tuxtype 1.8.2 - en to uk translation catalogue (38 entries)

en: Fish
uk: Риба

en: Sound Effects Volume
uk: Гучність Звукових Ефектів

en: Music Volume
uk: Гучність Музики

en: Sound & Music Disabled
uk: Звук та Музика Вимкнена

en: Paused!
uk: Пауза!

en: Press escape again to return to menu
uk: Натисніть "Esc", щоб повернутися до меню

en: Press space bar to return to game
uk: Натисніть пробіл, щоб повернутися до гри

en: Level
uk: Уровень

en: Lives
uk: Життя

en: Easy
uk: Легко

en: Medium
uk: Середньо

en: Hard
uk: Тяжко

en: Practice
uk: Практика

en: Congratulations
uk: Поздрівляємо

en: Oh No!
uk: О ні!

en: sec
uk: сек

en: Time
uk: Врімя

en: Chars
uk: Літери

en: Errors
uk: Помилки

en: Accuracy
uk: Точність

en: Fish Cascade
uk:  Каскад Риб

en: Space Cadet
uk: Космічний Кадет

en: Edit Word Lists
uk: Редагувати Списки Слів

en: Comet Zap
uk: Кометний Зап

en: Pilot
uk: Пілот

en: Phrase Typing
uk: Введення Фраз

en: Lessons
uk: Уроки

en: Ace
uk: Майстер

en: Project Info
uk: Інформація Про Проект

en: Options
uk: Опції

en: Instructions
uk: Інструкція

en: Commander
uk: Командер

en: Setup Language
uk: Установка Мови

en: Quit
uk: Вийти

en: Main Menu
uk: Головне Меню

en: Work In Progress!
uk: Працюю!

en: This feature is not ready yet
uk: Ця функція ще не готова

en: Discuss the future of TuxTyping at
uk: Обговорюйте майбутнє TuxTyping на
