tzdata 2017b-2 - en to pt translation catalogue (185 entries)

note: Type: select Choices Note to translators: - This is a continent or ocean (except for "Etc") - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones
en: Africa
pt: África

note: Type: select Choices Note to translators: - This is a continent or ocean (except for "Etc") - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones
en: America
pt: América

note: Type: select Choices Note to translators: - This is a continent or ocean (except for "Etc") - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones
en: Antarctica
pt: Antárctida

note: Type: select Choices Note to translators: - This is a continent or ocean (except for "Etc") - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones
en: Arctic
pt: Árctico

note: Type: select Choices Note to translators: - This is a continent or ocean (except for "Etc") - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones
en: Asia
pt: Ásia

note: Type: select Choices Note to translators: - This is a continent or ocean (except for "Etc") - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones
en: Atlantic
pt: Atlântico

note: Type: select Choices Note to translators: - This is a continent or ocean (except for "Etc") - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones
en: Australia
pt: Austrália

note: Type: select Choices Note to translators: - This is a continent or ocean (except for "Etc") - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones
en: Europe
pt: Europa

note: Type: select Choices Note to translators: - This is a continent or ocean (except for "Etc") - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones
en: Indian
pt: Índico

note: Type: select Choices Note to translators: - This is a continent or ocean (except for "Etc") - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones
en: Pacific
pt: Pacífico

note: Type: select Description
en: Geographic area:
pt: Área geográfica:

note: Type: select Description
en: Please select the geographic area in which you live. Subsequent configuration questions will narrow this down by presenting a list of cities, representing the time zones in which they are located.
pt: Por favor escolha a área geográfica onde vive. Seguidamente haverão mais perguntas de configuração que irão diminuir isto até uma lista de cidades que representam o fuso horário em que estão localizadas.

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Abidjan
pt: Abijan

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Accra
pt: Acra

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Addis_Ababa
pt: Adis Abeba

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Algiers
pt: Argel

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Conakry
pt: Conacri

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Dakar
pt: Dacar

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Dar_es_Salaam
pt: Dar es Salaam

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: El_Aaiun
pt: El Aaiún

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Johannesburg
pt: Joanesburgo

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kampala
pt: Campala

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Khartoum
pt: Cartum

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Lome
pt: Lomé

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Lusaka
pt: Lusaca

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Mogadishu
pt: Mogadíscio

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Monrovia
pt: Monróvia

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Ndjamena
pt: N'Djamena

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Ouagadougou
pt: Uagadugo

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Sao_Tome
pt: São Tomé

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tripoli
pt: Trípoli

note: Type: select Description
en: Time zone:
pt: Fuso horário:

note: Type: select Description
en: Please select the city or region corresponding to your time zone.
pt: Por favor escolha a cidade ou região correspondente ao seu fuso horário.

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Anguilla
pt: Ilhas Anguillas

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Antigua
pt: Antígua

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Araguaina
pt: Araguaína

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/Buenos_Aires
pt: Argentina/Buenos Aires

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/Cordoba
pt: Argentina/Córdova

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/La_Rioja
pt: Argentina/La Rioja

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/Rio_Gallegos
pt: Argentina/Rio Gallegos

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/San_Juan
pt: Argentina/San Juan

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/San_Luis
pt: Argentina/San Luis

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Asuncion
pt: Assunção

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Bahia
pt: Baía

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Bahia_Banderas
pt: Bahia de Banderas

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Belem
pt: Belém

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Boa_Vista
pt: Boa Vista

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Bogota
pt: Bogotá

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Cambridge_Bay
pt: Baía de Cambridge

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Campo_Grande
pt: Campo Grande

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Cancun
pt: Cancún

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Cayenne
pt: Caiena

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Cayman
pt: Caimão

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Coral_Harbour
pt: Coral Harbour

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Costa_Rica
pt: Costa Rica

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Cuiaba
pt: Cuiabá

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Curacao
pt: Curaçao

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Dawson_Creek
pt: Dawson Creek

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Eirunepe
pt: Eirunepé

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: El_Salvador
pt: El Salvador

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Fort_Nelson
pt: Fort Nelson

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Glace_Bay
pt: Baía Glace

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Goose_Bay
pt: Baía de Goose

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Grand_Turk
pt: Grand Turk

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Grenada
pt: Granada

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Guadeloupe
pt: Guadalupe

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Guayaquil
pt: Guaiaquil

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Guyana
pt: Guiana

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Indiana/Tell_City
pt: Indiana/Tell City

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: La_Paz
pt: La Paz

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Los_Angeles
pt: Los Angeles

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Lower_Princes
pt: Lower Prince's

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Maceio
pt: Maceió

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Managua
pt: Manágua

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Martinique
pt: Martinica

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Mazatlan
pt: Mazátlan

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Mexico_City
pt: Cidade do México

