tzdata-2013-he - en to he translation catalogue (434 entries)

note: Type: select Choices Note to translators: - This is a continent or ocean (except for "Etc") - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones
en: Africa
he: אפריקה

note: Type: select Choices Note to translators: - This is a continent or ocean (except for "Etc") - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones
en: America
he: אמריקה

note: Type: select Choices Note to translators: - This is a continent or ocean (except for "Etc") - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones
en: Antarctica
he: אנטרקטיקה

note: Type: select Choices Note to translators: - This is a continent or ocean (except for "Etc") - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones
en: Arctic
he: החוג הארקטי

note: Type: select Choices Note to translators: - This is a continent or ocean (except for "Etc") - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones
en: Asia
he: אסיה

note: Type: select Choices Note to translators: - This is a continent or ocean (except for "Etc") - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones
en: Atlantic
he: אטלנטי

note: Type: select Choices Note to translators: - This is a continent or ocean (except for "Etc") - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones
en: Australia
he: אוסטרליה

note: Type: select Choices Note to translators: - This is a continent or ocean (except for "Etc") - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones
en: Europe
he: אירופה

note: Type: select Choices Note to translators: - This is a continent or ocean (except for "Etc") - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones
en: Indian
he: הודי

note: Type: select Choices Note to translators: - This is a continent or ocean (except for "Etc") - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones
en: Pacific
he: פסיפיק (האוקיינוס השקט)

note: Type: select Choices Note to translators: - This is a continent or ocean (except for "Etc") - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones
en: Etc
he: עוד

note: Type: select Description
en: Geographic area:
he: אזור גיאוגרפי:

note: Type: select Description
en: Please select the geographic area in which you live. Subsequent configuration questions will narrow this down by presenting a list of cities, representing the time zones in which they are located.
he: בחר בבקשה את האזור הגיאוגרפי שאתה חי בו. שאלות המשך יצמצמו את האפשרויות ע"י הצגת רשימת ערים המייצגות את אזורי הזמן שבהם הן נמצאות.

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Abidjan
he: אביג'אן

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Accra
he: אקרה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Addis_Ababa
he: אדיס אבבה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Algiers
he: אלג'יר

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Asmara
he: אסמרה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Bamako
he: במקו

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Bangui
he: בנגואי

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Banjul
he: בנג'ול

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Bissau
he: ביסאו

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Blantyre
he: בלנטייר

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Brazzaville
he: ברזוויל

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Bujumbura
he: בוג'ומבורה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Cairo
he: קהיר

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Casablanca
he: קזבלנקה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Ceuta
he: סאוטה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Conakry
he: קונאקרי

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Dakar
he: דקר

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Dar_es_Salaam
he: דאר א-סלאם

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Djibouti
he: דג'יבוטי

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Douala
he: דואואלה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: El_Aaiun
he: אל-עיון

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Freetown
he: פריטאון

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Gaborone
he: גאבורון

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Harare
he: הארארה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Johannesburg
he: יוהנסבורג

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Juba
he: ג'ובה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kampala
he: קמפלה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Khartoum
he: חרטום

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kigali
he: קיגאלי

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kinshasa
he: קינשסה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Lagos
he: לאגוס

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Libreville
he: ליברוויל

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Lome
he: לומה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Luanda
he: לואנדה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Lubumbashi
he: לובומבאשי

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Lusaka
he: לוסקה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Malabo
he: מלאבו

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Maputo
he: מפוטו

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Maseru
he: מסרו

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Mbabane
he: מבבנה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Mogadishu
he: מוגדישו

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Monrovia
he: מונרוביה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Nairobi
he: ניירובי

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Ndjamena
he: נג'מנה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Niamey
he: ניאמיי

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Nouakchott
he: נואקשוט

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Ouagadougou
he: ואגאדוגו

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Porto-Novo
he: פורטו נובו

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Sao_Tome
he: סאו טומה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Timbuktu
he: טימבוקטו

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tripoli
he: טריפולי

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tunis
he: תוניס

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Windhoek
he: וינדהוק

note: Type: select Description
en: Time zone:
he: אזור זמן:

note: Type: select Description
en: Please select the city or region corresponding to your time zone.
he: בחר בבקשה את העיר או האזור שמתאימים לאזור הזמן שלך.

