᓱᓂ 2 ᓴᓐᓯ (0.02 €).

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/money/euro/coins/005.png
en: A European coin of 5 cents (0.05 €).
iu: ᑕᕆᐅᑉ ᐊᑭᐊᓂᒥᐅᑦ ᑮᓇᐅᔭᖓ ᑭᑭᐊᖑᑦᓱᓂ 5 ᓴᓐᓯ (0.05 €).

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/money/euro/coins/010.png
en: A European coin of 10 cents (0.10 €).
iu: ᑕᕆᐅᑉ ᐊᑭᐊᓂᒥᐅᑦ ᑮᓇᐅᔭᖓ ᑭᑭᐊᖑᑦᓱᓂ 10 ᓴᓐᓯ (0.10 €).

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/money/euro/coins/020.png
en: A European coin of 20 cents (0.20 €).
iu: ᑕᕆᐅᑉ ᐊᑭᐊᓂᒥᐅᑦ ᑮᓇᐅᔭᖓ ᑭᑭᐊᖑᑦᓱᓂ 20 ᓴᓐᓯ (0.20 €).

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/money/euro/coins/050.png
en: A European coin of 50 cents (0.50 €).
iu: ᑕᕆᐅᑉ ᐊᑭᐊᓂᒥᐅᑦ ᑮᓇᐅᔭᖓ ᑭᑭᐊᖑᑦᓱᓂ 50 ᓴᓐᓯ (0.50 €).

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/money/euro/coins/100.png
en: A European coin of 1 euro (1 €).
iu: ᑕᕆᐅᑉ ᐊᑭᐊᓂᒥᐅᑦ ᑮᓇᐅᔭᖓ ᑭᑭᐊᖑᑦᓱᓂ 1 ᐃᐅᕈ (1 €).

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/money/euro/coins/200.png
en: A European coin of 2 euros (2 €).
iu: ᑕᕆᐅᑉ ᐊᑭᐊᓂᒥᐅᑦ ᑮᓇᐅᔭᖓ ᑭᑭᐊᖑᑦᓱᓂ 2 ᐃᐅᕈ (1 €).

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/money/japanese/yen001.png
en: 1 Japanese yen.
iu: 1 ᔨᐊᓐ ᔮᐸᓃᓰᑦ ᑮᓇᐅᔭᑦᓴᔭᖏᑦ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/money/japanese/yen005.png
en: 5 Japanese yen.
iu: 5 ᔨᐊᓐ ᔮᐸᓃᓰᑦ ᑮᓇᐅᔭᑦᓴᔭᖏᑦ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/money/japanese/yen010.png
en: 10 Japanese yen.
iu: 10 ᔨᐊᓐ ᔮᐸᓃᓰᑦ ᑮᓇᐅᔭᑦᓴᔭᖏᑦ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/money/japanese/yen050.png
en: 50 Japanese yen.
iu: 50 ᔨᐊᓐ ᔮᐸᓃᓰᑦ ᑮᓇᐅᔭᑦᓴᔭᖏᑦ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/money/japanese/yen100.png
en: 100 Japanese yen.
iu: 100 ᔨᐊᓐ ᔮᐸᓃᓰᑦ ᑮᓇᐅᔭᑦᓴᔭᖏᑦ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/money/japanese/yen500.png
en: 500 Japanese yen.
iu: 500 ᔨᐊᓐ ᔮᐸᓃᓰᑦ ᑮᓇᐅᔭᑦᓴᔭᖏᑦ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/money/us/coins/001penny.png
en: A US 1 cent piece ($.01) called a penny.
iu: ᐊᒥᐊᕆᑲᒥ 1 ᓴᓐᓯ ᐊᑕᐅᓯᖅ ($.01) ᐱᐊᓂᐅᓂᕋᕐᑕᐅᓲᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/money/us/coins/005nickel.png
en: A US 5 cent piece ($.05) called a nickel.
iu: ᐊᒥᐊᕆᑲᒥ 5 ᓴᓐᓯ ᐊᑕᐅᓯᖅ ($.05) ᓂᑯᓪᖑᓂᕋᕐᑕᐅᓲᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/money/us/coins/010dime.png
en: A US 10 cent piece ($.10) called a dime.
iu: ᐊᒥᐊᕆᑲᒥ 10 ᓴᓐᓯ ᐊᑕᐅᓯᖅ ($.10) ᑌᒻᖑᓂᕋᕐᑕᐅᓲᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/money/us/coins/025quarter.png
en: A US 25 cent piece ($.25) called a quarter.
iu: ᐊᒥᐊᕆᑲᒥ 25 ᓴᓐᓯ ᐊᑕᐅᓯᖅ ($.25) ᑯᐊᑕᐅᓂᕋᕐᑕᐅᓲᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/money/us/coins/050kennedy-halfdollar.png
en: A US 50 cent piece ($.50) called a “Kennedy Half Dollar.”
iu: ᐊᒥᐊᕆᑲᒥ 50 ᓴᓐᓯ ᐊᑕᐅᓯᖅ ($.50) "ᑖᓚᐅᑉ ᕿᑎᕐᖃᖓ ᑭᓂᑎ" ᓚᔭᐅᓲᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/money/us/coins/100sacagawea.png
en: A US “Sacagawea” dollar ($1.00).
iu: ᐊᒥᐊᕆᑲᒥ "ᓴᑲᑳᐁ" ᑖᓚ ($1.00).

