UFO Alien Invasion - en to bg translation catalogue (1896 entries)

en: Africa
bg: Африка

en: Home
bg: База

en: Bridge
bg: Мост

en: Small cemetery
bg: Малко гробище

en: Construction
bg: Сграда

en: Crashed UFO
bg: Катастофирало НЛО

en: Druglord
bg: Наркобос

en: Eaglenest
bg: Орлово грнздо

en: Little forest
bg: Малка гора

en: Little bungalo in forest
bg: Малко бунгало в гората

en: Multiplayer Coop
bg: Мултиплейър кооперативна

en: Multiplayer Deathmatch
bg: Мултиплейър Deathmatch

en: Gasstation
bg: Бензиностанция

en: UFO landed in hills area
bg: НЛО, кацнало в хълмиста зона

en: UFO Landed
bg: Кацнало НЛО

en: Italy
bg: Италия

en: Japan
bg: Япония

en: Small eastern park.
bg: Малък източен парк.

en: Harvester
bg: Екстрактор

en: Military convoy
bg: Военен конвой

en: Oriental medium
bg: Средна ориенталска

en: Spedition
bg: Превоз

en: Transport
bg: Транспортен

en: Tropical river
bg: Тропическа река

en: Tropical UFO
bg: Тропическо НЛО

en: Stadium
bg: Стадион

en: Laboratory
bg: Лаборатория

en: Mart
bg: Март

en: Urban
bg: Градски

en: Firebird-class Dropship
bg: Firebird-клас трансп.

en: Herakles-class Heavy Lifter
bg: Herakles-клас товароносач

en: Raptor-class Combat Transport
bg: Раптор - клас боен транспортьор

en: Raptor
bg: Раптор

en: Stiletto-class Interceptor
bg: Stiletto-клас изтреб.

en: Saracen-class Interceptor
bg: Saracen-клас изтреб.

