ubuntu-packaging-guide - en to sl translation catalogue (6 entries)

en: autopkgtest: Automatic testing for packages
sl: autopkgtest: samodejno preizkušanje za pakete

en: The actual tests
sl: Dejanski preizkusi

en: The accompanying test for the example above might be:
sl: Spremljevalni preizkus za zgornji primer je mogoče:

en: Further examples
sl: Nadaljnji primeri

en: Using Chroots
sl: Uporaba dejanj Chroot

en: If you are running one version of Ubuntu but working on packages for another versions you can create the environment of the other version with a ``chroot``.
sl: Če uporabljate eno različico Ubuntuja, toda delate na paketih za druge različice, lahko ustvarite okolje druge različice z dejanjem ``chroot``.