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/music/clef0_treble.png
en: The treble clef.
iu: ᖃᑎᑭᑦᑐᖅ ᓂᑦᔭᓗᑦᑖᕈᑎᒥ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/music/clef1_bass.png
en: The bass clef.
iu: ᖃᑎᑐᔪᖅ ᓂᑦᔭᓗᑦᑖᕈᑎᒥ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/music/key_flat.png
en: Flat.
iu: ᒪᓂᕋᑦᑐᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/music/key_sharp.png
en: Sharp.
iu: ᐃᐱᑦᑐᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/music/note_012_a.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/music/note_012_b.png
en: Eighth note.
iu: ᓯᑕᒪᐅᔪᕐᑐᖓᑦ ᓂᐲᑦ ᓂᑦᔭᓗᑦᑖᕈᑎᒥ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/music/note_025_a.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/music/note_025_b.png
en: Quarter note.
iu: ᐃᓗᐃᑦᑑᑉ ᓯᑕᒪᖓᑦ ᓂᐱᒥ ᓂᑦᔭᓗᑦᑖᕈᑎᒥ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/music/note_050_a.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/music/note_050_b.png
en: Half note.
iu: ᕿᑎᕐᖃᖅ ᓂᐱ ᓂᑦᔭᓗᑦᑖᕈᑎᒥ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/music/note_100.png
en: Whole note.
iu: ᓂᐱ ᐃᓗᐃᑦᑐᖅ ᓂᑦᔭᓗᑦᑖᕈᑎᒥ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/music/rest_025.png
en: Quarter rest.
iu: ᓂᐱ ᒥᑭᓂᕐᐹᖅ ᓂᑦᔭᓗᑦᑖᕈᑎᒥ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/shapes/hand.png
en: A hand.
iu: ᐊᒡᒐᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/shapes/heart.svg
en: A heart.
iu: ᐆᒻᒪᑎ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/shapes/pawprint.png
en: A paw print.
iu: ᐆᒪᔫᑉ ᑐᒥᖓ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/shapes/scream_balloon.svg
en: A scream balloon.
iu: ᙯᒐᓕᔭᖕᖑᐊᕈᑎ ᐊᓪᓚᖑᐊᕐᓯᒪᔪᒥ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/shapes/speech_balloon.svg
en: A speech balloon.
iu: ᐅᖄᖕᖑᐊᕈᑎ ᐊᓪᓚᖑᐊᕐᓯᒪᔪᒥ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/symbols/shapes/thought_balloon.svg
en: A thought balloon.
iu: ᐃᓱᒪᖕᖑᐊᕈᑎ ᐊᓪᓚᖑᐊᕐᓯᒪᔪᒥ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/uk_post_box.png
en: A UK post box. Put your letter in here!
iu: ᐊᑕᓂᐊᓘᑉ ᓄᓇᖓᓂ ᐊᓪᓚᑖᕐᕕᒃ. ᐴᑦᓴᔦᑦ ᐃᓗᐊᓅᕈᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/usps_mailbox.png
en: A mailbox.
iu: ᐊᓪᓚᑖᕐᕕᒃ ᐃᑦᓯᕕᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/cartoon/docks.svg
en: Down at the docks.
iu: ᐅᒥᐊᒃᑯᕕᒻᒥ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/cartoon/fountain.svg
en: The fountain of youth.
iu: ᖁᕐᓗᑐᖅ ᐅᕕᒃᑲᕈᕐᓇᑐᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/cartoon/gate.svg
en: A gate.
iu: ᓭᒎᑉ ᐅᒃᑯᐊᖓ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/cartoon/mine.svg
en: A mine.
iu: ᐅᔭᕋᓐᓂᐊᕕᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/cartoon/ruins.svg
en: A castle in ruins.
iu: ᐃᓪᓗᐊᓗᒃ ᐅᔭᕋᕐᒥᑦ ᓴᓇᒪᔪᖅ ᓱᒃᑯᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/cartoon/shipwreck.svg
en: A shipwreck.
iu: ᐅᒥᐊᕐᔪᐊᖅ ᐅᒦᔭᕐᓯᒪᔪᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/cartoon/watch_tower.svg
en: A watch tower.
iu: ᓇᓯᕝᕕᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/cartoon/wishing_well.svg
en: A wishing well.
