udiskie 2.6.1 - en to ka translation catalogue (119 entries)

en: These options are mutually exclusive: {0}
ka: ეს პარამეტრები ურთიერთგამომრიცხავია: {0}

en: 
        Note, that the options in the individual groups are mutually exclusive.
    
        The config file can be a JSON or preferably a YAML file. For an
        example, see the MAN page (or doc/udiskie.8.txt in the repository).
ka: 
         დაიმახსოვრეთ, რომ ინდივიდუალურ ჯგუფებში პარამეტრები ურთიერთგამომრიცხავია.
    
         კონფიგურაციის ფაილი, შეიძლება, იყოს JSON, ან, სასურველია, YAML ფაილი.
         მაგალითისთვის იხილეთ MAN-ის გვერდი (ან რეპოზიტორიაში doc/udiskie.8.txt).

en: Typelib for 'libnotify' is not available. Possible causes include:
    	- libnotify is not installed
    	- the typelib is provided by a separate package
    	- libnotify was built with introspection disabled
    
    Starting udiskie without notifications.
ka: Typelib ბიბლიოთეკისთვის 'libnotify' ხელმისაწვდომი არაა. შესაძლო მიზეზები შეიცავს:
    	- libnotify დაყენებული არაა
    	- typelib ცალკე პაკეტშია
    	- libnotify-ის აგების დროს ინტროსპექცია გამორთული იყო
    
    udiskie გაფრთხილებების გარეშე გაეშვება.

en: Not run within X or Wayland session.
    Starting udiskie without tray icon.
ka: არ გაშვებულა X-ის, ან Wayland-ის სესიაში.
    udiskie სისტემურ საათთან ხატულას გარეშე გაეშვება.

en: Typelib for 'Gtk 3.0' is not available. Possible causes include:
    	- GTK3 is not installed
    	- the typelib is provided by a separate package
    	- GTK3 was built with introspection disabled
    Starting udiskie without tray icon.
ka: Typelib ბიბლიოთეკისთვის 'Gtk 3.0' ხელმისაწვდომი არაა. შესაძლო მიზეზები შეიცავს:
    	- GTK3 დაყენებული არაა
    	- typelib ცალკე პაკეტშია
    	- GTK3-ის აგებისას ინტროსპექცია გამორთული იყო
    udiskie სისტემურ საათთან ხატულას გარეშე გაეშვება.

en: Typelib for 'AppIndicator3 0.1' is not available. Possible causes include:
    	- libappindicator is not installed
    	- the typelib is provided by a separate package
    	- it was built with introspection disabled
    Starting udiskie without appindicator icon.
ka: Typelib ბიბლიოთეკისთვის 'AppIndicator3 0.1' ხელმისაწვდომი არაა. შესაძლო მიზეზები შეიცავს:
    	- libappindicator დაყენებული არაა
    	- typelib ცალკე პაკეტშია
    	- აგებისას ინტროსპექცია გამორთული იყო
    udiskie AppIndicator-is ხატულას გარეშე გაეშვება.

en: The 'notify_command' option was renamed to 'event_hook'. The old name still works, but may be removed in a future version. Please change your command line and config to use the new name.
ka: პარამეტრს 'notify_command' სახელი გადაერქვა და ახლა 'event_hook' ჰქვია. ძველი სახელი ჯერ კიდევ მუშაობს, მაგრამ მომავალ ვერსიაში წაიშლება. შეცვალეთ თქვენი ბრძანების სტრიქონი და კონფიგურაცია და გამოიყენეთ ახალი სახელი.

en: Ignoring 'notify_command' in favor of 'event_hook'.
ka: 'notify_command' გამოტოვებულია'event_hook'-ის გამო.

en: Unknown matching attribute: {!r}
ka: უცნობი დამთხვეული ატრიბუტი: {!r}

en: new rule: {0}
ka: ახალი წესი: {0}

en: {0} matched {1}
ka: {0} დაემთხვა {1}

en: Failed to read config file: {0}
ka: კონფიგურაციის ფაილის წაკითხვა ჩავარდა: {0}

en: Failed to read {0!r}: {1}
ka: {0!r}-ის წაკითხვა ჩავარდა: {1}

en: Missing runtime dependency GTK 3. Falling back to GTK 2 for password prompt
ka: საჭირო დამოკიდებულება GTK 3 აღმოჩენილი არაა. პაროლისთვის გამოყენებული იქნება GTK 2

en: X server not connected!
ka: X სერვერი დაკავშირებული არაა!

