tzdata - en to sk translation catalogue (196 entries)

note: Type: select Choices Note to translators: - This is a continent or ocean (except for "Etc") - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones
en: Africa
sk: Afrika

note: Type: select Choices Note to translators: - This is a continent or ocean (except for "Etc") - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones
en: America
sk: Amerika

note: Type: select Choices Note to translators: - This is a continent or ocean (except for "Etc") - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones
en: Antarctica
sk: Antarktída

note: Type: select Choices Note to translators: - This is a continent or ocean (except for "Etc") - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones
en: Arctic
sk: Arktída

note: Type: select Choices Note to translators: - This is a continent or ocean (except for "Etc") - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones
en: Asia
sk: Ázia

note: Type: select Choices Note to translators: - This is a continent or ocean (except for "Etc") - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones
en: Atlantic
sk: Atlantický oceán

note: Type: select Choices Note to translators: - This is a continent or ocean (except for "Etc") - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones
en: Australia
sk: Austrália

note: Type: select Choices Note to translators: - This is a continent or ocean (except for "Etc") - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones
en: Europe
sk: Európa

note: Type: select Choices Note to translators: - This is a continent or ocean (except for "Etc") - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones
en: Indian
sk: Indický oceán

note: Type: select Choices Note to translators: - This is a continent or ocean (except for "Etc") - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones
en: Pacific
sk: Tichomorie

note: Type: select Choices Note to translators: - This is a continent or ocean (except for "Etc") - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones
en: Etc
sk: ďalšie

note: Type: select Description
en: Geographic area:
sk: Geografická oblasť:

note: Type: select Description
en: Please select the geographic area in which you live. Subsequent configuration questions will narrow this down by presenting a list of cities, representing the time zones in which they are located.
sk: Prosím, vyberte geografickú oblasť, kde žijete. Následné konfiguračné otázky zúžia výber a zobrazia vám iba zoznam miest reprezentujúcich časové pásma v ktorých sa nachádzajú.

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Accra
sk: Akkra

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Addis_Ababa
sk: Addis Abeba

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Algiers
sk: Alžír

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Cairo
sk: Káhira

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Conakry
sk: Konakry

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Dar_es_Salaam
sk: Dar es Salám

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Djibouti
sk: Džibuti

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: El_Aaiun
sk: El-Aaiún

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Khartoum
sk: Chartúm

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Lome
sk: Lomé

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Mogadishu
sk: Mogadišo

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Ndjamena
sk: N'Djamena

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Sao_Tome
sk: Svätý Tomáš

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tripoli
sk: Tripolis

note: Type: select Description
en: Time zone:
sk: Časové pásmo:

note: Type: select Description
en: Please select the city or region corresponding to your time zone.
sk: Prosím, vyberte mesto alebo oblasť zodpovedajúce vášmu časovému pásmu.

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Araguaina
sk: Araguaína

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/Buenos_Aires
sk: Argentína/Buenos Aires

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/Catamarca
sk: Argentína/Catamarca

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/Cordoba
sk: Argentína/Córdoba

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/Jujuy
sk: Argentína/Jujuy

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/La_Rioja
sk: Argentína/La Rioja

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/Mendoza
sk: Argentína/Mendoza

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/Rio_Gallegos
sk: Argentína/Río Gallegos

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/Salta
sk: Argentína/Salta

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/San_Juan
sk: Argentína/San Juan

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/San_Luis
sk: Argentína/San Luis

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/Tucuman
sk: Argentína/Tucumán

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/Ushuaia
sk: Argentína/Ushuaia

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Asuncion
sk: Asunción

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Bahia_Banderas
sk: Bahía de Banderas

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Belem
sk: Belém

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Boa_Vista
sk: Boa Vista

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Cambridge_Bay
sk: Cambridge Bay

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Campo_Grande
sk: Campo Grande

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Cayman
sk: Kajmanie ostrovy

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Coral_Harbour
sk: Coral Harbour

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Costa_Rica
sk: Kostarika

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Dawson_Creek
sk: Dawson Creek

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: El_Salvador
sk: Salvádor

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Glace_Bay
sk: Glace Bay

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Goose_Bay
sk: Goose Bay

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Grand_Turk
sk: Grand Turk

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Indiana/Tell_City
sk: Indiana/Tell City

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Jamaica
sk: Jamajka

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: La_Paz
sk: La Paz

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Los_Angeles
sk: Los Angeles

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Lower_Princes
sk: Lower Prince's

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Maceio
sk: Maceió

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Martinique
sk: Martinik

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Mexico_City
sk: Mexiko

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: New_York
sk: New York

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: North_Dakota/Beulah
sk: Severná Dakota/Beulah

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: North_Dakota/Center
sk: Severná Dakota/Center

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: North_Dakota/New_Salem
sk: Severná Dakota/New Salem

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Port_of_Spain
sk: Port of Spain

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Porto_Acre
sk: Porto Acre

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Porto_Velho
sk: Pôrto Velho

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Puerto_Rico
sk: Portoriko

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Rainy_River
sk: Rainy River

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Rankin_Inlet
sk: Rankin Inlet