en: Dragon Interceptor
bg: Dragon изтребител

en: Starchaser-class Interceptor
bg: Starchaser-клас изтребител

en: Stingray Interceptor
bg: Stingray изтребител

en: UFO - Scout
bg: НЛО - Разузнавач

en: UFO - Fighter
bg: НЛО - Изтребител

en: UFO - Harvester
bg: НЛО - Екстрактор

en: UFO - Corrupter
bg: НЛО - Заразител

en: UFO - Supply Ship
bg: НЛО - Снабдителен кораб

en: UFO - Gunboat
bg: UFO - Канонерка

en: UFO - Bomber
bg: НЛО - Бомбандировач

en: UFO - Ripper
bg: НЛО - Убиец

en: UFO - Carrier
bg: НЛО - Самолетоносач

en: UFO - Mothership
bg: НЛО - Кораб-майка

en: Aerial Laser Cannon
bg: Въздушно лазенро оръдие

en: Shiva Rotary Cannon
bg: Shiva ротационно оръдие

en: SHIVA 20mm API Rounds
bg: SHIVA 20mm API амуниции

en: SHIVA 20mm HEI Rounds
bg: SHIVA 20mm HEI амуниции

en: Sparrowhawk AA Missile Rack
bg: Sparrowhawk AA установка

en: Sparrowhawk Missile
bg: Sparrowhawk ракета

en: TR-20 Rocket Pod
bg: TR-20 установка

en: TR-20 Rocket
bg: TR-20 ракета

en: Particle Beam Weapon
bg: Кинетично-лъчево оръжие

en: Targeting Computer
bg: Насочващ компютър

en: Fuel Pod
bg: Горивен резервоар

en: Polymer Aircraft Armour
bg: Полимерна обшивка

en: Alien Aircraft Plating
bg: Извънземна самолетна обшивка

en: Alien Astrogation
bg: Извънземна космическа навигация

en: Alien Propulsion
bg: Извънземен двигател

en: Alien Detection
bg: Извънземна система за откриване

en: AA51 missile launcher
bg: AA51 установка

en: Base-Defence Laser Turret
bg: Защитно лазерно оръдие

en: normal
bg: Нормална

en: blast
bg: Взривна

en: fire
bg: Огнева

en: shock
bg: Шокова

en: laser
bg: Лазерна

en: plasma
bg: Плазмена

en: particlebeam
bg: кинет-лъчева

en: Combat Armour
bg: Бойна броня

en: Nanocomposite Armour
bg: Нанокомпозитна броня

en: Power Armour
bg: Енергийна броня

en: Alien Body Armour
bg: Извънземна телесна броня

en: Medium Alien Armour
bg: Средна извънземна броня

en: Entrance
bg: Вход

en: Storage
bg: Склад

en: Power Plant
bg: Електроцентрала

en: Command Centre
bg: Команден център

en: Living Quarters
bg: Квартири

en: Workshop
bg: Работилница

en: Radar
bg: Радар

en: Advanced Radar
bg: Усъвършенстван радар

en: Hospital
bg: Болница

en: Antimatter Storage
bg: Хранилище за антиматерия

en: Laser Battery
bg: Лазерна батарея

en: Missile Battery
bg: Ракетна батарея

en: Very Hard Campaign
bg: Много трудна кампания

en: Hard Campaign
bg: Трудна кампания

en: Standard Campaign
bg: Стандартна кампания

en: Easy Campaign
bg: Лесна кампания

en: Very Easy Campaign
bg: Много лесна кампания

en: Play the aliens
bg: Играй на страната на извънземните

en: Amsterdam
bg: Амстердам

en: Mumbai
bg: Мумбай

en: Cape Town
bg: Кейп Таун

en: Cayenne
bg: Кайън

en: Dakar
bg: Дакар

en: Teheran
bg: Техеран

en: Wellington
bg: Уелингтън

en: Wichita
bg: Уичита

en: Aarhus
bg: Орхус

en: Aberdeen
bg: Абърдийн

en: Abidjan
bg: Абиджан

en: Abuja
bg: Абужа

en: Accra
bg: Акра

en: Adana
bg: Адана

en: Addis Ababa
bg: Адис Абеба

en: Agartala
bg: Агартала

en: Ahmedabad
bg: Ахмедабад

en: Albuquerque
bg: Албакърки

en: Almaty
bg: Алмати

en: Amman
bg: Аман

en: Amritsar
bg: Армистар

en: Anadyr
bg: Анадир

en: Anchorage
bg: Анкъридж

en: Andorra la Vella
bg: Андора ла Веля

en: Ankara
bg: Анкара

en: Antananarivo
bg: Антананариво

en: Antwerp
bg: Антверпен

en: Arbil
bg: Арбил

en: Arequipa
bg: Арекипа

en: Asmara
bg: Асмара

en: Assis
bg: Асис

en: Astana
bg: Астана

en: Asuncion
bg: Асунсион

en: Athens
bg: Атина

en: Atlanta
bg: Атланта

en: Austin
bg: Остин

en: Baghdad
bg: Багдад

en: Balikpapan
bg: Баликпапан

en: Baltimore
bg: Балтимор

en: Bamako
bg: Бамако

en: Bandung
bg: Бандунг

en: Bangalore
bg: Бангалор

en: Bangkok
bg: Банкок

en: Bangui
bg: Банги

en: Barcelona
bg: Барселона

en: Basra
bg: Басра

en: Batticaloa
bg: Батикалоа

en: Beijing
bg: Пекин

en: Belfast
bg: Белфаст

en: Belgrade
bg: Белград

en: Belmopan
bg: Белмопан

en: Berlin
bg: Берлин

en: Berne
bg: Берн

en: Birmingham
bg: Бирмингам

en: Bissau
bg: Бису

en: Blantyre
bg: Блантир

en: Bloemfontein
bg: Блумфонтейн

en: Bogor
bg: Богор

en: Bogota
bg: Богота

en: Boston
bg: Бостън

en: Brasilia
bg: Бразилия

en: Bratislava
bg: Братислава

en: Bratsk
bg: Братск

en: Brazzaville
bg: Бразавил

en: Brisbane
bg: Бризбейн

en: Brussels
bg: Брюксел

en: Bucharest
bg: Букурещ

en: Budapest
bg: Будапеща

en: Buenos Aires
bg: Буенос Айрес

en: Bujumbura
bg: Бужумбура

en: Busan
bg: Бусан

en: Cairns
bg: Кернс

en: Cairo
bg: Кайро

en: Calama
bg: Калама

en: Calgary
bg: Калгари

en: Campinas
bg: Кампинас

en: Canberra
bg: Канбера

en: Cannes
bg: Кан

en: Cardiff
bg: Кардиф

en: Changchun
bg: Чанчун

en: Charlotte
bg: Шарлот

en: Chengdu
bg: Чънду

en: Chennai
bg: Мадрас

en: Chiang Mai
bg: Чианг Маи

en: Chicago
bg: Чикаго

en: Chihuahua
bg: Чихуахуа

en: Chisinau
bg: Кишинев

en: Chittagong
bg: Читагонг

en: Chongjin
bg: Чонджин

en: Chongqing
bg: Чунцин

en: Christchurch
bg: Крайстчърч

en: Chui
bg: Чуи

en: Cincinnati
bg: Синсинати

en: Ciudad del Este
bg: Сиудад дел Есте

en: Cologne
bg: Кьолн

en: Columbus
bg: Колумбус

en: Conakry
bg: Конакри

en: Copenhagen
bg: Копенхаген

en: Cordoba
bg: Кордоба

en: Cork
bg: Корк

en: Cotonou
bg: Котону

en: Cusco
bg: Куско

en: Daegu
bg: Таеджу

en: Dalian
bg: Далиан

en: Dallas
bg: Далас

en: Damascus
bg: Дамаск

en: Dammam
bg: Дамам

en: Da Nang
bg: Да Нанг

en: Dar es Salaam
bg: Дар ес Салаам

en: Davao City
bg: Давао

en: Denpasar
bg: Денпасар

en: Denver
bg: Денвър

en: Detroit
bg: Детроит

en: Dhaka
bg: Дака

en: Dibrugarh
bg: Дибругарх

en: Dodoma
bg: Додома

en: Doha
bg: Доха

en: Dongguan
bg: Донгуан

en: Douala
bg: Дуала

en: Douglas
bg: Дъглас

en: Dublin
bg: Дъблин

en: Durango
bg: Дуранго

en: Durban
bg: Дурбан

en: Dushanbe
bg: Душбейн

en: Dusseldorf
bg: Дюселдорф

en: Edinburgh
bg: Единбург

en: Edmonton
bg: Едмънтън

en: El Paso
bg: Ел Пасо

en: Enugu
bg: Енугу

en: Espoo
bg: Еспоо

en: Fairbanks
bg: Феърбанкс

en: Faisalabad
bg: Файсалабад

en: Frankfurt am Main
bg: Франкфурт на Майн

en: Fredericton
bg: Фредериктън

en: Gangtok
bg: Гангток

en: Gaziantep
bg: Газиантеп

en: Geneva
bg: Женева

en: Georgetown
bg: Джорджтаун

en: Gibraltar
bg: Гибралтар

en: Glasgow
bg: Глазгоу

en: Gold Coast
bg: Златния бряг

en: Gothenburg
bg: Гьотеборг

en: Graz
bg: Грац

en: Greenwich
bg: Гринуич

en: Guadalajara
bg: Гуадалахара

en: Guangzhou
bg: Гуанджоу

en: Guatemala City
bg: Гватемала Сити

en: Guwahati
bg: Гувахати

en: Hai Phong
bg: Хай Понг

en: Halifax
bg: Халифакс

en: Hamburg
bg: Хамбург

en: Handan
bg: Хандан

en: Hanga Roa
bg: Ханга Роа

en: Hangzhou
bg: Ханджоу

en: Hanoi
bg: Ханой

en: Hanover
bg: Хановер

en: Harare
bg: Хараре

en: Harbin
bg: Харбин

en: Hat Yai
bg: Хатъяй

en: Helsinki
bg: Хелзинки

en: Hobart
bg: Хоубарт

en: Ho Chi Minh City
bg: Хошимин Сити

en: Hong Kong
bg: Хонгконг

en: Houston
bg: Хюстън

en: Hyderabad
bg: Хайдарабад

en: Ibadan
bg: Ибадан

en: Ilheus
bg: Илеус

en: Iloilo City
bg: Илоило

en: Incheon
bg: Инчеон

en: Indianapolis
bg: Индианаполис

en: Innsbruck
bg: Инсбрук

en: Invercargill
bg: Инвъркаргил

en: Ipoh
bg: Ипо

en: Iqaluit
bg: Икалуит

en: Iquitos
bg: Икитос

en: Islamabad
bg: Исламабад

en: Istanbul
bg: Истанбул

en: Izmir
bg: Измир

en: Jacksonville
bg: Джаксънвил

en: Jaipur
bg: Джайпур

en: Jersey City
bg: Джърси Сити

en: Jerusalem
bg: Йерусалим

en: Jinan
bg: Дзинан

en: Johannesburg
bg: Йоханесбург

en: Johor Bahru
bg: Джохор Бахару

en: Juneau
bg: Джуно

en: Kabul
bg: Кабул

en: Kaesong
bg: Кесън

en: Kaliningrad
bg: Калининград

en: Kandahar
bg: Кандахар

en: Kandy
bg: Канди

en: Kano
bg: Кано

en: Kanpur
bg: Канпур

en: Kansas City
bg: Канзас Сити

en: Kaohsiung
bg: Гаосюн

en: Karachi
bg: Карачи

en: Kathmandu
bg: Катманду

en: Kawasaki
bg: Кавазаки

en: Kharkiv
bg: Харков

en: Khartoum
bg: Хартум

en: Kiev
bg: Киев

en: Kigali
bg: Кигали

en: Kingston
bg: Кингстън

en: Kinshasa
bg: Киншаса

en: Kobe
bg: Кобе

en: Kolkata
bg: Колката

en: Konya
bg: Кония

en: Koulikoro
bg: Куликоро

en: Krakow
bg: Краков

en: Kuala Lumpur
bg: Куала Лумпур

en: Kunming
bg: Кунмин

en: Kuwait City
bg: Кувейт Сити

en: Kyoto
bg: Киото

en: Lagos
bg: Лагос

en: Lahore
bg: Лахор

en: Lanzhou
bg: Ланджоу

en: La Paz
bg: Ла Пас

en: Las Vegas
bg: Лас Вегас

en: Leeds
bg: Лийдс

en: Leipzig
bg: Лайпциг

en: Lhasa
bg: Лхаса

en: Lilongwe
bg: Лилонгве

en: Linz
bg: Линц

en: Livingstone
bg: Ливингстън

en: Ljubljana
bg: Любляна

en: Lobamba
bg: Лобамба

en: Lome
bg: Ломе

en: London
bg: Лондон

en: Longyearbyen
bg: Лонгиърбиен

en: Los Angeles
bg: Лос Анжелис

en: Louisville
bg: Люисвил

en: Lubumbashi
bg: Лубумбаши

en: Lucknow
bg: Лакнау

en: Ludhiana
bg: Лудяна

en: Lusaka
bg: Лусака

en: Luxembourg
bg: Люксембург

en: Luxor
bg: Луксор

en: Lviv
bg: Лвов

en: Lyon
bg: Лион

en: Macapa
bg: Макапа

en: Macau
bg: Макао

en: Maceio
bg: Масейо

en: Madrid
bg: Мадрид

en: Magadan
bg: Магадан

en: Makati City
bg: Макати сити

en: Malacca Town
bg: Малака Таун

en: Malaga
bg: МАлага

en: Malang
bg: Маланг

en: Malmo
bg: Малмьо

en: Managua
bg: Манагуа

en: Manaus
bg: Манауш

en: Manchester
bg: Манчестър

en: Manila
bg: Манила

en: Manzini
bg: Манзини

en: Maputo
bg: Мапуто

en: Maracaibo
bg: Маракаибо

en: Marrakech
bg: Маракеш

en: Marseille
bg: Марсилия

en: Maseru
bg: Масеру

en: Mashhad
bg: Машхад

en: Mbabane
bg: Мбабане

en: Medan
bg: Медан

en: Medina
bg: Медина

en: Memphis
bg: Мемфис

en: Mendoza
bg: Мендоса

en: Merida
bg: Мерида

en: Mexicali
bg: Мехикали

en: Mexico City
bg: Мексико Сити

en: Miami
bg: Маями

en: Milan
bg: Милано

en: Minneapolis
bg: Минеаполис

en: Minsk
bg: Минск

en: Monaco
bg: Монако

en: Monterrey
bg: Монтерей

en: Montevideo
bg: Монтевидео

en: Montreal
bg: Монреал

en: Moscow
bg: Москва

en: Multan
bg: Мултан

en: Munich
bg: Мюнхен

en: Murmansk
bg: Мурманск

en: Nagoya
bg: Нагоя

en: Nagpur
bg: Нагпур

en: Nairobi
bg: Найроби

en: Nakhon Ratchasima
bg: Нахон Ратчасима

en: Namangan
bg: Наманган

en: Nanjing
bg: Нандзин

en: Nanning
bg: Нанинг

en: Nantes
bg: Нант

en: Naples
bg: Неапол

en: Nashville
bg: Нашвил

en: Naypyidaw
bg: Найпидо

en: N'Djamena
bg: Нджамена

en: Ndola
bg: Ндола

en: Newcastle
bg: Нюкасъл

en: New Delhi
bg: Ню Делхи

en: Niamey
bg: Ниамей

en: Nice
bg: Ница

en: Nizhny Novgorod
bg: Нижни Новгород

en: Norilsk
bg: Норилск

en: Noumea
bg: Нумеа

en: Novosibirsk
bg: Новосибирск

en: Odessa
bg: Одеса

en: Oklahoma City
bg: Оклахома Сити

en: Omdurman
bg: Ум Дурман

en: Omsk
bg: Омск

en: Osaka
bg: Осака

en: Oslo
bg: Осло

en: Ottawa
bg: Отава

en: Ouagadougou
bg: Уагадугу

en: Palembang
bg: Палембанг

en: Panama City
bg: Панама Сити

en: Paris
bg: Париж

en: Patna
bg: Патна

en: Pekanbaru
bg: Пеканбару

en: Pelotas
bg: Пелотас

en: Perm
bg: Перм

en: Peshawar
bg: Пешавар

en: Petropavlovsk-Kamchatsky
bg: Петропавловск Камчатски

en: Philadelphia
bg: Филаделфия

en: Phnom Penh
bg: Пном Пен

en: Pittsburgh
bg: Питсбърг

en: Podgorica
bg: Подгорица

en: Portland
bg: Портланд

en: Port Moresby
bg: Порт Морсби

en: Prague
bg: Прага

en: Pretoria
bg: Претория

en: Pristina
bg: Прищина

en: Providence
bg: Провидънс

en: Puebla
bg: Пуебла

en: Puerto Williams
bg: Пуерто Уилямс

en: Pune
bg: Пуна

en: Punta Arenas
bg: Пунта Аренас

en: Pyongyang
bg: Пхенян

en: Qingdao
bg: Кингдао

en: Quebec City
bg: Квебек Сити

en: Quetzaltenango
bg: Кецалтенанго

en: Quezon City
bg: Кесон Сити

en: Quito
bg: Кито

en: Raleigh
bg: Роли

en: Rawalpindi
bg: Равалпинди

en: Recife
bg: Ресифи

en: Regina
bg: Риджайна

en: Rio de Janeiro
bg: Рио де Жанейро

en: Riverside
bg: Ривърсайд

en: Rockhampton
bg: Рокхамптън

en: Rome
bg: Рим

en: Rosario
bg: Росарио

en: Sabha
bg: Себха

en: Sacramento
bg: Сакременто

en: Saint John
bg: Сейнт Джон

en: Saint Petersburg
bg: Санкт Петербург

en: Salzburg
bg: Залцбург

en: Samara
bg: Самара

en: Sana'a
bg: Сана

en: San Antonio
bg: Сан Антонио

en: San Carlos de Bariloche
bg: Сан Карлос де Барилоче

en: San Francisco
bg: Сан Франсиско

en: San Jose
bg: Сан Хосе

en: San Marino
bg: Сан Марино

en: San Salvador
bg: Сан Салвадор

en: Santa Cruz de la Sierra
bg: Санта Круз де ла Сиера

en: Santiago
bg: Сантяго

en: Santiago de Cuba
bg: Сантяго де Куба

en: Santo Domingo
bg: Санто Доминго

en: Sao Jose dos Campos
bg: Сао Хосе дос Кампос

en: Sao Paulo
bg: Сао Пауло

en: Sarajevo
bg: Сараежо

en: Saskatoon
bg: Саскатун

en: Seattle
bg: Сиатъл

en: Seoul
bg: Сеул

en: Seville
bg: Севиля

en: Shanghai
bg: Шанхай

en: Shenzhen
bg: Шънджън

en: Shenyang
bg: Шънян

en: Shijiazhuang
bg: Шъдзяджуан

en: Shillong
bg: Шилонг

en: Siem Reap
bg: Сием Реап

en: Simferopol
bg: Симферопол

en: Singapore
bg: Сингапур

en: Sitka
bg: Ситка

en: Skopje
bg: Скопие

en: Sofia
bg: София

en: Split
bg: Сплит

en: Srinagar
bg: Срингар

en: Stanley
bg: Стенли

en: Stepanakert
bg: Степанакерт

en: St. Louis
bg: Сейнт Луис

en: Stockholm
bg: Стокхолм

en: Strasbourg
bg: Страсбург

en: Stuttgart
bg: Щутгарт

en: Sucre
bg: Сукре

en: Suez
bg: Суец

en: Sukhumi
bg: Сухуми

en: Surabaya
bg: Сурабая

en: Surat
bg: Сурат

en: Surat Thani
bg: Сурат Тани

en: Suva
bg: Сува

en: Sydney
bg: Сидни

en: Tabriz
bg: Табриз

en: Taiyuan
bg: Тайюен

en: Tampa
bg: Тампа

en: Tampere
bg: Тампере

en: Tartu
bg: Тарту

en: Tashkent
bg: Ташкент

en: Tbilisi
bg: Тбилиси

en: Tegucigalpa
bg: Тегусигалпа

en: Tehran
bg: Техеран

en: Thessaloniki
bg: Солун

en: Thimphu
bg: Тхимпху

en: Tianjin
bg: Тиендзин

en: Tijuana
bg: Тихуана

en: Tirana
bg: Тирана

en: Tiraspol
bg: Тираспол

en: Tokyo
bg: Токио

en: Toronto
bg: Торонто

en: Toulouse
bg: Тулуза

en: Tskhinvali
bg: Цхинвали

en: Tucson
bg: Тусон

en: Tunis
bg: Тунис

en: Turin
bg: Торино

en: Udon Thani
bg: Удон Тани

en: Ushuaia
bg: Ушуая

en: Vaduz
bg: Вадуц

en: Valencia
bg: Валенсия

en: Vancouver
bg: Ванкувър

en: Vienna
bg: Виена

en: Vientiane
bg: Валентайн

en: Vilnius
bg: Вилнюс

en: Vitoria
bg: Витория

en: Warsaw
bg: Варшава

en: Washington
bg: Вашингтон

en: Whitehorse
bg: Уайтхорс

en: Winnipeg
bg: Уинипег

en: Wollongong
bg: Улонгонг

en: Wonsan
bg: Уънсан

en: Wuhan
bg: Ухан

en: Xi'an
bg: Сиан

en: Xining
bg: Синин

en: Yakutsk
bg: Якутск

en: Yamoussoukro
bg: Ямусукро

en: Yangon
bg: Янгон

en: Yaounde
bg: Яунде

en: Yekaterinburg
bg: Екатеринбург

en: Yellowknife
bg: Йелоунайф

en: Yerevan
bg: Ереван

en: Yogyakarta
bg: Джокякарта

en: Yokohama
bg: Йокохама

en: Zagreb
bg: Загреб

en: Zamboanga City
bg: Замбоанга

en: Zapopan
bg: Сапопан

en: Zhengzhou
bg: Джънджоу

en: Zurich
bg: Цюрих

en: Multiplayer
bg: Игра в мрежа

en: Good Luck
bg: Късмет

en: Alien died
bg: Извънземното умря

en: Campaign
bg: Кампания

en: Skirmish
bg: Битка

en: 1on1
bg: 1 на 1

en: 1on1on1
bg: 1 на 1 на 1

en: 2on2
bg: 2 на 2

en: 2on2on2
bg: 2 на 2 на 2

en: 3on3
bg: 3 на 3

en: 3on3on3
bg: 3 на 3 на 3

en: 4on4
bg: 4 на 4

en: 4on4on4
bg: 4 на 4 на 4

en: Coop 2 players
bg: Кооп. 2 играча

en: Coop 3 players
bg: Кооп. 3 играча

en: Coop 4 players
bg: Кооп. 4 играча

en: Radar Tower
bg: Радарна кула

en: UFO Yard
bg: НЛО площадка

en: The UFO Yard is a camouflaged storage field for captured UFOs. It can be placed anywhere in the world to store captured UFOs for dismantling and research, and can transfer UFOs to other Yards. UFOs stored in a Yard can be researched and/or dismantled from any PHALANX base with appropriate facilities, but these activities proceed more slowly the further away the UFO Yard is from the base.
bg: НЛО-плоадката е камуфлажно складово пространство за заловени НЛО кораби. Може да бъде построено навсякъде по света за да съхранява заловени НЛО за разглобяване и проучване, както и за трансфер на НЛО до други такива площадки. НЛО, съхранявани на площадката могат да бъдат проучвани и разглобявани от всяка PHALANX база с подходящите за това съоръжения, но тези дейности се извършват толкова по-бавно, колкото е по-голямо разстоянието между площадката и базата.

en: SAM Site
bg: SAM-установка

en: German
bg: Немски

en: Polish
bg: Полски

en: Spanish
bg: Испански

en: Czech
bg: Чешки

en: Danish
bg: Датски

en: Estonian
bg: Естонски

en: Finnish
bg: Финландски

en: French
bg: Френски

en: Greek
bg: Гръцки

en: Hungarian
bg: Унгарски

en: Italien
bg: Италиански

en: Korean
bg: Корейски

en: Dutch
bg: Холандски

en: Brazilian Portuguese
bg: Бразилски Португалски

en: Portuguese
bg: Португалски

en: Russian
bg: Руски

en: Slovenian
bg: Словенски

en: Swedish
bg: Шведски

en: Thai
bg: Тайландски

en: Ukrainian
bg: Украински

en: Japanese
bg: Японски

en: Chinese
bg: Китайски

en: Norwegian
bg: Норвежки

en: No language
bg: Без език

en: Snow
bg: Сняг

en: Cross
bg: Кръстопът

en: Coin
bg: Монета

en: Rifleman
bg: Стрелец

en: Rfn
bg: Стрелец

en: Lance-Corporal
bg: Матрос

en: LCpl
bg: Матр.

en: Corporal
bg: Ефрейтор

en: Cpl
bg: Ефр.

en: Sergeant
bg: Сержант

en: Sgt
bg: Серж.

en: Warrant Officer
bg: Мичман

en: WO
bg: Мч.

en: Senior Warrant Officer
bg: Старши мичман

en: SWO
bg: Ст. мч.

en: Second Lieutenant
bg: Младши лейтенант

en: 2Lt
bg: Мл. лт.

en: Lieutenant
bg: Лейтенант

en: Lt
bg: Лт.

en: Captain
bg: Капитан

en: Capt
bg: Кап.

en: Major
bg: Майор

en: Maj
bg: Мр.

en: Lieutenant-Colonel
bg: Подполковник

en: Lt Col
bg: Подполк.

en: Colonel
bg: Полковник

en: Col
bg: Полк.

en: No pre research info available
bg: <TODO>

en: SecGen. Mahouf Serra, United Nations, New York City
bg: Ген. секретар Mahouf Serra, Обединени Нации, Ню Йорк

en: Base Commander, PHALANX, Atlantic Operations Command
bg: Командир на базата, PHALANX, Отдел Операции в Атлантическия океан

en: Cdr. Paul Navarre, R&D: Engineering Division, PHALANX, Atlantic Operations Command
bg: Ком. Paul Navarre, П&Р: Инженерен отдел, PHALANX, Отдел Операции в Атлантическия океан

en: Dr. Connor, R&D: Bio & Containment Division, PHALANX, Atlantic Operations Command
bg: Др. Connor, П&Р: Отдел Биология & Ограничение, PHALANX, Отдел Операции в Атлантическия океан

en: XO Abel S. Howard, Command & Control, PHALANX, Atlantic Operations Command
bg: ИД Abel S. Howard, Управление и Контрол, PHALANX, Отдел Операции в Атлантическия океан

en: Sir, our operatives have discovered the location of a large alien installation on Earth. This installation represents a serious threat to PHALANX and to humanity at large, we must take it out ASAP.
bg: Сър, нашите агенти са открили местоположението на голямо извънземно съоръжение на Земята на територия, принадлежаща на %s. Това съоръжение представлява сериозна заплаха за PHALANX и за човечеството като цяло. Трябва да го отстраним колкото може по-скоро.