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Adak
he: אדאק

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Anchorage
he: אנקורג'

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Anguilla
he: אנגווילה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Antigua
he: אנטיגואה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Araguaina
he: אראגואינה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/Buenos_Aires
he: ארגנטינה/בואנוס איירס

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/Catamarca
he: ארגנטינה/קטמרקה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/Cordoba
he: ארגנטינה/קורדובה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/Jujuy
he: ארגנטינה/חוחוי

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/La_Rioja
he: ארגנטינה/לה ריוחה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/Mendoza
he: ארגנטינה/מנדוסה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/Rio_Gallegos
he: ארגנטינה/ריו גז'גוס

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/Salta
he: ארגנטינה/סלטה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/San_Juan
he: ארגנטינה/סן חואן

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/San_Luis
he: ארגנטינה/סן לואיס

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/Tucuman
he: ארגנטינה/טוקומאן

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/Ushuaia
he: ארגנטינה/אושואיה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Aruba
he: ארובה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Asuncion
he: אסונסיון

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Atikokan
he: אטיקוקן

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Atka
he: אטקה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Bahia
he: באהיה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Bahia_Banderas
he: באהיה באנדרס

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Barbados
he: ברבדוס

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Belem
he: בלם

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Belize
he: בליז

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Blanc-Sablon
he: בלאנק-סאבלון

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Boa_Vista
he: בואה ויסטה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Bogota
he: בוגוטה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Boise
he: בויסי

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Cambridge_Bay
he: מפרץ קמברידג'

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Campo_Grande
he: קאמפו קראנדה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Cancun
he: קנקון

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Caracas
he: קראקס

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Cayenne
he: קאיין

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Cayman
he: איי קיימן

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Chicago
he: שיקגו

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Chihuahua
he: צ'יהואהואה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Ciudad_Juarez
he: סיודאד חוארס

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Coral_Harbour
he: קוראל הרבור

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Costa_Rica
he: קוסטה ריקה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Creston
he: קרסטון

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Cuiaba
he: קויאבה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Curacao
he: קוראסאו

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Danmarkshavn
he: דנמרקשייבן

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Dawson
he: דוסון

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Dawson_Creek
he: דוסון קריק

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Denver
he: דנבר

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Detroit
he: דטרויט

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Dominica
he: דומיניקה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Edmonton
he: אדמונטון

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: El_Salvador
he: אל סלוודור

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Ensenada
he: אנסנדה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Fort_Nelson
he: מבצר נלסון

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Fortaleza
he: פורטלזה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Glace_Bay
he: גלייס באי

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Goose_Bay
he: גוז באי

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Grand_Turk
he: גרנד טורק

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Grenada
he: גרנדה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Guadeloupe
he: גוואדלופ

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Guatemala
he: גואטמלה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Guayaquil
he: גוויאקיל

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Guyana
he: גיאנה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Halifax
he: הליפקס

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Havana
he: הוואנה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Hermosillo
he: ארמוסיו

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Indiana/Indianapolis
he: אינדיאנה/אינדיאנפוליס

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Indiana/Knox
he: אינדיאנה/נוקס

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Indiana/Marengo
he: אינדיאנה/מרנגו

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Indiana/Petersburg
he: אינדיאנה/פטרבורג

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Indiana/Tell_City
he: אינדיאנה/טל סיטי

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Indiana/Vevay
he: אינדיאנה/ויוי

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Indiana/Vincennes
he: אינדיאנה/ונסן

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Indiana/Winamac
he: אינדיאנה/וינמק

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Inuvik
he: אינוביק

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Iqaluit
he: איקאלואיט

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Jamaica
he: ג'מייקה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Juneau
he: ג'ונו

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kentucky/Louisville
he: קנטקי/לואיוויל

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kentucky/Monticello
he: קנטקי/מונטיצ'לו

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: La_Paz
he: לה פאס

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Lima
he: לימה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Los_Angeles
he: לוס אנג'לס

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Lower_Princes
he: Lower Princes

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Maceio
he: מסיו

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Managua
he: מנגואה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Manaus
he: מנאוס

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Marigot
he: מריגו

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Martinique
he: מרטיניק

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Matamoros
he: מטמורוס

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Mazatlan
he: מזטיאן

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Menominee
he: מנומיני

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Merida
he: מרידה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Metlakatla
he: Metiakatia

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Mexico_City
he: מקסיקו סיטי

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Miquelon
he: מיקול

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Moncton
he: מונקטון

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Monterrey
he: מונטרי

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Montevideo
he: מונטווידאו

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Montreal
he: מונטריאול

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Montserrat
he: מונטסראט

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Nassau
he: נסאו

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: New_York
he: ניו יורק

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Nipigon
he: ניפיגון

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Nome
he: נום

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Noronha
he: נורוניה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: North_Dakota/Beulah
he: דקוטה הצפונית/באולה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: North_Dakota/Center
he: דקוטה הצפונית/סנטר

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: North_Dakota/New_Salem
he: דקוטה הצפונית/ניו סאלם

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Nuuk
he: נוק

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Panama
he: פנמה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Pangnirtung
he: פנגנירטונג

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Paramaribo
he: פרמריבו

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Phoenix
he: פניקס

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Port-au-Prince
he: פורט-או-פרנס

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Port_of_Spain
he: פורט אוף ספיין

