tzdata_2010k-1_gl - en to gl translation catalogue (185 entries)

note: Type: select Choices Note to translators: - This is a continent or ocean (except for "Etc") - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones
en: Africa
gl: África

note: Type: select Choices Note to translators: - This is a continent or ocean (except for "Etc") - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones
en: America
gl: América

note: Type: select Choices Note to translators: - This is a continent or ocean (except for "Etc") - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones
en: Antarctica
gl: Antártida

note: Type: select Choices Note to translators: - This is a continent or ocean (except for "Etc") - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones
en: Arctic
gl: Ártico

note: Type: select Choices Note to translators: - This is a continent or ocean (except for "Etc") - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones
en: Atlantic
gl: Atlántico

note: Type: select Choices Note to translators: - This is a continent or ocean (except for "Etc") - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones
en: Europe
gl: Europa

note: Type: select Choices Note to translators: - This is a continent or ocean (except for "Etc") - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones
en: Indian
gl: Índico

note: Type: select Choices Note to translators: - This is a continent or ocean (except for "Etc") - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones
en: Pacific
gl: Pacífico

note: Type: select Description
en: Geographic area:
gl: Área xeográfica:

note: Type: select Description
en: Please select the geographic area in which you live. Subsequent configuration questions will narrow this down by presenting a list of cities, representing the time zones in which they are located.
gl: Escolla a área xeográfica na que reside. As seguintes preguntas de configuración han afinar máis a selección amosando unha lista de cidades que representan os fusos horarios nos que están situadas.

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Accra
gl: Acra

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Addis_Ababa
gl: Addis Abeba

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Algiers
gl: Alxer

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Cairo
gl: O Cairo

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Dar_es_Salaam
gl: Dar es Salám

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Douala
gl: Duala

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: El_Aaiun
gl: El Aaiún

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Johannesburg
gl: Johannesburgo

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Mogadishu
gl: Mogadiscio

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Sao_Tome
gl: São Tomé

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tunis
gl: Tunes

note: Type: select Description
en: Time zone:
gl: Fuso horario:

note: Type: select Description
en: Please select the city or region corresponding to your time zone.
gl: Escolla a cidade ou rexión que corresoponda ao seu fuso horario.

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Anguilla
gl: Anguila

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/Buenos_Aires
gl: Arxentina/Buenos Aires

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/Catamarca
gl: Arxentina/Catamarca

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/Cordoba
gl: Arxentina/Córdoba

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/Jujuy
gl: Arxentina/Jujuy

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/La_Rioja
gl: Arxentina/La Rioja

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/Mendoza
gl: Arxentina/Mendoza

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/Rio_Gallegos
gl: Arxentina/Río Gallegos

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/Salta
gl: Arxentina/Salta

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/San_Juan
gl: Arxentina/San Juan

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/San_Luis
gl: Arxentina/San Luis

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/Tucuman
gl: Arxentina/Tucumán

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/Ushuaia
gl: Arxentina/Ushuaia

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Asuncion
gl: Asunción

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Bahia_Banderas
gl: Bahia de Banderas

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Belem
gl: Belém

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Boa_Vista
gl: Boa Vista

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Bogota
gl: Bogotá

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Cambridge_Bay
gl: Cambridge Bay

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Campo_Grande
gl: Campo Grande

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Cancun
gl: Cancún

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Coral_Harbour
gl: Porto Coral

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Costa_Rica
gl: Costa Rica

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Creston
gl: Crestón

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Curacao
gl: Curação

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Dawson_Creek
gl: Dawson Creek

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: El_Salvador
gl: El Salvador

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Fort_Nelson
gl: Fort Nelson

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Glace_Bay
gl: Glace Bay

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Goose_Bay
gl: Goose Bay

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Grand_Turk
gl: Gran Turk

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Grenada
gl: Granada

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Guadeloupe
gl: Guadalupe

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Guyana
gl: Güiana

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Havana
gl: A Habana

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Indiana/Tell_City
gl: Indiana/Tell City

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Jamaica
gl: Xamaica

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: La_Paz
gl: La Paz

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Los_Angeles
gl: Los Angeles

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Lower_Princes
gl: Lower Prince's

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Maceio
gl: Maceió

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Martinique
gl: Martinica

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Mazatlan
gl: Mazatlán

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Merida
gl: Mérida

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Mexico_City
gl: Cidade de México

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Monterrey
gl: Monterrei

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: New_York
gl: Nova York

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: North_Dakota/Beulah
gl: Dakota do norte/Beulah

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: North_Dakota/Center
gl: Dakota do norte/Centro

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: North_Dakota/New_Salem
gl: Dakota do norte/New Salem

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Panama
gl: Panamá

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Port-au-Prince
gl: Porto Príncipe

