Tuxtype - en to nl translation catalogue (37 entries)

en: Fish
nl: Vissen

en: Sound Effects Volume
nl: Geluidseffect-volume

en: Music Volume
nl: Muziek-volume

en: Sound & Music Disabled
nl: Geluid & Muziek Uitgeschakeld

en: Paused!
nl: Pauze!

en: Press escape again to return to menu
nl: terug naar het menu? druk op escape

en: Press space bar to return to game
nl: terug naar het spel? druk op spatiebalk

en: Lives
nl: Levens

en: Easy
nl: Gemakkelijk

en: Medium
nl: Moeilijker

en: Hard
nl: Echt Moeilijk

en: Practice
nl: Oefenen

en: Congratulations
nl: Gefeliciteerd!

en: Oh No!
nl: Oh Nee!

en: Time
nl: Tijd

en: Chars
nl: Tekens

en: CPM
nl: TPM

en: Errors
nl: Fouten

en: Accuracy
nl: Precisie

en: Fish Cascade
nl: Vallende Vissen

en: Space Cadet
nl: Leerling-piloot

en: Edit Word Lists
nl: Bewerk de woordenlijsten

en: Comet Zap
nl: Kometen zappen

en: Pilot
nl: Piloot

en: Phrase Typing
nl: Zinnen typen

en: Lessons
nl: Lessen

en: Ace
nl: Gevorderd piloot

en: Project Info
nl: Project info

en: Options
nl: Opties

en: Instructions
nl: Instructies

en: Commander
nl: Expert

en: Setup Language
nl: Taal instellen

en: Quit
nl: Stoppen

en: Main Menu
nl: Hoofdmenu

en: Work In Progress!
nl: Werk In Uitvoering!

en: This feature is not ready yet
nl: Dit onderdeel is nog niet klaar

en: Discuss the future of TuxTyping at
nl: Bespreek de toekomst van TuxTyping op
