udisks 2.9.0 - en to sl translation catalogue (506 entries)

en: Mount a filesystem
sl: Priklopi datotečni sistem

en: Authentication is required to mount the filesystem
sl: Za priklop datotečnega sistema je zahtevana overitev.

en: Mount a filesystem on a system device
sl: Priklopi datotečni sistem na sistemski napravi

en: Mount a filesystem from a device plugged into another seat
sl: Priklopi datotečni sistem z naprave, vtaknjene v drugo režo

en: Mount a filesystem on behalf of another user
sl: Priklopi datotečnega sistema v imenu drugega uporabnika

en: Mount/unmount filesystems defined in the fstab file with the x-udisks-auth option
sl: Priklopi/odklopi datotečne sisteme, določene v datoteki fstab z možnostjo x-udisks-auth

en: Authentication is required to mount/unmount the filesystem
sl: Za priklop ali odklop datotečnega sistema je zahtevana overitev.

en: Unmount a device mounted by another user
sl: Odklopi napravo, ki jo je priklopil drug uporabnik

en: Authentication is required to unmount a filesystem mounted by another user
sl: Za odklop datotečnega sistema, ki ga je priklopil drug uporabnik, je zahtevana overitev.

en: Take ownership of a filesystem
sl: Prevzemi lastništvo nad datotečnim sistemom

en: Authentication is required to take ownership of a filesystem.
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za prevzem lastništva nad datotečnim sistemom.

en: Unlock an encrypted device
sl: Odkleni šifrirano napravo

en: Authentication is required to unlock an encrypted device
sl: Za odklep šifrirane naprave je zahtevana overitev.

en: Unlock an encrypted system device
sl: Odkleni šifrirano sistemsko napravo

en: Unlock an encrypted device plugged into another seat
sl: Odkleni šifrirano napravo, vtaknjeno v drugo režo

en: Unlock an encrypted device specified in the crypttab file with the x-udisks-auth option
sl: Odkleni šifrirano napravo, navedeno v datoteki crypttab, z možnostjo x-udisks-auth

en: Lock an encrypted device unlocked by another user
sl: Zakleni šifrirano napravo, ki jo je odklenil drug uporabnik

en: Authentication is required to lock an encrypted device unlocked by another user
sl: Za zaklepanje šifrirane naprave, ki jo je odklenil drug uporabnik, je zahtevana overitev.

en: Change passphrase for an encrypted device
sl: Spremeni geslo za šifrirano napravo

en: Authentication is required to change the passphrase for an encrypted device
sl: Za spreminjanje šifrirnega gesla šifrirane naprave je zahtevana overitev.

en: Manage loop devices
sl: Upravljaj z zančnimi napravami

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * requests setting up a loop device.
en: Authentication is required to set up a loop device
sl: Za vzpostavitev zančne naprave je zahtevana overitev.

en: Delete loop devices
sl: Izbriši zančne naprave

en: Authentication is required to delete a loop device set up by another user
sl: Za izbris zančne naprave, ki jo je vzpostavil drug uporabnik, je zahtevana overitev.

en: Modify loop devices
sl: Spremeni zančne naprave

en: Authentication is required to modify a loop device set up by another user
sl: Za spreminjanje zančne naprave, ki jo je nastavil drug uporabnik, je zahtevana overitev.

en: Manage swapspace
sl: Upravljaj z izmenjalnim prostorom

en: Authentication is required to manage swapspace
sl: Za upravljanje z izmenjalnim prostorom je zahtevana overitev.

en: Manage RAID arrays
sl: Upravljaj s polji RAID

en: Authentication is required to manage RAID arrays
sl: Za upravljanje s polji RAID je potrebna overitev

en: Power off drive
sl: Izklopi pogon

en: Authentication is required to power off a drive
sl: Za izklop pogona je potrebna overitev

en: Power off a system drive
sl: Izklopi sistemski pogon

en: Power off a drive attached to another seat
sl: Izklopi napajanje pogona, priklopljenega na drugo mesto

en: Authentication is required to power off a drive plugged into another seat
sl: Za izklop napajanja, priklopljenega na drugo mesto, je potrebna overitev

en: Eject media
sl: Izvrzi nosilec

en: Authentication is required to eject media
sl: Za izmet nosilca je potrebna overitev.

en: Eject media from a system drive
sl: Izvrzi nosilec iz sistemskega pogona

en: Eject media from a drive attached to another seat
sl: Izvrzi medij iz pogona, vtaknjenega v drugo režo

en: Authentication is required to eject media from a drive plugged into another seat
sl: Za izmet medija iz pogona, vtaknjenega v drugo režo, je potrebno overjanje

en: Modify a device
sl: Spremeni napravo

en: Authentication is required to modify a device
sl: Za spreminjanje naprave je zahtevana overitev.

en: Modify a system device
sl: Spremeni sistemsko napravo

en: Authentication is required to modify a device plugged into another seat
sl: Za spremembo naprave, vtaknjene v drugo režo, je potrebno overjanje

en: Rescan a device
sl: Ponovno preišči napravo

en: Authentication is required to rescan a device
sl: Overjanje za ponovno preiskovanje naprave

en: Open a device
sl: Odpri napravo

en: Authentication is required to open a device
sl: Za odpiranje naprave je zahtevana overitev.

en: Open a system device
sl: Odpri sistemsko napravo

en: Modify system-wide configuration
sl: Spremeni sistemsko prilagoditev

en: Authentication is required to modify system-wide configuration
sl: Za spreminjanje sistemskih overitev je zahtevana overitev.

en: Authentication is required to retrieve secrets from system-wide configuration
sl: Za pridobitev skrivnosti s sistemske prilagoditve je zahtevana overitev.

en: Modify drive settings
sl: Spremeni nastavitve pogona

en: Authentication is required to modify drive settings
sl: Za spremembo nastavitev pogona je potrebna overitev.

en: Update SMART data
sl: Posodobi podatke SMART

en: Authentication is required to update SMART data
sl: Za posodobitev podatkov SMART je zahtevana overitev.

en: Set SMART data from blob
sl: Določi podatke SMART iz zbirke dvojiških podatkov

en: Authentication is required to set SMART data from blob
sl: Za določitev podatkov SMART iz zbirke dvojiških podatkov je potrebna ovetitev.

en: Run SMART self-test
sl: Izvedi samopreizkus SMART

en: Authentication is required to run a SMART self-test
sl: Za izvedbo samopreizkusa SMART je zahtevana overitev.

en: Enable/Disable SMART
sl: Omogoči/onemogoči SMART

en: Authentication is required to enable/disable SMART
sl: Za vklop/izklop SMART je potrebna overitev

en: Check power state
sl: Preveri stanje napajanja

en: Authentication is required to check the power state
sl: Za preverjanje stanja napajanja je potrebna overitev.

en: Send standby command
sl: Pošlji ukaz za vstop v stanje pripravljenosti

en: Authentication is required to put a drive into standby mode
sl: Za postavitev pogona v stanje pripravljenosti je potrebna overitev.

en: Send standby command to a system drive
sl: Pošlji ukaz zha vstop v stanje pripravljenosti sistemskemu pogonu

en: Send standby command to drive on other seat
sl: Pošlji ukaz za vstop v stanje pripravljenosti pogonu na drugi postaji

en: Securely erase a hard disk
sl: Varno pobriši trdi disk

en: Authentication is required to securely erase a hard disk
sl: Za varno brisanje trdega diska je potrebna overitev.

