tzdata - en to th translation catalogue (348 entries)

note: Type: select Choices Note to translators: - This is a continent or ocean (except for "Etc") - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones
en: Africa
th: แอฟริกา

note: Type: select Choices Note to translators: - This is a continent or ocean (except for "Etc") - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones
en: America
th: อเมริกา

note: Type: select Choices Note to translators: - This is a continent or ocean (except for "Etc") - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones
en: Antarctica
th: แอนตาร์กติกา

note: Type: select Choices Note to translators: - This is a continent or ocean (except for "Etc") - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones
en: Arctic
th: อาร์กติก

note: Type: select Choices Note to translators: - This is a continent or ocean (except for "Etc") - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones
en: Asia
th: เอเชีย

note: Type: select Choices Note to translators: - This is a continent or ocean (except for "Etc") - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones
en: Atlantic
th: แอตแลนติก

note: Type: select Choices Note to translators: - This is a continent or ocean (except for "Etc") - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones
en: Australia
th: ออสเตรเลีย

note: Type: select Choices Note to translators: - This is a continent or ocean (except for "Etc") - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones
en: Europe
th: ยุโรป

note: Type: select Choices Note to translators: - This is a continent or ocean (except for "Etc") - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones
en: Indian
th: มหาสมุทรอินเดีย

note: Type: select Choices Note to translators: - This is a continent or ocean (except for "Etc") - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones
en: Pacific
th: แปซิฟิก

note: Type: select Choices Note to translators: - This is a continent or ocean (except for "Etc") - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones
en: Etc
th: อื่นๆ

note: Type: select Description
en: Geographic area:
th: พื้นที่ภูมิศาสตร์

note: Type: select Description
en: Please select the geographic area in which you live. Subsequent configuration questions will narrow this down by presenting a list of cities, representing the time zones in which they are located.
th: โปรดระบุพื้นที่ภูมิศาสตร์ที่คุณอยู่ คำถามถัดไปจะลดขอบเขตลงอีก โดยแสดงรายการชื่อเมืองที่เป็นตัวแทนเขตเวลาต่างๆ

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Abidjan
th: อาบิดจัน

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Accra
th: อักกรา

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Addis_Ababa
th: แอดดิสอาบาบา

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Algiers
th: แอลเจียร์

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Asmara
th: แอสมารา

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Bamako
th: บามาโก

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Bangui
th: บังกี

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Banjul
th: บันจูล

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Bissau
th: บิสเซา

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Brazzaville
th: บราซซาวิล

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Bujumbura
th: บูจุมบูรา

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Cairo
th: ไคโร

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Casablanca
th: คาซาบลังกา

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Ceuta
th: เซวตา

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Conakry
th: โกนากรี

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Dakar
th: ดาการ์

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Dar_es_Salaam
th: ดาร์-เอส-ซาลาม

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Djibouti
th: จิบูตี

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Freetown
th: ฟรีทาวน์

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Gaborone
th: กาโบโรเน

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Harare
th: ฮาราเร

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Johannesburg
th: โจฮันเนสเบิร์ก

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kampala
th: กัมปาลา

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Khartoum
th: คาร์ทูม

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kigali
th: คิกาลี

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kinshasa
th: กินชาซา

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Lagos
th: ลากอส

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Libreville
th: ลีเบรอวิล

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Lome
th: โลเม

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Luanda
th: ลูอันดา

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Lubumbashi
th: ลูบูมบาชี

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Lusaka
th: ลูซากา

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Malabo
th: มาลาโบ

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Maputo
th: มาปูโต

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Maseru
th: มาเซรู

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Mbabane
th: อัมบาบาเน

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Mogadishu
th: โมกาดิชู

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Monrovia
th: มันโรเวีย

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Nairobi
th: ไนโรบี

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Ndjamena
th: เอ็นจาเมนา

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Niamey
th: นีอาเม

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Nouakchott
th: นูแอกชอต

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Ouagadougou
th: วากาดูกู

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Porto-Novo
th: ปอร์โต-โนโว

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Sao_Tome
th: เซาตูเม

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tripoli
th: ตริโปลี

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tunis
th: ตูนิส

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Windhoek
th: วินด์ฮุก

note: Type: select Description
en: Time zone:
th: เขตเวลา:

note: Type: select Description
en: Please select the city or region corresponding to your time zone.
th: โปรดระบุเมืองหรือภูมิภาคที่ตรงกับเขตเวลาของคุณ

