tvtime 0.99 - en to hu translation catalogue (235 entries)

en: Deinterlacer configuration
hu: Vonaleltávolító beállítások

en: Back
hu: Vissza

en: Full rate: %.2f fps
hu: Teljes képkockasebesség: %.2f fps

en: Half rate, deinterlace top fields: %.2f fps
hu: Fél képkockasebesség, felső mezők: %.2f fps

en: Half rate, deinterlace bottom fields: %.2f fps
hu: Fél képkockasebesség, alsó mezők: %.2f fps

en: Overscan setting
hu: Túlnyújtási beállítások

en: Apply matte
hu: Maszk alkalmazása

en: 16:9 output
hu: 16:9 arány

en: Resize window to match contents
hu: Ablakméret tartalomhoz igazítása

en: Fullscreen
hu: Teljes képernyő

en: Set fullscreen position
hu: Teljes képernyő pozíciója

en: Always-on-top
hu: A tvtime mindig látható

en: Quiet screenshots
hu: Képmentés visszajelzés nélkül

en: Centre
hu: Középen

en: Top
hu: Fent

en: Bottom
hu: Lent

en: Attempted framerate
hu: Megkísérelt képkockasebesség

en: Performance estimates
hu: Teljesítménybecslés

en: Deinterlacer
hu: Vonaleltávolító

en: Input: %s at %dx%d pixels
hu: Input: %s %dx%d pixeles mérettel

en: Attempted framerate: %.2f fps
hu: Megkísérelt képkockasebesség: %.2f kuvaa/s

en: Average blit time: %.2f ms (%.0f MB/sec)
hu: Átlagos blit-idő: %.2f ms (%.0f MB/s)

en: Average render time: %5.2f ms
hu: Átlagos renderelési idő: %5.2f ms

en: Dropped frames: %d
hu: Eldobott képkocka: %d

en: Blit spacing: %4.1f/%4.1f ms (want %4.1f ms)
hu: Blit-köz: %4.1f/%4.1f ms (szükséges: %4.1f ms)

en: 16:9 + Overscan
hu: 16:9 + túlnyújtás

en: 1.85:1
hu: 1,85:1

en: 2.35:1
hu: 2,35:1

en: 4:3 centre
hu: 4:3 középen

en: 4:3 + Overscan
hu: 4:3 + túlnyújtás

en: Matte setting (Anamorphic input)
hu: Képmaszkbeállítás (anamorf input)

en: Matte setting (4:3 input)
hu: Képmaszkbeállítás (4:3 input)

en: %s: Cannot allocate memory.
hu: %s: Sikertelen memóriafoglalás.

en: Cannot open capture device %s.
hu: A rögzítőeszköz (%s) megnyitása sikertelen.

en: 
        Your capture card driver, %s, does not seem
        to support full framerate capture.  Please check to see if it is
        misconfigured, or if you have selected the wrong capture
        device (%s).
hu: 
        A rögzítókártya meghajtója (%s) valószínűleg nem támogatja
        a teljes képkockasebességű rögzítést. Kérlek, ellenőrizd, hogy
        megfelelően van-e beállítva, és nézd meg, hogy a megfelelő
        rögzítőeszközt (%s) választottad-e.

en: 
        Your capture card driver, %s, is not providing
        enough buffers for tvtime to process the video.  Please check with
        your driver documentation to see if you can increase the number
        of buffers provided to applications, and report this to the tvtime
        bug tracker at %s
hu: 
        A rögzítőkártya meghajtója (%s) nem szolgáltat elég pufferterületet
        a videófeldolgozáshoz. Kérlek, ellenőrizd a meghajtóprogram
        dokumentációjában, hogy lehetséges-e az alkalmazások számára nyújtott
        pufferek számának növelése, és küldj erről jelentést a tvtime     hibakövető rendszerébe a következő címre: %s.

en: On screen display failed to initialize, disabled.
hu: Az OSD inicializálása nem sikerült, letiltva.