en: Col. Ingrid Falkland, Intelligence Division, PHALANX, Atlantic Operations Command
bg: Полк. Ingrid Falkland, Отдел Разузнаване, PHALANX, Отдел Операции в Атлантическия океан

en: research
bg: Изследвай

en: production
bg: Производство

en: transfer
bg: Трансфер

en: The Revolutionary Countries
bg: Революционерските страни

en: United America
bg: Обединена Америка

en: The Greater European Union
bg: Големия Европейски съюз

en: The Asian Republic
bg: Азиатската република

en: The Middle-Eastern Alliance
bg: Средно-източния съюз

en: New Africa
bg: Нова Африка

en: Russia
bg: Русия

en: The Commonwealth of Oceania
bg: Обществото на Океания

en: Antimatter
bg: Антиматерия

en: Alien Materials
bg: Извънземни материали

en: Stab
bg: Пробождане

en: Single Shot
bg: Единичен изстрел

en: Burst
bg: Откос

en: Background
bg: Основа

en: Aircraft
bg: Самолет

en: Base Facilities
bg: Базови съоръжения

en: Research Reports
bg: Отчети от проучвания

en: Equipment
bg: Екипировка

en: Alien Artifacts
bg: Извънземни артефакти

en: Autopsies & Observation
bg: Аутопсии и наблюдения

en: The Alien Threat
bg: Извънземната заплаха

en: Research
bg: Изследвай

en: Production
bg: Производство

en: Continuous Wave Laser Operation
bg: Лазер с постоянна дължина на вълната

en: Live Alien
bg: Жив извънземен

en: Alien Breathing Apparatus
bg: Изв. аспираторен апарат

en: The Alien Mind
bg: Извънземният разум

en: Odd Behaviour
bg: Странно поведение

en: Alien Communication
bg: Извънземна комуникация

en: Alien base
bg: Извънземна база

en: The Universal Serum
bg: Универсалния серум

en: Alien Origins
bg: Произход на извънземните

en: UFO Theory
bg: Теория на НЛО

en: Electromagnetic Rifle
bg: Електромагнитна пушка

en: Electromagnetic Rifle Magazine
bg: Пълнител за електромагнитна пушка

en: Monomolecular Blades
bg: Мономолекулярни остриета

en: Plasma And The Grenade Launcher
bg: Плазмата и гранатомета

en: Alien Artifact - Kerrblade
bg: Извънземен артефакт - Kerrblade

en: Alien Artifact - Plasma Pistol
bg: Извънземен артефакт - Плазмен пистолет

en: Alien Artifact - Plasma Blaster
bg: Извънземен артефакт - Плазмен бластер

en: Alien Artifact - Plasma Blade
bg: Извънземен артефакт - Плазмено острие

en: Alien Artifact - Plasma Grenade
bg: Извънземен артефакт - Плазмена граната

en: Alien Artifact - Plasma Rifle
bg: Извънземен артефакт - Плазмена пушка

en: Coilgun
bg: Индукционна пушка

en: Alien Anti-Human Gas
bg: Извънземен антихуманен газ

en: Alien Artifact - Particle Beam Pistol
bg: Извънземен артефакт - Кинетично-лъчев пистолет

en: Alien Artifact - Particle Beam Cannon
bg: Извънземен артефакт - Кинетично-лъчево оръдие

en: Alien Artifact - Particle Beam Rifle
bg: Извънземен артефакт - Кинетично-лъчева пушка

en: Man-Portable Particle Beams
bg: Портативни кинетично-лъчеви технологии

en: Blast Damage Type
bg: Взривни поражения

en: Fire Damage Type
bg: Възпламенителни поражения

en: Laser Damage Type
bg: Лазерни поражения

en: Impact Damage Type
bg: Ударни поражения

en: Shock Damage Type
bg: Шокови поражения

en: Plasma Damage Type
bg: Плазмени поражения

en: Stun Damage Type
bg: Зашеметителни поражения

en: Particle Beam Damage Type
bg: Кинетично-лъчеви поражения

en: Accuracy Attribute
bg: Точност

en: Assault Guns Proficiency
bg: Умения с щурмови оръжия

en: Close Combat Proficiency
bg: Умения в близък бой

en: High-Explosives Proficiency
bg: Умения със силни експлозиви

en: Mind Attribute
bg: Психика

en: Power Attribute
bg: Сила

en: Sniper Rifles Proficiency
bg: Умения със снайпери

en: Speed Attribute
bg: Скорост

en: Alien Autopsy - Bloodspider
bg: Аутопсия на извънземно - Bloodspider

en: Alien Autopsy - Ortnok
bg: Аутопсия на извънземно - Ortnok

en: Alien Autopsy - Taman
bg: Аутопсия на извънземно - Taman

en: Alien Autopsy - Shevaar
bg: Аутопсия на извънземно - Shevaar

en: Phoenix UGV
bg: СНМ 'Poenix'

en: Ares W (UGV)
bg: Ares W (СНМ)

en: 'Raven' ECM Unit
bg: Установка за електронно противодействие 'Raven'

en: SHIVA Rotary Cannon
bg: SHIVA ротационно оръдие

en: 'Sparrowhawk' AA Missile Rack
bg: Ракетна установка 'Sparrowhawk' AA

en: 'Sparrowhawk' Missile
bg: Ракета 'Sparrowhawk'

en: Political Situation Before The Invasion
bg: Политическа ситуация преди инвазията

en: After The War
bg: След войната

en: PHALANX And The Mumbai Aftermath
bg: PHALANX и последиците от Мумбай

en: A New Twist
bg: Нов обрат

en: The Enemy On Earth
bg: Врагът на Земята

en: The Alien Strategy
bg: Извънземната стратегия

en: Orbital UFO Activity
bg: Орбитална НЛО Активност

en: Gameplay
bg: Начин на игра

en: Some notes about the gameplay
bg: Някои забележки, относно начина на игра

en: Click to exit
bg: Кликни за изход

en: Set up a base
bg: Създай база

en: Hire employees: scientists, soldiers
bg: Наеми служители: учени, войници

en: Start some research
bg: Започни проучване

en: Buy weapons and equipment
bg: Купи оръжия и екипировка

en: Equip your aircraft with soldiers and weapons
bg: Екипирай самолетите с войници и оръжия

en: Speed up time on geoscape until the first alien mission appears
bg: Забързай времето на глобуса, докато се появи първата мисия

en: Select the mission (doubleclick) and choose aircraft from list
bg: Избери мисия (двойно кликване) и избери самолет от списъка

en: Hit the start or auto-mission button to fight the aliens
bg: Кликни старт или авто-мисия бутона за да се биеш с извънземните

en: For further instructions watch the tactical mission tutorial
bg: За допълнителни иструкции прегледай курса за тактическа мисия

en: Tactical mission
bg: Тактическа мисия

en: Tactical mission tutorial
bg: Курс за тактическа мисия

en: Switch view level via left mouseclick
bg: Превключвай етажите с ляв клик

en: You can also use the cursor keys to switch the levels
bg: Може да използваш курсорните бутони за да превключваш етажите

en: The selected soldier
bg: Избрания войник

en: Select soldiers via click
bg: Избери войник чрез клик

en: Or via the keys 1-8 or Tab
bg: Или чрез клавиши 1-8 или [Tab]

en: Physical stats
bg: Физически характеристики

en: Stats bars: movement, health and morale
bg: Ленти за харакреристиките: движение, здраве и морал

en: Inventory
bg: Инвентар

en: Weapon in right hand
bg: Оръжие в дясната ръка

en: Shots remaining
bg: Оставащи изтрели

en: Reload
bg: Презареди

en: Reload weapon
bg: Презареди оръжието

en: Primary attack
bg: Основна атака

en: Secondary attack
bg: Вторична атака

en: Turn reaction-fire on or off
bg: Включи/изключи отверния огън

en: Crouch (kneel down) or stand up
bg: Наведи се (коленичи) или се изправи

en: Cycle through visible enemies
bg: Обхождане на видимите врагове

en: End round
bg: Приключи хода

en: How to play skirmish
bg: Как да играем битка

en: Skirmish tutorial
bg: Обучение за битките

en: Skirmish is type of fast game.
bg: Битката е вид бърза игра.

en: Equipment selection
bg: Избор на екипировка

en: Day or night version of map to play
bg: Дневна или нощна версия на картата за игра

en: How many aliens will fight versus you
bg: Колко извънземни ще се бият срещу теб

en: Select your team
bg: Избери отбора си

en: Select UFO to secure 
    (if possible for current map)
bg: Избери НЛО, коет да превземеш 
    (ако е възможно за текущата карта)

en: Select dropship
    (if possible for current map)
bg: Избери товарен самолет
    (ако е възможно за текущата карта)

en: Select map to play
bg: Избери карта за игра

en: And...
bg: и ...

en: Start the game!
bg: Стартирай играта!

en: Or...
bg: или ...

en: Exit to main menu
bg: Изход до главното меню

en: How to play multiplayer
bg: Как да играем мултиплейър

en: Make sure that you've opened the TCP port 27910 in your firewall settings
bg: Провери дали TCP порт 27910 е отворен в защитната стена

en: You should connect to the lobby and wait for invitations or start your own server
bg: Трябва да се присъединиш към чата и да изчакаш за покана или да стартираш собствен сървър

en: While you are connected to the lobby you can play singleplayer until someone invites you
bg: Докато си свързан с чата можеш да играеш самостоятелно, докато някой те покани

en: As a server admin you should consider setting a round time limit.
bg: Като администратор на сървъра е препоръчително да зададеш времево ограничение на хода.

en: Assemble and save different teams for multiplayer matches - 4 player teams, 8 player teams and so on. This way you can quickly load the right one for a fast match.
bg: Групирай и запиши различни екипи за multiplayer-игри - 4-членен екип, 8-членен екип и т. н. По този начин ще можеш бързо да избереш точния екип при бърза игра.

en: With multiplayer teams, make sure your best soldiers are at the top of the team list. When the soldier limit is lower than the amount of soldiers in your team, the soldiers at the top of the list will be used for the game.
bg: Увери се, че няй-добрите вийници са в началото на сипсъка на екипа при multiplayer-екипи. Когато лимита на войници е по-малък от екипа, в играта ще бъдат използвани войниците в началото на списъка.

en: Remember to give your soldiers a varying array of weapons; you never know when a certain weapon may come in handy.
bg: Запомни, че можеш да даваш на войниците си най-различни оръжия. Никога не се знае кога определено оръжие ще е най-полезно.

en: Don't forget to equip your soldiers with enough ammo.
bg: Не забравяй да екипираш войниците си с достатъчно амуниции.

en: Don't forget to equip your soldiers with armour.
bg: Не забравяй да екипираш войниците си с лична броня.

en: You can use a flashbang to deactivate your opponents' Reaction Fire mode or to take all of his remaining Time Units (TUs) from his next round.
bg: Може да използваш шокова граната за да прекратиш ответния огън на врага или да му отнемеш оставащите Time Units (TUs) за следващия ход.

en: Be sure to hire as many scientists as you can. The better you know your enemy, the easier he is to defeat.
bg: Наеми колкото се може повече учени. Колкото по-рано опознаеш врага, толкова по-лесно ще го победиш.

en: Be sure to hire as many workers as you can. The faster your production lines, the sooner you can access better equipment and resupplies.
bg: Наеми колкото се може повече работници. Колкото по-бърз е производствения цикъл, толкова по-рано ще имаш достъп до по-добра екипировка и снабдяване.

en: Never pass up an opportunity to capture a live alien, even one of a species you have already researched.
bg: Никога не пропускай възможността да заловиш жив извънземен, дори такъв, какъвто вече е проучен.

en: Watch your back! Your soldiers can only see enemies in an arc in front of them.
bg: Внимавай! Войниците могат само да видят врага в полезрението пред тях.

en: You can make soldiers crouch to better protect them from enemy fire. But remember that crouching and standing up cost Time Units (TUs), and moving while crouched costs more TUs than walking normally.
bg: Можеш да накараш войниците да клякат, за да се защитят по-добре от вражеския огън. Но помни, че клякането и ставането отнемат Time Units (TUs) и че придвижването в клекнало положение израсходва повече време от изправения ход.

en: Building a hospital allows you to heal your soldiers faster for their next mission.
bg: Построй болница, за да можеш да лекуваш войниците си по-бързо за следващата мисия.

en: You can increase a base's radar range by building an advanced radar facility. Remember that you have to research it first!
bg: Можеш да повишиш обсега на радара като построиш Усъвършенстван радар. Не забравяй, че първо трябва да го проучиш!

en: Before throwing a grenade, look closely at the shape of the land. A slight slope will affect the direction that the grenade bounces.
bg: Преди да хвърляш граната се загледай внимателно във формата на терена. Дори малък наклон ще се отрази на посоката на отскок на гранатата.

en: Grenades don't bounce well on sand or dirt.
bg: Гранатите не рикошират добре върху пясък или почва.

en: You can use [space] to cycle between all geoscape items.
bg: Може да използваш [space] за да обхождаш всички части на глобуса.

en: Be sure to equip your interceptor with weapons before launching it.
bg: Увери се, че изтребителя е въоражен преди да го изстреляш.

en: Build an alien containment to be able to imprison live aliens.
bg: Построй изолатор за извънземни за да задържаш живи извънземни.

en: To catch fast UFOs send interceptors in from several directions.
bg: За да прихващаш бързи НЛО, изпращай изтребители от няколко посоки едновременно.

en: To quickly buy or sell items, hover over the arrows and roll your mousewheel.
bg: За да купиваш или продаваш бързо, позиционирай курсора над стрелките и използвай колелцето на мишката.

en: Remember to check your research and production queues often! A good arsenal is an active arsenal!
bg: Не забравяй да проверяваш често проучванията и производствените опашки! Добрият арсенал е модерния арсенал!

en: The presence of live civilians probably means that there are no live aliens nearby. This can save time clearing a map.
bg: Присъствието на живи цивилни най-вероятно означава, че няма живи извънземни наоколо. Това може да спести време при обезопасяването на района.

en: Watch the health of your soldiers; do not let them die. Experienced soldiers are more efficient in missions than new recruits.
bg: Наблюдавай здравето на войниците - не ги оставяй да умират. Опитните войници са по-ефективни от новобранците.

en: CREDITS
bg: КРЕДИТ

en: Organisation capital
bg: Капитал на организацията

en: Back to baseview
bg: Обратно в базата

en: Name of this base
bg: Име на базата

en: Rename your base
bg: Преименувай базата

en: Switch to the previous base
bg: Премини на предишната база

en: Switch to the next base
bg: Премини на следващата база

en: Cancel
bg: Откажи

en: Close this dialogue
bg: Затвори този диалог

en: Preview:
bg: Преглед:

en: Map Name:
bg: Име на картата:

en: Select whether you want to play at day- or nighttime.
bg: Избери дали искаш да играеш през деня или нощта.