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Porto_Acre
he: פורטו אקרי

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Porto_Velho
he: פורטו ולאהו

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Puerto_Rico
he: פורטו ריקו

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Punta_Arenas
he: פונטה ארנס

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Rainy_River
he: Rainy River

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Rankin_Inlet
he: Rankin Inlet

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Recife
he: רסיפה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Regina
he: רג'ינה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Resolute
he: רזולוט

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Rio_Branco
he: ריו ברנקו

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Santa_Isabel
he: סנטה איזבל

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Santarem
he: סנטרם

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Santiago
he: סניאגו

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Santo_Domingo
he: סנטו דומינגו

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Sao_Paulo
he: סאו פאולו

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Shiprock
he: שיפרוק

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Sitka
he: סיטקה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: St_Barthelemy
he: סנט ברתלמי

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: St_Johns
he: סנט ג'ונס

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: St_Kitts
he: סנט קיטס

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: St_Lucia
he: סנט לוסיה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: St_Thomas
he: סנט תומאס

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: St_Vincent
he: סנט וינסנט

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Swift_Current
he: סויפט קורנט

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tegucigalpa
he: טגוסיגלפה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Thule
he: תולה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Thunder_Bay
he: Thunder Bay

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tijuana
he: טיחואנה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Toronto
he: טורונטו

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tortola
he: טורטולה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Vancouver
he: ונקובר

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Virgin
he: וירג'ין

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Winnipeg
he: ויניפג

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Yellowknife
he: ילונייף

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Davis
he: דייוויס

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Macquarie
he: מקוארי

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Troll
he: טרול

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Vostok
he: ווסטוק

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Longyearbyen
he: לונגיירביאן

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Aden
he: עדן

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Almaty
he: אלמטי

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Amman
he: עמאן

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Anadyr
he: אנדיר

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Ashgabat
he: אשגאבט

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Atyrau
he: אטיראו

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Baghdad
he: בגדד

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Bahrain
he: בחריין

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Baku
he: באקו

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Bangkok
he: בנגקוק

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Barnaul
he: ברנאול

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Beirut
he: ביירות

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Bishkek
he: בישקק

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Brunei
he: ברוניי

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Chita
he: צ'יטה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Choibalsan
he: צ'ויבלסאן

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Chongqing
he: צ'ונגצ'ינג

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Colombo
he: קולומבו

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Damascus
he: דמשק

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Dhaka
he: דאקה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Dili
he: דילי

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Dubai
he: דובאי

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Dushanbe
he: דושנבה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Famagusta
he: פמגוסטה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Gaza
he: עזה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Harbin
he: חרבין

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Hebron
he: חברון

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Ho_Chi_Minh
he: הו צ'י מין

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Hong_Kong
he: הונג קונג

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Hovd
he: חובד

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Irkutsk
he: אירקוטסק

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Istanbul
he: איסטנבול

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Jakarta
he: ג'קרטה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Jerusalem
he: ירושלים

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kabul
he: קאבול

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kamchatka
he: חצי האי קמצ'טקה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Karachi
he: קראצ'י

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kashgar
he: קאשגאר

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kathmandu
he: קטמנדו

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Khandyga
he: חאנדיגה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kolkata
he: קולקטה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Krasnoyarsk
he: קרסנויארסק

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kuala_Lumpur
he: קואלה לומפור

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kuching
he: קוצ'ינג

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kuwait
he: כווית

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Macau
he: מקאו

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Magadan
he: מגדן

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Makassar
he: מקאסאר

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Manila
he: מנילה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Muscat
he: מאסקט

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Nicosia
he: ניקוסיה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Novosibirsk
he: נובוסיבירסק

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Omsk
he: אומסק

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Oral
he: אורל

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Phnom_Penh
he: פנום פן

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Pyongyang
he: פיונגיאנג

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Qatar
he: קאטר

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Qostanay
he: קוסטנאי

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Riyadh
he: ריאד

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Sakhalin
he: סחלין

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Samarkand
he: סמרקנד

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Seoul
he: סיאול

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Shanghai
he: שנגחאי

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Singapore
he: סינגפור

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Taipei
he: טאיפיי

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tashkent
he: טשקנט

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tbilisi
he: טביליסי

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tehran
he: טהרן

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tel_Aviv
he: תל אביב

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Thimphu
he: טהימפהו

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tokyo
he: טוקיו

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tomsk
he: טומסק

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Ulaanbaatar
he: אולן בטור

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Urumqi
he: אורומצ'י

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Ust-Nera
he: אוסט-נארה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Vientiane
he: ויינטיאן

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Vladivostok
he: ולדיווסטוק

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Yakutsk
he: יקוצק

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Yangon
he: יאנגון

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Yekaterinburg
he: יקטרינבורג

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Yerevan
he: ירוואן

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Azores
he: האיים האזוריים

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Bermuda
he: ברמודה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Canary
he: האיים הקנריים

