udiskie - en to tr translation catalogue (119 entries)

en: These options are mutually exclusive: {0}
tr: Bu seçenekler birlikte kullanılamaz: {0}

en: 
        Note, that the options in the individual groups are mutually exclusive.
    
        The config file can be a JSON or preferably a YAML file. For an
        example, see the MAN page (or doc/udiskie.8.txt in the repository).
tr: 
        Aynı gruptaki seçeneklerin birlikte kullanılamayacağını unutmayın.
    
        Yapılandırma dosyası bir JSON ya da tercihen YAML dosyası olabilir. Örnek
        için kılavuz sayfasına (veya depodaki doc/udiskie.8.txt dosyasına) bakın.

en: Typelib for 'libnotify' is not available. Possible causes include:
    	- libnotify is not installed
    	- the typelib is provided by a separate package
    	- libnotify was built with introspection disabled
    
    Starting udiskie without notifications.
tr: 'libnotify' için typelib kullanılamıyor. Olası nedenler şunlardır:
    	- libnotify kurulu değil
    	- typelib ayrı bir paket tarafından sağlanıyor
    	- libnotify, iç gözlem devre dışı bırakılarak oluşturuldu
    
    udiskie, bildirimler olmadan başlatılıyor.

en: Not run within X or Wayland session.
    Starting udiskie without tray icon.
tr: X veya Wayland oturumu içinde çalıştırılmadı.
    udiskie, tepsi simgesi olmadan başlatılıyor.

en: Typelib for 'Gtk 3.0' is not available. Possible causes include:
    	- GTK3 is not installed
    	- the typelib is provided by a separate package
    	- GTK3 was built with introspection disabled
    Starting udiskie without tray icon.
tr: 'Gtk 3.0' için typelib kullanılamıyor. Olası nedenler şunlardır:
    	- GTK3 kurulu değil
    	- typelib ayrı bir paket tarafından sağlanıyor
    	- GTK3, iç gözlem devre dışı bırakılarak oluşturuldu
    
    udiskie, tepsi simgesi olmadan başlatılıyor.

en: Typelib for 'AppIndicator3 0.1' is not available. Possible causes include:
    	- libappindicator is not installed
    	- the typelib is provided by a separate package
    	- it was built with introspection disabled
    Starting udiskie without appindicator icon.
tr: 'AppIndicator3 0.1' için typelib kullanılamıyor. Olası nedenler şunlardır:
    	- libappindicator kurulu değil
    	- typelib ayrı bir paket tarafından sağlanıyor
    	- iç gözlem devre dışı bırakılarak oluşturuldu
    
    udiskie, appindicator simgesi olmadan başlatılıyor.

en: The 'notify_command' option was renamed to 'event_hook'. The old name still works, but may be removed in a future version. Please change your command line and config to use the new name.
tr: 'notify_command' seçeneğinin adı 'event_hook' olarak değiştirildi. Eski ad hala çalışıyor, ancak gelecek sürümlerde kaldırılabilir. Lütfen komut satırınızı ve yapılandırmanızı yeni adı kullanacak şekilde değiştirin.

en: Ignoring 'notify_command' in favor of 'event_hook'.
tr: 'notify_command' yerine 'event_hook' kullanılıyor.

en: Unknown matching attribute: {!r}
tr: Bilinmeyen eşleşen özellik: {!r}

en: new rule: {0}
tr: yeni kural: {0}

en: {0} matched {1}
tr: {0}, {1} ile eşleşti

en: Failed to read config file: {0}
tr: Yapılandırma dosyası okunamadı: {0}

en: Failed to read {0!r}: {1}
tr: {0!r} okunamadı: {1}

en: Missing runtime dependency GTK 3. Falling back to GTK 2 for password prompt
tr: Çalışma zamanı bağımlılığı GTK 3 eksik. Parola istemi için GTK 2 kullanılıyor

en: X server not connected!
tr: X sunucusu bağlı değil!