en: No video source
hu: Nincs videóforrás

en: Cannot create FIFO, remote control of tvtime disabled.
hu: FIFO létrehozása sikertelen, a távirányító letiltva.

en: Closed caption display failed to initialize, disabled.
hu: Closed Caption (CC, képfeliratok) inicializásása sikertelen, letiltva.

en: Always-on-top enabled.
hu: Mindig látható mód engedélyezve.

en: Always-on-top disabled.
hu: Mindig látható mód letiltva.

en: 16:9 display mode active.
hu: 16:9 mód aktív.

en: 4:3 display mode active.
hu: 4:3 mód aktív.

en: Screenshot messages disabled.
hu: Képmentési üzenetek letiltva.

en: Screenshot messages enabled.
hu: Képmentési üzenetek engedélyezve.

en: 2-3 pulldown inversion disabled.
hu: 2-3 pulldown inversion letiltva.

en: 2-3 pulldown inversion enabled.
hu: 2-3 pulldown inversion engedélyezve.

en: 2-3 pulldown inversion is not valid with your TV norm.
hu: A 2-3 pulldown inversion nem alkalmazható ennél a TV normánál.

en: Screenshot: %s
hu: Kép mentése: %s

en: Restarting tvtime.
hu: A tvtime újraindul.

en: Thank you for using tvtime.
hu: Köszönöm, hogy a tvtime-ot használod.

en: 
        Failed to drop root privileges: %s.
        tvtime will now exit to avoid security problems.
hu: 
        Nem sikerült eldobni a root jogokat: %s.
        A tvtime a biztonsági problémák elkerülésének
        érdekében most leáll.

en: Running %s.
hu: Futtatás: %s.

en: Current
hu: Jelenlegi

note: TRANSLATORS: This refers to a TV program, not a computer program.
en: No program information available
hu: Nincs elérhető műsorinformáció

en: Next: %s
hu: Következő: %s

en: Renumber current channel
hu: Csatorna újraszámozása

en: Current channel active in list
hu: A csatorna aktív a listán

en: Stop channel scan
hu: Csatornakeresés leállítása

en: Scan channels for signal
hu: Csatornakeresés

en: Reset all channels as active
hu: Az összes csatorna aktívra állítása

en: Finetune current channel
hu: Csatorna finomhangolása

en: Change NTSC cable mode
hu: NTSC kábel mód váltása

en: Set current channel as SECAM
hu: Csatorna SECAM-ra állítása

en: Set current channel as PAL
hu: Csatorna PAL-ra állítása

en: Switch audio standard
hu: Audió norma váltása

en: Change frequency table
hu: Frekvenciatábla váltása

en: Disable signal detection
hu: Jelérzékelés letiltása

en: Enable signal detection
hu: Jelérzékelés engedélyezése

en: Default language
hu: Alapértelmezett nyelv

en: Unknown language
hu: Ismeretlen nyelv

en: Change default audio standard
hu: Alapértelmezett audió norma váltása

en: Audio volume boost
hu: Hang erősítése

en: Television standard
hu: TV szabvány

en: Horizontal resolution
hu: Vízszintes felbontás

en: Cable
hu: Kábeltévé

en: Broadcast
hu: Antennás műsorszórás

en: Cable with channels 100+
hu: 100+ csatornás kábeltévé

en: Europe
hu: Európa

en: Russia
hu: Oroszország

en: France
hu: Franciaország

en: Australia
hu: Ausztrália

en: Australia (Optus)
hu: Ausztrália (Optus)

en: New Zealand
hu: Új-Zéland

en: China Broadcast
hu: Kína (antennás)

en: South Africa
hu: Dél-Afrika

en: Custom (first run tvtime-scanner)
hu: Egyéni (először futtasd a tvtime-scanner programot)