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Cape_Verde
he: כף ורדה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Faroe
he: איי פארו

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Jan_Mayen
he: יאן מאיין

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Madeira
he: מדיירה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Reykjavik
he: רייקיאוויק

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: South_Georgia
he: ג'ורג'יה הדרומית

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: St_Helena
he: סנט הלנה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Stanley
he: סטנלי

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Adelaide
he: אדלייד

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Brisbane
he: בריזביין

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Broken_Hill
he: Broken Hill

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Canberra
he: קנברה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Currie
he: קורי

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Darwin
he: דרווין

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Hobart
he: הובארט

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Lord_Howe
he: אי הלורד האו

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Melbourne
he: מלבורן

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Perth
he: פרת'

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Sydney
he: סידני

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Amsterdam
he: אמסטרדם

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Andorra
he: אנדורה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Astrakhan
he: אסטרחן

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Athens
he: אתונה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Belfast
he: בלפסט

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Belgrade
he: בלגרד

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Berlin
he: ברלין

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Bratislava
he: ברטיסלבה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Brussels
he: בריסל

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Bucharest
he: בוקרשט

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Budapest
he: בודפשט

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Busingen
he: ביזינגן

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Chisinau
he: קישינב

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Copenhagen
he: קופנהגן

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Dublin
he: דבלין

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Gibraltar
he: גיברלטר

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Guernsey
he: גרנזי

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Helsinki
he: הלסינקי

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Isle_of_Man
he: האי מאן

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Jersey
he: ג'רזי

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kaliningrad
he: קלינינגרד

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kirov
he: קירוב

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kyiv
he: קייב

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Lisbon
he: ליסבון

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Ljubljana
he: ליובליאנה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: London
he: לונדון

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Luxembourg
he: לוקסמבורג

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Madrid
he: מדריד

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Malta
he: מלטה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Mariehamn
he: מרייהאמן

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Minsk
he: מינסק

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Monaco
he: מונקו

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Moscow
he: מוסקבה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Oslo
he: אוסלו

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Paris
he: פריז

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Podgorica
he: פודגוריצה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Prague
he: פראג

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Riga
he: ריגה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Rome
he: רומא

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Samara
he: סמרה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: San_Marino
he: סאן מרינו

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Sarajevo
he: סרייבו

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Saratov
he: סראטוב

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Simferopol
he: סימפרופול

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Skopje
he: סקופיה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Sofia
he: סופיה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Stockholm
he: שטוקהולם

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tallinn
he: טאלין

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tirane
he: טירנה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tiraspol
he: טירספול

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Ulyanovsk
he: אוליאנובסק

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Vaduz
he: ואדוץ

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Vatican
he: וותיקן

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Vienna
he: וינה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Vilnius
he: וילנה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Volgograd
he: וולגוגרד

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Warsaw
he: ורשה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Zagreb
he: זגרב

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Zurich
he: ציריך

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Antananarivo
he: אנטננריבו

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Chagos
he: צ'גוס

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Christmas
he: אי חג המולד

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Cocos
he: איי קוקוס

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Comoro
he: קומורו

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kerguelen
he: קרגלן

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Mahe
he: מאהה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Maldives
he: האיים המלדיביים

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Mauritius
he: מאוריציוס

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Mayotte
he: מיוט

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Reunion
he: ראוניון

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Apia
he: אפיה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Auckland
he: אוקלנד

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Bougainville
he: בוגנוויל

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Chuuk
he: צ'וק

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Efate
he: אפטה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Fakaofo
he: קפאופו

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Fiji
he: פיג'י

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Funafuti
he: פנאפוטי

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Galapagos
he: איי גלפאגוס

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Gambier
he: Gambier Islands

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Guadalcanal
he: גוודלקנל

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Guam
he: גואם

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Honolulu
he: הונולולו

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Johnston
he: אטול ג'ונסטון

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kanton
he: קנטון

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kiritimati
he: קיריטימטי (Line Islands)

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kosrae
he: קוסראה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kwajalein
he: קווג'לין

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Majuro
he: מאג'ורו

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Marquesas
he: איי מרקיז

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Midway
he: אטול מידוויי

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Nauru
he: נאורו

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Niue
he: ניואה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Norfolk
he: נורפוק

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Pago_Pago
he: פאגו פאגו

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Palau
he: פלאו

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Pitcairn
he: פיטקרן

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Pohnpei
he: אי פונפיי

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Port_Moresby
he: פורט מורסבי

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Rarotonga
he: ררוטונגה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Saipan
he: אי סאיפאן

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Samoa
he: סמואה

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tahiti
he: טהיטי

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tarawa
he: Tarawa (איי גילברט)

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tongatapu
he: טונגטפו

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Wake
he: אי וייק

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Wallis
he: ואליס

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Yap
he: יאפ