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Rio_Branco
sk: Rio Branco

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Santa_Isabel
sk: Santa Isabel

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Santo_Domingo
sk: Santo Domingo

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Sao_Paulo
sk: São Paulo

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: St_Barthelemy
sk: Saint-Barthélemy

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: St_Johns
sk: St. John

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: St_Kitts
sk: Svätý Krištof

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: St_Lucia
sk: Svätá Lucia

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: St_Thomas
sk: St. Thomas

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: St_Vincent
sk: Svätý Vincent

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Swift_Current
sk: Swift Current

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Thunder_Bay
sk: Thunder Bay

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: DumontDUrville
sk: Dumont d'Urville

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Amman
sk: Ammán

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Baghdad
sk: Bagdad

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Bahrain
sk: Bahrajn

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Beirut
sk: Bejrút

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Bishkek
sk: Biškek

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Brunei
sk: Brunej

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Chongqing
sk: Čunking

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Colombo
sk: Kolombo

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Damascus
sk: Damask

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Dhaka
sk: Dháka

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Dubai
sk: Dubaj

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Dushanbe
sk: Dušanbe

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Harbin
sk: Charbin

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Ho_Chi_Minh
sk: Hočiminovo Mesto

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Hong_Kong
sk: Hongkong

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Jerusalem
sk: Jeruzalem

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kabul
sk: Kábul

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kamchatka
sk: Kamčatka

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Karachi
sk: Karáči

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kashgar
sk: Kašgar

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kathmandu
sk: Káthmandu

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kolkata
sk: Kalkata

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Krasnoyarsk
sk: Krasnojarsk

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kuala_Lumpur
sk: Kuala Lumpur

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kuwait
sk: Kuvajt

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Macau
sk: Macao

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Muscat
sk: Maskat

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Nicosia
sk: Nikózia

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Novokuznetsk
sk: Novokuzneck

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Phnom_Penh
sk: Phnom Pénh

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Pyongyang
sk: Pchjongjang

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Qatar
sk: Katar

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Riyadh
sk: Rijád

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Sakhalin
sk: Sachalin

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Seoul
sk: Soul

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Shanghai
sk: Šanghaj

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Singapore
sk: Singapur

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Taipei
sk: Tchaj-pej

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tashkent
sk: Taškent

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tehran
sk: Teherán

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tel_Aviv
sk: Tel Aviv

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tokyo
sk: Tokio

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Ulaanbaatar
sk: Ulanbátar

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Urumqi
sk: Urumči

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Vientiane
sk: Vientian

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Yakutsk
sk: Jakutsk

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Yangon
sk: Rangún

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Yekaterinburg
sk: Jekaterinburg

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Yerevan
sk: Jerevan

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Azores
sk: Azory

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Bermuda
sk: Bermudy

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Canary
sk: Kanárske ostrovy

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Cape_Verde
sk: Kapverdy

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Faroe
sk: Faerské ostrovy

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Jan_Mayen
sk: Jan Mayen

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Reykjavik
sk: Reykjavík

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: South_Georgia
sk: Južná Georgia

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: St_Helena
sk: Svätá Helena

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Broken_Hill
sk: Broken Hill

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Lord_Howe
sk: Ostrov lorda Howa

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Athens
sk: Atény

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Belgrade
sk: Belehrad

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Berlin
sk: Berlín

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Brussels
sk: Brusel

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Bucharest
sk: Bukurešť

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Budapest
sk: Budapešť

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Chisinau
sk: Kišiňov

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Copenhagen
sk: Kodaň

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Gibraltar
sk: Gibraltár

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Isle_of_Man
sk: Man

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kyiv
sk: Kyjev

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Lisbon
sk: Lisabon

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Ljubljana
sk: Ľubľana

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: London
sk: Londýn

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Luxembourg
sk: Luxemburg

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Monaco
sk: Monako

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Moscow
sk: Moskva

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Paris
sk: Paríž

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Prague
sk: Praha

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Rome
sk: Rím

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: San_Marino
sk: San Maríno

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Stockholm
sk: Štokholm

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tirane
sk: Tirana

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Vatican
sk: Vatikán

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Vienna
sk: Viedeň

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Warsaw
sk: Varšava

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Zagreb
sk: Záhreb

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Zurich
sk: Zürich

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Chagos
sk: Čagoské ostrovy

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Christmas
sk: Vianočný ostrov

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Cocos
sk: Kokosové ostrovy

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Comoro
sk: Komorské ostrovy

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kerguelen
sk: Kergueleny

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Mahe
sk: Mahé

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Maldives
sk: Maldivy

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Mauritius
sk: Maurícius

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Reunion
sk: Réunion

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Chatham
sk: Chathamské ostrovy

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Easter
sk: Veľkonočný ostrov

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Efate
sk: Éfaté

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Fiji
sk: Fidži

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Galapagos
sk: Galapágy

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Gambier
sk: Gambierove ostrovy

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kosrae
sk: Kusaie

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Marquesas
sk: Markézy

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Noumea
sk: Nouméa

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Pago_Pago
sk: Pago Pago

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Pitcairn
sk: Pitcairnove ostrovy

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Port_Moresby
sk: Port Moresby
