UFO Alien Invasion - en to uk_UA translation catalogue (2866 entries)

en: Africa
uk_UA: Африка

en: Home
uk_UA: ГенШтаб

en: Bridge
uk_UA: Міст

en: Bridge (MP)
uk_UA: Міст (Мультиплеєр)

en: Small cemetery
uk_UA: Невеличкий цвинтар

en: The outskirt of a big city.
uk_UA: Офісний комплекс на околиці міста.

en: Construction
uk_UA: Будмайданчик

en: Crashed UFO
uk_UA: Підбитий НЛО

en: Druglord
uk_UA: Наркобарон

en: Eaglenest
uk_UA: Орлине гніздо

en: Little forest
uk_UA: Невеличкий ліс

en: Little bungalo in forest
uk_UA: Садиба в лісі

en: Frozen
uk_UA: Засніжена

en: Multiplayer Coop
uk_UA: Мультиплеєр командний

en: Multiplayer Deathmatch
uk_UA: Мультиплеєр на виліт

en: Gasstation
uk_UA: Автозаправка

en: Harbour
uk_UA: Гавань

en: Pier
uk_UA: Пірс

en: UFO landed in hills area
uk_UA: НЛО на узгір'ї

en: Ice
uk_UA: Лід

en: UFO Landed
uk_UA: НЛО приземлений

en: Industrial Site
uk_UA: Промислова територія

en: Italy
uk_UA: Італія

en: Japan
uk_UA: Японія

en: Small eastern park.
uk_UA: Невеликий східний парк.

en: Harvester
uk_UA: Пожинач

en: Mansion
uk_UA: Маєток

en: Military convoy
uk_UA: Військовий супровід

en: Oriental large
uk_UA: Східна велика

en: Oriental medium
uk_UA: Східна середня

en: Rescue mission
uk_UA: Операція порятунку

en: Spedition
uk_UA: Доставка

en: Tower
uk_UA: Вежа

en: Transport
uk_UA: Транспортний вузол

en: Tropical river
uk_UA: Тропічна ріка

en: Tropical drug
uk_UA: Тропічні наркотики

en: Tropical UFO
uk_UA: Тропічний НЛО

en: Bomber in the City
uk_UA: Бомбардувальник в місті

en: Urban Disco
uk_UA: Міська дискотека

en: Community Centre
uk_UA: Будинок Общини

en: Stadium
uk_UA: Стадіон

en: Laboratory
uk_UA: Лабораторія

en: Mart
uk_UA: Торговий центр

en: Urban
uk_UA: Міський

en: Village
uk_UA: Селище

en: Firebird-class Dropship
uk_UA: Десантне авіасудно класу «Жар-птиця»

en: Firebird D
uk_UA: Жар-птиця Д

en: Herakles-class Heavy Lifter
uk_UA: Важкий авіатранспорт класу «Геракл»

en: Herakles D
uk_UA: Геракл Д

en: Raptor-class Combat Transport
uk_UA: Бойовий авіатранспорт класу «Хижак»

en: Raptor
uk_UA: Хижак Д

en: Stiletto-class Interceptor
uk_UA: Перехоплювач класу «Стилет»

en: Stiletto I
uk_UA: Стилет П

en: Saracen-class Interceptor
uk_UA: Перехоплювач класу «Сарацин»

en: Saracen I
uk_UA: Сарацин П

en: Dragon Interceptor
uk_UA: Перехоплювач класу «Дракон»

en: Dragon
uk_UA: Дракон П

en: Starchaser-class Interceptor
uk_UA: Перехоплювач класу «Зоряний переслідувач»

en: Starchaser
uk_UA: Зоряний переслідувач П

en: Stingray Interceptor
uk_UA: Перехоплювач класу «Скат»

en: Stingray
uk_UA: Скат П

en: UFO - Scout
uk_UA: НЛО — «Розвідник»

en: Scout U
uk_UA: Розвідник Н

en: UFO - Fighter
uk_UA: НЛО — «Винищувач»

en: Fighter U
uk_UA: Винищувач Н

en: UFO - Harvester
uk_UA: НЛО — «Пожинач»

en: Harvester U
uk_UA: Пожинач Н

en: UFO - Corrupter
uk_UA: НЛО — «Руйнівник»

en: Corrupter U
uk_UA: Руйнівник Н

en: UFO - Supply Ship
uk_UA: НЛО — «Постачальник»

en: Supply U
uk_UA: Постачальник Н

en: UFO - Gunboat
uk_UA: НЛО — «Гаубиця»

en: Gunboat U
uk_UA: Гаубиця Н

en: UFO - Bomber
uk_UA: НЛО — «Бомбардувальник»

en: Bomber U
uk_UA: Бомбардувальник Н

en: UFO - Ripper
uk_UA: НЛО — «Спустошувач»

en: Ripper U
uk_UA: Спустошувач Н

en: UFO - Carrier
uk_UA: НЛО — «Перевізник»

en: Carrier U
uk_UA: Перевізник Н

en: UFO - Mothership
uk_UA: НЛО — «Матка»

en: Mothership U
uk_UA: Матка Н

en: Aerial Laser Cannon
uk_UA: Лазерна авіагармата

en: Shiva Rotary Cannon
uk_UA: Роторна гармата SHIVA

en: SHIVA 20mm API Rounds
uk_UA: 20мм ББЗ набої SHIVA

en: SHIVA 20mm HEI Rounds
uk_UA: 20мм ФЗ набої SHIVA

en: Raven ECM Unit
uk_UA: Модуль РЕП «Крук»

en: Sparrowhawk AA Missile Rack
uk_UA: Ракетний модуль ПП «Яструб»

en: Sparrowhawk Missile
uk_UA: Ракета класу ПП «Яструб»

en: TR-20 Rocket Pod
uk_UA: Ракетоблок TR-20

en: TR-20 Rocket
uk_UA: Ракета TR-20

en: Particle Beam Weapon
uk_UA: Пучкова зброя

en: Alien Launcher
uk_UA: Позаземна пускова установка

en: Antimatter Missile
uk_UA: Реактивний снаряд з антиматерією

en: Hybrid Missile
uk_UA: Гібридна ракета

en: Targeting Computer
uk_UA: Система наведення

en: Fuel Pod
uk_UA: Додатковий паливний бак

en: Polymer Aircraft Armour
uk_UA: Полімерна авіаброня

en: Alien Aircraft Plating
uk_UA: Броня НЛО

en: Alien Polymer Armour
uk_UA: Полімерний бронежилет прибульців

en: Alien Electronic Warfare Suite
uk_UA: Позаземна система РЕП

en: Alien Astrogation
uk_UA: Астронавігаційна система НЛО

en: Alien Propulsion
uk_UA: Рушійна система НЛО

en: Advanced Alien Propulsion
uk_UA: Покращена рушійна система НЛО

en: Alien Detection
uk_UA: Локаційна система НЛО

en: AA51 missile launcher
uk_UA: Ракетно-пусковий комплекс ПП51

en: Base-Defence Laser Turret
uk_UA: Лазерна захисна башта

en: normal
uk_UA: звичайний

en: blast
uk_UA: вибух

en: fire
uk_UA: вогонь

en: shock
uk_UA: шок

en: laser
uk_UA: лазер

en: plasma
uk_UA: плазма

en: particlebeam
uk_UA: потік частинок

en: stun_electro
uk_UA: електрошок

en: stun_gas
uk_UA: паралізуючий газ

en: Combat Armour
uk_UA: Бойовий бронежилет

en: Nanocomposite Armour
uk_UA: Нанокомпозитний бронежилет

en: Power Armour
uk_UA: Екзоскелет

en: Alien Body Armour
uk_UA: Бронежилет прибульців

en: Medium Alien Armour
uk_UA: Середній бронежилет прибульців

en: Alien Containment
uk_UA: Ізолятор для прибульців

en: Entrance
uk_UA: Вхід

en: Storage
uk_UA: Склад

en: Power Plant
uk_UA: Енергостанція

en: Command Centre
uk_UA: Командний Центр

en: Living Quarters
uk_UA: Казарми

en: Dropship Hangar
uk_UA: Ангар десантно-штурмового корабля

en: Interceptor Hangar
uk_UA: Ангар перехоплювача

en: Workshop
uk_UA: Майстерня

en: Radar
uk_UA: Радар

en: Advanced Radar
uk_UA: Удосконалений радар

en: Hospital
uk_UA: Шпиталь

en: Antimatter Storage
uk_UA: Сховище антиматерії

en: Laser Battery
uk_UA: Лазерний комплекс

en: Missile Battery
uk_UA: Ракетний комплекс

en: Very Hard Campaign
uk_UA: Дуже важка кампанія

en: Hard Campaign
uk_UA: Важка кампанія

en: Standard Campaign
uk_UA: Стандартна кампанія

en: Easy Campaign
uk_UA: Легка кампанія

en: Very Easy Campaign
uk_UA: Дуже легка кампанія

en: Play the aliens
uk_UA: Грати за прибульців

en: Amsterdam
uk_UA: Амстердам

en: Mumbai
uk_UA: Мумбай

en: Cape Town
uk_UA: Кейптаун

en: Cayenne
uk_UA: Каєнна

en: Dakar
uk_UA: Дакар

en: Teheran
uk_UA: Тегеран

en: Wellington
uk_UA: Веллінгтон

en: Wichita
uk_UA: Вічита

en: Aarhus
uk_UA: Орхус

en: Aberdeen
uk_UA: Абердін

en: Abidjan
uk_UA: Абіджан

en: Abuja
uk_UA: Абуджа

en: Accra
uk_UA: Аккра

en: Adana
uk_UA: Адана

en: Addis Ababa
uk_UA: Аддіс-Абеба

en: Agartala
uk_UA: Агартала

en: Ahmedabad
uk_UA: Ахмедабад

en: Albuquerque
uk_UA: Альбукерке

en: Almaty
uk_UA: Алмати

en: Amman
uk_UA: Амман

en: Amritsar
uk_UA: Амрітсар

en: Anadyr
uk_UA: Анадирь

en: Anchorage
uk_UA: Анкоридж

en: Andorra la Vella
uk_UA: Андорра-ла-Велла

en: Ankara
uk_UA: Анкара

en: Antananarivo
uk_UA: Антананаріву

en: Antwerp
uk_UA: Антверп

en: Arbil
uk_UA: Арбіл

en: Arequipa
uk_UA: Арекіпа

en: Asmara
uk_UA: Асмара

en: Assis
uk_UA: Ассізі

en: Astana
uk_UA: Астана

en: Asuncion
uk_UA: Асунсьйон

en: Athens
uk_UA: Афіни

en: Atlanta
uk_UA: Атланта

en: Austin
uk_UA: Остін

en: Baghdad
uk_UA: Багдад

en: Balikpapan
uk_UA: Балікпапан

en: Baltimore
uk_UA: Балтимор

en: Bamako
uk_UA: Бамако

en: Bandung
uk_UA: Бандунг

en: Bangalore
uk_UA: Бенгалуру

en: Bangkok
uk_UA: Бангкок

en: Bangui
uk_UA: Бангі

en: Barcelona
uk_UA: Барселона

en: Basra
uk_UA: Басра

en: Batticaloa
uk_UA: Баттікалоа

en: Beijing
uk_UA: Пекін

en: Belfast
uk_UA: Белфаст

en: Belgrade
uk_UA: Белград

en: Belmopan
uk_UA: Бельмопан

en: Berlin
uk_UA: Берлін

en: Berne
uk_UA: Берн

en: Birmingham
uk_UA: Бірмінгем

en: Bissau
uk_UA: Біссау

en: Blantyre
uk_UA: Блантайр

en: Bloemfontein
uk_UA: Блумфонтейн

en: Bogor
uk_UA: Богор

en: Bogota
uk_UA: Боґота

en: Boston
uk_UA: Бостон

en: Brasilia
uk_UA: Бразилія

en: Bratislava
uk_UA: Братислава

en: Bratsk
uk_UA: Братск

en: Brazzaville
uk_UA: Браззавіль

en: Brisbane
uk_UA: Брісбен

en: Brussels
uk_UA: Брюссель

en: Bucharest
uk_UA: Бухарест

en: Budapest
uk_UA: Будапешт

en: Buenos Aires
uk_UA: Буенос-Айрес

en: Bujumbura
uk_UA: Бужумбура

en: Busan
uk_UA: Пусан

en: Cairns
uk_UA: Каїрнс

en: Cairo
uk_UA: Каїр

en: Calama
uk_UA: Калама

en: Calgary
uk_UA: Калґарі

en: Campinas
uk_UA: Кампінас

en: Canberra
uk_UA: Канберра

en: Cannes
uk_UA: Канни

en: Cardiff
uk_UA: Кардіф

en: Changchun
uk_UA: Чанчунь

en: Charlotte
uk_UA: Шарлот

en: Chengdu
uk_UA: Ченду

en: Chennai
uk_UA: Ченай

en: Chiang Mai
uk_UA: Чіанг Маї

en: Chicago
uk_UA: Чикаго

en: Chihuahua
uk_UA: Чіуауа

en: Chisinau
uk_UA: Кишинів

en: Chittagong
uk_UA: Читтагонг

en: Chongjin
uk_UA: Чонджин

en: Chongqing
uk_UA: Чонцин

en: Christchurch
uk_UA: Крайстчьорч

en: Chui
uk_UA: Чуї

en: Cincinnati
uk_UA: Цинциннаті

en: Ciudad del Este
uk_UA: Сьюдад-дель-Есте

en: Cologne
uk_UA: Кьольн

en: Columbus
uk_UA: Коламбус

en: Conakry
uk_UA: Конакрі

en: Copenhagen
uk_UA: Копенгаґен

en: Cordoba
uk_UA: Кордоба

en: Cork
uk_UA: Корк

en: Cotonou
uk_UA: Котону

en: Cusco
uk_UA: Куско

en: Daegu
uk_UA: Тегу

en: Dalian
uk_UA: Дальан

en: Dallas
uk_UA: Даллас

en: Damascus
uk_UA: Дамаск

en: Dammam
uk_UA: Даммам

en: Da Nang
uk_UA: Дананг

en: Dar es Salaam
uk_UA: Дар-ес-Салам

en: Davao City
uk_UA: Давао

en: Denpasar
uk_UA: Денпасар

en: Denver
uk_UA: Денвер

en: Detroit
uk_UA: Детройт

en: Dhaka
uk_UA: Дакка

en: Dibrugarh
uk_UA: Дібругарх

en: Dodoma
uk_UA: Додома

en: Doha
uk_UA: Доха

en: Dongguan
uk_UA: Донгуан

en: Douala
uk_UA: Дуала

en: Douglas
uk_UA: Дуглас

en: Dublin
uk_UA: Дублін

en: Durango
uk_UA: Дюранго

en: Durban
uk_UA: Дурбан

en: Dushanbe
uk_UA: Душанбе

en: Dusseldorf
uk_UA: Дюссельдорф

en: Edinburgh
uk_UA: Единбург

en: Edmonton
uk_UA: Едмунтон

en: El Paso
uk_UA: Ель Пасо

en: Enugu
uk_UA: Енугу

en: Espoo
uk_UA: Еспоо

en: Fairbanks
uk_UA: Фербанкс

en: Faisalabad
uk_UA: Фаізалабад

en: Frankfurt am Main
uk_UA: Франкфурт на Майні

en: Fredericton
uk_UA: Фредріктон

en: Gangtok
uk_UA: Гангток

en: Gaziantep
uk_UA: Газіантеп

en: Geneva
uk_UA: Женева

en: Georgetown
uk_UA: Джорджтаун

en: Gibraltar
uk_UA: Ґібралтар

en: Glasgow
uk_UA: Ґлазґо

en: Gold Coast
uk_UA: Золотий Берег

en: Gothenburg
uk_UA: Ґьотенбург

en: Graz
uk_UA: Грац

en: Greenwich
uk_UA: Ґрінвіч

en: Guadalajara
uk_UA: Гваделахара

en: Guangzhou
uk_UA: Гуанчжоу

en: Guatemala City
uk_UA: м. Гватемала

en: Guwahati
uk_UA: Гувахаті

en: Hai Phong
uk_UA: Хайфонг

en: Halifax
uk_UA: Галіфакс

en: Hamburg
uk_UA: Гамбург

en: Handan
uk_UA: Хандан

en: Hanga Roa
uk_UA: Ханга-Роа

en: Hangzhou
uk_UA: Ханчжоу

en: Hanoi
uk_UA: Ханої

en: Hanover
uk_UA: Гановер

en: Harare
uk_UA: Хараре

en: Harbin
uk_UA: Харбін

en: Hat Yai
uk_UA: Хат-Яї

en: Helsinki
uk_UA: Хельсінкі

en: Hobart
uk_UA: Хобарт

en: Ho Chi Minh City
uk_UA: Хо-Чі-Мінь

en: Hong Kong
uk_UA: Гонконг

en: Houston
uk_UA: Х'юстон

en: Hyderabad
uk_UA: Хайдерабад

en: Ibadan
uk_UA: Ібадан

en: Ilheus
uk_UA: Ілгаз

en: Iloilo City
uk_UA: Ілойло

en: Incheon
uk_UA: Інчхон

en: Indianapolis
uk_UA: Індіанаполіс

en: Innsbruck
uk_UA: Інсбрук

en: Invercargill
uk_UA: Інверкаргіл

en: Ipoh
uk_UA: Іпох

en: Iqaluit
uk_UA: Икаліут

en: Iquitos
uk_UA: Ікітос

en: Islamabad
uk_UA: Ісламабад

en: Istanbul
uk_UA: Стамбул

en: Izmir
uk_UA: Ізмір

en: Jacksonville
uk_UA: Джексонвілль

en: Jaipur
uk_UA: Джаіпур

en: Jersey City
uk_UA: м. Джерсі

en: Jerusalem
uk_UA: Єрусалим

en: Jinan
uk_UA: Цзінань

en: Johannesburg
uk_UA: Йоганнесбург

en: Johor Bahru
uk_UA: Джохор-Баку

en: Juneau
uk_UA: Джуно

en: Kabul
uk_UA: Кабул

en: Kaesong
uk_UA: Каесонг

en: Kaliningrad
uk_UA: Калінінград

en: Kandahar
uk_UA: Кандагара

en: Kandy
uk_UA: Кенді

en: Kano
uk_UA: Кано

en: Kanpur
uk_UA: Канпур

en: Kansas City
uk_UA: м. Канзас

en: Kaohsiung
uk_UA: Каосюн

en: Karachi
uk_UA: Карачі

en: Kathmandu
uk_UA: Катхманду

en: Kawasaki
uk_UA: Кавасакі

en: Kharkiv
uk_UA: Харків

en: Khartoum
uk_UA: Хартум

en: Kiev
uk_UA: Київ

en: Kigali
uk_UA: Кігалі

en: Kingston
uk_UA: Кінгстон

en: Kinshasa
uk_UA: Кіншаса

en: Kobe
uk_UA: Кобе

en: Kolkata
uk_UA: Калькута

en: Konya
uk_UA: Конья

en: Koulikoro
uk_UA: Кулікоро

en: Krakow
uk_UA: Краків

en: Kuala Lumpur
uk_UA: Куала Лумпур

en: Kunming
uk_UA: Куньмін

en: Kuwait City
uk_UA: Кувейт

en: Kyoto
uk_UA: Кіото

en: Lagos
uk_UA: Лагос

en: Lahore
uk_UA: Лахор

en: Lanzhou
uk_UA: Ланжоу

en: La Paz
uk_UA: Ла Пас

en: Las Vegas
uk_UA: Лас-Вегас

en: Leeds
uk_UA: Лідс

en: Leipzig
uk_UA: Лейпциг

en: Lhasa
uk_UA: Лхаса

en: Lilongwe
uk_UA: Лілонгве

en: Linz
uk_UA: Лінц

en: Livingstone
uk_UA: Лівінгстон

en: Ljubljana
uk_UA: Любляна

en: Lobamba
uk_UA: Лобамба

en: Lome
uk_UA: Ломе

en: London
uk_UA: Лондон

en: Longyearbyen
uk_UA: Лонг'їрбін

en: Los Angeles
uk_UA: Лос-Анджелес

en: Louisville
uk_UA: Луісвілль

en: Lubumbashi
uk_UA: Лубумбаші

en: Lucknow
uk_UA: Лакнау

en: Ludhiana
uk_UA: Лудхяна

en: Lusaka
uk_UA: Лусака

en: Luxembourg
uk_UA: Люксембург

en: Luxor
uk_UA: Луксор

en: Lviv
uk_UA: Львів

en: Lyon
uk_UA: Ліон

en: Macapa
uk_UA: Макапа

en: Macau
uk_UA: Макао

en: Maceio
uk_UA: Масейо

en: Madrid
uk_UA: Мадрид

en: Magadan
uk_UA: Магадан

en: Makati City
uk_UA: м. Макаті

en: Malacca Town
uk_UA: Малакка-таун

en: Malaga
uk_UA: Малага

en: Malang
uk_UA: Маланг

en: Malmo
uk_UA: Мальмьо

en: Managua
uk_UA: Манагуа

en: Manaus
uk_UA: Манаус

en: Manchester
uk_UA: Манчестер

en: Manila
uk_UA: Маніла

en: Manzini
uk_UA: Манзіні

en: Maputo
uk_UA: Мапуту

en: Maracaibo
uk_UA: Маракайбо

en: Marrakech
uk_UA: Марракеш

en: Marseille
uk_UA: Марсель

en: Maseru
uk_UA: Масеру

en: Mashhad
uk_UA: Мешхед

en: Mbabane
uk_UA: Мбабане

en: Medan
uk_UA: Медан

en: Medina
uk_UA: Медіна

en: Memphis
uk_UA: Мемфіс

en: Mendoza
uk_UA: Мендоза

en: Merida
uk_UA: Меріда

en: Mexicali
uk_UA: Мексікалі

en: Mexico City
uk_UA: Мехіко

en: Miami
uk_UA: Маямі

en: Milan
uk_UA: Мілан

en: Minneapolis
uk_UA: Міннеаполіс

en: Minsk
uk_UA: Мінськ

en: Monaco
uk_UA: Монако

en: Monterrey
uk_UA: Монтерей

en: Montevideo
uk_UA: Монтевідео

en: Montreal
uk_UA: Монреаль

en: Moscow
uk_UA: Москва

en: Multan
uk_UA: Мултан

en: Munich
uk_UA: Мюнхен

en: Murmansk
uk_UA: Мурманськ

en: Nagoya
uk_UA: Нагоя

en: Nagpur
uk_UA: Нагпур

en: Nairobi
uk_UA: Найробі

en: Nakhon Ratchasima
uk_UA: Нахон Рачасіма

en: Namangan
uk_UA: Наманган

en: Nanjing
uk_UA: Нанкін

en: Nanning
uk_UA: Наннін

en: Nantes
uk_UA: Нант

en: Naples
uk_UA: Неаполь

en: Nashville
uk_UA: Нешвіл

en: Naypyidaw
uk_UA: Найпьідо

en: N'Djamena
uk_UA: Нджамена

en: Ndola
uk_UA: Ндола

en: Newcastle
uk_UA: Нюкасл

en: New Delhi
uk_UA: Нью-Делі

en: Niamey
uk_UA: Ніамей

en: Nice
uk_UA: Ніцца

en: Nizhny Novgorod
uk_UA: Нижній Новгород

en: Norilsk
uk_UA: Норильськ

en: Noumea
uk_UA: Нумеа

en: Novosibirsk
uk_UA: Новосибірськ

en: Odessa
uk_UA: Одеса

en: Oklahoma City
uk_UA: м. Оклагома

en: Omdurman
uk_UA: Омдурман

en: Omsk
uk_UA: Омск

en: Osaka
uk_UA: Осака

en: Oslo
uk_UA: Осло

en: Ottawa
uk_UA: Оттава

en: Ouagadougou
uk_UA: Уагадугу

en: Palembang
uk_UA: Палембанг

en: Panama City
uk_UA: м. Панама

en: Paris
uk_UA: Париж

en: Patna
uk_UA: Патна

en: Pekanbaru
uk_UA: Пеканбару

en: Pelotas
uk_UA: Пелотас

en: Perm
uk_UA: Пермь

en: Peshawar
uk_UA: Пешавар

en: Petropavlovsk-Kamchatsky
uk_UA: Петропавловськ-Камчатський

en: Philadelphia
uk_UA: Філадельфія

en: Phnom Penh
uk_UA: Пномпень

en: Phoenix
uk_UA: Фенікс

en: Pittsburgh
uk_UA: Пітсбург

en: Podgorica
uk_UA: Подгориця

en: Portland
uk_UA: Портленд

en: Port Moresby
uk_UA: Порт-Морсбі

en: Prague
uk_UA: Прага

en: Pretoria
uk_UA: Преторія

en: Pristina
uk_UA: Пріштіна

en: Providence
uk_UA: Провіденс

en: Puebla
uk_UA: Пуебла

en: Puerto Williams
uk_UA: Пуерто-Вільямс

en: Pune
uk_UA: Пуна

en: Punta Arenas
uk_UA: Пунта-Аренас

en: Pyongyang
uk_UA: Пхеньян

en: Qingdao
uk_UA: Ціньдао

en: Quebec City
uk_UA: Квебек

en: Quetzaltenango
uk_UA: Кецальтенанго

en: Quezon City
uk_UA: Кесон-Сіті

en: Quito
uk_UA: Квіто

en: Raleigh
uk_UA: Ролі

en: Rawalpindi
uk_UA: Равалпінді

en: Recife
uk_UA: Ресифі

en: Regina
uk_UA: Реджина

en: Rio de Janeiro
uk_UA: Ріо-де-Жанейро

en: Riverside
uk_UA: Ріверсайд

en: Rockhampton
uk_UA: Рокхемптон

en: Rome
uk_UA: Рим

en: Rosario
uk_UA: Розаріо

en: Sabha
uk_UA: Себха

en: Sacramento
uk_UA: Сакраменто

en: Saint John
uk_UA: Сен-Джон

en: Saint Petersburg
uk_UA: Санкт-Петербург

en: Salzburg
uk_UA: Зальцбург

en: Samara
uk_UA: Самара

en: Sana'a
uk_UA: Сана

en: San Antonio
uk_UA: Сан-Антоніо

en: San Carlos de Bariloche
uk_UA: Сан-Карлос-де-Барілоче

en: San Francisco
uk_UA: Сан-Франциско

en: San Jose
uk_UA: Сан-Хосе

en: San Marino
uk_UA: Сан-Марино

en: San Salvador
uk_UA: Сан-Сальвадор

en: Santa Cruz de la Sierra
uk_UA: Санта Круз де ла Сьєра

en: Santiago
uk_UA: Сантьяго

en: Santiago de Cuba
uk_UA: Сантьяго-де-Куба

en: Santo Domingo
uk_UA: Санто-Домінго

en: Sao Jose dos Campos
uk_UA: Сан-Хосе-дос-Кампос

en: Sao Paulo
uk_UA: Сан-Паулу

en: Sarajevo
uk_UA: Сараєво

en: Saskatoon
uk_UA: Саскатун

en: Seattle
uk_UA: Сіетл

en: Seoul
uk_UA: Сеул

en: Seville
uk_UA: Севілья

en: Shanghai
uk_UA: Шанхай

en: Shenzhen
uk_UA: Шеньжень

en: Shenyang
uk_UA: Шеньян

en: Shijiazhuang
uk_UA: Шіцзяжуан

en: Shillong
uk_UA: Шиллонг

en: Siem Reap
uk_UA: Сайм-Ріп

en: Simferopol
uk_UA: Сімферополь

en: Singapore
uk_UA: Сингапур

en: Sitka
uk_UA: Сітка

en: Skopje
uk_UA: Скопьє

en: Sofia
uk_UA: Софія

en: Split
uk_UA: Спліт

en: Srinagar
uk_UA: Срінагар

en: Stanley
uk_UA: Стенлі

en: Stepanakert
uk_UA: Степанакерт

en: St. Louis
uk_UA: Ст. Луїс

en: Stockholm
uk_UA: Стокгольм

en: Strasbourg
uk_UA: Страсбург

en: Stuttgart
uk_UA: Штутгарт

en: Sucre
uk_UA: Сукре

en: Suez
uk_UA: Суец

en: Sukhumi
uk_UA: Сухумі

en: Surabaya
uk_UA: Сурабая

en: Surat
uk_UA: Сурат

en: Surat Thani
uk_UA: Суратгані

en: Suva
uk_UA: Сува

en: Sydney
uk_UA: Сідней

en: Tabriz
uk_UA: Тебріз

en: Taiyuan
uk_UA: Таюань

en: Tamale
uk_UA: Тамале

en: Tampa
uk_UA: Тампа

en: Tampere
uk_UA: Тампере

en: Tartu
uk_UA: Тарту

en: Tashkent
uk_UA: Ташкент

en: Tbilisi
uk_UA: Тбілісі

en: Tegucigalpa
uk_UA: Тегусігальпа

en: Tehran
uk_UA: Тегеран

en: Thessaloniki
uk_UA: Салоніки

en: Thimphu
uk_UA: Тхімпху

en: Tianjin
uk_UA: Тяньцзінь

en: Tijuana
uk_UA: Тіхуана

en: Tirana
uk_UA: Тірана

en: Tiraspol
uk_UA: Тирасполь

en: Tokyo
uk_UA: Токіо

en: Toronto
uk_UA: Торонто

en: Toulouse
uk_UA: Тулуза

en: Tskhinvali
uk_UA: Цхінвалі

en: Tucson
uk_UA: Тусон

en: Tunis
uk_UA: Туніс

en: Turin
uk_UA: Турин

en: Udon Thani
uk_UA: Удонтгани

en: Ushuaia
uk_UA: Ушуайя

en: Vaduz
uk_UA: Вадуц

en: Valencia
uk_UA: Валенсія

en: Vancouver
uk_UA: Ванкувер

en: Vienna
uk_UA: Відень

en: Vientiane
uk_UA: В'єнтьян

en: Vilnius
uk_UA: Вільнюс

en: Vitoria
uk_UA: Віторія

en: Warsaw
uk_UA: Варшава

en: Washington
uk_UA: Вашингтон

en: Whitehorse
uk_UA: Вайтхорс

en: Winnipeg
uk_UA: Вінніпег

en: Wollongong
uk_UA: Вуллонгонг

en: Wonsan
uk_UA: Вонсан

en: Wuhan
uk_UA: Ухань

en: Xi'an
uk_UA: Сіань

en: Xining
uk_UA: Сінінь

en: Yakutsk
uk_UA: Якутськ

en: Yamoussoukro
uk_UA: Ямусукро

en: Yangon
uk_UA: Янгон

en: Yaounde
uk_UA: Яунде

en: Yekaterinburg
uk_UA: Єкатеринбург

en: Yellowknife
uk_UA: Єллоунайф

en: Yerevan
uk_UA: Єреван

en: Yogyakarta
uk_UA: Джакарта

en: Yokohama
uk_UA: Йокогама

en: Zagreb
uk_UA: Загреб

en: Zamboanga City
uk_UA: м. Замбоанга

en: Zapopan
uk_UA: Сапопан

en: Zhengzhou
uk_UA: Женджоу

en: Zurich
uk_UA: Цюрих

en: Multiplayer
uk_UA: Мультиплеєр

en: Alien Skirmish
uk_UA: Іншопланетна сутичка

en: Multiplayer Phalanx
uk_UA: Мультиплеєр Phalanx

en: Assault Rifles Only
uk_UA: Тільки штурмові гвинтівки

en: No IR Goggles
uk_UA: Без тепловізора

en: Flamers/Rifles/Grenades
uk_UA: Вогнемет/Гвинтівки/Гранати

en: Campaign Start
uk_UA: Початок кампанії

en: Campaign Start (Market)
uk_UA: Початок кампанії (Ринок)

en: Asymptotic Market
uk_UA: Асимптотичний Ринок

en: Alien Campaign Start (Alien Campaign)
uk_UA: Початок кампанії за прибульців

en: Alien Campaign Start (Market)
uk_UA: Початок кампанії за прибульців (Ринок)

en: Good Luck
uk_UA: Щасти вам

en: Memo: UFO Yard
uk_UA: Примітка: Майданчик НЛО

en: Memo: Live Aliens
uk_UA: Примітка: Живий прибулець

en: Memo: Sam Sites
uk_UA: Примітка: Пункт ППО

en: Alien died
uk_UA: Прибулець помер

en: Alien Base Discovered
uk_UA: Виявлено базу прибульців

en: UFO-Carrier
uk_UA: НЛО — «Перевізник»

en: Campaign
uk_UA: Кампанія

en: Skirmish
uk_UA: Сутичка

en: 1on1
uk_UA: 1 x 1

en: 1on1on1
uk_UA: 1 x 1 x 1

en: 2on2
uk_UA: 2 x 2

en: 2on2on2
uk_UA: 2 x 2 x 2

en: 3on3
uk_UA: 3 x 3

en: 3on3on3
uk_UA: 3 x 3 x 3

en: 4on4
uk_UA: 4 х 4

en: 4on4on4
uk_UA: 4 x 4 x 4

en: Coop 2 players
uk_UA: 2 гравці разом

en: Coop 3 players
uk_UA: 3 гравці разом

en: Coop 4 players
uk_UA: 4 гравці разом

en: Radar Tower
uk_UA: Радіолокаційна Вежа

en: The radar tower is an unmanned installation that can be placed anywhere in the world to boost our detection range. It is cheap to build and highly useful, but its camouflage is not very effective. Alien craft may detect the active scanning and attempt to destroy the tower once they find it. It is recommended that radar towers be protected with SAM sites.
uk_UA: Радіолокаційна вежа — це автономна автоматична споруда, що може бути розміщена будь-де у світі для збільшення нашого діапазону виявлення. Це дешева і досить корисна установка, але її можна легко виявити. Оскільки авіація прибульців може виявити активне сканування і спробувати знищити вежу при виявленні її місцезнаходження, рекомендовано ці вежі захищати пунктами ППО.

en: UFO Yard
uk_UA: Майданчик НЛО

en: The UFO Yard is a camouflaged storage field for captured UFOs. It can be placed anywhere in the world to store captured UFOs for dismantling and research, and can transfer UFOs to other Yards. UFOs stored in a Yard can be researched and/or dismantled from any PHALANX base with appropriate facilities, but these activities proceed more slowly the further away the UFO Yard is from the base.
uk_UA: Майданчик НЛО — це замаскований об'єкт для зберігання захоплених НЛО. Він може бути розташований у будь-якому куточку світу і використовуватись з метою зберігання, демонтажу та дослідження розміщеного в ньому НЛО; звідси також можна здійснювати переведення НЛО до інших майданчиків. Всі операції по демонтажу та/або дослідженню НЛО, що зберігається на майданчику, можна проводити на будь-якій базі PHALANX, обладнаній відповідними модулями, але уся ця діяльність буде більш тривалою, чим більша відстань від бази до відповідного майданчика.

en: SAM Site
uk_UA: Пункт ППО

en: The SAM site is an unmanned installation that can be placed anywhere in the world to automatically engage detected UFOs with surface-to-air missiles. It is cheap to build and highly useful, but its camouflage is not very effective. Alien craft may detect the missile launches and attempt to destroy the site once they find it. The SAM site is sturdy but will succumb to repeated bombing. Missile reloads are delivered free to our sites by UN forces.
uk_UA: Пункт ППО — це автономна автоматична споруда, що може бути розміщена будь-де у світі для автоматичної атаки виявлених НЛО за допомогою ракет «земля-повітря». ЇЇ побудова не є дуже затратною і це досить корисна установка, але її можна легко виявити. Авіація прибульців може вистежити запуск ракет і вжити заходів, щоб знищити ці об'єкти. Пункт ППО — міцна споруда, але може постраждати від тривалого бомбардування. Перезаряджання наших комплексів проводиться безкоштовно силами ООН.

en: Orbital Rocket Launcher
uk_UA: Ракетний Стартовий Комплекс

en: The Orbital Rocket Launcher is a large installation built into the ground which is capable of launching a heavy payload beyond earth's atmosphere to knock down an orbiting UFO.
uk_UA: Ракетний Стартовий Комплекс — це велика споруда, збудована на землі, що здатна запускати ракету-носій за межі земної атмосфери, щоб збивати орбітальні НЛО.

en: English
uk_UA: Англійська

en: German
uk_UA: Німецька

en: Polish
uk_UA: Польська

en: Spanish
uk_UA: Іспанська

en: Spanish (Spain)
uk_UA: Іспанська (Іспанія)

en: Czech
uk_UA: Чеська

en: Danish
uk_UA: Данська

en: Estonian
uk_UA: Естонська

en: Finnish
uk_UA: Фінська

en: French
uk_UA: Французька

en: Greek
uk_UA: Грецька

en: Hungarian
uk_UA: Мадярська

en: Italien
uk_UA: Італійська

en: Korean
uk_UA: Корейська

en: Dutch
uk_UA: Голландська

en: Brazilian Portuguese
uk_UA: Португальська (Бразилія)

en: Portuguese
uk_UA: Португальська

en: Russian
uk_UA: Російська

en: Slovenian
uk_UA: Словенська

en: Swedish
uk_UA: Шведська

en: Thai
uk_UA: Тайська

en: Ukrainian
uk_UA: Українська

en: Japanese
uk_UA: Японська

en: Chinese
uk_UA: Китайська

en: Traditional Chinese
uk_UA: Китайська

en: Bulgarian
uk_UA: Болгарська

en: Norwegian
uk_UA: Норвезька

en: Turkish
uk_UA: Турецька

en: No language
uk_UA: Без мови

en: African Village
uk_UA: Африканське поселення

en: African Desert
uk_UA: Африканська пустеля

en: Coastal Crash Site
uk_UA: Місце падіння на узбережжі

en: Urban Periphery
uk_UA: Околиці міста

en: Country Desert
uk_UA: Пустельна місцевість

en: Some houses in the desert.
uk_UA: Кілька будинків у пустелі.

en: Farm
uk_UA: Ферма

en: Forest
uk_UA: Ліс

en: Fuel Depot
uk_UA: Сховище палива

en: Snow
uk_UA: Сніг

en: Snowy Logging Site
uk_UA: Засніжена лісозаготівля

en: Suburban Housing
uk_UA: Приміське поселення

en: Frozen Landscape
uk_UA: Заморожений ландшафт

en: East Asian Village
uk_UA: Східно-азіатське поселення

en: Middle Eastern Suburb
uk_UA: Передмістя на Близькому Сході

en: Crashed Scout
uk_UA: Місце аварії НЛО-розвідника

en: Tropical Jungle
uk_UA: Тропічні джунглі

en: UFO Crash Site
uk_UA: Місце аварії НЛО

en: Supermarket
uk_UA: Супермаркет

en: Basketball Stadium
uk_UA: Баскетбольний стадіон

en: Bungalow
uk_UA: Бунгало

en: House
uk_UA: Дім

en: Suburban City
uk_UA: Приміський округ

en: Village 2
uk_UA: Селище 2

en: PHALANX Base Under Attack
uk_UA: Напад на базу PHALANX

en: Cemetery
uk_UA: Цвинтар

en: City High-Rise
uk_UA: Міський хмарочос

en: Construction Site
uk_UA: Будмайданчик

en: Tropical Jungle Estate
uk_UA: Маєток в тропічних джунглях

en: Mountain Estate
uk_UA: Гірський маєток

en: Gas Station
uk_UA: Автозаправка

en: Luxury House
uk_UA: Розкішний будинок

en: Military Convoy Ambush Site
uk_UA: Засідка на військовий супровід

en: Military Shelter
uk_UA: Військове укриття

en: Solar Power Plant
uk_UA: Сонячна електростанція

en: Office Complex
uk_UA: Офісний комплекс

en: Warehouse
uk_UA: Товарний склад

en: Military Bunker
uk_UA: Військовий бункер

en: Urban Warehouse
uk_UA: Міський склад

en: Rural Village
uk_UA: Невеличке село

en: Corrupter UFO Crash Site
uk_UA: Місце аварії НЛО Руйнівник

en: Hydroelectric Dam
uk_UA: Дамба гідроелектростанції

en: Small Village
uk_UA: Невеличке село

en: Estate
uk_UA: Маєток

en: Archaeological Dig
uk_UA: Археологічні розкопки

en: Ferry
uk_UA: Пором

en: Fighter UFO Crash Site
uk_UA: Місце аварії НЛО-Винищувача

en: Secret Depot
uk_UA: Секретний склад

en: Port
uk_UA: Порт

en: Old Mine
uk_UA: Стара шахта

en: Residential Neighbourhood
uk_UA: Житловий район

en: Sewage Pipe Construction
uk_UA: Каналізаційні труби

en: Luxurious Resort
uk_UA: Розкішний курорт

en: Old Town Center
uk_UA: Центр старого міста

en: Small House
uk_UA: Невеликий будинок

en: Small Suburban Street
uk_UA: Приміська вуличка

en: Subway Station
uk_UA: Станція метро

en: Wilderness
uk_UA: Незаймана природа

en: City High-Rise (MP)
uk_UA: Міський хмарочос (Мультиплеєр)

en: Frozen Industrial Site (Coop)
uk_UA: Засніжений проммайданчик (Кооперація)

en: Frozen Industrial Site (MP)
uk_UA: Засніжений проммайданчик (Мультиплеєр)

en: A container harbour.
uk_UA: Вантажна гавань.

en: Village MP (2)
uk_UA: Селище (Мультиплеєр 2)

en: Alien Base
uk_UA: База прибульців

en: PHALANX Craft Crash Site
uk_UA: Місце падіння авіасудна PHALANX

en: Training Zone: Alpha
uk_UA: Тренувальна зона: Альфа

en: Training Zone: Bravo
uk_UA: Тренувальна зона: Браво

en: Cross
uk_UA: Хрест

en: Coin
uk_UA: Медаль

en: Scientist | Scientists
uk_UA[0]: Вчений
uk_UA[1]: Вчених
uk_UA[2]: Вчених

en: Pilot | Pilots
uk_UA[0]: Пілот
uk_UA[1]: Пілоти
uk_UA[2]: Пілотів

en: UGV | UGVs
uk_UA[0]: БНП
uk_UA[1]: БНП
uk_UA[2]: БНП

en: Worker | Workers
uk_UA[0]: Робітник
uk_UA[1]: Робітники
uk_UA[2]: Робітників

en: Rifleman
uk_UA: Солдат

en: Rfn
uk_UA: Слд

en: Lance-Corporal
uk_UA: Старший солдат

en: LCpl
uk_UA: СтСлд

en: Corporal
uk_UA: Молодший сержант

en: Cpl
uk_UA: МСрж

en: Sergeant
uk_UA: Сержант

en: Sgt
uk_UA: Срж

en: Warrant Officer
uk_UA: Старшина

en: WO
uk_UA: Стш

en: Senior Warrant Officer
uk_UA: Прапорщик

en: SWO
uk_UA: Прп

en: Second Lieutenant
uk_UA: Молодший лейтенант

en: 2Lt
uk_UA: МЛт

en: Lieutenant
uk_UA: Лейтенант

en: Lt
uk_UA: Лт

en: Captain
uk_UA: Капітан

en: Capt
uk_UA: Кап

en: Major
uk_UA: Майор

en: Maj
uk_UA: Мйр

en: Lieutenant-Colonel
uk_UA: Підполковник

en: Lt Col
uk_UA: Пдплк

en: Colonel
uk_UA: Полковник

en: Col
uk_UA: Плк

en: Aircraft Evaluation -- Firebird-class Dropship
    
    CLASSIFIED LEVEL BLACK
    
    PHALANX Extraterrestrial Response Unit
    
    Technical Document, Sigma Clearance -- Commander's Eyes Only
    
    Filed: 17 March 2084
    
    By: Cdr. Paul Navarre, R&D: Engineering Division, PHALANX, Atlantic Operations Command
    
    
    
    Overview
    
    Commander, I've been over these old files before you, and I have decided to replace them with my own assessment and conclusions about our choice of dropship. Apologies if I'm overstepping my bounds, but the old PHALANX dropships in storage are simply not up to modern spec. None of them even got out of the prototype stage when they were new. There are only two surviving examples, and both of those ships have been left mothballed in government warehouses for the past 60 years, not worth the trouble to dig out of storage. We've inherited a real mess with regards to equipment, I can't even find half the stuff that's supposed to be waiting for us. I'm doing my best to find superior alternatives for gear that just isn't up to the task.
    
    The one bit of good luck in this dropship mess is that I managed to persuade our UN rep to earmark some budget for a new ship, and I think you'll like it.
    
    The Galeoth Firebird VTOL (Vertical Take-Off and Landing) is the best aircraft we can hope to employ in our dropship role. It was designed as a cargo hauler, but has quickly been picked up and adapted into a troop transport by military contractors. It has since become a popular alternative to helicopters in both the military and civilian worlds due to its four HM-5600 pulse detonation engines, which provide the Firebird with VTOL capability and achieve good fuel-efficiency with far fewer moving parts than any helicopter engine. This increases reliability across the board and makes for a vastly faster aircraft partly due to the lack of rotor blades. The HM-5600s are still very thirsty engines, however, and the high-powered aviation fuel can be too expensive for civilian applications.
    
    The Firebird's cruising speed is Mach 0.74. At a maximum velocity of Mach 1.03 it can just barely squeak through the sound barrier, but this causes a lot of stress on the airframe and should be avoided outside of emergencies. It has one variable weapons hardpoint located on its nose. It can also carry additional equipment to improve its flight characteristics and combat performance. There are acceleration harnesses for up to 8 soldiers.
    
    There is nothing else in the sky as well-suited to our dropship role as the Firebird. It is faster than any helicopter, more manoeuvrable than any fixed-wing aeroplane, and it can respond quickly and efficiently to threats all over the world.
    
    The Firebird requires 1 Large Hangar for storage, maintenance and deployment. It has 1 light weapon hardpoint located in the nose.
    
    
    Recommended Doctrine
    
    The dropship is what will carry our troops around the world, in order to respond to alien attacks on the ground or to clear UFO crash sites for recovery. It should be deployed immediately to sites of alien activity and to recover downed alien craft.
    
    While armed, a Firebird-class dropship is not able to stand up to dedicated fighters, and it should never be sent as the sole interceptor to any UFO sighting.
    
    
    Addenda
    
    None.
uk_UA: Аналіз авіації — Десантне авіасудно класу «Жар-птиця»
    
    РІВЕНЬ ТАЄМНОСТІ: ЧОРНИЙ
    
    Підрозділ реагування на позаземні загрози «PHALANX»
    
    Технічний документ, Допуск: СИГМА — Тільки для командувача
    
    Дата: 17 березня 2084
    
    Від: Кмд. Пауль Наварре, ДКР: Інженерно-технічний відділ, PHALANX, Атлантична оперативна група
    
    
    
    Огляд
    
    Командувачу, я продивився усі ці старі матеріали ще до вас, і вирішив їх замінити власною оцінкою вибору десантного авіатранспорту. Перепрошую, якщо я перевищив свої повноваження, але старі десантні авіасудна PHALANX у сховищах не відповідають новим вимогам. Жоден з них, ще поки були нові, навіть не вийшов із стадії прототипу. Там було лише два працездатних екземпляри й обидва останні шістдесят років припадали пилом на відомчих складах. Як на мене, то вони не варті навіть зусиль, щоб їх витягати на світ божий. Ми успадкували повний безлад відносно устаткування, я не можу відшукати й половини обладнання, що передбачалось для нас. Я роблю усе можливе, щоб знайти альтернативу для вирішення наших задач.
    
    Один позитивний момент в цій катавасії з пошуком авіатранспорту все ж є — це те, що мені вдалось переконати наших представників ООН виділити частину бюджету на створення нового судна, і я думаю, вам це сподобається.
    
    Галеот «Жар-птиця» вертикального зльоту й посадки (ВЗП) — найкраще авіасудно, що, маю сподівання, послужить нам в якості десантного транспорту. Його було спроектовано як вантажний літак, але він швидко був адаптований військовими підрядниками для потреб переправляння військ. З тих пір він став популярною альтернативою для гелікоптерів у військовому та цивільному застосуванні. Все це завдяки чотирьом імпульсним реактивним двигунам HM-5600, які забезпечують «Жар-птиці» можливість ВЗП, і мають хороші показники економічності з відчутно меншою кількістю рухомих частин, ніж у будь-якого з гелікоптерних двигунів. Це підвищує надійність всієї конструкції та робить авіасудно швидшим, частково, за рахунок відсутності лопатей, що обертаються. Та все ж HM-5600s споживають досить багато авіапального, що може бути дорогим задоволенням для цивільної авіації.
    
    Крейсерська швидкість «Жар-птиці» становить 0.74 Маха. На максимальній швидкості 1.03 Маха він ледь-ледь долає звуковий бар'єр, але це супроводжується великим навантаженням на корпус, і тому без нагальної потреби цього слід уникати. На носі судна знаходиться один відсік для навішування різного протиповітряного озброєння, як-то авіагармата чи ракетний модуль, також «Жар-птиця» може містити додаткове обладнання для покращення своїх льотних та бойових характеристик. Десантний відсік розраховано на вісім бійців, а вантажний може служити для транспортування й розгортання невеликої військової техніки.
    
    Наразі я не бачу нічого кращого за «Жар-птицю», що би підходило на роль десантного авіатранспорту. Адже він швидший за гелікоптер, більш маневрений, ніж будь-який літак з незмінним профілем крила, і він може швидко й ефективно реагувати на загрози у всьому світі.
    
    «Жар-птиця» потребує наявності на базі одного великого ангару для зберігання та обслуговування.
    
    
    Рекомендована доктрина
    
    Авіатранспорт, що доставлятиме бійців у будь-яку точку світу, для протистояння атакам прибульців чи зачистки території на місцях падіння або посадки НЛО. Він повинен розгортатись негайно в місцях активності прибульців чи при захопленні підбитих НЛО.
    
    Хоч він й озброєний, транспорт класу «Жар-птиця» не в змозі протистояти спеціалізованим винищувачам і в жодному разі не може бути застосований для перехоплення виявлених НЛО.
    
    
    Додатки
    
    Відсутні.

en: Commander, I'm pleased to present the schematics for the Herakles-class Heavy Lifter.
    
    To speed the development of this dropship, we adapted the design from an existing airborne lifter vehicle that is used in the civilian sector for the movement of extremely heavy goods. The craft consists of a lifting vehicle and a dead pod -- an inert cargo container that we have converted to house up to 12 troops.
    
    The craft has VTOL capabilities, but we've upgraded the propulsion systems to achieve faster cruising speeds. We've also encased both the vehicle and the pod in advanced armour plating that relies on human-sourced materials to keep costs down. The Herakles should get our soldiers on-site faster and safer than the firebird.
    
    Like the Firebird, we have incorporated a single light weapon hardpoint in the nose, but this is only for last-ditch defensive efforts. The Herakles is a troop transport and should be kept safe from any armed UFOs.
    
    We should get at least one of these built as soon as possible. We won't need the larger ground assault force for every mission, but if we're going to take down an alien installation we'll want the extra firepower.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, я з задоволенням представляю схему важкого авіатранспорту класу «Геракл».
    
    Для пришвидшення розробки цього судна, ми адаптували схему наявного авіатранспорту, що використовувався в цивільному секторі для перевезення екстремально важких вантажів. Судно складається з власне літального апарату та нерухомої підвіски — інертного контейнера, який після переробки нами може вміщувати до 12 бійців.
    
    Авіасудно може вертикально злітати, проте ми покращили рушійні системи, щоб отримати вищу крейсерську швидкість. Також ми вкрили апарат та підвіску додатковим броньованим покриттям, що базується на матеріалах, вироблених людиною, для зниження ціни. Геракл повинен доставляти наших солдатів на місце швидше і ефективніше за «Жар-Птицю».
    
    Як і для «Жар-Птиці», ми включили на носі одне місце для кріплення легкої зброї, але це лише для останньої спроби відчайдушної оборони. «Геракл» призначений для перевезення військ і не повинен зустрічати будь-які озброєні НЛО.
    
    Нам потрібно побудувати щонайменше один такий як тільки з'явиться можливість. Нам не потрібно велику групу висадки для кожної місії, але якщо ми збираємось захопити іншопланетну установку, то нам знадобляться додаткові сили.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, I'm submitting this proposal for the research and development of a new dropship after we learned the purpose of the Supply UFO.
    
    If the aliens are stockpiling assets and personnel on earth's surface, we'll need to be able to deploy larger assault teams. We have preliminary design ideas for a new heavy-class troop transport vehicle that could allow us to expand the size of the squads we are putting into battle.
    
    Give me the brainpower and the time to make this a reality. Your soldiers will need the extra support on the ground.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, я надсилаю цю пропозицію дослідження та розробки нового десантного авіасудна після того, що ми дізналися з вивчення призначення НЛО «Постачальника».
    
    Якщо прибульці накопичують активи та персонал на земній поверхні, нам знадобиться спроможність розгортати більші штурмові команди. У нас є деякі попередні ідеї щодо розробки нового класу важкого судна доставки солдат, який дозволить нам збільшити розміри загонів, які ми надсилаємо до бою.
    
    Дайте мені час та науковців, щоб перетворити ідеї на реальність. Вашим солдатам знадобиться додаткова підтримка на полі бою.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, I've attached the drawings for our new Raptor-class Combat Transport.
    
    This craft takes advantage of everything we've learned adapting alien technology to our fighter craft as well as our analysis of how the Gunboat packed a large alien squad into a UFO designed for air superiority. We've covered the aircraft in layers of alien materials for impressive resistance to explosives. It won't stand up to the kinds of assaults our interceptors face from the most powerful UFOs, but it can chase down and destroy light UFOs. To assist it in these battles, we've designated a medium weapon hardpoint for each wing and a light weapon hardpoint for the nose.
    
    The Raptor fits up to 10 soldiers safely in its hull, but they have to be strapped in to withstand the pressures of air combat. Soldiers exit below the aircraft, which is raised on unusually tall landing gear, so they will be unable to use the craft as a defensive position once landed.
    
    This is the first dropship to use the aliens' antimatter engines, so be sure you've got spare antimatter in storage to refuel this craft. Have our workers build one of these in our most crowded bases. It will free up other aircraft to focus on more dangerous threats.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, я надсилаю креслення нового бойового транспорту класу «Хижак».
    
    Це судно використовує всі переваги, які ми дізналися, адаптуючи іншопланетні технології до наших перехоплювачів, а також з нашого аналізу того, як в НЛО «Гаубиці», що призначений для домінування в повітрі, упакований великий загін прибульців. Ми вкрили авіасудно шарами іншопланетних матеріалів для приголомшливого захисту від вибухів. Звичайно, воно не витримає бою проти найбільш потужних НЛО, але воно в змозі наздогнати та знищити легкі НЛО. Для таких боїв ми вбудували підвіску для середнього озброєння на кожному крилі та підвіску для легкого озброєння на носі.
    
    «Хижак» вміщує до 10 солдат, проте їм необхідно пристебнути паски безпеки, щоб витримати перевантаження повітряного бою. Десантування солдат відбувається через вихід знизу авіасудна, яке підняте на досить високих шасі, тому солдати не зможуть його використовувати для захисту після приземлення.
    
    Це перший десантний транспорт, що використовує іншопланетні двигуни на антиматерії, тому потрібно упевнитися в наявності достатньої для дозаправки  кількості антиматерії на складі. Побудуйте хоча б один такий транспорт на найбільш завантажених базах. Це дозволить іншим авіасуднам сфокусуватися на більш небезпечних загрозах.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, please consider this proposal for the research and development of a new armed dropship.
    
    Most of our efforts to adapt alien technology have gone into our fighter aircraft. This has left our dropships slow and vulnerable. I'd like to address this with the development of a new hybrid dropship, capable of chasing down and destroying small UFOs then immediately delivering a combat squad to the ground.
    
    It's an ambitious goal, given the vast differences between fighter craft and troop transports, but I'm confident we can come up with a valuable addition to our air fleet.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, будь ласка, розгляньте цю пропозицію дослідження та розробки нового озброєного десантного транспорту.
    
    Більшість наших спроб використати технологію прибульців пішли на наші перехоплювачі. При цьому наші транспортники залишалися повільними та уразливими. Я хочу звернутися до вас з пропозицією розробки нового гібридного транспортного судна, здатного переслідувати та знищувати малі НЛО та негайно доставляти бойовий загін на місце падіння.
    
    Це дуже амбіційна ціль, враховуючи відмінності між перехоплювачем там десантним авіасудном, проте я впевнений, що ми зможемо створити цінний додаток до нашого флоту.
    
    Кмд. Наварре

en: Aircraft Evaluation -- Stiletto-class Interceptor
    
    CLASSIFIED LEVEL BLACK
    
    PHALANX Extraterrestrial Response Unit
    
    Technical Document, Sigma Clearance -- Commander's Eyes Only
    
    Filed: 04 November 2026
    
    By: Dr. Richard Strohm, Base Commander, PHALANX, Pacific Operations Command
    
    
    
    Overview
    
    I'm very happy to report that the first production model of our next-generation interceptor has been completed and passed all of its flight tests with flying colours. At the risk of sounding boastful, it may be the finest piece of human technology ever produced.
    
    The Stiletto is a single-seat air superiority fighter with VTOL (Vertical Take-Off and Landing) capability, allowing it to set down on tiny landing pads or in the middle of nowhere if necessary. Its huge, high-performance turbofans can turn 360 degrees for full manoeuvrability even at supersonic speeds. The giant engine intakes are protected by a sophisticated air channeling system that actively filters the air in front of the engine and redirects any piece of material large enough to harm the fan blades. They are more than powerful enough to lift the heavily-armoured fuselage and can hover unassisted for an extended period before burning through all their fuel.
    
    The helicopter-like design may not look very fast, but appearances can be deceiving. The Stiletto's compact airframe can survive anything up to Mach 2 for short periods of time; it has a cruising speed of Mach 1.3 and a max velocity of 2.1 on afterburners. These high marks put the Stiletto well ahead of many military jet fighters which do not have supercruise ability.
    
    Once in the air, it can jump like a jackrabbit and is utterly ruthless in the hands of an experienced pilot. It can turn laterally around its hangar complex in six seconds whilst keeping its nose machine gun on the target at all times. It can flip end over end in point-three seconds and acquire missile lock on stealth aircraft before the turn is even complete.
    
    Missiles are fitted on hardpoints mounted just under the outer winglets. The Stiletto also has powerful Electronic Warfare capabilities, with a state-of-the-art sensor suite contained inside the nose that includes -- but is not limited to -- several targeting lasers, a sophisticated radar system, and optical imaging as powerful as any spy satellite. Small ECM emitters placed in strategic points across the fuselage will throw off missile lock and can actively jam incoming radar. The weapon hardpoints can take a variety of armaments, and the electronics are fully modular to accept upgrades. Remember, however, that space in this craft is at a premium.
    
    The powerful Volkot VO-36 engines consume a large amount of fuel, and the Stiletto's capacity is not large. Leaving enough fuel for interception, its maximum effective range is no greater than 2000 kilometres. However, within this radius, this craft is the master of all it surveys.
    
    Please note that because of its exceptional performance this craft is not recommended for use by novice pilots. Its handling at low speeds has been described by our test crews as 'tricky'.
    
    The Stiletto requires 1 Small Hangar for storage, maintenance and deployment. It has 3 weapon hardpoints; 1 small nose mount and 2 heavy wing mounts.
    
    
    Recommended Doctrine
    
    The Stiletto is ideal for short-range interception of hostile craft that threaten PHALANX bases or nearby civilian targets. It can go toe-to-toe with anything on Earth and it will win. However, the Stiletto can't be deployed against distant targets as it won't have enough fuel for both attack manoeuvres and the flight back to base.
    
    Performance against extraterrestrial craft can't be measured, of course, but the best we can do is the best we can do. If a real alien threat comes for us in our lifetimes and the Stiletto won't do the job, then the human race is in trouble.
    
    
    Addenda
    
    Addendum, Cdr. Paul Navarre, 18 March 2084:
    
    Commander, I've just looked at these Stiletto-class ships on paper and in person, and they have blown my mind. It's hard to believe we built these little things in 2026 -- and that no one ever realised the kind of gold they held in their hands until now. What we have here is probably the most manoeuvrable aircraft ever built; it puts attack helicopters to shame and can turn circles around state-of-the-art jets. It does things most modern aircraft can't even dream of.
    
    It's also a nightmare to fly due to its inherent instability, especially at speed. The original file badly underplays that part of the tech assessment. However, Commander al-Kuhar of the air wing insists that our pilots can handle it, and I think I believe him. Even better, we've managed to track down a complete intact specimen, and it's in the shop right now being restored to operation. I've given the go-ahead for a full refit and flight testing on my own authority.
    
    This is simply the best knife-fighting aircraft I have ever laid eyes on. We're going to need it.
uk_UA: Аналіз авіації — Перехоплювач класу «Стилет»
    
    РІВЕНЬ ТАЄМНОСТІ: ЧОРНИЙ
    
    Підрозділ реагування на позаземні загрози «PHALANX»
    
    Технічний документ, Допуск: СИГМА — Тільки для командувача
    
    Дата: 04 листопада 2026
    
    Від: Др. Річард Стром, Командувач Бази, PHALANX, Тихоокеанська оперативна група
    
    
    
    Огляд
    
    Я дуже щасливий доповісти, що перша серійна модель нашого перехоплювача нового покоління була завершена та пройшла всі польотні випробування з надзвичайним успіхом. Ризикую прозвучати занадто хвалькувато, проте це може бути одним з найкращих продуктів людських технологій, що коли-небудь були виготовлені.
    
    «Стилет» — одномісний винищувач-перехоплювач з можливістю ВЗП (Вертикального Злету та Посадки), що дозволяє йому зробити посадку на невеликих посадкових майданчиках чи навіть на непідготовленій поверхні, якщо необхідно. Його великі, високопродуктивні турбореактивні двигуни можуть повертатися на 360 градусів, забезпечуючи маневровість навіть при надзвукових швидкостях. Гігантські сопла захищені складною канальною системою забору повітря, яка активно фільтрує повітря попереду мотору і перенаправляє будь-які часточки, що можуть пошкодити двигуни. Вони досить потужні, щоб підняти важкоброньований фюзеляж та забезпечити режим вільного польоту протягом тривалого часу без дозаправки.
    
    Гелікоптероподібний корпус може здаватися не дуже швидким, проте зовнішній вигляд буває оманливим. Компактний фюзеляж «Стилета» може витримати до 2 Махів протягом короткого періоду часу; його крейсерська швидкість — 1,3 Маха, а максимальна швидкість на форсажі — 2,1 Маха. Такі високі значення ставлять «Стилет» далеко попереду більшості реактивних перехоплювачів, які не мають можливості польоту на надкрейсерських швидкостях.
    
    Піднявшись у повітря, він може пересуватися стрибками як заєць, а у руках досвідченого пілота може бути абсолютно безжалісним. Він здатен облетіти навколо ангарного комплексу за шість секунд, при цьому весь час утримуючи ціль на прицілі носової гармати. Він здатен зробити мертву петлю за три десятих секунди та захопити системою наведення ракет літак-невидимку ще до того, як петлю буде завершено.
    
    Ракети закріплюються на підвісках точно під зовнішніми крилами. «Стилет» також має потужні можливості радіоелектронної протидії, з новітнім набором сенсорної електроніки, що знаходиться в носовій частині та має в своєму складі — але не обмежений лише цим — декілька прицільним лазерів, складну систему радарів, та оптичне розпізнавання настільки ж потужне, як на шпигунському супутнику. Невеликі РЕП-випромінювачі, що розміщені у важливих точках навколо фюзеляжу, можуть скинути ракетне наведення та активно блокувати радар противника. Різноманітне озброєння може бути розміщене на підвісках, а електроніка повністю модульна та дозволяє встановлювати покращення. Проте не слід забувати, що місце на цьому судні дорогоцінне.
    
    Потужні двигуни Volkot VO-36 споживають велику кількість пального, а об'єм паливних баків «Стилета» невеликий. З урахуванням палива для маневрування, то максимальна дальність судна не перевищує 2000 кілометрів. Однак, в межах цього радіусу, це авіасудно — володар повітряного простору.
    
    Необхідно зазначити, що внаслідок такої надзвичайної потужності це авіасудно не рекомендоване для пілотування новачками. Льотчики-випробувачі описують управління судном при низьких швидкостях як «підступне».
    
    «Стилет» потребує 1 малий ангар для зберігання, обслуговування та експлуатації. Він має три вузли підвіски; один на носі для легкого озброєння, інші два під крилами для важкого озброєння.
    
    
    Рекомендована доктрина
    
    «Стилет» ідеальний для перехоплення ворожих суден, що загрожують базам «PHALANX» або цивільним цілям поблизу. Він може зійтися у битві з будь-чим на землі і виграти, проте перехоплення віддалених цілей «Стилетом» неможливе, оскільки не вистачить палива для бойових маневрів та повернення на базу.
    
    Продуктивність супроти іншопланетних кораблів не може бути виміряна, проте це найкраще з найкращих, що ми можемо зробити. Якщо з'явиться реальна іншопланетна загроза протягом нашого життя і «Стилет» не зможе справитися з завданням, то людська раса матиме великі проблеми.
    
    
    Додатки
    
    Додаток, Кмд. Пол Наварре, 18 березня 2084:
    
    Командувачу, я переглянув опис «Стилета» на папері та вживу і він приголомшив мою уяву. Важко повірити, що ці невеличкі штуки було збудовано у 2026 році — і ніхто до сьогодні не розумів, наскільки цінний скарб вони отримали. Наразі ми маємо одне із найбільш маневрових авіасуден, що коли-небудь були збудовані; він затьмарює бойові гелікоптери, а навколо найновіших реактивних літаків може без проблем нарізати кола. Жоден із сучасних літаків навіть і не мріє робити речі, на які здатен «Стилет».
    
    Проте літати на ньому — справжнє страхіття внаслідок його вродженої нестабільності, особливо при великій швидкості. Оригінальні файли дуже сильно прикрасили цю частину технічного опису. Незважаючи на це, командор повітряного крила аль-Кухар запевняє, що наші пілоти зможуть справитися з цим судном і я думаю, що я йому вірю. Навіть більше, нам вдалося віднайти зразок, готовий до використання, і він уже на складі очікує на призначення.  Також я наказав розпочати повне переобладнання та тестові польоти під моїм керівництвом.
    
    Це дійсно найкращий винищувач ближнього бою, який я коли-небудь бачив. Нам не обійтися без нього.

en: Aircraft Evaluation -- Saracen-class Interceptor
    
    CLASSIFIED LEVEL BLACK
    
    PHALANX Extraterrestrial Response Unit
    
    Technical Document, Sigma Clearance -- Commander's Eyes Only
    
    Filed: 19 March 2084
    
    By: Cdr. Paul Navarre, R&D: Engineering Division, PHALANX, Atlantic Operations Command
    
    
    
    Overview
    
    It is clear that the Stiletto-class Interceptor, while a terrific aircraft, does not cover all our needs. We must be ready to defend our planet and our people anywhere across the globe. The Stiletto's operational range is too limited and it is not fast enough to engage all the UFOs we might detect.
    
    Only one aircraft in the world is capable of filling the operational gap we face; the Argentinian KB-550 Hypersonic Wing, dubbed the "Saracen" in NATO code. Mixing old and new stealth technology into a single airframe, the Saracen most resembles the ancient SR-71 "Blackbird" in its shape and bearing. It is black as the night itself, covered in radiation-absorbing paint that makes it practically invisible to radar, lidar and most other forms of active scanning. Its fuselage is composed almost entirely of carbon nanotubes and sheets of graphite-reinforced plastic. This makes the craft extremely strong and heat-resistant enough to cope with the temperatures of cruising at speeds in excess of Mach 4. The Saracen is the fastest military airplane still flying today.
    
    In terms of its capabilities, the Saracen pushes our interception range into international territory. Its huge, armoured tanks and amazing fuel-efficiency allow it to go anywhere up to 10,000 kilometres from its hangar at hypersonic speeds -- and back again -- with fuel to spare for combat manoeuvres. Its stealthy design, high speed and tough airframe allow it to engage UFOs that our Stiletto-class Interceptors may simply be unable to catch. It has tough armour and can fly home even on one engine. Thanks to the power of its engines and a set of additional manoeuvring thrusters in its belly, it can take off almost vertically; this is definitely within the restrictions of our hangar facilities.
    
    Its electronics suite is similarly impressive. It has state-of-the-art targeting computers, advanced radar and lidar systems, advanced ECM (Electronic Counter-Measures) equipment, in-helmet VR imaging for the pilot, and more.
    
    Unfortunately, for all its strengths, it is costly to lease and maintain, and its heavy load of fuel and armour cuts into weapons capacity. The Saracen cannot equal the weapons load of the far smaller and less expensive Stiletto. Nor can it hope to equal the Stiletto's manoeuvrability. Despite thrust-vectoring technology (the ability to change the shape of its engine nozzles to direct thrust), electro-elastic wing surface (the ability to dynamically change the shape of its wings) and other terrific advances, the Saracen is still a large fixed-wing aircraft with all the limitations that implies. Though it can take much more damage than a Stiletto and remain effective, the Saracen will not perform as well in combat with alien craft.
    
    The Saracen requires 1 Small Hangar for storage, maintenance and deployment. It has 2 medium weapon hardpoints.
    
    
    Recommended Doctrine
    
    At its heart the Saracen is a long-range interceptor to be used against extremely distant or fast UFOs. Unlike the alien craft, it is barely slowed by moving inside Earth atmosphere, making it slightly faster than most of the UFOs we have observed so far. This will allow PHALANX to catch the aliens wherever they may be going -- short of interplanetary space.
    
    As always, the Saracen's performance against extraterrestrial craft can't be measured without solid observational data from at least one real combat encounter. However, if deployed in large enough flights, it should be able to cut up alien craft of all varieties.
    
    
    Addenda
    
    None.
uk_UA: Аналіз авіації — Перехоплювач класу «Сарацин»
    
    РІВЕНЬ ТАЄМНОСТІ: ЧОРНИЙ
    
    Підрозділ реагування на позаземні загрози «PHALANX»
    
    Технічний документ, Допуск: СИГМА — Тільки для командувача
    
    Дата: 19 березня 2084
    
    Від: Кмд. Пауль Наварре, ДКР: Інженерно-технічний відділ, PHALANX, Атлантична оперативна група
    
    
    
    Огляд
    
    Зрозуміло, що хоча перехоплювач класу «Стилет» є приголомшливим авіасудном, проте не покриває всі наші потреби. Ми повинні бути готові захищати нашу планету та людей повсюди на земній кулі. Бойова дальність «Стилета» дуже обмежена і він недостатньо швидкий, щоб перехоплювати всі НЛО, які ми можемо виявити.
    
    Тільки одне авіасудно здатне заповнити розрив, з яким ми стикнулися; аргентинське гіперзвукове крило KB-550, назване «Сарацином» у шифрі НАТО. Поєднуючи старі й нові стелс-технології в одному корпусі, «Сарацин» найбільше нагадує SR-71 «Чорний дрізд» по формі та призначенню. Він чорний, як ніч, вкритий фарбою, що поглинає випромінення і робить його практично невидимим для радару, лідару та більшості інших способів активного сканування. Його фюзеляж майже повністю зроблений з вуглецевих нанотрубок та пластин армованого графітом пластику. Усе це робить судно неймовірно міцним та досить термостійким, щоб справитися з температурами, що виникають при крейсерському русі на швидкостях більше 4 Маха. «Сарацин» є найшвидшим воєнним літаком серед тих, що все ще  використовуються у наш час.
    
    Завдяки своїм можливостям, «Сарацин» розширює дистанцію перехоплення майже на всю планету. Його великі, армовані баки пального та вражаюча ефективність витрат палива дозволяють йому пролетіти у будь-якому напрямі до 10 000 кілометрів від свого ангару на надзвуковій швидкості — і повернутися назад — і в нього ще залишається досить палива для бойових маневрів. Його конструкція невидимки, висока швидкість та міцний корпус дозволяє перехоплювати такі НЛО, які перехоплювачі класу «Стилет» просто нездатні наздогнати. У нього міцна броня і він може долетіти додому навіть на одному двигуні. Завдяки потужним двигунам та набору додаткових маневрових двигунів на фюзеляжі, він може злітати майже вертикально; це однозначно лежить в рамках обмежень наших ангарних споруд.
    
    Його електронна начинка не менш вражаюча. Він обладнаний сучасними комп'ютерами наведення, покращеними системами радарів та лідарів, РЕП (РадіоЕлектронної Протидії), вбудованою в шолом пілота системою проекції зображення, та іншим.
    
    На жаль, за всі його переваги доводиться багато платити, як за оренду, так і за обслуговування, і його велике завантаження пальним та бронею обмежує об'єми озброєння. «Сарацин» не може зрівнятися вогневою міццю з набагато меншим та значно дешевшим «Стилетом». Йому також далеко і до маневровості «Стилета». Не зважаючи на технологію регульованого вектору тяги (можливість змінити напрям сопел двигуна для направлення тяги), електро-еластичної поверхні крила (можливість динамічно модифікувати профіль крила) та інші чудові можливості, «Сарацин» все ж залишається великим літаком з фіксованим крилом, з усіма відповідними обмеженнями. Не дивлячись на те, що він здатен витримати більші пошкодження, ніж «Стилет» і залишитися функціонуючим, «Сарацин» не буде настільки ж ефективним у бою з іншопланетним кораблем.
    
    «Сарацин» потребує 1 малий ангар для зберігання, обслуговування та експлуатації. Він має два вузли підвіски середньої ваги для озброєння.
    
    
    Рекомендована доктрина
    
    По своїй суті «Сарацин» — перехоплювач дальнього радіусу дії для перехоплення надзвичайно віддалених чи швидких НЛО. На відміну від них, «Сарацин» майже не сповільнюється при русі в земній атмосфері, роблячи його дещо швидшим ніж більшість з НЛО, які ми спостерігали до цього часу. Це дозволить «PHALANX» перехоплювати прибульців де завгодно, окрім міжпланетного простору.
    
    Як завжди,  продуктивність «Сарацина» проти іншопланетних суден не може бути оцінена без конкретних даних хоча б з одної реальної сутички. Однак, досить великі групи мають бути здатні збивати НЛО будь-яких видів.
    
    
    Додатки
    
    Відсутні.

en: Commander, I'm extremely proud to present you with the plans for our new interceptor, the Dragon. As you can see we've taken more than one page out of the aliens' book and the radical styling truly pays off.
    
    Incorporating new technologies from the ground up, the Dragon consists of an inner skeleton of alien materials providing strength for the lighter outer skin of carbon nanotube-reinforced plastics. This allows it to mount two actual alien engines which give speed and power like nothing else in our arsenal. The forward-swept wings are a special touch to allow it more knife-fighting mobility than alien designs.
    
    The three-pronged fuselage is also inspired by the enemy, slicing through the air with remarkable grace. The upper two prongs can mount onboard electronics to enhance evasion and targeting. Two heavy weapon hardpoints are located in the center -- the 'mouth', if you will -- for which the Dragon was named.
    
    The main drawback of the Dragon is that, like UFOs, it requires antimatter to get into the air. Nothing else will do considering the weight of the fuselage. Since our supplies of antimatter are so limited it may be that we can't afford to spend it on anything but our airfleet. That's why we should be careful about where we deploy the Dragon, and consider whether or not its deployment is really necessary in any given situation.
    
    Also, please note that while the Dragon is technically capable of entering orbit on its own steam, it has no space capabilities and should not be pushed above the upper atmosphere under any circumstances. Some things are just too much to ask right now. We're engineers, Commander, not wizards.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, я маю честь запропонувати до Вашої уваги плани нашого нового перехоплювача, Дракона. Як бачите, ми багато чого взяли у прибульців, і даний  дизайн судна дійсно має сенс.
    
    Заснований на новітніх технологіях, Дракон складається із внутрішнього каркасу з позаземних матеріалів, що забезпечує достатню міцність для легшої зовнішньої обшивки з пластику, посиленого карбоновими нанотрубками. Це дозволяє встановлювати два чужинецьких рушії, що дає таку швидкість і потужність, як ніщо інше в нашому арсеналі. Крила, нахилені вперед, є спецзасобом, що покращує мобільність для близького бою, порівняно з позаземними дизайнами.
    
    Тризубий фюзеляж також натхнений ворожими технологіями, що розсікають небо з визначною грацією. Два верхні зуби можуть містити бортову електроніку для покращення маневренності та націлювання. Два місця для важкої зброї розташовані в центрі — в 'роті', через який ми і назвали модель 'Дракон'.
    
    Головним недоліком Дракону є те, що він, як і НЛО, потребує антиматерії для зльоту. Ніщо інше не допоможе, враховуючи вагу фюзеляжу. Оскільки наші запаси антиматерії є дуже обмеженими, можливо нам не варто її витрачати на будь-що інше, окрім наших повітряних сил. Ось чому ми маємо бути ощадливими щодо використання Дракона, і добре думати, чи є його використання дійсно потрібним в кожному окремому випадку.
    
    Також, будь ласка, зверніть увагу, що, хоча Дракон технічно може виходити на орбіту власними силами, він не обладнаний для роботи в космосі і його не слід запускати далі, ніж у верхні шари атмосфери, за жодних обставин. На деякі питання ми ще досі не знайшли відповідей. Ми — інженери, командувачу, а не чарівники.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, let me preface this by saying it's obvious that the aliens have been severely outperforming us in every way, but nowhere is this more evident than in the air. We were in a bad position at the start of the war and despite our efforts there has been little improvement.
    
    However, now that we have an understanding of alien materials and how they behave in the air, as well as alien engines and fuelling systems, I think my team and I are ready to tackle the task of creating an entirely new interceptor exclusive to PHALANX. We believe that by combining alien techniques with good old human manufacturing we can design something that will be vastly superior to our current-generation craft while remaining economically feasible to produce and to fly.
    
    The program will incur considerable expenses in lab time, personnel and materials, but as always we stand to gain much more than we could possibly lose. It's a project that could rally a lot of hope for our cause, Commander. Please let me know as soon as possible when you want us to start work.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, дозвольте розпочати з того, що, очевидно, прибульці значно перевершували нас у всьому, але більше за все - у повітрі. Ми були в скрутному становищі на початку війни і, попри наші зусилля, не змогли багато чого змінити.
    
    Але зараз, коли ми маємо розуміння іншопланетних матеріалів і того, як вони поводять себе у повітрі, а також іншопланетних рушіїв та паливних систем, я гадаю, що наша команда готова взятися за завдання створення абсолютно нового перехоплювача спеціально для PHALANX. Ми вважаємо, що, комбінуючи іншопланетні технології з добрим старим людським виробництвом, ми можемо створити дещо, що буде значно ліпшим за наші судна поточного покоління і, водночас, економічно підйомним для виробництва та використання.
    
    Програма потребуватиме суттєвих вкладень лабораторного часу, персоналу та матеріалів, але, як завжди, ми можемо отримати значно більше, ніж втратити. Цей проект є однією із наших надій, Командувачу. Будь ласка, дайте мені знати, щойно вважатимете за можливе почати нашу роботу.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, excuse me if I sound a little incoherent, but I've been up all night finishing the final blueprints. It is with great pleasure that I present you the Starchaser Superiority Fighter.
    
    It's greatest advantage is its alien-tech propulsion system that, along with its sleek, aerodynamic design, bestows it with much greater speed than the Dragon interceptor. The hull itself is made out of dense layers of alien materials, providing an unprecedented level of durability. Finally, despite the fact that the compact design prevented us from expanding the modular weapon and support systems as much as we would have liked, we have managed to add an additional light weapon hardpoint on top of the two heavy weapon hardpoints available on the Dragon. This should help for those close-up dogfights.
    
    The Starchaser is truly the next generation in aerial combat, commander. It matches or outperforms any other fighter design we have, so I recommend we begin phasing it in immediately. Be advised, however, that the Starchaser is more costly to produce.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, перепрошую, якщо мої слова будуть дещо незв'язними, але я не спав усю ніч, оформлюючи остаточні результати нашої роботи. З великою приємністю я хочу представити Вам наш новий винищувач «Зоряний переслідувач».
    
    Його найбільшою перевагою є чужинецька рушійна система, котра, в комплексі з гладким, аеродинамічним дизайном, використовується зі значно більшою віддачею, аніж у перехоплювача «Дракон». Сам корпус виготовлено із щільних шарів іншопланетних матеріалів, що забезпечує безпрецедентний рівень міцності. Нарешті, попри той факт, що компактний дизайн не дає нам можливості розширення модульної зброї та додаткових систем настільки, наскільки нам це хотілося б, нам вдалося додати одне місце для легкої зброї, окрім двох місць для важкої зброї, наявних у «Дракона». Це має допомогти під час ближніх боїв.
    
    «Зоряний переслідувач» — це дійсно нове покоління повітряних боїв, командувачу. Він відповідає або перевершує всі інші типи перехоплювачів, які ми маємо, тому я рекомендую розпочати його використання негайно. Втім, майте на увазі, що «Зоряний переслідувач» є дорожчим для виготовлення.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, as you will be well aware, our enemies have been fielding increasingly heavier craft and weaponry in our skies, perhaps in a response to our leveling the playing field with the new Dragon interceptors. Once again, we're feeling the pressure. My team and I believe it is time for the next evolution in our air combat arsenal.
    
    As our understanding of the UFO workings and alien doctrine grows, we are better able to incorporate that understanding into our designs. I've already got a rough draft of what I think will constitute a high-power air superiority fighter, but I need time and funding to come up with something definitive.
    
    I suggest you give some priority to this project, commander. Our pilots are risking their lives up there every day, and each day the risk grows higher.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, як Ви знаєте, наші вороги пускають в хід все важчу авіацію та озброєння, можливо, у відповідь на покращення нашого становища завдяки новим перехоплювачам класу «Дракон». Ми знову відчуваємо тиск. Я і моя команда вважаємо, що настав час здійснити ще один крок в еволюції нашого бойового арсеналу.
    
    По мірі зростання нашого розуміння механізмів роботи НЛО та ворожих доктрин, ми стаємо дедалі більш готовими використати це розуміння в наших дизайнах. Я вже маю грубу чернетку того, що, на мою думку, стане високопотужним повітряним винищувачем вищого класу, але я потребую час та фінансування для того, щоб запропонувати щось остаточне.
    
    Я раджу Вам надати певний пріоритет цьому проекту, командувачу. Наші пілоти ризикують своїм життям щодня, і щодня ризик зростає.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, we've done it. Let me present to you the crowning achievement of my career: the Stingray Heavy-payload Fighter.
    
    The first thing you'll notice is its distinctive shape and armour plating. I know some of the pilots who had a look at the early drawings were a little wary of flying something that looks so alien, but I assure you every inch of this aircraft's design is there for a reason. We chucked out all of our assumptions and set about rethinking what we were doing. I'm happy to say the result is an aircraft that is lighter, faster and more heavily weaponised than anything in our arsenal.
    
    The Stingray's swept wings provide excellent stability at the extraordinary speeds it reaches. Because of the way we shape the alien materials for maximum cohesion, we were able to build the durability of the aircraft into its outer casing and gut the interior mechanisms which would typically reinforce the aircraft's armour. As a result, we can mount heavier weapon emplacements than we could on a comparable craft built with a more traditional design.
    
    This should give us something to deal with the frightening new UFOs we're facing in the sky. I recommend you get the Stingray into action as soon as possible.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, ми це зробили. Дозвольте запропонувати до Вашої уваги найкраще досягнення моєї кар'єри: Важкий Винищувач «Скат».
    
    Перша річ, яку Ви помітите — це унікальна форма та броньована обшивка. Я знаю кількох пілотів, які при перегляді перших креслень були дещо підозрілими щодо керування чимось таким, що виглядає настільки по-чужинецьки, але я Вас запевняю, що ми продумали кожен дюйм цього авіасудна. Ми відкинули всі наші припущення щодо перегляду того, що ми робили. Я щасливий заявити, що в результаті ми отримали авіасудно, що є легшим, швидшим та здатним вмістити більше важкого озброєння, ніж будь-що у нашому арсеналі.
    
    Специфічні крила «Ската» забезпечують ідеальну стабільність при надзвичайних швидкостях, яких він може досягати. Завдяки формі, яку ми обрали, ми змогли забезпечити міцність авіасудна його зовнішньою оболонкою, і вивільнити внутрішні механізми, які зазвичай зміцнювали броню судна. В результаті, ми можемо монтувати важчу зброю, ніж ми могли б на схожому судні з традиційним дизайном.
    
    Це має дати нам можливість впоратися з моторошними НЛО, які ми зустрічаємо в небі. Я рекомендую розпочати використання «Ската» якомога швидше.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, following our investigation of the Gunboat UFO it has become painfully clear that we need a more powerful interceptor. The last interceptors we designed really helped us level the playing field and we think we can do it again.
    
    The Gunboat's armour represents a significant advance in technology, allowing them to pack more protection into a much lighter package. That's why the Gunboat is so fast and agile. I want a shot at replicating this in our own designs. If we can pull it off, we'll have an extraordinarily fast interceptor capable of mounting a heavier weapon load than any of our previous interceptors.
    
    Give me sufficient lab time and I am confident I can bring you the best damn fighter our pilots will ever fly. We're going to need it to stay airborne if they keep sending those Gunboats against us.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, судячи з нашого дослідження НЛО типу «Гаубиця», ми потребуємо більш потужного перехоплювача. Останні перехоплювачі, які ми сконструювали, дійсно допомогли нам вирівняти можливості і ми вважаємо, що зможемо зробити це ще раз.
    
    Броня «Гаубиці» є суттєвим розвитком технології, який дозволяє їм втиснути більше захисту в значно легший контейнер. Ось чому «Гаубиця» є такої швидкою і спритною. Я хочу спробувати відтворити це в наших конструкціях. Якщо ми зможемо це зробити, ми отримаємо надзвичайно швидкий перехоплювач, на якому можна буде монтувати важчу зброю, аніж на попередніх перехоплювачах.
    
    Дайте мені достатньо лабораторного часу та фінансування, і я впевнений, що я зможу дати Вам найкращий винищувач, який тільки бачили наші пілоти. Нам потрібно буде утримати контроль над повітрям, якщо вони продовжать надсилати ці «Гаубиці» проти нас.
    
    Кмд. Наварре

en: This small UFO is the first type we've observed visually and on radar. Although they don't seem to take part in actual raids, they're no less a threat; so far they've paved the way for every instance of alien activity on Earth.
    
    We have dubbed this class of UFO the 'Scout', as that seems to be its purpose here on Earth. It makes sense. Every modern military force needs intelligence more than anything.
    
    Here are the major technical details:
    
    -- The craft has only a small fuel tank and few provisions for a crew. It seems designed for little more than coming down from orbit, flying around a bit, and then returning.
    
    -- We have determined the craft to be unarmed, but it's equipped with what appears to be a large suite of sensors contained in the four protrusions around the cockpit. Curiously, it seems to mount no communications equipment that we can identify, which would defeat the purpose of a scout. Your guess is as good as ours, sir.
    
    Beyond that the craft has no particular distinguishing characteristics.
    
    As I said, this UFO type is used primarily as a reconnaissance unit and vanguard to scout the way for heavier craft. Though unarmed, we should shoot these things down whenever we're not otherwise engaged, because anything the aliens are up to is bound to be bad for us.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Ці маленькі судна — перший тип НЛО, який ми візуально побачили на радарі. Хоча виглядає так, наче вони не беруть участі в безпосередніх бойових діях, вони також складають для нас небезпеку; досі, вони постійно були передвісниками іншопланетних акцій на Землі.
    
    Ми назвали цей клас НЛО «Розвідник», оскільки це, скоріше за все, і є їхньою функцією на Землі. Розвідка має сенс. Кожна сучасна військова сила потребує розвідки більше ніж будь-чого іншого.
    
    Ось головні технічні характеристики:
    
    — Судно має лише маленький бак для пального і трішки провіанту для команди. Очевидно, що воно створене тільки для того, щоб спуститися з орбіти, трохи політати, і потім повернутися.
    
    — Ми виявили, що судно не має озброєння, але воно споряджене чимось схожим на великий набір сенсорів, що знаходяться в чотирьох виступах довкола кубрика. Дивовижно, але ми не змогли ідентифікувати жодного комунікаційного обладнання, хоча це суперечило б самій суті існування розвідницького судна. На жаль, наразі ми не маємо цьому пояснення, пане.
    
    Більше судно не має якихось інших специфічних характеристик.
    
    Як я вже сказав, цей тип НЛО використовується в першу чергу як розвідник та авангард для розвідки шляху для більших суден. Хоча вони й не озброєні, ми завжди повинні їх знищувати, якщо в нас немає інших зацікавлень, оскільки все, що б не робили прибульці, грає проти нас.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, we've recovered a new UFO type which is now waiting in our hangar for disassembly. We're ready to start studying and dismantling the craft whenever you say, but we will need some lab time and funding to make a proper assessment of its function and capabilities.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, ми захопили новий тип НЛО, який зараз очікує в нашому ангарі на демонтаж. Ми готові розпочати дослідження і розбір судна щойно Ви скажете, але нам буде потрібен деякий лабораторний час та фінансування, щоб здійснити належне оцінювання його функцій та можливостей.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, my team and I have just finished another UFO report for you. Here is my summary for your review.
    
    The Fighter craft seems to serve the role of escort to alien expeditions. It is frequently deployed to engage aerial targets or even as a diversion to mask some other mission somewhere else.
    
    It's not as manouverable as some UFOs we've observed, but it's certainly fast, with a tough airframe and large claw-like heat exchangers on the side to compensate for the increased heat output of the chunky antimatter engines. It mounts a single weapon system under the nose of the craft. This weapon, some type of high-energy particle beam, will require thorough research before we will be able to make any conclusions about it. However, it's obvious just from our combat recordings that this weapon is extremely dangerous. It fires a beam of particles at a good fraction of the speed of light, giving it significant range before the atmosphere can slow and/or disperse the particles enough to render them harmless.
    
    The Fighter features no discernible communications equipment, nor does it mount landing gear. What it does have, however, is a large targeting computer and holographic HUD to make the craft even more effective in air engagements.
    
    Combined with our work on UFO theory, the analysis of the Fighter has led us to some new conclusions about these smaller classes of UFO. While faster than most things in Earth's sky, the Fighter is still not very speedy for a craft driven by antimatter rockets. From what we've seen of the alien hull materials, they could easily stand more engine stresses if required. The aliens could certainly build more powerful engines with their current technology. It seems the limiting factor is fuel volatility.
    
    The antimatter tanks in the Fighter are very small and very heavily armoured. Obviously the aliens aren't taking any unnecessary risks. The few tenths of a gramme of antimatter that a small UFO can safely carry seem to be just enough to complete a planet mission and return to base. If the UFO does manage to lose containment, the amount of antimatter in its tanks will not be enough to harm nearby craft.
    
    Tactically, the Fighter is a real threat to PHALANX craft. However, their function is strictly limited, as they aren't equipped to do anything more than armed reconnaissance.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, я і моя команда щойно завершили для Вас нову доповідь про НЛО. Надаю Вам для ознайомлення її короткий зміст.
    
    Судно типу «Винищувач», скоріше за все, виконує функцію ескорту іншопланетних експедицій. Воно часто з'являється для того, щоб прийняти на себе удар наших суден, або навіть для відволікання від якоїсь іншої місії в іншому місці.
    
    Винищувач не є таким маневреним, як деякі інші НЛО, які ми бачили, але він точно є швидким, має міцний каркас та великі кігтеподібні теплообмінники, що вирівнюють підвищене виділення тепла кремезними рушіями, які використовують в своїй роботі антиматерію. Він має кріплення для однієї збройної системи під своїм носом. Ця зброя, щось подібне на високоенергетичний пучок частинок, потребуватиме глибокого дослідження перед тим, як ми зможемо зробити якісь висновки про неї. Тим не менш, з наших бойових записів є очевидним, що ця зброя надзвичайно небезпечна. Вона стріляє пучками частинок майже зі швидкістю світла, що надає їй значну дальність перед тим, як атмосфера зможе вповільнити або розсіяти частинки настільки, щоб зробити їх безпечними.
    
    Винищувач не має жодного обладнання, схожого на комунікаційне, і не має шасі. Що він таки має, так це великий комп'ютер націлювання і голографічні засоби подання інформації, що роблять судно ще ефективнішим в повітряних баталіях.
    
    Разом із нашою роботою над теорією НЛО, аналіз Винищувача привів нас до деяких нових висновків про ці менші класи НЛО. Будучи швидшим за більшість того, що є в Земному небі, Винищувач все ж не є надто швидким як для судна, що літає за допомогою двигунів з використанням антиматерії. Матеріали тих чужинецьких корпусів, які ми бачили, при потребі легко могли б витримати більше навантаження рушіїв. Прибульці точно могли б будувати потужніші рушії, з їхніми поточними технологіями. Здається, обмежувальним чинником є леткість палива.
    
    Баки з антиматерією у Винищувачі є дуже малими і дуже сильно броньованими. Очевидно, прибульці не беруть на себе додаткові ризики. Декілька десятих грама антиматерії, які маленьке НЛО може безпечно мати при собі, видається достатнім для здійснення його функції на планеті та повернення на базу. Якщо НЛО таки втрачає герметичність, обсягів антиматерії в його баках буде недостатньо для того, щоб пошкодити якесь судно поруч.
    
    З тактичної точки зору, Винищувач є справжньою загрозою для судна PHALANX. Тим не менш, його функціональність суворо обмежена, оскільки він не обладнаний для того, щоб здійснювати щось більше, аніж просту озброєну розвідку.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, we've recovered a new UFO type which is now waiting in our hangar for disassembly. Recovering a Fighter-class UFO has been one of the things we at DivEngine have been praying for. This is the first armed combat UFO that PHALANX has observed; it is vital that we study these alien craft and weapons and learn their weaknesses, if they have any.
    
    We're ready to start studying and dismantling the craft whenever you say, but we will need some lab time and funding to make a proper assessment of its function and capabilities.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, ми захопили новий тип НЛО, який зараз очікує в нашому ангарі на демонтаж. Захоплення позаземного перехоплювача було однією із того, про що ми молилися. Це — перше озброєне НЛО, яке PHALANX отримав у своє розпорядження; дослідження цього чужинецького судна та його озброєння, а також вивчення його слабкостей, якщо такі є, вважаємо життєво необхідним.
    
    Ми готові розпочати дослідження і розбір судна щойно Ви скажете, але нам буде потрібен деякий лабораторний час та фінансування, щоб здійснити належне оцінювання його функцій та можливостей.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, my team and I have just finished another UFO report for you. Here is my summary for your review.
    
    As far as we can determine, this type of UFO is indeed a transporter of some kind, carrying materials in its large cargo hold and a sizeable team of aliens in a passenger compartment behind the cockpit. Satellite surveillance has observed these ships landing at alien-held positions and unloading material and passengers. This is strong evidence in support of the 'supply ship' theory, and we're confident that it's correct.
    
    We can make several conclusions from the UFO's construction and the cargo we've recovered from the hold. Unlike other UFOs we've seen, the Supply Ship is built for carrying heavy loads rather than surviving combat. It doesn't manoeuver very well, its engines are weak by comparison, and its airframe will break up easily when hit.
    
    There isn't much that an alien cargo ship could be doing on Earth except reinforcement and resupply. It will be bringing in weapons, spare parts and other supplies from the alien homeworld to Earth in support of alien operations on the surface. This should be prevented at all costs -- permanent alien installations on Earth would place the civilian population in the area in extreme danger. A strong alien presence also hampers our operations in many ways, some too subtle to observe directly. The regular operation of Supply Ships in an area may indicate an alien installation under construction or, worse, one that's already operational.
    
    In conclusion, although it may seem of lesser importance than the other UFOs we've encountered, the Supply Ship should be engaged whenever possible. The long-term benefits of interrupting alien supplies may not be immediately apparent, but it will show over time.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, я і моя команда щойно завершили для Вас нову доповідь про НЛО. Надаю Вам для ознайомлення її короткий зміст.
    
    Наскільки ми змогли визначити, цей тип НЛО дійсно є якимось видом транспорту, що у своїх великих трюмах переносить матеріали, а у відсіку за кубриком — чималу команду прибульців. Супутникове спостереження фіксує, як ці судна приземляються на контрольованих прибульцями територіях і вивантажують пасажирів та матеріали. Це — сильний аргумент на користь теорії про судно постачання, і ми впевнені, що вона є правильною.
    
    Ми можемо зробити декілька висновків з конструкції НЛО та з вмісту трюмів. На відміну від інших НЛО, які ми бачили, судно постачання побудовано для транспортування великої ваги, а не для виживання в бою. Воно не вміє добре маневрувати, його рушії порівняно слабкі, і його корпус легко розбивається при влученні.
    
    Для судна постачання немає іншої роботи на Землі, окрім як доставка підкріплень та оснащення. Воно постачатиме зброю, запасні частини та інші запаси з Батьківщини прибульців на Землю для підтримки іншопланетних операцій на поверхні. Цьому треба запобігати за будь-якої ціни — постійні споруди прибульців на Землі поставлять цивільне населення в дуже небезпечну ситуацію. Сильна позаземна присутність також перешкоджає нашим операціям в багато різних способів, деякі з яких є надто опосередкованими, щоб їх можна було легко виявити. Регулярні дії суден постачання в регіоні можуть свідчити про будівництво чужинецьких споруд, або навіть гірше — про те, що такі споруди вже працюють.
    
    Отже, попри те, що це може видаватися менш важливим, ніж інші НЛО, які ми зустрічали, судна постачання слід знищувати завжди, коли є можливість. Довготермінові переваги порушення постачання прибульців можуть бути неочевидними одразу, але вони вони виявляться згодом.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, we've recovered a new UFO type which is now waiting in our hangar for disassembly. It seems to be unarmed and its large cargo hold suggests that it may be a supply carrier of some sort, supporting alien assets on the surface of the Earth.
    
    We're ready to start studying and dismantling the craft whenever you say, but we will need some lab time and funding to make a proper assessment of its function and capabilities.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, ми захопили новий тип НЛО, який чекає в нашому ангарі на демонтаж. Здається, він не має озброєння і його великі трюми можуть свідчити про те, що це — свого роду судно постачання, що забезпечує необхідним інші чужинецькі об'єкти на поверхні Землі.
    
    Ми готові почати вивчення і демонтаж судна щойно Ви віддасте відповідний наказ, проте ми потребуватимемо деякого часу та фінансування, щоб зробити належну оцінку його функцій та можливостей.
    
    Кмд. Наварре

en: No pre research info available
uk_UA: Попередні відомості про дослідження відсутні

en: Commander, we have just finished our investigation into the new UFO, which we have called the Bomber.
    
    We went over and over this craft looking for the tell-tale signs we usually use to figure out a UFO's purpose, but they're just not there. No lab equipment. No medical facilities. The Bomber is equipped with the thickest armour we've seen and more onboard technology and weaponry than any other UFO. But if it is meant to be a heavy fighter craft they could have fit this onto a much smaller and faster vehicle.
    
    Eventually, it was the size and emptiness that led us to the only conclusion we can fathom: this UFO's purpose is to deliver troops to combat. And by our estimates, it can comfortably and safely deliver to the battlefield more than twice as many well-armed aliens as any other UFO we've seen. This is a flying box of destruction. We can discern no other conceivable purpose for it.
    
    This is a worrying development. It was terrifying when we learned the aliens were trying to infect us with XVI, but it did mean that a large living human population was an asset to them. If they've decided they want to be rid of us, we may now be in a fight to the death.
    
    We can't be certain of their thinking then or whether it has changed now, but the need to discover where they're coming from and how we can hit them where it hurts is more urgent now than it has ever been.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, ми щойно закінчили дослідження нового НЛО, який ми назвали «Бомбардувальник».
    
    Ми декілька разів пройшлися по цьому кораблю в пошуках яких-небудь слідів, які ми зазвичай використовуємо, щоб дізнатися призначення НЛО, але тут їх просто немає. Ніякого лабораторного обладнання. Ніяких медичних приладів. Бомбардувальник оздоблений найтовстішою бронею, яку ми бачили, і має більше бортових технологій та зброї, ніж будь-який інший НЛО. Але якби він мав бути важким винищувачем, вони могли б втиснути це все в значно менше і швидше судно.
    
    Врешті-решт, саме розміри та порожність привели нас до єдиного висновку, який ми змогли придумати: призначенням цього НЛО є постачання військ для бою. За нашими оцінками, він може комфортно і безпечно доставляти на поле бою вдвічі більше добре озброєних прибульців, аніж будь-який інший НЛО. Це — летючий ящик для знищення.  Ми не можемо розгледіти якесь інше можливе призначення.
    
    Це — хвилюючий хід. Досить страхітливо було дізнатися, що прибульці намагаються заразити нас ПЗВІ, але це значило, що людське населення для них є цінністю. Якщо вони вирішили, що хочуть нас позбутися, ми можемо бути в стані війни не на життя, а на смерть.
    
    Ми не можемо бути впевнені, про що вони думали тоді, або що змінилося тепер, але потреба дізнатися, звідки вони приходять і як ми можемо влучити у їхнє слабке місце, є ще більш нагальною, ніж вона була коли-небудь до цього.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, we've recovered a new UFO type which is now waiting to be researched.
    
    This is the largest UFO we have recovered yet. Early assessments don't give us any hints about its particular use. It's so large it must be intended for ground incursions but, as you've no doubt heard from the after-action reports, it is a punishing foe in the air as well.
    
    Let us investigate this craft as soon as possible.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, ми захопили новий тип НЛО, який зараз очікує на наше дослідження.
    
    Це - найбільший НЛО, який нам досі вдавалося захопити. Попередні оцінки не дають нам підказок про його призначення. Він настільки великий, що має бути призначений для земних сутичок, але, як Ви вже знаєте зі звітів, це — небезпечний ворог у повітрі також.
    
    Дозвольте дослідити це судно якомога швидше.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, my team and I have just finished another UFO report for you. Here is my summary for your review.
    
    This UFO, which we've come to call the Corrupter, is a nightmare of alien medical technology. It makes only a few concessions to air combat. Its main purpose, without a shadow of a doubt, is to land on Earth and carry out hideous operations on human victims.
    
    Where previous alien equipment seemed to focus mostly on collecting human biomass, the Corrupter's interior -- particularly the massive blood transfusion banks -- are geared towards the capture and alteration of complete, live human beings. The alcoves I mentioned in my proposal are still mysterious, but going by the wear patterns on the floors they seem to be used to store some kind of heavy alien robot or cargo equipped with tank treads. Heavy harnesses drop down from the ceiling to hold these robots in place during flight, and the alcoves seem to have some type of air-drop mechanism as well.
    
    It's difficult to speculate exactly what goes on in these UFOs with regards to captured civilians. Clearly it has something to do with the alien harvesting of human biomass, but they already have craft for that which do not appear to be in any way obsolete. Instead we have to suspect that the Corrupter represents a paradigm shift in alien activity on Earth. Something has changed. Until we fully understand what's happening, we need to prepare ourselves for what could be the worst threat to the global population we've ever seen.
    
    The Corrupter presents a major ground threat due to its large crew complement. More than any other craft we've encountered, the Corrupter is purpose-built to deliver large alien forces to the surface.
    
    Commander, it's painfully obvious that we need to shoot these things down whenever and wherever we see them.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, я і моя команда щойно закінчили ще один звіт про НЛО для Вас. Ось його резюме.
    
    НЛО, яке ми назвали «Руйнівник» — це жах позаземних медичних технологій. Він має тільки декілька пристосувань для повітряного бою. Втім, його основним призначенням, без сумнівів, є посадка на Землі та здійснення бридких операцій над людськими жертвами.
    
    В той час, як попереднє обладнання прибульців концентрувалося в основному на збиранні людської біомаси, внутрішності Руйнівника — зокрема, масивні баки для переливання крові — призначені для захоплення і переробки цілих, живих людських істот. Ніші, які я згадував у своїй пропозиції, досі є таємницею, але, судячи зі слідів зносу на підлозі, вони, скоріше за все, використовуються для збереження якихось важких позаземних роботів або вантажу, обладнаного протекторами, як у танків. Для того, щоб утримувати цих роботів на місці під час польоту, зі стелі звисають важкі линви, а ніші також мають щось схоже на механізм десантування.
    
    Важко сказати точно, що саме відбувається в цих НЛО з захопленими цивільними. Це точно має якийсь стосунок до збирання людської біомаси, але в них вже є судно для цих цілей, і воно зовсім не виглядає застарілим. Натомість, ми підозрюємо, що Руйнівник відображає зміну парадигми в діяльності прибульців на Землі. Щось змінилося. Поки ми не зрозуміємо до кінця, що відбувається, нам потрібно буде приготуватися до того, що може бути найстрашнішою загрозою глобальному населенню, яку ми тільки бачили.
    
    Руйнівник являє собою значну загрозу на землі через великий склад екіпажу. Руйнівник створено для перевезення великих обсягів чужинецьких сил на поверхню, більших ніж будь-яким іншим судном з тих, що ми бачили.
    
    Командувачу, ми, очевидно, маємо збивати ці судна завжди і скрізь, де тільки будемо їх бачити.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, we've recovered a new UFO type which is now waiting in our hangar for disassembly. This is one of the largest UFOs we have observed so far. Our preliminary walkabout of the interior has given us only tantalizing clues about its intended function.
    
    A lot of the equipment is stuff we've seen before, containers geared towards storing live and dead biomass, but this UFO also has a lot of other kit that's leaving my team scratching their heads. There are mysterious alcoves with ports and valves leading to tanks full of human blood, with strange controls unlike anything we've seen from the aliens before. There are banks of robotic arms all ending in alien syringes, like some kind of mass inoculation centre -- and there's more that we can't even begin to describe. Just being inside it gives you a sense of something hostile to all human life.
    
    I think we need to do some serious investigation on that thing right away, Commander. There's something very very wrong about it, and I'm not going to be able to sleep until I know what it is.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, ми захопили новий тип НЛО, який зараз очікує в нашому ангарі на демонтаж. Це — один з найбільших НЛО, які ми досі бачили. Наш попередній огляд інтер'єру дав нам тільки дратівливі підказки щодо його призначення.
    
    Багато обладнання є вже знайомим для нас, зокрема, контейнери для зберігання живої і мертвої біомаси, але цей НЛО також має багато інших речей, які вводять у ступор мою команду. Він має таємничі ніші з отворами і клапанами, що ведуть до резервуарів, наповнених людською кров'ю, а також має дивні елементи керування, не схожі на будь-що, що ми досі бачили у прибульців. Тут є склади рук для роботів, всі з яких на кінці мають позаземні шприци, щось на кшталт центру для масових щеплень, а також багато іншого, яке ми наразі не знаємо, як описати. Саме перебування всередині створює відчуття чогось ворожого до самого людського існування.
    
    Я думаю, нам потрібно зробити серйозне дослідження цього судна, не відкладаючи, Командувачу. Із ним щось не так, і я не зможу заснути, поки не дізнаюся, що саме.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, my team and I have just finished another UFO report for you. Here is my summary for your review.
    
    We've dubbed this UFO the 'Gunboat', and the name tells you a great deal about its intended function. Its weapons and armour exceed that of UFOs twice its size. As near as we can tell it was designed for the role of heavy fighter/interceptor, and it fulfills that role magnificently.
    
    The UFO is armed with two particle beam weapons as well as -- very interestingly -- two additional modular hardpoints of a design almost identical to the weapon hardpoints on our own aircraft. Even more interesting is the Gunboat's armour, an improvement over the standard skin of alien materials we saw on the first wave of invading UFOs. This new armour is a composite layer-cake of alien materials and various other substances designed to slow and stop projectiles from penetrating. The basic principle is simple enough but the new compounds have interesting properties which we're not sure we fully understand. I'll see if my team can make anything of it and, if so, I'll have a new research proposal ready for you soon.
    
    The fuselage design of the Gunboat is still ostensibly that of a spacecraft, but it has certain adaptations that make it much easier to handle in atmosphere. It has actual wing surface generating lift, unlike the small claw-winged designs which relied on brute engine power to stay airborne. Furthermore, mobile flaps on the wings and stabilisers -- much like on human aircraft -- allow the Gunboat to use the airflow over its surfaces, giving it a much tighter turning circle, a far higher angle of attack and a tremendous rate of climb compared to a UFO moving on engine power alone.
    
    Overall the Gunboat is fast, maneuverable and utterly deadly. It seems to outperform previously-observed UFOs on every level; faster, tougher, better-armed and more nimble. The only positive is that it would take three or four times as much material to build a Gunboat compared to a small attack craft and twice as much fuel to keep it flying, so it's unlikely we'll see Gunboats in large numbers. My only worry is that they won't need very many of these to pound us into dust. Extreme caution is advised, Commander, and I recommend we spend some time and money upgrading our airfleet as soon as we can.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, я і моя команда щойно закінчили ще один звіт про НЛО для Вас. Ось коротке резюме.
    
    Ми назвали це НЛО «Гаубиця», і назва відображає його призначення. Його озброєння та броня кращі, ніж у вдвічі більших НЛО. Наскільки ми можемо стверджувати, його було розроблено як важкий винищувач/перехоплювач, і він чудово виконує цю роль.
    
    НЛО озброєне двома пучковими гарматами і, що цікаво, двома додатковими зовнішніми модульними відсіками, майже ідентичними відсікам для зброї на наших суднах. Ще більш цікавою є броня Гаубиці — покращена версія стандартної броні з позаземних матеріалів, яку ми бачили на НЛО, що належали до першої хвилі вторгнення. Ця нова броня є складеною, наче торт, із шарів позаземних матеріалів і різних інших речовин, створених для захисту від проникнення зарядів. Основний принцип дуже простий, але нові компоненти мають цікаві властивості, які ми ще поки не до кінця розуміємо. Подивимося, чи зможе моя команда щось із цього зробити і, якщо так, то ми скоро запропонуємо вам нове дослідження.
     
    Конструкція фюзеляжу Гаубиці є нібито конструкцією космічного корабля, але вона має деякі адаптації, що значно спрощують керування судном в атмосфері. Вона, фактично, має крила, що створюють підйомну силу, на відміну від малих конструкцій з кігтеподібними крилами, які опиралися на грубу силу рушіїв, щоб залишатися в повітрі. Крім того, рухомі частинки на крилах та стабілізаторах — зовсім як на людських літаках — дозволяють Гаубиці використовувати потоки повітря довкола їх поверхонь, забезпечуючи значно більш щільне коло оберту, значно вищий кут атаки та величезну швидкість підйому, порівняно з НЛО, які рухаються виключно завдяки роботі двигунів.
    
    Загалом, Гаубиця швидка, маневрена та надзвичайно небезпечна. Вона випереджає НЛО, які ми раніше бачили, за всіма параметрами: швидша, міцніша, краще озброєна і більш спритна. Єдиним позитивом є те, що на неї йде в три або чотири рази більше матеріалів, аніж на маленькі судна для атаки, і вдвічі більше палива, щоб підтримувати її повітрі, так що ми навряд чи будемо зустрічати Гаубиці у великих кількостях. Єдине, ще мене бентежить — це той факт, що їм не знадобиться багато таких кораблів, щоб стерти нас у порошок. З ними треба бути надзвичайно обережними, Командувачу, і я раджу витратити деякий час та кошти для модернізації нашого повітряного флоту якомога швидше.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, we've recovered a new UFO type which is now waiting in our hangar for disassembly. Going by the extremely heavy armament it seems to be some kind of heavy fighter or fire support model, its size class somewhere in between those of the UFOs we've observed so far.
    
    This is the first new alien craft we've seen since discovering the Fighter that is unmistakably purpose-built for combat. What's even more disturbing is that it has certain features, innovations, which we theorise make the craft more suited for atmospheric flight. I think we need to have a look at this right away as it may represent a significant shift in alien goals and tactics.
    
    We're ready to start studying and dismantling the craft whenever you say, but we will need some lab time and funding to make a proper assessment of its function and capabilities.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, ми захопили новий тип НЛО, який зараз очікує в ангарі на демонтаж. Судячи з надзвичайно важкого озброєння, він є одним із видів важких винищувачів або суден підтримки; його розміри близькі до розмірів інших НЛО, які ми бачили.
    
    Це — перше позаземне судно, однозначно створене для бою, яке ми виявили після Винищувача. Ще більш тривожним є те, що воно має деякі особливості та інновації, які, ми припускаємо, роблять судно більш пристосованим до польотів в атмосфері. Я гадаю, нам слід оглянути його прямо зараз, оскільки воно може відображати суттєві зрушення в цілях та тактиці прибульців.
    
    Ми готові почати вивчення і демонтаж судна, щойно Ви скажете, але ми потребуватимемо певних обсягів лабораторного часу та фінансування, щоб здійснити належну оцінку його функцій та можливостей.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, my team and I have just finished another UFO report for you. Here is my summary for your review.
    
    This craft -- which we've dubbed the 'Harvester' -- appears designed specifically for landing on a planetary surface and deploying an alien harvesting party. It is equipped with a set of large, sturdy landing legs and a special set of thrusters located in the UFO's belly to give it VTOL (Vertical Take-Off and Landing) capability. Once the landed Harvester's crew has collected enough captives, corpses and other biomass, they return to the UFO and lift off into orbit, quickly disappearing back to wherever it is they came from.
    
    The Harvester seems to bear out our theories about fuel capacity being the main limiting factor for UFO speed, as it is both larger and faster than any other we've previously observed. It's able to carry more antimatter fuel and protect it far more effectively, with a tougher hull, thicker armour, and more effective emergency antimatter-dumping measures. Even if an explosion does occur, most of the blast will be contained by the UFO's extremely strong construction.
    
    The Harvester's fuel tank can take up to 0.6 grammes of antimatter and possesses a potential explosive force of approximately 25 kilotons when full.
    
    There are three front-facing weapon mounts arranged in a triangle around the craft's cockpit, each equipped with the particle beam weapon we've observed in other UFOs.
    
    In the air, the Harvester is extremely dangerous and should be a high-priority target. Its firepower is more than a match for anything we can currently field. Its only obvious drawback is low manoeuvrability compared to smaller UFO types. Our interceptors are significantly more agile and we have far more combat experience in Earth atmosphere than the aliens do. This is one of the few advantages we'll have over the Harvester, but in most cases it won't be sufficient unless we upgrade our aerial capabilities.
    
    When encountered, we should concentrate our best pilots on a Harvester to take it out as fast as possible.
    
    Our estimates of the Harvester's increased capabilities raise some frightening points. It seems that alien craft will actually grow faster as they become larger and more powerful, and there's no doubt that, if they can build these Harvesters, they can build bigger and nastier UFOs. Without upgrades to our airfleet, we may not be able to stand up to more dangerous threats in the future.
    
    Please, do what you can about this when you can, Commander. I'd hate for us to be caught unprepared.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, я і моя команда щойно завершили для Вас нову доповідь про НЛО. Надаю Вам для ознайомлення її короткий зміст.
    
    Це судно, яке ми назвали «Пожинач» — виявляється, спроектовано спеціально для посадки на поверхню планети та розгортання іншопланетної команди 'збору врожаю'. Воно обладнане набором великих, міцних стійок опори і спеціальним набором штовхачів, розташованих в череві НЛО для забезпечення йому можливості вертикального зльоту та посадки. Щойно приземлена команда збирачів збирає достатню кількість бранців, трупів та іншої біомаси, вони повертаються в НЛО і підіймаються на орбіту, швидко зникаючи туди, звідки вони прийшли.
    
    Пожинач, здається, підтверджує нашу теорію про те, що ємність паливних баків є основним обмежувальним фактором для швидкості НЛО, оскільки він є водночас і більшим, і швидшим за будь-який інший тип НЛО, який ми досі бачили. Він може вміщувати більше антиматерії для використання в якості палива і захищати його значно ефективніше, маючи міцніший каркас, товстішу броню та більш ефективні аварійні засоби викинення антиматерії. Навіть якщо і трапляється вибух, більшу його частину буде поглинуто надзвичайно міцною конструкцією НЛО.
    
    Паливний бак Пожинача може вміщувати до 0,6 грамів антиматерії і володіє потенційною вибуховою силою близько 25 кілотонн, будучи повним.
    
    Є три фронтальних кріплення для зброї, розташовані у вигляді трикутника довкола кубрика, кожен з яких обладнаний пучковою зброєю, яку ми також бачили в інших НЛО.
    
    У повітрі Пожинач є надзвичайно небезпечним і має бути високопріоритетною ціллю. Його вогнева сила значно перевищує будь-що, що ми наразі можемо протиставити. Його очевидним недоліком є низька маневренність, порівняно з меншими типами НЛО. Наші перехоплювачі значно спритніші і ми маємо значно більше бойового досвіду в Земній атмосфері, ніж прибульці. Це — одна із небагатьох переваг, яку ми маємо порівняно з Пожиначем, але у більшості випадків цього буде недостатньо, допоки ми не модернізуємо наші повітряні можливості.
    
    При виявленні, нам слід скеровувати наших найкращих пілотів на Пожинача, щоб знищити його якомога швидше.
    
    Наші оцінки підвищених можливостей Пожинача наводять на деякі моторошні міркування. Скоріше за все, небезпека з боку іншопланетних суден буде збільшуватися, позаяк вони ставатимуть все більшими і все потужнішими, і немає жодних сумнівів, що, якщо вони змогли побудувати цих Пожиначів, вони можуть побудувати більші і загрозливіші НЛО. Без модернізації нашого авіафлоту ми не зможемо встояти проти більш небезпечних загроз у майбутньому.
    
    Будь ласка, зробіть із цим що і коли зможете, командувачу. Я б дуже не хотів, щоб нас захопили зненацька.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, we've recovered a new UFO type which is now waiting in our hangar for disassembly. This one is significantly larger than previous UFOs we've observed, making it an especially important target for our research. Uncovering the craft's purpose and examining its special equipment may give us essential new insights into the aliens' mission here on Earth.
    
    We're ready to start studying and dismantling the craft whenever you say, but we will need some lab time and funding to make a proper assessment of its function and capabilities.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, ми захопили новий тип НЛО, який зараз очікує в нашому ангарі на демонтаж. Цей значно більший за попередні НЛО, які ми бачили, і це робить його ще більш важливим об'єктом для дослідження. Виявлення призначення судна і обстеження його обладнання може дати нам засадничо нове розуміння місії прибульців на Землі.
    
    Ми готові розпочати дослідження і розбір судна щойно Ви скажете, але нам буде потрібен деякий лабораторний час та фінансування, щоб здійснити належне оцінювання його функцій та можливостей.
    
    Кмд. Наварре

en: Technical Specifications: "Raven" ECM Unit
    
    CLASSIFIED LEVEL BLACK
    
    PHALANX Extraterrestrial Response Unit
    
    Technical Document, Sigma Clearance -- Commander's Eyes Only
    
    Filed: 19 March 2084
    
    By: Cdr. Paul Navarre, R&D: Engineering Division, PHALANX, Atlantic Operations Command
    
    
    
    Overview
    
    Under the continuing efforts of the Excalibur Program, we have scoured the globe for the best components on Earth in order to fit our aircraft with the equipment they need to survive against the alien threat. As always, only the very best equipment has been selected for the defence of our planet.
    
    Electronic warfare has been a part of military operations ever since radar first appeared on the battlefield in World War 2. Ways of defeating radar were constantly under development since it appeared on the shores of Britain, methods such as flying below the height of the transmitter, throwing radar-scrambling 'chaff', and in later years the advent of stealth technology. It has always been better to have the enemy detect your presence later rather than sooner -- or not at all. Even better, your enemy can't shoot what he can't see.
    
    Just like the Mk. 1 Eyeball, electronic detection and targeting can be fooled, and the devices which fool electronic detection and targeting can be fooled in turn. It's a never-ending struggle for superiority which falls under the term 'Electronic Warfare'. ECM (Electronic Counter-Measures) serve to protect the craft with which they are equipped by jamming, deception, decoys and other such stratagems. ECCM (Electronic Counter-Counter-Measures) on the opposing side try to counteract the effect of ECM. And one thing is clear; the aliens are very good at both.
    
    For this reason, we have adopted the "Raven" Electronic Warfare Suite, the most advanced ECM package available in the world, for PHALANX service. It is the best humanity has to offer in the field of disrupting enemy detection, tracking and homing mechanisms. Any aircraft equipped with this piece of kit will have a significantly higher survivability rate against missiles and other independent munitions. It's less effective against aircraft guns, as their targeting equipment is contained on-board and therefore can't be as easily fooled or jammed, but even against these the "Raven" unit provides a noteworthy benefit.
    
    It is very expensive thanks to its advanced electronics and takes up a complete modular slot on one of our aircraft, but one thing is certain; its price tag isn't half as high as the cost of losing one of our aircraft.
    
    
    Recommended Doctrine
    
    We recommend that every aircraft expected to go up against armed UFOs carry either one of these ECM units or an additional skin of Polymer Aircraft Armour. Even against superior alien systems the additional protection of the "Raven" will help our pilots achieve our goals in the skies of Earth. The expense may seem prohibitive, but the survival of our craft and pilots will certainly justify these costs in the long run.
    
    
    Addenda
    
    None.
uk_UA: Технічні характеристики: Модуль РЕП «Крук»
    
    РІВЕНЬ ТАЄМНОСТІ: ЧОРНИЙ
    
    Підрозділ реагування на позаземні загрози «PHALANX»
    
    Технічний документ, Допуск: СИГМА — Тільки для командувача
    
    Дата: 19 березня 2084
    
    Від: Кмд. Пауль Наварре, ДВБ: Інженерно-технічний відділ, PHALANX, Атлантична оперативна група
    
    
    
    Огляд
    
    Проект «Екскалібур» було створено з метою знайти найбільш ефективну зброю на Землі, шляхом перегляду своїх виробничих стандартів та відмовостійкості, врахування і дослідження оперативного досвіду та бойових якостей, отриманих при застосуванні її у зіткненнях з прибульцями.
    
    Радіоелектронна боротьба стала частиною військових дій з часу появи першого радару у Другій світовій війні. Шляхи протидії радіолокаторам постійно удосконалювались з часів їх появи на узбережжі Британії: наприклад, політ на висотах нижче висоти передавача, розкидання дипольних відбивачів і в подальші роки розробка технології «стелс». Завжди краще бути виявленим ворогом пізніше, а ще краще — не попастись йому на очі взагалі.
    
    Подібно до нейтралізації систем виявлення та наведення, можна в свою чергу обманути й обладнання призначене для такої нейтралізації. Цю нескінченну боротьбу за перевагу називають терміном «радіоелектронна війна». Засоби РЕП (радіоелектронної протидії) націлені на захист авіасудна, яке ними оснащене, шляхом створення радіозавад, обманних сигналів, хибних цілей та інших подібних хитрощів. В свою чергу з іншої сторони завжди присутні заходи протидії засобам РЕП. Але одне залишається очевидним,— прибульці сильні в обох царинах.
    
    З цієї причини ми адаптували найсучасніший у світі комплекс РЕП «Крук» для потреб PHALANX. Це найкраща земна технологія здатна порушити роботу ворожих систем виявлення, супроводження та націлювання. Будь-яке повітряне судно, обладнане цим модулем, матиме більший захист перед ракетами чи іншими автономними засобами ураження. Він набагато менш ефективний проти пасивних систем націлювання авіагармат, оскільки вони знаходяться на борту і їх важче обдурити, та все ж й тут «Крук» вартий уваги.
    
    Це досить дорогий компонент із-за використання новітньої електроніки і він займає цілий відсік авіасудна, але, звичайно, його вартість не становить й половини вартості від втрати одного з наших літаків.
    
    
    Рекомендована доктрина
    
    Ми рекомендуємо, щоб кожне повітряне судно, яке перехоплюватиме озброєне НЛО, було оснащене модулем РЕП або додатковою полімерною авіабронею. Навіть у протистоянні з більш досконалими системами прибульців, додатковий захист модуля «Крук» допоможе нашим пілотам виконати поставлені задачі в небі Землі. Вартість може видатись надмірною, але виживання наших пілотів та їх суден, безумовно, виправдає ці витрати у довгостроковій перспективі.
    
    
    Додатки
    
    Відсутні.

en: Commander, we've recovered an interesting set of electronics from one of our disassembled UFOs. From our preliminary testing, it appears to be an alien EW (Electronic Warfare) suite.
    
    This is an extremely important find, Commander. If we can decipher how these alien electronics work, we could improve our targeting and detection systems dramatically. This means a vast increase in our aircraft's survivability against UFOs if we can adapt the suite for our own purposes.
    
