debian-installer - en to hu translation catalogue (194 entries)

note: Type: select Choices Note to translators: - This is a continent or ocean (except for "Etc") - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones
en: Africa
hu: Afrika

note: Type: select Choices Note to translators: - This is a continent or ocean (except for "Etc") - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones
en: America
hu: Amerika

note: Type: select Choices Note to translators: - This is a continent or ocean (except for "Etc") - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones
en: Antarctica
hu: Déli-sark

note: Type: select Choices Note to translators: - This is a continent or ocean (except for "Etc") - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones
en: Arctic
hu: Északi-sark

note: Type: select Choices Note to translators: - This is a continent or ocean (except for "Etc") - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones
en: Asia
hu: Ázsia

note: Type: select Choices Note to translators: - This is a continent or ocean (except for "Etc") - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones
en: Atlantic
hu: Atlanti

note: Type: select Choices Note to translators: - This is a continent or ocean (except for "Etc") - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones
en: Australia
hu: Ausztrália

note: Type: select Choices Note to translators: - This is a continent or ocean (except for "Etc") - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones
en: Europe
hu: Európa

note: Type: select Choices Note to translators: - This is a continent or ocean (except for "Etc") - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones
en: Indian
hu: Indiai

note: Type: select Choices Note to translators: - This is a continent or ocean (except for "Etc") - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones
en: Pacific
hu: Csendes-óceáni

note: Type: select Choices Note to translators: - This is a continent or ocean (except for "Etc") - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones
en: Etc
hu: Egyebek

note: Type: select Description
en: Geographic area:
hu: Földrajzi terület:

note: Type: select Description
en: Please select the geographic area in which you live. Subsequent configuration questions will narrow this down by presenting a list of cities, representing the time zones in which they are located.
hu: Válaszd ki a földrajzi területet, ahol élsz. Ezt követően kiválaszthatod a várost és a városhoz tartozó időzónát.

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Addis_Ababa
hu: Addis Ababa

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Asmara
hu: Aszmara

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Cairo
hu: Kairó

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Dar_es_Salaam
hu: Dar es Salaam

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Djibouti
hu: Dzsibuti

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: El_Aaiun
hu: El Aaiun

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Juba
hu: Gyúba‎ (Dzsúba)

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kinshasa
hu: Kinsasza

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Lubumbashi
hu: Lubumbasi

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Maseru
hu: Maszeru

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Ouagadougou
hu: Kagadugu

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Sao_Tome
hu: Sao Tome

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tunis
hu: Tunisz

note: Type: select Description
en: Time zone:
hu: Időzóna:

note: Type: select Description
en: Please select the city or region corresponding to your time zone.
hu: Kérlek, válaszd ki a városnak/régiónak megfelelő időzónát:

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/Buenos_Aires
hu: Argentína/Buenos Aires

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/Catamarca
hu: Argentína/Catamarca

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/Cordoba
hu: Argentína/Cordoba

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/Jujuy
hu: Argentína/Jujuy

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/La_Rioja
hu: Argentína/La Rioja

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/Mendoza
hu: Argentína/Mendoza

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/Rio_Gallegos
hu: Argentína/Rio Gallegos

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/Salta
hu: Argentína/Salta

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/San_Juan
hu: Argentina/San Juan

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/San_Luis
hu: Argentína/San Luis

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/Ushuaia
hu: Argentína/Ushuaia

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Bahia_Banderas
hu: Bahía de Banderas

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Boa_Vista
hu: Boa Vista

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Bogota
hu: Bogotá

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Boise
hu: Boáz

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Cambridge_Bay
hu: Cambridge Bay

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Campo_Grande
hu: Campo Grande

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Chihuahua
hu: Csihuahua

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Coral_Harbour
hu: Coral Harbour

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Costa_Rica
hu: Costa Rica

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Dawson_Creek
hu: Dawson Creek

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: El_Salvador
hu: El Salvador

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Glace_Bay
hu: Glace Bay

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Goose_Bay
hu: Goose Bay

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Grand_Turk
hu: Grand Turk

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Havana
hu: Havanna

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Indiana/Tell_City
hu: Indiana/Tell City

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: La_Paz
hu: La Paz

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Los_Angeles
hu: Los Angeles

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Lower_Princes
hu: Lower Princes

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Manaus
hu: Manausz

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Mazatlan
hu: Mazatlán

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Mexico_City
hu: Mexikóváros

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: New_York
hu: New York

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: North_Dakota/Beulah
hu: Észak-Dakota/Beulah

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: North_Dakota/Center
hu: Észak-Dakota/Közép

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: North_Dakota/New_Salem
hu: Észak-Dakota/New Salem

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Port_of_Spain
hu: Port of Spain

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Porto_Acre
hu: Porto Acre

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Porto_Velho
hu: Porto Velho

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Puerto_Rico
hu: Puerto Rico

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Rainy_River
hu: Rainy River

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Rankin_Inlet
hu: Rankin Inlet

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Rio_Branco
hu: Rio Branco

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Santa_Isabel
hu: Santa Isabel

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Santarem
hu: Santarém

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Santo_Domingo
hu: Santo Domingo

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Sao_Paulo
hu: Sao Paulo

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: St_Barthelemy
hu: Szent Bertalan