en: Run device self-test
sl: Zaženi samopreizkus naprave

en: Authentication is required to run a device self-test
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za zagon samotestiranja naprave

en: Start the sanitize operation
sl: Začnite sanitarno operacijo

en: Authentication is required to perform a sanitize operation
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za izvedbo sanitarne operacije

en: Format a namespace
sl: Oblikovanje imenskega prostora

en: Authentication is required to format a namespace
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za oblikovanje imenskega prostora

en: NVMeoF connection
sl: Povezava NVMeoF

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * requests connection to a NVMeoF controller.
en: Authentication is required to connect to an NVMe over Fabrics controller
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za povezavo z NVMe prek krmilnika Fabrics

en: Disconnect a NVMeoF controller
sl: Odklopite krmilnik NVMeoF

en: Authentication is required to disconnect a NVMe over Fabrics controller
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za prekinitev povezave z NVMe prek krmilnika Fabrics

en: Set a NVMe Host NQN/ID
sl: Nastavite NQN/ID gostitelja NVMe

en: Authentication is required to set NVMe Host NQN or Host ID
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za nastavitev NQN ali ID gostitelja NVMe

en: Cancel job
sl: Prekliči opravilo

note: Translators: Shown in authentication dialog when canceling a job.
en: Authentication is required to cancel a job
sl: Za preklic opravila je potrebna overitev.

en: Cancel job started by another user
sl: Prekliči opravilo, ki ga je zagnal drug uporabnik

en: Authentication is required to cancel a job started by another user
sl: Za preklic opravila, ki ga je zagnal drug uporabnik, je potrebna overitev.

en: Manage BTRFS
sl: Upravljajte BTRFS

en: Authentication is required to manage BTRFS
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za upravljanje BTRFS

en: Authentication is required to change label for BTRFS volume
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za spremembo oznake za nosilec BTRFS

en: Authentication is required to add the device to the volume
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za dodajanje naprave v skupino nosilcev

en: Authentication is required to get BTRFS subvolumes
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za pridobivanje podnosilcev BTRFS

en: Authentication is required to set the default BTRFS subvolume
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za nastavitev privzetega podnosilca BTRFS

en: Authentication is required to create a new snapshot
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za ustvarjanje novega posnetka

en: Authentication is required to check and repair the volume
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za preverjanje in popravilo nosilca

en: Authentication is required to resize the volume
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za spreminjanje velikosti nosilca

en: Authentication is required to create a new volume
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za ustvarjanje novega nosilca

en: Manage iSCSI
sl: Upravljajte iSCSI

en: Authentication is required to manage iSCSI
sl: Za upravljanje iSCSI je potrebno preverjanje pristnosti

en: Authentication is required to perform iSCSI logout
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za izvedbo odjave iSCSI

en: Logout failed: %s
sl: Odjava ni uspela: %s

en: Authentication is required change iSCSI initiator name
sl: Preverjanje pristnosti je obvezno za spreminjanje imena pobudnika iSCSI

en: Empty initiator name
sl: Prazno ime pobudnika

en: Error parsing the iSCSI initiator name
sl: Napaka pri razčlenjevanju imena pobudnika iSCSI

en: Error writing to %s while setting iSCSI initiator name:
sl: Napaka pri pisanju na %s pri nastavljanju imena pobudnika iSCSI:

en: Authentication is required to discover targets
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za odkrivanje ciljev

en: Discovery failed: %s
sl: Odkritje ni uspelo: %s

en: Authentication is required to discover firmware targets
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za odkrivanje ciljev vdelane programske opreme

en: Authentication is required to perform iSCSI login
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za izvedbo prijave v iSCSI

en: Login failed: %s
sl: Prijava ni uspela. %s

en: Manage disk drive LED
sl: Upravljanje LED diskovnega pogona

en: Authentication is required to manage disk drive LED
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za upravljanje LED diskovnega pogona

en: Authentication is required to change $(drive) LED
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za spremembo LED za $(drive)

en: Manage LVM
sl: Upravljaj LVM

en: Authentication is required to manage LVM
sl: Za upravljanje LVM je potrebno preverjanje pristnosti

en: Authentication is required to delete a logical volume
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za brisanje logičnega nosilca

en: Authentication is required to repair a logical volume
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za popravilo logičnega nosilca

en: Authentication is required to rename a logical volume
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za preimenovanje logičnega nosilca

en: Authentication is required to resize a logical volume
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za spreminjanje velikosti logičnega nosilca

en: Authentication is required to activate a logical volume
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za aktiviranje logičnega nosilca

en: Authentication is required to deactivate a logical volume
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za deaktiviranje logičnega nosilca

en: Authentication is required to create a snapshot of a logical volume
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za ustvarjanje posnetka logičnega nosilca

en: Authentication is required to convert logical volume to cache
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za pretvorbo logičnega nosilca v predpomnilnik

en: Error converting volume: %s
sl: Napaka pri pretvorbi pogona: %s

en: Authentication is required to split cache pool LV off of a cache LV
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za razdelitev nabora predpomnilnika LV iz predpomnilnika LV

en: Authentication is required to create a volume group
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za ustvarjanje skupine nosilcev

en: Authentication is required to set deduplication/compression on a VDO volume
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za nastavitev deduplikacije / stiskanja na nosilcu VDO

en: Authentication is required to resize a VDO volume
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za spreminjanje velikosti nosilca VDO

en: Authentication is required to delete a volume group
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za brisanje skupine nosilcev

en: Authentication is required to rename a volume group
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za preimenovanje skupine nosilcev

en: Authentication is required to add a device to a volume group
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za dodajanje naprave v skupino nosilcev

en: Authentication is required to remove a device from a volume group
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za odstranitev naprave iz skupine nosilcev

en: Authentication is required to empty a device in a volume group
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za praznjenje naprave v skupini nosilcev

en: Authentication is required to remove missing physical volumes from a volume group
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za odstranitev manjkajočih fizičnih nosilcev iz skupine nosilcev

en: Authentication is required to create a logical volume
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za ustvarjanje logičnega nosilca

en: Authentication is required to create a thin volume
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za ustvarjanje nosilca lahkih

en: Authentication is required to create a thin pool volume
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za ustvarjanje nosilca nabora lahkih

en: Authentication is required to create a VDO volume
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za ustvarjanje nosilca VDO

note: Translators: This is shown in an authentcation dialog when * the user is editing settings that involve system-level * passwords and secrets
en: Authentication is required to read system-level secrets
sl: Za branje skrivnosti na ravni sistema je potrebna overitev.

note: Translators: shown in authentication dialog - do not translate /etc/fstab
en: Authentication is required to add an entry to the /etc/fstab file
sl: Za dodajanje vnosa v datoteko /etc/fstab je potrebna overitev.

note: Translators: shown in authentication dialog - do not tranlsate /etc/crypttab
en: Authentication is required to add an entry to the /etc/crypttab file
sl: Za dodajanje vnosa v datoteko /etc/crypttab je potrebna overitev.

note: Translators: shown in authentication dialog - do not translate /etc/fstab
en: Authentication is required to remove an entry from /etc/fstab file
sl: Za odstranjevanje vnosa iz datoteke /etc/fstab je potrebna overitev.

note: Translators: shown in authentication dialog - do not translate /etc/crypttab
en: Authentication is required to remove an entry from the /etc/crypttab file
sl: Za odstranjevanje vnosa iz datoteke /etc/crypttab je potrebna overitev.

note: Translators: shown in authentication dialog - do not translate /etc/fstab
en: Authentication is required to modify the /etc/fstab file
sl: Za spreminjanje datoteke /etc/fstab je potrebna overitev.

note: Translators: shown in authentication dialog - do not translate /etc/crypttab
en: Authentication is required to modify the /etc/crypttab file
sl: Za spreminjanje datoteke /etc/crypttab je potrebna overitev.