    Please, Commander, approve this project as soon as you possibly can.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, ми знайшли цікавий набір електроніки в одному з демонтованих НЛО. Судячи з наших попередніх тестів, це — РЕП-система прибульців.
    
    Це — надзвичайно важлива знахідка, Командувачу. Якщо ми зможемо розшифрувати, як працює ця електроніка прибульців, ми зможемо суттєво покращити наші системи націлювання ти виявлення. Це означатиме значне підвищення шансів на виживання наших суден проти НЛО, якщо ми зможемо адаптувати набір для наших власних потреб.
    
    Будь ласка, Командувачу, затвердіть цей проект щойно зможете.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, I'm happy to report that we've cracked the code. We now have a list of primary EW (Electronic Warfare) frequencies used by the aliens, and a good understanding of how this powerful piece of electronics does what it does.
    
    Of course, before you get too excited, let me stress that we have not found a magic path through the aliens' defences. Regardless of what we take away from this research, it's not going to end the war or make UFOs any less dangerous. This is because of the EW suite's most important function -- it has an independent onboard intelligence that adapts to its combat environment.
    
    This intelligence is continually experimenting, trying to keep enemy systems off-balance, changing its methods and deviating from its preferred frequencies to try ones that might be more difficult to work with but could bypass enemy jamming. We even believe that, when patched into a UFO's main computer, this suite will hook into other onboard systems to make efficiency-increasing adjustments based on enemy EW activity. Particularly to the targeting computers.
    
    Besides the intelligent computer at its heart, the suite has projectors of every kind, capable of saturating virtually any frequency in the electromagnetic spectrum, even several frequencies at a time. It is also capable of 'throwing' heat several metres away from the craft, causing thermal spikes on infrared sensors that can fool missiles and draw them away from the real target. Lastly the suite comes with a set of decoys that can emulate practically any sensor signature, deployed as and when the computer thinks it's necessary.
    
    With some modifications, we've been able to make the suite work with our current aircraft electronics. Our main success has been in developing a set of software upgrades which patch the alien EW suite into the onboard intelligence systems of our aircraft. It's a hack if there ever was one, but it will do for now.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, я радий доповісти, що ми зламали код. Тепер ми маємо перелік первинних РЕП-частот (радіоелектронна протидія), які використовують прибульці, і добре розуміння того, яким чином цей потужний набір електроніки робить те, що робить.
    
    Звісно, перед тим, як Ви надто сильно захопитеся, дозвольте мені наголосити, що ми не знайшли магічного обхідного шляху проти захисту прибульців. Незалежно від того, що ми отримали в результаті цього дослідження, воно не закінчить цю війну, і не зробить НЛО менш небезпечними, бодай на трішки. Це через найважливішу функцію їхніх РЕП-систем — вони мають незалежну бортову інтелектуальну систему, що адаптується до бойових умов.
    
    Ця система постійно експериментує, намагаючись тримати ворожі системи поза балансом, змінюючи свої методи та відхиляючись від основних частот, щоб пробувати щось нове, що може бути складним для втілення, але може обійти ворожі перешкоди. Ми навіть вважаємо, що, будучи підключеним до головного комп'ютера НЛО, цей набір підключатиметься до інших бортових систем для здійснення пристосувань на основі ворожої РЕП-активності для підвищення ефективності. Зокрема, до комп'ютерів наведення.
    
    Окрім інтелектуального комп'ютера, який є її серцевиною, система має різноманітні види проекторів, які можуть заглушувати практично будь-яку частоту в електромагнітному спектрі, і навіть декілька частот одночасно. Вона також може «викидати» тепло за декілька метрів від судна, створюючи термальні вибухи для інфрачервоних сенсорів, обдурюючи в такий спосіб ракети та відводячи їх від справжньої цілі. Нарешті, система має набір пасток, що можуть емулювати практично будь-який сенсорний слід, роблячи це, коли і як комп'ютер вважає за потрібне.
    
    З деякими модифікаціями ми змогли змусити цю систему працювати з електронікою наших власних кораблів. Наш головний успіх полягає у розробці набору оновлень програмного забезпечення, який дає можливість підключати РЕП-систему прибульців до інтелектуальних систем наших суден. Він дуже простий, але поки що підійде.
    
    Кмд. Наварре

en: Technical Specifications: Polymer Aircraft Armour
    
    CLASSIFIED LEVEL BLACK
    
    PHALANX Extraterrestrial Response Unit
    
    Technical Document, Sigma Clearance -- Commander's Eyes Only
    
    Filed: 19 March 2084
    
    By: Cdr. Paul Navarre, R&D: Engineering Division, PHALANX, Atlantic Operations Command
    
    
    
    Overview
    
    Under the continuing efforts of the Excalibur Program, we have scoured the globe for the best components on Earth in order to fit our aircraft with the equipment they need to survive against the alien threat. As always, only the very best equipment has been selected for the defence of our planet.
    
    One of the fundamental truths in aircraft design is that it's easier to dish out damage than it is to take it and keep coming. Heavy objects don't really belong in the sky; it takes a constant input of power to keep things like aircraft, birds and balloons from coming back down, and if the source of this power is damaged in mid-flight, a crash is unavoidable. PHALANX uses exclusively multi-engine aircraft, but even though it's possible for our interceptors to land on only one engine, the loss of an engine during combat will immediately render the aircraft combat-ineffective. With such a drastic loss of speed and manoeuvring power, continuing the engagement would be suicide.
    
    Adding extra armour to our aircraft is a weighty but effective solution to keeping them in the sky, protecting critical systems from damage and allowing the aircraft to stay in the fight longer than would otherwise be possible. It will reduce the severity of hits to the fuel tank and other vital systems that might otherwise result in the craft's instant destruction.
    
    The expensive polymer used in our standard add-on armour is one of the toughest materials on the planet. It deforms wildly under heat and pressure, such as when impacted by kinetic or explosive energy, cushioning the blow across the entire armour surface. Once the energy has dissipated, the deformed plate amazingly resumes all or most of its previous shape, depending on the amount of damage received. We even have facilities in our Workshops to repair permanently-deformed polymer plates once the aircraft returns to base.
    
    On the downside, the added weight will slow the aircraft down and decrease its effective range. This is less of an issue for quick short-range interceptions, but can cause problems if UFOs are spotted in areas far distant from any of our bases.
    
    Installing this armour add-on will completely take up the modular armour slot on one of our aircraft.
    
    
    Recommended Doctrine
    
    It is recommended to carefully weigh the decision to install armour on a craft. The trade-offs in speed and range could make it difficult for some aircraft to chase down fast-moving UFOs.
    
    
    Addenda
    
    None.
uk_UA: Технічні характеристики: Полімерна авіаброня
    
    РІВЕНЬ ТАЄМНОСТІ: ЧОРНИЙ
    
    Підрозділ реагування на позаземні загрози «PHALANX»
    
    Технічний документ, Допуск: СИГМА — Тільки для командувача
    
    Дата: 19 березня 2084
    
    Від: Кмд. Пауль Наварре, ДВБ: Інженерно-технічний відділ, PHALANX, Атлантична оперативна група
    
    
    
    Огляд
    
    Проект «Екскалібур» було створено з метою знайти найбільш ефективну зброю на Землі, шляхом перегляду своїх виробничих стандартів та відмовостійкості, врахування і дослідження оперативного досвіду та бойових якостей, отриманих при застосуванні її у зіткненнях з прибульцями.
    
    Одним із фундаментальних принципів у авіабудуванні є те, що простіше уникати пошкоджень, ніж бути надто стійкими до них для продовження польоту. Важкі об'єкти самі не літають; потрібна постійна наявність додаткових сил, щоб втримати у повітрі такі речі, як літаки, птахи, повітряні кулі, і якщо джерело цієї сили під час польоту зникне — аварії не минути. У PHALANX застосовується тільки мульти-двигунна авіатехніка, але якщо така техніка в змозі приземлитись й на одному двигуні, то втрата одного з них під час бою робить перехоплювач геть неефективним. Таке різке зниження швидкості та маневрової здатності є загрозливим для продовження бою.
    
    Оснащення додатковою бронею робить наш авіатранспорт важчим, але це ефективне рішення допомагає підтримати його в небі. Захищаючи критичні системи від пошкоджень, такі, як паливний бак та інші, ця броня надає можливість довше залишатись в бою неушкодженим, ніж це було можливим.
    
    Дорогий полімер, який використовується у нашій додатковій авіаброні, є одним з найтвердіших матеріалів на планеті. Він сильно деформується під впливом високої температури та тиску, наприклад, від кінетичних ударів чи енергії вибуху, розсіюючи силу впливу по всій поверхні броні. Після цього пластини броні дивним чином самостійно відновлюють повністю чи більшу частину початкової форми. Зрештою, у нас є спеціальний інструмент, за допомогою якого ми можемо повернути деформовану полімерну пластину до початкової форми після повернення авіації на базу.
    
    З іншого боку, збільшення ваги призведе до сповільнення літака та значного зменшення радіусу дії. Це не вплине на ближнє перехоплення, але створить проблеми, якщо НЛО буде виявлено далеко від наших баз.
    
    Встановлення цієї додаткової авіаброні повністю займе один відсік модульної броні на нашому авіатранспорті.
    
    
    Рекомендована доктрина
    
    Рекомендується зважити всі за і проти перед встановленням броні на судно. Зменшення швидкості і дальності не дозволить наздогнати деякі НЛО, що швидко літають.
    
    
    Додатки
    
    Відсутні.

en: Commander, now that we have the ability to produce and work the alien materials, a whole new range of options has opened up to us. These materials are so strong and flexible that they can be used for almost anything. Their most promising uses, however, have been in aircraft design -- specifically armour.
    
    We've had an extremely difficult time shooting down UFOs thanks to the resilient outer skin of alien materials. Unfortunately we can't simply slap this same kind of skin onto our own craft because the alien materials are far too heavy. Our craft would struggle to even get off the ground. That needn't be the end of it, though.
    
    Commander, if you let us do some research on it, I believe we can come up with an armouring scheme that should give our aircraft a far better survival chance against the alien weapons during interceptions.
    
    It's a very promising possibility, Commander, one that definitely deserves investigation.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, тепер, коли у нас є можливість виготовляти і працювати з матеріалами прибульців, перед нами відкривається цілий ряд нових можливостей. Ці матеріали настільки міцні і гнучкі, що вони можуть бути використані для чого завгодно. Втім, найбільш перспективним їхнє застосування буде у конструкції літака, зокрема — в якості броні.
    
    Ми мали дуже багато проблем із тим, щоб підбити НЛО, через пружну зовнішню обшивку з іншопланетних матеріалів. На жаль, ми не можемо просто використати це саме покриття на наших власних суднах, тому що іншопланетні матеріали є занадто важкими. Нашому кораблю буде важко навіть просто відірватися від землі. Втім, це не значить, що від цих матеріалів слід відмовитися.
    
    Командувачу, якщо Ви дозволите нам зробити деякі дослідження на цю тему, я гадаю, що ми зможемо придумати схеми бронювання, що дадуть нашим літакам значно більше шансів вижити проти позаземної зброї під час перехоплень.
    
    Це дуже перспективна можливість, Командувачу, яка, безумовно, заслуговує на вивчення.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, I've got some good news. My team and I have finished prototyping the alien aircraft plating project. Our new armour is now ready for full PHALANX production.
    
    This has been a difficult project from the start. We've faced several major challenges in designing equipment capable of bending the alien materials into the shapes we want, and 'programming' the materials to change when we want and how we want them to do so. Ultimately we overcame these problems, but then we had to deal with the natural limitations of the material.
    
    The main drawback of these alien materials is their weight. They are significantly heftier than modern human aircraft materials, and anything we make from them will suffer from the extra weight. The only way the aliens manage to keep their wingless UFOs in the sky is through overwhelming engine power. Airspeed and maximum operational range will be negatively affected by putting alien materials onto our aircraft.
    
    Even a very thin skin of alien materials offers a substantial protective benefit. The new aircraft plating we've designed takes full advantage of these capabilities and shows the supreme toughness of the alien materials.
    
    The new plating will be essential in keeping our current airfleet effective against the mounting alien threat. You and I both know the price tag of new aircraft, Commander -- we cannot afford to let any of our planes become obsolete.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, у мене є хороші новини. Я і моя команда закінчили прототипування проекту позаземної обшивки. Наша нова броня тепер готова до виробництва на базі PHALANX.
    
    Це був складний проект з самого початку. Ми зіткнулися з кількома серйозними проблемами в розробці обладнання, здатного згинати позаземні матеріали у форми, які ми хочемо, і «програмувати» матеріали на зміну, коли ми хочемо і як ми хочемо. У кінцевому рахунку, ми подолали ці проблеми, але після цього ми стикнулися з природними обмеженнями самого матеріалу.
    
    Основним недоліком цих позаземних матеріалів є їх вага. Вони значно важчі за сучасні людські матеріали для літаків, і все, що ми робитимемо з них, буде страждати від надмірної ваги. Єдиний спосіб, завдяки якому прибульцям вдається тримати свої безкрилі НЛО в небі — це завдяки неймовірній потужності рушія. Швидкість польоту і максимальна дальність можуть погіршитися через встановлення позаземних матеріалів на наших літаках.
    
    Навіть дуже тонка шкірка з позаземних матеріалів забезпечує суттєвий захисний ефект. Нове покриття літака, яке ми розробили, повною мірою використовує цю можливість і демонструє дуже високу пружність позаземних матеріалів.
    
    Нове покриття буде мати важливе значення в убезпеченні нашого поточного авіафлоту від страшної позаземної загрози. І Ви, і я знаємо ціну нового літака, Командувачу — тому ми не можемо дозволити, щоб якийсь із наших літаків лишався застарілим.
    Кмд. Наварре

en: Commander, the skin of armour wrapped around that Gunboat UFO that we investigated suggested several innovations we might be able to deploy in our own aircraft. It wasn't just thicker, as most alien armour improvements have been. It was lighter and more durable than anything we've seen.
    
    Give us some time in the lab, sir, and maybe we can come up with new armour fabricration techniques derived from this UFO to outfit our own aircraft.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, броньована обшивка Гаубиці, яку ми обстежили, навела нас на думку про деякі інновації, які ми можемо застосувати до наших власних суден. Вона не є просто товстішою, як більшість поліпшень, які робили чужинці. Вона легша і міцніша за будь-що, що ми бачили.
    
    Дайте нам трохи часу в лабораторії, пане, і, можливо, ми запропонуємо нові технології виробництва броні для наших суден.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, we've finished our examination of the new alien armour and come up with several improvements we can apply to our own manufacturing techniques for a more durable aircraft armour.
    
    The key innovations lay in the way the materials are layered and woven together, making remarkably thin applications very durable. This will improve the main drawback of our current armour, which is so heavy that we're forced to sacrifice protection for airspeed.
    
    Start fabricating this new armour in the workshop as soon as possible, sir. It will provide a dramatic step up in our aircrafts' defense over our existing armour solutions without adding any more drag to the aircraft.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, ми закінчили дослідження нової броні прибульців і можемо запропонувати деякі покращення наших виробничих технологій для більш міцної броні для наших суден.
    
    Ключові інновації полягають у способі накладення та охоплення матеріалів, що робить дуже тонкі шари дуже міцними. Це покращить головний недолік нашої поточної броні, яка є настільки важкою, що ми змушені жертвувати захистом заради швидкості.
    
    Почніть виготовлення цієї нової броні у майстерні якомога швидше, пане. Це забезпечить значний крок вперед у захисті наших суден порівняно з наявною бронею без додавання надлишкової ваги.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, the recovery of an intact alien astrogation unit is an important milestone. Although this unit doesn't seem to contain a star chart, it will allow us to decipher alien astronomical notations and upgrade the power of our own astrogation systems by several orders of magnitude. Eventually the work we do here may help us backtrack the aliens to their home planet.
    
    Along with Alien Propulsion and Alien Detection, Alien Astrogation is one of the three pillars of UFO design. Understanding it will bring us a big step closer to the ability to build an atmosphere-capable interplanetary defence craft.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, захоплення неушкодженої чужинецької астронавігаційної системи є важливою віхою. Попри те, що вона, здається, не містить зоряної мапи, вона дасть нам можливість розшифрувати астрономічні записи прибульців і модернізувати наші власні навігаційні системи, зробивши їх на декілька порядків потужнішими. Врешті-решт, робота, яку ми тут робимо, може допомогти нам простежити за чужинцями аж до їхньої батьківської планети.
    
    Разом із рушійною та локаційною системами, астронавігаційна система прибульців є одним із стовпів дизайну НЛО. Її розуміння просуне нас на один великий крок ближче до можливості будувати атмосферонезалежні міжпланетні оборонні судна.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, we've finished work on the captured alien astrogation unit. Here is a summary of my report.
    
    We concluded early on in our survey that this astrogation unit is, at its core, a purpose-built computer of extraordinary power loaded with specialised software -- all intended solely for the purpose of plotting a course from one point in space to another. It uses a new, alien system of astronomical notation which we've decided to adopt in order to make use of this alien hardware.
    
    Now that we've figured out its notation system, we can see that the astrogation unit is very good at what it does. Given correct input, the system can plot a course from anywhere to anywhere in seconds, and it can intelligently recompute that course with filters like 'least travel time', 'shortest distance', 'fewest navigational hazards', and so on. These filters can be layered on endlessly until the system spits out the exact course you want. It is even able to take into account faster-than-light capability when plotting a course, which all but verifies the theory that the aliens do indeed have access to some type of FTL technology.
    
    The only problem with the unit's plotting method is that it requires a star chart to give accurate courses beyond the UFO's sensor range. We have never found a star chart loaded onto any UFO we've recovered. Perhaps only UFOs with an FTL drive have a chart loaded; they would surely need it for navigation.
    
    Instead of the elusive star chart, the astrogation units we've recovered so far contain enormous detail on Earth and the solar system. Surface maps of the outer planets and all their moons (even a previously-undiscovered moon of Pluto), spectrum analyses of every body in the asteroid belt as well as the distant Kuiper belt, and the orbits of every body in the solar system plotted out hundreds of years in advance. We're not sure if this information will be of any use to us, but it will greatly enhance humanity's body of knowledge about our home system -- whenever we're allowed to release it into the public.
    
    It's possible to program our own star charts into the astrogation unit, but I can only imagine how primitive and incomplete our charts might be compared to what the aliens have. I wouldn't condone any interstellar travel with these units until we can capture an alien chart. However, in the meantime we could certainly use these units to navigate around the solar system if we could design a PHALANX craft capable of launching into space. They will greatly simplify the whole process of interplanetary travel to the point where we'd be able to launch missions to Saturn or even Pluto at the click of a button.
    
    And that is something we should do as soon as humanly possible.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, ми закінчили роботу над захопленою системою навігації прибульців. Ось короткий виклад мого звіту.
    
    Ми дійшли висновку на початку нашого дослідження, що ця система астронавігації, за своєю суттю, є спеціально розробленим комп'ютером надзвичайної потужності зі спеціалізованим програмним забезпеченням — все призначено винятково для побудови курсу від однієї точки простору до іншої. Він використовує нову, чужинецьку систему астрономічних позначень, яку ми вирішили прийняти для того, щоб скористатися цим іншопланетним обладнанням.
    
    Тепер, коли ми з'ясували їхню систему позначень, ми можемо бачити, що астронавігаційна система дуже добре виконує функції, на неї покладені. Якщо їй дати на вхід правильні дані, система може прокласти курс з однієї точки до будь-якої іншої за кілька секунд, і вона може грамотно її перерахувати, застосовуючи фільтри на кшталт «найменший час подорожі», «найкоротша відстань», «найменша кількість навігаційних небезпек», і так далі. Ці фільтри можуть накладатися один на одного нескінченно, допоки система не видасть точно такий курс, який ви хочете. Вона навіть може враховувати швидкості, вищі за швидкість світла, що підтверджує теорію, що прибульці дійсно мають доступ до якихось технологій, швидших за світло (ШЗС-технології).
    
    Єдиною проблемою з методом планування, який використовує пристрій, є те, що він потребує зоряної мапи, яка надаватиме точні курси поза межами дії датчика НЛО. В жодному з захоплених нами НЛО ми ніколи не знаходили зоряних мап. Ймовірно, тільки НЛО з рушіями ШЗС мають завантажену мапу; вони однозначно потребують її для навігації.
    
    Замість невловимої зоряної мапи, астронавігаційні системи, які ми захопили, містять незліченні обсяги інформації про Землю та Сонячну систему. Поверхневі карти зовнішніх планет і всіх їхніх супутників (навіть раніше невідомого супутника Плутона), спектральні аналізи кожного тіла в поясі астероїдів, а також в далекому поясі Койпера, і орбіти кожного тіла в Сонячній системі, нанесені на сотні років вперед. Ми не впевнені, чи буде ця інформація якимось чином корисною для нас, але вона суттєво поповнить базу знань людства про нашу рідну систему — незалежно від того, коли нам буде дозволено відкрити цю інформацію для суспільства.
    
    Можна запрограмувати наші власні зоряні карти в цю астронавігаційну систему, але я можу тільки уявити, наскільки примітивними і неповними можуть бути наші мапи порівняно з тим, що мають прибульці. Я б не став допускати жодних міжзоряних подорожей, допоки ми не захопимо мапу прибульців. Втім, поки що ми, безумовно, можемо використовувати ці системи для навігації по Сонячній системі, якщо ми зможемо створити судно PHALANX, яке можна буде запустити в космос. Вони значно спростять весь процес міжпланетних подорожей аж до того, що ми зможемо запускати місії на Сатурн або навіть Плутон одним натиском кнопки.
    
    І це те, що ми повинні зробити настільки швидко, наскільки це нам під силу.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, the alien antimatter engines we recovered have been fascinating my team ever since they arrived. With our new understanding of the alien materials, I think we can work out the details and duplication of this technology. Excitingly, it now seems to be within our capabilities to replicate these engines, if we can just figure out the function and creation of the different parts.
    
    Along with Alien Astrogation and Alien Detection, Alien Propulsion is one of the three pillars of UFO design. Understanding it will bring us a big step closer to the ability to build an atmosphere-capable interplanetary defence craft.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, іншопланетні антиматерійні рушії, які ми відновили, дивують нашу команду ще відтоді, як їх привезли. З нашим новим розумінням іншопланетних матеріалів, я думаю, що ми  можемо дослідити можливість дублювання цієї технології. Неймовірно, але виглядає так, наче ми зможемо відтворювати їхні двигуни, якщо тільки вивчимо призначення і спосіб створення окремих частин.
    
    Разом із астронавігаційною та локаційними системами, рушійна система є одним із трьох стовпів дизайну НЛО. Її розуміння наблизить нас на один великий крок до можливості будувати міжпланетні атмосферонезалежні захисні судна.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, I'm happy to report the success of our alien propulsion program. We've cracked the mysteries of the alien engine set-up and we finally understand the path of the antimatter from fuel tank to reaction chamber.
    
    Quoting from my previous report:
    
    (UFO Theory) "The alien propulsion system is a type of rocket engine unlike any ever built on Earth. It uses direct matter-antimatter annihilation to generate thrust by injecting protons and antiprotons into the reaction chamber, and then channeling this explosive force out the back of the engine. This gives a UFO extreme power and needs no air or other gases to fuel the reaction, allowing it to burn in hard vacuum. There is a highly-advanced cooling system continuously pumping liquid nitrogen through the engine housing in order to keep it cool and reduce the infrared signature. Engine heat is also used to supply the craft's electricity."
    
    With this project we've learned a lot about how these engines are constructed, how to control them, and how we might be able to use them in new aircraft designs. I have to warn you, though; they will be extremely expensive to produce. Between the complex use of alien materials, the sensitive electromagnetics and the liquid nitrogen cooling system, this really stretches the limits of our production capacity.
    
    Some more research may be required to figure out antimatter storage and control, but the engine upgrades are self-contained units -- basically just an alien engine with adapters on it for human tech.
    
    I've mentioned before, the power disparity between our liquid fuel and these matter-antimatter engines is nothing short of astonishing. When we start using these engines on our planes, our pilots are going to need some serious re-education about the capabilities of their craft. Let me explain.
    
    In a regular military jet, giving her a little too much throttle around a tight corner can result in impaired judgment and unconsciousness from the force of acceleration. Pilots have died from over-acceleration.
    
    In an antimatter jet, however, these problems are amplified hundred-fold. The engines are so powerful that over-acceleration can easily turn a human body to bloody pulp in its flight chair. Even the craft itself may have trouble coping with the acceleration, and our flight engineers will have to be extremely careful in checking for metal fatigue, hairline fractures and other wear and tear on the airframe. A tiny crack in the structure may result in one of our planes breaking up in mid-flight. Mechanical thrust limiters can only do so much -- most of the G-stresses are incurred during turns.
    
    Still, it shouldn't become a problem as long as everyone -- pilots and mechanics alike -- is extremely careful in their assigned tasks. We've done some serious tightening-up of our safety and inspection protocol just for antimatter planes. The retraining of our pilots is the only remaining obstacle to our use of these alien engines.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, я радий прозвітувати про успіх нашої програми дослідження рушійної системи прибульців. Ми розкрили таємниці чужинецького двигуна і, нарешті, зрозуміли шлях антиматерії від паливного бака до реакційної камери.
    
    Цитуючи мою попередню доповідь:
    
    (Теорія НЛО) «Позаземна рушійна система є одним з видів ракетного двигуна, не схожого на будь-що, коли-небудь збудоване на Землі. Він використовує пряме протистояння матерії та антиматерії для генерування тяги шляхом введення протонів і антипротонів в реакційну камеру, після чого направляє цю вибухову силу в задню частину двигуна. Це дає НЛО надзвичайну потужність і не потребує повітря або інших газів як палива для реакції, що дозволяє йому горіти в глибокому вакуумі. Тут також є дуже розвинена система охолодження, що постійно качає рідкий азот через корпус двигуна для того, щоб тримати його прохолодним і зменшувати інфрачервоне випромінювання. Тепло двигуна також використовується для забезпечення потреб судна в електриці.»
    
    За допомогою цього проекту ми дізналися багато нового про те, як ці двигуни створені, як їх контролювати, і як ми могли б використовувати їх у нових конструкціях наших літаків. Втім, я повинен Вас попередити: їх виробництво буде надзвичайно дорогим. Враховуючи комплексне використання іншопланетних матеріалів, чутливих електромагнетичних сенсорів і системи охолодження рідким азотом, межі наших виробничих потужностей дійсно слід розширити.
    
    Деякі додаткові дослідження можуть знадобитися, щоб з'ясувати, як зберігати та контролювати антиматерію, але можлива модернізація рушіїв є цілком самодостатньою: це просто чужинецький рушій з адаптерами для застосування в людських технологіях.
    
    Я вже згадував раніше, що неспівмірність потужностей нашого рідкого палива і цих двигунів на матерії-антиматерії дуже вражає. Коли ми почнемо використовувати ці двигуни на наших літаках, наші пілоти потребуватимуть серйозного перенавчання щодо можливостей своїх літаків. Дозвольте мені пояснити.
    
    У звичайному військовому реактивному літаку надання трішки завеликої потужності під час скрутного становища може призвести до порушення координації та втрати свідомості від сили прискорення. Зокрема, пілоти гинули від надмірного прискорення.
    
    Втім, у літаку на основі антиматерії ці проблеми посилюються в сотні разів. Двигуни настільки потужні, що надмірне прискорення може легко перетворити людське тіло на криваве місиво на сидінні пілота. Навіть саме судно може мати проблеми в плані того, як витримати прискорення, і нашим інженерам доведеться бути вкрай обережними під час перевірок металевого корпусу на виснаження, мікротріщини та інші сліди зносу. Крихітні тріщини в структурі можуть призвести до того, що один з наших літаків розіб'ється під час польоту. Механічні запобіжники не зможуть зробити нічого більшого: більшість гравітаційних стресів відбувається під час поворотів.
    
    Тим не менш, це не повинно бути проблемою, якщо всі — і пілоти, і механіки — будуть вкрай обережні при виконанні своїх завдань. Ми серйозно підтягнули вимоги нашого протоколу інспекції та безпеки виключно для літаків на антиматерії. Перепідготовка наших пілотів залишається єдиною перешкодою для нашого використання цих позаземних двигунів.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, when our engineers were performing the latest UFO disassembly, they noticed what appeared to be some modifications to the propulsion mechanisms. If the aliens are upgrading their antimatter engines, we need to learn as much as we can from them.
    
    I'm submitting this request to take a closer look. It could be key to winning the battle for supremacy in our skies.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, під час нещодавнього демонтажу НЛО наші техніки помітили щось подібне на модифікації рушійних механізмів. Якщо прибульці модернізують свої рушії, нам слід навчитися в них того самого.
    
    Я надсилаю Вам запит на дозвіл зробити детальніший огляд цих модифікацій. Це може бути ключем до перемоги у битві за панування в нашому небі.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, we've finished taking a look at the advanced alien propulsion systems and I've prepared a report for you.
    
    As we suspected, these engines have been modified. In essence, they've upgraded the internals but left the outer casing intact. Most of the modifications have gone into expanding the capacity of the reaction chamber, allowing them to channel even more force through the back of the engine. But they've also cleverly redesigned the feeder mechanism to achieve faster rates of matter-antimatter anihilation.
    
    The ad-hoc nature of the changes suggest the aliens are adapting technology as they go. The extra propulsion was likely designed to enable heavy UFOs to stay airborne in earth's atmosphere.
    
    I think we can adapt these insights to design a more powerful propulsion mechanism, but the threat to an interceptor's structural integrity is so great that we'll have to design a new aircraft capable of handling it. I've put a research proposal in your queue for a new advanced interceptor that will take advantage of everything we've learned from these advanced engines and our Dragon interceptor project. Please take a look as soon as possible.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, ми закінчили огляд покращеної рушійної системи прибульців, і підготували для Вас звіт.
    
    Як ми й підозрювали, ці рушії були модифіковані. По суті, вони модернізували нутрощі, але не чіпали зовнішнє покриття. Більшість модифікацій зводиться до розширення місткості реактивної камери, що дозволяє пропускати ще більше потужності через хвіст рушія. Крім того, вони розумно переробили механізм подачі, щоб досягнути вищої швидкості взаємознищення матерії та антиматерії.
    
    Ad-hoc-природа змін припускає, що прибульці адаптують цю технологію на ходу. Покращення рушійної системи було розроблено, щоб дати можливість важким НЛО лишатися в повітрі в умовах земної атмосфери.
    
    Я вважаю, що ми можемо адаптувати ці знання для конструювання більш потужного рушійного механізму, але загроза структурній цілісності винищувачів є настільки високою, що нам потрібно буде розробити нове повітряне судно, що зможе з цим впоратися. Я додав до Вашої черги пропозицію щодо дослідження нового покращеного перехоплювача, що зможе скористатися всім, чого ми навчилися в цих покращених рушіїв, а також під час розробки нашого перехоплювача «Дракон». Будь ласка, розгляньте її якомога швидше.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, the alien sensor suite appears to be a very powerful set of passive and active scanning systems, including radar, lidar, magnetic and UV/infrared reception, and -- most interestingly -- a kind of detection unknown to us, but which seems to have far more success at detecting UFOs than anything we have.
    
    If you'll let us take the suite apart, I believe we can find out what everything does and how to operate it, and how to replicate most if not all of the alien detection equipment. It would be an immense boost to our defence efforts on Earth if we can get this technology working for us, and its long-term potential for spacecraft development is vital. There's no way we could build a viable space-capable fighter with human sensors.
    
    Along with Alien Propulsion and Alien Astrogation, Alien Detection is one of the three pillars of UFO design. Understanding it will bring us a big step closer to the ability to build an atmosphere-capable interplanetary defence craft.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, комплект чужинецьких сенсорів, здається, є дуже потужним набором пасивних і активних систем сканування, в тому числі радара, лідара, магнітного та УФ/ІЧ датчиків, і — що найцікавіше — способів виявлення, які для нас невідомі, але які, здається, є значно успішнішими для виявлення НЛО, ніж все, що ми маємо.
    
    Якщо ви дозволите нам розібрати цей комплекс, я гадаю, що ми зможемо дізнатися, що робить кожен із компонентів і як із ним працювати, а також як відтворити більшість, якщо не всі, позаземні пристрої для виявлення. Якщо ми можемо змусити цю технологію працювати на нас, це буде величезним стимулом для наших оборонних зусиль на Землі, а її довгостроковий потенціал для розвитку космічних апаратів є життєво важливим. В нас немає жодних шансів побудувати життєздатний винищувач, здатний виходити в космос, з нашими людськими датчиками.
    
    Поряд з іншопланетними рушійною та астронавігаційною системами, локаційна система є одним з трьох стовпів дизайну НЛО. Її розуміння просуне нас на один великий крок ближче до можливості створення атмосферонезалежних міжпланетних оборонних суден.
    
    Кмд. Наварре

en: The project on alien detection is complete, Commander. We now have a full understanding of the machinery, its controls, and the modifications needed for human use.
    
    Our initial assessment looks to have been correct. The detection suite makes use mostly of standard, reliable detection methods that humanity either uses or knows about. The equipment is more advanced than ours and will be useful, but by and large the aliens apply the same concepts and use the same physics as we do. As I mentioned in my proposal, radar, lidar and other such old reliables are all well-represented in the suite.
    
    And then there's the mystery sensor.
    
    It had us confounded for a long time, because now that it's here on the Earth's surface, it spits out mostly overpowering background noise. Up in the air, however, the picture is quite different. We think we've now identified the detector and have figured out how it works.
    
    In the simplest terms, it's a gravity sensor, scanning for minute changes in a background gravitational field. Everything travelling through a gravity field disturbs the field to some degree based on its size, mass and composition. The sensor can identify these changes as natural or artificial objects based on course, speed and acceleration with 95% accuracy. If there is any doubt about a contact, the system will report it anyway. It seems to be more effective in stronger fields like the one around Earth, but we surmise that it will work to some extent anywhere within the gravity range of a star.
    
    All of this detection power is linked into an advanced computer system which automatically puts all results through a series of filters, which can be adjusted at any time to suit the needs of the pilot and crew. This helps alternately sifting out targets from a mess of background noise or increasing sensitivity to search for something stealthy.
    
    Interestingly, the detection computer seems to have a direct link to fire control, assisting in anticipating target manoeuvres and point defence control if the craft has that capability.
    
    Parts of this technology can be adapted to our existing ground-based installations and aircraft radar. It should extend their detection range and increase resolution across the board, making it a good deal harder for UFOs to hide. However, the biggest practical gains will come from using this tech in creating new aircraft instrumentation to increase the combat survivability of our interceptors.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Проект по виявленню прибульців завершено, Командувачу. Тепер у нас є повне розуміння механізму, його елементів керування та модифікацій, необхідних для використання людиною.
    
    Виглядає, наче наші первісні припущення були правильними. Локаційна система в основному використовує стандартні, надійні методи виявлення, які людство або вже використовує, або просто знає. Обладнання є більш просунутим, аніж наше і буде корисним, але за великим рахунком прибульці застосовують ті ж концепції і ту ж фізику, що й ми. Як я вже згадував в моїй пропозиції, радар, лідар та інші подібні старі технології — все це добре представлено в цьому комплексі.
    
    Але тут є також і загадковий датчик.
    
    Він довго тримав нас у ступорі, оскільки тепер, коли він тут, на поверхні Землі, він видає в основному незрозумілий фоновий шум. У повітрі, однак, картина зовсім інша. Ми гадаємо, що тепер зрозуміли цей детектор і з'ясували, як він працює.
    
    У найпростішому вигляді це — датчик гравітації, який сканує фонове гравітаційне поле на предмет хвилинних змін. Все, що проходить через гравітаційне поле, в деякій мірі його порушує, залежно від розмірів, маси та складу. Датчик може визначити ці зміни як природні або штучні об'єкти на основі курсу, швидкості і прискорення з 95% точністю. Якщо є якісь сумніви щодо контакту, система в будь-якому випадку про це повідомить. Здається, цей датчик є більш ефективним у сильніших полях, на кшталт того, що є довкола Землі, але ми припускаємо, що він працюватиме до деякої міри в будь-якому місці в межах гравітаційного поля зірки.
    
    Вся ця потужна система виявлення пов'язана з розвиненою комп'ютерною системою, яка автоматично пропускає всі результати через серію фільтрів, які можуть бути скориговані в будь-який момент для задоволення потреб пілота і екіпажу. Це допомагає поперемінно відсівати цілі з потоку фонового шуму, або підвищувати чутливість для пошуку чогось прихованого.
    
    Цікаво, що комп'ютер виявлення, здається, має прямий зв'язок із вогневою системою, і допомагає їй в прогнозуванні маневрів цілі і скеруванні захисної системи, якщо судно має таку можливість.
    
    Частини цієї технології можуть бути адаптовані до наших наявних наземних установок і радарів літака. Вони допоможуть розширити їх діапазон виявлення і збільшити роздільну здатність в усіх напрямках, що значно ускладнить приховування НЛО. Проте, найбільш практичні вигоди від використання цієї технології полягатимуть у створенні нового приладу для літаків, що збільшить бойову живучість наших перехоплювачів.
    
    Кмд. Наварре

en: The Aerial Laser Cannon may well be our most challenging laser to create. The sorts of power levels we need have been achieved before with massive arrays mounted on jumbo jets, but never in a package small enough to make a jet fighter cannon.
    
    The finished product should be able to engage UFOs with bullseye accuracy to provide a more effective direct-fire aircraft weapon. We expect that the ability to keep continuous fire and pressure on enemy craft will be valuable in the days to come.
    
    Please approve lab time and funding for this program when you're ready, Commander.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Лазерна авіагармата може стати для нас найскладнішим лазером. Рівнів потужності, яких ми потребуємо, вже було досягнуто раніше завдяки масивним установкам, використовуваним на гігантських аеробусах, але ніколи в настільки маленьких установках, щоб їх можна було використовувати в якості гармати для винищувача.
    
    Завершений продукт зможе збивати НЛО з диявольською точністю і забезпечить більш ефективну зброю для суден. Ми очікуємо, що можливість утримувати безперервний вогонь і тиск на вороже судно буде цінною в найближчі дні.
    
    Будь ласка, затвердіть лабораторний час та фінансування для цієї програми, коли Ви будете готові, Командувачу.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, I've just finished my report on our latest laser program. We've successfully prototyped the new Aerial Laser Cannon and are ready to put it into production.
    
    We achieved what we set out to do: create a continuous wave, deuterium-fluoride-powered laser with megawatt-range output. Accuracy is excellent, hampered only by enemy ECM (Electronic Countermeasures). The laser proceeds in a straight line and crosses the distance between gun and target almost instantly. It's hard to miss with it.
    
    Unfortunately atmospheric blooming is still a problem, and the laser rapidly loses power the further it has to travel to the target. The Aerial Laser Cannon is ideal for driving and pinning down the enemy behind a wall of laser fire if the pilot can close within a devastating range.
    
    The cannon carries an integrated magazine of deuterium-fluoride allowing up to thirty minutes of continuous fire. Since deuterium and fluoride are both too potentially hazardous to store on-base, and we have access to large off-base stockpiles of all the necessary compounds, we will not need to keep laser cannon ammunition in inventory.
    
    Deployment of the weapon is at your discretion, Commander, but I'd like to recommend we use the new cannons to replace SHIVA guns across our airfleet.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, я щойно завершив звіт по нашій останній лазерній програмі. Ми успішно розробили прототип нової лазерної авіагармати і готові почати її виробництво.
    
    Ми досягли, чого хотіли: створили безперервний лазер, живлений дейтерій-фтором, з вихідним мегаватним діапазоном. Влучність є відмінною, її можуть погіршити тільки ворожі РЕП-системи (радіоелектронна протидія). Лазер утворює пряму лінію і долає відстань від гармати до цілі майже миттєво. Ним важко промахнутися.
    
    На жаль, поглинання випромінення атмосферою все одно становить проблему, і лазер швидко втрачає потужність зі збільшенням відстані до цілі. Лазерна авіагармата ідеально підходить для переслідування та утримання ворога за стіною лазерного вогню, якщо пілот зможе наблизитися на руйнівну відстань.
    
    Гармата містить інтегрований фторидно-дейтерієвий магазин, що дозволяє до тридцяти хвилин ведення безперервного вогню. Оскільки і дейтерій, і фтор є потенційно дуже небезпечними для зберігання на базі, і ми маємо доступ до великих складів з усіма необхідними компонентами поза базами, нам не потрібно тримати амуніцію для лазерної авіагармати в інвентарі.
    
    Використовуйте цю зброю на Ваш розсуд, Командувачу, але я б радив використовувати нові гармати замість гармат SHIVA на нашому повітряному флоті.
    
    Кмд. Наварре

en: Technical Specifications: SHIVA Rotary Cannon
    
    CLASSIFIED LEVEL BLACK
    
    PHALANX Extraterrestrial Response Unit
    
    Technical Document, Sigma Clearance -- Commander's Eyes Only
    
    Filed: 19 March 2084
    
    By: Cdr. Paul Navarre, R&D: Engineering Division, PHALANX, Atlantic Operations Command
    
    
    
    Overview
    
    Now that we have aircraft capable of intercepting the attacking UFOs, we need to equip them with armaments that can actually shoot down these alien craft. We have evaluated every available weapon on Earth as part of the Excalibur Program, and we have selected the very best for the defence of our planet.
    
    The SHIVA is a four-barreled rotary cannon, firing the 20mm HMG (Heavy Machine Gun) round. It is an externally-powered gun -- rather than being dependent upon recoil to actuate the system, it uses an external motor to produce power. The electric motor which drives the SHIVA is a high-efficiency 20 horse power beast, achieving a rate of fire up to 6,000 rounds a minute with the accurate, hard-hitting 20mm HMG shells.
    
    Designed and built in Bangladesh, the SHIVA was first prototyped in 2048, failing every one of its trials during that year. The project was nearly discontinued until, in July 2050, an undercover investigation revealed a long-running sabotage plot by a rival arms company. A new prototype was constructed which showed enough promise justify further development. Eventually all the major bugs were ironed out, at which point the power of this weapon became apparent.
    
    The SHIVA is very light for an aircraft weapon of its size and effectiveness, weighing only 250 kilos unloaded, 400 kilos loaded. The rate of fire exceeds that of any other four-barreled cannon in existence. Its sophisticated tracking systems can hold a bead on an enemy for as long as there is a radar, lidar or optical target solution available. The unlinked ammo feeds are highly reliable and no jam has ever been recorded throughout the gun's service history.
    
    The SHIVA can fire two varieties of the HMG round; API (Armour-Piercing Incendiary) or HEI (High-Explosive Incendiary). The former achieves better penetration while the latter can do more damage if penetration is achieved. Both these rounds are proven to be capable of penetrating UFO armour to some degree.
    
    The largest issue with the SHIVA cannon is that it does only limited damage to a UFO, requiring a fairly long engagement time in order to bring a target down on its own. This also allows the enemy plenty of opportunity to escape or peg our craft with return fire. On the other hand, its large magazine gives it more staying power than most other weapons, and it is not to be underestimated.
    
    
    Recommended Doctrine
    
    The SHIVA is designed for close-range dogfighting. For this reason, we recommend it should be part of a larger armaments pack that includes longer-range weapons where possible. When closing on an enemy it is extremely deadly, but if it is the only weapon available to a pilot he will be vulnerable during the long approach.
    
    We currently have too little experience to recommend a most-effective way to engage alien craft with or without this weapon, but until we manage to capture some UFO weapon mounts, the SHIVA will remain the best dogfighting gun Earth has to offer.
    
    
    Addenda
    
    None.
uk_UA: Технічні характеристики: Роторна гармата SHIVA
    
    РІВЕНЬ ТАЄМНОСТІ: ЧОРНИЙ
    
    Підрозділ реагування на позаземні загрози «PHALANX»
    
    Технічний документ, Допуск: СИГМА — Тільки для командувача
    
    Дата: 19 березня 2084
    
    Від: Кмд. Пауль Наварре, ДВБ: Інженерно-технічний відділ, PHALANX, Атлантична оперативна група
    
    
    
    Огляд
    
    Тепер, коли в нашому розпорядженні є авіатехніка, здатна перехоплювати атакуючі НЛО, потрібно оснастити її озброєнням, здатним реально підбивати кораблі прибульців. В рамках проекту Екскалібур ми провели ретельну оцінку всієї наявної на Землі зброї й обрали найкраще для захисту нашої планети.
    
    SHIVA — це чотиридульна роторна гармата, що стріляє 20мм ВК (важкокулеметними) набоями. Дана зброя, заради спрощення конструкції, замість використання кінетичної енергії віддачі, оснащена електродвигуном із зовнішнім живленням для обертання стволів. Цей двигун — це справжній високоефективний звір потужністю 20 кінських сил, що дозволяє гарматі досягти темпу 6000 пострілів за хвилину.
    
    Перший прототип SHIVA розпочинає свою історію з 2048 у республіці Бангладеш, де він успішно провалив усі польові випробування протягом року. Проект було згорнуто та направлено в архів аж до липня 2050, коли в ході таємного розслідування стало відомо про факт довготривалого саботажу цього проекту конкуруючою компанією з виробництва зброї. Згодом було створено новий прототип, який показав багатообіцяючі результати. Зрештою, після усунення основних недоліків конструкції, потужність цієї зброї стала очевидною.
    
    SHIVA — це досить легка авіаційна зброя, вагою близько 250 кілограмів та 400 кілограмів з повною амуніцією. За темпом стрільби вона перевищує будь-які інші наявні чотиридульні гармати, а її складна система наведення в змозі безперервно утримувати ворога на прицілі, допоки він відстежується на радарі, лідарі чи оптичній системі стеження. Система роздільної подачі боєприпасів є дуже надійною, оскільки за весь час існування гармати не було зареєстровано жодного випадку її заклинення.
    
    Роторна гармата SHIVA може застосовуватись з двома типами ВК-набоїв; ББЗ (бронебійні запалювальні) або ФЗ (фугасні запалювальні). Перший тип ефективніше пробиває броню, а другий наносить більші пошкодження, коли броня вже пробита. За нашими даними обидва ці типи боєприпасів пошкоджують броню НЛО до певної міри.
    
    Найбільшим недоліком гармати SHIVA є великий час взаємодії для нанесення суттєвих пошкоджень, щоб збити НЛО, що надає супротивнику можливість покинути поле бою чи завдати пошкоджень нашому перехоплювачу зустрічним вогнем. З іншого боку, значний обсяг боєзапасу надає бойовій одиниці можливість довше зберігати боєздатність, що не можна недооцінювати.
    
    
    Рекомендована доктрина
    
    Нанесення незначних ушкоджень і, як наслідок, довготривалість повітряного бою з використанням гармати SHIVA звужує можливості її застосування. Однак, ці недоліки можна нівелювати, застосовуючи не одну роторну гармату, а більшу їх кількість чи в поєднанні її з ракетними системами. SHIVA дає змогу вести автоматичний вогонь по цілі, чим відволікатиме ворога і надасть пілоту можливість зосередитись на ракетному ударі, або ж її можна використати, як елемент системи придушення, помістивши максимальну кількість даних автогармат на один чи більше перехоплювачів й нашпигувати НЛО свинцем.
    
    На даний момент у нас замало досвіду, щоб однозначно рекомендувати або не рекомендувати дану зброю для атаки кораблів прибульців, але допоки ми захопимо та проведемо дослідження кількох НЛО, SHIVA залишатиметься найкращою земною зброєю для повітряного бою на короткій дистанції.
    
    
    Додатки
    
    Відсутні.

en: Technical Specifications: SHIVA 20mm API Rounds
    
    CLASSIFIED LEVEL BLACK
    
    PHALANX Extraterrestrial Response Unit
    
    Technical Document, Sigma Clearance -- Commander's Eyes Only
    
    Filed: 19 March 2084
    
    By: Cdr. Paul Navarre, R&D: Engineering Division, PHALANX, Atlantic Operations Command
    
    
    
    Overview
    
    This is a pallet of 20mm API (Armour-Piercing Incendiary) ammunition for the SHIVA Rotary Cannon. It can contain up to 10,000 rounds.
    
    This high-powered anti-aircraft munition consists of a hard titanium-steel shell, tipped with depleted uranium, and filled with a core of explosive incendiary compound. Once the shell penetrates the outer skin of an aircraft, the core detonates, blowing the shell apart like a fragmentation grenade and spreading incendiary compound over the target area. Critical systems may be damaged before the incendiary compound can be quenched or compartmentalised.
    
    The advantage of the API round over the HEI (High-Explosive Incendiary) is its improved penetration, giving each round a better chance of causing some damage if a hit is scored. Penetrating API hits do not cause nearly as much damage as penetrating HEI hits, however.
    
    Each SHIVA cannon is loaded standard with a full pallet of 10,000 rounds, unless there are not enough rounds available in base storage.
    
    
    Recommended Doctrine
    
    It's a tough choice between API and HEI ammo in most situations. We can switch out a gun's ammunition in a matter of minutes, but we can't load both types into the same gun. The variable pressure of firing different ammunition can cause misfires and may result in extreme damage to the gun and the aircraft. Both UN safety procedures and the manufacturer's manual absolutely forbid it, and I can't help but agree.
    
    
    Addenda
    
    None.
uk_UA: Технічні характеристики: 20мм ББЗ-набої для гармати SHIVA
    
    РІВЕНЬ ТАЄМНОСТІ: ЧОРНИЙ
    
    Підрозділ реагування на позаземні загрози «PHALANX»
    
    Технічний документ, Допуск: СИГМА — Тільки для командувача
    
    Дата: 19 березня 2084
    
    Від: Кмд. Пауль Наварре, ДВБ: Інженерно-технічний відділ, PHALANX, Атлантична оперативна група
    
    
    
    Огляд
    
    Це касета 20мм ББЗ (бронебійних запалювальних) боєприпасів для роторної гармати SHIVA. Вона містить до 10000 набоїв.
    
    Цей потужний зенітний патрон складається з титаново-сталевої гільзи, заповненої вибухо-запалювальною сумішшю, та наконечника зі збідненим ураном. Після проникнення снаряду за обшивку повітряного судна, його ядро детонує, розповсюджуючи по цільовій області запалювальну суміш та, подібно до осколкової гранати, частини оболонки снаряду. Важливі системи можуть бути пошкоджені не лише вогнем, але й самим вибухом чи осколками.
    
    Перевага ББЗ-набоїв над ФЗ (фугасними запалювальними) полягає у покращеній проникній здатності, що дозволяє кожному патрону завдати певної шкоди в разі влучання в ціль. Однак, ББЗ-набої не завдають таких сильних ушкоджень, як це можуть зробити ФЗ.
    
    Кожна гармата SHIVA заряджається стандартною касетою ємністю 10000 набоїв, якщо їх достатньо на складі бази.
    
    
    Рекомендована доктрина
    
    Зазвичай, складно зробити вибір між боєприпасами ББЗ та ФЗ. Ми можемо замінити боєкомплект гармати за лічені хвилини, але ми не можемо зарядити набої різного типу в одну касету. Коливання тиску від стрільби різними набоями може призвести до промахів та сильного пошкодження гармати та авіасудна. Правила безпеки, прийняті ООН, та інструкція виробника категорично забороняють це, і я не можу з ними не погодитись.
    
    
    Додатки
    
    Відсутні.

en: Technical Specifications: SHIVA 20mm HEI Rounds
    
    CLASSIFIED LEVEL BLACK
    
    PHALANX Extraterrestrial Response Unit
    
    Technical Document, Sigma Clearance -- Commander's Eyes Only
    
    Filed: 19 March 2084
    
    By: Cdr. Paul Navarre, R&D: Engineering Division, PHALANX, Atlantic Operations Command
    
    
    
    Overview
    
    This is a pallet of 20mm HEI (High-Explosive Incendiary) ammunition for the SHIVA Rotary Cannon. It can contain up to 10,000 rounds.
    
    This high-powered anti-aircraft munition consists of a hard titanium-steel shell, tipped with depleted uranium, and filled with a core of explosive incendiary compound. Once the shell penetrates the outer skin of an aircraft, the core detonates, blowing the shell apart like a fragmentation grenade and spreading incendiary compound over the target area. Critical systems may be damaged before the incendiary compound can be quenched or compartmentalised. HEI rounds are especially good at this as they pack more incendiary compound and blast it over a far larger area.
    
    The advantage of the HEI round over the API (Armour-Piercing Incendiary) is its improved damage potential, giving each round a better chance of disabling or destroying the target if a hit is scored. HEI hits do not penetrate the target's armour as often as API hits, however. If the angle is unfavourable, HEI hits tend to bounce off without causing damage.
    
    Each SHIVA cannon is loaded standard with a full pallet of 10,000 rounds, unless there are not enough rounds available in base storage.
    
    
    Recommended Doctrine
    
    It's a tough choice between API and HEI ammo in most situations. We can switch out a gun's ammunition in a matter of minutes, but we can't load both types into the same gun. The variable pressure of firing different ammunition can cause misfires and may result in extreme damage to the gun and the aircraft. Both UN safety procedures and the manufacturer's manual absolutely forbid it, and I can't help but agree.
    
    
    Addenda
    
    None.
uk_UA: Технічні характеристики: 20мм ФЗ-набої для гармати SHIVA
    
    РІВЕНЬ ТАЄМНОСТІ: ЧОРНИЙ
    
    Підрозділ реагування на позаземні загрози «PHALANX»
    
    Технічний документ, Допуск: СИГМА — Тільки для командувача
    
    Дата: 19 березня 2084
    
    Від: Кмд. Пауль Наварре, ДВБ: Інженерно-технічний відділ, PHALANX, Атлантична оперативна група
    
    
    
    Огляд
    
    Це касета 20мм ФЗ (фугасних запалювальних) боєприпасів для роторної гармати SHIVA. Вона містить до 10000 набоїв.
    
    Цей потужний зенітний патрон складається з титаново-стальної гільзи, заповненої вибухо-запалювальною сумішшю, та наконечника зі збідненим ураном. Після проникнення снаряду за обшивку повітряного судна, детонує його ядро, розповсюджуючи по цільовій області запалювальну суміш та, подібно до осколкової гранати, частини оболонки снаряду. Важливі системи можуть бути пошкоджені не лише вогнем, але й самим вибухом чи осколками.
    
    Перевагою ФЗ-набоїв над ББЗ (бронебійні запалювальні) є потенційна можливість завдати більших ушкоджень цілі у випадку влучання, оскільки вони містять більше вибухо-запалювальної суміші, і цим самим збільшують шанс пошкодження чи знищення ворога. Однак, ФЗ-набоям важче проникати через броню, і якщо кут влучання несприятливий, то вони, як правило, лише відбиваються, не завдаючи шкоди.
    
    Кожна гармата SHIVA заряджається стандартною касетою ємністю 10000 набоїв, якщо їх достатньо на складі бази.
    
    
    Рекомендована доктрина
    
    Зазвичай, складно зробити вибір між ББЗ та ФЗ боєприпасами. Якщо ми очікуємо на сутичку із добре броньованим ворогом або у нас обмежена кількість перехоплювачів, то потрібно віддати перевагу ББЗ набоям. Якщо ж нас очікує поява озброєних до зубів та досить небезпечних ворогів, — масове застосування ФЗ-снарядів допоможе швидко їх збити.
    
    Ми можемо замінити боєкомплект гармати за лічені хвилини, але ми не можемо зарядити різного типу набої в одну касету. Коливання тиску від стрільби різного роду набоями може призвести до промахів та сильного пошкодження гармати та авіасудна. Правила безпеки, прийняті ООН та інструкція виробника категорично забороняють це, і я не можу з ними не погодитись.
    
    
    Додатки
    
    Відсутні.

en: Technical Specifications: "Sparrowhawk" AA Missile Rack
    
    CLASSIFIED LEVEL BLACK
    
    PHALANX Extraterrestrial Response Unit
    
    Technical Document, Sigma Clearance -- Commander's Eyes Only
    
    Filed: 19 March 2084
    
    By: Cdr. Paul Navarre, R&D: Engineering Division, PHALANX, Atlantic Operations Command
    
    
    
    Overview
    
    Now that we have aircraft capable of intercepting the attacking UFOs, we need to equip them with armaments that can actually shoot down these alien craft. We have evaluated every available weapon on Earth as part of the Excalibur Program, and we have selected the very best for the defence of our planet.
    
    Missiles have been humanity's primary anti-air weapon since the Vietnam war. The development of advanced Beyond-Visual-Range detection systems and the advent of guided missiles have moved combat engagements further and further away from the actual aircraft. Cannons, while not replaced, have taken a back seat to missiles due to the longer engagement ranges. However, there is one major problem with using missiles against our alien enemies. They can't hit the bastards.
    
    The amount and density of alien EW systems is enough to defeat the guidance systems of practically any Earth-built missile. Our electronics are simply not up to the job. The aliens make short work of radar and infrared homing, and manually-guided missiles have no chance of hitting. Even laser-riding missiles can't maintain a lock on the alien hull materials. This leaves us without a lot of options in the field of guided ordnance.
    
    It's only thanks to the extensive knowledge and experience of my staff that we've found one.
    
    The "Sparrowhawk" missile is an antique that never quite got out of the prototype stage. It was first tested in 2019, using then-revolutionary digital imaging technology to improve the old guidance technology of 'contrast seeking'. This technique uses an array of optical cameras mounted in the transparent fibreglass nose of the missile. The onboard computer looks for a spot in the image where the contrast changes the fastest, and then attempts to keep that spot dead centre in front of it. This system has been employed mostly in air-to-ground missiles due to the greater effectiveness of other guidance systems against Earth-built aircraft.
    
    The Sparrowhawk program was cancelled only months before the design would've been put into service. It was ready to be put into service then, it's ready now, and right now it's the only choice we've got.
    
    We've revived the Sparrowhawk AA program and the UN has agreed to put it into mass production. This will give us access to 7-missile racks capable of being mounted on all our interceptors, allowing them to engage UFOs at ranges that would otherwise be closed off to us.
    
    The missile's maximum effective range is twelve kilometres. A fully-loaded "Sparrowhawk" rack weighs approximately 600 kilos.
    
    
    Recommended Doctrine
    
    The Sparrowhawk should be an essential part of our aerial defence plan. Any interceptor capable of carrying a full rack should do so. The ability to soften up an enemy while we close in is something not to be ignored lightly. Overall accuracy will be poor but the range difference is one of miles. Compared to the TR-20 rocket pod, the Sparrowhawk's effective range is considerably greater.
    
    
    Addenda
    
    None.
uk_UA: Технічні характеристики: Протиповітряний ракетний модуль «Яструб»
    
    РІВЕНЬ ТАЄМНОСТІ: ЧОРНИЙ
    
    Підрозділ реагування на позаземні загрози «PHALANX»
    
    Технічний документ, Допуск: СИГМА — Тільки для командувача
    
    Дата: 19 березня 2084
    
    Від: Кмд. Пауль Наварре, ДВБ: Інженерно-технічний відділ, PHALANX, Атлантична оперативна група
    
    
    
    Огляд
    
    Тепер, коли у нашому розпорядженні є авіатехніка, здатна перехоплювати атакуючі НЛО, потрібно оснастити її озброєнням здатним реально підбивати кораблі прибульців. В рамках проекту Екскалібур ми провели ретельну оцінку всієї існуючої зброї на Землі й обрали найкраще для захисту нашої планети.
    
    Ракети були основною протиповітряною зброєю людства з часів В'єтнамської війни. Із розвитком передових систем дальнього виявлення та появою керованих ракет повітряний бій віддалявся все далі й далі безпосередньо від авіасудна. Авіагармати, хоча й не були усунуті, відійшли на другий план у порівнянні з ракетами через більший радіус дії останніх. Однак, є одна серйозна проблема із застосуванням ракет проти наших іншопланетних ворогів. Вони не в змозі вразити цих виродків.
    
    У прибульців наявна така кількість та щільність систем РЕП, що дозволяє їм знешкодити систему наведення практично будь-якої земної ракети. Наша електроніка зовсім не справляється із своїм завданням. Прибульці з легкістю розправляються із інфрачервоними чи радіолокаційними самонавідними та керованими вручну ракетами, не залишаючи їм жодного шансу вразити ціль. Ця обставина майже не залишає нам вибору серед керованих ракет.
    
    Та завдяки глибоким знанням та великому досвіду моєї команди, одну ми таки знайшли.
    
    Ракета «Яструб» — це давня розробка, яка так і не дійшла до стадії створення прототипу. Перші випробування дослідних зразків відбулись у 2019 році, вони використовували новітні на той час методи цифрової обробки зображення для удосконалення старої технології наведення «контрастний пошук». Ця методика використовує низку оптичних камер, змонтованих на носі ракети за прозорим оргсклом. Бортовий комп'ютер шукає пляму в зображенні, на краях якої різко змінюється контраст, після чого намагається втримати це місце в фокусі, як ймовірне наведення на ціль. Ця система в основному застосовувалась на ракетах класу повітря-земля, оскільки інші системи класу повітря-повітря були більш ефективними проти земного авіатранспорту.
    
    Проект «Яструб» було скасовано лише за кілька місяців до моменту, коли його могли б прийняти на озброєння. Він був готовий тоді, готовий і тепер, більше того, тепер — це наш єдиний вибір.
    
    Ми відновили проект «Яструб» ПП (повітря-повітря), й ООН затвердило його до масового виробництва. Це надасть нам доступ до модулів із семи ракет, якими можна обладнати будь-який із наших перехоплювачів, що, в свою чергу, дозволить вести повітряний бій проти НЛО з далекої відстані.
    
    Максимальна ефективна дистанція ураження ракети складає 12 кілометрів. Повністю споряджений модуль «Яструб» важить близько 600 кг.
    
    
    Рекомендована доктрина
    
    «Яструб» повинен бути невід'ємною частиною нашого плану повітряної оборони. Необхідно, щоб всі наші перехоплювачі оснащувались хоча б одним таким модулем. Можливість застосувати артвогонь по ворогу не треба ігнорувати. Загалом, влучність буде поганою (ми розраховуємо на одне з дванадцяти запусків), але радіус дії великий. Порівняно з TR-20, дальність Яструба є значно вищою.
    
    
    Додатки
    
    Відсутні.

en: Technical Specifications: "Sparrowhawk" Missile
    
    CLASSIFIED LEVEL BLACK
    
    PHALANX Extraterrestrial Response Unit
    
    Technical Document, Sigma Clearance -- Commander's Eyes Only
    
    Filed: 19 March 2084
    
    By: Cdr. Paul Navarre, R&D: Engineering Division, PHALANX, Atlantic Operations Command
    
    
    
    Overview
    
    This is a "Sparrowhawk" guided anti-aircraft missile. It is designed to be loaded into the "Sparrowhawk" AA Missile Rack.
    
    The "Sparrowhawk" missile is an antique that never quite got out of the prototype stage. It was first tested in 2019, using then-revolutionary digital imaging technology to improve the old guidance technology of 'contrast seeking'. This technique uses an array of optical cameras mounted in the transparent fibreglass nose of the missile. The onboard computer looks for a spot in the image where the contrast changes the fastest, and then attempts to keep that spot dead centre in front of it. This system has been employed mostly in air-to-ground missiles due to the greater effectiveness of other guidance systems against Earth-built aircraft.
    
    The Sparrowhawk program was cancelled only months before the design would've been put into service. It was ready to be put into service then, and it's ready now. We've revived the Sparrowhawk AA program and the UN has agreed to put it into mass production.
    
    The "Sparrowhawk" is mounted in 7-missile racks, which can then be mounted to the appropriate weapons hardpoints on our aircraft. The missile's range is far superior to any of the other weapons we have available at this time; it's effective out to twelve kilometres from the aircraft thanks to its unique guidance technology. It's also hardened against EMP to prevent it from being disabled electronically.
    
    The individual missiles weigh approximately 65 kilos. A fully-loaded rack is approximately 600 kilos.
    
    
    Recommended Doctrine
    
    The Sparrowhawk should be an essential part of our aerial defence plan. Any interceptor capable of carrying a full rack should do so. The ability to soften up an enemy while we close in is something not to be ignored lightly. Overall accuracy will be poor but the range difference is one of miles. Compared to the TR-20 rocket pod, the Sparrowhawk's effective range is considerably greater.
    
    
    Addenda
    
    None.
uk_UA: Технічні характеристики: Ракета класу повітря-повітря «Яструб»
    
    РІВЕНЬ ТАЄМНОСТІ: ЧОРНИЙ
    
    Підрозділ реагування на позаземні загрози «PHALANX»
    
    Технічний документ, Допуск: СИГМА — Тільки для командувача
    
    Дата: 19 березня 2084
    
    Від: Кмд. Пауль Наварре, ДВБ: Інженерно-технічний відділ, PHALANX, Атлантична оперативна група
    
    
    
    Огляд
    
    Це — керована ракета класу повітря-повітря, що призначена для завантаження у авіаційний ракетний модуль «Яструб».
    
    Ракета «Яструб» — це давня розробка, яка так і не дійшла до стадії створення прототипу. Перші випробування дослідних зразків відбулись у 2019 році, вони використовували новітні на той час методи цифрової обробки зображення для удосконалення старої технології наведення «контрастний пошук». Ця методика використовує низку оптичних камер, змонтованих на носі ракети за прозорим оргсклом. Бортовий комп'ютер шукає місце в зображенні, на краях якого різко змінюється контраст, після чого намагається втримати це місце в фокусі, як ймовірне наведення на ціль. Ця система в основному застосовувалась на ракетах класу повітря-земля, оскільки інші системи класу повітря-повітря були більш ефективними проти земного авіатранспорту.
    
    Проект «Яструб» було скасовано лише за кілька місяців до моменту, коли його могли б прийняти на озброєння. Він був готовий тоді, готовий і тепер, більше того, тепер — це наш єдиний вибір.
    
    Ракети встановлюються у семизарядні модулі, які потім можуть бути змонтовані на відповідних вузлах підвіски зброї на наших літаках. Радіус дії даної ракети найбільший серед наявної на даний момент; її ефективна дистанція ураження сягає 12 км від літака, завдяки унікальній системі наведення. Також в цій ракеті передбачено удосконалення, що надає їй стійкості перед ворожими РЕП.
    
    Одна ракета важить 65 кілограмів, а весь споряджений модуль — близько 600 кілограмів.
    
    
    Рекомендована доктрина
    
    «Яструб» повинен бути невід'ємною частиною нашого плану повітряної оборони. Необхідно, щоб всі наші перехоплювачі оснащувались хоча б одним таким модулем. Можливість застосувати артвогонь по ворогу не треба ігнорувати. Загалом влучність буде поганою, але радіус дії великий. Порівняно з ракетним комплексом TR-20, у «Яструба» дальність дії значно вища.
    
    
    Додатки
    
    Відсутні.

en: Technical Specifications: TR-20 Rocket Pod
    
    CLASSIFIED LEVEL BLACK
    
    PHALANX Extraterrestrial Response Unit
    
    Technical Document, Sigma Clearance -- Commander's Eyes Only
    
    Filed: 19 March 2084
    
    By: Cdr. Paul Navarre, R&D: Engineering Division, PHALANX, Atlantic Operations Command
    
    
    
    Overview
    
    Now that we have aircraft capable of intercepting the attacking UFOs, we need to equip them with armaments that can actually shoot down these alien craft. We have evaluated every available weapon on Earth as part of the Excalibur Program, and we have selected the very best for the defence of our planet.
    
    The TR-20 rocket pod is an interesting departure from conventional air-to-air weapons, in that it was originally designed for air-to-ground operations. The pod contains a total of 152 very small, very fast rockets with depleted uranium tips and powerful pulse detonation engines. No one considered using the TR-20 for anything other than chewing up ground targets until an attack helicopter pilot in Africa discovered their potential.
    
    At the time, the pilot -- the last surviving member of his flight -- had been cornered against a mountain by three MiG jets which were closing in for the kill. With nearly all his weapons expended, the only thing the pilot had left to fight with was one pod of TR-20 rockets. He made a suicide run with full afterburners, and managed to swat all three MiGs out of the sky with rapid fire before he ran out of fuel and had to crash-land. He returned to his airbase two days later without a scratch on him.
    
    Though unguided, TR-20 pods contain such a large number of rockets that they can be used almost like a rocket machine gun. This is because the rockets are stacked nose to tail inside their launch tubes, eight to each tube, and fired electronically in a timed sequence. This system is so fast that all eight rockets in a tube can be ignited and underway before the first rocket actually leaves the tube. At its maximum possible rate of fire, the pod can fire all 152 rockets in 0.2 seconds. However, this is usually throttled back to approx. 300 rounds per minute due to the low accuracy of any single volley.
    
    The advantages of the TR-20 over the SHIVA cannon are increased range and greater hitting power. However, the pod's ammo capacity is limited compared to the SHIVA's large portable magazines, and a single TR-20 pod is unlikely to last through a full UFO engagement.
    
    
    Recommended Doctrine
    
    We anticipate the TR-20 will perform nicely against light UFOs. Because it only requires a medium-weight hardpoint, it should be installed on lighter aircraft. In these situations, TR-20 rockets perform with flying colours, tearing mercilessly into a target. However, its limited range and accuracy lead me to recommend that the Sparrowhawk Missile Rack be preferred in any weapon hardpoint capable of mounting heavy weapons.
    
    
    Addenda
    
    None.
uk_UA: Технічні характеристики: Ракетоблок TR-20
    
    РІВЕНЬ ТАЄМНОСТІ: ЧОРНИЙ
    
    Підрозділ реагування на позаземні загрози «PHALANX»
    
    Технічний документ, Допуск: СИГМА — Тільки для командувача
    
    Дата: 19 березня 2084
    
    Від: Кмд. Пауль Наварре, ДВБ: Інженерно-технічний відділ, PHALANX, Атлантична оперативна група
    
    
    
    Огляд
    
    Тепер, коли у нашому розпорядженні є авіатехніка, здатна перехоплювати атакуючі НЛО, потрібно оснастити її озброєнням, здатним реально підбивати кораблі прибульців. В рамках проекту Екскалібур ми провели ретельну оцінку всієї існуючої зброї на Землі й обрали найкраще для захисту нашої планети.
    
    Ракетоблок TR-20 є досить цікавим відхиленням від стандартів озброєння класу повітря-повітря, оскільки спочатку його спроектували, як зброю класу повітря-земля. Блок містить в цілому 152 дуже маленькі та швидкі ракети з наконечниками із збідненого урану та потужними двигунами із дискретним спалюванням палива. Ніхто не розглядав можливість використання TR-20 для чогось іншого, ніж ураження наземних цілей, поки пілот бойового гелікоптера в Африці не розкрив його потенціал.
    
    Тоді, цього пілота (останнього, хто залишився із екіпажу) до гори притиснули три МіГи, які наближались, щоб покінчити з ним. Враховуючи, що майже уся його амуніція була витрачена, все, що йому залишалось — застосувати останні ракети TR-20. Здійснивши карколомний пірует на повному форсажі, він умудрився швидким вогнем знищити всі три МіГ-и до того, як закінчилося пальне і він був змушений здійснити аварійну тверду посадку. Через два дні пілот повернувся на свою базу без жодної подряпини.
    
    Ракетоблок TR-20 містить багато некерованих ракет, що дозволяє його використовувати, як своєрідний ракетний кулемет, оскільки снаряди укладені один за одним у своїх трубчастих пускових відсіках, по вісім в кожному, і запуск можна керувати електронним таймером. Дана система настільки швидка, що у кожній з восьми ракет може спрацювати запал ще до того, як перша покине відсік. Найбільша швидкострільність блоку TR-20 становить 152 ракети за 0,2 секунди. Проте, як правило, його сповільнюють до 300 пострілів за хвилину, через низьку влучність кожної випущеної ракети.
    
    Перевагами TR-20 над гарматою SHIVA є збільшені дальність та потужність ураження. Тим не менше, обсяг боєзапасу ракетоблоку програє великим магазинам SHIVA, і навряд чи одного TR-20 вистачить, щоб ліквідувати НЛО.
    
    
    Рекомендована доктрина
    
    На наш погляд, TR-20 буде ефективним проти легких НЛО. Оскільки він потребує відсіку лише для середньої ваги, його варто встановлювати на легші судна. В таких випадках, ракети TR-20 легко впораються із завданням, розриваючись при контакті з ціллю. Втім, обмежена дальність та влучність змушують мене рекомендувати надавати перевагу ракетному модулю «Яструб» завжди, коли є можливість встановити важку зброю.
    
    
    Додатки
    
    Відсутні.

en: Technical Specifications: TR-20 Rocket
    
    CLASSIFIED LEVEL BLACK
    
    PHALANX Extraterrestrial Response Unit
    
    Technical Document, Sigma Clearance -- Commander's Eyes Only
    
    Filed: 19 March 2084
    
    By: Cdr. Paul Navarre, R&D: Engineering Division, PHALANX, Atlantic Operations Command
    
    
    
    Overview
    
    This is a TR-20 unguided rocket. It is designed to be loaded into the TR-20 Rocket Pod.
    
    The TR-20 rocket is essentially a very small, very fast plastic dart moulded around a rod of depleted uranium. It is fin-stabilised and powered by a cheap solid-fuel rocket engine, a civilian model which is also popular in amateur rocketry. One of these engines is capable of propelling an amateur rocket eight kilometres into the sky. It's also capable of propelling a heavy DU penetrator into a fighter jet and out the other side.
    
    Though unguided, TR-20 pods contain such a large number of rockets that they can be used almost like a rocket machine gun. This is because the rockets are stacked nose to tail inside their launch tubes, eight to each tube, and fired electronically in a timed sequence. This system is so fast that all eight rockets in a tube can be ignited and underway before the first rocket actually leaves the tube. At its maximum possible rate of fire, the pod can fire all 152 rockets in 0.2 seconds. However, this is usually throttled back to approx. 300 rounds per minute due to the low accuracy of any single volley.
    
    Due to its weight, the TR-20 rocket has a maximum effective range of 4 kilometres, after which the fuel runs out and the rocket rapidly loses power.
    
    The individual rockets weigh approximately 4 kilos. A fully-loaded pod is approximately 540 kilos.
    
    
    Recommended Doctrine
    
    We anticipate the TR-20 will perform nicely against light UFOs. Because it only requires a medium-weight hardpoint, it should be installed on lighter aircraft. In these situations, TR-20 rockets perform with flying colours, tearing mercilessly into a target. However, its limited range and accuracy lead me to recommend that the Sparrowhawk Missile Rack be preferred in any weapon hardpoint capable of mounting heavy weapons.
    
    
    Addenda
    
    None.
uk_UA: Технічні характеристики: Ракета TR-20
    
    РІВЕНЬ ТАЄМНОСТІ: ЧОРНИЙ
    
    Підрозділ реагування на позаземні загрози «PHALANX»
    
    Технічний документ, Допуск: СИГМА — Тільки для командувача
    
    Дата: 19 березня 2084
    
    Від: Кмд. Пауль Наварре, ДВБ: Інженерно-технічний відділ, PHALANX, Атлантична оперативна група
    
    
    
    Огляд
    
    Це — некерована ракета TR-20, призначена для установки в однойменний ракетоблок.
    
    Ракета TR-20 — це дуже малий та швидкий стрілоподібний пластиковий снаряд з осердям із збідненого урану. ЇЇ оснащено оперенням для стабілізації польоту та дешевим твердопаливним двигуном, що застосовують в аматорському ракетобудуванні. Такий двигун здатен підняти любительську ракету на висоту до восьми кілометрів. Він також у змозі розігнати важкий стрижень з ЗУ, щоб той пробив ворожий винищувач наскрізь.
    
    Ракетоблок TR-20 містить багато некерованих ракет, що дозволяє його використовувати, як своєрідний ракетний кулемет, оскільки снаряди укладені один за одним у своїх трубчастих пускових відсіках, по вісім в кожному, і запуск можна керувати електронним таймером. Дана система настільки швидка, що у кожній з восьми ракет може спрацювати запал ще до того, як перша покине відсік. Найбільша швидкострільність блоку TR-20 становить 152 ракети за 0,2 секунди. Проте, як правило, його сповільнюють до 300 пострілів за хвилину, в силу низької влучності кожної випущеної ракети.
    
    Через свою вагу, ефективна дистанція ураження ракети TR-20 сягає 4 км, після досягнення якої закінчується пальне й снаряд різко сповільнюється.
    
    Маса однієї ракети становить близько 4 кг, а повністю спорядженого ракетоблоку TR-20 — 540 кг.
    
    
    Рекомендована доктрина
    
    На наш погляд, TR-20 буде ефективним проти легких НЛО. Оскільки він потребує відсіку лише для середньої ваги, його варто встановлювати на легші судна. В таких випадках, ракети TR-20 легко впораються із завданням, розриваючися при контакті з ціллю. Втім, обмежена дальність та влучність змушують мене рекомендувати надавати перевагу ракетному модулю «Яструб» завжди, коли є можливість встановити важку зброю.
    
    
    Додатки
    
    Відсутні.

en: Commander, the UFO we recovered was equipped with a very interesting type of weapon that we'd like to research right away. It seems to fire some kind of high-velocity particle beam; if we can master this technology, or at least adapt it for use on our own aircraft, we could make air engagements with armed alien craft significantly more survivable for our craft and pilots.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, НЛО, яке ми захопили, було обладнане дуже цікавою зброєю, яку ми хотіли б одразу дослідити. Виглядає, наче вона стріляє якимись пучками високошвидкісних частинок; якщо ми зможемо опанувати цією технологією, або принаймні адаптувати її для використання в наших суднах, ми зможемо перетворити зіткнення з озброєними позаземними суднами на значно менш ризиковані для наших суден та пілотів.
    
    Кмд. Наварре

en: Our report on the alien PBW (Particle Beam Weapon) is ready for your review, Commander.
    
    The general idea of particle-beam weaponry is to hit a target object with a stream of accelerated particles moving at near-light velocities, therefore carrying tremendous kinetic energy. The alien weapon is an elegantly simple application of this concept. It is essentially nothing more than a big particle accelerator and a set of focusing equipment, consisting of a high-powered magnetic containment and pinch system.
    
    My team could've built a particle accelerator to nearly the same standards, but the focusing array shows us just how far ahead the aliens really are. The accelerator is little more than a high-energy synchrotron, speeding particles round and round in a circle until they've achieved sufficient velocity. The particles are then diverted via a magnetic field into the focusing array, where they are magnetically constricted -- 'pinched' -- into a coherent beam. The level of magnetic control the aliens achieve here is far greater than anything we've managed before. The pinch system is intelligently controlled by the UFO's targeting computer, directing the beam to its target with dead-on accuracy.
    
    When active, the weapon is powered directly from the UFO's electrical system, constantly tracking one target of choice. Once the target has been destroyed, the computer will immediately lock on to the next hostile contact in the chain, if any.
    
    Defending against this weapon is going to be a challenge, Commander. There is very little that can be done against a particle beam travelling at near the speed of light, carrying enough energy to knock anything we can field right out of the sky. Additional armour for our aircraft will protect against glancing blows, but in the case of a direct hit, it may as well not be there. It seems the only realistic defence against this weapon is to cause it to miss. We should recover and investigate an intact alien ECM unit as soon as we can.
    
    On a brighter note, we've confirmed that all the weapon's components are within our ability to replicate, and their specs have been loaded into our Workshop machinery. We should be able to begin production straight away.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Наш звіт про іншопланетну пучкову зброю готовий до вашого перегляду, Командувачу.
    
    Загальна ідея зброї із застосуванням пучків частинок полягає у влученні в ціль потоком прискорених частинок, що рухаються зі швидкістю, близькою до швидкості світла, і, відповідно, несуть величезну кінетичну енергію. Чужинецька зброя є простим та елегантним застосуванням цієї концепції. По суті, це ніщо інше, аніж великий прискорювач частинок і набір фокусувального обладнання, що складається з високопотужного магнітного стримувача та щипкової системи.
    
    Моя команда могла б зробити прискорювач частинок з подібними характеристиками, але пристрої фокусування показують, наскільки далеко попереду нас насправді знаходяться прибульці. Прискорювач, фактично, є просто високоенергетичним синхротроном, що розганяє частинки по колу, допоки вони не набувають достатньої швидкості. Потім частинки завертають за допомогою магнітного поля у сфокусований стрій, де вони магнітно складаються в зв'язний пучок. Рівень магнітного контролю, якого тут досягли прибульці, є значно вищим, аніж будь-що, чого ми досі досягли. Щипкова система добре контролюється системою націлювання НЛО, і скеровує пучок на ціль зі вбивчою влучністю.
    
    Коли зброя активна, вона отримує живлення напряму від електричної системи НЛО, постійно відстежуючи одну із цілей. Коли ціль знищено, комп'ютер одразу ж перемикається на наступну ворожу ціль, якщо така є в переліку.
    
    Захист від цієї зброї — нелегка задача, Командувачу. Дуже мало можна зробити проти пучка частинок, що рухаються майже на швидкості світла і містять достатньо енергії, щоб збити будь-що з того, що ми бачимо в небі. Додаткова броня на наших суднах захистить проти побіжних пострілів, але у випадку прямого влучання, нема різниці, чи вона є, чи її немає. Єдиним справжнім захистом від цієї зброї, здається, є змусити її промазати.
    
    З позитивних новин, можу підтвердити, що всі компоненти цієї зброї ми можемо відтворити, і їхні специфікації вже передані в наші майстерні. Ми можемо розпочати їхнє виготовлення прямо зараз.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, we made an extremely interesting find on the UFO we disassembled. It carried an advanced and highly dangerous onboard missile launcher, using powerful magnetic rails to accelerate its missiles to hypersonic speeds before they even leave the launch tube.
    
    We want to investigate this launcher and determine whether or not it can be adapted to fit on PHALANX aircraft, or even if it can be applied to other purposes. This launcher system would be far more effective in bringing down UFOs than our Sparrowhawks, possibly even more effective than our current SAM systems. If we can adapt it we stand to gain a substantial boost to the firepower of our whole airfleet as well as ground-based missile systems.
    
    Please approve this program whenever you can, Commander.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, ми знайшли дещо надзвичайно цікаве на НЛО, який ми демонтували. Він мав розвинену і високонебезпечну бортову ракетну установку, що використовує магнітні рельси для прискорення ракет до надзвукових швидкостей ще до того, як вони вилетять із пускової труби.
    
    Ми хочемо дослідити установку та визначити, чи можна її адаптувати для використання на суднах PHALANX, або навіть чи можна її використовувати для інших цілей. Ця система має значно ефективніше збивати НЛО, аніж наші «Яструби», можливо, навіть ліпше, ніж наші поточні системи ППО. Якщо ми зможемо її адаптувати, ми отримаємо суттєве покращення вогневої потужності всього нашого повітряного флоту та ракетних систем на землі.
    
    Будь ласка, дайте дозвіл на цю програму, коли Ви зможете, Командувачу.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, we've finished work on the alien missile launcher. It's a fairly simple affair. Firing is computer-driven, fed directly from the UFO's targeting computer. Powerful electromagnetic coils around the launch tube accelerate the missile to extreme speeds, reaching up to Mach 4 at the point where the missile leaves the tube. Only once the missile is fully free of the tube do its onboard rockets kick in.
    
    The good news is that we've managed to succesfully adapt fittings, controls and power feeds to allow the Alien Launcher to be safely mounted to our aircraft. The bad news is that we've had to drastically reduce its magazine size in order to meet weight and size restrictions on our aircraft.
    
    Our aircraft are too small and light to be able to carry so many, and most of our craft aren't laid out with internal missile magazines. We've had to custom-build a magazine mounted with the launcher, the capacity of which falls behind the stores found on UFOs.
    
    It's not all doom and gloom, though. We believe that we can modify the launch tube to be able to fire human missiles as well as the alien type. We'd have to develop the missile ourselves, of course -- no current human missile is capable of withstanding the stress of being fired from this launcher. However, we're confident we can design a missile that will survive launch and incorporates new UFO-tracking technologies to improve homing and ECM capability.
    
    I'll send you a design proposal as soon as I can, Commander.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, ми закінчили роботу над ракетною установкою прибульців. Вона є досить простою. Веденням вогню керує комп'ютер, а живлення надходить напряму від системи націлювання НЛО. Потужні електромагнітні котушки довкола пускової труби прискорюють ракети до надзвичайних швидкостей, число Маха яких сягає 4 в момент виходу ракети із труби. Тільки коли ракета вже повністю залишила трубу, вмикаються її бортові рушії.
    
    Доброю новиною є те, що ми змогли успішно адаптувати розміри, системи керування і подачу живлення, щоб безпечно встановити позаземну установку на нашому повітряному судні. Поганою новиною є те, що нам довелося суттєво зменшити розміри її магазину, щоб вони відповідали ваговим та розмірним обмеженням наших суден.
    
    Наші судна є надто маленькими і легкими, щоб мати змогу перевозити так багато, і більшість наших суден не мають місця для внутрішніх магазинів з ракетами. Нам довелося створити свій магазин, що встановлюється разом із установкою, ємність якого є нижчою, ніж у позаземних НЛО.
    
    Втім, не все так погано. Ми вважаємо, що можемо переробити пускову трубу, щоб мати змогу стріляти людськими ракетами так само, як і позаземними. Зрозуміло, нам доведеться самим розробити ракети, оскільки жодна людська ракета наразі не може витримати навантаження, що виникає під час запуску цією установкою. Втім, ми впевнені, що зможемо розробити ракету, яка переживе запуск і використовуватиме нові технології стеження за НЛО, щоб покращити наведення та РЕП (радіо-електронну протидію).
    
    Я надішлю Вам конструкторську пропозицію, щойно зможу, Командувачу.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, we've recovered an interesting type of alien missile from the disassembled UFO. It seems to be powered by antimatter, with advanced guidance systems, extensive EW (Electronic Warfare) capabilities and top speeds far in excess of anything we've ever seen.
    
    These missiles may be the greatest threat to our aircraft yet, even worse than the alien beam weaponry.
    
    It's extremely important we research these missiles and figure out how they work in order to develop some defence against them.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, ми отримали цікавий вид позаземної ракети з демонтованого НЛО. Він живиться антиматерією, має розвинені системи управління, розширені РЕП-можливості та максимальну швидкість, яка значно випереджує все, що ми бачили.
    
    Ці ракети можуть бути найбільшою небезпекою для наших авіасуден, навіть гіршою, ніж пучкова зброя.
    
    Надзвичайно важливо, щоб ми дослідили ці ракети і дізналися, як вони працюють, для того, щоб розробити якийсь захист від них.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, my team and I have just wrapped up our work with the antimatter missile recovered by our field team. As usual, there's good news and bad news. I'll get right to the point.
    
    The missile's main structure consists of a rigid outer casing of alien materials, the same stuff used to plate UFO hulls, and is designed to fragment on impact into hundreds of shards of hot fast-moving shrapnel. This shell contains individual compartments for targeting, avionics, EW equipment and other electronics, and -- taking up most of the rear half of the missile -- a proton-antiproton annihilation rocket.
    
    The rocket is by far the most powerful missile engine ever seen on Earth, capable of attaining speeds that are flatly impossible through ordinary chemical reactions. It propels the missile to speeds where it no longer needs an onboard warhead. The kinetic energy generated by the impact is enough to tear an unarmoured human airliner to shreds, and even a proximity detonation of the missile's antimatter fuel is usually enough to knock down a fighter jet. Our interceptors are not built to withstand this kind of violence.
    
    We can duplicate the missiles well enough, but they still require antimatter for fuel, probably the most valuable substance in the universe right now. We'll get to work figuring out how we can utilize these ideas in a more affordable weapon system, Commander.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, я і моя команда щойно закінчили нашу роботу над ракетою з антиматерією, яку захопили наші війська. Як і завжди, в нас є добрі і погані новини. Перейду одразу до суті справи.
    
    Головна структура ракети складається із жорсткої зовнішньої оболонки з позаземних матеріалів, з яких виготовлено корпуси НЛО, і розроблена таким чином, щоб розриватися при ударі на сотні осколків гарячої швидкої шрапнелі. Ця оболонка містить окремі відсіки для систем наведення, РЕП-обладнання, авіаційної та іншої електроніки, а також протон-антипротонного рушія, що забирає більшу частину задньої половини ракети.
    
    Рушій, за великим рахунком, є найбільш потужним ракетним двигуном, який коли-небудь бачили на Землі: він здатен на швидкості, категорично неможливі для досягання звичайними хімічними реакціями. Він приводить ракети в рух до таких швидкостей, коли їм вже не потрібні бортові боєголовки. Кінетична енергія, що утворюється від удару, є достатньою для того, щоб розірвати неброньований людський авіалайнер на друзки, і навіть просто близької детонації ракетного палива на основі антиматерії буде, в більшості випадків, достатньо, щоб збити винищувач. Наші перехоплювачі не розраховані на те, щоб витримувати таку потужність.
    
    Ми можемо досить якісно відтворювати ракети, але вони все одно потребуватимуть в якості пального антиматерію, яка наразі є, напевно, найбільш дорогоцінною речовиною у всесвіті. Нам потрібно знайти спосіб використати ці ідеї в більш доступній збройній системі, Командувачу.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, our research on the alien launcher and the antimatter missile has exposed just how weak our current missile systems are. As we face ever stronger and better equipped UFOs, we're falling behind in the battle to keep them out of our skies.
    
    The new alien launcher we're encountering is capable of projecting its missiles at such a high velocity that our pilots have very little time to take evasive action. But the antimatter in the alien missiles is precious and we can't afford to equip every interceptor with them. I urge you to greenlight research into a new missile system designed to work in the alien launcher. I'm confident we can achieve greater speeds and kinetic impact than any missile system currently in use.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, наше дослідження ракетної системи прибульців та антиматерійної ракети тільки підкреслило, наскільки слабкими є наші поточні ракетні системи. Оскільки ми зустрічаємо дедалі сильніші та краще обладнані НЛО, ми відстаємо у битві за контроль над нашим небом.
    
    Нова ракетна установка прибульців, з якою ми стикнулися, може запускати ракети з настільки високою швидкістю, що наші пілоти мають дуже мало часу для маневрів. Але антиматерія в ракетах прибульців є дорогоцінною і ми не можемо дозволити собі обладнати ними кожен наш перехоплювач. Я наполягаю на тому, щоб Ви дали зелене світло дослідженню нової ракетної системи, створеної для роботи в чужинецькій установці. Я впевнений, що ми можемо досягнути вищих швидкостей і кращого кінетичного впливу, аніж в будь-якій ракетній системі, яку ми зараз використовуємо.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, we've completed the designs for a new hybrid missile.
    
    Like the aliens' antimatter missile, we've made the shell out of a sturdy hybrid of alien materials nearly as strong as the outer casing we've seen on UFO hulls. When the shell fragments on impact the shards of shrapnel moving at high speed will tear through the armour plating of every UFO we've seen. Even a glancing blow will set off an explosion with high potential of tearing a hole in the UFO's hull.
    
    We've lost a bit of speed and sheer kinetic force by foregoing the antimatter propulsion used in the aliens' missile. This projectile will not be quite as powerful but we should be able to produce them in larger quantities. And make no mistake, this is the most powerful air-to-air combat weapon we have in our arsenal next to the antimatter missiles.
    
    Let's get these missiles into production, sir, and take back the initiative.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, ми завершили розробку нової гібридної ракети.
    
    Подібно до антиматерійної ракети прибульців, ми зробили оболонку з міцного гібриду позаземних матеріалів, майже такого ж міцного, як у зовнішньому покритті, яке ми бачили на корпусах НЛО. Коли оболонка розривається на шматки від удару, осколки шрапнелі, що рухаються на високій швидкості, розривають броньоване покриття будь-якого НЛО, яке ми бачили. Навіть побіжний постріл спричинить вибух, який з великою ймовірністю зробить дірку в корпусі НЛО.
    
    Ми трішки втратили у швидкості та кінетичній силі через відмову від антиматерійного рушія, що використовується в ракетах прибульців. Набої не будуть такими потужними, зате ми зможемо виробляти їх у великих кількостях. І я Вас запевняю: це — найпотужніша зброя класу «повітря-повітря», яку ми маємо в нашому арсеналі, після снарядів з антиматерією.
    
    Запустімо ці ракети у виробництво, пане, і повернімо, нарешті ініціативу.
    
    Кмд. Наварре

en: Technical Specifications: Targeting Computer
    
    CLASSIFIED LEVEL BLACK
    
    PHALANX Extraterrestrial Response Unit
    
    Technical Document, Sigma Clearance -- Commander's Eyes Only
    
    Filed: 19 March 2084
    
    By: Cdr. Paul Navarre, R&D: Engineering Division, PHALANX, Atlantic Operations Command
    
    
    
    Overview
    
    Under the continuing efforts of the Excalibur Program, we have scoured the globe for the best components on Earth in order to fit our aircraft with the equipment they need to survive against the alien threat. As always, only the very best equipment has been selected for the defence of our planet.
    
    All our aircraft come standard with high-tech targeting systems, but they still have an extremely difficult time tracking alien craft and holding missile lock. Alien electronics are too far in advance of ours for us to be able to realistically counter their defences. Our systems lose lock, get suckered by flares or decoys, or simply get shot to hell by the aliens' beam weapons.
    
    These are all problems that we have no clear solution for at the moment. However, what we can do is mount additional targeting equipment with purpose-built filtering software that our standard systems can't load. This package was specially built by my team using the latest, most accurate data on alien craft signatures and detection methods. It knows much more about the patterns and weaknesses of alien signals, helping to penetrate the wall of Electronic Warfare activity around an alien craft. This will significantly upgrade the accuracy of all weapons mounted on the carrying interceptor.
    
    The powerful hardware installation involved in this upgrade will take up one complete modular equipment slot on one of our aircraft.
    
    
    Recommended Doctrine
    
    This upgrade will improve the effectiveness of our pilot's targeting. We recommend it is installed in all aircraft with a free electronics bay.
    
    
    Addenda
    
    None.
uk_UA: Технічні характеристики: Система наведення
    
    РІВЕНЬ ТАЄМНОСТІ: ЧОРНИЙ
    
    Підрозділ реагування на позаземні загрози «PHALANX»
    
    Технічний документ, Допуск: СИГМА — Тільки для командувача
    
    Дата: 19 березня 2084
    
    Від: Кмд. Пауль Наварре, ДВБ: Інженерно-технічний відділ, PHALANX, Атлантична оперативна група
    
    
    
    Огляд
    
    Проект «Екскалібур» було створено з метою знайти найбільш ефективну зброю на Землі, шляхом перегляду своїх виробничих стандартів та відмовостійкості, врахування і дослідження оперативного досвіду та бойових якостей, отриманих при застосуванні її у зіткненнях з прибульцями.
    
    Всі наші авіасудна мають у своїй стандартній комплектації високотехнологічну систему наведення на ціль, та все ж їй складно відстежувати іншопланетну авіацію для наведення своїх ракет. Ворожа електроніка настільки досконаліша за нашу, що ми неспроможні реально протидіяти їхнім системам безпеки. Наші системи втрачають ціль, їх обманюють інфрачервоними спалахами та хибними цілями, чи взагалі розстрілюють до дідька своєю променевою зброєю.
    
    Усі ці проблеми не мають однозначного вирішення на даний час, але ми можемо змонтувати додаткове обладнання для націлювання, оснащене спеціальним фільтруючим програмним забезпеченням, яке неможливо встановити на наші основні системи. Цей комплекс було створено моєю командою з використанням нових сигнатур ворожих кораблів та методів виявлення. Він містить інформацію про шаблони та слабкі сторони сигналів прибульців, допомагаючи пробити завісу діяльності ворожих РЕП навколо НЛО. Це дозволяє значно підвищити влучність зброї, якою оснащено перехоплювач.
    
    Потужне обладнання, що входить у склад цього комплексу, займатиме повністю один модульний відсік на наших літаках.
    
    
    Рекомендована доктрина
    
    Ця модернізація покращить ефективність націлювання наших пілотів. Ми рекомендуємо встановлювати її на всі судна, що мають вільний відсік для електроніки.
    
    
    Додатки
    
    Немає.

en: Technical Specifications: Fuel Pod
    
    CLASSIFIED LEVEL BLACK
    
    PHALANX Extraterrestrial Response Unit
    
    Technical Document, Sigma Clearance -- Commander's Eyes Only
    
    Filed: 19 March 2084
    
    By: Cdr. Paul Navarre, R&D: Engineering Division, PHALANX, Atlantic Operations Command
    
    
    
    Overview
    
    We've determined that the modular equipment bays on our aircraft can be used to accept extra fuel reserves. By installing these special but very simple fuel pods, we can greatly increase the range of an aircraft by loading more fuel on board.
    
    Take note, however, that installing a fuel pod will add a significant amount of weight to the craft, slowing it down.
    
    
    Recommended Doctrine
    
    We should make use of these pods in any situation where our aircraft are unable to reach their destinations or where a large section of ground is left uncovered by our network of bases. They will help to extend our reach and provide more protection to Earth and our people.
    
    
    Addenda
    
    Addendum, Executive Officer Abel S. Howard, 20 March 2084:
    
    Having read Cdr. Navarre's report, Commander, I have to stress that our charter stipulates we must stop any and all alien activity on Earth. We can't afford to let some of it continue because it's just out of our planes' reach. If civilians were to die because the dropship couldn't quite make it, our image would be shattered and our funding may suffer the consequences. We should keep some fuel pod-equipped planes on standby to deal with distant incidents.
uk_UA: Технічні характеристики: Додатковий паливний бак
    
    РІВЕНЬ ТАЄМНОСТІ: ЧОРНИЙ
    
    Підрозділ реагування на позаземні загрози «PHALANX»
    
    Технічний документ, Допуск: СИГМА — Тільки для командувача
    
    Дата: 19 березня 2084
    
    Від: Кмд. Пауль Наварре, ДВБ: Інженерно-технічний відділ, PHALANX, Атлантична оперативна група
    
    
    
    Огляд
    
    Нам спало на думку, що відсіки для модулів додаткового обладнання на наших літаках можна використати для збільшення запасу палива. Встановивши ці доволі прості додаткові баки, ми зможемо відчутно збільшити дальність польоту наших літаків, шляхом завантаження більшої кількості палива на борт. 
    
    Однак, зверніть увагу, що установка додаткового паливного баку збільшить загальну вагу авіасудна та зробить його повільнішим.
    
    
    Рекомендована доктрина
    
    Нам потрібно використовувати ці баки в ситуаціях, коли наша авіація неспроможна дістатись до місця призначення, або коли значна частина поверхні залишається непокритою мережею наших баз. Вони допоможуть розширити нашу присутність і забезпечать більш надійний захист Землі та нашого населення.
    
    
    Додатки
    
    Додаток, в.о. нач., Абель С. Говард, ЦПО, PHALANX, Атлантична оперативна група, 20 березня 2084:
    
    Командувачу, прочитавши звіт кмд. Наварре, я повинен підкреслити, що наш статут передбачає ліквідацію будь-якої активності прибульців на Землі. Ми не можемо дозволити їм діяти просто тому що вони знаходяться поза зоною нашої досяжності. Якщо цивільне населення загине через те, що наш десант не відреагував на висадку ворога, наша репутація зіпсується і, як наслідок, зменшиться фінансування нашої діяльності. Нам потрібні авіасудна, укомплектовані додатковими паливними баками, щоб мати можливість реагувати на віддалені інциденти.

en: Commander,
    
    We've recovered a new alien corpse from the battlefield. We should begin dissection and assessment as soon as possible.
    
    Sincerely,
    
    Dr. Connor
uk_UA: Командувачу,
    
    Ми захопили труп нового прибульця з поля бою. Нам слід почати його розтин і дослідження якомога швидше.
    
    Щиро,
    
    Др. Коннор

en: Commander,
    
    My team has analysed the remains of the arachnid machine our operatives brought back, and we have prepared a summary for your review.
    
    Autopsy reveals that the creature is a complex robot without any organic components. Its body is reminiscent of the terrestrial spider; a central body housing the artificial brain and power cells, and eight legs driven by powerful servomotors that allow it to move across the battlefield at frightening speeds. It is equipped with razor-sharp mandibles which can dissect human victims on the spot and store tissue or whole organs in a large cavity located in front of the power cells. These machines have been recorded cutting apart live humans during a terror mission and storing their biomass for retrieval. The process is gruesome and very, very short.
    
    Our soldiers have dubbed the creature 'Bloodspider', and the name has stuck.
    
    Ballistics testing on samples of the Bloodspider's armour plating reveal that it is very tough and has excellent insulating properties, making it effective against a wide variety of weapons.
    
    -- The armour is highly resistant to electricity, but it can be penetrated by high-velocity armour-piercing rounds.
    
    -- High explosives also achieve good results, as they tend to damage the vulnerable leg joints. This may be the most effective way to take these creatures out.
    
    The existence of this creature raises some frightening questions. It suggests that the aliens are taking a very personal interest in us, and they're not asking questions. Commander, these machines pose a dire threat to any human that comes close. If encountered, they should be destroyed immediately and at all costs.
    
    Sincerely,
    
    Dr. Connor
uk_UA: Командувачу,
    
    Моя команда проаналізувала останки павукоподібної машини, яку привезли наші оперативники, і ми підготували коротке резюме для вашого розгляду.
    
    Розтин показав, що ця істота є складним роботом без будь-яких органічних компонентів. Його тіло нагадує земного павука; центральна частина, що містить штучний мозок та елементи живлення, та вісім ніг, що приводяться в дію могутніми серводвигунами, які дозволяють йому рухатися по полю бою із жахаючою швидкістю. Він оснащений гострими, як бритва, щелепами, які можуть розсікати людських жертв на місці, і зберігати тканини, або й цілі органи у великій порожнині, розташованій навпроти елементів живлення. Було зафільмовано, як ці машини розрізали живих людей під час терористичної місії, та зберігали їхню біомасу. Процес є жахливим і дуже, дуже швидким.
    
    Наші солдати назвали істоту «Кровопивцем», і ця назва прилипла.
    
    Балістичні перевірки на зразках броні обшивки Кровопивця виявили, що вона є дуже міцною і володіє відмінними ізоляційним властивостями, що робить її ефективною проти широкого спектру зброї.
    
    — Броня має високу стійкість до електроенергії, але її можна пробити високошвидкісними бронебійними патронами.
    
    — Вибухові заряди також дають гарні результати, оскільки вони, як правило, пошкоджують вразливі суглоби ніг. Це може бути найбільш ефективним способом для знищення цих істот.
    
    Існування цієї істоти викликає деякі страхітливі запитання. Воно наводить на думку, що прибульці дуже по-особливому в нас зацікавлені, і вони не задаватимуть питань. Командувачу, ці машини є страшною загрозою для будь-якої людини, що знаходиться близько. При виявленні, їх необхідно знищувати негайно і за будь-яку ціну.
    
    З повагою,
    
    Др. Коннор

en: Commander,
    
    My team has analysed the remains of the arachnid machine our operatives brought back, and we have prepared a summary for your review.
    
    This robotic creature has razor-sharp blades and has been observed dissecting its victims before storing organic material in internal cavities. For this reason, we believe the alien serves some kind of scientific role by harvesting biomass, but it is truly brutal in pursuit of its target.
    
    These creatures are terrifying on the battlefield if they get close and thick, heavy armour plating increases the chances it will  survive a few rounds from our soldiers and keep coming. We will need to hunt the Combat Bloodspider in packs.
    
    Sincerely,
    
    Dr. Connor
uk_UA: Командувачу,
    
    Моя команда проаналізувала останки павукоподібної машини, яку привезли наші оперативники, і ми підготували коротке резюме для вашого розгляду.
    
    Цей робот має гострі, як бритва, леза, і розсікає свої жертви перед збереженням органічного матеріалу у своїх внутрішніх порожнинах. З цієї причини ми вважаємо, що цей прибулець слугує свого роду науковим цілям, збираючи біомасу, але він дійсно брутальний у своїй гонитві за ціллю.
    
    Ці істоти жахливі на полі бою, якщо вони підходять близько, а товста, міцна, броньована обшивка збільшує шанси, що він виживе після кількох пострілів наших солдатів, і продовжить наступ. Нам доведеться полювати на зграї Бойових Кровопивців.
    
    З повагою,
    
    Др. Коннор

en: Commander,
    
    We've recovered a new alien corpse from the battlefield. Dissection and assessment could give us insights into the new alien's capabilities.
    
    Sincerely,
    
    Dr. Connor
uk_UA: Командувачу,
    
    Ми захопили новий труп прибульця з поля бою. Розтин і дослідження могли б дати нам нове розуміння можливостей чужинців.
    
    Щиро,
    
    Др. Коннор

en: Commander,
    
    The autopsy and evaluation of the green alien specimen is complete. I'm hereby submitting my summary for your review.
    
    The first thing we noticed about this species, which has been named the 'Ortnok', is its size. Its appearence is like a brutish, hulking caricature of a man, something that can be quite disturbing to our agents in the field, but we've confirmed that the Ortnok is in no way genetically related to humanity.
    
    In proportion to its body weight, the Ortnok has more muscle than a professional body builder. At first we concluded this was solely the product of an extreme-heavy-gravity homeworld, but subsequent hormone and toxicology work on our specimen have revealed something interesting. The subject seems to have been raised from birth on a heavy diet of genetic tampering and anabolic steroids. This, combined with the incredible density of the muscle tissue, makes the Ortnok physically stronger than any biological entity on Earth.
    
    During our first incisions, we were surprised to find the Ortnok to be without blood. It has lungs, viscera and something akin to digestive organs, but no liver or heart that we can identify. Instead of veins there is a very well-developed system of nerve tubes, filled with a kind of electrically conductive gel, that seems to power and control the muscles by direct electrical stimulation. The needed electricity is generated through digestion of organic matter and stored in a set of large eel-like organs underneath the lungs. The nervous system itself is nourished by the leftover products of the digestion process by way of veins filled with pressurised air. The whole chest cavity has been richly furnished with armour plating inserted just underneath the leathery green skin.
    
    The eyes are covered with surgically-implanted lenses that improve the Ortnok's already excellent vision, stretching it into the infrared spectrum. The ears consist of a series of small cavities, three on either side of the head, which are surprisingly large and well-developed. Given the evidence we must conclude that Ortnoks have acute hearing, though the nose and olfactory organs are quite small, atrophied almost to the point of being vestigial.
    
    From the autopsy and our analysis of battlefield footage, we can conclude the following:
    
    - The brain is fairly small for a hominid of such size, no larger than that of Homo erectus, but it is perhaps sufficient for the role of foot soldier. Ortnoks certainly don't display any tactical sluggishness on the battlefield.
    
    - The three-fingered hand is able to carry and use a wide variety of equipment. However, Ortnoks are most often equipped with heavy weapons to match their size.
    
    - Ortnoks are strong, tough and dangerous. Their internal armour enhances their natural endurance even further, making them difficult to take down. Armour-piercing rounds or incendiary weapons are recommended. Lasers, explosives and cutting weapons will not be very effective due to the extensive armouring.
    
    - All Ortnok specimens we've seen so far were not equipped with reproductive organs. From surgical scarring around the groin area, we believe they may have been neutered for some reason.
    
    In combat, specimens seem to be used most often in the role of heavy infantry and fire support. They are not particularly accurate with their somewhat cumbersome weapons, but when working in numbers they usually lay down enough fire to suppress and then annihilate a PHALANX squad. Ortnoks do not seem to serve in many specialist capacities; they are never used as technicians according to our camera observations, and usually busy themselves handling perimeter security for the Tamans when not engaged in combat.
    
    There is a complex set of implants in the subject's throat that will require further research to be fully understood. I will send you a more detailed analysis along with a research proposal.
    
    We have no idea quite where the name 'Ortnok' came from. The troops don't seem to know, and neither do we. Still, it's as good a name as any, and it seems to have stuck.
    
    That's all I have for you right now, Commander. I'll contact you again as soon as something new develops.
    
    Sincerely,
    
    Dr. Connor
uk_UA: Командувачу,
    
    Розтин та огляд зеленого прибульця завершено. Я пропоную до Вашої уваги короткий підсумок нашої роботи.
    
    Першим, що ми помітили в цьому виді прибульців, який було названо «Ортнок», був його розмір. Його зовнішній вигляд подібний до жорстокої, незграбної карикатури на людину, і це може відволікати наших агентів на полі бою, хоча ми підтвердили, що Ортнок жодною мірою генетично не пов'язаний з людством.
    
    Відповідно до маси свого тіла, Ортнок має більше м'язів, ніж професійний бодібілдер. Спочатку ми дійшли висновку, що це — виключно наслідок надзвичайно великої гравітації на батьківщині прибульця, але подальші гормональні і токсикологічні дослідження наших особин виявили дещо цікаве. Ця істота, здається, від самого народження була вирощена на важкій дієті генетичних модифікацій та анаболічних стероїдів. Це, в поєднанні з неймовірною щільністю м'язових тканини, робить Ортнока фізично сильнішим за будь-яку біологічну істоту на Землі.
    
    Під час наших перших розрізів, ми були здивовані тим, що Ортнок не має крові. Він має легені, внутрішні органи і щось схоже на органи травлення, але ми не змогли виявити ні печінки, ні серця. Замість вен є дуже добре розвинена система нервових трубок, наповнених свого роду електропровідним гелем, який, здається, контролює м'язи шляхом прямого електричного подразнення. Необхідна електрика генерується шляхом перетравлення органічної речовини і зберігається в наборі великих вугреподібних органів під легенями. Сама нервова система живиться залишками продуктів процесу травлення через вени, наповнені стисненим повітрям. Вся грудна порожнина рясно оббита бронею, вставленою одразу під зелену шкірну оболонку.
    
    Очі покриті хірургічно імплантованими лінзами, які покращують і без того відмінний зір Ортнока, що простягається аж до інфрачервоного спектра. Вуха складаються з ряду невеликих порожнин, по три з кожного боку голови, які є на диво великими і добре розвиненими. Ми повинні зробити висновки, що Ортноки мають гострий слух, хоча ніс і органи нюху є досить малими, атрофованими майже настільки, щоб бути рудиментами.
    
    З розтину і нашого аналізу записів бою можна зробити такі висновки:
    
    — Мозок є досить малим, як для людиноподібної істоти такого розміру: не більший, ніж у Людини прямоходячої, але цього, мабуть, достатньо для ролі піхотинця. Ортноки точно не виявляють якоїсь тактичної неповороткості на полі бою.
    
    — Трипалі руки здатні переносити і використовувати широкий спектр обладнання. Проте, Ортноки найчастіше оснащені важким озброєнням, що відповідає їхньому розміру.
    
    — Ортноки сильні, жорстокі і небезпечні. Їх внутрішня броня посилює їхню природну витривалість ще більше, що робить їх вбивство складною задачею. Лазери, вибухові речовини і ріжуча зброя не будуть дуже ефективними через обширну броню.
    
    — Всі особини Ортноків, яких ми бачили до сих пір, не мали репродуктивних органів. Через хірургічні рубці навколо пахової області ми підозрюємо, що їх з якихось причин було кастровано.
    
    У бою особини найчастіше використовуються в ролі важкої піхоти та вогневої підтримки. Вони не особливо точні зі своєю дещо громіздкою зброєю, але при роботі кількістю вони зазвичай покривають площу вогнем, достатнім для придушення, а потім і знищення загону PHALANX. Ортноки, здається, не часто використовуються в якості спеціалістів, вони ніколи не використовуються в якості техніків, згідно з нашими записами з камер спостереження, і зазвичай зайняті охороною периметра для Таманів, коли ті не беруть участі в бойових діях.
    
    Існує складний комплекс імплантатів в горлі суб'єкта, який вимагатиме подальших досліджень, щоб його повною мірою зрозуміти. Я надішлю Вам більш докладний аналіз разом із дослідницькою пропозицією.
    
    Ми зовсім не маємо гадки, звідки взялася назва «Ортнок». Війська, здається, не знають, і ми теж. Тим не менш, це таке ж добре ім'я, як і будь-яке інше, і воно, здається, вже приклеїлося.
    
    Це все, що я маю для Вас прямо зараз, Командувачу. Я зв'яжуся з вами знову, щойно ми дізнаємося щось нове.
    
    З повагою,
    
    Др. Коннор

en: Commander,
    
    The autopsy and evaluation of the green alien specimen is complete. I'm hereby submitting my summary for your review.
    
    The first thing we noticed about this species, which has been named the 'Ortnok', is its size. Its appearance is like a brutish, hulking caricature of a man, something that can be quite disturbing to our agents in the field, but we've confirmed that the Ortnok is in no way genetically related to humanity.
    
    In proportion to its body weight, the Ortnok has more muscle than a professional body builder. At first we concluded this was solely the product of an extreme-heavy-gravity homeworld, but subsequent hormone and toxicology work on our specimen have revealed something interesting. The subject seems to have been raised from birth on a heavy diet of genetic tampering and anabolic steroids. This, combined with the incredible density of the muscle tissue, makes the Ortnok physically stronger than any biological entity on Earth.
    
    During our first incisions, we were surprised to find the Ortnok to be without blood. It has lungs, viscera and something akin to digestive organs, but no liver or heart that we can identify. Instead of veins there is a very well-developed system of nerve tubes, filled with a kind of electrically conductive gel, that seems to power and control the muscles by direct electrical stimulation. The needed electricity is generated through digestion of organic matter and stored in a set of large eel-like organs underneath the lungs. The nervous system itself is nourished by the leftover products of the digestion process by way of veins filled with pressurised air. The whole chest cavity has been richly furnished with armour plating inserted just underneath the leathery green skin.
    
    The eyes are covered with surgically-implanted lenses that improve the Ortnok's already excellent vision, stretching it into the infrared spectrum. The ears consist of a series of small cavities, three on either side of the head, which are surprisingly large and well-developed. Given the evidence we must conclude that Ortnoks have acute hearing, though the nose and olfactory organs are quite small, atrophied almost to the point of being vestigial.
    
    From the autopsy and our analysis of battlefield footage, we can conclude the following:
    
    - The brain is fairly small for a hominid of such size, no larger than that of Homo erectus, but it is perhaps sufficient for the role of foot soldier. Ortnoks certainly don't display any tactical sluggishness on the battlefield.
    
    - The three-fingered hand is able to carry and use a wide variety of equipment. However, Ortnoks are most often equipped with heavy weapons to match their size.
    
    - Ortnoks are strong, tough and dangerous. Their internal armour enhances their natural endurance even further, making them difficult to take down. Armour-piercing rounds or incendiary weapons are recommended. Lasers, explosives and cutting weapons will not be very effective due to the extensive armouring.
    
    - All Ortnok specimens we've seen so far were not equipped with reproductive organs. From surgical scarring around the groin area, we believe they may have been neutered for some reason.
    
    In combat, specimens seem to be used most often in the role of heavy infantry and fire support. They are not particularly accurate with their somewhat cumbersome weapons, but when working in numbers they usually lay down enough fire to suppress and then annihilate a PHALANX squad. Ortnoks do not seem to serve in many specialist capacities; they are never used as technicians according to our camera observations, and usually busy themselves handling perimeter security for the Tamans when not engaged in combat.
    
    We have no idea quite where the name 'Ortnok' came from. The troops don't seem to know, and neither do we. Still, it's as good a name as any, and it seems to have stuck.
    
    That's all I have for you right now, Commander. I'll contact you again as soon as something new develops.
    
    Sincerely,
    
    Dr. Connor
uk_UA: Командувачу,
    
    Розтин та огляд зеленого прибульця завершено. Я пропоную до Вашої уваги короткий підсумок нашої роботи.
    
    Першим, що ми помітили в цьому виді прибульців, який було названо «Ортнок», був його розмір. Його зовнішній вигляд подібний до жорстокої, незграбної карикатури на людину, і це може відволікати наших агентів на полі бою, хоча ми підтвердили, що Ортнок жодною мірою генетично не пов'язаний з людством.
    
    Відповідно до маси свого тіла, Ортнок має більше м'язів, ніж професійний бодібілдер. Спочатку ми дійшли висновку, що це — виключно наслідок надзвичайно великої гравітації на батьківщині прибульця, але подальші гормональні і токсикологічні дослідження наших особин виявили дещо цікаве. Ця істота, здається, від самого народження була вирощена на важкій дієті генетичних модифікацій та анаболічних стероїдів. Це, в поєднанні з неймовірною щільністю м'язових тканини, робить Ортнока фізично сильнішим за будь-яку біологічну істоту на Землі.
    
    Під час наших перших розрізів, ми були здивовані тим, що Ортнок не має крові. Він має легені, внутрішні органи і щось схоже на органи травлення, але ми не змогли виявити ні печінки, ні серця. Замість вен є дуже добре розвинена система нервових трубок, наповнених свого роду електропровідним гелем, який, здається, контролює м'язи шляхом прямого електричного подразнення. Необхідна електрика генерується шляхом перетравлення органічної речовини і зберігається в наборі великих вугреподібних органів під легенями. Сама нервова система живиться залишками продуктів процесу травлення через вени, наповнені стисненим повітрям. Вся грудна порожнина рясно оббита бронею, вставленою одразу під зелену шкірну оболонку.
    
    Очі покриті хірургічно імплантованими лінзами, які покращують і без того відмінний зір Ортнока, що простягається аж до інфрачервоного спектра. Вуха складаються з ряду невеликих порожнин, по три з кожного боку голови, які є на диво великими і добре розвиненими. Ми повинні зробити висновки, що Ортноки мають гострий слух, хоча ніс і органи нюху є досить малими, атрофованими майже настільки, щоб бути рудиментами.
    
    З розтину і нашого аналізу записів бою можна зробити такі висновки:
    
    — Мозок є досить малим, як для людиноподібної істоти такого розміру: не більший, ніж у Людини прямоходячої, але цього, мабуть, достатньо для ролі піхотинця. Ортноки точно не виявляють якоїсь тактичної неповороткості на полі бою.
    
    — Трипалі руки здатні переносити і використовувати широкий спектр обладнання. Проте, Ортноки найчастіше оснащені важким озброєнням, що відповідає їхньому розміру.
    
    — Ортноки сильні, жорстокі і небезпечні. Їх внутрішня броня посилює їхню природну витривалість ще більше, що робить їх вбивство складною задачею. Лазери, вибухові речовини і ріжуча зброя не будуть дуже ефективними через обширну броню.
    
    — Всі особини Ортноків, яких ми бачили до сих пір, не мали репродуктивних органів. Через хірургічні рубці навколо пахової області ми підозрюємо, що їх з якихось причин було кастровано.
    
    У бою особини найчастіше використовуються в ролі важкої піхоти та вогневої підтримки. Вони не особливо точні зі своєю дещо громіздкою зброєю, але при роботі кількістю вони зазвичай покривають площу вогнем, достатнім для придушення, а потім і знищення загону PHALANX. Ортноки, здається, не часто використовуються в якості спеціалістів, вони ніколи не використовуються в якості техніків, згідно з нашими записами з камер спостереження, і зазвичай зайняті охороною периметра для Таманів, коли ті не беруть участі в бойових діях.
    
    Ми зовсім не маємо гадки, звідки взялася назва «Ортнок». Війська, здається, не знають, і ми теж. Тим не менш, це таке ж добре ім'я, як і будь-яке інше, і воно, здається, вже приклеїлося.
    
    Це все, що я маю для Вас прямо зараз, Командувачу. Я зв'яжуся з вами знову, щойно ми дізнаємося щось нове.
    
    З повагою,
    
    Др. Коннор

en: Commander,
    
    My team and I have completed our autopsy of the 'grey' body we recovered. Here is my summary of our findings.
    
    When Commonwealth troops first arrived in Mumbai, confused and apprehensive, they were swarmed by crowds of screaming locals, terrified out of their minds and desperate for protection. Most of the soldiers didn't even speak the language, unable to understand what was said. When they asked what was wrong, the civilians simply cried, "xuRta AwmA" -- the Hindi term for 'evil spirit' or 'demon'.
    
    Under fire, the term quickly shortened to "Taama", and by the time the shooting was over it had further mutated. Everyone had settled on "Taman" (pronounced 'tah-man') as the word that described the grey nightmares that had slaughtered them. The name still remains, but we can now say with confidence that these aliens are made of flesh and blood rather than fire and darkness.
    
    First and probably most interesting is the fact that this creature looks almost human. Two arms, two legs, a torso and a head; bipedal locomotion; visual, olfactory and auditory organs all in the same general location. The subject's hands and feet have three long digits, one of which (the 'thumb') is opposable. This species is on average shorter than humans and possesses a thin, almost delicate frame which belies their toughness.
    
    The subject has a very simple set of vital organs; heart, lungs, liver, and so on. It lacks most of the redundant or obsolete organs that humans have carried through our evolutionary history. Biologically, the most interesting part of the subject's internals is the digestive tract. The creature has a total of three stomachs meant for the digestion of very tough plant matter. It is incapable of digesting meat of any kind. This implies that, wherever they come from, the Tamans are herbivores feeding on some kind of plant life. This finding has comforted some of our more excitable staff. At least we know the aliens aren't harvesting us for our meat.
    
    There is a complex set of implants in the subject's throat that will require further research to be fully understood. I will send you a more detailed analysis along with a research proposal.
    
    The large, overdeveloped eyes equip the Taman with natural night-vision. It has special irises that protect the retinas from bright light such as sunlight, but if a sudden blast of highly intense illumination were to hit the retina before the iris can adjust, it could cause prolonged or even permanent blindness. Our flashbang may be highly effective here.
    
    The greyness of the skin is a particularly curious feature. It is actually caused by the secretion of trace amounts of silicon, which hardens over the supple inner skin to provide a kind of natural armour. This makes a Taman fairly resistant to impact and heat.
    
    From our analysis, we can conclude the following:
    
    -- The Tamans have a natural resistance to bullets and blunt trauma, but not enough to render such weapons combat ineffective.
    
    -- Their skin easily disperses small to medium amounts of heat, but prolonged exposure to a flamethrower or incendiary compound will still do the trick. Lasers will do slightly less damage than normal.
    
    -- Though the body is limber and elastic, the Taman's internal organs are badly protected against concussion, which makes them particularly vulnerable to the shockwaves of explosive ordnance.
    
    Further study has ruled out other wild-eyed theories. Though the Tamans' appearance is very similar to that of humans, almost enough to imply a kind of relationship, they seem to be more a case of convergent evolution (two different paths to a similar end result) than a blood relation. There are very few similarities between the Taman gene sequences and that of humans, and the structure of chromatin in their DNA is several orders of magnitude more complex than ours. This seems to preclude a hypothetical common origin.
    
    In combat, Tamans present a significant threat. They are highly agile and can wield a variety of weapons with great accuracy. Besides serving as soldiers, they fill many specialist roles in the alien war machine, positions in which Tamans seem to be the most numerous. Complex weapons and advanced armour are more often wielded by Tamans than any other species. This is most likely due to their large brains, sensory organs and delicate manipulators.
    
    Whether or not the Tamans are the 'greys' of old UFO abduction stories, I couldn't say, but it seems extremely unlikely. PHALANX has never been able to verify a single report of alien activity since the 1950s. The UFOs we're seeing now are certainly not flying saucers. If they could've invaded Earth a century ago, why wait until now to do it? It doesn't really add up -- but then, who can know the motivations of an alien mind?
    
    Sincerely,
    
    Dr. Connor
uk_UA: Командувачу,
    
    Я і моя команда завершили розтин «сірого» тіла, яке ми захопили. Ось коротке резюме наших висновків.
    
    Коли війська Співдружності вперше прибули в Мумбай, розгублені і налякані, на них з криками накинувся натовп місцевих жителів, нажаханих, що відчайдушно потребували захисту. Більшість солдатів навіть не розмовляли їхньою мовою, і не були в силах зрозуміти, що вони казали. Коли вони запитали, що трапилося, цивільні просто кричали «ксуртА авмА» — мовою гінді «злий дух» або «демон».
    
    Під обстрілом, термін швидко скорочується до «Таама», і поки стрілянину було завершено, він ще більше змінився. Зрештою, всі зупинилися на слові «Таман», як на такому, що описує сірі кошмари, які знищили багатьох людей. Назва і досі залишається, але тепер ми можемо з упевненістю сказати, що ці прибульці — з плоті і крові, а не з вогню і темряви.
    
    Першим і, мабуть, найцікавішим фактом є те, що ця істота дуже схожа на людину. Дві руки, дві ноги, тулуб і голова; прямоходіння; зорові, нюхові і слухові органи в тому ж місці. Руки і ноги в суб'єкта мають по три пальці, один з яких («великий палець») є протиставленим. Цей вид в середньому менший за людей, і володіє тонкою, майже ніжною, опорно-руховою системою, яка суперечить їхній міцності.
    