en: Night
bg: Нощ

en: Day
bg: Ден

en: Save the current team
bg: Запиши текущия отбор

en: Description
bg: Описание

en: Pilots
bg: Пилоти

en: Tanks
bg: Резервоари

en: Soldiers
bg: Войници

en: Soldier equipment
bg: Екипировка на войника

en: Rename aircraft
bg: Преименувай самолет

en: Selected item:
bg: Избрани устройства:

en: Equip this item
bg: Екипирай с тази екипировка

en: Remove this item
bg: Премахни тази екипировка

en: Available equipment:
bg: Налична екипировка:

en: Weapons
bg: Оръжия

en: Ammo
bg: Амуниции

en: Armour
bg: Брони

en: Items
bg: Устройства

en: Select this zone
bg: Избери тази зона

en: Current item in slot
bg: Текущо устройство в позицията

en: Ammo fitting this weapon
bg: Амониции за това оръжие

en: Select this slot
bg: Избери тази позиция

en: Status:
bg: Статус:

en: Health:
bg: Здраве:

en: Team Members:
bg: Членове на екипа:

en: Start Aircraft
bg: Стартирай самолет

en: Call back
bg: Извикай

en: Equip soldiers
bg: Екипирай войниците

en: Missions info
bg: Инфо за мисията

en: Strength:
bg: Сила:

en: Speed:
bg: Скорост:

en: Accuracy:
bg: Точност:

en: Mind:
bg: Психика:

en: Close Combat:
bg: Близък бой:

en: Assault Weapons:
bg: Щурмови оръжия:

en: Sniper Rifles:
bg: Снайпери:

en: High-Explosives:
bg: Силни експлозиви:

en: Missions performed:
bg: Изпълнени мисии:

en: Enemies killed:
bg: Убити врагове:

en: Civilians killed:
bg: Убити цивилни:

en: Our team killed:
bg: Убити от нашия екип:

en: Assign tanks
bg: Назначи танкове

en: Assign soldiers
bg: Назначи войници

en: No soldiers assigned
bg: Няма назначени войници

en: Kill this alien
bg: Убий този извънземен

en: Start autopsy
bg: Започни аутопсия

en: Base capacity:
bg: Капацитет на базата:

en: Kill all aliens in this base
bg: Убий всички извънземни в базата

en: Alive:
bg: Живи:

en: Dead:
bg: Мъртви:

en: Equip Defence Weapons
bg: Екипирай защитните оръжия

en: Information
bg: Информация

en: Missile Defences
bg: Ракетна отбрана

en: Laser Defences
bg: Лазерна отбрана

en: Weapon slots
bg: Оръжейни гнезда

en: Add
bg: Добави

en: Equip the selected slot with this weapon
bg: Екипирай гнездото с избраното оръжие

en: Remove
bg: Премахни

en: Remove weapon from the selected slot
bg: Премахни оръжието от избраното гнездо

en: Stores
bg: Склад

en: Selected Item
bg: Избран артикул

en: Surface to Air defences
bg: Защита земя-въздух

en: Name:
bg: Име:

en: Targetted UFO:
bg: Прицелено НЛО:

en: Time to build:
bg: Време за завършване:

en: Autofire
bg: Автоматичен огън

en: Destroy
bg: Премахни

en: Destroy installation
bg: Премахни съоръжението

en: Close
bg: Затвори

en: Back to geoscape
bg: Обратно към глобуса

en: Buildings
bg: Сгради

en: Build base facilities
bg: Стореж на сгради

en: Aircraft management and crew equipment
bg: Порръжка на самолета и екипировка на екипажа

en: Buy/Sell
bg: Купи/Продай

en: Buy/Sell equipment, aircraft and UGV
bg: Купи/Продай екипировка, самолет и СНМ

en: Transfer
bg: Трансфер

en: Transfer equipment, aircraft, UGV, aliens and employees to other bases
bg: Прехвърли екипировка, самолети, СНМ, извънземни и служители до други бази

en: Research new technology
bg: Изследвай нова технология

en: Produce equipment, aircraft and UGV
bg: Произведи екипировка, самолет и СНМ

en: Employees
bg: Служители

en: Hire or dismiss employees
bg: Наеми или уволни служители

en: Containment
bg: Извънземни

en: Treat wounded soldiers and perform implant surgery
bg: Лекува ранени бойци и извършва имплантираща хирургия

en: Base Summary
bg: Отчет на базата

en: Information about this base (available storage space, production, research, etc.)
bg: Информация за базата (свободно складово пространство, продукция, разработки и т.н.)

en: Scientists
bg: Учени

en: Workers
bg: Работници

en: Open/close Building preview window
bg: Отвори/затвори прозореца за преглед на сградата

en: Building preview
bg: Преглед на сградата

en: Select building
bg: Избери сграда

en: Campaigns
bg: Кампании

en: Start campaign
bg: Стартирай кампания

en: Load
bg: Въведи

en: Continue
bg: Продължи

en: Back
bg: Обратно

en: Save
bg: Запиши

en: Options
bg: Опции

en: Exit
bg: Изход

en: Reload campaign
bg: Презареди кампанията

en: Are you sure that you really want to reload the last automatically saved campaign state?
bg: Наистина ли искаш да презаредиш последната автоматично записана кампания?

en: You've lost the game
bg: Ти изгуби играта

en: Click to continue
bg: Кликни за да продължиш

en: Backpack
bg: Раница

en: Left Hand
bg: Лява ръка

en: Right Hand
bg: Дясна ръка

en: Headgear
bg: Глава

en: Holster
bg: Кобур

en: Belt
bg: Колан

en: Primary
bg: Основни

en: Secondary
bg: Вторични

en: Heavy
bg: Тежки

en: Misc
bg: Разни

en: With:
bg: С

en: Firemode:
bg: Режим на стрелба

en: Previous firemode
bg: Предишен режим на стрелба

en: Next firemode
bg: Следващ режим на стрелба

en: Object Info
bg: Инфо за обекта

en: Rename your unit
bg: Преименувай единицата

en: Done
bg: Готово

en: Open up messages
bg: Отвори съобщенията

en: Pause
bg: Пауза

en: Time lapse: 5 seconds
bg: Ход на времето: 5 секунди

en: Time lapse: 5 minutes
bg: Оставащо време: 5 минути

en: Time lapse: 20 minutes
bg: Оставащо време: 20 минути

en: Time lapse: 1 hour
bg: Оставащо време: 1 час

en: Time lapse: 12 hours
bg: Оставащо време: 12 часа

en: Time lapse: 1 day
bg: Оставащо време: 1 ден

en: Time lapse: 5 days
bg: Оставащо време: 5 дни

en: Message settings
bg: Настойки на съобщенията

en: Change message and pause settings
bg: Промени съобщението и спри настройките

en: Mailclient
bg: Поща

en: INBOX (with unread mails)
bg: ВХОДЯЩИ (с непрочетените писма)

en: INBOX
bg: ВХОДЯЩИ

en: Statistics
bg: Статистика

en: Organisation statistics
bg: Статистика на организацията

en: Create installation
bg: Създай съоръжението

en: Highlight nation borders
bg: Подчертай границите

en: Show radar range
bg: Покажи обхвата на радара

en: Show XVI map
bg: Покажи XVI-карта

en: Center objects on the map
bg: Центрирай обектите на картата

en: Go to Options
bg: Отиди в Опции

en: Ready
bg: Готово

en: Aircraft:
bg: Самолети:

en: Aircraft reached desired location - what to do?
bg: Самолета достигна желаната дестинация - какво да прави?

en: Enter
bg: Влез

en: Enter the battlefield
bg: Влез в бойното поле

en: Auto mission
bg: Автоматична мисия

en: Automatically finish mission
bg: Автоматично завърши мисията

en: Cost:
bg: Цена:

en: Build
bg: Създай

en: Installation Status
bg: Статус на съоръжението

en: Manage
bg: Обслужи

en: Manage installation
bg: Обслужи съоръжението

en: Anti-UFO defence
bg: НЛО-защита

en: Aircraft interception
bg: Преследване на самолет

en: SAM defence
bg: SAM-защита

en: Base:
bg: База:

en: Surface-to-air missile site:
bg: Ракетна установка тип земя-въздух:

en: Select aircraft
bg: Избери самолет

en: Select item
bg: Избери

en: Type:
bg: Тип:

en: Action:
bg: Действие:

en: Description:
bg: Описание:

en: Geoscape options
bg: Опции на глобуса

en: Geoscape projection mode:
bg: Проекция на глобуса:

en: Missions Performed:
bg: Изпълнени мисии:

en: Enemies Killed:
bg: Убити врагове:

en: Occupation
bg: Занимание

en: Slightly wounded
bg: Леко ранени

en: Medium wounds
bg: Средно ранени

en: Heavily wounded
bg: Сериозно ранени

en: Health
bg: Здраве

en: Morale
bg: Морал

en: Check to use this firemode for reaction fire
bg: Маркирай, за да използваш този режим за ответен огън

en: Chat
bg: Чат

en: Party chat
bg: Отборен чат

en: Global lobby (IRC)
bg: Глобално lobby (IRC)

en: Say:
bg: Кажи:

en: Level 1
bg: Ниво 1

en: Level 2
bg: Ниво 2

en: Level 3
bg: Ниво 3

en: Level 4
bg: Ниво 4

en: Level 5
bg: Ниво 5

en: Level 6
bg: Ниво 6

en: Level 7
bg: Ниво 7

en: Level 8
bg: Ниво 8

en: Finish round
bg: Завърши хода

en: Primary fire mode
bg: Основен режим на стрелба

en: Use headgear
bg: Използвай екипировката

en: Use Item
bg: Използвай устройството

en: Chat messages
bg: Съобщения в чата

en: Please wait
bg: Моля почакайте

en: Reserve TUs for shooting.
bg: Резервирай TUs за стрелба

en: Original HUD
bg: Оригинален

en: Reinit
bg: Поднови

en: Preview
bg: Преглед

en: Gen this level
bg: Генерирай това ниво

en: Gen all levels
bg: Генерирай всички нива

en: Floor
bg: Под

en: Disconnect
bg: Прекъсни

en: Close menu and disconnect
bg: Затвори менюто и прекъсни

en: Close menu but stay connected
bg: Затвори менюто, но стой свързан

en: Users
bg: Потребители

en: Name is already in use
bg: Името вече е използвано

en: Your name is already in use or is invalid.
bg: Името вече се използва или е невалидно

en: Retry
bg: Повтори

en: Retry with your changed name
bg: Опитай пак с промененото име

en: Not connected
bg: Несвързан

en: You are not connected to the lobby. Do you want to connect?
bg: Нямаш връзка с Lobby-то. Искаш ли да се свържеш?

en: Connect
bg: Свържи се

en: Connect to the lobby
bg: Свържи се с Lobby-то

en: Try again
bg: Опитай пак

en: Retry this mission
bg: Повтори мисията

en: UFO recovery
bg: Извличане на НЛО

en: Store UFO
bg: Складирай НЛО-то

en: Sell UFO
bg: Продай НЛО-то

en: Capacity (free/all)
bg: Капацитет (своб./общо)

en: Recover
bg: Извлечи

en: Begin UFO recovery process
bg: Започни извличането на НЛО-то

en: Nation:
bg: Нация:

en: Sort nations by name
bg: Сортирай нациите по име

en: Price:
bg: Цена:

en: Sort nations by price
bg: Сортирай нациите по цена

en: Relations:
bg: Отношения:

en: Sort nations by relation
bg: Сортирай нациите по отношения

en: Selected nation:
bg: Избрана нация

en: Sell
bg: Продай

en: Begin UFO sell process
bg: Стартирай продажбата на НЛО

en: Time:
bg: Време:

en: Date:
bg: Дата:

en: Mark all messages read
bg: Маркирай всички като прочетени

en: Leave mailclient
bg: Напусни пощата

en: Single-player
bg: Кампания

en: Tutorials
bg: Упътване

en: Initial settings
bg: Първоначални настройки

en: User Information
bg: Информация за потребителя

en: Volume Control
bg: Контрол на звука

en: Effects:
bg: Ефекти:

en: Music:
bg: Музика:

en: Language
bg: Език

en: Language:
bg: Език:

en: You have to set the playername and hit the 'OK' button:
bg: Трябва да зададеш името на играча и да кликнеш ОК:

en: Save settings
bg: Запиши настройките

en: Tip of the day
bg: Съвет на деня

en: Show tip of the day
bg: Покажи съвета на деня

en: Next
bg: Следващ

en: Next tip
bg: Следващ съвет

en: Close window
bg: Затвори прозореца

en: Buy and sell item
bg: Купи или продай машини

en: Craft items
bg: Самолетна екипировка

en: Other
bg: Други

en: UGV items
bg: СНМ-екипировка

en: Name
bg: Име

en: Item autosell enabled
bg: Автоматичната продажба включена

en: Item autosell disabled
bg: Автоматичната продажба изключена

en: all
bg: всички

en: Material editor
bg: Редактор на материалите

en: Hardness:
bg: Трудност:

en: Parallax:
bg: Паралакс:

en: Stretch
bg: Разпъни

en: Pulse
bg: Импулс

en: Scroll
bg: Превърти

en: Rotate
bg: Завътри

en: Scale
bg: Мащабирай

en: enable or disable displaying a notification message
bg: Включва или изключва показването на известяванията

en: enable or disable game stopping
bg: Включва или изключва спирането на играта

en: enable or disable playing sound
bg: Включва или изключва звука

en: Pause/message settings
bg: Настойки на паузата/съобщенията

en: Apply
bg: Приеми

en: Apply changes
bg: Приеми

en: Revert changes
bg: Възстанови

en: Notify types:
bg: Тип известяване:

en: Enable or disable messages being displayed for all notification types.
    Left click enables all notifications, right click disables.
bg: Включва или изключва показваните съобщения за всички видове известявания.\nЛяв клик включва всички известявания, десен - изключва.

en: Enable or disable pause for all notification types
    Pause can't be enabled without notification
    Left click enables pause for all, right click disables.
bg: Включи или изключи паузата за всички известявания\nПаузата не може се е включи без известяване\nЛяв клик включва пауза за всички, десен - изключва.

en: Enable or disable sounds being played for all notification types.
    Left click enables all sounds, right click disables.
bg: Включва или изключва звуците за всички известявания.\nЛяв клик включва всички звуци, десен - изключва.

en: Connect to this server
bg: Свържи се с този сървър

en: Delete this bookmark
bg: Премахни отметката

en: Team
bg: Отбор

en: Join
bg: Присъедини се

en: Create
bg: Създай

en: Internet/Lan
bg: Интернет/LAN

en: Lan
bg: LAN

en: Bookmark
bg: Маркирай

en: Userlist
bg: Списък с потребители

en: Leave Serverbrowser
bg: Излез от браузъра

en: Add server to bookmarks
bg: Добави сървъра към отметките

en: All
bg: Всички

en: Free
bg: Свободен

en: Playing
bg: Играещи

en: Serverfilter:
bg: Филтър:

en: Refresh
bg: Опресни

en: Connect to IP
bg: Свържи се с IP-то

en: Bookmarks
bg: Предпочитани

en: Map
bg: Карта

en: Security/registration
bg: Сигурност/регистрация

en: Gametype:
bg: Тип на играта:

en: Teamplay:
bg: Отборна игра:

en: Allowed gametype:
bg: Позволен тип игра:

en: Enable morale states:
bg: Позволи състояние на морала:

en: Max. clients:
bg: Макс. клиенти:

en: Sets the max allowed clients to connect
bg: Задава максимално разрешения брой свързани клиенти

en: Max. soldiers per team:
bg: Макс. войници за отбор:

en: Sets the max allowed soldiers per team
bg: Задава максимално разрешения брой войници за отбор

en: Max. soldiers per player:
bg: Макс. войници за играч:

en: Sets the max allowed soldiers per player when in teamplay
bg: Задава максимално разрешения брой войници за играч при отборна игра

en: Max. human players per team:
bg: Макс. хора играчи за отбор:

en: Max. AI actors:
bg: Мак. ИИ участници:

en: Max AI actors for teamplay mode
bg: Задава макс. брой ИИ участници при отборна игра

en: Round time limit in seconds:
bg: Лимит на времето за ход в секунди

en: Make this server public:
bg: Направи сървъра публичен:

en: Server-Password:
bg: Парола на сървъра:

en: RCON-Password:
bg: RCON-парола:

en: Start server
bg: Стартирай

en: Players connected
bg: Свързани играчи

en: Team selection
bg: Избор на отбора

en: Team preference:
bg: Предпочитаност на отбор:

en: Next free team
bg: Следващ свободен отбор

en: Previous free team
bg: Предишен свободен отбор

en: Finish the teamselection and start the game
bg: Приключи избора на отбор и стартирай играта

en: Are you ready?
bg: Готов ли си?

