udisks 2.9.0 - en to ca translation catalogue (382 entries)

en: Mount a filesystem
ca: Munta un sistema de fitxers

en: Authentication is required to mount the filesystem
ca: Es requereix autenticació per muntar el sistema de fitxers

en: Mount a filesystem on a system device
ca: Munta un sistema de fitxers en un dispositiu de sistema

en: Mount a filesystem from a device plugged into another seat
ca: Munta un sistema de fitxers des d'un dispositiu endollat a un altre assentament

en: Mount/unmount filesystems defined in the fstab file with the x-udisks-auth option
ca: Munta/desmunta els sistemes de fitxers que estan definits al fitxer fstab amb l'opció x-udisks-auth

en: Authentication is required to mount/unmount the filesystem
ca: Es requereix autenticació per muntar/desmuntar el sistema de fitxers

en: Unmount a device mounted by another user
ca: Desmunta un dispositiu muntat per un altre usuari

en: Authentication is required to unmount a filesystem mounted by another user
ca: Es requereix autenticació per desmuntar un dispositiu muntat per un altre usuari

en: Take ownership of a filesystem
ca: Agafa la propietat d'un sistema de fitxers

en: Authentication is required to take ownership of a filesystem.
ca: Es requereix autenticació per agafar la propietat d'un sistema de fitxers.

en: Unlock an encrypted device
ca: Desbloqueja un dispositiu xifrat

en: Authentication is required to unlock an encrypted device
ca: Es requereix autenticació per desbloquejar un dispositiu xifrat

en: Unlock an encrypted system device
ca: Desbloqueja un dispositiu xifrat de sistema

en: Unlock an encrypted device plugged into another seat
ca: Desmunta un dispositiu xifrat endollat a un altre assentament

en: Unlock an encrypted device specified in the crypttab file with the x-udisks-auth option
ca: Desbloqueja un dispositiu xifrat especificat al fitxer crypttab amb l'opció x-udisks-auth

en: Lock an encrypted device unlocked by another user
ca: Bloqueja un dispositiu xifrat desbloquejat per un altre usuari

en: Authentication is required to lock an encrypted device unlocked by another user
ca: Es requereix autenticació per bloquejar un dispositiu xifrat desbloquejat per un altre usuari

en: Change passphrase for an encrypted device
ca: Canvia la contrasenya per a un dispositiu xifrat

en: Authentication is required to change the passphrase for an encrypted device
ca: Es requereix autenticació per canviar la contrasenya per a un dispositiu xifrat

en: Manage loop devices
ca: Gestiona els dispositius de bucles

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * requests setting up a loop device.
en: Authentication is required to set up a loop device
ca: Es requereix autenticació per gestionar els dispositius de bucles

en: Delete loop devices
ca: Elimina els dispositius de bucles

en: Authentication is required to delete a loop device set up by another user
ca: Es requereix autenticació per eliminar un dispositiu de bucles configurat per un altre usuari

en: Modify loop devices
ca: Modifica els dispositius de bucles

en: Authentication is required to modify a loop device set up by another user
ca: Es requereix autenticació per modificar un dispositiu de bucles configurat per un altre usuari

en: Manage swapspace
ca: Gestiona l'àrea d'intercanvi

en: Authentication is required to manage swapspace
ca: Es requereix autenticació per gestionar l'àrea d'intercanvi

en: Manage RAID arrays
ca: Gestiona les matrius RAID

en: Authentication is required to manage RAID arrays
ca: Es requereix autenticació per gestionar les matrius RAID

en: Power off drive
ca: Apaga la unitat

en: Authentication is required to power off a drive
ca: Es requereix autenticació per apagar una unitat

en: Power off a system drive
ca: Apaga una unitat de sistema

en: Power off a drive attached to another seat
ca: Atura una unitat connectada a un altre assentament

en: Authentication is required to power off a drive plugged into another seat
ca: Es requereix autenticació per apagar una unitat endollada a un altre assentament

en: Eject media
ca: Expulsa el mitjà

en: Authentication is required to eject media
ca: Es requereix autenticació per expulsar el mitjà

en: Eject media from a system drive
ca: Expulsa el mitjà des d'una unitat de sistema

en: Eject media from a drive attached to another seat
ca: Expulsa un mitjà des d'una unitat connectada a un altre assentament

en: Authentication is required to eject media from a drive plugged into another seat
ca: Es requereix autenticació per expulsar un mitjà des d'una unitat endollada a un altre assentament

en: Modify a device
ca: Modifica un dispositiu

en: Authentication is required to modify a device
ca: Es requereix autenticació per modificar un dispositiu

en: Modify a system device
ca: Modifica un dispositiu de sistema

en: Authentication is required to modify a device plugged into another seat
ca: Es requereix autenticació per modificar una unitat endollada a un altre assentament

en: Rescan a device
ca: Reescaneja un dispositiu

en: Authentication is required to rescan a device
ca: Es requereix autenticació per reescanejar un dispositiu

en: Open a device
ca: Obre un dispositiu

en: Authentication is required to open a device
ca: Es requereix autenticació per obrir un dispositiu

en: Open a system device
ca: Obre un dispositiu de sistema

en: Modify system-wide configuration
ca: Modifica la configuració sistèmica

en: Authentication is required to modify system-wide configuration
ca: Es requereix autenticació per modificar la configuració sistèmica

en: Authentication is required to retrieve secrets from system-wide configuration
ca: Es requereix autenticació per recobrar els secrets de la configuració sistèmica

en: Modify drive settings
ca: Modifica els ajustos de la unitat

en: Authentication is required to modify drive settings
ca: Es requereix autenticació per modificar els ajustos de la unitat

en: Update SMART data
ca: Actualitza les dades del SMART

en: Authentication is required to update SMART data
ca: Es requereix autenticació per actualitzar les dades del SMART