    Особина має дуже простий набір життєво важливих органів: серце, легені, печінка, і так далі. В неї нема більшості з надлишкових або застарілих органів, які люди винесли з нашої еволюційної історії. Біологічно, найцікавішою частиною внутрішніх органів суб'єкта є травний тракт. Істота має в цілому три шлунки, призначені для перетравлення дуже грубої рослинної маси. Вони не в змозі перетравлювати м'ясо будь-якого виду. Це означає, що, звідки б вони не прийшли, Тамани є травоїдними і харчуються якимись рослинами. Це відкриття заспокоїло деяких найбільш збудливих осіб з нашого персоналу. Принаймні, ми знаємо, що прибульці не збиратимуть нас заради того, щоб з'їсти.
    
    Існує складний комплекс імплантатів в горлі суб'єкта, який вимагатиме подальших досліджень, щоб його повною мірою зрозуміти. Я надішлю Вам більш докладний аналіз разом із дослідницькою пропозицією.
    
    Великі, надмірно розвинені очі надають Таману можливість нічного бачення. Він має особливі розрізи, що захищають сітківку від яскравого світла, такого як сонячне, але якщо раптом вибух високо інтенсивного освітлення вразить сітківку перед тим, як розріз зможе зреагувати, це може призвести до тривалої або навіть постійної сліпоти. Наша світло-шумова граната може бути тут досить ефективною.
    
    Сірість шкіри є особливо цікавою властивістю. Насправді вона викликана виділенням залишкових обсягів кремнію, який твердне на еластичній внутрішній шкірі, щоб забезпечити свого роду природну броню. Це робить Тамана досить стійким до ударів і тепла.
    
    З нашого аналізу можна зробити такі висновки:
    
    — Тамани мають природну стійкість до куль і тупих травм, але її не достатньо для того, щоб вважати таку зброю неефективною.
    
    — Їхня шкіра легко може розвіяти малі і середні обсяги тепла, але тривале застосування вогнемета або запальних речовин все одно буде робити свою справу. Лазери завдаватимуть трохи менших уражень, аніж зазвичай.
    
    — Хоча тіло є гнучким і еластичним, внутрішні органи Тамана погано захищені від ударних хвиль, що робить їх особливо вразливими до вибухонебезпечних боєприпасів.
    
    Подальше вивчення виключило інші фантастичні теорії. Хоча зовні Тамани дуже подібні до людей, майже настільки, щоб могли мати місце певні стосунки, це, схоже, є результатом конвергентної еволюції (два різних шляхи привели до подібного результату), а не біологічної спорідненості. Між генними послідовностями Таманів і людей дуже мало схожості, і структура хроматину в їх ДНК є на кілька порядків складнішою, ніж у нас. Це виключає гіпотетичну можливість спільного походження.
    
    У бою Тамани становлять значну загрозу. Вони дуже рухливі і можуть користуватися різними видами зброї з високою влучністю. Крім того щоб виступати в якості солдатів, вони часто виконують роль спеціалістів у військовій машині прибульців. Тут їх, здається, найбільше. Складна зброя і покращена броня найчастіше зустрічається в Таманів, ніж у будь-яких інших видів. Це, швидше за все, зумовлено їхнім великим мозком, органами чуття та витонченими маніпуляторами.
    
    Чи є Тамани тими сірими істотами, що зустрічалися в старих історіях про викрадення людей НЛО, я не можу сказати, але мені це здається вкрай малоймовірним. PHALANX не зміг підтвердити жодного повідомлення про діяльність прибульців від 1950 року. НЛО, які ми бачимо зараз, точно не схожі не летючі тарілки. Якщо вони могли вторгнутися на Землю сто років тому, то навіщо було стільки чекати, щоб зробити це зараз? Це дійсно не сходиться — але, зрештою, хто знає мотивацію чужинецького розуму?
    
    З повагою,
    
    Др. Коннор

en: Commander,
    
    My team and I have completed our autopsy of the 'grey' body we recovered. Here is my summary of our findings.
    
    When Commonwealth troops first arrived in Mumbai, confused and apprehensive, they were swarmed by crowds of screaming locals, terrified out of their minds and desperate for protection. Most of the soldiers didn't even speak the language, unable to understand what was said. When they asked what was wrong, the civilians simply cried, "xuRta AwmA" -- the Hindi term for 'evil spirit' or 'demon'.
    
    Under fire, the term quickly shortened to "Taama", and by the time the shooting was over it had further mutated. Everyone had settled on "Taman" (pronounced 'tah-man') as the word that described the grey nightmares that had slaughtered them. The name still remains, but we can now say with confidence that these aliens are made of flesh and blood rather than fire and darkness.
    
    First and probably most interesting is the fact that this creature looks almost human. Two arms, two legs, a torso and a head; bipedal locomotion; visual, olfactory and auditory organs all in the same general location. The subject's hands and feet have three long digits, one of which (the 'thumb') is opposable. This species is on average shorter than humans and possesses a thin, almost delicate frame which belies their toughness.
    
    The subject has a very simple set of vital organs; heart, lungs, liver, and so on. It lacks most of the redundant or obsolete organs that humans have carried through our evolutionary history. Biologically, the most interesting part of the subject's internals is the digestive tract. The creature has a total of three stomachs meant for the digestion of very tough plant matter. It is incapable of digesting meat of any kind. This implies that, wherever they come from, the Tamans are herbivores feeding on some kind of plant life. This finding has comforted some of our more excitable staff. At least we know the aliens aren't harvesting us for our meat.
    
    The large, overdeveloped eyes equip the Taman with natural night-vision. It has special irises that protect the retinas from bright light such as sunlight, but if a sudden blast of highly intense illumination were to hit the retina before the iris can adjust, it could cause prolonged or even permanent blindness. Our flashbang may be highly effective here.
    
    The greyness of the skin is a particularly curious feature. It is actually caused by the secretion of trace amounts of silicon, which hardens over the supple inner skin to provide a kind of natural armour. This makes a Taman fairly resistant to impact and heat.
    
    From our analysis, we can conclude the following:
    
    -- The Tamans have a natural resistance to bullets and blunt trauma, but not enough to render such weapons combat ineffective.
    
    -- Their skin easily disperses small to medium amounts of heat, but prolonged exposure to a flamethrower or incendiary compound will still do the trick. Lasers will do slightly less damage than normal.
    
    -- Though the body is limber and elastic, the Taman's internal organs are badly protected against concussion, which makes them particularly vulnerable to the shockwaves of explosive ordnance.
    
    Further study has ruled out other wild-eyed theories. Though the Tamans' appearance is very similar to that of humans, almost enough to imply a kind of relationship, they seem to be more a case of convergent evolution (two different paths to a similar end result) than a blood relation. There are very few similarities between the Taman gene sequences and that of humans, and the structure of chromatin in their DNA is several orders of magnitude more complex than ours. This seems to preclude a hypothetical common origin.
    
    In combat, Tamans present a significant threat. They are highly agile and can wield a variety of weapons with great accuracy. Besides serving as soldiers, they fill many specialist roles in the alien war machine, positions in which Tamans seem to be the most numerous. Complex weapons and advanced armour are more often wielded by Tamans than any other species. This is most likely due to their large brains, sensory organs and delicate manipulators.
    
    Whether or not the Tamans are the 'greys' of old UFO abduction stories, I couldn't say, but it seems extremely unlikely. PHALANX has never been able to verify a single report of alien activity since the 1950s. The UFOs we're seeing now are certainly not flying saucers. If they could've invaded Earth a century ago, why wait until now to do it? It doesn't really add up -- but then, who can know the motivations of an alien mind?
    
    Sincerely,
    
    Dr. Connor
uk_UA: Командувачу,
    
    Я і моя команда завершили розтин «сірого» тіла, яке ми захопили. Ось коротке резюме наших висновків.
    
    Коли війська Співдружності вперше прибули в Мумбай, розгублені і налякані, на них з криками накинувся натовп місцевих жителів, нажаханих, що відчайдушно потребували захисту. Більшість солдатів навіть не розмовляли їхньою мовою, і не були в силах зрозуміти, що вони казали. Коли вони запитали, що трапилося, цивільні просто кричали «ксуртА авмА» — мовою гінді «злий дух» або «демон».
    
    Під обстрілом, термін швидко скорочується до «Таама», і поки стрілянину було завершено, він ще більше змінився. Зрештою, всі зупинилися на слові «Таман», як на такому, що описує сірі кошмари, які знищили багатьох людей. Назва і досі залишається, але тепер ми можемо з упевненістю сказати, що ці прибульці — з плоті і крові, а не з вогню і темряви.
    
    Першим і, мабуть, найцікавішим фактом є те, що ця істота дуже схожа на людину. Дві руки, дві ноги, тулуб і голова; прямоходіння; зорові, нюхові і слухові органи в тому ж місці. Руки і ноги в суб'єкта мають по три пальці, один з яких («великий палець») є протиставленим. Цей вид в середньому менший за людей, і володіє тонкою, майже ніжною, опорно-руховою системою, яка суперечить їхній міцності.
    
    Особина має дуже простий набір життєво важливих органів: серце, легені, печінка, і так далі. В неї нема більшості з надлишкових або застарілих органів, які люди винесли з нашої еволюційної історії. Біологічно, найцікавішою частиною внутрішніх органів суб'єкта є травний тракт. Істота має в цілому три шлунки, призначені для перетравлення дуже грубої рослинної маси. Вони не в змозі перетравлювати м'ясо будь-якого виду. Це означає, що, звідки б вони не прийшли, Тамани є травоїдними і харчуються якимись рослинами. Це відкриття заспокоїло деяких найбільш збудливих осіб з нашого персоналу. Принаймні, ми знаємо, що прибульці не збиратимуть нас заради того, щоб з'їсти.
    
    Великі, надмірно розвинені очі надають Таману можливість нічного бачення. Він має особливі розрізи, що захищають сітківку від яскравого світла, такого як сонячне, але якщо раптом вибух високо інтенсивного освітлення вразить сітківку перед тим, як розріз зможе зреагувати, це може призвести до тривалої або навіть постійної сліпоти. Наша світло-шумова граната може бути тут досить ефективною.
    
    Сірість шкіри є особливо цікавою властивістю. Насправді вона викликана виділенням залишкових обсягів кремнію, який твердне на еластичній внутрішній шкірі, щоб забезпечити свого роду природну броню. Це робить Тамана досить стійким до ударів і тепла.
    
    З нашого аналізу можна зробити такі висновки:
    
    — Тамани мають природну стійкість до куль і тупих травм, але її не достатньо для того, щоб вважати таку зброю неефективною.
    
    — Їхня шкіра легко може розвіяти малі і середні обсяги тепла, але тривале застосування вогнемета або запальних речовин все одно буде робити свою справу. Лазери завдаватимуть трохи менших уражень, аніж зазвичай.
    
    — Хоча тіло є гнучким і еластичним, внутрішні органи Тамана погано захищені від ударних хвиль, що робить їх особливо вразливими до вибухонебезпечних боєприпасів.
    
    Подальше вивчення виключило інші фантастичні теорії. Хоча зовні Тамани дуже подібні до людей, майже настільки, щоб могли мати місце певні стосунки, це, схоже, є результатом конвергентної еволюції (два різних шляхи привели до подібного результату), а не біологічної спорідненості. Між генними послідовностями Таманів і людей дуже мало схожості, і структура хроматину в їх ДНК є на кілька порядків складнішою, ніж у нас. Це виключає гіпотетичну можливість спільного походження.
    
    У бою Тамани становлять значну загрозу. Вони дуже рухливі і можуть користуватися різними видами зброї з високою влучністю. Крім того щоб виступати в якості солдатів, вони часто виконують роль спеціалістів у військовій машині прибульців. Тут їх, здається, найбільше. Складна зброя і покращена броня найчастіше зустрічається в Таманів, ніж у будь-яких інших видів. Це, швидше за все, зумовлено їхнім великим мозком, органами чуття та витонченими маніпуляторами.
    
    Чи є Тамани тими сірими істотами, що зустрічалися в старих історіях про викрадення людей НЛО, я не можу сказати, але мені це здається вкрай малоймовірним. PHALANX не зміг підтвердити жодного повідомлення про діяльність прибульців від 1950 року. НЛО, які ми бачимо зараз, точно не схожі не летючі тарілки. Якщо вони могли вторгнутися на Землю сто років тому, то навіщо було стільки чекати, щоб зробити це зараз? Це дійсно не сходиться — але, зрештою, хто знає мотивацію чужинецького розуму?
    
    З повагою,
    
    Др. Коннор

en: Commander,
    
    Our autopsy of this new alien -- the Shevaar -- has been very interesting. It's a significant departure from the more humanoid Tamans, possessing digitigrade legs and a small tail that seems to be a remnant of this species's continuing evolution. The creature also appears to be completely blind. It lacks eyes and any other kind of organ that could be used to process visual light. However, it seems to have other interesting organs to make up for this deficiency.
    
    First off, the Shevaar looks like the unholy merger of a man and a lizard. Unlike most Earth lizards, however, the alien is warm-blooded and its brain is similar in size to our own -- probably slightly larger. Its massive feet are surprisingly springy, and it can cover large amounts of ground in a long, leaping gait. The large hands seem to have no problem wielding the many varieties of alien weaponry.
    
    The results of the autopsy are no less interesting. Upon cutting upon the chest, we find that the rib cage is a solid shield of bone down the front, reinforced with stiff cartilege. The makeup of the bones is different from ours as well, made up mostly of carbon rather than calcium, with traces of metal that make them extremely hard and tough. Knives and bullets will have a great deal of trouble penetrating it, and it will be even harder to find vital organs to damage. Any body mass that isn't shielded by bone seems to be made up only of lean, wiry muscle.
    
    The brain is particularly heavily-defended. Several layers of horn wrap around it like an impenetrable suit of armour. From the marks of wear and tear around this area, we surmise that these aliens regularly engage in vigorous head-butting, probably as part of their mating rituals. A small, omnivorous mouth protrudes from the mass of bone and leads down to a simple but functional digestive tract.
    
    There are more organs in the head than just the brain and the mouth, however. Behind the curls of bone there is a set of three organs that seem to detect infrared radiation. This is apparently what the Shevaar uses in lieu of eyes. We conclude that the sensitivity of these organs is roughly comparable to that of a human wearing PHALANX-standard IR Goggles.
    
    From the autopsy and our analysis of battlefield footage, we can conclude the following:
    
    - The Shevaar see in infrared. This will make it difficult to hide from them or approach them undetected.
    
    - They seem to wear no armour to preserve their natural mobility. This allows them to employ effective hit-and-run tactics.
    
    - Shevaar bodies are highly resistant to impact and cutting damage, and their compact internals are not easily damaged by concussion or explosives. However, their scaly hides provide little protection from fire, lasers or electricity.
    
    Shevaar are most often used as fast, armoured scouts. They're extremely effective in this role, combining high mobility with extended vision capabilities, and the aliens seem to have no shortage of these creatures. They sometimes fill specialist or command roles, unlike Ortnoks, but these tasks are still usually taken by Tamans whenever the two races are deployed together.
    
    When not engaged in combat, Shevaar spend most of their time as scouts or skirmishers, or as herders for captured humans.
    
    There is a complex set of implants in the subject's throat that will require further research to be fully understood. I will send you a more detailed analysis along with a research proposal.
    
    We should be careful whenever we encounter these aliens in the field. They are fast and dangerous skirmishers who prefer to fight from cover, and should be pursued and kept under fire at all times when discovered, as long as this does not overextend our position. Exposing our team's flanks or rear to a squad of Shevaar could have disastrous results. Although grenades are unlikely to kill any Shevaar outright, they will be very useful for flushing them out into our troops' sights.
    
    Also, although blind, Shevaar possess balance organs that are affected by the sound of our flashbang. It will achieve similar results on them as it does on humans.
    
    Sincerely,
    
    Dr. Connor
uk_UA: Командувачу,
    
    Наш розтин цього нового прибульця — Шеваара — був дуже цікавим. Він істотно відрізняється від більш людиноподібних Таманів, ходить на пальцях ніг, і має невеликий хвіст, який, здається, є залишком від тривалої еволюції цього виду. Істота також, здається, повністю сліпа. В неї немає очей або якогось іншого органу, який міг би використовуватися для обробки видимого світла. Тим не менш, вона, здається, має інші цікаві органи, які заповнюють цей недолік.
    
    По-перше, Шеваар виглядає як нечестиве поєднання людини і ящірки. Втім, на відміну від більшості ящірок Землі, прибулець є теплокровним, і його мозок подібний у розмірах до нашого — ймовірно, навіть трохи більший. Його масивні ноги на диво пружинисті, і він може перетинати великі відстані своєю довгою, стрибальною ходою. Великі руки, здається, добре підходять для володіння багатьма видами іншопланетної зброї.
    
    Результати розтину не менш цікаві. Після розрізу грудей ми виявили, що грудна клітка спереду являє собою твердий кістковий щит, підсилений жорстким хрящем. Склад кісток також відрізняється від нашого: в основному це — вуглець, а не кальцій, зі слідами металу, що робить їх надзвичайно твердими і міцними. Ножі й кулі будуть мати великі проблеми із проникненням, а знайти життєво важливі органи, щоб їх пошкодити, буде навіть важче. Будь-яка частина тіла, що не захищена кістками, здається, складається виключно з жорстких м'язів.
    
    Мозок особливо сильно захищений. Кілька шарів рогів обернуті навколо нього, наче непроникні обладунки. Зі слідів зношення навколо цієї області, ми припускаємо, що ці прибульці регулярно мали сутички з активними ударами головою, ймовірно, в якості частини їхнього подружнього ритуалу. Невеликий, всеїдний рот виступає з маси кісток і веде вниз до простого, але функціонального травного тракту.
    
    Втім, в голові є ще й інші органи, окрім мозку і рота. За завитками кісток є набір з трьох органів які, здається, виявляють інфрачервоне випромінювання. Це, очевидно — те, що Шеваар використовує замість очей. Ми дійшли висновку, що чутливість цих органів приблизно співставна з людиною, яка носить стандартні тепловізори PHALANX.
    
    З розтину і нашого аналізу записів бою можна зробити такі висновки:
    
    — Шеваари бачать в інфрачервоному діапазоні. Тому сховатися від них або підійти непоміченим дуже складно.
    
    — Вони не носять броні, щоб зберегти свою природну рухливість. Це дозволяє їм використовувати ефективну тактику «бий і тікай».
    
    — Тіло Шеваара має високу стійкість до ударів і колючих ушкоджень, а їхні компактні внутрішні органи важко пошкодити вибухом. Тим не менше, їх луската шкіра забезпечує слабкий захист від вогню, лазерів та електрики.
    
    Шеваари найчастіше використовуються в якості швидких, броньованих розвідників. Вони дуже ефективні у цій ролі, оскільки поєднують в собі високу мобільність з розширеними можливостями зору, і прибульці, здається, не мають проблем з дефіцитом цих істот. Іноді вони, на відміну від Ортноків, заповнюють ніші спеціалістів або командні ролі, але ці завдання, як і раніше, зазвичай покладено на Таманів у випадках, коли обидві раси працюють разом.
    
    Коли вони не беруть участі у бойових діях, Шеваари проводять більшу частину свого часу в якості розвідників або стрільців, або ж пильнують полонених людей.
    
    Існує складний комплекс імплантатів в горлі суб'єкта, який вимагатиме подальших досліджень, щоб його повною мірою зрозуміти. Я надішлю Вам більш докладний аналіз разом із дослідницькою пропозицією.
    
    Ми повинні бути обережні завжди, коли ми стикаємося з цими прибульцями на полі бою. Вони швидкі і небезпечні стрільці, які воліють боротися із-за укриття, і їх потрібно переслідувати та тримати під вогнем увесь час після виявлення, допоки це не перенапружуватиме нашу позицію. Відкриття наших флангів або запілля для загону Шеваарів може мати катастрофічні наслідки. Хоча гранати навряд чи одразу вб'ють Шеваара, вони будуть дуже корисними для витіснення їх в радіус зору наших військ.
    
    Крім того, будучи сліпим, Шеваар все одно володіє органами балансу, які піддаються впливу звуку нашої світлошумової гранати. Вона буде корисною проти Шеваарів так само, як і проти людей.
    
    З повагою,
    
    Др. Коннор

en: Commander,
    
    Our autopsy of this new alien -- the Shevaar -- has been very interesting. It's a significant departure from the more humanoid Tamans, possessing digitigrade legs and a small tail that seems to be a remnant of this species's continuing evolution. The creature also appears to be completely blind. It lacks eyes and any other kind of organ that could be used to process visual light. However, it seems to have other interesting organs to make up for this deficiency.
    
    First off, the Shevaar looks like the unholy merger of a man and a lizard. Unlike most Earth lizards, however, the alien is warm-blooded and its brain is similar in size to our own -- probably slightly larger. Its massive feet are surprisingly springy, and it can cover large amounts of ground in a long, leaping gait. The large hands seem to have no problem wielding the many varieties of alien weaponry.
    
    The results of the autopsy are no less interesting. Upon cutting upon the chest, we find that the rib cage is a solid shield of bone down the front, reinforced with stiff cartilege. The makeup of the bones is different from ours as well, made up mostly of carbon rather than calcium, with traces of metal that make them extremely hard and tough. Knives and bullets will have a great deal of trouble penetrating it, and it will be even harder to find vital organs to damage. Any body mass that isn't shielded by bone seems to be made up only of lean, wiry muscle.
    
    The brain is particularly heavily-defended. Several layers of horn wrap around it like an impenetrable suit of armour. From the marks of wear and tear around this area, we surmise that these aliens regularly engage in vigorous head-butting, probably as part of their mating rituals. A small, omnivorous mouth protrudes from the mass of bone and leads down to a simple but functional digestive tract.
    
    There are more organs in the head than just the brain and the mouth, however. Behind the curls of bone there is a set of three organs that seem to detect infrared radiation. This is apparently what the Shevaar uses in lieu of eyes. We conclude that the sensitivity of these organs is roughly comparable to that of a human wearing PHALANX-standard IR Goggles.
    
    From the autopsy and our analysis of battlefield footage, we can conclude the following:
    
    - The Shevaar see in infrared. This will make it difficult to hide from them or approach them undetected.
    
    - They seem to wear no armour to preserve their natural mobility. This allows them to employ effective hit-and-run tactics.
    
    - Shevaar bodies are highly resistant to impact and cutting damage, and their compact internals are not easily damaged by concussion or explosives. However, their scaly hides provide little protection from fire, lasers or electricity.
    
    Shevaar are most often used as fast scouts. They're extremely effective in this role, combining high mobility with extended vision capabilities, and the aliens seem to have no shortage of these creatures. They sometimes fill specialist or command roles, but these tasks are still usually taken by Tamans whenever the two races are deployed together.
    
    When not engaged in combat, Shevaar spend most of their time as scouts or skirmishers, or as herders for captured humans.
    
    We should be careful whenever we encounter these aliens in the field. They are fast and dangerous skirmishers who prefer to fight from cover, and should be pursued and kept under fire at all times when discovered, as long as this does not overextend our position. Exposing our team's flanks or rear to a squad of Shevaar could have disastrous results. Although grenades are unlikely to kill any Shevaar outright, they will be very useful for flushing them out into our troops' sights.
    
    Also, although blind, Shevaar possess balance organs that are affected by the sound of our flashbang. It will achieve similar results on them as it does on humans.
    
    Sincerely,
    
    Dr. Connor
uk_UA: Командувачу,
    
    Наш розтин цього нового прибульця — Шеваара — був дуже цікавим. Він істотно відрізняється від більш людиноподібних Таманів, ходить на пальцях ніг, і має невеликий хвіст, який, здається, є залишком від тривалої еволюції цього виду. Істота також, здається, повністю сліпа. В неї немає очей або якогось іншого органу, який міг би використовуватися для обробки видимого світла. Тим не менш, вона, здається, має інші цікаві органи, які заповнюють цей недолік.
    
    По-перше, Шеваар виглядає як нечестиве поєднання людини і ящірки. Втім, на відміну від більшості ящірок Землі, прибулець є теплокровним, і його мозок подібний у розмірах до нашого — ймовірно, навіть трохи більший. Його масивні ноги на диво пружинисті, і він може перетинати великі відстані своєю довгою, стрибальною ходою. Великі руки, здається, добре підходять для володіння багатьма видами іншопланетної зброї.
    
    Результати розтину не менш цікаві. Після розрізу грудей ми виявили, що грудна клітка спереду являє собою твердий кістковий щит, підсилений жорстким хрящем. Склад кісток також відрізняється від нашого: в основному це — вуглець, а не кальцій, зі слідами металу, що робить їх надзвичайно твердими і міцними. Ножі й кулі будуть мати великі проблеми із проникненням, а знайти життєво важливі органи, щоб їх пошкодити, буде навіть важче. Будь-яка частина тіла, що не захищена кістками, здається, складається виключно з жорстких м'язів.
    
    Мозок особливо сильно захищений. Кілька шарів рогів обернуті навколо нього, наче непроникні обладунки. Зі слідів зношення навколо цієї області, ми припускаємо, що ці прибульці регулярно мали сутички з активними ударами головою, ймовірно, в якості частини їхнього подружнього ритуалу. Невеликий, всеїдний рот виступає з маси кісток і веде вниз до простого, але функціонального травного тракту.
    
    Втім, в голові є ще й інші органи, окрім мозку і рота. За завитками кісток є набір з трьох органів які, здається, виявляють інфрачервоне випромінювання. Це, очевидно — те, що Шеваар використовує замість очей. Ми дійшли висновку, що чутливість цих органів приблизно співставна з людиною, яка носить стандартні тепловізори PHALANX.
    
    З розтину і нашого аналізу записів бою можна зробити такі висновки:
    
    — Шеваари бачать в інфрачервоному діапазоні. Тому сховатися від них або підійти непоміченим дуже складно.
    
    — Вони не носять броні, щоб зберегти свою природну рухливість. Це дозволяє їм використовувати ефективну тактику «бий і тікай».
    
    — Тіло Шеваара має високу стійкість до ударів і колючих ушкоджень, а їхні компактні внутрішні органи важко пошкодити вибухом. Тим не менше, їх луската шкіра забезпечує слабкий захист від вогню, лазерів та електрики.
    
    Шеваари найчастіше використовуються в якості швидких розвідників. Вони дуже ефективні у цій ролі, оскільки поєднують в собі високу мобільність з розширеними можливостями зору, і прибульці, здається, не мають проблем з дефіцитом цих істот. Іноді вони заповнюють ніші спеціалістів або командні ролі, але ці завдання, як і раніше, зазвичай покладено на Таманів у випадках, коли обидві раси працюють разом.
    
    Коли вони не беруть участі у бойових діях, Шеваари проводять більшу частину свого часу в якості розвідників або стрільців, або ж пильнують полонених людей.
    
    Ми повинні бути обережні завжди, коли ми стикаємося з цими прибульцями на полі бою. Вони швидкі і небезпечні стрільці, які воліють боротися із-за укриття, і їх потрібно переслідувати та тримати під вогнем увесь час після виявлення, допоки це не перенапружуватиме нашу позицію. Відкриття наших флангів або запілля для загону Шеваарів може мати катастрофічні наслідки. Хоча гранати навряд чи одразу вб'ють Шеваара, вони будуть дуже корисними для витіснення їх в радіус зору наших військ.
    
    Крім того, будучи сліпим, Шеваар все одно володіє органами балансу, які піддаються впливу звуку нашої світло-шумової гранати. Вона буде корисною проти Шеваарів так само, як і проти людей.
    
    З повагою,
    
    Др. Коннор

en: Commander,
    
    My team and I have completed the disassembly and autopsy of the alien creature we discovered. Here is my summary of our findings.
    
    We first assumed the object was a robot, but upon investigation we found a small biomass at its core. This biological alien core is encased in a shell of sensors which we believe interpret its signals to operate the electrical machinery. For all intents and purposes, this alien is little more than a "brain" in charge of a complex device. Calling it a brain may be too generous. We don't believe it is large enough to undertake mental processes more complex than basic motor skills, but troops report seeing it coordinate closely with other aliens on the battlefield.
    
    The device itself is a small, but heavy, mobile disk, able to hover above the ground. Because of its aerial movement, it is able to cross the battlefield rapidly. Our soldiers will need to take it down before it gets in range, which is no small feat considering its size and movement capabilities.
    
    The models we discovered are equipped with a mounted plasma weapon which is able to fire single rounds. Anyone caught within range will be very sorry. Given its brain size and limited functionality, we believe this alien is engineered for light combat missions -- perhaps it plays a reconnaissance role.
    
    Sincerely,
    
    Dr. Connor
uk_UA: Командувачу,
    
    Я і моя команда закінчили розтин та дослідження позаземної істоти, яку ми виявили. Ось короткий звіт про наші результати.
    
    Спершу ми припускали, що об'єкт є роботом, але після дослідження ми знайшли незначну кількість біомаси в його ядрі. Це позаземне біологічне ядро вкрите оболонкою датчиків, які, за нашим припущенням, інтерпретують його сигнали для роботи електронного устаткування. Незалежно від цілей та призначення, прибулець є, по суті, «мозком», що керує складним пристроєм. Слово «мозок» може бути надто гучним. Ми вважаємо, що він не достатньо великий, щоб брати на себе складніші мисленнєві процеси, аніж основні рухові навички, але війська звітували, що бачили, як він тісно співпрацював із іншими прибульцями на полі бою.
    
    Сам по собі пристрій є маленьким, але важким мобільним диском, що може рухатися в повітрі. Завдяки своїм здібностям до пересування в повітрі, він може швидко перетинати поле бою. Нашим солдатам потрібно буде збити його до того, як він наблизиться, що, в свою чергу, не є для нього проблемою.
    
    Моделі, які ми знайшли, обладнані плазмовою зброєю, яка може стріляти одиночними пострілами. Будь-хто, хто потрапив в радіус її дії, дуже пошкодує. Враховуючи розмір мозку та обмежену функціональність, ми вважаємо, що цього прибульця було розроблено для легких бойових задач, можливо — для розвідки.
    
    Щиро,
    
    Др. Коннор

en: Commander,
    
    My team has completed its analysis of the alien creature we recovered.
    
    We're calling this alien the Combat Hovernet, an acknowledgment of its clear combat-oriented mechanical augmentations. But a small biomass, including a "brain" of sorts, lies at its core and appears to control the machine.
    
    The entire creature has been wrapped in advanced armour plating and the stabilisers which keep it afloat and on-target are more powerful than we would expect necessary in a non-combat role. The plasma weaponry installed on the alien is capable of firing three-round bursts with an accuracy we're not accustomed to from the erratic ammunition. These guys won't be easy to knock down and, until they're destroyed, they'll prove to be a serious threat to our troops.
    
    Because they're wrapped in the alien armour worn by other units they're resistant to normal and plasma weaponry. But they also share the alien armour's vulnerabilities to laser and strong fire-based weapons.
    
    You'll want to take these guys down as soon as you see them. If you wait until they close range, it may be too late.
    
    Sincerely,
    
    Dr. Connor
uk_UA: Командувачу,
    
    Моя команда закінчила аналіз позаземної істоти, яку ми захопили.
    
    Ми назвали цього прибульця «Бойовий ховернет», враховуючи його суто бойові механічні нарощення. Втім, невелика біомаса, що містить також і «мозок» істоти, знаходиться в його серцевині і здійснює керування машиною.
    
    Всю істоту оббито покращеною бронею, а стабілізатори, які тримають її в повітрі, є потужнішими, ніж те, що ми очікували. Плазмова зброя, встановлена на прибульцеві, здатна здійснювати трикулеві постріли з влучністю, яку ми не очікували від нестійкої амуніції. Цих хлопців буде нелегко збити, і, поки вони не знищені, вони становитимуть серйозну загрозу для наших військ.
    
    Оскільки вони оббиті позаземною бронею, яку носять інші війська, вони є стійкими до звичайної та плазмової зброї. Проте, вони також потерпають від вразливостей позаземної броні до лазерів та важкої вогняної зброї.
    
    Цих хлопців слід збивати одразу, коли їх побачать. Якщо Ви чекатимете, поки вони підійдуть ближче, може бути надто пізно.
    
    Щиро,
    
    Др. Коннор

en: Technical Specifications: Combat Armour
    
    CLASSIFIED LEVEL YELLOW
    
    PHALANX Extraterrestrial Response Unit
    
    Technical Document, Delta Clearance
    
    Filed: 20 March 2084
    
    By: Cdr. Paul Navarre, R&D: Engineering Division, PHALANX, Atlantic Operations Command
    
    
    
    Overview
    
    The alien attack on Mumbai made our situation painfully clear. Their technology is far more advanced than ours. The complete inability of Commonwealth troops to make a dent in the Mumbai offensive revealed critical weaknesses in current military training and equipment. They lost three battalions just bringing the aliens to a standstill without inflicting significant casualties. PHALANX has to overcome these odds, and to do that we need the very best human technology has to offer.
    
    The Excalibur Program was created not only to find the right weapons to combat the alien threat, but also to find armour and other items of battlefield utility to help our soldiers complete their missions and return to base alive. These items are designed to increase a soldier's combat effectiveness or general survivability.
    
    The use of armour on the battlefield never quite died out completely, though it was rendered ineffective in most forms between the early 18th century and the late 20th. It began to find its way back to common use in World War 1 in the form of steel helmets. This practice continued through WW2, and was later superceded by the invention of kevlar. Today, however, kevlar is thoroughly obsolete in nearly all its forms; it's now used only by civilians and police forces with budget problems. Even more advanced types of 20th-century body armour have been rendered useless by modern weapons. New materials were needed, materials to make armour stronger and its wearers tougher than ever before.
    
    Surprisingly, several ancient files we've unearthed seem to confirm that PHALANX was responsible for some amazing technological breakthroughs in the past, technologies that were later adopted across the world. Every attempt at producing artificial spider silk had failed, but researchers at the PHALANX Pacific Operations Command base finally managed it in 2017. Their technique is still in use today, centred around a device called the 'organic loom'; a large feeding armature supporting hundreds of individual silk glands and spinnerets, designed solely for the mass-production of spider silk.
    
    The first widespread use of military combat armour made from spider silk came as a joint effort by NATO in 2023, after ballistic tests proved that Chinese rounds tore right through their aging standard-issue kevlar vests. The armour itself is a layercake of spider silk and treated ultra high molecular weight polyethylene, giving it astonishing strength and flexibility. The resulting fabric is about 18 times stronger than steel and provides a performance increase over kevlar that is estimated between 300 and 400%. Suits made primarily from polyethylene became obsolete after artificial spider silk was released into the wider market, and the new composite armour soon replaced it in military use throughout the world. The armour has been upgraded to move with the times, being so effective that it is still in common use today.
    
    The Combat Armour's only disadvantage is its relatively high weight compared to older suits, but this is mainly due to the number of layers required to properly protect against modern weapons. The weight is evenly distributed, making it quite comfortable to wear and much less bulky than experimental nanocomposite armours. This armour will save lives while preserving the soldier's all-important mobility.
    
    
    Recommended Doctrine
    
    Where possible, PHALANX troops should always wear armour whenever they are sent into a combat situation. The Combat Armour should be considered the basic protection no soldier can afford to go without. For some soldiers, the Combat Armour will remain a viable choice compared to heavier, more advanced armours due to the freedom of movement it provides. Snipers and anyone else not expected to be at the front line will be able to make good use of the extra mobility.
    
    
    Addenda
    
    None.
uk_UA: Технічні характеристики: Бойовий бронежилет
    
    РІВЕНЬ ТАЄМНОСТІ: ЖОВТИЙ
    
    Підрозділ реагування на позаземні загрози «PHALANX»
    
    Технічний документ, Допуск: ДЕЛЬТА
    
    Дата: 20 березня 2084
    
    Від: Кмд. Пауль Наварре, ДВБ: Інженерно-технічний відділ, PHALANX, Атлантична оперативна група
    
    
    
    Огляд
    
    Атака прибульців у Бомбеї показала, в якому жалюгідному становищі ми знаходимось. Їхні технології набагато випереджають наші. Сили Співдружності були неспроможні налагодити хоча б якусь оборону через численні недоліки у воєнній підготовці та озброєнні. Три батальйони полягло лише для того, щоб зупинити атаку. PHALANX мусить змінити цю ситуацію і для цього потрібно застосувати найкращі технології, якими володіє людство.
    
    Проект «Екскалібур» було створено з метою знайти найбільш ефективну зброю на Землі, шляхом перегляду своїх виробничих стандартів та відмовостійкості, врахування і дослідження оперативного досвіду та бойових якостей, отриманих при застосуванні її у зіткненнях з прибульцями.
    
    Використання персонального захисту на полі бою ніколи не втратить актуальності, незважаючи на те, що поступово — з початку XVIII і до кінця XX сторіччя — він поступово втрачав свою ефективність. До масового використання броні у вигляді сталевих касок людство повернулось під час Першої світової війни, ця практика продовжилась і під час Другої світової війни. У наступні десятиріччя сталь була витіснена кевларом, однак на сьогодні кевлар безнадійно застарів у всіх його формах — зараз він використовується тільки цивільними особами та поліцейськими підрозділами, у яких є серйозні проблеми з фінансуванням. Найкращі типи кевларових бронежилетів XX сторіччя стали неефективні з появою сучасної зброї. Виникла необхідність у нових матеріалах, здатних зробити захист більш надійним, а його носія більш живучим.
    
    При ревізії старих архівів було знайдено підтвердження того, що PHALANX уже досягав технічного прориву в минулому — ми розробили і впровадили технології, які потім широко розповсюдились у світі. У той час було багато невдалих спроб виробництва штучного павутиння, однак у 2017 році учені PHALANX з бази Тихоокеанської ударної групи блискуче впоралась з цим завданням. Їхня технологія використовується й досі, і базується на пристрої, що називається «органічний ткацький станок» — масивному каркасі, який забезпечує життєдіяльність сотень індивідуальних павутинних залоз та прядильних органів, створених виключно для виготовлення шовку.
    
    Вперше масове використання бойової броні, виготовленої на основі такого шовку, було здійснене об'єднаними зусиллями НАТО у 2023 році, після балістичних випробувань, які підтвердивили, що китайські кулі з легкістю пробивають застарілі кевларові бронежилети, які на той час були на озброєнні. Нова тканина для броні була зроблена шляхом багатошарового переплетення шовку і очищеного поліетилену з надвисокою молекулярною масою, які надали їй дивовижну міцність і гнучкість. Під час досліджень вона показала міцність у 18 разів кращу за сталь, і у 3-4 рази перевершила кевлар за захисними характеристиками. Костюми, зроблені тільки із поліетилену, стали поступово зникати із вжитку по мірі виходу штучного шовку на широкий ринок, і нова композитна броня незабаром замінила їх у арміях по всьому світу. Протягом багатьох років броня модернізувалась, залишаючись настільки ефективною, що й досі широко використовується. Її останні модифікації передбачають кишені на грудях та спині, призначені для керамічних або металевих вставок для захисту життєво важливих органів.
    
    Бойовий бронежилет має тільки один недолік у порівнянні з іншими захисними костюмами — це його відносно велика вага, але вона залежить насамперед від кількості захисних шарів, необхідних для надійного захисту від сучасної зброї. Вага розподілена рівномірно, що робить її зручною для носіння і менш громіздкою, ніж експериментальні зразки броні із нанокомпозитів. Ця броня й надалі буде рятувати життя, зберігаючи вкрай важливу на полі бою мобільність солдат.
    
    
    Рекомендована доктрина
    
    На полі бою, бійцям PHALANX необхідно завжди носити броню. Її слід застосовувати в якості базового захисту, без якого жоден солдат не може дозволити собі йти у бій. Для деяких бійців бойова броня може виявитись альтернативою більш важким і сучасним видам броні, завдяки свободі руху, яку вона надає. Снайпери та бійці, у яких немає потреби знаходитись безпосередньо на лінії вогню, зможуть ефективно використовувати таку мобільність.
    
    
    Додаток
    
    Відсутній.

en: Commander, I would like to report the success of our nanocomposite production research!
    
    I won't bore you with the intricacies of CNT production; suffice it to say that, by close study of the telltale traces left by alien production lines, we've been able to identify some of their processes. Apparently they use some kind of plasma furnace in order to spin, shape and press the nanotubes into a latticework pattern. We've been able to create a prototype furnace of our own, and have made various modifications to our nanotube production methods based on the alien examples. The result is a significant increase in power efficiency and production volume.
    
    From here on I'll restrict my summary to the capabilities and tactical applications of the new armour, which I trust you will find both fascinating and encouraging.
    
    We've managed to duplicate almost all the functionality of the alien armour, from the nanocomposite plates to the servo-assisted movement. It is incredibly light for its bulk, though still considerably heavier than our Combat Armour. It is almost as protective as the alien model, and bestows similar quickness of movement and comfortable aiming.
    
    However, there are some limitations that we just can't get around. The fact is that the aliens have a good deal more experience with these materials and can work them a lot more elegantly than we can. Our armour is bulkier and heavier, more stiffly-constructed, and its electronics do not perform as well. Our version of the polymer isn't quite as good as theirs, it tends to crack more easily. Our servomotors in particular are large and unwieldy compared to the compact alien designs. There's no way to reduce their size any further than we already have.
    
    The new armour's tactical applications are extensive. It's light enough to be worn by forward elements of our tac teams, yet protective enough to resist heavy weapons fire. It will serve exceptionally well for troops that need both speed and armour to perform their best.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, я хотів би повідомити Вас про успіх нашого дослідження з виробництва нанокомпозиту!
    
    Я не буду втомлювати вас тонкощами виробництва ВНТ; досить сказати, що ретельне вивчення явних слідів, залишених позаземними виробничими лініями дало нам можливість ідентифікувати деякі з їхніх процесів. Очевидно, вони використовують якісь плазмові печі для того, щоб скручувати, надавати форми і затискати нанотрубки в ґратчастий візерунок. Ми змогли створити прототип нашої власної печі, і зробили різні модифікації наших методів виробництва нанотрубок на основі позаземних прикладів. Результатом є значне збільшення енергетичної ефективності та обсягів виробництва.
    
    З цього моменту я обмежу своє резюме можливостями і тактичним застосуванням нової броні, які, я вірю, ви знайдете водночас захопливими і обнадійливими.
    
    Нам вдалося продублювати майже всі функціональні можливості іншопланетної броні, від нанокомпозитних пластин до серворушійного руху. Вона надзвичайно легка як на свій розмір, хоча й значно важча, ніж наша бойова броня. Вона володіє майже тими ж захисними властивостями, що й модель прибульців, і дарує подібну швидкість пересування і комфортного прицілювання.
    
    Тим не менше, існують деякі обмеження, які ми просто не можемо обійти. Справа в тому, що прибульці мають значно більше досвіду роботи з цими матеріалами і можуть їх обробляти значно більш витончено, ніж ми. Наша броня громіздка, важка, досить груба, і її електроніка не дуже добре працює. Наша версія полімеру не така добра, як їхня, вона легше ламається. Наші серворушії, зокрема, є великими і громіздкими, порівняно з компактними позаземними конструкціями. Немає жодного способу зробити їх меншими, ніж ми вже зробили.
    
    Тактичне застосування нової броні дуже обширне. Вона досить легка, щоб її могли носити передові частин наших тактичних команд, але й досить помічна в якості захисту від вогню важкої зброї. Вона слугуватиме виключно добре для військ, що потребують і швидкості, і захисту для якнайкращого виконання своїх функцій.
    
    Кмд. Наварре

en: Our examination of the alien body armour has led us to many interesting realisations. Obviously, the key to creating more effective mobile armour based on the alien suits lies in the direction of nanocomposites. This will require large amounts of carbon nanotubes.
    
    In the past, carbon nanotubes have been difficult and expensive to produce, and trying to work them into a proper shape was even worse. Because of this nanocomposite armour has never been used except in high-cost vehicles such as aircraft and tanks, and then only in plating that requires minimal shaping or other work. The alien armour, however, uses carbon nanotube composites in abundance. It's our manufacturing processes that are holding us back.
    
    With the alien armour in hand and enough resources at our disposal, I believe that we can devise new production methods and shaping processes that will allow us to mass-produce shaped nanocomposite plates, finally bringing this technology into our reach.
    
    This project will require a fair amount of lab time and funding. We'll start work as soon as we receive your authorisation, Commander.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Наше дослідження бронежилету прибульців привело нас до декількох цікавих висновків. Очевидно, ключ до створення більш ефективної мобільної броні, заснованої на костюмах прибульців, лежить в напрямку нанокомпозитів. Це потребуватиме великих обсягів вуглецевих нанотрубок.
    
    В минулому карбонові нанотрубки були важкими та дорогими для виготовлення, а надання їм потрібних форм було ще складнішим. Тому нанокомпозитна броня ніколи ніде не використовувалася, окрім дорогих засобів пересування, на кшталт літаків та танків, і то тільки в якості обшивки, що потребує мінімального надання форми або інших робіт. Тим не менш, броня прибульців широко використовує вуглецеві нанокомпозитні сполуки. Нас же стримують виробничі обмеження.
    
    Маючи броню прибульців і достатньо ресурсів, я гадаю, що ми зможемо винайти нові методи виробництва і формування, які дозволять масове виробництво нанокомпозитних пластинок, і нарешті зроблять цю технологію досяжною для нас.
    
    Цей проект вимагатиме значних інвестицій лабораторного часу та коштів. Ми почнемо роботу щойно отримаємо Ваш дозвіл, Командувачу.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, we've successfully prototyped our new powered armour. The prototype is waiting in R&D if you'd like to have a go in it yourself.
    
    Our production design is geared towards maximum protection. It is, in a nutshell, an airtight suit of armour with servo-assisted joints and an on-board control system. The outer skin is a flexible three-layer composite, with outer layers consisting of nanotube-fullerene fabric, and an inner layer of special polymer gel, mixed with Wolfram-Molybdene powder. When the outer layer of the composite is burned, the gel evaporates instantly, dissipating the heat, and the metal powder will create a cloud around the damaged area, thus creating a local bloom effect that will consume much of the energy.
    
    The inside consists of a thick layer of memory gel covered by an electrically sensitive lining. The gel allows the suit to be fitted to a range of heights and body shapes, so hopefully we shouldn't have to custom-build every suit to fit one specific soldier. The inner lining is an important part of the control system; it detects nerve impulses through the wearer's skin, interprets these signals, and uses them to predict the wearer's movements before they're made. This allows the suit to move simultaneously with the body rather than resisting the user's movements.
    
    A useful side effect of the memory gel is that it can absorb explosive force, providing better shelter to explosive effects than any of our previous models. Because the suit is entirely sealed, it provides much better protection against environmental hazards such as gas and is effective at dissipating heat, although a wearer can still be roasted inside the suit if he sits in flames long enough. The helmet has built-in sensors to detect flashbangs and cushion the wearer against momentary spikes of light and noise intended to disorient the enemy.
    
    I recommend we get this power armour onto the battlefield as soon as possible. Some of the soldiers may have difficulties adjusting to the bulky suit, but they'll be happy for the protection.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, ми успішно розробили прототип нашого нового екзоскелету. Прототип знаходиться в дослідно-виробничому бюро, якщо Ви маєте бажання його оглянути.
    
    Наша конструкція забезпечує максимальний захист. В своїй основі це — герметичний броньований костюм з серворушійними суглобами та бортовою системою керування. Гнучка зовнішня обшивка складається з трьох шарів, і зовнішній шар складається з нанотрубково-фулеренової тканини, а внутрішній — з спеціального полімерного гелю, змішаного із вольфрамо-молібденовим порошком. Якщо зовнішній шар буде спалено, гель одразу випарується, розвіявши жар, а металевий порошок створить хмару довкола ушкодженої області, в такий спосіб поглинаючи більшу частину енергії.
    
    Нутрощі складаються з товстого шару гелю пам'яті, покритого чутливим до електроенергії облицюванням. Гель дозволяє костюму підлаштовуватися під різну висоту та форму тіла, тому я маю надію, що нам не доведеться самим підлаштовувати кожен костюм під кожного окремого солдата. Внутрішнє облицювання є важливою частиною системи керування: воно виявляє нервові сигнали під шкірою носія, інтерпретує ці сигнали, і використовує їх для передбачення рухів носія ще до того, як вони будуть зроблені. Це дозволяє костюму рухатися одночасно із тілом, а не опиратися рухам користувача.
    
    Корисним побічним ефектом гелю пам'яті є те, що він може поглинати вибухову силу та забезпечувати кращий захист від вибухових ефектів, аніж усі наші попередні моделі. Оскільки цей костюм є абсолютно герметичним, він забезпечує значно кращий захист від небезпек навколишнього середовища, таких, як газ, і ефективно розвіює тепло, хоча носія все одно можна підсмажити, якщо він буде знаходитися під вогнем достатньо довго. Шолом має вбудовані сенсори для виявлення світло-шумових гранат і захищає носія від короткочасних спалахів світла та шуму, призначених для дезорієнтації ворога.
    
    Я раджу почати застосування цього екзоскелету на полі бою якомога швидше. В когось із солдатів можуть виникнути проблеми із підстроюванням громіздкого костюму, але вони будуть задоволені захистом.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, the weaponry the aliens are fielding in battle is growing more devastating by the week. We need a soldier-support system that can level the playing field and give our men a fighting chance. Our workshops are unable to produce the dense nanotube weaves we discovered in the latest samples of alien armour. But this doesn't mean we won't find a solution.
    
    With your permission, I'd like to task our team to investigate a powered armour that would allow us to support heavier nanocomposite plates by building weight support into the suit. Powered armour has seen use in recent conflicts, but current-generation military variants have more in common with tanks than infantry and can't possibly meet our mobility and space requirements. We believe the insights we've gained from studying the servos of the latest alien armour can be used to develop a power suit that is leaner and tougher than anything we've seen.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, зброя, яку прибульці використовують на полі бою, з кожним тижнем стає все потужнішою. Нам потрібна система підтримки солдатів, яка зможе вирівняти наші можливості і дати нашим людям шанс. Наші майстерні не можуть виготовляти щільні нанотрубки, які ми виявили на останніх зразках позаземної броні. Але це не значить, що ми не можемо знайти рішення.
    
    З Вашого дозволу, я хотів би дати завдання нашій команді створити екзоскелет, який дозволив би нам підтримувати важчі нанокомпозитні пластини за допомогою засобів підтримки ваги, вбудованих в костюм. Екзоскелети вже використовувалися в недавніх конфліктах, але військові зразки останнього покоління мають більше спільного із танками, аніж із піхотою, і не відповідають нашим потребам щодо мобільності та просторності. Ми вважаємо, що те розуміння, яке ми отримали від вивчення сервоприводів з останніх зразків позаземної броні, може бути використане для розробки екзоскелета, який буде компактнішим і міцнішим за все, що ми досі бачили.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, we've got a full report on the alien armour for you.
    
    It was something of a surprise to learn that the alien armour is made of a composite of plastics and carbon containing no metal whatsoever. In fact, the most important element is something with which humanity is already well-acquainted: carbon nanotubes. Carbon nanotubes (also known as CNTs or 'buckytubes') are cylindrical carbon molecules that are incredibly strong, one of the strongest materials known to humankind. They have been relatively little-used on Earth because of their extreme cost. No economical means of mass-production has been found to date, restricting their use to the most expensive programs on Earth, such as aeronautics and space exploration.
    
    The alien armour uses CNTs as its penetration layer, i.e. the layer that stops bullets and other incoming ordnance from penetrating into the body. The nanotubes are woven into long latticework patterns and recessed into a bed of hard polymer, backed by a layer of semi-liquid gel that very effectively dampens the energy of a blow and spreads the remaining force across a very large area. The final layer -- woven from flexible aramid fibre -- serves to contain the gel and doubles as a spall liner, catching any fragments that may be blown loose from the inside of the armour.
    
    Thanks to the conductive properties of carbon nanotubes, the armour performs very well against plasma. This makes sense. It is their weapon of choice and we would expect them to know how to protect against it. Because plasma weaponry appears to have limited penetration capabilities, the armour is able to disperse the heat before it can melt through the protective layers.
    
    The armour also performs pretty well against ordinary bullets and explosives, although it's not very effective against incendiary devices or flamethrowers. These weapons raise the atmospheric temperature around the wearer so that there is no place to dump the heat, effectively roasting the wearer inside his suit.
    
    Other features of the armour include servo-assisted movement in the boots, allowing the wearer to move more quickly, and a curious system built into the bracers that automatically assists the wearer's aim by selectively applying pressure to parts of the forearm. We are looking into many new uses for this technology.
    
    Adapting this armour to a human body would be impossible due to the differences in physique and the difficulty of working with the materials involved. However, I've written up a separate research proposal to investigate the possibility of designing and mass-producing our own armour using the alien suit as a template. It will be in your inbox presently.
    
    If you'll permit me, I'd like to raise a final issue with you, Commander. One of my researchers has toyed with a personal laser project over the last couple of months. While we were testing the alien armour, we allowed him to experiment with it in his downtime and we were astonished by the results. The relatively weak laser beam was hardly reduced as it passed through the armor.
    
    I know that we've long believed that effective man-portable laser weaponry is just a myth, but these suprise findings have reinvigorated my team. I'm hearing all sorts of interesting proposals. This armour will seriously dent our ability to use the aliens' plasma weaponry against them on the battlefield. If we could use lasers to pack a reasonable punch into a hand-held rifle, it could be the best response to their armor.
    
    Please give some thought to the laser weaponry ideas in your queue.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, ми маємо для Вас повний звіт про броню прибульців.
    
    Для нас було сюрпризом дізнатися, що броня прибульців зроблена із суміші пластику та вуглецю, що взагалі не містить металу. По суті, основним елементом є те, з чим людство вже добре знайоме: вуглецеві нанотрубки. Вуглецеві нанотрубки є циліндричними молекулами вуглецю, що є надзвичайно міцними, одними із найміцніших матеріалів, відомих людству. Їх відносно мало використовували на Землі через їхню надзвичайну дорожнечу. Не було знайдено прийнятних засобів масового виробництва, що обмежувало їхнє використання до найбільш дорогих програм на Землі, таких як повітроплавання та дослідження космосу.
    
    Броня прибульців використовує карбонові нанотрубки в якості внутрішнього шару, тобто шару, що зупиняє кулі та інші артилерійські снаряди від проникнення в тіло. Нанотрубки звивають в довгі ґратчасті візерунки і вбудовують в нішу з твердого полімеру, підтримуваного шаром напіврідкого гелю, що дуже ефективно вбирає енергію удару та розсіює її залишки по дуже великій поверхні. Останній шар, звитий з гнучких арамідних волокон, служить для стримування гелю та виконує функцію уламкової втулки, що затримує уламки, які можуть вистрибувати зсередини броні.
    
    Завдяки провідності вуглецевих нанотрубок, броня дуже ефективна проти плазми. В цьому є сенс. Це — їхня обрана зброя, і нам варто було очікувати, що вони знають, як від неї захиститися. Оскільки плазмова зброя, виявляється, має обмежені проникні властивості, броня здатна розсіювати тепло перед тим, як воно розплавить захисні шари.
    
    Броня також є досить ефективною проти звичайних куль та вибухівки, хоча вона не дуже ефективна проти вибухових пристроїв та вогнеметів. Ці зброї підвищують атмосферну температуру довкола носія, тому для розвіювання жару вже немає місця, і носій під костюмом підсмажується.
    
    Серед інших особливостей броні є взуття, що має сервоприводи, які допомагають носію рухатися швидше, а також цікава система, вбудована в скріплення, що автоматично допомагає наведенню носія, вибірково застосовуючи тиск до частин передпліччя. Ми досліджуємо багато нових застосувань для цієї технології.
    
    Адаптація цієї броні до людського тіла була б неможливою через різницю в будові та труднощі в роботі з матеріалами. Втім, я підготував окрему дослідницьку пропозицію, щоб знайти можливість сконструювати та масово виробляти нашу власну броню, використовуючи костюм прибульців, як шаблон. Вона скоро з'явиться у вашій вхідній скриньці.
    
    Якщо дозволите, я хотів би підняти ще одне питання, Командувачу. Один із моїх дослідників грався із проектом особистого лазера протягом останніх кількох місяців. Поки ми тестували чужинецьку броню, ми дозволили йому поекспериментувати з нею в часи простою, і ми були вражені результатами. Порівняно слабкий лазерний промінь майже не зменшився після проходу через броню.
    
    Я знаю, що ми досить довго вважали, що ефективна особиста лазерна зброя є лише міфом, але ці чудові знахідки надихнули нашу команду. Я отримую різноманітні цікаві пропозиції. Ця броня серйозно погіршить наші можливості застосовувати позаземну плазмову зброю проти них на полі бою. Якби ми змогли використати лазери, щоб вкласти достатньо потужності в ручну рушницю, це могла би бути найкраща відповідь на їхню броню.
    
    Будь ласка, висловіть свої думки щодо пропозицій лазерної зброї, які є у Вашій черзі.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, we've recovered a suit of alien body armour from the battlefield. This armour has been a plague to our soldiers; aliens wearing it have shrugged off shots that would have torn their unarmoured friends apart. It's not surprising that we still haven't managed to cut it open to perform an initial survey of its composition. We should investigate the armour's weaknesses as soon as we can, and perhaps ascertain a way to adapt it for our own uses.
    
    This project will require a moderate amount of lab time and funding. Work will start as soon as we have your authorisation, Commander.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, ми захопили з поля бою бронежилет прибульців. Ця броня була лихом для наших солдатів; прибульці, що її носили, ігнорували постріли, які розірвали б їхніх друзів без броні на шматки. Не дивно, що ми досі не змогли розрізати її, щоб здійснити попередній аналіз складу. Нам потрібно дослідити слабкі сторони броні якомога швидше, і, можливо, знайти спосіб, як її адаптувати для нашого власного використання.
    
    Цей проект потребує середнього обсягу лабораторного часу та фінансування. Робота розпочнеться щойно ми отримаємо Ваш дозвіл, Командувачу.
    
    Кмд. Наварре

en: Where armour is concerned, the aliens' design philosophy seems to be, "If it works, let's use more of it." This new armour is similar in design to the alien body armour, but it does away with the compromises and delicate balances of light armour. Instead of just protecting the torso and head, the medium armour attempts to cover all vital areas with much more dense nanopolymer plates, including major arteries and sensitive nerve clusters. In comparison with the alien body armour, the medium suit has double the number of nanotube strands per square centimetre. As a result these plates are nearly impenetrable to standard human firearms and even the softer mesh covering the joints can stop bullets with disturbing ease.
    
    As I mentioned before, the suit strongly emphasises protection over mobility. The large trauma plates get in the wearer's way no matter what race or size he might be, and the dense nanotube polymers used are so heavy that the overall weight will slow down even an Ortnok. There are numerous mini-servos and other mechanical parts that help deal with some of the weight, but their effect is limited overall. Other devices are integrated into the armour to assist aiming and vision. These are quite interesting and we may be able to replicate them on a larger scale as weapon enhancements.
    
    The aliens seem to have designed this armour with the war against humanity in mind. Besides being virtually bulletproof, its performance against lasers, incendiary and plasma weapons is much improved over the Alien Body Armour. Aliens wearing this armour will suffer minimal damage from crossing open flame or brief shots from our flamethrower, but prolonged exposure will still overheat the suit and cook the alien inside.
    
    In better news, the armour does not fully enclose the alien, leaving some skin or breathing passages exposed to air. That means blister gas will remain effective, though it will take longer for the gas to reach its full effect.
    
    The alien suits won't fit our troops without modifications that would critically weaken them. We've taken a few stabs at replicating the dense nanopolymers, but our Workshop machinery is currently unable to weave so many nanotubes at once. I have a few ideas about how to upgrade it, though, as well as some designs for a new armour to take advantage of those upgrades. The proposal should be in your queue now, Commander.
    
    Now please excuse me, sir -- I was due in my rack twelve hours ago and I think my eyes are starting to bleed. Goodnight!
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Коли йдеться про броню, підхід прибульців можна сформулювати так: «якщо вона працює, давайте візьмемо більше». Ця нова броня подібна за конструкцією до бронежилета прибульців, але вона не має компромісів та вишуканих балансів легкої броні. Замість захисту тулуба та голови, середня броня намагається закрити всі життєвоважливі зони якомога більшою кількістю щільних нанополімерних пластин, включаючи великі артерії та чутливі нервові сплетіння. Порівняно з  бронежилетом прибульців, середній бронекостюм має подвійну кількість нанотрубок на см². В результаті, ці пластини майже неможливо пробити стандартною людською вогнепальною зброєю, і навіть тонкий шар, що покриває суглоби, може зупиняти кулі з небаченою легкістю.
    
    Як я вже казав, бронекостюм надає перевагу захисту над мобільністю. Великі пластини заважають носію, незалежно від його зросту та раси, а щільні нанотрубкові полімери є настільки важкими, що загальна вага сповільнить навіть Ортнока. Численні міні-серворушії та інші механічні частини допомагають впоратися із частиною ваги, але їх вплив все одно обмежений. Також в броню вмонтовано засоби, що покращують зір та  наведення. Вони є досить цікавими, і ми, ймовірно, зможемо відтворити їх у більших масштабах в якості покращень для зброї.
    
    Прибульці сконструювали цю броню з думкою про війну проти людства. Окрім того, що вона практично куленепробивна, її ефективність проти лазерів, вибухівки та плазмової зброї є значно кращою, аніж у позаземного бронежилета. Прибульці, що носять цю броню, отримуватимуть мінімальні пошкодження від відритого вогню або коротких пострілів нашого вогнемета, хоча тривала його дія все ж-таки перегріє костюм і засмажить прибульця.
    
    Серед добрих новин є те, що броня не повністю закриває прибульця, залишаючи частину шкіри та дихальних шляхів відкритими. Це означає, що пухировий газ все одно буде ефективним, хоча його вплив забиратиме більше часу.
    
    Костюми прибульців без модифікацій, що суттєво їх полегшать, не підійдуть нашим військам. Ми здійснили декілька спроб відтворити ці щільні нанополімери, але наша майстерня наразі не в змозі з'єднати одразу так багато нанотрубок. Втім, я маю декілька ідей щодо того, як її модернізувати, та декілька конструкцій нової броні, що використовуватиме ці оновлення. Пропозиція вже має бути у Вашій черзі, Командувачу.
    
    А зараз прошу мене вибачити, Командувачу — моя зміна закінчилася 12 годин тому, і в мене відчуття, наче мої очі починають кровоточити. Добраніч!
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, we've salvaged a new suit of alien armour from the field. It's much heavier than the alien armour we've encountered previously, and it seems to stop ordinary firearms without taking so much as a scratch. Its trauma plates are made of the densest CNT (Carbon Nanotube) weave I've ever seen. We need to research this armour right away to determine which weapons will remain effective against aliens wearing it, and to try and find a method to replicate it for our own troops. As long as we can't match this technology, we are at a severe disadvantage.
    
    This project will require a significant amount of lab time and funding. Work will start as soon as we have your authorisation, Commander.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, ми отримали з поля бою новий бронекостюм прибульців. Він значно важчий за їхній бронежилет, який ми нещодавно виявили, і, здається, зупиняє вогнепальну зброю, не залишаючи навіть подряпин. Його пластини зроблені з найщільніших вуглецевих нанотрубок, які я тільки бачив. Нам потрібно дослідити цю броню прямо зараз, щоб виявити, яка зброя все ж є ефективною проти прибульців, які її носять, і спробувати знайти спосіб відтворити її для наших власних військ. Поки ми не маємо відповідника цій броні, ми у дуже невигідному становищі.
    
    Цей проект потребуватиме значних обсягів лабораторного часу та фінансування. Ми розпочнемо роботу, щойно Ви дасте дозвіл, Командувачу.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, my team and I are happy to report our test weapons are living up to all our expectations, and I'm submitting a new set of blueprints to your system for a laser-based defensive facility. You will now be able greenlight a new laser-based weapons facility for construction and produce the laser battery to install in that facility.
    
    Here are the highlights.
    
    What we've done is we've stripped down our pre-existing SAM turret design and modified it to fit an upscaled deuterium-fluoride reaction chamber. We've beefed up the electrical systems to help amplify beam output, adding several megawatts to power and several dozen kilometres to effective range. The turret servos have been completely replaced with a computer-controlled mag-lev system to improve accuracy.
    
    The result is that our new Base Defence Laser Turret is capable of tracking targets at any conceivable speed within Earth's atmosphere. It can lock on to targets almost instantly, and is powerful enough even at long range to damage UFO armour after only a few seconds of fire. Accuracy is good; the laser suffers much less from alien EW (Electronic Warfare) activity than missiles and can even predict basic evasive manoeuvres.
    
    Of course, as with any laser, range remains a problem. Atmospheric blooming limits effective range to only a few hundred kilometres. Weather effects and cloud cover can provide even more serious challenges and, in some conditions, could slash effective range by more than 50%. Lastly, the laser can only fire continuously for about 120 seconds before overheating comes into play, and it requires up to 60 seconds to cool down and recharge capacitors before it's ready to fire again.
    
    Despite these limitations, the Base Defence Laser Turret should provide an effective deterrent for most UFOs straying near our bases, and can provide assistance in shooting down alien craft at short range. It's going to be a good facility to have when one of our bases is in a pinch.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, я і моя команда раді повідомити, що наша тестова зброя відповідає всім нашим очікуванням, і я передаю Вам новий набір креслень для вашої системи лазерної оборони. Тепер ви зможете дати зелене світло для будівництва нових захисних лазерних споруд та виробництва лазерної батареї для установки в цій споруді.
    
    Ось основні моменти.
    
    По суті, ми просто урізали нашу конструкцію вежі ППО і змінили її для того, щоб вмістити збільшену фторидно-дейтерієву реакційну камеру. Ми доукомплектували електричні системи, щоб допомогти посилити вихідний пучок, додавши декілька мегават до потужності і кілька десятків кілометрів до ефективного діапазону. Серворушії вежі були повністю замінені маглевовими системами, керованими комп'ютером, для підвищення точності.
    
    Результатом є те, що наш новий лазерний комплекс оборони бази здатний відстежувати цілі з будь-якою можливою швидкістю в атмосфері Землі. Він може прив'язуватися до цілі майже миттєво, і є досить потужним, навіть на великій відстані, щоб пошкодити броню НЛО вже після декількох секунд вогню. Точність хороша; лазер значно менше страждає від іншопланетних РЕП-систем (радіо-електронної протидії), аніж ракети, і навіть може передбачити основні маневри ухилення
    .
    Звісно, як і в будь-якого лазера, діапазон залишається проблемою. Поглинання випромінення атмосферою обмежує ефективний діапазон до декількох сотень кілометрів. Погодні ефекти і хмарний покрив можуть створити ще більш серйозні проблеми, а в деяких випадках — можуть скоротити ефективний діапазон більш ніж на 50%. Нарешті, лазер може стріляти безперервно лише протягом близько 120 секунд, поки не почнеться перегрів, який вимагає до 60 секунд для охолодження і поповнення конденсаторів, перш ніж він лазер готовий стріляти знову.
    
    Незважаючи на ці обмеження, лазерний комплекс оборони бази може забезпечувати ефективне стримування більшості НЛО, що літатимуть неподалік від наших баз, і допоможе збивати іншопланетні кораблі з близької відстані. Це буде хорошим засобом для захисту бази на крайній випадок.
    
    Кмд. Наварре

en: Our CW laser program has been successful in miniaturising and lightening the necessary components for a powerful deuterium-fluoride reaction. We want to prototype some of our upgrades in existing surface-to-air laser arrays, allowing us to track and fire continuous high-powered beams at a power level that our plants can comfortably handle.
    
    Given the various shortcomings of our SAMs (Surface-to-Air Missiles) against alien technology, I don't need to tell you all the advantages of having a direct-fire laser defence system. It won't be a full replacement for our missile installations, but it's definitely an avenue worth exploring in order to help defend our bases from alien incursions.
    
    Please approve this program at your discretion, Commander.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Нашій лазерній програмі вдалося зменшити та зробити легшими компоненти, необхідні для потужної фторидно-дейтерієвої реакції. Ми хочемо розробити деякі покращення для наявних лазерних установок земля-повітря, що дозволять нам відстежувати і стріляти безперервними високопотужними пучками на максимальному рівні потужності, який можуть забезпечити наші заводи.
    
    Враховуючи різноманітні недоліки наших ППО порівняно із технологіями прибульців, мені не треба розповідати Вам всі переваги лазерної оборонної системи. Вона не буде повною заміною наших ракетних установок, але вона точно вартує дослідження для того, щоб допомогти захищати наші бази від позаземних вторгнень.
    
    Будь ласка, затвердіть цю програму, коли матимете можливість, Командувачу.
    
    Кмд. Наварре

en: Blueprints -- Alien Containment Facility
    
    CLASSIFIED LEVEL BLACK
    
    PHALANX Extraterrestrial Response Unit
    
    Research Document, Sigma Clearance -- Commander's Eyes Only
    
    Filed: 16 February 1958
    
    By: Maj. Marcel LeClerc, Base Commander, PHALANX, Pacific Operations Command
    
    
    
    Overview
    
    The first priority of the Extraterrestrial Response Unit is to prepare for a time when it may be needed. The PHALANX Containment Facility is an important part of any invasion response plan. It contains atmospheric habitation chambers, interrogation machinery, nutrition distribution units, and all the other apparatus required to sustain any extraterrestrial life that we could comprehend.
    
    Firstly, the airtight habitation chambers provide a place to store and keep extraterrestrials (EXT) for a significant period of time. Their atmosphere generators are capable of pumping any individual chamber full of any desired mix of gases. This can provide an EXT with breathable air for at least several weeks, well beyond the expected lifespan for a specimen in our research programs. Trace elements that do not occur naturally on Earth may be difficult to come by, but the likelihood of this becoming an impediment to our research is infinitessimal. In a worst-case scenario, the atmosphere generators are designed to allow links to recovered life support equipment.
    
    Secondly, waldo-operated medical and interrogation apparatus is present in each habitation chamber, able to apply sedation, medication or other chemical injections via a pneumatic dart launcher, or to administer electroshocks for interrogation purposes. There is also a so-called "panic button" installed on each chamber individually and in the control room for every block of chambers. The panic button can immediately incinerate the contents of its chamber during an emergency.
    
    The chambers and corridors of the Containment Facility are specially designed to allow EXTs of any shape and size to be transported and held. The facility also has a fully-equipped cryo-morgue to store corpses and samples for later review.
    
    
    Recommended Doctrine
    
    In the case of an invasion, the Containment Unit should be used to its full extent, storing both live and dead EXTs for research and allowing us to examine them in their living state. There is no greater priority than the discovery of the thought processes of the extraterrestrial mind, to learn their motivations and perhaps find a compromise, an opportunity for communication, or a suitable counterstrategy to neutralise the enemy once and for all.
    
    If a PHALANX base were to be attacked, immediate consideration should be given to hit the panic button on the entire Containment Facility. Unless there are irreplaceable specimens in storage, we cannot risk the attacking EXTs freeing their captured comrades. Immediate and complete sedation is another, more risky strategy -- however, I stress that we will not win a war with half measures.
    
    
    Addenda
    
    To whatever future Commanders might be reviewing this file: Keep in mind that the machinery in the Containment Facility, like a fair portion of PHALANX equipment, has yet to undergo its true acid test against an extraterrestrial force. Upgrades or adjustments may be required for it to perform up to its design spec.
uk_UA: Плани споруд — Ізолятор
    
    РІВЕНЬ ТАЄМНОСТІ: ЧОРНИЙ
    
    Підрозділ реагування на позаземні загрози «PHALANX»
    
    Резюме споруди, Допуск: СИГМА — Тільки для командувача
    
    Дата: 16 лютого 1958
    
    Від: Мйр. Марсель Леклерк, Командувач бази, PHALANX, Атлантична оперативна група
    
    
    
    Огляд
    
    Основна задача підрозділу реагування на позаземні загрози — бути напоготові у той момент, коли це буде необхідно. Ізолятор — це важлива частина плану протидії вторгненню. Він містить групу герметичних камер з можливістю підтримки індивідуальної атмосфери, обладнанням для допитів та підтримання життєдіяльності для будь-якої форми позаземного життя, яку ми тільки здатні уявити.
    
    По-перше, герметичні камери забезпечують місце для утримання прибульця і підтримання його життєздатності впродовж довгого часу. Генератори атмосфери здатні заповнювати кожну камеру індивідуальною сумішшю газів. Це забезпечить прибульця придатною для його дихання атмосферою на строк, принаймні, у кілька тижнів, що значно перевищує прогнозовану тривалість життя суб'єктів наших досліджень. Мікроелементи, які у звичайних умовах не зустрічаються на Землі, можуть створити проблему, але малоймовірно, що це встигне завадити нашим дослідженням. У найгіршому випадку, конструкція генераторів передбачає можливість їхнього об'єднання із захопленою апаратурою життєзабезпечення прибульців.
    
    По-друге, у кожній камері знаходиться дистанційно керована апаратура, яка дозволяє проводити основні медичні операції, вводити заспокійливі препарати, транквілізатори та будь-які інші медикаменти за допомогою спеціальних дротиків. Окрім цього, передбачений електрошок й інші засоби, необхідні при допитах. Також існує так звана «Червона кнопка», яка активується індивідуально, як для кожної камери, так і для групи камер з диспетчерської. Активація «Червоної кнопки» призводить до миттєвої кремації вмісту камери.
    
    Камери та коридори Ізолятора спроектовані для утримання та переміщення прибульців будь-яких форм та розмірів. Також модуль має повністю обладнаний кріогенний морг для зберігання тіл прибульців та біологічних зразків для подальших досліджень.
    
    
    Рекомендована доктрина
    
    У випадку вторгнення Ізолятор повинен бути у повній мірі використаний для утримання живих прибульців та зберігання їх тіл для подальших досліджень, що дозволить нам краще вивчити їх. Немає важливішої задачі, ніж зрозуміти процес мислення позаземного розуму. Потрібно вивчити його мотивації, відшукати можливість спілкування і, як наслідок, знайти з ним компроміс. В іншому випадку потрібно виробити надійні контрзаходи, щоб нейтралізувати ворога раз і назавжди.
    
    Якщо база PHALANX буде коли-небудь атакована, необхідно негайно активувати «Червоні кнопки» в камерах по всьому Ізолятору, за виключенням камер з незамінними зразками. Ми не можемо допустити, щоб вороги звільнили своїх полонених товаришів. Негайне і повне пригнічення свідомості полонених транквілізаторами — це альтернативна, але дуже ризикована стратегія. Однак, я підкреслюю і ще раз наголошую, що не можна виграти війну без прийняття радикальних рішень.
    
    
    Додатки
    
    Будь-якому майбутньому Командувачу, який буде переглядати цю документацію:
    
    Майте на увазі, що обладнання Ізолятора, як і левова частка всього обладнання PHALANX, ще не випробовувалось у реальних умовах протидії позаземній загрозі, і засноване тільки на теоретичних розробках і припущеннях. Швидше за все, потрібні будуть неодноразові модифікації й доробки проектної документації.

en: Blueprints -- Command Centre
    
    CLASSIFIED LEVEL BLACK
    
    PHALANX Extraterrestrial Response Unit
    
    Construction Precis, Sigma Clearance -- Commander's Eyes Only
    
    Filed: 30 July 2027
    
    By: Dr. Richard Strohm, Base Commander, PHALANX, Pacific Operations Command
    
    
    
    Overview
    
    To any noble personages reading this report -- yeah, right -- I should warn you that I'm somewhat drunk and am dictating the last of my paperwork before they close the base down forever. And I'll probably be long-dead before anyone digs up any info about this old project, so I can't get in trouble for whatever I say here. Just for the record, the bastarding SecDef can get buggered with a chainsaw. 'Budget cuts' my ass.
    
    Anyway, we've made some upgrades to the CC lately, so I've got to submit a new report.
    
    The Command Centre is the nerve centre of any PHALANX base. It coordinates all base activity from research to engineering, it gathers and interprets data from our radar installations, it serves as a war room for mission planning, and it is the C3 (Command/Control/Communications) hub that launches and directs our air-to-air interceptions. A base can still operate without a functional Command Centre, but it would be blind, deaf and dumb; our interceptors couldn't even launch for lack of traffic control.
    
    The CC is packed floor to ceiling with a brand new H-9000 mainframe and state-of-the-art communications gear, all of which is being ripped out by a gang of jackhammer-equipped thugs even as we speak. This equipment can't function without a power plant to supply it with enough electricity.
    
    In my experience, most of the command staff actually lives in the CC, but I'm told that lower-ranking individuals do get to see their bunks once every few days. Speaking for myself, though, that's anecdotal evidence at best.
    
    
    Recommended Doctrine
    
    In the unlikely event that this type of installation is ever built again, keep it supplied with enough power to run it properly, and place it in a well-protected spot some distance from the entrance and hangars. If a base does get attacked, defending the CC should be a top priority, because without it we will be unable to put up any kind of effective fight until it can be repaired.
    
    
    Addenda
    
    Addendum, Executive Officer Abel S. Howard, 18 March 2084:
    
    The old CC blueprints have been updated by our engineers to replace the ancient H-9000 mainframe and terminals with up-to-date holo-workstations and a fresh supercomputer installation. All other components are still viable and effective.
uk_UA: Плани споруд — Командний Центр
    
    РІВЕНЬ ТАЄМНОСТІ: ЧОРНИЙ
    
    Підрозділ реагування на позаземні загрози «PHALANX»
    
    Резюме споруди, Допуск: СИГМА — Тільки для командувача
    
    Дата: 30 липня 2027
    
    Від: Док. Річард Стром, ДВБ: Відділ біобезпеки, PHALANX, Атлантична оперативна група
    
    
    
    Огляд
    
    До всіх високоповажних добродіїв, які читатимуть (ага, звісно) цей рапорт. Мені слід попередити вас, що я вже трошки п'яний та надиктовую свої останні документи перед тим, як вони закриють базу назавжди. І що мене вже давно не буде серед живих тоді, коли хтось захоче відкопати якусь інформацію про цей старий проект, тому у мене не буде проблем через все, що я тут скажу. Тільки для протоколу: проклятий Генеральний секретар може запхнути собі бензопилу в одне місце. Теж мені, «бюджетні скорочення»...
    
    Що б там не було, ми недавно зробили оновлення Командного Центру, тому мені потрібно подати новий рапорт.
    
    Командний Центр — це нервовий центр будь-якої бази PHALANX. Він координує усю діяльність бази, від досліджень до виробництва. Він збирає та інтерпретує усю інформацію від наших радарів. Він слугує кімнатою стратегічного планування під час розробки місій та центром К3 (Командування/Контроль/Комунікації), що запускає та направляє наші перехоплювачі. І хоча база може функціювати без Центру, вона буде сліпа, глуха та німа, без змоги запустити жодний літак.
    
    Командний Центр від підлоги до стелі забитий новими обчислювальними станціями H-9000 та найдосконалішими засобами зв'язку, які прямо зараз розбирають та виносять озброєнні відбійними молотками молодики. Все це обладнання не може функціювати без Енергостанції, що постачатиме електроенергію.
    
    З мого досвіду, більшість персоналу штабу живе прямо в КЦ, хоча я і чув, що деяким молодшим офіцерам інколи вдається поспати на своїх койках, але для мене це звучить наче анекдот.
    
    
    Рекомендована доктрина
    
    Якщо ця споруда буде все-таки колись ще побудована, забезпечуйте її електроенергією та розташовуйте її у добре захищених куточках бази, подалі від входу та ангарів. Під час атаки, захист Командного Центру повинен мати найвищий пріоритет, оскільки без нього ми не зможемо дати добре організовану відсіч, доки він не буде відремонтованим.
    
    
    Додатки
    
    Додаток в.о. нач., Абеля С. Говарда, 18 березня 2084 року:
    
    Старі плани споруди були оновлені нашими інженерами, які замінили H-9000 на новітні голографічні робочі станції та суперкомп'ютери. Всі інші компоненти все ще життєздатні та ефективні.

en: Blueprints -- Entrance
    
    CLASSIFIED LEVEL BLACK
    
    PHALANX Extraterrestrial Response Unit
    
    Construction Precis, Sigma Clearance -- Commander's Eyes Only
    
    Filed: 26 January 1958
    
    By: Maj. Marcel LeClerc, Base Commander, PHALANX, Pacific Operations Command
    
    
    
    Overview
    
    The Base Entrance is the first structure built at any new PHALANX location. It is the primary -- and sometimes only -- way for equipment and personnel to enter the base. It consists of a vehicle ramp and a stairway that allow easy movement between base and surface. A small, camouflaged gatehouse is built on top for security and will also hide the entrance from flyovers. Like all our surface installations, it is coated with radar- and infrared-absorbing paints to reduce the chance of detection.
    
    
    Recommended Doctrine
    
    By its very nature, the Entrance is one of the most vulnerable facilities in any base. Hostile extraterrestrials will almost certainly attempt to gain access here. It is one of the focal points for the defence of a base, and should be placed at a considered distance to the Command Centre so that on-duty soldiers can respond to an attack with utmost alacrity without putting the CC at risk.
    
    On its own the Entrance facility has little tactical value. It can be assumed that any EXTs will merely try to hold the Entrance and choose more tempting targets to actually assault, since the Entrance usually contains nothing volatile and it has no areas that are particularly sensitive to destruction. Having no advanced equipment or components, it is also quick and cheap to repair. If damaged, other structures can temporarily take over the Entrance's functions without significantly impeding base operation.
    
    
    Addenda
    
    None.
uk_UA: Плани споруд — Вхід
    
    РІВЕНЬ ТАЄМНОСТІ: ЧОРНИЙ
    
    Підрозділ реагування на позаземні загрози «PHALANX»
    
    Резюме споруди, Допуск: СИГМА — Тільки для командувача
    
    Дата: 26 січня 1958
    
    Від: Мйр. Марсель Леклерк, Командувач бази, PHALANX, Атлантична оперативна група
    
    
    
    Огляд
    
    Вхід — перша споруда, яка будується на будь-якій новій базі PHALANX. Це основний (а іноді єдиний) спосіб потрапити на базу для вантажів та персоналу. Він складається із транспортної рампи та сходів для зручного пересування між базою та поверхнею. Невеликий закамуфльований пропускний пункт, збудований нагорі для охорони та прикриття входу від повітряної розвідки. Як і інші споруди на поверхні, він вкритий фарбами, що поглинають радар та інфрачервоне випромінювання для зниження шансів виявлення
    Рекомендована доктрина
    
    Через саму свою природу, Вхід є однією з найвразливіших споруд на будь-якій базі. Немає сумнівів в тому, що іншопланетні сили намагатимуться пробитися на базу саме тут. Через це, його потрібно розташовувати подалі від Командного центру, щоб солдати могли захищати базу усіма силами, але без небезпеки пошкодити КЦ.
    
    Сам по собі, Вхід не представляє великої тактичної цінності. Можна зробити припущення, що прибульці просто візьмуть його під контроль, а потім перейдуть до більш важливих цілей. Через відсутність складних або дорогих матеріалів, Вхід можна легко відновити. Його ж руйнування не буде сильно впливати на функціонування бази, оскільки інші споруди можуть тимчасово взяти на себе його функції.
    
    
    Додатки
    
    Немає.

en: Blueprints -- Missile Battery
    
    CLASSIFIED LEVEL BLACK
    
    PHALANX Extraterrestrial Response Unit
    
    Construction Precis, Sigma Clearance -- Commander's Eyes Only
    
    Filed: 18 March 2084
    
    By: Cdr. Paul Navarre, R&D: Engineering Division, PHALANX, Atlantic Operations Command
    
    
    
    Overview
    
    Missiles have gotten more and more dangerous since World War 2, while countermeasure technologies have only been becoming effective since the start of the 21st century. In a contest between attack and defence, the attacker has always had the advantage. However, this has not deterred the aliens from developing defences to blow our minds.
    
    As an example, GEU forces have engaged alien craft with SAMs (Surface-to-Air Missiles) in the skies above Bonn. Forty missiles were launched from batteries across Europe while they had radar lock on two of the alien craft. Later, nearby infantry units fired between twelve and fifteen shoulder-mounted anti-air weapons.
    
    The number of hits scored? One. Just one. The UFO suffered a minor drop in acceleration during its landing at Bonn and later took off again without a hitch.
    
    The conclusions are obvious: alien EW (Electronic Warfare) capability is miles in advance of our own. However, we at PHALANX have made a thorough study of the sole hit scored, and it was not a matter of luck. What happened is that the UFO exposed itself at a less stealthy angle while dodging other incoming munitions, allowing the missile to hold lock all the way to its target.
    
    This proves that the aliens are not invulnerable to our missiles. We simply need the best ones for the job. These realisations have led us to adapt some old missile battery plans and reequip them with brand-new launchers. Our results are promising.
    
    The battery consists of 4 launchers that 'pop up' to the surface when engaging a target. Each launcher carries 20 of the AA51 "Cicada" SAM. This is the most advanced missile on Earth, packing more electronics than an airliner, designed to knock enemy aircraft right out of the sky regardless of how fast they're going. There is no better emergency defence weapon on the planet at the time of this writing.
    
    Against alien craft, the "Cicada"'s chances to hit will still be low, but in sufficient numbers it will hurt them. The missile and its electronics suite are of course highly expensive, well outside our budget range in the numbers required to succesfully engage incoming UFOs. Fortunately the UN has agreed to supply us all standard SAMs from its own strategic reserves at no cost to us.
    
    
    Recommended Doctrine
    
    If built at one of our bases, the missile battery can be ordered to engage any UFO in range or wait until a UFO is identified as preparing to attack the base in question. This decision is up to the Base Commander. Assisting our interceptors by 'softening up' a UFO with SAMs would help take some of the pressure off our pilots and aircraft, but there is simply no way to completely hide our missile launches despite our best attempts to camouflage them. Repeated large-scale launches will give away our position sooner or later.
    
    The missile battery will be at moderate risk during a base attack. It is designed to prevent base attacks; if one has gotten through, it should no longer matter to the current attackers unless they're paving the way for a follow-up. It may be a tempting target of opportunity, however, because while our missiles are well-protected they will detonate if subjected to enough abuse. An explosion in the missile battery could have disastrous effects on the facility and the base at large.
    
    
    Addenda
    
    None.
uk_UA: Плани споруд — Ракетний комплекс
    
    РІВЕНЬ ТАЄМНОСТІ: ЧОРНИЙ
    
    Підрозділ реагування на позаземні загрози «PHALANX»
    
    Резюме споруди, Допуск: СИГМА — Тільки для командувача
    
    Дата: 18 березня 2084
    
    Від: Кмд. Пауль Наварре, ДВБ: Інженерно-технічний відділ, PHALANX, Атлантична оперативна група
    
    
    
    Огляд
    
    Ракети ставали все більш небезпечнішою зброєю, починаючи з часів Другої Світової, у той час коли протиракетні технології перехоплення стали ефективними лише на початку XXI сторіччя. Якщо говорити про атаку й захист — сторона, що атакує, завжди має перевагу. Однак, це не заважає прибульцям розробляти технології захисту, які ставлять нас у глухий кут.
    
    Як приклад — збройні сили Великого Євросоюзу атакували корабель прибульців за допомогою ракет «земля-повітря» у небі над Бонном. 40 ракет було випущено з батарей по всій Європі, доки радари фіксували ціль. Пізніше розміщені поряд піхотні підрозділи випустили близько 12-15 ракет з переносних зенітних комплексів.
    
    Вас цікавить відсоток влучень? Одне. Лише одне влучання. Внаслідок нього НЛО тимчасово втратив швидкість перед посадкою біля Бонну, а потім злетів без видимих проблем.
    
    Висновки невтішні: засоби радіоелектронної боротьби прибульців на голову вище наших можливостей. Однак, на базі PHALANX ми дуже уважно вивчили це одиничне влучання і прийшли до висновку, що це не просто вдалий випадковий постріл. Сталось ось що: НЛО на мить знизило ступінь захисту ухиляючись від інших ракет, що дозволило цій єдиній ракеті зафіксувати і вразити ціль.
    
    Це доводить, що прибульці все ж вразливі для наших ракет. Просто нам необхідна найкраща зброя. Для збільшення ефективності стрільби нам необхідно перебудувати старі ракетні комплекси і обладнати їх кращими пусковими установками. Результати будуть обнадійливими.
    
    Комплекс складається з 4 пускових установок, які з`являються на поверхні, як тільки захоплять ціль. Кожна пускова установка несе 20 протиповітряних ракет AA51 «Цикада». Це найдосконаліші ракети на Землі, електроніки у них більше, ніж у авіалайнері, вони розроблені, щоб збивати ворожі літаки незалежно від їх швидкості. На даний момент на планеті не існує кращого озброєння для протиповітряної оборони.
    
    Шансів влучити у НЛО у «Цикади» також небагато, але при достатній кількості ракет успіх гарантований. Ракета та її електронне обладнання звичайно ж, дуже дорогі, навіть поза межами нашого бюджету, якщо врахувати кількість ракет необхідну для успішного враження НЛО. На щастя ООН погодилось безкоштовно забезпечувати нас протиповітряними ракетами зі своїх стратегічних резервів.
    
    
    Рекомендована доктрина
    
    Збудовані на наших базах ракетні комплекси залежно від наказу здатні обстрілювати будь-який НЛО у радіусі дії, або чекати доки буде визначено, що НЛО збирається атакувати базу. Рішення про режим використання ракет приймає командувач бази. Підтримка наших перехоплювачів за допомогою обстрілу НЛО ракетами «земля-повітря» допоможе зменшити небезпеку для авіатехніки та пілотів, але це зводить нанівець всі наші спроби замаскувати наші зенітні батареї. Регулярні пуски зенітних ракет рано чи пізно видадуть прибульцям місцезнаходження наших пускових установок.
    
    При нападі на базу рівень небезпеки для наших ракетних комплексів середній. Вони призначені, щоб запобігти штурму бази, але, якщо він уже почався, то ракетні батареї не будуть першочерговою ціллю нападників, якщо вони звичайно не планують перевірити їхню роботу. Та все ж для прибульців це може бути приваблива ціль, і при можливості вони спробують захопити пускові установки. Хоча наші ракети добре захищені, вони можуть вибухнути при необережному поводженні. Вибух ракетних батарей призведе до катастрофічних наслідків як для модуля, так і для бази в цілому.
    
    
    Додатки
    
    Немає.

en: Blueprints -- Large Hangar
    
    CLASSIFIED LEVEL BLACK
    
    PHALANX Extraterrestrial Response Unit
    
    Construction Precis, Sigma Clearance -- Commander's Eyes Only
    
    Filed: 11 August 2008
    
    By: Gen. E. Baxter, Base Commander, PHALANX, Pacific Operations Command
    
    
    
    Overview
    
    Due to the recent restructuring of our airfleet, we've had to make a complete reassessment and redesign of our hangar facilities. The VTOL (Vertical Take-Off and Landing) requirement for all new PHALANX aircraft has eliminated our need for runways. This has allowed us to move all hangar facilities into the actual base to improve security and response times.
    
    The Large Hangar provides underground space to store and maintain 1 large VTOL aircraft. Repairs, rearmament and refuelling can be carried out in complete obscurity. The aircraft never even sees the light of day until it's time for launch. During a launch, the hangar roof folds open and the large hydraulic lift raises the aircraft to a position above the roof where it can safely take off.
    
    For landing procedures, the lift features several tall catchhooks that -- once engaged by the undercarrige of a hovering pilot -- gently pull the aircraft down into a landing position. The catchhooks can intelligently adjust their own grip and even pass the grip from hook to hook to properly line up the undercarriage for landing. Once the catchhooks have snared the undercarriage and pulled it down to the landing surface, all the pilot needs to do is power down his engines. The system is simple and easy to use once a pilot gets the hang of it.
    
    A nearly-identical system has been implemented for the Small Hangar.
    
    The Large Hangar cannot house small craft due to incompatible support equipment such as fuel lines.
    
    
    Recommended Doctrine
    
    The primary function of the Large Hangar is to house dropships for rapid deployment of troops to sites of alien activity. Alternately it can house and support larger combat craft. Please refer to specific aircraft files to review their capabilities and deployment strategy.
    
    Every PHALANX aircraft requires 1 hangar of appropriate size for storage, maintenance and deployment.
    
    Hangars are a particularly vulnerable installation due to their direct connection to the surface. They will be a primary point of entrance for any extraterrestrial attackers. They are an extreme damage risk, filled with volatiles such as jet fuel and possibly high-explosive aircraft munitions. Worse, any aircraft left behind at the base will be a highly tempting target; severe damage to our interceptors -- or even more frightening, the dropship -- might put us out of action for weeks.
    
    If possible, all aircraft should be scrambled before an impending base attack and moved out of the area until the attack is over. They may be engaged in the air by an approaching UFO, but at least they will have the advantage of being able to manoeuvre. Still, this may not always be a viable tactic. Scrambling our craft within range of a heavily-armed attack ship could have more disastrous results than leaving them in their hangars, as tempting a target as that would make them.
    
    
    Addenda
    
    None.
uk_UA: Плани споруд — Великий Ангар
    
    РІВЕНЬ ТАЄМНОСТІ: ЧОРНИЙ
    
    Підрозділ реагування на позаземні загрози «PHALANX»
    
    Резюме споруди, Допуск: СИГМА — Тільки для командувача
    
    Дата: 11 серпня 2008
    
    Від: Ген. Е. Бакстер, Командувач бази, PHALANX, Атлантична оперативна група
    
    
    
    Огляд
    
    Через недавню реконструкцію нашого аерофлоту, нам довелося повністю переробити конструкції наших ангарів. Оскільки весь наш авіапарк оснащений системою вертикального зльоту-посадки (ВЗП), відпала потреба у злітно-посадкових смугах. Це дозволило перемістити ангари на територію бази, збільшити швидкість реагування та покращити безпеку.
    
    Великий Ангар забезпечує підземне місце для зберігання та обслуговування одного великого ВЗП-літака. Ремонт, переозброєння та дозаправка можуть відбуватися під землею, в абсолютно закритому ангарі. Судно не побачить денного світла аж до самого вильоту. Під час запуску, дах ангару розкриється, та великий гідравлічний ліфт підніме літак на поверхню, де той зможе безпечно злетіти.
    
    Для посадки, ліфт оснащено спеціальними утримувачами, які захоплюють шасі судна, та направляють його у вірне положення. Після того, як шасі торкнулося посадкової поверхні, пілоту залишається лише вимкнути турбіни.
    
    Майже ідентична система встановлена в Малому Ангарі.
    
    Великий Ангар не має змоги зберігати та обслуговувати малі літаки, через несумісність обладнання, наприклад, систем подачі пального.
    
    
    Рекомендована доктрина
    
    Основною функцією Великого Ангару є зберігання десантних літаків, для швидкої доставки солдатів до місць активності прибульців. Також він може зберігати великі бойові літаки. Будь ласка, зверніться до файлів опису кожного літака, щоб дізнатися їх можливості та стратегії застосування.
    
    Кожний літак PHALANX потребує один ангар для зберігання, ремонту та запуску.
    
    Ангари є особливо вразливими спорудами, через їх прямий зв'язок з поверхнею. Вони будуть головним шляхом проникнення для будь-якого іншопланетного ворога. Також існує великий ризик серйозних руйнувань споруд, оскільки усередині знаходяться паливо та боєзапас. Гірше те, що будь-який залишений на базі літак є спокусливою мішенню для прибульців: серйозні пошкодження завдані нашим перехоплювачам або десантним літакам, можуть на тижні вивести нас з боротьби.
    
    Якщо можливо, то перед атакою на базу, всі літаки слід підняти у повітря та відвести з небезпечного району до завершення боїв. Вони можуть бути атаковані НЛО, але матимуть змогу маневрувати. Однак, ця тактика не завжди виправдовує себе. Підйом авіасудна у повітря прямо перед носом у важкоозброєного штурмового корабля, може закінчитися гірше, ніж рішення залишити його в ангарі. Навіть незважаючи на те, що це перетворює його на спокусливу мішень.
    
    
    Додатки
    
    Немає.

en: Blueprints -- Hospital
    
    CLASSIFIED LEVEL BLACK
    
    PHALANX Extraterrestrial Response Unit
    
    Construction Precis, Sigma Clearance -- Commander's Eyes Only
    
    Filed: 19 March 2084
    
    By: Surgeon-Captain Helen Floydd, Medical Division, PHALANX, Atlantic Operations Command
    
    
    
    Overview
    
    This conflict is going to be ugly, Commander. In order to treat the heavily-injured battlefield casualties we're going to see, we need advanced facilities with equipment no standard civilian or military hospital has available. This much is obvious; hundreds died needlessly in Mumbai hospitals because no proper machinery was available to treat the horrific bone-deep plasma burns inflicted by the alien weapons. We must be better prepared than that.
    
    The old PHALANX hospital designs are woefully inadequate to deal with the coming storm. They have never been updated since their creation in 1960 and contained little to no purpose-designed equipment. In the end we've had to completely replace them with new plans created by myself, with the help of Cdr. Navarre and our building experts. How the previous management expected to deal with battle wounds from unknown alien weaponry I will never know.
    
    As it stands, our hospital facilities are now the finest in the world. We are the leading experts in treating burn trauma, especially the removal and regeneration of charred tissue. We encourage injured flesh to regrow itself through intensive therapy which includes a heavy course of drugs, electrical nerve and muscle stimulation, and nanobot infusions directly into the wound. Theoretically, we should be able to restore any living human being to full health in six weeks. This includes psychological evaluation and injury counselling. Lighter injuries will of course take less time to heal.
    
    We also have facilities to carry out amputation and major bionic surgery. Powerful cybernetic limbs have been made available to us by our military sources around the world, as well as armoured torso cages, electronic eyes and other internal machinery. These can be installed into our soldiers at the Hospital facility to upgrade their combat efficiency if we can afford the high cost and convalescence time.
    
    The Hospital requires a Power Plant to fuel its high and continuous electricity demand.
    
    
    Recommended Doctrine
    
    Every base with armed-response troops should contain a Hospital for treatment. If there is no PHALANX Hospital available, soldiers will have to be sent out to standard hospitals where suboptimal treatment could result in a permanent loss of ability or even death.
    
    The advantages of upgrading our soldiers with mechanical parts should be obvious. These procedures can only be performed on a healthy body; convalescing troops who have sustained recent physical hardships or surgery must complete their convalescence before they can become eligible for bionic upgrades. Keep in mind also that bionic limb or eye replacement may have a negative impact on the patient's morale.
    
    Tactically, the Hospital is a moderate threat area. The aliens may try to kill our wounded and deprive us of proper medical facilities, but it is relatively unlikely that any attackers would select the Hospital as their primary target. Still, if we are attacked, a guard should be posted at the Hospital immediately.
    
    
    Addenda
    
    None.
uk_UA: Плани споруд — Шпиталь
    
    РІВЕНЬ ТАЄМНОСТІ: ЧОРНИЙ
    
    Підрозділ реагування на позаземні загрози «PHALANX»
    
    Резюме споруди, Допуск: СИГМА — Тільки для командувача
    
    Дата: 19 березня 2084
    
    Від: Кпт. Олена Флойд, Гол. військовий лікар, Медвідділ, PHALANX, Атлантична оперативна група
    
    
    
    Огляд
    
    Командувачу, ця війна стає все жахливішою. Виявилось, що для лікування наших важкопоранених, недостатньо стандартного обладнання цивільних та військових шпиталів. Сотні поранених померли після атаки на Мумбаї тому, що не було відповідного обладнання для лікування жахливих, глибоких аж до кісток, опіків, завданих плазмовою зброєю прибульців. З огляду на це, нам необхідно якнайкраще підготуватись.
    
    На жаль, старий проект шпиталю PHALANX абсолютно не відповідає масштабам загрози, яка постала перед нами. Він жодного разу не оновлювався з часу свого створення у 1960 році та не передбачав спеціалізованого медичного обладнання. Зрештою нам довелось повністю замінити його новими планами, опираючись на проект, розроблений нами із кмд. Наварре та нашими будівельниками. Яким чином наші попередники планували лікувати поранення, завдані невідомою зброєю прибульців, я просто не уявляю.
    
    Отже, тепер наш шпиталь найкращий у світі. Ми стали провідними спеціалістами з опікової медицини, особливо у видаленні та регенерації ушкоджених тканин. Ми горді, що тепер можемо направлено стимулювати відновлення тканин за допомогою медикаментозної терапії, електростимуляції та прямого введення наноботів безпосередньо у рану. Теоретично, ми здатні повністю відновити будь-якого пораненого за шість тижнів. Це також включає психологічну реабілітацію після ушкодження. Легші поранення звичайно лікуватимуться швидше.
    
    Також наше обладнання дозволяє проводити ампутації та інші великі хірургічні операції. Із різних військових джерел по всьому світу ми можемо отримати потужні кібернетичні кінцівки, армовані грудні пластини, електронні очні протези та інші внутрішні імплантати, — все це можна вживляти в організми наших солдатів у нашому шпиталі, щоб підвищити їхню бойову ефективність. Але це, безумовно, дуже довготривалий та надзвичайно коштовний процес.
    
    Для нормальної роботи шпиталю всього його енергоємного обладнання потрібна робоча Енергостанція.
    
    
    Рекомендована доктрина
    
    Будь-яка база, на якій знаходяться наші підрозділи швидкого реагування, повинна бути оснащена шпиталем. Інакше поранених бійців доведеться транспортувати в звичайні лікарні, де невідповідне лікування призведе до втрати їх фізичних можливостей або навіть до смерті.
    
    Переваги імплантатів, я думаю, зрозумілі. Але необхідно враховувати ряд обмежень. Успішна імплантація можлива, якщо пацієнт повністю здоровий або хоча б встиг реабілітуватись після минулої операції. Крім того, пам'ятайте, що заміна кінцівки або ока може негативно позначитись на його психіці.
    
    В тактичному відношенні небезпека для шпиталю помірна. Прибульці можуть спробувати вбити наших поранених або залишити нас без належного устаткування, але малоймовірно, що це буде їхньою головною метою. Однак, при нападі на базу необхідно, щоб до шпиталю негайно було надіслано охорону.
    
    
    Додатки
    
    Немає.

en: Blueprints -- Small Hangar
    
    CLASSIFIED LEVEL BLACK
    
    PHALANX Extraterrestrial Response Unit
    
    Construction Precis, Sigma Clearance -- Commander's Eyes Only
    
    Filed: 11 August 2008
    
    By: Gen. E. Baxter, Base Commander, PHALANX, Pacific Operations Command
    
    
    
    Overview
    
    Due to the recent restructuring of our airfleet, we've had to make a complete reassessment and redesign of our hangar facilities. The VTOL (Vertical Take-Off and Landing) requirement for all new PHALANX aircraft has eliminated our need for runways. This has allowed us to move all hangar facilities into the actual base to improve security and response times.
    
    The Small Hangar provides underground space to store and maintain 1 small VTOL aircraft. Repairs, rearmament and refuelling can be carried out in complete obscurity. The aircraft never even sees the light of day until it's time for launch. During a launch, the hangar roof folds open and the large hydraulic lift raises the aircraft to a position above the roof where it can safely take off.
    
    For landing procedures, the lift features several tall catchhooks that -- once engaged by the undercarrige of a hovering pilot -- gently pull the aircraft down into a landing position. The catchhooks can intelligently adjust their own grip and even pass the grip from hook to hook to properly line up the undercarriage for landing. Once the catchhooks have snared the undercarriage and pulled it down to the landing surface, all the pilot needs to do is power down his engines. The system is simple and easy to use once a pilot gets the hang of it.
    
    A nearly-identical system has been implemented for the Large Hangar.
    
    Obviously the Small Hangar cannot house large craft due to size considerations.
    
    
    Recommended Doctrine
    
    The primary function of the Small Hangar is to house interceptors for the interception of airborne UFOs. Please refer to specific aircraft files to review their capabilities and deployment strategy.
    
    Every PHALANX aircraft requires 1 hangar of appropriate size for storage, maintenance and deployment.
    
    Hangars are a particularly vulnerable installation due to their direct connection to the surface. They will be a primary point of entrance for any extraterrestrial attackers. They are an extreme damage risk, filled with volatiles such as jet fuel and possibly high-explosive aircraft munitions. Worse, any aircraft left behind at the base will be a highly tempting target; severe damage to our interceptors -- or even more frightening, the dropship -- might put us out of action for weeks.
    
    If possible, all aircraft should be scrambled before an impending base attack and moved out of the area until the attack is over. They may be engaged in the air by an approaching UFO, but at least they will have the advantage of being able to manoeuvre. Still, this may not always be a viable tactic. Scrambling our craft within range of a heavily-armed attack ship could have more disastrous results than leaving them in their hangars, as tempting a target as that would make them.
    
    
    Addenda
    
    None.
uk_UA: Плани споруд — Малий Ангар
    
    РІВЕНЬ ТАЄМНОСТІ: ЧОРНИЙ
    
    Підрозділ реагування на позаземні загрози «PHALANX»
    
    Резюме споруди, Допуск: СИГМА — Тільки для командувача
    
    Дата: 11 серпня 2008
    
    Від: Ген. Е. Бакстер, Командувач бази, PHALANX, Атлантична оперативна група
    
    
    
    Огляд
    
    Через недавню реконструкцію нашого аерофлоту, нам довелося повністю переробити конструкції наших ангарів. Оскільки весь наш авіапарк оснащений системою вертикального зльоту-посадки (ВЗП), відпала потреба у злітно-посадкових смугах. Це дозволило перемістити ангари на територію бази, збільшити швидкість реагування та покращити безпеку.
    
    Малий Ангар забезпечує підземне місце для зберігання та обслуговування одного малого ВЗП-літака. Ремонт, переозброєння та дозаправка можуть відбуватися під землею, в абсолютно закритому ангарі. Судно не побачить денного світла аж до самого вильоту. Під час запуску, дах ангару розкриється, та великий гідравлічний ліфт підніме літак на поверхню, де той зможе безпечно злетіти.
    
    Для посадки, ліфт оснащено спеціальними утримувачами, які захоплюють шасі судна, та направляють його у вірне положення. Після того, як шасі торкнулося посадкової поверхні, пілоту залишається лише вимкнути турбіни.
    
    Майже ідентична система встановлена у Великому Ангарі.
    
    Очевидно, що Малий Ангар не має змоги зберігати та обслуговувати великі літаки, через обмеження у розмірі.
    
    
    Рекомендована доктрина
    
    Основною функцією Малого Ангару є зберігання перехоплювачів, для перехоплення НЛО у повітрі. Будь ласка, зверніться до файлів опису кожного літака, щоб дізнатися їх можливості та стратегії застосування.
    
    Кожне авіасудно PHALANX потребує один ангар для зберігання, ремонту та запуску.
    
    Ангари є особливо вразливими спорудами, через їх прямий зв'язок з поверхнею. Вони будуть головним шляхом проникнення всередину для будь-якого іншопланетного ворога. Також існує великий ризик серйозних руйнувань споруд, оскільки всередині знаходяться паливо та боєзапас. Гірше те, що будь-який залишений на базі літак є спокусливою мішенню для прибульців: серйозні пошкодження завдані нашим перехоплювачам або десантним літакам, можуть на тижні вивести нас з боротьби.
    
    Якщо можливо, то перед атакою на базу, всі літаки слід підняти у повітря та відвести з небезпечного району до завершення боїв. Вони можуть бути атаковані НЛО, але матимуть змогу маневрувати. Однак, ця тактика не завжди виправдовує себе. Підйом авіасудна у повітря прямо перед носом у важкоозброєного штурмового корабля, може закінчитися гірше, ніж рішення залишити його в ангарі. Навіть незважаючи на те, що це перетворює його на спокусливу мішень.
    
    
    Додатки
    
    Немає.

en: Blueprints -- Laboratory
    
    CLASSIFIED LEVEL BLACK
    
    PHALANX Extraterrestrial Response Unit
    
    Construction Precis, Sigma Clearance -- Commander's Eyes Only
    
    Filed: 02 October 2021
    
    By: Dr. Richard Strohm, R&D: Bio & Containment Division, PHALANX, Atlantic Operations Command
    
    
    
    Overview
    
    There is a reason why PHALANX labs have been considered the best in the US for the past 50 years. We invented aircraft Stealth technology in the 1960s with the XD4 stealth interceptor and have remained at the forefront with the first production of artificial spider silk four years ago. These are the results of combining the brightest people with the finest equipment available. By keeping ourselves at the forefront, we ensure readiness against a possible extraterrestrial threat.
    
    Our new laboratories are equipped for any kind of research; biotechnology, nanotechnology, high-energy lasers, particle physics and more. There is nothing that can fit inside the laboratory's walls that cannot be properly studied, dissected or disassembled. It comes standard with growing vats that can create any organic matter we might need, hologram projectors for testing and 3D simulation, laser and maser installations, a miniature tokamak fusion chamber for plasma research, and a powerful particle accelerator.
    
    Any one of these installations would cost a fortune for a civilian operation or military contractor, but due to our experience and efficiency, we can build and maintain all of them at a fraction of the cost. Project times are also greatly reduced by having many types of equipment available at a moment's notice. Our high-level research makes full and continuous use of all of it.
    
    As long as we keep receiving the funding we need, the laboratory will remain one of the most essential parts of our defence strategy. In order to defeat any enemy, we must first come to know him, perhaps even understand him. To do that we'll need the best research facilities humanity can build, and ours are it.
    
    The Laboratory requires a working Power Plant and Command Centre to function.
    
    
    Recommended Doctrine
    
    Our scientists don't need a lab to live in a base, but they can't do their work without one. We should construct and operate as many labs as may be needed and/or affordable. All extraterrestrial technology must be analysed and reverse-engineered (if possible) as soon as we can.
    
    As laboratories go, ours are quite cost-effective to build and provide work space for up to 10 scientists each, working full-time.
    
    During a possible base attack, they are a moderate-priority target. If extraterrestrial attackers are aware enough of our existence to attack our bases directly, they will most certainly want to shut down our research programs. There are easier targets that can threaten the survival entire base -- especially the power plant -- but if presented as a target of opportunity, the EXTs may very well take the time to set off explosives inside the lab, which tends to be full of volatile substances. Severe damage to the base could result if our labs are not adequately protected.
    
    
    Addenda
    
    Addendum, Dr. Dolan Connor, 16 March 2084:
    
    Reviewing the files on PHALANX laboratory facilities, I have concluded that these blueprints were well ahead of their time. The design is still viable and can be adapted to our use with only minor equipment upgrades.
uk_UA: Плани споруд — Лабораторія
    
    РІВЕНЬ ТАЄМНОСТІ: ЧОРНИЙ
    
    Підрозділ реагування на позаземні загрози «PHALANX»
    
    Резюме споруди, Допуск: СИГМА — Тільки для командувача
    
    Дата: 11 серпня 2008
    
    Від: Док. Річард Стром, ДВБ: Відділ біобезпеки, PHALANX, Атлантична оперативна група
    
    
    
    Огляд
    
    Існують причини, чому лабораторії PHALANX вже 50 років вважаються найкращими в США. У шестидесятих роках ми створили технологію «Стелс» для перехоплювача XD4, та винайшли технологію створення штучного павучого шовку чотири роки тому. Це результати поєднання найяскравіших вчених, з найкращим доступним обладнанням. Залишаючись першими, ми забезпечуємо свою готовність відреагувати на позаземну загрозу.
    
    Наші нові лабораторії обладнанні для проведення досліджень будь-якого роду: біо- та нанотехнології, високопотужні лазери, фізика часток та інші. Все, що зможе поміститися у стінах лабораторії, може бути розібраним, розрізаним та ретельно вивченим. Стандартне оснащення лабораторії включає у себе біологічні резервуари для вирощування будь-якого потрібного нам органічного матеріалу, голографічні проектори для проведення тестів та тривимірної симуляції, лазерні та квантові установки, мініатюрна установка Токамак для дослідження плазми, та потужний прискорювач часток.
    
    Будь-що з цього обладнання обійшлося би у величезну суму для цивільних чи військових замовників, але завдяки нашому досвіду та ефективності, ми здатні будувати та обслуговувати їх зі значно меншими витратами. Через доступ до всього потрібного обладнання, зменшується потрібний для закінчення проектів час. Все це необхідно для наших досліджень найвищого рівня.
    
    Поки ми отримуватимемо фінансування, Лабораторія залишатиметься ключовою частиною нашої стратегії захисту. Щоб перемогти будь-якого ворога, потрібно знати і розуміти його. Для цього знадобляться найкращі дослідницькі лабораторії, що можуть побудувати люди, і у нас є саме такі.
    
    Для своєї роботи, Лабораторія потребує Енергостанцію та Командний Центр.
    
    
    Рекомендована доктрина
    
    Нашим ученим не потрібна лабораторія для проживання, але вони не зможуть виконувати свою роботу без неї. Нам слід будувати стільки лабораторій, скільки потрібно та/або скільки ми можемо собі дозволити. Всі позаземні технології повинні бути досліджені та, якщо можливо, якнайшвидше відтворені.
    
    Наші лабораторії коштують значні суми, та забезпечують робочим місцем 10 науковців.
    
    Під час можливої атаки на базу, вони будуть цілями посередньої важливості. Якщо прибульці знають достатньо про наше існування, вони скоріш за все захочуть зупинити наші дослідницькі програми. Але існують набагато легші цілі, знищення яких ставить під загрозу існування усієї бази — наприклад, Енергостанція. Тим не менш, нападники не пропустять нагоду закласти вибухівку у приміщенні Лабораторії, яке може бути наповнене вибухонебезпечними матеріалами. Це може призвести до серйозних руйнувань бази.
    
    
    Додатки
    
    Додаток від Доктора Долана Коннора, 16 березня 2084 року:
    
    Після перегляду файлів опису Лабораторії, я вважаю, що вони значно випередили свій час. Плани конструкцій все ще актуальні, та можуть бути адаптовані для наших потреб лише з незначними змінами.

en: Blueprints -- Power Plant
    
    CLASSIFIED LEVEL BLACK
    
    PHALANX Extraterrestrial Response Unit
    
    Construction Precis, Sigma Clearance -- Commander's Eyes Only
    
    Filed: 16 March 2084
    
    By: Cdr. Paul Navarre, R&D: Engineering Division, PHALANX, Atlantic Operations Command
    
    
    
    Overview
    
    PHALANX has had trouble generating enough power to meet its needs ever since the organisation was first conceived in 1955. The old bases were forced to constantly pump in electricity from large, non-emitting sources (like hydroelectric dams) via many kilometres of wiring. They were completely dependent on outside power and were paralysed whenever the grid went down. It has taken the Russian nuclear revolution to enable full electrical autonomy for our underground bases, even when factoring high-energy research.
    
    Our plant of choice is the German HEFR (High-Energy Fission Reactor), a very efficient energy amplifier design. It is a subcritical reactor, a reactor that produces fission without achieving a sustained chain reaction. Instead it uses an external source of neutrons -- in this case a particle accelerator -- to stimulate the reaction. This method releases enough power to keep the particle accelerator running, as well as a power surplus that is redirected to feed the rest of the base.
    
    The HEFR runs on thorium rather than uranium, and most of its waste output will decay naturally to the radioactive level of coal ash in only 500 years. By comparison, the half-lives of the isotopes most frequently used in nuclear weapons and old reactors are 24,110 years for plutonium (Pu-239) and 700 million years for uranium (U-235). The short-lived waste output is particularly easy to handle for the depleted element postprocessor integrated into the design. After a full trip through the postprocessor, the HEFR's reactor waste will take only weeks to decay to human-safe levels of radioactivity.
    
    In our design, the reactor core and operational machinery are built into a special shell located far deeper than the rest of the base. Only the coolant tanks and control/service entrances poke up to the base level. This protects against the possible but minuscule risk of a meltdown in case we completely lose refrigeration of the core.
    
    I admit, I copied half of the specifics verbatim from the various briefs I've read -- nuclear physics are a touch above my head -- but I understand the stats well enough. The power output of one plant is enough to fully meet the needs of a standard base. If a base is equipped with many high-energy buildings such as laboratories, a second plant may be required, but a subsequent increase in base defences and security will be required to properly protect it. We can easily and safely store enough fuel on-site for a decade of continued operation. A protected container is installed with every reactor, and it can be refuelled if necessary.
    
    
    Recommended Doctrine
    
    Every base needs at least one power plant. Without a power plant, many facilities -- including the Command Centre -- can't function. Bases with exceptional power use may need two or more to keep all our facilities working at top performance.
    
    Our base defence strategy should pay particular attention to defending the power plant. Damage to the coolant tanks could be disastrous; if we lose too much coolant a meltdown will be hard to avoid. We may consider stepping down the reactor in anticipation of an attack, but it would take a long time to get it started up again, during which we wouldn't be able to operate any energy-intensive equipment. Things like radar, laboratory equipment, even hangar lifts.
    
    
    Addenda
    
    None.
uk_UA: Плани споруд — Енергостанція
    
    РІВЕНЬ ТАЄМНОСТІ: ЧОРНИЙ
    
    Підрозділ реагування на позаземні загрози «PHALANX»
    
    Резюме споруди, Допуск: СИГМА — Тільки для командувача
    
    Дата: 16 березня 2084
    
    Від: Кмд. Пауль Наварре, ДВБ: Інженерно-технічний відділ, PHALANX, Атлантична оперативна група
    
    
    
    Огляд
    
    Вже на початку свого існування, PHALANX зіткнувся з проблемою забезпечення своїх енергетичних потреб. У середині п'ятидесятих років минулого сторіччя, бази були залежними від великих джерел енергії за своїми межами (таких, як ГЕС), з якими їх пов'язували кілометри високовольтних проводів. Будь-яка аварія на цій мережі просто паралізувала усю роботу. Знадобилася російська ядерна революція, щоб забезпечити повну енергетичну автономію наших підземних баз, навіть при дуже енергоємних дослідженнях.
    
    Для нашої Енергостанції ми обрали німецький РРВП (Реактор Розщеплення Високої Потужності), дуже ефективну конструкцію «підсилювача енергії». Це реактор суб-критичного типу, що здатний забезпечувати розщеплення без постійної ланцюгової реакції. Замість неї він використовує зовнішнє джерело нейтронів (у нашому випадку прискорювач часток), щоб стимулювати реакцію. Такий метод виробляє достатньо енергії для підтримки роботи як самого прискорювача часток, так і решти бази.
    
    Замість урану, в наших РРВП ми використовуємо торій. Всього через 500 років, більшість його відходів розкладеться природно до рівня радіоактивності звичайного вугілля. Для порівняння, ось періоди напіврозпаду ізотопів, які використовувались у старих реакторах та ядерній зброї: 24 110 років для плутонію (Pu-239) та 700 мільйонів років для урану (U-235). Короткий термін радіаційної активності відходів, значно полегшує їхню обробку у інтегрованому «постпроцесорі збіднених часток». Після повного циклу такої обробки, відходи РРВП розпадуться до безпечного для людини рівня радіоактивності всього через тиждень.
    
    У конструкції нашої Енергостанції, ядро реактору та машинерія розташовані значно глибше, ніж решта бази. Лише охолоджувальні резервуари та службові входи знаходяться на загальному рівні. Це захищає від можливого, хоча і малоймовірного, ризику розплавлення ядра у випадку повної втрати контролю над температурою.
    
    Я визнаю, що майже слово в слово скопіював технічні дані з різних прочитаних мною брифінгів. Хоча ядерна фізика це і не мій профіль, але я чітко розумію цю інформацію. Вихідних потужностей станції достатньо для забезпечення усіх потреб стандартної бази. Якщо на базі встановлено багато енергоємних споруд на зразок лабораторії, може знадобитися й друга Енергостанція, але тільки якщо можливо організувати її безпеку та охорону. Безпосередньо на базі ми можемо зберігати велику кількість палива для станції, у спеціальному захищеному контейнері, який можна поповнювати при потребі. Запас такого контейнера може забезпечувати базу паливом ціле десятиріччя.
    
    
    Рекомендована доктрина
    
    Кожна база потребує хоча б одну Енергостанцію, без неї багато важливих споруд (зокрема Командний Центр) не зможуть функціювати. Додаткова станція може знадобитись на енергоємних базах, для забезпечення повноцінної роботи.
    
    Наша стратегія захисту бази повинна приділяти особливу увагу Енергостанції. Пошкодження охолоджувальних резервуарів може призвести до катастрофи — якщо ми втратимо занадто багато охолоджувальної рідини, розплавлення ядра буде важко уникнути. Ми можемо вимкнути реактор перед початком атаки, але нам доведеться витратити чимало часу, щоб знову запустити його. У цей час, ми не зможемо використовувати будь-яку енергозалежну техніку чи механізми: радар, лабораторні прилади та навіть ангарні підйомники.
    
    
    Додатки
    
    Немає.

en: Blueprints -- Living Quarters
    
    CLASSIFIED LEVEL BLACK
    
    PHALANX Extraterrestrial Response Unit
    
    Construction Precis, Sigma Clearance -- Commander's Eyes Only
    
    Filed: 22 January 1958
    
    By: Maj. Marcel LeClerc, Base Commander, PHALANX, Pacific Operations Command
    
    
    
    Overview
    
    The Living Quarters facility is the standard habitation unit for PHALANX personnel. It provides living space and sanitation for up to 20 people and several necessary ancillary personnel.
    
    The facility's lower floor contains a soldiers' barracks, communal showers, bathrooms, and a common area where troops can spend their off-duty time. Each soldier receives 1 bunk and 1 locker partition to store their personel effects such as civilian clothes. It is also intended for storage of uniforms and other on-duty equipment.
    
    The upper floor contains officers' quarters, generally used for any ranking/important personnel. Each private quarters has its own bed, desk, storage space and sanitary unit, and the level as a whole sports shared but separate shower cabins. This level is located above-ground and receives natural sunlight.
    
    In the case of an emergency, the Living Quarters has a special partition designed to function as a disaster shelter where non-combat personnel can take refuge until the all clear is given. The shelter provides oxygen and supplies for up to 12 people for 1 week. The access hatch is made of tungsten-reinforced titanium and will open for little short of a nuclear blast.
    
    The Living Quarters does not depend upon any other structures to operate.
    
    
    Recommended Doctrine
    
    The Living Quarters are an important part of evacuation procedures in the event of a base attack. All non-combat personnel are to drop their current tasks immediately and retreat to the nearest shelter or strongpoint, be it the Command Centre, Living Quarters or other appropriate facility. Seven minutes after the attack alarm sounds, all disaster shelter doors will close -- regardless of how many personnel are accounted for -- and afterwards they will refuse to open except from the inside. Everyone who is not going to participate in the fight should be inside by that time.
    
    The facility is almost worthless from a tactical standpoint, and will most likely be ignored by any extraterrestrials. It is thoroughly unimportant during an attack, as well as cheap to build and easy to repair. There is very little a hostile force could do short of total destruction that can really inconvenience a Living Quarters.
    
    
    Addenda
    
    None.
uk_UA: Плани споруд — Казарми
    
    РІВЕНЬ ТАЄМНОСТІ: ЧОРНИЙ
    
    Підрозділ реагування на позаземні загрози «PHALANX»
    
    Резюме споруди, Допуск: СИГМА — Тільки для командувача
    
    Дата: 22 січня 1958
    
    Від: Мйр. Марсель Леклерк, Командувач бази, PHALANX, Атлантична оперативна група
    
    
    
    Огляд
    
    Казарми — це стандартне місце проживання персоналу PHALANX. Вони забезпечують житловими та санітарними умовами 20 людей та кількох необхідних допоміжних працівників.
    
    На нижньому поверсі знаходяться солдатське спальне приміщення, спільна душова кімната, туалети, та спільна зона, де солдати можуть проводити свій вільний час. Кожний боєць отримує одне вільне ліжко та шафку у роздягальні, для зберігання персональних речей, службового та цивільного одягу.
    
    Верхній поверх призначено для офіцерів та важливих осіб. У кожній окремій кімнаті знаходяться ліжко, письмовий стіл, місця для зберігання речей і власний санітарний вузол. Душова кімната теж спільна, але розділена на кабінки. Цей поверх розташований вище поверхні землі, тому отримує сонячне світло.
    
    На випадок надзвичайної ситуації, житлові приміщення оснащені спеціальним відсіком для небойового персоналу, де ті можуть сховатися від небезпеки. Це укриття може протягом тижня забезпечувати киснем та їжею 12 людей. Вхідний лаз виготовлено із підсиленого вольфрамом титану, і щоб відкрити його знадобиться щось на зразок маленького ядерного вибуху.
    