en: Force start
bg: Форсиран старт

en: Invite others
bg: Покани други

en: Invite players that are online in the lobby
bg: Покани играчи, които са онлайн в lobby-то

en: Enter server password
bg: Въведи парола на сървъра

en: Password:
bg: Парола:

en: Game invitation
bg: Покана за игра

en: Server info
bg: Информация за сървъра

en: Show server information
bg: Покаши информацията за сървъра

en: Go into the lobby
bg: Отиди в лобито

en: You received a invitation to take part of a multiplayer game. Hit the connect button to connect to the server
bg: Получи покана за мултиплейър игра. Кликни на бутона за свързване за да се присъединиш към сървъра

en: Abort Game
bg: Откажи играта

en: Overall
bg: Общи

en: Video
bg: Видео

en: Audio
bg: Аудио

en: Overall Game Settings
bg: Общи настройки на играта

en: Language Settings
bg: Езикови настройки

en: Several Tips
bg: Няколко съвета

en: Show 'Tip of the Day':
bg: Покажи 'Съвет на деня':

en: Precache Models:
bg: Кеширай моделите:

en: Precaching of models means having faster menus.
bg: Кеширане на моделите (по-бързи менюта).

en: Video Settings
bg: Видео настройки

en: General
bg: Общи

en: Advanced
bg: Допълнителни

en: Resolution and Display Settings
bg: Настройки на дисплея

en: The resolution (x*y) in pixel which UFO:AI should use.
bg: Резолюцията (X на Y) в пиксели, която UFO:AI ще използва

en: Resolution:
bg: Резолюция:

en: Display only resolutions using this screen ratio.
bg: Покажи резолюции само с това екранно съотношение.

en: All ratios
bg: Всички коефициенти

en: Others
bg: Други

en: Fullscreen:
bg: Цял екран:

en: Play UFO:AI in fullscreen.
bg: Играй UFO:AI в пълен екран.

en: Stretch the Screen with a 4:3 Ratio:
bg: Разпъни екрана със съотношение 4:3 :

en: Calibrate your display here.
bg: Калибрирай екрана тук.

en: Monitor Calibration Controls
bg: Инструменти за калибриране на екрана

en: Gamma:
bg: Гама:

en: The default key to make screenshots is F12.
bg: Клавишът по подразбиране за екранни снимки е F12.

en: Screenshot Settings
bg: Настройки на екранни снимки

en: The file format used for compressing and saving your screenshots.
bg: Файловият формат за компресиране и запис на екранни снимки.

en: Screenshot Format:
bg: Формат на екранните снимки:

en: jpeg Quality:
bg: jpeg качество:

en: Other Display Settings
bg: Други екранни настройки

en: Show FPS:
bg: Пкажи FPS:

en: Display the number of rendered frames per second.
bg: Покажи броя на показаните кадри в секунда.

en: Texture Settings
bg: Настройки на текстурите

en: Sets the maximum size for textures and caps resolutions higher than that value.
bg: Задава максималния размер за текстури и резолюция за главни букви; по-голямо от тази стойност.

en: Resolution Cap:
bg: Макс. резолюция:

en: Low means a maximum of 256x256 pixel texture resolution. Extreme means up to 8192x8192 pixel.
bg: Ниско означава максимум 256x256 пиксела резолюция за текстури. Екстремно означава 8192x8192 пиксела.

en: Low
bg: Ниско

en: Medium
bg: Средно

en: Normal
bg: Нормално

en: High
bg: Високо

en: Excellent
bg: Отлично

en: Extreme
bg: Екстремно

en: Sets the texture filtering and mipmapping method.
bg: Задава филтрирането на текстурите и mipmap-метода

en: Filtering:
bg: Филтриране:

en: No filtering, no mipmaps
bg: Без филтриране, без mipmap-методи.

en: Bilinear filtering, no mipmaps
bg: Bilinear-филтриране, без mipmap.

en: No filtering, mipmaps
bg: Без филтриране, с mipmap

en: Bilinear filtering, mipmaps
bg: Bilinear-филтриране, с mipmap

en: Trilinear filtering, mipmaps
bg: Trilinear-филтриране, с mipmap

en: Bilinear filtering, trilinear filtering, mipmaps
bg: Bilinear-филтриране, Trilinear-филтриране, с mipmap

en: Enable texture compression for better memory performance, disable for better rendering quality.
bg: Разреши компресия на текстурите за по-добра производителност на паметта, забрани за по-добро качество.

en: Compression:
bg: Компресия:

en: Texture Level-of-Detail. Enabling this might result in some blurry textures if you zoom out a little bit.
bg: Степен на детайлност на текстурите. Включването може да доведе до замъглени текстури ако увеличиш мащаба.

en: The degree or ratio of anisotropic filtering. High ratios will make distant textures appear more sharp. Very high ratios are only recommended when playing in high resolutions.
bg: Степента или съотношението на анизотропно филтриране. Високи коефициенти ще направят отдалечените текстури да изглеждат по-остри. Много високи стойности са препоръчани само когато се играе при големи резолюции.

en: Anisotropy Level:
bg: Ниво на анизотропия:

en: Very high values are only recommended when playing in very high screen resolutions.
bg: Много високи стойности са препоръчани само когато се играе при големи резолюции.

en: OpenGL Settings
bg: OpenGL настройки

en: OpenGL GLSL Shaders are available only if your graphics-card driver fully supports OpenGL 2.0+ and will enhance UFO:AI using advanced shading techniques.
bg: OpenGL GLSL шейдърите са налични само ако драйварите на видеокартата напълно поддържат OpenGL 2.0+ и ще подобрят UFO:AI, използвайки напреднали shading-технологии.

en: GLSL Shaders:
bg: GLSL шейдъри:

en: Vertex Buffers are submitting extensible arrays of vertex attributes to be mapped into the GPU for fast drawing.
bg: Vertex-буферите предоставят разширяеми масиви от атрибути на върхова, които да бъдат нанесени в GPU за бързо изчертаване.

en: Vertex Buffers:
bg: Vertex-буфери:

en: OpenGL multisample buffers provide a mechanism to antialias all GL primitives. / The Swap Interval selects when a buffer swap will occur. The value '0' means that the swap will occur immediately (also known as 'v-sync off').
bg: OpenGL multisample-буферите предоставят механизъм за заглаждане на всички GL-примитиви. / Интервалът на размяна определя кога ще настъпи размяна на буфера. Стойност '0' означава че размяната ще се осъществи веднага (познато още като ' v-sync ff ' - изключена вертикална синхронизация).

en: Multisample Buffers / Swap Interval:
bg: Multisample-буфери / Swap-интервал:

en: Choose between 0-4 Multisample Buffers. Higher values will provide better antialiasing and will enhance picture quality.
bg: Избери от 0 до 4 Multisample-буфери. Високи стойности ще дадат по-добро заглаждане и подобрение на качеството на картината.

en: Set to '0' to turn v-sync off (faster). Set to '1' or higher to turn v-sync on (better quality).
bg: Задай '0' за да изключиш вертикалната синхронизация (по-бързо). Задай '1' или повече за да я включиш (по-добро качество).

en: Post-Processing Shader Effects:
bg: Post-processing shader-ефекти:

en: Realtime lighting of the 3D world in UFO:AI. / Maximum number of dynamic hardware accelerated lights allowed.
bg: Осветяването в реално време на 3D-света на UFO:AI. / Максимален брой хардуерно-ускорени динамични светлини са позволени.

en: Realtime Lighting / Max Dynamic Lights:
bg: Realtime Lighting / Макс. динамични светлини:

en: Also known as bumpmapping.
bg: Познато йато bumpmapping (симулиране на грапавини).

en: Amount of light emitting from the sun and shining on the earth.
bg: Количество всетлина, излъчвано от слънцето и осветяващо повърхността.

en: Geo Ambient Lighting:
bg: Осветеност на 3D Глобуса:

en: At the moment these are just drop-shadows.
bg: Засега това са само елементарни сенки.

en: Shadows:
bg: Сенки:

en: Enable shadows.
bg: Разреши сенките.

en: Light and Shadow
bg: Осветеност и сенки

en: The lightmap block size defines the resolution of the lightmap. Higher block size means using more detailed lightmaps.
bg: Lighmap-размер на блока - дефинира резолюцията на lightmap-а (карта на осветеност). По-голям размер на блока - по-детайлни lightmap-и.

en: Lightmap Block Size:
bg: Размер на lightmap-блока:

en: Low means a maximum lightmap resolution of 512x512 pixel. High means up to 2048x2048 pixel.
bg: Ниско означава максимална резилюция на lightmap-а да е 512x512 пикссела. Високо означава до 2048x2048 пиксела.

en: Flares are used to display light reflection effects. Flare visibility is calculated according to the angle of the surface emitting the light.
bg: Ореолите се използват при ефекти с отразена светлина. Видимостта на ореолите се изчисляват спрямо ъгъла на повърхността, излъчваща светлината.

en: Flares:
bg: Ореоли:

en: Fog does not relate to any weather effect here, but when enabled distant textures on the battlescape are faded out.
bg: Мъглата тук не се отнася за метеорологичен ефект, но ако е включена отдалечените текстури на бойното поле се избледняват.

en: Fog:
bg: Мъгла:

en: Weather effects like rain or snow.
bg: Метеорологични ефекти като дъжд и сняг.

en: Weather Effects:
bg: Метеорологични ефекти:

en: The material system is used to display texture animations, effects like rotating or stretching or scrolling textures and manipulate rendering through applying special material properties like specularity or hardness to defined textures.
bg: Системата за материалите се използва за да изобрази текстурни анимации, ефекти като завъртане или разтягане или плъзгащи се текстури и управлява рендирането чрез прилагане на специални свойства на материала, като огледалност или матовост на определени текстури.

en: Material System:
bg: Материална система:

en: Audio Settings
bg: Звукови настройки

en: Enable or disable sound.
bg: Включи или изключи звука

en: Enable Audio:
bg: Разреши звука:

en: Sound Effects:
bg: Звукови ефекти:

en: Menu Sounds:
bg: Звуци на менуто:

en: Advanced Audio Options
bg: Допълнителни аудио опции

en: The sample rate frequency in kHz. Use higher values for better sound quality.
bg: Честотата на дискретизация в kHz. Използвай по-високи стойности за по-добро качество.

en: Audio Sample Rate:
bg: Честота на звука:

en: Restart the sound-engine and apply your settings.
bg: Рестартирай звуковата система и приеми настройките

en: Gameplay Settings
bg: Геймплей-настройки

en: Battlescape Camera Settings
bg: Настройки на камерата на бойното поле

en: Scroll Speed:
bg: Скорост на плъзгача:

en: Rotation Speed:
bg: Скорост на въртене:

en: The move deceleration of the battlescape camera. Lower this value if you want smoother camera movement, increase it if you want cameramovement to decelerate faster or stop immediately.
bg: Скоростта на спиране на камерата на бойното поле. Намали тази стойност, ако искаш да постигнеш по-плавно движение, завиши я, ако искаш спирането на камерата да става по-бурзо или веднага.

en: Move Deceleration:
bg: Скорост на спиране на движението:

en: Isometric Mode means the 3D world will be rendered without perspective correction.
bg: Изометричен режим означава че 3D-света ще бъде показван без корекция в перспектива.

en: Isometric Mode:
bg: Изометричен режим:

en: Center the camera view automatically at the soldier when selecting it, or at the enemy when he is shooting or appearing.
bg: Центриране на изгледа на камерата върху войника при маркиране или върху врага, когато той стреля или се появява.

en: Center View:
bg: Централен изглед:

en: Battlescape Gameplay Settings
bg: Настройки на геймплея на бойнот поле

en: Select the Head-Up-Display for the battlescape.
bg: Избери менюто за бойнот поле.

en: HUD Design:
bg: HUD-дизайн:

en: Confirm Actions:
bg: Потвърди действията:

en: 'No' means all your orders on the battlescape will be executed immediately. 'Yes' means you will be prompted to confirm all of your orders before the soldier begins to execute them. 'Only for moving' means the path will be displayed before you confirm a soldier's move.
bg: 'Не' означава, че всички команди на бойното поле ще будат изпълнявани веднага. 'Да' означава, че ще бъде поискано потвърждение за всички команди преди войниците да започнат да ги изпълняват. 'Само за движение' означава, че пътят ще бъде показван преди да потвърдиш движението на войника.

en: Yes
bg: Да

en: No
bg: Не

en: Autostand regulates if your soldier should automatically stand up when he is getting the order to move while being crouched.
bg: Авто-изправянето определя дали войника автоматично ще се изправя когато му е зададена команда за придвижване докато е клекнал.

en: Autostand:
bg: Авто-изправяне:

en: Actor Speed:
bg: Скорост на героя:

en: Choose between 0-9, higher values mean higher actor speed.
bg: Избери от 0 до 9; по-голяма стойност означава по-висока скорост.

en: Geoscape Options
bg: Опции на глобуса

en: 3D Geoscape:
bg: 3D глобус:

en: Min/Max Geo-Cam Zoom:
bg: Мин/Макс Глобус-камера увеличение:

en: Joystick Settings
bg: Настройки на джойстика

en: Enable:
bg: Разреши:

en: Joystick or Joypad:
bg: Джойстик или джойпад:

en: Available game controllers.
bg: Налични гейм-контролери.

en: Adjust the joystick threshold to a high enough value, so movement of the analogue stick will be recognized.
bg: Настрой прага чувствителност на джойстика достатъчно високо, така че движенията на аналоговия лост да бъдат отчетени.

en: Threshold:
bg: Праг:

en: Show Keys
bg: Покажи клавишите

en: Key Bindings
bg: Зададени клавиши

en: Base is under attack
bg: Базата е под атака

en: Kill aliens in container
bg: Убий извънземни в контейнер

en: Not implemented
bg: Не е осъществено

en: Lift aircraft
bg: Вдигни самолет

en: Disable Power Plant
bg: Спри електроцентралата

en: Assemble a team first
bg: Първо образувай екип

en: New installation
bg: Ново съоръжение

en: Type
bg: Тип

en: Build Time
bg: Време на стоене

en: Cost
bg: Цена

en: New base
bg: Нова база

en: Build the base
bg: Създай базата

en: Destroy UFO
bg: Унищожи НЛО-то

en: Disassembly
bg: Разглобяване

en: Change the production amount
bg: Промени количеството на производството

en: Start this production
bg: Стартирай производството

en: Stop production
bg: Спри производството

en: Increase priority
bg: Повиши приоритета

en: Decrease priority
bg: Намали приоритета

en: idle
bg: чака

en: Abort
bg: Откажи

en: Start Game
bg: Стартирай игра

en: Skirmish Game Settings
bg: Настройки на битката

en: UFO:
bg: НЛО:

en: Select the UFO that should be used (only possible if available for that map).
bg: Избери НЛО, коет да превземеш (ако е възможно за текущата карта).

en: Select the dropship that should be used (only possible if available for that map).
bg: Избери товарния самолет, който ще се използва (само ако е възможно за тази карта).

en: Equipment of your team.
bg: Екипировка на твоя отбор.

en: Equipment AI Team.
bg: Екипировка на ИИ-отбора.

en: The maximum of AI actors for this game.
bg: Максималния брой ИИ участници за тази игра.

