udiskie 2.6.1 - en to hu translation catalogue (119 entries)

en: These options are mutually exclusive: {0}
hu: Ezek az opciók kölcsönösen kizárják egymást: {0}

en: 
        Note, that the options in the individual groups are mutually exclusive.
    
        The config file can be a JSON or preferably a YAML file. For an
        example, see the MAN page (or doc/udiskie.8.txt in the repository).
hu: 
        Megjegyzés: az egyes csoportokon belüli opciók kölcsönösen kizárják egymást.
    
        A konfigurációs fájl lehet JSON, vagy inkább YAML formátumú. Példákért
        lásd a MAN oldalt (vagy a doc/udiskie.8.txt fájlt a repóban).

en: Typelib for 'libnotify' is not available. Possible causes include:
    	- libnotify is not installed
    	- the typelib is provided by a separate package
    	- libnotify was built with introspection disabled
    
    Starting udiskie without notifications.
hu: A 'libnotify' typelib nem érhető el. Lehetséges okok:
    	- a libnotify nincs telepítve
    	- a typelib külön csomagban található
    	- a libnotify introspection támogatás nélkül lett fordítva
    
    Az udiskie értesítések nélkül indul.

en: Not run within X or Wayland session.
    Starting udiskie without tray icon.
hu: Nem X vagy Wayland munkamenetben fut.
    Az udiskie tálcaikon nélkül indul.

en: Typelib for 'Gtk 3.0' is not available. Possible causes include:
    	- GTK3 is not installed
    	- the typelib is provided by a separate package
    	- GTK3 was built with introspection disabled
    Starting udiskie without tray icon.
hu: A 'Gtk 3.0' typelib nem érhető el. Lehetséges okok:
    	- a GTK3 nincs telepítve
    	- a typelib külön csomagban található
    	- a GTK3 introspection támogatás nélkül lett fordítva
    Az udiskie tálcaikon nélkül indul.

en: Typelib for 'AppIndicator3 0.1' is not available. Possible causes include:
    	- libappindicator is not installed
    	- the typelib is provided by a separate package
    	- it was built with introspection disabled
    Starting udiskie without appindicator icon.
hu: Az 'AppIndicator3 0.1' typelib nem érhető el. Lehetséges okok:
    	- a libappindicator nincs telepítve
    	- a typelib külön csomagban található
    	- introspection támogatás nélkül lett fordítva
    Az udiskie appindicator ikon nélkül indul.

en: The 'notify_command' option was renamed to 'event_hook'. The old name still works, but may be removed in a future version. Please change your command line and config to use the new name.
hu: A 'notify_command' opció neve 'event_hook'-ra változott. A régi név még működik, de a jövőben eltávolításra kerülhet. Kérjük, módosítsd a parancssort és a konfigurációt az új név használatára.

en: Ignoring 'notify_command' in favor of 'event_hook'.
hu: 'notify_command' figyelmen kívül hagyva az 'event_hook' javára.

en: Unknown matching attribute: {!r}
hu: Ismeretlen egyeztetési attribútum: {!r}

en: new rule: {0}
hu: új szabály: {0}

en: {0} matched {1}
hu: {0} egyezett ezzel: {1}

en: Failed to read config file: {0}
hu: A konfigurációs fájl olvasása sikertelen: {0}

en: Failed to read {0!r}: {1}
hu: A(z) {0!r} olvasása sikertelen: {1}

en: Missing runtime dependency GTK 3. Falling back to GTK 2 for password prompt
hu: Hiányzik a GTK 3 futásidejű függőség. A jelszókéréshez GTK 2 kerül használatra.

en: X server not connected!
hu: Az X szerver nincs csatlakoztatva!