en: Set SMART data from blob
ca: Estableix les dades SMART des de les notes

en: Authentication is required to set SMART data from blob
ca: Es requereix autenticació per establir les dades SMART des de les notes

en: Run SMART self-test
ca: Executa l'autocomprovació SMART

en: Authentication is required to run a SMART self-test
ca: Es requereix autenticació per executar l'autocomprovació SMART

en: Enable/Disable SMART
ca: Habilita/inhabilita el SMART

en: Authentication is required to enable/disable SMART
ca: Es requereix autenticació per habilitar/inhabilitar el SMART

en: Check power state
ca: Comprova el consum energètic

en: Authentication is required to check the power state
ca: Es requereix autenticació per comprovar el consum energètic

en: Send standby command
ca: Envia l'ordre de suspensió

en: Authentication is required to put a drive into standby mode
ca: Es requereix autenticació per ficar una unitat en mode de suspensió

en: Send standby command to a system drive
ca: Envia l'ordre de suspensió a una unitat de sistema

en: Send standby command to drive on other seat
ca: Envia l'ordre de suspensió a una unitat en un altre assentament

en: Securely erase a hard disk
ca: Esborra de forma segura un disc dur

en: Authentication is required to securely erase a hard disk
ca: Es requereix autenticació per esborrar de forma segura un disc dur

en: Cancel job
ca: Cancel·la el treball

note: Translators: Shown in authentication dialog when canceling a job.
en: Authentication is required to cancel a job
ca: Es requereix autenticació per cancel·lar un treball

en: Cancel job started by another user
ca: Cancel·la el treball iniciat per un altre usuari

en: Authentication is required to cancel a job started by another user
ca: Es requereix autenticació per cancel·lar un treball iniciat per un altre usuari

en: Manage Bcache
ca: Gestiona Bcache

en: Authentication is required to manage Bcache
ca: Es requereix autenticació per gestionar Bcache

en: Authentication is required to destroy bcache device.
ca: Es requereix autenticació per destruir un dispositiu  bcache.

en: Authentication is required to set mode of bcache device.
ca: Es requereix autenticació per establir el mode d'un dispositiu bcache.

en: Authentication is required to create bcache device.
ca: Es requereix autenticació per crear un dispositiu bcache.

en: Manage BTRFS
ca: Gestiona el BTRFS

en: Authentication is required to manage BTRFS
ca: Es requereix autenticació per gestionar el BTRFS

en: Authentication is required to change label for BTRFS volume
ca: Es requereix autenticació per canviar l'etiqueta per al volum BTRFS

en: Authentication is required to add the device to the volume
ca: Es requereix autenticació per afegir el dispositiu al volum

en: Authentication is required to create a new snapshot
ca: Es requereix autentificació per crear una nova instantània

en: Authentication is required to check and repair the volume
ca: Es requereix autentificació per comprovar i reparar el volum

en: Authentication is required to resize the volume
ca: Es requereix autentificació per al redimensionament del volum

en: Authentication is required to create a new volume
ca: Es requereix autentificació per crear un nou volum

en: Manage iSCSI
ca: Gestiona l'iSCSI

en: Authentication is required to manage iSCSI
ca: Es requereix autenticació per gestionar l'iSCSI

en: Authentication is required to perform iSCSI logout
ca: Es requereix autenticació per realitzar el tancament de la sessió iSCSI

en: Logout failed: %s
ca: Ha fallat el tancament de la sessió: %s

en: Authentication is required change iSCSI initiator name
ca: Es requereix autentificació per canviar el nom de l'iniciador iSCSI

en: Empty initiator name
ca: Nom buit de l'iniciador

en: Authentication is required to discover targets
ca: Es requereix autentificació per descobrir objectius

en: Discovery failed: %s
ca: Ha fallat el descobriment: %s

en: Authentication is required to discover firmware targets
ca: Es requereix autenticació per al descobriment dels objectius de microprogramari

en: Authentication is required to perform iSCSI login
ca: Es requereix autenticació per realitzar l'inici de la sessió iSCSI

en: Login failed: %s
ca: Ha fallat l'inici de sessió: %s

en: Manage LVM
ca: Gestiona el LVM

en: Authentication is required to manage LVM
ca: Es requereix autenticació per gestionar el LVM

en: Authentication is required to delete a logical volume
ca: Es requereix autenticació per eliminar un volum lògic

en: Authentication is required to rename a logical volume
ca: Es requereix autenticació per reanomenar un volum lògic

en: Authentication is required to resize a logical volume
ca: Es requereix autentificació per al redimensionament d'un volum lògic

en: Authentication is required to activate a logical volume
ca: Es requereix autenticació per activar un volum lògic

en: Authentication is required to deactivate a logical volume
ca: Es requereix autenticació per desactivar un volum lògic

en: Authentication is required to create a snapshot of a logical volume
ca: Es requereix autenticació per crear una instantània d'un volum lògic

en: LVMCache not enabled at compile time.
ca: LVMCache no es va habilitar en el moment de la complicació.

en: Authentication is required to convert logical volume to cache
ca: Es requereix autenticació per convertir el volum lògic a memòria cau.