iu: ᐱᒍᒪᔭᒥᓂᒃ ᐃᓱᒪᕕᒃ ᐃᒥᕐᑕᕕᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/flags/blue-and-yellowflag.png
en: A blue and yellow flag.
iu: ᑐᖑᔪᕐᑕᐅᓱᓂ ᖁᕐᓱᑕᐅᑦᓱᓂᓗ ᓭᒻᒪᑎᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/flags/checkeredflag.png
en: A checkered flag.
iu: ᓯᒃᑭᑕᓪᓛᔪᖅ ᓭᒻᒪᑎ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/flags/greenflag.png
en: A green flag.
iu: ᓄᓇᐅᔭᖅ ᓭᒻᒪᑎ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/flags/redflag.png
en: A red flag.
iu: ᐊᐅᐸᕐᑐᖅ ᓭᒻᒪᑎᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/flags/whiteflag.png
en: A white flag.
iu: ᖃᑯᕐᑕᖅ ᓭᒻᒪᑎ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/flags/yellowflag.png
en: A yellow flag.
iu: ᖁᕐᓱᑕᖅ ᓭᒻᒪᑎᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/houses/cartoon/blacksmith.svg
en: The blacksmith shop.
iu: ᓴᕕᕋᔭᓕᕆᔨᐅᑉ ᐱᓇᓱᐊᕐᕕᖓ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/houses/cartoon/cathedral.svg
en: Cathedral.
iu: ᑐᑦᓯᐊᕕᕐᔪᐊᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/houses/cartoon/cave_entrance.svg
en: Enter the cave.
iu: ᐃᓗᕐᓴᒧᑦ ᐃᑎᕆᑦ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/houses/cartoon/circus.svg
en: Circus tent.
iu: ᐱᖕᖑᐊᑐᓂᒃ ᑕᑯᓐᓇᐅᔮᕐᕕᒃ ᑐᐱᐊᓗᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/houses/cartoon/city.svg
en: A medieval city.
iu: ᓄᓇᓕᒻᒪᕆᖅ ᑌᑦᓱᒪᓂᑕᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/houses/cartoon/cityhouse.svg
en: Two city houses.
iu: ᒪᕐᕉᒃ ᓄᓇᓕᒻᒪᕆᒻᒥ ᐃᓪᓘᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/houses/cartoon/fairytale_castle.svg
en: A fairytale castle.
iu: ᐃᓪᓗᐊᓗᖕᖑᐊᖅ ᐅᔭᕋᕐᒥᑦ ᓴᓇᒪᔪᖕᖑᐊᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/houses/cartoon/farm.svg
en: A farm.
iu: ᐱᕈᕐᓰᕕᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/houses/cartoon/fishery.svg
en: A fishery.
iu: ᐃᖃᓗᓐᓂᐊᕕᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/houses/cartoon/fort.svg
en: A fort.
iu: ᐅᓇᑕᕐᑐᓭᑦ ᐃᓂᖓ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/houses/cartoon/fortress.svg
en: A fortress.
iu: ᐅᓇᑕᕐᑐᓭᑦ ᓴᐴᓗᑕᖓ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/houses/cartoon/hunter.svg
en: The house of the hunter.
iu: ᒪᙯᑦᑎᐅᑉ ᐃᓪᓗᖓ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/houses/cartoon/igloo.svg
en: An igloo.
iu: ᐃᓪᓗᕕᒐᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/houses/cartoon/inn.svg
en: An inn.
iu: ᑐᔪᕐᒥᐅᕕᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/houses/cartoon/jailhouse.svg
en: A jailhouse.
iu: ᑎᒍᔭᐅᒪᕕᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/houses/cartoon/lighthouse.svg
en: A lighthouse.
iu: ᐃᑯᒪᖃᐅᑎ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/houses/cartoon/medieval_tent.svg
en: A medieval tent.
iu: ᑐᐱᖅ ᑌᑦᓱᒪᓂᑕᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/houses/cartoon/monastery.svg
en: A monastery.
iu: ᐊᖑᑏᑦ ᐅᑉᐱᓂᖃᑎᒌᑦᑐᑦ ᐃᓂᖓ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/houses/cartoon/pinkhome.svg
en: A pink dream house.
iu: ᑯᑦᓲᔭᖅ ᐃᓪᓗᒋᒍᒥᓇᕐᑐᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/houses/cartoon/stables.svg
en: A stable.
iu: ᕿᒻᒥᔪᐊᖃᐅᑎ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/houses/cartoon/swisshome.svg