en: failed to {0} {1}: {2}
tr: {0} {1} başarısız oldu: {2}

en: not browsing {0}: not mounted
tr: {0} tarayıcıda açılmıyor: bağlı değil

en: not browsing {0}: no program
tr: {0} tarayıcıda açılmıyor: program yok

en: opening {0} on {0.mount_paths[0]}
tr: {0}, {0.mount_paths[0]} yolunda açılıyor

en: opened {0} on {0.mount_paths[0]}
tr: {0}, {0.mount_paths[0]} yolunda açıldı

en: not opening terminal {0}: not mounted
tr: {0} terminalde açılmıyor: bağlı değil

en: not opening terminal {0}: no program
tr: {0} terminalde açılmıyor: program yok

en: not mounting {0}: unhandled device
tr: {0} bağlanmıyor: beklenmeyen aygıt

en: not mounting {0}: already mounted
tr: {0} bağlanmıyor: zaten bağlı

en: mounting {0} with {1}
tr: {0}, {1} ile bağlanıyor

en: mounted {0} on {1}
tr: {0}, {1} yolunda bağlandı

en: Mounting NTFS device with default driver.
    Please install 'ntfs-3g' if you experience problems or the device is readonly.
tr: NTFS aygıtı öntanımlı sürücüyle bağlanıyor
    Sorun yaşarsanız veya aygıt salt okunursa lütfen 'ntfs-3g' programını kurun.

en: not unmounting {0}: unhandled device
tr: {0} bağı kesilmiyor: beklenmeyen aygıt

en: not unmounting {0}: not mounted
tr: {0} bağı kesilmiyor: bağlı değil

en: unmounting {0}
tr: {0} bağı kesiliyor

en: unmounted {0}
tr: {0} bağı kesildi

en: not unlocking {0}: unhandled device
tr: {0} kilidi açılmıyor: beklenmeyen aygıt

en: not unlocking {0}: already unlocked
tr: {0} kilidi açılmıyor: zaten kilidi açık

en: not unlocking {0}: no password prompt
tr: {0} kilidi açılmıyor: parola istemi yok

en: not unlocking {0}: cancelled by user
tr: {0} kilidi açılmıyor: kullanıcı iptal etti

en: unlocking {0} using keyfile
tr: anahtar dosyası kullanılarak {0} kilidi açılıyor

en: unlocking {0}
tr: {0} kilidi açılıyor

en: unlocked {0}
tr: {0} kilidi açıldı

en: no cached key for {0}
tr: {0} için önbelleğe alınan anahtar yok

en: unlocking {0} using cached password
tr: önbelleğe alınan parola kullanılarak {0} kilidi açılıyor

en: failed to unlock {0} using cached password
tr: önbelleğe alınan parola kullanılarak {0} kilidi açılamadı

en: unlocked {0} using cached password
tr: önbelleğe alınan parola kullanılarak {0} kilidi açıldı

en: No matching keyfile rule for {}.
tr: {} için eşleşen anahtar dosyası kuralı yok.

en: keyfile for {0} not found: {1}
tr: {0} için anahtar dosyası bulunamadı: {1}

en: unlocking {0} using keyfile {1}
tr: {0} kilidi, {1} anahtar dosyası kullanılarak açılıyor

en: failed to unlock {0} using keyfile
tr: anahtar dosyası kullanılarak {0} kilidi açılamadı

en: unlocked {0} using keyfile
tr: anahtar dosyası kullanılarak {0} kilidi açıldı

en: not locking {0}: unhandled device
tr: {0} kilitlenmiyor: beklenmeyen aygıt

en: not locking {0}: not unlocked
tr: {0} kilitlenmiyor: kilidi açık değil

en: locking {0}
tr: {0} kilitleniyor

en: locked {0}
tr: {0} kilitlendi

en: not adding {0}: unhandled device
tr: {0} eklenmiyor: beklenmeyen aygıt

en: not removing {0}: unhandled device
tr: {0} kaldırılmıyor: beklenmeyen aygıt

en: not ejecting {0}: unhandled device
tr: {0} çıkartılmıyor: beklenmeyen aygıt

en: not ejecting {0}: drive not ejectable
tr: {0} çıkartılmıyor: sürücü çıkartılabilir değil

en: ejecting {0}
tr: {0} çıkartılıyor

en: ejected {0}
tr: {0} çıkartıldı

en: not detaching {0}: unhandled device
tr: {0} ayrılmıyor: beklenmeyen aygıt

en: not detaching {0}: drive not detachable
tr: {0} ayrılmıyor: sürücü ayrılabilir değil

en: detaching {0}
tr: {0} ayrılıyor

en: detached {0}
tr: {0} ayrıldı

en: not setting up {0}: already up
tr: {0} kurulmuyor: zaten kurulu

en: not setting up {0}: not a file
tr: {0} kurulmuyor: bir dosya değil

en: setting up loop device {0}
tr: {0} döngü aygıtı kuruluyor

en: Insufficient permission to open {0} in read-write mode. Retrying in read-only mode.
tr: {0} okuma-yazma modunda açılması için yetersiz izin. Salt okunur modda yeniden deneniyor.