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * requests erasing a hard disk using the SECURE ERASE UNIT * command. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and * will be replaced by the name of the drive/device in question * requests erasing a hard disk using the SECURE ERASE U
en: Authentication is required to perform a secure erase of $(drive)
sl: Za izvedbo varnega brisanja pogona $(drive) je potrebna overitev.

note: Translators: Shown in authentication dialog when formatting a * device. This includes both creating a filesystem or partition * table. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and will * be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to format $(drive)
sl: Za formatiranje pogona $(drive) je potrebna overitev.

en: Authentication is required to modify the system configuration
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za spremembo prilagoditve sistema

note: Translators: Shown in authentication dialog when creating a * disk image file. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and will * be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to open $(drive) for reading
sl: Za odpiranje pogona $(drive) za branje je potrebna overitev.

note: Translators: Shown in authentication dialog when restoring * from a disk image file. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and will * be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to open $(drive) for writing
sl: Za odpiranje pogona $(drive) za pisanje je potrebna overitev.

note: Translators: Shown in authentication dialog when an application * wants to benchmark a device. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and will * be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to open $(drive) for benchmarking
sl: Za odpiranje $(drive) za primerjalni preskus je potrebna overitev.

note: Translators: Shown in authentication dialog when an application * wants to benchmark a device. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and will * be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to open $(drive).
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za odpiranje $(drive).

note: Translators: Shown in authentication dialog when an application * wants to rescan a device. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and will * be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to rescan $(drive)
sl: Overjanje je potrebno za ponovno preiskovanje

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * requests ejecting media from a drive. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and * will be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to eject $(drive)
sl: Za izmet $(drive) je potrebna overitev.

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * changes settings for a drive. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and will be * replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to configure settings for $(drive)
sl: Za prilagoditev nastavitev pogona $(drive) je potrebna overitev.

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * requests ejecting media from a drive. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and * will be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to power off $(drive)
sl: Za izklop pogona $(drive) je potrebna overitev

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * refreshes SMART data from a disk. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and * will be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to update SMART data from $(drive)
sl: Za posodobitev podatkov SMART s pogona $(drive) je potrebna overitev.

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * tries to simulate SMART data from a libatasmart blob. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and * will be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to set SMART data from a blob on $(drive)
sl: Za določitev podatkov SMART iz zbirke dvojiških podatkov pogonu $(drive) je potrebna ovetitev.

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * aborts a running SMART self-test. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and * will be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to abort a SMART self-test on $(drive)
sl: Za prekinitev samopoizkusa SMART na napravi $(drive) je potrebna overitev.

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * initiates a SMART self-test. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and * will be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to start a SMART self-test on $(drive)
sl: Za samopreizkus SMART na $(drive) je potrebna overitev.

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * requests enabling SMART on a disk. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and * will be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to enable SMART on $(drive)
sl: Za vklop SMART na pogonu $(drive) je potrebna overitev

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * requests enabling SMART on a disk. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and * will be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to disable SMART on $(drive)
sl: Za izklop SMART na pogonu $(drive) je potrebna overitev

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * requests the power state of a drive. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and * will be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to check power state for $(drive)
sl: Za preverjanje stanja napajanja za $(drive) je potrebna overitev.

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * tries to wake up a drive from standby mode or tries to put a drive into * standby mode. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and * will be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to wake up $(drive) from standby mode
sl: Za izhod $(drive) iz načina pripravljenosti je potrebna overitev.

en: Authentication is required to put $(drive) in standby mode
sl: Za prehod $(drive) v način pripravljenosti je potrebna overitev.

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * requests unlocking an encrypted device. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and * will be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to unlock the encrypted device $(drive)
sl: Za odklepanje širirane naprave $(drive) je potrebna overitev.

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * requests locking an encrypted device that was previously. * unlocked by another user. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and * will be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to lock the encrypted device $(drive) unlocked by another user
sl: Za zaklepanje širirane naprave $(drive), ki jo je odklenil drug uporabnik, je potrebna overitev.

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * requests resizing a encrypted block device. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and * will be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to resize the encrypted device $(drive)
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za spremembo velikosti šifrirane naprave $(drive)

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * requests conversion of an encrypted block device. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and * will be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to convert device $(drive) to a different LUKS version.
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za pretvorbo naprave $(drive) v drugo različico LUKS.

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * requests mounting a filesystem. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and * will be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to mount $(drive)
sl: Za priklop $(drive) je potrebna overitev.

note: Translators: Shown in authentication dialog when the * user requests mounting a filesystem that is in * /etc/fstab file with the x-udisks-auth option. * * Do not translate $(drive), it's a * placeholder and will be replaced by the name of * the drive/device in question * Do not translate /etc/fstab
en: Authentication is required to mount $(drive) referenced in the /etc/fstab file
sl: Za priklop $(drive) s sklicem v datoteki /etc/fstab je potrebna overitev.

note: Translators: Shown in authentication dialog when the * user requests unmounting a filesystem that is in * /etc/fstab file with the x-udisks-auth option. * * Do not translate $(drive), it's a * placeholder and will be replaced by the name of * the drive/device in question * Do not translate /etc/fsta
en: Authentication is required to unmount $(drive) referenced in the /etc/fstab file
sl: Za odklop $(drive) s sklicem v datoteki /etc/fstab je potrebna overitev.

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * requests unmounting a filesystem previously mounted by * another user. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and * will be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to unmount $(drive) mounted by another user
sl: Za odklop naprave $(drive), ki jo je priklopil drug uporabnik, je potrebna overitev.

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * requests changing the filesystem label. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and * will be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to change the filesystem label on $(drive)
sl: Za spremembo oznake datotečnega sistema na pogonu $(drive) je potrebna overitev.

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * requests resizing the filesystem. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and * will be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to resize the filesystem on $(drive)
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za spremembo velikosti datotečnega sistema na $(drive)

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * requests resizing the filesystem. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and * will be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to repair the filesystem on $(drive)
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za popravilo datotečnega sistema na $(drive)

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * requests resizing the filesystem. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and * will be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to check the filesystem on $(drive)
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za preverjanje datotečnega sistema na $(drive)

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * requests taking ownership of the filesystem. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and * will be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to change ownership of the filesystem on $(drive)
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za spremembo lastništva datotečnega sistema na $(drive)

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * requests changing the filesystem UUID. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and * will be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to change the filesystem UUID on $(drive)
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za spremembo UUID datotečnega sistema na $(drive)

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * requests deleting a loop device previously set up by * another user. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and * will be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to delete the loop device $(drive)
sl: Za brisanje zančne naprave $(drive) je zahtevana overitev.

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * requests changing autoclear on a loop device set up by * another user. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and * will be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to modify the loop device $(drive)
sl: Za spreminjanje zančne naprave $(drive) je zahtevana overitev.