en: Error converting volume: %s
ca: S'ha produït un error en la conversió: %s

en: Authentication is required to split cache pool LV off of a cache LV
ca: Es requereix autenticació per dividir l'agrupació de la memòria cau d'un volum lògic cau

en: Authentication is required to create a volume group
ca: Es requereix autenticació per crear un grup de volums

en: Authentication is required to delete a volume group
ca: Es requereix autenticació per eliminar un grup de volums

en: Authentication is required to rename a volume group
ca: Es requereix autenticació per reanomenar un grup de volums

en: Authentication is required to add a device to a volume group
ca: Es requereix autenticació per afegir un dispositiu a un grup de volums

en: Authentication is required to remove a device from a volume group
ca: Es requereix autenticació per treure un dispositiu d'un grup de volums

en: Authentication is required to empty a device in a volume group
ca: Es requereix autenticació per buidar un dispositiu en un grup de volums

en: Authentication is required to create a logical volume
ca: Es requereix autenticació per crear un volum lògic

en: Authentication is required to create a thin volume
ca: Es requereix autenticació per crear un volum de disgregats

en: Authentication is required to create a thin pool volume
ca: Es requereix autenticació per crear un volum d'agrupació de disgregats

en: Manage disk drive LED
ca: Gestiona el LED del disc dur

en: Authentication is required to manage disk drive LED
ca: Es requereix autenticació per gestionar el LED del disc dur

en: Manage zRAM
ca: Gestiona el zRAM

en: Authentication is required to manage zRAM
ca: Es requereix autenticació per gestionar zRAM

en: Authentication is required to add zRAM kernel module
ca: Es requereix autenticació per afegir el mòdul del kernel zRAM

en: Authentication is required to remove zRAM kernel module
ca: Es requereix autenticació per treure el mòdul del kernel zRAM

en: Authentication is required to enable zRAM device
ca: Es requereix autenticació per habilitar el dispositiu zRAM

en: Authentication is required to disable zRAM device
ca: Es requereix autenticació per inhabilitar el dispositiu zRAM

note: Translators: This is shown in an authentcation dialog when * the user is editing settings that involve system-level * passwords and secrets
en: Authentication is required to read system-level secrets
ca: Es requereix autenticació per llegir els secrets a escala sistemàtica

note: Translators: shown in authentication dialog - do not translate /etc/fstab
en: Authentication is required to add an entry to the /etc/fstab file
ca: Es requereix autenticació per afegir una entrada al fitxer /etc/fstab

note: Translators: shown in authentication dialog - do not tranlsate /etc/crypttab
en: Authentication is required to add an entry to the /etc/crypttab file
ca: Es requereix autenticació per afegir una entrada al fitxer /etc/crypttab

note: Translators: shown in authentication dialog - do not translate /etc/fstab
en: Authentication is required to remove an entry from /etc/fstab file
ca: Es requereix autenticació per treure una entrada del fitxer /etc/fstab

note: Translators: shown in authentication dialog - do not translate /etc/crypttab
en: Authentication is required to remove an entry from the /etc/crypttab file
ca: Es requereix autenticació per treure una entrada del fitxer /etc/crypttab

note: Translators: shown in authentication dialog - do not translate /etc/fstab
en: Authentication is required to modify the /etc/fstab file
ca: Es requereix autenticació per modificar el fitxer /etc/fstab

note: Translators: shown in authentication dialog - do not translate /etc/crypttab
en: Authentication is required to modify the /etc/crypttab file
ca: Es requereix autenticació per modificar el fitxer /etc/crypttab

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * requests erasing a hard disk using the SECURE ERASE UNIT * command. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and * will be replaced by the name of the drive/device in question * requests erasing a hard disk using the SECURE ERASE U
en: Authentication is required to perform a secure erase of $(drive)
ca: Es requereix autenticació per realitzar un esborrament segur de $(drive)

note: Translators: Shown in authentication dialog when formatting a * device. This includes both creating a filesystem or partition * table. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and will * be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to format $(drive)
ca: Es requereix autenticació per formatar $(drive)

en: Authentication is required to modify the system configuration
ca: Es requereix autenticació per modificar la configuració del sistema

note: Translators: Shown in authentication dialog when creating a * disk image file. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and will * be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to open $(drive) for reading
ca: Es requereix autenticació per obrir $(drive) per a la lectura

note: Translators: Shown in authentication dialog when restoring * from a disk image file. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and will * be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to open $(drive) for writing
ca: Es requereix autenticació per obrir $(drive) per a l'escriptura

note: Translators: Shown in authentication dialog when an application * wants to benchmark a device. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and will * be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to open $(drive) for benchmarking
ca: Es requereix autenticació per obrir $(drive) per a la prova de rendiment

note: Translators: Shown in authentication dialog when an application * wants to benchmark a device. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and will * be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to open $(drive).
ca: Es requereix autenticació per obrir $(drive).

note: Translators: Shown in authentication dialog when an application * wants to rescan a device. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and will * be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to rescan $(drive)
ca: Es requereix autenticació per reescanejar $(drive)

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * requests ejecting media from a drive. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and * will be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to eject $(drive)
ca: Es requereix autenticació per expulsar $(drive)

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * changes settings for a drive. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and will be * replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to configure settings for $(drive)
ca: Es requereix autenticació per configurar els ajustos per a $(drive)

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * requests ejecting media from a drive. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and * will be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to power off $(drive)
ca: Es requereix autenticació per aturar $(drive)

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * refreshes SMART data from a disk. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and * will be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to update SMART data from $(drive)
ca: Es requereix autenticació per actualitzar les dades SMART de $(drive)

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * tries to simulate SMART data from a libatasmart blob. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and * will be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to set SMART data from a blob on $(drive)
ca: Es requereix autenticació per establir les dades SMART des de les notes en $(drive)

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * aborts a running SMART self-test. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and * will be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to abort a SMART self-test on $(drive)
ca: Es requereix autenticació per avortar l'autocomprovació SMART en $(drive)

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * initiates a SMART self-test. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and * will be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to start a SMART self-test on $(drive)
ca: Es requereix autenticació per iniciar l'autocomprovació SMART en $(drive)

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * requests the power state of a drive. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and * will be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to check power state for $(drive)
ca: Es requereix autenticació per comprovar el consum energètic per $(drive)