en: failed to {0} {1}: {2}
ka: {0} {1} ჩავარდა: {2}

en: not browsing {0}: not mounted
ka: {0}-ის დათვალიერება არ მოხდება: მიმაგრებული არაა

en: not browsing {0}: no program
ka: {0}-ის დათვალიერება არ მოხდება: პროგრამის გარეშე

en: opening {0} on {0.mount_paths[0]}
ka: {0}-ის გახსნა {0.mount_paths[0]}-ზე

en: opened {0} on {0.mount_paths[0]}
ka: {0} გაიხსნა {0.mount_paths[0]}-ზე

en: not opening terminal {0}: not mounted
ka: ტერმინალი {0} არ გაიხსნება: მიმაგრებული არაა

en: not opening terminal {0}: no program
ka: ტერმინალი {0} არ გაიხსნება: პროგრამის გარეშე

en: not mounting {0}: unhandled device
ka: {0} არ მიმაგრდება: დაუმუშავებელი მოწყობილობა

en: not mounting {0}: already mounted
ka: {0} არ მიმაგრდება: უკვე მიმაგრებულია

en: mounting {0} with {1}
ka: {0} მიმაგრდება {1}-ზე

en: mounted {0} on {1}
ka: {0} მიმაგრდა {1}-ზე

en: Mounting NTFS device with default driver.
    Please install 'ntfs-3g' if you experience problems or the device is readonly.
ka: NTFS მოწყობილობა ნაგულისხმევი დრაივერით მიმაგრდება.
    თუ პრობლემებს გადააწყდებით, ან მომწყობილობა, მხოლოდ, წაკითხვადია, დააყენეთ პაკეტი 'ntfs-3g'.

en: not unmounting {0}: unhandled device
ka: {0} არ მოიხსნება: დაუმუშავებელი მოწყობილობა

en: not unmounting {0}: not mounted
ka: {0} არ მოიხსნება: მიმაგრებული არაა

en: unmounting {0}
ka: {0}-ის მოხსნა

en: unmounted {0}
ka: {0} მოიხსნა

en: not unlocking {0}: unhandled device
ka: {0} არ განიბლოკება: დაუმუშავებელი მოწყობილობა

en: not unlocking {0}: already unlocked
ka: {0} არ განიბლოკება: უკვე განბლოკილია

en: not unlocking {0}: no password prompt
ka: {0} არ განიბლოკება: პაროლის მოთხოვნის გარეშე

en: not unlocking {0}: cancelled by user
ka: {0} არ განიბლოკება: გაუქმებულია მომხმარებლის მიერ

en: unlocking {0} using keyfile
ka: {0}-ის განბლოკვა გასაღების გამოყენებით

en: unlocking {0}
ka: {0}-ის განბლოკვა

en: unlocked {0}
ka: {0} განიბლოკა

en: no cached key for {0}
ka: {0}-ისთვის დაკეშილი გასაღები აღმოჩენილი არაა

en: unlocking {0} using cached password
ka: {0}-ის განბლოკვა დაკეშილი პაროლით

en: failed to unlock {0} using cached password
ka: დაკეშილი პაროლით {0}-ის განბლოკვა ჩავარდა

en: unlocked {0} using cached password
ka: {0} განიბლოკა დაკეშილი პაროლით

en: No matching keyfile rule for {}.
ka: {}-ისთვის შესაბამისი გასაღების ფაილის წესის გარეშე.

en: keyfile for {0} not found: {1}
ka: {0}-ისთვის გასაღების ფაილი აღმოჩენილი არაა: {1}

en: unlocking {0} using keyfile {1}
ka: {0}-ის განბლოკვა გასაღების ფაილით {1}

en: failed to unlock {0} using keyfile
ka: {0}-ის გასაღების ფაილით განბლოკვა ჩავარდა

en: unlocked {0} using keyfile
ka: {0} განიბლოკა გასაღებების ფაილიტ

en: not locking {0}: unhandled device
ka: {0} არ ჩაიკეტება: დაუმუშავებელი მოწყობილობა

en: not locking {0}: not unlocked
ka: {0} არ დაიბლოკება: განბლოკილი არაა

en: locking {0}
ka: {0} იბლოკება

en: locked {0}
ka: {0} დაიბლოკა

en: not adding {0}: unhandled device
ka: {0} არ დაემატება: დაუმუშავებელი მოწყობილობა

en: not removing {0}: unhandled device
ka: {0} არ წაიშლება: დაუმუშავებელი მოწყობილობა

en: not ejecting {0}: unhandled device
ka: {0}-ის ამოღება არ მოხდება: დაუმუშავებელი მოწყობილობა

en: not ejecting {0}: drive not ejectable
ka: {0}-ის ამოღება არ მოხდება: დისკი ამოღებადი არაა

en: ejecting {0}
ka: {0}-ის ამოღება

en: ejected {0}
ka: {0} ამოღებულია

en: not detaching {0}: unhandled device
ka: {0} გამოერთებული არ იქნება: დაუმუშავებელი მოწყობილობა

en: not detaching {0}: drive not detachable
ka: {0} გამოერთებული არ იქნება: დისკი გამოერთებადი არაა

en: detaching {0}
ka: {0}-ის გამოერთება

en: detached {0}
ka: {0} გამორთებულია

en: not setting up {0}: already up
ka: {0}-ის მორგება არ მოხდება: უკვე მორგებულია

en: not setting up {0}: not a file
ka: {0}-ის მორგება არ მოხდება: ფაილი არაა

en: setting up loop device {0}
ka: მიმდინარეობს მორგება მარყუჟის მოწყობილობის {0}

en: Insufficient permission to open {0} in read-write mode. Retrying in read-only mode.
ka: არასაკმარისი წვდომები {0} ჩაწერა-წაკითხვის რეჟიმში გასახსნელად. ვცდი მხოლოდ-წაკითხვად რეჟიმს.