en: failed to {0} {1}: {2}
hu: {0} sikertelen: {1}: {2}

en: not browsing {0}: not mounted
hu: {0} nem böngészhető: nincs csatolva

en: not browsing {0}: no program
hu: {0} nem böngészhető: nincs elérhető program

en: opening {0} on {0.mount_paths[0]}
hu: {0} megnyitása itt: {0.mount_paths[0]}

en: opened {0} on {0.mount_paths[0]}
hu: {0} megnyitva itt: {0.mount_paths[0]}

en: not opening terminal {0}: not mounted
hu: {0} terminál nem nyitható meg: nincs csatolva

en: not opening terminal {0}: no program
hu: {0} terminál nem nyitható meg: nincs elérhető program

en: not mounting {0}: unhandled device
hu: {0} nem csatolható: nem támogatott eszköz

en: not mounting {0}: already mounted
hu: {0} nem csatolható: már csatolva van

en: mounting {0} with {1}
hu: {0} csatolása ezzel: {1}

en: mounted {0} on {1}
hu: {0} csatolva ide: {1}

en: Mounting NTFS device with default driver.
    Please install 'ntfs-3g' if you experience problems or the device is readonly.
hu: NTFS eszköz csatolása alapértelmezett meghajtóval.
    Ha problémák adódnak, vagy az eszköz csak olvasható, telepítsd az 'ntfs-3g' csomagot.

en: not unmounting {0}: unhandled device
hu: {0} nem választható le: nem támogatott eszköz

en: not unmounting {0}: not mounted
hu: {0} nem választható le: nincs csatolva

en: unmounting {0}
hu: {0} leválasztása

en: unmounted {0}
hu: {0} leválasztva

en: not unlocking {0}: unhandled device
hu: {0} nem oldható fel: nem támogatott eszköz

en: not unlocking {0}: already unlocked
hu: {0} nem oldható fel: már fel van oldva

en: not unlocking {0}: no password prompt
hu: {0} nem oldható fel: nincs jelszókérés

en: not unlocking {0}: cancelled by user
hu: {0} feloldása megszakítva a felhasználó által

en: unlocking {0} using keyfile
hu: {0} feloldása kulcsfájllal

en: unlocking {0}
hu: {0} feloldása

en: unlocked {0}
hu: {0} feloldva

en: no cached key for {0}
hu: nincs gyorsítótárazott kulcs ehhez: {0}

en: unlocking {0} using cached password
hu: {0} feloldása gyorsítótárazott jelszóval

en: failed to unlock {0} using cached password
hu: {0} feloldása sikertelen a gyorsítótárazott jelszóval

en: unlocked {0} using cached password
hu: {0} feloldva a gyorsítótárazott jelszóval

en: No matching keyfile rule for {}.
hu: Nincs megfelelő kulcsfájl-szabály ehhez: {}.

en: keyfile for {0} not found: {1}
hu: {0} kulcsfájlja nem található: {1}

en: unlocking {0} using keyfile {1}
hu: {0} feloldása a(z) {1} kulcsfájllal

en: failed to unlock {0} using keyfile
hu: {0} feloldása sikertelen a kulcsfájllal

en: unlocked {0} using keyfile
hu: {0} feloldva kulcsfájllal

en: not locking {0}: unhandled device
hu: {0} nem zárolható: nem támogatott eszköz

en: not locking {0}: not unlocked
hu: {0} nem zárolható: nincs feloldva

en: locking {0}
hu: {0} zárolása

en: locked {0}
hu: {0} zárolva

en: not adding {0}: unhandled device
hu: {0} nem adható hozzá: nem támogatott eszköz

en: not removing {0}: unhandled device
hu: {0} nem távolítható el: nem támogatott eszköz

en: not ejecting {0}: unhandled device
hu: {0} nem adható ki: nem támogatott eszköz

en: not ejecting {0}: drive not ejectable
hu: {0} nem adható ki: a meghajtó nem kiadható

en: ejecting {0}
hu: {0} kiadása

en: ejected {0}
hu: {0} kiadva

en: not detaching {0}: unhandled device
hu: {0} nem választható le: nem támogatott eszköz

en: not detaching {0}: drive not detachable
hu: {0} nem választható le: a meghajtó nem leválasztható

en: detaching {0}
hu: {0} leválasztása

en: detached {0}
hu: {0} leválasztva

en: not setting up {0}: already up
hu: {0} nem állítható be: már be van állítva

en: not setting up {0}: not a file
hu: {0} nem állítható be: nem fájl

en: setting up loop device {0}
hu: {0} loop eszköz beállítása

en: Insufficient permission to open {0} in read-write mode. Retrying in read-only mode.
hu: Nincs elegendő jogosultság {0} olvasás‑írás módban való megnyitásához. Újrapróbálkozás csak olvasható módban.