en: Disabled
hu: Letiltva

en: Quiet
hu: Alacsony

en: Medium
hu: Közepes

en: Full
hu: Teljes

en: %s  Current: %d pixels
hu: %s  Jelenleg: %d pixel

en: Low (360 pixels)
hu: Alacsony (360 pixel)

en: Moderate (576 pixels)
hu: Mérsékelt (576 pixel)

en: Standard (720 pixels)
hu: Szabványos (720 pixel)

en: High (768 pixels)
hu: Magas (768 pixel)

en: %s  Maximum (%d pixels)
hu: %s  maximum (%d pixel)

en: Restart with new settings
hu: Újraindítás az új beállításokkal

en: Increase
hu: Növel

en: Decrease
hu: Csökkent

en: Colour invert
hu: Színek invertálása

en: Mirror
hu: Tükrözés

en: Chroma killer
hu: Színeltávolítás

en: Setup
hu: Beállítás

en: Channel management
hu: Csatornakezelés

en: Input configuration
hu: Input beállítások

en: Picture settings
hu: Képbeállítások

en: Video processing
hu: Videófeldolgozás

en: Output configuration
hu: Output beállítások

en: Exit menu
hu: Menü bezárása

en: Frequency table
hu: Frekvenciatáblázat

en: Finetune
hu: Finomhangolás

en: Change video source
hu: Videóforrás váltás

en: Toggle closed captions
hu: Closed Caption (CC) be/ki

en: Toggle XDS decoding
hu: XDS dekódolás be/ki

en: Overscan
hu: Túlnyújtás

en: Fullscreen position
hu: Teljes képernyős pozíció

en: Current deinterlacer description
hu: Az aktuális vonaleltávolító leírása

en: Input filters
hu: Input szűrők

en: Deinterlacer description
hu: Vonaleltávolító leírása

en: Picture
hu: Kép

en: Brightness
hu: Fényerő

en: Contrast
hu: Kontraszt

en: Saturation
hu: Telítettség

en: Hue
hu: Árnyalat

en: Save current settings as defaults
hu: Beállítások mentése alapértelmezésként

en: Reset to global defaults
hu: Globális alapbeállítások visszaállítása

en: Save current settings as global defaults
hu: Beállítások mentése globális alapértelmezésként

en: Save current settings as channel defaults
hu: Beállítások mentése a csatorna alapértelmezéseként

en: Preferred XMLTV language
hu: Előnyben részesített XMLTV nyelv

en: Favorites
hu: Kedvencek

en: Add current channel
hu: Aktuális csatorna hozzáadása

en: Exit
hu: Kilépés

en: Sleep in %d minutes.
hu: Leállítás %d perc múlva.

en: Sleep off.
hu: Leállítás kikapcsolva.

en: Using PAL-I audio decoding for this channel.
hu: PAL-I audió dekódolás használata ehhez a csatornához.

en: Using PAL-DK audio decoding for this channel.
hu: PAL-DK audió dekódolás használata ehhez a csatornához.

en: Using PAL-BG audio decoding for this channel.
hu: PAL-BG audió dekódolás használata ehhez a csatornához.

en: Defaulting to PAL-I audio decoding.
hu: PAL-I audió dekódolás aktiválva.

en: Defaulting to PAL-DK audio decoding.
hu: PAL-DK audió dekódolás aktiválva.

en: Defaulting to PAL-BG audio decoding.
hu: PAL-BG audió dekódolás aktiválva.

en: Channel marked as active in the browse list.
hu: A csatorna aktívként megjelölve.

en: Channel disabled from the browse list.
hu: A csatorna a böngészőlistából eltávolítva.

en: Capture card volume will not be set by tvtime.
hu: A rögzítőkártya hangerejét nem a tvtime állítja be.

en: Setting capture card volume to %d%%.
hu: Rögzítőkártya hangereje: %d%%.

en: Processing every input field.
hu: Az összes input mező feldolgozása.

en: Processing every top field.
hu: Csak a felső mezők feldolgozása.