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Anchorage
th: แองเคอเรจ

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Anguilla
th: แองกวิลลา

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Antigua
th: แอนติกา

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/Buenos_Aires
th: อาร์เจนตินา/บัวโนสไอเรส

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/Catamarca
th: อาร์เจนตินา/Catamarca

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/Cordoba
th: อาร์เจนตินา/Cordoba

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/Jujuy
th: อาร์เจนตินา/Jujuy

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/La_Rioja
th: อาร์เจนตินา/La Rioja

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/Mendoza
th: อาร์เจนตินา/Mendoza

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/Rio_Gallegos
th: อาร์เจนตินา/Rio Gallegos

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/Salta
th: อาร์เจนตินา/Salta

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/San_Juan
th: อาร์เจนตินา/ซานฮวน

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/San_Luis
th: อาร์เจนตินา/ซานลุยส์

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/Tucuman
th: อาร์เจนตินา/Tucuman

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/Ushuaia
th: อาร์เจนตินา/Ushuaia

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Aruba
th: อารูบา

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Asuncion
th: อะซุนซิออง

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Atka
th: แอตกา

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Bahia
th: บาเยีย

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Barbados
th: บาร์เบโดส

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Belem
th: เบเลง

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Belize
th: เบลีซ

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Boa_Vista
th: บัววีชตา

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Bogota
th: โบโกตา

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Boise
th: บอยซี

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Cambridge_Bay
th: อ่าวเคมบริดจ์

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Campo_Grande
th: กัมปูกรันดี

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Caracas
th: การากัส

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Cayenne
th: กาแยน

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Cayman
th: เคย์แมน

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Chicago
th: ชิคาโก

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Chihuahua
th: ชีวาวา

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Coral_Harbour
th: คอรัลฮาร์เบอร์

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Costa_Rica
th: คอสตาริกา

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Cuiaba
th: กุยาบา

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Curacao
th: คิวราเซา

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Dawson
th: ดอว์สัน

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Dawson_Creek
th: ดอว์สันครีก

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Denver
th: เดนเวอร์

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Detroit
th: ดีทรอยต์

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Dominica
th: โดมินิกา

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Edmonton
th: เอดมันตัน

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: El_Salvador
th: เอลซัลวาดอร์

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Fortaleza
th: ฟอร์ตาเลซา

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Goose_Bay
th: กูสเบย์

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Grand_Turk
th: แกรนด์เติร์ก

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Grenada
th: เกรเนดา

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Guadeloupe
th: กวาเดอลูป

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Guatemala
th: กัวเตมาลา

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Guyana
th: กายอานา

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Halifax
th: แฮลิแฟกซ์

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Havana
th: ฮาวานา

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Hermosillo
th: เอร์โมซีโย

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Indiana/Indianapolis
th: อินดีแอนา/อินเดียแนโพลิส

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Indiana/Knox
th: อินดีแอนา/Knox

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Indiana/Marengo
th: อินดีแอนา/Marengo

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Indiana/Petersburg
th: อินดีแอนา/Petersburg

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Indiana/Tell_City
th: อินดีแอนา/เทลล์ซิตี

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Indiana/Vevay
th: อินดีแอนา/Vevay

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Indiana/Vincennes
th: อินดีแอนา/Vincennes

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Indiana/Winamac
th: อินดีแอนา/Winamac

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Iqaluit
th: อีกวาลิต

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Jamaica
th: จาเมกา

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Juneau
th: จูโน

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kentucky/Louisville
th: เคนทักกี/ลุยส์วิลล์

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kentucky/Monticello
th: เคนทักกี/Monticello

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: La_Paz
th: ลาปาซ

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Lima
th: ลิมา

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Los_Angeles
th: ลอสแองเจลีส

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Maceio
th: มาเซโอ

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Managua
th: มานากัว

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Manaus
th: มาเนาส์

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Martinique
th: มาร์ตินีก

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Menominee
th: มีนอมินี

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Merida
th: เมรีดา

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Mexico_City
th: เม็กซิโกซิตี

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Miquelon
th: มีเกอลง

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Monterrey
th: มอนเตร์เรย์

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Montevideo
th: มอนเตวิเดโอ

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Montreal
th: มอนทรีออล

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Montserrat
th: มอนต์เซอร์รัต

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Nassau
th: แนสซอ

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: New_York
th: นิวยอร์ก

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Nome
th: โนม

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: North_Dakota/Beulah
th: นอร์ทดาโคตา/Beulah

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: North_Dakota/Center
th: นอร์ทดาโคตา/เซนเตอร์