    Робота казарм не залежить від інших споруд.
    
    
    Рекомендована доктрина
    
    Казарми є важливою частиною евакуаційних процедур у випадку нападу на базу. Весь небойовий персонал повинен припинити всю роботу та знайти найближче укриття або укріплену ділянку. Через сім хвилин після першого сигналу тривоги прозвучить сирена, і незалежно від кількості людей всередині, всі вхідні люки укриттів закриються. Після цього, їх можна буде відкрити тільки зсередини. До того часу всі, хто не братиме участь у бою, повинні бути там.
    
    Споруда майже не має тактичної цінності, і швидше за все буде проігнорована будь-якими прибульцями. Вона залишається неважливою протягом усієї атаки, і через свою дешевизну легко ремонтується й відбудовується. Однак, малоймовірно, що ворог зможе завдати приміщенню серйозних руйнувань.
    
    
    Додатки
    
    Немає.

en: Blueprints -- Radar
    
    CLASSIFIED LEVEL BLACK
    
    PHALANX Extraterrestrial Response Unit
    
    Construction Precis, Sigma Clearance -- Commander's Eyes Only
    
    Filed: 18 March 2084
    
    By: Cdr. Paul Navarre, R&D: Engineering Division, PHALANX, Atlantic Operations Command
    
    
    
    Overview
    
    Commander, we've had to make extensive changes to our old Radar facility designs to bring them up to date. The old report is no longer applicable, so I've decided to replace it with this one.
    
    Our Radar facility is not a large radar array in itself. It's actually a control centre for a series of camouflaged dishes placed on high ground around the base. There are between 8 and 12 dishes set up for each installation, depending on the available space and the dishes' individual coverage. Each dish is equipped with several means of detection rather than simply radar, as radar has trouble maintaining a lock on alien contacts. Supplemental systems include, but are not limited to, infrared and laser rangefinding.
    
    The facility is manned round-the-clock in 6-hour shifts, reviewing the processed data after our computers have gathered all discernible information from a contact. Human operators are absolutely necessary and should be present to supervise at all times; what the computers might dismiss as a radar ghost can turn out to be a stealthed alien harvester ready to hit a mass of civilians. Instinct and experience count just as much as software intelligence.
    
    Building more than one Radar installation at a base will not increase the extent of our radar coverage. A single facility will cover its full range as effectively as possible, and the only way to increase performance and range is to upgrade our systems with future technology or to build further installations outside the base.
    
    Our radar is patched directly into the UN aircraft registry and can cross-reference the transponder data of any civilian aircraft with its flight plan and cargo manifest. Non-PHALANX military aircraft are also required to log their routes into our database, but we can't know for certain if the various militaries will be very conscientious in following that directive.
    
    The Radar facility cannot function without a working Power Plant or a Command Centre to coordinate our radar into our tactical efforts.
    
    
    Recommended Doctrine
    
    Since our radar-emitting dishes are not located at the base site, there is no direct threat of discovery to a base from using active radar. Considering the number of other military radar sources around, it's unlikely that alien craft will be able to learn anything from a dedicated backtrace. At most they'll be able to find the general area of a base.
    
    However, any UFOs spotted patrolling the area may be trying to zero in on our installation, and should not be allowed to complete their mission under any circumstances.
    
    During an attack, the Radar facility will be at high risk. It is our eyes and ears. Without working radar coverage, we wouldn't be able to see the UFOs we're supposed to respond to. If any attacking aliens approach the facility they will almost certainly attempt to damage or destroy it with explosives. We must not let that happen.
    
    
    Addenda
    
    Addendum, Executive Officer Abel S. Howard, 18 March 2084:
    
    We should not consider the Radar facility to be an end-all solution to UFO detection. Even with supplemental systems our coverage is not fully reliable, and we should research ways to improve our detection technology if we're to have any chance of stopping the bastards.
uk_UA: Плани споруд — Радар
    
    РІВЕНЬ ТАЄМНОСТІ: ЧОРНИЙ
    
    Підрозділ реагування на позаземні загрози «PHALANX»
    
    Резюме споруди, Допуск: СИГМА — Тільки для командувача
    
    Дата: 18 березня 2084
    
    Від: Кмд. Пауль Наварре, ДВБ: Інженерно-технічний відділ, PHALANX, Атлантична оперативна група
    
    
    
    Огляд
    
    Командувачу, ми мусили внести серйозні зміни до конструкцій наших Радарів, щоб зробити їх сучасними. Старий рапорт вже не актуальний, тому я вирішив замінити його цим.
    
    Споруда на базі не є самим радаром, а слугує контрольним центром для серії замаскованих радарних тарілок, які встановлені на пагорбах навколо бази. В залежності від доступного місця і зони покриття кожної окремої антени, біля бази зводиться від 8 до 12 тарілок. Оскільки звичайний радар має проблеми з утримуванням сигналу на НЛО, кожна з антен оснащена інфрачервоними та лазерними далекомірами.
    
    У будівлі цілодобово знаходиться персонал, який працює шестигодинними змінами, переглядаючи всю зібрану та оброблену комп'ютерами інформацію про контакт. Абсолютно необхідна присутність людей-операторів — те, що комп'ютери прийняли за «радарного привида», може виявитися замаскованим «Пожиначем», який готовий завдати удару по цивільному населенню. Інстинкти та досвід важливі не менше, ніж дані комп'ютерних програм.
    
    Побудова більшої кількості Радарів на базі не збільшить радіус покриття. Одна споруда максимально ефективно обробляє інформацію з усієї доступної їй території, і єдиний спосіб покращити продуктивність та дальність, це впровадити нові технології або побудувати новий радар за межами бази.
    
    Наш Радар напряму пов'язаний з реєстром авіатранспорту ООН, і може порівнювати інформацію про літак з його планом польоту, та вантажним маніфестом. Всі військові літаки, що не належать до PHALANX, також зобов'язані записувати свої маршрути в нашу базу даних, але ми не можемо знати напевно, наскільки ретельно буде виконуватися ця директива військовими.
    
    Радар не може функціювати без Енергостанції та Командного Центру, який координує його роботу для вирішення наших тактичних задач.
    
    
    Рекомендована доктрина
    
    Так як наші радарні антени знаходяться за межами бази, відсутня пряма загроза виявлення її внаслідок активності радару. Беручи до уваги кількість інших військових радарів навколо, малоймовірно, що корабель прибульців зможе дізнатися щось, простеживши сигнал. Максимум, що вони зможуть виявити, це район розташування бази.
    
    Однак, будь-який помічений НЛО, що патрулює ділянку, може спробувати знищити наші радарні антени. Ми не можемо дозволити здійснення цієї місії.
    
    Під час атаки на базу, Радар буде у серйозній небезпеці. Це наші очі та вуха. Без  справного радарного покриття, ми не зможемо помічати НЛО, на дії яких ми повинні реагувати. Якщо прибульці доберуться до будівлі, вони скоріше за все спробують пошкодити або знищити її за допомогою вибухівки. Цього не можна допустити.
    
    
    Додатки
    
    Додаток в.о. нач., Абеля С. Говарда, 18 березня 2084 року:
    
    Не слід вважати Радар максимально ефективним способом виявлення НЛО. Навіть з додатковими системами, наше покриття не є абсолютно надійним, і ми повинні постійно досліджувати та шукати можливі шляхи покращення наших технологій виявлення, щоб мати шанс зупинити цих покидьків.

en: Commander, thanks to our recent capture and research into alien sensor equipment, I am now confident that we can drastically upgrade our radar capabilities using these new technologies. I'd like to submit a research proposal for a new detection facility, incorporating all the advances we've made so far.
    
    The Advanced Radar Facility will use exclusively PHALANX-manufactured equipment rather than off-the-shelf components. Much of the technology is already in place. We just need additional time and funding to complete some of the designs and adapt our software into a coherent package.
    
    We'll be waiting for your go-ahead, Commander.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, завдяки захопленому та дослідженому нами сенсорному обладнанню прибульців, я впевнений, що ми можемо значно покращити можливості наших радарів, використовуючи ці нові технології. Я хотів би подати на розгляд нову дослідницьку пропозицію, для створення споруди, яка б увібрала всі наші останні розробки.
    
    Удосконалений радар використовуватиме лише розроблене у PHALANX обладнання, без придбання готових компонентів. Більшість технологій вже встановлено, нам лише потрібно ще трохи часу та фінансування для того, щоб доробити деякі конструкції та налаштувати програмне забезпечення.
    
    Ми будемо чекати на ваш дозвіл, командувачу.
    
    Кмд. Наварре.

en: Blueprints -- Storage
    
    CLASSIFIED LEVEL BLACK
    
    PHALANX Extraterrestrial Response Unit
    
    Construction Precis, Sigma Clearance -- Commander's Eyes Only
    
    Filed: 26 January 1958
    
    By: Maj. Marcel LeClerc, Base Commander, PHALANX, Pacific Operations Command
    
    
    
    Overview
    
    The Storage facility is the base's repository for ammunition, weapons, and other equipment not currently in use. All small-arms, vehicle and aircraft ammunition that is not earmarked for emergency response resides in the Storage facility. It also serves as a garage for our battlefield vehicles. These remain in their bays until mission time, with fully-loaded magazines in case of a base attack.
    
    Cameras and alarms maintain round-the-clock vigilance to ensure no unauthorised removals are made. All removals must be approved by the officer on duty before the alarm is deactivated. Live ammunition and other sensitive equipment such as alien artifacts are kept in locked containers in the quartermaster's office behind rigorous security; checking anything out of locked storage requires the presence of the base quartermaster and written authorisation from the Command Centre.
    
    All item requisitions necessary for research, production and aircraft maintenance are handled by the appropriate officers; no input from the Base Commander is required. Only mission equipment and battlefield vehicles require the Commander's direct supervision.
    
    The Storage facility can fit a maximum of 50 standard-sized pallets of equipment. The amount of items in a pallet is relatively unimportant, size is the main restricting factor with regards to Storage facility space. The contents of each individual pallet are scrupulously tracked by magnetic labels and detailed punch-card logs.
    
    It does not depend upon any other base facilities to function.
    
    
    Recommended Doctrine
    
    In the case of an invasion, we will need all the storage space we can get. Large stores of ammunition may need to be squared away for long periods of time. Recovered artifacts will need to be adequately contained and protected, as anything with nebulous alien capabilities should be kept in our explosion-proof lockers or be destroyed. If all the lockers are full, we may have no choice in the matter.
    
    During a base attack, the Storage facility would not be more than a target of opportunity. Any sensitive equipment in the facility will most likely be protected and require significant effort to destroy. Even the facility itself is cheap and easy to repair. The only threat comes from stored explosives and ammunition, which may present a risk due to the possibility of sympathetic detonation.
    
    Still, any extraterrestrials are unlikely to spend the time and effort getting into our explosion-proof lockers when there are easier targets nearby.
    
    
    Addenda
    
    None.
uk_UA: Плани споруд — Склад
    
    РІВЕНЬ ТАЄМНОСТІ: ЧОРНИЙ
    
    Підрозділ реагування на позаземні загрози «PHALANX»
    
    Резюме споруди, Допуск: СИГМА — Тільки для командувача
    
    Дата: 26 січня 1958
    
    Від: Мйр. Марсель Леклерк, Командувач бази, PHALANX, Атлантична оперативна група
    
    
    
    Огляд
    
    Склад, це місце на базі для зберігання боєприпасів, зброї та іншого обладнання, яке в даний момент не використовується. Приміщення також слугує гаражем для наших БНП, які чекають свого часу з повним боєзапасом.
    
    Камери відеоспостереження та сигналізація цілодобово слідкують за складом для того, щоб уникнути несанкційованих дій. Всі операції з об'єктами на складі мають бути узгоджені з черговим офіцером для деактивації сигналізації. Найнебезпечніші та найважливіші об'єкти зберігаються в офісі інтенданта у закритих контейнерах під суворою охороною. Всі операції з особливо важливими об'єктами можуть відбуватися тільки в присутності інтенданта й тільки з письмового дозволу від Командного центру.
    
    За матеріали, які необхідні для досліджень, виробництва чи обслуговування літаків, відповідають офіцери, жодних додаткових вказівок від Командувача бази не потрібно. Винятками є тільки обладнання для місій та БНП.
    
    Склад містить 50 стелажів стандартного розміру. Найбільш важливим та обмежувальним фактором є розмір об'єктів на стелажах. Вміст кожного стелажа ретельно відслідковують за допомогою магнітних етикеток та детального реєстру.
    
    Функціювання складу не залежить від будь-якого іншого модуля.
    
    
    Рекомендована доктрина
    
    У випадку вторгнення, нам знадобиться усе вільне місце для зберігання, яке ми зможемо отримати. Великі обсяги боєприпасів можливо доведеться зберігати протягом довгого часу. Всі врятовані артефакти необхідно адекватно зберігати та охороняти у вогнетривких шафах. У випадку, коли всі шафи зайняті, всі артефакти повинні бути знищені.
    
    Під час атаки, склад скоріше за все не буде важливою ціллю для прибульців, оскільки все важливе обладнання буде добре захищене, та потребуватиме значних зусиль для знищення. Сама споруда є дешевою та легко ремонтується. Єдину небезпеку становлять вибухівка та боєприпаси, які зберігаються на складі й можуть вибухнути від пошкоджень.
    
    Все ж малоймовірно, що прибульці витрачатимуть час та зусилля для відкривання наших вибухозахищених шаф, коли поруч є значно легші цілі.
    
    
    Додатки
    
    Немає.

en: Blueprints -- Workshop
    
    CLASSIFIED LEVEL BLACK
    
    PHALANX Extraterrestrial Response Unit
    
    Construction Precis, Sigma Clearance -- Commander's Eyes Only
    
    Filed: 28 January 1958
    
    By: Maj. Marcel LeClerc, Base Commander, PHALANX, Pacific Operations Command
    
    
    
    Overview
    
    The PHALANX Workshop is a small-scale production line equipped with the most high-tech military manufacturing processes available. It is designed for the production of classified materials and parts for which no other facility on Earth is equipped; even the replication of extraterrestrial technology.
    
    All parts produced by the Workshop are machined by hand with as much robotic assistance as possible. It requires the most highly-skilled engineers in the world to operate its advanced machinery, and to install new machines whenever our researchers devise a new or improved production process. The Workshop provides working space for up to 10 engineers at once.
    
    A Power Plant is required to keep the production line going. Without an operational plant, all production must be halted until power is restored. The Workshop also depends upon a Command Centre to coordinate construction efforts.
    
    
    Recommended Doctrine
    
    During a possible EXT war, we will be depending heavily on Workshop facilities to manufacture the weapons we need. H.G. Wells's War of the Worlds comes to mind for its frightening depiction of how our present technology might fare against an invasion force. Even the A-bomb may not be a sufficient deterrent. In a worst-case scenario we may be forced to resort to nuclear missiles if we have no other hope of staving off the assault.
    
    The Workshop is a high-security area due to its sensitive, often classified projects. The various hazardous or volatile substances used in production make it a dangerous place to be, and it will certainly be at risk during any base attack as a target of opportunity or even a moderate-risk mission objective. Shutting down our production for any length of time would be a victory for any extraterrestrial hostiles, especially if they manage to destroy a large project in progress such as the construction of a new aircraft.
    
    Reproducing interplanetary spacecraft technology will be one of the absolute necessities if we are ever to take the initiative against an extraterrestrial force. We cannot sit on Earth maintaining a defensive posture if we wish to put a definitive end to a military conflict. Our faithful Workshops and Laboratories are what will arm us against these nightmare scenarios.
    
    
    Addenda
    
    None.
uk_UA: Плани споруд — Майстерня
    
    РІВЕНЬ ТАЄМНОСТІ: ЧОРНИЙ
    
    Підрозділ реагування на позаземні загрози «PHALANX»
    
    Резюме споруди, Допуск: СИГМА — Тільки для командувача
    
    Дата: 28 січня 1958
    
    Від: Мйр. Марсель Леклерк, Командувач бази, PHALANX, Атлантична оперативна група
    
    
    
    Огляд
    
    Майстерня PHALANX представляє собою невелику фабрику, оснащену найсучаснішими засобами виробництва військового обладнання. Вона розроблена для створення засекречених матеріалів та частин обладнання, навіть для відтворення іншопланетних технологій. На це нездатні будь-які інші майстерні на Землі.
    
    Всі частини обладнання виробляються вручну, з інтенсивним використанням роботизованих процесів та техніки. Керування найсучаснішою машинерією та встановлення її найновіших зразків, потребують найдосвідченіших інженерів світу. Майстерня забезпечує робочим місцем 10 таких інженерів.
    
    Для виробництва необхідна Енергостанція. Без робочої станції, всі роботи мають бути зупинені допоки енергопостачання не буде відновленим. Для організації виробничих процесів також необхідний Командний Центр.
    
    
    Рекомендована доктрина
    
    Під час можливої війни з позаземним ворогом, ми будемо сильно залежати від роботи Майстерні, що вироблятиме потрібну нам зброю. «Війна світів» Уеллса може слугувати прикладом того, як наші теперішні технології можуть капітулювати перед силами вторгнення. Навіть ядерна бомба може виявитися неефективним засобом стримування. У випадку виникнення найгіршого сценарію, нам доведеться використати ядерні ракети для того, щоб запобігти нападу.
    
    Майстерня є зоною підвищеної безпеки, через свої чутливі та часто засекречені проекти. Вибухонебезпечні та летючі матеріали роблять Майстерню не самим безпечним місцем для перебування. Споруда скоріше за все буде під серйозним ризиком під час атаки, або навіть стане ціллю окремої місії. Виведення з ладу наших виробничих потужностей на довгий час, стане безумовною перемогою прибульців, особливо, якщо їм вдасться знищити великий проект, на зразок створення нового перехоплювача.
    
    Відтворення технології створення міжпланетних зорельотів буде абсолютно необхідним, якщо нам доведеться перехопити ініціативу у прибульців. Ми не можемо просто сидіти на Землі, зайнявши оборону, якщо хочемо покласти край військовому конфлікту. Наші вірні Лабораторії та Майстерні це те, що озброїть нас у разі виникнення цих кошмарних сценаріїв.
    
    
    Додатки
    
    Немає.

en: Overview
    
    The Antimatter Storage facility is designed to safely store antimatter for later use, at least as safely as antimatter can possibly be stored. It is based around an advanced magnetic containment system we've derived from alien antimatter technology, which we call the 'inner shell'. The 'outer shell' consists of several radiation airlocks over the main passages, a heavily-armoured control room, and a host of other security and containment measures -- all designed to keep any radiation inside the outer shell.
    
    The outer shell's design borrows heavily from that of UN nuclear ammo dumps. In case of problems in the inner shell, there's an automatic security system which will lock down the instant containment drops below safe levels. The facility will first close its blast doors, then secure every airlock with tungsten locking rods, fill the outer shell atmosphere with radiation-retardant gas and inject anti-shock foam behind the walls, and then try to contain the inevitable blast.
    
    This procedure will not give any personnel caught inside time to escape, but that's the price we'll have to pay if we want to have a chance of saving the entire base.
    
    To understand how dangerous this facility really is, building an Antimatter Storage at one of our bases will require us to list that base with the UN nuclear site register. At full capacity just one storage facility will be containing the equivalent of nearly half a megaton of TNT. While this isn't much compared to modern thermonuclear weapons, it's enough to turn the entire base and everything inside to cinders in less than a second. It's difficult to 'blow up' antimatter, but under the wrong circumstances, it can happen.
    
    Even if no explosion occurs, a loss of containment would result in the annihilation of the stored antimatter with the normal matter of the containment system. If there were any fault or damage in the outer shell at this point, then the ensuing blast of gamma radiation and high-speed particles would escape and strip the area clean of life. The base would be poisoned and rendered uninhabitable for centuries to come.
    
    
    Recommended Doctrine
    
    I believe I've already stressed that this facility must be the most heavily-defended building in any PHALANX base, taking priority even over the Command Centre. Losing the CC would be a blow, but it can be rebuilt. The cost would be a trifle compared to the kind of armageddon that can result from a mishap at the Antimatter Storage.
    
    Although this facility will be essential to our continued success in this war, it's going to be very expensive to build and operate due to the advanced tech and materials required. It may be necessary to hold off on building one until we're sure our budget can stretch that far.
    
    Having said that, until we manage to build one of these facilities, we'll be completely unable to store or use any recovered antimatter. We can't just build up a pile of unstable, alien, possibly-damaged tanks of nuclear-level explosive. Everything we find will have to be destroyed for safety.
    
    Considering that we can't duplicate the stuff, we're going to need every microgramme we can get our hands on.
    
    
    Addenda
    
    None.
uk_UA: Огляд
    
    Сховище антиматерії розроблено для безпечного збереження антиматерії для пізнішого використання, принаймні настільки безпечного, наскільки безпечно взагалі можна зберігати антиматерію. Воно базується на прогресивній системі магнітного утримування, яка походить від технології антиматерії прибульців, яку ми називаємо «внутрішня оболонка». «Зовнішня оболонка» складається з декількох радіаційних повітряних пробок над головними проходами, важкоброньованої контрольної кімнати, і вмістилища для інших засобів безпеки та утримання — всього необхідного для утримання всієї радіації в межах внутрішньої оболонки.
    
    Конструкція зовнішньої оболонки багато в чому подібна до оболонки складів ядерних боєприпасів ООН. У випадку проблем у внутрішній оболонці існує автоматична безпекова система, яка утримуватиме швидкість спаду рівня утримування нижче допустимих рівнів. Споруда зачинить свої двері, а потім закриє всі повітряні пробки вольфрамовими затичками, наповнить атмосферу зовнішньої оболонки радіаційно-сповільнювальним газом і введе антиструсову піну за стіни, і потім спробує стримати невідворотній вибух.
    
    Ця процедура не дасть часу на порятунок тому персоналу, який опиниться закритим всередині, але це — ціна, яку нам доведеться заплатити, якщо ми хочемо мати шанс на порятунок всієї бази.
    
    Для розуміння того, наскільки небезпечною насправді є ця споруда, скажу, що для побудови сховища антиматерії на одній з наших баз ми будемо зобов'язані додати її до реєстру ядерних розташувань ООН. При 100% заповненості одна така споруда буде містити еквівалент у близько півмегатонни тринітротолуолу. Попри те, що це — небагато, порівняно із сучасною термоядерною зброєю, цього достатньо, щоб перетворити всю базу та її вміст на попіл менше, ніж за секунду. Досить складно «підірвати» антиматерію, але за відповідних умов це може статися.
    
    Навіть якщо не відбудеться вибух, втрата утримання призведе до знищення утримуваної антиматерії звичайною матерію утримувальної системи. Якщо в цей момент в зовнішній оболонці буде якась тріщина або ушкодження, гамма-радіація і високошвидкісні частинки витечуть і вичистять територію від усього живого. База буде отруєна і стане непридатною для перебування на багато прийдешніх століть.
    
    
    Рекомендована доктрина
    
    Я вважаю, що ми вже зробили акцент на тому, що ця споруда має бути найбільш захищуваною на будь-якій базі PHALANX, вона навіть має бути пріоритетнішою за командний центр. Втрата командного центру буде значним ударом, але його можна відбудувати. Вартість відбудови буде дрібницею порівняно з армагеддоном, який може виникнути внаслідок лиха зі сховищем антиматерії.
    
    Хоча ця споруда буде важливою для наших тривалих успіхів у цій війні, вона буде дуже дорогою для будівництва та утримання через необхідні високорівневі технології та матеріали. Можливо, нам доведеться утриматися від будівництва сховища, допоки ми не будемо впевнені, що наш бюджет це потягне.
    
    Попри все, допоки ми не побудуємо одну із цих споруд, ми будемо абсолютно неспроможними зберігати або використовувати захоплену антиматерію. Ми не можемо просто скласти купу нестабільних чужинецьких, можливо, пошкоджених баків для зберігання вибухівки, подібної до ядерної. Все, що ми знайдемо, має бути знищено заради безпеки.
    
    Враховуючи, що ми не можемо відтворити антиматерію, ми потребуватимемо кожен міліграм, який ми зможемо захопити.
    
    
    Додатки
    
    Відсутні.

en: This is an extremely difficult version of the Standard Campaign. In this scenario, all the odds will be stacked against you, you will receive few recruits, and the nations will be extremely demanding. The aliens will show you no mercy.
    
    This option represents the Very Hard difficulty level, and is recommended for those who have managed to beat the Hard campaign and still feel the need to further punish themselves.
uk_UA: Це екстремально важкий варіант Стандартної Кампанії. В цьому сценарії все налаштовано проти вас: ви отримаєте лише кілька найманців, а уряди країн будуть надто вимогливі. Прибульці не подарують вам жодного шансу.
    
    Цей пункт репрезентує Дуже Важкий рівень складності, тому рекомендується для тих, хто подужав Важкий рівень, але йому цього виявилося замало.

en: This is a more difficult version of the Standard Campaign. You will receive fewer soldiers, engineers and scientists, nations will be more difficult to please, research will be slower and more demanding, and the aliens will be tougher.
    
    This option represents the Hard difficulty level, and is recommended for expert players.
uk_UA: Це більш складний варіант Стандартної Кампанії. Ви отримаєте менше військових найманців, робітників та вчених, уряди країн буде важче задовольнити, дослідження будуть проходити повільніше та вимагатимуть більше ресурсів. Прибульці будуть сильнішими.
    
    Цей пункт репрезентує Важкий рівень складності, тож рекомендується для досвідчених гравців.

en: This is a single-player, military-themed invasion scenario. The player assumes command of Project PHALANX, Earth's response to the alien threat, and can play through a dynamic game with both significant random elements and a strong overarching storyline.
    
    This campaign is available at several difficulty levels. This option represents the Standard difficulty level, and is recommended for first-time players who like a challenge.
uk_UA: Це сценарій військового протистояння іншопланетному вторгненню для одного гравця. Ви отримаєте командування над проектом PHALANX, що протистоїть іншопланетній загрозі від імені всієї Землі, і зможете грати в динамічну гру з великою кількістю випадкових подій, які пов'язані детальним сюжетом.
    
    Ця кампанія доступна з кількома рівнями складності. Цей пункт репрезентує Стандартний рівень складності, рекомендований для нових гравців, які готові до виклику.

en: This is a more forgiving version of the Standard Campaign. The aliens will be less tough, UFO incursions will be less frequent, and you will receive more new recruits to make up for combat losses.
    
    This campaign represents the Easy difficulty level, and is an option for first-time players who prefer smoother sailing than the Standard Campaign might offer.
uk_UA: Спрощена версія Стандартної Кампанії. Прибульці стануть слабшими, напади НЛО відбуватимуться рідше, а ви отримаєте більше рекрутів для поповнення поріділих лав.
    
    Ця кампанія репрезентує Легкий рівень складності для тих початківців, які віддають перевагу більш м'якому розвитку подій, ніж у Стандартній Кампанії.

en: This is a very forgiving version of the Standard Campaign. Your forces will be more powerful, the aliens less dangerous, and you will experience few losses throughout the campaign.
    
    This campaign represents the Very Easy difficulty level, and is an option for first-time players who are only just testing the waters of UFO: AI.
uk_UA: Це зовсім проста версія Стандартної Кампанії. Ваші сили будуть більш потужніші, а прибульці — відчутно вразливіші, тому ви зможете закінчити кампанію з мінімальними втратами.
    
    Ця кампанія репрезентує Дуже Легкий рівень складності, тому підійде для тих гравців-початківців, які тільки знайомляться з UFO: AI.

en: This campaign lets you play the game from the other side - play the aliens and invade the earth.
uk_UA: Ця кампанія дозволить вам грати за іншу сторону — візьміть командування над прибульцями та захопіть Землю.

en: It is the year 2084. Earth, never the most stable of places, enjoys a time of relative peace. The violent beginnings of the 21st century are far away now; distant memories, but not so distant that they've been forgotten. To most of Earth's people, the Second Cold War is a dark shadow from the past, much like the World Wars were to the children of the late 20th.
uk_UA: Рік 2084. Земля, що ніколи не була стабільною, насолоджується часом відносного спокою. Жорстокий початок 21 століття тепер давно позаду; віддалені спогади, але недостатньо віддалені для повного забуття. Для більшості людей на Землі Друга Холодна Війна не що інше, як темна тінь з минулого, так само як Світові Війни були для дітей кінця 20 століття.

en: Conflicts have gotten rarer near the end of the century as new technology and universal health-care finally became available to the third world. Even the fires of terrorism have cooled in the wake of the Second Cold War, with its horrors and inhumanities still fresh in the minds of the people, from the old United States to the ravaged Indian subcontinent. Class struggles are ascending to the political battlefield now that every nation is guaranteed fair representation in the UN, and the global standard of living is slowly on the rise down to the most impoverished corners of the planet. Countries have solidified, stabilised around a restructured United Nations that successfully polices the world governments. Fragmented clumps of smaller nations, frightened at first by the vast power blocks accumulating around China and the European Union, have banded together into powerful political leagues of their own -- then found themselves with no neighbours they could safely fight. For the first time in the history of mankind, there is law and order across more than three quarters of the world.
uk_UA: Конфлікти наприкінці століття виникають набагато рідше, адже країнам третього світу нарешті стали доступні новітні технології і універсальна система охорони здоров'я. Навіть пожежі тероризму охолонули в результаті Другої холодної війни, з її жахами і нелюдяністю, ще свіжими в пам'яті людей, від старого США до розореного індійського субконтиненту. Класова боротьба тепер перейшла до політичного арени, адже кожен народ отримав гарантоване справедливе представництво в ООН, а глобальний рівень життя повільно піднявся навіть в найбідніших куточках планети. Країни зміцніли, стабілізувалися навколо реструктурованої Організації Об'єднаних Націй, яка успішно підтримує порядок серед світових урядів. Фрагментовані скупчення малих країн, які спочатку були налякані великими та сильними блоками, що утворилися навколо Китаю та Європейського Союзу, об'єдналися в самостійні потужні політичні ліги і опинилися без сусідів, з якими вони могли б безпечно боротися. Вперше в історії людства закон і порядок запанували в більш ніж трьох чвертях світу.

en: To many people on Earth, it seems like things are going all right.
uk_UA: Для багатьох людей на Землі здається, що все йде досить непогано.

en: The first attack hits the city of Mumbai on the 3rd of March, 2084. Six small UFOs appear out of nowhere and come screaming down from orbit, undetected by the vast radar installations covering the skies over Mumbai, and set down in the single most densely-populated city on Earth. They offer no warning, no explanation. Twenty thousand innocent civilians and three battalions of elite troops are massacred over the course of twelve brutal hours before massed Commonwealth soldiers manage to bring the aliens' advance to a standstill. Then, as suddenly as they appeared, they retreat to their craft and vanish back into orbit, leaving only the ravaged streets of Mumbai as evidence.
uk_UA: Перша сутичка зачепила місто Мумбаї 3 березня 2084. Шість невеликих НЛО з'являються з нізвідки, першокласно спускаються з орбіти, непомічені величезними радіолокаційними установками, що покривають небо над Мумбаї, і сідають у одному з найбільш густонаселених міст на Землі. Вони не дають жодних попереджень, ніяких пояснень. Двадцять тисяч мирних жителів і три батальйони елітних військ вбиті протягом дванадцяти жорстоких годин, доки масована атака солдат Співдружності не зупиняє наступ прибульців. Потім, так само раптово, як і з'явилися, вони відступають до свого судна і зникають поза орбітою, залишивши тільки розорені вулиці Мумбаї в якості доказів.

en: An emergency meeting of the UN provides no conclusive direction. The incursions continue faster, larger and more savage than before, this time in Bonn, Johannesburg and Bangkok. Some nations attempt diplomacy, sending messages in a thousand different languages to the aliens ravaging across the countryside. Their words are ignored. Within hours, all three cities are emptied of human life. The attack is over by the time the various militaries are given permission to strike back. The aliens leave nothing behind them but concrete and blood. All the UFOs disappear without a trace -- but no one doubts they'll be back.
uk_UA: Позачергова сесія ООН не дала рішучих напрямів. Вторгнення продовжилися, цього разу у Бонні, Йоганнесбурзі та Бангкоку, швидші, більші і жорстокіші. Деякі нації спробували використати дипломатію, надсилаючи повідомлення на тисячах різних мов до прибульців, що спустошували округи. Їхні послання було проігноровано. Протягом декількох годин населення всіх трьох міст було знищено. Напад уже був закінчений, коли військовим дали дозвіл на удар у відповідь. За собою прибульці не залишали нічого, окрім бетону та крові. Всі НЛО зникли без сліду — але ніхто не сумнівався, що вони повернуться.

en: Eighty-seven hours after the initial attack on Mumbai, Earth declares war. For two weeks, the armies of humanity each try to fend off the mysterious alien attackers to the best of their ability. They score precious few successes.
uk_UA: Двадцять сім годин після першої атаки на Мумбаї, Земля оголошує війну. Два тижні поспіль кожна армія людства намагалася захиститися від незбагненних чужоземних нападників, викладаючись на повну. Вони здобувають декілька дорогоцінних перемог.

en: Left with only one alternative, the UN takes action. Ancient equipment is dusted off, some of it more than a century old, and the long-defunct anti-extraterrestrial agency of the former United States -- PHALANX -- is resurrected under a new UN banner. Its sworn duty is to combat the alien threat, and to ensure the survival of the human race at all costs.
uk_UA: ООН не залишилося жодної альтернативи, окрім як відновити давно згорнуту анти-іншопланетну агенцію колишніх Сполучених Штатів — «PHALANX». Зі старого обладнання, інколи більш, ніж сторічної давності, обтрусили пил та під прапором ООН організація взялася до захисту від іншопланетної загрози, клянучись забезпечити виживання людства будь-якою ціною.

en: Funded by all eight of the political powers, and drawing its soldiers from the elite of their armies, PHALANX is the best of the best. It is Earth's first and only line of defence. It can't afford to fail; because if it does, humanity doesn't stand a chance.
uk_UA: Профінансований усіма вісьмома політичними силами та взявши найкращих солдат з еліти їх армій, «PHALANX» — найкращі з найкращих. Це перша та єдина лінія захисту Землі. Вони не можуть дозволити собі програти; оскільки якщо це станеться, у людства не залишиться жодного шансу.

en: Great work, Commander. We have fought off the alien horde and kept earth safe. For now.
    
    But we can't rest on our laurels for long. The aliens could return at any moment.
    They must have many more Carriers up there, beyond our reach. I'm sure they'll be
    back just as soon as the game's development team can build a carrier mission. I'll
    be waiting for your orders.
    
    Until then, visit ufoai.org to find out when the next version is coming out. If
    it's not coming fast enough for you, lend a hand. We're free. We're open-source.
    We're under-staffed. Until next time, thanks for playing.
    
    -- UFO: Alien Invasion Development Team
uk_UA: Гарна робота, Командувачу. Ми відбили орду прибульців і зберегли Землю в безпеці. Поки що.
    
    Але ми не можемо довго спочивати на наших лаврах. Прибульці можуть повернутися будь-якої миті. Вони повинні мати ще багато Перевізників там, за межами нашої досяжності. Я впевнений, вони повернуться одразу, щойно команда розробників гри зможе розробити місію перевізника. Я буду чекати на Ваші накази.
    
    До тих пір, завітайте на ufoai.org, щоб дізнатися, коли вийде наступна версія. Якщо вона вийде не достатньо швидко для Вас, простягніть нам руку. Ми вільні. Ми маємо відкритий джерельний код. Ми маємо мало людей. До наступного разу, дякуємо за гру.
    
    — Команда розробників UFO: Alien Invasion

en: PHALANX will need to conduct a broad research program to combat the superiority of alien technology. Our scientists will examine any artifacts recovered from a successful combat mission and deliver new research proposals via the mail client.
    
    To develop the research program, build new laboratory facilities, hire more scientists and set them to work on a specific research project. With luck, we will be able to leverage what we learn to deploy more effectively on the battlefield and maybe one day take the fight to the enemy.
    
    Addendum
    
    Artifacts must be stored in the same base where they are researched. If a research project is listed as unable to be researched at a particular base, it may be stored at a different base or you may need to research another project before it can be adequately studied.
uk_UA: Підрозділу PHALANX потрібно буде здійснювати широку дослідницьку програму для того, щоб знаходитися на рівні із технологіями прибульців. Наші вчені будуть досліджувати всі артефакти, захоплені в результаті успішних бойових місій, та надсилати нові дослідницькі пропозиції через поштовий клієнт.
    
    Для роботи над дослідницькою програмою, побудуйте лабораторію, найміть більше вчених і призначте їх для роботи над конкретним дослідницьким проектом. Якщо пощастить, ми зможемо використати те, чого навчимося, для ефективнішого ведення бойових дій і, можливо, одного дня навіть зможемо перейти в наступ.
    
    Додаток
    
    Артефакти повинні зберігатися на тій самій базі, де їх досліджують. Якщо дослідницький проект вказаний як неможливий до дослідження на конкретній базі, він може зберігатися на іншій базі, або ж Вам потрібно спершу здійснити дослідження іншого проекту, перед тим, як можна буде дослідити цей.

en: We may be able to repurpose captured alien technology for use in the war, but PHALANX will also need to produce its own advanced Terran technology and aircraft.
    
    Our initial base has workshop space for a few engineers, but to improve the pace of production we'll need to build additional workshops, hire more engineers and set them to work on something.
uk_UA: Ми можемо бути в змозі використовувати захоплені позаземні технології, але PHALANX'у також потрібно буде виготовляти власні прогресивні земні технології та авіасудна.
    
    Наша початкова база має майстерню для декількох інженерів, але для підвищення темпів виробництва нам доведеться побудувати додаткові майстерні, найняти більше інженерів та дати їм якусь роботу.

en: We can't just wait around for the aliens to come knocking at our door. We need to detect alien craft and shoot them down whenever possible. The initial PHALANX base includes a powerful radar facility, but we'll need to build off-site radar towers to cover more of the sky.
    
    Once a UFO has been detected, we'll need to dispatch our nearest interceptors to try to shoot it down. But we're heavily outgunned in the air, so we should send multiple aircraft whenever possible.
    
    Addenda
    
    Off-site radar towers have a smaller detection range than our in-base installations.
    
    Previously unseen types of UFOs should be approached with extreme caution until our scientists and engineers can establish their combat capabilities.
    
    Alien activity will often go undetected in areas where our radar coverage doesn't reach and the funding nations will be angry when PHALANX fails to respond to these attacks.
uk_UA: Ми не можемо просто сидіти і чекати, поки прибульці постукають до нас у двері. Ми мусимо виявляти судна прибульців і підбивати їх завжди, коли це можливо. Початкова база PHALANX включає потужний радар, але нам доведеться побудувати радарні вежі поза базою, щоб покрити більше ділянок неба.
    
    Коли НЛО виявлено, потрібно надіслати наших найближчих перехоплювачів, щоб вони спробували підбити НЛО. Втім, ми озброєні значно гірше, аніж прибульці, тому нам слід надсилати декілька суден завжди, коли це можливо.
    
    Додаток
    
    Радарні вежі поза межами бази мають менший радіус дії, аніж наші споруди на базі.
    
    До типів НЛО, яких ми раніше не бачили, потрібно наближатися з надзвичайною обережністю, допоки наші вчені та інженери не здійснять оцінку їхніх бойових можливостей.
    
    Діяльність прибульців часто залишатиметься непоміченою в регіонах, куди не дістає покриття наших радарів, а нації, що нас фінансують, будуть злитися, коли PHALANX не відповідатиме на ці напади.

en: Disassembling captured UFOs will be vital in the battle to uncover secrets about the alien technology. PHALANX will need to build a UFO Yard -- an off-base installation to house the recovered crafts -- as soon as possible.
    
    Our engineers will need to travel to the storage site and transport the components back to their workshop, so UFO Yards should be built close to the base where work will occur.
    
    Addendum
    
    Before our engineers can disassemble a UFO in a way that will yield usable materials, they'll need the complete technical readout from the research teams.
uk_UA: Розбирання захоплених НЛО може стати важливим фактором у боротьбі з прибульцями внаслідок розкриття їхніх технологій. «PHALANX» буде потребувати якнайскорішої побудови майданчика НЛО — зовнішньої споруди для зберігання захоплених суден.
    
    Наші інженери будуть змушені їздити до місця зберігання та перевозити компоненти назад до майстерень, тому намагайтесь будувати майданчики НЛО недалеко від  баз, на яких буде проводитися ця робота.
    
    Додаток
    До того, як наші інженери зможуть розібрати НЛО таким чином, щоб отримати щось корисне, необхідно спочатку провести дослідження та надати документацію від дослідницьких груп.

en: PHALANX is a UN organisation that is permitted and funded by the unanimous support of its member nations. If we neglect the defense and security of one of our sponsors, they'll soon lose faith in our capabilities and withdraw their funding. Let the relationship deteriorate too far and they may shut the whole operation down.
    
    To keep up satisfaction in the performance of PHALANX, make sure the organisation can cover as much of the globe as possible and confront alien attacks all around the world.
uk_UA: PHALANX — це підрозділ ООН, що санкційований і фінансується завдяки одностайній підтримці націй-членів. Якщо ми зневажимо захистом і безпекою одного із наших спонсорів, вони скоро втратять віру в наші можливості і відкличуть фінансування. Якщо дати стосункам погіршитися надто сильно, вони зможуть навіть закрити всю програму.
    
    Для того, щоб підтримувати рівень задоволеності діяльністю PHALANX, забезпечуйте якомога більше покриття поверхні Землі, і відбивайте напади прибульців по всьому світу.

en: A soldier can only do so much in a single turn. Each soldier has a limited number of Time Units (TUs) they can spend each turn on moving, crouching, looking around and firing their weapon. They move faster when standing and spend more TUs walking in a crouched position.
    
    Monitor a soldier's TU carefully. Some firemodes -- like aimed shots and automatic fire -- take more TUs than others. Running low on time in the wrong spot can be a deadly mistake.
    
    Addendum
    
    TUs are refreshed each turn, but if an enemy flashbang goes off in front of a soldier they will lose all of their TUs for the next turn.
uk_UA: Боєць може зробити за хід не так і багато. У кожного солдата є обмежена кількість Очок Часу (ОЧ), які він може використати на пересування, присідання, оглядання навколо та стрільбу зі зброї. Солдати рухаються швидше, коли стоять, та витрачають більше ОЧ при русі у сидячому положенні.
    
    Контролюйте ОЧ бійців уважно. Деякі режими вогню, такі як прицільні постріли та автоматичний вогонь, використовують більше ОЧ, ніж інші. Закінчення ОЧ у неправильному місці може стати смертельною помилкою.
    
    Додаток
    
    ОЧ відновлюються кожного ходу, проте якщо ворожа сліпо-шумова граната вибухає перед солдатом, він втрачає всі свої ОЧ на наступний хід.

en: Units can fire on enemy units when they wander into their field of view during the enemy's turn. Soldiers will execute a reaction shot when an enemy unit spends more Time Units (TU) in their field of view than the cost of their reaction fire.
    
    This means that a unit which has been set to execute a reaction shot that costs 8 TU will take the shot after the enemy spends 9 or more TU within their field of view. But be careful -- aliens can take reaction shots just like PHALANX soldiers.
    
    Soldiers firing weapons with low TU costs will execute more reaction shots -- and receive less reaction fire from the enemy -- than soldiers who fire weapons which cost more TUs.
    
    Addenda
    
    A soldier will not perform reaction fire unless it has been enabled in the soldier's control panel. When enabled, a soldier will be unable to spend the Time Units required to fire once during the enemy's turn. Commanders can choose the firemode the soldier should use with reaction fire in the firemode selection window.
    
    If an enemy unit wanders out of a unit's view -- even for a moment -- the reaction fire counter will be reset. A unit must spend enough TUs consecutively in view of a unit to receive reaction fire.
uk_UA: Солдати можуть стріляти по ворожих вояках, коли останні потрапляють у поле зору під час ворожого ходу. Солдати здійснять постріл у відповідь, якщо ворожий вояк витратить у їхньому полі зору більше Очок Часу (ОЧ), аніж вартість пострілу у відповідь.
    
    Це означає, що боєць, якому віддано наказ здійснювати вогонь у відповідь, який коштує 8 ОЧ, відкриє вогонь після того, як ворог витратить 9 або більше ОЧ в межах поля зору бійця. Але будьте обережні — прибульці відкривають вогонь у відповідь так само, як і бійці PHALANX.
    
    Солдати, що стріляють зі зброї, яка коштує менше ОЧ, будуть здійснювати більше пострілів у відповідь — і отримувати менше вогню у відповідь від ворога — аніж солдати, що користуються зброєю, що коштує більше ОЧ.
    
    Додаток
    
    Солдат не відкриватиме вогню у відповідь, якщо режим не ввімкнено у контрольній панелі солдата. Якщо режим ввімкнено, солдат не зможе використати ОЧ, необхідні для здійснення одного пострілу під час ворожого ходу. Командувачі можуть обирати режим, який солдату слід використовувати під час вогню у відповідь, у вікні вибору режиму вогню у відповідь.
    
    Якщо ворожий солдат лишає поле зору бійця хоча б на мить — лічильник вогню у відповідь скидається. Вояк має неперервно витратити достатню кількість ОЧ в полі зору іншого бійця, щоб останній відкрив вогонь у відповідь.

en: Soldiers must be able to fight quickly and effectively. Load them up with too much equipment and they will slow down, reducing the number of Time Units (TUs) they have to use each turn. Soldiers will get a speed boost if they're carrying a light load.
    
    Addendum
    
    Monitor a soldier's load carefully in the equipment screen. If he is carrying more than 50 per cent of his maximum capacity, he'll lose TUs and may not be able to use all of his fire modes. If he is carrying less than 20 per cent of his maximum capacity, he'll gain extra TUs.
uk_UA: Солдати повинні мати змогу воювати швидко та ефективно. Якщо надмірно завантажити їх спорядженням, вони стануть повільнішими, і матимуть меншу кількість Очок Часу (ОЧ) на кожен хід. Солдати отримуватимуть бонус швидкості, якщо нестимуть мало спорядження.
    
    Додаток
    
    Уважно стежте за завантаженістю солдата на екрані спорядження. Якщо він несе більше, ніж 50% свого максимального навантаження, він втратить ОЧ і не зможе використовувати всі режими стрільби. Якщо він несе менше, ніж 20% максимально допустимої ваги, він отримає додаткові ОЧ.

en: Our soldiers can receive wounds if they are injured by enemy fire. These wounds can effect their firing accuracy, firing speed and movement speed. Injuries will degrade a soldier's health each turn and may lead to death if they are not treated by a medikit. A PHALANX squad should bring along plenty of medikits to perform combat stabilisation of wounds.
    
    Addenda
    
    Wounds can be tracked in the character stats window. A medikit can heal wounds to prevent a soldier from dying from their wounds on the battlefield, but it will only restore a small amount of health. Soldiers will need time to recover once they've returned to the base. Build a hospital facility to greatly increase their recovery times.
uk_UA: Наші бійці можуть отримати поранення, якщо вони потраплять під ворожий вогонь. Ці поранення можуть впливати на їхню влучність, швидкість рухів та пострілів. Поранення зменшують здоров'я солдата кожен хід і можуть призвести до смерті, якщо їх не обробляти за допомогою аптечки. Команда PHALANX повинна мати з собою багато персональних медкомплексів, щоб під час бою здійснювати обробку поранень.
    
    Додаток
    
    За пораненнями можна слідкувати у вікні статистики бійця. За допомогою аптечки можна лікувати поранення, щоб уникнути смерті бійця від поранень на полі бою, але це відновить лише незначну кількість здоров'я. Солдатам потрібен буде час для реабілітації після повернення на базу. Побудуйте шпиталь для того, щоб суттєво збільшити швидкість одужання.

en: The aliens deploy powerful weaponry to deadly effect on the battlefield. Engaging them in a shootout on open terrain is a sure way to get killed quickly, so PHALANX soldiers must be adept at using auxiliary equipment to overcome the extraterrestrial forces on the battlefield.
    
    PHALANX soldiers should equip themselves with smoke grenades to hide their positions when in the line of sight of alien forces. Incendiary grenades and rockets can produce fields of fire that damage alien forces before they come within range of our soldiers. And flashbangs can be used to temporarily disable an alien unit.
    
    If a soldier comes face to face with an alien and is not capable of taking it down without suffering deadly reaction fire, indirect weaponry such as grenades -- launched by hand or through a grenade launcher -- should be used to take out the enemy from a safe position.
    
    We'll always need conventional firearms on the battlefield, but auxiliary weaponry deployed defensively will be key if we're to overcome the aliens' technological dominance on the battlefield.
    
    Addenda
    
    Smoke clouds will block line of sight on the battlefield.
    
    Flashbangs will remove Time Units when deployed effectively. A unit that has been effected by a flashbang will lose any Time Units it had when the flashbang exploded and will not receive more Time Units during its next turn. Flashbangs are only effective when they explode close to the target and within its field of view.
    
    Incendiary fields cause a small amount of damage to units which pass through them.
uk_UA: Прибульці застосовують потужний арсенал зброї і є смертельно небезпечними ворогами на полі бою. Перестрілка із ними на відкритій місцевості — це вірний спосіб швидко померти, тому солдати PHALANX повинні досконало володіти допоміжним обладнанням для того, щоб подолати позаземні сили на полі бою.
    
    Солдати PHALANX повинні споряджатися димовими гранатами, щоб приховувати свої позиції, коли знаходяться на лінії зору сил прибульців. Запалювальні гранати та ракети можуть створювати ділянки вогню, що наноситимуть шкоду військам прибульців, поки ті не підійдуть ближче до наших вояків. А світло-шумові гранати можна використовувати, щоб тимчасово виводити з ладу ворожих бійців.
    
    Якщо солдат віч-на-віч стикається із прибульцем і не має можливості вбити його без зазнання вбивчого вогню у відповідь, непряма зброя, така як гранати — кинуті вручну, або за допомогою гранатомета — можуть бути використані, щоб зняти прибульця з безпечної позиції.
    
    На полі бою нам завжди буде потрібна звичайна вогнепальна зброя, але оборонне застосування додаткової зброї буде ключем до подолання технологічного домінування прибульців на полі бою.
    
    Додаток
    
    Хмари диму заблокують лінію видимості на полі бою.
    
    Світло-шумові гранати, якщо їх правильно застосувати, заберуть ОЧ. Боєць, який потрапив під дію світло-шумової гранати, втратить всі ОЧ, які він мав, коли граната вибухнула, і не отримає ОЧ протягом наступного ходу. Світло-шумові гранати ефективні тільки коли вони вибухають неподалік від цілі і в межах її поля зору.
    
    Запалювальні гранати спричиняють незначні ушкодження всім, хто проходить повз них.

en: Blueprints -- Radar Tower
    
    CLASSIFIED LEVEL BLACK
    
    PHALANX Extraterrestrial Response Unit
    
    Construction Precis, Sigma Clearance -- Commander's Eyes Only
    
    Filed: 18 March 2084
    
    By: Cdr. Paul Navarre, R&D: Engineering Division, PHALANX, Atlantic Operations Command
    
    
    
    Overview
    
    In addition to the base radar facility blueprints I submitted earlier today, I'd like to submit these blueprints for a smaller off-base installation. Our in-base facilities will never be able to cover the whole globe, so we'll need to build some of these Radar Towers to fill any gaps in our coverage.
    
    The blueprints provide details to construct a small facility. This means that each tower will cover only a small range, but they can be erected quickly and cheaply to rapidly improve our operational capabilities.
    
    
    Recommended Doctrine
    
    The radar tower has a limited range compared to the facilities we've designed inside the PHALANX bases, so they'll need to be produced quickly and in large numbers to expand our radar coverage around the world.
    
    We should strive to cover as much of the earth as possible, but detecting a UFO is meaningless if we can't shoot it down. We should concentrate our construction on areas within range of our interceptors at first.
    
    The tower's camouflage is not very effective. Alien craft may detect the active scanning and attempt to destroy the tower once they find it.
    
    
    Addenda
    
    None.
uk_UA: Плани споруд — Радарна башта
    
    РІВЕНЬ ТАЄМНОСТІ: ЧОРНИЙ
    
    Підрозділ реагування на позаземні загрози «PHALANX»
    
    Резюме споруди, Допуск: СИГМА — Тільки для командувача
    
    Дата: 18 березня 2084
    
    Від: Кмд. Пауль Наварре, ДВБ: Інженерно-технічний відділ, PHALANX, Атлантична оперативна група
    
    
    
    Огляд
    
    На додаток до планів споруди радару на базі, які я надіслав сьогодні до цього, я хотів би також надіслати ці плани споруди зовнішнього радару. Радар, що розташований на базі, ніколи не зможе покрити усю земну кулю, тому нам необхідно будувати додаткові радарні башти, щоб позбутися дірок у покритті.
    
    На кресленнях зображено деталі конструювання невеликої споруди. Це означає, що кожна башта покриває лише незначну площу, але їх можна зводити швидко і дешево, майже відразу покращуючи наші оперативні можливості.
    
    
    Рекомендована доктрина
    
    Радарна башта має обмежений радіус дії у порівнянні з радарами, що розміщені на базах «PHALANX», тому їх необхідно будувати швидко та у великих кількостях, щоб розширити радарне покриття по всьому світу.
    
    Ми повинні намагатися покрити так багато земної поверхні, наскільки це можливо, але виявлення НЛО не має сенсу, якщо ми не можемо його збити. Спочатку краще будувати башти у межах досяжності наших перехоплювачів.
    
    Маскування башти не дуже ефективне. НЛО може виявити активне сканування та спробувати знищити башту у разі її знаходження.
    
    
    Додатки
    
    Немає.

en: Blueprints -- UFO Yard
    
    CLASSIFIED LEVEL BLACK
    
    PHALANX Extraterrestrial Response Unit
    
    Construction Precis, Sigma Clearance -- Commander's Eyes Only
    
    Filed: 17 March 2084
    
    By: Cdr. Paul Navarre, R&D: Engineering Division, PHALANX, Atlantic Operations Command
    
    
    
    Overview
    
    If we're to survive this war, we'll need to do more than just detect and knock down UFOs. We'll need to recover these crafts and initiate an active research program that will investigate the alien technology to apply to our own aircraft.
    
    To do this, we'll need a dedicated storage facility -- one that is far too large to house on our bases. Please consider the attached blueprints, which outline plans for how to securely store and camouflage any alien craft we might recover. We'll be able to transport recovered craft to these facilities and conduct the necessary research.
    
    
    Recommended Doctrine
    
    UFOs stored in a UFO Yard can be researched and dismantled from any PHALANX base with appropriate facilities, but these activities proceed more slowly the further away the UFO Yard is from the base. UFO Yards should be built nearby bases which will need access.
    
    UFOs can be transferred between different yards.
    
    
    Addenda
    
    None.
uk_UA: Плани споруд — Майданчик НЛО
    
    РІВЕНЬ ТАЄМНОСТІ: ЧОРНИЙ
    
    Підрозділ реагування на позаземні загрози «PHALANX»
    
    Резюме споруди, Допуск: СИГМА — Тільки для командувача
    
    Дата: 17 березня 2084
    
    Від: Кмд. Пауль Наварре, ДВБ: Інженерно-технічний відділ, PHALANX, Атлантична оперативна група
    
    
    
    Огляд
    
    Якщо ми збираємося вижити у цій війні, нам знадобиться дещо більше, ніж просто виявляти та збивати НЛО. Нам необхідно захоплювати кораблі та ініціювати активні дослідження, що дозволять використати досліджену технологію прибульців для застосування на наших авіасуднах.
    
    Щоб мати можливість це робити, нам необхідна спеціалізована споруда для зберігання НЛО, яка занадто велика для розміщення її на наших базах. Будь ласка, перегляньте додані креслення, на яких показано, як   забезпечити надійне зберігання та маскування будь-якого НЛО, який ми можемо захопити. Ми зможемо транспортувати захоплені НЛО до цих майданчиків та проводити необхідні дослідження.
    
    
    Рекомендована доктрина
    
    НЛО, розміщені на майданчиках НЛО, можуть бути досліджені та розібрані з будь-якої бази «PHALANX» з відповідними спорудами, але ця діяльність займатиме більше часу, чим більш майданчик НЛО віддалений від бази. Майданчики НЛО повинні будуватися недалеко від баз, яким буде необхідний доступ.
    
    НЛО можна перевозити між різними майданчиками.
    
    
    Додатки
    
    Немає.

en: Blueprints -- SAM Site
    
    CLASSIFIED LEVEL BLACK
    
    PHALANX Extraterrestrial Response Unit
    
    Construction Precis, Sigma Clearance -- Commander's Eyes Only
    
    Filed: 18 March 2084
    
    By: Cdr. Paul Navarre, R&D: Engineering Division, PHALANX, Atlantic Operations Command
    
    
    
    Overview
    
    I hope you've had a chance to read the blueprints I submitted earlier today for a surface-to-air missile defense facility we can build at PHALANX bases. We've hastily adapted those blueprints to design an off-base installation that can run on its own grid.
    
    This facility can provide additional defensive hardpoints around key strategic points. Although they remain vulnerable to detection and destruction from alien craft, they at least provide additional assurances that missile launchers won't expose the location of our bases.
    
    
    Recommended Doctrine
    
    Once built you'll need to equip the SAM site with missile batteries before it will be able to engage alien craft.
    
    
    Addenda
    
    None.
uk_UA: Плани споруд — Пункт ППО
    
    РІВЕНЬ ТАЄМНОСТІ: ЧОРНИЙ
    
    Підрозділ реагування на позаземні загрози «PHALANX»
    
    Резюме споруди, Допуск: СИГМА — Тільки для командувача
    
    Дата: 18 березня 2084
    
    Від: Кмд. Пауль Наварре, ДВБ: Інженерно-технічний відділ, PHALANX, Атлантична оперативна група
    
    
    
    Огляд
    
    Я сподіваюсь, що у вас була можливість прочитати плани споруд протиповітряної оборони бази, які я надіслав раніше. Ми поспішно адаптували ці плани для створення зовнішньої захисної споруди, яка може функціювати автономно.
    
    Ця споруда забезпечує додаткові захисні укріплення навколо ключових стратегічних об'єктів. Хоча вони залишаються вразливими до виявлення та знищення іншопланетним кораблем, вони принаймні надають додаткову гарантію, що ракетні установки не викриють розташування наших баз.
    
    
    Рекомендована доктрина
    
    Після побудови необхідно обладнати ППО ракетними установками для можливості атакування НЛО.
    
    
    Додатки
    
    Немає.

en: Welcome to the UFO: Alien Invasion multiplayer lobby.
    If you are searching for players, make sure to stay connected.
    NOT everyone you see in the user list is a player!
    Look for users who announce themselves with the game client.
    
    Do NOT:
    - Spam.
    - Use strong language.
    - Use any language other than English.
    - Be impatient. It may take several minutes for someone to reply.
    
    You can close this window and return to it always by pressing F10, even in a singleplayer mission.
    You can also send messages to players directly into the game when you add the name of the player at the start of your message.
    If a player sends you a message, it will appear in a popup window.
    
    If you want to host a game, make sure, that TCP port 27910 is opened in your firewall.
    If you want to join the channel with a regular IRC client, connect to irc.freenode.net and join #ufoai
    
    For help with setting up multiplayer games, see http://ufoai.org/wiki/index.php/Multiplayer
uk_UA: Ласкаво просимо до багатокористувацького лоббі UFO: Alien Invasion.
    Якщо ви шукаєте гравців, залишайтесь під'єднаним.
    НЕ кожен, кого ви бачите у списку користувачів є гравцем!
    Шукайте користувачів, котрі зайшли сюди з клієнту гри.
    
    Не потрібно:
    - Спамити.
    - Використовувати ненормативну лексику.
    - Розмовляти будь-якою мовою, окрім англійської.
    - Бути нетерплячим. Очікування відповіді може зайняти декілька хвилин.
    
    Ви можете закрити це вікно і повернутися до нього натиснувши F10, навіть у одиночному режимі.
    Ви також можете надіслати повідомлення гравцям безпосередньо до гри, якщо ви додасте ім'я гравця на початку повідомлення.
    Якщо гравець надсилає вам повідомлення, воно з'явиться у спливаючому вікні.
    
    Якщо ви хочете бути сервером гри, впевніться, що у налаштуваннях вашого фаєрволу порт TCP 27910 відкритий.
    Якщо ви хочете приєднатися до гри зі звичайного клієнта IRC, приєднайтесь до irc.freenode.net і увійдіть до #ufoai
    
    Допомогу у налаштуванні багатокористувацької гри шукайте на http://ufoai.org/wiki/index.php/Multiplayer

en: SecGen. Mahouf Serra, United Nations, New York City
uk_UA: Ген.Сек. Махоуф Серра, OOH, Нью-Йорк

en: Base Commander, PHALANX, Atlantic Operations Command
uk_UA: Командувачу Атлантичної оперативної групи, PHALANX

en: Welcome to your new post, Commander. You now have full command over the PHALANX Extraterrestrial Response Unit. Your mission is to protect the citizens of Earth and stop the alien threat at all costs. How you accomplish this is up to you; our only requirement is that you succeed.
    
    Your first order of business is to set up a headquarters. The UN has access to military bases all over the world, so you may consider any region for your base of operations. Choose the location wisely, because it will have great influence on the success of the PHALANX project.
    
    A recent analysis of the attacks on Mumbai and Bonn reveal that UFO sightings and alien activity seems to focus on the most densely populated regions of Earth, including coastal North- and South-America, Europe, Eastasia, South and Mediterranean Africa, and Australia. You should consider including these territories in your field of operations.
    
    Once you've established your first base, you must prepare your soldiers. The recruits we have assigned to PHALANX must be stationed on your dropship, then equipped for battle.
    
    Take care of them, Commander. The rest of us are all counting on you, and praying for you.
    
    That is all. Good luck and good hunting.
uk_UA: Вітаємо вас на новій посаді, Командувачу. З цього моменту ви отримуєте повний контроль над PHALANX — Підрозділом протидії позаземній загрозі. Ваша ціль — захистити мешканців планети Земля і зупинити вторгнення прибульців будь-якою ціною. Як ви цього доб'єтесь, залежить лише від вас; ми вимагаємо одного — перемоги!
    
    Насамперед ви мусите визначитись з розташуванням Штабу організації. ООН має доступ до військових баз по всьому світу, тому ви можете обрати будь-який регіон для вашої бази. Обміркуйте свій вибір, оскільки це суттєво вплине на успіх проекту PHALANX.
    
    Із результатів аналізу останніх атак на Мумбаї та Бонн випливає, що прибульці концентрують свою увагу на найбільш густонаселених регіонах Землі, включаючи узбережжя Північної та Південної Америки, Європу, Східну Азію, Південну та Середземноморську Африку й Австралію. Ви мусите розглядати ці регіони, як першочергові, для здійснення своїх операцій.
    
    Одразу після побудови вашої першої бази вам необхідно підготувати ударні сили. Бійці, яких ми найняли до лав PHALANX, повинні бути приписані до десантного авіатранспорту, а потім належно споряджені.
    
    Дбайте про них, Командувачу. Ми всі дуже розраховуємо на вас і молимося за вас.
    
    Це все. Щасти вам та успіхів у полюванні.

en: Cdr. Paul Navarre, R&D: Engineering Division, PHALANX, Atlantic Operations Command
uk_UA: Кмд. Пауль Наварре, ДВБ: Інженерно-технічний відділ, PHALANX, Атлантична оперативна група

en: Dr. Connor, R&D: Bio & Containment Division, PHALANX, Atlantic Operations Command
uk_UA: Док. Д. Коннор, ДВБ: Відділ біобезпеки, PHALANX, Атлантична оперативна група

en: Commander,
    
    I'm afraid I have some bad news. Despite our best efforts, the alien specimens recovered from our last tactical mission have expired in Containment. We were ultimately unable to stabilise their medical condition enough to learn anything useful.
    
    Outward signals indicate the cause of death to be sudden and fatal asphyxiation. It seems the aliens can only live in our atmosphere for a limited time before they suffocate. We haven't performed a full examination on the body, not without your authorisation, but I strongly recommend that we move straight to autopsy at this point. We must find a way to keep them alive longer or we won't be able to conduct any meaningful research on them.
    
    My autopsy request should be waiting in the R&D queue for your approval. Thank you, Commander.
    
    Sincerely, Dr. Connor
uk_UA: Командувачу,
    
    Боюся, що в нас є погані новини. Попри всі наші старання, особини прибульців, захоплені під час нашої останньої тактичної місії, померли в ізоляторі. Ми так і не змогли стабілізувати їхній медичний стан настільки, щоб навчитися чогось корисного.
    
    Зовнішні ознаки вказують, що причиною смерті було раптове і смертельне удушення. Здається, прибульці можуть жити в нашій атмосфері лише обмежену кількість часу, після чого вони задихаються. Ми не здійснили повного обстеження тіла, оскільки не мали Вашого дозволу, але я дуже рекомендую, щоб ми приступили до розтину прямо зараз. Ми маємо знайти спосіб утримувати їх в живих протягом довшого часу, інакше ми не зможемо провести яке-небудь змістовне дослідження.
    
    Мій запит на розтин має очікувати на Ваш дозвіл у черзі досліджень. Дякую, Командувачу.
    
    Щиро, Др. Коннор

en: XO Abel S. Howard, Command & Control, PHALANX, Atlantic Operations Command
uk_UA: в.о. нач., Абель С. Говард, ЦПО, PHALANX, Атлантична оперативна група

en: Sir, our operatives have discovered the location of a large alien installation on Earth. This installation represents a serious threat to PHALANX and to humanity at large, we must take it out ASAP.
uk_UA: Командувачу, наші оперативники викрили місцезнаходження великої споруди прибульців на Землі. Вона становить серйозну загрозу для PHALANX та для людства загалом, ми повинні захопити її якомога швидше.

en: Col. Ingrid Falkland, Intelligence Division, PHALANX, Atlantic Operations Command
uk_UA: Плк. Інгрід Фолкленд, Управління Розвідкою, PHALANX, Атлантична оперативна група

en: Good luck commander. Bring our soldiers back alive.
uk_UA: Щасти, Командувачу. Поверніть наших бійців живими.

en: Kill all the aliens.
uk_UA: Вбийте всіх прибульців.

en: The aliens have barricaded themselves inside this fuel dump. Find a bomb nearby to destroy the gate and gain entry.
uk_UA: Прибульці забарикадувалися всередині сховища палива. Знайдіть бомбу поблизу, щоб знищити ворота та отримати прохід.

en: Kill all the aliens or hold the point in the fuel depot for some time.
uk_UA: Вбийте всіх прибульців або деякий час утримайте позицію в сховищі палива.

en: We've located an entry point to the alien base, which appears to be a large facility built below ground. Once your men have dropped down the entry shaft you'll need to clear out the alien presence so that our analysts can investigate the technology on-site.
uk_UA: Ми знайшли вхід до бази прибульців, яка виявилася великою спорудою, збудованою під землею. Як тільки ваші люди висадяться до вхідної шахти, вам потрібно зачистити від іншопланетян, щоб наші аналітики могли дослідити технологію на місці.

en: Kill all the aliens to secure the base.
uk_UA: Захистіть базу, знищивши всіх прибульців.

en: The dropship has arrived at the crash site.
uk_UA: Авіатранспорт прибув на місце падіння.

en: The aliens penetrated your base defenses and are inside the compound. Rally the soldiers on site to eliminate the threat. Security cameras placed around the base will help you track their locations as long as a soldier remains inside the camera room of the Command Centre.
uk_UA: Прибульці проникли через захист бази та знаходяться всередині комплексу. Згуртуйте ваших солдат для знешкодження загрози. Камери відеоспостереження, розміщені на території бази, будуть допомагати відслідковувати місцезнаходження прибульців, якщо один із солдат буде знаходитися всередині кімнати відеоспостереження Командного Центру.

en: In the year 2084, Earth is in better shape than it has been for more than a century. Perhaps for the first time, peace and cooperation are the norm rather than the exception. The current state of affairs, however, can only be explained through the brutal history of the 21st century.
    
    In the first decade of the 21st, the Middle-East was the greatest concern of nations around the world. Tensions increased when Iran, Syria, Jordan and Afghanistan formed the Middle-Eastern alliance, a political body to unite the Islamic world. Soon after, democratic elections in Iraq caused the United States to lose control of the country, and Iraq joined the Middle-Eastern Alliance along with Pakistan and Lebanon later that year. In a panic, Israel threw in its lot with the expanding European Union, thus forcing itself to abide by increasingly strict EU laws on human rights and warfare. Its military presence in the region was significantly reduced over the years as a result.
    
    However, as 2009 turned into 2010, attentions turned away from the Middle-East as the increasingly bold power grabs by China started to make waves. The People's Republic had been nibbling away at its neighbours for several years, but in December of 2010, after decades of harsh words and grim promises, Taiwan was finally conquered by a full-scale Chinese military invasion. The UN gave several sternly-worded reprimands which were summarily ignored. The international community debated the issue at length, and did nothing.
    
    The Second Cold War between the old United States and China began when China annexed North and South Korea in 2012, after secret agents managed to disable North Korea's entire nuclear arsenal for the length of the three-day invasion. The well-trained and equipped People's Army vastly outnumbered the Korean divisions; they occupied both countries long before the Koreans could even begin to receive aid from overseas. The move drew even more ire from the UN and cooled diplomatic relations between China and Russia for decades to come.
    
    Tensions around the world remained high during the length of the Second Cold War, with rebellions the order of the day in the newly-subjugated Chinese territories, but ultimately neither China nor the US was ready to commit to nuclear annihilation.
    
    The war technically came to an end in 2031, as the US economy crumbled under a crushing military budget and deficit interest rates that exceeded the country's entire gross national product. Meanwhile, having become increasingly liberal during the Cold War years, China took on the mantle of world leader without knowing quite what to do with it. Its leaders perhaps became drunk with power, a little too hungry, a little too proud. Using the army to try and enforce their decision, they attempted to revert the country to the brutal Stalinist oppression of the 20th century. The people did not approve.
    
    The ensuing civil war was like nothing Earth had ever seen. Officers often referred to it as the bastard child of Vietnam and the First World War. It saw firebombing of entire populations, mass executions of prisoners of war, and tactical nuclear strikes on several cities -- including Shanghai, Seoul and New Delhi -- on 7 June 2034. Government loyalists dropped a total of six 50-kiloton devices on heavily-defended rebel positions, including the civilian populations the rebels were protecting.
    
    The loyalist army suffered massive desertions in the days that followed; it was the single event that eventually spelled doom for the government. More than six million lives were lost before the surrender of loyalist forces on 15 August 2036, having fought tooth and nail and employed large-scale scorched earth tactics as the rebels slowly drove them into the Indian Ocean. This is the official ending of the Second Cold War.
uk_UA: У 2084 році, Земля перебуває в кращому стані, ніж вона була протягом останнього сторіччя. Мабуть вперше в історії, мир та взаємодія стали нормою, а не винятком. На жаль, сучасний стан справ можна пояснити лише описавши жорстокі події XXI століття.
    
    У першому десятиріччі XXI ст. Близький Схід був найбільшою причиною хвилювань країн по всьому світу. Напруга зросла, коли Сирія, Йорданія та Афганістан утворили «Близькосхідний Альянс», політичну структуру для об'єднання ісламського світу. Через деякий час, демократичні вибори в Іраку поклали край контролю США над країною, і разом з Пакистаном та Лівією країна приєдналася до Альянсу. У паніці, Ізраїль вирішив приєднатися до Європейського Союзу, приймаючи жорсткі правила контролю людських прав та ведення військових конфліктів. В результаті, їхня військова присутність у регіоні значно ослабла.
    
    Проте у періоді між 2009 та 2010 роком, увагу світової спільноти привернув до себе Китай. Народна Республіка роками погрожувала своїм сусідам, але тепер час слів та похмурих обіцянок пройшов. У грудні 2010 року, повномасштабним військовим вторгненням, Китай захопив Тайвань. ООН направила китайському урядові низку суворих доган, які у більшості своїй були проігноровані. Світова спільнота довго обговорювала подію, але так нічого і не зробила.
    
    Друга Холодна Війна розпочалася між США і Китаєм після того, як Республіка анексувала Північну та Південну Корею у 2012 році. Перед цим, секретним агентам Китаю вдалося відключити керування ядерним арсеналом Північної Кореї на три дні, дозволивши повномасштабне військове вторгнення. Добре тренована й оснащена китайська армія не залишила жодного шансу корейським дивізіям, обидві країни були окуповані ще до прибуття будь-якої допомоги із-за океану. Цей вчинок Китаю викликав ще більше гніву ООН, та на десятиліття послабив дипломатичні відносини між Китаєм і Росією.
    
    Напруга у світі залишалася високою впродовж усієї Другої Холодної Війни, з постійними повстаннями на новоутворених китайських територіях, але зрештою, Китай та США не були готовими розпочати ядерну анігіляцію.
    
    Війна де-факто закінчилась у 2031 році, коли економіка США не витримала непомірно високого військового бюджету і бюджетного дефіциту, що перевищив валовий продукт країни. Тим часом, ставши значно більш ліберальним у роки Холодної Війни, Китай отримав мантію світового лідера, не дуже розуміючи, що з нею робити. Можливо, китайським лідерам вдарила у голову жадоба до влади та гордість. Вони спробували перетворити країну у сталінську диктатуру початку XX сторіччя. Народу це не сподобалось...
    
    На Землі ще ніколи не було такої громадянської війни. Офіцери часто називали її позашлюбним дитям В'єтнаму та Першої Світової. Бомбардування населення, масові страти полонених та тактичні ядерні удари по кількох містах — Шанхаю, Сеулу та Нью-Делі, 7 червня 2034 року. Лояльні до уряду війська скинули шість атомних бомб, загальною потужністю 50 кілотонн на позиції повстанців і людей, яких ті захищали.
    
    У наступні дні, урядова армія зазнала численних випадків дезертирства. Ця подія стала початком кінця для уряду Китаю.  Більш ніж шість мільйонів загиблих, жорстокі бої з усіх сил та застосування широкомасштабної тактики випаленої землі передували капітуляції лоялістів 15 серпня 2036 року, в той час як повстанці повільно відтискали їх до Індійського океану. Саме ця дата вважається офіційною датою закінчення Другої Холодної Війни.

en: The Asian Republic:
    
    In the years that followed, the reformed Republic of China -- taking up its old, pre-Communist name -- slowly relinquished its conquered territories, including those seized in centuries past, offering them a choice between independence or a seat on the new governmental council as an equal and respected part of the new Republic. Having fought on the rebel side throughout the civil war, Taiwan was the first to merge with the new Republic, reconciling its differences with the mainland after the Communist government surrendered. Taiwan quickly became a major player in the new council and was instrumental in sending the captured government leaders off to The Hague to face a war crimes tribunal. North Korea, another rebel nation, also elected to remain in the Republic, sensing opportunities for greater economic growth and freedom from dictatorship. They would not be disappointed.
    
    The resurgence of the Chinese economy was dubbed a miracle by contemporary historians. The first breakthroughs in nanotechnology were made by Chinese researchers, bringing in vast medical-industrial contracts from all over the world. Despite old hatreds and mistrust, other east-Asian nations slowly joined the Republic, which was soon redubbed the Asian Republic to honour its new members. Even Japan eventually joined to bolster its flagging economy and a population which had dwindled through the war years. The Republic continued mostly true to its principles with the civil war still fresh in mind. Over the years it made a reputation for dealing with all its member nations in good faith, and built enough trust and solidarity that it can now speak with a single voice for all the billions of people of south-east Asia.
    
    Today, the Asian Republic's economy has all but recovered due to the commercialisation of nanotech and holographics. It still possesses a strong and up-to-date military, trained to a higher standard than any other country.
    
    
    
    The Revolutionary Countries:
    
    With the successive fall of both the United States and China, Socialism in South-America waxed and waned during the post-war years. The US's economic death brought on a surge of revolutionary fervor, swaying several nations away from the influence of capitalism. However, with a democratic framework already halfway in place in most countries, the ideal of rule of the people could for the first time be realised without corruption. This new wave proposed to unite the principles of democracy with true Socialist ideals.
    
    The whole continent watched in horror at the nuking of Shanghai during the Second Cold War, televised all over the globe right up to the final second. The new wave suffered another major blow when China fell. In that, everyone could see a first-hand example of what might happen to the revolution if it went the way of dictatorship and totalitarianism. It didn't take long for the leaders to respond.
    
    Several dictator-led countries immediately tried to turn on the thumbscrews, trying to head off a rebellion before it began, which caused a huge backlash in the larger democratic nations, particularly Cuba, Brazil and Argentina. Suddenly, the last remaining kings of South-America were left with no friends at all.
    
    One by one, they caved to public and political pressure and were replaced by elected houses. The revolution picked up speed instead of losing it; they encouraged greater trade, closer integration, and eventually followed Europe's example of open borders. A new network of highways all over the continent strengthened economies and allowed far more efficient use of arable land. South-America's natural riches were tapped like never before, and they demanded fair prices for every bit of it.
    
    Today, the member nations have merged so closely that they are better known as a single body: the Revolutionary Countries. One joint government represents the entire continent, and they manage an economical juggernaut surpassed only by the Greater European Union. Their military is small but has state-of-the-art equipment. Their training is not exceptional.
    
    
    
    United America:
    
    As the US economy started to break down in the late 2020s, more and more people abandoned the country for the greener pastures of Canada and, ironically, Mexico. The value of the dollar plummeted to unprecedented depths, impoverishing millions until its price was fixed by the IMF and the international banking community. The country was then saddled with a brutal reform plan, requiring it to sell off or mothball over half of its military arsenal. To cope with the repayment on sixteen trillion dollars of debt, its interest rate was frozen and its exports shifted to technology and luxury goods. Successful restructuring of NASA, combined with a functional spaceplane prototype, also turned outer space into a money-maker for the post-collapse US. Cape Canaveral began offering the cheapest space launches anywhere on the planet, first with their prototype, later with fully-functional advanced spaceplane designs. This significantly helped the beleaguered country claw its way back towards the black.
    
    The cooperation between North-American nations began with financial aid from Canada and Mexico, which saw their exports to the US dipping dangerously and wanted to help fix their most important trading partner. The growing number of expatriates also served to create closer ties. Then, in the most unexpected political turnaround in 2042, Mexico elected the US expatriate Esteban Villa-Lobos Garcia to the office of president.
    
    The election was hotly contested. However, the decision held through two recounts, and the new president was inaugurated in July of 2042. Eventually, a combination of sound policies and personal charisma brought most of the country around on Garcia; and then he proposed the Tomorrow Plan.
    
    Under the plan, Mexico, Canada and the USA would unite into one country to reawaken the North American superpower. In a number of controversial public votes, the general population in all three countries gave majority support for the Tomorrow Plan; 52% in the United States, 64% in Canada, and 71% in Mexico. The merger was eventually finalised in 2050, creating a United America out of the dominant powers of the New World. The booming space industry quickly spread throughout the new country, and despite a few stumbles along the way, North America steamed headlong towards recovery.
    
    Today, UA's debt has decreased from sixteen trillion to two, and standards of living have nearly recovered to what they were before the crash. UA has the most advanced space industry on the planet; NASA performs almost 70% of commercial space launches around the globe. It exports vast quantities of goods to every other nation and is projected to return to solvency in less than three years. Militarily, the UA is the weakest of all the meganations. It has only a small volunteer army and a tiny defence budget as mandated by the IMF. However, what forces the UA does have are highly-trained and can turn on a dime, able to reach any place in the country within two hours.
    
    
    
    The Greater European Union:
    
    Slowly but surely, the European Union has expanded borders further and further with every passing decade. It first moved into the Middle-East when it accepted Israel as an associate member in 2011, and then upgraded both Israel and Turkey to full membership in 2017. Several Atlantic islands were also accepted in the same resolution, making it the single greatest EU expansion of the 21st century.
    
    Following Israel's controversial entrance as an associate member, the EU passed stricter laws on human rights, freedom of religion and separation of church and state. It was also the first Western superpower to officially recognise the Middle-Eastern Alliance, and fostered close relations with the Alliance -- despite United States protests -- in the hope of reducing culture clash and the ongoing threat of terrorism. For the most part, they were successful.
    
    In 2028, Greenland -- having grown strong due to immigration from the United States -- formally declared its independence from Denmark. No battles were fought; the Danish government grudgingly recognised the independence due to political pressure from other European countries. In the following months, Greenland briefly considered joining the US as a protectorate, but reconsidered when the EU offered a full membership. This, along with the defection of several US island protectorates in the Atlantic, impelled the EU to rename itself the 'Greater European Union'.
    
    In the aftermath of the Second Cold War, the GEU has always been on the forefront of political development. It was the only Western nation to second the Middle-Eastern Alliance's vote of no confidence on the old United Nations, after the UN's complete failure to act during the Chinese expansion and eventual civil war. The GEU also strongly supported the Alliance's efforts to create a new UN, providing fair representation to all the world's nations, and with enough teeth to live up to the principles under which it was first created.
    
    Today, the GEU is the strongest economical and political force in the world. However, its vast bureaucracy and large number of members -- members who don't always see eye-to-eye -- make it slow to manoeuvre in every way. Its military is large and powerful but poorly-integrated, with each individual army sticking to the language and traditions of their country. Military cooperation is difficult to achieve and requires going through huge amounts of red tape. The GEU contributes a majority of UN troops, but they are only ever used as peacekepeers. Whether or not the GEU militaries have lost their 'edge' has been a subject of hot debate in Brussels for many years, and there appears to be no decision in sight.
    
    
    
    The Middle-Eastern Alliance:
    
    The rise of the Middle-Eastern Alliance was a surprise to everyone, including the people involved. It was designed solely to weaken Western influence in the Middle-East. The principal designers and first members -- Iran, Syria, Jordan and Afghanistan -- never meant the Alliance to last more than a decade, by which time they expected it to fragment and disband under the weight of its own differences.
    
    The Second Cold War changed everything. The People's Republic of China was no longer a nearby ally against the West; it became an expanding threat with an appetite, casting hungry eyes on Nepal, chunks of India, and possibly even the sovereign states on China's western border. Pakistan, Tajikistan and Kyrgyzstan rushed into the arms of the Alliance in order to guard themselves against invasion. The Arabian subcontinent joined the Alliance not a year later, seeking to expand their political pull with the West. Without even realising it, they had formed a power block covering nearly the entire Middle-East. Their position was simply too good to allow it to crumble.
    
    The expanded Alliance, now recognised by the European Union, stepped onto the international stage with knife in hand. They had a stranglehold on most of the world's remaining oil supplies and the will to exploit it.
    
    The Alliance's economic power grew as outside oil reserves dwindled. Pharmaceutical manufacturers packed up in droves and moved to the Middle-East, the only place left in the world where oil was cheap and plentiful. This, along with the many other applications of crude oil, allowed the Middle-East to survive the Russian 'nuclear revolution' and the subsequent worldwide migration to nuclear power. It continued its expansion with Egypt, Uzbekistan, Turkmenistan, and disputed chunks of Africa around the Red Sea. The entire Red Sea region was quickly pacified when the Alliance moved in its military to assist the new African members.
    
    Today, the spread of prosperity has turned the Middle-East away from dogma and towards secular law and gender equality. It is still ruled by individuals -- Sultans, Emirs, Maliks, Presidents and Generals -- but their personal power is kept in check by the rest of the Alliance, rulers who do not want their colleagues stepping out of line. Political dissent is tolerated due to pressure from the EU and other nations, but even in 2084 few of the Alliance's member nations have a functioning democratic process.
    
    The Alliance military is large, fast and mean. It is one of the most elite and well-equipped forces in the world, and it uses more permissive rules of engagement than either United America or the Asian Republic. Their clause for 'acceptable civilian casualties' has been the source of huge amounts of criticism from across the world, but the Alliance has stubbornly maintained this clause throughout the four decades it has been in effect.
    
    
    
    New Africa:
    
    Born out of violence and strife, New Africa found its unification in separation. It languished onwards for three decades into the 21st century, as it had done for far too long, with its civil wars and ethnic purges and atrocities beyond measure. That is, until several central-African nations undertook a massive project in 2039 to break the notorious diamond cartels and seize their revenue for long-term national improvement.
    
    It resulted in a military and economic bloodbath. The UN attempted various measures to stop the fighting but, even more toothless than ever before, it accomplished nothing. However, the league of nations was eventually joined by several others, tired of being pushed around by Western conglomerates, and after several years of bitter fighting they were successful in taking down the cartels one by one. This left them with some of the largest, most advanced diamond and gold mines in the world; it made their combined territory the largest single supplier of natural diamonds in the world. It also gave them a new sense of what they could accomplish together. The core of New Africa was born.
    
    All the African nations involved in the anti-cartel war, with the exception of territories loyal to the Commonwealth of Oceania and the Middle-Eastern Alliance, began to work much more closely together, taking cues from South-America in building a dependable road network to fuel trade and communication. It also allowed a much better distribution of food. Over the next thirty years, New Africa completely eliminated famine within its borders, which it changed completely to accomodate ethnicity and a desire for independence within its territories, and brought socialised public health-care to its people at near-ruinous cost. However, it also found new exports in the commercialised, sustainable growth of tropical hardwood and exotic fruit. The new cooperation made price agreements across the continent possible for the first time; like the Revolutionary Countries, New Africa forced the rest of the world to pay fairly for all goods and services.
    
    Today, New Africa is still the weakest of the great powers economically, but it is growing fast. It has a large, motivated standing army, but the troops are not well-equipped, armed mostly with former US antiques and even century-old Soviet equipment. They also have trouble getting to remote locations due to frequent equipment failures and the continent's difficult geography. Most of the time, the best the New Africans can do is spot UFOs as they land with one of thousands of scouts and small patrols out in the country to combat poaching and smuggling.
    
    
    
    Russia:
    
    Russia took decades to recover from the fall of the Soviet Union and the ravages of the Soviet system on the country's economy. It festered like an open wound for the first half of the 21st century, still trying to quash the constant rebellions in Chechnya, still trying to reform after 70 years of state domination, still trying to get back its lost position as a world superpower.
    
    Things finally started getting better for Russia when then-prime minister Yevgeny Karamazov granted complete independence to Chechnya in 2047. While the newly official Chechen Republic imploded in a storm of violence about who exactly should rule, Russia turned away and set itself to fixing its own problems, leaving Chechnya to itself -- and to the new and improved UN, which immediately took an interest in trying to stop the bloodshed. Unfortunately that wouldn't happen for a long time, and even then Chechnya could only return to Russia's sphere of influence, but for the first time it did so as a fully-recognised independent voice.
    
    Economic salvation for Russia -- especially with oil supplies from the Middle-East dwindling -- began with drilling the country's own oil in Siberia, with new techniques and equipment able to survive the harsh winter conditions, and later with the construction of a series of new nuclear power plants. Russia invested heavily in research to make the new plants smaller, safer and -- more importantly -- sustainable. This involved a switch from enriched uranium to thorium as the main nuclear fuel for all the new Russian plants, and advanced new designs based upon the 'energy amplifier', a new type of fission reactor first test-built near Rome from 2004 to 2011. Two of the new reactors even consumed plutonium from dismantled nuclear weapons and from the stored waste of older power plants.
    
    Then, eight years after the Chechen independence, Russia's 'nuclear revolution' really came into its own with the invention of the depleted element postprocessor, which could convert 90% of an energy amplifier's waste into radiation-free elements in weeks instead of centuries. The Russians ended the age-old energy crisis almost overnight; nuclear fission became safe, relatively clean, and global thorium supplies would see the world clear into the year 3000.
    
    Today, many of the ex-Soviet republics have rejoined Russia, following the example of the other great nations, eager to take advantage of the power generation and nuclear technology that are now Russia's main exports. The nuclear revolution continues even today with the gradual development and commercialisation of fusion power. Though its economy is still troubled, the country is now in better shape than it has been for centuries -- whether under the khans, the czars or the Soviets. Its military is somewhat antiquated but highly-trained, well-disciplined and professional, and it does not lack for manpower.
    
    
    
    The Commonwealth of Oceania:
    
    The Commonwealth of Nations, a political organisation made up of most of the countries of the old British Empire, lost a great deal of power going into the Second Cold War. First, Pakistan cut its ties to the Commonwealth when joining the Middle-Eastern Alliance. Then, as the United States crashed and burned, Britain and Canada became more and more concerned with their own parts of the world and let their participation dwindle to nothing. By 2030, they were members in name only.
    
    The growing power of China throughout the war caused a huge expansion in military budgets for India and Australia, budgets which their economies had trouble supporting. Then, in 2035, India became one more battlefield in the Chinese civil war. Veteran government troops easily defeated the Indian military in several short but bloody engagements and seized most of the country while the rebels pursued.
    
    Australia pledged a full-scale military intervention along with several South-African Commonwealth members. After weeks of brutal fighting, the Australian divisions managed to link up with Chinese rebel forces and the surviving regiments of the Indian army, and together they nearly annihilated the governmental army before the surrender in 2036.
    
    The cost was high. The conquered parts of India were a wasteland, the country had no government left after the nuking of New Delhi, and famines were already starting to grip the population. It began ceding worthless parts of land to other nations and gave independence to several small regions along its border. The remaining Commonwealth nations undertook the vast task of reconstructing India, though many abandoned the project and the Commonwealth in favour of the other growing superpowers.
    
    The reconstruction of India eventually united the Commonwealth into one great nation, taking advantage of their geographic location around the Indian Ocean and the South Pacific to charge strategic tariffs for ships passing through their waters. Commonwealth shipping, on the other hand, was free from tariffs and quickly rose to dominance in the competitive market. Later, with the breaking of the diamond cartels in Africa, the Commonwealth seized several leaderless mines inside its borders and used them to their full potential.
    
    Today, the Commonwealth of Nations is better known as the 'Commonwealth of Oceania' or just 'Oceania'. Since its inception it has accepted several non-Commonwealth countries into its midst, notably Madagascar, Zimbabwe and Indonesia, extending its control over the Oceanian waters. While it still can't compete economically with the richer nations, it has carved out its own niche, and is quite happy to go on prospering in it.
    
    Oceania's military consists mainly of a powerful navy. Its land army is minuscule compared to that of any nation except United America, and serves only in a defensive capacity, with average training and equipment. However, it can respond fairly quickly in emergency situations.
uk_UA: Азійська Республіка:
    
    У наступні роки, реформована Республіка Китай поступово відмовилася від усіх завойованих територій, навіть від тих, які вони захопили багато віків назад. Натомість, вони запропонували їм вибір між незалежністю та місцем у новій урядовій раді нової Республіки. Після того, як комуністичний уряд капітулював, Тайвань, що підтримував повстанців під час громадянської війни, узгодив всі розбіжності з материковим Китаєм, і одним з перших увійшов до складу Республіки. Тайвань швидко став важливим гравцем у новому уряді, і саме він вирішив вислати захоплених колишніх комуністичних лідерів до Гааги, щоб ті відповіли за свої військові злочини. Північна Корея, ще одна бунтівна країна, також проголосувала за залишення у складі Республіки, сподіваючись на економічний ріст і захист від диктаторів. Вони не залишаться розчарованими.
    
    Сучасні історики називають відродження китайської економіки дивом. Перші прориви у нанотехнологіях були зроблені саме китайськими вченими, ведучи за собою численні контракти з медичною індустрією всього світу. Незважаючи на старі конфлікти і підозри, інші східноазійські країни поступово приєдналися до Республіки, яка незабаром була перейменована в Азійську Республіку, щоб вшанувати своїх нових членів. Зрештою, до них приєдналася навіть Японія, щоб підтримати свою згасаючу економіку і відновити кількість населення, яке постраждало у роки війни. Республіка продовжила дотримуватися своїх принципів, пам'ятаючи про жахливі події громадянської війни. За роки свого існування, вона створила репутацію надійного партнера, та здобула достатньо довіри та солідарності, щоб говорити за всі народи південно-східної Азії.
    
    Завдяки комерціалізації нано та голографічних технологій, економіка Азійської Республіки повністю відновилася. У розпорядженні Республіки все ще знаходиться сильна та сучасна армія, тренована за найвищими стандартами у світі.
    
    
    
    Революційні країни:
    
    Після послідовного краху США та Китаю, соціалізм у Південній Америці зазнав значних змін у роки після війни. Економічна смерть США підняла хвилю, яка принесла за собою революційний запал, і віднесла кілька країн подалі від впливу капіталізму. Однак через те, що демократичні структури вже були наполовину готові у більшості країн, ідеал народної влади нарешті міг би бути реалізований без корупції. Нова хвиля запропонувала поєднати принципи демократії із соціалістичними ідеалами.
    
    Увесь континент з жахом дивився на ядерне бомбардування Шанхаю під час Другої Холодної Війни, що транслювали по телебаченню планети. Люди бачили все, до останніх секунд. Падіння Китаю завдало сильного удару новій хвилі. Люди побачили, до чого можуть призвести диктаторство і тоталітаризм.
    
    Щоб не допустити китайського сценарію, декілька диктаторських країн почали «закручувати гайки», намагаючись не допустити повстань, але це призвело до конфліктів з великими латинськими країнами, зокрема Кубою, Бразилією і Аргентиною. Несподівано, останні «королі» Південної Америки залишились без союзників.
    
    Один за одним вони поступились народові, і були замінені обраними урядами. Революція набирала, а не втрачала силу. Нові уряди підтримали вільну торгівлю, інтеграцію, та нарешті реалізували політику відкритих кордонів, використавши досвід Великого Європейського Союзу. Нова мережа автомагістралей по всьому континенту, зміцнила економіку і дозволила використовувати орні землі більш ефективно. Природні ресурси зазнали потужного використання, але і ціна за них була справедливою.
    
    Сьогодні, ці країни зблизились настільки, що тепер більш відомі, як єдина політична структура — «Революційні країни». Один об'єднаний уряд представляє цілий континент і контролює економічного «бегемота», який поступається лише Великому Європейському Союзу. Їхня армія нечисленна, вишкіл не є винятковим, але вона оснащена найсучаснішим обладнанням.
    
    
    
    Об'єднана Америка:
    
    Після того, як економіка США почала руйнуватися у 2020 роках, все більше і більше людей почало перебиратись до Канади та Мексики. Вартість долара різко впала до безпрецедентного рівня, що привело до зубожіння мільйонів людей. Допомога Міжнародного Валютного Фонду та світової банківської спільноти допомогла зафіксувати вартість долара, після чого країна була зобов'язана прийняти план суворих реформ і продати більшу частину свого військового арсеналу. Щоб впоратись з виплатою 16 трильйонів боргу, країна заморозила свою процентну ставку і зосередила свій експорт на технологіях та товарах розкоші. Успішна реорганізація NASA та створений діючий прототип космічного літака, перетворили космос на ще одне джерело грошей для після-кризових США. Мис Канаверал почав пропонувати найдешевші космічні запуски на планеті, спочатку на їхньому прототипі, а потім і на повнофункціональних космічних літаках. Це значно допомогло країні, що починала шлях назад на вершину.
    
    Співробітництво між північноамериканськими країнами розпочалося з фінансової допомоги Канади та Мексики, які хотіли підтримати свого найважливішого торгового партнера. Ріст кількості емігрантів також спричинив появу нових зв'язків між країнами. Під час несподіваного політичного повороту 2042 року, Мексика обрала президентом американського емігранта Естебана Вілла-Лобоса Ґарсія.
    
    Результат виборів гаряче оскаржувався, але два перерахунки голосів поставили все на свої місця, і новий президент вступив на посаду у липні 2042 року. Зрештою, ефективна політика та особиста харизма об'єднали навколо Ґарсії більшість країни. І саме тоді він запропонував План Завтрашнього Дня.
    
    Згідно з цим планом, Мексика, Канада та США мали об'єднатися в одну країну для того, щоб відродити північноамериканську наддержаву. У кількох суперечливих голосуваннях, більша частинна населення у всіх трьох країнах підтримала План: 52 відсотки у США, 64 відсотки у Канаді та 72 відсотки у Мексиці. Об'єднання було зрештою завершене у 2050 році, утворюючи Об'єднану Америку з домінуючих політичних сил Нового Світу. Космічна індустрія почала швидко розповсюджуватися по новій країні й Північна Америка впевнено стала на шлях до повного відновлення.
    
    Сьогодні, державний борг ОА знизився з сімнадцяти мільярдів до двох, і стандарти життя вже майже повернулися до рівня перед кризою. Об'єднана Америка володіє найрозвиненішою космічною індустрією у світі, виконуючи 70 відсотків комерційних запусків на планеті. Країна експортує широкий спектр товарів, і за прогнозами вже через три роки стане знову платоспроможною. У військовому потенціалі країна найслабша серед усіх меганацій, у її розпорядженні є лише невелика армія добровольців, фінансована мізерним військовим бюджетом через договір з МВФ. Тим не менш, ті сили, що є у розпорядженні уряду добре треновані і надзвичайно мобільні, маючи змогу дістатися будь-якої точки Північної Америки за дві години.
    
    
    
    Великий Європейський Союз:
    
    Повільно, але впевнено, Європейський Союз розширював свої кордони все далі і далі, з кожним новим десятиріччям. Перші кроки були зроблені на Близькому Сході, коли Ізраїль став країною-кандидатом у 2011 році. Пізніше, у 2017 році, Ізраїль разом з Туреччиною стали повноправними членами ЄС. Та ж сама резолюція включала у склад союзу і кілька атлантичних островів, роблячи цю подію найбільшим розширенням Європейського Союзу у XXI столітті.
    
    Після суперечливого приєднання Ізраїлю, ЄС прийняв суворі закони щодо прав громадян, свободи релігії й розділення церкви та держави. Союз став першою західною супердержавою, що визнала Близькосхідний Альянс і, незважаючи на протести США, сприяла налагодженню відносин, в надії зменшити культурні конфлікти і загрозу тероризму. У більшості випадків, їхня політика була успішною.
    
    У 2028 році, Гренландія, що почала швидко розвиватися завдяки імміграції з США, офіційно проголосила про свою незалежність від Данії. На щастя, не виникло ніяких військових конфліктів — під тиском інших європейських країн, Данія неохоче визнала незалежність Гренландії, яка спочатку вирішила приєднатися у якості протекторату до США. Рішення було змінене, коли Гренландія отримала запрошення від Європейського Союзу стати повноправним членом. Це, і приєднання до Союзу кількох колишніх острівних атлантичних протекторатів США, підштовхнуло ЄС змінити своє ім'я на «Великий Європейський Союз».
    
    Після подій Другої Холодної Війни, ВЄС завжди був в авангарді політичного розвитку. Він став єдиною західною країною, що підтримала голос недовіри Близькосхідного Альянсу до старої ООН, після неспроможності останньої діяти під час китайської експансії та громадянської війни. ВЄС також активно підтримував зусилля Альянсу для створення нової Організації Об'єднаних Націй, що змогла б приділяти увагу усім країнам світу та триматися тих принципів, на яких вона колись вперше була побудована.
    
    Сьогодні, Великий Європейський Союз є найбільшою економічною та політичною силою у світі. Однак, потужний бюрократичний апарат і велика кількість членів, які не завжди мають спільні погляди, роблять його неповоротким. Його військова міць численна і сильна, але їй не вистачає інтеграції. Кожна окрема армія тримається мови та звичаїв своєї країни. Проведення військової операції вимагає величезної бюрократичної роботи. ВЄС дає найбільшу кількість солдатів для ООН, але вони у більшості випадків використовуються лише у миротворчій діяльності. У Брюсселі вже багато років лунають сумніви щодо «гостроти» армії Європи.
    
    
    
    Близькосхідний Альянс:
    
    Поява Близькосхідного Альянсу стала несподіванкою для всіх — навіть для тих, хто забезпечив цю появу. Єдиним призначенням Альянсу було ослаблення Західного впливу на Ближньому Сході. Організатори та перші члени Альянсу — Іран, Сирія, Йорданія та Афганістан — ніколи не планували його довготривале існування. Вони очікували, що Альянс припинить існування вже через десятиріччя, не витримавши ваги відмінностей між країнами.
    
    Друга Холодна Війна змінила все. Народна Республіка Китай припинила бути близьким союзником проти Заходу, перетворившись натомість на загрозу з нестримним апетитом, яка вже дивиться своїми голодними очима на Непал, шматки Індії та навіть на незалежні країни на своїх західних кордонах. Пакистан, Таджикистан та Киргизстан стрибнули в обійми Альянсу, в надії захистити себе від вторгнення. Арабський субконтинент приєднався до нього вже через рік, прагнучи посилити свої політичні позиції перед Заходом. Навіть не усвідомлюючи усієї ситуації, організатори Альянсу створили потужний політичний блок, що охоплював майже увесь Близький Схід. Їхні позиції були аж надто добрими, щоб дозволити усьому цьому просто розвалитися.
    
    Альянс, тепер визнаний Європейським Союзом, вступив на міжнародну політичну сцену з ножем у руці. Він мав цілковитий контроль над більшістю світових запасів нафти, і міцну політичну волю, щоб використати це.
    
    Економічна могутність Альянсу росла паралельно з тим, як світові запаси нафти вичерпувались. Фармацевтичні виробники гуртом перебрались до Близького Сходу, єдиного місця на землі, де нафти було багато і за дешево. Це, разом з багатьма іншими застосуваннями нафти, допомогло Близькому Сходу пережити російську «ядерну революцію» і світовий перехід на ядерну енергетику. Альянс продовжив своє розширення за рахунок Єгипту, Узбекистану, Туркменістану та спірних африканських територіях навколо Червоного моря. У регіоні припинилися усі військові конфлікти, коли Альянс відправив свої війська на допомогу своїм новим африканським членам.
    
    Сьогодні, поширення добробуту відштовхнуло Близький Світ від догми до секуляризованих законів та статевої рівності. Ним все ще управляють особи — султани, еміри, маліки, президенти та генерали — але їхній особистий вплив контролюється рештою Альянсу, правителями, які не хочуть щоб їхні колеги виходили за межі. Політична опозиція дозволена, але тільки через тиск з боку ЄС та інших країн. Незважаючи на це, лише кілька членів Альянсу мають працюючі демократичні процеси у своєму суспільстві.
    
    Армія Альянсу велика, швидка та жорстока. Вона одна з найбільш елітних та добре оснащених армій у світі, до того ж має найширші повноваження під час конфліктів ніж будь-яка інша державна армія. Положення її офіційної доктрини щодо «допустимих жертв серед цивільних» вже чотири десятиріччя викликає величезну кількість критики більшості країн, але Альянс не дуже до неї прислухається.
    
    
    
    Нова Африка:
    
    Народжена з насилля та ворожнечі, Нова Африка знайшла своє об'єднання у розділенні. Перші три десятиріччя XXI століття, вона марніла так само, як і багато років тому, переживаючи громадянські війни, етнічні чистки та непомірні звірства. Це відбувалося до того, як кілька центральноафриканських країн розробили великий проект у 2039 році, щоб знищити горезвісні діамантові картелі і захопити їхні прибутки, використавши їх для власного розвитку.
    
    Це вилилось у військову та економічну різанину. ООН спробувала різні засоби для зупинення сутичок, але через свою слабкість не досягла результатів. Однак, незабаром кілька інших країн приєдналися до ліги, втомившись від контролю західних конгломератів. Через кілька років запеклої боротьби, їм вдалося знищити картелі один за одним. Це дало їм контроль над найбільшими та прогресивними діамантовими й золотими шахтами світу, зробивши їхню об'єднану територію найбільшим постачальником самородних діамантів. Це також дало їм нове відчуття того, що вони здатні досягти разом. Ядро Нової Африки народилось.
    
    Усі африканські країни які приймали участь у знищенні картелів, окрім лояльних Співдружності Океанії та Близькосхідному Альянсу, почали працювати разом, беручи приклад з Південної Америки у будуванні мережі надійних доріг, для підтримки торгівлі та зв'язку. Це також дозволило значно краще постачати їжу. У наступні тридцять років, Нова Африка повністю ліквідувала голод у своїх кордонах, які вона змінила щоб догодити різноманітним етносам та їх бажанню бути незалежними у межах території. Держава дала людям соціалістичну систему охорони здоров'я за дуже високими цінами, але також знайшла добре джерело прибутку у експорті комерційно вирощуваного тропічного дерева та фруктів. Нова співпраця вперше в історії дозволила домовитись о цінах на усьому континенті. Як і Революційні країни, Нова Африка змусила решту світу платити справедливу ціну за свої ресурси та послуги.
    
    Сьогодні, Нова Африка все ще найслабкіша економічна сила з усіх наддержав, але вона швидко росте. У неї в розпорядженні численна та добре мотивована армія, але вона погано оснащена, все ще використовуючи старе американське, та навіть радянське обладнання. Через часті поломки техніки й складну географію континенту, армія має проблеми з просуванням у віддалені райони. Частіше за все, єдине, на що здатні новоафриканські війська, так це помітити приземлення НЛО однією із тисяч патрульних груп, які полюють за браконьєрами та контрабандистами.
    
    
    
    Росія:
    
    Росії знадобились десятиріччя, щоб відновитись після падіння радянського Союзу та впливу радянської системи на економіку. Вона жевріла як відкрита рана всю першу половину XXI століття, все ще намагаючись придушити постійні повстання у Чечні, все ще стараючись реформувати економіку після 70 років державного регулювання, все ще прагнучи повернути собі втрачену позицію світового лідера.
    
    Покращуватись справи почали після того, як тодішній прем'єр-міністр Євгеній Карамазов надав повну незалежність Чечні у 2047 році. У той час, як нова Республіка Чечня потонула у хвилі насилля через боротьбу за владу, Росія повністю зосередилась на своїх справах, залишивши Чечню на ООН. Та відразу взялася за справу, намагаючись зупинити насилля, але довгий час не досягала ніяких результатів. Врешті, Чечня повернулась у сферу впливу Росії, але вже як визнана незалежна країна.
    
    Спасіння економіки почалося для Росії з видобутку сибірської нафти, особливо після того, як нафтові запаси Близького Сходу почали вичерпуватися. Спеціально для Сибіру була розроблена нова техніка, що могла витримувати надзвичайно жорсткі погодні умови. Країна також побудувала серію атомних електростанцій, вкладаючи великі кошти у розробки технологій, що мали зробити їх меншими, безпечнішими та збільшити їхній термін використання. Замість збагаченого урану, було вирішено використовувати торій як головне паливо для станцій і впровадити технологію «підсилювачів енергії», нових типів реакторів розщеплення, які вперше були побудовані у якості експерименту біля Риму, між 2004 та 2011 роком. Два з нових реакторів навіть могли використовувати плутоній зі списаної ядерної зброї та ядерні відходи зі старих реакторів.
    
    Вісім років після незалежності Чечні, «ядерна революція» Росії нарешті почала працювати на повну силу з винайденням «постпроцесору збіднених часток», який дозволив переробляти 90 відсотків відходів підсилювачів енергії у нерадіоактивні частки за тижні, а не за роки. Росіяни за одну ніч покінчили з віковою енергетичною кризою. Ядерне розщеплення стало безпечним, порівняно чистим і світові запаси торію можуть забезпечити увесь світ до 3000 року.
    
    Сьогодні, багато колишніх радянських республік приєднались до Росії прагнучи мати доступ до останніх ядерних технологій, які стали основним російським експортом. Ядерна революція продовжується і сьогодні, технології постійно вдосконалюються і комерціалізуються. Незважаючи на все ще трохи проблемну економіку, країна перебуває у кращому стані, ніж вона була за всю свою історію — під ханами, царями й Радами. Військо держави трохи застаріле, але добре треноване і професіональне, до того ж вдосталь забезпечене новобранцями.
    
    
    
    Співдружність Океанії:
    
    Співдружність націй, політична організація, яку створили більшість колишніх країн Британської імперії втратила велику частину своїх сил, вступивши у другу Холодну Війну. Спочатку, Пакистан порвав усі зв'язки зі Співдружністю, після свого приєднання до Близькосхідного Альянсу. Потім, у той час, як США агонізували після кризи, Великобританія та Канада стали значно більш заклопотаними власними куточками світу, ще до 2030 року перетворившись на членів Співдружності лише на папері.
    
    Зростання сил Китаю змусили Індію та Австралію прийняти значно збільшені військові бюджети, які лягли тяжким тягарем на їхні економіки. У 2035 році, Індія стала ще одним полем бою у китайській громадянській війні. Досвідченні урядові війська легко перемогли індійську армію у коротких, але кривавих сутичках та захопили більшість території країни. У той же час, до Індії наближались війська повстанців.
    
    Разом з деякими південноафриканськими членами Співдружності, Австралія провела повномасштабне військове втручання. Після тижнів жорстоких сутичок, австралійським підрозділам вдалося дістатися сил повстанців та частин індійської армії. Разом їм вдалося майже повністю знищити урядову армію, яка капітулювала у 2036 році.
    
    Ціна виявилася високою. Захоплені частини Індії лежали в руїнах, а після ядерного бомбардування Нью-Делі у країни не залишилось уряду. Голод вже почав поширюватися серед населення. Індія почала віддавати непотрібні шматки території та надала незалежність кільком прикордонним регіонам. Інші країни Співдружності взяли на себе непросту задачу відновлення країни, хоча багато з них вирішили обрати собі нових партнерів і залишити Співдружність.
    
    Відновлення Індії врешті решт об'єднало рештки Співдружності в одну велику країну, яка скористалася своїм вигідним географічним положенням у Індійському й Тихому океанах, щоб брати митний збір за прохід їхніми водами. Торговий флот Співдружності у той же час, був позбавлений цього мита, тому швидко став домінуючим на ринку. після знищення картелів, до рук Океанії потрапило кілька нічийних діамантових шахт, які ті не забарилися використати.
    
    Сьогодні Співдружність націй більше відома як «Співдружність Океанії», або просто «Океанія». Вона прийняла у свої ряди кілька не-Співдружних країн, зокрема Мадагаскар, Зімбабве й Індонезію, поширюючи свій контроль над водами Океанії. Хоча країна і не може сперечатися економічно з іншими наддержавами, вона знайшла свою нішу, та готова зробити усе потрібне для процвітання у ній.
    
    Більша частина військових сил Океанії складається з потужного флоту. У порівнянні з іншими країнами, наземні сили Співдружності сильніші лише за американські, з посереднім тренуванням та оснащенням. Однак, вони здатні на швидке реагування у разі надзвичайної ситуації.

en: "Project PHALANX" was first conceived by the United States Department of Defense in 1955, after years of growing concern over increased numbers of UFO sightings all across the world. The possibility of an alien invasion plagued badly on the minds of politicians already unnerved by the nuclear power of the Soviet Union. The existence of hostile extraterrestrial life in the universe seemed a very remote possibility, even moreso that these hostiles might find Earth among all the vastness of space -- but could America afford to take that chance?
    
    The project's proponents spent two years building support among the highest levels of power. Finally, in 1957, PHALANX received its first funding allocation. A significant chunk of the year's 'black budget' went to the construction of an advanced underground complex in the Nevada desert somewhere in the territory of Nellis Air Force Base. The complex was named "PHALANX Pacific Operations Command", loaded with state-of-the-art equipment, and staffed with the best and brightest to hammer out how best to combat an extraterrestrial incursion into US soil.
    
    The project was a rousing success in its formative years, developing ground-breaking technologies and producing working prototypes of things the world had never seen before, all for a fraction of the costs that civilian contractors would run up. Due to its very nature, PHALANX was the subject of yearly budget battles, but its R&D successes always gave the project a reason to continue even for the most hardline practicalists.
    
    However, the world moved on while PHALANX kept preparing for something that never happened. The Vietnam war saw a tremendous upsurge in military spending, almost none of which was allocated to PHALANX or similar projects, who saw their own budgets slashed and burned in the face of war. Despite repeated requests for more funding, the Joint Chiefs dismissed the outlandish 1950s program as 'pie-in-the-sky' spending and let it continue only because of its research efforts. Most of the remaining funding went to keep old equipment serviced and the labs running, if only barely.
    
    PHALANX never quite recovered after the war. They would never again have the budgets they had in the '50s; the glory years were over. They supplied some new technology used in the Gulf War, and experienced brief uptick during the opening years of the 21st century due to soaring US military budgets, but after these brief spurts of creativity the project would again fade into obscurity.
    
    The Second Cold War drained away the last life left in the project. Its commanders struggled to keep it going without even the money to keep their aircraft in the sky, but even the invention of artificial spider silk couldn't save them from the United States' crashing economy. The country's slide into ruin necked every 'non-essential' military program in the country, one by one, and PHALANX was finally stricken from the budget in 2027. It was five months away from its 70th anniversary. The staff was dismissed, the base dismantled, the unique equipment mothballed and thrown into storage. The project was quickly forgotten.
    
    Until it was rediscovered on 9 March 2084 by an old man who remembered reading about it in a dusty file in his long-demolished office.
    
    The horror and enormity of the events in Mumbai shocked the world. The existence of intelligent alien life in the universe was no longer a matter of faith. Not only did it exist, it had made contact in the worst way. The massacres were too large and visible for Earth's governments to keep them secret. Video evidence of the smoking, blood-stained streets aired on television sets around the world. The aliens had left no other evidence of their visit; they diligently recovered their dead and collected every scrap of dropped technology before pulling out.
    
    Panic spread like wildfire in the wake of the Mumbai broadcasts, and things got worse as word reached the general public about the slaughter in Bonn, Johannesburg and Bangkok. The world knew it had been visited, and now it began to realise it was under attack.
    
    The quest for solutions was frantic. The United Nations remained in session continuously for over a week. Plans were drawn up and burnt down with lightning speed. The world was completely defenceless against an alien invasion, both militarily and psychologically. No one had prepared for this. It was one of the forgotten doomsday scenarios that sat crumbling to dust in the back closet of some strategic planning office, unread and unheeded. Now, however, the public demanded answers that no one knew, action that no one could provide.
    
    The UN could agree only on a few token gestures; at the order of the Security Council, NASA evacuated International Space Stations 1 and 2, as well as the permanent colony on the moon. The entire range of planned missions to Mars was stricken from the calendar. On all the matters that counted, the UN was deadlocked. Some nations wanted to build massive orbital defences while others insisted they should be permitted to use nuclear missiles for UFO interception. Still others had even more outlandish projects to push. The situation grew worse as the days wore on, until one aging diplomat remembered the PHALANX project.
    
    With full access to the old US files, the UN was shocked to find plans, designs, equipment and training manuals; a fully-detailed response to an invasion scenario. They immediately decided to revive PHALANX and equip it to defend Earth from the alien threat. However, everyone who was once a part of PHALANX was either dead or dying. They were going to need a new staff.
    
    By unanimous vote, it was decided to keep the project as secret as possible, known only to the highest-ranking politicians and military commanders in the world. The public was comforted with smokescreens and sweet lies while a hand-picked team of operatives from all over the world struggled to resurrect PHALANX and whip it back into fighting trim. Old equipment was tracked down and recovered from gutted warehouses, crumbling manuals were dusted off, and stockpiles of weapons were reassembled for use. With the secret backing of all eight great powers, the project had funding, support and the men it needed to go to war.
    
    All it lacked was a leader.
uk_UA: «Проект PHALANX» був вперше задуманий у Міністерстві оборони США у 1955 році, через занепокоєння збільшенням кількості повідомлень про помічені НЛО по всьому світу. Можливість іншопланетного вторгнення засіла у головах політиків, які вже і без того втратили спокій через ядерну загрозу Радянського Союзу. Можливість існування ворожого іншопланетного життя, яке може знайти Землю у космосі видавалась примарною, але... чи могла Америка дозволити собі такий ризик?
    
    Прихильники проекту два роки будували підтримку серед найвищих ешелонів влади. Нарешті, у 1957 році, PHALANX отримав своє перше грошове асигнування. Значна частина цього «чорного бюджету» пішла на спорудження складного підземного комплексу у пустелі Невади, десь на території базі повітряних сил «Нелліс». Комплекс отримав назву «Атлантична оперативна група PHALANX», і був оснащений першокласним обладнанням та укомплектований найкращими та найрозумнішими для того, щоб знайти найефективніші способи боротьби з іншопланетним вторгненням на американську землю.
    
    У свої перші роки, проект надихав успіхами. Його науковці розробили революційні технології та створили робочі прототипи речей, яких світ ніколи не бачив. І все це за не надто високі кошти. Через саму свою природу, PHALANX ставав причиною щорічних бюджетних суперечок, але успіхи його дослідно-виробничого бюро (ДВБ) завжди давали привід продовжувати фінансування.
    
    Однак світ змінився, а PHALANX все ще готувався до чогось, що так ніколи і не трапилось. Війна у В'єтнамі принесла жахливе збільшення воєнних витрат, майже всі вони оминули PHALANX та подібні проекти, котрі спостерігали як їх власні бюджети нещадно різали та скорочували перед лицем війни. Незважаючи на неодноразові запити щодо збільшення фінансування, об'єднаний комітет начальників штабів назвав фінансування чудернацького проекту з п'ятидесятих «полюванням на відьом» та припинив усі виплати, окрім направлених на дослідження та підтримки техніки у робочому стані.
    
    PHALANX так ніколи і не отямився від наслідків війни. Вже ніколи проект не мав таких бюджетів, як в п'ятидесяті роки. Вони розробили деякі нові технології, використані під час війни у Перській затоці, і пережили невеликий підйом на початку XXI століття, коли США значно збільшила воєнні витрати, та після цих сплесків активності знову відійшли у темряву.
    
    Друга Холодна Війна витягла з проекту останнє життя. Його керівники боролися за нього, навіть без грошей для підтримки авіації у повітрі, але навіть винайдення штучного павукового шовку не змогло врятувати їх від стрімкого краху економіки США. Сповзання країни у руїну призвело до закриття усіх неважливих військових програм, серед яких опинився і PHALANX, якого нарешті виключили з бюджету у 2027, за п'ять місяців до його сімдесятиріччя. Персонал звільнили, базу розібрали, а обладнання законсервували на складах. Про проект забули.
    
    До того часу, як 9 березня 2084 року він був віднайдений старим чоловіком, який згадав як він колись читав про нього у своєму давно знесеному офісі.
    
    Жахливість та ненормальність подій у Мумбаї шокувало світ. Існування іншої розумної раси перестало бути питанням віри. Вона не тільки існує, а ще і зробила найгірший можливий контакт. Різанини були надто масові і помітними, щоб уряди могли просто тримати їх у секреті. Відеозаписи залитих кров'ю вулиць показували по всьому світу. Прибульці не залишили більше ніяких доказів, вони старанно забирали своїх полеглих товаришів і їхнє спорядження.
    
    Після трансляцій з Мумбаї, паніка почала розповсюджуватися зі швидкістю лісової пожежі. Справи тільки погіршились, коли до публіки почали потрапляти новини про різанини у Бонні, Йоганнесбурзі та Бангкоку. Світ зрозумів, що його відвідали. Світ також зрозумів, що він під атакою.
    
    Почалися несамовитий пошук рішення. Сесії ООН продовжувалися тижнями, плани писалися і палилися з блискавичною швидкістю. Світ був беззахисним перед вторгненням, як військово так і психологічно. Ніхто не був готовим до такого. Це був давно забутий план можливого кінця світу, який припадав пилом в якомусь офісі стратегічного планування, непрочитаний і не зроблений. Зараз публіка вимагала відповідей, яких ніхто не знав. Дій, яких ніхто не міг забезпечити.
    
    ООН змогла запропонувати лише кілька символічних жестів. Рада Безпеки наказала NASA евакуювати МКС 1 та 2, разом з постійним поселенням на місяці. Цілий ряд запланованих місій на Марсі був скасований... але ніхто не дозволив ООН прийняти найважливіші рішення. Деякі країни хотіли будувати потужні орбітальні захисні системи, інші вимагали дозволу на використання ядерних ракет для перехоплення НЛО. Решта «планів» була ще більш чудернацькою. Ситуація ставала все гіршою, аж доки один старіючий дипломат не згадав «Проект PHALANX».
    
    З повним доступом до старих документів США, ООН були шоковані своїми знахідками. Плани, конструкції, обладнання та тренувальні посібники — детально пророблена відповідь іншопланетному вторгненню. Організація негайно вирішила відродити PHALANX та оснастити його для боротьби з загрозою. Однак всі, хто коли-небудь був пов'язаний з проектом вже померли, або були близькі до того. Потрібні були свіжі кров і мізки.
    
    Анонімним голосування було вирішено тримати деталі проекту у таємниці. Лише кілька найвищих політиків та військових командувачів знали його деталі. Публіку заспокоювали обіцянками та брехнею, поки ретельно підібраний персонал завзято відновлював PHALANX, намагаючись повернути його бойову форму. Старе обладнання було віднайдене і забране з потріпаних складів, зі старих посібників змели пил, запаси зброї привели у робочий стан. З таємною підтримкою усіх восьми наддержав, проект отримав фінансування, підтримку і людей, потрібних для війни.
    
    Залишилося лише знайти достойного лідера.

en: Commander,
    
    New information has come to light that you need to see. We've discovered a commonality that may give us some new insight into the aliens' diversity.
    
    During our first analyses of the aliens' cellular structure, we encountered some anomalies where our DNA replication tests would fail due to unexplained sample contamination. We initially discarded this as human error, but the problem has continued to appear with surprising regularity. The same result, again and again; every time we run a sample that hasn't been cryofrozen for storage, we have difficulty extracting a single uncontaminated sequence. I spent some of my off hours studying the problem, and I believe I've found the cause.
    
    The simplest explanation is this: There are two types of DNA present in our blood samples. The foreign DNA's prevalence is total; these sequences can be found in every member of the Taman species, and closer study has confirmed that similar sequences exist in the blood of other species we've recovered. The source seems to be a kind of single-cellular organism present in huge numbers in the alien bloodstream. There are several versions of it, one for each species of alien, and they all share remarkable DNA similarities. Interestingly, although these organisms all have an identical number of chromosomes, none of them can survive in a body that is not a member of its source species. Also curious is the fact that there are absolutely no variations in DNA between organisms of the same version. This leads us to believe that the different versions may have been engineered -- wholly or in part -- to suit the individual species.
    
    We now surmise that all aliens carry a version of this micro-organic infection. The organism's function is not readily apparent. We've run tests on various experimental tissue samples, both infected and control specimens. The infected tissues do not appear to suffer any negative effects -- or positive ones, for that matter -- from the organism's presence. They are essentially indistinguishable from uninfected tissues. Since the organism requires a living host for its own survival, it seems to be either a parasite or a symbiote with currently unobserved benefits.
    
    We have dubbed this organism the 'EXtraterrestrial Viral Infection', or XVI. This may be somewhat of a misnomer in microbiological terms; XVI is a complex multi-celled organism far larger than any terrestrial virus, but it acts and replicates exactly like one. Therefore we feel the term is warranted. As each alien species carries a unique strand of the infection, we have given them alphabetical designations after the source species in which the strand can be found. Tamans have XVI-T, Shevaar have XVI-S, and so forth.
    
    The infection's purpose remains nebulous at this point, but it is the only thing we've found so far that binds these diverse races together physically. We can only assume that new strands of the infection were engineered to suit each species, perhaps something that allows them to coexist the way they do.
    
    There is no indication that this organism is contagious to humans. When injecting cultures of human tissue with fresh alien blood, we have observed the alien blood being completely rejected, as expected. Unexpectedly, however, any trace of the infection was subsequently annihilated by standard human T cells. The organism was unable to take root in the face of our immune system.
    
    We currently do not believe the XVI organism poses a threat to our soldiers on the battlefield. However, we will continue research and keep you updated about any developments. A thorough blood screening of all our personnel is in progress, just in case, and strict quarantine procedures will be maintained throughout the lab.
    
    Sincerely,
    
    Dr. Connor
uk_UA: Командувачу,
    
    під час останньої серії розтинів, які були проведені згідно вашого запиту, нам стала відома нова інформація. На додачу до наших рапортів, я хотів би повідомити вам про одну спільну деталь, що зможе пролити більше світла на різноманітність прибульців.
    
    Коли ми робили перші аналізи клітинної структури прибульців, ми зіткнулися з деякими аномаліями, коли наші тести копій ДНК провалювалися через якесь незрозуміле забруднення зразків. Спочатку, ми відкинули цю проблему, як людський фактор, але вона продовжила з'являтися з дивовижною регулярністю. Той самий результат, знову і знову. Кожного разу, коли ми використовували зразок, що не пройшов кріообробку для зберігання, нам не вдавалося отримати жодної незабрудненої послідовності. Я витратив частину свого вільного часу, роздумуючи над проблемою, і мені видається, що я знайшов причину.
    