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * tries to wake up a drive from standby mode or tries to put a drive into * standby mode. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and * will be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to wake up $(drive) from standby mode
ca: Es requereix autenticació per despertar $(drive) del mode de suspensió

en: Authentication is required to put $(drive) in standby mode
ca: Es requereix autenticació per ficar $(drive) en mode de suspensió

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * requests enabling SMART on a disk. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and * will be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to enable SMART on $(drive)
ca: Es requereix autenticació per habilitar SMART en $(drive)

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * requests enabling SMART on a disk. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and * will be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to disable SMART on $(drive)
ca: Es requereix autenticació per inhabilitar SMART en $(drive)

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * requests unlocking an encrypted device. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and * will be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to unlock the encrypted device $(drive)
ca: Es requereix autenticació per desbloquejar el dispositiu xifrat $(drive)

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * requests locking an encrypted device that was previously. * unlocked by another user. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and * will be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to lock the encrypted device $(drive) unlocked by another user
ca: Es requereix autenticació per desbloquejar el dispositiu xifrat $(drive) bloquejat per un altre usuari

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * requests mounting a filesystem. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and * will be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to mount $(drive)
ca: Es requereix autenticació per muntar $(drive)

note: Translators: Shown in authentication dialog when the * user requests mounting a filesystem that is in * /etc/fstab file with the x-udisks-auth option. * * Do not translate $(drive), it's a * placeholder and will be replaced by the name of * the drive/device in question * Do not translate /etc/fstab
en: Authentication is required to mount $(drive) referenced in the /etc/fstab file
ca: Es requereix autenticació per muntar $(drive) referenciant en el fitxer /etc/fstab

note: Translators: Shown in authentication dialog when the * user requests unmounting a filesystem that is in * /etc/fstab file with the x-udisks-auth option. * * Do not translate $(drive), it's a * placeholder and will be replaced by the name of * the drive/device in question * Do not translate /etc/fsta
en: Authentication is required to unmount $(drive) referenced in the /etc/fstab file
ca: Es requereix autenticació per desmuntar $(drive) referenciant en el fitxer /etc/fstab

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * requests unmounting a filesystem previously mounted by * another user. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and * will be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to unmount $(drive) mounted by another user
ca: Es requereix autenticació per desmuntar $(drive) muntat per un altre usuari

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * requests changing the filesystem label. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and * will be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to change the filesystem label on $(drive)
ca: Es requereix autenticació per canviar l'etiqueta del sistema de fitxers en $(drive)

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * requests resizing the filesystem. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and * will be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to resize the filesystem on $(drive)
ca: Es requereix autenticació per canviar la mida del sistema de fitxers en $(drive)

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * requests resizing the filesystem. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and * will be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to repair the filesystem on $(drive)
ca: Es requereix autenticació per reparar el sistema de fitxers en $(drive)

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * requests resizing the filesystem. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and * will be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to check the filesystem on $(drive)
ca: Es requereix autenticació per comprovar el sistema de fitxers en $(drive)

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * requests taking ownership of the filesystem. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and * will be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to change ownership of the filesystem on $(drive)
ca: Es requereix autenticació per canviar el propietari del sistema de fitxers en $(drive)

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * requests deleting a loop device previously set up by * another user. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and * will be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to delete the loop device $(drive)
ca: Es requereix autenticació per eliminar el dispositiu de bucles $(drive)

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * requests changing autoclear on a loop device set up by * another user. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and * will be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to modify the loop device $(drive)
ca: Es requereix autenticació per modificar el dispositiu de bucles $(drive)

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * attempts to start a RAID Array. TODO: variables
en: Authentication is required to create a RAID array
ca: Es requereix autenticació per crear la matriu RAID

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * attempts to start a RAID Array. TODO: variables
en: Authentication is required to start a RAID array
ca: Es requereix autenticació per iniciar la matriu RAID

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * attempts to stop a RAID Array. TODO: variables
en: Authentication is required to stop a RAID array
ca: Es requereix autenticació per aturar la matriu RAID

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * attempts to remove a device from a RAID Array. TODO: variables
en: Authentication is required to remove a device from a RAID array
ca: Es requereix autenticació per eliminar un dispositiu de la matriu RAID

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * attempts to add a device to a RAID Array. TODO: variables
en: Authentication is required to add a device to a RAID array
ca: Es requereix autenticació per afegir un dispositiu a la matriu RAID

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * attempts to change whether it has a write-intent bitmap TODO: variables
en: Authentication is required to configure the write-intent bitmap on a RAID array
ca: Es requereix autenticació per configurar el mapa de bits de la intenció d'escriptura en una matriu RAID

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * attempts to start/stop data scrubbing operations TODO: variables
en: Authentication is required to start/stop data scrubbing of a RAID array
ca: Es requereix autenticació per iniciar/aturar el tractament de neteja de les dades d'una matriu RAID

en: Authentication is required to delete a RAID array
ca: Es requereix autenticació per eliminar una matriu RAID

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * requests modifying a partition (changing type, flags, name etc.). * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and * will be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to modify the partition on device $(drive)
ca: Es requereix autenticació per modificar la partició en el dispositiu $(drive)

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * requests creating a new partition. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and * will be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to create a partition on $(drive)
ca: Es requereix autenticació per crear una partició en $(drive)

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * requests activating a swap device. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and * will be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to activate swapspace on $(drive)
ca: Es requereix autenticació per activar l'àrea d'intercanvi a $(drive)

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * requests deactivating a swap device. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and * will be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to deactivate swapspace on $(drive)
ca: Es requereix autenticació per desactivar l'àrea d'intercanvi a $(drive)

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * requests setting label of a swap device. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and * will be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to set swapspace label on $(drive)
ca: Es requereix autenticació per establir l'etiqueta swapspace a $(drive)

[ctx: dos-part-flag]
note: Translators: Corresponds to the DOS/Master-Boot-Record "bootable" flag for a partition
en: Bootable
ca: Arrencada