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Monterrey
pt: Monterrei

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: New_York
pt: Nova Iorque

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: North_Dakota/Beulah
pt: Dacota do Norte/Beulah

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: North_Dakota/Center
pt: Dacota do Norte/Centro

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: North_Dakota/New_Salem
pt: Dacota do Norte/New Salem

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Panama
pt: Panamá

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Port_of_Spain
pt: Porto da Espanha

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Porto_Acre
pt: Porto Acre

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Porto_Velho
pt: Porto Velho

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Puerto_Rico
pt: Porto Rico

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Punta_Arenas
pt: Punta Arenas

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Rainy_River
pt: Rainy River

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Rankin_Inlet
pt: Rankin Inlet

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Rio_Branco
pt: Rio Branco

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Santa_Isabel
pt: Santa Isabel

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Santo_Domingo
pt: Santo Domingo

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Sao_Paulo
pt: São Paulo

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: St_Barthelemy
pt: São Bartolomeu

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: St_Johns
pt: St Johns

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: St_Kitts
pt: St Kitts

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: St_Lucia
pt: Santa Lúcia

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: St_Thomas
pt: St Thomas

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: St_Vincent
pt: St Vincent

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Swift_Current
pt: Swift Current

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Thunder_Bay
pt: Thunder Bay

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Aqtobe
pt: Aqtöbe

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Baghdad
pt: Bagdade

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Bahrain
pt: Barein

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Bangkok
pt: Banguecoque

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Beirut
pt: Beirute

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Damascus
pt: Damasco

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Dili
pt: Díli

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Ho_Chi_Minh
pt: Ho Chi Minh

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Hong_Kong
pt: Hong Kong

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Istanbul
pt: Istambul

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Jakarta
pt: Jacarta

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Jerusalem
pt: Jerusalém

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kabul
pt: Cabul

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Karachi
pt: Carachi

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kathmandu
pt: Catmandu

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kolkata
pt: Calcutá

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kuala_Lumpur
pt: Kuala Lumpur

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Makassar
pt: Macassar

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Muscat
pt: Muscate

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Nicosia
pt: Nicósia

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Phnom_Penh
pt: Phnom Penh

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Qatar
pt: Quatar

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Riyadh
pt: Riade

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Sakhalin
pt: Sacalina

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Samarkand
pt: Samarcanda

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Seoul
pt: Seul

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Shanghai
pt: Xangai

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Singapore
pt: Singapura

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Taipei
pt: Taipé

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tehran
pt: Teerão

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tel_Aviv
pt: Tel Aviv

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tokyo
pt: Tóquio

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Vientiane
pt: Vienciana

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Yangon
pt: Rangum

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Yekaterinburg
pt: Ecaterimburgo

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Yerevan
pt: Erevan

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Azores
pt: Açores

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Bermuda
pt: Bermudas

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Canary
pt: Canárias

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Cape_Verde
pt: Cabo Verde

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Jan_Mayen
pt: Jan Mayen

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Reykjavik
pt: Reiquejavique

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: South_Georgia
pt: Geórgia do Sul

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: St_Helena
pt: Santa Helena

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Broken_Hill
pt: Broken Hill

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Lord_Howe
pt: Lord Howe

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Amsterdam
pt: Amsterdão

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Astrakhan
pt: Astracã

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Athens
pt: Atenas

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Belgrade
pt: Belgrado

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Berlin
pt: Berlim

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Bratislava
pt: Bratislávia

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Brussels
pt: Bruxelas

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Bucharest
pt: Bucareste

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Budapest
pt: Budapeste

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Copenhagen
pt: Copenhaga

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Helsinki
pt: Helsínquia

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Isle_of_Man
pt: Ilha de Man

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kaliningrad
pt: Kaliningrado

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kyiv
pt: Kiev

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Lisbon
pt: Lisboa

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: London
pt: Londres

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Luxembourg
pt: Luxemburgo

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Monaco
pt: Mónaco

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Moscow
pt: Moscovo

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Prague
pt: Praga

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Rome
pt: Roma

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: San_Marino
pt: San Marino

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Stockholm
pt: Estocolmo

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Ulyanovsk
pt: Ulianovsk

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Vatican
pt: Vaticano

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Vienna
pt: Viena

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Warsaw
pt: Varsóvia

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Zurich
pt: Zurique

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Christmas
pt: Ilha Natal

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Maldives
pt: Maldivas

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Mauritius
pt: Maurício

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Reunion
pt: Ilha Reunião

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Easter
pt: Ilha da Páscoa

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Galapagos
pt: Galápagos

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Noumea
pt: Nouméa

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Pago_Pago
pt: Pago Pago

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Port_Moresby
pt: Porto Moresby