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * attempts to start a RAID Array. TODO: variables
en: Authentication is required to create a RAID array
sl: Za ustvarjanje polja RAID je potrebna overitev

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * requests setting new NVMe Host NQN value.
en: Authentication is required to set NVMe Host NQN
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za nastavitev NQN gostitelja NVMe

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * requests setting new NVMe Host ID value.
en: Authentication is required to set NVMe Host ID
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za nastavitev ID-ja gostitelja NVMe

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * attempts to start a RAID Array. TODO: variables
en: Authentication is required to start a RAID array
sl: Za zagon polja RAID je potrebna overitev

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * attempts to stop a RAID Array. TODO: variables
en: Authentication is required to stop a RAID array
sl: Za ustavitev polja RAID je potrebna overitev

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * attempts to remove a device from a RAID Array. TODO: variables
en: Authentication is required to remove a device from a RAID array
sl: Za odstranitev naprave iz polja RAID je potrebna overitev

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * attempts to add a device to a RAID Array. TODO: variables
en: Authentication is required to add a device to a RAID array
sl: Za dodajanje naprave polju RAID je potrebna overitev

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * attempts to change whether it has a write-intent bitmap TODO: variables
en: Authentication is required to configure the write-intent bitmap on a RAID array
sl: Za prilagajanje bitne slike namena pisanja na polju RAID je potrebna overitev

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * attempts to start/stop data scrubbing operations TODO: variables
en: Authentication is required to start/stop data scrubbing of a RAID array
sl: Za zagon/ustavitev prečesovanja podatkov polja RAID je potrebna overitev

en: Authentication is required to delete a RAID array
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za brisanje polja RAID

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * initiates a device self-test. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and * will be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to start a device self-test on $(drive)
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za začetek samodejnega preizkusa naprave $(drive)

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * aborts a running device self-test. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and * will be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to abort a device self-test on $(drive)
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za prekinitev samodejnega preizkusa naprave $(drive)

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * initiates a sanitize operation. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and * will be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to perform a sanitize operation of $(drive)
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za izvedbo operacije čiščenja $(drive)

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * requests disconnect of a NVMeoF connected controller. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and * will be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to disconnect a NVMe over Fabrics controller $(drive)
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za prekinitev povezave s krmilnikom NVMe prek krmilnika Fabrics $(drive)

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * initiates a device self-test. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and * will be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to format a namespace on $(drive)
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za formatiranje imenskega prostora na $(drive)

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * requests modifying a partition (changing type, flags, name etc.). * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and * will be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to modify the partition on device $(drive)
sl: Za spreminjanje razdelka na pogonu $(drive) je potrebna overitev.

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * requests creating a new partition. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and * will be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to create a partition on $(drive)
sl: Za ustvarjanje razdelka na pogonu $(drive) je potrebna overitev.

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * requests activating a swap device. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and * will be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to activate swapspace on $(drive)
sl: Za aktiviranje nadomestnega prostora na pogonu $(drive) je potrebna overitev.

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * requests deactivating a swap device. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and * will be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to deactivate swapspace on $(drive)
sl: Za izklop izmenjevalnega prostora na $(drive) je potrebna overitev.

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * requests setting label of a swap device. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and * will be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to set swapspace label on $(drive)
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za nastavitev oznake zamenjalnega prostora na $(drive)

note: Translators: Shown in authentication dialog when the user * requests setting UUID of a swap device. * * Do not translate $(drive), it's a placeholder and * will be replaced by the name of the drive/device in question
en: Authentication is required to set swapspace UUID on $(drive)
sl: Preverjanje pristnosti je potrebno za nastavitev UUID izmenjalnega prostora na $(drive)

[ctx: dos-part-flag]
note: Translators: Corresponds to the DOS/Master-Boot-Record "bootable" flag for a partition
en: Bootable
sl: Zagonsko

[ctx: gpt-part-flag]
note: Translators: Corresponds to the GPT "system" flag for a partition, * see http://en.wikipedia.org/wiki/GUID_Partition_Table
en: System
sl: Sistemsko

[ctx: gpt-part-flag]
note: Translators: Corresponds to the GPT "legacy bios bootable" flag for a partition, * see http://en.wikipedia.org/wiki/GUID_Partition_Table
en: Legacy BIOS Bootable
sl: Opuščeno zagonsko BIOS

[ctx: gpt-part-flag]
note: Translators: Corresponds to the GPT "read-only" flag for a partition, * see http://en.wikipedia.org/wiki/GUID_Partition_Table
en: Read-only
sl: Samo za branje

[ctx: gpt-part-flag]
note: Translators: Corresponds to the GPT "hidden" flag for a partition, * see http://en.wikipedia.org/wiki/GUID_Partition_Table
en: Hidden
sl: Skrito

[ctx: gpt-part-flag]
note: Translators: Corresponds to the GPT "no automount" flag for a partition, * see http://en.wikipedia.org/wiki/GUID_Partition_Table
en: No Automount
sl: Brez samopriklopa

[ctx: partition-info]
note: Translators: The Partition info when unknown
en: Unknown
sl: Neznano

[ctx: byte-size-pow2]
note: Translators: The first %s is the size in power-of-2 units, e.g. '64 KiB' * the second %s is the size as a number e.g. '65,536' (always > 1)
en: %s (%s bytes)
sl: %s (%s bajtov)

[ctx: byte-size-pow10]
note: Translators: The first %s is the size in power-of-10 units, e.g. '100 kB' * the second %s is the size as a number e.g. '100,000' (always > 1)
en: %s (%s bytes)
sl: %s (%s bajtov)

[ctx: media]
note: Translators: This word is used to describe the media inserted into a device
en: SD High Capacity
sl: SD HC

[ctx: media]
note: Translators: This word is used to describe the media inserted into a device
en: Floppy
sl: Disketa

[ctx: fs-type]
en: FAT (12-bit version)
sl: FAT (12-bitna različica)

[ctx: fs-type]
en: FAT (16-bit version)
sl: FAT (16-bitna različica)

[ctx: fs-type]
en: FAT (32-bit version)
sl: FAT (32-bitna različica)

[ctx: fs-type]
en: FAT (version %s)
sl: FAT (različica %s)

[ctx: fs-type]
en: NTFS (version %s)
sl: NTFS (različica %s)

[ctx: fs-type]
en: Ext2 (version %s)
sl: Ext2 (različica %s)

[ctx: fs-type]
en: Ext3 (version %s)
sl: Ext3 (različica %s)

[ctx: fs-type]
en: Ext4 (version %s)
sl: Ext4 (različica %s)

[ctx: fs-type]
en: Journal for Ext (version %s)
sl: Journal za razš. (različica %s)

[ctx: fs-type]
en: Journal for Ext
sl: Journal za razš.

[ctx: fs-type]
en: XFS (version %s)
sl: XFS (različica %s)

[ctx: fs-type]
en: ISO 9660 (version %s)
sl: ISO 9660 (različica %s)

[ctx: fs-type]
en: UDF (version %s)
sl: UDF (različica %s)

[ctx: fs-type]
en: exFAT (version %s)
sl: exFAT (različica %s)

[ctx: fs-type]
en: Swap (version %s)
sl: Izmenjava (različica %s)

[ctx: fs-type]
en: Swap
sl: Izmenjava

[ctx: fs-type]
en: LVM2 Physical Volume (%s)
sl: Fizični nosilec LVM2 (%s)

[ctx: fs-type]
en: LVM2 PV
sl: LVM2 FN

[ctx: fs-type]
en: LVM2 Physical Volume
sl: Fizični nosilec LVM2

[ctx: fs-type]
en: Linux RAID Member (version %s)
sl: Član RAID-a Linux (različica %s)

[ctx: fs-type]
en: Linux RAID Member
sl: Član RAID Linux

[ctx: fs-type]
en: ZFS Device (ZPool version %s)
sl: Naprava ZFS (ZPool različice %s)

[ctx: fs-type]
en: ZFS (v%s)
sl: ZFS (razl. %s)

[ctx: fs-type]
en: ZFS Device
sl: Naprava ZFS

[ctx: fs-type]
en: Intel Rapid Storage Technology enterprise RAID Member (version %s)
sl: Intel Rapid Storage Technology - član poslovnega RAID-a (različica %s)

[ctx: fs-type]
en: Intel RSTe RAID Member (%s)
sl: Član RAID-a Intel RSTe (%s)

[ctx: fs-type]
en: Intel Rapid Storage Technology enterprise RAID Member
sl: Intel Rapid Storage Technology - član poslovnega RAID-a

[ctx: fs-type]
en: Intel RSTe RAID Member
sl: Član RAID-a Intel RSTe

[ctx: fs-type]
en: Possibly Encrypted
sl: Morda šifrirano

[ctx: fs-type]
en: Encrypted?
sl: Šifrirano?