[ctx: gpt-part-flag]
note: Translators: Corresponds to the GPT "system" flag for a partition, * see http://en.wikipedia.org/wiki/GUID_Partition_Table
en: System
ca: Sistema

[ctx: gpt-part-flag]
note: Translators: Corresponds to the GPT "legacy bios bootable" flag for a partition, * see http://en.wikipedia.org/wiki/GUID_Partition_Table
en: Legacy BIOS Bootable
ca: Llegat del BIOS d'arrencada

[ctx: gpt-part-flag]
note: Translators: Corresponds to the GPT "read-only" flag for a partition, * see http://en.wikipedia.org/wiki/GUID_Partition_Table
en: Read-only
ca: Només lectura

[ctx: gpt-part-flag]
note: Translators: Corresponds to the GPT "hidden" flag for a partition, * see http://en.wikipedia.org/wiki/GUID_Partition_Table
en: Hidden
ca: Oculta

[ctx: gpt-part-flag]
note: Translators: Corresponds to the GPT "no automount" flag for a partition, * see http://en.wikipedia.org/wiki/GUID_Partition_Table
en: No Automount
ca: Sense automuntatge

[ctx: partition-info]
note: Translators: The Partition info when unknown
en: Unknown
ca: Desconeguda

[ctx: media]
note: Translators: This word is used to describe the media inserted into a device
en: SD High Capacity
ca: SD d'alta capacitat

[ctx: media]
note: Translators: This word is used to describe the media inserted into a device
en: Floppy
ca: Disquet

[ctx: fs-type]
en: FAT (12-bit version)
ca: FAT (versió de 12 bits)

[ctx: fs-type]
en: FAT (16-bit version)
ca: FAT (versió de 16 bits)

[ctx: fs-type]
en: FAT (32-bit version)
ca: FAT (versió de 32 bits)

[ctx: fs-type]
en: FAT (version %s)
ca: FAT (versió %s)

[ctx: fs-type]
en: NTFS (version %s)
ca: NTFS (versió %s)

[ctx: fs-type]
en: Ext2 (version %s)
ca: Ext2 (versió %s)

[ctx: fs-type]
en: Ext3 (version %s)
ca: Ext3 (versió %s)

[ctx: fs-type]
en: Ext4 (version %s)
ca: Ext4 (versió %s)

[ctx: fs-type]
en: Journal for Ext (version %s)
ca: Registre per diari per ext (versió %s)

[ctx: fs-type]
en: Journal for Ext
ca: Registre per diari per ext

[ctx: fs-type]
en: XFS (version %s)
ca: XFS (versió %s)

[ctx: fs-type]
en: ISO 9660 (version %s)
ca: ISO 9660 (versió %s)

[ctx: fs-type]
en: UDF (version %s)
ca: UDF (versió %s)

[ctx: fs-type]
en: exFAT (version %s)
ca: exFAT (versió %s)

[ctx: fs-type]
en: Swap (version %s)
ca: Intercanvi (versió %s)

[ctx: fs-type]
en: Swap
ca: Intercanvi

[ctx: fs-type]
en: LVM2 Physical Volume (%s)
ca: Volum físic LVM2 (%s)

[ctx: fs-type]
en: LVM2 PV
ca: Volum físic LVM2

[ctx: fs-type]
en: LVM2 Physical Volume
ca: Volum físic LVM2

[ctx: fs-type]
en: Linux RAID Member (version %s)
ca: Membre del RAID de Linux (versió %s)

[ctx: fs-type]
en: Linux RAID Member
ca: Membre del RAID de Linux

[ctx: fs-type]
en: ZFS Device (ZPool version %s)
ca: Dispositiu ZFS (versió %s de ZPool)

[ctx: fs-type]
en: ZFS Device
ca: Dispositiu ZFS

[ctx: fs-type]
en: Intel Rapid Storage Technology enterprise RAID Member (version %s)
ca: Membre del RAID Rapid Storage Technology enterprise d'Intel (versió %s)

[ctx: fs-type]
en: Intel RSTe RAID Member (%s)
ca: Membre del RAID RSTe d'Intel (%s)

[ctx: fs-type]
en: Intel Rapid Storage Technology enterprise RAID Member
ca: Membre del RAID Rapid Storage Technology enterprise d'Intel

[ctx: fs-type]
en: Intel RSTe RAID Member
ca: Membre del RAID RSTe d'Intel

[ctx: fs-type]
en: LUKS Encryption (version %s)
ca: Xifratge de LUKS (versió %s)

[ctx: fs-type]
en: LUKS Encryption
ca: Xifratge de LUKS

[ctx: fs-type]
en: VMFS (version %s)
ca: VMFS (versió %s)

[ctx: fs-type]
en: VMFS Volume Member (version %s)
ca: Membre del volum VMFS (versió %s)

[ctx: fs-type]
en: VMFS Member (v%s)
ca: Membre del VMFS (v%s)

[ctx: fs-type]
en: VMFS Volume Member
ca: Membre del volum VMFS

[ctx: fs-type]
en: VMFS Member
ca: Membre del VMFS

[ctx: fs-type]
note: Translators: Shown for unknown filesystem types. * First %s is the raw filesystem type obtained from udev, second %s is version.
en: Unknown (%s %s)
ca: Desconegut (%s %s)

[ctx: fs-type]
note: Translators: Shown for unknown filesystem types. * First %s is the raw filesystem type obtained from udev.
en: Unknown (%s)
ca: Desconegut (%s)

[ctx: fs-type]
note: Translators: Shown for unknown filesystem types.
en: Unknown
ca: Desconegut

note: Translators: name of partition table format
en: Master Boot Record
ca: Registre d'inici mestre

note: Translators: name of partition table format
en: GUID Partition Table
ca: Taula de partició GUID

note: Translators: name of partition table format
en: Apple Partition Map
ca: Mapa de particions d'Apple