en: set up {0} as {1}
ka: {0} მორგებულია, როგორც {1}

en: not deleting {0}: unhandled device
ka: {0} არ წაიშლება: დაუმუშავებელი მოწყობილობა

en: deleting {0}
ka: {0} იშლება

en: deleted {0}
ka: {0} წაიშალა

en: Browse {0}
ka: {0}-ის დათვალიერება

en: Hack on {0}
ka: ჰაკი {0}-ზე

en: Mount {0}
ka: {0}-ის მიმაგრება

en: Unmount {0}
ka: {0}-ის მოხსნა

en: Unlock {0}
ka: {0}-ის განბლოკვა

en: Lock {0}
ka: {0}-ის დაბლოკვა

en: Eject {1}
ka: {1}-ის ამოღება

en: Unpower {1}
ka: {1}-ის კვების გამორთვა

en: Clear password for {0}
ka: {0}-ის პაროლის გასუფთავება

en: Detach {0}
ka: {0}-ის გამოყოფა

en: Browse directory
ka: საქაღალდის გახსნა

en: Open terminal
ka: ტერმინალის გახსნა

en: Device mounted
ka: მოწყობილობა მიმაგრებულია

en: {0.ui_label} mounted on {0.mount_paths[0]}
ka: {0.ui_label} მიმაგრებულია {0.mount_paths[0]}-ზე

en: Device unmounted
ka: მოწყობილობა მოხსნილია

en: {0.ui_label} unmounted
ka: {0.ui_label} მოხსნილია

en: Device locked
ka: მოწყობილობა დაბლოკილია

en: {0.device_presentation} locked
ka: {0.device_presentation} დაბლოკილია

en: Device unlocked
ka: მოწყობილობა განბლოკილია

en: {0.device_presentation} unlocked
ka: {0.device_presentation} განბლოკილია

en: Device added
ka: მოწყობილობა დაემატა

en: device appeared on {0.device_presentation}
ka: {0.device_presentation}-ზე მოწყობილობა გამოჩნდა

en: Device removed
ka: მოწყობილობა წაიშალა

en: device disappeared on {0.device_presentation}
ka: {0.device_presentation}-ზე მოწყობილობა გაქრა

en: failed to {0} {1}:
    {2}
ka: {0} {1} ჩავარდა:
    {2}

en: failed to {0} device {1}.
ka: {0} ჩავარდა მოწყობილობა {1}.

en: Retry
ka: თავიდან ცდა

en: Job failed
ka: დავალების შეცდომა

en: Failed to show notification: {0}
ka: გაფრთხილების ჩვენება ჩავარდა: {0}

en: Show password
ka: პაროლის ჩვენება

en: Open keyfile…
ka: გასაღების ფაილის გახსნა…

en: Cache password
ka: პაროლის დაკეშვა

en: Open a keyfile to unlock the LUKS device
ka: გახსენით გასაღების ფაილი LUKS მოწყობილობის განბლოკვისთვის

en: Enter password for {0.ui_label_dialog}:
ka: შეიყვანეთ პაროლი მოწყობილობისთვის {0.ui_label_dialog}:

en: Unknown device attribute {!r} in format string: {!r}
ka: უცნობი მოწყობილობის ატრიბუტი {!r} ფორმატის სტრიქონშ: {!r}

en: Can't find file browser: {0!r}. You may want to change the value for the '-f' option.
ka: ფაილების ბრაუზერი ვერ ვიპოვე: {0!r}. შეიძლება, პარამეტრისთვის'-f' მნიშვნელობის შეცვლა დაგჭირდეთ.

en: Managed devices
ka: მართული მოწყობილობები

en: Mount disc image
ka: დისკის ასლის ფაილის მიმაგრება

en: Enable automounting
ka: ავტომიმაგრების ჩართვა

en: Enable notifications
ka: გაფრთხილებების ჩართვა

en: Quit
ka: გასვლა

en: Open disc image
ka: დისკის ასლის ფაილის გახსნა

en: Open
ka: გახსნა

en: Cancel
ka: გაუქმება

en: Invalid node!
ka: არასწორი კვანძი!

en: No external devices
ka: გარე მოწყობილობების გარეშე

en: found device owning "{0}": "{1}"
ka: აღმოჩენილია მოწყობილობა, რომელიც ფლობს "{0}"-ს: "{1}"

en: no device found owning "{0}"
ka: "{0}"-ის მფლობელი მოწყობილობა აღმოჩენილი არაა

en: Daemon version: {0}
ka: დემონის ვერსია: {0}

en: Keyfile support: {0}
ka: გასაღების ფაილის მხარდაჭერა: {0}