    Найпростіше пояснення полягає в тому, що у наших зразках присутні два типи ДНК. Чужорідне ДНК поширене серед усіх видів прибульців, захоплених нами. Його джерелом, як нам видається, є одноклітинний організм, що у величезній кількості присутній в крові прибульців. Існує кілька версій цього організму, по одній на кожний вид прибульців, але всі вони мають однакові головні послідовності ДНК. Цікавою деталлю є те, що незважаючи на те, що ці організми мають однакову кількість хромосом, жодна з версій не може вижити у тілі, що не є членом їхнього цільового виду. Також дивує те, що організми одної версії не мають абсолютно ніяких відмінностей у ДНК. Це наштовхує нас на думку, що різні версії були штучно розробленні, повністю або частково, щоб пристосовуватись до різних видів.
    
    Тепер ми припускаємо, що всі прибульці є носіями версії цієї мікроорганічної інфекції. Функція цього організму не очевидна. Ми провели тести на різноманітних зразках тканин, інфікованих і ні. Несхоже, щоб заражені тканини відчували якісь негативні або позитивні ефекти від присутності організму. По суті, вони нічим не відрізняються від не інфікованих тканин. Через те, що організм потребує «живого хазяїна» для власного виживання, видається, що це або паразит, або симбіонт з поки-що невідомими перевагами.
    
    Ми назвали цей організм «Позаземна Вірусна Інфекція», або ПЗВІ. З точки зору мікробіології, це трохи невірний термін, адже ПЗВІ це складний організм, але поводить себе та розмножується точнісінько, як вірус. Через це ми вважаємо, що назва виправдана. Оскільки кожен вид прибульців переносить свою унікальну версію інфекції, ми використали алфавітні позначення, які вказують на похідний вид версії. Тобто, Тамани переносять ПЗВІ-Т, Шеваари переносять ПЗВІ-Ш і так далі.
    
    Призначення інфекції залишається нез'ясованим, але це поки що єдина річ, що фізично зв'язує ці різні раси. Ми можемо лише припустити, що нові версії інфекції були спеціально розроблені, щоб пристосовуватись до кожного виду, це те, що дає їм можливість співіснувати так, як зараз.
    
    Немає жодних ознак того, що цей організм є заразним для людей. Ввівши кров прибульців у зразки людських тканин, ми очікувано побачили повне відторгнення. Неочікуваним було те, що всі рештки інфекції були потім повністю знищені стандартними людськими Т-клітинами. Імунна система не дозволила інфекції закріпитися.
    
    Сьогодні ми не віримо, що ПЗВІ може становити загрозу нашим бійцям на полі бою. Тим не менше, ми продовжимо дослідження і будемо тримати вас у курсі справи. Про всяк випадок, усі наші працівники зараз проходять ретельний аналіз крові, а в лабораторії буде впроваджено жорсткі карантинні норми.
    
    З повагою,
    
    Док. Коннор

en: Determines a soldier's accuracy with any weapon. Soldiers will increase their accuracy when they use weapons effectively in battle.
uk_UA: Визначає влучність бійця з будь-якою зброєю. Влучність зростає, коли боєць ефективно використовує зброю в бою.

en: Determines a soldier's accuracy with assault weapons. Soldiers will increase their assault proficiency when they use assault weapons effectively in battle.
uk_UA: Визначає влучність бійця з штурмовою зброєю. Влучність зростає, коли боєць ефективно використовує штурмову зброю в бою.

en: Determines a soldier's accuracy with close-quarters weapons. Soldiers will increase their close proficiency when they use close-quarters weapons effectively in battle.
uk_UA: Визначає влучність бійця зі зброєю ближнього бою. Влучність зростає, коли боєць ефективно використовує зброю ближнього бою.

en: Determines a soldier's accuracy with explosive weapons. Soldiers will increase their explosive proficiency when they use explosive weapons effectively in battle.
uk_UA: Визначає влучність бійця з вибуховою зброєю. Влучність зростає, коли боєць ефективно використовує вибухову зброю в бою.

en: Determines a soldier's mental endurance and performance. Soldiers will increase their mental strength when they engage in effective combat operations.
uk_UA: Визначає психічну витривалість та продуктивність бійця. Психічна сила зростає, коли боєць бере участь в успішних бойових операціях.

en: Determines the weight a soldier can carry before becoming encumbered on the battlefield. Soldiers will increase their strength on the battlefield and will do so more quickly if they carry more weight in battle.
uk_UA: Визначає вагу, яку може переносити боєць на полі бою без перевантаження. Сила зростає на полі бою і чим більше боєць завантажений, тим швидше вона зростає.

en: Determines a soldier's accuracy with sniper weapons. Soldiers will increase their sniper proficiency when they use sniper weapons effectively in battle.
uk_UA: Визначає влучність бійця зі снайперською зброєю. Влучність зростає, коли боєць ефективно використовує снайперську зброю в бою.

en: Determines the amount of Time Units a soldier has each turn. Soldiers will increase their speed engaging in standard fire and movement procedures on the battlefield.
uk_UA: Визначає кількість Очок Часу, які має боєць протягом кожного ходу. Швидкість зростає, коли боєць стріляє та рухається на полі бою.

en: Our study on antimatter is complete, Commander, and we're ready to present our results. I'm afraid the news is mostly bad.
    
    There are a lot of things the aliens know that we don't. Nowhere is this more clear in their widespread use of antimatter. It seems to be plentiful for them, at least plentiful enough to send out UFO after UFO to Earth, burning tanks full of antiprotons. Human experiments into antimatter, on the other hand . . .
    
    The first artificially produced antimatter on Earth consisted of 9 atoms of anti-hydrogen created at the CERN particle physics laboratory, situated near Geneva on the border between France and Switzerland. Not long after, another lab produced approximately 100 atoms. We've come slowly forward over the years in tiny, tiny steps, but even though we can now produce antiprotons by the millions, it's easy to forget just how little that really is.
    
    In fact, the biggest obstacle to our adaptation of the alien fuel is the availability of antiprotons. We've come a long way since 1995, but even with every particle physics laboratory in the world churning out as many antiprotons as possible, it would take eighty million years to produce 1 gramme's worth of antiprotons. By comparison, the amount contained in a UFO's tank exceeds that of all the antimatter produced on Earth over the past hundred years.
    
    Humanity is a long, long way off from being able to create antiprotons in the amounts necessary to fuel these matter-antimatter rockets. The bottom line is, we cannot duplicate this alien technology. We don't know how they create their antimatter or how they manage to generate enough electricity to do so. Unless and until we can get our hands on this equipment, our efforts will be fruitless.
    
    Our only major successes have come from studying how the aliens store their antimatter. We're confident we can employ the same magnetic storage techniques, creating special facilities for safely storing antimatter. I've sent you a set of blueprints in a separate message to peruse at your convenience. We've also designed antimatter fuel tanks that should fit in our interceptors given some major overhaul. Of course we'll need a full understanding of the alien engines before we can begin designing a new aircraft propulsion system.
    
    For all intents and purposes, we are unable to replicate the alien fuel. If we use antimatter in our own technology we will be dependent upon recovering it from alien sources. This seems a dangerous course of action, but we may have no choice; we need to adapt this technology as soon as possible if we are to have any chance of truly stopping the invasion.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Наше дослідження антиматерії завершено, Командувачу, і ми готові надати Вам результати. Боюся, що новини в основному погані.
    
    Є багато речей, які знають прибульці, але не знаємо ми. Найбільше це кидається в очі, коли мова йде про їхнє повсюдне застосування антиматерії. Виглядає так, наче вони її мають валом, принаймні, достатньо, щоб надсилати на Землю НЛО за НЛО, спалюючи баки антипротонів. З іншого боку, людські експерименти над антиматерією...
    
    Перша штучно створена антиматерія на Землі складалася з 9 атомів антиводню, створеного лабораторією фізики частинок CERN, розташованою біля Женеви на кордоні Франції та Швейцарії. Незабаром після цього, інша лабораторія виготовила близько 100 атомів. Ми просувалися вперед дуже повільними, маленькими кроками, і хоч ми й можемо зараз створювати антипротони мільйонами, дуже легко забути, наскільки це насправді мало.
    
    По суті, найбільшою перешкодою для нашої адаптації палива прибульців є доступність антипротонів. Ми пройшли довгий шлях від 1995 року, але навіть якщо всі лабораторії фізики частинок у світі будуть створювати стільки антипротонів, скільки можливо, створення одного граму антипротонів займе в нас 80 мільйонів років. Для порівняння, в одному паливному баці НЛО їх міститься більше, ніж було виготовлено на Землі за останні сто років.
    
    Людству ще дуже, дуже далеко до можливості створювати антипротони в кількостях, необхідних для роботи цих ракет на основі матерії-антиматерії. Висновком є те, що ми не можемо продублювати цю технологію прибульців. Ми не знаємо, як вони створюють свою антиматерію або як їм вдається створити для цього достатньо електроенергії. Поки ми не отримаємо їхнє обладнання, наші спроби будуть марними.
    
    Великих успіхів ми досягли тільки у розумінні того, як прибульці зберігають свою антиматерію. Ми впевнені, що можемо використати ті самі техніки магнітного зберігання, створивши спеціальні об'єкти для безпечного зберігання антиматерії. Я надіслав Вам креслення в окремому повідомленні, щоб Ви могли їх переглянути. Ми також розробили антиматерійні паливні баки, які мають підійти для наших перехоплювачів, якщо їх суттєво модернізувати. Звісно ж, нам потрібно буде повністю зрозуміти рушії прибульців перед тим, як ми зможемо розпочати розробку нової рушійної системи для наших суден.
    
    Для всіх потреб та цілей ми не зможемо відтворити паливо прибульців. Якщо ми будемо використовувати антиматерію прибульців у нашій власній технології, ми будемо залежні від її захоплення у прибульців. Це видається небезпечним шляхом, але ми не маємо вибору: нам потрібно адаптувати цю технологію якомога швидше, якщо ми хочемо отримати якісь шанси на те, щоб справді зупинити це вторгнення.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, based on the extremely interesting findings we've made during our examination of the UFO we dismantled, I'd like your permission to use some lab time in order to more closely analyse the aliens' extensive use of antimatter and its implications on this war.
    
    Particularly I would like to see if we can find some way to replicate antimatter for our own purposes. Matter-antimatter annihilation has astonishing potential as a fuel. In terms of energy generation, it has probably the best energy density of any material in the known universe; the ability to use it like the aliens use it would catapult our technology base centuries into the future. We must research this at the earliest opportunity!
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, враховуючи надзвичайно цікаві знахідки, здобуті під час огляду НЛО, який ми демонтували, я хочу попрохати Вас про дозвіл на використання певного обсягу лабораторного часу з метою більш детального аналізу широкого використання прибульцями антиматерії, та впливу цього факту на нашу війну.
    
    Зокрема, я хотів би дізнатися, чи зможемо ми знайти спосіб відтворювати антиматерію для наших власних потреб. Взаємознищення матерії та антиматерії має надзвичайний потенціал в якості пального. З точки зору генерування енергії, вона, напевно, має кращу енергетичну щільність, ніж будь-який матеріал у відомому всесвіті; можливість використовувати її так, як це роблять прибульці, підніме нашу технологічну базу на декілька століть вперед. Ми повинні дослідити це за першої-ліпшої нагоди!
    
    Кмд. Наварре

en: Commander,
    
    We have finished our first survey of a live alien specimen. The project has produced mixed results.
    
    The subject is certainly alive, and we have put it through an extensive array of toxicology experiments which have provided vital data about its vulnerabilities to various chemicals and bio-agents. However, we have been completely unable to produce a behavioural analysis of the alien mind. This is because the specimen has showed virtually no signs of intelligence since its capture. It has done little more than eat, sleep, and stare at the walls of its containment unit. It responds to physical stimuli with reflex actions, aggression and/or submission, but we could not coax any information out of it. Even simple hand signals seem to be beyond the creature's comprehension. EEG monitoring reveals that the seemingly highly-developed brain registers virtually no brainwave activity at all.
    
    It is hard to believe this same specimen could have fired advanced alien weaponry at our troops during a tactical mission. There is no physical trauma that might explain the regression. Perhaps its capture has activated some manner of alien counter-interrogation mechanism; we don't know. None of my team have managed to produce a viable hypothesis as to the reason why. Certainly more research is required. We will keep monitoring the specimen, and will notify you immediately if the situation changes.
    
    Sincerely,
    
    Dr. Connor
uk_UA: Командувачу,
    
    Ми закінчили наш перший огляд живої особини прибульця. Проект дав неоднозначні результати.
    
    Особина точно є живою, і ми провели на ній великий набір токсикологічних експериментів, які надали важливі дані про її вразливості до різних хімікатів і біологічних агентів. Тим не менш, ми були абсолютно не в змозі проаналізувати поведінку іншопланетного розуму. Це тому, що особина не виявила практично жодних ознак інтелекту з моменту її захоплення. Весь цей час вона лише їла, спала, і дивилася на стіни ізолятора. Вона реагує на фізичні стимули рефлекторними діями, агресією та/або підкоренням, але ми не змогли отримати від неї яку-небудь інформацію. Навіть прості сигнали рук здаються поза можливостями розуміння істоти. Електроенцефалограми показують, що, здавалося б, дуже розвинений мозок не продукує практично жодної активності.
    
    Важко повірити, що цей самий екземпляр міг стріляти з розвиненої іншопланетної зброї по нашим військам під час тактичної операції. Ми не виявили жодної фізичної травми, що могла б пояснити регрес. Можливо, його захоплення активувало якийсь вид іншопланетного механізму захисту від допитів; ми не знаємо. Ніхто з моєї команди не зміг запропонувати життєздатну гіпотезу щодо причин того, що ми бачимо. Очевидно, ми  потребуємо подальших досліджень. Ми будемо продовжувати оглядати зразок, і повідомимо Вас, якщо щось зміниться.
    
    З повагою,
    
    Др. Коннор

en: Commander,
    
    We have captured a live alien in the field! The creature has been recovered from our last tactical mission and is being held in our new Containment unit, which I'm pleased to report seems to be working up to spec.
    
    I don't need to explain why we should start research on this specimen right away. The information that could be gleaned from it supercedes all other considerations. Up until now we've had no chance to study the alien mind, their thoughts and motivations, except through their continued attacks upon our world. This is our first chance to discover the aliens' purpose for humanity, perhaps even an explanation. Who are they? Why are they here? What can we do against them? We can know nothing without interrogating this specimen.
    
    Please send your approval for this program at your earliest convenience.
    
    Sincerely,
    
    Dr. Connor
uk_UA: Командувачу,
    
    Нам вдалося захопити живого прибульця! Його було виходжено від часу нашої останньої тактичної місії, і зараз він знаходиться в нашому Ізоляторі, який, до речі, працює як слід.
    
    Сподіваюся, мені не потрібно пояснювати, чому нам слід негайно розпочати дослідження цієї особини. Інформація, яку ми можемо отримати, перевищує всі застережливі міркування. Досі в нас не було можливості вивчати іншопланетний розум, їхні думки і мотивації, окрім як через їхні постійні атаки на наш світ. Це — наша перша можливість виявити іншопланетні плани щодо людства, можливо, навіть пояснення. Хто вони? Чому вони тут? Що ми можемо з ними зробити? Всього цього ми не дізнаємося, поки не дослідимо цього прибульця.
    
    Будь ласка, затвердіть цей проект для дослідження, щойно це буде можливо.
    
    Щиро Ваш,
    
    Др. Коннор

en: Commander,
    
    I have made a thorough examination of the devices found during the alien autopsies we've performed. I believe we're now ready to present our conclusions.
    
    From our investigation of tissue growth and scarring around the alien larynx, we conclude that these artifacts are surgically implanted in an alien's throat at a very early age. Somewhere during adolescence, the child-sized device is removed and an adult version is implanted.
    
    We've examined several different possibilities for the device's function, from food preprocessors to suicide equipment, but the obvious answer turned out to be the correct one. It is some kind of respirator, allowing the aliens to survive in our atmosphere, and possibly other atmospheres as well. Every organic specimen we've autopsied has carried one of these devices, all with the same basic functionality, implying that their constant operation is either required for survival on the alien homeworld or that we are seeing only specimens which are intended for frequent planetary operations. Certainly external breathing apparatus would be easier and more economical to use if these specimens were only intended to take short trips into hostile atmospheres.
    
    The device itself consists of a sophisticated filter stretched across the subject's windpipe, and two small spherical tanks positioned on either side of the brainstem, connected to the windpipe by a small metal tube. These tanks are filled with a gas mixture compressed into a liquid state, functioning much like a scuba diver's oxygen bottles. The filter mechanism is semi-intelligent; it scrupulously removes all elements that are harmful to the subject, but allows beneficial elements to pass through. The tanks are refilled by way of a small mechanical navel at the back of the alien's neck.
    
    An examination of the tanks' contents has given us our first accurate data on the alien atmosphere. We now have several mixtures on record that we believe will be able to support various alien lifeforms in our Containment unit. A few of the mixtures in the device are nitrogen-oxygen compounds, very similar to our own, but others don't contain any oxygen at all. If all of these mixtures are actively used by one or more alien species, some of our enemies seem to breathe an atmosphere of almost pure methane.
    
    The vastly different mixtures are actually giving us a bit of a puzzle. Surely it would be more economical to use segregated crews than to force these species to coexist in the same place?
    
    Future questions aside, I'm well pleased with our present results. We can now store aliens in our Containment unit for prolonged periods of time -- they will no longer suffocate when their atmosphere tanks run out. This usually happens after 24 hours without replenishment, so no delays should be afforded when we manage to capture a specimen.
    
    My team and I are all looking forward to finally getting our hands on a live one, Commander.
    
    Sincerely,
    
    Dr. Connor
uk_UA: Командувачу,
    
    Я зробив детальний аналіз пристроїв, знайдених під час розтинів прибульців. Я вважаю, що тепер ми готові представити наші висновки.
    
    З нашого дослідження росту тканин і рубців навколо гортані прибульців, ми робимо висновок, що ці артефакти були хірургічно імплантовані в горло прибульців в дуже ранньому віці. Десь у підлітковому віці, пристрій дитячого розміру замінюється на дорослу версію.
    
    Ми дослідили кілька можливих варіантів функції пристрою, від харчових препроцесорів до обладнання для самогубства, але очевидна відповідь виявилася правильною. Це свого роду респіратор, що дозволяє прибульцям виживати в нашій атмосфері, і, можливо, інших атмосферах також. Кожна органічна особина, якій ми зробили розтин, мала один із цих пристроїв, з тією ж базовою функціональністю, і це свідчить про те, що або постійна робота пристрою є необхідною для виживання на батьківщині чужинців, або ми стикаємося тільки із особинами, призначеними для виконання частих планетарних операцій. Звичайно, зовнішній дихальний апарат був би простішим і економнішим для використання, якби ці особини були призначені тільки для здійснення коротких польотів у ворожі атмосфери.
    
    Сам пристрій складається зі складного фільтра, натягнутого через трахею суб'єкта, і двох невеликих сферичних резервуарів, розташованих по обидва боки від стовбура мозку, і пов'язаних з трахеєю невеликою металевою трубкою. Ці резервуари наповнені газовою сумішшю, стисненою до рідкого стану, яка діє так само, як кисневі балони аквалангістів. Механізм фільтра є напіврозумним, він скрупульозно видаляє всі елементи, які є шкідливими для суб'єкта, але пропускає корисні елементи. Резервуари поповнюються через невеликий механічний пупок в задній частині шиї іноземця.
    
    Вивчення вмісту резервуарів дало нам наші перші точні дані про чужу атмосферу. Тепер у нас є перелік із кількох сумішей, які, на нашу думку, зможуть підтримувати різні чужорідні форми життя в нашому ізоляторі. Деякі з сумішей в пристрої є азотно-кисневими сполуками, дуже схожими на наші власні, але інші не містять кисню взагалі. Якщо всі ці суміші активно використовуються одним або кількома видами прибульців, деякі з наших ворогів, здається, дихають атмосферою майже чистого метану.
    
    Широка різноманітність сумішей насправді ставить перед нами деякі питання. Звичайно, було б більш економічно вигідно використовувати відокремлені екіпажі, аніж змушувати ці види співіснувати в одному місці?
    
    Майбутні питання в сторону, наразі я задоволений нашими нинішніми результатами. Тепер ми можемо зберігати прибульців в нашому ізоляторі протягом тривалих періодів часу — вони більше не будуть задихатися, коли їх атмосферні резервуари спустошуватимуться. Зазвичай це відбувається після 24 годин після поповнення резервуару, тому нам не можна допускати  жодних затримок, якщо вдалося захопити особину.
    
    Я і моя команда з нетерпінням чекаємо, щоб, нарешті, отримати живого прибульця, Командувачу.
    
    З повагою,
    
    Др. Коннор

en: Commander,
    
    During autopsy of the alien corpses we've recovered, my team and I uncovered some peculiar machinery implanted into the throat of the alien specimen. It consists of two metal spheres located on either side of the brainstem, connected directly to the windpipe by way of a small tube. The windpipe itself is protected by some manner of valve or filter. We believe this interconnected apparatus may be some kind of breathing equipment or rebreather, or even something else entirely; we're not sure how it works yet.
    
    I would like your permission and funding to examine these items more closely than our autopsy would allow. At this point in the war, anything that enhances our knowledge base about the alien threat is useful, and we may discover critical clues about alien technology and biology. Certainly we need to find out what the aliens breathe before we can accomodate them in our Containment unit for any period of time.
    
    Cdr. Navarre and his team will be assisting us on the technical side. He has committed his full support to the proposal.
    
    Sincerely,
    
    Dr. Connor
uk_UA: Командувачу,
    
    Під час розтину іншопланетних трупів, які ми захопили, я і моя команда виявили деяку специфічну техніку, імплантовану в горло іншопланетних особин. Вона складається з двох металевих сфер, розташованих по обидві сторони від мозкового стовбура і пов'язаних безпосередньо з трахеєю через невелику трубку. Сама трахея захищена чимось на кшталт клапана або фільтра. Ми вважаємо, що цей взаємопов'язаний пристрій може бути якимось видом дихального апарату, або навіть чимось зовсім іншим; поки що, ми не впевнені, як це працює.
    
    Я хотів би отримати Ваш дозвіл і фінансування, щоб вивчити ці речі більш детально, ніж ми змогли під час розтину. На даний момент війни все, що поповнює нашу базу знань про іншопланетну загрозу, є корисним, і ми можемо виявити критичні підказки про іншопланетні технології та їхню біологію. Звісно, ми повинні з'ясувати, чим дихають іншопланетяни перш, ніж ми зможемо помістити їх в наш ізолятор на якийсь період часу.
    
    Кмд. Наварре і його команда будуть допомагати нам з технічного боку. Він виявив свою повну підтримку цієї пропозиції.
    
    З повагою,
    
    Др. Коннор

en: Commander,
    
    My team has finished conducting a number of tests on our captives that have shed some light on the aliens' behaviour.
    
    In one experiment, an alien specimen was given a box of food, sealed by a two-digit number lock. The subject took six hours to find the right combination by trial and error. This places the alien's IQ well below most large terrestrial mammals; however, when other subjects in the Containment were given the same task, with exactly the same lock, they all immediately input the right combination on their first attempt without having been exposed to the first specimen's attempts. We know how this looks, Commander, but I assure you my team and I have been thoroughly conscientious about security and separation. The aliens have not been allowed to communicate in any way. We're not yet willing to commit to any definite hypothesis about these events, though we're working on it.
    
    Unfortunately, results of our other experiments have been inconclusive at best. Various ways of communication have been attempted without success. Despite having fully functional vocal cords and/or working hands, they do not seem to speak or sign in any sense that we understand. Pheromone communication has had no effect beyond simple physical reactions. The large biological disparity between alien species also creates its own share of problems with containment and communication -- please refer to the alien autopsy reports for more details on individual alien physiology.
    
    Nevertheless, I believe we're making progress, however slowly. Communication with the aliens is certainly within the realm of possibility. Our studies confirm that all alien specimens react to external stimuli. This means that we can make them respond, one way or another. Dr. Yamamura is currently working on teaching an isolated group how to express desire, acknowledgement and denial. Their intelligence is too limited to attempt anything more sophisticated at the moment. Once the subjects have mastered these basic concepts, we will have some data on the rate at which the aliens can learn, and a solid foundation upon which to build. Yamamura hopes we can gradually raise their communication skills until they can make themselves intelligible to us, thereby spreading this knowledge to others of their kind who may possess superior intellect and talents.
    
    As always, I will keep you informed, Commander.
    
    Sincerely,
    
    Dr. Connor
uk_UA: Командувачу,
    
    Моя команда провела над нашими полоненими серію тестів, які пролили трохи світла на поведінку прибульців.
    
    В одному експерименті прибульцю було дано коробку з їжею, зачинену на двоцифровий замок. Суб'єкт витратив шість годин для знаходження правильної комбінації шляхом спроб та помилок. Це свідчить про те, що IQ прибульців значно нижчий, ніж у більшості великих земних ссавців; тим не менш, коли ту саму задачу, з абсолютно тим самим замком, поставили перед іншими суб'єктами ізолятора, вони одразу ж вводили правильну комбінацію при першій спробі, не бачивши спроб першого суб'єкта. Ми знаємо, як це виглядає, Командувачу, але я Вас запевняю, що я і моя команда дуже ретельно слідкували за безпекою та відокремленням особин. Прибульці жодним чином не мали можливості спілкуватися. Ми поки що не хочемо висувати якихось чітких гіпотез про ці події, але ми над цим працюємо.
    
    На жаль, результати інших наших експериментів були, щонайменше, непереконливими. Було безуспішно здійснено спроби комунікації в різні способи. Попри наявність повністю функціональних голосових зв'язок та/або робочих рук, здається, вони не розмовляють і не спілкуються за допомогою знаків в будь-який спосіб, який ми розуміємо. Феромонна комунікація не мала жодного ефекту поза простими фізичними реакціями. Значні біологічні відмінності між різними видами прибульців також створюють окремий блок проблем із утриманням та спілкуванням — див. звіти про розтини прибульців для детальнішої інформації про особливості фізіології прибульців.
    
    В будь-якому разі, я вважаю, що ми прогресуємо, хоч і повільно. Спілкування із прибульцями однозначно поза межами наших можливостей. Наші дослідження підтверджують, що особини прибульців реагують на зовнішні стимули. Це означає, що ми можемо змусити їх відповідати, в той чи інший спосіб. Др. Ямамура наразі працює над навчанням ізольованої групи виявляти бажання, подяку та відмову. Їхній розум надто обмежений, щоб спробувати щось складніше на даний момент. Коли особини навчаться цих базових речей, ми матимемо деякі дані такого рівня, що прибульці зможуть їх навчитися, і матимуть тверду основу, на якій можна буде розвиватися. Ямамура сподівається, що ми зможемо поступово підвищувати їхні комунікаційні навички, допоки вони не стануть зрозумілими для нас, тим самим передаючи ці знання іншими видам, які можуть мати вищий інтелект та здібності.
    
    Як завжди, я триматиму Вас в курсі справи, Командувачу.
    
    З повагою,
    
    Др. Коннор

en: Commander,
    
    Though we've achieved limited results so far, research must continue on our alien captives. There's a number of experiments we'd like to run that require your authorisation for lab time and funding. I assure you this is not blue-sky research; with enough tests and behavioural data, we may be able to figure out a way to communicate with these aliens, perhaps even reawaken their intelligence somehow. We don't know what the results of the program will be -- we simply know too little about these aliens, our body of data is far too small to make any predictions at this point. What we do know is that every tidbit we learn about alien psychology is a valuable piece of the puzzle.
    
    On a personal note, I'm convinced they must know something, Commander. The trick is in getting it out of them, and we're by God going to do it.
    
    My team and I are all eagerly awaiting your approval for the program.
    
    Sincerely,
    
    Dr. Connor
uk_UA: Командувачу,
    
    Попри те, що досі ми досягли дуже обмежених результатів, нам слід продовжити дослідження наших полонених прибульців. Є декілька експериментів, які ми хотіли б провести, і вони потребують Вашого дозволу на лабораторний час та фінансування. Запевняю Вас, це дослідження є цілком практичним; провівши достатньо експериментів і маючи достатньо даних про поведінку, ми зможемо знайти спосіб, як спілкуватися із цими прибульцями, можливо навіть якимось чином пробудити їхній розум. Ми не знаємо, якими будуть результати дослідження — ми просто знаємо надто мало про цих прибульців, наявний обсяг даних дуже малий для того, щоб на даному етапі робити якісь припущення. Що ми знаємо — так це те, що кожна дрібниця, яку ми дізнаємося про психологію прибульців, буде цінним елементом загальної картини.
    
    Особисто я хочу Вам сказати, що я переконаний, що вони щось знають, Командувачу. Питання в тому, як витягнути з них цю інформацію, і, з Божою поміччю, ми це зробимо.
    
    Я і моя команда охоче чекаємо на Ваше затвердження програми.
    
    Щиро,
    
    Др. Коннор

en: Commander,
    
    We have spent the past few weeks investigating these strange occurrences in our Containment unit, and we believe we've formulated a theory that may begin to explain the aliens' newfound intelligence.
    
    It seems that we were off in our preliminary appraisal of how the alien intellect works. We first believed them to be autonomously operating individuals, in the same way humans are, though with superior communications and team tactics. However, our lab experiments and an intense review of battlefield footage now seem to contradict that hypothesis.
    
    In our video records, we have often seen the aliens seeking cover, coordinating their fire, working as a team even though they carry no obvious communications equipment. However, when we captured a few live specimens in our Containment unit, they never displayed anything above the level of animal instinct. This seems incongruous with the evidence we have; large, well-developed brain structures and a proven knowledge of combat tactics.
    
    We sought to reconcile these ideas in a new hypothesis, and our experiments have begun to produce tangible results. The new specimens certainly are responsible for the strange behaviour we've observed, but we originally assumed that they were officers of some type under colour of authority. We now believe that theory to also be wrong. Our experiments prove that when the aliens are allowed to congregate, with or without the suspected 'officers', they become significantly more active and sophisticated. When they are separated from each other for a large enough distance, they revert back to their basic states. The conclusion is obvious. There is some kind of communal force binding these creatures together.
    
    A string of new theories has emerged. The most likely explanation is in the alien brain. There are several species of alien, all of which meet the physiological requirements for a sentient species, but they show little to no brainwave activity of their own. This implies the presence of some kind of shared or distributed thought between them, a hive mind that grows more intelligent as it grows in numbers. We're not sure how it's possible for this hive mind to cross species boundaries; it's obvious that the different alien races originated on different worlds, with vastly divergent evolutionary paths, and some species appear to have been around far longer than others. However, given the aliens' advanced technology, the 'how' is less of an enigma than the 'why'.
    
    These new findings also seem to suggest that specimens down on Earth are cut off from the source of their intelligence. While this may be an important advantage for PHALANX forces, it also brings up threats we had not yet considered. Our research into alien physiology has established that isolated specimens cannot survive very long in our environment, and behave with little enough intelligence while they're on the surface; but if a large enough number is allowed to escape and coordinate with each other -- or with alien sympathisers on Earth -- we could be looking at a serious infiltration risk.
    
    With several specimens on hand, their intelligence now seems to be approaching the human level. If we can create a suitable translation device or common language, we believe we may finally be able to establish communications with aliens in PHALANX captivity. Perhaps some of our linguists or psychology experts could form a dialogue. This is an avenue of inquiry that we cannot afford to ignore.
    
    Of course, if such experiments were to be approved by the Base Commander, I assure you that my team would take full precautions. Nothing is more important to us than the lives of our men and the security of our facilities.
    
    Sincerely,
    
    Dr. Connor
uk_UA: Командувачу,
    
    Ми провели останні кілька тижнів, досліджуючи ці дивні випадки в нашому ізоляторі, і ми вважаємо, що сформулювали теорію, яка може почати пояснювати нещодавно виявлену розумність прибульців.
    
    Здається, ми помилялися в наших початкових припущеннях щодо принципів роботи розуму прибульців. Спершу ми вважали, що вони є автономними особами, такими ж, як люди, попри їхню високорівневу комунікацію і командну тактику. Тим не менш, наші лабораторні експерименти і інтенсивний перегляд відеозаписів боїв тепер, здається, суперечать цій гіпотезі.
    
    На наших відеозаписах ми часто бачили, як прибульці шукають укриття, координуючи свій вогонь і працюючи як команда навіть попри те, що вони не мали якогось очевидного комунікаційного обладнання. Тим не менш, коли ми захопили декілька живих особин для нашого ізолятора, вони ніколи не виявляли нічого більшого, аніж прості тваринні інстинкти. Це суперечить доказам, які ми маємо: великі, високорозвинуті структури мозку і підтверджене знання бойових тактик.
    
    Ми намагалися узгодити ці ідеї в межах нової гіпотези, і наші експерименти почали давати реальні результати. Нові особини однозначно відповідальні за дивну поведінку, яку ми спостерігали, але ми спочатку припускали, що вони були чимось на кшталт офіцерів. Тепер ми вважаємо, що ця теорія теж була хибною. Наші експерименти доводять, що коли прибульцям дозволено об'єднуватися, з підозрюваними «офіцерами», або без них, вони стають значно активнішими і розумнішими. Коли вони відділені один від одного на достатній відстані, вони повертаються до своїх базових станів. Висновок є очевидним. Існує якась общинна сила, що пов'язує разом цих істот.
    
    З'явився цілий перелік нових теорій. Найбільш правдоподібним поясненням є мозок прибульців. Є декілька видів прибульців, кожен з яких відповідає фізіологічним вимогам до розумних видів, але вони виявляють дуже мало або взагалі жодної активності самі по собі. Це означає наявність якогось виду спільного або розподіленого мислення між ними, колективного розуму, що стає більш розумним при збільшенні їхньої кількості. Ми не впевнені, як цей колективний розум проходить бар'єри між різними видами; очевидно, різні раси прибульців походять з різних світів, і в кожного був свій, цілком відмінний шлях еволюції, а деякі види існують довше, ніж інші. В будь-якому разі, враховуючи розвинені позаземні технології, питання «як?» є меншою загадкою, аніж питання «чому?».
    
    Ці нові знахідки також наводять на думку, що особини на Землі відірвані від джерела їхнього розуму. Хоча це може бути важливою перевагою для сил PHALANX, водночас це свідчить про небезпеки, про які ми досі не знали. Наші дослідження фізіології прибульців підтвердили, що ізольовані особини не можуть виживати надто довго в нашому довкіллі, і поводяться не надто розумно на поверхні; але, коли велика їх кількість має можливість втекти і скоординуватися між собою —  або з прихильниками прибульців на Землі — ми піддаємося серйозному ризику інфільтрації.
    
    Розум декількох прибульців, яких ми зараз маємо, здається, більш-менш відповідає людському рівню. Якщо ми зможемо створити відповідний перекладацький пристрій або спільну мову, ми припускаємо, що нарешті зможемо встановити зв'язок з прибульцями, що знаходяться в полоні PHALANX. Можливо, деякі з наших експертів з лінгвістики або психології зможуть сформувати діалог. Це — широка можливість для допитів, яку ми не можемо собі дозволити проігнорувати.
    
    Звичайно, якщо такі експерименти будуть затверджені Командувачем Бази, я запевняю Вас, що наша команда застосовуватиме усіх необхідних заходів безпеки. Ніщо не є більш важливим для нас, аніж життя наших людей і безпека наших заходів.
    
    Щиро,
    
    Др. Коннор

en: Commander,
    
    The live aliens in our Containment unit have begun to display erratic behaviour since the last tactical mission.
    
    Before, the specimens were barely intelligent, operating solely on instinct despite their significantly-developed brain structures. Yet they now seem to be exercising some sort of intelligent control, clearly communicating through the soundproof cells and operating as a team, even going so far as to engineer coordinated escape attempts. Sedative darts were required to subdue the more active specimens.
    
    We believe the new specimens recently added to Containment are having some sort of effect on the group. They may be higher-ranking members of the alien hierarchy. If we have captured an alien officer, or if there is some entirely different cause for the new behaviour, we need to investigate the how and why of this right away. On behalf of DivBio, I would like your permission to start a new research project to look into the matter.
    
    Sincerely,
    
    Dr. Connor
uk_UA: Командувачу,
    
    Живі особини в нашому ізоляторі почали поводитися дивно після нашої останньої тактичної місії.
    
    Раніше, особини рідко виявляли свій інтелект, і в основному в них працювали інстинкти замість суттєво розвинутих структур мозку. Втім, зараз виглядає так, наче вони вправляються в якомусь виді мозкового контролю, зрозуміло комунікуючи через звукоізоляційні контейнери і працюючи як команда, аж до планування скоординованих спроб втечі. Для приборкання найбільш активних особин довелося застосувати заспокійливі.
    
    Ми вважаємо, що нові особини, яких нещодавно додали до ізолятора, мають якийсь вплив на групу. Вони можуть бути більш високопоставленими членами ієрархії прибульців. Якщо ми захопили позаземного офіцера, або якщо є якась зовсім інша причина для нової поведінки, нам потрібно дослідити це питання, не зволікаючи. Прошу Вас про дозвіл на початок нового дослідницького проекту, для з'ясування суті питання.
    
    Щиро,
    
    Др. Коннор

en: Commander,
    
    I'm happy to report that we've received the first good results in our ongoing efforts to question captive aliens in our Containment unit. Dr. Yamamura's approach has gradually begun to bear fruit. The aliens have learned to convey messages in both binary code and human-readable sign language, and they appear to comprehend a wide range of questions and instructions. Yamamura and his staff are still working to refine the sign language we've been using, while the rest of my team has concentrated on trying to extract useful information from the hive mind. This hasn't been easy. The aliens are very reticent and require a great deal of chemical encouragement in order to put them into a more helpful frame of mind. The casualty rate has been high.
    
    However, what we have is significant. For instance, the hive mind seems to have no identity. It seems unable to grasp concepts like "I" or "We", or even "You" and "Them". It only accepts these words as numerical differentiations -- one specimen or several, one human or a group. This indicates a severe disconnect between human and alien thinking. The shared consciousness doesn't even think of itself as a single enclosed entity; it merely is. This, along with various other answers we've pieced together from our continued sessions, leads us to believe that all aliens do indeed share one single mind. And I mean all of them, Commander. It's not simply a means of increasing team efficiency or encouraging esprit de corps; it's an indispensible component of alien society. Every alien that lives and breathes is an equal and identical part of the greater hive mind, even specimens of completely different species. The only diversity the aliens will acknowledge is in the different substances required to keep the various species alive.
    
    Also, the hive mind has expressed puzzlement at our attempts to communicate with individual aliens, let alone through something as crude as sign language. A human-understandable analogy might be trying to have a deep conversation with someone's toenail, or talking to a single cell in your own body. Of course, that raises the question of where the alien ears and brain really are.
    
    Certainly the handful of aliens currently in our Containment unit are not part of the greater hive mind that we hypothesize exists on the alien homeworld. They seem to be cut off from it for the duration of their mission to Earth, only to rejoin it when they return later. Whether this is due to distance or some kind of atmospheric effect, we've not yet been able to tell. The aliens' answers are hazy on this subject.
    
    That is all I have to report, Commander. However, as a final note, I would like to request your permission to look into methods we could use to more effectively persuade our captives. I must also stress that we require a healthy influx of new alien specimens in order to replace losses. We have to maintain the isolated hive mind we have in Containment. Losing it now would be a significant setback to our research.
    
    Sincerely,
    
    Dr. Connor
uk_UA: Командувачу,
    
    Я радий прозвітувати, що ми отримали перші позитивні результати наших спроб допитати захоплених прибульців, що знаходяться в нашому ізоляторі. Підхід доктора Ямамури поступово почав приносити плоди. Прибульці навчилися виражати повідомлення у вигляді бінарного коду та у вигляді мови знаків, доступної для людини, а також вони виявляють здатність розуміти широке коло питань та інструкцій. Ямамура і його люди досі працюють над удосконаленням мови, яку ми використовуємо, в той час як решта моєї команди сконцентрувалася на спробах вичленити корисну інформацію з їхнього спільного розуму. Це було непросто. Прибульці дуже мовчазні і вимагають значної кількості хімічного заохочення для переходу на більш «доброзичливий» настрій. Частота нещасних випадків була високою.
    
    Тим не менш, те, чим ми володіємо, є суттєвим. Зокрема, спільний розум, здається, не має ідентичності. Він не може збагнути концептів на кшталт «Я», «Ми», або навіть «Ти» і «Вони». Він розуміє ці слова тільки як кількісну диференціацію — одна особина чи декілька, одна людина чи група. Це свідчить про глибинну відмінність між способом мислення людини і прибульця. Спільна свідомість навіть не думає про себе як про одну закриту сутність; і вона такою не є. Це, разом із багатьма іншими відповідями, які ми отримали з наших тривалих сесій, змушує нас вважати, що прибульці дійсно мають один спільний розум. І я маю на увазі їх усіх, Командувачу. Це не просто засіб підвищення командної ефективності або підняття корпоративного духу; це — незамінний компонент чужинецького суспільства. Кожен прибулець, що живе і дихає, є рівною і ідентичною частиною вищого спільного розуму, навіть якщо це особини цілком різних видів. Єдиною відмінністю, яку визнають прибульці, є різність субстанцій, необхідних для підтримання життя різних видів.
    
    Також, спільний розум виявляв збентеженість під час наших спроб спілкуватися з індивідуальними прибульцями, хоч і за допомогою такого грубого засобу зв'язку, як мова знаків. Зрозумілою для людини аналогією може бути спроба змістовно поговорити з нігтем на чиїйсь нозі, або із однією клітиною власного організму. Звісно, це піднімає питання того, де насправді знаходяться вуха і мозок прибульців.
    
    Звісно ж, жменька прибульців, що зараз знаходяться у нашому ізоляторі, не є частиною більшого спільного розуму, який гіпотетично існує на батьківщині прибульців. Вони здаються відрізаними від нього протягом їхньої місії на Землі, і возз'єднуються пізніше, після повернення. Наразі ми не можемо сказати, чи це через відстань, чи через вплив нашої атмосфери. Відповіді прибульців на цю питання є невиразними.
    
    Це все, що я маю сказати, Командувачу. Втім, наприкінці я хотів би попросити Вашого дозволу на пошук методів, які ми могли б використати для більш ефективного переконування наших бранців. Я також мушу наголосити на тому, що ми потребуємо припливу нових особин прибульців для того, щоб замінити наші втрати. Ми маємо підтримувати ізольований спільний розум у нашому ізоляторі. Його втрата буде суттєвим кроком назад в нашому дослідженні.
    
    Щиро,
    
    Др. Коннор

en: Commander,
    
    The increasing intellect of the captive aliens in our Containment unit leads me to conclude that we can finally begin to get a real handle on alien communication and, more importantly, getting some useable information out of them. Quoting from my report:
    
    (Odd Behaviour)"There are several species of alien, all of which meet the physiological requirements for a sentient species, but they show little to no brainwave activity of their own. This implies the presence of some kind of shared or distributed thought between them, a hive mind that grows more intelligent as it grows in numbers."
    
    "With several specimens on hand, their intelligence now seems to be approaching the human level. If we can create a suitable translation device or common language, we believe we may finally be able to establish communications with aliens in PHALANX captivity. Perhaps some of our linguists or psychology experts could form a dialogue. This is an avenue of inquiry that we cannot afford to ignore."
    
    Dr. Yamamura is beginning to make real progress on this front, teaching the aliens several new words of sign language every day, but we require lab time and funding for a proper study of what these aliens know and how it can help us. The ability to interrogate aliens about their own technology could be of incomparable value to our soldiers and engineers. Cdr. Navarre was so excited at the prospect, he almost argued in favour of DivBio on this one.
    
    Thank you for your time, Commander. Please approve this program as soon as feasible.
    
    Sincerely,
    
    Dr. Connor
uk_UA: Командувачу,
    
    Зростання розумності захоплених прибульців у нашому ізоляторі дає можливість стверджувати, що ми нарешті можемо почати розуміти комунікацію прибульців і, що більш важливо, отримувати від них корисну інформацію. Цитати із мого звіту:
    
    (Дивна поведінка) «Є декілька видів прибульців, кожен з яких відповідає фізіологічним вимогам до розумних видів, але вони виявляють дуже мало або взагалі жодної активності самі по собі. Це означає наявність якогось виду спільного або розподіленого мислення між ними, колективного розуму, що стає більш розумним при збільшенні їхньої кількості.»
    
    «Розум декількох прибульців, яких ми зараз маємо, здається, більш-менш відповідає людському рівню. Якщо ми зможемо створити відповідний перекладацький пристрій або спільну мову, ми припускаємо, що нарешті зможемо встановити зв'язок з прибульцями, що знаходяться в полоні PHALANX. Можливо, деякі з наших експертів з лінгвістики або психології зможуть сформувати діалог. Це — широка можливість для допитів, яку ми не можемо собі дозволити проігнорувати.»
    
    Др. Ямамура починає здійснювати справжній прорив на цьому фронті, навчаючи прибульців кільком новим словам мови знаків кожного дня, але ми потребуємо лабораторного часу та фінансування для відповідного дослідження того, що знають прибульці і як це може нам допомогти. Можливість допитати прибульців про їхні власні технології може мати незрівнянне значення для наших солдатів та інженерів. Кмд. Наварре був настільки захоплений перспективою, що він майже посварився із нами за цей проект.
    
    Дякую за Ваш час, Командувачу. Будь ласка, затвердіть цю програму, щойно буде можливість.
    
    Щиро,
    
    Др. Коннор

en: Good morning, Sir.
    
    As you're aware, we are facing an increasingly worsening threat from the XVI virus. Over the past few weeks, DivIntel has been making a push into the areas in which the infection is most concentrated, in order to try and find some piece of intel that could help us understand how and why this infection spreads so fast from these focal points. I have been personally supervising the effort.
    
    It paid off this morning.
    
    Our reconnaisance teams have located what appears to be a camouflaged alien installation. The size and purpose of this installation is unknown, but we've established that it is located at the exact heart of an infection hot-spot. I harbour grave suspicions that this facility is directly connected with the lightning spread of XVI in the region. At this point it also seems likely there are more of these planetside installations, built right under our noses, serving as command centres and bases of operation for the alien threat.
    
    Dealing with these bases has to be one of our top priorities. I recommend we send a heavily-armed team to pay them a visit, a bit of reconnaissance-in-force. We need more information about the layout and purpose of the base, and the best way to do that is to capture it. We should eliminate all aliens at the location and, once we've secured the area and salvaged what we need, destroy the entire installation. This should constitute a significant blow to alien operations and restrict -- if not halt -- the spread of XVI in the area.
    
    Of course this mission will be highly dangerous. The base is right in the middle of an infection hot-spot, so the entire area is hostile territory.
    
    That's all the intel I've got for you on this one, Sir. Good luck and good hunting.
    
    With kind regards,
    
    Col. Falkland
uk_UA: Доброго ранку, Пане.
    
    Як Ви знаєте, ми протистоїмо загрозі ПЗВІ-вірусу, яка стає дедалі страшнішою. Протягом останніх декількох тижнів ми доклали великих зусиль в регіонах з найбільшою концентрацією інфекції з метою знайти щось, що допоможе нам зрозуміти, як і чому ця інфекція поширюється так швидко із цих вогнищ. Я особисто здійснював нагляд над цими спробами.
    
    Цього ранку вони принесли результат.
    
    Наша розвідка виявила дещо схоже на замасковану споруду прибульців. Розмір і призначення споруди невідомі, але ми встановили, що вона знаходиться безпосередньо в епіцентрі зараження. Я маю підозру, що ця споруда напряму пов'язана із блискавичним поширенням ПЗВІ в регіоні. На даний момент, скоріше за все, існують і інші споруди на поверхні планети, збудовані прямо в нас під носом, і вони слугують командними центрами та базами для чужинецької загрози.
    
    Робота над цими базами має бути одним із наших найважливіших пріоритетів. Я раджу надіслати до них у гості важкоозброєну команду, щось на кшталт озброєної розвідки. Нам потрібно більше інформації про розташування та призначення бази, і найкращий спосіб її отримати — це захопити її. Нам доведеться знищити всіх прибульців в цьому місці і, після цього, забравши все, що нам потрібно, знищити споруду. Це буде суттєвим ударом по роботі прибульців і обмежить — якщо не зупинить — розповсюдження ПЗВІ у регіоні.
    
    Безперечно, ця місія буде дуже небезпечною. База знаходиться прямо в епіцентрі інфекції, тому ця територія є ворожою територією.
    
    Це всі дані, які я маю, Пане. Успіхів та вдалого полювання!
    
    З повагою,
    
    Полк. Фолкленд

en: Commander,
    
    Our development cycle on the new truth drug is complete. The new set of chemical mixtures we've tested are effective, and they seem to be the solution we've hoped for.
    
    The work we've done on alien biology since the start of the invasion, along with some help from our captives, has put us on the track of certain psychotropic substances -- notably LSD-derivatives -- that have very interesting effects on alien psychology. The divergence of species has been a problem, as some compounds will work on one type of alien but not on another, but with this new data it will be an easy task to whip up drugs specifically tailored to the individual alien species.
    
    Subjects under the influence of this drug have proven to be more pliable and loose-lipped, as long as we keep injecting all the specimens in our containment unit. Unfortunately the hive mind's natural resistance to interrogation is still throwing a spanner in the works. Even with all our specimens fully injected, we've not managed to break that resistance, and the accuracy of our test information has still not been 100% reliable. All data we receive still requires some degree of time-consuming verification work.
    
    On the positive side, the act of getting the information out of our subjects has become quicker and more painless, which should speed up some of our research. The danger of allergenic reaction is much lower and the number of subjects succumbing during interrogation has dropped significantly. The deeper effect of the new drugs may even give us access to more sensitive information that we would not have been able to extract from the hive mind with our old serum.
    
    We should keep up our interrogation efforts to get maximum benefit out of the new drugs.
    
    Sincerely,
    
    Dr. Connor
uk_UA: Командувачу,
    
    Наш цикл досліджень нової сироватки правди готовий. Новий набір хімічних сумішей, які ми протестували, є ефективним, і, здається, є саме тим рішенням, на яке ми сподівалися.
    
    Робота над біологією прибульців, яку ми здійснили від початку вторгнення, разом із допомогою деяких із наших полонених, звернула наші погляди в бік певних психотропних субстанцій — в основному, похідних від ЛСД — які мають дуже цікавий вплив на психологію прибульців. Різниця між видами була проблемою, оскільки деякі суміші впливають на одних прибульців, але не впливають на інших, але з цими новими даними нам буде легко скомпонувати наркотики, кожен із яких призначений для окремого виду прибульців.
    
    Особини під впливом цього наркотику виявляли більшу зговірливість та розв'язаність язиків, якщо ми вводили наркотики всім особинам в нашому ізоляторі. На жаль, природна опірність спільного розуму до допитів все ще заважає нам. Навіть коли всі наші полонені перебували під впливом наркотиків, ми не могли побороти цей опір, і точність отримуваної тестової інформації все одно не була 100% надійною. Всі дані, які ми отримуємо, все одно потребують деякого обсягу трудомісткої верифікаційної роботи.
    
    Тим не менш, процес добування інформації з наших полонених став швидшим і менш болісним, і це має пришвидшити деякі з наших досліджень. Небезпека алергічної реакції стала значно нижчою, як і кількість особин, що гинуть під час допитів. Глибший вплив нових наркотиків може навіть дати нам доступ до чутливої інформації, яку ми не могли б видобути зі спільного розуму за допомогою старої сироватки.
    
    Нам слід продовжити наші допити, щоб отримати максимальну користь від нових наркотиків.
    
    Щиро,
    
    Др. Коннор

en: Commander,
    
    As you may know, our efforts at communication with the live aliens in our Containment unit are progressing only very slowly. We're having a great deal of trouble applying our standard interrogation methods. The truth serum we have available has several distinct limitations; it tends to produce a lethal allergic reaction in most alien bodies unless we restrict it to smaller, insufficient doses, which worsens the serum's already incomplete effect on alien physiology. We've encountered numerous small lies and half-truths in the sessions we've taken so far. Torture has been attempted to influence this behaviour, but to no avail. Pain seems to have no corrective effect on the hive mind.
    
    There's also the larger hurdle of having to inject every single specimen of the hive mind in order to properly submerge any subject's sense of judgment. If one member of the hive mind dies, the remaining specimens' adrenaline-equivalent levels rise to the point where we have to start over.
    
    To this end, armed with our expanded knowledge of the alien mind and body, I propose a new research program to look into a universal set of sera that we can use to extract more reliable information, faster and more easily. There is obviously a great deal of information inside these specimens waiting to be seized, Commander; we just need the tools to properly crack the shell.
    
    Sincerely,
    
    Dr. Connor
uk_UA: Командувачу,
    
    Як Ви, напевно, знаєте, наші спроби спілкування з живими прибульцями в ізоляторі дають результати дуже повільно. Ми маємо багато клопотів із застосовуванням наших стандартних методів допитування. Сироватка правди, якою ми володіємо, має декілька суттєвих обмежень: вона провокує летальну алергічну реакцію в тілах майже всіх прибульців, якщо ми не обмежуємо її до менших, недостатніх доз, які погіршують і без того неповний ефект сироватки на фізіологію прибульців. Ми вже стикнулися з численними випадками дрібної брехні або напівбрехні протягом наших сесій. Ми пробували застосовувати тортури для впливу на цю поведінку, але все безуспішно. Здається, біль не має жодного впливу на спільний розум.
    
    Ще однією великою перешкодою є необхідність введення сироватки в кожну окрему особину для належного об'єднання змісту суджень всіх суб'єктів. Якщо один із членів спільного розуму помирає, рівень їхнього еквіваленту адреналіну піднімається до точки, де нам потрібно все починати спочатку.
    
    Тому, враховуючи наші розширені знання про розум та тіло прибульців, я пропоную нову дослідницьку програму пошуку універсального набору сироваток, який ми могли б використовувати для швидшого і легшого отримання більш надійної інформації. Всередині цих особин, очевидно, на нас чекає дуже багато інформації, Командувачу; нам потрібно тільки знайти відповідні інструменти, щоб належним чином зламати цих «горішків».
    
    Щиро,
    
    Др. Коннор

en: Good morning, Sir.
    
    I've got the results of our Alien Origins project here and I believe you'll find them encouraging. Here is my summary of the data.
    
    The project overall has been a resounding success in integration and cooperation. For several short periods over the past few days, we had direct control over every civilian and military detection asset in the solar system, including several installations in the asteroid belt so secret that we have been sworn to silence by the UN. Our deep-space probes have scanned every inch of buildable surface to detect any sign of an alien base. With these resources at our disposal, we have achieved continuous detection coverage of approximately 90% of the solar system over the past two weeks. The remaining 10% has been uncovered no longer than forty minutes at a time.
    
    Unfortunately -- depending on your understanding of the word 'unfortunately' -- we could find no evidence of alien fleets hiding in our solar system. We have been so thorough that these results are all but conclusive. There is no way to be absolutely sure that our conclusions are correct, but I make the following statement with high confidence:
    
    We do not believe there are alien ships or bases in our solar system at this time.
    
    This answers one of our questions, but brings us no closer to understanding where the aliens come from or how they get here. In fact, the question of how they get here becomes an even greater conundrum than it was before. If the aliens are not based in our solar system, how can they be delivering UFOs to Earth?
    
    I have spoken at length with Cdr. Navarre and members of his team about this issue, trying to figure it out, and most of our theories still seem like crackpot speculations even to ourselves. However, fate gave us the proof we needed.
    
    We were having little luck with the issues of 'how' and 'where' until we got our hands on last week's video records from the MIMIR space telescope. Upon watching the footage, we realised that the MIMIR array had accidentally managed to catch a UFO arrival on film. We have full records in the visible and infrared spectra of a large, unfamiliar class of UFO 'popping' into existence approximately 10,000 kilometres from Earth, from where it ignited its engines and set a course for the planet.
    
    It is possible the aliens could have some manner of 'cloaking' technology that has prevented us from detecting the UFO beyond that range, but we have strong doubts about this; the appearance was highly sudden, accompanied by a burst of gamma rays and a momentary gravitic anomaly. There was not even the slightest evidence of this UFO's existence prior to its appearance 10,000 klicks from Earth.
    
    The most likely conclusion is also the most frightening: the aliens do not need to be located in our solar system, because they have a means of travel that is faster than light. Apparently this FTL (Faster-Than-Light) drive allows them to 'jump' into the Sol system from a distance well beyond our detection range. We don't know how this could be possible, as it clearly violates one or more concepts of general relativity (e.g. causality and/or special relativity), which remains the most accurate model of physics we have. The aliens clearly know something we don't.
    
    Our next priority must be the capture of an FTL-equipped UFO so that we may study and adapt this drive for our own spacecraft. Obviously, this will not be an easy task, but developing the ability to strike back is paramount -- just in case we need to end this invasion the hard way.
    
    Of course, the final decision on how to balance our short-term defence needs and long-term retaliation rests with you, Commander.
    
    With kind regards,
    
    Col. Falkland
uk_UA: Доброго ранку, пане.
    
    Результат нашого дослідження про походження прибульців вже готовий і я гадаю, що Вам він здасться обнадійливим. Ось мої висновки із дослідження.
    
    Загалом, дослідження було значним досягненням в плані інтеграції та співпраці. Протягом кількох коротких періодів останніх кількох днів ми мали прямий контроль над всіма цивільними та військовими засобами виявлення у сонячній системи, включно із декількома спорудами в поясі астероїдів, настільки таємними, що ООН зобов'язало нас зберігати таємницю. Наші проби глибокого космосу просканували кожен дюйм поверхні, на якій можна щось побудувати, у спробі знайти який-небудь слід чужинецької бази. Маючи такі ресурси, ми досягнули рівня безперервного покриття близько 90% сонячної системи протягом останніх двох тижнів. Решта 10% залишалися поза сканерами не довше, ніж на 40 хвилин за раз.
    
    На жаль (зрештою, це ще питання — чи дійсно «на жаль»), ми не знайшли жодного підтвердження того, що флот прибульців ховається в нашій сонячній системі. Ми працювали настільки ретельно, що ці результати слід вважати остаточними. Неможливо бути абсолютно впевненими, що наші висновки правильні, але я з високою впевненістю стверджую:
    
    Ми вважаємо, що в нашій сонячній системі наразі немає ні позаземних кораблів, ні їхніх баз.
    
    Це дає відповідь на одне із Ваших запитань, але анітрохи не просуває нас до розуміння, звідки приходять ці прибульці, або як вони сюди потрапляють. По суті, питання того, як вони сюди потрапляють, стає ще більшою загадкою, ніж раніше. Якщо прибульці не базуються в нашій сонячній системі, як вони можуть доставляти НЛО на Землю?
    
    Я довго спілкувався з кмд. Наварре і членами його команди стосовно цього питання, намагаючись знайти відповідь, але більшість наших теорій видаються фантастичними навіть нам самим. Тим не менш, доля дала нам доказ, якого ми потребували.
    
    Нам не дуже щастило із питаннями «як?» і «де?», допоки до наших рук минулого тижня не потрапили відеозаписи з космічного телескопа MIMIR. Після перегляду записів ми зрозуміли, що MIMIR випадково зафільмував прибуття НЛО. Ми маємо повні записи, у видимому та інфрачервоному спектрах, того, як великий, невідомий нам, тип НЛО раптом з'являється приблизно за 10000 кілометрів від Землі, де він запускає свої рушії і встановлює курс на нашу планету.
    
    Можливо, прибульці мали щось на кшталт маскувальної технології, яка не давала нам виявити НЛО поза тією відстанню, але ми маємо серйозні сумніви щодо цього; поява була дуже раптовою, і супроводжувалася вибухом гамма-променів і миттєвою гравітаційною аномалією. Не було навіть найменшого свідчення існування цього НЛО до його появи 10000 кілометрів від Землі.
    
    Найбільш ймовірний висновок є водночас і найбільш страшним: прибульцям не потрібно перебувати у нашій сонячній системі, бо вони мають засоби для подорожей, швидших за світло. Очевидно, цей ШЗС-рушій (швидший за світло) дає можливість «застрибувати» в Сонячну систему з відстані, що знаходиться далеко поза межами наших можливостей виявлення. Ми не знаємо, як це можливо, оскільки це прямо суперечить одній або декільком концепціям Загальної теорії гравітації (наприклад, причинність та/або спеціальна гравітація), яка залишається найбільш точною моделлю фізики, яку ми маємо. Прибульці точно знають щось, чого ми не знаємо.
    
    Нашим наступним пріоритетом має бути захоплення НЛО, обладнаного ШЗС-рушіями, щоб ми могли дослідити і адаптувати ці рушії для наших власних космічних кораблів. Очевидно, це не буде легким завданням, але вироблення здатності наносити контр-удари є першорядним — на випадок, якщо нам доведеться припинити це вторгнення у жорсткий спосіб.
    
    Звісно, остаточне рішення щодо балансу між короткотерміновими захисними потребами і довготерміновою відплатою лежить на Вас, Командувачу.
    
    З повагою,
    
    Полк. Фолкленд

en: Good morning, Sir.
    
    Though we are still struggling to get operational, one of our first orders of business must be to find out where the aliens are coming from. The only thing we know right now is that they enter the atmosphere from space, do what they came to do, and then race into orbit again before disappearing from our screens. We need to find out what happens before and after these points. Where do they come from, how do they get here, and where do they go?
    
    We've seen no evidence of ships holding in Earth orbit or basing facilities anywhere in the solar system, but that doesn't mean they aren't there. The region of the asteroid belt and the outer planets -- the space between Mars and Neptune -- has been poorly monitored in a military sense and, given the stealth capabilities demonstrated by attacking UFOs, an alien fleet may have been misidentified or simply failed to register on civilian equipment. There has been no comprehensive effort at all to scan the surface of the various base-viable celestial objects in our solar system.
    
    Therefore, I propose a new research program aimed at scouring the solar system with probes and powerful optical- and radiotelescopes to detect alien activity anywhere in our space. Our scientists will also review the data we have of past incursions to try and form some kind of picture of alien movements to and from Earth orbit. Even if there's a fleet hiding behind Mars or one of the outer planets, they must eventually reveal themselves if they continue sending UFOs down to the surface of Earth. If we put enough eyes on the problem, even these aliens can't hide for long.
    
    This project will take a significant amount of funding and lab-time, Commander, so it requires your authorisation before work can begin.
    
    With kind regards,
    
    Col. Falkland
uk_UA: Доброго ранку, Пане.
    
    Попри те, що ми досі ще тільки намагаємося налагодити нашу роботу, одним із наших перших наказів має бути дослідження того, звідки приходять прибульці. Єдиним фактом, який нам наразі відомий, є те, що вони входять в атмосферу з космосу, роблять те, для чого вони прийшли, і потім знову повертаються на орбіту перед тим, як зникнути з наших радарів. Нам потрібно дізнатися, що відбувається до і після цього. Звідки вони приходять, як вони сюди потрапляють, і куди вони йдуть?
    
    Ми не бачили жодних доказів того, що кораблі базуються на Земній орбіті або на базах де-небудь у сонячній системі, але це не означає, що їх там немає. Район поясу астероїдів і зовнішніх планет — простір між Марсом і Нептуном — погано моніторився з військової точки зору і, маючи маскувальні можливості, які демонстрували атакуючі НЛО, позаземний флот міг бути неправильно ідентифікований, або ж просто не зареєстрований цивільним обладнанням. Ми ніколи не робили суттєвих спроб просканувати поверхні різноманітних астрономічних об'єктів нашої сонячної системи, скільки-небудь придатних до розміщення бази.
    
    Тому, я пропоную нову дослідницьку програму, метою якої є прочісування сонячної системи зондами та потужними оптичними та радіотелескопами на наявність позаземної активності в межах нашого космосу. Наші вчені також переглянуть дані про попередні вторгнення, які ми маємо і спробують знайти та сформувати розуміння чужинецьких рухів до і від земної орбіти. Навіть якщо десь поза Марсом або однією із зовнішніх планет ховається космічний флот, вони мусять час від часу виявляти себе, якщо вони продовжують надсилати НЛО на поверхню Землі. Якщо ми достатньо прискіпливо будемо спостерігати, навіть ці прибульці не зможуть довго ховатися.
    
    Цей проект вимагає суттєвих обсягів фінансування та лабораторного часу, Командувачу, тому він потребує Вашого дозволу перед тим, як ми зможемо розпочати роботу.
    
    З повагою,
    
    Полк. Фолкленд

en: Commander, my team and I have finished our analysis of the UFO we captured. It's a real miracle of engineering, and we're all looking forward to getting a chance to sink our own hooks into all this lovely technology.
    
    The craft's strange construction has raised a lot of questions for us to answer. Much of the design seems to make little sense when viewed from the ground. However, now that we've managed to look at it up close and personal -- and test the alien hull materials under laboratory conditions -- we have gained a far clearer picture of UFO capabilities. I've made a list of our most important discoveries.
    
    -- The alien propulsion system is a type of rocket engine unlike any ever built on Earth. It uses direct matter-antimatter annihilation to generate thrust by injecting protons and antiprotons into the reaction chamber, then channeling this explosive force out the back of the engine. This gives a UFO extreme power and needs no air or other gases to fuel the reaction, allowing it to burn in hard vacuum. There is a highly-advanced cooling system continuously pumping liquid nitrogen through the engine housing in order to keep it cool and to reduce the infrared signature. Engine heat is also used to supply the craft's electrical needs.
    
    -- The fuel tank is very, very small, measured in fractions of a gramme, but even so I nearly had a heart attack when we found out what was in there. If a containment loss occurred on one of these tanks, even three tenths of a gramme of this antimatter would outstrip the explosive force of the Hiroshima atomic bomb. Naturally the tank is armoured and buried as deep as possible within the fuselage, and there are mechanical systems present to jettison the tank in an emergency, but they aren't perfect. A direct hit on the tank or the containment system could still cause an explosion. Much of the blast would be contained by the UFO's tough structure, but any explosion represents an extreme hazard to our interceptors. The only saving grace is that proton-antiproton explosions create little radioactive fallout.
    
    -- The craft is extremely difficult to see with human detection equipment, regardless of any electronic warfare capability on the aliens' part. This is largely due to the hull materials which very effectively absorb all kinds of radiation. We've had the most luck with passive infrared and gamma radiation detection, as the antimatter-based engines produce quite a lot of both.
    
    -- The slim design, generating poor lift and being difficult to handle in air, is partly due to the heavy weight of the hull materials. It would be impossible to create effective wings from the alien hull materials. Instead, every gramme of excess matter has been stripped off, and the craft moves at high speeds so as to need very little lift surface. The material itself is quite astonishing, part metal and part plastic polymer. It functions as a memory alloy, 'remembering' at least two assigned shapes, shrinking into a more compact form when cold but automatically stretching out and assuming a more comfortable flying shape once it heats up. It's stronger and tougher than any known material on Earth (barring pure carbon nanotubes) and far more versatile in aircraft design. More research is definitely required.
    
    Armed with these facts, we can now begin to analyse the different components and roles of the UFO. I recommend that our engineers begin dismantling this craft for parts right away. Who knows what we'll discover with the individual bits and pieces in front of us?
    
    More research on the UFO itself is also warranted. I think we can delve deeper into its intended function and perhaps gain some insight in how to counter its activities. I'll send you another proposal about it as soon as I can.
    
    Whatever we end up learning from these craft, Commander, it can only help us in the fight for Earth.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, я і моя команда закінчили аналіз НЛО, який ми захопили. Це — справжнє диво інженерної думки, і ми всі з нетерпінням чекаємо на можливість, щоб використати цю прекрасну технологію.
    
    Дивна конструкція судна поставила перед нами багато питань. Значна частина дизайну, здавалося б, не має сенсу, якщо дивитися з землі. Однак тепер, коли нам вдалося подивитися на нього зблизька — і протестувати чужорідні корпусні матеріали в лабораторних умовах — ми отримали значно чіткіше уявлення про можливості НЛО. Я склав список найбільш важливих відкриттів.
    
    — Позаземна рушійна система є одним з видів ракетного двигуна, не схожого на будь-що, коли-небудь збудоване на Землі. Він використовує пряме протистояння матерії та антиматерії для генерування тяги шляхом введення протонів і антипротонів в реакційну камеру, після чого направляє цю вибухову силу в задню частину двигуна. Це дає НЛО надзвичайну потужність і не потребує повітря або інших газів як палива для реакції, що дозволяє йому горіти в глибокому вакуумі. Тут також є дуже розвинена система охолодження, що постійно качає рідкий азот через корпус двигуна для того, щоб тримати його прохолодним і зменшувати інфрачервоне випромінювання. Тепло двигуна також використовується для забезпечення потреб судна в електриці.
    
    — Паливний бак дуже, дуже маленький, його розміри вимірюються в частках грама, але навіть попри це мене ледь не схопив серцевий напад, коли ми дізналися, що було у нього всередині. Якби в одному з цих резервуарів трапилася втрата герметичності, навіть три десятих грама цієї антиматерії було б достатньо, щоб перевершити вибухову силу атомної бомби в Хіросімі. Природно, що паливний бак є броньованим і захованим якнайглибше у фюзеляжі, а також він має механічні системи для викинення бака за борт в разі надзвичайної ситуації, але ці системи не досконалі. Пряме влучення в бак або захисну оболонку все одно може призвести до вибуху. Велика частина вибуху буде стримана жорсткою структурою НЛО, але, тим не менш, будь-який вибух являє собою крайню небезпеку для наших перехоплювачів. Єдиним позитивом є те, що вибух протона та антипротона утворює небагато радіоактивних опадів.
    
    — Корабель надзвичайно важко побачити за допомогою людського обладнання для виявлення, незалежно від наявності на судні прибульців засобів радіоелектронної протидії (РЕП). Значною мірою це пов'язано з матеріалами корпусу, які дуже ефективно поглинають всі види випромінювання. Найбільше нам пощастило з пасивним виявленням інфрачервоного та гамма-випромінювання, позаяк двигуни на основі антиматерії виробляють досить багато і того, й іншого.
    
    — Тонкий дизайн забезпечує погану підйомність і є важким для керування в повітрі, частково через важку вагу матеріалів корпусу. Було б неможливо створити ефективні крила з чужорідних корпусних матеріалів. Замість цього, кожен грам зайвої матерії було забрано, і судно рухається на високих швидкостях для того, щоб потребувати дуже малої поверхні для підйому. Сам матеріал є досить дивним: частково метал і частково — пластмасові полімери. Він функціонує як сплав пам'яті, «пам'ятаючи»  принаймні дві визначених форми, скорочуючись до більш компактного вигляду на холоді, але автоматично розтягуючись і дозволяючи більш зручну літальну форму, щойно він нагрівається. Він сильніший і міцніший, ніж будь-який відомий матеріал на Землі (за винятком чистих вуглецевих нанотрубок), і значно більш універсальний для конструкції літака. Однозначно, нам потрібно більше досліджень цих матеріалів. 
    
    Озброївшись цими фактами, ми можемо тепер приступити до аналізу різних компонентів та ролей НЛО. Я рекомендую, щоб наші інженери почали демонтаж цього судна на запчастини прямо зараз. Хто знає, що ми дізнаємося, маючи перед собою окремі частини?
    
    Додаткові дослідження самих НЛО також виправдані. Я думаю, що ми можемо заглибитися в їхні функції і, можливо, отримати деяке уявлення про те, як протистояти їхній діяльності. Я надішлю вам окрему пропозицію щодо цього, як тільки зможу.
    
    Все, чого ми тільки навчимося від цих апаратів, Командувачу, тільки може допомогти нам у нашій боротьбі за Землю.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, we've captured our first UFO of the war. I don't have to tell you that this is a unique research opportunity. However, before we can begin to think about studying it in-depth and dismantling it for parts, we need to do a broader overview of UFO construction as a whole. Are any of its systems still active or boobytrapped? What kind of materials is it made of? What dangers might it pose during storage or disassembly? All these questions and more need to be answered before we do anything further.
    
    We're ready to start work whenever you say, but we will need some lab time and funding to make a proper assessment of this amazing technology.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, ми захопили перший НЛО на цій війні. Мені не треба Вам пояснювати, що це — унікальна можливість для дослідження. Втім, перед тим, як ми почнемо думати про глибоке вивчення та розбір його на частини, ми потребуємо ширшого огляду конструкції НЛО як єдиного цілого. Чи якісь із його систем є досі активними, або замінованими? Яких небезпек нам слід остерігатися під час збереження та демонтажу? Всі ці питання, і навіть більше, мають отримати відповіді перед тим, як ми зможемо робити подальші дії.
    
    Ми готові почати роботу щойно Ви скажете, але ми потребуватимемо певного обсягу лабораторного часу та фінансування для того, щоб зробити належну оцінку цієї дивовижної технології.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, I think we've uncovered the secret to the alien materials. After some modifications to our Workshop equipment, we should now be able to use the stuff and 'program' it into advanced new shapes.
    
    As I've mentioned before, the alien materials form a 'memory alloy', remembering several shapes that it can change into if the materials are given the right stimulus. Amazingly, the alien alloy can be stimulated by two different things: heat and electricity. Heat is an obvious choice to make the UFO fuselage splay out during atmospheric flight, to provide better lift. Electricity, though, is a new one.
    
    When applying electricity, the alloy responds only to a constant, low-voltage current at a very specific amperage. The material's shape will deform and stay deformed for as long as that current is maintained. Once the current is switched off, the alloy will revert to its normal 'at rest' shape or a heat-induced shape if enough heat is present. The electricity-induced shape takes precedence over the heat-induced shape.
    
    This means that the shape of a UFO fuselage (and anything else made with these materials) can be changed at will, either by a command from the operator or by automated electronics.
    
    This has given us a lot of amazing new ideas. We'll only be able to develop a few of these ideas in time for use in the war, as some of them would take years of research time, but they should nevertheless allow us to build things we could never have attempted before.
    
    Alien Materials should now be available for use in production. Unfortunately, they require a lot of rare and expensive components, some of which can only be found on Earth in trace quantities. There's no way we could obtain the materials needed in quantities that would make non-trivial production possible. We'll have to salvage what we need off the aliens, because we won't be able to produce any of it for the forseeable future.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, я думаю, що ми розкрили секрет позаземних матеріалів. Після деяких модифікацій нашого обладнання в майстернях, ми тепер зможемо  використовувати матеріал і «програмувати» його на нові, передові форми.
    
    Як я вже говорив раніше, іншопланетні матеріали утворюють «сплав пам'яті», який пам'ятає декілька форм, яких він може набувати тоді, коли матеріалам надається правильний стимул. Дивно, але позаземний сплав може стимулюватися двома різними речами: теплом та електроенергією. Тепло є очевидним вибором для того, щоб змусити фюзеляж НЛО скошуватися під час польоту в атмосфері, щоб забезпечити кращу підйомність. Електрика є, водночас, чимось новим.
    
    При застосуванні електрики сплав реагує тільки на постійний струм низької напруги при дуже специфічній силі струму. Форма матеріалу буде деформуватися і залишатися деформованою, допоки буде підтримуватися ця напруга. Щойно струм буде вимкнено, сплав повернеться до нормальної форми «у стані спокою», або до викликаної теплом форми, якщо буде достатньо тепла. Форма, зумовлена електроенергією, має вищий пріоритет, аніж форма, викликана теплом.
    
    Це означає, що форма фюзеляжу НЛО (як і будь-чого іншого, виготовленого з цих матеріалів) при бажанні може змінюватися: або за командою оператора, або за допомогою автоматизованої електроніки.
    
    Це дало нам багато нових, дивовижних ідей. Тільки деякі із них ми зможемо використати на цій війні, оскільки решта потребуватимуть багато років досліджень; втім, вони повинні дозволити нам створювати те, чого ми раніше не могли навіть спробувати.
    
    Тепер позаземні матеріали повинні бути доступними для використання у виробництві. На жаль, вони потребують багато рідкісних і дорогих компонентів, і деякі з них можуть бути знайдені на Землі тільки в надзвичайно малих обсягах. Ми не зможемо отримати потрібні матеріали в кількостях, які зробили б можливим нетривіальне виробництво. Нам доведеться користуватися тим, що зможемо взяти у прибульців, оскільки ми самі не зможемо виробляти ці матеріали в осяжному майбутньому.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, as I mentioned in my previous report, the UFO we recovered was plated with a highly interesting alloy which blends plastic and metal together into a single material. These materials seem to be used almost universally throughout the alien technology base. It's advanced stuff, massively versatile and with a thousand possible uses.
    
    I think it warrants the research to see if we can reproduce this stuff in our Workshops, but even if we can't, it seems likely we'll be getting our hands on large quantities of it with every UFO we salvage. We'll definitely be able to find new, human applications for it that will extend and expand our combat capabilities.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, як я вже зазначав у попередньому звіті, НЛО, яке ми захопили, було оббите дуже цікавим сплавом, що поєднує пластик та метал в одному матеріалі. Цей матеріал, здається, застосовується скрізь, де тільки можна, у технологіях прибульців. Ця передова технологія є дуже універсальною і може мати тисячу різних варіантів використання.
    
    Я гадаю, спроба дізнатися, чи зможемо ми відтворювати цей матеріал в наших майстернях, є вагомою причиною для дослідження. Проте, навіть якщо не зможемо, скоріше за все, нам до рук будуть потрапляти ці матеріали у великих кількостях разом із кожним НЛО, який ми захоплюватимемо. Ми точно зможемо знайти їм нове, людське застосування, яке розширить і покращить наші бойові можливості.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander,
    
    You need to read this right away. With your authorisation, we've performed several autopsies and done our best to examine the live prisoners among the alien sympathisers. The results are alarming.
    
    Do you remember the report I sent you about the first live alien specimen we captured? As you may remember, it lost all its intellect and became largely unresponsive without fellows to empower the hive mind. Prepare yourself, Commander: The human prisoners in our Containment unit exhibit the very same symptoms. They do not think for themselves. Their thought processes are firmly suppressed and supplanted by the alien hive mind through a process we currently fail to understand.
    
    We've run and re-run examinations and blood tests on these people ad nauseum, and there can be no mistake. The blood samples are full of foreign DNA. All these people are carrying something in their bloodstream -- a kind of single-cellular organism present in huge numbers, which appears to replicate like a virus when placed in an uninfected human body and rapidly takes over, enslaving the victim to the alien hive mind.
    
    These subjects run the gamut of the human race; there seems to be no preference for IQ or physical potential. We don't yet know how the infection takes root, but even a few of these organisms entering the bloodstream may be enough to infect and enslave an individual entirely. Not even our own employees are immune, as we discovered to our horror when we screened our base personnel.
    
    Our field agents remain clean, thank God -- just think if we'd gone into a combat zone with soldiers capable of turning on their teammates at any moment! -- but I fear we have found one conclusive result. It's Dr. Eisenhower, our Director of Administration. He's been away on business to the UN since last week, but we ran an older sample which has come up positive. We don't know when or how he was subverted or if he even joined PHALANX with honourable intentions, but it's clear he has acted as an alien spy for some weeks. Unfortunately we can't seem to find him at any of the locations he was scheduled to visit. Internal Security has taken charge of his workstation and is in the process of information control.
    
    Things are a bit hectic right now. Dr. Eisenhower's infection implies that other members of a hive mind -- human or alien -- were in close enough proximity to allow him to function at human intelligence. He could have linked up with our subjects in Containment, or a nearby alien cell, or even other infiltrators inside our base. Right now, we don't know. Quarantine procedures have been tightened to the absolute maximum, and we're rushing another full batch of tests on all our personnel. We're all frightened down here in DivBio. My assistant has been jumping at shadows all day.
    
    Interestingly, our attempts to infect other terrestrial life -- even intelligent vertebrates such as bottlenose dolphins and elephants -- have failed completely. This organism must have been engineered wholly or in part to specifically infect the human species.
    
    We've named the organism the XVI-H. Really, what we're looking at here is a bio-weapon of unprecedented proportions. Instead of killing its victims it takes control of them with no option of resistance and -- at the moment -- no available cure or defence. The most humble and harmless civilian can be infected and, with the instant shared expertise of the larger hive mind, become an effective warrior for the aliens while reducing our numbers. When the aliens also supply them with weapons, we can see the true face of horror.
    
    I couldn't imagine a more nightmarish scenario for us. We may even find people crewing UFOs for the aliens. It's madness.
    
    Sincerely,
    
    Dr. Connor
uk_UA: Командувачу,
    
    Вам необхідно прочитати це прямо зараз. За вашим дозволом, ми здійснили декілька розтинів і зробили все можливе, щоб обстежити живих полонених серед симпатиків прибульців. Результати тривожні.
    
    Чи пам'ятаєте Ви той звіт, який я Вам надсилав, про перших живих особин прибульців, яких ми захопили? Як Ви можете пам'ятати, вони втратили весь свій інтелект і перестали реагувати на подразники без товаришів, які б наповнювали силою спільний розум. Приготуйтеся, Командувачу: полонені люди в нашому ізоляторі виявляють ті самі симптоми. Вони не думають за себе. Їхні мисленнєві процеси сильно пригнічені і витіснені чужинецьким спільним розумом в спосіб, який ми поки ще не можемо зрозуміти.
    
    Ми проводили декілька кіл перевірок і тестів крові цих людей аж до нудоти, і тут не може бути жодних помилок. Зразки крові повні чужорідного ДНК. Всі ці люди у своєму кровообігу переносять щось схоже на одноклітинний організм, присутній у великих кількостях. Він здатний до розмноження на кшталт віруса: коли його помістити в тіло неінфікованої людини, він швидко його захоплює, поневолюючи жертву на користь чужинецького спільного розуму.
    
    Ці мікроорганізми захоплюють людей будь-якої раси; для них не має значення рівень IQ або фізичний потенціал. Ми досі не знаємо, як відбувається зараження, але навіть декілька цих організмів, що потрапили в кровообіг, може бути достатньо для зараження та цілковитого поневолення особи. Навіть наші власні працівники не захищені від цього, як ми виявили на свій жах, коли ми перевірили наш основний персонал.
    
    Наші польові агенти лишаються чистими, дякувати Господу —  тільки уявіть, якби ми йшли в бій з солдатами, які в будь-який момент можуть перейти на інший бік! — але я боюся, що ми знайшли один жахливий результат. Це — др. Айзенгавер, наш Директор з адміністративних питань. Він був у відрядженні до ООН з минулого тижня, але ми перевірили старий зразок крові, і результат виявився позитивним. Ми не знаємо, коли і як його було інфіковано, і чи він прийшов у PHALANX з благими намірами, але ми точно знаємо, що він діяв як шпигун прибульців протягом кількох тижнів. На жаль, ми не можемо знайти його в жодному з місць, які він мав відвідати згідно з графіком. Служба Внутрішньої Безпеки взяла під свій контроль його робочу станцію і контролює інформацію.
    
    Зараз справи неспокійні. Зараження доктора Айзенгавера означає, що інші члени спільного розуму —  люди або прибульці —  знаходилися достатньо близько до нього. Він міг контактувати з особинами в нашому ізоляторі, або з клітинами прибульців, або навіть з інфікованими людьми на нашій базі. Наразі, ми не знаємо. Ми посилили карантинні процедури до можливого максимуму, і ми запускаємо ще один повний пакет перевірок нашого персоналу. Ми тут дуже налякані. Мій помічник цілий день жахається власної тіні.
    
    Цікаво, що наші спроби інфікувати інші види земного життя — навіть розумних хребетних тварин на кшталт афалін та слонів — не принесли результатів. Цей організм було створено повністю або частково спеціально для зараження людського виду.
    
    Ми назвали організм ПЗВІ-Л. Насправді, те що ми тут бачимо — це біологічна зброя безпрецедентних розмірів. Замість вбивства своїх жертв вона бере їх під свій контроль, не залишаючи можливості для опору і — на даний момент — без жодних ліків або захисту. Заразити можна навіть найбільш скромних і невинних людей, і тоді вони, завдяки спільному розуму, стають ефективними бійцями для прибульців, водночас зменшуючи нашу кількість. Коли прибульці також постачають їх зброєю, ми можемо бачити справжнє обличчя жаху.
    
    Я не міг уявити більш кошмарного сценарію, аніж цей. Ми навіть можемо знайти людей, які керують НЛО для прибульців. Це — божевілля.
    
    Щиро,
    
    Др. Коннор

en: Commander,
    
    My team and I are deeply troubled by the recent reports of human support for the aliens, as I'm sure you are. The worrying questions seem to mount up. First, however, we need to review the facts we have.
    
    Do the aliens have active sympathisers on Earth? Yes.
    
    Are the aliens supplying these human servants? Possibly.
    
    Do the servants present a threat? Absolutely. Perhaps a greater one than the alien menace itself.
    
    We need to delve deeper into what makes these people tick.  We'd like to examine at least one live human prisoner collected by the national security sweeps which have been taking place as panic over the human threat mounts. If the aliens have bodily altered these people in addition to training and supplying them, we'd like to find out about it.
    
    Sincerely,
    
    Dr. Connor
uk_UA: Командувачу,
    
    Я і моя команда глибоко стурбовані останніми звітами про підтримку прибульців людьми, впевнений, Ви також. Постають тривожні питання. Втім, спершу нам потрібно переглянути факти, якими ми володіємо.
    
    Чи мають прибульці активних симпатиків на Землі? Так.
    
    Чи підтримують прибульці цих людських прислужників? Можливо.
    
    Чи становлять ці прислужники загрозу? Абсолютно. Можливо, навіть більшу, аніж самі прибульці.
    
    Нам потрібно дізнатися, що змушує людей переходити на їхній бік. Ми б хотіли дослідити принаймні одного людського полоненого, якого було захоплено в ході прочісувань, проведених однією національною службою безпеки через поширення паніки щодо загрози для людей. Якщо прибульці фізіологічно змінили цих людей на додачу до тренування і постачання, нам хотілось би про це дізнатися.
    
    Щиро,
    
    Др. Коннор

en: Good morning, Sir.
    
    The XVI census program has just gone into effect. Weekly rolling tests have commenced this morning, and I've got a full report on our estimated performance levels and operational details.
    
    Our strategy is based around local medical centres, where the XVI tests are performed by existing nursing staff under the supervision of a small police or military guard. If a test turns out positive, this guard will perform the arrest and turn the infected prisoners over to the UN for containment and study. Once the aliens figure out this scheme -- I don't think it'll take them long -- the infected people will start avoiding the census, thereby giving us the data we need simply by their absence.
    
    As always there's good news and bad news. I'll start with the bad news.
    
    Despite our best efforts, the census data will have some limitations. 99.9% of the planet's population is registered with one national authority or another, but out of ten billion people that still leaves several million unaccounted for. We will be able to extrapolate figures that are accurate to within several thousand heads, but the statistics we generate won't ever be exact. This means the program is less useful for identifying those who have been infected, but still a godsend for keeping track of XVI spread and alien activity on a global basis. After all, we need to know what kind of progress we're making against this new threat.
    
    The good news is that the UN and the member nations have agreed to shoulder the entire cost of the census program. They are handling all the equipment and manpower locally, with strenuous checks as to the reliability of personnel and the validity of the results. The information will be piped directly to our command centre at no charge to us.
    
    The best thing about this program is that we can now keep track of infection levels and how much threat each region is under from XVI. This will work in conjunction with our normal detection methods to warn us where alien activity is worst and allow us to intervene before the situation becomes critical.
    
    Any area where XVI seems to be gaining ground should be posted with additional air patrols, and we should be on the lookout for any attempts by the aliens to solidify their hold on the ground. Alien activity reports in this area should be investigated and responded to with extreme prejudice.
    
    With kind regards,
    
    Col. Falkland
uk_UA: Доброго ранку, Пане.
    
    Програма ПЗВІ-перепису населення щойно почала діяти. Сьогодні вранці було проведено щотижневе опитування, і я маю повний звіт про наші очікувані рівні ефективності та деталі операції.
    
    Наша стратегія базується на місцевих медичних центрах, в яких наявний персонал проводить ПЗВІ-тести під наглядом невеликого поліцейського або військового загону. Якщо результат тесту позитивний, охорона здійснює арешт і пересилає інфіковану особу до ООН для ізоляції та вивчення. Коли прибульці зрозуміють цю схему (не думаю, що доведеться довго чекати), інфіковані особи почнуть уникати перепису, самою своєю відсутністю даючи нам зрозуміти, що вони заражені.
    
    Як завжди, ми маємо добрі новини і погані новини. Я почну з поганих новин.
    
    Попри всі наші старання, перепис буде мати деякі обмеження. 99,9% населення планети зареєстровано тим чи  іншим національним урядом, але з десяти мільярдів все одно поза увагою лишається декілька мільйонів. Ми зможемо екстраполювати дані з точністю до кількох тисяч осіб, але статистика, яку ми згенеруємо, ніколи не буде точною. Це значить, що програма є не такою корисною для ідентифікації вже заражених осіб, але вона є доброю знахідкою для відстеження розповсюдження ПЗВІ та активності прибульців у глобальних масштабах. Врешті-решт, нам потрібно знати, наскільки успішно ми боремося проти цієї нової загрози.
    
    Добрими новинами є те, що ООН і нації-члени погодилися взяти на себе всі витрати перепису. Вони на місці забезпечать обладнання і людей, а також здійснюватимуть перевірки надійності персоналу та результатів перепису. Інформація буде безкоштовно для нас передаватися в наш командний центр.
    
    Найкращим в цій програмі є те, що тепер ми можемо слідкувати за рівнями зараженості і тим, наскільки загрозливою є ситуація в регіоні через ПЗВІ. Це працюватиме разом із нашими звичними методами, щоб попереджати нас, коли активність прибульців є найгіршою, і допоможе нам втрутитися до того, як ситуація стане критичною.
    
    Будь-який регіон, де ПЗВІ буде набирати силу, має забезпечуватися додатковими повітряними патрулями, і ми маємо відстежувати спроби прибульців закріпитися на поверхні. Звіти про активність прибульців в цьому регіоні потрібно буде брати до уваги і реагувати з надзвичайною пріоритетністю.
    
    З повагою,
    Полк. Фолкленд

en: Good morning, Sir.
    
    With these new developments regarding the infection of Earth's civilian population by this alien organism, the need arises for a way to determine the number of infected people in various regions and the rate of spread. Easier said than done, I know, but it may be every bit as important as finding a cure. We can't help anyone if we don't know they're sick.
    
    What I propose to do is to create a long-term rolling census that checks all registered individuals on the entire planet for XVI infection by way of a small blood test. Everyone will be required to submit to this test once a week to make sure they're clean -- more frequently if they fall under suspicion of infection. Samples will only need to be as large as a single drop of blood, taken from a random vein to prevent tampering. Fortunately the XVI organism is large and prevalent enough that we can test these samples on the spot with near-100%-confidence results.
    
    This is going to be a major undertaking that requires careful liaising with the intelligence services of Earth's eight big nations. I've already prepared plans and simulations to demonstrate the operation and effectiveness of this program. With some time and funding, we can convince them of the project's importance and have everything operational in a matter of weeks.
    
    All we need is your signature on the dotted line, Sir.
    
    With kind regards,
    
    Col. Falkland
uk_UA: Доброго ранку, Пане.
    
    Після відомостей про зараження цивільного населення Землі чужинецьким організмом, виникає необхідність у визначенні кількості заражених людей і швидкості поширення зараження в різних регіонах. Легше сказати, ніж зробити, я знаю, але це може бути не менш важливо, аніж знайти ліки. Ми не зможемо допомогти всім, якщо не знатимемо, що вони хворі.
    
    Те, що я пропоную зробити — це запустити довгостроковий безперервний перепис населення, який перевірятиме усіх зареєстрованих приватних осіб на планеті на наявність ПЗВІ шляхом простого аналізу крові. Кожен буде зобов'язаний проходити цей тест один раз на тиждень, щоб переконатися, що він чистий — а якщо він потрапляє під підозру зараження, частіше, ніж раз на тиждень. Потрібні будуть зразки у вигляді єдиної краплі крові, взятої з випадкової вени, щоб запобігти фальсифікації. На щастя, організм ПЗВІ досить великий і поширений, так що ми зможемо перевірити ці зразки на місці з майже 100% точністю результатів.
    
    Це буде великий захід, що вимагатиме ретельного зв'язку з розвідувальними службами восьми великих націй Землі. Я вже підготував плани і моделювання, щоб продемонструвати роботу і ефективність цієї програми. Маючи певний час і фінансування, ми зможемо переконати їх у важливості проекту і забезпечимо їх всім необхідним за кілька тижнів.
    
    Все, що нам потрібно — це ваш підпис над пунктирною лінією, Пане.
    
    З повагою,
    
    Полк. Фолкленд

en: Good morning, Sir.
    
    I've got an extensive report for you regarding our work on deciphering the patterns of alien activity and their overall strategy for Earth. You can find the full document in our archives, but I will give you a quick summation here.
    
    The most striking characteristic we've seen of the invasion is that the aliens have been harvesting human biomass, sometimes even whole people, for their own nebulous purposes. They do this in a rather gruesome manner that shows no respect for life; they cut up human beings as if butchering cattle, and their Bloodspiders will simply dissect someone on the spot for a particularly interesting organ or a pint of blood. It is utterly, amorally practical.
    
    We can only assume that they use the samples they're gathering in some kind of research program, studies into our physiology and perhaps our psychology and culture as well. We don't know the reasons behind this, but it's an interesting point. They are trying to learn something about us, and they don't care how we feel about it. To them, we're merely objects to be studied.
    
    Of further interest are their main targets. Until recently alien activity reports came almost exclusively from high-density population centres with easy landing access for UFOs, which ties in with the general objective of capturing human research material. However, as of late the focus of the campaign seems to have shifted or narrowed. Activity around hospitals, blood banks and bio-research laboratories has been noticed more and more frequently in addition to the usual raids on population centres. The activity has ranged from low-key infiltration for unknown purposes up to full-scale assaults on high-security labs. We're not sure yet what this shift could mean, but we are making recommendations to the UN to sharpen security in these facilities and arm local forces to stand up to alien attack. We've marked up a list of high-risk targets for rapid police response and are distributing handbooks on anti-alien tactics. More investigation into the change of targets is underway.
    
    As always, there is a lot more alien activity going on outside of our detection range which goes unreported by civilian authorities. DivIntel is currently experimenting with new ways of reporting and responding to alien activity as well as better networking between UN nations to get valid information to PHALANX faster, all of which are direct results of our research into the aliens' strategy. We expect that these techniques will allow us to catch an estimated 10% of alien activity (out of total estimated activity on Earth) that would have previously gone unreported.
    
    We've also looked into how UFOs are getting to and from Earth, despite our problems finding and tracking the elusive larger craft we've observed. After reviewing radar, lidar and video recordings made from observatories on the planet surface, we now believe the larger UFOs to be some manner of aircraft carrier; a simple FTL-equipped base ship ferrying smaller UFOs to and from Earth.
    
    This craft is of extreme importance and we must find some way to shoot it down from orbit if we can. We should keep a close guard, Commander.
    
    With kind regards,
    
    Col. Falkland
uk_UA: Доброго ранку, Пане.
    
    Я маю для Вас розширений звіт щодо нашої роботи над розшифруванням закономірностей в активності прибульців та їхньої загальної стратегії щодо Землі. Ви зможете знайти повний документ в наших архівах, але я викладу тут для Вас коротке резюме.
    
    Найбільш вражаючою характеристикою вторгнення, свідками якого ми є, є те, що прибульці збирають людську біомасу, а іноді навіть цілих людей, для своїх незрозумілих цілей. Вони роблять це в досить жахливий спосіб, що не демонструє жодної поваги до життя: вони вирізають людських істот, наче забивають худобу, а їхні Кровопивці просто розтинають тих, хто знаходиться неподалік, для отримання конкретного органа, який їх цікавить, або заради пінти крові. Це надзвичайно аморально і практично.
    
    Ми можемо тільки здогадуватися, що вони використовують отримані зразки для чогось на кшталт дослідницької програми, вивчення фізіології і, можливо, нашої психології та культури. Ми не знаємо, які причини стоять за цим, але це дуже цікаво. Вони намагаються щось про нас дізнатися, але їх не цікавить, як ми при цьому почуваємося. Для них ми є просто об'єктами для дослідження.
    
    Що нас ще більше цікавить — це їхні головні цілі. Донедавна звіти про активність прибульців надходили майже виключно із густонаселених центрів, доступних для посадки НЛО, і це співвідноситься із головним завданням — захопленням людського дослідного матеріалу. Втім, останнім часом фокус кампанії, здається, змінився або звузився. Активність довкола лікарень, резервуарів крові та біологічних дослідницьких лабораторій помічено дедалі частіше на додачу до звичайних рейдів на населені центри. Активність варіювалась від стриманої тихої інфільтрації з невідомими цілями до повномасштабних штурмів високотаємних лабораторій. Ми ще не впевнені, що може означати ця зміна, але ми радимо ООН посилити охорону цих закладів та озброїти місцеві сили для відбиття нападів прибульців. Ми визначили перелік високоризикованих цілей для швидкого поліцейського реагування, і розповсюджуємо книжки про тактику боротьби з прибульцями. Подальші дослідження цієї зміни їхніх цілей тривають.
    
    Як завжди, значно більше активності прибульців є поза межами нашої досяжності, і цивільна влада про неї не звітує. Зараз ми експериментуємо над новими способами звітування та реагування на активність прибульців, а також кращої співпраці між націями ООН для того, щоб PHALANX швидше отримував надійну інформацію; все це є прямими результатами нашого дослідження стратегії прибульців. Ми сподіваємося, що ці технології дозволять нам фіксувати близько 10% активності прибульців (від їхньої загальної активності на Землі), про які ми досі не отримували звіти.
    
    Ми також дослідили, як НЛО приходять на Землю та йдуть з неї, незважаючи на проблеми пошуку і стеження за невловимим більшим судном, яке ми бачили. Після перегляду записів з радарів, лідарів та відеокамер, зроблених на лабораторіях на поверхні планети, тепер ми вважаємо, що більші НЛО є чимось на кшталт повітряних перевізників: вони є простими кораблями з можливостями ШЗС, що перевозять менші НЛО до і від Землі.
    
    Це судно є надзвичайно важливим, і ми повинні знайти спосіб збити його з орбіти, якщо це можливо. Нам потрібен уважний охоронець, Командувачу.
    
    З повагою,
    
    Полк. Фолкленд

en: Good morning, Sir.
    
    I'm afraid this isn't a social message; I'm writing you because of our pressing need for more information. We at DivIntel have been doing our part with tracking, logging and double-checking all reported alien activity on Earth, but we're increasingly being faced with our lack of data about the overarching goals of the alien invasion. We have no means of anticipating the aliens' next move because we have no clue as to what game plan they're following. That's why I am submitting a new project for your authorisation.
    
    I intend to analyse more closely the patterns of alien activity on Earth, the intended missions and targets of UFO incursions into our airspace, and some of the finer details of our own research documents regarding the alien creatures and their technology. The bits and pieces of intelligence we've gathered so far are just pieces of a puzzle, but right now we have no clue how they fit together. The continual low-key incursions, the mysteries of the alien hive mind, the harvesting of human material . . . Somewhere in there lie the answers we need to unravel the aliens' overall goals and strategy for Earth and for humanity. If we can just put all the pieces together, we'll finally be able to see the bigger picture, as frightening as it may be.
    
    Naturally this project will require a certain amount of lab time and funding to build up a complete picture. It shouldn't set back our other research too much, and it will be an important part of formatulating new, more effective counterstrategies to the alien invasion.
    
    The proposal is in your queue, Sir. Please write back when you'd like us to start work.
    
    With kind regards,
    
    Col. Falkland
uk_UA: Доброго ранку, Пане.
    
    На жаль, цей лист — не просто соціальне повідомлення. Я пишу Вам через нашу нагальну потребу в додатковій інформації. Ми займаємося записом, журналюванням та подвійною перевіркою всіх звітів про активність прибульців на Землі, але ми дедалі частіше стикаємося з проблемою браку інформації про загальні цілі іншопланетного вторгнення. Ми не маємо можливості попередити наступний крок прибульців, бо ми не маємо й гадки про те, якому плану вони слідують. Ось чому я пропоную новий проект до Вашого затвердження.
    
    Я хочу більш детально проаналізувати діяльність прибульців на Землі, їхні місії та цілі вторгнення НЛО в наш авіапростір, і деякі деталі наших власних досліджень, що стосуються позаземних істот та їх технологій. Розрізнені дані розвідки, які ми досі зібрали, є лише елементами головоломки, але наразі ми не маємо й гадки про те, яким чином вони діють разом. Безперервні неголосні вторгнення, таємниці спільного розуму прибульців, збір людського матеріалу... Десь тут лежать відповіді, яких ми потребуємо для розгадування загальних цілей прибульців і їхньої стратегії щодо Землі та людства. Якщо ми зможемо звести до купи всі елементи головоломки, ми нарешті зможемо побачити загальну картину, наскільки страхітливою вона б не була.
    
    Природно, цей проект потребуватиме певних обсягів фінансування та лабораторного часу для того, щоб побудувати комплексну картину. Він не повинен сильно перешкодити іншим нашим дослідженням, але він буде важливою передумовою формулювання нових, більш ефективних контр-стратегій по відношенню до вторгнення чужинців.
    
    Пропозицію додано до Вашої черги, Пане. Будь ласка, відпишіть, коли вважатимете за потрібне, щоб ми почали роботу.
    
    З повагою,
    
    Полк. Фолкленд

en: We've done it sir!
    
    We've completed the schematics for a guided payload capable of taking down an orbiting UFO. To launch this thing, the UN has requisitioned a massive facility built into the Rocky Mountains that was used to send supplies to the Tranquility Base colony on the moon.
    
    The payload can guide itself to the target but the Carrier UFO still needs to enter within range. If the Carrier holds its current position -- and so far we haven't detected much movement -- we anticipate we'll have a clear shot at this thing once every 24 hours.
    
    I'll let you know when the Carrier is in range, sir, and you can give the order to bring this thing down.
    
    With kind regards,
    
    Col. Falkland
uk_UA: Ми це зробили, пане!
    
    Ми завершили схеми для керованого вантажу, здатного збивати НЛО, що знаходяться на орбіті. Для запуску цього проекту ООН реквізувала масивну споруду, вбудовану в Скелясті Гори, яка використовувалася для постачання запасів на місячну колонію «База Спокою».
    
    Вантаж може сам себе скеровувати на ціль, але НЛО типу «Перевізник» все одно має знаходитися в межах діапазону дії. Якщо Перевізник буде надалі знаходитися на своїй поточній позиції (а досі ми не виявили суттєвих рухів), ми очікуємо на пряме попадання в нього кожних 24 години.
    
    Я дам Вам знати, коли Перевізник буде в діапазоні, Командувачу, і Ви зможете віддати наказ на збиття цього судна.
    
    З повагою,
    
    Полк. Фолкленд

en: Good morning, Sir.
    
    Let me begin by stating a few ugly realities.
    
    1) All of humanity's space-based assets have been evacuated after the initial attack on Earth. Only a few stations and outposts are still running, and they have been remanded to military control, with only skeleton crews of volunteer military and civilian personnel.
    
    2) We have just a handful of space-based weapons platforms, none of which are equipped to harm alien craft. The aliens have the ability to instantly exterminate any human endeavours in the solar system.
    
    3) Our satellite grid is wide open and could be wiped off the map in an instant. Emergency landlines exist, but only for military use. If the grid does come under attack, comms between PHALANX Command Centres and assets in the field -- aircraft and ground teams -- will be hamstrung.
    
    4) There is no doubt that there are alien craft moving in orbit, ferrying items and UFOs between Earth and the alien homeworld, and right now there is nothing we can do to stop them.
    
    This leads us to only one conclusion: The space around Earth is no longer under our control. The only reason humanity retains any space capability at all is because the aliens have chosen not to destroy it yet.
    
    Our shocking vulnerability from space is demonstrated in the fact that we've fought this war exclusively on the ground and in the air. We have no space-planes that can be adapted for combat, and designs for building them are years from completion. Not even PHALANX could create a workable combat plane in time to affect the outcome of the war with the technologies currently at our disposal.
    
    What little orbital weaponry we have is severely inadequate. There are nuclear missiles which the UN won't let us use, and which would be far too destructive to help our research efforts if one of the colossal things ever managed to score a hit. If the aliens decide they want to bomb us into extinction, they can just walk right up and knock. This is a situation that has to be remedied.
    
    The only question we can ask about this orbital UFO activity is how we're going to counter it. Until now we've not been able to affect the situation, but with budget increases and our growing reputation in the UN, pieces are starting to fall into place for a new step to our strategy.
    
    By far the most promising idea for a short-term orbital response weapon is to adapt one of the 'space guns' used by NASA and the European Space Agency to launch satellites and -- before the invasion forced us to evacuate our extraplanetary installations -- fire resupply packages at Tranquility Base colony on the moon. These space guns are essentially giant railguns with enough power to send a satellite-sized payload into orbit. With our library of UN research on electromagnetic weaponry, we can upgrade one of these guns into an anti-orbital weapon capable of knocking alien ships out of the sky. We're confident we can convince at least one of Earth's space agencies to lend us a suitable gun for the job.
    
    There are problems, however. Obviously these guns can't move, being built into the side of a mountain, so the target would have to pass directly in front of the gun for us to have a chance to hit it. Since we can't count on the aliens to give us a point-blank shot, this has been a big stumbling block, but we believe there may be a solution: If the gun can't move in order to hit something, the bullets will have to move instead.
    
    The plan calls for development of a special shell that is able to adjust its own trajectory with a suite of onboard rockets. We're currently pushing the UN to let us use a miniature nuclear warhead -- no more than 3 kilotons -- to make sure that any hit will kill. This orbital shell will be large, heavy, and a hell of a challenge to load into the gun, but it's absolutely necessary to give the project a realistic chance of success.
    
    As you see, Sir, these problems can all be overcome, but we need to do some serious R&D and commit a good deal of funding to get it all working. Please lend your authorisation as soon as is feasible.
    
    With kind regards,
    
    Col. Falkland
uk_UA: Доброго ранку, Пане.
    
    Дозвольте мені розпочати з декількох не дуже приємних тверджень.
    
    1) Усі людські активи, базовані в космосі, були евакуйовані після першого нападу на Землю. Лише декілька станцій та застав досі діють; вони були передані під контроль військових, і мають лише базовий персонал з військових та цивільних волонтерів.
    
    2) Ми маємо в космосі лише жменьку збройних платформ, жодна з яких не обладнана для ушкодження чужинецьких кораблів. Прибульці мають можливість миттєво знищити всі рештки людської присутності в сонячній системі.
    
    3) Наша супутникова мережа абсолютно відкрита і може бути знищена в момент. Аварійні лінії існують, але тільки для військового застосування. Якщо мережа потрапить під напад, зв'язок між Командними Центрами PHALANX та всім, що є на полі бою — суднами та військовими групами — буде шкутильгати.
    
    4) Немає жодних сумнівів, що на орбіті є чужинецькі судна, що перевозять вантажі та НЛО між Землею та батьківщиною прибульців, і прямо зараз в нас немає жодних засобів, щоб їх зупинити.
    
    Все це приводить нас до єдиного висновку: Простір довкола Землі більше не знаходиться під нашим контролем. Єдина причина, чому людство досі зберігає якусь присутність в космосі — це тому, що прибульці поки що не вирішили її знищити.
    
    Про нашу шокуючу вразливість щодо космосу свідчить той факт, що ми весь цей час воювали виключно на землі та в повітрі. Ми не маємо космічних кораблів, які можна було б адаптувати до бою, і їхні розробки потребуватимуть років для завершення. Навіть PHALANX не зміг вчасно створити робочий бойовий літак, щоб вплинути на результат війни за допомогою технологій, якими ми зараз володіємо.
    
    Та незначна орбітальна зброя, яку ми маємо, є дуже неповноцінною. Є ядерні ракети, якими ООН не дозволить скористатися, і які були б занадто руйнівними, щоб допомогти нашим дослідженням, навіть якби одна із цих колосальних штук коли-небудь і досягла цілі. Якщо прибульці вирішать, що хочуть бомбити нас на вимирання, вони зможуть просто підійти і постукати. Цю ситуацію потрібно виправляти.
    
    Єдиним питанням, яке нас цікавить щодо активності НЛО на орбіті є: як ми можемо цьому протистояти. Досі ми не були спроможні вплинути на ситуацію, але зі збільшенням бюджету і нашої репутації в ООН, все складається сприятливо для нового кроку в нашій стратегії.
    
    Найбільш перспективною ідеєю для короткотермінової захисної орбітальної зброї є адаптація однієї із «космічних рушниць», використовуваних NASA та Європейською Космічною Агенцією для запуску супутників і — до того, як вторгнення змусило нас евакуювати наші позаземні споруди —  запуску поставок на нашу місячну колонію «База Спокою». Ці космічні рушниці, по суті, є гігантськими рельсотронами з потужністю, достатньою для запуску вантажів розміром із супутник на орбіту. З нашою бібліотекою дослідів ООН щодо електромагнітної зброї, ми можемо переробити одну із цих рушниць на проти-орбітальну зброю, що зможе знищувати чужинецькі кораблі. Ми впевнені, що зможемо переконати принаймні одну з земних космічних агенцій, щоб вони позичили нам підхожий рельсотрон для цієї задачі.
    
    В будь-якому разі, тут на нас теж чекають проблеми. Очевидно, ці рельсотрони не можуть рухатися, позаяк вони вбудовані в гору, тому цілі доведеться з'явитися прямо навпроти рушниці, щоб ми мали можливість її збити. Оскільки ми не можемо сподіватися на те, що прибульці дадуть нам право на промах, це є великою проблемою, але ми віримо, що можемо знайти рішення: якщо зброя не може рухатися, щоб влучити куди слід, тоді замість неї мають рухатися кулі.
    
    План полягає в розробці спеціального патрону, що буде здатним коригувати власну траєкторію за допомогою набору ракет. Зараз ми тиснемо на ООН, щоб вони дозволили нам використати мініатюрну ядерну боєголовку — не більшу, ніж 3 кілотонни — щоб бути впевненими, що кожен постріл буде смертельним. Ці орбітальні патрони будуть великими, важкими, і надзвичайно складними для завантаження в рельсотрон, але нам абсолютно необхідно забезпечити проекту реалістичні шанси на успіх.
    
    Як бачите, Пане, всі проблеми можна вирішити, але ми потребуємо серйозного дослідно-виробничого бюро і суттєвих обсягів фінансування для того, щоб це все запрацювало. Будь ласка, надайте Ваш дозвіл, щойно це буде можливо.
    
    З повагою,
    
    Полк. Фолкленд

en: Good morning, Sir. I've got a report for you on the alien psi device wreckage, but you're not going to like it.
    
    To be honest we're stumped. We don't yet have a reliable theory about what this object is actually doing. Our sample may have been damaged in the assault on the alien base but that seems unlikely. It is definitely doing something. We just can't figure out what.
    
    The theories we've floated range from the ordinary to the ridiculous, but I think there is only one worth considering seriously at this stage. The most simple explanation is that the machine is some kind of communication device. Given that we have been unsuccessful at identifying how aliens communicate with each other in our lab tests, it seems plausible that we would be unable to detect the communication methods used by this device.
    
    However, we have no data to back up this claim and other, more ridiculous theories, are still bouncing around the lab. They include everything from mind-control to instantaneous travel.
    
    I said these theories were ridiculous, sir, but given our lack of solid information we're not discounting anything. Hopefully further research will allow us to learn more.
    
    With kind regards, Col. Falkland
uk_UA: Доброго ранку, Пане. Я маю для Вас звіт про уламки іншопланетного псіонічного пристрою, але він Вам не сподобається.
    
    Чесно кажучи, ми зайшли в глухий кут. Ми досі не маємо надійної теорії про те, що насправді робить цей об'єкт. Наш екземпляр міг бути пошкодженим під час штурму бази прибульців, але це не схоже на правду. Він точно щось робить. Ми просто не можемо дізнатися, що саме.
    
    Теорії, які ми обговорювали, коливалися від звичайних до сміховинних, але я думаю, що є лише одна, яку варто серйозно розглядати на даному етапі. Найпростішим поясненням є те, що цей механізм є якимось комунікаційним пристроєм. Враховуючи те, що нам не вдалося ідентифікувати, як прибульці спілкуються між собою під час наших лабораторних тестів, здається правдоподібним, що ми не зможемо виявити способи комунікації, що використовуються цим приладом.
    
    Втім, в нас немає даних, щоб перевірити цю теорію, тому інші, більш дивні теорії, й далі обговорюються в лабораторії. Серед них є різні, навіть і про контроль над розумом та миттєві подорожі.
    
    Я сказав, що ці теорії є сміховинними, пане, але враховуючи наш брак достовірної інформації, ми нічого не відкидаємо. Сподіваюся, подальші дослідження дозволять нам дізнатися більше.
    
    З повагою, полк. Фолкленд

en: Sir, our troops just got back from our raid on the alien base. They brought back the wreckage of that strange device we encountered. I need this wreckage turned over to DivIntel immediately, as well as some funding and lab time, so that we can find out its purpose and try to unravel the mystery of the powerful psionic attacks which emanated from it during the attack.
    
    The device has to be of extreme importance for the entire base to be built around it. But is it a weapon, a computer, a communication device, or something more mysterious? If more alien bases are found, we may have to defend ourselves from other such devices, although I sincerely hope that's not the case.
    
    Cdr. Navarre and Dr. Connor have already committed their support for the project, and both have agreed to assist us with the technical side of research. All we need now is your approval, Commander.
    
    With kind regards, Col. Falkland
uk_UA: Пане, наші війська щойно повернулися з рейду на чужинецьку базу. Вони привезли із собою уламок того дивного пристрою, на який ми наштовхнулися. Цей уламок, а також деякі обсяги фінансування та лабораторного часу потрібно негайно передати нам, щоб ми могли виявити його призначення і спробували розкрити таємницю потужних психічних атак, які з нього надходили під час атаки.
    
    Пристрій має бути надзвичайно важливим для всієї бази, якщо вона побудована довкола нього. Але чи є це зброєю, комп'ютером, комунікаційним пристроєм, чи чимось більш таємничим? Якщо ми знайдемо інші чужинецькі бази, нам, ймовірно, доведеться захищатися від таких пристроїв, хоча я щиро сподіваюся, що це не так.
    
    Кмд. Наварре і др. Коннор вже дали згоду на підтримку цього проекту, і обидва погодилися допомагати нам з технічного боку дослідження. Все, що нам тепер потрібно — це Ваше затвердження, Командувачу.
    
    З повагою, Полк. Фолкленд

en: Technical Specifications: MG12 Machine Gun
    
    CLASSIFIED LEVEL YELLOW
    
    PHALANX Extraterrestrial Response Unit
    
    Technical Document, Delta Clearance
    
    Filed: 20 March 2084
    
    By: Cdr. Paul Navarre, R&D: Engineering Division, PHALANX, Atlantic Operations Command
    
    
    
    Overview
    
    The alien attack on Mumbai made our situation painfully clear. Their technology is far more advanced than ours. The complete inability of Commonwealth troops to make a dent in the Mumbai offensive revealed critical weaknesses in current military training and equipment. They lost three battalions just bringing the aliens to a standstill without inflicting significant casualties. PHALANX has to overcome these odds, and to do that we need the very best human technology has to offer.
    
    The Excalibur Program was created to find the most effective weapons on Earth by reviewing their manufacturing standards, durability, operational record, and their combat performance in the situations where we've managed to bring the aliens to battle.
    
    The British SA-3000 GPG (General-Purpose Gun), colloquially known as the Great British Gun, is a versatile drum-fed machine gun that has seen service throughout the world in its 16-year operational life. First deployed in 2068, it quickly found its niche as a light machine gun for infantry and ground-support helicopters, able to be fired from the hip as easily as from a bipod or pintle mount.
    
    The infantry version of the GPG is a highly versatile and reliable gun. Unlike most machine guns the GPG takes caseless ammunition from a large drum magazine instead of a belt. This limits fire rate and magazine endurance, but it's also the reason for the weapon's versatility. The reloading process for the GPG is almost as quick and easy as an assault rifle, and the drums contain 100 rounds each. This allows the GPG to be used almost as a heavy assault rifle. The magazines are on the bulky side, but still small and light enough for an average soldier to carry several of them into battle.
    
    The gun contains surprisingly few computerised components, only a powerful recoil compensator and shock absorbing system. This helps to improve accuracy above that of older machine guns, although it's never going to be a sniper rifle. The solid design and sheer simplicity of its internals combine to make the GPG a very reliable weapon. It has seen action in Mumbai and performed admirably there, providing effective and highly mobile suppressive fire, sometimes capable of pinning down whole alien squads depending on the terrain.
    
    The GPG fires the popular 4.7mm caseless round, also used in our AR-80 Assault Rifle. Unfortunately the magazines are not interchangeable between Assault Rifle and GPG, as the Assault Rifle uses a different feed system.
    
    We feel that the GPG is the best candidate for our arsenal in the machine gun category. Our troops can depend on this gun to deliver heaps of fire when and where they need it most.
    
    For PHALANX use, we have given this machine gun the classification MG12.
    
    
    Recommended Doctrine
    
    The MG12 will be an extremely valuable tool in controlling the battlefield. It can set up mobile strongpoints from which to stage attacks on alien positions, it can provide effective suppressive or diversionary fire from all ranges, or it can be used simply as a powerful medium-range assault weapon.
    
    It should be a prime candidate for any soldier with assault weapons training.
    
    
    Addenda
    
    None.
uk_UA: Технічні характеристики: Кулемет MG12
    
    РІВЕНЬ ТАЄМНОСТІ: ЖОВТИЙ
    
    Підрозділ реагування на позаземні загрози «PHALANX»
    
    Технічний документ, Допуск: ДЕЛЬТА
    
    Дата: 20 березня 2084
    
    Від: Кмд. Пауль Наварре, ДВБ: Інженерно-технічний відділ, PHALANX, Атлантична оперативна група
    
    
    
    Огляд
    
    Атака прибульців у Бомбеї показала, в якому жалюгідному становищі ми знаходимось. Їхні технології набагато випереджають наші. Сили Співдружності були неспроможні налагодити хоча б якусь оборону через численні недоліки у воєнній підготовці та озброєнні. Три батальйони полягло лише для того, щоб зупинити атаку. PHALANX мусить змінити цю ситуацію і для цього потрібно застосувати найкращі технології, якими володіє людство.
    
    Проект «Екскалібур» було створено з метою знайти найбільш ефективну зброю на Землі, шляхом перегляду своїх виробничих стандартів та відмовостійкості, врахування і дослідження оперативного досвіду та бойових якостей, отриманих при застосуванні її у зіткненнях з прибульцями.
    
    Британський універсальний кулемет SA-3000 GPG, більш відомий як Великий британський кулемет (ВБК) — це багатоцільовий кулемет з барабанним магазином, взятий на озброєння багатьма країнами світу ще шістнадцять років тому. Вперше застосований у 2068, він швидко знайшов свою нішу в якості ручного кулемету для піхоти і гелікоптерної зброї для підтримки наземних сил. Стрільба може здійснюватись як від стегна, так і з сошки чи шарнірного станка.
    
    Піхотна версія GPG є досить універсальною та надійною зброєю. На відміну від більшості кулеметів у GPG застосовано подачу набоїв із великого циліндричного барабану замість стрічки. Це накладає певні обмеження на темп стрільби та об'єм магазину, але робить кулемет більш зручним у користуванні. Перезарядка ВБК здійснюється так само легко й швидко, як і штурмової гвинтівки; магазин містить сто набоїв. Таким чином, ВБК можна прирівняти до важкої штурмової зброї. Кулеметні магазини доволі громіздкі, але все ж не настільки, щоб пересічний боєць не зміг взяти кілька із собою в бій.
    
    Кулемет містить на диво мало комп'ютеризованих компонентів — тільки потужний компенсатор віддачі та амортизаційну систему. Це дозволяє підвищити влучність порівняно із старими кулеметами, хоча до снайперської зброї ще далеко. Надійна та нескладна конструкція загалом дозволяють назвати GPG дуже надійною зброєю. Події в Мумбаї підтвердили це: завдяки ВБК була можливість ведення ефективного та мобільного вогню на ураження, а іноді, залежно від місцевості, вдавалось стримати та змусити залягти цілі загони прибульців.
    
    Для стрільби в GPG застосовуються популярні 4,7мм безгільзові набої, ті ж, що й для гвинтівки AR-80. На жаль, магазини не є взаємозамінними між автоматом та кулеметом, оскільки в них різні механізми зарядки.
    
    Ми вважаємо, що ВБК є найкращим кандидатом для нашого арсеналу в категорії кулемета. Наші бійці зможуть покластися на нього в ситуаціях, що найбільше потребують масованого вогню.
    
    Для застосування у PHALANX цьому кулемету надано класифікаційний індекс MG12.
    
    
    Рекомендована доктрина
    
    MG12 буде надзвичайно корисним інструментом контролю на полі бою. З його допомогою можна організувати мобільні укріплені позиції і, опираючись на них, атакувати ворожі позиції. Кулемет можна застосувати для ведення вогню на придушення чи для відволікання на будь-яких дистанціях, або використати як потужну штурмову зброю на середніх дистанціях.
    
    Він повинен стати основним засобом для кожного бійця, що проходить підготовку із володіння важким озброєнням.
    
    
    Додаток
    
    Відсутній.

en: Commander, our last mission killed the UFO's crew but we have nowhere to store the craft. The UFO is too large to house within our own base's engineering and research facilities. You should build a UFO Yard as soon as possible so that we can store the alien vehicles at an off-base installation. We won't be able to conduct any research on the crafts until we can safely store them.
    
    Once we have a UFO in storage, our scientists can get to work conducting their research. Once their done, our engineers will be able to disassemble the UFO to collect materials and parts.
    
    Work on the UFOs will force our scientists and engineers to move back and forth between the base and the UFO yard, so build the site as close as possible to the base where the work is being conducted.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, під час нашої останньої місії було вбито весь екіпаж НЛО, але ми не маємо де зберігати судно. НЛО є надто великим, щоб його зберігати в нашій майстерні або лабораторії. Вам слід якомога швидше побудувати Майданчик для НЛО, щоб ми могли зберігати позаземні судна поза базою. Ми не зможемо здійснювати дослідження суден, допоки ми не зможемо їх безпечно зберігати.
    
    Коли в нас на майданчику з'явиться НЛО, наші вчені зможуть почати роботу над своїми дослідженнями. Коли вони закінчать, наші техніки зможуть демонтувати НЛО і зібрати його матеріали та частини.
    
    Робота над НЛО змусить наших вчених та техніків постійно пересуватися між базою та майданчиком, тому побудуйте майданчик якомога ближче до бази, на якій будуть здійснюватися відповідні роботи.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander,
    
    We need to capture some aliens alive if we're ever going to understand our enemy. Performing more autopsies will help us understand their biology and develop less-than-lethal tools to incapacitate them. We'll need some live specimens to learn how these things really tick.
    
    If you can stun or disable aliens on the battlefield and bring them in alive to a base with an alien containment facility, there's no telling what we could accomplish. We can see better how their biological organisms function and probe them for weaknesses. In time we might even be able to develop a way to communicate with them.
    
    I know it's a great risk to your soldiers to capture them alive, sir, but it's a risk we'll have to take if we're ever going to win this war.
    
    Sincerely,
    
    Dr. Connor
uk_UA: Командувачу,
    
    Нам потрібно захопити живими декількох прибульців, якщо ми хочемо коли-небудь зрозуміти нашого ворога. Додаткові розтини допоможуть нам зрозуміти їхню біологію і розвинути несмертельні інструменти для того, щоб зробити їх небоєздатними. Нам будуть потрібні живі особини для того, щоб дізнатися, як ці істоти взагалі живуть.
    
    Якщо Вам вдасться оглушити або зробити небоєздатними прибульців на полі бою та привезти їх живими на базу з ізолятором, ніхто не знає, чого ми могли б досягнути. Ми зможемо краще зрозуміти, як працюють їхні біологічні організми, і довідатися їхні слабкості. Тим часом, можливо, ми навіть зможемо розробити метод для спілкування з ними.
    