[ctx: fs-type]
en: LUKS Encryption (version %s)
sl: LUKS - šifrirano (različica %s)

[ctx: fs-type]
en: LUKS Encryption
sl: LUKS - šifrirano

[ctx: fs-type]
en: VeraCrypt/TrueCrypt Encryption
sl: Šifriranje VeraCrypt/TrueCrypt

[ctx: fs-type]
en: BitLocker Encryption
sl: Šifriranje BitLocker

[ctx: fs-type]
en: VMFS (version %s)
sl: VMFS (različica %s)

[ctx: fs-type]
en: VMFS Volume Member (version %s)
sl: Član nosilca VMFS (različica %s)

[ctx: fs-type]
en: VMFS Member (v%s)
sl: Član VMFS (v%s)

[ctx: fs-type]
en: VMFS Volume Member
sl: Član nosilca VMFS

[ctx: fs-type]
en: VMFS Member
sl: Član VMFS

[ctx: fs-type]
note: Translators: Shown for unknown filesystem types. * First %s is the raw filesystem type obtained from udev, second %s is version.
en: Unknown (%s %s)
sl: Neznano (%s %s)

[ctx: fs-type]
note: Translators: Shown for unknown filesystem types. * First %s is the raw filesystem type obtained from udev.
en: Unknown (%s)
sl: Neznano (%s)

[ctx: fs-type]
note: Translators: Shown for unknown filesystem types.
en: Unknown
sl: Neznano

note: Translators: name of partition table format
en: Master Boot Record
sl: Glavni zagonski sektor

note: Translators: name of partition table format
en: GUID Partition Table
sl: Tabela razdelkov GUID

note: Translators: name of partition table format
en: Apple Partition Map
sl: Tabela razdelkov Apple

[ctx: partition-subtype]
note: Translators: name of partition table format
en: Generic
sl: Splošen

[ctx: partition-subtype]
en: Other
sl: Drugo

[ctx: part-type]
note: see http://en.wikipedia.org/wiki/GUID_Partition_Table Not associated with any OS
en: MBR Partition Scheme
sl: Shema razdelkov MBR

[ctx: part-type]
en: EFI System
sl: EFI - sistemsko

[ctx: part-type]
en: BIOS Boot
sl: BIOS - zagonsko

[ctx: part-type]
note: Extended Boot Partition, see http://www.freedesktop.org/wiki/Specifications/BootLoaderSpec/
en: Extended Boot Partition
sl: Razširjeni zagonski razdelek