en: A Swiss house.
iu: ᓱᐃᑦᓱᓚᓐᒥᐅᑦ ᐃᓪᓗᓴᔭᖓ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/houses/cartoon/tavern.svg
en: A tavern.
iu: ᐃᒥᕐᕕᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/houses/cartoon/tent.svg
en: A tent.
iu: ᑐᐱᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/houses/cartoon/tepee.svg
en: A tepee.
iu: ᐊᓪᓓᑦ ᑐᐱᖓ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/houses/cartoon/tower_flag_red.svg
en: A tower with a red flag.
iu: ᓇᓯᕝᕕᒃ ᐊᐅᐸᕐᑐᒥᒃ ᓭᒻᒪᑎᓕᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/houses/cartoon/tower_round.svg
en: A round tower.
iu: ᐊᒻᒪᓗᑭᑖᖅ ᓇᓯᕝᕕᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/houses/cartoon/tower_round_flag.svg
en: A round tower with a pink flag.
iu: ᓇᓯᕝᕕᒃ ᑯᑦᓲᔭᕐᒥᒃ ᓭᒻᒪᑎᑕᓕᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/houses/cartoon/tower_square.svg
en: A square tower.
iu: ᓯᒃᑭᑕᖅ ᓇᓯᕝᕕᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/houses/cartoon/townhall.svg
en: The town hall.
iu: ᑲᕙᒫᐱᒃᑯᑦ ᐊᓪᓚᕕᖓ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/houses/cartoon/university.svg
en: A university.
iu: ᓯᓚᑦᑐᓴᕐᕕᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/houses/cartoon/warehouse.svg
en: A warehouse.
iu: ᓱᓇᒐᓚᖃᐅᑎ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/houses/cartoon/windmill.svg
en: A windmill.
iu: ᐊᓄᕆᒧᑦ ᑫᕙᑦᑐᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/houses/cartoon/wooden_cottage.svg
en: A wooden cottage.
iu: ᕿᔪᒻᒥᑦ ᓴᓇᒪᔪᖅ ᐃᓪᓗᖅ ᒪᙯᕝᕕᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/monuments/inukshuk-outline.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/monuments/inukshuk-photo.png
en: An inukshuk (or inuksuk), a landmark made of stones. It was used as a milestone or directional marker by the Inuit of the Canadian Artic.
iu: ᐃᓄᒃᓱᒃ, ᓄᓇᒥ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖅ ᓄᐃᑕᑦᓯᐊᓱᓂ ᐅᔭᕋᕐᓄᑦ ᓴᓇᒪᔪᖅ. ᑲᓇᑕᐅᑉ ᐅᑭᐅᕐᑕᑐᖓᓂ ᐃᓄᑐᐃᓐᓇᓄᑦ ᐊᑐᕐᑕᐅᕙᑦᑐᕕᓂᖅ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᐅᑦᓱᓂ ᖃᓄᑎᒋ ᖃᓂᖕᖏᓂᖃᕐᒪᖔᑦ ᐅᕝᕙᓘᓐᓃᑦ ᓇᒧᑦ ᓵᖕᖓᒪᖔᕐᒥᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/monuments/cartoon/graveyard.svg
en: A graveyard.
iu: ᐃᓗᕖᑦ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/monuments/cartoon/magic_stones.svg
en: Magic stones.
iu: ᐅᔭᕃᑦ ᐱᔪᓐᓇᓂᓖᑦ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/monuments/cartoon/obelisk.svg
en: An obelisk.
iu: ᐅᔭᕋᖅ ᓇᐸᔪᖅ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖅ ᖄᖓᒍᑦ ᐃᑦᓯᕈᑕᐅᔭᕐᑕᓕᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/monuments/cartoon/pyramid.svg
en: A pyramid.
iu: ᐅᑦᓯᕈᑕᐅᔭᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/monuments/cartoon/statue.svg
en: A statue.
iu: ᐃᓄᖕᒍᐊᖅ ᓴᓇᖕᖑᐊᓯᒪᔪᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/monuments/cartoon/sword_in_the_stone.svg
en: A sword in the stone.
iu: ᓴᕕᕐᔪᐊᖅ ᐅᔭᕋᕐᒥ ᓇᐸᔪᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/monuments/cartoon/totem.svg
en: A totem pole.
iu: ᓇᐹᕐᑐᕕᓂᖅ ᓇᐸᔪᖅ ᐊᓪᓚᓄᑦ ᓴᓇᖕᖑᐊᕕᐅᒪᔪᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/roadsigns/arrow.png
en: “Arrow”.
iu: "ᑎᒃᑯᑑᑎ"