en: Max. Soldiers:
bg: Макс. войници:

en: Sets the maximum amount of soldiers.
bg: Задава максималния брой войници.

en: UGVs:
bg: СНМ:

en: UGVs for this game - only valid if enough free soldier slots are available.
bg: СНМ за тази игра - само ако има достатъчно свободни позиции за войници.

en: Team:
bg: Отбор:

en: Select which side you want to play with.
bg: Избери с коя страна искаш да играеш.

en: Missions
bg: Мисии

en: Bases
bg: Бази

en: Installations
bg: Съоръжения

en: Costs
bg: Разходи

en: Nations
bg: Нации

en: Click for funding graphs
bg: Кликни за финансовите графики

en: Nation Statistics
bg: Статистика на нациите

en: Nation
bg: Нация

en: Current Funding
bg: Текуши постъпления

en: Month (Relative to current)
bg: Месечно (спрямо текущия)

en: Funding
bg: Постъпления

en: max
bg: макс.

en: Node editor
bg: Редактор на възлите

en: Capture a node
bg: Прихвани възел

en: Select parent node
bg: Избери възел източник

en: Select first child node
bg: Избери първият произхождащ възел

en: Select next node
bg: Избери следващия възел

en: Current window:
bg: Текущ прозорец:

en: Current node:
bg: Текущ възел:

en: Save your team
bg: Запази отбора

en: Aliens
bg: Извънземни

en: Destination base
bg: Дестинация

en: Start the transfer
bg: Започни трансфера

en: Select base to transfer to
bg: Избери дестинация на трансфера

en: Choose a base to host alien bodies:
bg: Избери база за съхранение на извънземните тела:

en: Pre-Research Report
bg: Отчет от предварително проучване

en: Medikit
bg: Аптчека

en: IR Goggles
bg: IR очила

en: Scan
bg: Сканирай

en: Throw
bg: Хвърли

en: Frag Grenade
bg: Осколъчна граната

en: Lob
bg: Метни

en: Roll
bg: Търколи

en: Flashbang
bg: Заслепяваща граната

en: Smoke Grenade
bg: Димна граната

en: Gas Grenade
bg: Газова граната

en: Alien Gas Grenade
bg: Извънземна газова граната

en: Incendiary grenade
bg: Запалителна граната

en: Plasma Grenade
bg: Плазмена граната

en: Bomb
bg: Бомба

en: Cannonade
bg: Канонада

en: Assault Rifle
bg: Щурмова пушка

en: Assault Rifle Magazine
bg: Пълнител за Щурм. пушка

en: Snap Shot
bg: Бърз изстрел

en: 3-Round Burst
bg: 3-кратен изстрел

en: Full-Auto
bg: Автоматичен

en: Aimed Shot
bg: Прицелен изстрел

en: Machine Gun
bg: Картечница

en: Machine Gun Magazine
bg: Пълнител за картечница

en: 5-Shot Burst
bg: 5-кратен изстрел

en: Full-Auto Sweep
bg: Автом. обстрел

en: Sniper Rifle
bg: Снайпер

en: Sniper Rifle Magazine
bg: Пълнител за снайпер

en: Coilgun Clip
bg: Пълнител за индукционна пушка

en: 7.62mm Pistol
bg: 7.62mm пистолет

en: 7.62mm Pistol Magazine
bg: 7.62mm пълнител

en: Machine Pistol
bg: Автоматичен пистолет

en: 4.2mm MP Magazine
bg: 4.2mm MP пълнител

en: Submachine Gun
bg: Автомат

en: SMG Magazine
bg: Пълн. за автомат

en: 5-Round Burst
bg: 5-кратен изстрел

en: Riot Shotgun
bg: Пушка помпа

en: Saboted Slugs
bg: Сачми

en: Micro Shotgun
bg: Микро пушка помпа

en: Flechette Shells
bg: Иглени патрони

en: Flamethrower
bg: Огнехвъргачка

en: C90 Canister
bg: C90 кутийка

en: Rocket Launcher
bg: Ракетомет

en: HE Rocket
bg: HE ракета

en: IC Rocket
bg: IC ракета

en: Grenade Launcher
bg: Гранатомет

en: 25mm HIT Grenades
bg: 25mm HIT гранати

en: 25mm IC Grenades
bg: 25mm IC гранати

en: 25mm Flechette Grenades
bg: 25mm иглени гранати

en: 25mm PB Grenades
bg: 25mm PB гранати

en: Laser Pistol
bg: Лазерен пистолет

en: Laser Rifle
bg: Лазерна пушка

en: Heavy Laser
bg: Тежък лазер

en: D-F Cartridge
bg: D-F патрон

en: Wave Fire
bg: Вълнов изстрел

en: Pulsed Fire
bg: Пулсов изстрел

en: Electro Laser
bg: Електро-лазер

en: Stun Shot
bg: Зашеметяващ изстрел

en: Combat Knife
bg: Боен нож

en: Monomolecular Knife
bg: Мономолекулярен нож

en: Stun Rod
bg: Парализатор

en: Stun Charge
bg: Зашеметяващ заряд

en: Double Charge
bg: Двоен заряд

en: Bludgeon
bg: Палка

en: Slash
bg: Удар

en: Plasma Blade
bg: Плазмен нож

en: Lock
bg: Заключи

en: Minigun
bg: Лека картечница

en: Minigun Magazine
bg: Пълнител за ЛК

en: Shotgun
bg: Пушка помпа

en: VHS Assault Rifle
bg: VHS Щурмова пушка

en: XAW95 Magazine
bg: XAW95 пълнител

en: 10-Round Burst
bg: 10-кратен изстрел

en: Particle Beam Pistol
bg: Кинетично-лъчев пистолет

en: Pistol Particle Accelerator
bg: Ускорител за кин.-лъчев пистолет

en: Particle Beam Rifle
bg: Кинетично-лъчева пушка

en: Rifle Particle Accelerator
bg: Ускорител за кин.-лъчева пушка

en: Particle Beam Cannon
bg: Кинетично-лъчево оръдие

en: Cannon Particle Accelerator
bg: Ускорител за кин.-лъчево оръдие

en: Unrestricted Blast
bg: Взрив

en: Plasma Pistol
bg: Плазмен пистолет

en: Plasma Pistol Charger
bg: Зарядно за пл. пистолет

en: Plasma Rifle
bg: Плазмена пушка

en: Plasma Rifle Charger
bg: Зарядно за пл. пушка

en: Plasma Blaster
bg: Плазмен бластер

en: Plasma Blaster Charge
bg: Пл. заряд за бластер

en: Ball
bg: Топка

en: Chaingun
bg: Тежка картечница

en: Chaingun Belt
bg: Колан за ТК

en: Autocannon Module
bg: Модул Автооръдие

en: Unknown alien race
bg: Неразпозната извънземна раса

en: Select an actor from list
bg: Избери войник от списъка

en: Update an actor
bg: Ъпдейтвай войника

en: Toggle the headgear
bg: Включи/изключи очилата

en: Confirm the current action
bg: Потвърди действието

en: Crouch walk
bg: Клекнал ход

en: Autostand
bg: Авто-изправяне

en: Walk
bg: Ходене

en: [0 TU] No reservation
bg: [0 TU] Няма резервирани

en: Reserve TUs for firing/using.
bg: Резервирай TUs стрелба/действие.

en: Shot Reservation
bg: Резервиране за стрелба

en: Remaining TUs: %i
bg: Оставащи TUs: %i

en: No remaining TUs left after shot.
bg: Не са останали TUs след стрелба.

en: No weapon.
bg: Няма оръжие

en: Weapon cannot be reloaded.
bg: Това оръжие не може да бъде презаредено.

en: No reload possible, already fully loaded.
bg: Невъзможно презареждане - оръжието е заредено напълно.

en: Not enough TUs for reloading weapon.
bg: Няма достатъчни TUs за презареждане.

en: No reload possible, you don't have backup ammo.
bg: Невъзможно презареждане - няма запасни амуниции.

en: Not enough TUs for standing up.
bg: Няма достатъчни TUs за изправяне.

en: Stand up (%i TU)
bg: Стани (%i TU)

en: Not enough TUs for crouching.
bg: Недостатъчни TUs за навеждане.

en: Crouch (%i TU)
bg: Клекни (%i TU)

en: %i TUs reserved for crouching/standing up.
    Click to clear.
bg: %i TUs резервирани за клякане/ставане.
    Кликни за изчистване.

en: Reserve %i TUs for crouching/standing up.
bg: Резервирай %i TUs за клякане/ставане.

en: Not enough TUs left to reserve for crouching/standing up.
bg: Няма достатъчно TUs за резервиране на клякане/ставане.

en: %i TUs reserved for shooting.
    Click to change.
    Right-Click to clear.
bg: %i TUs резервирани за стрелба.
    Кликни за промяна.
    Десен клик за изчистване.

en: Reserving TUs for shooting not possible.
bg: Резервиране на TUs за стрелба е невъзможно.

en: Reload weapon (%i TU).
bg: Презареди оръжието (%i TU).

en: %s
    (empty)
bg: %s
    (празно)

en: Morale  %i | Reserved TUs: %i
bg: Морал  %i | Резервирани TUs: %i

en: Morale  %i
bg: Морал %i

en: Time Units
    - Available: %i (of %i)
    - Reserved:  %i
    - Remaining: %i
bg: Time Units
    - Налични: %i (от %i)
    - Резервирани:  %i
    - Оставащи: %i

en: Currently panics!
bg: Изпада в паника!

en: Toggle reservation for crouching.
bg: Избери резервирането за клякане.

en: Enemy spotted: %s!
bg: Забелязан враг: %s!

en: %s was stunned
bg: %s беше зашеметен

en: %s was killed
bg: %s беше убит

en: ON RED ALERT
bg: ЧЕРВЕНА ТРЕВОГА

en: Nothing - should not be displayed
bg: Нищо - не трябва да бъде показвано

en: at home base
bg: в базата

en: refuelling
bg: презарежда

en: in transit
bg: в превоз

en: enroute to mission
bg: на път за мисия

en: pursuing a UFO
bg: преследва НЛО

en: ready to drop soldiers
bg: готов да спусне войниците

en: intercepting a UFO
bg: пресреща НЛО

en: enroute to new home base
bg: на път за нова база

en: returning to base
bg: връща се в базата

en: Interceptor
bg: Изтребител

en: Transporter
bg: Транспортер

en: UFO
bg: НЛО

en: A new %s is ready in %s
bg: Нов (%s) е готов в база %s

en: Notice
bg: Забележка

en: No operational hangars at that base.
bg: Няма работещи хангари в тази база.

en: No free hangars at that base.
bg: Няма свободни хангари в тази база

en: Insufficient free crew quarter space at that base.
bg: Недостатъчно свободно място в квартирите в базата.

en: Insufficient storage space at that base.
bg: Недостатъчно място в складовете на базата.

en: That base is beyond this aircraft's range.
bg: Тази база е извън обсега на самолета.

en: Craft %s couldn't be completely refueled at %s. Not enough antimatter.
bg: %s не успя да бъде напълно зареден в %s. Няма достатъчно антиматерия.

en: Craft %s has refueled at %s.
bg: Самолет %s е презареден в база %s.

en: Craft %s is low on fuel and must return to base.
bg: Горивото на %s свършва и трябва да се върне в базата.

en: Assign one or more soldiers to this aircraft first.
bg: Първо наеми един или повече войници в този самолет.

en: Insufficient fuel.
bg: Недостатъчно гориво.

en: Craft %s has not enough fuel to intercept UFO: fly back to %s.
bg: Самолет %s няма достатъчно гориво за да преследва НЛО: връщ се в %s.

en: No operational Command Centre in this base.
    
    Aircraft can not start.
bg: Няма действащ команден център в тази база.
    
    Самолета не може да излети.

en: There is no pilot assigned to this aircraft.
    
    Aircraft can not start.
bg: Самолета няма назначен пилот.
    
    Не може да излети.

en: Aircraft started
bg: Стартиран самолет

en: Speed:	%i km/h
bg: Скорост:	%i км/ч

en: Fuel:	%i/%i
bg: Гориво:	%i/%i

en: Operational range:	%i km
bg: Оперативен обхват:	%i км

en: A UFO is shooting at %s
bg: НЛО стреля по %s

en: Our aircraft has no more ammo left - returning to home base now.
bg: Нашия самолет няма останали амуниции - връща се в базата

en: Interception
bg: Преследване

en: UFO interception successful -- UFO lost to sea.
bg: Преследването на НЛО успешно - НЛО-то изгубено в морето.

en: You've lost the battle
bg: Битката е загубена

en: You can't hold live aliens yet. Aliens died.
bg: Все още не можеш да поддържаш живи извънземни - те умряха.

en: You've captured new aliens.
bg: Заловени са нови извънземни.

en: You've won the battle
bg: Битката е спечелена

en: Not set
bg: Не е зададено

en: Already %i in base
bg: Вече има %i в базата

en: Construction finished
bg: Изграждането завършено

en: Working 100%
bg: Работи на 100%

en: Down
bg: Не работи

en: Not enough credits to build this
bg: Няма достатъчно кредит за да построиш това

en: Costs:	%i c
bg: Разходи:	%i c

en: %i Day to build
     | %i Days to build
bg[0]: Остава %i ден за строеж
bg[1]: Остават %i дни за строеж

en: Running costs:	%i c
bg: Разходи по поддръжка:	%i c

en: Needs:	%s
bg: Необходимо:	%s

en: No aircraft in this base - You first have to purchase or transfer an aircraft
bg: Няма самолет в тази база - първо трябва да купиш или прехвърлиш самолет

en: Note
bg: Забележка

en: No aircraft in this base - You first have to purchase an aircraft
bg: Няма самолет в тази база - първо трябва да купиш самолет

en: Antimatter (current/max):
bg: Антиматерия (момента/макс):

en: Construction of %s building finished in %s.
bg: Строежа на %s завърши в база %s.

en: Building finished
bg: Завършена сграда

en: By selling %s you gathered %i credits.
bg: С продажбата на %s, ти получи %i кредити.

en: %i collected item | %i collected items
bg[0]: %i събрано устройство
bg[1]: %i събрани устройства

en: %s does not have Antimatter Storage Facility. %i units of antimatter got removed.
bg: База %s няма хранилище на антиматерия. %i единици антиматерия са изхвърлени.

en: %s has been destroyed by an antimatter storage breach.
bg: %s беше унищожен от пробив в контейнера за антиматерия.

en: Base #%i
bg: База #%i

en: You've reached the base limit.
bg: Достигнат е лимита на бази.

en: Base
bg: База

en: A new base has been built: %s (nation: %s)
bg: Беше построена нова база: %s (нация: %s)

en: A new base has been built: %s
bg: Беше построена нова база: %s

en: Base built
bg: Построена база

en: Not enough credits to set up a new base.
bg: Недостатъчен кредит за нова база.

en: Buy or produce at least one aircraft first.
bg: Първо купи упи или произведи поне един самолет.

en: No Hangar functional in base.
bg: В тази база няма хангар.

en: No %s functional in base.
bg: Няма функциониращ %s в базата.

en: Build at least a second base to transfer equipment or personnel
bg: За да прехвърляш екипировка или персонал ти е необходима втора база.

