tuxtype - en to kn translation catalogue (32 entries)

en: Fish
kn: ಮೀನು

en: Sound Effects Volume
kn: ಶಬ್ಧ ಪರಿಣಾಮಗಳ ವಾಲ್ಯೂಮ್

en: Music Volume
kn: ಸಂಗೀತದ ವಾಲ್ಯೂಮ್

en: Sound & Music Disabled
kn: ಶಬ್ಧ ಹಾಗು ಸಂಗೀತವನ್ನು ನಿಷ್ಕ್ರಿಯಗೊಳಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Paused!
kn: ತಾತ್ಕಾಲಿಕ ಸ್ಥಗಿತ!

en: Press escape again to return to menu
kn: ಮೆನುವಿಗೆ ಹಿಂತಿರುಗಲು ಎಸ್ಕೇಪನ್ನು ಒತ್ತಿ

en: Press space bar to return to game
kn: ಆಟಕ್ಕೆ ಹಿಂತಿರುಗಲು ಸ್ಪೇಸ್‌ ಬಾರನ್ನು ಒತ್ತಿ

en: Level
kn: ಮಟ್ಟ

en: Lives
kn: ಜೀವಗಳು

en: Easy
kn: ಸುಲಭ

en: Medium
kn: ಮಧ್ಯಮ

en: Hard
kn: ಕಷ್ಟಕರ

en: Practice
kn: ತರಬೇತಿ

en: Congratulations
kn: ಶುಭಾಶಯಗಳು

en: Oh No!
kn: ಒಹ್ ಇಲ್ಲ!

en: Fish Cascade
kn: ಮೀನಿನ ಕ್ಯಾಸ್ಕೇಡ್

en: Space Cadet
kn: ಸ್ಪೇಸ್ ಕ್ಯಾಡೆಟ್

en: Edit Word Lists
kn: ಪದಗಳ ಪಟ್ಟಿಯನ್ನು ಸಂಪಾದಿಸು

en: Comet Zap
kn: ಧೂಮಕೇತು ಧಾಳಿ

en: Pilot
kn: ಪೈಲೆಟ್

en: Lessons
kn: ಪಾಠಗಳು

en: Ace
kn: ಏಸ್

en: Project Info
kn: ಪರಿಯೋಜನೆಯ ಮಾಹಿತಿ

en: Options
kn: ಆಯ್ಕೆಗಳು

en: Instructions
kn: ಸೂಚನೆಗಳು

en: Commander
kn: ಕಮಾಂಡರ್

en: Setup Language
kn: ಸೆಟ್‌ಅಪ್ ಭಾಷೆ

en: Quit
kn: ಹೊರನಡೆ

en: Main Menu
kn: ಮುಖ್ಯ ಮೆನು

en: Work In Progress!
kn: ಕೆಲಸವು ಪ್ರಗತಿಯಲ್ಲಿದೆ!

en: This feature is not ready yet
kn: ಈ ಸವಲತ್ತು ಇನ್ನೂ ತಯಾರಾಗಿಲ್ಲ

en: Discuss the future of TuxTyping at
kn: TuxTyping ನ ಮುಂದಿನ ಭವಿಷ್ಯವನ್ನು ಇಲ್ಲಿ ಚರ್ಚಿಸಿ
