tvtime 0.99 - en to pl_PL translation catalogue (206 entries)

en: Deinterlacer configuration
pl_PL: Konfiguracja przeplotu

en: Back
pl_PL: W tył

en: Full rate: %.2f fps
pl_PL: Max odświeżanie: %.2f fps

en: Half rate, deinterlace top fields: %.2f fps
pl_PL: Odświeżanie górnych pól: %.2f fps

en: Half rate, deinterlace bottom fields: %.2f fps
pl_PL: Odświeżanie dolnych pól: %.2f fps

en: Overscan setting
pl_PL: Ustawienia przybliżenia

en: 16:9 output
pl_PL: Obraz 16:9

en: Resize window to match contents
pl_PL: Dopasuj wielkość okna

en: Fullscreen
pl_PL: Pełny ekran

en: Set fullscreen position
pl_PL: Ustaw pozycje obrazu(Pełny ekran)

en: Always-on-top
pl_PL: Zawsze na wierzchu

en: Quiet screenshots
pl_PL: Ciche zrzuty ekranu

en: Centre
pl_PL: Środek

en: Top
pl_PL: Góra

en: Bottom
pl_PL: Dół

en: Attempted framerate
pl_PL: Wybór częstotliwośći odświeżania

en: Performance estimates
pl_PL: Informacje o obrazie

en: Deinterlacer
pl_PL: Przeplot

en: Attempted framerate: %.2f fps
pl_PL: Ustawione odświeżanie: %.2f fps

en: Average blit time: %.2f ms (%.0f MB/sec)
pl_PL: Średni czas przełączenia klatki: %.2f ms (%.0f MB/sek)

en: Average render time: %5.2f ms
pl_PL: Średni czas renderowania klatki: %5.2f ms

en: Dropped frames: %d
pl_PL: Zgubione klatki: %d

en: Blit spacing: %4.1f/%4.1f ms (want %4.1f ms)
pl_PL: Czasy przełączeń: %4.1f/%4.1f ms (potrzebne %4.1f ms)

en: 4:3 centre
pl_PL: 4:3 wyśrodkowany

en: %s: Cannot allocate memory.
pl_PL: %s: Nie można przydzielić pamięci.

en: Cannot open capture device %s.
pl_PL: Nie można otworzyć urządzenia %s.

en: 
        Your capture card driver, %s, does not seem
        to support full framerate capture.  Please check to see if it is
        misconfigured, or if you have selected the wrong capture
        device (%s).
pl_PL: 
        Twój sterownik tunera, %s, nie obsługuje
        funkcji pełnego odświeżania.  Sprawdź czy dobrze je
        skonfigurowałeś i wybrałeś odpowiednie urządzenie
     przechwytujące (%s).

en: 
        Your capture card driver, %s, is not providing
        enough buffers for tvtime to process the video.  Please check with
        your driver documentation to see if you can increase the number
        of buffers provided to applications, and report this to the tvtime
        bug tracker at %s
pl_PL: 
        Twoje sterowniki tunera, %s, nie dostarczają
        wystarczających buforów do obsługi obrazu w tvtime. Proszę sprawdzić
        dokumentację swoich sterowników w celu zwiększenia ilości
        buforów potrzebnych dla aplikacji oraz powiadom nas o tym na
        %s

en: No video source
pl_PL: Brak źródła obrazu

en: Cannot create FIFO, remote control of tvtime disabled.
pl_PL: Nie można utorzyć kolejki FIFO, zdalne sterowanie wyłączone.

en: Always-on-top enabled.
pl_PL: Zawsze na wierzchu włączone.

en: Always-on-top disabled.
pl_PL: Zawsze na wierzchu wyłączone.

en: 16:9 display mode active.
pl_PL: Tryb 16:9 aktywny.

en: 4:3 display mode active.
pl_PL: Tryb 4:3 aktywny.

en: Screenshot messages disabled.
pl_PL: Informacja o zrzutach ekranu wyłączona.

en: Screenshot messages enabled.
pl_PL: Informacja o zrzutach ekranu włączona.

en: 2-3 pulldown inversion disabled.
pl_PL: Inwersja ściągania 2-3 wyłączona.

en: 2-3 pulldown inversion enabled.
pl_PL: Inwersja ściągania 2-3 włączona.