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/roadsigns/blankroadsign.svg
en: An empty roadsign to draw on!
iu: ᐊᕐᖁᑎᒥ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖅ ᓱᓇᑕᖃᖕᖏᑐᖅ ᐊᓪᓚᖑᐊᕐᕕᓴᖅ!

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/roadsigns/crossroads.png
en: “Crossroads”.
iu: "ᐊᕐᖁᑏᒃ ᑲᑎᐅᑎᔫᒃ"

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/roadsigns/dead_end_sign.png
en: Dead end ahead!
iu: ᐊᕐᖁᑎᐅᑉ ᐃᓱᐊ ᖃᓂᑦᑐᖅ!

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/roadsigns/give_way_sign.png
en: “Give Way” means you have to let other people go first.
iu: "ᐊᕝᕓᕆᐊᕆᑦ" ᐊᓯᑎᓐᓂᒃ ᓯᕗᓪᓕᐅᑎᑦᓯᒋᐊᖃᕐᓂᕃᔪᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/roadsigns/hospital.png
en: “Hospital”.
iu: "ᐋᓐᓂᐊᕕᒃ".

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/roadsigns/no_entry_sign.png
en: No entry!
iu: ᐃᑎᕐᑕᐅᒋᐊᖃᖕᖏᑐᖅ!

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/roadsigns/no_uturn.png
en: “No U-Turn”.
iu: "ᐊᕐᖁᑎᐅᑉ ᕿᑎᖓᒍᑦ ᓴᖑᕕᐅᒋᐊᖃᖕᖏᑐᖅ".

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/roadsigns/railroad_crossing.png
en: A railroad crossing.
iu: ᓄᓇᒃᑰᔫᑯᑖᑉ ᐊᕐᖁᑎᖓᓂᒃ ᐃᑳᕐᕕᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/roadsigns/roundabout.png
en: Roundabout ahead! Which way will you go?
iu: ᑫᕙᓪᓚᕕᒃ ᖃᓂᑦᑐᖅ! ᓇᓪᓕᐊᒎᓚᖓᓯᕖᑦ?

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/roadsigns/school_sign.png
en: School ahead! Drive slowly!
iu: ᐃᓕᓐᓂᐊᕕᒃ ᖃᓂᑦᑐᖅ! ᓱᒃᑫᑑᒋᑦ!

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/roadsigns/stop.png
en: A “Stop” sign. Stop here, then go when it’s your turn.
iu: ᓄᕐᖃᕆᑦ ᓚᔪᓕᒃ ᐊᕐᖁᑎᒥ. ᓄᕐᖃᕆᑦ ᑕᒫᓂ, ᐃᖏᕐᕋᓯᓗᑎᑦ ᐃᖏᕐᕋᓯᒋᐊᖃᓕᕈᕕᑦ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/roadsigns/stoplight_01_red.png
en: The red light means you must stop now.
iu: ᐊᐅᐸᕐᑐᖅ ᐃᑯᒪ ᓄᕐᖃᕆᐊᖃᕐᓂᕃᔪᖅ ᒫᓐᓇ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/roadsigns/stoplight_02_yellow.png
en: The yellow light means you should stop if it is safe to do so.
iu: ᖁᕐᓱᑕᖅ ᓄᕐᖃᕆᐊᖃᕐᓂᕃᔪᖅ ᐊᑦᑕᓇᖕᖏᐸᑦ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/roadsigns/stoplight_03_green.png
en: The green light means you can go if it is safe to do so.
iu: ᓄᓇᐅᔭᖅ ᐃᑯᒪ ᐃᖏᕐᕋᓯᒍᓐᓇᓯᓂᕃᔪᖅ ᐊᑦᑕᓇᖕᖏᐸᑦ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/roadsigns/t-junction.png
en: “T-intersection”.
iu: "ᐊᕐᖁᑎᐅᑉ ᒥᑭᓂᕐᓴᐅᑉ ᐊᕐᖁᑎᒧᑦ ᐊᖏᓂᕐᓴᒨᕐᓂᖓ"

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/roadsigns/toilets.png
en: “Toilets”.
iu: "ᖁᕐᕖᑦ".