    Я знаю, що захоплення їх живцем — це великий ризик для Ваших солдатів, Пане, але це  — ризик, на який ми мусимо піти, якщо ми хочемо коли-небудь перемогти в цій війні.
    
    Щиро,
    
    Др. Коннор

en: Commander,
    
    The SAM site is up and running but you haven't allocated any ammunition for it. Equip a missile launcher as soon as possible so that we can shoot these aliens out of the sky.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу,
    
    Пункт ППО побудовано, і він вже працює, але Ви ще не встановили на нього озброєння. Встановіть ракетний комплекс якомога швидше, щоб ми могли стріляти по цих прибульцях у небі.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, I'm extremely pleased to report that our project has been succesful. I've included images of our prototype laser weapon, which achieves continuous wave output at a smaller scale than has ever been achieved before.
    
    The practical solution did not lie in futilely trying to create bigger battery packs, but rather in using radical miniaturisation technologies to lighten and scale down existing chemical-powered laser components. Chemical lasers have been in use for a very long time, and have been part of experimental weapons programs since the late 20th century, but they have always suffered many problems. The only types of chemical lasers with real military promise were limited to those of tank-mounted laser cannons or ship-based anti-missile batteries.
    
    Now, however, we at PHALANX have built a conventional laser cannon in miniature. Despite its small size it is fully capable of handling the deuterium-fluoride reaction and containing the toxic waste products without danger of contamination. Let me give you a brief description of the inner workings.
    
    Inside the combustion chamber, ethylene is burned in nitrogen trifluoride. This reaction produces excited fluorine radicals, which are then brought into contact with a mixture of helium and deuterium gas. The deuterium reacts with the fluorine, producing excited molecules of deuterium fluoride. These undergo stimulated emission in the weapon's optical resonator, generating the beam. A series of intelligent lenses then focuses and directs the beam to the aiming point and even corrects for minor movement by the shooter or the target. The deuterium waste gas is rammed through our custom-designed high-pressure filtering system, which catches all toxic molecules before expelling the remaining harmless vapour back into the atmosphere.
    
    The filter needs to be replaced regularly, but we've designed the system to make this easy and painless. If the filter system is somehow damaged during the course of an operation, the weapon will immediately stop functioning in order to prevent contamination.
    
    The prototype we built is unfortunately not yet ready for full-scale production, since more refining and balancing is required for real-world combat. I've submitted new proposals to your inbox for the principal ideas we've drawn up.
    
    Let me know when you want us to start working on them, Commander.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, я надзвичайно радий доповісти, що наш проект ЕЗПВ успішно завершений. Додаю до листа зображення та схеми прототипу лазерної зброї з режимом неперервної дії у портативному корпусі.
    
    Остаточне рішення проблеми полягало не у безнадійних спробах збільшення ємності акумуляторної батареї, а у використанні радикальних технологій мініатюризації для зменшення маси та розмірів існуючих хімічних елементів живлення. Хімічні лазери використовувались уже досить давно, будучи частиною експериментальних військових програм озброєння, починаючи з кінця ХХ століття, але їх застосування завжди стикалось з масою проблем. Моделі хімічних лазерів з реальними військовими перспективами були обмежені або танковими лазерними гарматами, або їх розміщували на палубах кораблів як протиракетний захист.
    
    Однак, тепер ми в PHALANX створили лазерну гармату у мініатюрі. Всупереч малому розміру, вона повністю здатна опанувати фтор-дейтерієву реакцію та втримувати її токсичні продукти розпаду без небезпеки ураження особового складу. Дозвольте надати вам короткий опис її принципу дії.
    
    Всередині камери згоряння етилен окислюється в полум'ї трифториду азоту. В ході цієї реакції виділяються вільні радикали фтору, які потім вступають у контакт із газоподібною сумішшю гелію та дейтерію. Дейтерій вступає в реакцію з фтором, що призводить до виникнення енергетично збуджених молекул фториду дейтерію. У оптичному резонаторі вони піддаються примусовій емісії, генеруючи лазерний промінь. Система інтелектуальних лінз фокусує і направляє промінь у точку прицілювання, а також вносить корекцію, враховуючи незначні переміщення стрільця та цілі. Надлишки газоподібного дейтерію направляються через сконструйовану нами систему фільтрів високого тиску, які затримують усі токсичні молекули перед викиданням відпрацьованих газів в атмосферу.
    
    Фільтр вимагає регулярної заміни, але розроблена нами схема робить цей процес простим і безболісним. Якщо система фільтрів буде якимось чином пошкоджена під час операції, зброя негайно заблокується, щоб уникнути ураження бійця і оточуючих.
    
    На жаль, створений нами прототип поки ще не готовий до широкомасштабного виробництва та використання піхотою, оскільки ще необхідно провести оптимізацію та балансування для використовування його людиною. Я надіслав вам на поштову скриньку кілька нових концепцій з принциповими ідеями, запропонованими нашим відділом.
    
    Повідомте мене, Командувачу, коли вважатимете за потрібне, щоб ми розпочали роботу над цим.
    
    Кмд. Наварре

en: Our collected UN research files have yielded a lot of valuable information about weapon development done on Earth since the beginning of this century. One of the most interesting topics has been the production of DEWs (Directed Energy Weapons), weapons that transfer energy to a target by means other than a projectile. We are particularly interested in the files on Continuous Wave Lasers.
    
    Many countries and companies have attempted to create weapons-grade lasers over the years, but no one has ever been able to create a laser that's man-portable and has a power output high enough to compete with ordinary firearms. Now, however, we've been given access to all this combined research. I believe that we can make an effective laser weapon at sizes previously unheard-of for a DEW.
    
    This will be a preliminary research report. I can't promise we'll return immediately with a powerful man-portable laser weapon. The only mobile laser weaponry we've been able to get close to in the past has been mounted on heavy vehicles. But I am optimistic we can miniaturize it enough to mount on light interceptor craft and may even be able to leverage the inherit accuracy and speed of laser weaponry to deliver a powerful ground-to-air threat that could help us knock these things out of the sky.
    
    As far as I'm concerned, we at PHALANX are going to do the impossible, and we can start doing it as soon as you approve this proposal.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: ООН передала нам зібрані дослідницькі дані, де було безліч цінної інформації про розробку зброї, над якою працювали вчені усієї планети з початку сторіччя. Одна з найцікавіших тем — застосування енергетичної зброї прямого впливу (ЕЗПВ), зброї, яка передає енергію до цілі без використання снаряду. Нас особливо зацікавили дані про лазери з режимом неперервної дії.
    
    Впродовж тривалого часу безліч країн та корпорацій намагались створити лазер, придатний для військового застосування, але розробити персональний лазер із вихідною потужністю, яку можна порівняти зі стрілецькою зброєю не вдалось нікому. Однак, тепер ми отримали доступ до усіх комплексних досліджень, а також до цілих бібліотек, заповнених інформацією про передові технології Землі. Я впевнений, що ми зможемо не тільки створити ефективний портативний лазер, але й суттєво зменшити його розміри в порівнянні з попередніми прототипами ЕЗПВ.
    
    Це попередня заявка на дослідження. Я не можу обіцяти, що ми розробимо потужний персональний лазер уже на наступному тижні. Єдині зразки мобільного лазерного озброєння, які в минулому були розроблені, були змонтовані на важкому транспорті. Але я сподіваюся, що ми зможемо зменшити розміри достатньо, щоб встановити їх на легкі перехоплювачі і навіть використати точність та швидкість лазерного озброєння для створення загрози НЛО з землі, потіснивши цих покидьків з повітряного простору.
    
    Наскільки я розумію, ми намагатимемось зробити неможливе, і тому готові приступити за першими вашим наказом.
    
    Кмд. Наварре

en: Technical Specifications: P-12 Pistol
    
    CLASSIFIED LEVEL YELLOW
    
    PHALANX Extraterrestrial Response Unit
    
    Technical Document, Delta Clearance
    
    Filed: 20 March 2084
    
    By: Cdr. Paul Navarre, R&D: Engineering Division, PHALANX, Atlantic Operations Command
    
    
    
    Overview
    
    The alien attack on Mumbai made our situation painfully clear. Their technology is far more advanced than ours. The complete inability of Commonwealth troops to make a dent in the Mumbai offensive revealed critical weaknesses in current military training and equipment. They lost three battalions just bringing the aliens to a standstill without inflicting significant casualties. PHALANX has to overcome these odds, and to do that we need the very best human technology has to offer.
    
    The Excalibur Program was created to find the most effective weapons on Earth by reviewing their manufacturing standards, durability, operational record, and their combat performance in the situations where we've managed to bring the aliens to battle.
    
    With the return of armour to the battlefield, starting with steel helmets in World War 1 and fragmentation vests in Vietnam, pistols have had a harder and harder time keeping up. Due to their far lower muzzle velocity compared to longer-barreled and/or fully automatic weapons, they've had increasing trouble penetrating the new, ever-higher standards of human armour -- much less advanced alien composites. The very concept of the pistol in military use came under fire at one point in the 21st century, and was saved only by the advent of super-high-velocity powder.
    
    Chief among the new generation of super-pistols is the Dolvich DV762 from Russia. It follows the design philosophy of its home country; rugged, reliable power without frills. Its design is extremely basic, and though the materials used in its construction are far stronger to cope with the new powder, the DV762's internals are no more advanced than any pistol of the late 20th century.
    
    The DV762 does not compromise. It isn't a multi-function firearm. It's designed for only one thing: to punch through armour and kill the person inside. In order to do this, the DV fires the ancient 7.62mm Tokarev pistol round, either on semi-automatic or three-round burst mode, from a 12-round detachable box magazine. The Tokarev round is known for its excellent penetration, and it has been significantly upgraded on its return to military service. This pistol can shoot clean through the side of a modern ballistic helmet at ranges of up to 10 metres -- and then out the other side.
    
    Unfortunately, in order to achieve penetration, the DV sacrifices stopping power. The 7.62mm round makes a very clean hole in the enemy, which is the problem; it's very reluctant to fragment or tumble, requiring a direct hit on a vital organ or major artery to incapacitate or kill an enemy.
    
    For the purposes of the Excalibur program, we concluded that a guaranteed minor hit is better than one that may simply bounce off an alien's armour, especially as we have yet to gain a clear picture of how nasty alien armour can get. We need sidearms that we know will be effective in the crunch, and the DV762 is the best of them.
    
    For PHALANX use, we have given this pistol the classification P-12.
    
    
    Recommended Doctrine
    
    The P-12 is primarily a backup weapon. It is a significant step up from the combat knife as a weapon of last resort, and it lets a soldier respond to new close-range threats if the primary weapon is rendered ineffective at such ranges or has run out of ammo.
    
    Ambidextrous soldiers may even consider using two pistols at the same time, though this will negatively impact accuracy and reduce the soldier's already minimal effective range.
    
    A single P-12 should rarely be considered as a primary weapon, as it is outclassed in this role by nearly every other weapon in our arsenal. Its advantages are the advantages of a sidearm -- small size and weight. Still, it may find a use as a primary weapon with field medics and technicians who do not have room for larger weapons.
    
    
    Addenda
    
    Despite good penetration against organics, this weapon performs very poorly against robotic targets.
uk_UA: Технічні характеристики: Пістолет P-12
    
    РІВЕНЬ ТАЄМНОСТІ: ЖОВТИЙ
    
    Підрозділ реагування на позаземні загрози «PHALANX»
    
    Технічний документ, Допуск: ДЕЛЬТА
    
    Дата: 20 березня 2084
    
    Від: Кмд. Пауль Наварре, ДВБ: Інженерно-технічний відділ, PHALANX, Атлантична оперативна група
    
    
    
    Огляд
    
    Атака прибульців у Бомбеї показала, в якому жалюгідному становищі ми знаходимось. Їхні технології набагато випереджають наші. Сили Співдружності були неспроможні налагодити хоча б якусь оборону через численні недоліки у воєнній підготовці та озброєнні. Три батальйони полягло лише для того, щоб зупинити атаку. PHALANX мусить змінити цю ситуацію і для цього потрібно застосувати найкращі технології, якими володіє людство.
    
    Проект «Екскалібур» було створено з метою знайти найбільш ефективну зброю на Землі, шляхом перегляду своїх виробничих стандартів та відмовостійкості, врахування і дослідження оперативного досвіду та бойових якостей, отриманих при застосуванні її у зіткненнях з прибульцями.
    
    Із поверненням на поле бою персональної броні, починаючи із сталевих шоломів у Першу світову та бронежилетів у В'єтнамі, пістолети ставали все менш затребуваними. Через низьку початкову швидкість кулі, порівняно із довгоствольною і/або автоматичною зброєю, їм ставало все важче пробивати нові, сучасніші типи персональної броні, яка в свою чергу сильно поступається композитній броні прибульців. Саме поняття пістолету у військових цілях зазнало жорсткої критики в 21-му столітті, але було врятовано лише завдяки появі високошвидкісного пороху.
    
    Лідером серед нового покоління супер-пістолетів став російський «Долвіч DV762». Його дизайн випливає із філософії його батьківщини: міцний, надійний і нічого зайвого. Конструкція надзвичайно проста, і хоча матеріали для його виготовлення витримують більші навантаження при роботі з новим порохом, внутрішня конструкція DV762 нічим не прогресивніша за будь-які пістолети кінця двадцятого сторіччя.
    
    DV762 — це безкомпромісна зброя вузького призначення. Вона створена лише з однією метою: пробити броню та вбити того, хто під нею. Для цього в DV застосовуються старі набої калібру 7,62мм від пістолета Токарева, укладені у 12-зарядний коробковий магазин. Стрільба може проводитись у напівавтоматичному режимі та короткими чергами у три постріли. Набої Токарева відомі своєю відмінною проникною здатнісю, а після повернення на озброєння були значно покращені. Цей пістолет може навиліт пробити сучасний захисний шолом з десяти метрів.
    
    На жаль, щоб досягти такої проникної здатності, в DV потрібно було пожертвувати зупиняючою дією. Куля калібру 7,62мм робить дуже акуратний отвір в супротивнику, і в цьому її недолік; вона лише інколи може розпастись на частини чи відхилитись від траєкторії, тому необхідне точне попадання у життєво важливий орган чи велику артерію, щоб знешкодити ворога.
    
    В межах програми Екскалібур, ми прийшли до висновку, що гарантоване проникне ураження значно краще за постріл кулею, яка може просто відскочити від броні прибульців, тим більше, що нам ще належить отримати чітку картину того, які сюрпризи вона нам може готувати. Нам потрібна персональна зброя, яка не підведе в критичний момент, і DV762 є найкращим.
    
    Для використання в PHALANX, зброї надано назву P-12.
    
    
    Рекомендована доктрина
    
    Р-12, загалом, є додатковою, резервною зброєю на випадок, коли основна зброя не може застосовуватись на короткій дистанції чи закінчились набої. Це значний крок вперед у порівнянні із бойовим ножем, як зброєю «останньої надії», цей пістолет надасть бійцю можливість чинити достойний опір на короткій дистанції.
    
    Бійці, що рівносильно вільно володіють обома руками, можуть використовувати два таких пістолети одночасно, хоча це негативно позначиться на влучності та знизить і без того невелику прицільну дальність.
    
    Один Р-12 не слід розглядати, як одиницю основної зброї, оскільки в цій ролі будь-яка інша зброя з нашого арсеналу перевершить його. Його переваги — це переваги персональної зброї — незначні розмір та вага. Тим не менше, він може знайти застосування в якості основної зброї для медиків та техніків, оскільки вони не мають змоги носити щось більше.
    
    
    Додаток
    
    Незважаючи на хороші показники проникнення проти органічних супротивників, ця зброя зовсім неефективна проти роботизованих цілей.

en: Technical Specifications: 7.62mm Pistol Magazine
    
    CLASSIFIED LEVEL YELLOW
    
    PHALANX Extraterrestrial Response Unit
    
    Technical Document, Delta Clearance
    
    Filed: 20 March 2084
    
    By: Cdr. Paul Navarre, R&D: Engineering Division, PHALANX, Atlantic Operations Command
    
    
    
    Overview
    
    This magazine contains 12 rounds of 7.62x25mm TT (Tokarev) pistol ammunition. It is a conventional staggered-stack box design. Though the original TT bullet design is ancient, the rounds in this magazine are brand-new and ready for service, reinforced with steel and tungsten to withstand the tremendous force of the powder explosion. This round is an excellent penetrator, able to punch through heavy armour at close range. However, it's also reluctant to fragment or tumble, requiring a direct hit on a vital organ or major artery to incapacitate or kill an enemy. Combined with super-high-velocity powder, these rounds also have a kick like a mule. A two-handed firing stance is recommended for most users to avoid the chance of breaking a wrist.
    
    The magazine is meant to be loaded into a P-12 Pistol.
    
    
    Recommended Doctrine
    
    All soldiers equipped with pistols should carry at least one reload whenever they go out in the field. It is not advisable to send our troops into combat without spare magazines.
    
    
    Addenda
    
    None.
uk_UA: Технічні характеристики: Магазин пістолету кал. 7,62мм
    
    РІВЕНЬ ТАЄМНОСТІ: ЖОВТИЙ
    
    Підрозділ реагування на позаземні загрози «PHALANX»
    
    Технічний документ, Допуск: ДЕЛЬТА
    
    Дата: 20 березня 2084
    
    Від: Кмд. Пауль Наварре, ДВБ: Інженерно-технічний відділ, PHALANX, Атлантична оперативна група
    
    
    
    Огляд
    
    Це магазин, що містить 12 набоїв ТТ (від пістолету Токарева) калібру 7,62х25мм. Конструкція класична — коробка із багаторядним розміщенням набоїв. Хоча початкова конструкція набоїв ТТ досить застаріла, набої в цьому магазині абсолютно оновлені, підсилені сталлю та вольфрамом, щоб витримувати величезну силу вибуху пороху. Ці набої володіють унікальною проникною здатністю кулі й здатні пробити важку броню з близької відстані. Тим не менш, куля лише інколи може розпастись на частини чи відхилитись від траєкторії, тому необхідне точне попадання у життєво важливий орган чи велику артерію, щоб знешкодити ворога. У поєднанні зі швидкісним порохом ці набої призводять до сильної віддачі. Щоб запобігти травмі зап'ястя, рекомендується при стрільбі втримувати зброю двома руками.
    
    Магазин призначено для використання з пістолетом Р-12.
    
    
    Рекомендована доктрина
    
    Усі бійці, озброєні пістолетом, зобов'язані мати при собі ще хоча б один запасний магазин. Не рекомендується спорядження на завдання бійців без запасних набоїв.
    
    
    Додаток
    
    Відсутній.

en: Technical Specifications: MP-699 Machine Pistol
    
    CLASSIFIED LEVEL YELLOW
    
    PHALANX Extraterrestrial Response Unit
    
    Technical Document, Delta Clearance
    
    Filed: 20 March 2084
    
    By: Cdr. Paul Navarre, R&D: Engineering Division, PHALANX, Atlantic Operations Command
    
    
    
    Overview
    
    The alien attack on Mumbai made our situation painfully clear. Their technology is far more advanced than ours. The complete inability of Commonwealth troops to make a dent in the Mumbai offensive revealed critical weaknesses in current military training and equipment. They lost three battalions just bringing the aliens to a standstill without inflicting significant casualties. PHALANX has to overcome these odds, and to do that we need the very best human technology has to offer.
    
    The Excalibur Program was created to find the most effective weapons on Earth by reviewing their manufacturing standards, durability, operational record, and their combat performance in the situations where we've managed to bring the aliens to battle.
    
    With the return of armour to the battlefield, starting with steel helmets in World War 1 and fragmentation vests in Vietnam, pistols have had a harder and harder time keeping up. Due to their far lower muzzle velocity compared to longer-barreled and/or fully automatic weapons, they've had increasing trouble penetrating the new, ever-higher standards of human armour -- much less advanced alien composites. The very concept of the pistol in military use came under fire at one point in the 21st century, and was saved only by the advent of super-high-velocity powder.
    
    The major drawback of super-high-velocity powder is that it cannot be used in fully-automatic weapons, since no firearms action on this Earth can survive that much violence for long without breaking. The British APMP pistol ignores these concerns by using more ordinary smokeless powder and a longer, almost SMG-length barrel to achieve higher velocities and greater kinetic power. It is a true machine pistol, fully automatic and capable of firing 600 rounds per minute from its surprisingly slim-lined 30-round detachable box magazine. It has three firing modes: semi-automatic, 3-round burst, and full-automatic.
    
    The APMP fires the specially-developed 4.2x24mm round that goes through kevlar like it wasn't there. Once inside a human body this tiny round tumbles like a madman and creates huge wound cavities. It has a deal of trouble penetrating modern body armour, but this is offset by the APMP's ability to deliver repeated hits from its large magazine, all in a pistol-sized package. Unfortunately, the APMP can be a little unwieldy due to its size. Accuracy during burst and fully-automatic fire suffers as a result.
    
    Whenever we need an automatic weapon no larger than our own P-12, this is the weapon that fills the gap.
    
    For PHALANX use, we have given this machine pistol the classification MP-699.
    
    
    Recommended Doctrine
    
    The MP-699 is primarily a backup weapon. It is a significant step up from the combat knife as a weapon of last resort, and it lets a soldier respond to new close-range threats if the primary weapon is rendered ineffective at such ranges or has run out of ammo. It is a good alternative for soldiers who have trouble hitting anything with the P-12, but the MP-699 is low-powered in comparison with the P-12. Furthermore, its magazines are large enough to preclude hanging them from a soldier's belt and far fewer of them can be carried conveniently.
    
    Ambidextrous soldiers may consider using two pistols at the same time, though this will negatively impact accuracy and reduce the soldier's already minimal effective range.
    
    A single MP-699 should rarely be considered as a primary weapon, as it is outclassed in this role by nearly every other weapon in our arsenal. Its advantages are the advantages of a sidearm -- small size and weight. Still, it may find a use as a primary weapon with field medics and technicians who do not have room for larger weapons.
    
    
    Addenda
    
    None.
uk_UA: Технічні характеристики: Автоматичний пістолет MP-699
    
    РІВЕНЬ ТАЄМНОСТІ: ЖОВТИЙ
    
    Підрозділ реагування на позаземні загрози «PHALANX»
    
    Технічний документ, Допуск: ДЕЛЬТА
    
    Дата: 20 березня 2084
    
    Від: Кмд. Пауль Наварре, ДВБ: Інженерно-технічний відділ, PHALANX, Атлантична оперативна група
    
    
    
    Огляд
    
    Атака прибульців у Бомбеї показала, в якому жалюгідному становищі ми знаходимось. Їхні технології набагато випереджають наші. Сили Співдружності були неспроможні налагодити хоча б якусь оборону через численні недоліки у воєнній підготовці та озброєнні. Три батальйони полягло лише для того, щоб зупинити атаку. PHALANX мусить змінити цю ситуацію і для цього потрібно застосувати найкращі технології, якими володіє людство.
    
    Проект «Екскалібур» було створено з метою знайти найбільш ефективну зброю на Землі, шляхом перегляду своїх виробничих стандартів та відмовостійкості, врахування і дослідження оперативного досвіду та бойових якостей, отриманих при застосуванні її у зіткненнях з прибульцями.
    
    Із поверненням на поле бою персональної броні, починаючи із сталевих шоломів у Першу світову та бронежилетів у В'єтнамі, пістолети ставали все менш затребуваними. Через низьку початкову швидкість кулі, порівняно із довгоствольною і/або автоматичною зброєю, їм ставало все важче пробивати нові, сучасніші типи персональної броні, яка в свою чергу сильно поступається композитній броні прибульців. Саме поняття пістолету у військових цілях зазнало жорсткої критики в 21-му столітті, але було врятовано лише завдяки появі високошвидкісного пороху.
    
    Основним недоліком швидкісного пороху є те, що його неможливо використовувати у повністю автоматичній зброї, оскільки жоден земний механізм не витримає таких навантажень достатньо довго не зламавшись. Британський пістолет APMP позбавлений цієї проблеми за рахунок застосування у його набоях звичайного бездимного пороху, а для досягнення більш високої швидкості кулі та збільшення її кінетичної енергії в його конструкції застосовано подовжений, майже як у автомата, ствол. Це справжній повністю автоматичний пістолет, що здатен вести вогонь із швидкістю 600 пострілів за хвилину з його, на диво тонкого, 30-зарядного знімного магазину коробчатого типу. Ця зброя має три режими стрільби: напівавтоматичний, черги у 3 постріли і повністю автоматичний.
    
    Для APMP було спеціально розроблено набої калібру 4,2х24мм, що здатні з легкістю пробити кевларову броню. Опинившись всередині людського тіла, куля продовжує рух хаотично, створюючи цим значні проникні поранення. Сучасна натільна броня становить серйозну перепону для APMP, але це компенсується його скорострільністю та обсягом магазину. На жаль, APMP є трохи громіздким, через що знижується влучність під час стрільби короткими та довгими чергами.
    
    APMP стане в пригоді, коли нам знадобиться автоматична зброя не більша за наші власні P-12.
    
    Для використання в PHALANX, автоматичний пістолет отримав класифікаційну назву MP-699.
    
    
    Рекомендована доктрина
    
    MP-699 загалом, є додатковою, резервною зброєю. Це значний крок вперед у порівнянні із бойовим ножем, як зброї «останньої надії», він надасть бійцю можливість чинити достойний опір на короткій дистанції, на випадок, коли основна зброя не може застосовуватись на короткій дистанції чи закінчились набої. Також це хороша заміна для тих бійців, хто мав труднощі при влучній стрільбі з Р-12, але MP-699 є менш потужний за P-12. Крім того, його магазини завеликі, щоб носити на поясі, відповідно багато їх з собою не візьмеш.
    
    Бійці, що рівносильно вільно володіють обома руками, можуть використовувати два таких пістолети одночасно, хоча це негативно позначатися на влучності та знизить і без того невелику прицільну дальність.
    
    Один MP-699 не слід розглядати, як одиницю основної зброї, оскільки будь-яка інша зброя з нашого арсеналу перевершить його. Його переваги — це переваги персональної зброї — незначні розмір та вага. Тим не менше, він може знайти застосування в якості основної зброї для медиків та техніків, оскільки вони не мають змоги носити щось більше.
    
    
    Додаток
    
    Відсутній.

en: Technical Specifications: 4.2mm MP Magazine
    
    CLASSIFIED LEVEL YELLOW
    
    PHALANX Extraterrestrial Response Unit
    
    Technical Document, Delta Clearance
    
    Filed: 20 March 2084
    
    By: Cdr. Paul Navarre, R&D: Engineering Division, PHALANX, Atlantic Operations Command
    
    
    
    Overview
    
    This magazine contains 30 rounds of 4.2x24mm pistol ammunition. It is a double-column box design. The rounds are very small and have decent penetration, especially when causing several impacts close to each other, and they cause a great deal of tissue damage once they've penetrated skin. They're designed to have very little recoil, but this doesn't help the MP-699's accuracy very much.
    
    The magazine is meant to be loaded into an MP-699 Machine Pistol.
    
    
    Recommended Doctrine
    
    All soldiers equipped with machine pistols should carry at least one reload whenever they go out in the field. It is not advisable to send our troops into combat without spare magazines.
    
    
    Addenda
    
    None.
uk_UA: Технічні характеристики: 4,20мм АП ріжок
    
    РІВЕНЬ ТАЄМНОСТІ: ЖОВТИЙ
    
    Підрозділ реагування на позаземні загрози «PHALANX»
    
    Технічний документ, Допуск: ДЕЛЬТА
    
    Дата: 20 березня 2084
    
    Від: Кмд. Пауль Наварре, ДВБ: Інженерно-технічний відділ, PHALANX, Атлантична оперативна група
    
    
    
    Огляд
    
    Цей магазин містить 30 пістолетних набоїв калібру 4,20х24мм. Конструкція магазину стандартна коробкова з дворядним розміщенням набоїв. Набої дуже малі та володіють чудовою проникною здатністю, особливо при близько розміщених влученнях, чим завдають значних пошкоджень живим тканинам у тілі. Незважаючи на невелику віддачу при стрільбі даними набоями, MP-699 у влучності не додає.
    
    Магазин призначено для автоматичного пістолета MP-699.
    
    
    Рекомендована доктрина
    
    Усі бійці, озброєні автоматичними пістолетами, зобов'язані мати при собі ще хоча б один запасний магазин. Не рекомендується споряджати на завдання бійців без запасних набоїв.
    
    
    Додаток
    
    Відсутній.

en: Technical Specifications: AR-80 Assault Rifle
    
    CLASSIFIED LEVEL YELLOW
    
    PHALANX Extraterrestrial Response Unit
    
    Technical Document, Delta Clearance
    
    Filed: 20 March 2084
    
    By: Cdr. Paul Navarre, R&D: Engineering Division, PHALANX, Atlantic Operations Command
    
    
    
    Overview
    
    The alien attack on Mumbai made our situation painfully clear. Their technology is far more advanced than ours. The complete inability of Commonwealth troops to make a dent in the Mumbai offensive revealed critical weaknesses in current military training and equipment. They lost three battalions just bringing the aliens to a standstill without inflicting significant casualties. PHALANX has to overcome these odds, and to do that we need the very best human technology has to offer.
    
    The Excalibur Program was created to find the most effective weapons on Earth by reviewing their manufacturing standards, durability, operational record, and their combat performance in the situations where we've managed to bring the aliens to battle.
    
    The French Leblanc FAA-191 (Fusil Assaut Automatique) provides the most advantageous mix of range, penetration against alien armour, and magazine size in the assault rifle class. It is a bullpup design, meaning the magazine and action of the weapon are located behind the grip to reduce overall weapon length. The 191 fires a 30-round box magazine of 4.7mm caseless ammunition, tungsten-cored steel penetrators with impressive armour-piercing capability over short and medium ranges. The round does not perform well at long range, but then assault rifles aren't meant for long-range firefights.
    
    Though the design is far from new, first prototyped in 2057, no other rifle has fully surpassed the 191. It is accurate and quick to reload. Its rugged construction makes it dependable in combat and unlikely to break or jam. It is resistant to heat, cold, dust and humidity all at once. Ammunition and replacement parts are widely available due to the design's maturity and relative popularity among Earth's armed forces. This is a rifle you can entrust your life to.
    
    For PHALANX use, we have given this rifle the classification AR-80.
    
    
    Recommended Doctrine
    
    This should be our go-to weapon for medium-range engagements. It can lay down an impressive amount of fire and is deadly out to far longer ranges than any pistol or SMG.
    
    However, no one should entertain the illusion that the assault rifle is the end-all be-all of our arsenal. A balance of weapons is required for us to be able to deal with different situations; while the assault rifle remains a good weapon at close range, it can be slow to manoeuvre in tight spaces and is eclipsed by both submachine guns and shotguns at these ranges, weapons which provide a far greater point-blank punch. Any sweep of an urban building should be led by close-range weapons, while rifle-equipped soldiers either secure the perimeter or form a second assault wave to support the others.
    
    If our rifle-equipped troops are caught beyond effective weapon range, they should make an advance from cover to cover in order to effectively bring their weapons to bear. Snipers should provide covering fire for the advancing teams or attempt to take out the enemy at range.
    
    
    Addenda
    
    While the AR-80 is a fine rifle in all respects, it was not designed to fight an alien invasion force. We should develop our own purpose-built weapons as soon as it becomes feasible to do so.
uk_UA: Технічні характеристики: Автоматична штурмова гвинтівка AR-80
    
    РІВЕНЬ ТАЄМНОСТІ: ЖОВТИЙ
    
    Підрозділ реагування на позаземні загрози «PHALANX»
    
    Технічний документ, Допуск: ДЕЛЬТА
    
    Дата: 20 березня 2084
    
    Від: Кмд. Пауль Наварре, ДВБ: Інженерно-технічний відділ, PHALANX, Атлантична оперативна група
    
    
    
    Огляд
    
    Атака прибульців у Бомбеї показала, в якому жалюгідному становищі ми знаходимось. Їхні технології набагато випереджають наші. Сили Співдружності були неспроможні налагодити хоча б якусь оборону через численні недоліки у воєнній підготовці та озброєнні. Три батальйони полягло лише для того, щоб зупинити атаку. PHALANX мусить змінити цю ситуацію і для цього потрібно застосувати найкращі технології, якими володіє людство.
    
    Проект «Екскалібур» було створено з метою знайти найбільш ефективну зброю на Землі, шляхом перегляду своїх виробничих стандартів та відмовостійкості, врахування і дослідження оперативного досвіду та бойових якостей, отриманих при застосуванні її у зіткненнях з прибульцями.
    
    Французька гвинтівка Leblanc FAA-191 (Fusil Assaut Automatique) забезпечує найбільш вигідне поєднання далекобійності, пробивання броні прибульців й обсягу магазину в своєму класі зброї. Автомат має «буллпап» компонування, при якому магазин розташовано позаду спускового гачка для того, щоб зменшити загальну довжину зброї. У FAA-191 використовуються 30-ти зарядні магазини із 4.7мм бронебійними набоями без гільз. Сталеві кулі з вольфрамовим осердям демонструють вражаючу проникну здатність на малих та середніх дистанціях. На дальніх дистанціях ефективність падає, але цей тип зброї для цього і не призначений.
    
    Хоча ця розробка не така вже й нова (перший прототип виготовлено у 2057), жодна інша гвинтівка не змогла перевершити FAA-191 у швидкості перезаряджання та влучності. ЇЇ міцна конструкція знижує ризик поломки чи заклинювання в бою. Автомат стійкий до холоду, спеки, пилу та високої вологості. Набої та запчастини широко доступні через те, що ця гвинтівка є популярна у збройних силах по всій земній кулі. Цій зброї можна довірити власне життя.
    
    Для використання в PHALANX зброї надано індекс AR-80.
    
    
    Рекомендована доктрина
    
    Саме цю зброю слід використовувати на середніх дистанціях. Вона демонструє вражаючу бойову міць на дистанціях, що перевершують можливості будь-якого пістолету чи пістолету-кулемету.
    
    Але не слід думати, що штурмова гвинтівка — це найкраща зброя, яку можна знайти в нашому арсеналі. Для того, щоб упоратись з різними ситуаціями, потрібно дотримуватися балансу зброї. Гвинтівка непогано себе проявляє у ближньому бою, але у тісних просторах ефективнішими є дробовики та пістолети-кулемети, через більшу вогневу силу. При операціях в будівлях слід використовувати саме їх, а бійців озброєних гвинтівками краще залишити для підтримки або охорони периметру.
    
    Якщо бійці з гвинтівками опинились за межами дистанції ефективного ведення вогню, їм слід наблизитись до ворога, використовуючи природні укриття. В цей час снайпери прикривають вогнем штурмові підрозділи і намагаються придушити активність супротивника.
    
    
    Додаток
    
    AR-80 — хороша зброя у всіх відношеннях, але вона не призначена для боротьби з прибульцями. Ми змушені розробити власну конструкцію, пристосовану під наші потреби, якомога швидше.

en: Technical Specifications: Assault Rifle Magazine
    
    CLASSIFIED LEVEL YELLOW
    
    PHALANX Extraterrestrial Response Unit
    
    Technical Document, Delta Clearance
    
    Filed: 20 March 2084
    
    By: Cdr. Paul Navarre, R&D: Engineering Division, PHALANX, Atlantic Operations Command
    
    
    
    Overview
    
    This magazine contains 30 rounds of 4.7x33mm caseless ammunition, armour-piercing mod. It is of a classic curved box design with the rounds stacked in a dual-column arrangement. The rounds themselves are tungsten-cored steel penetrators, encased in their own propellant rather than heavy brass casings. They perform well against a variety of enemies at short and medium ranges.
    
    The magazine is meant to be loaded into an AR-80 Assault Rifle.
    
    
    Recommended Doctrine
    
    All soldiers equipped with assault rifles should carry at least one reload whenever they go out in the field. It is not advisable to send our troops into combat without spare magazines.
    
    
    Addenda
    
    None.
uk_UA: Технічні характеристики: Магазин для штурмової гвинтівки
    
    РІВЕНЬ ТАЄМНОСТІ: ЖОВТИЙ
    
    Підрозділ реагування на позаземні загрози «PHALANX»
    
    Технічний документ, Допуск: ДЕЛЬТА
    
    Дата: 20 березня 2084
    
    Від: Кмд. Пауль Наварре, ДВБ: Інженерно-технічний відділ, PHALANX, Атлантична оперативна група
    
    
    
    Огляд
    
    Магазин містить 30 бронебійних безгільзових набоїв калібру 4.7x33мм. Конструкція класична: вигнута металева коробка, всередині набої, розташовані в два ряди. Набоями слугують сталеві кулі з вольфрамовим осердям, утрамбованої в порох. Така технологія дозволяє уникнути використання важких латунних гільз. Кулі досить ефективні на малих та середніх дистанціях для ураження різноманітних цілей.
    
    Магазин призначено для автоматичної штурмової гвинтівки AR-80.
    
    
    Рекомендована доктрина
    
    Усі бійці, озброєні AR-80, зобов'язані мати при собі ще хоча б один запасний магазин. Не рекомендується споряджати на операцію бійців без запасних набоїв.
    
    
    Додаток
    
    Немає.

en: Technical Specifications: MG12 Machine Gun
    
    CLASSIFIED LEVEL YELLOW
    
    PHALANX Extraterrestrial Response Unit
    
    Technical Document, Delta Clearance
    
    Filed: 20 March 2084
    
    By: Cdr. Paul Navarre, R&D: Engineering Division, PHALANX, Atlantic Operations Command
    
    
    
    Overview
    
    The alien attack on Mumbai made our situation painfully clear. Their technology is far more advanced than ours. The complete inability of Commonwealth troops to make a dent in the Mumbai offensive revealed critical weaknesses in current military training and equipment. They lost three battalions just bringing the aliens to a standstill without inflicting significant casualties. PHALANX has to overcome these odds, and to do that we need the very best human technology has to offer.
    
    The Excalibur Program was created to find the most effective weapons on Earth by reviewing their manufacturing standards, durability, operational record, and their combat performance in the situations where we've managed to bring the aliens to battle.
    
    The British SA-3000 GPG (General-Purpose Gun), colloquially known as the Great British Gun, is a versatile drum-fed machine gun that has seen service throughout the world in its 16-year operational life. First deployed in 2068, it quickly found its niche as a light machine gun for infantry and ground-support helicopters, able to be fired from the hip as easily as from a bipod or pintle mount.
    
    The infantry version of the GPG is a highly versatile and reliable gun. Unlike most machine guns the GPG takes caseless ammunition from a large drum magazine instead of a belt. This limits fire rate and magazine endurance, but it's also the reason for the weapon's versatility. The reloading process for the GPG is almost as quick and easy as an assault rifle, and the drums contain 100 rounds each.
    
    The gun contains surprisingly few computerised components, only a powerful recoil compensator and shock absorbing system. This helps to improve accuracy above that of older machine guns, although it's never going to be a sniper rifle. The solid design and sheer simplicity of its internals combine to make the GPG a very reliable weapon. It has seen action in Mumbai and performed admirably there, providing effective and highly mobile suppressive fire, sometimes capable of pinning down whole alien squads depending on the terrain.
    
    The GPG fires the popular 4.7mm caseless round, also used in our AR-80 Assault Rifle. Unfortunately the magazines are not interchangeable between Assault Rifle and GPG, as the Assault Rifle uses a different feed system.
    
    We feel that the GPG is the best candidate for our arsenal in the machine gun category. Our troops can depend on this gun to deliver heaps of fire when and where they need it most.
    
    For PHALANX use, we have given this machine gun the classification MG12.
    
    
    Recommended Doctrine
    
    The MG12 will be an extremely valuable tool in controlling the battlefield. It can spit out a high volume of rounds to take down a powerful enemy or score a hit on a target at distance through sustained fire.
    
    
    Addenda
    
    None.
uk_UA: Технічні характеристики: Кулемет MG12
    
    РІВЕНЬ ТАЄМНОСТІ: ЖОВТИЙ
    
    Підрозділ реагування на позаземні загрози «PHALANX»
    
    Технічний документ, Допуск: ДЕЛЬТА
    
    Дата: 20 березня 2084
    
    Від: Кмд. Пауль Наварре, ДВБ: Інженерно-технічний відділ, PHALANX, Атлантична оперативна група
    
    
    
    Огляд
    
    Атака прибульців у Бомбеї показала, в якому жалюгідному становищі ми знаходимось. Їхні технології набагато випереджають наші. Сили Співдружності були неспроможні налагодити хоча б якусь оборону через численні недоліки у воєнній підготовці та озброєнні. Три батальйони полягло лише для того, щоб зупинити атаку. PHALANX мусить змінити цю ситуацію і для цього потрібно застосувати найкращі технології, якими володіє людство.
    
    Проект «Екскалібур» було створено з метою знайти найбільш ефективну зброю на Землі, шляхом перегляду своїх виробничих стандартів та відмовостійкості, врахування і дослідження оперативного досвіду та бойових якостей, отриманих при застосуванні її у зіткненнях з прибульцями.
    
    Британський універсальний кулемет SA-3000 GPG, більш відомий як Великий британський кулемет (ВБК) — це багатоцільовий кулемет з барабанним магазином, взятий на озброєння багатьма країнами світу ще шістнадцять років тому. Вперше застосований у 2068, він швидко знайшов свою нішу в якості ручного кулемету для піхоти і гелікоптерної зброї для підтримки наземних сил. Стрільба може здійснюватись як від стегна, так і з сошки чи шарнірного станка.
    
    Піхотна версія GPG є досить універсальною та надійною зброєю. На відміну від більшості кулеметів, у GPG застосовано подачу набоїв із великого циліндричного барабану замість ленти. Це накладає певні обмеження на темп стрільби та об'єм магазину, але робить кулемет більш зручним у користуванні. Перезарядка ВБК здійснюється майже так само легко й швидко, як і штурмової гвинтівки; магазин містить сто набоїв.
    
    Кулемет містить на диво мало комп'ютеризованих компонентів: тільки потужний компенсатор віддачі та амортизаційну систему. Це дозволяє підвищити влучність порівняно із старими кулеметами, хоча до снайперської зброї ще далеко. Надійна та нескладна конструкція загалом дозволяють назвати GPG дуже надійною зброєю. Події в Мумбаї це підтвердили: завдяки ВБК була можливість ведення ефективного та мобільного вогню на ураження, а іноді, залежно від місцевості, вдавалось стримати та змусити залягти цілі загони прибульців.
    
    Для стрільби в GPG застосовуються популярні 4,7мм безгільзові набої, ті ж, що й для гвинтівки AR-80. На жаль, магазини не є взаємозамінними між автоматом та кулеметом, оскільки в них різні механізми зарядки.
    
    Ми вважаємо, що ВБК є кращим кандидатом для нашого арсеналу в категорії кулемета. Наші бійці зможуть покластися на нього в ситуаціях, що найбільше потребують масованого вогню.
    
    Для застосування у PHALANX цьому кулемету надано класифікаційний індекс MG12.
    
    
    Рекомендована доктрина
    
    MG12 буде надзвичайно корисним інструментом контролю на полі бою. Кулемет можна використати для ведення масованого вогню та знищення потужного ворога, або ж для потрапляння в далеку ціль за допомогою тривалого обстрілу.
    
    
    Додаток
    
    Відсутній.

en: Technical Specifications: Machine Gun Drum
    
    CLASSIFIED LEVEL YELLOW
    
    PHALANX Extraterrestrial Response Unit
    
    Technical Document, Delta Clearance
    
    Filed: 20 March 2084
    
    By: Cdr. Paul Navarre, R&D: Engineering Division, PHALANX, Atlantic Operations Command
    
    
    
    Overview
    
    This drum contains 100 rounds of 4.7x33mm caseless ammunition, armour-piercing mod. Unlike rifle magazines, the rounds in this drum are linked together into a long belt rather than stacked onto a spring. The belt links are made of a special plastic that disintegrates upon exposure to open air.
    
    The rounds themselves are tungsten-cored steel penetrators, encased in their own propellant rather than heavy brass casings. They perform well against a variety of enemies at short and medium ranges.
    
    The magazine is meant to be loaded into an MG12 Machine Gun.
    
    
    Recommended Doctrine
    
    All soldiers equipped with machine guns should carry at least one reload whenever they go out in the field. Where this is not possible a secondary soldier can carry spare ammunition.
    
    
    Addenda
    
    None.
uk_UA: Технічні характеристики: Кулеметний магазин
    
    РІВЕНЬ ТАЄМНОСТІ: ЖОВТИЙ
    
    Підрозділ реагування на позаземні загрози «PHALANX»
    
    Технічний документ, Допуск: ДЕЛЬТА
    
    Дата: 20 березня 2084
    
    Від: Кмд. Пауль Наварре, ДВБ: Інженерно-технічний відділ, PHALANX, Атлантична оперативна група
    
    
    
    Огляд
    
    Цей барабанний магазин містить 100 бронебійних безгільзових набоїв калібру 4,7x33мм. На відміну від магазину гвинтівки, де набої подаються за допомогою пружини, тут вони пов'язані між собою довгою стрічкою. Секції цієї стрічки виготовлені із особливого виду пластику, що розкладається при контакті з повітрям.
    
    Набої — це сталеві кулі із вольфрамовим осердям, поміщені в капсули із горючої речовини, а не у важкі латунні гільзи. Вони добре себе проявили проти більшості можливих цілей на коротких та середніх дистанціях.
    
    Цей магазин призначено для кулемета MG12.
    
    
    Рекомендована доктрина
    
    Бійці, озброєні кулеметами, повинні мати із собою щонайменше один запасний магазин, коли вони вирушають на бойове завдання. Не рекомендується спорядження на операцію бійців без запасних набоїв.
    
    
    Додаток
    
    Відсутній.

en: Technical Specifications: HPML Rocket Launcher
    
    CLASSIFIED LEVEL YELLOW
    
    PHALANX Extraterrestrial Response Unit
    
    Technical Document, Delta Clearance
    
    Filed: 20 March 2084
    
    By: Cdr. Paul Navarre, R&D: Engineering Division, PHALANX, Atlantic Operations Command
    
    
    
    Overview
    
    The alien attack on Mumbai made our situation painfully clear. Their technology is far more advanced than ours. The complete inability of Commonwealth troops to make a dent in the Mumbai offensive revealed critical weaknesses in current military training and equipment. They lost three battalions just bringing the aliens to a standstill without inflicting significant casualties. PHALANX has to overcome these odds, and to do that we need the very best human technology has to offer.
    
    The Excalibur Program was created to find the most effective weapons on Earth by reviewing their manufacturing standards, durability, operational record, and their combat performance in the situations where we've managed to bring the aliens to battle.
    
    The South-African MPMDS (Multi-Purpose Missile Delivery System) has a classic, almost surgically clean name that completely belies its purpose. It is the heaviest infantry missile launcher on the market, able to fire high-explosive rockets that turn infantry into hamburger. Originally intended as light field artillery, this weapon is fairly new; its only combat experience has been in Mumbai in the hands of Commonwealth troops. It was one of the handful of weapons that eventually turned the tide in the fighting -- and there is a good reason why.
    
    Alien craft on the ground emit fantastic amounts of jamming and other EW (Electronic Warfare) activity. In fact, they emit so much of it that ordinary 'smart' missiles are rendered completely ineffective. If one type of alien EW doesn't fool the missile's relatively stupid electronic brain, another will. No amount of tinkering by Earth's military engineers has been able to fix the situation. The MPMDS, however, will remain effective against the alien invaders -- one of the few human missile launchers that can -- because its rockets carry no onboard guidance.
    
    The rockets are 120mm monsters the size of artillery shells. They are fired out of a smoothbore barrel and are fin-stabilised in flight. Surprisingly they are made up of only three parts: a rocket booster, a warhead and an impact trigger. This simplicity allows them to remain effective and reliable in the most hazardous situations. Though the rockets are not very accurate, they will devastate anything in their path, even aliens. It takes only one good hit from an MPMDS rocket to send the enemy flying.
    
    Standard ammunition for this launcher includes: HE (High-Explosive) rockets and IC (Incendiary) rockets.
    
    Along with the HPGL Grenade Launcher, this weapon will provide our troops with the artillery support they need to survive and win.
    
    For PHALANX use, we have given this rocket launcher the classification HPML.
    
    
    Recommended Doctrine
    
    The HPML is best used in a support role, providing covering fire for our assault troops with high-explosive and/or incendiary rockets. However, care should be taken that friendly fire incidents do not occur, as this could have disastrous effects in a combat mission.
    
    The HPML should not be fired at targets closer than 8 metres from the shooter. Violating this safety guideline could result in serious injury or death to the shooter and other members of the team. If a target is closer than 8 metres, any shooter should immediately resort to his sidearm or a combat knife. Anything else would be suicide.
    
    
    Addenda
    
    Along with sniper rifles and grenades, this is one of the few standard-issue human weapons that are fully effective against robotic aliens.
uk_UA: Технічні характеристики: Ракетна пускова система HPML
    
    РІВЕНЬ ТАЄМНОСТІ: ЖОВТИЙ
    
    Підрозділ реагування на позаземні загрози «PHALANX»
    
    Технічний документ, Допуск: ДЕЛЬТА
    
    Дата: 20 березня 2084
    
    Від: Кмд. Пауль Наварре, ДВБ: Інженерно-технічний відділ, PHALANX, Атлантична оперативна група
    
    
    
    Огляд
    
    Атака прибульців у Бомбеї показала, в якому жалюгідному становищі ми знаходимось. Їхні технології набагато випереджають наші. Сили Співдружності були неспроможні налагодити хоча б якусь оборону через численні недоліки у воєнній підготовці та озброєнні. Три батальйони полягло лише для того, щоб зупинити атаку. PHALANX мусить змінити цю ситуацію і для цього потрібно застосувати найкращі технології, якими володіє людство.
    
    Проект «Екскалібур» було створено з метою знайти найбільш ефективну зброю на Землі, шляхом перегляду своїх виробничих стандартів та відмовостійкості, врахування і дослідження оперативного досвіду та бойових якостей, отриманих при застосуванні її у зіткненнях з прибульцями.
    
    Південно-Африканська MPMDS (БЦРПС, багатоцільова ракетна пускова система) має влучну назву, що чітко відображає її призначення. Це найпотужніша важка піхотна ракетна установка, що присутня на ринку, здатна випускати протитанкові та фугасні снаряди, які можуть перетворити ворожу піхоту на котлету. Спочатку передбачалось застосовувати цю установку як легку польову артилерію, вона достатньо нова; досвід її бойового застосування мають лише війська Співдружності, які брали участь у боях в Мумбаї. Це був один із кількох видів зброї, що врешті-решт переломив ситуацію в бою — і ось чому.
    
    Кораблі прибульців на землі застосовують засоби РЕП (радіоелектронної протидії) і випромінюють силу-силенну різних завад. Фактично, вони випромінюють стільки перешкод, що використання стандартних «розумних» (самонавідних) ракет стало неефективним. Якщо на снаряд не подіє один тип випромінювання, то знайдеться інший, більш дієвий. Жодна із спроб земних військових інженерів виправити цю ситуацію не була успішною. Втім, MPMDS — одна з небагатьох переносних ракетних установок, що здатна ефективно протистояти прибульцям, оскільки не містить системи самонаведення.
    
    Ракети — це 120-міліметрові монстри, завбільшки з артилерійський снаряд. Вони вилітають із гладкого ствола та під час польоту вирівнюються. Несподівано, але ракета складається всього із трьох частин: ракети-носія, боєголовки та детонатора. Ця простота дозволяє їм залишатися ефективними та надійними в найнебезпечніших ситуаціях. Не зважаючи на те, що ракети не дуже точні, вони знищують все на своєму шляху, навіть прибульців. Знадобиться лише один влучний постріл з MPMDS, щоб відправити чужинця до праотців.
    
    До стандартних боєприпасів для цієї зброї належать фугасні та запалювальні ракети.
    
    Разом із гранатометом HPGL, ця зброя забезпечить нашу піхоту артилерійською підтримкою, необхідною їй для виживання і перемоги.
    
    Для застосування у PHALANX цій системі надано класифікаційний індекс HPML.
    
    
    Рекомендована доктрина
    
    HPML найкраще підійде роль засобу загороджувальної вогневої підтримки для забезпечення висадки наших десантників за допомогою фугасних та/або запалювальних ракет. Втім, слід бути обачним, щоб вогнем не зачепити дружні підрозділи, оскільки це може мати катастрофічні наслідки для виконання бойового завдання.
    
    Не слід застосовувати HPML проти цілей, що знаходять на відстані до восьми метрів від стрільця. Порушення цих правил техніки безпеки може призвести до серйозних травм або смерті стрілка та інших членів команди. Якщо ціль знаходиться ближче восьми метрів, то потрібно вдатися до застосування пістолету чи бойового ножа. Будь-які інші дії рівносильні самогубству.
    
    
    Додаток
    
    Поряд із снайперською гвинтівкою та гранатами, ця зброя є однією з небагатьох стандартних людських засобів, що є повною мірою є ефективними проти роботизованих прибульців.

en: Technical Specifications: HE Rocket
    
    CLASSIFIED LEVEL YELLOW
    
    PHALANX Extraterrestrial Response Unit
    
    Technical Document, Delta Clearance
    
    Filed: 20 March 2084
    
    By: Cdr. Paul Navarre, R&D: Engineering Division, PHALANX, Atlantic Operations Command
    
    
    
    Overview
    
    This is a 120mm solid-fuel rocket fitted with a High-Explosive warhead. It is fired electronically by a spark igniter inside the launcher's barrel. The fuel is highly stable and resists concussion and heat, though it can cook off if exposed to high temperatures for a significant period of time. The warhead itself is completely inert unless armed by the impact trigger. Fire cannot set it off unless and until it's armed. Like C4 explosive, the unarmed compound inside the warhead will burn rather than explode when exposed to heat or open flame.
    
    Because it carries no onboard electronics, the rocket is impervious to EMP and electronic jamming. All high-tech aiming is done at the launcher. Therefore a properly-aimed rocket will arrive at its target regardless of anything that might happen during flight.
    
    The rocket is meant to be loaded into an HPML Rocket Launcher.
    
    
    Recommended Doctrine
    
    All soldiers equipped with rocket launchers should carry at least one reload whenever they go out in the field. Two or more are strongly recommended. It is not advisable to send our troops into combat without sufficient ammunition.
    
    
    Addenda
    
    None.
uk_UA: Технічні характеристики: Фугасна ракета
    
    РІВЕНЬ ТАЄМНОСТІ: ЖОВТИЙ
    
    Підрозділ реагування на позаземні загрози «PHALANX»
    
    Технічний документ, Допуск: ДЕЛЬТА
    
    Дата: 20 березня 2084
    
    Від: Кмд. Пауль Наварре, ДВБ: Інженерно-технічний відділ, PHALANX, Атлантична оперативна група
    
    
    
    Огляд
    
    Це — 120мм твердопаливна ракета, оснащена фугасною боєголовкою. Постріл здійснюється за допомогою електронно-іскрового спускового механізму, інтегрованого у ствол ракетної системи. Паливо вирізняється високою стабільністю й переносить значне струшування та нагрівання, але може спалахнути при довготривалій дії високих температур. Боєголовка є повністю інертна, допоки не встановлено детонатор. Постріл також неможливо здійснити до установки детонатора. Під впливом тепла чи відкритого полум'я вміст боєголовки, подібно до вибухівки С4, не вибухне, а просто згорить.
    
    Оскільки цей снаряд не містить жодної електроніки, то на нього не впливає ЕМ-випромінення та електронні завади. Усі високоточні наведення проводяться на стартовій позиції оператором, тому належним чином спрямована ракета досягне своєї цілі не зважаючи на те, що може статися під час її польоту.
    
    Дана ракета призначена для ракетно-пускової системи HPML.
    
    
    Рекомендована доктрина
    
    Кожен боєць, екіпірований ракетною системою HPML, повинен мати при собі хоча б одну запасну ракету, куди б він не пересувався на полі бою. Настійно рекомендується мати з собою дві або більше. Безглуздо посилати наших бійців на завдання без достатньої амуніції.
    
    
    Додаток
    
    Відсутній.

en: Technical Specifications: IC Rocket
    
    CLASSIFIED LEVEL YELLOW
    
    PHALANX Extraterrestrial Response Unit
    
    Technical Document, Delta Clearance
    
    Filed: 20 March 2084
    
    By: Cdr. Paul Navarre, R&D: Engineering Division, PHALANX, Atlantic Operations Command
    
    
    
    Overview
    
    This is a 120mm solid-fuel rocket fitted with an incendiary warhead. It is fired electronically by a spark igniter inside the launcher's barrel. The fuel is highly stable and resists concussion and heat, though it can cook off if exposed to high temperatures for a significant period of time. The warhead itself can spill its contents if damaged, but the thermite mix will not ignite unless exposed to a very high-temperature flame.
    
    Incendiary rockets are area-denial weapons, covering a patch of ground with very hot flames that are almost impossible to extinguish. The compound itself is a modification of a mixture that has been in use since World War II; thermite, barium nitrate, sulphur and binding agent.
    
    Because it carries no onboard electronics, the rocket is impervious to EMP and electronic jamming. All high-tech aiming is done at the launcher. Therefore a properly-aimed rocket will arrive at its target regardless of anything that might happen during flight.
    
    The rocket is meant to be loaded into an HPML Rocket Launcher.
    
    
    Recommended Doctrine
    
    All soldiers equipped with rocket launchers should carry at least one reload whenever they go out in the field. Two or more are strongly recommended. It is not advisable to send our troops into combat without sufficient ammunition.
    
    
    Addenda
    
    None.
uk_UA: Технічні характеристики: Запалювальна ракета
    
    РІВЕНЬ ТАЄМНОСТІ: ЖОВТИЙ
    
    Підрозділ реагування на позаземні загрози «PHALANX»
    
    Технічний документ, Допуск: ДЕЛЬТА
    
    Дата: 20 березня 2084
    
    Від: Кмд. Пауль Наварре, ДВБ: Інженерно-технічний відділ, PHALANX, Атлантична оперативна група
    
    
    
    Огляд
    
    Це — 120мм твердопаливна ракета, оснащена запалювальною боєголовкою. Постріл здійснюється за допомогою електронно-іскрового спускового механізму, інтегрованого у ствол ракетної системи. Тверде ракетне паливо вирізняється високою стабільністю й переносить значне струшування та нагрівання, але може спалахнути при довготривалій дії високих температур. При пошкодженні боєголовки її вміст може витекти, однак, щоб загорітись, цій речовині потрібен контакт із високотемпературним полум'ям.
    
    Запалювальні ракети застосовуються для блокування певної території шляхом покривання ділянки поверхні гарячим полум'ям, яке майже неможливо загасити. Запалювальна суміш є певною модифікацією тієї, що використовували в часи Другої Світової: терміт, нітрат барію, сірка та зв'язувальний складник.
    
    Оскільки цей снаряд не містить жодної електроніки, то на нього не впливає ЕМ-випромінення та електронні завади. Усі високоточні наведення проводяться на стартовій позиції оператором, тому належним чином спрямована ракета досягне своєї цілі не зважаючи на те, що може статися під час її польоту.
    
    Дана ракета призначена для ракетно-пускової системи HPML.
    
    
    Рекомендована доктрина
    
    Кожен боєць, обладнаний ракетною системою HPML, повинен мати при собі хоча б одну запасну ракету, куди б він не пересувався на полі бою. Настійно рекомендується мати з собою дві або більше. Безглуздо посилати наших бійців на завдання без достатньої амуніції.
    
    
    Додаток
    
    Відсутній.

en: Commander, we've finished drawing up the design for a scaled-down Hybrid Rocket.
    
    The new design takes several lessons from our aircraft missile, but of course we had to drastically reduce the payload so that a soldier can carry this around the battlefield. The result is the most powerful rocket our explosives experts have ever been able to wield.
    
    The shell is built of alien materials which splinter into thick fragments upon detonation. The explosive force of the detonation sends these durable chunks hurtling through the air at such speeds that no protective suit any man or alien could wear could possibly block them.
    
    I know the battlefield is getting bloodier by the day, sir, but you'll want to remind soldiers of the importance of keeping civilians out of the blast radius. Anyone unlucky enough to be standing near a detonation of one of these things is certain to be dead or horribly maimed.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, ми закінчили розробку конструкції зменшеної гібридної ракети.
    
    Нова конструкція враховує деякі уроки, які ми вивчили з використання нашої повітряної ракети, але, звичайно, нам довелося суттєво зменшити вагу, щоб солдат міг переносити її із собою на полі бою. Результатом є найпотужніша ракета, якою коли-небудь володіли наші експерти з вибухової справи.
    
    Оболонка зроблена із позаземних матеріалів, що при вибуху розщеплюються на товсті осколки. Вибухова сила детонації жбурляє в повітря ці міцні шматки на таких швидкостях, що жоден захисний костюм, який може носити людина або прибулець, не зможе їх затримати.
    
    Я знаю, що поле бою щодня стає все більш кривавим, пане, але Вам слід нагадати солдатам про важливість утримання цивільних подалі від радіусу вибуху. Кожного, кому не пощастить стояти біля вибуху однієї із цих ракет, точно буде вбито або страшно покалічено.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, I'd like to recommend research into a new projectile for our rocket launcher.
    
    We had great success in developing the Hybrid Missile for our aircraft. The alien materials shatter into incredibly powerful shrapnel which can punch through heavy armour. I'd like to take a stab at retrofitting this technology for our man-portable rocket launcher.
    
    All the pieces are in place for a scaled-down version of the rocket which will help our ground assault squads as they face bigger and more heavily armoured alien forces.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, я хочу запропонувати дослідження і розробку нових зарядів для нашої ракетної пускової системи.
    
    Ми мали значні успіхи у розробці Гібридної ракети для наших кораблів. Позаземні матеріали розриваються на неймовірно потужну шрапнель, яка може пробивати товсту броню. Я хотів би взяти на себе адаптацію цієї технології для нашої портативної ракетної системи.
    
    Ми маємо все, що потрібно для зменшеної версії ракети, яка допоможе нашим наземним штурмовим військам, що стикаються із дедалі більш важко броньованими позаземними силами.
    
    Кмд. Наварре

en: Technical Specifications: CRC-212 Riot Shotgun
    
    CLASSIFIED LEVEL YELLOW
    
    PHALANX Extraterrestrial Response Unit
    
    Technical Document, Delta Clearance
    
    Filed: 20 March 2084
    
    By: Cdr. Paul Navarre, R&D: Engineering Division, PHALANX, Atlantic Operations Command
    
    
    
    Overview
    
    The alien attack on Mumbai made our situation painfully clear. Their technology is far more advanced than ours. The complete inability of Commonwealth troops to make a dent in the Mumbai offensive revealed critical weaknesses in current military training and equipment. They lost three battalions just bringing the aliens to a standstill without inflicting significant casualties. PHALANX has to overcome these odds, and to do that we need the very best human technology has to offer.
    
    The Excalibur Program was created to find the most effective weapons on Earth by reviewing their manufacturing standards, durability, operational record, and their combat performance in the situations where we've managed to bring the aliens to battle.
    
    From our experiences in Mumbai and other stricken cities, we've concluded that the aliens seem to concentrate their efforts on population centres, especially dense urban areas. A majority of engagements have taken place at knife-fighting range. For the purposes of the Excalibur Program, we've chosen several high-performance weapons for our Close Range Combat package.
    
    Many great shotguns have come out of Italy over the past two centuries; the latest is the Rossi AAA, a semi-automatic combat shotgun developed for use by SWAT and anti-terrorist units. It features several ground-breaking technologies, but its most impressive feature is without a doubt the specially-developed 'Twist' barrel. The Twist is a new type of shotgun barrel that, with a sharp twist of the front handguard, can protrude or flatten the rifling inside the barrel. With this mechanism, the AAA can change its barrel from smoothbore to rifled and back in a tenth of a second. The barrel even adjusts its own diameter and choke to fit whatever type of shell is in the chamber. These two innovations allow the AAA to fire any kind of shotgun ammo at a moment's notice.
    
    The most commonly used military and SWAT ammunition is the 12mm centerfire flechette shell. Each shell contains 8 tiny flechettes -- solid steel needles with fins to stabilise their flight. This ammunition has superior accuracy compared to buckshot and performs excellently against armour. The flechettes are also prone to tumble after penetration, resulting in impressive wounding capability for such a small projectile. Their drawbacks are vulnerability to wind conditions and other deflecting factors. Other types of ammo are available to deal with these situations, however -- and the AAA can fire them all.
    
    In conclusion, the Rossi AAA is a highly versatile shotgun that is among the most effective close-range weapons available. It has a longer range than the CRC-FL Flamethrower and causes more damage than the CRC-8 SMG, providing a good compromise between speed, range and stopping power.
    
    For PHALANX use, we have given this shotgun the classification CRC-212.
    
    
    Recommended Doctrine
    
    The CRC-212 performs very well at close quarters but quickly loses power as the range increases. Flechette shot tends to spread too far to be effective at range (though less so than ordinary buckshot), while rifled slugs suffer a pronounced projectile drop and are highly susceptible to wind conditions. Though the shotgun can shoot out to medium range, don't expect it to be very effective.
    
    Where this weapon will truly shine is in urban situations where the enemy has little cover to hide behind and can be engaged at close range. However, it can be too long to manoeuvre properly in tight spaces. The CRC-M9 Micro Shotgun may be preferable in these situations.
    
    
    Addenda
    
    None.
uk_UA: Технічні характеристики: Карабін CRC-212
    
    РІВЕНЬ ТАЄМНОСТІ: ЖОВТИЙ
    
    Підрозділ реагування на позаземні загрози «PHALANX»
    
    Технічний документ, Допуск: ДЕЛЬТА
    
    Дата: 20 березня 2084
    
    Від: Кмд. Пауль Наварре, ДВБ: Інженерно-технічний відділ, PHALANX, Атлантична оперативна група
    
    
    
    Огляд
    
    Атака прибульців у Бомбеї показала, в якому жалюгідному становищі ми знаходимось. Їхні технології набагато випереджають наші. Сили Співдружності були неспроможні налагодити хоча б якусь оборону через численні недоліки у воєнній підготовці та озброєнні. Три батальйони полягло лише для того, щоб зупинити атаку. PHALANX мусить змінити цю ситуацію і для цього потрібно застосувати найкращі технології, якими володіє людство.
    
    Проект «Екскалібур» було створено з метою знайти найбільш ефективну зброю на Землі, шляхом перегляду своїх виробничих стандартів та відмовостійкості, врахування і дослідження оперативного досвіду та бойових якостей, отриманих при застосуванні її у зіткненнях з прибульцями.
    
    Досвід Бомбею та інших постраждалих міст, показав, що прибульці концентрують зусилля на заселених областях, особливо на густонаселених міських районах. Більшість сутичок відбулася на відстані рукопашного бою. Тому до проекту «Екскалібур» було долучено кілька дуже дієвих засобів близького бою.
    
    Багато чудових карабінів було створено в Італії протягом двох останніх століть; останнім є «Россі ААА», напівавтоматичний бойовий карабін, розроблений для використання в американських підрозділах SWAT для боротьби з тероризмом. Він поєднує декілька революційних технологій, але його найбільш вражаючою особливістю є, безперечно, спеціально розроблений ствол «Твіст». «Твіст» - це новий тип ствола для карабіна, який, завдяки гостро закрученій передній цівці, може посилювати або згладжувати нарізи всередині ствола. З цим механізмом, ААА може змінювати власний ствол з гладкого на нарізний і навпаки за десяту долю секунди. Ствол навіть може підганяти свій власний діаметр і запобіжник під будь-який тип кулі. Ці дві інновації дозволяють ААА стріляти будь-яким типом амуніції для карабіну.
    
    Найчастіше амуніцією, вживаною військовими та SWAT, є 12 мм патрони з СВЕ. Кожен патрон містить 8 дрібних стріловидних вражаючих елементів — твердих сталевих голок з оперенням, що стабілізує їхній політ. Ці набої мають вищу влучність, порівняно з дробом, та ідеально підходять для використання проти броні. СВЕ також схильні до прокручення після проникнення, що забезпечує вражаючу здатність до поранення, як для такого малого снаряду. Їхніми недоліками є вразливість до вітрових умов та інших чинників, що можуть вплинути на напрямок. Інші типи набоїв також підходять для таких ситуацій — і ААА може стріляти будь-яким із них.
    
    Отже, «Россі ААА» є високоуніверсальною зброєю, що є однією із найбільш ефективних у класі зброї для малого радіусу дії. Він має більший радіус, ніж вогнемет CRC-FL і спричиняє більші ушкодження, ніж пістолет-кулемет CRC-8, забезпечуючи добрий баланс швидкості, дальності та гальмівної здатності.
    
    Для використання у PHALANX, цьому карабіну було надано класифікацію CRC-212.
    
    
    Рекомендована доктрина
    
    CRC-212 дуже добре працює на близьких відстанях, але швидко втрачає ефективність при збільшенні відстані. Постріли з СВЕ надто сильно розсіюються, щоб бути ефективними на відстані (хоча й менше, ніж звичайний дріб), в той час як нарізка страждає від пострілів і дуже вразлива до вітряних умов. Хоча карабін може стріляти на середній відстані, не варто очікувати, що це буде ефективно.
    
    Де ця зброя буде дійсно незамінною — так це в умовах міста, де ворог не має можливості довго ховатися та може бути змушеним до бою на малій відстані. Тим не менш, добре маневрувати у вузькому просторі досить складно. В таких випадках слід надати перевагу міні-карабіну CRC-M9.
    
    
    Додаток
    
    Відсутній.

en: The EM rifle project has been a resounding success! For the first time in human history, we've created a viable man-portable electromagnetic weapon. We have named our weapon the Bolter Rifle to avoid ambiguity with other existing MAG (Magnetic Accelerator Gun) implementations. I'll do my best to explain its operation in this short summary.
    
    The Bolter Rifle is equipped with a railgun configuration, as opposed to a coilgun/Gauss gun configuration, due to the high inefficiency and generally poor operation of coilguns. Railguns work by utilising electromagnetic force to propel an electrically conductive projectile along two conducting rails. The electric current flowing through the rails sets up a magnetic field between them and through the projectile. The direction of the magnetic field is perpendicular to the current flowing through the rails and the projectile; this results in the rails and projectile pushing each other, thereby accelerating the projectile along the rails.
    
    The world's first large-scale railgun, built in the 1970s, used 500 MJ of stored energy from the largest homopolar generator ever built. The electrical equipment needed to power these guns has become much more compact in the past century or so, but it is still not small or light enough to create man-portable weapons capable of replacing chemical-propellant firearms. Another major failing of railguns is their extreme susceptibility to rail erosion. The rails suffer heavy damage from every shot fired along them, and when the contact points are badly damaged, the electric current cannot properly pass from the rails through the projectile. This causes successive shots to lose more and more of their power. Each round needs at least a short length of undamaged rail in order to build up velocity.
    
    Fortunately, we've managed to find a way around this problem -- by loading new rails into the gun after every series of shots.
    
    The concept of pre-loading all of a weapon's ammunition into the barrel has been around for a long time. Until now it has only been applied to conventional firearms, but we have come up with a new concept; a small, individually-powered and insulated length of rail loaded with every round. This gives each round a viable contact point and will allow the weapon to sustain power through all its shots. When all rounds in the current barrel have been depleted -- and therefore the rails thoroughly destroyed -- the soldier can simply unlock the old barrel, let it drop to the ground, and slot in a fresh spare. Then he can replace the battery pack for a new series of shots.
    
    The projectiles are specially-developed 3.2x40mm finned flechettes, stamped from large sheets of tungsten alloy. They are razor-sharp, with excellent armour-piercing qualities, and they tumble like demons inside the target. The holes that these flechettes cause are many times larger than their actual size.
    
    This choice of loading system makes the Bolter slow and clumsy to reload, with expensive, oversized magazines (a new barrel and battery pack for each reload) and a small ammo capacity. On the other hand, the Bolter's stopping power is far greater than any chemical firearm in our arsenal. It is one of the heaviest and most cumbersome rifles one might legitimately call a rifle, but in the hands of a trained specialist it is extraordinarily accurate.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Проект ЕМ-гвинтівки успішно завершено! Вперше в історії людства ми створили справжню переносну електромагнітну зброю. Щоб уникнути плутанини з існуючими зразками ЗМП(зброї з магнітним прискорювачем) новинку вирішили назвати «Болтостріл». Спробую коротко описати принцип його дії.
    
    Болтостріл сконфігуровано на зразок рейлгану. Варіант конфігурації типу койлгану (або Гаусівської зброї) нам видався геть непридатним для застосування. Рейлган використовує електромагнітну силу для пересування снаряду вздовж двох рейок. Струм, що проходить по рейках, створює магнітне поле між ними, перпендикулярне до струму, що йде крізь снаряд. Таким чином породжується сила взаємодії, яка розганяє снаряд і виштовхує його назовні.
    
    Перший в світі рейлган було побудовано в 1970-их. Він використовував 500МДж енергії накопиченої з найбільшого гомополярного генератора, який тільки можна було збудувати. З тих часів необхідне електричне устаткування стало займати значно менше місця, але не настільки, щоб можна було виготовити компактні переносні екземпляри, які б замінили існуючу хімічну вогнепальну зброю. Іншою причиною провалу рейлганів була надзвичайна чутливість до зношування рейок. Вони сильно пошкоджуються при кожному пострілі, при цьому погіршується електричний контакт, струм слабшає і наступний снаряд розвиває меншу швидкість. Відповідно, наступні постріли стають все менш потужними. Для кожного пострілу потрібно мати хоча б якусь частину рейки неушкодженою, щоб снаряд зміг прискоритись.
    
    На щастя, ми знайшли спосіб подолання проблеми — шляхом завантаження нових рейок після кожної серії пострілів. 
    
    Ідея попереднього завантаження усіх снарядів до стволу не нова. Досі вона зустрічалась лише у вогнепальній зброї, але ми запропонували нову концепцію: невеликі ізольовані відрізки рейки з індивідуальним живленням, що перезавантажуються після кожного пострілу. Таким чином, ми матимемо працездатні контакти на рейках та зброя буде демонструвати одну й ту ж силу прискорення впродовж серії пострілів. Коли всі снаряди у діючому стволі буде вичерпано (а рейки, відповідно, значно пошкоджено), боєць просто розблокує та видалить ствол, а на його місце вставить новий. Після цього можна замінити акумулятор для наступної серії пострілів.
    
    Снаряди — це спеціально розроблені оребрені стрілоподібні вражаючі елементи розміром 3.2x40мм, відштамповані з великих листів вольфрамового сплаву. Вони гострі, як бритва, мають відмінні бронебійні властивості та вражають ціль, наче демони. Отвори, що залишаються від цих голок, набагато більші за їх фактичні розміри.
    
    Перезаряджати болтостріл досить довго та складно. Магазини дорогі та надто великі (адже це новий ствол та батарея в кожній обоймі) і до того ж мають мало зарядів. З іншого боку, зупиняюча сила болтострілу набагато вища, ніж у вогнепальної зброї. Хоча ця зброя є одною з найважчих та найбільш громіздких гвинтівок (якщо взагалі це можна назвати гвинтівкою), проте у руках спеціаліста болтостріл надзвичайно точний, .
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, please read this proposal for a new long-range weapon that we believe will be a crucial counter to the new alien armour we're encountering.
    
    We've received a number of research files from several UN nations concerning research and development for man-portable electromagnetic weaponry; various designs have been proposed and even prototyped for railguns, coilguns and quench guns. Of course, all these experiments have failed, since electromagnetic weapons require huge amounts of power -- and therefore banks of capacitors so heavy that no human soldier could possibly carry them. Even atomic batteries have not given us the power output we need to make man-portable electromagnetic guns a reality. It is impossible.
    
    At least, that's what we thought. Ever since we were able to understand the incredible strength of the alien armour, we've been brainstorming ideas for weaponry that can reach out and touch the alien menace on the battlefield, whether or not they're clad in this armour. We took a very close look through our collected UN research data on electromagnetic weaponry. It's nothing short of a gold mine in disguise. By combining the best of these individual cluttered pieces, we believe we may be able to devise a new long-range sniper weapon for our tactical teams that will be both man-portable and combat-effective.
    
    This idea holds a lot of promise, Commander. We would like your authorisation for lab time and funding in order finally make electromagnetic weaponry a reality.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, будь ласка, розгляньте можливість розробки далекобійної зброї. На нашу думку, вона стане вагомим засобом протидії новій чужоземній броні, з якою ми стикаємось.
    
    Ми отримали ряд пропозицій стосовно розробки переносної електромагнітної зброї від різних націй ООН. Серед них були креслення та навіть прототипи рейлганів, койлганів та квенчганів. Звісно, всі експерименти виявилися провальними, оскільки електромагнітна зброя потребує надзвичайної кількості енергії, а отже, настільки великих та важких батарей, що жоден солдат не зможе переносити їх. Навіть за допомогою атомних батарей ми не зможемо отримати потрібної потужності. Це неможливо.
    
    Принаймні, ми так думали. З моменту усвідомлення неймовірної міцності іншопланетної броні ми шукали нові ідеї щодо озброєння, що здатне «наздогнати й перегнати» прибульців, не важливо, одягнені вони в цю броню чи ні. Це спонукало нас ще раз переглянули нашу колекцію дослідницьких даних ООН. Під пустою породою ми наткнулися на золоту жилу. Поєднавши кілька найкращих ідей, ми зможемо створити нову далекобійну снайперську зброю для наших тактичних підрозділів, яка водночас буде переносною та ефективною в бою.
    
    Ми покладаємо на цю ідею великі сподівання, Командувачу. Для того, щоб перетворити їх на реальність, потрібна ваша згода на виділення лабораторного часу та фінансування.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, we've completed the designs for an Antimatter Flechette round for the Electromagnetic Rifle.
    
    The flechettes contain a tiny amount of antimatter inside the tip. The heat and force of the kinetic impact should always be enough to cause the antimatter to detonate, resulting in a significant explosion in spite of the smaller size of the round.
    
    The sheer expense involved in creating these rounds mean we should probably save them for decisive battles. They are difficult and time-consuming to produce, and they use up precious antimatter that may be needed elsewhere. But when we need victory at all costs, this weapon will transform any sniper into a killing machine.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, ми закінчили розробку набоїв зі стріловидними вражаючими елементами (СВЕ) на основі антиматерії для електромагнітної гвинтівки.
    
    СВЕ містять крихітну кількість антиматерії всередині наконечника. Тепла і сили кінетичного впливу має завжди бути достатньо, щоб спричинити детонацію антиматерії, що матиме результатом значний вибух замість меншого розміру набоя.
    
    Чисті витрати, зумовлені створенням цих набоїв означають, що нам, напевно, слід зберігати їх для вирішальних битв. Їх довго і важко виготовляти, і вони використовують дорогоцінну антиматерію, яка може бути потрібна десь-інде. Але коли нам потрібна перемога будь-якою ціною, ця зброя перетворить будь-якого снайпера на машину для вбивств.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, our research into antimatter weaponry has given us a lot of new ideas for creating new weapons and modifying our old ones. Unfortunately it has also highlighted the crippling limitations of most of those ideas.
    
    Using antimatter in our conventional firearms -- in any capacity -- is out of the question. There are too many shocks and vibrations involved in the firing of conventional weapons for us to shield against. All attempts we've made have suffered containment failures and other explosive mishaps. However, it's occurred to us that our own Bolter Rifle may be just unconventional enough for our needs.
    
    What we propose to do is to create a new type of ammunition for the Bolter using antimatter as a primary component. If we can place a tiny quantity of antimatter at the heart of the round, we can engineer this antimatter to break free of its containment and explode on impact. This should create an impressive little blast that will make any alien think twice about sticking its head out of cover again.
    
    Please let me know when you'd like us to start work, Commander.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, наше дослідження зброї на основі антиматерії дало нам багато нових ідей для створення нової зброї і вдосконалення старої. На жаль, воно також виявило критичні обмеження для більшості із цих ідей.
    Про використання антиматерії в звичайній вогнепальній зброї в будь-яких обсягах не може бути й мови. Під час використання вогнепальної зброї виникає надто багато ударів та вібрацій. Всі спроби, які ми зробили, потерпали від недоліків утримання та інших вибухових невдач. Втім, ми зрозуміли, що наша Блискавкова рушниця якраз може підійти.
    
    Що ми пропонуємо — це створити новий тип амуніції для Блискавкової рушниці з використанням антиматерії як основного компонента. Якщо ми зможемо помістити крихітну кількість антиматерії в середину барабана, ми зможемо зробити так, щоб антиматерія виривалася з контейнера і вибухала при зіткненні. Це має створити вражаючий маленький вибух, який змусить кожного прибульця двічі подумати перед тим, як ще раз висунути голову із укриття.
    
    Будь ласка, дайте знати, коли Ви хотіли б, щоб ми почали роботу, Командувачу.
    
    Кмд. Наварре

en: Technical Specifications: Combat Knife
    
    CLASSIFIED LEVEL YELLOW
    
    PHALANX Extraterrestrial Response Unit
    
    Technical Document, Delta Clearance
    
    Filed: 20 March 2084
    
    By: Cdr. Paul Navarre, R&D: Engineering Division, PHALANX, Atlantic Operations Command
    
    
    
    Overview
    
    The alien attack on Mumbai made our situation painfully clear. Their technology is far more advanced than ours. The complete inability of Commonwealth troops to make a dent in the Mumbai offensive revealed critical weaknesses in current military training and equipment. They lost three battalions just bringing the aliens to a standstill without inflicting significant casualties. PHALANX has to overcome these odds, and to do that we need the very best human technology has to offer.
    
    The Excalibur Program was created to find the most effective weapons on Earth by reviewing their manufacturing standards, durability, operational record, and their combat performance in the situations where we've managed to bring the aliens to battle.
    
    The combat knife is a solid, twenty-six centimetre bar of sharp steel that can be used for a number of everyday purposes. As a weapon, the combat knife's edge is reinforced with hard ceramics to give it extra armour-piercing power, and it is balanced for throwing should the need arise. It also has a bayonet ring for affixing the knife to the barrel of an old-style battle rifle.
    
    The inclusion of the combat knife in our arsenal was a subject of hot debate. Mumbai has taught us that even in the most favourable conditions, a knife is no match for the aliens' weaponry. If a knife-equipped soldier isn't shot down before he even reaches his target, he will almost certainly be gutted by one of the wicked alien blades that slice right through armour. Only in a handful of occasions have experienced knife-fighters been able to win out against alien opponents.
    
    Still, the combat knife has saved many a life over the years when firearms became inoperable or ran out of ammo. It has never been rendered obsolete by centuries of progressing technology; even the aliens use bladed weapons. When the chips are down, a knife in hand is still vastly better than a man's own fists.
    
    If a soldier makes it all the way to melee range, this weapon will serve him well.
    
    
    Recommended Doctrine
    
    In combat, the knife is a weapon of last resort. If all other weapons are exhausted and the enemy is at the gates, then a good knife can save the day. However, even in such desperate situations it is risky business; using a knife on an enemy that hasn't been previously wounded or weakened is a fast way to end up in the morgue.
    
    
    Addenda
    
    None.
uk_UA: Технічні характеристики: Бойовий ніж
    
    РІВЕНЬ ТАЄМНОСТІ: ЖОВТИЙ
    
    Підрозділ реагування на позаземні загрози «PHALANX»
    
    Технічний документ, Допуск: ДЕЛЬТА
    
    Дата: 20 березня 2084
    
    Від: Кмд. Пауль Наварре, ДВБ: Інженерно-технічний відділ, PHALANX, Атлантична оперативна група
    
    
    
    Огляд
    
    Атака прибульців у Бомбеї показала, в якому жалюгідному становищі ми знаходимось. Їхні технології набагато випереджають наші. Сили Співдружності були неспроможні налагодити хоча б якусь оборону через численні недоліки у воєнній підготовці та озброєнні. Три батальйони полягло лише для того, щоб зупинити атаку. PHALANX мусить змінити цю ситуацію і для цього потрібно застосувати найкращі технології, якими володіє людство.
    
    Проект «Екскалібур» було створено з метою знайти найбільш ефективну зброю на Землі, шляхом перегляду своїх виробничих стандартів та відмовостійкості, врахування і дослідження оперативного досвіду та бойових якостей, отриманих при застосуванні її у зіткненнях з прибульцями.
    
    Бойовий ніж — це суцільне, заточене сталеве лезо, довжиною двадцять шість сантиметрів, що може бути використане для цілого ряду повсякденних цілей. В якості зброї ніж вирізняється покращеними бойовими характеристиками, які забезпечуються застосуванням твердої кераміки для підсилення його вістря, завдяки чому ніж набув відмінних бронебійних можливостей. Також цей ніж добре збалансовано для метання. Крім того, завдяки багнетному кільцю, його можна кріпити на гвинтівки старих модифікацій.
    
    Долучення бойового ножа до нашого арсеналу стало предметом гарячих суперечок. Бомбей довів, що навіть за найсприятливіших умов ніж не може зрівнятись зі зброєю прибульців. Навіть, якщо озброєного ножем бійця не застрелять до того, як він досягне мети, він майже напевно буде пошматований інопланетним лезом, здатним розсікати броню. Тільки дуже досвідчені бійці у поодиноких ситуаціях можуть одержати перемогу над прибульцем за допомогою ножа.
    
    Тим не менше, ніж врятував чимало життів, коли вогнепальна зброя виходила з ладу чи закінчувались набої. Він не застарів за століття технічного прогресу; навіть у прибульців є холодна зброя. Коли закінчились набої, краще мати ніж у руках, аніж самі кулаки.
    
    Якщо боєць наблизився на дистанцію рукопашного бою, ця зброя йому добре послужить.
    
    
    Рекомендована доктрина
    
    В бою, ніж є зброєю останньої надії. Якщо всі інші засоби будуть вичерпані, і ворог біля воріт, то добрий ніж може врятувати положення. Проте, навіть у такій відчайдушній ситуації це ризикована справа. Напад лише з ножем на ворога, якого не було поранено чи ослаблено раніше — це швидкий спосіб потрапити в морг.
    
    
    Додатки
    
    Немає.

en: Commander, I'm hereby reporting our success in the creation of alien blade materials. We've loaded the production specs into our Workshop machinery and have constructed a small forge for shaping our new monomolecular knives.
    
    The reproduction process has been very interesting on this one. After we'd figured out how to 'cook' the alien plastics to the right temperatures, we ended up with bars of incredibly hard material which we then tried to shape into knives. On our first attempts we tried to create a straight-edged blade with a powerful point, like most modern combat knives, so that it could be used for both cutting and stabbing. All of these models snapped in half during the cooling process. We had a devil of a time figuring out why until we placed a small camera inside the furnace.
    
    It turns out that the curve of the Kerrblade isn't a design choice -- it's a function of the material itself. The plastic radically curves and expands during heat-moulding in our furnace, and contracts again during cooling, which ended up cracking all of our straight-edged blades. It demands a particular curved shape to retain its durability as a blade. We had to completely redesign the knife to account for this effect, which brought it to its current shape.
    
    In length, it's either a long knife or a short sword, depending on who you ask. The design of the handle and crossguard are based on Middle-Eastern and Asian swordmaking traditions mixed in with modern-day science and know-how. The handle is made from semi-solid rubber, which automatically moulds itself to the wielder's hand to maximise comfort and gripping power. Both the triangular crossguard and pommel are unbreakable carbon-nanotube-reinforced plastic, a material that even Kerrblades have trouble with.
    
    This knife goes a long way towards evening the odds for our soldiers when they get caught in hand-to-hand. Though it's larger than our old combat knife, doesn't thrust as well, and doesn't have the power of the Kerrblade's sword-length swing, it strikes an ideal middle ground between these two weapons. The monomolecular knife is almost the equal of the Kerrblade in lethality but still small enough to be worn in our standard holster or in a sheath hung from the belt. It amounts to a significant upgrade of our melee combat capabilities, and I'm thoroughly pleased with the result.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, дозвольте прозвітувати про наш успіх у відтворенні чужинецьких матеріалів для лез. Ми передали виробничі специфікації в нашу майстерню і створили невелику кузню для створення наших нових мономолекулярних ножів.
    
    Процес відтворення був дуже цікавим. Після того, як ми збагнули, як «приготувати» позаземний пластик до потрібної температури, ми отримали зливки надзвичайно твердого матеріалу, який ми після цього спробували сформувати у вигляді ножів. Під час наших перших спроб ми намагалися створити лезо з прямими краями та гострим кінцем, на кшталт сучасних бойових ножів, яке можна було б використовувати і для різальних, і для колючих ударів. Всі ці моделі тріскалися під час охолоджувального процесу. Ми довго намагалися знайти причину, поки нарешті не розмістили у пічці невелику камеру.
    
    Виявляється, вигин керр-леза не є просто дизайнерським рішенням  — це функція самого матеріалу. Пластик сильно скручуються та розширюється під час лиття в нашій печі, і знову звужується під час охолодження, що й зумовлювало тріскання наших лез з прямими краями. Збереження зносостійкості леза вимагає специфічної заокругленої форми. Нам довелося повністю переконструювати ніж, щоб врахувати цей ефект, це й зумовило його поточну форму.
    
    По довжині це — або довгий ніж, або короткий меч, залежно від того, кого Ви спитаєте. Дизайн руків'я і ґарди основані на середньосхідній та азійській традиції, змішаних за допомогою сучасної науки. Руків'я виготовлено із напівтвердої гуми, яка автоматично підлаштовується під руку вояка для забезпечення максимальної зручності та потужності захвату. І трикутна ґарда, і руків'я зроблені з незламного пластика, підсиленого карбоновими нанотрубами — матеріалу, проти якого нічого не може вдіяти навіть керр-лезо.
    
    Цей ніж значно вирівнює шанси наших бійців, коли вони захоплені у бою віч-на-віч. Попри те, що він більший за наш звичайний бойовий ніж, не так добре коле, і не дає можливості застосувати замах на повну довжину меча, як у керр-леза, він ідеально поєднує переваги обидвох цих видів зброї. Мономолекулярний ніж майже такий же смертельний, як і керр-лезо, але водночас досить малий, щоб його можна було носити в стандартній кобурі, або в піхвах, що висять на поясі. Він є суттєвим кроком для модернізації наших можливостей рукопашного бою, і я глибоко задоволений результатом.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, now that we've had a good look at the alien blade technology from several sources -- the Bloodspider's 'fangs' and the Kerrblade -- we're starting to form a picture of how to recreate the unknown or ill-understood materials used in their construction.
    
    Some of this stuff is completely new to us. The plastics from which the alien blades are forged are harder than damascus steel, sharper than a razor, and yet shock-resistant and flexible enough to survive the stresses of melee combat. Once forged they are nearly impossible to break, nick or bend. Applying a hammer and chisel directly to the blade just means you end up with two neatly-sliced halves of a chisel.
    
    Obviously it would be of great interest to us if we could create our own knives made from these materials, with edges tapering to the width of a single molecule. My team and I believe it may now be possible.
    
    If you give us the funding and lab time we need, we can design and create a new monomolecular combat knife that will even the playing field for our soldiers when forced into hand-to-hand combat. This knife will be far more compact than the Kerrblade and much easier for humans to wield, and it'll be small enough to be used one-handed.
    
    Equipping our troops with such weapons could give them a major advantage, as they'll be able to properly defend themselves in melee for the first time whilst using other weapons or equipment -- such as pistols, grenades, medikits, or other useful items of tactical or life-saving importance.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, тепер, коли ми добре вивчили іншопланетні лезові технології з декількох джерел — «ікол» Кровопивця і керр-лез, ми починаємо розуміти, як відтворити невідомі або погано зрозумілі матеріали, що використовуються при їх виготовленні.
    
    Щось із цього є абсолютно новим для нас. Пластмаси, з яких куються іншопланетні ножі, міцніші дамаської сталі, гостріші бритви, і водночас ударостійкі та достатньо гнучкі, щоб витримати навантаження ближнього бою. Після того, як вони викувані, їх майже неможливо зламати, розрізати або зігнути. Якщо спробувати застосувати молоток і долото безпосередньо до леза, в кінцевому підсумку ми отримаємо дві гарних половинки долота.
    
    Очевидно, було б значно цікавіше, якби ми могли створити з цих матеріалів свої ножі, краї яких звужувалися б до ширини однієї молекули. Я і моя команда вважаємо, що тепер це можливо.
    
    Якщо ви дасте нам необхідні фінансування та лабораторний час, ми зможемо спроектувати і розробити новий мономолекулярний бойовий ніж, який вирівняє шанси наших солдатів в рукопашному бою. Цей ніж буде значно компактнішим, ніж керр-лезо, набагато зручнішим для людей, і водночас досить малим, щоб використовувати однією рукою.
    
    Спорядивши наші війська такою зброєю, ми зможемо надати їм суттєву перевагу, оскільки вони будуть в змозі належним чином захищатися в ближньому бою перед тим, як використовувати інші види зброї або обладнання — такі як пістолети, гранати, аптечки або інші корисні речі, важливі з тактичної точки зору, або з точки зору порятунку життя.
    
    Кмд. Наварре

en: Technical Specifications: CRC-FL Flamethrower
    
    CLASSIFIED LEVEL YELLOW
    
    PHALANX Extraterrestrial Response Unit
    
    Technical Document, Delta Clearance
    
    Filed: 20 March 2084
    
    By: Cdr. Paul Navarre, R&D: Engineering Division, PHALANX, Atlantic Operations Command
    
    
    
    Overview
    
    The alien attack on Mumbai made our situation painfully clear. Their technology is far more advanced than ours. The complete inability of Commonwealth troops to make a dent in the Mumbai offensive revealed critical weaknesses in current military training and equipment. They lost three battalions just bringing the aliens to a standstill without inflicting significant casualties. PHALANX has to overcome these odds, and to do that we need the very best human technology has to offer.
    
    The Excalibur Program was created to find the most effective weapons on Earth by reviewing their manufacturing standards, durability, operational record, and their combat performance in the situations where we've managed to bring the aliens to battle.
    
    From our experiences in Mumbai and other stricken cities, we've concluded that the aliens seem to concentrate their efforts on population centres, especially dense urban areas. A majority of engagements have taken place at knife-fighting range. For the purposes of the Excalibur Program, we've chosen several high-performance weapons for our Close Range Combat package.
    
    The Iranian ADA 22 flamethrower (nicknamed 'The Torch of God' by Alliance troops) is a marvel of modern engineering. Unlike the old flamethrowers of the 20th century, it requires no heavy pressure tanks to be carried on a soldier's back -- the ADA is one unit carried in the hands without any hoses or tubes. It simply slots a relatively small 200mm gas canister into the feed, fires its deadly ammunition, and then ejects the empty canister to make room for a reload. The system is ingenious and surprisingly reliable.
    
    The muzzle of the weapon is a powerful pump that squirts gas into the air, then sets off the gas-air mixture by way of four parallel spark igniters, one main unit and three backups. These igniters each emit as many as ten sparks per second in order to ignite the fuel before it disperses. The backups are very important in preventing an explosion due to the special fuel the ADA uses, a substance called Compound 90.
    
    Compound 90 is a new flamethrower fuel that, when injected into the air, creates a slow thermobaric reaction -- a fuel-air ignition rather than a fuel-air explosion -- that can roast living tissue in seconds. C90 inflicts horrific damage on organic targets; the heat generated exceeds 1700 degrees celsius, enough to melt titanium. However, due to its gaseous nature it leaves no burning residue (like napalm) on the target or in the surrounding area and disperses its heat much more quickly. This makes it significantly safer for urban use than napalm-derivative substances.
    
    The ADA 22's main drawbacks are its short range and its complex internals, which are difficult to repair. However, our experienced technicians should have no problem doing maintenance on this model.
    
    For PHALANX use, we have given this flamethrower the classification CRC-FL.
    
    
    Recommended Doctrine
    
    The CRC-FL is a close-range weapon; the operator needs to be fast in order to get into weapons range and unleash as much hell as possible. It is also a rather weighty weapon despite its relatively slim design. Strength as well as speed is required to wield it effectively.
    
    Flamethrowers also make great ambush weapons -- just make sure that none of our soldiers are in the line of fire.
    
    
    Addenda
    
    This weapon should not be fired if there are civilians in or near the target zone.
uk_UA: Технічні характеристики: Вогнемет CRC-FL
    
    РІВЕНЬ ТАЄМНОСТІ: ЖОВТИЙ
    
    Підрозділ реагування на позаземні загрози «PHALANX»
    
    Технічний документ, Допуск: ДЕЛЬТА
    
    Дата: 20 березня 2084
    
    Від: Кмд. Пауль Наварре, ДВБ: Інженерно-технічний відділ, PHALANX, Атлантична оперативна група
    
    
    
    Огляд
    
    Атака прибульців у Бомбеї показала, в якому жалюгідному становищі ми знаходимось. Їхні технології набагато випереджають наші. Сили Співдружності були неспроможні налагодити хоча б якусь оборону через численні недоліки у воєнній підготовці та озброєнні. Три батальйони полягло лише для того, щоб зупинити атаку. PHALANX мусить змінити цю ситуацію і для цього потрібно застосувати найкращі технології, якими володіє людство.
    
    Проект «Екскалібур» було створено з метою знайти найбільш ефективну зброю на Землі, шляхом перегляду своїх виробничих стандартів та відмовостійкості, врахування і дослідження оперативного досвіду та бойових якостей, отриманих при застосуванні її у зіткненнях з прибульцями.
    
    Досвід Бомбею та інших постраждалих міст, показав, що прибульці концентрують зусилля на заселених областях, особливо на густонаселених міських районах. Більшість сутичок відбулася на відстані рукопашного бою. Тому до проекту «Екскалібур» було долучено кілька дуже дієвих засобів близького бою.
    
    Іранський вогнемет ADA 22 (у союзних військах його називають «Смолоскип Господа») є чудом сучасної інженерії. На відміну від старих вогнеметів двадцятого сторіччя, йому не потрібні важкі баки високого тиску за спиною бійця. ADA 22 є зручною моноблочною зброєю, відповідно, не містить різноманітних шлангів, трубок чи рукавів. Він легко заряджається відносно невеликими 200-мм балонами із запалювальною сумішшю, а після виверження смертоносного вмісту порожній балон відскакує, звільняючи місце для нового. Система геніальна і, водночас, на диво зручна.
    
    Дуло зброї — це потужний насос. Він випускає струмінь газу в повітря, а потім запалює її чотирма іскровими запалювачами (одним основним і трьома запасними). Запалювачі генерують більше десяти спалахів на секунду, цього досить, щоб суміш палива спалахнула ще до того, як розсіється в повітрі. Запасні запалювачі дуже важливі, щоб попередити вибух, з огляду на особливості спеціальної суміші для ADA 22, яка має назву «Суміш 90» (С90).
    
    «Суміш 90» — це нове паливо для вогнемету, яке після розпилення у повітрі сворює повільну термобаричну реакцію. Замість вибуху паливо-повітряна суміш згоряє, підсмажуючи живі тканини за лічені секунди. C90 наносить жахливі рани органічним цілям, жар досягає 1700 градусів за Цельсієм, що достатньо для розплаву титану. Втім, завдяки своїй газоподібній природі, суміш не залишає залишків (як,наприклад, напалм) на цілях та оточенні і тепло від згоряння швидко розсіюється. Це робить його значно більш безпечним для використання в міських умовах, ніж напалм-похідні речовини.
    
    Основними недоліками ADA 22 є невеликий радіус дії та складність внутрішніх механізмів, які важко ремонтувати. Тим не менше, у досвідчених техніків не має виникнути проблем з обслуговуванням цієї зброї.
    
    Для використання у PHALANX вогнемет отримав класифікаційний індекс CRC-FL.
    
    
    Рекомендована доктрина
    
    CRC-FL — це зброя ближнього радіусу дії; бійцю потрібно швидко переміститися на відстань пострілу і влаштувати якомога більше пекло. Крім того, вогнемет досить важкий, не зважаючи на відносно тонкий дизайн. Для ефективного використання вогнемету знадобиться боєць із достатньою силою та швидкістю.
    
    Вогнемети також ефективні для нападу із засідки — лише переконайтесь, що ніхто з ваших бійців не знаходиться на лінії вогню.
    
    
    Додаток
    
    Не слід використовувати цю зброю у випадку, коли в зоні ураження чи поряд з нею знаходяться цивільні.

en: Technical Specifications: C90 Canister
    
    CLASSIFIED LEVEL YELLOW
    
    PHALANX Extraterrestrial Response Unit
    
    Technical Document, Delta Clearance
    
    Filed: 20 March 2084
    
    By: Cdr. Paul Navarre, R&D: Engineering Division, PHALANX, Atlantic Operations Command
    
    
    
    Overview
    
    This is a 200mm canister of high-pressure flammable gas, locked and secured via three different systems to prevent accidents. Compound 90 is a new flamethrower fuel that, when injected into the air, creates a slow thermobaric reaction -- a fuel-air ignition rather than a fuel-air explosion -- that can roast living tissue in seconds. Its range is limited, as the C90 must be quickly ignited before it disperses, but it inflicts horrific damage on organic targets that few weapons can hope to match. The heat generated by C90 exceeds 1700 degrees celsius, enough to melt titanium, but due to its gaseous nature it leaves no burning residue (like napalm) and disperses heat much more quickly. This makes it significantly safer for urban use than napalm-derivative substances.
    
    The canister is meant to be loaded into a CRC-FL Flamethrower.
    
    
    Recommended Doctrine
    
    All soldiers equipped with flamethrowers should carry at least one reload whenever they go out in the field. It is not advisable to send our troops into combat without spare canisters.
    
    
    Addenda
    
    None.
uk_UA: Технічні характеристики: Балон C90
    
    РІВЕНЬ ТАЄМНОСТІ: ЖОВТИЙ
    
    Підрозділ реагування на позаземні загрози «PHALANX»
    
    Технічний документ, Допуск: ДЕЛЬТА
    
    Дата: 20 березня 2084
    
    Від: Кмд. Пауль Наварре, ДВБ: Інженерно-технічний відділ, PHALANX, Атлантична оперативна група
    
    
    
    Огляд
    
    Це двохсотміліметровий балон, що містить газ під високим тиском, захищений трьома рівнями безпеки для запобігання нештатних ситуацій. Суміш 90 — це новий вид палива для вогнеметів, що при розпиленні у повітрі створює повільну термобаричну реакцію. Замість вибуху суміш палива та повітря згоряє, підсмажуючи живі тканини за лічені секунди. Дальність його дії обмежена, оскільки C90 потрібно швидко запалити до того, як він розсіється, проте C90 наносить жахливі рани органічним цілям, чого не так багато видів зброї може досягнути. Жар досягає 1700 градусів за Цельсієм, чого достатньо для розплаву титану. Втім, завдяки своїй газоподібній природі, суміш не залишає залишків (як, наприклад, напалм) на цілях та оточенні, і тепло від згоряння швидко розсіюється. Це робить його значно більш безпечним для використання в міських умовах, ніж напалм-похідні речовин.
    
    Передбачається, що балон буде використовуватись у вогнеметах CRC-FL.
    
    
    Рекомендована доктрина
    
    Усі озброєні вогнеметами бійці змушені мати при собі хоча б один запасний балон. Не рекомендується спрямовувати війська в бій без додаткових балонів.
    
    
    Додаток
    
    Немає.

en: Technical Specifications: Flashbang
    
    CLASSIFIED LEVEL YELLOW
    
    PHALANX Extraterrestrial Response Unit
    
    Technical Document, Delta Clearance
    
    Filed: 20 March 2084
    
    By: Cdr. Paul Navarre, R&D: Engineering Division, PHALANX, Atlantic Operations Command
    
    
    
    Overview
    
    The alien attack on Mumbai made our situation painfully clear. Their technology is far more advanced than ours. The complete inability of Commonwealth troops to make a dent in the Mumbai offensive revealed critical weaknesses in current military training and equipment. They lost three battalions just bringing the aliens to a standstill without inflicting significant casualties. PHALANX has to overcome these odds, and to do that we need the very best human technology has to offer.
    
    The Excalibur Program was created to find the most effective weapons on Earth by reviewing their manufacturing standards, durability, operational record, and their combat performance in the situations where we've managed to bring the aliens to battle.
    
    The flashbang is a non-lethal grenade that produces a blinding flash and a deafening blast to temporarily confuse or disorient targets in the area of effect. The grenade body does not explode or fragment upon detonation. In fact, if the body remains undamaged, it can be easily refilled and used again.
    
    Humans affected by a flashbang suffer temporary deafness and impaired balance, as well as complete loss of eyesight for up to five seconds before the effect fades and vision returns to normal. This makes the flashbang an excellent weapon for distracting and temporarily disabling the enemy, especially when assaulting heavily-defended positions. From combat reports, we've concluded that flashbangs have much the same effect on aliens as they do on humans; alien targets are effectively blind and deaf for a short time after the flashbang is deployed, rendering them helpless. We can't say exactly how long this period is, and it will undoubtedly vary from alien to alien, but it's still long enough to make the difference in a firefight.
    
    Aside from being a useful tactical tool, the flashbang will allow our soldiers to get in close and personal without being cut to shreds by the alien weapons. It allows the commander to choose exactly which weapons are applied in a given situation whilst avoiding the collateral damage potential of a frag grenade. A very quick enemy can take precautions to negate flashbang effects simply by closing his eyes and plugging his ears, but he will have very little warning and in most cases will require special training to respond in time. From what we can tell the aliens have had no prior experience with this type of weapon and have no defensive doctrine against it. Even a prepared enemy will still be distracted by a flashbang and could be engaged by fast-action troops before being able to reclaim his weapon and take aim.
    
    The flashbang's strengths far outweigh its weaknesses. It has served with distinction in many wars before this one, and it will continue to do so until all its functions can be replaced somehow by a new system.
    
    
    Recommended Doctrine
    
    The flashbang does no physical damage to anyone caught in its area of effect, and for that reason alone this weapon should be used over frag grenades and other explosive ordnance during any mission where civilians are placed at risk.
    
    It is an indispensible weapon in any terrain that features large amounts of available cover. If aliens are lying in wait and charging around a corner might be suicide, the mere act of popping a flashbang down the corridor can significantly change the outcome of the ensuing firefight in favour of our troops. Its utility is not to be underestimated.
    
    
    Addenda
    
    Naturally the flashbang is only effective against organic aliens with eyes and ears.
uk_UA: Технічні характеристики: Світло-шумова граната
    
    РІВЕНЬ ТАЄМНОСТІ: ЖОВТИЙ
    
    Підрозділ реагування на позаземні загрози «PHALANX»
    
    Технічний документ, Допуск: ДЕЛЬТА
    
    Дата: 20 березня 2084
    
    Від: Кмд. Пауль Наварре, ДВБ: Інженерно-технічний відділ, PHALANX, Атлантична оперативна група
    
    
    
    Огляд
    
    Атака прибульців у Бомбеї показала, в якому жалюгідному становищі ми знаходимось. Їхні технології набагато випереджають наші. Сили Співдружності були неспроможні налагодити хоча б якусь оборону через численні недоліки у воєнній підготовці та озброєнні. Три батальйони полягло лише для того, щоб зупинити атаку. PHALANX мусить змінити цю ситуацію і для цього потрібно застосувати найкращі технології, якими володіє людство.
    
    Проект «Екскалібур» було створено з метою знайти найбільш ефективну зброю на Землі, шляхом перегляду своїх виробничих стандартів та відмовостійкості, врахування і дослідження оперативного досвіду та бойових якостей, отриманих при застосуванні її у зіткненнях з прибульцями.
    
    Світло-шумова граната — це несмертельний засіб, що спрацьовує з гучним вибухом та яскравим спалахом, тимчасово дезорієнтуючи усіх, хто опинився в зоні ураження. Корпус гранати при детонації не руйнується. Фактично, якщо він не пошкоджений, то його можна перезарядити та використати знову.
    
    Люди, уражені цим видом зброї, відчувають тимчасову слабкість та головокружіння. Ще одним наслідком є втрата зору протягом п'яти секунд; потім зір поступово відновлюється. Таким чином, ці гранати є ідеальною зброєю для відволікання та тимчасового ослаблення ворога, особливо під час штурму добре укріплених позицій. За даними, отриманими в боях, на прибульців ця зброя діє здебільшого так само, як і на людей. Вони також втрачають зір та орієнтацію після вибуху, стаючи на деякий час недієздатними. Важко сказати, наскільки довго це триває (оскільки для різних видів прибульців цей час буде різним), але достатньо для того, щоб отримати перевагу в бою.
    
    Окрім вирішення тактичних задач, світло-шумова граната дозволить нашим бійцям зблизитись із ворогом на дистанцію ближнього бою, не боячись бути пошматованими вогнем із чужинецької зброї. Це дозволить командиру вибрати, яку саме зброю слід використовувати в даній ситуації, щоб не нанести побічної шкоди, як при застосуванні осколкової гранати. Вороги, наділені швидкою реакцією, в принципі, можуть уникнути ефекту гранати, заплющивши очі та закривши вуха, але у них на це буде небагато часу і мало що зможе їх попередити про небезпеку. Наскільки нам відомо, прибульці не мають попереднього досвіду використання даної зброї і не вміють захищатися від неї. Втім, навіть підготовлений супротивник все ж буде змушений відволіктися, що дозволить бійцям швидко знешкодити його ще до того, як він знову буде готовий вести вогонь.
    
    Переваг у світло-шумових гранат значно більше, ніж недоліків. Їх успішно використовували у багатьох війнах до цього часу, і ще довго будуть використовувати, поки не буде винайдено щось принципово нове.
    
    
    Рекомендована доктрина
    
    Світло-шумові гранати не завдають жодної фізичної шкоди, тому їх варто використовувати замість осколкових (та інших вибухових) гранат у випадках, коли є загроза ураження цивільних осіб.
    
    Це незамінна зброя у місцевостях з великою кількістю укриттів. Коли прибульці причаїлися у засідці за рогом і продовження активних наступальних дій рівносильно самогубству, то кинута у коридор така граната може значно вплинути на ситуацію та істотно змінити результат на користь ваших бійців. Корисність такого засобу не варто недооцінювати.
    
    
    Додаток
    
    Звісно, світло-шумові гранати діють виключно на ворогів, що мають органи зору та слуху.

en: Technical Specifications: Fragmentation Grenade
    
    CLASSIFIED LEVEL YELLOW
    
    PHALANX Extraterrestrial Response Unit
    
    Technical Document, Delta Clearance
    
    Filed: 20 March 2084
    
    By: Cdr. Paul Navarre, R&D: Engineering Division, PHALANX, Atlantic Operations Command
    
    
    
    Overview
    
    The alien attack on Mumbai made our situation painfully clear. Their technology is far more advanced than ours. The complete inability of Commonwealth troops to make a dent in the Mumbai offensive revealed critical weaknesses in current military training and equipment. They lost three battalions just bringing the aliens to a standstill without inflicting significant casualties. PHALANX has to overcome these odds, and to do that we need the very best human technology has to offer.
    
    The Excalibur Program was created to find the most effective weapons on Earth by reviewing their manufacturing standards, durability, operational record, and their combat performance in the situations where we've managed to bring the aliens to battle.
    
    The concept of the fragmentation grenade has changed little since it was first conceived, when Chinese soldiers packed gunpowder into ceramic or metal containers. It only solidified further after the end of the 20th century. Improvements in explosive technology and casing materials have made them a little faster and a little deadlier, but the mechanics are the same: An explosive substance at the heart of the grenade causes the casing (and possibly additional payload such as a layer of wire or white phosphorus coiled around the explosive) to fragment into shrapnel and fly in all directions at high speed, killing or wounding targets in the area of effect. The delayed fuse is ignited by first pulling the pin and then releasing the handle, usually released as the grenade is thrown. It will detonate after a period of several seconds.
    
    For PHALANX purposes, we have selected the Australian HG15 as the best of the lot. This grenade is loaded with an extremely conventional charge of C8 solid chemical explosive, an inner layer of coiled wire, and an outer layer of thin plated steel. It's designed to maximise coverage by putting out more shrapnel than any other grenade on the market. The HG15's outer layer is smooth and unbroken, unlike the old 'pineapple' grenades of World War 2, to make it easier to roll across various surfaces. The C8 explosive at its core may be old in design, but it's both highly powerful and can be counted on to work right under harsh conditions. Reliability is an especially important attribute in any kind of hand-held bomb.
    
    
    Recommended Doctrine
    
    Though quite effective against enemy infantry, frag grenades are weapons of opportunity, not a replacement for firearms or portable artillery. Their range is highly limited and their casualty radius is small. However, if the situation calls for close-range indirect fire or something deadly thrown around a corner, the frag grenade is just the thing.
    
    Care should be taken that no friendlies (especially civilians) are caught in the area of effect. In such situations the use of lethal grenades is strongly discouraged; flashbangs should be given preference.
    
    It's recommended that all soldiers carrying non-heavy weapons should be equipped with at least one grenade of some variety -- be it a frag grenade, flashbang, incendiary grenade or other -- in case the need should arise. Two or more are strongly recommended.
    
    
    Addenda
    
    None.
uk_UA: Технічні характеристики: Осколкова граната
    
    РІВЕНЬ ТАЄМНОСТІ: ЖОВТИЙ
    
    Підрозділ реагування на позаземні загрози «PHALANX»
    
    Технічний документ, Допуск: ДЕЛЬТА
    
    Дата: 20 березня 2084
    
    Від: Кмд. Пауль Наварре, ДВБ: Інженерно-технічний відділ, PHALANX, Атлантична оперативна група
    
    
    
    Огляд
    
    Атака прибульців у Бомбеї показала, в якому жалюгідному становищі ми знаходимось. Їхні технології набагато випереджають наші. Сили Співдружності були неспроможні налагодити хоча б якусь оборону через численні недоліки у воєнній підготовці та озброєнні. Три батальйони полягло лише для того, щоб зупинити атаку. PHALANX мусить змінити цю ситуацію і для цього потрібно застосувати найкращі технології, якими володіє людство.
    
    Проект «Екскалібур» було створено з метою знайти найбільш ефективну зброю на Землі, шляхом перегляду своїх виробничих стандартів та відмовостійкості, врахування і дослідження оперативного досвіду та бойових якостей, отриманих при застосуванні її у зіткненнях з прибульцями.
    
    Концепція осколкової гранати не сильно змінилася з тих часів, коли китайські солдати вперше почали використовувати заповнені порохом металеві та керамічні ємності. В подальшому, після кінця двадцятого століття, ця концепція лиш ствердилась. Вдосконалення вибухових речовин та корпусу зробили їх трохи швидшими та більш смертоносними, але принцип дії зберігся: вибухова речовина всередині гранати розриває оболонку (можливі і додаткові шари навколо заряду з проводу чи білого фосфору) на шматки, що розлітаються в усі боки з надзвичайною швидкістю, наносячи значну шкоду всім цілям в зоні ураження. Детонатор із затримкою приводиться в дію в такий спосіб: спершу висмикується чека, а потім відпускається ручка-запобіжник, зазвичай безпосередньо перед киданням. Вибух відбувається за кілька секунд після цього.
    
    Для потреб PHALANX ми обрали австралійську HG15, як найкращий варіант. Граната складається із заряду твердої хімічної вибухівки C8, обмотаного шаром проводу та поміщеного у тонку сталеву оболонку. Її було спроектовано так, щоб збільшити зону ураження шляхом створення якомога більшої кількості осколків, більшої ніж у будь-якої іншої гранати, представленої на ринку. На відміну від «лимонок» часів Другої Світової, зовнішня оболонка HG15 суцільна та гладка, що дозволяє гранаті легко котитися по будь-якій поверхні. Хоча вибухівка С8, взята за основу гранати, є не дуже сучасною, все ж вона залишається дуже потужною та безвідмовною у суворих умовах. Надійність використання є особливо важливою характеристикою для всіх видів ручної вибухової зброї.
    
    
    Рекомендована доктрина
    
    Незважаючи на високу ефективність проти піхоти ворога, осколкові гранати залишаються додатковою зброєю на крайній випадок і не можуть замінити вогнепальну зброю чи мобільну артилерію. Їхній радіус застосування дуже обмежений, та й зона ураження невелика. Тим не менше, коли ситуація вимагає близького і непрямого вогневого контакту, або коли ворог причаївся за кутом, осколкова граната підходить для цього в самий раз.
    
    Слід проявляти обережність, щоб дружні особи (особливо цивільні) не потрапили в зону ураження. В таких випадках використання смертоносної гранати наполегливо не рекомендується; слід надавати перевагу світло-шумовим.
    
    Усім бійцям з неважкою зброєю рекомендується мати при собі принаймні одну гранату будь-якого виду — будь то осколкова, світло-шумова, запалювальна чи інша — залежно від ситуації. Настійно рекомендується мати дві або більше гранат.
    
    
    Додатки
    
    Відсутні.

en: Technical Specifications: Incendiary Grenade
    
    CLASSIFIED LEVEL YELLOW
    
    PHALANX Extraterrestrial Response Unit
    
    Technical Document, Delta Clearance
    
    Filed: 20 March 2084
    
    By: Cdr. Paul Navarre, R&D: Engineering Division, PHALANX, Atlantic Operations Command
    
    
    
    Overview
    
    The alien attack on Mumbai made our situation painfully clear. Their technology is far more advanced than ours. The complete inability of Commonwealth troops to make a dent in the Mumbai offensive revealed critical weaknesses in current military training and equipment. They lost three battalions just bringing the aliens to a standstill without inflicting significant casualties. PHALANX has to overcome these odds, and to do that we need the very best human technology has to offer.
    
    The Excalibur Program was created to find the most effective weapons on Earth by reviewing their manufacturing standards, durability, operational record, and their combat performance in the situations where we've managed to bring the aliens to battle.
    
    Incendiary grenades are area-denial weapons, covering a large stretch of ground with very hot flames that are almost impossible to extinguish. Once thrown, the body of the grenade explodes, spreading the incendiary compound over the surrounding area -- and anyone unlucky enough to be inside the area of effect. The compound itself is a modification of a mixture that has been in use since World War II; thermite, barium nitrate, sulphur and binding agent. The grenade's delayed fuse is ignited by first pulling the pin and then releasing the handle, usually released as the grenade is thrown. It will detonate after a period of several seconds.
    
    The standard American M71 grenade consists of a core of C8 explosive, an inner layer of incendiary agent, and an outer plastic casing that provides no fragmentation but more importantly doesn't slow down or otherwise impede the delivery of the payload over a large area. The M71's casing is a smooth cylinder shape, unlike the old 'pineapple' grenades of World War 2, to make it easier to roll across various surfaces.
    
    Like all hand grenades, their range is limited, but they can be an essential tool for achieving control of the battlefield.
    
    
    Recommended Doctrine
    
    Incendiary grenades are tactical weapons that should be used to contain or herd the enemy into disadvantageous ground. They cannot be thrown very far, but they can serve to block off escape routes, to flush out rooms, or simply to catch the enemy in a blazing inferno.
    
    Care should be taken that no friendlies (especially civilians) are caught in the area of effect, as the effect of the thermate cocktail on human tissue is a particular public relations nightmare. In such situations the use of lethal grenades is strongly discouraged; flashbangs should be given preference.
    
    It's recommended that all soldiers carrying non-heavy weapons should be equipped with at least one grenade of some variety -- be it an incendiary grenade, frag grenade, flashbang or other -- in case the need should arise. Two or more are strongly recommended.
    
    
    Addenda
    
    None.
uk_UA: Технічні характеристики: Запалювальна граната
    
    РІВЕНЬ ТАЄМНОСТІ: ЖОВТИЙ
    
    Підрозділ реагування на позаземні загрози «PHALANX»
    
    Технічний документ, Допуск: ДЕЛЬТА
    
    Дата: 20 березня 2084
    
    Від: Кмд. Пауль Наварре, ДВБ: Інженерно-технічний відділ, PHALANX, Атлантична оперативна група
    
    
    
    Огляд
    
    Атака прибульців у Бомбеї показала, в якому жалюгідному становищі ми знаходимось. Їхні технології набагато випереджають наші. Сили Співдружності були неспроможні налагодити хоча б якусь оборону через численні недоліки у воєнній підготовці та озброєнні. Три батальйони полягло лише для того, щоб зупинити атаку. PHALANX мусить змінити цю ситуацію і для цього потрібно застосувати найкращі технології, якими володіє людство.
    
    Проект «Екскалібур» було створено з метою знайти найбільш ефективну зброю на Землі, шляхом перегляду своїх виробничих стандартів та відмовостійкості, врахування і дослідження оперативного досвіду та бойових якостей, отриманих при застосуванні її у зіткненнях з прибульцями.
    
    Запалювальні гранати — це зброя, що наносить ураження на значній площі, вкриваючи її сильним полум'ям, що майже неможливо загасити. При детонації корпус гранати вибухає, розповсюджуючи запалювальну суміш навколо — на всіх, хто мав необережність опинитися в зоні ураження. Суміш є певною модифікацією тієї, що використовували в часи Другої Світової: терміт, нітрат барію, сірка та зв'язувальний складник. Детонатор із затримкою приводиться в дію спершу висмиканням чеки, а потім —  відпусканням ручки, що роблять зазвичай безпосередньо перед киданням гранати. Вибух та розпилення речовини відбудеться із затримкою у декілька секунд після цього.
    
    Стандартна американська граната M71 складається із заряду вибухівки C8, внутрішнього шару горючої суміші та зовнішньої пластикової оболонки, яка не розривається на осколки, але, що важливіше, жодним чином не затримує і не перешкоджає розповсюдженню суміші на великий терен при вибуху. На відміну від «лимонок» часів Другої Світової, зовнішня оболонка M71 суцільна та гладка, що дозволяє гранаті легко котитися по будь-якій поверхні.
    
    Як і інші ручні гранати, ця має обмежений радіус дії, але може бути важливим засобом для здобуття контролю на полі бою.
    
    
    Рекомендована доктрина
    
    Запалювальна граната — це тактична зброя, призначена для стримування ворога у незручному становищі. Ці гранати неможливо далеко кинути, але натомість можна блокувати шляхи відступу, випалювати приміщення або просто влаштовувати ворогам персональне пекло.
    
    Слід упевнитися, що дружні особи (особливо цивільні) не потрапили в зону ураження, оскільки вплив горючої суміші на людські тканини являє собою суцільний кошмар. В таких випадках використання смертоносної гранати наполегливо не рекомендується; слід надавати перевагу світло-шумовим.
    
    Усім бійцям з неважкою зброєю рекомендується мати при собі принаймні одну гранату будь-якого виду — будь то осколкова, світло-шумова, запалювальна чи інша — залежно від ситуації. Настійно рекомендується мати дві чи більше гранат.
    
    
    Додатки
    
    Відсутні.

en: Technical Specifications: HPGL Grenade Launcher
    
    CLASSIFIED LEVEL YELLOW
    
    PHALANX Extraterrestrial Response Unit
    
    Technical Document, Delta Clearance
    
    Filed: 20 March 2084
    
    By: Cdr. Paul Navarre, R&D: Engineering Division, PHALANX, Atlantic Operations Command
    
    
    
    Overview
    
    The alien attack on Mumbai made our situation painfully clear. Their technology is far more advanced than ours. The complete inability of Commonwealth troops to make a dent in the Mumbai offensive revealed critical weaknesses in current military training and equipment. They lost three battalions just bringing the aliens to a standstill without inflicting significant casualties. PHALANX has to overcome these odds, and to do that we need the very best human technology has to offer.
    
    The Excalibur Program was created to find the most effective weapons on Earth by reviewing their manufacturing standards, durability, operational record, and their combat performance in the situations where we've managed to bring the aliens to battle.
    
    First released on the open market in 2047, the Brazilian RA6 has received numerous upgrades over the years that have kept it at the top of its field. It is the most widely-used infantry grenade launcher in use today because of its excellent reliability and low weight. It has an impressive selection of compatible cartridges in the popular 25mm calibre.
    
    The RA6 carries up to 6 grenades individually loaded into a simple rotary cylinder. The cylinder is hinged at the front and breaks open to accept reloads. Reloading individual grenades can be a slow and agonising process, but this is often the best way of going about it; while 25mm speedloaders do exist and will work on the RA6, they are bulky and hard to carry around.
    
    The weapon has two fire modes. When fired in Impact mode, the grenades will explode as soon as they hit something -- a wall or the target. They'll also explode the moment they reach their target destination, a nice way to ensure the grenade will explode near to where the soldier is aiming it.
    