en: Base is under attack, you can't destroy buildings!
bg: Базата е под атака, не може да премахваш сгради!

en: Destroy Entrance
bg: Премахни входа

en: You can't destroy the entrance of the base!
bg: Не можеш да премахнеш входа на базата!

en: Destroy Hangar
bg: Премахни хангар

en: If you destroy this hangar, you will also destroy the aircraft inside.
    Are you sure you want to destroy this building?
bg: Ако разрушиш този хангар, ще премахнеш и самолета в него.
    Със сигурност ли искаш да премахнеш хангара?

en: Go to hangar
bg: Отиди в хангара

en: Go to hangar without destroying building
bg: Отиди в хангара, без да до премахваш

en: Destroy the building
bg: Премахни сградата

en: Go to transfer menu without destroying the building
bg: Отиди в трансферното меню, без да премахваш сградата

en: Destroy Quarter
bg: Премахни квартирата

en: If you destroy this Quarters, every employee inside will be killed.
    Are you sure you want to destroy this building?
bg: Ако разрушиш тези квартири, всички служители в негои.
    Със сигурност ли искаш да премахнеш сградата?

en: Dismiss
bg: Освободи

en: Go to hiring menu without destroying building
bg: Отиди в менщто за наемане, без да премахваш сградата

en: Destroy Storage
bg: Премахни склада

en: If you destroy this Storage, every items inside will be destroyed.
    Are you sure you want to destroy this building?
bg: Ако унищожиш този склад, всичко в него ще бъде изгубено.
    Със сигурност ли искаш да премахнеш сградата?

en: Go to buy/sell menu without destroying building
bg: Отиди в менюто за продажби, без да премаваш сградата

en: Go to storage
bg: Отиди в склада

en: Are you sure you want to destroy this building?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да премахнете тази сграда?

en: Destroy building
bg: Премахни сграда

en: Base is under attack, you can't access this building !
bg: Базата е атакувана. Нямаш достъп до тази сграда!

en: You need at least one Hangar (and its dependencies) to use aircraft.
bg: Необходим е поне един Хангар (и неговите зависимости) за да използваш самолет.

en: Construction of building will be over in %i day.
    Please wait to enter. | Construction of building will be over in %i days.
    Please wait to enter.
bg[0]: Строежа на сградата ще приключи след %i ден.
    Моля, изчакай.
bg[1]: Строежа на сградата ще приключи след %i дни.
    Моля, изчакай.

en: You need a building %s to make building %s functional.
bg: Необходима в сграда %s за да заработи съоръжението %s.

en: Building %s is not finished yet, and is needed to use building %s.
bg: Сградата %s все още е незавършена и има необходимост да се построи %s.

en: Make sure that the dependencies of building %s (%s) are operational, so that building %s may be used.
bg: Увери се, че зависимостити на сграда %s (%s) са удовлетворени, така, че %s да може да се използва.

en: You need to recruit %s to use building %s.
bg: Необходими са %s за да се използва сградата %s.

en: Build a %s first.
bg: Първо построй %s.

en: ^BAircraft
bg: ^BСамолет

en: ^BEmployees
bg: ^BСлужители

en: ^BAliens
bg: ^BИзвънземни

en: %i: empty
bg: %i: празно

en: Working
bg: Работи

en: Installing
bg: Инсталира се

en: Replacing
bg: Заменя се

en: Removing
bg: Премахва се

en: None
bg: Никакви

en: No defence of this type in this installation
bg: Няма такъв тип защита на това съоръжение

en: No defence of this type in this base
bg: Няма такъв тип защита в тази база

en: You've gone too far into debt.
bg: Имаш твърде много дългове.

en: You've lost your bases and don't have enough money to build new ones.
bg: Загубени са всички бази и нямаш пари за нови.

en: You have failed in your charter to protect Earth. Our home and our people have fallen to the alien infection. Only a handful of people on Earth remain human, and the remaining few no longer have a chance to stem the tide. Your command is no more; PHALANX is no longer able to operate as a functioning unit. Nothing stands between the aliens and total victory.
bg: Ти се провали в ръководството над защитата на Земята. Нашият дом и нашите хора са попаднали под извънземна инфекция. Само шепа хора на Земята остават човешки същества и те нямат шанс да разхлабят възела. Твоето командване приключи. PHALANX няма възможност да оперира като функционираща единица. Нищо не стои между извънземните и пълната победа.

en: Under your command, PHALANX operations have consistently failed to protect nations. The UN, highly unsatisfied with your performance, has decided to remove you from command and subsequently disbands the PHALANX project as an effective task force. No further attempts at global cooperation are made. Earth's nations each try to stand alone against the aliens, and eventually fall one by one.
bg: Под твое командване, операциите на PHALANX не успяваха да защитят нациите. ОН, силно неудовлетворени с представянето ти, решиха да ти отнемат командването и в последствие да разпуснат проекта PHALANX, като ефективна бойна единица. По-нататъшни опити за съвместна глобална инициатива не бяха направени. Нациите по Земята поотделно се противопоставят на извънземните и в крайна сметка падат една по една.

en: %s has been promoted to %s.
bg: %s беше повишен в %s.

en: %s has been awarded the posthumous rank of %s
    for inspirational gallantry in the face of overwhelming odds.
bg: %s бе посмъртно възнаграден(а) с ранга %s
    за вдъхновителна храброст в лицето на пагубните шансове.

en: Soldier promoted
bg: Повишен войник

en: Chicken-hearted
bg: Елементарно

en: Very Easy
bg: Много лесно

en: Easy
bg: Лесно

en: Hard
bg: Трудно

en: Very Hard
bg: Много трудно

en: Insane
bg: Безумно трудно

en: Human
bg: Човешки

en: soldier | soldiers
bg[0]: войник
bg[1]: войници

en: scientist | scientists
bg[0]: учен
bg[1]: учени

en: worker | workers
bg[0]: работник
bg[1]: работници

en: Rank: %s
bg: Ранг: %s

en: Not enough quarters
bg: Недостатъчно квартити

en: You don't have enough quarters for your employees.
    Build more quarters.
bg: Нямаш достатъчно квартири за служителите.
    Построй повече квартири.

en: Could not fire employee
bg: Не може да уволниш служителя

en: Could not hire employee
bg: Не може да наемеш служителя

en: You've got a new mail: %s
bg: Имаш ново съобщение: %s

en: Congratulations! You have reached the end of the UFO:AI campaign.
    However, this is not the end of the road. The game remains in development.
    The campaign will be expanded with new missions, new enemies, new UFOs, new player controllable craft and more research.
    
    And YOU can help make it happen! Visit our forums or IRC channel to find
    out what you can do to help finish this game. Alternatively, you can just
    come by and talk about the game, or find other players for a multiplayer game.
    
    Thank you for playing, and we hope to see you around.
    
       - The UFO:AI development team
bg: Поздравления! Достигна края на UFO:AI кампанията.
    Но това не е всичко. Играта все още се разработва.
    Кампанията ще бъде разширена с нови мисии, нови врагове, нови НЛО, нови машини и повече технологии.
    
    И ти можеш да пимогнеш. Посети нашия IRC канал за да разбереш
    как можеш да помогнеш за подобяване на играта. Или може просто
    да ни посетиш и да поговорим за играта или да намериш други играчи.
    
    Благодарим ти, че игра.
    
      - От екипа на UFO:AI

en: Unknown
bg: Неизвестно

en: No item assigned.
bg: Няма определено устройство.

en: This slot is for %s or smaller items.
bg: Тази позиция е за %s или по-малко устройство.

en: This item is functional.
bg: Това устройство функционира.

en: This item will be installed in %i hours.
bg: Това устройство ще бъде монтирано след %i часа.

en: %s will be removed in %i hours.
bg: %s ще се премахне след %i часа.

en: %s will be installed in %i hours.
bg: %s ще се инсталира след %i часа.

en: This item will be removed in %i hours.
bg: Това устройство ще бъде демонтирано след %i часа.

en: No ammo assigned to this weapon.
bg: Няма определени амуниции за това оръжие.

en: No ammo needed
bg: Няма нужда от амуниции

en: No slot selected.
bg: Не е избрана позиция

en: No item selected.
bg: Не е избрано устройство

en: You can't equip an alien technology.
bg: Не можеш да екипираш извънземна технология!

en: Technology requested is not yet completed.
bg: Необходимата технология все още е незавършена.

en: This item is too heavy for the selected slot.
bg: Тази екипировка е твърде тежка за избраната позиция.

en: Equip a weapon first.
bg: Първо екипирай оръжието.

en: Ammo not usable with current weapon.
bg: Амунициите са неизползваеми с текущото оръжие.

en: Unknown problem.
bg: Непознат проблем

en: Installation
bg: Съоръжение

en: UFO Sighting
bg: НЛО

en: Name:	%s (%i/%i)
bg: Име:	%s (%i/%i)

en: Status:	%s
bg: Статус:	%s

en: Distance to target:		%.0f
bg: Разстояние до целта:		%.0f

en: ETA:	%sh
bg: ETA:	%sч

en: Speed: %i km/h
bg: Скорост:%i км/ч

en: Select the desired location of the new base on the map.
bg: Избери желаното местоположение на новата база на картата.

en: Select the desired location of the new installation on the map.
bg: Избери желаната позиция на новото съоръжение на картата.

en: Aliens are attacking our base at this very moment.
bg: В момента извънземните атакуват нашата база.

en: Select ufo or mission on map
bg: Избери НЛО или мисия на картата

en: UFO in radar range
bg: НЛО в обсега на радара

en: Installation %s was destroyed.
bg: Съоръжение %s - разрушено.

en: Installation destroyed
bg: Съоръжение - премахнато

en: Construction of installation %s finished.
bg: Строежа на съоръжение %s - завършен.

en: Installation finished
bg: Съоръжението - завършено

en: %d day | %d days
bg[0]: %d ден
bg[1]: %d дни

en: A new installation has been built: %s (nation: %s)
bg: Ново съоръжение построено: %s (нация: %s)

en: A new installation has been built: %s
bg: Ново съоръжение готово: %s

en: Installation building
bg: Строеж на съоръжение

en: Not enough credits to set up a new installation.
bg: Недостатъчен кредит за строеж на ново съоръжение.

en: Destroy Installation
bg: Премахни съоръжение

en: Do you really want to destroy this installation?
bg: Със сигурност ли желаеш да премахнеш това съоръжение?

en: Forget it
bg: Забрави

en: day | days
bg[0]: ден
bg[1]: дни

en: %s was successfully installed into aircraft %s at %s.
bg: %s бе успешно монтирано в самолет %s в база %s.

en: %s was successfully installed at installation %s.
bg: %s - успешна инсталация в съоръжение %s.

en: %s was successfully installed at %s.
bg: %s бе успешно инсталирано в %s.

en: %s was successfully removed from aircraft %s at %s.
bg: %s бе успешно демонтирано от самолет %s в база %s.

en: %s was successfully removed, starting installation of %s into aircraft %s at %s
bg: %s бе успешно демонтирано, стартирам монтажа на %s в %s в база %s

en: %s was successfully removed from installation %s.
bg: %s бе успешно демонтирано от съоръжението %s.

en: %s was successfully removed from %s.
bg: %s бе успешно демонтирано от %s.

en: Light weight
bg: Леко

en: Medium weight
bg: Средно тегло

en: Heavy weight
bg: Тежко

en: Unknown weight
bg: Неизвестно тегло

en: No power supplies in this base.
    Hangars are not functional.
bg: Няма електроснабдяване в тази база.
    Хангарите не функционират.

en: Build a hangar first.
bg: Първо построй хангар.

en: You cannot buy this aircraft.
    Not enough space in hangars.
bg: Не може да купиш този самолет.
    Няма достатъчно място в хангарите.

en: You cannot buy this aircraft.
    Not enough credits.
bg: Не може да купиш този самолет.
    Нямаш достатъчно кредит.

en: Not enough storage space
bg: Няма достатъчно място в склада

en: You cannot buy this item.
    Not enough space in storage.
    Build more storage facilities.
bg: Не може да купиш това устройство.
    Няма достатъчно място в склада.
    Построй повече складове.

en: aircraft_refueled
bg: Командире, %s е бил %s и е готов за действие.
    
    -- COMAIR

en: research_new_proposed
bg: Покажи предложението за проучване

en: production_started
bg: Производството стартирано

en: production_finished
bg: Производството завършено

en: production_failed
bg: Инженерния екип завърши производството на {item} в {location}. Всичката екипировка е тествана и е готова за употреба.
    
    --ком. Navarre

en: production_queue_empty
bg: Производствената линия е празна

en: transfer_started
bg: Трансферът е започнат

en: transfer_lost
bg: Трансферът е изгубен

en: Your dropship is not near the landing zone
bg: Товарния самолет не е близо до зоната за кацане.

en: Base attack
bg: Атака на база

en: Alien activity has been detected in %s.
bg: Докладвана извънземна активност в %s.

en: Defence of base: %s successful!
bg: Защитата на база: %s успешна!

en: Giving up
bg: Предаваща се

en: Furious
bg: Бясна

en: Angry
bg: Ядосана

en: Mad
bg: Яростна

en: Upset
bg: Разстроена

en: Tolerant
bg: Толерантна

en: Neutral
bg: Неутрална

en: Content
bg: Доволна

en: Pleased
bg: Задоволена

en: Happy
bg: Щастлива

en: Exuberant
bg: Радостна

en: Nation %s changed happiness from %s to %s
bg: Нацията %s е с променн статус - от %s на %s

en: Nation %s changed happiness to %s
bg: Нацията %s е с променен статус - %s

en: Happiness of nation %s is %s and less than minimal happiness allowed to the campaign
bg: Статуса на нация %s е %s и е по-нисък от минимално позволения в кампанията

en: Nation changed happiness
bg: Нацията е променила статуса си

en: credit | credits
bg[0]: кредит
bg[1]: кредити

en: Paid %i credits to: %s
bg: Платени %i кредити на: %s

en: Paid %i credits for aircraft
bg: Платени %i кредити за самолети

en: Paid %i credits for upkeep of %s
bg: Платени %i кредити за поддръжка на база %s

en: Paid %i credits for administrative overhead.
bg: Платени %i кредити за административни разходи.

en: Paid %i credits in interest on your debt.
bg: Платени %i кредити по изплащане на дългове.

en: current homebase of aircraft
bg: текущата база на самолета

en: base can hold aircraft
bg: базата може да поддържа самолет

en: Base	Status
bg: База	Статус

en: Change homebase of aircraft
bg: Промени началната база на самолета

en: Back to base	%s
bg: Към базата	%s

en: Stop
bg: Спри

en: Change homebase
bg: Смени базата

en: No craft available, no pilot assigned, or no tactical teams assigned to available craft.
bg: Няма наличен самолет, няма назначен пилот или няма войници на наличен самолет.

en: No craft available, no pilot assigned, or no weapon or ammo equipped.
bg: Няма няличен самолет, няма определен пилот или няма екипирано оръжие или амуниции.

en: No defence system operational or no weapon or ammo equipped.
bg: Няма активна защитна система или няма екипирано оръжие или амуниции.

en: No Command Centre operational in homebase
    of this aircraft.
    