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: North_Dakota/New_Salem
th: นอร์ทดาโคตา/นิวเซเลม

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Panama
th: ปานามา

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Paramaribo
th: ปารามาริโบ

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Phoenix
th: ฟินิกซ์

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Port-au-Prince
th: ปอร์โตแปรงซ์

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Port_of_Spain
th: พอร์ต-ออฟ-สเปน

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Porto_Acre
th: ปอร์ตูอาเกร

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Porto_Velho
th: ปอร์ตูเวลโย

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Puerto_Rico
th: เปอร์โตริโก

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Recife
th: เรซีเฟ

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Regina
th: ริไจนา

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Rio_Branco
th: รีโอบรังโก

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Santiago
th: ซันติอาโก

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Santo_Domingo
th: ซันโตโดมิงโก

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Sao_Paulo
th: เซาเปาลู

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: St_Johns
th: เซนต์จอห์นส์

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: St_Kitts
th: เซนต์คิตส์

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: St_Lucia
th: เซนต์ลูเซีย

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: St_Thomas
th: เซนต์โทมัส

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: St_Vincent
th: เซนต์วินเซนต์

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Swift_Current
th: สวิฟต์เคอร์เรนต์

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tegucigalpa
th: เตกูซิกัลปา

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Thunder_Bay
th: ธันเดอร์เบย์

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Toronto
th: โทรอนโต

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Vancouver
th: แวนคูเวอร์

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Virgin
th: เวอร์จิน

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Whitehorse
th: ไวต์ฮอร์ส

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Winnipeg
th: วินนิเพก

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Yakutat
th: แยคุแทต

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Yellowknife
th: เยลโลว์ไนฟ์

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Casey
th: เคซีย์

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Davis
th: เดวิส

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Palmer
th: พาล์เมอร์

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Vostok
th: วอสต็อก

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Longyearbyen
th: ลองเยียร์เบียน

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Almaty
th: อัลมาตี

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Amman
th: อัมมาน

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Anadyr
th: อะนาดีร์

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Ashgabat
th: อาชกาบัต

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Baghdad
th: แบกแดด

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Bahrain
th: บาห์เรน

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Baku
th: บากู

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Bangkok
th: กรุงเทพฯ

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Beirut
th: เบรุต

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Bishkek
th: บิชเคก

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Brunei
th: บรูไน

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Chongqing
th: ฉงชิ่ง

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Colombo
th: โคลัมโบ

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Damascus
th: ดามัสกัส

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Dhaka
th: ธากา

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Dili
th: ดิลี

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Dubai
th: ดูไบ

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Dushanbe
th: ดูชานเบ

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Gaza
th: กาซา

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Harbin
th: ฮาร์บิน

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Ho_Chi_Minh
th: โฮจิมินห์

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Hong_Kong
th: ฮ่องกง

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Istanbul
th: อิสตันบูล

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Jakarta
th: จาการ์ตา

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Jerusalem
th: เยรูซาเลม

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kabul
th: คาบูล

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Karachi
th: การาจี

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kathmandu
th: กาฐมาณฑุ

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kolkata
th: โกลกาตา

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kuala_Lumpur
th: กัวลาลัมเปอร์

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kuching
th: กูชิง

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kuwait
th: คูเวต

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Macau
th: มาเก๊า

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Magadan
th: มากาดาน

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Makassar
th: มะกัสซาร์

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Manila
th: มะนิลา

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Muscat
th: มัสกัต

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Nicosia
th: นิโคเซีย

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Novosibirsk
th: โนโวสิเบียรสก์

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Phnom_Penh
th: พนมเปญ

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Pyongyang
th: เปียงยาง

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Qatar
th: กาตาร์

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Riyadh
th: ริยาด

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Seoul
th: โซล

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Shanghai
th: ช่างไห่ (เซี่ยงไฮ้)

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Singapore
th: สิงคโปร์

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Taipei
th: ไทเป

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tashkent
th: ทาชเคนต์

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tbilisi
th: ทบิลิซี

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tehran
th: เตหะราน

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tel_Aviv
th: เทลอาวีฟ

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Thimphu
th: ทิมพู

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tokyo
th: โตเกียว

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Ulaanbaatar
th: อูลานบาตอร์

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Urumqi
th: อุรุมชี

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Vientiane
th: เวียงจันทน์

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Vladivostok
th: วลาดิวอสต็อก