[ctx: part-type]
note: Discoverable Linux Partitions, see http://systemd.io/DISCOVERABLE_PARTITIONS/
en: Linux Root Partition (Alpha)
sl: Linux - korenski razdelek (Alpha)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Partition (ARC)
sl: Linux - korenski razdelek (ARC)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Partition (32-bit ARM)
sl: Linux - korenski razdelek (32-bitni ARM)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Partition (64-bit ARM/AArch64)
sl: Linux - korenski razdelek (64-bitni ARM/AArch64)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Partition (Itanium/IA-64)
sl: Linux - korenski razdelek (Itanium/IA-64)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Partition (LoongArch 64-bit)
sl: Linux - korenski razdelek (64-bitni LoongArch)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Partition (32-bit MIPS LittleEndian/mipsel)
sl: Linux - korenski razdelek (32-bitni MIPS LittleEndian/mipsel)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Partition (64-bit MIPS LittleEndian/mips64el)
sl: Linux - korenski razdelek (64-bitni MIPS LittleEndian/mips64el)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Partition (HPPA/PARISC)
sl: Linux - korenski razdelek (HPPA/PARISC)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Partition (32-bit PowerPC)
sl: Linux - korenski razdelek (32-bitni PowerPC)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Partition (64-bit PowerPC BigEndian)
sl: Linux - korenski razdelek (64-bitni PowerPC BigEndian)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Partition (64-bit PowerPC LittleEndian)
sl: Linux - korenski razdelek (64-bitni PowerPC LittleEndian)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Partition (RISC-V 32-bit)
sl: Linux - korenski razdelek (32-bitni RISC-V)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Partition (RISC-V 64-bit)
sl: Linux - korenski razdelek (64-bitni RISC-V)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Partition (s390)
sl: Linux - korenski razdelek (s390)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Partition (s390x)
sl: Linux - korenski razdelek (s390x)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Partition (TILE-Gx)
sl: Linux - korenski razdelek (TILE-Gx)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Partition (x86)
sl: Linux - korenski razdelek (x86)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Partition (amd64/x86_64)
sl: Linux - korenski razdelek (amd64/x86_64)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Partition (Alpha)
sl: Linux - razdelek /usr/ (Alpha)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Partition (ARC)
sl: Linux - razdelek /usr/ (ARC)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Partition (32-bit ARM)
sl: Linux - razdelek /usr/ (32-bitni ARM)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Partition (64-bit ARM/AArch64)
sl: Linux - razdelek /usr/ (64-bitni ARM/AArch64)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Partition (Itanium/IA-64)
sl: Linux - razdelek /usr/ (Itanium/IA-64)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Partition (LoongArch 64-bit)
sl: Linux - razdelek /usr/ (64-bitni LoongArch)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Partition (32-bit MIPS LittleEndian/mipsel)
sl: Linux - razdelek /usr/ (32-bitni MIPS LittleEndian/mipsel)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Partition (64-bit MIPS LittleEndian/mips64el)
sl: Linux - razdelek /usr/ (64-bitni MIPS LittleEndian/mips64el)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Partition (HPPA/PARISC)
sl: Linux - razdelek /usr/ (HPPA/PARISC)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Partition (32-bit PowerPC)
sl: Linux - razdelek /usr/ (32-bitni PowerPC)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Partition (64-bit PowerPC BigEndian)
sl: Linux - razdelek /usr/ (64-bitni PowerPC BigEndian)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Partition (64-bit PowerPC LittleEndian)
sl: Linux - razdelek /usr/ (64-bitni PowerPC LittleEndian)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Partition (RISC-V 32-bit)
sl: Linux - razdelek /usr/ (32-bitni RISC-V)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Partition (RISC-V 64-bit)
sl: Linux - razdelek /usr/ (64-bitni RISC-V)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Partition (s390)
sl: Linux - razdelek /usr/ (s390)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Partition (s390x)
sl: Linux - razdelek /usr/ (s390x)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Partition (TILE-Gx)
sl: Linux - razdelek /usr/ (TILE-Gx)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Partition (x86)
sl: Linux - razdelek /usr/ (x86)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Partition (amd64/x86_64)
sl: Linux - korenski razdelek (amd64/x86_64)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Partition (Alpha)
sl: Linux - korenski razdelek Verity (Alpha)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Partition (ARC)
sl: Linux - korenski razdelek Verity (ARC)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Partition (32-bit ARM)
sl: Linux - korenski razdelek Verity (32-bitni ARM)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Partition (64-bit ARM/AArch64)
sl: Linux - korenski razdelek Verity (64-bitni ARM/AArch64)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Partition (Itanium/IA-64)
sl: Linux - korenski razdelek Verity (Itanium/IA-64)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Partition (LoongArch 64-bit)
sl: Linux - korenski razdelek Verity (64-bitni LoongArch)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Partition (32-bit MIPS LittleEndian/mipsel)
sl: Linux - korenski razdelek Verity (32-bitni MIPS LittleEndian/mipsel)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Partition (64-bit MIPS LittleEndian/mips64el)
sl: Linux - korenski razdelek Verity (64-bitni MIPS LittleEndian/mips64el)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Partition (HPPA/PARISC)
sl: Linux - korenski razdelek Verity (HPPA/PARISC)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Partition (64-bit PowerPC LittleEndian)
sl: Linux - korenski razdelek Verity (64-bitni PowerPC LittleEndian)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Partition (64-bit PowerPC BigEndian)
sl: Linux - korenski razdelek Verity (64-bitni PowerPC BigEndian)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Partition (32-bit PowerPC)
sl: Linux - korenski razdelek Verity (32-bitni PowerPC)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Partition (RISC-V 32-bit)
sl: Linux - korenski razdelek Verity (32-bitni RISC-V)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Partition (RISC-V 64-bit)
sl: Linux - korenski razdelek Verity (64-bitni RISC-V)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Partition (s390)
sl: Linux - korenski razdelek Verity (s390)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Partition (s390x)
sl: Linux - korenski razdelek Verity (s390x)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Partition (TILE-Gx)
sl: Linux - korenski razdelek Verity (TILE-Gx)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Partition (amd64/x86_64)
sl: Linux - korenski razdelek Verity (amd64/x86_64)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Partition (x86)
sl: Linux - korenski razdelek Verity (x86)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Partition (Alpha)
sl: Linux - razdelek Verity /usr/ (Alpha)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Partition (ARC)
sl: Linux - razdelek Verity /usr/ (ARC)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Partition (32-bit ARM)
sl: Linux - razdelek Verity /usr/ (32-bitni ARM)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Partition (64-bit ARM/AArch64)
sl: Linux - razdelek Verity /usr/ (64-bitni ARM/AArch64)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Partition (Itanium/IA-64)
sl: Linux - razdelek Verity /usr/ (Itanium/IA-64)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Partition (LoongArch 64-bit)
sl: Linux - razdelek Verity /usr/ (64-bitni LoongArch)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Partition (32-bit MIPS LittleEndian/mipsel)
sl: Linux - razdelek Verity /usr/ (32-bitni MIPS LittleEndian/mipsel)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Partition (64-bit MIPS LittleEndian/mips64el)
sl: Linux - razdelek Verity /usr/ (64-bitni MIPS LittleEndian/mips64el)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Partition (HPPA/PARISC)
sl: Linux - razdelek Verity /usr/ (HPPA/PARISC)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Partition (64-bit PowerPC LittleEndian)
sl: Linux - razdelek Verity /usr/ (64-bitni PowerPC LittleEndian)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Partition (64-bit PowerPC BigEndian)
sl: Linux - razdelek Verity /usr/ (64-bitni PowerPC BigEndian)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Partition (32-bit PowerPC)
sl: Linux - razdelek Verity /usr/ (32-bitni PowerPC)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Partition (RISC-V 32-bit)
sl: Linux - razdelek Verity /usr/ (32-bitni RISC-V)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Partition (RISC-V 64-bit)
sl: Linux - razdelek Verity /usr/ (64-bitni RISC-V)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Partition (s390)
sl: Linux - razdelek Verity /usr/ (s390)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Partition (s390x)
sl: Linux - razdelek Verity /usr/ (s390x)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Partition (TILE-Gx)
sl: Linux - razdelek Verity /usr/ (TILE-Gx)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Partition (amd64/x86_64)
sl: Linux - razdelek Verity /usr/ (amd64/x86_64)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Partition (x86)
sl: Linux - razdelek Verity /usr/ (x86)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Signature Partition (Alpha)
sl: Linux - podpisni korenski razdelek Verity (Alpha)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Signature Partition (ARC)
sl: Linux - podpisni korenski razdelek Verity (ARC)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Signature Partition (32-bit ARM)
sl: Linux - podpisni korenski razdelek Verity (32-bitni ARM)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Signature Partition (64-bit ARM/AArch64)
sl: Linux - podpisni korenski razdelek Verity (64-bitni ARM/AArch64)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Signature Partition (Itanium/IA-64)
sl: Linux - podpisni korenski razdelek Verity (Itanium/IA-64)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Signature Partition (LoongArch 64-bit)
sl: Linux - podpisni korenski razdelek Verity (64-bitni LoongArch)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Signature Partition (32-bit MIPS LittleEndian/mipsel)
sl: Linux - podpisni korenski razdelek Verity (32-bitni MIPS LittleEndian/mipsel)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Signature Partition (64-bit MIPS LittleEndian/mips64el)
sl: Linux - podpisni korenski razdelek Verity (64-bitni MIPS LittleEndian/mips64el)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Signature Partition (HPPA/PARISC)
sl: Linux - podpisni korenski razdelek Verity (HPPA/PARISC)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Signature Partition (64-bit PowerPC LittleEndian)
sl: Linux - podpisni korenski razdelek Verity (64-bitni PowerPC LittleEndian)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Signature Partition (64-bit PowerPC BigEndian)
sl: Linux - podpisni korenski razdelek Verity (64-bitni PowerPC BigEndian)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Signature Partition (32-bit PowerPC)
sl: Linux - podpisni korenski razdelek Verity (32-bitni PowerPC)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Signature Partition (RISC-V 32-bit)
sl: Linux - podpisni korenski razdelek Verity (32-bitni RISC-V)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Signature Partition (RISC-V 64-bit)
sl: Linux - podpisni korenski razdelek Verity (64-bitni RISC-V)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Signature Partition (s390)
sl: Linux - podpisni korenski razdelek Verity (s390)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Signature Partition (s390x)
sl: Linux - podpisni korenski razdelek Verity (s390x)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Signature Partition (TILE-Gx)
sl: Linux - podpisni korenski razdelek Verity (TILE-Gx)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Signature Partition (amd64/x86_64)
sl: Linux - podpisni korenski razdelek Verity (amd64/x86_64)

[ctx: part-type]
en: Linux Root Verity Signature Partition (x86)
sl: Linux - podpisni korenski razdelek Verity (x86)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Signature Partition (Alpha)
sl: Linux - podpisni razdelek Verity /usr/ (Alpha)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Signature Partition (ARC)
sl: Linux - podpisni razdelek Verity /usr/ (ARC)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Signature Partition (32-bit ARM)
sl: Linux - podpisni razdelek Verity /usr/ (32-bitni ARM)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Signature Partition (64-bit ARM/AArch64)
sl: Linux - podpisni razdelek Verity /usr/ (64-bitni ARM/AArch64)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Signature Partition (Itanium/IA-64)
sl: Linux - podpisni razdelek Verity /usr/ (Itanium/IA-64)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Signature Partition (LoongArch 64-bit)
sl: Linux - podpisni razdelek Verity /usr/ (64-bitni LoongArch)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Signature Partition (32-bit MIPS LittleEndian/mipsel)
sl: Linux - podpisni razdelek Verity /usr/ (32-bitni MIPS LittleEndian/mipsel)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Signature Partition (64-bit MIPS LittleEndian/mips64el)
sl: Linux - podpisni razdelek Verity /usr/ (64-bitni MIPS LittleEndian/mips64el)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Signature Partition (HPPA/PARISC)
sl: Linux - podpisni razdelek Verity /usr/ (HPPA/PARISC)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Signature Partition (64-bit PowerPC LittleEndian)
sl: Linux - podpisni razdelek Verity /usr/ (64-bitni PowerPC LittleEndian)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Signature Partition (64-bit PowerPC BigEndian)
sl: Linux - podpisni razdelek Verity /usr/ (64-bitni PowerPC BigEndian)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Signature Partition (32-bit PowerPC)
sl: Linux - podpisni razdelek Verity /usr/ (32-bitni PowerPC)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Signature Partition (RISC-V 32-bit)
sl: Linux - podpisni razdelek Verity /usr/ (32-bitni RISC-V)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Signature Partition (RISC-V 64-bit)
sl: Linux - podpisni razdelek Verity /usr/ (64-bitni RISC-V)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Signature Partition (s390)
sl: Linux - podpisni razdelek Verity /usr/ (s390)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Signature Partition (s390x)
sl: Linux - podpisni razdelek Verity /usr/ (s390x)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Signature Partition (TILE-Gx)
sl: Linux - podpisni razdelek Verity /usr/ (TILE-Gx)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Signature Partition (amd64/x86_64)
sl: Linux - podpisni razdelek Verity /usr/ (amd64/x86_64)