en: set up {0} as {1}
hu: {0} beállítva mint {1}

en: not deleting {0}: unhandled device
hu: {0} nem törölhető: nem támogatott eszköz

en: deleting {0}
hu: {0} törlése

en: deleted {0}
hu: {0} törölve

en: Browse {0}
hu: {0} böngészése

en: Hack on {0}
hu: {0} megnyitása fejlesztéshez

en: Mount {0}
hu: {0} csatolása

en: Unmount {0}
hu: {0} leválasztása

en: Unlock {0}
hu: {0} feloldása

en: Lock {0}
hu: {0} zárolása

en: Eject {1}
hu: {1} kiadása

en: Unpower {1}
hu: {1} kikapcsolása

en: Clear password for {0}
hu: {0} jelszavának törlése

en: Detach {0}
hu: {0} leválasztása

en: Browse directory
hu: Könyvtár böngészése

en: Open terminal
hu: Terminál megnyitása

en: Device mounted
hu: Eszköz csatolva

en: {0.ui_label} mounted on {0.mount_paths[0]}
hu: {0.ui_label} csatolva ide: {0.mount_paths[0]}

en: Device unmounted
hu: Eszköz leválasztva

en: {0.ui_label} unmounted
hu: {0.ui_label} leválasztva

en: Device locked
hu: Eszköz zárolva

en: {0.device_presentation} locked
hu: {0.device_presentation} zárolva

en: Device unlocked
hu: Eszköz feloldva

en: {0.device_presentation} unlocked
hu: {0.device_presentation} feloldva

en: Device added
hu: Eszköz hozzáadva

en: device appeared on {0.device_presentation}
hu: eszköz megjelent itt: {0.device_presentation}

en: Device removed
hu: Eszköz eltávolítva

en: device disappeared on {0.device_presentation}
hu: eszköz eltűnt innen: {0.device_presentation}

en: failed to {0} {1}:
    {2}
hu: {0} sikertelen {1} esetén:
    {2}

en: failed to {0} device {1}.
hu: {0} sikertelen a(z) {1} eszköznél.

en: Retry
hu: Újra

en: Job failed
hu: A feladat sikertelen

en: Failed to show notification: {0}
hu: Az értesítés megjelenítése sikertelen: {0}

en: Show password
hu: Jelszó megjelenítése

en: Open keyfile…
hu: Kulcsfájl megnyitása…

en: Cache password
hu: Jelszó gyorsítótárazása

en: Open a keyfile to unlock the LUKS device
hu: Nyiss meg egy kulcsfájlt a LUKS eszköz feloldásához

en: Enter password for {0.ui_label_dialog}:
hu: Add meg a jelszót ehhez: {0.ui_label_dialog}:

en: Unknown device attribute {!r} in format string: {!r}
hu: Ismeretlen eszközattribútum {!r} a formátumstringben: {!r}

en: Can't find file browser: {0!r}. You may want to change the value for the '-f' option.
hu: A fájlkezelő nem található: {0!r}. Lehet, hogy módosítanod kell a '-f' opció értékét.

en: Managed devices
hu: Kezelt eszközök

en: Mount disc image
hu: Lemezkép csatolása

en: Enable automounting
hu: Automatikus csatolás engedélyezése

en: Enable notifications
hu: Értesítések engedélyezése

en: Quit
hu: Kilépés

en: Open disc image
hu: Lemezkép megnyitása

en: Open
hu: Megnyitás

en: Cancel
hu: Mégse

en: Invalid node!
hu: Érvénytelen csomópont!

en: No external devices
hu: Nincsenek külső eszközök

en: found device owning "{0}": "{1}"
hu: eszköz található, amelyhez "{0}" tartozik: "{1}"

en: no device found owning "{0}"
hu: nem található eszköz, amelyhez "{0}" tartozik

en: Daemon version: {0}
hu: Démon verzió: {0}

en: Keyfile support: {0}
hu: Kulcsfájl támogatás: {0}