[ctx: partition-subtype]
note: Translators: name of partition table format
en: Generic
ca: Genèric

[ctx: partition-subtype]
en: Other
ca: Altres

[ctx: part-type]
note: see http://en.wikipedia.org/wiki/GUID_Partition_Table Not associated with any OS
en: MBR Partition Scheme
ca: Esquema de particions MBR

[ctx: part-type]
en: EFI System
ca: Sistema EFI

[ctx: part-type]
en: BIOS Boot
ca: Arrencada BIOS

[ctx: part-type]
note: Extended Boot Partition, see http://www.freedesktop.org/wiki/Specifications/BootLoaderSpec/
en: Extended Boot Partition
ca: Partició d'arrencada estesa

[ctx: part-type]
note: Discoverable Linux Partitions, see http://www.freedesktop.org/wiki/Specifications/DiscoverablePartitionsSpec
en: Linux Root Partition (x86)
ca: Partició arrel de Linux (x86)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Partition (x86_64)
ca: Partició arrel de Linux (x86_64)

[ctx: part-type]
en: Linux Home Partition
ca: Partició del directori d'inici de Linux

[ctx: part-type]
en: Linux Server Data Partition
ca: Partició de dades del servidor de Linux

[ctx: part-type]
note: Linux
en: Linux Swap
ca: Intercanvi de Linux

[ctx: part-type]
en: Linux Filesystem
ca: Sistema de fitxers de Linux

[ctx: part-type]
en: Linux RAID
ca: RAID de Linux

[ctx: part-type]
en: Linux LVM
ca: LVM de Linux

[ctx: part-type]
en: Linux Reserved
ca: Reserva de Linux

[ctx: part-type]
note: Microsoft
en: Basic Data
ca: Dades bàsiques

[ctx: part-type]
en: Microsoft Reserved
ca: Reserva de Microsoft

[ctx: part-type]
en: Microsoft LDM metadata
ca: Metadades LDM de Microsoft

[ctx: part-type]
en: Microsoft LDM data
ca: Dades LDM de Microsoft

[ctx: part-type]
en: Microsoft Windows Recovery Environment
ca: Entorn de recuperació de Microsoft Windows

[ctx: part-type]
note: Apple OS X
en: Apple HFS/HFS+
ca: HFS/HFS+ d'Apple

[ctx: part-type]
note: see http://developer.apple.com/documentation/mac/devices/devices-126.html *     http://lists.apple.com/archives/Darwin-drivers/2003/May/msg00021.html
en: Apple UFS
ca: UFS d'Apple

[ctx: part-type]
en: Apple ZFS
ca: ZFS d'Apple

[ctx: part-type]
note: same as ZFS
en: Apple RAID
ca: RAID d'Apple

[ctx: part-type]
en: Apple RAID (offline)
ca: RAID d'Apple (sense connexió)

[ctx: part-type]
en: Apple Boot
ca: Arrencada d'Apple

[ctx: part-type]
en: Apple Label
ca: Etiqueta d'Apple

[ctx: part-type]
en: Apple TV Recovery
ca: Recuperació de l'Apple TV

[ctx: part-type]
en: Apple Core Storage
ca: Core Storage d'Apple

[ctx: part-type]
note: HP-UX
en: HP-UX Data
ca: Dades de HP-UX

[ctx: part-type]
en: HP-UX Service
ca: Servei de HP-UX

[ctx: part-type]
note: FreeBSD
en: FreeBSD Boot
ca: Arrencada de FreeBSD

[ctx: part-type]
en: FreeBSD Data
ca: Dades de FreeBSD

[ctx: part-type]
en: FreeBSD Swap
ca: Intercanvi de FreeBSD

[ctx: part-type]
en: FreeBSD UFS
ca: UFS de FreeBSD

[ctx: part-type]
en: FreeBSD Vinum
ca: Vinum de FreeBSD

[ctx: part-type]
en: FreeBSD ZFS
ca: ZFS de FreeBSD

[ctx: part-type]
note: Solaris
en: Solaris Boot
ca: Arrencada de Solaris

[ctx: part-type]
en: Solaris Root
ca: Arrel de Solaris

[ctx: part-type]
en: Solaris Swap
ca: Intercanvi de Solaris

[ctx: part-type]
en: Solaris Backup
ca: Còpia de seguretat de Solaris

[ctx: part-type]
en: Solaris /usr
ca: /usr de Solaris

[ctx: part-type]
note: same as ZFS
en: Solaris /var
ca: /var de Solaris

[ctx: part-type]
en: Solaris /home
ca: /home de Solaris

[ctx: part-type]
en: Solaris Alternate Sector
ca: Sector d'alternació de Solaris

[ctx: part-type]
en: Solaris Reserved
ca: Reserva de Solaris

[ctx: part-type]
en: Solaris Reserved (2)
ca: Reserva de Solaris (2)

[ctx: part-type]
en: Solaris Reserved (3)
ca: Reserva de Solaris (3)

[ctx: part-type]
en: Solaris Reserved (4)
ca: Reserva de Solaris (4)

[ctx: part-type]
en: Solaris Reserved (5)
ca: Reserva de Solaris (5)

[ctx: part-type]
note: NetBSD
en: NetBSD Swap
ca: Intercanvi de NetBSD

[ctx: part-type]
en: NetBSD FFS
ca: FFS de NetBSD

[ctx: part-type]
en: NetBSD LFS
ca: LFS de NetBSD

[ctx: part-type]
en: NetBSD RAID
ca: RAID de NetBSD

[ctx: part-type]
en: NetBSD Concatenated
ca: Concatenació de NetBSD

[ctx: part-type]
en: NetBSD Encrypted
ca: Xifrada de NetBSD

[ctx: part-type]
note: VMWare, see http://blogs.vmware.com/vsphere/2011/08/vsphere-50-storage- features-part-7-gpt.html
en: VMWare VMFS
ca: VMFS de VMWare