en: Processing every bottom field.
hu: Csak az alsó mezők feldolgozása.

en: Horizontal resolution will be %d pixels on restart.
hu: A vízszintes felbontás %d lesz újraindításkor.

en: Television standard will be %s on restart.
hu: A TV-szabvány %s lesz újraindításkor.

en: Using default language for XMLTV data.
hu: Alapértelmezett nyelv használata az XMLTV adatokhoz.

en: Using unknown language (%s) for XMLTV data.
hu: Ismeretlen (%s) nyelv használata az XMLTV adatokhoz.

en: XMLTV language set to %s (%s).
hu: XMLTV nyelv beállítása: %s (%s).

en: All channels re-activated.
hu: Az összes csatorna újraaktiválva.

en: Remapping %d.  Enter new channel number.
hu: Add meg %d. csatorna új számát.

en: Scanner unavailable with signal checking disabled.
hu: A csatornakereső nem működik, ha a jelérzékelés le van tiltva.

en: Scanning for channels being broadcast.
hu: Csatornák keresése.

en: Closed captions disabled.
hu: Closed Caption (CC) letiltva.

en: Closed captions enabled.
hu: Closed Caption (CC) engedélyezve.

en: No VBI device configured for CC decoding.
hu: Nincs VBI eszköz beállítva a CC dekódoláshoz.

en: Colour decoding for this channel set to %s.
hu: A csatorna színdekódolása: %s.

en: Running: %s
hu: Futtatás: %s

en: Signal detection enabled.
hu: Jelérzékelés engedélyezve.

en: Signal detection disabled.
hu: Jelérzékelés letiltva.

en: XDS decoding enabled.
hu: XDS dekódolás engedélyezve.

en: XDS decoding disabled.
hu: XDS dekódolás letiltva.

en: Colour invert enabled.
hu: Színek invertálása engedélyezve.

en: Colour invert disabled.
hu: Színek invertálása letiltva.

en: Mirror enabled.
hu: Tükrözés engedélyezve.

en: Mirror disabled.
hu: Tükrözés tiltva.

en: Chroma kill enabled.
hu: Színeltávolítás engedélyezve.

en: Chroma kill disabled.
hu: Színeltávolítás tiltva.

en: Overscan: %.1f%%
hu: Túlnyújtás: %.1f%%

en: Picture settings reset to defaults.
hu: Képbeállítások visszaállítása az alapértelmezettre.

en: Using nominal NTSC cable frequencies.
hu: Névleges NTSC kábel frekvenciák használata.

en: Using IRC cable frequencies.
hu: IRC kábel frekvenciák használata.

en: Using HRC cable frequencies.
hu: HRC kábel frekvenciák használata.

en: Volume
hu: Hangerő

en: Saved current picture settings as global defaults.
hu: Képbeállítások mentése globális alapértelmezettként.

en: Saved current picture settings on channel %d.
hu: Képbeállítások elmentve a %d. csatornához.

en: Paused.
hu: Szüneteltetve.

en: Resumed.
hu: Újraindítva.

en: Error parsing configuration file %s.
hu: Hiba a konfigurációs fájl (%s) feldolgozása közben.

en: No XML root element found in %s.
hu: Nem található XML gyökérelem a(z) %s fájlban.

en: %s is not a tvtime configuration file.
hu: %s nem érvényes tvtime konfigurációs fájl.

en: Config file cannot be parsed. Settings will not be saved.
hu: A konfigurációs fájlt nem sikerült feldolgozni. A beállítások nem lesznek elmentve.

en: Could not create new config file.
hu: Nem sikerült új konfigurációs fájlt létrehozni.

en: Error creating configuration file.
hu: Hiba a konfigurációs fájl létrehozása közben.

en: Cannot change owner of %s: %s.
hu: Nem sikerült a(z) %s tulajdonosának megváltoztatása: %s.