en: 2-3 pulldown inversion is not valid with your TV norm.
pl_PL: Inwersja ściągania 2-3 nie jest dostępna.

en: Screenshot: %s
pl_PL: Zrzut ekranu: %s

en: Restarting tvtime.
pl_PL: Ponowne uruchomienie tvtime.

en: Thank you for using tvtime.
pl_PL: Dziekujemy za używanie tvtime.

en: Running %s.
pl_PL: Uruchomione %s.

en: Current
pl_PL: Bieżący

note: TRANSLATORS: This refers to a TV program, not a computer program.
en: No program information available
pl_PL: Brak dostępnych informacji o programie

en: Next: %s
pl_PL: Następny: %s

en: Renumber current channel
pl_PL: Zmień numer bieżącego kanału

en: Current channel active in list
pl_PL: Bieżący kanał aktywny na liście

en: Stop channel scan
pl_PL: Zatrzymaj przeszukiwanie kanałów

en: Scan channels for signal
pl_PL: Przeszukaj kanały

en: Reset all channels as active
pl_PL: Ustaw wszystkie kanały jako aktywne

en: Finetune current channel
pl_PL: Dostrajanie bieżącego kanału

en: Set current channel as SECAM
pl_PL: Ustaw bieżący kanał w systemie SECAM

en: Set current channel as PAL
pl_PL: Ustaw bieżący kanał w systemie PAL

en: Change frequency table
pl_PL: Zmień tablicę częstotliwości

en: Disable signal detection
pl_PL: Wyłącz detekcję sygnału

en: Enable signal detection
pl_PL: Włącz detekcję sygnału

en: Default language
pl_PL: Domyślny język

en: Unknown language
pl_PL: Nieznany język

en: Audio volume boost
pl_PL: Wzmocnienie sygnału audio

en: Television standard
pl_PL: Standardy telewizyjne

en: Horizontal resolution
pl_PL: Rozdzielczość pozioma

en: Cable
pl_PL: Kabłówka

en: Broadcast
pl_PL: Antena

en: Cable with channels 100+
pl_PL: Kablówka z kanałami 100+

en: Europe
pl_PL: Europa

en: Russia
pl_PL: Rosja

en: France
pl_PL: Francja

en: New Zealand
pl_PL: Nowa Zelandia

en: China Broadcast
pl_PL: Chiny Antena

en: Custom (first run tvtime-scanner)
pl_PL: Ustawienia użytkownika(najpierw uruchom tvtime-scanner)

en: Disabled
pl_PL: Wyłączony

en: Quiet
pl_PL: Cicho

en: Medium
pl_PL: Średnio

en: Full
pl_PL: Głośny

en: %s  Current: %d pixels
pl_PL: %s  Bieżący: %d pikseli

en: Low (360 pixels)
pl_PL: Niski (360 pikseli)

en: Moderate (576 pixels)
pl_PL: Średni (576 pikseli)

en: Standard (720 pixels)
pl_PL: Standardowy (720 pikseli)

en: High (768 pixels)
pl_PL: Wysoki (768 pikseli)

en: %s  Maximum (%d pixels)
pl_PL: %s  Maksymalny (%d pikseli)

en: Restart with new settings
pl_PL: Uruchom z nowymi ustawieniami

en: Increase
pl_PL: Zwiększ

en: Decrease
pl_PL: Zmniejsz

en: 2-3 pulldown inversion
pl_PL: Inwersja ściągania 2-3

en: Colour invert
pl_PL: Odwróć kolory

en: Mirror
pl_PL: Odbicie lustrzane

en: Chroma killer
pl_PL: Obraz czarno-biały

en: Setup
pl_PL: Opcje

en: Channel management
pl_PL: Ustawienia kanałów

en: Input configuration
pl_PL: Ustawienia wejścia

en: Picture settings
pl_PL: Ustawienia obrazu

en: Video processing
pl_PL: Przetwarzanie obrazu

en: Output configuration
pl_PL: Ustawienia wyjścia

en: Exit menu
pl_PL: Wyjście z menu

en: Frequency table
pl_PL: Tablica częstotliwości

en: Finetune
pl_PL: Dostrajanie

en: Change video source
pl_PL: Zmień źródło obrazu

en: Toggle XDS decoding
pl_PL: Zmień dekodowanie XDS

en: Fullscreen position
pl_PL: Pozycja w trybie pełny ekran

en: Current deinterlacer description
pl_PL: Opis bieżącego przeplotu

en: Input filters
pl_PL: Filtry wejściowe

en: Deinterlacer description
pl_PL: Opis przeplotu

en: Picture
pl_PL: Obraz

en: Brightness
pl_PL: Jasność

en: Contrast
pl_PL: Kontrast

en: Saturation
pl_PL: Nasycenie

en: Hue
pl_PL: Kolor

en: Save current settings as defaults
pl_PL: Zapisz bieżące ustawienia jako domyślne

