ubuntu-packaging-guide - en to tr translation catalogue (26 entries)

en: autopkgtest: Automatic testing for packages
tr: autopkgtest: Paketler için Otomatik Test

en: add a file called ``debian/tests/control`` which specifies the requirements for the testbed,
tr: "debian/test/control" isimli ve test ortamı için gerekliliklerin neler olduğunu belirten bir dosya ekleyin.

en: add the tests in ``debian/tests/``.
tr: "debian/tests/" alanına testleri ekleyin.

en: Testbed requirements
tr: Test ortamı gereklilikleri

en: Below we are having a look at the ``glib2.0`` source package. In a very simple case the file would look like this::
tr: Alt kısımda "glib2.0" kaynak paketini inceliyoruz. Çok basit bir durumda dosya şöyle görünmektedir.

en: For the test in ``debian/tests/build`` this would ensure that the packages ``libglib2.0-dev`` and ``build-essential`` are installed.
tr: "debian/tests/build" testi, 'libglib2.0-dev' ve 'build-essential' paketlerinin yüklü olup olmadıklarını kontrol eder.

en: The actual tests
tr: Güncel tester

en: The accompanying test for the example above might be:
tr: Yukarıdaki örnek için ilgili test şöyle olabilir:

en: Here a very simple piece of C code is written to a temporary directory. Then this is compiled with system libraries (using flags and library paths as provided by `pkg-config`). Then the compiled binary, which just exercises some parts of core glib functionality, is run.
tr: İşte size Geçici bir klasör içine yazılmış basit bir C kodlama örneği.  Sonra bu kodlar Sistem kütüphaneleri tarafından (pkg-config tarafından sağlanan işaret ve kütüphaneler kullanılır) derlenmektedir. Bu derlenen program, glib ana fonksiyonunun bir kısım parçalarını test eder.

en: Executing the test
tr: Testi uygulamak

en: Further examples
tr: Diğer Örnekler

en: Ubuntu infrastructure
tr: Ubuntu altyapısı

en: run ``bzr branch ubuntu:<packagename>``,
tr: ``bzr branch ubuntu:<packagename>`` çalıştır,

en: edit ``debian/control`` to enable the tests,
tr: testlere izin vermek için ``debian/control`` düzenleyin

en: add the ``debian/tests`` directory,
tr: 'debian/tests' dizinini ekleyin,

en: Personal Package Archive (PPA)
tr: Kişisel Paket Arşivi (PPA)

en: Using Chroots
tr: Chroots Kullanımı

en: Creating a Chroot
tr: Bir Chroot oluştur

en: You can then work inside the chroot::
tr: Daha sonra chroot içinde çalışabilirsiniz::

en: Where you can install or remove any package you wish without affecting your main system.
tr: Ana sisteminizi etkilemeden istediğiniz herhangi bir paketi kurabileceğiniz veya kaldırabileceğiniz yer.

en: Some programs may need you to bind /dev or /proc.
tr: Bazı programlar /dev veya /proc bağlamak için size ihtiyaç duyabilir.

en: Alternatives
tr: Alternatifler

en: Communication in Ubuntu Development
tr: Ubuntu Geliştirmesinde İletişim

en: In a project where thousands of lines of code are changed, lots of decisions are made and hundreds of people interact every day, it is important to communicate effectively.
tr: Binlerce kod satırının değiştirildiği, bir çok  kararın alındığı ve  yüzlerce kişinin her gün etkileşimde olduğu projelerde etkili bir iletişim önemlidir.

en: Additional Files
tr: Ek Dosyalar

en: Date of the last revision (in form "YYYY-MM-DD").
tr: Son güncelleme tarihi ("YYYY-MM-DD"" formatında)