en: 
    tvtime is free software, written by Billy Biggs, Doug Bell and many
    others.  For details and copying conditions, please see our website
    at http://tvtime.net/
    
    tvtime is Copyright (C) 2001, 2002, 2003 by Billy Biggs, Doug Bell,
    Alexander S. Belov, and Achim Schneider.
hu: 
    A tvtime szabad szoftver, melyet Billy Biggs, Doug Bell és sokan mások
    készítettek. A részletek és a másolás feltétele megtalálhatók a
    honlapunkon: http://tvtime.net/
    
    tvtime Copyright © 2001, 2002, 2003 Billy Biggs, Doug Bell,
    Alexander S. Belov és Achim Schneider.

en: usage: %s [OPTION]...
hu: használat: %s [OPCIÓK]...

en:   -a, --widescreen           16:9 mode.
hu:   -a, --widescreen           16:9 mód

en:   -A, --nowidescreen         4:3 mode.
hu:   -A, --nowidescreen         4:3 mód

en:   -b, --vbidevice=DEVICE     VBI device (defaults to /dev/vbi0).
hu:   -b, --vbidevice=ESZKÖZ     VBI eszköz (alapért.: /dev/vbi0)

en:   -c, --channel=CHANNEL      Tune to the specified channel on startup.
hu:   -c, --channel=CSATORNA     Induáskor ugrás a megadott csatornára

en:   -f, --frequencies=NAME     The frequency table to use for the tuner.
                                 (defaults to us-cable).
    
                                 Valid values are:
                                     us-cable
                                     us-cable100
                                     us-broadcast
                                     china-broadcast
                                     southafrica
                                     japan-cable
                                     japan-broadcast
                                     europe
                                     australia
                                     australia-optus
                                     newzealand
                                     france
                                     russia
                                     custom (first run tvtime-scanner)
hu:   -f, --frequencies=NÉV      A használandó frekvenciatáblázat
                                 (alapért.: us-cable)
    
                                 Lehetséges értékek:
                                     us-cable 
                                     us-cable100
                                     us-broadcast
                                     china-broadcast
                                     southafrica
                                     japan-cable
                                     japan-broadcast
                                     europe
                                     australia
                                     australia-optus
                                     newzealand
                                     france
                                     russia
                                     custom (előtte futtasd a tvtime-scanner-t)

en:   -F, --configfile=FILE      Additional config file to load settings from.
hu:   -F, --configfile=FÁJL      További konfigurációs állomány

en:   -h, --help                 Show this help message.
hu:   -h, --help                 Ezen súgó kiíratása

en:   -g, --geometry=GEOMETRY    Sets the output window size.
hu:   -g, --geometry=GEOMETRIA   Az output ablak méretének megadása

en:   -i, --input=INPUTNUM       video4linux input number (defaults to 0).
hu:   -i, --input=SZÁM           video4linux input szám (alapért.: 0)

en:   -I, --inputwidth=SAMPLING  Horizontal resolution of input
                                 (defaults to 720 pixels).
hu:   -I, --inputwidth=MÉRET     Az input vízszintes felbontása.
                                 (alapért.: 720 pixel)

en:   -k, --slave                Disables input handling in tvtime (slave mode).
hu:   -k, --slave                Inputkezelés letiltása (slave-mód)

en:   -m, --fullscreen           Start tvtime in fullscreen mode.
hu:   -m, --fullsreen            Indítás teljes képernyős módban

en:   -M, --window               Start tvtime in window mode.
hu:   -M, --window               Indítás ablakos módban

en:   -n, --norm=NORM            The norm to use for the input.  tvtime supports:
                                 NTSC, NTSC-JP, SECAM, PAL, PAL-Nc, PAL-M,
                                 PAL-N or PAL-60 (defaults to NTSC).
hu:   -n, --norm=NORMA           Input norma. Lehetséges értékek:
                                 NTSC, NTSC-JP, SECAM, PAL, PAL-Nc, PAL-M,
                                 PAL-N és PAL-60 (alapért.: NTSC)