[ctx: part-type]
en: VMWare vmkcore
ca: Vmkcore de VMWare

[ctx: part-type]
note: ChromeOS, see http://www.chromium.org/chromium-os/chromiumos-design- docs/disk-format
en: ChromeOS Firmware
ca: Microprogramari de ChromeOS

[ctx: part-type]
en: ChromeOS Kernel
ca: Kernel de ChromeOS

[ctx: part-type]
en: ChromeOS Root Filesystem
ca: Sistema de fitxers arrel de ChromeOS

[ctx: part-type]
en: ChromeOS Reserved
ca: Reserva de ChromeOS

[ctx: part-type]
note: Intel Partition Types FFS = Fast Flash Standby, aka Intel Rapid start http://downloadmirror.intel.com/22647/eng/Intel%20Rapid%20Start%20Technology%20Deployment%20Guide%20v1.0.pdf
en: Intel FFS Reserved
ca: Reserva de FFS d'Intel

[ctx: part-type]
en: Apple HFS/HFS
ca: HFS/HFS d'Apple

[ctx: part-type]
en: Apple Partition Map
ca: Mapa de particions d'Apple

[ctx: part-type]
en: Unused
ca: Sense utilitzar

[ctx: part-type]
en: Empty
ca: Buida

[ctx: part-type]
en: Driver
ca: Controlador

[ctx: part-type]
en: Driver 4.3
ca: Controlador 4.3

[ctx: part-type]
en: ProDOS file system
ca: Sistema de fitxers ProDOS

[ctx: part-type]
note: see http://www.win.tue.nl/~aeb/partitions/partition_types-1.html
en: Extended
ca: Estesa

[ctx: part-type]
en: EFI GPT
ca: GPT de l'EFI

[ctx: part-type]
en: Linux swap
ca: Intercanvi de Linux

[ctx: part-type]
en: Linux Extended
ca: Estesa de linux

[ctx: part-type]
en: Linux RAID auto
ca: RAID automàtic de Linux

[ctx: part-type]
en: FAT16 <32M
ca: FAT16 < 32 M

[ctx: part-type]
en: W95 FAT32
ca: FAT32 de W95

[ctx: part-type]
en: W95 FAT32 (LBA)
ca: FAT32 de W95 (LBA)

[ctx: part-type]
en: W95 FAT16 (LBA)
ca: FAT16 de W95 (LBA)

[ctx: part-type]
en: Hidden FAT12
ca: FAT12 oculta

[ctx: part-type]
en: Hidden FAT16 <32M
ca: FAT16 oculta < 32 M

[ctx: part-type]
en: Hidden FAT16
ca: FAT16 oculta

[ctx: part-type]
en: Hidden HPFS/NTFS
ca: HPFS/NTFS oculta

[ctx: part-type]
en: Hidden W95 FAT32
ca: FAT32 de W95 oculta

[ctx: part-type]
en: Hidden W95 FAT32 (LBA)
ca: FAT32 de W95 oculta (LBA)

[ctx: part-type]
en: Hidden W95 FAT16 (LBA)
ca: FAT16 de W95 oculta (LBA)

[ctx: part-type]
en: Compaq diagnostics
ca: Diagnòstics de Compaq

[ctx: part-type]
en: Solaris boot
ca: Arrencada de Solaris

[ctx: part-type]
en: BeOS BFS
ca: BFS de BeOS

[ctx: part-type]
en: SkyOS SkyFS
ca: SkyFS de SkyOS

[ctx: job]
en: SMART self-test
ca: Autocomprovació SMART

[ctx: job]
en: Ejecting Medium
ca: S'expulsa el mitjà

[ctx: job]
en: Unlocking Device
ca: Es desbloqueja el dispositiu

[ctx: job]
en: Locking Device
ca: Es bloqueja el dispositiu

[ctx: job]
en: Modifying Encrypted Device
ca: Es modifica el dispositiu xifrat

[ctx: job]
en: Starting Swap Device
ca: S'inicia el dispositiu d'intercanvi

[ctx: job]
en: Stopping Swap Device
ca: S'atura el dispositiu d'intercanvi

[ctx: job]
en: Modifying Swap Device
ca: Es modifica el dispositiu d'intercanvi

[ctx: job]
en: Checking Filesystem
ca: Comprovació del sistema de fitxers

[ctx: job]
en: Mounting Filesystem
ca: Es munta el sistema de fitxers

[ctx: job]
en: Unmounting Filesystem
ca: Es desmunta el sistema de fitxers

[ctx: job]
en: Modifying Filesystem
ca: Es modifica el sistema de fitxers

[ctx: job]
en: Repairing Filesystem
ca: Es repara el sistema de fitxers

[ctx: job]
en: Resizing Filesystem
ca: Canvi de mida del sistema de fitxers

[ctx: job]
en: Erasing Device
ca: S'esborra el dispositiu

[ctx: job]
en: Creating Filesystem
ca: Es crea el sistema de fitxers

[ctx: job]
en: Setting Up Loop Device
ca: Es prepara el dispositiu de bucles

[ctx: job]
en: Modifying Partition
ca: Es modifica la partició

[ctx: job]
en: Deleting Partition
ca: Se suprimeix la partició

[ctx: job]
en: Creating Partition
ca: Es crea la partició

[ctx: job]
en: Cleaning Up
ca: Es fa neteja

[ctx: job]
en: ATA Secure Erase
ca: Eliminació segura d'ATA

[ctx: job]
en: ATA Enhanced Secure Erase
ca: Eliminació segura millorada d'ATA

[ctx: job]
en: Stopping RAID Array
ca: S'atura la matriu RAID

[ctx: job]
en: Starting RAID Array
ca: S'inicia la matriu RAID

[ctx: job]
en: Marking Device as Faulty
ca: S'està marcant el dispositiu com a defectuós