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: St_Johns
hu: St Johns

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: St_Kitts
hu: St Kitts

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: St_Lucia
hu: St Lucia

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: St_Thomas
hu: St Thomas

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: St_Vincent
hu: St Vincent

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Swift_Current
hu: Swift Current

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Thunder_Bay
hu: Thunder Bay

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: DumontDUrville
hu: Dumont-d'Urville

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Vostok
hu: Vosztok

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Almaty
hu: Almati

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Anadyr
hu: Moszkva+10 - Bering-tenger

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Aqtau
hu: Akutau

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Aqtobe
hu: Akutobe

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Ashgabat
hu: Asgabat

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Baghdad
hu: Bagdad

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Beirut
hu: Bejrút

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Chongqing
hu: Csongqing

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Damascus
hu: Damaszkusz

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Dhaka
hu: Daka

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Dushanbe
hu: Dusanbe

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Gaza
hu: Gáza

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Ho_Chi_Minh
hu: Ho Chi Minh

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Hong_Kong
hu: Hong Kong

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Irkutsk
hu: Moszkva+05 - Bajkál

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Istanbul
hu: Isztambul

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Jakarta
hu: Dzsakarta

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Jayapura
hu: Dzsajapura

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Jerusalem
hu: Jeruzsálem

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kamchatka
hu: Moszkva+09 - Kamcsatka

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Karachi
hu: Karacsi

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kathmandu
hu: Katmandu

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Krasnoyarsk
hu: Moszkva+04 - Jenyiszej

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kuala_Lumpur
hu: Kuala Lumpur

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Macau
hu: Makaó

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Magadan
hu: Moszkva+08 - Magadán

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Makassar
hu: Makasszár

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Novokuznetsk
hu: Novokuznyeck

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Novosibirsk
hu: Moszkva+03 - Novoszibirszk

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Omsk
hu: Moszkva+03 - nyugat-Szibéria

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Phnom_Penh
hu: Phnom Penh

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Qatar
hu: Katar

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Qyzylorda
hu: Kizilorda

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Riyadh
hu: Rijád

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Sakhalin
hu: Moszkva+07 - Szahalin

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Samarkand
hu: Szamarkand

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Seoul
hu: Szöul

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Shanghai
hu: Sanghaj

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Singapore
hu: Szingapúr

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Taipei
hu: Tajpej

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tashkent
hu: Taskent

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tbilisi
hu: Tbiliszi

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tehran
hu: Teherán

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tel_Aviv
hu: Tel Aviv

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tokyo
hu: Tokió

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Ulaanbaatar
hu: Ulánbátor

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Urumqi
hu: Urumki

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Vladivostok
hu: Moszkva+07 - Amur

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Yakutsk
hu: Moszkva+06 - Léna

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Yangon
hu: Rangoon

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Yekaterinburg
hu: Moszkva+02 - Urál

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Yerevan
hu: Jereván

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Azores
hu: Azori-szigetek

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Cape_Verde
hu: Cape Verde

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Jan_Mayen
hu: Jan Mayen

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: South_Georgia
hu: Dél Georgia

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: St_Helena
hu: St Helena

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Broken_Hill
hu: Törött Domb

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Lord_Howe
hu: Lord Howe-sziget

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Amsterdam
hu: Amszterdam

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Athens
hu: Athén

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Belgrade
hu: Belgrád

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Bratislava
hu: Pozsony

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Brussels
hu: Brüsszel

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Bucharest
hu: Bukarest

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Busingen
hu: Büsingen

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Chisinau
hu: Kisinyov

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Copenhagen
hu: Koppenhága

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Gibraltar
hu: Gibraltár

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Isle_of_Man
hu: Man-sziget

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kaliningrad
hu: Moszkva-01 - Kalinyingrád

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kyiv
hu: Kijev

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Lisbon
hu: Lisszabon

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Luxembourg
hu: Luxemburg

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Malta
hu: Málta

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Minsk
hu: Minszk

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Moscow
hu: Moszkva+00 - nyugat-Oroszország

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Paris
hu: Párizs

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Prague
hu: Prága

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Rome
hu: Róma

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Samara
hu: Moszkva+01 - Kaszpi-tenger

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: San_Marino
hu: San Marino

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Sarajevo
hu: Szarajevó

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Simferopol
hu: Szimferopol

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Skopje
hu: Szkopje

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Sofia
hu: Szófia

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tirane
hu: Tirana

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Vatican
hu: Vatikán

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Vienna
hu: Bécs

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Volgograd
hu: Volgográd

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Warsaw
hu: Varsó

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Zagreb
hu: Zágráb

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Zurich
hu: Zürich

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Maldives
hu: Maldív-szigetek

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Chatham
hu: Chatham-szigetek

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Easter
hu: Húsvét-szigetek

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Fiji
hu: Fidzsi

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Galapagos
hu: Galápagos-szigetek

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Gambier
hu: Gambier-szigetek

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Johnston
hu: Johnston Atoll

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kiritimati
hu: Kiritimati (Line-szigetek)

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Marquesas
hu: Marquesas-szigetek

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Midway
hu: Midway-szigetek

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Pago_Pago
hu: Pago Pago

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Port_Moresby
hu: Port Moresby

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Samoa
hu: Szamoa

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tarawa
hu: Tarawa (Gilbert-szigetek)

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Wake
hu: Wake sziget