en:   -s, --showdrops            Print stats on frame drops (for debugging).
hu:   -s, --showdrops            Eldobott képkockák statisztikájának
                                 megjelenítése (hibakeresési céllal)

en:   -S, --saveoptions          Save command line options to the config file.
hu:   -S, --saveoptions          A parancssori opciók mentése a konfigurációs
                                 fájlba

en:   -t, --xmltv=FILE           Read XMLTV listings from the given file.
hu:   -t, --xmltv=FÁJL           XMLTV listák beolvasása az adott fájlból

en:   -l, --xmltvlanguage=LANG   Use XMLTV data in given language, if available.
hu:   -l, --xmltvlanguage=NYELV  Az adott nyelvű XMLTV adatok használata,
                                 amennyiben rendelkezésre állnak

en:   -v, --verbose              Print debugging messages to stderr.
hu:   -v, --verbose              Debug üzenetek kiírása az stderr-re

en:   -X, --display=DISPLAY      Use the given X display to connect to.
hu:   -X, --display=DISPLAY      Kapcsolódás az adott X képernyőhöz

en:   -R, --priority=PRI         Sets the process priority to run tvtime at.
hu:   -R, --priority=PRI         A tvtime prioritásának megadása.

en: Reading configuration from %s
hu: Konfiguráció beolvasása: %s

en: Cannot run two instances of tvtime with the same configuration.
hu: A tvtime két példánya nem futhat ugyanazokkal a beállításokkal.

en: Saving command line options.
hu: Parancssori opciók mentése.

en: Cannot update configuration while tvtime running.
hu: A konfiguráció nem módosítható, míg a tvtime fut.

en: No signal
hu: Nincs jel

en: Mute
hu: Néma

en: Cannot create %s: %s
hu: Nem sikerült létrehozni: %s: %s

en: Cannot open %s: %s
hu: Nem sikerült megnyitni: %s: %s

en: Failed to initialize UTF-8 to %s converter: iconv_open failed (%s).
hu: Az UTF-8 - %s konverter inicializálása sikertelen:
    iconv_open (%s).

en: 
        Failed to enter UTF-8 mode using bind_textdomain_codeset()
        (returned %s.)  This may cause messages
        to be displayed incorrectly!  Please report this bug at
        %s.
hu: 
        Nem sikerült UTF-8 módba kapcsolni a bind_text_domain_codeset()
        használatával (visszatérési érték: %s). Emiatt az üzenetek
        helytelenül jelenhetnek meg. Kérlek, jelents ez a hibát a
        következő címen: %s

en: 
    Available commands:
hu: 
    Lehetséges parancsok:

en: tvtime not running.
hu: A tvtime nem fut.

en: %s: Cannot open %s: %s
hu: %s: Nem sikerült megnyitni: %s: %s

en: %s: Invalid command '%s'
hu: %s: Érvénytelen parancs: "%s"

en: %s: Sending command %s with argument %s.
hu: %s: A(z) %s parancs küldése %s paraméterrel.

en: %s: Sending command %s.
hu: %s: Parancs küldése: %s.

en: Scanning using TV standard %s.
hu: Keresés a(z) %s norma használatával.

en: 
        No tuner found on input %d.  If you have a tuner, please
        select a different input using --input=<num>.
hu: 
        A(z) %d inputon nem található tuner. Ha van tunered, válassz
        egy másikat a --input=<szám> paraméterrel.

en: Scanning from %6.2f MHz to %6.2f MHz.
hu: Keresés a(z) %6.2f - %6.2f MHz tartományban.

en: Checking %6.2f MHz:
hu: Vizsgálat: %6.2f MHz:

en: Signal detected
hu: Jel érzékelhető

en: Found a channel at %6.2f MHz (%.2f - %.2f MHz), adding to channel list.
hu: A(z) %6.2f MHz (%.2f - %.2f MHz) frekvencián csatorna található;
    csatornalistához hozzáadva.