en: Reset to global defaults
pl_PL: Zresetuj do ustawień globalnych

en: Save current settings as global defaults
pl_PL: Zapisz bieżące ustawienia jako domyślne globalne

en: Save current settings as channel defaults
pl_PL: Zapisz bieżące ustawienia jako domyślne kanału

en: Preferred XMLTV language
pl_PL: Preferowany język XMLTV

en: Favorites
pl_PL: Ulubione

en: Add current channel
pl_PL: Dodaj bieżący kanał

en: Exit
pl_PL: Wyjście

en: Sleep in %d minutes.
pl_PL: Funkcja Sleep za %d minut.

en: Sleep off.
pl_PL: Funkcja Sleep wyłączona.

en: Using PAL-DK audio decoding for this channel.
pl_PL: Użycie systemu audio PAL-DK dla tego kanału.

en: Using PAL-BG audio decoding for this channel.
pl_PL: Użycie systemu audio PAL-BG dla tego kanału.

en: Defaulting to PAL-DK audio decoding.
pl_PL: Ustaw domyślnie system audio PAL-DK

en: Defaulting to PAL-BG audio decoding.
pl_PL: Ustaw domyślnie system audio PAL-BG

en: Channel marked as active in the browse list.
pl_PL: Zaznacz kanał jako aktywny w liście przeglądania.

en: Channel disabled from the browse list.
pl_PL: Kanał wyłączony z listy przeglądania.

en: Capture card volume will not be set by tvtime.
pl_PL: Głośność tunera nie zostanie ustawiona przez tvtime.

en: Setting capture card volume to %d%%.
pl_PL: Ustawienie głośności tunera na wartość %d%%.

en: Processing every input field.
pl_PL: Przetwarzanie każdego pola wejściowego.

en: Processing every top field.
pl_PL: Przetwarzanie każdego górnego pola.

en: Processing every bottom field.
pl_PL: Przetwarzanie każdego dolnego pola.

en: Horizontal resolution will be %d pixels on restart.
pl_PL: Rozdzielczość pozioma zostanie ustawiona na %d po restarcie.

en: Television standard will be %s on restart.
pl_PL: Standard telewizyjny zostanie ustawiony ma %s po restarcie.

en: Using default language for XMLTV data.
pl_PL: Używanie domyślnego języka dla danych XMLTV.

en: Using unknown language (%s) for XMLTV data.
pl_PL: Używanie nieznanego języka(%s) dla danych XMLTV.

en: XMLTV language set to %s (%s).
pl_PL: Język XMLTV ustawiony na %s (%s).

en: All channels re-activated.
pl_PL: Wszystkie kanały reaktywowane.

en: Remapping %d.  Enter new channel number.
pl_PL: Zmiana numeru %d. Wprowadź nowy numer kanału.

en: Scanner unavailable with signal checking disabled.
pl_PL: Skaner niedostępny z wyłączoną funkcją sprawdzania sygnału.

en: Scanning for channels being broadcast.
pl_PL: Skanowanie kanałów z anteny.

en: No VBI device configured for CC decoding.
pl_PL: Brak skonfigurowanego urządzenia VBI dla dekodowania CC.

en: Colour decoding for this channel set to %s.
pl_PL: Dekodowania koloru dla tego kanału ustawione na %s.

en: Running: %s
pl_PL: Uruchomione: %s

en: Signal detection enabled.
pl_PL: Detekcja sygnału włączona.

en: Signal detection disabled.
pl_PL: Detekcja sygnału wyłączona.

en: XDS decoding enabled.
pl_PL: Dekodowanie XDS włączone.

en: XDS decoding disabled.
pl_PL: Dekodowanie XDS wyłączone.