    But it also has a Timer mode. When fired this way, the grenades will detonate several seconds after leaving the barrel regardless of what happens in those seconds. This is great for bouncing a grenade around a corner or firing a long shot, but it is harder to be precise.
    
    This is one of the most versatile and effective weapons on our roster. While not as powerful as the rocket launcher, it is a reliable support weapon and infantry artillery piece.
    
    For PHALANX use, we have given this grenade launcher the classification HPGL.
    
    
    Recommended Doctrine
    
    The HPGL is a tactician's dream come true. It has excellent damage and range, can hit several clustered targets with one blast, and can be used for special tasks such as area denial with incendiary grenades. It can be as effective in close situations as it is in large open spaces; however, different tactics are required.
    
    For close-range emergency work -- for example if the operator has no sidearm -- the launcher can also be loaded with special 25mm flechette shells similar to our shotgun shells.
    
    
    Addenda
    
    Along with sniper rifles and rocket launchers, this is one of the few standard-issue human weapons that are fully effective against robotic aliens.
uk_UA: Технічні характеристики: Гранатомет HPGL
    
    РІВЕНЬ ТАЄМНОСТІ: ЖОВТИЙ
    
    Підрозділ реагування на позаземні загрози «PHALANX»
    
    Технічний документ, Допуск: ДЕЛЬТА
    
    Дата: 20 березня 2084
    
    Від: Кмд. Пауль Наварре, ДВБ: Інженерно-технічний відділ, PHALANX, Атлантична оперативна група
    
    
    
    Огляд
    
    Атака прибульців у Бомбеї показала, в якому жалюгідному становищі ми знаходимось. Їхні технології набагато випереджають наші. Сили Співдружності були неспроможні налагодити хоча б якусь оборону через численні недоліки у воєнній підготовці та озброєнні. Три батальйони полягло лише для того, щоб зупинити атаку. PHALANX мусить змінити цю ситуацію і для цього потрібно застосувати найкращі технології, якими володіє людство.
    
    Проект «Екскалібур» було створено з метою знайти найбільш ефективну зброю на Землі, шляхом перегляду своїх виробничих стандартів та відмовостійкості, врахування і дослідження оперативного досвіду та бойових якостей, отриманих при застосуванні її у зіткненнях з прибульцями.
    
    Бразильський гранатомет RA6 вперше з’явився у 2047. Відтоді він весь час вдосконалювався, залишаючись найкращим у своєму класі. Імовірно, на сьогоднішній день, він є найбільш масово вживаним гранатометом для піхоти, завдяки своїй надійності та легкості. В якості набоїв застосовуються різні види снарядів популярного калібру 25мм.
    
    RA6 вміщує до 6 гранат, індивідуально розміщених в барабанній обоймі. Барабан розміщено у передній частині гранатомету і він може розкриватися для перезарядки зброї. Може видатись, що перезарядка кожної гранати окремо — процес важкий та повільний, але виявляється, що це найефективніший спосіб. Взагалі, для RA6 існують швидкісні завантажувачі гранат, але вони громіздкі та незручні для постійного носіння з собою.
    
    Ця зброя має два режими ведення вогню: постріл з детонацією та вибух з таймером. У першому випадку гранати вибухатимуть щойно вони чогось торкнуться — цілі або стіни.
    
    В режимі «з таймером» гранати розірвуться через деякий визначений час після пострілу, незалежно від того, що трапиться протягом цих секунд. Це чудово працює для використання рикошетів або дальніх пострілів, але в такому випадку важче влучити.
    
    Це — один з найбільш універсальних та ефективних видів зброї у нашому арсеналі. Потужністю він поступається ракетомету, але все ж залишається одним з найбільш дієвих засобів артилерійської підтримки піхоти.
    
    Для застосування у PHALANX цьому гранатомету надано класифікаційний індекс HPGL.
    
    
    Рекомендована доктрина
    
    HPGL — мрія тактиків, що стала дійсністю. У нього відмінна сила і радіус дії, одним вибухом можна вразити кілька цілей, а за допомогою запалювальних гранат можна відокремлювати певні площі одна від одної. Ефективне використання можливе як на великих відстанях, так і зблизька, але за умов використання різної тактики.
    
    В екстренних випадках (наприклад, коли боєць не має особистої зброї) гранатомет можна заряджати спеціальними 25мм голчастими гранатами з СВЕ, подібними до набоїв карабіна.
    
    
    Додаток
    
    Разом із снайперськими гвинтівками та ракетометами, гранатомети є ефективною зброєю проти роботизованих прибульців.

en: Technical Specifications: 25mm HIT Grenades
    
    CLASSIFIED LEVEL YELLOW
    
    PHALANX Extraterrestrial Response Unit
    
    Technical Document, Delta Clearance
    
    Filed: 20 March 2084
    
    By: Cdr. Paul Navarre, R&D: Engineering Division, PHALANX, Atlantic Operations Command
    
    
    
    Overview
    
    This is a box of 6 25mm HIT (High Impulse Thermobaric) grenades. They are fired electronically by a spark igniter inside the launcher's barrel. These grenades are 'fuel-air munitions' that use atmospheric oxygen to generate an explosion instead of carrying along an oxidising agent. Thermobaric weapons produce a far more powerful explosive force than would be possible with conventional explosives of the same size.
    
    These grenades are meant to be loaded into an HPGL Grenade Launcher.
    
    
    Recommended Doctrine
    
    All soldiers equipped with grenade launchers should carry at least one reload whenever they go out in the field. It is not advisable to send our troops into combat without spare grenades.
    
    
    Addenda
    
    None.
uk_UA: Технічні характеристики: 25мм ВІТБ гранати
    
    РІВЕНЬ ТАЄМНОСТІ: ЖОВТИЙ
    
    Підрозділ реагування на позаземні загрози «PHALANX»
    
    Технічний документ, Допуск: ДЕЛЬТА
    
    Дата: 20 березня 2084
    
    Від: Кмд. Пауль Наварре, ДВБ: Інженерно-технічний відділ, PHALANX, Атлантична оперативна група
    
    
    
    Огляд
    
    Це обойма, що містить шість 25мм ВІТБ (високоімпульсні термобаричні) гранат. Приводяться в дію електронним запалювачем, інтегрованим у ствол гранатомета. Ці набої належать до типу «пальне-повітря», оскільки використовують атмосферний кисень для реакції горіння, а не містять штучний окиснювальний реагент. Термобаричні боєприпаси створюють більш потужні вибухи, ніж звичайна вибухівка такого ж розміру.
    
    Гранати призначені для використання з гранатометом HPGL.
    
    
    Рекомендована доктрина
    
    Усі бійці, озброєні гранатометами, повинні мати при собі принаймні одну обойму для перезарядки. Не рекомендується спорядження на операцію бійців без запасного боєкомплекту.
    
    
    Додаток
    
    Відсутній

en: Technical Specifications: 25mm Flechette Grenades
    
    CLASSIFIED LEVEL YELLOW
    
    PHALANX Extraterrestrial Response Unit
    
    Technical Document, Delta Clearance
    
    Filed: 20 March 2084
    
    By: Cdr. Paul Navarre, R&D: Engineering Division, PHALANX, Atlantic Operations Command
    
    
    
    Overview
    
    This is a box of 6 25mm flechette grenades. They are fired electronically by a spark igniter inside the launcher's barrel. While still classified as grenades due to their calibre and delivery system, they have more in common with shotgun shells.
    
    These grenades are meant to be loaded into an HPGL Grenade Launcher.
    
    
    Recommended Doctrine
    
    All soldiers equipped with grenade launchers should carry at least one reload whenever they go out in the field. It is not advisable to send our troops into combat without spare grenades.
    
    
    Addenda
    
    None.
uk_UA: Технічні характеристики: 25мм голчасті гранати
    
    РІВЕНЬ ТАЄМНОСТІ: ЖОВТИЙ
    
    Підрозділ реагування на позаземні загрози «PHALANX»
    
    Технічний документ, Допуск: ДЕЛЬТА
    
    Дата: 20 березня 2084
    
    Від: Кмд. Пауль Наварре, ДВБ: Інженерно-технічний відділ, PHALANX, Атлантична оперативна група
    
    
    
    Огляд
    
    Це обойма, що містить шість голчастих гранат. Приводяться в дію електронним запалювачем, інтегрованим у ствол гранатомета. Попри те, що ці набої вважаються «гранатами» через свій калібр та систему подачі, насправді вони мають більше спільного із набоями для карабіну.
    
    Гранати призначені для використання з гранатометом HPGL.
    
    
    Рекомендована доктрина
    
    Усі бійці, озброєні гранатометами, повинні мати при собі принаймні одну обойму для перезарядки. Не рекомендується спорядження на операцію бійців без запасного боєкомплекту.
    
    
    Додаток
    
    Відсутній.

en: Technical Specifications: 25mm IC Grenades
    
    CLASSIFIED LEVEL YELLOW
    
    PHALANX Extraterrestrial Response Unit
    
    Technical Document, Delta Clearance
    
    Filed: 20 March 2084
    
    By: Cdr. Paul Navarre, R&D: Engineering Division, PHALANX, Atlantic Operations Command
    
    
    
    Overview
    
    This is a box of 6 25mm incendiary grenades. They are fired electronically by a spark igniter inside the launcher's barrel. These grenades are area-denial weapons, covering a patch of ground with very hot flames that are almost impossible to extinguish. The compound itself is a modification of a mixture that has been in use since World War II; thermite, barium nitrate, sulphur and binding agent. And thanks to modern miniaturisation technology, it will all fit into a handy, lightweight 25mm shell.
    
    These grenades are meant to be loaded into an HPGL Grenade Launcher.
    
    
    Recommended Doctrine
    
    All soldiers equipped with grenade launchers should carry at least one reload whenever they go out in the field. It is not advisable to send our troops into combat without spare grenades.
    
    
    Addenda
    
    None.
uk_UA: Технічні характеристики: 25мм запалювальні гранати
    
    РІВЕНЬ ТАЄМНОСТІ: ЖОВТИЙ
    
    Підрозділ реагування на позаземні загрози «PHALANX»
    
    Технічний документ, Допуск: ДЕЛЬТА
    
    Дата: 20 березня 2084
    
    Від: Кмд. Пауль Наварре, ДВБ: Інженерно-технічний відділ, PHALANX, Атлантична оперативна група
    
    
    
    Огляд
    
    В обоймі міститься шість 25мм запалювальних гранат. Приводяться в дію електронним запалювачем, інтегрованим у ствол гранатомета. Запалювальні гранати — це зброя, що наносить ураження на значній площі, вкриваючи її сильним полум'ям, що майже неможливо загасити. Горюча суміш є певною модифікацією тієї, що використовували в часи Другої Світової війни: терміт, нітрат барію, сірка та зв'язувальний складник. А завдяки сучасним технологіям мініатюризації все це вдалося помістити у маленький та легкий корпус калібру 25мм.
    
    Гранати призначені для використання з гранатометом HPGL.
    
    
    Рекомендована доктрина
    
    Усі бійці, озброєні гранатометами, повинні мати при собі принаймні одну обойму для перезарядки. Не рекомендується спорядження на операцію бійців без запасного боєкомплекту.
    
    
    Додаток
    
    Відсутній

en: Commander, we've finished the testing and prototype phase of our new 25mm plasma grenades. We're ready to move it to mass-production and full field deployment.
    
    For this project, we already had ready access to all the required technology. We've made very few changes to the general design of the grenade. The only real challenge was to shrink the complex machinery enough to fit inside a standard 25mm shell. We've had to scale back the power of the plasma grenade somewhat in order to do that -- the hydrogen core of our new 25mm shell is a fair bit smaller, emitting less plasma than the alien hand grenade. However, this is offset by the fact that it can be fired en masse from our HPGL Grenade Launcher over relatively long distances.
    
    We've dubbed our creation the 25mm PB ('Plasma Burst') Grenade. We can manufacture them, but they will be extremely expensive to produce. One full load of 25mm PB is essentially an entire magazine of miniature plasma grenades, miniatures which are even more difficult to create than the original.
    
    The amount of firepower we've added to our grenadiers is frightening to behold. Launch a cylinder of these grenades into a crowded street and nothing will be left. They'll become a highly valuable addition to our arsenal.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, ми завершили етап випробування прототипу нових 25мм плазмових гранат і готові до масового виробництва та використання цього виду боєприпасів.
    
    У нас був доступ до всіх технологій, необхідних для проекту. Ми внесли лише незначні зміни у конструкцію гранати. Єдиною складністю було вмістити досить складний механізм у стандартний калібр 25мм. Для цього нам довелося дещо зменшити потужність плазмової гранати шляхом зменшення водневого ядра, що призвело до зменшення продукування ним плазми. Втім це компенсується тим, що гранатомет здатен випускати такі гранати чергами на великі відстані та покривати значні площі.
    
    Набої класифіковано як «25мм плазмові гранати». Ми здатні виробляти обойми та комплекти швидкої перезарядки, але обидва варіанти будуть досить дорогими у виробництві, оскільки мініатюризація 25мм гранати ускладнює і так складний процес збірки плазмової гранати.
    
    Вогнева міць, якою ми наділили наших гренадерів, жахає. Якщо випустити повний заряд цих гранат на людну вулицю, то єдине, що залишиться після цього, це купка попелу. Це буде цінне поповнення для нашого арсеналу.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, my team and I have drawn up a research proposal for a new tac weapon based on our plasma grenade research.
    
    Now that we're able to reproduce these alien plasma grenades, we've been looking into the possibility of adapting the technology to be fired from a grenade launcher. This would be a challenge, as the plasma hand grenades are significantly larger than 25mm, but we may be able to produce a scaled-back version that -- while not as powerful -- will have all the advantages of being fired from our standard HPGL Grenade Launcher.
    
    If we can manage to design and produce magazines of this type, they'd lend the HPGL increased firepower and even more tactical applications, well worth the monetary cost.
    
    The project is waiting for your authorisation, Commander.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, я зі своєю командою підготував дослідницьку пропозицію щодо нової тактичної зброї, яка базується на дослідженні плазмових гранат.
    
    Після появи можливості самостійно створювати плазмові гранати прибульців, ми розпочали пошук можливостей адаптації цієї технології для застосування в поєднанні з гранатометом. Це буде непросто: ручні плазмові гранати значно більші, ніж стандарт у 25мм, але ми сподіваємося розробити зменшену версію таких гранат. Вони будуть менш потужні, але натомість ми отримаємо переваги стрільби, які забезпечує гранатомет HPGL.
    
    Якщо нам вдасться спроектувати і виготовити обойму такого типу, це значно посилить вогневу міць HPGL та збільшить різноманітність його тактичних застосувань, виправдовуючи витрати.
    
    Проект очікує на ваш дозвіл, командувачу .
    
    Кмд. Наварре

en: Technical Specifications: IR Goggles
    
    CLASSIFIED LEVEL YELLOW
    
    PHALANX Extraterrestrial Response Unit
    
    Technical Document, Delta Clearance
    
    Filed: 20 March 2084
    
    By: Cdr. Paul Navarre, R&D: Engineering Division, PHALANX, Atlantic Operations Command
    
    
    
    Overview
    
    The alien attack on Mumbai made our situation painfully clear. Their technology is far more advanced than ours. The complete inability of Commonwealth troops to make a dent in the Mumbai offensive revealed critical weaknesses in current military training and equipment. They lost three battalions just bringing the aliens to a standstill without inflicting significant casualties. PHALANX has to overcome these odds, and to do that we need the very best human technology has to offer.
    
    The Excalibur Program was created not only to find the right weapons to combat the alien threat, but also to find armour and other items of battlefield utility to help our soldiers complete their missions and return to base alive. These items are designed to increase a soldier's combat effectiveness or general survivability.
    
    Infrared night-vision imaging has been used on battlefields for generations, and miniaturisation technology has allowed it to become part of a soldier's standard issue for nighttime operations. Advances in electronics over the last 30 years have allowed IR imaging equipment to shrink to the size of swimming goggles with no loss of efficiency.
    
    These goggles pick up all infrared emissions in the area and display them on the inside of the lenses. They can be easily worn for the duration of a nighttime engagement, greatly extending a soldier's visual range in the darkness and allowing him to see targets through thin walls. Thick walls present a greater obstacle and may obscure targets inside entirely. Of course, there is no way to distinguish between the IR signatures of civilians and those of aliens whenever we do not have direct line of sight. Any readings taken through walls or other obstacles will not be conclusive.
    
    Our IR goggles will work even during the day, though their effectiveness will be greatly reduced in daylight.
    
    Unfortunately, this technology does have its drawbacks. Wearing goggles limits the soldier's peripheral vision and reduces hand-eye coordination, causing a slight drop in accuracy. They will hamper a soldier's eyesight as long as they are worn. Worse, our records from Mumbai confirm that some aliens with low heat emissions don't show up on infrared at all. Detection range for these aliens will actually be reduced, allowing them to sneak up on us if no other members of the team are in range to spot the approaching threat.
    
    In conclusion, these goggles will increase our nighttime performance exponentially, making night engagements much more survivable for our troops. However, they are not and will never be a foolproof substitute for the Mk. 1 Eyeball.
    
    
    Recommended Doctrine
    
    We should use these items sparingly and tactically to avoid costly mistakes. It is recommended that no more than half the team wear goggles during an engagement in order to avoid surprises. Two-man fireteams -- one man equipped with goggles, one man with normal eyesight -- are recommended for maximum battlefield effectiveness.
    
    Using goggles during daytime is generally contraindicated, as they lose most of their utility in daylight conditions. The only reason to continue wearing them under such conditions is their limited ability to see through walls.
    
    Close-range combat troops will suffer least from the accuracy penalty inflicted by IR goggles. However, longer-range shooters cannot afford this penalty, as a missed shot with one of these weapons may have dire consequences. Snipers in particular will have infrared laser targeting available via their scopes anyway.
    
    
    Addenda
    
    None.
uk_UA: Технічні характеристики: Тепловізор
    
    РІВЕНЬ ТАЄМНОСТІ: ЖОВТИЙ
    
    Підрозділ реагування на позаземні загрози «PHALANX»
    
    Технічний документ, Допуск: ДЕЛЬТА
    
    Дата: 20 березня 2084
    
    Від: Кмд. Пауль Наварре, ДВБ: Інженерно-технічний відділ, PHALANX, Атлантична оперативна група
    
    
    
    Огляд
    
    Атака прибульців у Бомбеї показала, в якому жалюгідному становищі ми знаходимось. Їхні технології набагато випереджають наші. Сили Співдружності були неспроможні налагодити хоча б якусь оборону через численні недоліки у військовій підготовці та озброєнні. Три батальйони полягло лише для того, щоб зупинити атаку. PHALANX мусить змінити цю ситуацію і для цього потрібно застосувати найкращі технології, якими володіє людство.
    
    Проект «Екскалібур» було створено з метою знайти найбільш ефективну зброю на Землі, шляхом перегляду своїх виробничих стандартів та відмовостійкості, врахування і дослідження оперативного досвіду та бойових якостей, отриманих при її застосуванні у зіткненнях з прибульцями.
    
    Технологію інфрачервоного зображення для нічного бачення військові застосовують у своїх приладах уже протягом кількох поколінь, а мініатюризація дозволила зробити їх невід'ємною частиною стандартного спорядження бійців для нічних операцій. Досягнення в галузі електроніки протягом останніх 30 років дозволили зменшити прилади нічного бачення до розмірів окулярів для плавання без втрати ефективності.
    
    Окуляри фіксують всі джерела інфрачервоного випромінення в полі зору та зображають їх на внутрішній поверхні лінзи. Їх можна з легкістю носити протягом перебігу всієї нічної операції, що значно збільшує дальність бачення бійця в темряві та дозволяє йому виявляти цілі через тонкі стіни. Товсті стіни являють собою нездоланну перешкоду для приладу, тому можуть повністю приховувати супротивника. Звичайно, неможливо провести ідентифікацію осіб по ІЧ-зображенню (та виявити, чи це цивільні, чи — вороги), коли немає прямої видимості. Будь-які покази, отримані через стіни або інші перешкоди, не будуть остаточною підставою для прийняття рішень.
    
    Наш тепловізор працюватиме навіть вдень, але його ефективність буде значно знижена через денне світло.
    
    На жаль, ця технологія має свої недоліки. Носіння окулярів обмежує периферійний зір бійців і погіршує координацію рухів, що призводить до зниження влучності. Також вони погіршують зір бійця під-час носіння. Більш того, згідно з нашими даними отриманими в Мумбаї, деякі прибульці із низьким рівнем тепловиділення не фіксуються приладом взагалі. Дальність виявлення таких прибульців, фактично, буде скорочено, що дасть їм можливість підкрадатися до нас, якщо інші члени команди, що знаходяться неподалік, не помітять наближення небезпеки.
    
    Отже, тепловізор суттєво збільшить продуктивність нічних операцій та зробить їх більш безпечними для наших військ, та все ж він не є і ніколи не стане повноцінною заміною власних очей.
    
    
    Рекомендована доктрина
    
    Цей прилад повинен використовуватися при необхідності із тактичних міркувань. Рекомендується, щоб не більше половини команди користувались тепловізором під час бою для уникнення неприємних сюрпризів. Групи із двох чоловік — одна особа оснащена окулярами, інша без них — рекомендуються для досягнення максимальної ефективності на полі бою.
    
    Використання приладу в денний час, як правило, протипоказано, тому що він втрачає більшу частину своєї функціональності в умовах денного освітлення. Єдина причина застосовувати його у таких умовах — це обмежена здатність бачити крізь стіни.
    
    Бійці, спеціалізація яких ближній бій, найменше втратять у влучності від використання ІЧ-окулярів. Тим не менше, стрільці дальнього радіусу дії не можуть дозволити собі допустити промах через цей прилад, оскільки це може мати невтішні наслідки. Снайпери, зокрема, мають у своєму розпорядженні інтегровану інфрачервону систему націлювання в будь-якому випадку.
    
    
    Додаток
    
    Відсутній.

en: Our analysis of the Kerrblade is complete, Commander. Here is my summary for your review.
    
    The Kerrblade seems at first glance like the alien equivalent of our combat knife. Reality would be a better place if that were true. We've concluded it is much more than that, and the truth is far from comforting.
    
    Crafted from carbon alloy and alien plastics, it is surprisingly light and contains no metal whatsoever. The material itself is highly interesting for our weapons production. No matter how much we abuse it during testing, the blade will not chip, nick or bend. We think we might be able to duplicate the stuff with some more research.
    
    Its shape vaguely resembles the old curved swords from human history, though perhaps it has more relation to something out of fantasy fiction. It's too large, unwieldy and poorly balanced for the human hand. The blade, however, tapers to an incredible edge; we have measured it to be only one molecule wide. This gives the Kerrblade its fantastic cutting power.
    
    In our battlefield footage, we've seen the Kerrblade used with a curious, long-fingered grip -- one which the human hand is unable to duplicate -- that seems to indicate the Kerrblade is used as something other than a purpose-designed weapon. The closest analogies we've been able to find on Earth are those of a surgeon's scalpel and certain ancient disemboweling tools. This comparison was one of our first clues as to the true purpose of the Kerrblade. We put this together with some gruesome camera footage from Mumbai, which was so grainy that we could only guess what the aliens were doing, until now.
    
    The Kerrblade is, in fact, an autopsy tool. It's used by the aliens to cut up live or dead humans and extract whatever tissue or organ they like. The large, sharp spike at the bottom of the blade is inserted into the solar plexus, then moved upwards like a pair of scissors, or a can opener. It goes through the sternum with disturbing ease. At this point the alien will fold open the ribcage and rip or cut out whatever he needs.
    
    I wish we could just burn the things, but unfortunately they're too damned valuable. Though not primarily designed as weapons these Kerrblades are far more effective than any human combat knife. They cut up aliens almost as well as humans. The grip is highly uncomfortable for human hands, but we can adapt human grips easily enough. However, the blades are too big to ever fit into the standard-issue PHALANX holster. They can only be kept in a soldier's hands or in the backpack. This somewhat defeats the purpose of a knife -- but obviously we have no other melee weapon that even comes close in terms of power.
    
    Given the unusual grip, we haven't drawn up specs for producing these things in-house. You'll only be able to use what you can collect on the battlefield for now, but we'll continue to brainstorm ideas for how to incorporate this technology into our own weaponry.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Аналіз керр-лез завершено, Командувачу. Пропоную вашій увазі підсумки дослідження.
    
    На перший погляд здається, що керр-лезо для прибульців слугує чимось на зразок нашого бойового ножа. Хотілося б мені, щоб так воно й було, однак реальність набагато жорстокіша.
    
    Лезо зроблено з карбонового сплаву та позаземного пластику. Воно на диво легке і зовсім не містить металу. Матеріал сам по собі дуже цікавий і вочевидь перспективний з точки зору виробництва зброї. Після всіх випробувань клинок все одно залишився гострим, без подряпин та щербин. Думаємо, нам вдасться відтворити цей матеріал для використання у подальших дослідженнях.
    
    Форма клинка подібна до шаблі, що використовувались у давнину. Однак, прибульці їх використовують дещо інакше. Для людських рук воно завелике і погано збалансоване. Втім, воно надзвичайно гостро відточене — ми виявили, що товщина ріжучого краю становить одну молекулу. Завдяки цьому лезо демонструє фантастичну ріжучу здатність.
    
    Дослідження відеоматеріалів, відзнятих на полі бою, дозволило зрозуміти, як саме використовуються керр-леза. Це не зброя: найближчим земним аналогом керр-леза є хірургічний скальпель. Також, можна згадати стародавні ножі для жертвопринесень. Останнє порівняння є ключовим для розуміння того, навіщо потрібне керр-лезо. Для повного розуміння ми зіставили наші здогадки з відеозаписами, зробленими у Мумбаї, Вони були нечіткі, тому до цього часу ми не могли трактувати їх правильно. 
    
    Фактично, керр-лезо — це засіб для проведення розтинів. Прибульці розрізають ним мертвих (або навіть живих) людей та беруть кості та органи, які їх найбільше цікавлять. Гострий кінець леза втикають у сонячне сплетіння і далі воно рухається, як відкривачка для консервів. Крізь грудину воно проходить надзвичайно легко, а далі вже прибульці вирізають, що їм заманеться.
    
    Мені хотілося б знищити ці кляті речі, але, на жаль, вони надто цінні для нас. Навіть попри те, що вони не задумувались як зброя, все ж вони набагато ефективніші за наші бойові ножі. А прибульців вони ріжуть так само, як і наших бійців. Людям буде досить незручно їх тримати, але до цього можна пристосуватись. Втім, вони завеликі, щоб закріпити їх на поясі; доведеться або носити у руках, або на спині. Ножі ми зазвичай так не використовуємо, але ця зброя — найпотужніша з усього, що можна використовувати в ближньому бою.
    
    Незвична рукоятка не дозволяє нам навіть думати про виробництво цих лез, тому у нашому розпорядженні лише ті, які ми збираємо на полі бою.Попри все ми все ж продовжуємо шукати ідеї, як впровадити цю технологію у нашому арсеналі.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, we've recovered an interesting alien weapon from the battlefield. It looks to be some kind of knife or sword with an edge sharper than anything on Earth. It can slice steel like tissue paper and goes through our soldiers' body armour as if it wasn't even there. The troops have named it the 'Kerrblade' after the distinctive sound it makes when shredding our armour.
    
    We should examine the blade to determine its function and see how it was made. There may be a way to duplicate this technology in a form that's compatible for human use, which would make melee engagements with alien combatants far more survivable than going at them with a combat knife.
    
    Of course, this program will need your approval for lab time and funding.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, на полі бою було знайдено цікавий зразок зброї прибульців — щось схоже на меч. Він надзвичайно гострий: ріже сталь наче папір та проникає через броню наших солдатів, наче її й не було. Наші хлопці назвали його “керр-лезо” через своєрідний звук, який чути, коли воно розсікає перешкоди.
    
    Ми повинні дослідити це лезо, щоб дізнатися яким чином його виготовили. Можливо, вдасться відтворити цю технологію і створити щось подібне для наших бійців. Тоді у них буде більше шансів вистояти у двобої з прибульцями, ніж зараз, з нашими звичайними бойовими ножами.
    
    Звісно, програма потребує вашого дозволу для виділення лабораторного часу та фінансування.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, I apologise in advance if my typing isn't up to standard in this message. We've had a lot of sleepless nights down here in DivEngine working on the laser pistol project. It's been a gruelling amount of work, but I'm very proud to say that we've pulled it off. We have prototyped a working laser pistol that won't be rendered completely ineffective by alien armour.
    
    The system is essentially the same as the one I've outlined for you in my report on Continuous Wave Laser Operation. Excited molecules of deuterium fluoride are lased and focused through a series of intelligent lenses. Waste gases are put through our custom filtering system, which we've scaled down even further. However, the reduced capacity of the filtering system and the smaller optical resonator have demanded some tradeoffs.
    
    The laser pistol can only lase deuterium-fluoride at about half the rate as our old Continuous Wave Laser prototype. Naturally this produces only a half-strength beam, doing half the damage of a larger weapon. It requires a period of continuous exposure -- several seconds at least -- for the beam to inflict enough damage to kill an unarmoured target. Still, the laser will burn through anything given enough time.
    
    All the usual advantages of laser weaponry are present in the pistol. It's very quick to fire, and if the soldier misses his target at first, he can adjust his aim without letting go of the trigger.
    
    We've designed the pistol to use the standard deuterium-fluoride cartridges which we've drawn up to power all of our laser weaponry. This means it uses the same amount of D-F as the larger designs, but uses it up at a much lower rate, effectively giving the laser pistol more ammunition than any of our other laser weapons.
    
    As with all handguns, the laser pistol is strictly a backup weapon. It isn't powerful enough to compete with rifles of any kind. On the other hand, its range is quite impressive indeed for a handgun and it can fire continuously for minutes without reloading.
    
    We will need to have at least one D-F Cartridge on hand at all times in order to be able to load and use a laser pistol.  The blueprints for the pistol and the ammo are sitting with the engineers in the workshop, so you can begin production immediately.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, я заздалегідь перепрошую, якщо моя доповідь буде оформлена некоректно. Ми провели купу безсонних ночей у відділі, працюючи над проектом лазерного пістолета. Роботи було по вуха, але я гордо заявляю — ми її виконали. Ми володіємо працездатним прототипом лазерного пістолета, який не буде повністю безпорадним проти броні прибульців.
    
    Конструкція по суті така ж, як я описував у доповіді про лазер неперервної дії. В реакторі лазера збуджені молекули фториду дейтерію генерують когерентне випромінення, що, в свою чергу, проходить та фокусується через інтелектуальну систему лінз. Відпрацьовані гази виводяться через спеціальні фільтри, розмір яких ми зменшили, порівняно з прототипом. Разом із цим ми вдались до зменшення розміру активної камери лазера, що призвело до зменшення його потужності.
    
    Лазерний пістолет генерує фторид дейтерію вдвічі повільніше, ніж наш старий прототип при дослідженнях лазеру неперервної дії. Відповідно, він продукує наполовину слабший промінь, завдаючи вдвічі менші пошкодження. Потрібно кілька секунд безперервної дії променя, щоб завдати смертельних пошкоджень неброньованій мішені. Втім, лазер поступово пропалить будь-що, якщо утримувати його на цілі достатню кількість часу.
    
    Даний пістолет зберігає усі притаманні лазерній зброї переваги. З нього можна швидко вистрелити, і навіть, якщо боєць промазав, він може поправити приціл, не знімаючи пальця з гачка.
    
    Цей пістолет використовує стандартний D-F картридж, розроблений нами для усієї лазерної зброї. Це означає, що потенційно є така ж кількість фториду дейтерію, як у більшої зброї, але використовується вона повільніше, що забезпечує пістолету більший боєзапас, ніж для інших конструкцій лазерів.
    
    Подібно до іншої зброї ближнього бою, лазерний пістолет — це допоміжна особиста зброя. Його потужність занадто мала, порівняно із будь-якою гвинтівкою. З іншого боку, порівняно з іншою зброєю самооборони, його далекобійність вражає. Також він може безперервно стріляти протягом хвилини без перезарядки.
    
    Необхідно мати під рукою хоча б один D-F картридж для того, щоб в будь-який момент мати можливість зарядити та застосувати лазерний пістолет.Креслення пістолету та картриджу уже очікують підтвердження початку виробництва в інженерів у майстерні. 
    
    Кмд. Наварре

en: Our notes have produced a lot of designs, and this is possibly the most difficult one to bring into reality: a deuterium-fluoride laser weapon the size of an ordinary pistol.
    
    The difficulty in making this a reality will be to get the parts small enough and light enough so that they will fit into a pistol-sized package that is light enough to aim and fire one-handed.
    
    As always, it's going to be a tradeoff between size and power, but with enough work I believe we can indeed build a functioning laser pistol. We're just waiting for your authorisation, Commander.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: При дослідженні лазера неперервної дії ми зробили кілька нотаток щодо напрямків подальшого втілення цієї технології, і цей, так видається, буде найважче втілити у життя: фтор-дейтерієвий лазер завбільшки, як звичайний пістолет.
    
    Складність полягає у виготовленні складових частин цієї зброї, щоб вони були досить малими, щоб скласти засіб розміром з пістолет та досить легкими, щоб можна було цілитись та стріляти однією рукою.
    
    Як завжди, це буде компроміс між розміром і потужністю, та зрештою, я сподіваюсь, ми зможемо створити повноцінний лазерний пістолет. Нам потрібен лише ваш наказ, Командувачу.
    
    Кмд. Наварре

en: It's done, Commander. We are now the proud owners of a working laser rifle, with full production plans loaded into our computers. We've eliminated several moving parts and refined the electronics to bring production and maintenance costs down into our budget range. We've finally got an assault rifle that can punch through alien armour.
    
    This rifle is possibly the most accurate weapon ever designed. It's light, rests easily in the shooter's hands, and the focusing lenses are surprisingly effective at correcting the user's aim to help bring the beam on target -- and keep it there. Eight troops with conventional assault rifles firing away at full-auto can easily miss a moving target. With laser rifles, that becomes a near-impossibility, although we expect the accuracy in battle to be lower than those achievable in a lab.
    
    It is quick to fire, has a good magazine capacity, no recoil, a respectable range and does away with many other issues that plague conventional firearms. It will never misfire or suffer a jammed mechanism. It will never blow up due to a fouled or bent barrel. It will never have problems with incompatible or faulty ammunition. It can suffer cracked lenses if subjected to severe mistreatment, but those are thoroughly shielded, set into shock-resistant foam and protected from the outside by a metal iris that only opens when the weapon is ready to fire.
    
    We've designed the rifle to use the standard deuterium-fluoride cartridges which we've drawn up to power all of our laser weaponry. This gives it approximately two minutes of continuous wave fire before a new cartridge must be inserted. The cartridges can be popped out and left on the ground without risk of contaminating the area, but they will require special hazard disposal once the mission is completed.
    
    We'll need to have at least one D-F Cartridge on hand at all times in order to be able to load and use a laser rifle. The blueprints for the rifle and the ammo are sitting with the engineers in the workshop, so you can begin production immediately.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Усе готово, командувачу. Ми є гордими власниками робочого зразка лазерної рушниці. Нам вдалося вилучити кілька рухомих деталей та оптимізувати електроніку, чим зробили витрати на виробництво та обслуговування даної зброї прийнятними для нашого бюджету. Ми нарешті отримали рушницю, що здатна пробивати броню прибульців.
    
    Ця рушниця, напевно, найточніша зброя за всі часи. Вона легка, добре лягає в руку стрільця, а автоматичне фокусування лінз допомагає завжди добре прицілитись та втримувати лазерний промінь на мішені. Бійці, озброєні звичайними штурмовими гвинтівками, що стріляють чергами по рухомих мішенях, напевно промахнуться. Із лазерною рушницею це майже неможливо, хоча, звичайно, ми очікуємо, що точність у битві буде дещо нижчою, ніж та, що була отримана в лабораторіях.
    
    Вона скорострільна, має солідний боєзапас, без віддачі, прекрасна далекобійність, а ще їй не притаманні інші недоліки, які є у вогнепальної зброї. У неї не заклинить механізм, вона ніколи не вибухне через забруднений чи погнутий ствол, ніколи не виникне проблем із несумісними чи поганими набоями. При жорсткій експлуатації у зброї можуть деформуватися або зміститися лінзи, але вони добре захищені, огорнуті ударостійким піноматеріалом та ззовні металевою мембраною, яка відкривається перед стрільбою.
    
    Рушницю спроектовано під використання нашого стандартного D-F картриджа, що застосовується для усієї нашої лазерної зброї. Його вистачить, щоб зробити неперервний постріл протягом двох хвилин. Використані картриджі можна залишати на землі без ризику забруднення території, але вони вимагають спеціальної утилізації після завершення місії.
    
    Необхідно мати під рукою хоча б один D-F картридж для того, щоб в будь-який момент мати можливість перезарядити лазерну рушницю. Креслення гвинтівки та картриджа уже в інженерів в майстерні, тож можна негайно розпочинати виробництво.
    
    Кмд. Наварре

en: The laser rifle is the flagship design of our proposed deuterium-fluoride laser family, our best theory for punching through alien armour effective against conventional and plasma weaponry. It will be a perfect marriage of power, accuracy, range, manoeuvrability and ammo capacity. If our theories hold, the laser rifle's damage potential against an armoured alien will outstrip that of any conventional assault rifle and its accuracy will far exceed them. The only problem will be actually building it.
    
    The components we've been using in our Continuous Wave Laser prototypes have been cumbersome, fragile and very expensive. Our soldiers need ruggedness in a rifle, something that will last through the bumps and bashes of combat, and we badly need to bring down production costs to make the program worthwhile. As it is, the price of a squad of working laser rifles would be on par with your average main battle tank. We need funding and lab time to bring costs down, fix or replace the most sensitive components to make the weapon more reliable, and reduce its form factor to something that can be comfortably fired by a human soldier.
    
    As always, Commander, we'll begin work as soon as you give us your authorisation.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Лазерна рушниця повинна стати флагманською моделлю нашої нової фтор-дейтерієвої лазерної зброї, найкращої реалізації нашої теорії проникнення через броню прибульців, яка ефективно захищає від звичайної та плазмової зброї. Вона поєднуватиме ідеальне співвідношення потужності, влучності, далекобійності, мобільності та боєзапасу. Навіть на папері ця рушниця перевершує будь-яку іншу штурмову гвинтівку як за влучністю, так і за проникненням через бронежилет. Єдиною проблемою може стати саме її створення.
    
    Компоненти, що застосовувались у наших прототипах лазера неперервної дії, були надто громіздкими, крихкими та коштовними. Нашим бійцям потрібна надійна та невибаглива рушниця готова до бойових раутів, але основне — нам потрібно знизити собівартість цієї зброї, щоб цей проект став економічно виправданим. Сьогодні вартість озброєння загону бійців лазерними рушницями рівняється вартості середнього бойового танка. Ми потребуємо фінансування та лабораторного часу на здешевлення виробництва, налагодження чи заміну найбільш чутливих компонентів для покращення надійності зброї, та зменшення її габаритів для покращення ергономіки.
    
    Як завжди, командувачу, ми розпочнемо свою роботу, коли отримаємо вашу згоду.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, our heavy laser program has been a success. We've got it prototyped and ready to go into production at your say-so. As promised, the heavy laser is a powerful addition to our arsenal and we expect it to be a key asset against armoured units who can withstand conventional and plasma weaponry.
    
    This is not to say the heavy laser doesn't have its downsides. For one, it's very bulky and very heavy, requiring a strong troop to shoot it effectively. It doesn't sacrifice accuracy despite its size, but it's less quick to fire or respond than we would like, and its ammo consumption is staggering. It can chew through a full deuterium-fluoride cartridge in only 30 seconds of continuous fire. This requires a large number of magazines to be kept on hand, and the heavy laser is not particularly quick to reload.
    
    Great care will also have to be taken that no bystanders or PHALANX troops get into the path of the invisible beam. Even momentary exposure to an unobstructed beam will char bone and liquefy flesh. A hit to the eyes will result in permanent, irreparable blindness. We've talked to our training and field officers about this and have underlined safety in our field manual at every turn, but it won't hurt the troops to hear it again from you, Commander.
    
    We'll need to have at least one D-F Cartridge on hand at all times in order to be able to load and use a heavy laser.  The blueprints for the gun and the ammo are sitting with the engineers in the workshop, so you can begin production immediately.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, наша програма щодо важкого лазеру досягла успіху. Ми розробили прототип і готові почати виробництво, щойно Ви скажете. Як і обіцяно, важкий лазер є потужним додатком до нашого арсеналу і ми очікуємо, що він стане основною зброєю проти броньованих військ, які можуть встояти проти звичайної та плазмової зброї.
    
    Ми не хочемо сказати, що у важкого лазера немає своїх недоліків. По-перше, він дуже великий і дуже важкий; носити і ефективно використовувати його можуть тільки сильні солдати. Він не втрачає у влучності попри свій розмір, але він не так швидко стріляє, як нам би хотілося, а його споживання набоїв приголомшує. Він може з'їсти повний фторидно-дейтерієвий картридж всього за 30 секунд безперервного вогню. Це вимагає того, щоб під рукою була велика кількість магазинів, причому важкий лазер не надто швидко перезаряджається.
    
    Також слід бути дуже уважним, щоб треті особи або солдати PHALANX не стояли на шляху цього невидимого променя. Навіть одна мить потрапляння під безперешкодний промінь обпалить кістки і перетворить плоть на рідку масу. Влучення в очі спричинить постійну, непоправну сліпоту. Ми спілкувалися про це з нашими офіцерами, і на кожній сторінці нашого польового посібника підкреслили необхідність заходів безпеки; втім, військам не зашкодить почути це від Вас ще раз, Командувачу.
    
    Потрібно буде завжди мати під рукою принаймні один Д-Ф картридж, щоб мати можливість зарядити і користуватися важким лазером. Креслення рушниці і амуніції вже є у інженерів в нашій майстерні, тому Ви вже можете почати виробництво.
    
    Кмд. Наварре

en: Laser weaponry is always a trade-off between size and power. For that reason, I'm submitting this proposal for a heavy laser infantry weapon. It would not be as mobile and flexible as we have expected from our assault specialists, but it could pack a powerful punch for those soldiers strong enough to use it effectively in combat.
    
    Given the weakness of alien armour against laser weaponry, it's certainly worth looking into, Commander.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Лазерне озброєння — це завжди вибір між розміром та потужністю. З цієї причини я надсилаю пропозицію розробки важкої піхотної лазерної зброї.  Солдати, достатньо сильні, щоб ефективно використовувати важкий лазер, можуть бути не настільки мобільними, як ми очікуємо від штурмовиків, проте вони будуть здатні наносити потужні пошкодження.
    
    З огляду на вразливість іншопланетної броні до лазерного озброєння, це дійсно варто розглянути, Командувачу.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, I'd like to report that we've successfully prototyped the new electrolaser design and have approved final plans for a production model. We can now begin to utilise it in combat. As per usual, I've written up the specs and deployment advice here for you.
    
    From a technical standpoint, the electrolaser works on almost the same principles as natural lightning. It pumps electricity through a channel of ionised air -- what we refer to as a 'plasma channel' -- that is more conductive than the air around it, allowing the electricity to arc all the way to the target and then earth itself, causing severe shock damage. This plasma channel is created by a short, high-powered laser pulse which causes the air to begin ionising
    
    Electrolasers are a tried and true concept on Earth. They have a history of use going back several decades as less-than-lethal weapons. At their most basic, they are a 'taser without the wires', but until now they've suffered serious limitations due to battery capacity and the power levels required to knock out a soldier in insulated body armour. For this reason they've only ever been developed practically as single-shot disposables and close-range civilian weapons. Thanks to the output of our deuterium-fluoride lasers and energy systems, though, we've been able to go a lot further than that.
    
    Our electrolaser can project a stable plasma channel at short to medium ranges, depending on atmospheric conditions, and deliver previously unheard-of voltages to the target. It is effective against organic enemies but robotic enemies are likely to be designed to disperse the charge.
    
    Now for the cons.
    
    The more powerful electrical systems and laser equipment have increased size and weight considerably compared to the stun rod. Another, more practical issue is the power unit. We couldn't quite achieve the desired power output profile using our standard deuterium-fluoride cartridges, so we've had to make adjustments to the ammunition package itself. I'm afraid this means that ammunition for the electrolaser is NOT interchangeable with ammunition for our regular laser weaponry.
    
    Of course, no matter what the drawbacks might be, performance is light-years ahead of Dr. Connor's stun rod. I highly recommend we start taking electrolasers on missions as soon as humanly possible. For the sake of our troops, if nothing else.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, я хотів би повідомити, що ми успішно завершили прототип нового Електролазера і затвердили остаточні плани серійної моделі. Тепер ми можемо почати використовувати його в бою. Як завжди, я описав для Вас його технічні характеристики та поради по використанню.
    
    З технічної точки зору, Електролазер працює практично на тих же принципах, що й природне освітлення. Він качає електроенергію через канал іонізованого повітря — те, що ми називаємо «плазмовий канал», який володіє кращою провідністю, ніж повітря навколо нього, дозволяючи електриці замкнути весь шлях до цілі, а потім до самої Землі, в результаті чого завдаючи серйозного електричного удару. Цей плазмовий канал створюється за допомогою короткого, високопотужного лазерного імпульсу, який змушує повітря іонізуватися.
    
    Електролазери — це дієва і перевірена на Землі концепція. Вони мають історію використання, що почалася кілька десятиліть тому в якості несмертельної зброї. В своїй основі, це — «бездротовий тазер», але до цих пір він потерпав від серйозних обмежень в зв'язку з ємністю батареї і рівнем потужності, необхідним для того, щоб підстрелити солдата в ізольованому бронежилеті. З цієї причини вони досі використовувалися виключно як однопострільні витратні матеріали і цивільна зброя короткого радіусу дії. Втім, завдяки появі наших фторидно-дейтерієвих лазерів і енергетичних систем, ми змогли піти значно далі.
    
    Наш Електролазер може проектувати стабільний канал плазми на короткі або середні відстані — залежно від атмосферних умов — і передавати раніше нечувану напругу до цілі. Він ефективний проти органічних ворогів, але вороги-роботи, ймовірно, будуть розроблені так, щоб розсіювати заряд.
    
    Тепер про мінуси.
    
    Більш потужні електричні системи і лазерне обладнання суттєво збільшили розміри і вагу, порівняно з електрошокером. Іншим, більш практичним питанням, є блок живлення. Ми не змогли досягти бажаної вихідної потужності, використовуючи наші стандартні дейтерій-фторові картриджі, тому ми повинні були внести корективи в сам пакет боєприпасів. Боюся, це означає, що боєприпаси для Електролазера НЕ Є взаємозамінними із боєприпасами для нашої звичайної лазерної зброї.
    
    Звичайно ж, якими б не були недоліки, продуктивність є на багато світлових років вищою, ніж в електрошокера доктора Коннора. Я настійно рекомендую почати використовувати електролазери на місіях, щойно це буде можливо. Хоча би заради наших військ.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, I have a new research proposal for you, something you might find interesting. Please hear me out.
    
    You know the drawbacks of Connor's stun rod have been a serious concern of mine from the very first proposal onward. Putting our soldiers in extreme danger to capture some biological specimens can't possibly be worth the risk. That's why we at DivEngine have been investigating possible alternatives, and we've now arrived at a proposal that's going to be both technologically feasible and combat-effective.
    
    I'd like to combine the stun rod research with our work on the new generation of lasers to create a beefed-up electrolaser -- a lightning gun -- of unprecedented power. Imagine all the power of a stun rod deployed at range without ever having to approach the target!
    
    With funding and lab time we can really make this work, Commander. It'll give our troops a much better fighting chance when we need to capture instead of kill.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, я маю для Вас нову пропозицію щодо досліджень. Це може Вас зацікавити.
    
    Ви знаєте, що ще від самої першої пропозиції по розробці електрошокера Коннора я зацікавився його недоліками. Піддавати наших солдатів надзвичайній небезпеці для того, щоб захопити біологічні зразки прибульців, є невиправдано. Ось чому ми шукали можливі альтернативи, і зараз ми дійшли до рішення, що може бути одночасно технологічно можливим і ефективним в бою.
    
    Я хотів би скомбінувати результати роботи над електрошокером з нашою роботою над новим поколінням лазерів, щоб створити покращений електролазер — світлову рушницю — безпрецедентної потужності. Уявіть всю потужність електрошокера, що працює на відстані, без потреби підходити впритул до цілі!
    
    З фінансуванням і вкладенням лабораторного часу ми зможемо розробити нову зброю, яка значно покращить шанси на успіх наших військ, коли потрібно захопити ворога живим замість мертвим.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, we've finalised the design of the Deuterium-Fluoride Cartridges and they're now ready for mass production. They'll be expensive to make and use, but we've done everything we can to keep the costs down.
    
    The cartridge is essentially a hard plastic shell containing five separate chambers. These are four pressurised storage reservoirs for ethylene, nitrogen trifluoride, helium and deuterium, plus a small battery to power the laser's electronics.
    
    The shell itself is made of the toughest polymer we can produce, reinforced in vulnerable spots with carbon nanotubes, to prevent mixing in case the cartridge receives any shocks or impacts. We can't provide perfect protection against direct hits on the cartridge, but we've done our best. The chance of combat spillage happening during any engagement has been reduced to only a fraction of a percent.
    
    Any materials remaining in a used cartridge will be pumped back into base storage upon the dropship's return. However, once they've been used, these cartridges have to be disposed of by a chemohazard team, and we'll have to manufacture replacements. They cannot be reused due to deuterium contamination.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, ми завершили розробку фтор-дейтерієвих картриджів, вони готові для масового виробництва. Виготовлення цих елементів буде досить коштовним, але ми зробили все, щоб знизити їхню собівартість.
    
    Картридж складається з п'яти ізольованих камер у твердій пластиковій оболонці. Чотири резервуари призначені для етилену, трифториду азоту, гелію та дейтерію, і ще один містить невеличку батарею для живлення електроніки лазера.
    
    Корпус виготовлено з найміцнішого полімеру, який нам під силу виробляти, посилений карбоновими нанотрубками у вразливих місцях, щоб попередити змішування, якщо картридж зазнає ударів чи інших пошкоджень. Ми не можемо забезпечити абсолютний захист від прямих ударів по картриджу, але ми зробили все можливе, щоб поломки в бою були зведені до незначної долі відсотка.
    
    Використані картриджі будуть утилізуватись спеціальною командою хімзахисту після повернення бійців на базу, усі невикористані речовини викачуватимуться для зберігання. Повторне використання магазинів неможливе, оскільки існує ймовірність забруднення дейтерієм.
    
    Кмд. Наварре

en: This is one of several proposals I'm submitting for the research and development of new laser weaponry. Each of these will have to be developed separately due to the size differences, power levels and complexity of the systems involved.
    
    In order to power our deuterium-fluoride laser weaponry, we need to design a magazine that can safely store a lot of different hazardous materials. Ethylene, nitrogen trifluoride, helium and deuterium -- three of which are toxic compounds -- have to be kept in separate pressurised compartments, under complete control at all times. If these materials were allowed to mix, it would be what we engineers call a 'Bad Thing'.
    
    We already have a basic design that should overcome these problems, but we need lab facilities and funding in order to test it, prototype it and build it to UN safety spec. It's drudge work, but it has to be done in order to make our lasers safe to use on the battlefield. I'm not prepared to risk poisoning our own troops with deuterium gas by cutting corners. We need proper magazines if we're going to use our new laser weapons.
    
    Please approve this program as soon as you can, Commander.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Це одна з ряду пропозицій щодо дослідження і розробки нової лазерної зброї. Кожна з них має бути розглянута окремо, з огляду на різницю в розмірах, потужності та складності проектованих систем.
    
    Для нашої фтор-дейтерієвої зброї необхідно розробити магазин, здатний вмістити велику кількість різних отруйних речовин. Етилен, трифторид азоту, гелій та дейтерій (три з цих компонентів є токсичними) потрібно зберігати окремо, в індивідуальних відсіках, під постійним контролем. Якщо ці матеріали перемішаються, відбудеться те, що ми, інженери, називаємо «упс!».
    
    У нас вже є в наявності базовий проект, що передбачає вирішення цих проблем, але нам необхідні додатковий лабораторний час і фінансування для того, щоб виготовити прототипи, провести випробування та привести все у відповідність до стандартів безпеки ООН. Це нудна робота, але її потрібно виконати, щоб використання наших лазерів на полі бою було безпечним. Ми не можемо допустити отруєння наших бійців дейтерієм із-за неякісного обладнання. Необхідно все зробити як слід, якщо ми хочемо використовувати нашу нову лазерну зброю.
    
    Будь ласка, затвердіть цю програму якомога швидше, Командувачу.
    
    Кмд. Наварре

en: Technical Specifications: Medikit
    
    CLASSIFIED LEVEL YELLOW
    
    PHALANX Extraterrestrial Response Unit
    
    Technical Document, Delta Clearance
    
    Filed: 19 March 2084
    
    By: Surgeon-Captain Helen Floydd, Medical Division, PHALANX, Atlantic Operations Command
    
    
    
    Overview
    
    In the past, the application of first aid and field surgery in hostile situations required specially-trained combat medics and surgeons who could handle the stresses of saving lives under fire. Troops who saw their friends being hit usually had no choice but to keep fighting and hope the medics would arrive in time -- that is, if they didn't freeze or panic or make some futile attempt at a field dressing without ability or materials. If the wounded survived at all, they'd still be out of action for weeks or months at a time.
    
    This may have been a workable strategy in the trenches of World War 2, but it isn't any longer. Waiting for a medic to arrive on the scene can contribute to the death of a soldier who might have been saved by immediate aid. The prompt application of trauma medicine needs to be made as quick and easy as possible so that any soldier can provide life-saving effort with minimal training. This is where the modern medikit comes in.
    
    Every medikit contains an onboard computer that can diagnose injuries via directed X-ray and ultrasound. It can run ECGs and EEGs at the same time, measure blood pressure and heart rate, and even calculate the soldier's combat effectiveness based on his or her individual record (stored in a small subdermal chip for medical, locational and identification purposes). All this information can be shown in a small hologram or displayed directly to a soldier's helmet information system. At the same time the medikit can deploy a number of drugs and sterile surgical tools for emergency operations, cauterise wounds via a special heating iron, and -- most importantly -- apply its store of nanorobots to a wound.
    
    The old idea of medical nanobots was first put into practice by Vietnamese researchers thirty years ago. Today, medicine without them is almost unthinkable. Nanobots are tiny robots several micrometres in diameter which can be programmed to perform specific tasks on the fly. They will quickly sterilise a wound and seal ruptured arteries, alert the medikit operator about any internal bleeding, request suction at appropriate places, patch up bowel or stomach punctures, revive or remove necrotic tissue, and repair nerve damage. They dissolve harmlessly in the victim's bloodstream once their battery runs out, which lasts no longer than 10 to 15 seconds, often not long enough to stabilise heavily-wounded troops. Two or more doses of nanobots may be required. Any number of doses can be applied and metabolised with no ill effects.
    
    This technology is the most important breakthrough in trauma surgery ever made. It can do everything except regenerate tissue. If more attention is required -- for example when a vital organ is hit, or a bullet is lodged in a critical place -- the medikit provides equipment and detailed instructions for the soldier to follow. It can never replace the operating room, but it's as close to a portable hospital as we'll ever get.
    
    
    Recommended Doctrine
    
    All our soldiers have been trained in the use of the medikit. In fact, in an ideal situation, every soldier would carry one for immediate use -- but I recognise that our troops have a limited carrying capacity. All major wounds should be treated without delay to prevent complications and further risk to the injured soldier. If the victim can still walk, she should retreat from the firefight and seek cover in order to safely receive treatment by a comrade.
    
    The medikit's onboard pharmacy can also be used to revive unconscious soldiers. If this is done, please take care to remove the revived troop from the line of fire as soon as possible and proceed with further treatment from a safe position. The medic herself may be forced to engage approaching targets to enable the patient's escape; this is acceptable practice, but please supply the medic with adequate covering fire. Trading one soldier's life for another does not make for good battlefield mathematics.
    
    Once a wounded soldier makes it back to base alive, our medical team will take over treatment. The risk of anyone succumbing to battlefield trauma while in a PHALANX ward is less than one percent, and as near to zero as we can make it.
    
    
    Addenda
    
    Medikits come with three prepared treatment capabilities. Apply First Aid will treat a soldier's wounds, stemming the blood loss of a wound in an effort to keep them alive. It will restore a small amount of health, but soldiers will need to recover back at base.
    
    Stimulants can be used to revive a soldier who has fallen unconcious as a result of being stunned or gassed.
    
    Antipsychotics will provide an injection of endorphins. Many desperate commanders have found it useful to boost morale during highly stressful engagements.
uk_UA: Технічні характеристики: Персональний медкомплекс
    
    РІВЕНЬ ТАЄМНОСТІ: ЖОВТИЙ
    
    Підрозділ реагування на позаземні загрози «PHALANX»
    
    Технічний документ, Допуск: ДЕЛЬТА
    
    Дата: 19 березня 2084
    
    Від: Кпт. Олена Флойд, Гол. військовий лікар, Медвідділ, PHALANX, Атлантична оперативна група
    
    
    
    Огляд
    
    В минулому, для надання першої медичної допомоги і проведення хірургічних операцій під час бойових дій, потрібні були спеціально підготовлені санітари та лікарі, здатні рятувати життя безпосередньо на полі бою. У бійців, чиїх товаришів було поранено, не залишалось іншого вибору, крім як продовжувати бій (якщо, звичайно, вони не впадали в паніку) з надією на вчасне прибуття медиків, або намагатись зробити перев'язку нашвидкоруч, не маючи ні відповідних навичок, ні матеріалів. Якщо поранений після цього виживав, то втрачав боєздатність на тижні, а то й місяці.
    
    Це була прийнятна стратегія для часів Другої світової війни, але зараз вона нікуди не годиться. Солдат може померти прямо на полі бою, очікуючи медика, тоді як при наданні негайної медичної допомоги він міг би вижити. Мінімально підготовлений солдат повинен мати можливість своєчасно надати невідкладну допомогу при пораненні колеги. Ось тут і знадобиться сучасний персональний медкомплекс, який бійці за звичкою продовжують називати аптечкою.
    
    У склад медкомплексу входить мікрокомп'ютер, здатний діагностувати поранення за допомогою рентгенографії та УЗД. Він може одночасно знімати електрокардіограму та електроенцефалограму, вимірювати артеріальний тиск та пульс, а також прогнозувати бойову ефективність бійця, виходячи з його особистих показників (які зберігаються на невеликому підшкірному чіпі, що використовується при лікуванні, пошуку й встановленні особи носія). Вся ця інформація зображується у вигляді невеликої голограми або передається на вбудовану в шолом інформаційну систему. Разом з цим медкомплекс містить ліки й стерильні хірургічні інструменти для екстрених операцій, здатен припекти рану спеціальним нагрівальним елементом, і, найголовніше, він може ввести в рану колонію нанороботів.
    
    Стара концепція медичних нанороботів вперше була реалізована в'єтнамськими дослідниками 30 років тому. Сучасну медицину неможливо навіть уявити без них. Нанороботи — крихітні роботи розміром у кілька мікрометрів, яких «на льоту» можна запрограмувати на виконання певних завдань. Вони швидко обробляють рану та закупорюють розірвані артерії, попереджують оператора медкомплекса про внутрішні кровотечі, повідомляючи про необхідність установки дренажу, зашивають розриви шлунку та кишківника, реанімують або видаляють відмерлі тканини і відновлюють пошкодження нервів. Роботи безпечно розчиняються в організмі пацієнта тільки-но закінчиться заряд батареї (від 10 до 15 секунд), чого часто недостатньо для стабілізації стану важкопоранених осіб. У такому випадку необхідна подвійна або й більша доза нанороботів. Загалом можна використати будь-яку кількість доз без жодної небезпеки чи побічних ефектів для пацієнта.
    
    Ця технологія — найважливіше досягнення в екстренній медицині за всю її історію. Вона може робити усе, включаючи регенерацію тканин. Якщо потрібна кваліфікована допомога, наприклад, коли уражено життєво важливий орган або куля застрягла у небезпечному місці, медкомплекс містить необхідне обладнання та детальні інструкції для допомоги солдату. Він ніколи не замінить операційної кімнати, але ця технологія максимально наближена до концепції пересувних шпиталів.
    
    
    Рекомендована доктрина
    
    Усі наші найманці вміють користуватись медкомплексом. В ідеальному випадку кожен боєць повинен бути споряджений ним, щоб мати змогу надати допомогу товаришам, але обмежена вантажопідйомність не завжди дозволяє поєднати реальне з ідеальним. Усі серйозні поранення необхідно лікувати якнайшвидше, щоб уникнути ускладнень. Якщо поранений може рухатись, він повинен вийти з бою і знайти укриття на час «лікування».
    
    Препарати з медкомплексу також можуть використовуватись для реанімації бійців, що втратили свідомість. Щойно поранений знову зможе пересуватись, він повинен якнайшвидше покинути місце бою і сховатись у безпечному місці для продовження лікування. Поки він шукає укриття, в.о. медика може захищати його від ворогів, — це нормально. Але й сам медик також потребує прикриття; розмін «життя нашого за життя іншого нашого» для нас неприйнятний.
    
    Після повернення пораненого на базу, про його подальше лікування піклуватимуться штатні медики. Вірогідність смерті пацієнта в шпиталі від отриманих в бою ран нижче одного відсотка і настільки близька до нуля, наскільки ми це могли зробити.
    
    
    Додаток
    
    Медкомплекс може виконувати три функції. Надання Першої Допомоги вилікує поранення, зупинить кровотечі та допоможе залишити бійця в живих. Це відновить незначний обсяг здоров'я, але солдатам потрібно буде пройти реабілітацію після повернення на базу.
    
    Стимулятори можуть бути використані для повернення до тями бійця, що втратив свідомість внаслідок оглушення або дії газу.
    
    Нейролептики забезпечать ін'єкцію ендорфінів. Багато командувачів, що перебували у відчаю, виявили що це допомагає підняти бойовий дух під час напружених бойових дій.

en: When the aliens need a sidearm, they don't screw around.
    
    This plasma pistol is a nasty piece of work, Commander. Its operation is extremely complex and inventive, requiring a great deal of technical skill to create. The power pack alone is hundreds of years ahead of our technology. It stores enough power to heat several charges of hydrogen to a plasmatic state inside the miniature fusion chamber, which are expelled as plasma using the ionised particles' own velocity.
    
    Unlike human firearms, the projectiles themselves are not stored in a magazine or reservoir. They are generated inside the pistol from hydrogen contained in the magazine, powered by the magazine's power-pack. Once the plasma is heated, a thin film of liquid plastic is created between the two 'spinnerets' located vertically opposite each other in front of the grip. The plasma particles are then rapidly fired into the film so that the plastic deforms into an orb or 'bolt'. The plastic contains and protects the plasma, keeping it from dispersing until it reaches the target. By the time a bolt reaches the target, the inside of the plastic will be so eaten away that it will burst upon impact like a soap bubble, splashing its payload across the target. The maximum range of a pistol bolt -- the point it can reach before the plasma eats into open air and disperses -- is approximately 20 metres.
    
    A bolt fired from the plasma pistol is so hot that even a near-miss can be lethal. The effects on a victim are truly horrific; I will try to list them all here.
    
    Any unarmoured human sprayed with this plasma will suffer extreme pain and injuries all across the splash zone. Adipose (fatty) tissue will melt like water. Blood and other bodily fluids boil in place. The plasma will actually eat its way into a human body, causing bone-deep charring in a large region around the splash zone. A large chunk of the body will be literally burnt to a crisp.
    
    Any kind of tough fabric will provide some protection against a plasma hit. High-tech armour in particular will disperse the heat as best it can, and will resist the burning plasma for a time. Hopefully this will be enough time to allow air-cooling to take place, bringing the plasma down to non-lethal temperatures.
    
    I won't pretend to know how the aliens managed to squeeze all this stuff into a pistol, but it does look as though they've made the same tradeoffs between power and size that we have done with our handguns. It's almost certain that larger, more powerful versions of these weapons exist and will appear against us in this war. However, my team and I have figured out the control scheme of the pistols, and we've written an appropriate field manual for human use. Our soldiers will now be able to employ the plasma pistol in a combat scenario as they would any other weapon.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Коли прибульцям потрібен пістолет, вони не відволікаються на дрібниці.
    
    Цей плазмовий пістолет є загрозливим витвором військового мистецтва, Командувачу. Його дія є надзвичайно складною і винахідливою, і його створення вимагає значного рівня технічних навичок. Один лише блок живлення на століття випереджає наші технології. Він містить достатньо потужності, щоб нагріти декілька зарядів водню до плазматичного стану всередині мініатюрної плавильної камери. Ці заряди виштовхуються в якості плазми за допомогою власної швидкості йонізованих частинок.
    
    На відміну від людської вогнепальної зброї, самі снаряди не зберігаються в магазині або резервуарі. Вони генеруються всередині пістолета з водню, що міститься в магазині, та приводяться в дію магазином-блоком живлення. Коли плазма нагріта, між двома прядильниками, розташованими перед рукояткою вертикально один навпроти іншого, створюється тонка плівка рідкого пластику. Плазмові частинки потім швидко вистрілюються в плівку таким чином, що пластик деформується в кулю або в «блискавку». Пластик містить в собі і захищає плазму від розсіювання, допоки вона не досягне цілі. В момент, коли «блискавка» влучає в ціль, вміст пластику вже настільки виїдений, що вибухає під час взаємодії, як мильна бульбашка, розкидаючи свій вантаж довкола цілі. Максимальна дальність дії пістолета — відстань, якої постріл може досягнути до того, як плазма виїсть пластик і розчиниться в повітрі — складає близько 20 метрів.
    
    Постріл із плазмового пістолета є настільки гарячим, що навіть неточне попадання може бути смертельним. Впливи на жертву є воістину жахливими; спробую їх тут перерахувати.
    
    Будь-яка людина без броні, оббризкана цією плазмою, буде страждати від надзвичайного болю та уражень скрізь, куди потрапили бризки. Жирові тканини розплавляться, як вода. Кров та інші рідини організму закиплять в момент. Плазма, по суті, виїсть свій шлях всередину людського тіла, спричиняючи обвуглення тіла до кісток довкола зони бризок. Значна частина тіла буде буквально підсмажена до хрусткої скоринки.
    
    Будь-яка товста структура забезпечить захист від удару плазмою. Високотехнологічна броня, зокрема, розсіє жар, наскільки це можливо, і стримає палаючу плазму на деякий час. Сподіваюся, цього часу буде достатньо, щоб сталося охолодження місця за допомогою повітря, і температура плазми опустилася до несмертельної.
    
    Я не буду робити вигляд, що ми знаємо, як прибульці змогли втиснути все це в пістолет, але виглядає так, наче вони обрали такий же компроміс між потужністю та розміром, як і ми в наших пістолетах. Ми майже впевнені, що існують більші та потужніші версії цієї зброї, і вони будуть застосовані проти нас на війні. Тим не менш, я і моя команда зрозуміли схему керування пістолетів, і ми написали відповідний польовий посібник для людського використання. Наші солдати тепер зможуть використовувати плазмові пістолети в бою так само, як і іншу зброю.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, we've recovered the first alien plasma weapon of the war. I don't need to tell you how important this is. The alien armaments are highly-advanced, powerful and extremely lethal; we must figure out how they work in order to arm and armour ourselves against them.
    
    The alien plasma weapons represent a curious application of the plasma-thrower concept, which was previously believed to be unfeasible as a battlefield weapon. I would very much like to figure out how it works. My team and I are confident that -- with enough time and proper safety procedures -- we can hammer out the plasma pistol's function and controls and write a small operational manual; our soldiers could actually use the aliens' weapons against them!
    
    Of course, this program will need your approval for lab time and funding.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, ми захопили першу чужинецьку плазмову зброю цієї війни. Мені не треба розповідати Вам, наскільки це важливо. Зброя прибульців високорозвинена, потужна і надзвичайно смертельна; ми повинні дізнатися, як вона працює для того, щоб озброїти та убезпечити себе від них.
    
    Плазмові зброї прибульців відображають цікаве застосування концепції викидача плазми, який раніше вважався неможливим для застосування у бою. Я б дуже хотів дізнатися, як він працює. Я і моя команда впевнені: маючи достатньо часу та застосовуючи належні принципи безпеки, ми можемо розібратися із принципами роботи та керування плазмовим пістолетом, і написати невеликий посібник по його застосуванню; наші солдати могли б застосовувати зброю прибульців проти них самих!
    
    Безперечно, ця програма потребуватиме Вашого затвердження та виділення лабораторного часу та фінансування.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, here's my report on our alien plasma blaster research.
    
    This is the heaviest member we've observed out of the plasma weapon family, and it seems unlikely that they will get any larger. The plasma blaster is made up of a thick containment plastic housing a heavy duty plasma chamber capable of spitting out extremely thick bolts.
    
    It's capable of firing plasma bolts in single and burst modes but it seems especially designed to fire what we're calling around the office the Ball of Pain. A thick container of plasma that sprays especially widely on impact, this special firing mode will be incredibly deadly in close quarters, where accuracy can be sacrificed for sheer killing power.
    
    Lastly, we've mapped out the weapon's full control scheme for you, which is documented in the attached field manual. This could be a significant upgrade in power for our close weapons specialists, but it is probably not accurate enough to be effective in mid-range engagements. I recommend you deploy it immediately.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, ось мій звіт про наше дослідження позаземного плазмового бластера.
    
    Це — найважчий член з родини плазмової зброї, якого ми бачили, і здається малоймовірним, що існують ще більші варіанти. Плазмовий бластер складається з товстого захисного пластикового корпусу, під яким знаходиться плазмова камера, здатна стріляти надзвичайно товстими зарядами.
    
    Бластер здатен стріляти плазмовими зарядами в одиночному та швидкісному режимах, але він був спеціально розроблений для того, що ми в своєму колі назвали «Кулею Болю». Товстий контейнер плазми, що надзвичайно широко розбризкує вміст при ударі — цей спеціальний режим стрільби буде неймовірно смертельним в ближньому бою, де точність може бути принесено в жертву на користь вбивчої сили.
    
    Крім цього, ми розробили для Вас повну схему керування цією зброєю, що описана у приєднаному польовому посібнику. Це може бути значною модернізацією для наших фахівців з близької зброї, але, очевидно, ця зброя не є достатньо точною, щоб бути ефективною на середніх відстанях. Я рекомендую вам почати її використання негайно.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, we've recovered an alien plasma blaster from the field. This is an extremely powerful new plasma weapon that warrants immediate research.
    
    Please authorise this research program at your earliest convenience.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, внаслідок одного з боїв ми захопили чужинецький плазмовий бластер. Це — надзвичайно потужна нова плазмова зброя, що потребує негайного дослідження.
    
    Будь ласка, дайте дозвіл на роботу в цьому напрямі щойно буде така можливість.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, we've figured out the secrets of the alien weapon. I'm afraid the news is not good.
    
    We were wrong to think of the plasma blade as a knife. In essence, it is a one-shot anti-armour weapon, like the Panzerfaust of WW2, except designed to kill armoured infantry and small vehicles rather than tanks.
    
    It's shaped like a knife handle with no blade. In place of the blade it has a small black nozzle with a large plastic ring around it. There is no visible trigger or activation button. Instead, it's armed by twisting the handle, and subsequently fired by bringing the nozzle within several centimetres of a reasonably flat surface. Only then does the plasma blade go to work.
    
    The plastic ring around the nozzle ejects a charge of sticky foam which hardens almost instantly to the strength of concrete. At this point the weapon is locked firmly to the target and an airtight seal is created. There is only vacuum between the nozzle and the target. All the while, a jet of plasma has been heating up inside the handle, which is now let loose and shot into the target at a fraction of the speed of light. Plasma and hot shrapnel begin bouncing around inside the armour, tearing up circuits or flesh.
    
    There is no armour that can withstand this weapon. If a proper seal is achieved, the target has no hope of survival. The plasma blade's only saving grace is that it's not very accurate. It can't be thrown effectively because its chances of achieving a seal are very low. Planting one by hand has a much higher chance of success. If an alien manages to rush our troops while wielding a plasma blade, anything in the immediate area will be in danger. All available fire should be brought to bear to neutralise the target before it has the chance to hit anyone.
    
    This weapon frightens me, Commander. Its very existence implies a lot of things. Combined with the aliens' usual pragmatism with regards to their own lives, it says to me that they may be prepared to employ kamikaze tactics, sacrificing their own lives just to kill one of us. 1 human for 1 alien is a ratio that neither PHALANX nor humanity can possibly afford. Even if it was closer to 10: 1 I still wouldn't fancy our chances. After all, how many of them are there?
    
    I wish we'd never found the damned thing. I don't like where this war is going.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, ми з'ясували таємниці іншопланетної зброї. Боюся, що новини невтішні.
    
    Ми помилялися, коли вважали, що плазмове лезо — це ніж. По суті, це однопострільна бронебійна зброя, на кшталт гранатомета Панцерфауст часів Другої Світової війни, тільки вона призначена для знищення броньованої піхоти і малих автомобілів, а не танків.
    
    За формою вона нагадує рукоятку ножа без леза. На місці леза у нього є маленький чорний наконечник з великим пластиковим кільцем навколо нього. Він не має жодного видимого вимикача або кнопки активації. Замість цього, він приводиться в дію поворотом ручки, а потім стріляє, коли наконечник наближається на відстань декількох сантиметрів до достатньо пласкої поверхні. Тільки тоді плазмове лезо починає працювати.
    
    Пластикове кільце навколо наконечника викидає заряд липкої піни, яка майже миттєво твердне, наче бетон. У цей момент зброя твердо сполучається із ціллю, і утворюється герметичне скріплення. Між наконечником і мішенню в цей час існує тільки вакуум. Весь цей час, струмінь плазми розігрівався всередині ручки, яка тепер випускається і стріляє в ціль зі швидкістю, близькою до швидкості світла. Плазма і гаряча шрапнель починає розриватися всередині броні, розриваючи броню або плоть.
    
    Не існує броні, що може витримати цю зброю. Якщо досягнено потрібного скріплення, ціль не має надії на виживання. Єдиним недоліком плазмового леза є те, що воно не є дуже точним. Його не можна кинути ефективно, тому що його шанси на утворення скріплення будуть дуже низькими. Використання його вручну має значно вищі шанси на успіх. Якщо прибулець зможе швидко обминути наші війська, володіючи плазмовим лезом, усе, що знаходиться в безпосередній області досяжності, буде в небезпеці. Увесь наявний вогонь необхідно буде пустити в хід, щоб нейтралізувати ціль до того, як вона зможе в когось влучити.
    
    Ця зброя лякає мене, Командувачу. Саме її існування означає багато речей. Враховуючи типовий прагматизм прибульців, аж до їхніх власних життів, я гадаю, що вони можуть бути готові використовувати тактику камікадзе, жертвуючи власним життям просто для того, аби вбити одного з нас. 1 людина за 1 прибульця — це відношення, яке ні PHALANX, ні людство не може собі дозволити. Навіть якби воно складало 10:1, мені все одно не подобались би наші шанси. Зрештою, скільки їх там всього?
    
    Шкода, що ми взагалі знайшли цю кляту штуку. Мені не подобається до чого йде ця війна.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, our last tactical mission brought back a strange alien weapon in the form of a plasma chamber with a handle. At least, we assume it's a weapon; the shape seems to suggest some kind of plasma-based knife, though I have no idea how this would work. We can't quite figure out how to turn it on or what purpose it serves in the alien arsenal.
    
    More research is definitely required, Commander. Whenever we have a bit of free lab time, I'd like a go at it.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, наша остання тактична місія принесла нам дивну позаземну зброю у формі плазмового свердла із ручкою. Принаймні, ми припускаємо, що це зброя: за формою воно нагадує щось подібне до плазмового меча, хоча я й гадки не маю, як таке може працювати. Ми досі не зрозуміли, як його ввімкнути і яким цілям воно служить в арсеналі прибульців.
    
    Ми однозначно потребуємо детальнішого дослідження, Командувачу. Щойно ми матимемо трохи вільного часу, я хотів би цим зайнятися.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, our assessment of the alien plasma grenade is complete. Like all the alien weapons, it's very nasty and very dangerous.
    
    The device is essentially made up of seven components: a casing, a trigger, a battery, a timer, an explosive charge, a plasma chamber and a solid hydrogen core. The casing is specially shaped to create a toroidal blast zone around the grenade, concentrating power into a smaller area. The battery is highly powerful and barely within our power to duplicate. The trigger is of particular interest, because it contains a tiny thumbprint scanner which verifies that the grenade is not being accidentally activated. A legitimate (i.e. non-accidental) activation starts the timer countdown.
    
    Once the timer reaches zero, the battery unleashes its power, heating a core of hydrogen to plasma in milliseconds. The explosive charge sends the grenade tumbling into the air, and once the grenade achieves vertical orientation and ideal height, the plasma chamber containment is switched off. Rapid expansion of the plasma causes the casing to burst, spraying high-velocity fragments and plasma particles all over the area of effect. Due to the unstable nature of uncontained plasma, the grenade has a limited blast radius, beyond which the plasma particles cool and slow down too much to be dangerous. This radius is slightly larger than that of a standard human frag grenade.
    
    Anything caught within the area of effect will be either severely injured or dead.
    
    We've drawn up a set of blueprints that will allow our engineers to begin immediate construction, and a manual to train our soldiers in its use. They will now be able to use the plasma grenade as any other grenade in our arsenal.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, наше дослідження позаземної плазмової гранати завершено. Як і вся іншопланетна зброя, вона є дуже загрозливою і небезпечною.
    
    Пристрій, по суті, складається з семи компонентів: корпусу, детонатора, батареї, таймера, заряду вибухової речовини, плазмової камери і твердого водневого ядра. Корпус має спеціальну форму для створення тороїдальної вибухової зони довкола гранати, яка концентрує потужність на меншій площі. Батарея є дуже потужною і вона ледве вписується в межі наших можливостей для відтворення. Детонатор являє собою особливий інтерес, оскільки він містить крихітний сканер відбитків пальців, який перевіряє, чи гранату не активовано випадково. Правильна (тобто, не випадкова) активація запускає таймер зворотнього відліку.
    
    Щойно таймер досягне нуля, батарея випускає свій заряд, нагріваючи водневе ядро до плазми за мілісекунди. Вибуховий заряд підкидає гранату в повітря, і, щойно граната досягає вертикального положення та ідеальної висоти, стримування плазмової камери вимикається. Швидке розширення плазми спричиняє розрив корпуса і розпилення осколків та частинок плазми з високою швидкістю по всій зоні впливу. У зв'язку з нестабільною природою нічим не стримуваних частинок плазми, граната має обмежений радіус вибуху, за межами якого частинки плазми охолоджуються і уповільнюються настільки, що стають безпечними. Цей радіус є трохи більшим, ніж у стандартної людської осколкової гранати.
    
    Все, що потрапило в зону дії, буде або серйозно травмовано, або вбито.
    
    Ми підготували набір креслень, які дозволять нашим інженерам почати негайне виробництво, а також підручник для підготовки наших солдатів до використання цих гранат. Тепер вони зможуть використовувати плазмову гранату, як і будь-яку іншу гранату з нашого арсеналу.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, our last tac mission has brought back an alien plasma grenade. This is a highly powerful grenade-type weapon that, once thrown, explodes in a shower of superheated plasma. It's somewhat larger and appears to be a good deal more dangerous than our standard frag grenades.
    
    We should examine this weapon to see how it works, what it's made of, and how it's put together. Once we have those points figured out, we should be able to replicate it for our own use.
    
    The project is ready for research, just waiting on your authorisation, Commander.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, наша остання тактична місія принесла нам позаземну плазмову гранату. Це — високопотужна зброя типу 'граната', що, після кидання, вибухає у вигляді душу з дуже гарячої плазми. Вона трохи більша і, здається, значно небезпечніша за нашу стандартну осколкову гранату.
    
    Нам слід дослідити цю зброю, щоб дізнатися як вона працює, з чого вона зроблена, та як це зібрано до купи. Щойно ми отримаємо відповіді на ці питання, ми напевно зможемо її відтворювати для власного використання.
    
    Цей проект готовий для дослідження та очікує на Ваш дозвіл, Командувачу.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, here's my report on our alien plasma rifle research.
    
    At its most basic level, the plasma rifle is little more than an upscaled version of the plasma pistol. However, as any firearms fanatic will tell you, pistols are pistols and rifles are rifles. Handguns are small, personal defence weapons. Rifles are weapons of war. The disparity in power is remarkable.
    
    Rifle plasma is over 20% hotter than pistol plasma and capable of burning through even heavy armour. The plastic globes containing the rifle's plasma shots are much thicker than the pistol's, only beginning to disintegrate at distances between 80-100m. This is a short maximum range for a general-purpose assault rifle, but ideal for urban infantry engagements and other close-quarters work. The bolts do not suffer from projectile drop and they're far too massive to be affected by wind conditions. This makes the plasma rifle highly accurate at all ranges.
    
    The scariest new feature of this weapon is the fact that it is capable of automatic fire. Its rate of fire on full-auto may not be very high -- approx. 180 rounds per minute -- and the recoil is difficult to handle, but it more than makes up for these failings with sheer power. Two or three solid plasma rifle hits are usually all it takes to kill a human in light or medium-grade armour. An unarmoured soldier has no hope at all.
    
    We've figured out the controls on the rifle and written up a manual for field use. Our troops should be able to make good use of it.
    
    There can be no doubt that this weapon was designed and manufactured for war, and not in any defensive capacity. The aliens clearly know armed conflict very well. The rifle's power and lethality do not imply that they invaded us because of some mistake or misunderstanding. They came to Earth with a plan, Commander, and that really scares me.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, надаю Вам для ознайомлення звіт з нашого дослідження позаземної плазмової гвинтівки.
    
    За великим рахунком, плазмова гвинтівка є просто збільшеною версією плазмового пістолета. Втім, як Вам скаже будь-який знавець вогнепальної зброї, пістолети — це пістолети, а гвинтівки — це гвинтівки. Пістолети —  це маленька, особиста, оборонна зброя. Гвинтівки — це зброя війни. Різниця в потужності є дуже суттєвою.
    
    Плазмова гвинтівка є на 20% гарячішою, аніж плазмовий пістолет, і може пропалювати навіть важку броню. Пластикові патрони, що містять кулі плазмової гвинтівки, набагато товстіші, аніж у пістолета, і починають розпадатися тільки на відстанях від 80 до 100 м. Це — досить короткий максимальний діапазон для штурмової гвинтівки загального призначення, але він ідеально підходить для міських піхотних боїв та інших сутичок на близьких відстанях. Постріли не страждають від падіння снарядів, і вони є занадто масивними, щоб на них впливала сила вітру. Це робить плазмову гвинтівку високоточною зброєю на всіх відстанях.
    
    Найстрашнішою новою функцією цієї зброї є те, що вона дозволяє вести автоматичний вогонь. Її скорострільність в повністю автоматичному режимі не може бути дуже високою — близько 180 пострілів на хвилину — а з віддачею важко впоратися, але все це дрібниці, враховуючи надзвичайну потужність зброї. Двох або трьох пострілів із плазмової гвинтівки, як правило, буде достатньо, щоб убити людину в броні легкого або середнього класу. Солдат без броні взагалі не має жодних шансів.
    
    Ми дослідили органи управління гвинтівкою і підготували посібник для її використання в польових умовах. Тепер наші війська зможуть ефективно її використовувати.
    
    Не може бути жодних сумнівів у тому, що ця зброя була розроблена і виготовлена для війни, а не для якихось оборонних цілей. Прибульці дуже добре розуміються на збройних конфліктах. Потужність і вбивча сила гвинтівки не залишає надій на те, що їх вторгнення до нас відбулося через якусь помилку або непорозуміння. Вони прийшли на Землю з метою, Командувачу, і це мене дуже лякає.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, my department is ready to begin studying the recovered alien plasma rifle. This is a highly dangerous and versatile weapon, vastly outstripping the plasma pistol in range and power; something we should try to put into the hands of our own soldiers ASAP. Please approve lab time and funding as soon as our schedule permits.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, мій відділ готовий почати вивчення захопленої чужинецької плазмової гвинтівки. Це — надзвичайно небезпечна і універсальна зброя, що значно перевершує плазмовий пістолет у дальності та потужності; це — те, що нам слід дати нашим солдатам в руки якомога швидше. Будь ласка, виділіть на це дослідження лабораторний час і фінансування так швидко, як тільки дозволяє наш графік.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, we've finished drawing up the specs for the Encased Plasma Ammo. We've got design documents in place for your engineers to build new ammo cartridges for the Assault Rifle, Machine Gun and SR-1 Sniper Rifle.
    
    The Encased Plasma Ammo is essentially a shape charge miniaturized to fit inside of a traditional rifle. It consists of a small plasma core, a tip that fragments on impact and a soft outer casing. When the bullet hits its target, the tip fragments and the small plasma core slams into the armour. The speed of the blow causes the soft outer casing to deform, creating a sealed shell around the plasma core and trapping the heat so that it burns through the armour.
    
    The amount of plasma in the tip is, of course, much smaller than that delivered by the aliens' plasma weaponry. But because the heat of the plasma is able to penetrate its target, much more of its heat is transferred, causing horrific wounding.
    
    Get this ammo into the field as soon as possible, sir. You won't regret it.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, ми закінчили розробку амуніції з упакованої плазми. Ми вже передали Вашим інженерам документи для виготовлення нових картриджів для штурмової гвинтівки, кулемета та снайперської рушниці S-1.
    
    Амуніція з упакованої плазми є, по суті, зарядом, зменшеним, щоб поміщатися в традиційну рушницю. Вона складається з маленького плазмового ядра, наконечника, що розривається на шматки при ударі, та м'якої зовнішньої оболонки. Коли куля влучає в ціль, наконечник розривається, і маленьке плазмове ядро вдаряється об броню. Швидкість удару деформує м'яку зовнішню оболонку, створює герметичну оболонку довкола плазмового ядра і захоплює тепло так, що воно пропалює броню.
    
    Кількість плазми у наконечнику є, звісно, значно меншою, ніж у плазмовій зброї прибульців. Але оскільки тепло плазми може проникати через свою ціль, передається значно більше тепла, що спричиняє жахливі ушкодження.
    
    Почніть використовувати ці заряди на полі бою якомога швидше, пане. Ви не пошкодуєте.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, our research on the plasma blade has given us an idea for a suite of advanced ammo that could restore the stopping power of our traditional weaponry.
    
    As you know, the alien armour we're facing in the field is especially well adapted to protect against plasma weaponry. Because the plasma bursts inflict their damage by melting a target, the alien materials are designed to deflect the heat long enough for the plasma bursts to burn out. But the enormous power of the plasma blade lies in its ability to trap the heat of the plasma and redirect it at the target. It can't be diffused.
    
    We want to do the same thing -- on a much smaller scale -- for ammo cartridges that would fit into our assault rifles, machine guns and sniper rifles. Give us some time to work out the details, sir, and I'm confident we can return with an attractive upgrade to our capabilities on the battlefield.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, наше дослідження плазмових лез наштовхнуло нас думку про набір покращеної амуніції, який зможе відновити потужність нашої традиційної зброї.
    
    Як Ви знаєте, броня прибульців, з якою ми стикаємося на полі бою, особливо добре адаптована для захисту від плазмової зброї. Оскільки вибухи плазми заподіюють ушкодження шляхом розплавлення цілі, матеріали прибульців розроблені, щоб розсіювати тепло достатньо довго, щоб плазма могла вигоріти. А надзвичайна потужність плазмових лез полягає у їхній здатності акумулювати тепло плазми і передавати його цілі. Причому, його вже не можна розсіяти.
    
    Ми хочемо зробити те саме, тільки в значно менших масштабах — для картриджів з набоями, які підійдуть нашим штурмовим гвинтівкам, кулеметам та снайперським гвинтівкам. Дайте нам трохи часу, щоб попрацювати над деталями, пане, і я впевнений, що ми зможемо запропонувати привабливе оновлення для наших можливостей на полі бою.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, we've finished analysing the alien needler gun, and I've prepared a threat assessment and technical overview for you.
    
    As I mentioned in my research proposal, the needler is indeed a type of rifle, but an unusual one. Like a machine gun, it is designed to saturate a target with projectiles, but it takes this concept much further. It vomits out hundreds and hundreds of ultra-fast silicon steel needles which can easily tear apart a target.
    
    The needles are fired by a fast-changing magnetic field inside the barrel, hooked up to a feed mechanism that injects thousands of needles a minute into the barrel. This creates a near-constant stream of fire which lasts for as long as you hold down the trigger and the magazine holds out. Unlike bullets, these needles have a practically flat trajectory from muzzle to target. They punch through most armour like it doesn't exist. They're so low in mass that there's little appreciable recoil when firing. They are easily knocked off course for the same reason, but so many needles are put down range that even distant shots are likely to make some contact with the enemy.
    
    One of the main components that caught my attention is the powerful electromagnet array. It's laid out as a 'coilgun', many electromagnetic coils wrapped around the barrel, a method we'd previously thought to be too energy-inefficient to use on the battlefield. The aliens seem to have made it viable through clever use of superconductors and alien engineering. We may be able to adapt this technology to our own EM weapons research. I've put a new research proposal in your queue along these lines.
    
    The Needler's electromagnet array makes it much heavier than the average rifle, which could reduce the effectiveness of some of our troops. But given its deadly power, I'm sure more than a few of our boys will gladly shed some other equipment to carry the Needler into battle.
    
    Equipped with a bipod for prone firing and a very large magazine, the needler is a serious threat to our troops. Snipers can inflict serious casualties on exposed troops and we cannot afford the losses. If a needler is spotted, our soldiers will have to make optimal use of cover and try to flank whilst staying out of sight. A direct assault on an entrenched needler gun will likely prove suicidal and I don't recommend anyone to try it, Commander.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, ми закінчили аналіз позаземного голкомета, і я підготував для вас оцінку загроз та технічний огляд.
    
    Як я вже згадував в моїй дослідницькій пропозиції, голкомет дійсно є  гвинтівкою, проте незвичайною. Як і кулемет, він призначений для обстрілу цілі снарядами, але тут цю концепцію розвинуто ще сильніше. Голкомет вистрілює сотні і сотні надшвидких кремнієво-сталевих голок, які можуть легко розірвати ціль на шматки.
    
    Голки вистрілюються магнітним полем, що швидко змінюється всередині ствола, підключеного до механізму подачі, який вводить в ствол тисячі голок за хвилину. Це створює майже постійний струмінь вогню, який триває до тих пір, поки утримується натиснутим курок і не закінчується магазин. На відміну від куль, ці голки мають практично пласку траєкторію від дула до цілі. Вони пробивають більшість видів броні, наче її не існує. Вони мають таку малу масу, що практично не створюють віддачі при стрільбі. З тієї ж причини їх легко збити з курсу, але постріл містить так багато голок, що навіть постріли здалеку, скоріше за все, зачеплять ворога.
    
    Одним з основних компонентів, який привернув мою увагу, є потужний набір електромагнітів. Вони розташовані, як у Гарматі Гауса: багато електромагнітних котушок, обгорнутих довкола стовбура; це — спосіб, про який ми раніше думали як про занадто енергетично неефективний для використання на полі бою. Прибульці, здається, зробили його життєздатним завдяки розумному використанню надпровідників і інженерії. Ймовірно, ми зможемо адаптувати цю технологію у наших власних дослідженнях електромагнітної зброї. Я додав новий дослідницький проект до Вашої черги досліджень.
    
    Набір електромагнітів в голкометі робить його значно важчим, аніж середньостатистична гвинтівка, і це може знизити ефективність деяких наших військ. Але, враховуючи його смертоносну потужність, я впевнений, що чимало наших хлопців із задоволенням облишать деяке інше обладнання, щоб взяти голкомет у бій.
    
    Оснащений сошкою для стрільби лежачи і дуже великим магазином, голкомет являє собою серйозну загрозу для наших військ. Снайпери можуть завдати серйозних втрат відкритим військам, а ми не можемо дозволити собі такі втрати. Якщо виявлено голкомет, наші солдати повинні оптимально використовувати укриття і намагатися розпорошитися по флангах, перебуваючи поза видимістю. Прямий напад на відкритий голкомет, швидше за все, буде самогубством, і я нікому не раджу це перевіряти, Командувачу.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, it seems we've recovered a new alien weapon, some kind of fully-automatic rifle that fires masses of paper-thin needles made from silicon steel. Preliminary testing shows that the needles are virtually unaffected by ordinary body armour and will pass through most surfaces without even slowing down. It's a very interesting design and we'd like to figure out exactly how it's meant to work.
    
    Please authorise this program at your convenience, Commander.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, ми захопили нову позаземну зброю, щось подібне на повністю автоматичну рушницю, яка стріляє масою голок, тонких, як аркуш паперу, і зроблених з силіконової сталі. Попередні тести показують, що на голки практично не впливають звичайні бронежилети, і вони проходять крізь більшість поверхонь, навіть не втрачаючи швидкості. Це — дуже цікаве рішення, і ми хотіли б точно дізнатися, як воно має працювати.
    
    Будь ласка, надайте дозвіл на цю програму, коли вважатимете за потрібне, Командувачу.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, here's my report on the new Heavy Needler we're encountering.
    
    As we suspected, there are few technological advancements in this weapon. It is larger, heavier, and capable of putting out more needles at a faster rate. But don't let its simplicity fool you. This is an extraordinarily deadly weapon, made all the worse by the spray of needles so often knocked off course. It will rip apart its target and probably anyone unlucky enough to be caught in the crossfire.
    
    This weapon is so heavy only our strongest soldiers may be able to use it effectively. It's weight exceeds that of any other weapon we've seen, a real problem for us in turning this thing back on the enemy. But if you can find a soldier capable of lugging it into combat, you'll probably be happy for the extra power.
    
    Finally, I'd like to bring up one more thing. We believe this rifle may have been rapidly developed very recently, maybe even in the last few months. Parts of the Heavy Needlers' design look rushed. It's clear this weapon was developed and thrust upon their fighters as quickly as possible. This leads us to suspect that they are actively prototyping and deploying new weaponry, not just calling up more deadlier forces. In short, we are in an arms race with the alien horde and we are not winning.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, звітую Вам про новий Важкий Голкомет, який ми дослідили.
    
    Як ми й передбачали, ця зброя має декілька технологічних покращень. Вона більша, важча і здатна випускати більше голок із більшою швидкістю. Але не дайте її простоті Вас обдурити. Це — надзвичайно смертоносна зброя, яка стала ще гіршою через потік голок, які так часто відходять від курсу. Вона розірве на шматки ціль, і, скоріше за все, будь-кого, кому не пощастило опинитися в перестрілці.
    
    Ця зброя настільки важка, що лише наші найсильніші солдати зможуть ефективно її використовувати. Її вага перевищує вагу будь-якої зброї, яку ми бачили, і це суттєво перешкоджає нам використати її проти ворога. Але, якщо Ви можете знайти солдата, який зможе взяти її в бій, Ви будете втішені додатковою потужністю.
    
    Наприкінці я хотів би зазначити ще одну річ. Ми вважаємо, що цю рушницю могли розробити зовсім недавно, можливо, навіть протягом останніх кількох місяців. Частини конструкції Важкого Голкомета виглядають так, наче над ними квапилися. Очевидно, цю зброю намагалися розробити і почати використовувати в бою якомога швидше. Це наводить нас на думку, що вони активно розробляють і застосовують нову зброю, не просто застосовуючи потужніші сили. Коротше кажучи, ми перебуваємо у гонці озброєнь з чужинецькою ордою, і ми не перемагаємо.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, we've recovered a new alien weapon that appears to be a larger version of the Needler. Please let my men take a look as soon as possible.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, ми захопили іншопланетну зброю, що виглядає як збільшений варіант Голкомета. Будь ласка, якомога швидше дозвольте моїм людям її оглянути.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, I'd like to present you with the finished plans and prototype for our Coilgun.
    
    Combining an alien-inspired power pack and coil arrangement with some of our Bolter technology has solved many of the coilgun design's inherent problems. A hundred years ago, the energy efficiency of coilguns measured less than 2%; meaning, the energy of the projectile at the time of impact was less than 2% of the energy used to fire it. Even with today's technology coilgun efficiency is limited to single digits, but the alien Needler manages efficiency ratings as high as 70%. It may take us years to get to that level, but with the Coilgun we've developed something that is both practical and effective for the war effort.
    
    In order to get better acceleration out of the coils, we've created a new kind of ammunition, based on the aliens' needle alloy. In shape it's a fairly standard fin-stabilised penetrator inside a discarding sabot, but it's made from materials never before seen on Earth. Discarding sabot rounds are normally used for much larger calibres -- we've effectively scaled down an anti-tank round -- but the armour-piercing potential is phenomenal, higher than any other weapon we have. In fact, the Coilgun is now the highest-calibre infantry weapon on the planet.
    
    Of course we've had to make some sacrifices -- high weight due to the coils and electrical equipment contained in the barrel, low ammunition capacity due to the high calibre, large and heavy magazines/power packs. Despite this, I believe the Coilgun should replace most of our sniper rifles, as it's proving difficult for our conventional weapons to compete with new enemy armour designs.
    
    Move the Coilgun forward as our main long-range threat. The aliens will come to fear it.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, дозвольте представити Вам результати розробки та прототип нашої індукційної гвинтівки.
    
    Комбінація натхнених позаземними технологіями блоку живлення та розміщення котушки з деякими нашими болтовими технологіями вирішила багато проблем, успадкованих дизайном індукційної гвинтівки. Століття тому, енергетична ефективність індукційних гвинтівок складала менше 2%; тобто, енергія снаряду в момент впливу на ціль складала лише 2% від енергії, використаної для пострілу. Навіть із сьогоднішніми технологіями ефективність індукційної гвинтівки обмежена однією цифрою, проте позаземний Голкомет має ефективність близько 70%. Наближення до такого рівня може зайняти в нас роки, проте з індукційною гвинтівкою ми розробили дещо практичне і водночас ефективне в бою.
    
    Для того, щоб забезпечити краще прискорення котушок, ми створили новий тип снарядів, що базується на сплаві, який прибульці використовують в голках. За формою це цілком типовий, гарно збалансований заряд всередині гільзи, але він створений з матеріалів, раніше небачених на Землі. Заряди з відокремлюваними гільзами зазвичай використовуються в значно більших калібрах — ми зменшили протитанковий заряд — але бронебійний потенціал є феноменальним, більшим ніж в будь-якої іншої зброї, яку ми маємо. Фактично, індукційна гвинтівка наразі є піхотною зброєю з найбільшим калібром на планеті.
    
    Звісно, нам довелося піти на деякі жертви — висока вага через котушки та електронне спорядження, що міститься в стволі, мала місткість магазину через високий калібр, великі і важкі магазини/блоки живлення. Попри це, я вірю, що індукційна гвинтівка має замінити більшу частину наших снайперських рушниць, оскільки нашій звичайній зброї важко конкурувати з новою чужинецькою бронею.
    
    Покажіть нашу індукційну гвинтівку як нашу основну зброю дальньої дії. Нехай прибульці її бояться.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, our brainstorms down at DivEngine have come up with an interesting idea based on the alien Needler technology. When combining the alien fast-changing magnetic generators -- and, even more importantly, their power source -- with human-engineered EM rifle technology, some amazing man-portable weaponry becomes possible. I'd hereby like to propose a new design for a coilgun in the role of a sniper rifle.
    
    The Needler is a terrific weapon, but there are undeniable advantages to delivering one large slug compared to a number of smaller flechettes; greater stability in flight, better armour-piercing ability, and above all superior stopping power. There's a reason why our sniper doctrine calls for one shot to a kill, that the target should be dead before he even knows the sniper is there.
    
    To this end we plan to adapt the electromagnetic equipment and power source from the Needler to a larger barrel and a more human-friendly shape, as well as developing a new slug to maximise damage potential. The whole package together would be a significant upgrade from the Bolter.
    
    Please let me know when you want us to start, Commander.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, наші мозкові штурми згенерували цікаву ідею на основі іншопланетної технології Голкомета. Якщо скомбінувати швидкозмінні позаземні магнітні генератори (і, що ще більш важливо, їхнє джерело живлення) з людською технологією електромагнітної гвинтівки, стає можливою дивовижна портативна зброя. Я хотів би запропонувати новий дизайн для індукційної рушниці в ролі снайперської гвинтівки.
    
    Голкомет є приголомшливою зброєю, але є незаперечні переваги у пострілі однією великою кулею в порівнянні з низкою маленьких голочок: більша стабільність у польоті, кращі бронебійні властивості, і, перш за все, краща гальмівна здатність. Наша снайперська доктрина не просто так наполягає на використанні одного пострілу для вбивства: ціль має бути мертвою, перш ніж вона дізнається, що взагалі є снайпер.
    
    З цією метою ми плануємо адаптувати електромагнітне обладнання і джерело живлення з Голкомета до більшого стволу і більш зручної для людини форми, а також розробити нову кулю, щоб максимізувати руйнівний потенціал. Весь пакет в сукупності буде значним покращенням, порівняно з Болтострілом.
    
    Будь ласка, дайте мені знати, коли вирішите, щоб ми почали, Командувачу.
    
    Кмд. Наварре

en: Technical Specifications: Saboted Slugs
    
    CLASSIFIED LEVEL YELLOW
    
    PHALANX Extraterrestrial Response Unit
    
    Technical Document, Delta Clearance
    
    Filed: 20 March 2084
    
    By: Cdr. Paul Navarre, R&D: Engineering Division, PHALANX, Atlantic Operations Command
    
    
    
    Overview
    
    This is a magazine filled with 7 saboted shotgun slugs. These slugs are encased in hard plastic shells, 'sabots', which break away shortly after leaving the barrel. The sabots are fired from a rifled barrel and can travel at far higher velocities than ordinary slugs or shotshells. The slugs themselves are made of aluminium-cored steel; their power is not to be underestimated. When fired from a high-powered shotgun, these slugs can damage even armoured vehicles.
    
    The magazine is meant to be loaded into a CRC-212 Riot Shotgun. It will not fit into the CRC-M9 Micro Shotgun.
    
    
    Recommended Doctrine
    
    All soldiers equipped with shotguns should carry at least one reload whenever they go out in the field. It is not advisable to send our troops into combat without spare magazines.
    
    
    Addenda
    
    None.
uk_UA: Технічні характеристики: Капсульні набої
    
    РІВЕНЬ ТАЄМНОСТІ: ЖОВТИЙ
    
    Підрозділ реагування на позаземні загрози «PHALANX»
    
    Технічний документ, Допуск: ДЕЛЬТА
    
    Дата: 20 березня 2084
    
    Від: Кмд. Пауль Наварре, ДВБ: Інженерно-технічний відділ, PHALANX, Атлантична оперативна група
    
    
    
    Огляд
    
    Це змінний магазин, що містить сім капсульних набоїв для карабіна. Набої складаються із сталевої кулі з алюмінієвим осердям, загорнутої в капсулу з твердого пластику, яка відділяється зразу після її вильоту із ствола. Дані набої призначені для нарізної зброї і розвивають початкову швидкість більшу від звичайних куль. Не слід недооцінювати пробивної сили цих набоїв; якщо вистрелити ними з досить потужної зброї, то вони здатні завдати пошкоджень навіть бронетехніці.
    
    Цей магазин призначено для карабіну CRC-212. Він не підійде до мінікарабіну CRC-M9.
    
    
    Рекомендована доктрина
    
    Безглуздо надсилати свої війська на завдання без запасної амуніції, тому кожен боєць, споряджений карабіном, зобов'язаний мати щонайменше один запасний магазин.
    
    
    Додаток
    
    Відсутній.

en: Technical Specifications: CRC-M9 Micro Shotgun
    
    CLASSIFIED LEVEL YELLOW
    
    PHALANX Extraterrestrial Response Unit
    
    Technical Document, Delta Clearance
    
    Filed: 20 March 2084
    
    By: Cdr. Paul Navarre, R&D: Engineering Division, PHALANX, Atlantic Operations Command
    
    
    
    Overview
    
    The alien attack on Mumbai made our situation painfully clear. Their technology is far more advanced than ours. The complete inability of Commonwealth troops to make a dent in the Mumbai offensive revealed critical weaknesses in current military training and equipment. They lost three battalions just bringing the aliens to a standstill without inflicting significant casualties. PHALANX has to overcome these odds, and to do that we need the very best human technology has to offer.
    
    The Excalibur Program was created to find the most effective weapons on Earth by reviewing their manufacturing standards, durability, operational record, and their combat performance in the situations where we've managed to bring the aliens to battle.
    
    From our experiences in Mumbai and other stricken cities, we've concluded that the aliens seem to concentrate their efforts on population centres, especially dense urban areas. A majority of engagements have taken place at knife-fighting range. For the purposes of the Excalibur Program, we've chosen several high-performance weapons for our Close Range Combat package.
    
    The 425 Blesk is a miniature shotgun hailing from the Czech Republic, a favourite of anti-terrorist and military reconnaissance units around the world. It is highly prized for its small frame, manoeuvrability, lightweight construction and reliable operation in combat. It is a significant competitor with the CRC-212 Riot Shotgun for the hearts and minds of shotgun-wielding soldiers.
    
    The Blesk sacrifices versatility and range for raw speed. It is a 12mm semi-automatic, able to shoot as fast as the operator can pull the trigger; there is no other shotgun in existence that responds as fast or as easily to new threats as the Blesk. In its standard configuration, the weapon features a folding foregrip in lieu of a buttstock in order to help the operator deal with the recoil of repeated firings.
    
    Unfortunately, the short barrel cuts badly into effective range, making it accurate only out to 10-20 metres, but this is usually enough for the tight urban situations in which PHALANX will be operating most often. It is also more than enough for a sidearm; the Blesk will fit into a sidearm holster with minor modifications and can be set to deploy the foregrip as the weapon is drawn, allowing immediate accurate fire as needed.
    
    The weapon chambered for the common 12mm shotgun calibre. It can fit 7 slugs in a handy pistol-style magazine contained in the grip, which makes it much faster to reload than the CRC-212 Riot Shotgun. However, it requires short shells that can fit into the grip magazine, such as our flechette shells. It cannot fit the full-length saboted slugs.
    
    There are only a handful of weapons that can compete with the Blesk for sheer short-range devastation. Its speed combined with flechette ammo makes for a deadly mix that can be relied upon to quickly dispatch any enemy stupid enough to get into range.
    
    For PHALANX use, we have given this shotgun the classification CRC-M9.
    
    
    Recommended Doctrine
    
    All the restrictions that plague shotguns are magnified in the M9: short range, low ammo capacity, high recoil. This makes its function very clear. It is meant only for close-range firefights, where shotguns and sidearms shine. However, M9 operators should keep a close eye on their ammo level so that they don't run out in a tight spot.
    
    While not technically designed as a sidearm, the M9 performs well as one despite its relative bulk. It does more damage than the P-12 Pistol and is more accurate than the CRC-8 SMG. It is a good choice for snipers in particular.
    
    
    Addenda
    
    None.
uk_UA: Технічні характеристики: Міні-карабін CRC-M9
    
    РІВЕНЬ ТАЄМНОСТІ: ЖОВТИЙ
    
    Підрозділ реагування на позаземні загрози «PHALANX»
    
    Технічний документ, Допуск: ДЕЛЬТА
    
    Дата: 20 березня 2084
    
    Від: Кмд. Пауль Наварре, ДВБ: Інженерно-технічний відділ, PHALANX, Атлантична оперативна група
    
    
    
    Огляд
    
    Атака прибульців у Бомбеї показала, в якому жалюгідному становищі ми знаходимось. Їхні технології набагато випереджають наші. Сили Співдружності були неспроможні налагодити хоча б якусь оборону через численні недоліки у воєнній підготовці та озброєнні. Три батальйони полягло лише для того, щоб зупинити атаку. PHALANX мусить змінити цю ситуацію і для цього потрібно застосувати найкращі технології, якими володіє людство.
    
    Проект «Екскалібур» було створено з метою знайти найбільш ефективну зброю на Землі, шляхом перегляду своїх виробничих стандартів та відмовостійкості, врахування і дослідження оперативного досвіду та бойових якостей, отриманих при застосуванні її у зіткненнях з прибульцями.
    
    Досвід Бомбею та інших постраждалих міст, показав, що прибульці концентрують зусилля на заселених областях, особливо на густонаселених міських районах. Більшість сутичок відбулася на відстані рукопашного бою. Тому до проекту «Екскалібур» було долучено кілька дуже дієвих засобів близького бою.
    
    425 Blesk — крихітний чеський карабін, що є улюбленою зброєю антитерористичних та розвідувальних підрозділів по всьому світі. Такою увагою він завдячує своїм малим розмірам, нескладній конструкції та надійності у бою. Цей міні-дробовик є прямим конкурентом для карабіну CRC-212 у боротьбі за серця та розум бійців, що користуються зброєю такого типу.
    
    У Blesk пожертвували зручністю та дальністю ведення стрільби задля скорострільності. Це 12мм напівавтомат, здатний стріляти так швидко, наскільки швидко зможе натискати на гачок стрілець; жодна інша рушниця не здатна настільки швидко та легко відповісти на загрозу, що виникає. У своїй стандартній конфігурації ця зброя оснащена передньою рукояткою замість прикладу, задля допомоги бійцю впоратись із віддачею, що виникає під час черги пострілів.
    
    На жаль, коротка цівка впливає на дальність стрільби, зберігаючи її ефективною на відстані до 10-20 метрів, але цього, як правило, досить для міських операцій, доля яких із всіх завдань PHALANX є найбільшою. Також можливостей міні-карабіна більш ніж достатньо для використання його у ролі особистої зброї; Blesk розташовується у пістолетній кобурі з незначною модифікацією для розкривання рукоятки при вихопленні зброї, що дозволяє, при необхідності, негайно відкрити прицільну стрільбу.
    
    Міні-карабін має стандартний калібр 12мм. Заряджається він шляхом встановлення семизарядного магазину пістолетного типу в рукоятку, що дозволяє здійснювати перезаряджання швидше, ніж у карабіні CRC-212. Однак це вимагає застосування укорочених набоїв, що помістяться у даному магазині, такі, як наші набої з СВЕ. Капсульні набої не влізуть в цей магазин.
    
    Кращого за Blesk, для ближнього бою, ще потрібно пошукати. Суміш скорострільності в поєднанні з СВЕ-набоями робить цю зброю смертельною для будь-якого бовдура, який матиме необережність попасти в зону її ураження.
    
    Для потреб PHALANX, ми надали даному міні-карабіну індекс CRC-M9.
    
    
    Рекомендована доктрина
    
    Усі недоліки, притаманні дробовикам, посилюються в M9: мала далекобійність, невеликий об'єм магазину та сильна віддача. Все це чітко окреслює його призначення, — виключно для ведення ближнього бою, де дробовики найкраще себе проявляють разом з іншою персональною зброєю. Боєць повинен строго контролювати свій боєзапас, щоб не залишитись безпорадним в бою.
    
    Хоча ця зброя спочатку не створювалась, як персональна, але вона успішно справляється з цим, незважаючи на свій обсяг. Міні-карабін наносить більші пошкодження, ніж пістолет P-12 та влучніший за пістолет-кулемет CRC-8. Зокрема, це хороший вибір для снайперів.
    
    
    Додаток
    
    Відсутній.

en: Technical Specifications: Flechette Shells
    
    CLASSIFIED LEVEL YELLOW
    
    PHALANX Extraterrestrial Response Unit
    
    Technical Document, Delta Clearance
    
    Filed: 20 March 2084
    
    By: Cdr. Paul Navarre, R&D: Engineering Division, PHALANX, Atlantic Operations Command
    
    
    
    Overview
    
    This magazine contains 7 shells of flechette shot. Each 12mm shell contains 8 tiny flechettes -- solid steel needles with fins to stabilise their flight. This ammunition is military-only, banned for all civilian use due to the flechettes' excellent performance against armour. The flechettes are prone to tumble after penetration, resulting in nasty wounds that will either kill the target or send it running for cover.
    
    This short shell -- only 90mm long -- was designed for pistol-configuration shotguns like the CRC-M9 Micro Shotgun. However, the CRC-212 Riot Shotgun can fire it just as easily, with all the performance increases of a full-sized weapon.
    
    The magazine is meant to be loaded into a CRC-212 Riot Shotgun or CRC-M9 Micro Shotgun.
    
    
    Recommended Doctrine
    
    All soldiers equipped with shotguns should carry at least one reload whenever they go out in the field. It is not advisable to send our troops into combat without spare magazines.
    
    
    Addenda
    
    None.
uk_UA: Технічні характеристики: Набої з СВЕ
    
    РІВЕНЬ ТАЄМНОСТІ: ЖОВТИЙ
    
    Підрозділ реагування на позаземні загрози «PHALANX»
    
    Технічний документ, Допуск: ДЕЛЬТА
    
    Дата: 20 березня 2084
    
    Від: Кмд. Пауль Наварре, ДВБ: Інженерно-технічний відділ, PHALANX, Атлантична оперативна група
    
    
    
    Огляд
    
    Цей магазин містить 7 набоїв із стріловидними вражаючими елементами (СВЕ). Кожен 12мм патрон містить 8 таких елементів — тверді сталеві голки з оребренням для стабілізації польоту. Ця амуніція заборонена для цивільного використання і має виключно військове призначення через відмінну вражаючу дію СВЕ проти броні. Ці стріли також схильні до хаотичного закручування після проникнення, що призводить до серйозних ран, які вбивають ворога або змушують його відступити.
    
    Дані укорочені набої (всього 90мм) були розроблені для міні-карабіну CRC-M9, але ними можна зарядити карабін CRC-212 і вести стрільбу з усіма перевагами повнорозмірної зброї.
    
    Магазин призначено для застосування із карабіном CRC-212 та міні-карабіном CRC-M9.
    
    
    Рекомендована доктрина
    
    Безглуздо надсилати свої війська на завдання без запасної амуніції, тому кожен боєць, споряджений карабіном, зобов'язаний мати щонайменше один запасний магазин.
    
    
    Додаток
    
    Відсутній.

en: Technical Specifications: CRC-8 SMG
    
    CLASSIFIED LEVEL YELLOW
    
    PHALANX Extraterrestrial Response Unit
    
    Technical Document, Delta Clearance
    
    Filed: 20 March 2084
    
    By: Cdr. Paul Navarre, R&D: Engineering Division, PHALANX, Atlantic Operations Command
    
    
    
    Overview
    
    The alien attack on Mumbai made our situation painfully clear. Their technology is far more advanced than ours. The complete inability of Commonwealth troops to make a dent in the Mumbai offensive revealed critical weaknesses in current military training and equipment. They lost three battalions just bringing the aliens to a standstill without inflicting significant casualties. PHALANX has to overcome these odds, and to do that we need the very best human technology has to offer.
    
    The Excalibur Program was created to find the most effective weapons on Earth by reviewing their manufacturing standards, durability, operational record, and their combat performance in the situations where we've managed to bring the aliens to battle.
    
    From our experiences in Mumbai and other stricken cities, we've concluded that the aliens seem to concentrate their efforts on population centres, especially dense urban areas. A majority of engagements have taken place at knife-fighting range. For the purposes of the Excalibur Program, we've chosen several high-performance weapons for our Close Range Combat package.
    
    Designed and manufactured in mainland China, the Ohm 55 SMG is one of the most frightening weapons to come out of the Second Cold War. It was first prototyped in 2035 by scientists working for the Communist Chinese government. Production models were only trickling into government units by the end of the war, but the rebel and Commonwealth troops quickly learned to respect the Ohm's ferocity.
    
    Its rate of fire at full auto exceeds 1200 rounds per minute. It can chew through a 50-round magazine in three seconds. It fires an upgraded version of the Belgian 5.7mm armour-piercing round, a steel penetrator with aluminium core, which can tear kevlar like paper and tumbles brutally through flesh and bone. Even modern ballistic fibre cannot stop this round at anything closer than 12 metres. The Ohm 55 has dominated the field of SMGs for the past 50 years and will continue to do so for at least the next decade.
    
    The Ohm is highly manoeuvrable with a short barrel and sleek lines, but can suffer from excessive muzzle climb on full auto due to the sheer weight of lead the weapon puts out. Autofire also tends to empty the magazine before the shooter even realises he's holding down the trigger. Still, after nearly 50 years in service around the world, this remains the Ohm 55's only known design flaw.
    
    For PHALANX use, we have given this submachine gun the classification CRC-8.
    
    
    Recommended Doctrine
    
    The CRC-8 is intended for point-blank urban firefights. It will perform very well in this role, but don't expect it to hit the broad side of a barn out to medium range. It can also function as a high-powered sidearm, but may be too bulky for most soldiers to use in this manner.
    
    While the CRC-8 does suffer excessive muzzle climb on full auto, throwing off the aim of even experienced users, it is much more docile in its standard burst mode. Full auto should rarely be considered outside of panic situations.
    
    
    Addenda
    
    Despite good penetration against organics, this weapon performs very poorly against robotic targets.
uk_UA: Технічні характеристики: Пістолет-кулемет CRC-8
    
    РІВЕНЬ ТАЄМНОСТІ: ЖОВТИЙ
    
    Підрозділ реагування на позаземні загрози «PHALANX»
    
    Технічний документ, Допуск: ДЕЛЬТА
    
    Дата: 20 березня 2084
    
    Від: Кмд. Пауль Наварре, ДВБ: Інженерно-технічний відділ, PHALANX, Атлантична оперативна група
    
    
    
    Огляд
    
    Атака прибульців у Бомбеї показала, в якому жалюгідному становищі ми знаходимось. Їхні технології набагато випереджають наші. Сили Співдружності були неспроможні налагодити хоча б якусь оборону через численні недоліки у воєнній підготовці та озброєнні. Три батальйони полягло лише для того, щоб зупинити атаку. PHALANX мусить змінити цю ситуацію і для цього потрібно застосувати найкращі технології, якими володіє людство.
    
    Проект «Екскалібур» було створено з метою знайти найбільш ефективну зброю на Землі, шляхом перегляду своїх виробничих стандартів та відмовостійкості, врахування і дослідження оперативного досвіду та бойових якостей, отриманих при застосуванні її у зіткненнях з прибульцями.
    
    Досвід Бомбею та інших постраждалих міст, показав, що прибульці концентрують зусилля на заселених областях, особливо на густонаселених міських районах. Більшість сутичок відбулася на відстані рукопашного бою. Тому до проекту «Екскалібур» було долучено кілька дуже дієвих засобів близького бою.
    
    Спроектований та виготовлений на материковій частині Китаю, Ohm 55 SMG є представником однієї з найстрашнішої зброї, що залишилась з часів Другої холодної війни. Його перші зразки були розроблені в далекому 2035 році вченими, що працювали на Комуністичний китайський уряд. Готова зброя надійшла на озброєння військових підрозділів тільки наприкінці війни, але це не завадило військам Співдружності та повстанцям набратись поваги до люті Ohm 55.
    
    Його темп стрільби в автоматичному режимі перевищує 1200 пострілів на хвилину. Він може спорожнити 50-зарядний магазин за три секунди. В якості патронів застосовуються удосконалені бельгійські бронебійні набої калібру 5.7мм, виготовлені із сталі з алюмінієвим осердям, здатні розірвати кевларовий бронежилет, як папір та перемолоти плоть з костями. Навіть сучасні бронежилети не здатні зупинити цей снаряд на відстані до 12 метрів. Ohm 55 домінує серед автоматів протягом останніх 50 років і таке становище залишатиметься, принаймні, на найближче десятиліття.
    
    Ohm 55 це досить легкий автомат з вкороченим стволом та плавними лініями корпусу, але страждає від задирання дула догори при стрільбі чергами внаслідок своєї малої маси. В автоматичному режимі він ладен спорожнити магазин ще до того, як відпустиш гачок. Втім, жодних інших значних недоліків за останні 50 років його служби не виявлено.
    
    Для потреб PHALANX, ми надали даному пістолету-кулемету індекс CRC-8.
    
    
    Рекомендована доктрина
    
    CRC-8 призначений для міських операцій на коротких дистанціях, і не слід очікувати від нього високої влучності на середніх дистанціях. Також його можна застосувати в якості персональної зброї, але декому з бійців він може видатись занадто масивним для цього.
    
    Оскільки CRC-8 страждає на задирання дула догори при стрільбі довгими чергами, що заважає навіть досвідченим бійцям, то доцільно стріляти з нього короткими чергами, а повністю автоматичний режим вмикати у вкрай небезпечних ситуаціях.
    
    
    Додаток
    
    Незважаючи на хороші показники проти живих цілей, ця зброя неефективна проти роботизованих об'єктів.

en: Technical Specifications: SMG Magazine
    
    CLASSIFIED LEVEL YELLOW
    
    PHALANX Extraterrestrial Response Unit
    
    Technical Document, Delta Clearance
    
    Filed: 20 March 2084
    
    By: Cdr. Paul Navarre, R&D: Engineering Division, PHALANX, Atlantic Operations Command
    
    
    
    Overview
    
    This large magazine contains 50 rounds of 5.7x28mm ammunition. It features a complicated triple-column arrangement, its rounds packed into the magazine in three large stacks. The round itself shreds armour at close range and produces horrific wounds. It typically generates low recoil, but the round's gentle characteristics are overwhelmed by the CRC-8's incredible rate of fire on full auto.
    
    The magazine is meant to be loaded into a CRC-8 SMG.
    
    
    Recommended Doctrine
    
    All soldiers equipped with SMGs should carry at least one reload whenever they go out in the field. Two or more are strongly recommended if the SMG is used as a primary weapon, since it can consume vast amounts of ammunition. It is not advisable to send our troops into combat without spare magazines.
    
    
    Addenda
    
    None.
uk_UA: Технічні характеристики: Магазин пістолета-кулемета CRC-8
    
    РІВЕНЬ ТАЄМНОСТІ: ЖОВТИЙ
    
    Підрозділ реагування на позаземні загрози «PHALANX»
    
    Технічний документ, Допуск: ДЕЛЬТА
    
    Дата: 20 березня 2084
    
    Від: Кмд. Пауль Наварре, ДВБ: Інженерно-технічний відділ, PHALANX, Атлантична оперативна група
    
    
    
    Огляд
    
    Даний великий магазин містить 50 набоїв калібру 5.7x28мм, зі складною трирядною укладкою. Кулі здатні пробивати натільну броню та завдавати важких поранень. Віддача при стрільбі порівняно невелика, а невелика проникна здатність куль компенсується високою скорострільністю зброї в автоматичному режимі.
    
    Магазин призначений для використання з пістолетом-кулеметом CRC-8.
    
    
    Рекомендована доктрина
    
    Всі солдати, озброєні пістолетами-кулеметами, повинні мати принаймні один запасний магазин кожного разу, як відправляються на завдання. Якщо пістолет-кулемет використовується як основна зброя, то рекомендується брати не менше двох, оскільки він може використати великі кількості набоїв. Не рекомендується відправляти солдатів у бій без запасного магазину.
    
    
    Додаток
    
    Відсутній.

en: Technical Specifications: Smoke Grenade
    
    CLASSIFIED LEVEL YELLOW
    
    PHALANX Extraterrestrial Response Unit
    
    Technical Document, Delta Clearance
    
    Filed: 20 March 2084
    
    By: Cdr. Paul Navarre, R&D: Engineering Division, PHALANX, Atlantic Operations Command
    
    
    
    Overview
    
    The alien attack on Mumbai made our situation painfully clear. Their technology is far more advanced than ours. The complete inability of Commonwealth troops to make a dent in the Mumbai offensive revealed critical weaknesses in current military training and equipment. They lost three battalions just bringing the aliens to a standstill without inflicting significant casualties. PHALANX has to overcome these odds, and to do that we need the very best human technology has to offer.
    
    The Excalibur Program was created to find the most effective weapons on Earth by reviewing their manufacturing standards, durability, operational record, and their combat performance in the situations where we've managed to bring the aliens to battle.
    
    The 'Artificial Fog' smoke grenade was developed by the African league of nations during the war on the diamond cartels. It is an ingenious design which proves that, even in the age of electronic perception, the smoke grenade hasn't outlived its usefulness. There is no vision system that cannot be defeated somehow, and upgraded smoke grenades like the Artificial Fog grenade can block infrared sighting equipment as easily as they block the Mk. 1 Eyeball.
    