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/roadsigns/traffic_cone.png
en: A traffic cone.
iu: ᐊᕐᖁᑎᒥ ᓇᐸᔪᖅ ᐊᐅᐸᓛᖓᔪᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/roadsigns/xing_ped.png
en: Pedestrian Crossing (“PED XING”).
iu: ᐱᓱᑦᑐᐃᑦ ᐃᑳᕐᕕᖓ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/roadsigns/xing_school.png
en: “School Crossing”.
iu: "ᐃᓕᓐᓂᐊᑏᑦ ᐃᑳᕐᕕᖓ".

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/town/roadsigns/yield.png
en: “Yield” means you have to let other people go first.
iu: "ᓯᕗᓪᓕᐅᒋᑦ" ᓯᕗᓪᓕᐅᑎᑦᓯᒋᐊᖃᕐᓂᕃᔪᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/vehicles/7spoke256.png
en: A wheel! Put the brake calipers toward the rear.
iu: ᐊᑦᓴᓗᐊᖅ. ᓄᕐᖃᑕᐅᑎᖏᒃ ᐊᖁᐊᓅᕐᓗᒋᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/vehicles/bikewheel.svg
en: A bicycle wheel.
iu: ᑐᑫᓛᒐᐅᑉ ᐊᑦᓴᓗᐊᖓ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/vehicles/blue_truck.svg
en: A blue truck.
iu: ᑐᖑᔪᕐᑕᖅ ᓄᓇᒃᑰᔫᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/vehicles/garbagetruck.png
en: A garbage truck.
iu: ᓴᓂᑦᑕᐅᑎ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/vehicles/iso_bus.svg
en: A bus.
iu: ᐃᓕᓐᓂᐊᑎᑕᐅᑎ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/vehicles/iso_fireengine.svg View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/vehicles/emergency/firetruck.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/vehicles/emergency/cartoon/fire_engine.png
en: A fire truck.
iu: ᖃᒥᑎᕆᐅᑎ ᓄᓇᒃᑰᔫᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/vehicles/iso_lorry1.svg
en: A logging truck.
iu: ᓇᐹᕐᑐᑕᐅᑎ ᓄᓇᒃᑰᔫᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/vehicles/iso_lorry2.svg
en: A tanker truck.
iu: ᐅᕐᓱᐊᓗᑦᑕᐅᑎ ᓄᓇᒃᑰᔫᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/vehicles/iso_lorry3.svg
en: A container truck.
iu: ᓄᓇᒃᑰᔫᖅ ᐃᑦᓯᕕᐊᓗᓐᓂᒃ ᐅᓯᑲᑦᑕᐅᑎ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/vehicles/iso_lorry4.svg
en: A small dump truck.
iu: ᓯᐅᕋᕐᑕᐅᑎ ᒥᑭᔪᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/vehicles/toy_truck.svg
en: A toy truck.
iu: ᓄᓇᒃᑰᔫᖕᖑᐊᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/vehicles/tyre_with_rim.svg
en: A tire.
iu: ᐊᑦᓴᓗᐊᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/vehicles/wheel_tractor.png
en: A tractor wheel.
iu: ᐱᕈᕐᓰᕕᒻᒥ ᑲᓕᒍᑎᑦᓴᔭᐅᑉ ᓄᓇᒃᑰᔫᑉ ᐊᑦᓴᓗᐊᖓ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/vehicles/auto/beetle.png
en: A VW Beetle.