en: set up {0} as {1}
tr: {0}, {1} olarak kuruldu

en: not deleting {0}: unhandled device
tr: {0} silinmiyor: beklenmeyen aygıt

en: deleting {0}
tr: {0} siliniyor

en: deleted {0}
tr: {0} silindi

en: Browse {0}
tr: Tarayıcıda aç: {0}

en: Hack on {0}
tr: Terminalde aç: {0}

en: Mount {0}
tr: Bağla: {0}

en: Unmount {0}
tr: Bağını kes: {0}

en: Unlock {0}
tr: Kilidini aç: {0}

en: Lock {0}
tr: Kilitle: {0}

en: Eject {1}
tr: Çıkart: {1}

en: Unpower {1}
tr: Gücünü kapat: {1}

en: Clear password for {0}
tr: {0} için parolayı temizle

en: Detach {0}
tr: Ayır: {0}

en: Browse directory
tr: Dizine göz at

en: Open terminal
tr: Terminali aç

en: Device mounted
tr: Aygıt bağlandı

en: {0.ui_label} mounted on {0.mount_paths[0]}
tr: {0.ui_label}, {0.mount_paths[0]} yolunda bağlandı

en: Device unmounted
tr: Aygıtın bağı kesildi

en: {0.ui_label} unmounted
tr: {0.ui_label} bağı kesildi

en: Device locked
tr: Aygıt kilitlendi

en: {0.device_presentation} locked
tr: {0.device_presentation} kilitlendi

en: Device unlocked
tr: Aygıtın kilidi açıldı

en: {0.device_presentation} unlocked
tr: {0.device_presentation} kilidi açıldı

en: Device added
tr: Aygıt eklendi

en: device appeared on {0.device_presentation}
tr: Aygıt {0.device_presentation} yolunda göründü

en: Device removed
tr: Aygıt kaldırıldı

en: device disappeared on {0.device_presentation}
tr: Aygıt {0.device_presentation} yolunda kayboldu

en: failed to {0} {1}:
    {2}
tr: {0} {1} başarısız oldu:
    {2}

en: failed to {0} device {1}.
tr: {0} aygıt {1} başarısız oldu.

en: Retry
tr: Yeniden dene

en: Job failed
tr: Görev başarısız oldu

en: Failed to show notification: {0}
tr: Bildirim gösterilemedi: {0}

en: Show password
tr: Parolayı göster

en: Open keyfile…
tr: Anahtar dosyasını aç…

en: Cache password
tr: Parolayı önbelleğe al

en: Open a keyfile to unlock the LUKS device
tr: LUKS aygıtının kilidini açmak için bir anahtar dosyası açın

en: Enter password for {0.ui_label_dialog}:
tr: {0.ui_label_dialog} için parolayı girin:

en: Unknown device attribute {!r} in format string: {!r}
tr: Biçim dizgesinde bilinmeyen aygıt özelliği {!r}: {!r}

en: Can't find file browser: {0!r}. You may want to change the value for the '-f' option.
tr: {0!r} dosya tarayıcısı bulunamıyor. '-f' seçeneğinin değerini değiştirmek isteyebilirsiniz.

en: Managed devices
tr: Yönetilen aygıtlar

en: Mount disc image
tr: Disk kalıbını bağla

en: Enable automounting
tr: Otomatik bağlamayı etkinleştir

en: Enable notifications
tr: Bildirimleri etkinleştir

en: Quit
tr: Çıkış

en: Open disc image
tr: Disk kalıbı aç

en: Open
tr: Aç

en: Cancel
tr: İptal

en: Invalid node!
tr: Geçersiz düğüm!

en: No external devices
tr: Harici aygıt yok

en: found device owning "{0}": "{1}"
tr: "{0}" sahibi aygıt bulundu: "{1}"

en: no device found owning "{0}"
tr: "{0}" sahibi aygıt bulunamadı

en: Daemon version: {0}
tr: Arka plan programı sürümü: {0}

en: Keyfile support: {0}
tr: Anahtar dosyası desteği: {0}