[ctx: part-type]
en: Linux /usr/ Verity Signature Partition (x86)
sl: Linux - podpisni razdelek Verity /usr/ (x86)

[ctx: part-type]
en: Linux Variable Data Partition
sl: Linux - spremenljivi podatkovni razdelek

[ctx: part-type]
en: Linux Temporary Data Partition
sl: Linux - začasni podatkovni razdelek

[ctx: part-type]
en: Linux Per-user Home Partition
sl: Linux - domači razdelek na uporabnika

[ctx: part-type]
en: Linux Home Partition
sl: Linux - domači razdelek

[ctx: part-type]
en: Linux Server Data Partition
sl: Linux - podatkovni razdelek strežnika

[ctx: part-type]
note: Linux
en: Linux Swap
sl: Linux - izmenjalno

[ctx: part-type]
en: Linux Filesystem
sl: Datotečni sistem Linux

[ctx: part-type]
en: Linux LVM
sl: Linux - LVM

[ctx: part-type]
en: Linux Reserved
sl: Linux - rezervirano

[ctx: part-type]
note: Microsoft
en: Basic Data
sl: Osnovni podatki

[ctx: part-type]
en: Microsoft Reserved
sl: Microsoft - rezervirano

[ctx: part-type]
en: Microsoft LDM metadata
sl: Microsoft LDM - metapodatkovno

[ctx: part-type]
en: Microsoft LDM data
sl: Microsoft LDM - podatkovno

[ctx: part-type]
en: Microsoft Windows Recovery Environment
sl: Microsoft Windows - okolje za obnovitev

[ctx: part-type]
en: Apple RAID (offline)
sl: Apple RAID (nepovezan)

[ctx: part-type]
en: Apple Boot
sl: Apple - zagonsko

[ctx: part-type]
en: Apple Label
sl: Apple - oznaka

[ctx: part-type]
en: Apple TV Recovery
sl: Apple TV - obnovitev

[ctx: part-type]
en: Apple Core Storage
sl: Hramba Apple Core

[ctx: part-type]
note: HP-UX
en: HP-UX Data
sl: HP-UX - podatkovno

[ctx: part-type]
en: HP-UX Service
sl: HP-UX - storitveno

[ctx: part-type]
note: FreeBSD
en: FreeBSD Boot
sl: FreeBSD (zagon)

[ctx: part-type]
en: FreeBSD Data
sl: FreeBSD (podatki)

[ctx: part-type]
en: FreeBSD Swap
sl: FreeBSD (izmenjalni)

[ctx: part-type]
note: Solaris
en: Solaris Boot
sl: Solaris (zagon)

[ctx: part-type]
en: Solaris Root
sl: Solaris - korensko

[ctx: part-type]
en: Solaris Swap
sl: Solaris (izmenjalni)

[ctx: part-type]
en: Solaris Backup
sl: Solaris - varnostne kopije

[ctx: part-type]
en: Solaris Alternate Sector
sl: Solaris - izmenjalni sektor

[ctx: part-type]
en: Solaris Reserved
sl: Solaris - rezervirano

[ctx: part-type]
en: Solaris Reserved (2)
sl: Solaris - rezervirano (2)

[ctx: part-type]
en: Solaris Reserved (3)
sl: Solaris - rezervirano (3)

[ctx: part-type]
en: Solaris Reserved (4)
sl: Solaris - rezervirano (4)

[ctx: part-type]
en: Solaris Reserved (5)
sl: Solaris - rezervirano (5)

[ctx: part-type]
note: NetBSD
en: NetBSD Swap
sl: NetBSD (izmenjalni)

[ctx: part-type]
en: NetBSD Concatenated
sl: NetBSD - pripojeno

[ctx: part-type]
en: NetBSD Encrypted
sl: NetBSD (šifrirani)

[ctx: part-type]
note: ChromeOS, see http://www.chromium.org/chromium-os/chromiumos-design-docs/disk-format
en: ChromeOS Firmware
sl: ChromeOS - strojna programska oprema

[ctx: part-type]
en: ChromeOS Kernel
sl: ChromeOS - jedro

[ctx: part-type]
en: ChromeOS Root Filesystem
sl: ChromeOS - korenski datotečni sistem

[ctx: part-type]
en: ChromeOS Reserved
sl: ChromeOS - rezervirano

[ctx: part-type]
en: Apple Partition Map
sl: Zemljevid razdelkov Apple

[ctx: part-type]
en: Unused
sl: Neuporabljeno

[ctx: part-type]
en: Empty
sl: Prazno

[ctx: part-type]
en: Driver
sl: Gonilnik

[ctx: part-type]
en: Driver 4.3
sl: Gonilnik 4.3

[ctx: part-type]
en: ProDOS file system
sl: Datotečni sistem ProDOS

[ctx: part-type]
note: see http://www.win.tue.nl/~aeb/partitions/partition_types-1.html
en: Extended
sl: Razširjeno

[ctx: part-type]
en: Linux swap
sl: Linux - izmenjalno

[ctx: part-type]
en: Linux Extended
sl: Linux - razširjeno

[ctx: part-type]
en: Linux RAID auto
sl: Linux - samodejno diskovno polje

[ctx: part-type]
en: Hidden FAT12
sl: Skriti FAT12

[ctx: part-type]
en: Hidden FAT16 <32M
sl: Skriti FAT16 <32M

[ctx: part-type]
en: Hidden FAT16
sl: Skriti FAT16

[ctx: part-type]
en: Hidden HPFS/NTFS
sl: Skriti HPFS/NTFS

[ctx: part-type]
en: Hidden W95 FAT32
sl: Skriti W95 FAT32

[ctx: part-type]
en: Hidden W95 FAT32 (LBA)
sl: Skriti W95 FAT32 (LBA)

[ctx: part-type]
en: Hidden W95 FAT16 (LBA)
sl: Skriti W95 FAT16 (LBA)

[ctx: part-type]
en: Compaq diagnostics
sl: Compaq - diagnostika

[ctx: part-type]
note: cf. http://en.wikipedia.org/wiki/MINIX_file_system
en: Hibernation
sl: Hibernacija

[ctx: part-type]
en: Solaris boot
sl: Solaris - zagonsko

[ctx: job]
en: SMART self-test
sl: Samopreizkus SMART

[ctx: job]
en: Ejecting Medium
sl: Izmet medija

[ctx: job]
en: Unlocking Device
sl: Odklepanje naprave

[ctx: job]
en: Locking Device
sl: Zaklepanje naprave

[ctx: job]
en: Modifying Encrypted Device
sl: Spreminjanje šifrirane naprave

[ctx: job]
en: Resizing Encrypted Device
sl: Spreminjanje velikosti šifrirane naprave