en: Colour invert enabled.
pl_PL: Inwersja koloru włączona.

en: Colour invert disabled.
pl_PL: Inwersja koloru wyłączona.

en: Mirror enabled.
pl_PL: Odbicie lustrzane włączone.

en: Mirror disabled.
pl_PL: Odbicie lustrzane wyłączone.

en: Chroma kill enabled.
pl_PL: Obraz czarno-biały włączony.

en: Chroma kill disabled.
pl_PL: Obraz czarno-biały wyłączony.

en: Picture settings reset to defaults.
pl_PL: Ustawienia obrazu do wartości domyślnych.

en: Using nominal NTSC cable frequencies.
pl_PL: Używanie częstotliwości nominalnych w systemie kablówki NTSC.

en: Using IRC cable frequencies.
pl_PL: Używanie częstotliwości kablówki IRC.

en: Using HRC cable frequencies.
pl_PL: Używanie częstotliwości kablówki HRC.

en: Volume
pl_PL: Głośność

en: Saved current picture settings as global defaults.
pl_PL: Zapisano bieżące ustawienia obrazu jako domyślne globalne.

en: Saved current picture settings on channel %d.
pl_PL: Zapisano bieżące ustawienia obrazu dla kanału %d.

en: Paused.
pl_PL: Pauza.

en: Resumed.
pl_PL: Wznowienie.

en: No XML root element found in %s.
pl_PL: Nie znaleziono elementu korzenia XML w %s.

en: %s is not a tvtime configuration file.
pl_PL: %s nie jest plikiem konfiguracyjnym tvtime.

en: Could not create new config file.
pl_PL: Nie można stworzyć nowego pliku konfiguracyjnego.

en: Error creating configuration file.
pl_PL: Błąd podczas tworzenia pliku konfiguracyjnego.

en: Cannot change owner of %s: %s.
pl_PL: Nie można zmienić właściciela %s: %s.

en: 
    tvtime is free software, written by Billy Biggs, Doug Bell and many
    others.  For details and copying conditions, please see our website
    at http://tvtime.net/
    
    tvtime is Copyright (C) 2001, 2002, 2003 by Billy Biggs, Doug Bell,
    Alexander S. Belov, and Achim Schneider.
pl_PL: 
    tvtime jest darmowym programem, napisanym przez Billy Biggs, Doug Bell i wielu
    innych.  Po szczegóły prosze zajrzyj na naszą stronę
    na http://tvtime.net/
    
    tvtime is Copyright (C) 2001, 2002, 2003 by Billy Biggs, Doug Bell,
    Alexander S. Belov, and Achim Schneider.

en: usage: %s [OPTION]...
pl_PL: użycie: %s [OPTION]...

en:   -a, --widescreen           16:9 mode.
pl_PL:   -a, --widescreen           tryb 16:9.

en:   -A, --nowidescreen         4:3 mode.
pl_PL:   -A, --nowidescreen         tryb 4:3.

en:   -b, --vbidevice=DEVICE     VBI device (defaults to /dev/vbi0).
pl_PL:   -b, --vbidevice=DEVICE     urządzenie VBI (domyślnie  /dev/vbi0).

en:   -c, --channel=CHANNEL      Tune to the specified channel on startup.
pl_PL:   -c, --channel=CHANNEL      Ustaw na podany kanał podczas startu.

en:   -F, --configfile=FILE      Additional config file to load settings from.
pl_PL:   -F, --configfile=FILE      Dodatkowy plik konfiguracyjny, z którego można załadować opcje .

en:   -h, --help                 Show this help message.
pl_PL:   -h, --help                 Pokaż dostępne opcje.

en:   -g, --geometry=GEOMETRY    Sets the output window size.
pl_PL:   -g, --geometry=GEOMETRY    Ustaw rozmiar okna wyjśiowego.

en:   -i, --input=INPUTNUM       video4linux input number (defaults to 0).
pl_PL:   -i, --input=INPUTNUM       numer wejścia video4linux (domyślnie  0).

en:   -I, --inputwidth=SAMPLING  Horizontal resolution of input
                                 (defaults to 720 pixels).
pl_PL:   -I, --inputwidth=SAMPLING  Rozdzielczość pozioma wejścia
                                 (domyślna to 720 pixels).