iu: ᓄᓇᒃᑰᔫᖅ ᒥᖕᖑᔫᔮᕐᑐᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/vehicles/auto/sedan.png
en: A sedan car.
iu: ᓄᓇᒃᑰᔫᖅ ᓯᑕᒪᓂᒃ ᐅᒃᑯᐊᓕᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/vehicles/auto/sportscar.svg View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/vehicles/auto/sportscar2.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/vehicles/auto/sportscar3.svg
en: A sports car.
iu: ᓄᓇᒃᑰᔫᖅ ᐱᐅᔪᔭᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/vehicles/auto/truck.png
en: A pickup truck.
iu: ᓄᓇᒃᑰᔫᖅ ᐃᑦᓯᕕᓕᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/vehicles/construction/dumper.png
en: A dumper. It carries its load in the front.
iu: ᓯᐅᕋᕐᑕᐅᑎ. ᓯᕗᐊᒍᑦ ᓯᐅᕋᕐᒥᒃ ᐅᓯᓲᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/vehicles/construction/cartoon/bulldozer.svg
en: A bulldozer. It pushes dirt with a big shovel.
iu: ᑯᑭᓕᒃ. ᓯᐅᕋᕐᒥᒃ ᓅᑦᓯᒍᑎᐅᓲᖅ ᐊᖏᔪᒥᒃ ᐳᐊᕐᕆᑎᖃᕐᓱᓂ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/vehicles/construction/cartoon/cementMixer.png
en: A colorful toy cement truck.
iu: ᓄᓇᒃᑰᔫᖕᖑᐊᖅ ᕿᕐᓱᑎᑎᒐᓕᐅᕈᑎᖕᖑᐊᖅ ᑕᐅᑦᑐᕆᑦᑐᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/vehicles/construction/cartoon/forklift.svg View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/vehicles/construction/cartoon/forklift2.svg
en: A forklift truck.
iu: ᓄᓇᒃᑰᔫᖅ ᖃᖓᑦᑕᑲᑦᑌᒍᑎ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/vehicles/construction/cartoon/terex.png
en: A huge dump truck.
iu: ᓯᐅᕋᕐᑕᐅᑎᐊᓗᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/vehicles/construction/cartoon/towTruck.png
en: A colorful toy tow truck.
iu: ᓄᓇᒃᑰᔫᖕᖑᐊᖅ ᓄᓇᒃᑰᔫᓂᒃ ᑲᓕᒍᑎᖕᖑᐊᖅ ᖃᐅᑦᑐᕆᑦᑐᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/vehicles/cycle/bluebike.svg
en: A blue bicycle.
iu: ᑐᖑᔪᕐᑕᖅ ᑐᑫᓛᒐᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/vehicles/cycle/motorbike.svg
en: A motor bike.
iu: ᒪᕐᕈᓕᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/vehicles/cycle/pink_tricycle.png
en: A pink tricycle.
iu: ᐱᐊᕋᐅᑉ ᑐᑫᓛᒐᖓ ᐱᖓᓱᓂᒃ ᐊᑦᓴᓗᐊᓕᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/vehicles/emergency/sedan_police.png
en: Police car emblems to put on the sedan.
iu: ᐳᓖᓯᐅᑉ ᓄᓇᒃᑰᔫᖓᑕ ᑕᕐᓴᖏᑦ ᓄᓇᒃᑰᔫᒨᔭᕆᐊᓖᑦ ᓯᑕᒪᓂᒃ ᐅᒃᑯᐊᓕᒻᒧᑦ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/vehicles/farming/cartoon/tractor.svg
en: A tractor.
iu: ᓄᓇᒃᑰᔫᖅ ᐱᕈᕐᓰᕕᒻᒥ ᑲᓕᒍᑎᑦᓴᔭᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/vehicles/farming/cartoon/tux_tractor.png
en: Tux the penguin in a farm tractor!
iu: ᑕᒃᔅ ᐊᑉᐸᖅ ᐱᕈᕐᓰᕕᒻᒥ ᑲᓕᒍᑎᑦᓴᔭᕐᒦᑐᖅ ᓄᓇᒃᑰᔫᒥ!

