udisks 2.9.0 - en to ia translation catalogue (100 entries)

en: Mount a filesystem
ia: Montar un systema de files

en: Authentication is required to mount the filesystem
ia: Authentication es necessari pro montar le systema de files

en: Mount a filesystem on a system device
ia: Montar un systema de files sur un dispositivo de systema

en: Mount a filesystem from a device plugged into another seat
ia: Montar un systema de files ab un dispositivo connectite a un altere sedia

en: Mount/unmount filesystems defined in the fstab file with the x-udisks-auth option
ia: Montar/dismontar systemas de files definite in le file fstab con le option x-udisks-auth

en: Authentication is required to mount/unmount the filesystem
ia: Authentication es necessari pro montar/dismontar le systema de files

en: Unmount a device mounted by another user
ia: Dismontar un dispositivo montate per un altere usator

en: Authentication is required to unmount a filesystem mounted by another user
ia: Authentication es necessari pro dismontar un systema de files montate per un altere usator

en: Unlock an encrypted device
ia: Disblocar un dispositivo cryptate

en: Authentication is required to unlock an encrypted device
ia: Authentication es necessari pro disblocar un dispositivo cryptate

en: Unlock an encrypted system device
ia: Disblocar un dispositivo de systema cryptate

en: Unlock an encrypted device plugged into another seat
ia: Disblocar un dispositivo cryptate connectite a un altere sedia

en: Unlock an encrypted device specified in the crypttab file with the x-udisks-auth option
ia: Disblocar un dispositivo cryptate specificate in le file crypttab con le option x-udisks-auth

en: Lock an encrypted device unlocked by another user
ia: Blocar un dispositivo cryptate disblocate per un altere usator

en: Authentication is required to lock an encrypted device unlocked by another user
ia: Authentication es necessari pro blocar un dispositivo cryptate disblocate per un altere usator

en: Change passphrase for an encrypted device
ia: Cambiar le contrasigno de un dispositivo cryptate

en: Authentication is required to change the passphrase for an encrypted device
ia: Authentication es necessari pro cambiar le contrasigno de un dispositivo cryptate

en: Manage loop devices
ia: Gerer dispositivos de bucla

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * requests setting up a loop device.
en: Authentication is required to set up a loop device
ia: Authentication es necessari pro crear un dispositivo de bucla

en: Authentication is required to delete a loop device set up by another user
ia: Authentication es necessari pro deler un dispositivo de bucla create per un altere usator

en: Manage swapspace
ia: Gerer spatio de intercambio

en: Authentication is required to manage swapspace
ia: Authentication es necessari pro gerer le spatio de intercambio

en: Eject media
ia: Ejectar supporto

en: Authentication is required to eject media
ia: Authentication es necessari pro ejectar le supporto

en: Eject media from a system drive
ia: Ejectar un supporto de un unitate de systema

en: Eject media from a drive attached to another seat
ia: Ejectar un supporto de un unitate connectite a un altere sedia

en: Authentication is required to eject media from a drive plugged into another seat
ia: Authentication es necessari pro ejectar un supporto de un unitate connectite a un altere sedia

en: Modify a device
ia: Modificar un dispositivo

en: Authentication is required to modify a device
ia: Authentication es necessari pro modificar un dispositivo

en: Modify a system device
ia: Modificar un dispositivo de systema

en: Authentication is required to modify a device plugged into another seat
ia: Authentication es necessari pro modificar un dispositivo connectite a un altere sedia

en: Open a device
ia: Aperir un dispositivo

en: Authentication is required to open a device
ia: Authentication es necessari pro aperir un dispositivo

en: Open a system device
ia: Aperir un dispositivo de systema

en: Modify system-wide configuration
ia: Modificar le configuration de tote le systema

en: Authentication is required to modify system-wide configuration
ia: Authentication es necessari pro modificar le configuration de tote le systema

en: Authentication is required to retrieve secrets from system-wide configuration
ia: Authentication es necessari pro recuperar secretos del configuration de tote le systema

en: Update SMART data
ia: Actualisar datos de SMART

en: Authentication is required to update SMART data
ia: Authentication es necessari pro actualisar datos de SMART

en: Run SMART self-test
ia: Executar un auto-test de SMART

en: Authentication is required to run a SMART self-test
ia: Authentication es necessari pro executar un auto-test de SMART

note: Translators: This is shown in an authentcation dialog when * the user is editing settings that involve system-level * passwords and secrets
en: Authentication is required to read system-level secrets
ia: Authentication es necessari pro leger secretos al nivello de systema

note: Translators: shown in authentication dialog - do not translate /etc/fstab
en: Authentication is required to add an entry to the /etc/fstab file
ia: Authentication es necessari pro adder un entrata al file /etc/fstab

note: Translators: shown in authentication dialog - do not tranlsate /etc/crypttab
en: Authentication is required to add an entry to the /etc/crypttab file
ia: Authentication es necessari pro adder un entrata al file /etc/crypttab

note: Translators: shown in authentication dialog - do not translate /etc/fstab
en: Authentication is required to remove an entry from /etc/fstab file
ia: Authentication es necessari pro remover un entrata del file /etc/fstab

note: Translators: shown in authentication dialog - do not translate /etc/crypttab
en: Authentication is required to remove an entry from the /etc/crypttab file
ia: Authentication es necessari pro remover un entrata del file /etc/crypttab

note: Translators: shown in authentication dialog - do not translate /etc/fstab
en: Authentication is required to modify the /etc/fstab file
ia: Authentication es necessari pro modificar le file /etc/fstab

note: Translators: shown in authentication dialog - do not translate /etc/crypttab
en: Authentication is required to modify the /etc/crypttab file
ia: Authentication es necessari pro modificar le file /etc/crypttab