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Port_of_Spain
gl: Porto España

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Porto_Acre
gl: Porto Acre

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Porto_Velho
gl: Porto Velho

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Puerto_Rico
gl: Porto Rico

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Punta_Arenas
gl: Punta Arenas

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Rainy_River
gl: Rainy River

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Rankin_Inlet
gl: Rankin Inlet

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Rio_Branco
gl: Rio Branco

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Santa_Isabel
gl: Santa Isabel

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Santarem
gl: Santarém

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Santo_Domingo
gl: Santo Domingo

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Sao_Paulo
gl: São Paulo

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: St_Barthelemy
gl: San Bartolomé

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: St_Johns
gl: St. Johns

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: St_Kitts
gl: St. Kitts

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: St_Lucia
gl: St. Lucía

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: St_Thomas
gl: St. Thomas

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: St_Vincent
gl: St. Vincent

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Swift_Current
gl: Swift Current

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Thunder_Bay
gl: Thunder Bay

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: DumontDUrville
gl: Dumont-d'Urville

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Aden
gl: Adén

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Almaty
gl: Almati

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Amman
gl: Amán

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Baghdad
gl: Bagdad

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Bahrain
gl: Bahrein

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Damascus
gl: Damasco

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Hebron
gl: Hebrón

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Ho_Chi_Minh
gl: Ho Chi Minh

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Hong_Kong
gl: Hong Kong

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Istanbul
gl: Estambul

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Jakarta
gl: Xacarta

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Jayapura
gl: Xaiapura

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Jerusalem
gl: Xerusalén

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kathmandu
gl: Katmandú

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kuala_Lumpur
gl: Kuala Lumpur

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Phnom_Penh
gl: Phnom Penh

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Riyadh
gl: O Riad

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Samarkand
gl: Samarcanda

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Seoul
gl: Seul

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Singapore
gl: Singapur

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Srednekolymsk
gl: Srednekolimsk

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tbilisi
gl: Tiflis

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tehran
gl: Teherán

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tel_Aviv
gl: Tel Aviv

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Azores
gl: Illas Azores

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Bermuda
gl: Illas Bermudas

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Canary
gl: Illas Canarias

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Cape_Verde
gl: Cabo Verde

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Faroe
gl: Illas Faroes

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Jan_Mayen
gl: Jan Mayen

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: South_Georgia
gl: Xeorxia do Sul

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: St_Helena
gl: Santa Helena

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Broken_Hill
gl: Broken Hill

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Canberra
gl: Camberra

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Lord_Howe
gl: Illa de Lord Howe

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Astrakhan
gl: Astracán

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Athens
gl: Atenas

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Belgrade
gl: Belgrado

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Berlin
gl: Berlín

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Brussels
gl: Bruxelas

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Bucharest
gl: Bucarest

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Busingen
gl: Büsingen

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Copenhagen
gl: Copenhague

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Dublin
gl: Dublín

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Gibraltar
gl: Xibraltar

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Isle_of_Man
gl: Illa de Man

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kyiv
gl: Kiev

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Lisbon
gl: Lisboa

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: London
gl: Londres

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Luxembourg
gl: Luxemburgo

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Monaco
gl: Mónaco

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Moscow
gl: Moscova

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Paris
gl: París

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Prague
gl: Praga

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Rome
gl: Roma

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: San_Marino
gl: San Marino

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Sarajevo
gl: Saraxevo

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Sofia
gl: Sofía

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Stockholm
gl: Estocolmo

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tallinn
gl: Tallín

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tirane
gl: Tirana

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Ulyanovsk
gl: Ulianovsk

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Vatican
gl: Cidade do Vaticano

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Vienna
gl: Viena

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Vilnius
gl: Vilna

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Volgograd
gl: Volgogrado

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Warsaw
gl: Varsovia

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Christmas
gl: Illa de Nadal

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Cocos
gl: Illas Cocos

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Comoro
gl: Illas Comores

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Maldives
gl: Illas Maldivas

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Mauritius
gl: Mauricio

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Reunion
gl: Illa de Reunión

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Chatham
gl: Illas Chatham

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Easter
gl: Illa de Pascua

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Fiji
gl: Fixi

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Galapagos
gl: Galápagos

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Gambier
gl: Illas Gambier

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Honolulu
gl: Honolulú

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Johnston
gl: Atol de Johnston

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kiritimati
gl: Kiritimati (Illas Line)

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Marquesas
gl: Illas Marquesas

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Midway
gl: Illas Midway

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Pago_Pago
gl: Pago Pago

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Port_Moresby
gl: Port Moresby

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Saipan
gl: Saipán

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tahiti
gl: Tahití

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tarawa
gl: Tarawa (Illas Gilbert)

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Wake
gl: Illa de Wake