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Yakutsk
th: ยาคุตสค์

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Yangon
th: ย่างกุ้ง

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Yerevan
th: เยเรวาน

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Bermuda
th: เบอร์มิวดา

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Canary
th: คะเนรี

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Cape_Verde
th: เคปเวิร์ด

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Faroe
th: แฟโร

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Jan_Mayen
th: ยานไมเอน

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Madeira
th: มาเดรา

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Reykjavik
th: เรคยาวิก

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: South_Georgia
th: เซาท์จอร์เจีย

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: St_Helena
th: เซนต์เฮเลนา

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Stanley
th: สแตนลีย์

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Adelaide
th: แอดิเลด

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Brisbane
th: บริสเบน

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Broken_Hill
th: โบรเคนฮิลล์

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Canberra
th: แคนเบอร์รา

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Darwin
th: ดาร์วิน

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Hobart
th: โฮบาร์ต

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Melbourne
th: เมลเบิร์น

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Perth
th: เพิร์ท

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Sydney
th: ซิดนีย์

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Amsterdam
th: อัมสเตอร์ดัม

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Andorra
th: อันดอร์รา

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Athens
th: เอเธนส์

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Belfast
th: เบลฟัสต์

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Belgrade
th: เบลเกรด

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Berlin
th: เบอร์ลิน

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Bratislava
th: บราติสลาวา

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Brussels
th: บรัสเซลส์

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Bucharest
th: บูคาเรสต์

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Budapest
th: บูดาเปสต์

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Chisinau
th: คีชีเนา

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Copenhagen
th: โคเปนเฮเกน

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Dublin
th: ดับลิน

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Gibraltar
th: ยิบรอลตาร์

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Guernsey
th: เกิร์นซีย์

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Helsinki
th: เฮลซิงกิ

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Isle_of_Man
th: เกาะแมน

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Jersey
th: เจอร์ซีย์

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kyiv
th: เคียฟ

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Lisbon
th: ลิสบอน

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Ljubljana
th: ลูบลิยานา

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: London
th: ลอนดอน

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Luxembourg
th: ลักเซมเบิร์ก

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Madrid
th: มาดริด

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Malta
th: มอลตา

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Minsk
th: มินสก์

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Monaco
th: โมนาโก

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Moscow
th: มอสโก

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Oslo
th: ออสโล

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Paris
th: ปารีส

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Podgorica
th: พอดกอรีตซา

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Prague
th: ปราก

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Riga
th: รีกา

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Rome
th: โรม

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: San_Marino
th: ซานมารีโน

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Sarajevo
th: ซาราเยโว

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Skopje
th: สโกเปีย

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Sofia
th: โซเฟีย

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Stockholm
th: สตอกโฮล์ม

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tallinn
th: ทาลลินน์

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Vaduz
th: วาดุซ

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Vatican
th: วาติกัน

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Vienna
th: เวียนนา

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Vilnius
th: วิลนีอุส

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Warsaw
th: วอร์ซอ

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Zagreb
th: ซาเกร็บ

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Zurich
th: ซูริก

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Antananarivo
th: อันตานานาริโว

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Christmas
th: คริสต์มาส

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Cocos
th: โคโคส

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Comoro
th: คอโมโรส

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Maldives
th: มัลดีฟส์

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Mauritius
th: มอริเชียส

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Mayotte
th: มายอต

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Reunion
th: เรอูนียง

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Apia
th: อาปีอา

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Auckland
th: โอ๊คแลนด์

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Chatham
th: แชตแธม

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Chuuk
th: ชุก

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Easter
th: อีสเทอร์

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Fiji
th: ฟิจิ

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Funafuti
th: ฟูนะฟูตี

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Galapagos
th: กาลาปากอส

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Guam
th: กวม

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Honolulu
th: โฮโนลูลู

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Johnston
th: จอห์นสตัน

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kosrae
th: คอสไร

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Majuro
th: มาจูโร

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Midway
th: มิดเวย์

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Nauru
th: นาอูรู

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Niue
th: นีอูเอ

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Norfolk
th: นอร์ฟอล์ก

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Noumea
th: นูเมอา

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Pago_Pago
th: ปาโกปาโก

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Palau
th: ปาเลา

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Pitcairn
th: พิตแคร์น

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Pohnpei
th: โปนเป

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Port_Moresby
th: พอร์ตมอร์สบี

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Saipan
th: ไซปัน

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Samoa
th: ซามัว

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tahiti
th: ตาฮิติ

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tarawa
th: ตาระวา

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Wake
th: เวก

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Wallis
th: วาลลิส

note: Type: select Choices Translators: This is a city name. Do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Yap
th: ยาป