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/vehicles/flight/balloon360.png
en: A hot air balloon.
iu: ᐳᕕᕐᑕᔫᖅ ᐃᑯᐊᓚᒧᑦ ᖃᖓᑕᓲᖅ ᐃᑭᒪᔪᖃᕐᓱᓂ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/vehicles/flight/cartoon/eddieCopter.png
en: Eddie the Helicopter.
iu: ᐃᐊᑎ ᖁᓕᒥᒎᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/vehicles/flight/planes/747.png View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/vehicles/flight/planes/plane.svg
en: An airplane.
iu: ᖃᖓᑦᑕᔫᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/vehicles/flight/planes/cartoon/plane.png
en: Tux Airways.
iu: ᑕᒃᔅ ᖃᖓᑦᑕᔫᖏᑦ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/vehicles/locomotive/white_train.svg
en: A white locomotive.
iu: ᖃᑯᕐᑕᖅ ᓄᓇᒃᑰᔫᑯᑖᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/vehicles/locomotive/cartoon/boxcar.png
en: A boxcar is used to carry livestock.
iu: ᓄᓇᒃᑰᔫᖅ ᐅᓯᒍᑎᐅᓲᖅ ᐃᒻᒧᓕᐅᕐᑎᓂᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/vehicles/locomotive/cartoon/caboose.png
en: The caboose—a carriage for the guard.
iu: ᓄᓇᒃᑰᔫᑯᑖᑉ ᑭᖑᓪᓕᐹᖓ-ᐊᑦᑕᓇᕐᑐᒦᑦᑎᓯᑦᑌᓕᔨᐅᑉ ᐃᑭᒪᕕᖓ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/vehicles/locomotive/cartoon/carriage.png
en: A passenger carriage.
iu: ᓄᓇᒃᑰᔫᑯᑖᒥ ᐃᓄᑦᑕᐅᑎ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/vehicles/locomotive/cartoon/tanker.png
en: Tankers carry bulk liquids.
iu: ᐅᕐᓱᐊᓗᑦᑕᐅᑏᑦ ᐊᖏᔪᒥᒃ ᐅᓯᓲᑦ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/vehicles/locomotive/cartoon/tender.png
en: The tender carries water and coal for the engine.
iu: ᓄᓇᒃᑰᔫᑯᑖᑉ ᐃᓚᖓ ᐃᒪᕐᒥᒃ ᐊᐅᒫᓗᒻᒥᓗ ᐅᓯᓲᖅ ᐊᐅᓚᔪᖓᓄᑦ ᐊᑐᕐᑕᐅᓚᖓᔪᓂᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/vehicles/locomotive/cartoon/toy_train.png
en: A steam locomotive.
iu: ᑎᕐᑎᑐᓕᒃ ᓄᓇᒃᑰᔫᑯᑖᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/vehicles/locomotive/cartoon/trainSign.png
en: A train sign.
iu: ᓄᓇᒃᑰᔫᑯᑖᑉ ᓇᓗᓀᒃᑯᑕᖓ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/vehicles/masstransit/green_korean_bus.png
en: A green bus.
iu: ᓄᓇᐅᔭᖅ ᐃᓄᑦᑕᐅᑎ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/vehicles/masstransit/cartoon/double_decker_bus.png
en: A double decker bus.
iu: ᐃᓄᑦᑕᐅᑎ ᖁᓛᓕᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/vehicles/masstransit/cartoon/schoolbus.svg
en: A yellow school bus.
iu: ᖁᕐᓱᑕᖅ ᐃᓕᓐᓂᐊᑎᑕᐅᑎ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/vehicles/race/f1_car.svg
en: A formula one race car.
iu: ᓄᓇᒃᑰᔫᖅ ᓱᑲᓕᐅᑎᒍᑎ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/vehicles/race/indycar.png
en: A race car.
iu: ᓄᓇᒃᑰᔫᖅ ᓱᑲᓕᐅᑎᒍᑎ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/vehicles/ship/chineseJunk.png
en: An old Chinese sailing ship.
iu: ᓭᓃᓯᕐᓯᐅᑎ ᐅᒥᐊᑐᖃᖅ ᑎᖏᕐᕋᐅᑕᓕᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/vehicles/ship/sail_boat1.svg View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/vehicles/ship/sail_boat2.svg
en: A sail boat.
iu: ᐅᒥᐊᖅ ᑎᖏᕐᕋᐅᑕᓕᒃ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/vehicles/ship/walnutBoat.png
en: A walnut sailboat.
iu: ᖁᖃᐊᒐᐅᑉ ᐅᐋᓪᓇᑦ ᒪᑐᖓ ᐅᒥᐊᖕᖑᐊᖅ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/vehicles/ship/cartoon/bathyscape.png
en: UB2006 “Penguin II” deep sea research vessel.
iu: UB2006 "ᐊᑉᐸᖅ II" ᐊᕐᖃᐅᒪᔫᖅ ᖃᐅᔨᓴᕐᕕᐅᓱᓂ.

note: View at https://tuxpaint.org/stamps/stamps/vehicles/ship/cartoon/tugboat.png
en: A colorful toy tugboat.
iu: ᐅᒥᐊᖕᖑᐊᖅ ᓯᒃᑭᑖᓗᒻᒥᒃ ᑲᓕᒍᑎᖕᖑᐊᖅ ᑕᐅᑦᑐᕆᑦᑐᖅ.