en:   -m, --fullscreen           Start tvtime in fullscreen mode.
pl_PL:   -m, --fullscreen           Uruchom tvtime w trybie pełny ekran.

en:   -M, --window               Start tvtime in window mode.
pl_PL:   -M, --window               Uruchom tvtime w oknie.

en:   -n, --norm=NORM            The norm to use for the input.  tvtime supports:
                                 NTSC, NTSC-JP, SECAM, PAL, PAL-Nc, PAL-M,
                                 PAL-N or PAL-60 (defaults to NTSC).
pl_PL:   -n, --norm=NORM            Wybór systemu wejścia.  Dostępny wybór:
                                 NTSC, NTSC-JP, SECAM, PAL, PAL-Nc, PAL-M,
                                 PAL-N or PAL-60 (domyślnie NTSC).

en:   -s, --showdrops            Print stats on frame drops (for debugging).
pl_PL:   -s, --showdrops            Wypisz statystyki gubienia klatek (dla debugowania).

en:   -S, --saveoptions          Save command line options to the config file.
pl_PL:   -S, --saveoptions          Zapisz opcje linii poleceń w pliku konfiguracyjnym.

en:   -t, --xmltv=FILE           Read XMLTV listings from the given file.
pl_PL:   -t, --xmltv=FILE           Odczytaj listing XMLTV z podanego pliku.

en:   -l, --xmltvlanguage=LANG   Use XMLTV data in given language, if available.
pl_PL:   -l, --xmltvlanguage=LANG   Użyj danych XMLTV w podanym języku, jeśli jest dostępny.

en:   -v, --verbose              Print debugging messages to stderr.
pl_PL:   -v, --verbose              Wypisz wiadomosci debugowania do stderr.

en:   -R, --priority=PRI         Sets the process priority to run tvtime at.
pl_PL:   -R, --priority=PRI         Ustaw priorytet procesu w jakim uruchomić tvtime.

en: Reading configuration from %s
pl_PL: Czytanie konfiguracji z %s

en: Cannot run two instances of tvtime with the same configuration.
pl_PL: Nie można otworzyć powtórnie tvtime o tej samej konfiguracji.

en: Saving command line options.
pl_PL: Zapisywanie opcji linii poleceń.

en: Cannot update configuration while tvtime running.
pl_PL: Nie można zaktualizować konfiguracji gdy tvtime jest uruchomiony.

en: No signal
pl_PL: Brak sygnału

en: Mute
pl_PL: Wycisz

en: Cannot create %s: %s
pl_PL: Nie można utworzyć %s: %s

en: Cannot open %s: %s
pl_PL: Nie można otworzyć %s: %s

en: Failed to initialize UTF-8 to %s converter: iconv_open failed (%s).
pl_PL: Błąd podczas inicjalizacji UTF-8 do konwertera %s: iconv_open failed (%s).

en: 
    Available commands:
pl_PL: 
    Dostępne opcje:

en: tvtime not running.
pl_PL: tvtime nie jest uruchomiony.

en: %s: Cannot open %s: %s
pl_PL: %s: Nie można otworzyć %s: %s

en: %s: Invalid command '%s'
pl_PL: %s: Nieprawidłowa komenda '%s'

en: %s: Sending command %s with argument %s.
pl_PL: %s: Wysyłanie komendy %s z argumentem %s.

en: %s: Sending command %s.
pl_PL: %s: Wysyłanie komendy %s.

en: Scanning using TV standard %s.
pl_PL: Skanowanie używając standardu TV %s.

en: 
        No tuner found on input %d.  If you have a tuner, please
        select a different input using --input=<num>.
pl_PL: 
        Nie znaleziono tunera na wejściu %d.  Jeśli posiadasz tuner proszę
        wybierz inne wejście używając --input=<num>.

en: Scanning from %6.2f MHz to %6.2f MHz.
pl_PL: Skanowanie z %6.2f MHz do %6.2f MHz.

en: Checking %6.2f MHz:
pl_PL: Sprawdzanie %6.2f MHz:

en: Signal detected
pl_PL: Sygnał wykryty

en: Found a channel at %6.2f MHz (%.2f - %.2f MHz), adding to channel list.
pl_PL: Znaleziono kanał na %6.2f MHz (%.2f - %.2f MHz), dodawanie do listy kanałów.