[ctx: job]
en: Converting Encrypted Device
sl: Pretvorba šifrirane naprave

[ctx: job]
en: Backing Up Header of an Encrypted Device
sl: Varnostno kopiranje glave šifrirane naprave

[ctx: job]
en: Restoring Header of an Encrypted Device
sl: Obnovitev glave šifrirane naprave

[ctx: job]
en: Starting Swap Device
sl: Zaganjanje izmenjevalne naprave

[ctx: job]
en: Stopping Swap Device
sl: Ustavljanje izmenjevalne naprave

[ctx: job]
en: Modifying Swap Device
sl: Spreminjanje izmenjalne naprave

[ctx: job]
en: Checking Filesystem
sl: Preverjanje datotečnega sistema

[ctx: job]
en: Mounting Filesystem
sl: Priklapljanje datotečnega sistema

[ctx: job]
en: Unmounting Filesystem
sl: Odklapljanje datotečnega sistema

[ctx: job]
en: Modifying Filesystem
sl: Spreminjanje datotečnega sistema

[ctx: job]
en: Repairing Filesystem
sl: Popravilo datotečnega sistema

[ctx: job]
en: Resizing Filesystem
sl: Spreminjanje velikosti datotečnega sistema

[ctx: job]
en: Erasing Device
sl: Brisanje naprave

[ctx: job]
en: Creating Filesystem
sl: Ustvarjanje datotečnega sistema

[ctx: job]
en: Setting Up Loop Device
sl: Vzpostavljanje zančne naprave

[ctx: job]
en: Modifying Partition
sl: Spreminjanje razdelka

[ctx: job]
en: Deleting Partition
sl: Brisanje razdelka

[ctx: job]
en: Creating Partition
sl: Ustvarjanje razdelka

[ctx: job]
en: Cleaning Up
sl: Čiščenje

[ctx: job]
en: ATA Secure Erase
sl: Varno brisanje ATA

[ctx: job]
en: ATA Enhanced Secure Erase
sl: Napredno varno brisanje ATA

[ctx: job]
en: Stopping RAID Array
sl: Ustavljanje polja RAID

[ctx: job]
en: Starting RAID Array
sl: Zagon polja RAID

[ctx: job]
en: Marking Device as Faulty
sl: Označevanje naprave zaradi napak

[ctx: job]
en: Removing Device from Array
sl: Odstranjevanje naprave iz polja

[ctx: job]
en: Adding Device to Array
sl: Dodajanje naprave v polje

[ctx: job]
en: Setting Write-Intent Bitmap
sl: Nastavljanje bitne slike namena pisanja

[ctx: job]
en: Creating RAID Array
sl: Ustvarjanje polja RAID

[ctx: unknown-job]
en: Unknown (%s)
sl: Neznano (%s)

[ctx: media-type]
note: Translators: 'Thumb' here refers to "USB thumb drive", see http://en.wikipedia.org/wiki/Thumb_drive
en: Thumb
sl: Ključek

[ctx: media-type]
en: Floppy
sl: Disketa

[ctx: media-type]
en: Flash
sl: Bliskovnik

en: %s Block Device
sl: Blokovna naprava %s

en: Block Device
sl: Blokovna naprava

[ctx: part-block]
note: Translators: Used to describe a partition of a block device. *              The %u is the partition number. *              The %s is the description for the block device (e.g. "5 GB Block Device").
en: Partition %u of %s
sl: Razdelek %u od %s

en: %s Loop Device
sl: Zankana naprava %s

en: Loop Device
sl: Zankana naprava

[ctx: part-loop]
note: Translators: Used to describe a partition of a loop device. *              The %u is the partition number. *              The %s is the description for the loop device (e.g. "5 GB Loop Device").
en: Partition %u of %s
sl: Razdelek %u od %s

[ctx: mdraid-desc]
en: RAID-0 Array
sl: Polje RAID-0

[ctx: mdraid-desc]
en: RAID-1 Array
sl: Polje RAID-1

[ctx: mdraid-desc]
en: RAID-4 Array
sl: Polje RAID-4

[ctx: mdraid-desc]
en: RAID-5 Array
sl: Polje RAID-5

[ctx: mdraid-desc]
en: RAID-6 Array
sl: Polje RAID-6

[ctx: mdraid-desc]
en: RAID-10 Array
sl: Polje RAID-10

[ctx: mdraid-desc]
en: RAID Array
sl: Polje RAID

[ctx: part-raid]
note: Translators: Used to describe a partition of a RAID Array. *              The %u is the partition number. *              The %s is the description for the drive (e.g. "2 TB RAID-5").
en: Partition %u of %s
sl: Razdelek %u od %s

[ctx: drive-with-fixed-media]
note: Translators: Used to describe drive without removable media. The %s is the type, e.g. 'Thumb'
en: %s Drive
sl: Pogon %s

[ctx: drive-with-generic-media]
note: Translators: Used to describe generic media. The %s is the type, e.g. 'Zip' or 'Floppy'
en: %s Disk
sl: Disk %s

[ctx: flash-media]
note: Translators: Used to describe flash media. The %s is the type, e.g. 'SD' or 'CompactFlash'
en: %s Card
sl: Kartica %s

[ctx: optical-media]
note: Translators: Used to describe optical discs. The %s is the type, e.g. 'CD-R' or 'DVD-ROM'
en: %s Disc
sl: Disk %s

[ctx: drive-with-size]
note: Translators: Used to describe a drive. The %s is the size, e.g. '20 GB'
en: %s Drive
sl: Pogon %s

[ctx: generic-drive]
note: Translators: Used to describe a drive we know very little about (removable media or size not known)
en: Drive
sl: Pogon

[ctx: disk-non-rotational]
note: Translators: Used to describe a non-rotating drive (rotation rate either unknown * or it's a solid-state drive). The %s is the size, e.g. '20 GB'.
en: %s Disk
sl: Disk %s

[ctx: disk-hdd]
note: Translators: Used to describe a hard-disk drive (HDD). The %s is the size, e.g. '20 GB'.
en: %s Hard Disk
sl: Trdi disk %s

[ctx: disk-hdd]
note: Translators: Used to describe a hard-disk drive (HDD) (removable media or size not known)
en: Hard Disk
sl: Trdi disk

[ctx: drive-card-reader]
note: Translators: Used to describe a card reader. The %s is the card type e.g. 'CompactFlash'.
en: %s Card Reader
sl: Bralnik kartic %s

[ctx: drive-with-size-and-type]
note: Translators: Used to describe drive. The first %s is the size e.g. '20 GB' and the * second %s is the drive type e.g. 'Thumb'.
en: %s %s Drive
sl: Pogon %s %s

[ctx: drive-with-type]
note: Translators: Used to describe drive. The first %s is the drive type e.g. 'Thumb'.
en: %s Drive
sl: Pogon %s

[ctx: optical-media]
note: Translators: String used for a blank disc. The %s is the disc type e.g. "CD-RW Disc"
en: Blank %s
sl: Prazno - %s

[ctx: optical-media]
note: Translators: String used for a mixed disc. The %s is the disc type e.g. "CD-ROM Disc"
en: Mixed %s
sl: Mešano - %s

[ctx: optical-media]
note: Translators: String used for an audio disc. The %s is the disc type e.g. "CD-ROM Disc"
en: Audio %s
sl: Zvokovno - %s

[ctx: part-drive]
note: Translators: Used to describe a partition of a drive. *              The %u is the partition number. *              The %s is the description for the drive (e.g. "2 GB Thumb Drive").
en: Partition %u of %s
sl: Razdelek %u od %s