[ctx: job]
en: Removing Device from Array
ca: S'elimina el dispositiu de la matriu

[ctx: job]
en: Adding Device to Array
ca: S'afegeix el dispositiu a la matriu

[ctx: job]
en: Setting Write-Intent Bitmap
ca: S'està establit el mapa de bits de la intenció d'escriptura

[ctx: job]
en: Creating RAID Array
ca: Es crea la matriu RAID

[ctx: unknown-job]
en: Unknown (%s)
ca: Desconegut (%s)

[ctx: media-type]
note: Translators: 'Thumb' here refers to "USB thumb drive", see http://en.wikipedia.org/wiki/Thumb_drive
en: Thumb
ca: Llapis USB

[ctx: media-type]
en: Floppy
ca: Disquet

en: %s Block Device
ca: Dispositiu de blocs %s

en: Block Device
ca: Dispositiu de blocs

[ctx: part-block]
note: Translators: Used to describe a partition of a block device. *              The %u is the partition number. *              The %s is the description for the block device (e.g. "5 GB Block Device").
en: Partition %u of %s
ca: Partició %u de %s

en: %s Loop Device
ca: Dispositiu de bucles %s

en: Loop Device
ca: Dispositiu de bucles

[ctx: part-loop]
note: Translators: Used to describe a partition of a loop device. *              The %u is the partition number. *              The %s is the description for the loop device (e.g. "5 GB Loop Device").
en: Partition %u of %s
ca: Partició %u de %s

[ctx: mdraid-desc]
en: RAID-0 Array
ca: Matriu RAID-0

[ctx: mdraid-desc]
en: RAID-1 Array
ca: Matriu RAID-1

[ctx: mdraid-desc]
en: RAID-4 Array
ca: Matriu RAID-4

[ctx: mdraid-desc]
en: RAID-5 Array
ca: Matriu RAID-5

[ctx: mdraid-desc]
en: RAID-6 Array
ca: Matriu RAID-6

[ctx: mdraid-desc]
en: RAID-10 Array
ca: Matriu RAID-10

[ctx: mdraid-desc]
en: RAID Array
ca: Matriu RAID

[ctx: part-raid]
note: Translators: Used to describe a partition of a RAID Array. *              The %u is the partition number. *              The %s is the description for the drive (e.g. "2 TB RAID-5").
en: Partition %u of %s
ca: Partició %u de %s

[ctx: drive-with-fixed-media]
note: Translators: Used to describe drive without removable media. The %s is the type, e.g. 'Thumb'
en: %s Drive
ca: Unitat %s

[ctx: drive-with-generic-media]
note: Translators: Used to describe generic media. The %s is the type, e.g. 'Zip' or 'Floppy'
en: %s Disk
ca: Disc %s

[ctx: flash-media]
note: Translators: Used to describe flash media. The %s is the type, e.g. 'SD' or 'CompactFlash'
en: %s Card
ca: Targeta %s

[ctx: optical-media]
note: Translators: Used to describe optical discs. The %s is the type, e.g. 'CD-R' or 'DVD-ROM'
en: %s Disc
ca: Disc %s

[ctx: drive-with-size]
note: Translators: Used to describe a drive. The %s is the size, e.g. '20 GB'
en: %s Drive
ca: Unitat de %s

[ctx: generic-drive]
note: Translators: Used to describe a drive we know very little about (removable media or size not known)
en: Drive
ca: Unitat

[ctx: disk-non-rotational]
note: Translators: Used to describe a non-rotating drive (rotation rate either unknown * or it's a solid-state drive). The %s is the size, e.g. '20 GB'.
en: %s Disk
ca: Disc de %s

[ctx: disk-non-rotational]
note: Translators: Used to describe a non-rotating drive (rotation rate either unknown * or it's a solid-state drive). The drive is either using removable media or its * size not known.
en: Disk
ca: Disc

[ctx: disk-hdd]
note: Translators: Used to describe a hard-disk drive (HDD). The %s is the size, e.g. '20 GB'.
en: %s Hard Disk
ca: Disc dur de %s

[ctx: disk-hdd]
note: Translators: Used to describe a hard-disk drive (HDD) (removable media or size not known)
en: Hard Disk
ca: Disc dur

[ctx: drive-card-reader]
note: Translators: Used to describe a card reader. The %s is the card type e.g. 'CompactFlash'.
en: %s Card Reader
ca: Lector de targetes %s

[ctx: drive-with-size-and-type]
note: Translators: Used to describe drive. The first %s is the size e.g. '20 GB' and the * second %s is the drive type e.g. 'Thumb'.
en: %s %s Drive
ca: Unitat de %s %s

[ctx: drive-with-type]
note: Translators: Used to describe drive. The first %s is the drive type e.g. 'Thumb'.
en: %s Drive
ca: Unitat %s

[ctx: optical-media]
note: Translators: String used for a blank disc. The %s is the disc type e.g. "CD-RW Disc"
en: Blank %s
ca: %s verge

[ctx: optical-media]
note: Translators: String used for a mixed disc. The %s is the disc type e.g. "CD-ROM Disc"
en: Mixed %s
ca: %s mixt

[ctx: optical-media]
note: Translators: String used for an audio disc. The %s is the disc type e.g. "CD-ROM Disc"
en: Audio %s
ca: %s d'àudio

[ctx: part-drive]
note: Translators: Used to describe a partition of a drive. *              The %u is the partition number. *              The %s is the description for the drive (e.g. "2 GB Thumb Drive").
en: Partition %u of %s
ca: Partició %u de %s