[ctx: partition-info]
note: Translators: The Partition info when unknown
en: Unknown
ia: Incognite

[ctx: media]
note: Translators: This word is used to describe the media inserted into a device
en: MemoryStick
ia: ClaveUSB

[ctx: media]
note: Translators: This word is used to describe the media inserted into a device
en: SD High Capacity
ia: SD alte capacitate

[ctx: media]
note: Translators: This word is used to describe the media inserted into a device
en: Floppy
ia: Dischetto

[ctx: fs-type]
en: FAT (12-bit version)
ia: FAT (version a 12 bits)

[ctx: fs-type]
en: FAT (16-bit version)
ia: FAT (version a 16 bits)

[ctx: fs-type]
en: FAT (32-bit version)
ia: FAT (version a 32 bits)

[ctx: fs-type]
en: Journal for Ext (version %s)
ia: Jornal pro Ext (version %s)

[ctx: fs-type]
en: Journal for Ext
ia: Jornal pro Ext

[ctx: fs-type]
en: Swap (version %s)
ia: Intercambio (version %s)

[ctx: fs-type]
en: Swap
ia: Intercambio

[ctx: fs-type]
en: LVM2 Physical Volume (%s)
ia: Volumine physic LVM2 (%s)

[ctx: fs-type]
en: LVM2 PV
ia: VP LVM2

[ctx: fs-type]
en: LVM2 Physical Volume
ia: Volumine physic LVM2

[ctx: fs-type]
en: ZFS Device (ZPool version %s)
ia: Dispositivo ZFS (ZPool version %s)

[ctx: fs-type]
en: ZFS Device
ia: Dispositivo ZFS

[ctx: fs-type]
en: LUKS Encryption (version %s)
ia: Cryptation LUKS (version %s)

[ctx: fs-type]
en: LUKS Encryption
ia: Cryptation LUKS

[ctx: fs-type]
note: Translators: Shown for unknown filesystem types. * First %s is the raw filesystem type obtained from udev, second %s is version.
en: Unknown (%s %s)
ia: Incognite (%s %s)

[ctx: fs-type]
note: Translators: Shown for unknown filesystem types. * First %s is the raw filesystem type obtained from udev.
en: Unknown (%s)
ia: Incognite (%s)

[ctx: fs-type]
note: Translators: Shown for unknown filesystem types.
en: Unknown
ia: Incognite

note: Translators: name of partition table format
en: Master Boot Record
ia: Registro de initio maestro (MBR)

note: Translators: name of partition table format
en: GUID Partition Table
ia: Tabella de partitiones GUID

note: Translators: name of partition table format
en: Apple Partition Map
ia: Mappa de partitiones Apple

[ctx: partition-subtype]
en: Other
ia: Altere

[ctx: part-type]
note: see http://en.wikipedia.org/wiki/GUID_Partition_Table Not associated with any OS
en: MBR Partition Scheme
ia: Schema de partitiones MBR

[ctx: part-type]
en: EFI System
ia: Systema EFI

[ctx: part-type]
note: Linux
en: Linux Swap
ia: Intercambio de Linux

[ctx: part-type]
en: Linux RAID
ia: RAID de Linux

[ctx: part-type]
en: Linux LVM
ia: LVM de Linux

[ctx: part-type]
en: Linux Reserved
ia: Reservate de Linux

[ctx: part-type]
en: Microsoft Reserved
ia: Reservate de Microsoft

[ctx: part-type]
en: Microsoft LDM metadata
ia: Metadatos LDM de Microsoft

[ctx: part-type]
en: Microsoft LDM data
ia: Datos LDM de Microsoft

[ctx: part-type]
en: Microsoft Windows Recovery Environment
ia: Ambiente de recuperation de Microsoft Windows

[ctx: part-type]
note: Apple OS X
en: Apple HFS/HFS+
ia: HFS/HFS+ de Apple

[ctx: part-type]
note: see http://developer.apple.com/documentation/mac/devices/devices-126.html *     http://lists.apple.com/archives/Darwin-drivers/2003/May/msg00021.html
en: Apple UFS
ia: UFS de Apple

[ctx: part-type]
en: Apple ZFS
ia: ZFS de Apple

[ctx: part-type]
note: same as ZFS
en: Apple RAID
ia: RAID de Apple

[ctx: part-type]
en: Apple RAID (offline)
ia: RAID de Apple (foras de linea)

[ctx: part-type]
en: Apple Label
ia: Etiquetta Apple

[ctx: part-type]
en: Apple TV Recovery
ia: Recuperation de Apple TV

[ctx: part-type]
note: HP-UX
en: HP-UX Data
ia: Datos HP-UX

[ctx: part-type]
en: HP-UX Service
ia: Servicio HP-UX

[ctx: part-type]
en: FreeBSD Data
ia: Datos FreeBSD

[ctx: part-type]
en: FreeBSD Swap
ia: Intercambio de FreeBSD

[ctx: part-type]
en: FreeBSD UFS
ia: UFS de FreeBSD

[ctx: part-type]
en: FreeBSD Vinum
ia: Vinum de FreeBSD

[ctx: part-type]
en: FreeBSD ZFS
ia: ZFS de FreeBSD

[ctx: media-type]
note: Translators: 'Thumb' here refers to "USB thumb drive", see http://en.wikipedia.org/wiki/Thumb_drive
en: Thumb
ia: Clave USB

[ctx: media-type]
en: Floppy
ia: Dischetto

[ctx: media-type]
en: MemoryStick
ia: ClaveUSB