    Aircraft cannot start.
bg: Няма работещ Команден център в базата
    на този самолет.
    
    Самолета не може да излети.

en: Production queue for %s is empty
bg: Производствения списък на база %s е празен

en: Production queue empty
bg: Производствения списък е празен

en: Not enough credits to finish production in %s.
bg: Недостатъчен кредит за завършване на производство в база %s.

en: Production finished
bg: Завършено производство

en: The disassembling of %s at %s has finished.
bg: Разглобяването на %s в база %s приключи.

en: No item selected
bg: Не е избрано устройство

en: Production time	%ih
bg: Производствено време	%iч

en: Item size	%i
bg: Размер на устройството	%i

en: Stored at: %s
bg: Съхранено в: %s

en: Disassembly time: %ih
bg: Време за разглобяването: %iч

en: Components:
bg: Компоненти:

en: Production costs	%i c
bg: Разходи за производство	%i c

en: No aircraft selected.
bg: Не е избран самолет.

en: Hangars not ready
bg: Хангарите не са готови

en: You cannot queue aircraft.
    No free space in hangars.
bg: Не може да произведеш самолет.
    Недостатъчно място в хангарите.

en: Not enough materials
bg: Няма достатъчно материали

en: You don't have the materials needed for producing more of this item.
bg: Нямаш необходимите материали за да производството на още от това устройство.

en: Not enough material!
bg: Няма достатъчно материали!

en: You don't have enough material to produce all (%i) additional items. Only %i could be added.
bg: Нямаш достатъчно материали за да произведеш всички (%i) устройства. Само (%i) могат да бъдат добавени.

en: You don't have the materials needed for producing this item.
bg: Нямаш материалите, необходими за да производството на това устройство.

en: You don't have enough material to produce all (%i) items. Production will continue with a reduced (%i) number.
bg: Нямаш достатъчно материали за да произведеш всички (%i) устройства. Производството ще продължи в намален брой (%i).

en: Production started
bg: Започнато производство

en: A research project has been completed: %s
bg: Изследователски проект беше завършен: %s

en: Research finished
bg: Завършено проучване

en: New research proposal: %s
bg: Ново предложение за проучване: %s

en: Unknown Technology researchable
bg: Непознатата технология в проучваема

en: Unknown Technology found
bg: Открита непозната технология

en: No free space in laboratories left.
    Build more laboratories.
bg: Недостатъчно място в лабораториите.
    Построй повече лаборатории.

en: Not enough laboratories
bg: Няма достатъчно лаборатории

en: Research prerequisites of %s do not met at %s. Research halted!
bg: Предварителните проучвания за  %s не са налице заради %s. Проучването е спряно!

en: Research halted
bg: Проучването е спряно

en: No description available.
bg: Няма описание.

en: No research proposal available.
bg: Няма предложения за проучване.

en: Error decompressing data
bg: Грешка при декомпресиране на данните

en: No campaign active.
bg: Няма активна кампания.

en: Nothing to save yet.
bg: Все още няма какво да се запише.

en: Could not allocate enough memory to save this game
bg: Неуспех при заделяне на памет за запис на играта.

en: Memory error compressing save-game data - set save_compressed cvar to 0
bg: Грешка в паметта при компресиране на save-game данните - задай save_compressed cvar на 0

en: Error saving game.
bg: Грешка при запис на играта.

en: Error
bg: Грешка

en: Error loading game.
bg: Грешка при въвеждане на играта.

en: QuickSave
bg: Бърз запис

en: Campaign was successfully saved.
bg: Кампанията бе успешно записана.

en: Quicksave
bg: Бърз запис

en: Campaign loaded
bg: Кампанията е въведена

en: Quicksave campaign was successfully loaded.
bg: Кампанията от бърз-запис бе успешно въведена.

en: Won:	%i
    Lost:	%i
bg: Спечелени:	%i
    Изгубени:	%i

en: Built:	%i
    Active:	%i
    Attacked:	%i
bg: Построени:	%i
    Действащи:	%i
    Атакувани:	%i

en: 
    Funding this month:	%d
bg: 
    Капитал за този месец:	%d

en: Employees:	%i c
bg: Служители:	%i c

en: Aircraft:	%i c
bg: Самолет:	%i c

en: Base (%s):	%i c
bg: База (%s):	%i c

en: Administrative costs:	%i c
bg: Административни разходи:	%i c

en: Debt:	%i c
bg: Дългове:	%i c

en: 
    	-------
    Sum:	%i c
bg: 
    	-------
    Сума:	%i c

en: Max. allowed debts: %ic
bg: Макс. позволени дългове: %ic

en: Max. allowed eXtraterrestial Viral Infection: %i%%
    Current eXtraterrestial Viral Infection: %i%%
bg: Макс. позволена Извънземна вирусна инфекция: %i%%
    Текуща Извънземна вирусна инфекция: %i%%

en: %i of %i
bg: %i от %i

en: stopped
bg: спряно

en: 5 sec
bg: 5 сек.

en: 5 mins
bg: 5 мин.

en: 20 mins
bg: 20 мин.

en: 1 hour
bg: 1 час

en: 12 hours
bg: 12 часа

en: 1 day
bg: 1 ден

en: 5 days
bg: 5 дни

en: Jan
bg: Януари

en: Feb
bg: Февруари

en: Mar
bg: Март

en: Apr
bg: Април

en: May
bg: Май

en: Jun
bg: Юни

en: Jul
bg: Юли

en: Aug
bg: Август

en: Sep
bg: Септември

en: Oct
bg: Октомври

en: Nov
bg: Ноември

en: Dec
bg: Декември

en: Transport mission
bg: Транспортна мисия

en: %s does not have Alien Containment, Aliens are removed!
bg: База %s няма Изолатор за извънземни! Те са премахнати!

en: Transport mission ended, unloading cargo in %s
bg: Транспортната мисия е завършена. Товара се рзтоварва в база %s

en: Transport mission started, cargo is being transported to %s
bg: Започната е транспортна мисия. Товарът се транспортира до база %s.

en: %s %s is assigned to aircraft and cannot be
    transfered to another base.
bg: %s %s е част от екипа на самолет и не може
    да се прехвърли в друга база.

en: Soldier in aircraft
bg: Войника е в самолет

en: %s is assigned to aircraft and cannot be
    transfered to another base.
bg: %s е част от екипа на самолет и не може да
    се прехвърли в друга база.

en: Pilot in aircraft
bg: Пилота е в самолета

en: Corpse of %s
bg: Тяло на %s

en: Alive %s
bg: Живи - %s

en: Aircraft %s
bg: Самолет %s

en: A UFO is flying toward %s
bg: НЛО лети към %s

en: Cruising speed
bg: Стандартна скорост

en: Maximum speed
bg: Максимална скорост

en: Aircraft damage
bg: Устойчивост

en: Accuracy
bg: Точност

en: Fuel size
bg: Горивен капацитет

en: Weapon range
bg: Обхват на оръжията

en: Unknown weapon skill
bg: Неизвестно умение с оръжия

en: No requirements
bg: Няма изисквания

en: Error - could not find building
bg: Грешка - сградата не е открита

en: Construction time:	%i day
     | Construction time:	%i days
bg[0]: Време за изграждане:	%i ден
bg[1]: Време за изграждане:	%i дни

en: Cost:	%i c
bg: Цена:	%i c

en: Weight:	%s
bg: Тегло:	%s

en: Weapon for base defence system
bg: Оръжие за защитната система на базата

en: Ammo:	%i
bg: Амуниции:	%i

en: Damage:	%i
bg: Поражение:	%i

en: Reloading time:	%i
bg: Време за презареждане:	%i

en: Unknown - need to research this
bg: Неизвестно - необходимо е проучване

en: %s:	%i km/h
bg: %s:	%i км/ч

en: Max. soldiers:	%i
bg: Макс. войници:	%i

en: Proposal:
bg: Предложение:

en: FROM: %s
    TO: %s
    DATE: %s
bg: ОТ: %s
    ДО: %s
    ДАТА: %s

en: No pre-research description available.
bg: Няма предварително описание.

en: %s was transfered to %s.
bg: %s бе прехвърлено в %s.

en: UFO Recovered
bg: НЛО - прибрано

en: 
    Secured crashed %s (%.0f%%)
bg: 
    Обезопасени катастрофирали %s (%.0f%%)

en: 
    Secured landed %s
bg: 
    Обезопасени кацнали %s

en: No free UFO yard available.
bg: Няма свободна НЛО-площадка.

en: Recovered %s from the battlefield. UFO is being transported to %s.
bg: Осигурен %s от бойното поле. НЛО-то се транспортира към база %s.

en: UFO Recovery
bg: Осигуряване на НЛО

en: Sold previously recovered %s from %s to nation %s, gained %i credits.
bg: Продаден %s кораб, осигурен от бойното поле от %s. НЛО-то е продадено на %s. Получени %i кредити.

en: Recovered %s from the battlefield. UFO sold to nation %s, gained %i credits.
bg: Осигурен %s кораб от бойното поле. НЛО-то е продадено на %s. Получени %i кредити.

en: Your base: %s has been destroyed! All employees killed and all equipment destroyed.
bg: База: %s бе унищожена! Всички служители са мъртви и всичката екипировка - унищожена.

en: Error saving team. Nothing to save yet.
bg: Грешка при запис на отбор - няма нищо за записване.

en: Error saving team. Check free disk space!
bg: Грешка при запис на отбор - провери свободното дисково пространство!

en: Set soldiers per player lower than soldiers per team
bg: Задай по-малко войници за играч, отколкото за отбор

en: Settings doesn't make sense
bg: Настройките са объркани

en: Select a free team or your coop team
bg: Избери свободен отбор или твоя кооперативен отбор

en: Current team: %i
bg: Текущ отбор: %i

en: Team is already in use
bg: Отбора вече е използван

en: Team %d
bg: Отбор %d

en: No team
bg: Няма отбор

en: Map:	%s
bg: Карта:	%s

en: Servername:	%s
bg: Име на сървъра:	%s

en: Moralestates:	%s
bg: Вид морал:	%s

en: Gametype:	%s
bg: Тип игра:	%s

en: Gameversion:	%s
bg: Версия на играта:	%s

en: Dedicated server:	%s
bg: Нечакащ сървър:	%s

en: Operating system:	%s
bg: Операционна система:	%s

en: Network protocol:	%s
bg: Мрежов протокол:	%s

en: Roundtime:	%s
bg: Време за ход:	%s

en: Teamplay:	%s
bg: Отборна игра:	%s

en: Max. players per team:	%s
bg: Макс. играчи за отбор:	%s

en: Max. teams allowed in this map:	%s
bg: Макс. позволени отбори за картата:	%s

en: Max. clients:	%s
bg: Макс. клиенти:	%s

en: Max. soldiers per player:	%s
bg: Макс. войници за играч:	%s

en: Max. soldiers per team:	%s
bg: Макс. войници за отбор:	%s

en: Password protected:	%s
bg: Защитен с парола:	%s

en: All bookmark slots are used - please removed unused entries and repeat this step
bg: Всички полета за предпочитание са използвани - изчисти неизползваните и опитай пак

en: Game Drawn!
bg: Играта е без резултат!

en: The game was a draw!
    
    No survivors left on any side.
bg: Играта е равна!
    
    Няма оцелели от нито една страна.

en: Congratulations
bg: Поздравления

en: You won the game!
bg: Ти спечели играта!

en: Better luck next time
bg: Повече късмет следващия път

en: You've lost the game!
bg: Ти изгуби играта!

en: Sniper
bg: Снайпери

en: Size:	%i
bg: Размер:	%i

en: ^BDamage type:	Protection:
bg: ^BТип поражение:	Защита:

en: %s weapon
bg: %s оръжие

en: One-handed
bg: една ръка

en: Two-handed
bg: две ръце

en: Max ammo:	%i
bg: Макс. амуниции:	%i

en: Skill:	%s
bg: Умение:	%s

en: Time units:	%i
bg: Време (TUs):	%i

en: Range:	%g
bg: Обхват:	%g

en: Spreads:	%g
bg: Обсег:	%g

en: %s. No detailed info available.
bg: %s. Няма подробна информация.

en: Ammunition
bg: Амуниции

en: Weapon
bg: Оръжие

en: %s ammo-less weapon
bg: %s оръжие без амуниции

en: %s auxiliary equipment
bg: %s допълнителна екипировка

en: Action:	%s
bg: Действие:	%s

en: Unknown - not useable
bg: Непозната технология - неизползваемо

en: Server closed connection
bg: Сървъра затвори връзката

en: Script files are not the same
bg: Скриптовите файлове не са същите

en: Local map version differs from server
bg: Верията на локалната карта е различна от тази на сървъра

en: Target your shot to the ground
bg: Насочи изстрела към земята

en: Downloading [%s]
bg: Сваляне [%s]

en: Poor
bg: Бедно

en: Mediocre
bg: Слабо

en: Average
bg: Средно

en: Competent
bg: Компетентно

en: Proficient
bg: Опитно

en: Very Good
bg: Много добро

en: Highly Proficient
bg: Експертно

en: Outstanding
bg: Изключително

en: Superhuman
bg: Супер човешко

en: Rotate battlescape camera anti-clockwise
bg: Завърти изгледа по посока, обратна на часовниковата стрелка

en: Rotate battlescape camera clockwise
bg: Завърти изгледа по часовниковата стрелка

en: Tilt battlescape camera up
bg: Изправи изгледа нагоре

en: Tilt battlescape camera down
bg: Наклони изгледа надолу

en: Move battlescape camera left
bg: Премести изгледа наляво

en: Move battlescape camera right
bg: Премести изгледа надясно

en: Move battlescape camera forward
bg: Премести изгледа напред

en: Move battlescape camera backward
bg: Премести изгледа назад

en: Zoom in
bg: Приближи

en: Zoom out
bg: Отдалечи

en: Left mouse button click (menu)
bg: Ляв бутон на мишката (меню)

en: Middle mouse button click (menu)
bg: Среден бутон на мишката (меню)

en: Right mouse button click (menu)
bg: Десен бутон на мишката (меню)

en: Select objects/Walk to a square/In fire mode, fire etc
bg: Избери обекти/Отиди на мястото/В режим стрелба и т. н.

en: Turn soldier toward mouse pointer
bg: Обърни войника по посока на курсора

en: Toggles the hud radar mode
bg: Превключва радарния режим

en: Slice through terrain at a higher level
bg: Покажи сечението на по-горно ниво

en: Slice through terrain at a lower level
bg: Покажи сечението на по-ниско ниво

en: Ammo: %i
bg: Амуниции: %i

en: %s loaded
bg: %s заредени

en: Usable in:
bg: Използваеми в:

en: In: %i Out: %i
bg: Вътре: %i Отвън: %i

en: Drag to move window
bg: Влачи, за да преместваш прозореца

en: Close the window
bg: Затвори прозореца

en: Key: %s
bg: Клавиш: %s

en: You can't talk for %d more seconds
bg: Не можеш да говориш за още %d секунди

en: Flood protection: You can't talk for %d seconds.
bg: Защита от flood: Не можеш да говориш още %d секунди.

en: human
bg: човешки

en: alien
bg: извънземен

en: Take a screenshot
bg: Направи снимка