    The Artificial Fog grenade is what is called a 'bursting' smoke grenade. Instead of pouring smoke out of holes in the top, it bursts apart much like an incendiary grenade and covers a large area of ground with titanium tetrachloride, which quickly produces vast clouds of corrosive white smoke. It also fills the air with minuscule 'chaff', flakes of iron that refract radar waves and generally muck up the electronic picture of the battlefield. Other trace additives to the smoke help refract most of the non-visible EM spectrum. Even alien technology has trouble sifting through the thick soup.
    
    Titanium tetrachloride smoke by itself is slightly harmful to human beings due to its acidity. The additives make it more dangerous, especially breathing iron flakes, but it's nothing our medics can't deal with.
    
    
    Recommended Doctrine
    
    Smoke grenades are an important tool to hide our approaches, cover tactical withdrawals, and to temporarily lock unwanted participants out of a firefight. It is recommended that every soldier carry one for these purposes. Not every mission may require concealment, but we can never know when the opportune moment will present itself.
    
    Gas masks are recommended if several smokescreens pile up on each other.
    
    
    Addenda
    
    None.
uk_UA: Технічні характеристики: Димова граната
    
    РІВЕНЬ ТАЄМНОСТІ: ЖОВТИЙ
    
    Підрозділ реагування на позаземні загрози «PHALANX»
    
    Технічний документ, Допуск: ДЕЛЬТА
    
    Дата: 20 березня 2084
    
    Від: Кмд. Пауль Наварре, ДВБ: Інженерно-технічний відділ, PHALANX, Атлантична оперативна група
    
    
    
    Огляд
    
    Атака прибульців у Бомбеї показала, в якому жалюгідному становищі ми знаходимось. Їхні технології набагато випереджають наші. Сили Співдружності були неспроможні налагодити хоча б якусь оборону через численні недоліки у воєнній підготовці та озброєнні. Три батальйони полягло лише для того, щоб зупинити атаку. PHALANX мусить змінити цю ситуацію і для цього потрібно застосувати найкращі технології, якими володіє людство.
    
    Проект «Екскалібур» було створено з метою знайти найбільш ефективну зброю на Землі, шляхом перегляду своїх виробничих стандартів та відмовостійкості, врахування і дослідження оперативного досвіду та бойових якостей, отриманих при застосуванні її у зіткненнях з прибульцями.
    
    Димова граната «Штучний туман» була розроблена африканською лігою націй під час війни з діамантовими картелями. Цей дотепний винахід доводить, що навіть в епоху електронного сприйняття димові гранати залишаються корисними. Не існує систем спостереження, які не можна обманути, і покращені димові гранати, на зразок «Штучного туману», можуть блокувати інфрачервоні прилади нічного бачення так само легко, як й очі.
    
    Граната «Штучний туман» відноситься до так званих «розривних» димових гранат. Замість випускання диму з одного отвору вона розривається на декілька частин, на зразок запалювальної гранати, і огортає велику площу тетрахлоридом титану, який швидко формує хмари їдкого білого диму. Також вона насичує повітря залізним пилом, який відбиває радіохвилі і спотворює радіоелектронну картину поля бою. Спеціальні добавки до диму впливають на іншу частину невидимого електромагнітного спектру. Навіть обладнання прибульців має проблеми з фільтрацією цієї «каші».
    
    Дим тетрахлориду титану трохи шкідливий для людей через його кислотність. Домішки роблять його ще небезпечнішим, особливо вдихання залізного пилу, але в цьому немає нічого такого, з чим би не могли впоратися наші медики.
    
    
    Рекомендована доктрина
    
    Димові гранати — важливий інструмент для приховування тактичних пересувань і тимчасового блокування учасників вогневого контакту. Рекомендується спорядити ними всіх бійців. Не всі місії вимагають забезпечення маскування, але ніхто не може знати наперед коли воно знадобиться.
    
    При створенні щільної димової завіси рекомендується користуватись протигазами.
    
    
    Додаток
    
    Відсутній.

en: Technical Specifications: S-1 Sniper Rifle
    
    CLASSIFIED LEVEL YELLOW
    
    PHALANX Extraterrestrial Response Unit
    
    Technical Document, Delta Clearance
    
    Filed: 20 March 2084
    
    By: Cdr. Paul Navarre, R&D: Engineering Division, PHALANX, Atlantic Operations Command
    
    
    
    Overview
    
    The alien attack on Mumbai made our situation painfully clear. Their technology is far more advanced than ours. The complete inability of Commonwealth troops to make a dent in the Mumbai offensive revealed critical weaknesses in current military training and equipment. They lost three battalions just bringing the aliens to a standstill without inflicting significant casualties. PHALANX has to overcome these odds, and to do that we need the very best human technology has to offer.
    
    The Excalibur Program was created to find the most effective weapons on Earth by reviewing their manufacturing standards, durability, operational record, and their combat performance in the situations where we've managed to bring the aliens to battle.
    
    Originally an anti-materiel rifle, the Canada-built Forrester LRWS (Long Range Weapon System) has since been adopted by many countries as their principal sniper rifle. It is one of the bare handful of sniper rifles developed after 2040 that do not feature a bullpup configuration ('bullpup' meaning the magazine and action of the weapon are located behind the grip to reduce overall weapon length). It fires the massive 20mm HMG (Heavy Machine Gun) cartridge, fed by 8-round magazines which can weigh as much as one kilogramme apiece. The piston-retarded floating breech is equipped with an intricate gas dispersal system which decreases felt recoil to the level of an ordinary hunting rifle. This allows repeated shots without losing control.
    
    The greatest advantages of the LRWS over other modern sniper rifles are its incredibly short barrel and light weight, the only rifle in its size class that can fire the 20mm HMG round. This is made possible by a uniquely-reinforced breech and barrel made almost entirely of tungsten and titanium alloys, able to withstand the force of the round's super-high-velocity powder. Due to its short barrel, designed for tactical urban situations, the LRWS is not as effective at very great distance, but for a PHALANX squad's typical short-range skirmishing, this should not become a problem.
    
    The buttstock and grip automatically mould themselves to fit any shooter. Most importantly, this rifle has racked up more alien kills in Mumbai than any other weapon deployed in the fighting.
    
    At half the weight of other sniper rifles and twice the manoeuvrability, the LRWS offers the power and flexibility that our agents require.
    
    For PHALANX use, we have given this rifle the classification S-1.
    
    
    Recommended Doctrine
    
    Soldiers equipped with the S-1 should keep their distance, fire from cover, and try to use aimed shots whenever possible. This is not an automatic weapon; it is too unwieldy to fire off quick snap shots with any accuracy. Marksmen should assume a crouched firing position for extra stability whenever possible.
    
    All our snipers should carry at least one backup sidearm such as the P-12 or the CRC-8 SMG, or a combat knife at the very least. Should aliens threaten a sniper at close range, he should immediately draw his sidearm. Under no circumstances should he try to use an S-1 to fend off attackers at close range. The S-1 is too slow-firing to stop an advancing alien and will quickly deplete its magazine if this is attempted. If the soldier tries to shoot his magazine dry before drawing his sidearm, it will be too late.
    
    
    Addenda
    
    Along with high-explosive rockets and grenades, this is one of the few standard-issue human weapons that are fully effective against robotic aliens.
uk_UA: Технічні характеристики: Снайперська гвинтівка S-1
    
    РІВЕНЬ ТАЄМНОСТІ: ЖОВТИЙ
    
    Підрозділ реагування на позаземні загрози «PHALANX»
    
    Технічний документ, Допуск: ДЕЛЬТА
    
    Дата: 20 березня 2084
    
    Від: Кмд. Пауль Наварре, ДВБ: Інженерно-технічний відділ, PHALANX, Атлантична оперативна група
    
    
    
    Огляд
    
    Атака прибульців у Бомбеї показала, в якому жалюгідному становищі ми знаходимось. Їхні технології набагато випереджають наші. Сили Співдружності були неспроможні налагодити хоча б якусь оборону через численні недоліки у воєнній підготовці та озброєнні. Три батальйони полягло лише для того, щоб зупинити атаку. PHALANX мусить змінити цю ситуацію і для цього потрібно застосувати найкращі технології, якими володіє людство.
    
    Проект «Екскалібур» було створено з метою знайти найбільш ефективну зброю на Землі, шляхом перегляду своїх виробничих стандартів та відмовостійкості, врахування і дослідження оперативного досвіду та бойових якостей, отриманих при застосуванні її у зіткненнях з прибульцями.
    
    Канадська ЗВРД (зброя великого радіусу дії) Форрестер, створена у вигляді великокаліберної снайперської гвинтівки, з часом у багатьох країнах була адаптована та прийнята на озброєння в якості основної снайперської зброї. Це одна з небагатьох снайперських гвинтівок, розроблених після 2040 року, у якій не застосовано принцип «буллпап»-компонування (коли магазин та бойок розташовано позаду спускового гачка для того, щоб зменшити загальну довжину зброї). Вона стріляє 20мм ВАЗ (важка автоматична зброя) набоями, що подаються із 8-зарядного магазину вагою близько кілограма. Плаваючий поршневий затвор оснащено складною системою відводу газів, що забезпечує зменшення віддачі до рівня звичайної мисливської рушниці. Це дозволяє вести стрільбу у напівавтоматичному режимі без втрати влучності.
    
    Основними перевагами ЗВРД над іншими сучасними снайперськими гвинтівками є її неймовірно короткий ствол і мала вага, також це єдина гвинтівка у своєму класі, з якої можна стріляти 20мм ВАЗ набоями. Це стало можливим завдяки унікальній посиленій структурі затвора і ствола, що майже повністю виготовлені з вольфраму та титанових сплавів і здатні витримати силу, що вивільняється при згорянні швидкісного пороху в патроні. Через свій вкорочений ствол, спроектований спеціально для міських тактичних операцій, ЗВРД не дуже ефективна на дальніх відстанях, але це не проблема для сутичок ближнього бою, які є типовими для PHALANX. 
    Приклад та рукоятка регулюються автоматично під кожного стрільця. Найголовніше, що ця гвинтівка завдала більше втрат для прибульців в Мумбаї, ніж будь-яка інша зброя, що застосовувалась у цій сутичці.
    
    З наполовину меншою вагою, ніж інші снайперські гвинтівки, та вдвічі більшою маневровістю, ЗВРД пропонує міць та гнучкість, так потрібні нашим оперативникам.
    
    Для використання в PHALANX зброї надано індекс S-1.
    
    
    Рекомендована доктрина
    
    Бійці, споряджені S-1, повинні триматись на дистанції від ворога, вести стрільбу з укриття і, по мірі можливості, робити прицільні постріли. Це не автоматична зброя; вона занадто громіздка, для швидких пострілів без прицілювання. При можливості, снайперам рекомендується присідати для додаткової стабільності.
    
    Всі наші снайпери повинні мати з собою принаймні одну резервну зброю, таку як P-12 або CRC-8, чи хоча б бойовий ніж. Якщо ворог підійшов на коротку дистанцію і загрожує снайперу, то він негайно повинен витягти та скористатись альтернативною зброєю. Швидкість стрільби з S-1 є занадто мала, щоб зупинити наближення прибульців і при спробі це зробити магазин спустошується дуже швидко, а міняти зброю вже буде запізно.
    
    
    Додаток
    
    Разом із гранатами та ракетами, ця зброя ефективна проти роботизованих прибульців.

en: Technical Specifications: Sniper Rifle Magazine
    
    CLASSIFIED LEVEL YELLOW
    
    PHALANX Extraterrestrial Response Unit
    
    Technical Document, Delta Clearance
    
    Filed: 20 March 2084
    
    By: Cdr. Paul Navarre, R&D: Engineering Division, PHALANX, Atlantic Operations Command
    
    
    
    Overview
    
    This magazine contains 8 rounds of 20x140mm HMG (Heavy Machine Gun) ammunition. It is a conventional single-column box design, and can be extremely heavy due to the weight of the rounds inside. The rounds in this magazine are high-quality match grade ammunition meant for heavy sniper rifles; they are more accurate and expensive than ordinary HMG rounds.
    
    The magazine is meant to be loaded into an S-1 Sniper Rifle.
    
    
    Recommended Doctrine
    
    All soldiers equipped with sniper rifles should carry at least one reload whenever they go out in the field. It is not advisable to send our troops into combat without spare magazines.
    
    
    Addenda
    
    None.
uk_UA: Технічні характеристики: Магазин для снайперської гвинтівки
    
    РІВЕНЬ ТАЄМНОСТІ: ЖОВТИЙ
    
    Підрозділ реагування на позаземні загрози «PHALANX»
    
    Технічний документ, Допуск: ДЕЛЬТА
    
    Дата: 20 березня 2084
    
    Від: Кмд. Пауль Наварре, ДВБ: Інженерно-технічний відділ, PHALANX, Атлантична оперативна група
    
    
    
    Огляд
    
    В цьому магазині знаходиться 8 набоїв 20х140мм ВАЗ (важка автоматична зброя). Конструкція магазину традиційна — металева коробка з розміщеними всередині вертикально в один ряд набоями, вага якої може бути досить значною внаслідок набоїв всередині. В цій обоймі використовуються високоякісні набої, призначені для великокаліберних гвинтівок, вони є більш точними і дорогими, ніж звичайні ВАЗ-набої.
    
    Магазин призначений для застосування у снайперській гвинтівці S-1.
    
    
    Рекомендована доктрина
    
    Усі бійці озброєні S-1, зобов'язані мати з собою щонайменше один запасний магазин. Не рекомендується спорядження на операцію бійців без запасних набоїв.
    
    
    Додаток
    
    Відсутній.

en: Commander,
    
    We've achieved results in our effort to create anti-alien chemicals that can be effectively used on the battlefield. One agent in particular has been classified as fully combat-capable and is ready to be deployed at your say-so.
    
    The agent in question is a cocktail of bleach, mustard gas, titanium tetrachloride and several other nasty compounds, combining to form a substance we like to call "CHOKE". It is a highly powerful blistering agent that reacts with organic skin in seconds rather than hours. It reacts violently with air to provide several minutes of gas coverage over a small, concentrated area.
    
    The effects on organic tissue are harsh. Even minor contact with the skin or mucous membranes will cause severe irritation, resulting in restricted breathing and excruciating pain. Contact with the eyes can cause prolonged, even permanent blindness if left untreated. The agony caused by CHOKE is so acute and disabling that it will knock the fight out of almost anything with which it comes into contact. Our organic alien captives have all demonstrated very satisfying responses; most targets go into shock and exhibit little to no motor control until dosed up with painkillers and anti-CHOKE medication. Their breathing apparatus offers no defence whatsoever against an agent which doesn't need to enter the lungs.
    
    CHOKE is equally effective against humans. Volunteer testing has left battle-hardened soldiers hunched on the floor in a foetal position, frozen in place and barely able to breathe. Two subjects had to be rushed to hospital due to blistering of the lungs and fluid buildup, but I'm happy to report both will survive. It is however recommended that our troops be kept away from any deployed CHOKE at all times. If one of our troops does manage to come into contact with it, we've loaded our medikits with the appropriate drugs to treat and revive.
    
    The only defence against CHOKE is full body coverage. Any exposed skin or breathing passage is a vulnerability, and so far the aliens have deployed no armour that would protect their troops against this kind of attack. As far as PHALANX agents are concerned, a full head-enclosing gas mask should protect them adequately, since our standard uniforms and armours provide airtight coverage of the soldier's body.
    
    We've created a delivery system in the form of a standard throwable canister. Our troops should experience no problems using this item in the field.
    
    Sincerely,
    
    Dr. Connor
uk_UA: Командувачу,
    
    Наші спроби створити хімікати, які можна було б ефективно використовувати проти іншопланетних військ на полі бою, дали результат. Зокрема, один із реагентів було визначено як цілком придатний для бойових дій і він готовий до використання за Вашим наказом.
    
    Даний хімікат є сумішшю хлорки, гірчичного газу, тетрахлориду титану та деяких інших небезпечних компонентів, скомбінованих у субстанції, яку ми назвали «ЗАДУХА». Це — дуже потужний пухировий хімікат, що входить у реакцію із органічною шкірою протягом кількох секунд, а не годин. Він дуже активно реагує з повітрям, що забезпечує декілька хвилин газового покриття на невеликій, концентрованій поверхні.
    
    Вплив на органічні тканини є дуже жорстким. Навіть незначний контакт зі шкірою або слизовими оболонками може спричинити реакцію організму у вигляді ускладнення дихання та нестерпного болю. Контакт з очима може спричинити тривалу або навіть пожиттєву сліпоту, якщо її не лікувати. Агонія, спричинена «ЗАДУХОЮ», є настільки гострою, що вбиває можливість боротися майже в будь-чому, чого вона торкається. Всі наші іншопланетні в'язні показали дуже задовільні результати; більшість особин впадає в шок і виявляє дуже мало або взагалі жодного контролю над рухами, допоки їм не ввести потрібні дози знеболювальних і анти-«ЗАДУХОВИХ» медикаментів. Їхній дихальний апарат не має абсолютно жодного захисту від хімікату, якому непотрібно навіть потрапляти в легені.
    
    ЗАДУХА однаково ефективна проти людей. Перевірки на волонтерах лишали бувалих солдатів скрученими в позі ембріона на підлозі, нерухомими і ледве здатними дихати. Двох осіб довелося терміново відвозити до шпиталю через утворення пухирів в легенях, але я радий доповісти, що вони обидва виживуть. В будь-якому разі, наші війська завжди мають знаходитися на відстані від задіяної «ЗАДУХИ». На випадок, якщо один із солдатів таки потрапить під дію газу, ми доповнили наші аптечки відповідними ліками для надання допомоги та приведення бійця до тями.
    
    Єдиним захистом від «ЗАДУХИ» є повне прикриття тіла. Будь-яка відкрита ділянка шкіри або дихального шляху є вразливістю, і до сих пір ми не бачили в прибульців броні, що захистила б їхніх вояків від цього виду атаки. Щодо агентів підрозділу «PHALANX», то повний протигаз, що повністю закривав би голову, захистив би їх належним чином, оскільки наші стандартні уніформа і броня забезпечують герметичне покриття тіла солдата.
    
    Ми створили зручну для використання в бою систему у вигляді стандартної каністри, яку можна кидати. Наші солдати не повинні зазнати жодних проблем із використанням цієї зброї в бою.
    
    Щиро Ваш,
    
    Др. Коннор

en: Commander,
    
    Ever since the start of the invasion, we have been left scratching our heads about the aliens' biology. We knew almost nothing about them, their biology, their genetics or their potential vulnerabilities. This left us helpless in the fields of biological and chemical warfare.
    
    Our study of the various live and dead alien specimens we've recovered has been enlightening. Thanks to the discoveries we've made over the past few months, my team and I have come to believe that we're ready to start a bio/chemical warfare program against the alien threat. We have tissue samples, autopsy data, live specimens for testing; all the raw materials we require to investigate methods of properly incapacitating battlefield specimens without being forced to send PHALANX troops into melee combat.
    
    This will be a challenge given the constant protection and filtration offered by the alien breathing apparatus, which prevents any harmful materials entering the lungs, but if you authorise sufficient lab time and funding we can almost certainly develop an aerosol compound that will disable exposed aliens by chemical or biological means.
    
    This will be a project of greatest importance and priority, Commander. The sooner you lend it your authorisation, the better.
    
    Sincerely,
    
    Dr. Connor
uk_UA: Командувачу,
    
    Від самого початку вторгнення ми чухали наші потилиці, намагаючись зрозуміти біологію прибульців. Ми майже нічого не знали про них, їхню біологію, їхню генетику або їхні потенційні вразливості. Це робило нас безпомічними в плані біологічної та хімічної зброї.
    
    Наше дослідження різноманітних живих і мертвих особин прибульців, яких ми захопили, дало деяке розуміння. Завдяки відкриттям, які ми зробили за останні кілька місяців, я і моя команда почали думати, що ми готові почати програму біохімічної зброї проти позаземної загрози. Ми маємо зразки тканин, дані розтинів та живі особини для перевірок — всі передумови, потрібні для дослідження методів належного унебоєздатнення особин на полі бою без необхідності кидати солдатів PHALANX в рукопашний бій.
    
    Це буде нелегким завданням, враховуючи постійний захист і фільтрацію, яку забезпечують дихальні апарати прибульців, що запобігають потраплянню будь-яких шкідливих речовин до легень, але якщо Ви виділите достатньо лабораторного часу та фінансування, ми майже напевно зможемо розробити аерозольну суміш, яка робитиме небоєздатними прибульців, що потрапили під її дію.
    
    Це буде проект величезної важливості і пріоритетності, Командувачу. Чим швидше Ви надасте дозвіл, тим краще.
    
    Щиро,
    
    Др. Коннор

en: Commander,
    
    We've finished prototyping our experimental electrical weapon, and it's now ready to begin full production.
    
    The concept of the stun rod, as we call it, requires no in-depth explanation. It's an electrical prod that delivers a stunning shock to anything that comes into contact with the prongs at the front of the weapon. The intensity of the shock can be easily set by the user. The stun rod is more than capable of stunning or electrocuting any humans who get too close. Caution is recommended.
    
    The combat applications are simple. The soldier wielding it would enter into melee with an alien, bring the prongs into contact with the enemy's skin or armour, and pull the trigger. The ensuing electrical discharge would stun or disable the subject for some time, even through armour or protective skin. The period of unconsciousness will vary from species to species and between individuals, depending on their exposure, metabolism, mental state, and more. I'm afraid I cannot provide you with any hard numbers yet. However, we estimate the stun rod to give us more than enough time to secure the prisoner and render it harmless.
    
    We fully realise the difficulty of bringing the aliens to melee and then besting them. This is why we've armoured the stun rod's body to stand up against the Kerrblade without being sliced in two. It's designed to use as a staff or club in melee during an emergency, and it will not break, crack or become unreliable.
    
    Unfortunately, with these heavy-duty batteries and electrical systems and additional armour, the stun rod has become a rather hefty weapon. It will require two hands to use effectively in combat as a prod or a blunt instrument, though it will not restrict grenade throwing or pistol use in the off hand.
    
    The outputs that the stun rod can deliver -- repeatedly -- make it the most powerful electrical weapon on Earth at this time. However, despite efforts to push our designs further, we don't yet have the technology to create ranged weapons that can match the stun rod's capabilities. Electrolasers are still too weak for their power consumption and wire-tasers can only be used once at limited ranges. We are however looking into adapting alien power cells for use in PHALANX-built electrolasers. This is a possibility that holds great promise for the future of our bio research.
    
    Thank you for your indulgence in this program, Commander. I firmly believe this will be a great help to our capture efforts. Still, I will try to leave further technical matters with Cdr. Navarre, where they belong.
    
    Sincerely,
    
    Dr. Connor
uk_UA: Командувачу,
    
    ми завершили створення прототипу нашої експериментальної електричної зброї і тепер вона готова до масового виробництва.
    
    Принцип дії електрошокера, як ми його називаємо, не потребує глибоких роз'яснень. Це електричний кийок, який вражає паралізуючим розрядом будь-що, чого торкнеться контактами на одному зі своїх кінців. Силу розряду користувач може легко налаштувати. Електрошокер також спроможний оглушити чи навіть вбити людину, якщо та опинилась занадто близько. Отож, потрібно бути уважним при застосуванні.
    
    Використання в бою досить легке. Солдат повинен максимально зблизитись із супротивником, доторкнутись контактами до його шкіри чи броні та натиснути на важіль. Вивільнений електрозаряд паралізує чи знешкодить суб'єкта на деякий час, навіть через броню чи захисне покриття. Період непритомності дуже відрізняється від виду особи та й конкретного представника цього виду, його захищеності, метаболізму, психічного стану та багато чого іншого. Боюся, що я не зможу надати конкретні цифри на даний час. Тим не менш, ми оцінюємо здатність шокера надати нам більш, ніж достатньо часу для роззброєння та захоплення полоненого.
    
    Ми повністю усвідомлюємо складність завдання зближення з прибульцем для двобою, щоб вийти з нього переможцем. З цього приводу ми армували корпус електрошокера, щоб захистити його від перерубування керр-лезом. Шокер спроектовано так, що в надзвичайній ситуації його можна використати у якості звичайного кийка чи битки і він не зламається, не трісне та не втратить працездатності.
    
    На жаль, із цими потужними батареями, електричними системами та додатковою бронею, шокер став досить важкою зброєю. Для ефективного використання в бою його потрібно утримувати обома руками, але це не забороняє в разі необхідності кинути гранату чи звільнити одну руку для пострілу з пістолета.
    
    Напруга, яку шокер може неодноразово видавати на виході, робить його найпотужнішою електричною зброєю на Землі на цей час. Однак, незважаючи на всі зусилля з удосконалення цього проекту, ми ще не володіємо технологією для створення зброї дальньої дії, яка б відповідала можливостям електрошокера. Електролазери все ще занадто слабкі, порівняно з їхнім енергоспоживанням, а проводові тазери можуть бути використані тільки один раз на обмеженій відстані. Але ми шукаємо способи адаптації елементів живлення прибульців для використання в електролазерах PHALANX. Це відкриває велику перспективу для наших майбутніх біодосліджень.
    
    Дякую вам, пане командувачу, за підтримку мого проекту. Я твердо переконаний, що це допоможе нам у наших намаганнях захопити живих прибульців. Надалі я передам усі технічні матеріали кмд. Наварре, оскільки це в його компетенції.
    
    З повагою,
    
    Док. Коннор

en: Commander,
    
    I hope I'm not overstepping my bounds, but I have an important technical research proposal to make, a proposal to create a new piece of PHALANX equipment for use by our field agents. I realise this falls outside the responsibilities of my division. However, I've already discussed things with Cdr. Navarre, and he doesn't quite see eye-to-eye with me on the necessity of the item in question. I had no choice but to go to straight to you with the proposal.
    
    Now that we know how to keep captured aliens alive in containment, our lack of specimens is becoming a serious impediment to our biological and chemical research. We need living tissue to study, performing its natural functions inside a living body, and we don't have the ability to simply clone up some aliens to research. We need prisoners. The sooner the better.
    
    That's why I would like to propose a simple but high-powered electrical shock weapon, not unlike a military stun gun, designed to disable our enemies without killing them. It would be a two-handed man-portable unit with a large battery and several charge settings, the highest of which should be sufficient to disable the hardiest alien races we may encounter. We in DivBio believe that any alien subjected to this weapon would be disabled long enough for our soldiers to take control of the situation and secure prisoners. The electrical shock could still be countered by sophisticated armour and may not be effective on robotic alien devices.
    
    Cdr. Navarre, however, feels that such a weapon would be hazardous to our soldiers and "a throwback to the 20th century", and refuses to endorse it. He doesn't seem to understand. We have no alternative method of disabling enemies at the voltages required. Commander, we need this weapon as badly as we need live aliens from the field. We can't merely shoot them and hope to patch one or two up again upon return to base. Even if we succeeded in that mindset, my division's needs will be far, far higher than that for proper research and interrogation.
    
    I hope you understand. Please authorise lab time and funding for this project as soon as you can, and I'll get some people from DivEngine together to develop this project properly. I would of course be delighted if you could explain things to Cdr. Navarre. I'm sure he'll be happy to receive a message from you.
    
    Sincerely,
    
    Dr. Connor
uk_UA: Пане командувачу,
    
    я сподіваюся, що не переступаю межі своєї компетенції, але в мене є важлива технічна пропозиція на дослідження, а саме створення нового засобу для спорядження бійців PHALANX на завданні. Я розумію, що це не входить у сферу обов'язків мого підрозділу. Однак, я вже обговорював це з Наварре, але він не побачив необхідності у даному предметі. У мене не залишається іншого виходу, аніж звернутись із своєю пропозицією безпосередньо до вас.
    
    Як вам відомо, нам таки не вдалося захопити жодного живого прибульця під час тактичних операцій за весь час цієї війни. Тепер, коли ми знаємо, як зберегти їх живими в умовах ізоляції, відсутність полонених стає серйозною перешкодою на шляху наших біологічних та хімічних досліджень. Нам для вивчення потрібні зразки живої тканини, яка виконує свої природні функції в живому організмі, і у нас немає можливості просто клонувати деяких прибульців для досліджень. Нам потрібні бранці. Якомога швидше.
    
    Ось чому я хочу запропонувати просту, але потужну електрошокову зброю, яка подібно до військового паралізатора, служитиме для знешкодження противника без його вбивства. Це мав би бути дворучний переносний засіб з великою батареєю та перемикачем потужності розряду, найбільший з яких зміг би знешкодити найсильніших з прибульців, яких ми можемо зустріти. Ми у відділі біобезпеки вважаємо, що будь-який прибулець від дії цієї зброї буде знешкодженим достатньо довго, щоб наші оперативники взяли ситуацію під свій контроль та захопили полонених. Проте складна броня може нейтралізувати електрошок, а він, в свою чергу, може не бути ефективним проти прибульців-роботів.
    
    Наварре, однак, вважає, що така зброя може становити небезпеку для наших бійців і це «повернення до 20-го століття», й відмовляється підтримати проект. Схоже, він не розуміє всієї повноти ситуації. У нас немає альтернативного способу знешкодження ворога. Командувачу, нам потрібна ця зброя рівнозначно, як живі бранці з поля бою. Ми не можемо сподіватись, що підстрелимо кількох, а потім при поверненні на базу зможемо підлатати одного чи двох. Навіть, якщо й прийняти до уваги такий варіант, то мій відділ потребуватиме більшого, набагато більшого фінансування для належного ведення досліджень та допитів.
    
    Я сподіваюсь на ваше розуміння. Будь-ласка виділіть лабораторний час та фінансування для цього проекту, як тільки зможете, і я в свою чергу надам кількох своїх людей для сумісної роботи. Я, звичайно, був би радий, якби ви змогли роз'яснити ситуацію кмд. Наварре. Я впевнений, він буде щасливий отримати звістку від вас.
    
    З повагою,
    
    Док. Коннор

en: Commander, I've got the specs of the new alien pistol for you, and they're not good.
    
    We've always suspected that a real alien army would field more powerful weaponry. Now they've gone and proved us right. This particle beam weaponry is extremely advanced, a quantum leap above the arsenal we've seen, miniaturised far beyond our ability to duplicate.
    
    Particle-beam weaponry is designed to hit a target object with a stream of accelerated particles moving at near-light velocities, therefore carrying tremendous kinetic energy. Until now we've only seen the aliens use this technology in large UFO weapons. Now, however, they're using it on the ground in the worst way.
    
    The pistol itself is quite simple in build, just a shell covering a set of magnets and electrostatic lenses for focusing and constricting the particle beam.
    
    Certainly this pistol is the nastiest handgun I've ever seen in my career, with impressive armour-piercing capabilities and extreme damage potential. It's not as accurate as the laser pistol, but it packs an extraordinary punch for a sidearm.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, у мене є для вас характеристики нового пістолету прибульців, і вони не дуже втішні.
    
    Ми завжди підозрювали, що справжня армія прибульців матиме потужніше озброєння. Тепер вони взяли і довели нашу правоту. Ця пучкова зброя є надзвичайно прогресивним, якісним стрибком, вищим за увесь арсенал зброї, яку ми коли-небудь бачили, зменшеним до розмірів, що знаходяться далеко за межами наших можливостей до відтворення.
    
    Зброя із пучками частинок призначена для ураження цільових об'єктів потоком прискорених частинок, що рухаються зі швидкістю, близькою до швидкості світла, і тому мають величезну кінетичну енергію. До цих пір ми бачили тільки як прибульці використовують цю технологію у великій зброї для НЛО. Тепер, однак, вони використовують її на землі.
    
    Сам пістолет є досить простим для виготовлення: це просто оболонка довкола набору магнітів та електростатичних лінз для фокусування і звуження пучка частинок.
    
    Звичайно, цей пістолет є найнебезпечнішим пістолетом, який я коли-небудь бачив протягом своєї кар'єри, з вражаючими бронебійними можливостями і надзвичайним руйнівним потенціалом. Він не такий точний, як лазерний пістолет, але він володіє надзвичайною силою, як для особистої зброї для коротких відстаней.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, we've recovered a dangerous new alien pistol that seems to fire high-energy particle beams -- an extremely nasty new threat to our troops on the battlefield. Preliminary tests against our armour have produced distressing results. We need to perform more research on these weapons immediately.
    
    Please authorise this program at your earliest convenience.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, ми захопили новий небезпечний іншопланетний пістолет, який, судячи з усього, стріляє високоенергетичними пучками частинок — це нова, надзвичайно загрозлива небезпека для наших вояків на полі бою. Попередні тести на нашій броні дали тривожні результати. Нам потрібно провести детальніше дослідження цієї зброї негайно.
    
    Будь ласка, надайте дозвіл на цю програму, щойно це буде можливо.
    
    Ком. Наварре

en: Commander, we've finished work on this big damned cannon we brought back.
    
    This particle beam weaponry is extremely advanced, a quantum leap above the alien's existing arsenal, miniaturised far beyond our ability to duplicate.
    
    Particle-beam weaponry is designed to hit a target object with a stream of accelerated particles moving at near-light velocities, therefore carrying tremendous kinetic energy. Until now we've only seen the aliens use this technology in large UFO weapons. Now, however, they're using it on the ground in the worst way.
    
    This cannon has got to be the most powerful infantry particle beam the aliens can field, because I can't imagine them getting much bigger. The Particle Beam cannon's recoil is out of this world. It can blast a full grown man clean off his feet in one shot.
    
    As bad as the recoil is, the target will have it worse. A single fleeting hit -- a heartbeat of exposure -- will buckle three inches of homogenous steel. This is usually all that's necessary. A second hit will turn the buckle into a fist-sized hole, clean through. Our infantry armour will perform only slightly better, but deflection will help somewhat.
    
    That's all I've got for you right now, Commander.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, ми закінчили роботу над цією величезною клятою гарматою, яку нам принесли.
    
    Ця пучкова гармата є надзвичайно прогресивною, це — квантовий стрибок, порівняно з наявним у прибульців арсеналом, зменшений далеко за межами наших можливостей до відтворення.
    
    Зброя із пучками частинок призначена для ураження цільових об'єктів потоком прискорених частинок, що рухаються зі швидкістю, близькою до швидкості світла, і тому мають величезну кінетичну енергію. До цих пір ми бачили тільки як прибульці використовують цю технологію у великій зброї для НЛО. Тепер, однак, вони використовують її на землі.
    
    Ця гармата має бути найпотужнішою піхотною зброєю на пучках частинок, яку можуть виставити прибульці, оскільки я не уявляю її ще більшою. Віддача зброї на пучках частинок не з цього світу. Вона може збити з ніг дорослу людину одним пострілом.
    
    Втім, цілі буде значно гірше. Один короткий постріл згинає три дюйми однорідної сталі. Зазвичай цього цілком достатньо. Другий постріл перетворює згин на чистий отвір діаметром з кулак. Наша піхотна броня допоможе хіба трішки, але  заломлення дійсно може допомогти.
    
    Це все, що я для Вас зараз маю, Командувачу.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, we've recovered a large alien cannon that fires high-energy particle beams. It is extremely deadly and has frightening effects on our armour during preliminary testing. We need to perform more research on these weapons immediately.
    
    Please authorise this program at your earliest convenience.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, ми захопили велику іншопланетну гармату, що стріляє пучками високоенергетичних частинок. Вона є надзвичайно смертоносною і дивним чином впливає на нашу броню, згідно із попередніми дослідженнями. Нам потрібно негайно здійснити глибше дослідження цієї зброї.
    
    Будь ласка, надайте дозвіл на роботу в цьому напрямку, щойно це буде можливим.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, we've gotten all the info we can from this new alien rifle. It's more bad news, I'm afraid.
    
    We've always suspected that a real alien army would field more deadly weaponry. Now they've gone and proved us right. This particle beam weaponry is extremely advanced, a quantum leap above the arsenal we've seen, miniaturised far beyond our ability to duplicate.
    
    Particle-beam weaponry is designed to hit a target object with a stream of accelerated particles moving at near-light velocities, therefore carrying tremendous kinetic energy. Until now we've only seen the aliens use this technology in large UFO weapons. Now, however, they're using it on the ground in the worst way.
    
    The rifle seems to follow a very basic, modular design, quite unlike the plasma weapons we've already observed. All the parts can be slotted in or out of the weapon just by pressing an appropriately-located release catch.
    
    What first alarmed me about this weapon is its performance against our infantry armour. The high-energy particles in a particle beam travel so fast that the beam can easily punch a hole through our standard vehicle armour. When fired at a suit of Combat Armour, the results are gruesome. It penetrates the front of the armour without even slowing down, and still has enough power to punch out the back and continue for several metres before dispersing.
    
    Our troops will need the heaviest protection we can muster to be able to stand up to this kind of fire. We may suffer significant troop losses to alien Particle Beam weapons if we don't.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, ми отримали всю можливу інформацію з цієї нової іншопланетної гвинтівки. Боюсь, у нас погані новини.
    
    Ми завжди підозрювали, що справжня армія прибульців буде мати більш смертоносну зброю. Тепер вони довели, що ми були праві. Ця пучкова зброя є надзвичайно прогресивною, це — якісний стрибок понад усю зброю, яку ми досі бачили, зменшений далеко за межами нашої здатності до відтворення.
    
    Зброя із застосуванням пучків частинок призначена для ураження цільового об'єкта потоком прискорених частинок, що рухаються зі швидкістю, близькою до швидкості світла, а тому мають величезну кінетичну енергію. До цих пір ми бачили лише як прибульці використовують цю технологію у зброї для великих НЛО. Тепер, однак, вони використовують її на поверхні.
    
    Гвинтівка має дуже просту модульну конструкцію, на відмінну від плазмової зброї, яку ми бачили. Всі деталі можна вставити або дістати, просто натиснувши відповідну кнопку.
    
    Перше, що мене насторожило в цій зброї, є її ефективність проти нашої піхотної броні. Високоенергетичні частинки в пучку рухаються так швидко, що промінь може легко пробити діру через стандартну броню наших транспортних засобів. При пострілі в бойовий бронекостюм, ми отримали жахливі результати. Частинки проникають через передню частину броні, навіть не сповільнюючись, і після цього мають достатньо потужності, щоб пробити задню частину і продовжити рух ще декілька метрів перед розсіянням.
    
    Нашим військам знадобиться найпотужніший захист, який ми тільки можемо забезпечити, щоб мати можливість вистояти проти цієї зброї. Якщо ми цього не зробимо, ми можемо отримати значні військові втрати.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, we've recovered an alien rifle that fires high-energy particle beams. It's more deadly than anything we've seen -- an extremely nasty new threat to our troops on the battlefield. Preliminary tests against our armour confirm that the aliens have seriously upgunned their troops. We need to perform more research on these weapons immediately.
    
    Please authorise this program at your earliest convenience.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, ми захопили позаземну рушницю, яка стріляє високоенергетичними пучками частинок. Вона небезпечніша, ніж все, що ми досі бачили — це надзвичайно страшна загроза для наших військ на полі бою. Попередні тести проти нашої броні підтверджують, що прибульці серйозно переозброїли свої війська. Ми потребуємо більш детального дослідження цієї зброї негайно.
    
    Будь ласка, надайте цій програмі дозвіл, щойно це буде можливо.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, my method worked. I think we've managed to crack the secrets of the mysterious particle beam weaponry. Here are my conclusions.
    
    The appearance of man-portable particle beam weaponry suggests a serious escalation in this war. Prior to being shot at with it, we had no idea that the aliens possessed such advanced technology, and we have no idea why it was not deployed before now. The aliens' motivations and strategy remain a complete mystery to us. Still, I don't believe I'm overstating the issue that these weapons change everything.
    
    When I try to describe this, you have to understand that I'm not talking about the actual weapons. As I've mentioned in my reports, the weapons themselves are basically nothing more than a metal shell around a set of magnets and electrostatic lenses, all used for focusing and constricting the particle beam. The real magic happens in a space about the size of my fist. I'm talking about what we have previously thought of as the 'magazine', until now. What it actually is is unbelievable.
    
    Each individual magazine is actually a synchrotron particle accelerator of mind-blowingly tiny proportions, wrapped around a battery pack so small that we can't even begin to imagine how they built it. The synchrotron speeds particles round and round in a very small circle -- less than the diameter of the magazine -- until they've achieved sufficient velocity. The particles are then diverted via a magnetic field into the focusing array, where they are magnetically constricted -- 'pinched' -- into a coherent beam.
    
    Commander, there is no chance in hell that we can build accelerators this complex this small. Not in our lifetimes. Neither we at PHALANX nor the rest of the world have the precision machinery or the knowledge necessary to duplicate the alien technology. We've documented how the weapons works, and they're simple enough to produce, but if we actually want to use them we're going to have to scrounge magazines off the aliens. Worse, these little accelerators are put under tremendous amounts of strain in their lifetimes, and they'll start to malfunction after being used only a few times. Our ammo supply will be spotty at best, limited to whatever we can recover in the field.
    
    If the aliens have widespread access to this sort of technology, and they obviously do, I couldn't tell you why they haven't just waltzed in and mashed humanity into paste. Their war machine is several orders of magnitude greater than ours. Their technology is more advanced, they have more numbers and better aircraft, and yet they're still coming at us in fits and starts. It's baffling. However, any good soldier will tell you that 'why' doesn't matter right now. They're the ones making the mistake and it's up to us to take advantage of it.
    
    We need to upgrade, upgun, and uptrain everything we have, Commander. Everything. We have to be ready before they start getting really serious about this war.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, мій метод спрацював. Гадаю, нам вдалося розгадати таємниці пучкової зброї прибульців. Ось мої висновки.
    
    Зовнішній вигляд портативних прискорювачів пучків частинок свідчить про серйозну ескалацію конфлікту. Перед тим, як наших солдат вбили цією зброєю, ми навіть не здогадувалися, що прибульці володіють настільки розвиненою технологією, і ми не маємо уявлення, чому цю зброю не застосовували проти нас раніше. Мотивація та стратегія прибульців залишаються цілковито незрозумілими для нас. Тим не менш, я вважаю, що не можна недооцінювати той факт, що ця зброя все змінює.
    
    Коли я намагаюся описати цю зброю, слід розуміти, що я веду мову не про саму зброю безпосередньо. Як я вже згадував у моїх звітах, зброя сама по собі, фактично, є просто металевою оболонкою довкола набору магнітів та електростатичних лінз, які використовуються для фокусування та стиснення пучка частинок. Справжня магія відбувається в просторі розміром з мій кулак. Я маю на увазі те, про що ми досі думали як про 'магазин'. Насправді це щось неймовірне.
    
    Кожен особистий магазин — це насправді синхротронний прискорювач частинок фантастично малих розмірів, обгорнутий довкола блоку батарейок, настільки малого, що ми навіть не уявляємо, як вони його зробили. Синхротрон прискорює частинки по дуже малому колу, меншому за діаметр магазина, допоки частинки не набудуть достатньої швидкості. Потім частинки завертають за допомогою магнітного поля у сфокусований стрій, де вони магнітно складаються в зв'язний пучок.
    
    Командувачу, в нас немає жодних шансів створити настільки складний прискорювач настільки малих розмірів. Не в цьому житті. Ані PHALANX, ані решта світу не володіє ані настільки точним обладнанням, ані необхідними знаннями, щоб відтворити цю позаземну технологію. Ми задокументували, як працює сама зброя, і відтворити її легко, але якщо ми схочемо її використовувати в бою, нам доведеться захоплювати магазини в прибульців. Окрім того, ці прискорювачі піддаються величезним навантаженням, тому вони перестають функціювати після кількаразового використання. Наше забезпечення амуніцією має бути настільки постійним, наскільки можливо, враховуючи обсяги того, що ми можемо захопити в результаті бойових дій.
    
    Якщо прибульці поширили доступ до технології такого типу, а очевидно, що вони так і зробили, я не можу збагнути, чому вони досі не зробили з людства кашу. Потужність їхнього ВПК на декілька порядків вища за нашу. Їхні технології більш розвинені, вони мають більше й кращу авіацію, і тим не менш вони досі нападають на нас дуже уривчасто. Це спантеличує. В будь-якому разі, хороший солдат підтвердить, що «чому» зараз не так важливо. Це вони роблять помилку, і ми мусимо нею користатися.
    
    Нам потрібно модернізувати, переозброїти та натренувати все, що в нас є, командувачу. Ми маємо бути готові до того, як вони почнуть сприймати цю війну серйозно.
    
    Кмд. Наварре

en: Commander, we've decided that more research is badly needed on the particle beam weaponry, especially their mysterious power source, the magazines which we've been utterly unable to examine. No amount of finesse or ingenuity has been able to open them. That's why I'm hereby proposing extreme measures.
    
    I want to use our lab's radiation chamber to bombard one of the magazines with electromagnetic pulses, destroying most of the internal electronics, and hopefully causing it to shut down. Once it's safely deactivated, we can use brute force to open it up.
    
    Destroying a magazine to find out how it works may seem crude and backwards, but we have no other choice at the moment. Even blasted to hell by EMP, it should help us answer a lot of questions about the aliens' particle beam technology. It may also give us clues as to how we can get inside an undamaged magazine.
    
    Once we know how the magazine works, we can reassess the weapons and we'll hopefully be able to tell you how it all fits together, Commander.
    
    Cdr. Navarre
uk_UA: Командувачу, ми вирішили, що потребуємо детальніших досліджень зброї на пучках частинок, особливо їхнього таємничого джерела живлення — магазинів, які ми зовсім не змогли обстежити. Ні тонкість, ні винахідливість не змогли відкрити їх. Ось чому я пропоную надзвичайні заходи.
    
    Я хочу використати радіаційну клітку нашої лабораторії для того, щоб бомбардувати один із магазинів електромагнітними імпульсами, і знищити більшість внутрішньої електроніки, а також, я сподіваюсь, відкрити його. Після успішної деактивації ми можемо застосувати брутальну силу для того, щоб його відкрити.
    
    Знищення магазину для того, щоб зрозуміти, як він працює, може виглядати грубим і нелогічним, але наразі ми не маємо іншого вибору. Навіть розбомбивши магазин електромагнітними імпульсами, ми зможемо отримати відповіді на багато питань щодо позаземної технології пучків частинок. Це також може дати нам підказки щодо того, як ми можемо потрапити всередину непошкодженого магазина.
    
    Коли ми знатимемо, як працює магазин, ми зможемо переоцінити зброю і, я сподіваюся, розповісти Вам як це все разом працює, Командувачу.
    
    Кмд. Наварре

en: install_equipment
uk_UA: установка обладнання

en: installation_construction
uk_UA: зовнішні конструкції

en: research
uk_UA: дослідження

en: production
uk_UA: виробництво

en: nations_happiness
uk_UA: невдоволення націй

en: transfer
uk_UA: транспортування

en: ufo_activity
uk_UA: активність НЛО

en: missions
uk_UA: операції

en: buildings
uk_UA: споруди

en: The Revolutionary Countries
uk_UA: Революційні країни

en: United America
uk_UA: Об'єднана Америка

en: The Greater European Union
uk_UA: Великий Європейський Союз

en: The Asian Republic
uk_UA: Азійська Республіка

en: The Middle-Eastern Alliance
uk_UA: Близько-Східний Альянс

en: New Africa
uk_UA: Нова Африка

en: Russia
uk_UA: Росія

en: The Commonwealth of Oceania
uk_UA: Співдружність Океанії

en: Antimatter
uk_UA: Антиматерія

en: Alien Materials
uk_UA: Іншопланетні матеріали

en: Stab
uk_UA: Уколоти

en: Hovernet Plasma Weapon
uk_UA: Плазмова зброя Ховернета

en: Single Shot
uk_UA: Одиночний постріл

en: Combat Hovernet Plasma Weapon
uk_UA: Плазмова зброя бойового ховернета

en: Burst
uk_UA: Шквал

en: Basic Concepts (Campaign)
uk_UA: Базові Поняття (Кампанія)

en: Basic Concepts (Ground Combat)
uk_UA: Базові Поняття (Наземний Бій)

en: Skills and Abilities
uk_UA: Здібності бійця

en: Background
uk_UA: Передісторія

en: Aircraft
uk_UA: Авіація

en: Base Facilities
uk_UA: Інфраструктура бази

en: Global Installations
uk_UA: Споруди за межами Бази

en: Research Reports
uk_UA: Результати досліджень

en: Equipment
uk_UA: Спорядження

en: Alien Artifacts
uk_UA: Артефакти прибульців

en: Autopsies & Observation
uk_UA: Розтини та Спостереження

en: The Alien Threat
uk_UA: Загроза прибульців

en: Research
uk_UA: Дослідження

en: Production
uk_UA: Виробництво

en: UFO Interception
uk_UA: Перехоплення НЛО

en: UFO Disassembly
uk_UA: Демонтаж НЛО

en: Nation Happiness
uk_UA: Задоволення націй

en: Time Units
uk_UA: Одиниці Часу

en: Reaction Fire
uk_UA: Зустрічний вогонь

en: Soldier Weight and Encumbrance
uk_UA: Вага та завантаження солдат

en: Wounds and Healing
uk_UA: Рани та Лікування

en: Auxiliary Equipment
uk_UA: Допоміжне обладнання

en: Continuous Wave Laser Operation
uk_UA: Лазер неперервної дії

en: Live Alien
uk_UA: Живий прибулець

en: Alien Breathing Apparatus
uk_UA: Дихальний апарат прибульців

en: The Alien Mind
uk_UA: Розум Прибульців

en: Odd Behaviour
uk_UA: Дивна поведінка

en: Alien Communication
uk_UA: Зв'язок прибульців

en: Alien base
uk_UA: База прибульців

en: The Universal Serum
uk_UA: Універсальна Сироватка

en: Alien Origins
uk_UA: Походження прибульців

en: UFO Theory
uk_UA: Теорія НЛО

en: Electromagnetic Rifle
uk_UA: Електромагнітна гвинтівка

en: Electromagnetic Rifle Magazine
uk_UA: Магазин для ЕМ-гвинтівки

en: Electromagnetic Rifle Antimatter Magazine
uk_UA: Магазин для ЕМ-гвинтівки з Антиматерією

en: Monomolecular Blades
uk_UA: Мономолекулярні леза

en: Plasma And The Grenade Launcher
uk_UA: Плазма та Гранатомет

en: Alien Artifact - Kerrblade
uk_UA: Артефакт прибульців — Керр-лезо

en: Alien Artifact - Plasma Pistol
uk_UA: Артефакт прибульців — Плазмовий пістолет

en: Alien Artifact - Plasma Blaster
uk_UA: Артефакт прибульців — Плазмовий бластер

en: Alien Artifact - Plasma Blade
uk_UA: Артефакт прибульців — Плазмове лезо

en: Alien Artifact - Plasma Grenade
uk_UA: Артефакт прибульців — Плазмова граната

en: Alien Artifact - Plasma Rifle
uk_UA: Артефакт прибульців — Плазмова гвинтівка

en: Encased Plasma Rounds
uk_UA: Боєприпаси упакованої плазми

en: Needler Gun
uk_UA: Голкомет

en: Heavy Needler Gun
uk_UA: Важкий Голкомет

en: Coilgun
uk_UA: Індукційна гвинтівка

en: Anti-Alien Gas
uk_UA: Газ «Анти-Чужий»

en: Alien Anti-Human Gas
uk_UA: Іншопланетний Газ «Анти-людський»

en: Alien Artifact - Particle Beam Pistol
uk_UA: Артефакт прибульців — Пучковий пістолет

en: Alien Artifact - Particle Beam Cannon
uk_UA: Артефакт прибульців — Пучкова гармата

en: Alien Artifact - Particle Beam Rifle
uk_UA: Артефакт прибульців — Пучкова рушниця

en: Man-Portable Particle Beams
uk_UA: Переносні прискорювачі пучків частинок

en: Blast Damage Type
uk_UA: Тип ураження: вибух

en: Fire Damage Type
uk_UA: Тип ураження: вогонь

en: Laser Damage Type
uk_UA: Тип ураження: лазер

en: Impact Damage Type
uk_UA: Тип ураження: звичайне

en: Shock Damage Type
uk_UA: Тип ураження: шок

en: Plasma Damage Type
uk_UA: Тип ураження: плазма

en: Stun Damage Type
uk_UA: Тип ураження: параліч

en: Particle Beam Damage Type
uk_UA: Тип ураження: пучок частинок

en: Accuracy Attribute
uk_UA: Атрибут: Влучність

en: Assault Guns Proficiency
uk_UA: Володіння штурмовою зброєю

en: Close Combat Proficiency
uk_UA: Навички Ближнього бою

en: High-Explosives Proficiency
uk_UA: Знання Вибухової справи

en: Mind Attribute
uk_UA: Атрибут: Інтелект

en: Power Attribute
uk_UA: Атрибут: Сила

en: Sniper Rifles Proficiency
uk_UA: Володіння снайперською зброєю

en: Speed Attribute
uk_UA: Атрибут: Швидкість

en: Alien Autopsy - Bloodspider
uk_UA: Розтин прибульця — Кровопивець

en: Alien Autopsy - Combat Bloodspider
uk_UA: Розтин прибульця — Бойовий Кровопивець

en: Alien Autopsy - Ortnok
uk_UA: Розтин прибульця — Ортнок

en: Alien Autopsy - Taman
uk_UA: Розтин прибульця —Таман

en: Alien Autopsy - Shevaar
uk_UA: Розтин прибульця — Шеваар

en: Alien Autopsy - Hovernet
uk_UA: Розтин прибульця — Ховернет

en: Alien Autopsy - Combat Hovernet
uk_UA: Розтин прибульця — Бойовий Ховернет

en: Phoenix UGV
uk_UA: БНП Фенікс

en: Ares W (UGV)
uk_UA: Марс W (БНП)

en: 'Raven' ECM Unit
uk_UA: Модуль РЕП «Крук»

en: SHIVA Rotary Cannon
uk_UA: Роторна гармата SHIVA

en: 'Sparrowhawk' AA Missile Rack
uk_UA: Ракетний модуль «Яструб»

en: 'Sparrowhawk' Missile
uk_UA: Ракета «Яструб»

en: Political Situation Before The Invasion
uk_UA: Політичне становище перед Вторгненням

en: After The War
uk_UA: Після війни

en: PHALANX And The Mumbai Aftermath
uk_UA: PHALANX і наслідки подій в Мумбай

en: A New Twist
uk_UA: Новий поворот

en: The Enemy On Earth
uk_UA: Ворог на Землі

en: XVI Census
uk_UA: ПЗВІ — перепис населення

en: The Alien Strategy
uk_UA: Стратегія прибульців

en: Orbital UFO Activity
uk_UA: Орбітальна активність НЛО

en: Alien Psi Device
uk_UA: Іншопланетний псіонічний пристрій

en: Human Vaccine
uk_UA: Людська вакцина

en: Amphetamine Implant
uk_UA: Амфетаміновий імплантат

en: Muscle Stimulant
uk_UA: М'язовий стимулятор

en: Project lead
uk_UA: Керівник проекту

en: Team members
uk_UA: Члени команди

en: Other contributors
uk_UA: Інші учасники

en: Original team
uk_UA: Оригінальна команда

en: Special thanks to
uk_UA: Особлива подяка

en: id Software for the Quake 2 engine
uk_UA: id Software за рушій Quake 2

en: NineX for hosting us
uk_UA: NineX за хостинг

en: To the community and everyone who supported us
uk_UA: Співтовариству та кожному, хто підтримав нас

en: Gameplay
uk_UA: Геймплей

en: Some notes about the gameplay
uk_UA: Деякі пояснення щодо геймплею

en: Click to exit
uk_UA: Клацніть, щоб вийти

en: Set up a base
uk_UA: Збудуйте базу

en: Hire employees: scientists, soldiers
uk_UA: Найміть персонал: вчених, бійців

en: Start some research
uk_UA: Розпочніть дослідження

en: Buy weapons and equipment
uk_UA: Придбайте зброю та спорядження

en: Equip your aircraft with soldiers and weapons
uk_UA: Спорядіть ваш авіатранспорт бійцями та зброєю

en: Speed up time on geoscape until the first alien mission appears
uk_UA: Можна пришвидшити плин часу поки не з'явиться перша місія з прибульцями

en: Select the mission (doubleclick) and choose aircraft from list
uk_UA: Виберіть місію (подвійний клік) та виділіть авіатранспорт зі списку

en: Hit the start or auto-mission button to fight the aliens
uk_UA: Натисніть кнопку початку чи автобою, щоб розпочати сутичку

en: For further instructions watch the tactical mission tutorial
uk_UA: За подальшими вказівками звертайтесь до посібника з тактичних операцій

en: Tactical mission
uk_UA: Тактична операція

en: Tactical mission tutorial
uk_UA: Посібник з тактичних операцій

en: Switch view level via left mouseclick
uk_UA: Змінити рівень на карті за допомогою лівої клавіші миші

en: You can also use the cursor keys to switch the levels
uk_UA: Ви також можете використовувати клавіші вверх/вниз для перемикання між рівнями

en: The selected soldier
uk_UA: Вибраний боєць

en: Select soldiers via click
uk_UA: Клацніть по бійцю для вибору

en: Or via the keys 1-8 or Tab
uk_UA: або клавішами 1-8 чи Tab

en: Physical stats
uk_UA: Фізичний стан

en: Stats bars: movement, health and morale
uk_UA: Індикатор характеристик: пересування, здоров'я, мораль

en: Inventory
uk_UA: Інвентар

en: Weapon in right hand
uk_UA: Зброя у правій руці

en: Shots remaining
uk_UA: Залишилось пострілів

en: Reload
uk_UA: Перезапуск

en: Reload weapon
uk_UA: Перезарядити зброю

en: Primary attack
uk_UA: Основна атака

en: Secondary attack
uk_UA: Альтернативна атака

en: Turn reaction-fire on or off
uk_UA: Вмк/вимк зустрічний вогонь

en: Crouch (kneel down) or stand up
uk_UA: Присісти (припасти на коліно) або піднятись

en: Cycle through visible enemies
uk_UA: Перегляд виявлених ворогів

en: End round
uk_UA: Передати хід

en: How to play skirmish
uk_UA: Як грати в Сутички

en: Skirmish tutorial
uk_UA: Навчальна сутичка

en: Skirmish is type of fast game.
uk_UA: Сутичка — це тип швидкої гри.

en: Equipment selection
uk_UA: Вибір спорядження

en: Day or night version of map to play
uk_UA: Вибрати денний чи вечірній час для гри

en: How many aliens will fight versus you
uk_UA: Скільки прибульців воюватимуть проти вас

en: Select your team
uk_UA: Виберіть за кого грати

en: Select UFO to secure 
    (if possible for current map)
uk_UA: Вибрати НЛО для захоплення 
    (якщо це можливо для даної карти)

en: Select dropship
    (if possible for current map)
uk_UA: Вибрати десантний транспорт
    (якщо це можливо для даної карти)

en: Select map to play
uk_UA: Вибрати карту для гри

en: And...
uk_UA: Та...

en: Start the game!
uk_UA: Розпочніть операцію!

en: Or...
uk_UA: Або...

en: Exit to main menu
uk_UA: Вихід в головне меню

en: How to play multiplayer
uk_UA: Як грати по мережі

en: Make sure that you've opened the TCP port 27910 in your firewall settings
uk_UA: Впевніться, що ТСР порт 27910 відкритий в налаштуваннях вашого фаєрволу

en: You should connect to the lobby and wait for invitations or start your own server
uk_UA: Ви повинні з'єднатися з лоббі та очікувати запрошення або запустити свій сервер

en: While you are connected to the lobby you can play singleplayer until someone invites you
uk_UA: Поки ви з'єднані з лоббі, ви можете грати в одиночному режимі доки вам не надійде запрошення

en: As a server admin you should consider setting a round time limit.
uk_UA: Як адміністратор серверу, ви повинні встановити ліміт на тривалість ходу.

en: Taman
uk_UA: Таман

en: Ortnok
uk_UA: Ортнок

en: Shevaar
uk_UA: Шеваар

en: Bloodspider
uk_UA: Кровопивець

en: Combat Bloodspider
uk_UA: Бойовий Кровопивець

en: Hovernet
uk_UA: Ховернет

en: Combat Hovernet
uk_UA: Бойовий Ховернет

en: Ares W
uk_UA: Марс W

en: Body
uk_UA: Тіло

en: Torso
uk_UA: Тулуб

en: Legs
uk_UA: Ноги

en: Arms
uk_UA: Руки

en: Head
uk_UA: Голова

en: Use the [Shift] key to aim higher or lower at your target.
uk_UA: Використовуйте [Shift], щоб націлитися вище чи нижче вашої цілі.

en: Use [F5] key to quick save the game. Use [F9] key to quick load the game. Also, the game saves your state to the quick save before each mission.
uk_UA: Використовуйте клавіші [F5] та [F9] для швидкого збереження та завантаження гри. Також гра автоматично робить швидке збереження після кожної місії.

en: Assemble and save different teams for multiplayer matches - 4 player teams, 8 player teams and so on. This way you can quickly load the right one for a fast match.
uk_UA: Ви можете створити та зберегти різні команди для багатокористувацьких матчів — 4 гравці в команді, 8 гравців і т.д. Це допоможе вам швидко завантажити потрібну команду для швидких матчів.

en: With multiplayer teams, make sure your best soldiers are at the top of the team list. When the soldier limit is lower than the amount of soldiers in your team, the soldiers at the top of the list will be used for the game.
uk_UA: При створенні команд слідкуйте, щоб найкращі бійці завжди знаходилися на початку списку. Коли обмеження на кількість бійців буде меншим за їх фактичну кількість у команді, то буде відібрано потрібну кількість із верху списку.

en: Before you shoot, you may want to make sure that you will have enough Time Units (TUs) left to take cover.
uk_UA: Завжди слідкуйте, чи достатньо у вас залишилося одиниць часу (ОЧ), щоб сховатися після здійснення пострілу.

en: Choose which fire mode to use in reaction fire by ticking the button on the fire mode panel. Quick fire modes will react faster.
uk_UA: Для вибору режиму зустрічного вогню, відмітьте галочку на панелі режиму вогню. Швидкі режими вогню спрацьовуватимуть швидше.

en: Remember to give your soldiers a varying array of weapons; you never know when a certain weapon may come in handy.
uk_UA: Завжди споряджайте бійця різними видами зброї; ніколи не знаєте, яка підійде краще.

en: Don't forget to equip your soldiers with enough ammo.
uk_UA: Не забудьте видати вашим бійцям достатню кількість набоїв.

en: Don't forget to equip your soldiers with armour.
uk_UA: Не забувайте надягати на ваших бійців броню.

en: Don't forget to equip your soldiers with smoke grenades and flashbangs to keep the enemy at bay.
uk_UA: Не забудьте видати вашим бійцям димові та світло-шумові гранати. Це дозволить тримати ворогів на відстані.

en: Soldiers can pull an item from their belt or holster very quickly, so equip grenades and other emergency items there.
uk_UA: Бійці дістають речі з поясу чи кобури дуже швидко, тому покладіть туди гранати та інші предмети першої необхідності.

en: You can use a flashbang to deactivate your opponents' Reaction Fire mode or to take all of his remaining Time Units (TUs) from his next round.
uk_UA: Ви можете використати світло-шумову гранату, щоб відключити у ворога режим зустрічного вогню або забрати усі його наявні одиниці часу (ОЧ) для наступного ходу.

en: To make a soldier face a certain direction (i.e. to turn him/her) place the cursor and press the right mouse button. This will cost you Time Units (TUs).
uk_UA: Щоб розвернути бійця на місці у потрібному напрямку, наведіть в потрібне місце курсор та натисніть праву клавішу миші або клавішу [Ctrl]. Ця дія забирає одиниці часу (ОЧ).

en: When a soldier is standing next to a door, you can open it by clicking on the soldier. Move the cursor over the soldier and a hand icon will appear.
uk_UA: Коли боєць стоїть поблизу дверей, ви можете відчинити їх, натиснувши на ньому. Рухайте курсор уздовж солдата і з'явиться значок руки.

en: Be sure to hire as many scientists as you can. The better you know your enemy, the easier he is to defeat.
uk_UA: Наймайте вчених стільки, скільки зможете. Чим краще ви знаєте свого ворога, тим легше його здолати.

en: Be sure to hire as many workers as you can. The faster your production lines, the sooner you can access better equipment and resupplies.
uk_UA: Наймайте працівників стільки, скільки зможете. Чим швидшим є ваше виробництво, тим раніше ви отримаєте покращене спорядження та поповните свої запаси.

en: Visit us at ufoai.org or drop by our community channel, #ufoai on irc.freenode.net.
uk_UA: Відвідайте наш вебсайт http://ufoai.org/ і приєднуйтесь до каналу нашої спільноти, #ufoai на irc.freenode.net.

en: You need an active Command Centre to launch interceptors.
uk_UA: Пам'ятайте, що вам потрібен діючий Командний Центр для запуску перехоплювачів.

en: Never pass up an opportunity to capture a live alien, even one of a species you have already researched.
uk_UA: Не втрачайте нагоди захопити живого прибульця, навіть якщо ви вже дослідили особу такого виду.

en: Watch your back! Your soldiers can only see enemies in an arc in front of them.
uk_UA: Будьте пильні! Ваші бійці можуть виявити ворога тільки попереду себе, у своєму полі зору.

en: To store and disassemble UFOs you will need a workshop in your base and a UFO Yard. You can build a UFO Yard by accessing the installations button on the global view.
uk_UA: Для зберігання та демонтування НЛО вам потрібно мати майстерні на базі та Майданчик НЛО. Для побудови Майданчика НЛО натисніть кнопку побудови на карті світу.

en: You can make soldiers crouch to better protect them from enemy fire. But remember that crouching and standing up cost Time Units (TUs), and moving while crouched costs more TUs than walking normally.
uk_UA: Ви можете наказати бійцю присісти для кращого захисту від ворожого вогню. Але пам'ятайте, що на присідання та вставання витрачаються Одиниці Часу (ОЧ), а пересування навприсядки забирає більше ОЧ, ніж звичайна ходьба.

en: Have your soldiers crouch when they can. Crouching makes some weapons considerably more precise. It also makes your soldier a smaller target.
uk_UA: Натисніть [c], щоб присідати, коли це можливо. Присівши, боєць має набагато більше шансів вразити ціль із деяких видів зброї, а також в такому положенні він сам є меншою мішенню.

en: Building a hospital allows you to heal your soldiers faster for their next mission.
uk_UA: Будівництво госпіталю дозволить вам швидше повертати поранених бійців до виконання наступних місій.

en: Keep soldiers close so that they can support each other. A lone gunner is easily killed.
uk_UA: Тримайте бійців поблизу один одного, щоб вони могли допомагати один одному. Самотній стрілець може легко загинути.

en: Life is precious, but some lives are more precious than others. Always keep a disposable soldier or two to handle very risky situations.
uk_UA: Життя дорогоцінне, але деякі життя цінніші за інші. Завжди тримайте одного чи двох 'одноразових' солдат на випадок ризикованих ситуацій.

en: You can increase a base's radar range by building an advanced radar facility. Remember that you have to research it first!
uk_UA: Ви можете збільшити діапазон покриття радару бази, за рахунок будівництва додаткових радіолокаційних споруд, але вам потрібно спершу дослідити їх!

en: The Grenade Launcher's Impact fire mode will explode when it reaches its target, useful for hitting enemies at the edge of the map or on a ledge.
uk_UA: Стиснене повітря з Гранатомета дозволяє вам здійснювати вибух гранат у визначеному місці. Дуже зручно, коли ви цілитесь у ворога біля краю карти чи якогось виступу.

en: When throwing grenades, try to avoid throwing straight along the grid. With a little bit of an angle, it's less likely to bounce back at you if your aim is a little off.
uk_UA: При киданні гранат, намагайтесь уникати прямих траєкторій перпендикулярно до перешкоди. Навіть найменший кут зменшує ймовірність рикошету назад при невдалому кидку.

en: Before throwing a grenade, look closely at the shape of the land. A slight slope will affect the direction that the grenade bounces.
uk_UA: Перед використанням гранати огляньте ландшафт. Навіть невеликий нахил вплине на напрям відскоку гранати.

en: Grenades don't bounce well on sand or dirt.
uk_UA: Осколки гранат гірше розлітаються при вибуху на піску чи болоті.

en: You can create your own maps or customize your campaigns. Learn more at ufoai.org.
uk_UA: Ви можете створювати свої власні карти та налаштовувати кампанії. Дізнайтеся більше на ufoai.org.

en: You can use [space] to cycle between all geoscape items.
uk_UA: Ви можете використовувати [Пробіл] для переходу між пунктами на глобусі.

en: Be sure to equip your interceptor with weapons before launching it.
uk_UA: Переконайтесь, що ваш перехоплювач обладнаний зброєю, перед запуском його у повітря.

en: Some items will slow an aircraft down. Read the equipment specs closely when equipping your interceptors.
uk_UA: Деяке обладнання може уповільнити ваше повітряне судно. Уважно читайте специфікації під час обладнання ваших перехоплювачів.

en: Build an alien containment to be able to imprison live aliens.
uk_UA: Побудуйте Ізолятор для утримання живих прибульців.

en: Spotted enemies: While on a ground mission you can press [Space] to cycle through all spotted enemies.
uk_UA: Виявлені супротивники: Під час наземних операцій ви можете натискати [Пробіл] для циклічного наведення на усіх виявлених ворогів.

en: You can use the right mouse button in the soldier equipment screen to equip or unequip weapons, ammo and armour. This won't work during a ground battle, when it costs TUs to pick up or drop an item.
uk_UA: Можна використовувати праву клавішу миші на екрані спорядження бійців, щоб оснастити їх зброєю, набоями чи бронею, або роззброювати їх. Це працює лише на базі, а не під час тактичних операцій, де такі дії забирають ОЧ.

en: Don't let too many civilians die during battles. If you don't keep the nations happy they could pull the plug on your program.
uk_UA: Не допускайте загибелі багатьох цивільних під час битв. Якщо нації не будуть задоволені, вони уріжуть ваш бюджет.

en: You should never kill civilians. Soldiers who kill civilians will not be promoted to high ranks.
uk_UA: Намагайтеся ніколи не вбивати мирних жителів. Солдати, які вбивали цивільних, не зможуть досягти високих чинів.

en: Consider launching interceptors to catch a faster UFO when it's close to your base to avoid a lengthy chase.
uk_UA: Розгляньте можливість запуску перехоплювачів для захоплення швидких НЛО у момент, коли ті знаходяться поряд з базою. Таким чином, вашим перехоплювачам не потрібно наздоганяти ворога, вони зразу після зльоту зможуть вступити в бій.

en: Consider stunning the civilians to keep them from running around. Aliens seem to ignore unconscious civilians.
uk_UA: Спробуйте оглушувати цивільних під час операцій, щоб вони не ошивалися довкола. Як показує практика, прибульці воліють вбивати тих, хто знаходиться при свідомості.

en: Don't forget to install missile launchers and missiles in your missile batteries.
uk_UA: Не забудьте встановити ракетні пускові установки і ракети на ваші комплекси ППО.

en: To catch fast UFOs send interceptors in from several directions.
uk_UA: Для захоплення швидких НЛО направте свої перехоплювачі з кількох напрямків.

en: To quickly buy or sell items, hover over the arrows and roll your mousewheel.
uk_UA: Щоб швидко купити/продати предмети, наведіть курсор на стрілки і прокрутіть коліщатко миші.

en: Beware of friendly fire! Lobbing a grenade among your own troops will do the aliens' work for them. The same can be said for bullets. Make sure you're not hitting your own troops behind your target.
uk_UA: Остерігайтесь вогню по своїм! Хоча кинута граната в зону, де раптово з'явився прибулець, може легко вбити його, завжди існує ймовірність, що ви цим зробите роботу прибульця за нього ж. Це ж можна сказати й про кулі: впевніться, що коли ворог впаде мертвим, наступні постріли не влучать по своїм.

en: Remember to check your research and production queues often! A good arsenal is an active arsenal!
uk_UA: Частіше перевіряйте ваші черги на дослідження та виробництво! Хороший ВПК — це діючий ВПК!

en: The presence of live civilians probably means that there are no live aliens nearby. This can save time clearing a map.
uk_UA: Наявність живих цивільних може означати відсутність поблизу живих прибульців. Це може скоротити час зачистки території.

en: Watch the health of your soldiers; do not let them die. Experienced soldiers are more efficient in missions than new recruits.
uk_UA: Слідкуйте за здоров'ям ваших солдат; не дайте їм померти. Досвідчені бійці більш ефективні на завданнях, ніж новобранці.

en: Remember, that researching a new weapon is just half of the effort. You also have to manufacture it. If you keep researching field equipment only, your workshops may not keep up with the work. Give Dr. Connor some lab time too
uk_UA: Пам'ятайте, що розробка нової зброї — це лише половина справи, її ще потрібно виготовити. Якщо ви використовуватимете лабораторії лише для досліджень спорядження, то ваше виробництво не буде ефективно завантажене. Надайте також трохи лабораторного часу доктору Коннору.

en: Never risk your soldier's life just to capture an alien alive. There will be other occasions.
uk_UA: Ніколи не ризикуйте життям своїх бійців для захоплення живого прибульця. Матимете ще інші нагоди.

en: Wounded aliens are easier to stun. If an alien has been already attacked with a stun rod or electrolaser, lethal weapons may just knock it unconscious.
uk_UA: Поранених прибульців легше оглушити. Також, якщо прибульця вже атаковано шокером чи електролазером, то він може втратити свідомість від поранення зі звичайної зброї.

en: During attacks on your base, place a spare soldier in the Command Centre's video surveillance room. Your soldier will be able to use the security cameras around the base to locate enemies.
uk_UA: Під час атаки на вашу базу, залиште вільного солдата у кімнаті відеоспостереження Командного Центру. Ваш боєць зможе використовувати камери системи безпеки для виявлення ворогів.

en: CREDITS
uk_UA: БАЛАНС

en: Organisation capital
uk_UA: Доступні кошти

en: Back to baseview
uk_UA: Повернутися до огляду бази

en: Name of this base
uk_UA: Назва бази

en: Rename your base
uk_UA: Перейменувати базу

en: Switch to the previous base
uk_UA: Показати попередню базу

en: Switch to the next base
uk_UA: Показати наступну базу

en: Cancel
uk_UA: Відміна

en: Close this dialogue
uk_UA: Закрити цей діалог

en: Preview:
uk_UA: Огляд:

en: Map Name:
uk_UA: Назва карти:

en: Daytime Version:
uk_UA: Пора доби:

en: Select whether you want to play at day- or nighttime.
uk_UA: Виберіть, чи хочете ви грати в денний або нічний час.

en: Night
uk_UA: Ніч

en: Day
uk_UA: День

en: Upload
uk_UA: Завантажити на сервер

en: Delete this team
uk_UA: Видалити цю команду

en: Currently loaded
uk_UA: Завантажено на даний момент

en: Generate New Team
uk_UA: Згенерувати нову команду

en: Download new teams
uk_UA: Завантажити нові команди

en: Download
uk_UA: Завантаження

en: Save the current team
uk_UA: Зберегти поточну команду

en: Save Team
uk_UA: Зберегти команду

en: Add/remove soldier to the team
uk_UA: Додати/забрати бійця до команди

en: Description
uk_UA: Опис

en: Pilots
uk_UA: Пілоти

en: Tanks
uk_UA: Танки

en: Soldiers
uk_UA: Бійці

en: Soldier equipment
uk_UA: Обладнання бійців

en: Rename aircraft
uk_UA: Перейменувати авіасудно

en: Selected item:
uk_UA: Вибраний предмет:

en: Equip this item
uk_UA: Встановити цей предмет

en: Remove this item
uk_UA: Видалити цей предмет

en: Available equipment:
uk_UA: Доступне обладнання:

en: Weapons
uk_UA: Озброєння

en: Ammo
uk_UA: Набої

en: Armour
uk_UA: Броня

en: Items
uk_UA: Обладнання

en: Select this zone
uk_UA: Вибрати це поле

en: Current item in slot
uk_UA: В цьому відсіку змонтовано

en: Ammo fitting this weapon
uk_UA: Набої для цієї зброї

en: Select this slot
uk_UA: Вибрати цей відсік

en: Status:
uk_UA: Стан:

en: Health:
uk_UA: Здоров'я:

en: Team Members:
uk_UA: Екіпаж:

en: Start Aircraft
uk_UA: Старт авіасудна

en: Call back
uk_UA: Відкликати

en: Equip soldiers
uk_UA: Спорядити бійців

en: Missions info
uk_UA: Доробок в боях

en: Strength:
uk_UA: Сила:

en: Speed:
uk_UA: Швидкість:

en: Accuracy:
uk_UA: Влучність:

en: Mind:
uk_UA: Інтелект:

en: Close Combat:
uk_UA: Ближній бій:

en: Assault Weapons:
uk_UA: Штурмовик:

en: Sniper Rifles:
uk_UA: Снайпер:

en: High-Explosives:
uk_UA: Підривник:

en: Missions performed:
uk_UA: Пройдено місій:

en: Enemies killed:
uk_UA: Знищено ворогів:

en: Civilians killed:
uk_UA: Вбито цивільних:

en: Our team killed:
uk_UA: Вбито напарників:

en: Assign tanks
uk_UA: Призначити бронетехніку

en: Assign soldiers
uk_UA: Призначити бійців

en: No soldiers assigned
uk_UA: Жодного бійця не призначено

en: Kill this alien
uk_UA: Вбити цього прибульця

en: Start autopsy
uk_UA: Розпочати розтин

en: Live Alien Containment Info
uk_UA: Інформація про ізолятор для прибульців

en: Base capacity:
uk_UA: Вміст:

en: Kill all aliens in this base
uk_UA: Знищити всіх прибульців на цій базі

en: Alive:
uk_UA: Живих:

en: Dead:
uk_UA: Мертвих:

en: Autopsy
uk_UA: Розтин

en: Equip Defence Weapons
uk_UA: Спорядити захисну зброю

en: Information
uk_UA: Інформація

en: Missile Defences
uk_UA: Ракетний захист

en: Laser Defences
uk_UA: Лазерний захист

en: Weapon slots
uk_UA: Відсіки озброєння

en: Add
uk_UA: Додати

en: Equip the selected slot with this weapon
uk_UA: Обладнайте вибраний відсік цією зброєю

en: Remove
uk_UA: Видалити

en: Remove weapon from the selected slot
uk_UA: Видалити зброю із вибраного відсіку

en: Stores
uk_UA: Сховища

en: Selected Item
uk_UA: Вибраний предмет

en: Surface to Air defences
uk_UA: Захисні системи земля-повітря

en: Name:
uk_UA: Ім'я:

en: Targetted UFO:
uk_UA: Вибраний НЛО:

en: Time to build:
uk_UA: Термін:

en: Autofire
uk_UA: Автовогонь

en: Destroy
uk_UA: Ліквідувати

en: Destroy installation
uk_UA: Ліквідувати споруду

en: Close
uk_UA: Закрити

en: Back to geoscape
uk_UA: Повернутися до глобальної карти

en: Buildings
uk_UA: Споруди

en: Build base facilities
uk_UA: Побудова споруд на базі

en: Aircraft management and crew equipment
uk_UA: Управління авіацією, екіпажем та їхнім спорядженням

en: Buy/Sell
uk_UA: Купити/Продати

en: Buy/Sell equipment, aircraft and UGV
uk_UA: Купити/Продати спорядження та техніку

en: Transfer
uk_UA: Надіслати

en: Transfer equipment, aircraft, UGV, aliens and employees to other bases
uk_UA: Транспортування спорядження, техніки, прибульців та працівників до інших баз

en: Research new technology
uk_UA: Дослідження нових технологій

en: Produce equipment, aircraft and UGV
uk_UA: Виробництво нового спорядження та техніки

en: Employees
uk_UA: Персонал

en: Hire or dismiss employees
uk_UA: Найняти/Звільнити персонал

en: Containment
uk_UA: Ізолятор

en: Manage captured aliens
uk_UA: Робота із захопленими прибульцями

en: Treat wounded soldiers and perform implant surgery
uk_UA: Лікування поранених бійців та вживлення імплантатів

en: Base Summary
uk_UA: Резюме бази

en: Information about this base (available storage space, production, research, etc.)
uk_UA: Інформація про цю базу (доступне місце на складі, виробництво, дослідження, тощо)

en: Scientists
uk_UA: Науковці

en: Workers
uk_UA: Робітники

en: Open/close Building preview window
uk_UA: Відкрити/закрити вікно попереднього перегляду

en: Building preview
uk_UA: Попередній перегляд

en: Select building
uk_UA: Вибрати споруду

en: UFOpaedia
uk_UA: НЛО-довідник

en: Campaigns
uk_UA: Кампанії

en: Start campaign
uk_UA: Розпочати кампанію

en: Start a new singleplayer campaign.
uk_UA: Розпочати нову кампанію для одного гравця.

en: Load
uk_UA: Завантажити

en: Download savegames
uk_UA: Завантажити збереження

en: Continue
uk_UA: Продовжити

en: Load last saved game or continue playing.
uk_UA: Завантажити останнє збереження чи продовжити грати.

en: Back
uk_UA: Назад

en: Leave this menu and continue playing.
uk_UA: Покинути меню та продовжити грати

en: Save
uk_UA: Зберегти

en: Options
uk_UA: Налаштування

en: Exit
uk_UA: Вихід

en: Reload campaign
uk_UA: Перезапуск кампанії

en: Are you sure that you really want to reload the last automatically saved campaign state?
uk_UA: Ви впевнені, що хочете перезавантажити останній автоматично збережений стан кампанії?

en: You've lost the game
uk_UA: Ви зазнали поразки

en: Click to continue
uk_UA: Клацніть для продовження

en: Thank you for playing UFO: Alien Invasion
uk_UA: Дякуємо, що ви грали в UFO: Alien Invasion

en: Exit Campaign Confirmation
uk_UA: Підтвердження виходу

en: You will lose all your campaign progress.
uk_UA: Ви втратите все, чого досягли в цій кампанії.

en: Exit current campaign and return to main menu.
uk_UA: Вийти з даної кампанії до головного меню.

en: Quit anyway
uk_UA: Все рівно вийти

en: Do not quit.
uk_UA: Не виходити.

en: Remove this file from the server
uk_UA: Видалити цей файл з серверу

en: Available files:
uk_UA: Доступні файли:

en: No files uploaded yet
uk_UA: Жодного файлу не завантажено

en: Backpack
uk_UA: Рюкзак

en: Left Hand
uk_UA: Ліва рука

en: Right Hand
uk_UA: Права рука

en: Implant
uk_UA: Імплантати

en: Headgear
uk_UA: Тепловізор

en: Holster
uk_UA: Кобура

en: Belt
uk_UA: Пояс

en: Remove all
uk_UA: Видалити все

en: Primary
uk_UA: Основна

en: Secondary
uk_UA: Особиста

en: Heavy
uk_UA: Важка

en: Misc
uk_UA: Інше

en: With:
uk_UA: Набої:

en: Firemode:
uk_UA: Режим вогню:

en: Previous firemode
uk_UA: Попередній режим вогню

en: Next firemode
uk_UA: Наступний режим вогню

en: Soldier Abilities
uk_UA: Здібності бійця

en: Object Info
uk_UA: Опис об'єкту

en: Rename your unit
uk_UA: Перейменувати бійця

en: 0/0 Kg
uk_UA: 0/0 кг

en: Done
uk_UA: Готово

en: Open up messages
uk_UA: Розкрити панель повідомлень

en: Pause
uk_UA: Пауза

en: Time lapse: 5 seconds
uk_UA: Плин часу: 5 секунд

en: Time lapse: 5 minutes
uk_UA: Плин часу: 5 хвилин

en: Time lapse: 20 minutes
uk_UA: Плин часу: 20 хвилин

en: Time lapse: 1 hour
uk_UA: Плин часу: 1 година

en: Time lapse: 12 hours
uk_UA: Плин часу: 12 годин

en: Time lapse: 1 day
uk_UA: Плин часу: 1 доба

en: Time lapse: 5 days
uk_UA: Плин часу: 5 діб

en: Message settings
uk_UA: Опції оповіщень

en: Change message and pause settings
uk_UA: Змінити налаштування оповіщень

en: Mailclient
uk_UA: Е-пошта

en: INBOX (with unread mails)
uk_UA: ВХІДНІ (із непрочитаними)

en: INBOX
uk_UA: ВХІДНІ

en: Statistics
uk_UA: Статистика

en: Organisation statistics
uk_UA: Статистика діяльності

en: Create installation
uk_UA: Нова споруда

en: Highlight nation borders
uk_UA: Показати кордони держав

en: Show radar range
uk_UA: Показати покриття радарів

en: Show XVI map
uk_UA: Показати карту ПЗВІ

en: Center objects on the map
uk_UA: Навестись на об'єкт на карті

en: Go to Options
uk_UA: Перейти в Налаштування

en: Ready
uk_UA: Готово

en: Aircraft:
uk_UA: Авіасудно:

en: Mission:
uk_UA: Операція:

en: Aircraft reached desired location - what to do?
uk_UA: Авіасудно прибуло до пункту призначення — які наступні дії?

en: Enter
uk_UA: До бою

en: Enter the battlefield
uk_UA: Перейти на поле бою

en: Auto mission
uk_UA: Автобій

en: Automatically finish mission
uk_UA: Автоматично розрахувати й завершити місію

en: This kind of mission cannot be done automatically
uk_UA: Такий тип місії неможливо виконати автоматично

en: Cost:
uk_UA: Вартість:

en: Build
uk_UA: Будувати

en: Installation Status
uk_UA: Статус споруди

en: Manage
uk_UA: Управління

en: Manage installation
uk_UA: Управління спорудою

en: Anti-UFO defence
uk_UA: Протидія НЛО

en: Aircraft interception
uk_UA: Авіаперехоплення

en: SAM defence
uk_UA: ППО захист

en: Base:
uk_UA: База:

en: Surface-to-air missile site:
uk_UA: Ракетна установка земля-повітря:

en: Select aircraft
uk_UA: Виберіть авіасудно

en: ETA:
uk_UA: РТП:

en: Select item
uk_UA: Виберіть предмет

en: Type:
uk_UA: Тип:

en: Action:
uk_UA: Дія:

en: Description:
uk_UA: Опис:

en: Geoscape options
uk_UA: Налаштування глобальної карти

en: Geoscape projection mode:
uk_UA: Режим відображення глобусу:

en: Employee is away
uk_UA: Персонал відсутній

en: Unhire - Right click to remove
uk_UA: Звільнити — Правий клік, щоб видалити

en: Hire - Right click to remove
uk_UA: Найняти — Правий клік, щоб видалити

en: Rename employee
uk_UA: Перейменувати працівника

en: High Explosives:
uk_UA: Підривник:

en: Missions Performed:
uk_UA: Пройдено місій:

en: Enemies Killed:
uk_UA: Вбито ворогів:

en: Piloting:
uk_UA: Пілотування:

en: Targeting:
uk_UA: Націлювання:

en: Evading:
uk_UA: Ухилення:

en: Occupation
uk_UA: Зайнято

en: Slightly wounded
uk_UA: Легкі пошкодження

en: Medium wounds
uk_UA: Рани середньої важкості

en: Heavily wounded
uk_UA: Важкі рани

en: Healthy
uk_UA: Здоровий

en: Health
uk_UA: Здоров'я

en: Morale
uk_UA: Мораль

en: TUs
uk_UA: ОЧ

en: Check to use this firemode for reaction fire
uk_UA: Позначте, якщо хочете використати цей режим для зустрічного вогню

en: TU:
uk_UA: ОЧ:

en: Shots:
uk_UA: Пострілів:

en: Chat
uk_UA: Чат

en: Party chat
uk_UA: Ігровий чат

en: Global lobby (IRC)
uk_UA: Загальний чат (IRC)

en: Say:
uk_UA: Сказати:

en: Team chat
uk_UA: Командний чат

en: Level 1
uk_UA: Рівень 1

en: Level 2
uk_UA: Рівень 2

en: Level 3
uk_UA: Рівень 3

en: Level 4
uk_UA: Рівень 4

en: Level 5
uk_UA: Рівень 5

en: Level 6
uk_UA: Рівень 6

en: Level 7
uk_UA: Рівень 7

en: Level 8
uk_UA: Рівень 8

en: Show rescue zone
uk_UA: Показати зону порятунку

en: Finish round
uk_UA: Закінчити хід

en: Primary fire mode
uk_UA: Основний режим вогню

en: Use headgear
uk_UA: Використати тепловізор

en: Use Item
uk_UA: Використати предмет

en: Chat messages
uk_UA: Розкрити панель повідомлень

en: Please wait
uk_UA: Будь ласка, зачекайте

en: Hide rescue zone
uk_UA: Сховати зону порятунку

en: Reserve TUs for shooting.
uk_UA: Зарезервувати ОЧ для пострілу

en: Disable reaction fire
uk_UA: Вимкнути зустрічний вогонь

en: Reaction fire (not available)
uk_UA: Зустрічний вогонь (недоступно).

en: Enable reaction fire
uk_UA: Увімкнути зустрічний вогонь.

en: Target out of range
uk_UA: Ціль поза межами досягнення

en: Target acquired
uk_UA: Ціль виявлено

en: Original HUD
uk_UA: Оригінальний HUD

en: Reinit
uk_UA: Переініціювати

en: Preview
uk_UA: Перегляд

en: Gen this level
uk_UA: Згенерувати цей рівень

en: Gen all levels
uk_UA: Згенерувати всі рівні

en: No ammo
uk_UA: Немає амуніції

en: No more ammo
uk_UA: Не залишилось амуніції

en: Phone HUD
uk_UA: Для телефону

en: Floor
uk_UA: На землі

en: Lobby
uk_UA: Лоббі

en: Disconnect
uk_UA: Роз'єднати

en: Close menu and disconnect
uk_UA: Закрити меню та роз'єднати

en: Close menu but stay connected
uk_UA: Закрити меню, але залишитись на зв'язку

en: Users
uk_UA: Користувачі

en: Name is already in use
uk_UA: Така назва уже використовується

en: Your name is already in use or is invalid.
uk_UA: Ваше ім'я вже використовується або неправильне.

en: Retry
uk_UA: Заново

en: Retry with your changed name
uk_UA: Спробувати із зміненим ім'ям

en: Not connected
uk_UA: Нема зв'язку

en: You are not connected to the lobby. Do you want to connect?
uk_UA: Не вдалось з'єднатись із лоббі. Хочете з'єднатись?

en: Connect
uk_UA: З'єднати

en: Connect to the lobby
uk_UA: З'єднати з лоббі

en: Try again
uk_UA: Ще раз

en: Retry this mission
uk_UA: Переграти цю місію

en: UFO recovery
uk_UA: Відновлення НЛО

en: Store UFO
uk_UA: Зберегти НЛО

en: Sell UFO
uk_UA: Продати НЛО

en: Capacity (free/all)
uk_UA: Місце (вільно/усе)

en: Recover
uk_UA: Відновити

en: Begin UFO recovery process
uk_UA: Розпочати процес відновлення НЛО

en: Nation:
uk_UA: Держава:

en: Sort nations by name
uk_UA: Сортувати держави за назвою

en: Price:
uk_UA: Ціна:

en: Sort nations by price
uk_UA: Сортувати держави за ціною

en: Relations:
uk_UA: Відносини:

en: Sort nations by relation
uk_UA: Сортувати держави за ставленням

en: Selected nation:
uk_UA: Вибрана держава:

en: Sell
uk_UA: Продати

en: Begin UFO sell process
uk_UA: Розпочати процес продажу НЛО

en: Time:
uk_UA: Час:

en: Date:
uk_UA: Дата:

en: Mark all messages read
uk_UA: Помітити усі повідомлення прочитаними

en: Leave mailclient
uk_UA: Закрити е-пошту

en: Like us on facebook
uk_UA: Поставте лайк на facebook

en: Follow us on twitter
uk_UA: Слідкуйте за нами на twitter

en: Single-player
uk_UA: Одиночна гра

en: Choose between Campaign or Skirmish mode.
uk_UA: Виберіть між Кампанією чи Сутичкою.

en: Tutorials
uk_UA: Навчання

en: Developers
uk_UA: Розробники

en: Initial settings
uk_UA: Початкові налаштування

en: User Information
uk_UA: Інформація про гравця

en: Volume Control
uk_UA: Контроль гучності

en: Effects:
uk_UA: Ефекти:

en: Music:
uk_UA: Музика:

en: Language
uk_UA: Вибір мови

en: Language:
uk_UA: Мова:

en: You have to set the playername and hit the 'OK' button:
uk_UA: Зазначте ім'я гравця і клацніть на 'OK'

en: Save settings
uk_UA: Зберегти налаштування

en: Tip of the day
uk_UA: Корисна порада

en: Show tip of the day
uk_UA: Показувати поради

en: Next
uk_UA: Наступна

en: Next tip
uk_UA: Наступна порада

en: Close window
uk_UA: Закрити вікно

en: Buy and sell item
uk_UA: Покупка й продаж предметів

en: Craft items
uk_UA: Авіаспорядження

en: Other
uk_UA: Решта

en: Name
uk_UA: Ім'я

en: Store
uk_UA: На складі

en: Number of such items in base
uk_UA: Кількість цих предметів на базі

en: Market
uk_UA: Ринок

en: Number of such items on the market
uk_UA: Кількість цих предметів на ринку

en: Price
uk_UA: Ціна

en: Item autosell enabled
uk_UA: Автопродаж увімкнено

en: Item autosell disabled
uk_UA: Автопродаж вимкнено

en: Capacity
uk_UA: Вміст

en: free
uk_UA: вільно

en: all
uk_UA: весь

en: Material editor
uk_UA: Редактор матеріалів

en: Hardness:
uk_UA: Міцність:

en: Bump:
uk_UA: Нерівномірність:

en: Specular:
uk_UA: Віддзеркалювання:

en: Parallax:
uk_UA: Параллакс:

en: Stretch
uk_UA: Розтягування

en: Pulse
uk_UA: Пульсації

en: Scroll
uk_UA: Прокрутка

en: Rotate
uk_UA: Обертання

en: Scale
uk_UA: Міра

en: enable or disable displaying a notification message
uk_UA: вмк/вимк відображення сповіщення

en: enable or disable game stopping
uk_UA: вмк/вимк зупинку гри для всіх подій

en: enable or disable playing sound
uk_UA: вмк/вимк звукові сигнали

en: Pause/message settings
uk_UA: Налаштування паузи/повідомлень

en: Apply
uk_UA: Прийняти

en: Apply changes
uk_UA: Прийняти зміни

en: Revert changes
uk_UA: Без змін

en: Notify types:
uk_UA: Тип оповіщення:

en: Enable or disable messages being displayed for all notification types.
    Left click enables all notifications, right click disables.
uk_UA: Вмк/вимк відображення повідомлень для всіх типів подій.
    Лівий клік вмикає всі повідомлення, правий — вимикає.

en: Enable or disable pause for all notification types
    Pause can't be enabled without notification
    Left click enables pause for all, right click disables.
uk_UA: Вмк/вимк паузу для всіх типів подій
    Пауза не може бути увімкнена без повідомлень
    Лівий клік вмикає всі паузи, правий — вимикає.

en: Enable or disable sounds being played for all notification types.
    Left click enables all sounds, right click disables.
uk_UA: Вмк/вимк звукові сигнали для всіх типів подій.
    Лівий клік вмикає всі сигнали, правий — вимикає.

en: Victory conditions:
uk_UA: Умови перемоги:

en: Start
uk_UA: Розпочати

en: Start the match
uk_UA: Розпочати операцію

en: Connect to this server
uk_UA: З'єднатись із цим сервером

en: Delete this bookmark
uk_UA: Видалити цю закладку

en: Team
uk_UA: Команда

en: Join
uk_UA: Приєднатися

en: Create
uk_UA: Створити

en: Internet/Lan
uk_UA: Інтернет/Lan

en: Lan
uk_UA: Гра в локальній мережі

en: Bookmark
uk_UA: Вибране

en: Userlist
uk_UA: Користувачі

en: Leave Serverbrowser
uk_UA: Припинити огляд серверів

en: Add server to bookmarks
uk_UA: Додати сервер до закладок

en: All
uk_UA: Усі

en: Free
uk_UA: Вільно

en: Playing
uk_UA: Грають

en: Invalid
uk_UA: Недійсний

en: Serverfilter:
uk_UA: Фільтр:

en: Refresh
uk_UA: Оновити

en: Connect to IP
uk_UA: З'єднатись з IP

en: Bookmarks
uk_UA: Закладки

en: Map
uk_UA: Карта

en: Security/registration
uk_UA: Безпека/реєстрація

en: Hostname:
uk_UA: Назва серверу:

en: Gametype:
uk_UA: Тип гри:

en: Teamplay:
uk_UA: Командна гра:

en: Allowed gametype:
uk_UA: Дозволений тип гри:

en: Enable morale states:
uk_UA: Враховувати мораль:

en: Alien rush:
uk_UA: Наплив прибульців:

en: Enemies respawn when killed.
uk_UA: Вороги відроджуються, коли їх вбили.

en: Max. clients:
uk_UA: Максимум гравців:

en: Sets the max allowed clients to connect
uk_UA: Встановлює максимальну кількість гравців для з'єднання

en: Max. soldiers per team:
uk_UA: Максимум бійців у команді:

en: Sets the max allowed soldiers per team
uk_UA: Встановлює максимальну кількість бійців у команді

en: Max. soldiers per player:
uk_UA: Максимум бійців у гравця:

en: Sets the max allowed soldiers per player when in teamplay
uk_UA: Встановлює максимальну кількість бійців у гравця під час командної гри

en: Max. human players per team:
uk_UA: Максимум гравців у команді:

en: Max. AI actors:
uk_UA: Макс. комп. персонажів:

en: Max AI actors for teamplay mode
uk_UA: Максимум комп'ютерних персонажів для командної гри

en: Round time limit in seconds:
uk_UA: Ліміт тривалості ходу в секундах

en: Make this server public:
uk_UA: Зробити цей сервер загальнодоступним:

en: Server-Password:
uk_UA: Пароль серверу:

en: RCON-Password:
uk_UA: RCON-пароль:

en: Start server
uk_UA: Запустити сервер

en: Players connected
uk_UA: З'єднані гравці

en: Team selection
uk_UA: Вибір команди

en: Team preference:
uk_UA: Налаштування команди:

en: Next free team
uk_UA: Наступна вільна команда

en: Previous free team
uk_UA: Попередня вільна команда

en: Finish the teamselection and start the game
uk_UA: Завершити вибір команди і розпочати гру

en: Are you ready?
uk_UA: Ви готові?

en: Admin control
uk_UA: Налаштування адміністратора

en: Round time limit:
uk_UA: Ліміт тривалості ходу:

en: Force start
uk_UA: Примусовий старт

en: Launch the game before all teams are ready
uk_UA: Старт гри, навіть якщо не всі команди приєднались

en: Remote Admin Control
uk_UA: Налаштування дистанційного адміністратора

en: Invite others
uk_UA: Запросити інших

en: Invite players that are online in the lobby
uk_UA: Запросити гравців, що з'єднані з лоббі

en: Enter server password
uk_UA: Введіть пароль серверу

en: Password:
uk_UA: Пароль:

en: Game invitation
uk_UA: Запрошення до гри

en: Server info
uk_UA: Інформація про сервер

en: Show server information
uk_UA: Показати інформацію про сервер

en: Go into the lobby
uk_UA: Перейти в лоббі

en: You received a invitation to take part of a multiplayer game. Hit the connect button to connect to the server
uk_UA: Ви отримали запрошення до гри по мережі. Натисніть кнопку з'єднання для підключення до серверу

en: Abort Game
uk_UA: Припинити гру

en: Overall game settings
uk_UA: Загальні налаштування гри

en: Overall
uk_UA: Гра

en: Video settings
uk_UA: Налаштування відео

en: Video
uk_UA: Відео

en: Sound settings
uk_UA: Налаштування звуку

en: Audio
uk_UA: Звук

en: Battlescape camera, gameplay and input settings
uk_UA: Налаштування камери, геймплею та пристроїв вводу

en: Leave the options menu
uk_UA: Покинути меню налаштувань

en: Overall Game Settings
uk_UA: Загальні налаштування гри

en: Language Settings
uk_UA: Вибір мови

en: Available languages
uk_UA: Доступні мови

en: Mods
uk_UA: Модифікації

en: Available game modifications
uk_UA: Доступні модифікації гри

en: Activate mod
uk_UA: Активувати модифікацію

en: Several Tips
uk_UA: Індивідуальні підказки

en: Show cursor tooltips in menus.
uk_UA: Підказки під курсором у меню.

en: Tooltips (menu):
uk_UA: Підказки (меню):

en: Show cursor tooltips in tactical mode.
uk_UA: Показувати підказки у тактичному режимі.

en: Tooltips (battlescape):
uk_UA: Підказки (поле бою):

en: Show 'Tip of the Day':
uk_UA: Показувати «Поради дня»:

en: Menu Options
uk_UA: Налаштування меню

en: Precache Models:
uk_UA: Попереднє кешування моделей:

en: Precaching of models means having faster menus.
uk_UA: Попереднє кешування означає швидшу реакцію в меню.

en: Video Settings
uk_UA: Налаштування відео

en: General
uk_UA: Загальні

en: Advanced
uk_UA: Додаткові

en: Resolution and Display Settings
uk_UA: Розширення та налаштування дисплею

en: The resolution (x*y) in pixel which UFO:AI should use.
uk_UA: Розширення у пікселях (x*y), яке буде використовувати UFO:AI.

en: Resolution:
uk_UA: Розширення:

en: Display only resolutions using this screen ratio.
uk_UA: Показувати лише розширення, придатні для цих пропорцій екрану.

en: All ratios
uk_UA: Всі пропорції

en: Others
uk_UA: Інші

en: Select your desired screen resolution.
uk_UA: Виберіть бажане розширення екрану.

en: Fullscreen:
uk_UA: На весь екран:

en: Play UFO:AI in fullscreen.
uk_UA: Грати UFO:AI в повноекранному режимі.

en: Stretch the Screen with a 4:3 Ratio:
uk_UA: Розтягнути екран в пропорції 4:3.

en: Prevent the mousepointer from leaving the game window.
uk_UA: Запобігати виходу вказівника миші за межі вікна гри.

en: Hint: Press CTRL+G to grab/release the mousepointer.
uk_UA: Підказка: Натисніть CTRL+G, щоб захопити/відпустити вказівник миші.

en: Calibrate your display here.
uk_UA: Відкалібрувати дисплей.

en: Monitor Calibration Controls
uk_UA: Управління калібруванням монітору

en: Gamma:
uk_UA: Гамма:

en: The default key to make screenshots is F12.
uk_UA: Стандартна клавіша для знімку екрану — F12.

en: Screenshot Settings
uk_UA: Налаштування знімку екрану

en: The file format used for compressing and saving your screenshots.
uk_UA: Формат файлу, який буде використано для збереження та стиснення знімків екрану.

en: Screenshot Format:
uk_UA: Формат знімку екрану:

en: jpeg Quality:
uk_UA: Якість jpeg:

en: Other Display Settings
uk_UA: Інші налаштування дисплею

en: Show FPS:
uk_UA: Показувати FPS:

en: Display the number of rendered frames per second.
uk_UA: Показувати кількість кадрів за секунду.

en: Don't play the video when loading the game.
uk_UA: Не показувати вступний відеоролик при старті гри.

en: Skip Intro Video:
uk_UA: Вимкнути відеоролик:

en: Default is to play the intro video just once at the first game start.
uk_UA: Вступне відео грає тільки при першому старті гри.

en: Texture Settings
uk_UA: Налаштування текстур

en: Sets the maximum size for textures and caps resolutions higher than that value.
uk_UA: Встановлює максимальний розмір текстур та можливість розширення текстур більшого розміру, ніж це значення.

en: Resolution Cap:
uk_UA: Розширення:

en: Low means a maximum of 256x256 pixel texture resolution. Extreme means up to 8192x8192 pixel.
uk_UA: «Низьке» означає максимальне розширення текстур у 256x256 пікселів. «Екстремальне» — до 8192x8192 пікселів.

en: Low
uk_UA: Низьке

en: Medium
uk_UA: Помірне

en: Normal
uk_UA: Нормальне

en: High
uk_UA: Високе

en: Excellent
uk_UA: Відмінне

en: Extreme
uk_UA: Екстремальне

en: Sets the texture filtering and mipmapping method.
uk_UA: Встановлює фільтрування текстур та метод мультитекстурування.

en: Filtering:
uk_UA: Фільтрування:

en: No filtering, no mipmaps
uk_UA: Без фільтрування, без MIP-текстур

en: Bilinear filtering, no mipmaps
uk_UA: Білінійне, без MIP-текстур

en: No filtering, mipmaps
uk_UA: Без фільтрування, MIP-текстури

en: Bilinear filtering, mipmaps
uk_UA: Білінійне та MIP-текстури

en: Trilinear filtering, mipmaps
uk_UA: Трилінійне та MIP-текстури

en: Bilinear filtering, trilinear filtering, mipmaps
uk_UA: Білінійне, трилінійне та MIP-текстури

en: Enable texture compression for better memory performance, disable for better rendering quality.
uk_UA: Увімкнути компресію текстур для оптимізації пам'яті, вимкнути для кращої якості вигляду.

en: Compression:
uk_UA: Компресія текстур:

en: Texture Level-of-Detail. Enabling this might result in some blurry textures if you zoom out a little bit.
uk_UA: Деталізація текстур. Увімкнення цього може призвести до деякого розмиття текстур на меншому масштабі.

en: LoD:
uk_UA: Деталізація:

en: The degree or ratio of anisotropic filtering. High ratios will make distant textures appear more sharp. Very high ratios are only recommended when playing in high resolutions.
uk_UA: Ступінь анізотропної фільтрації. З високими значеннями віддалені текстури будуть виглядати більш різко. Дуже високі значення рекомендовані тільки для гри з високим розширенням.

en: Anisotropy Level:
uk_UA: Рівень анізотропної фільтрації:

en: Very high values are only recommended when playing in very high screen resolutions.
uk_UA: Дуже високі значення рекомендовані тільки для гри з дуже високим розширенням.

en: OpenGL Settings
uk_UA: Налаштування OpenGL:

en: OpenGL GLSL Shaders are available only if your graphics-card driver fully supports OpenGL 2.0+ and will enhance UFO:AI using advanced shading techniques.
uk_UA: OpenGL GLSL-шейдери доступні тільки тоді, коли ваша повністю підтримує OpenGL 2.0+, та будуть покращувати графіку UFO:AI, використовуючи додаткові шейдерні техніки.

en: GLSL Shaders:
uk_UA: GLSL-шейдери:

en: Set the OpenGL shader quality - or disable them.
uk_UA: Встановіть якість шейдерів OpenGL, або вимкніть їх.

en: Disabled
uk_UA: Вимкнути

en: Low quality
uk_UA: Низька якість

en: Medium quality
uk_UA: Середня якість

en: High quality
uk_UA: Висока якість

en: Vertex Buffers are submitting extensible arrays of vertex attributes to be mapped into the GPU for fast drawing.
uk_UA: Вершинні буфери передають до відеокарти розширювані масиви вершинних атрибутів для більш швидкого промальовування.

en: Vertex Buffers:
uk_UA: Вершинні буфери:

en: OpenGL multisample buffers provide a mechanism to antialias all GL primitives. / The Swap Interval selects when a buffer swap will occur. The value '0' means that the swap will occur immediately (also known as 'v-sync off').
uk_UA: Мультивибіркові буфери OpenGL забезпечують механізм для згладжування усіх GL-примітивів. Інтервал мультивибіркового перемикання визначає момент перемикання буферу. Значення «0» означає, що перемикання відбуватиметься негайно (ще відоме як «вимкнення вертикальної синхронізації»).

en: Multisample Buffers / Swap Interval:
uk_UA: Мультивибіркові буфери / Інтервал перемикання:

en: Choose between 0-4 Multisample Buffers. Higher values will provide better antialiasing and will enhance picture quality.
uk_UA: Виберіть від 0 до 4 мультивибіркових буферів. Вище значення збільшить згладжування та покращить зображення.

en: Set to '0' to turn v-sync off (faster). Set to '1' or higher to turn v-sync on (better quality).
uk_UA: Встановіть «0», щоб вимкнути вертикальну синхронізацію (швидше відображення). Встановіть «1», щоб увімкнути вертикальну синхронізацію (якісніше зображення).

en: Post-processing shader effects like glowing textures.
uk_UA: Пост-обробка шейдерних ефектів, на зразок текстур, що світяться.

en: Post-Processing Shader Effects:
uk_UA: Пост-обробка шейдерних ефектів:

en: Enable post processing shader effects.
uk_UA: Увімкнути пост-обробку шейдерних ефектів.

en: Realtime lighting of the 3D world in UFO:AI. / Maximum number of dynamic hardware accelerated lights allowed.
uk_UA: Динамічне освітлення тривимірного світу в UFO:AI. / Максимально дозволена кількість апаратно опрацьовуваних динамічних джерел світла.

en: Realtime Lighting / Max Dynamic Lights:
uk_UA: Динамічне освітлення / К-сть джерел:

en: Change the number of allowed hardware accelerated dynamic lights.
uk_UA: Змінити кількість дозволених апаратно опрацьовуваних динамічних джерел світла.

en: Also known as bumpmapping.
uk_UA: Також відоме як рельєфне текстурування.

en: Texture Normalmapping:
uk_UA: Карта нормалей текстур:

en: Enable normal-/bumpmapping.
uk_UA: Увімкнути карти нормалей/рельєфне текстурування.

en: Amount of light emitting from the sun and shining on the earth.
uk_UA: Міра освітленості, випромінювана Сонцем, що припадає на Землю.

en: Geo Ambient Lighting:
uk_UA: Освітлення глобусу:

en: At the moment these are just drop-shadows.
uk_UA: На даний момент це всього лише падіння тіней.

en: Shadows:
uk_UA: Тіні:

en: Enable shadows.
uk_UA: Увімкнути тіні.

en: Light and Shadow
uk_UA: Освітлення та тіні

en: The lightmap block size defines the resolution of the lightmap. Higher block size means using more detailed lightmaps.
uk_UA: Визначає розширення карти освітлення. Більша міра означає використання більш деталізованих карт освітлення.

en: Lightmap Block Size:
uk_UA: Розмір блоку карти освітлення:

en: Low means a maximum lightmap resolution of 512x512 pixel. High means up to 2048x2048 pixel.
uk_UA: «Низько» означає, що максимальне розширення карти 512х512 пікселів. «Високо» ­— до 2048х2048 пікселів.

en: Enabled by default for compatibility reasons.
uk_UA: Увімкнено по замовчуванню задля сумісності.

en: Intel Graphics Hardware Hack:
uk_UA: Хак для Intel Graphics Hardware:

en: This hack deactivates GLSL shaders on Intel chips. Disable it to be able to turn on advanced rendering features.
uk_UA: Ця опція деактивує GLSL-шейдери на відеокартах Intel. Вимкніть для додаткових можливостей рендерингу.

en: Flares are used to display light reflection effects. Flare visibility is calculated according to the angle of the surface emitting the light.
uk_UA: Відблиски забезпечують відображення ефектів відбивання світла. Їхня видимість розраховується в залежності від кута до поверхні, що випромінює світло.

en: Flares:
uk_UA: Відблиски:

en: Coronas are soft, alpha-blended, rounded polygons.
uk_UA: Ореоли - це змінювані, округлі полігони з прозорим фоном.

en: Coronas:
uk_UA: Ореоли:

en: Fog does not relate to any weather effect here, but when enabled distant textures on the battlescape are faded out.
uk_UA: Туман не відноситься тут до будь-яких погодних ефектів, але при увімкненні дальні текстури на полі бою розмиваються.

en: Fog:
uk_UA: Туман:

en: Weather effects like rain or snow.
uk_UA: Погодні явища, такі як дощ чи сніг.

en: Weather Effects:
uk_UA: Погодні явища:

en: The material system is used to display texture animations, effects like rotating or stretching or scrolling textures and manipulate rendering through applying special material properties like specularity or hardness to defined textures.
uk_UA: Система матеріалів  використовується для відображення текстур анімації, ефектів, таких, як обертання чи розтягування і прокручування текстур, і для маніпулювання рендерингом за допомогою застосування спеціальних властивостей матеріалів, таких як дзеркальність чи контрастність певних текстур.

en: Material System:
uk_UA: Система матеріалів:

en: Switch to low video settings
uk_UA: Перемкнути до низької якості відео

en: Switch to medium video settings
uk_UA: Перемкнути до середньої якості відео

en: Switch to very high video settings
uk_UA: Перемкнути до високої якості відео

en: Audio Settings
uk_UA: Налаштування звуку

en: Enable or disable sound.
uk_UA: Вмк/вимк звук.

en: Enable Audio:
uk_UA: Увімкнути звук:

en: Sound Effects:
uk_UA: Звукові ефекти:

en: Menu Sounds:
uk_UA: Звуки в меню:

en: Turn the menu sounds on or off.
uk_UA: Вмк/вимк звуки в меню.

en: Advanced Audio Options
uk_UA: Додаткові аудіоналаштування

en: The sample rate frequency in kHz. Use higher values for better sound quality.
uk_UA: Частота дискретизації (кГц). Застосовуйте вище значення для покращення якості звуку.

en: Audio Sample Rate:
uk_UA: Частота дискретизації:

en: Restart the sound-engine and apply your settings.
uk_UA: Перезапуск підсистеми звуку для прийняття змін.

en: Gameplay Settings
uk_UA: Ігрові налаштування

en: Battlescape Camera Settings
uk_UA: Опції камери на полі бою

en: Scroll Speed:
uk_UA: Шв. прокрутки:

en: Rotation Speed:
uk_UA: Шв. обертання:

en: The move deceleration of the battlescape camera. Lower this value if you want smoother camera movement, increase it if you want cameramovement to decelerate faster or stop immediately.
uk_UA: Уповільнення камери на полі бою. Зменшіть це значення, якщо ви хочете плавне переміщення камери або збільшіть для швидкої чи негайної зупинки переміщення камери.

en: Move Deceleration:
uk_UA: Уповільнення:

en: Isometric Mode means the 3D world will be rendered without perspective correction.
uk_UA: Режим ізометрії призначено для побудови тривимірного простору без корекції перспективи.

en: Isometric Mode:
uk_UA: Режим ізометрії:

en: Center the camera view automatically at the soldier when selecting it, or at the enemy when he is shooting or appearing.
uk_UA: Автоматично фокусувати камеру на вибраного бійця або на супротивника, коли він видасть себе чи почне стрільбу.

en: Center View:
uk_UA: Фокус на об'єкті:

en: Battlescape Gameplay Settings
uk_UA: Налаштування поля бою

en: Select the Head-Up-Display for the battlescape.
uk_UA: Виберіть Head-Up-Display для поля бою.

en: HUD Design:
uk_UA: Дизайн HUD:

en: Enabling this will give you a preview of your actions on the battlescape which you then have to confirm.
uk_UA: Увімкнення цієї опції дозволить вам побачити попередній перегляд ваших дій перед їх виконанням.

en: Confirm Actions:
uk_UA: Підтвердження дій:

en: 'No' means all your orders on the battlescape will be executed immediately. 'Yes' means you will be prompted to confirm all of your orders before the soldier begins to execute them. 'Only for moving' means the path will be displayed before you confirm a soldier's move.
uk_UA: «Ні» означає, що всі накази на полі бою будуть виконані негайно. «Так» означає, що перед виконанням всіх наказів буде необхідно підтвердити їх. «Тільки для руху» означає, що буде показано шлях до цілі перед підтвердженням руху.

en: Yes
uk_UA: Так

en: No
uk_UA: Ні

en: Moving only
uk_UA: Тільки для руху

en: Autostand regulates if your soldier should automatically stand up when he is getting the order to move while being crouched.
uk_UA: Боєць буде автоматично підводитись для пересування, коли сидить навприсядки.

en: Autostand:
uk_UA: Автопідняття:

en: Actor Speed:
uk_UA: Швидкість персонажів:

en: Choose between 0-9, higher values mean higher actor speed.
uk_UA: Виберіть 0-9, більше значення - більша швидкість персонажів.

en: Geoscape Options
uk_UA: Налаштування глобальної карти

en: 3D or 2D geoscape. To enable this option you have to start a new campaign first.
uk_UA: Двовимірний чи тривимірний глобус. Для увімкнення цієї опції необхідно розпочати нову кампанію.

en: 3D Geoscape:
uk_UA: 3D-глобус:

en: Show/Hide the panel decoration on the geoscape.
uk_UA: Показати/приховати рамку панелі на глобусі.

en: Show decoration:
uk_UA: Показувати рамку панелі:

en: The minimum/maximum zoom of the geoscape camera
uk_UA: Мінімальне/максимальне наближення камери на глобусі

en: Min/Max Geo-Cam Zoom:
uk_UA: Мін/макс наближення геокамери:

en: Minimum zoom level of the geoscape camera
uk_UA: Мінімальний рівень наближення камери на глобусі

en: Maximum zoom level of the geoscape camera
uk_UA: Максимальний рівень наближення камери на глобусі

en: Joystick Settings
uk_UA: Налаштування джойстика

en: Enable:
uk_UA: Увімкнути:

en: Joystick or Joypad:
uk_UA: Джойстик чи геймпад:

en: Available game controllers.
uk_UA: Доступні ігрові контролери.

en: Adjust the joystick threshold to a high enough value, so movement of the analogue stick will be recognized.
uk_UA: Відрегулюйте поріг чутливості джойстика до достатньо високого рівня, щоб рух міг бути розпізнаний.

en: Threshold:
uk_UA: Поріг чутливості:

en: Show Keys
uk_UA: Показати клавіші

en: Key Bindings
uk_UA: Прив'язка клавіш

en: Menu
uk_UA: Меню

en: Global
uk_UA: Глобальні

en: Battlescape
uk_UA: Інтерфейс поля бою

en: EKG
uk_UA: ЕКГ

en: Assemble Team
uk_UA: Сформуйте команду

en: Equip
uk_UA: Спорядити

en: Base is under attack
uk_UA: Напад на базу

en: Kill aliens in container
uk_UA: Убити прибульців у Ізоляторі

en: Not implemented
uk_UA: Не здійснено

en: Lift aircraft
uk_UA: Підняти в повітря

en: Disable Power Plant
uk_UA: Відключити Енергостанцію

en: Assemble defend team
uk_UA: Сформуйте команду захисту

en: Assemble a team first
uk_UA: Насамперед збережіть команду

en: Capacity Exceeded
uk_UA: Вміст перевищено

en: There is no more room for goods/personel at this base. Free up some space.
uk_UA: Більше немає місця для товарів чи персоналу на цій базі. Звільніть трохи місця.

en: Go to base
uk_UA: Перейти до бази

en: New installation
uk_UA: Нова споруда

en: Type
uk_UA: Тип

en: Build Time
uk_UA: Тривалість

en: Cost
uk_UA: Вартість

en: New base
uk_UA: Нова база

en: Build the base
uk_UA: Заснувати базу

en: UFO Yards
uk_UA: Майданчики НЛО

en: Rename Installation
uk_UA: Перейменувати споруду

en: Location:
uk_UA: Розташування:

en: Capacity:
uk_UA: Вміст:

en: Free Space:
uk_UA: Вільне місце:

en: Confirm destroying
uk_UA: Підтвердження ліквідації

en: Condition:
uk_UA: Стан:

en: Transfer UFO
uk_UA: Транспортувати НЛО

en: Destroy UFO
uk_UA: Знищити НЛО

en: disassembling
uk_UA: демонтаж

en: transfering
uk_UA: перевезення

en: stored
uk_UA: збережено

en: unknown
uk_UA: невідомо

en: Disassembly
uk_UA: Демонтаж

en: Workshop space
uk_UA: Місце на складі

en: Change the production amount
uk_UA: Змінити обсяг продукції

en: Start this production
uk_UA: Розпочати виробництво

en: Stop production
uk_UA: Зупинити виробництво

en: Increase priority
uk_UA: Підвищити пріоритет

en: Decrease priority
uk_UA: Знизити приорітет

en: Requirements
uk_UA: Вимоги

en: Open UFOPaedia
uk_UA: Відкрити НЛО-довідник

en: Stop researching this project
uk_UA: Перестати досліджувати цей проект

en: Assign less scientists on this project
uk_UA: Назначити менше науковців на цей проект

en: Assign more scientists on this project
uk_UA: Назначити більше науковців на цей проект

en: Assign all free scientists on this project
uk_UA: Назначити всіх вільних науковців на цей проект

en: N/A
uk_UA: Недоступно

en: An artifact or prerequisite is missing for this topic
uk_UA: Не вистачає артефакту чи передумови для цієї теми

en: Expand/Collapse
uk_UA: Розгорнути/Згорнути

en: Topics
uk_UA: Теми

en: idle
uk_UA: чекає

en: Back to the main menu.
uk_UA: Повернення до головного меню.

en: Go back to the battlescape.
uk_UA: Повернутися до поля бою.

en: Abort
uk_UA: Припинити

en: Abort this battlescape mission.
uk_UA: Перервати цю місію.

en: Retry this battlescape mission.
uk_UA: Переграти цю місію.

en: Enter the game options menu.
uk_UA: Перейти до меню налаштувань гри.

en: You will lose all your progress.
uk_UA: Ви втратите все, чого досягли в цій кампанії.

en: Quit
uk_UA: Вихід

en: Start Game
uk_UA: Розпочати гру

en: Return to the main menu.
uk_UA: Повернутися до головного меню.

en: Skirmish Game Settings
uk_UA: Налаштування сутички

en: UFO:
uk_UA: НЛО:

en: Select the UFO that should be used (only possible if available for that map).
uk_UA: Вибрати НЛО для захоплення (якщо це можливо для даної карти).

en: Dropship:
uk_UA: Десантний транспорт:

en: Select the dropship that should be used (only possible if available for that map).
uk_UA: Виберіть десантне судно, яке буде використано (якщо це можливо для даної карти).

en: Equipment of your team.
uk_UA: Спорядження вашої команди.

en: Equipment AI Team.
uk_UA: Спорядження команди комп'ютера.

en: The maximum of AI actors for this game.
uk_UA: Максимум комп'ютерних персонажів для цієї гри.

en: Max. Soldiers:
uk_UA: Макс. бійців:

en: Sets the maximum amount of soldiers.
uk_UA: Встановлює максимальну кількість бійців.

en: UGVs:
uk_UA: БНП:

en: UGVs for this game - only valid if enough free soldier slots are available.
uk_UA: БНП для цієї гри — доступно, лише якщо є достатньо вільних слотів для солдат.

en: Team:
uk_UA: Команда:

en: Select which side you want to play with.
uk_UA: Виберіть, за кого ви хочете грати.

en: Missions
uk_UA: Операції

en: Bases
uk_UA: Бази

en: Installations
uk_UA: Споруди

en: Costs
uk_UA: Витрати

en: Nations
uk_UA: Держави

en: Click for funding graphs
uk_UA: Натисніть для показу графіків фінансування

en: Nation Statistics
uk_UA: Відносини з державами

en: Nation
uk_UA: Держава

en: Current Funding
uk_UA: Поточне фінансування

en: Month (Relative to current)
uk_UA: Місяць (відносно сьогоднішнього)

en: Funding
uk_UA: Фінансування

en: max
uk_UA: макс

en: Node editor
uk_UA: Редактор елементів

en: Capture a node
uk_UA: Ввести елемент

en: Select parent node
uk_UA: Вибрати батьківський елемент

en: Select first child node
uk_UA: Вибрати перший вкладений елемент

en: Select next node
uk_UA: Вибрати наступний елемент

en: Extract window
uk_UA: Отримати вікно

en: Extract the window of the last/current selected node
uk_UA: Отримати вікно останнього/поточного вибраного елементу

en: Current window:
uk_UA: Поточне вікно:

en: Current node:
uk_UA: Поточний елемент:

en: Save your team
uk_UA: Зберегти команду

en: Generate a team
uk_UA: Згенерувати нову команду

en: Generate Team
uk_UA: Згенерувати команду

en: Generate a new team with the selected race
uk_UA: Згенерувати нову команду з вибраної раси

en: Add/Remove item to transfer cargo, hold SHIFT for speed increase.
uk_UA: Додати/Видалити предмет для передачі, натисніть SHIFT для швидкого збільшення.

en: Aliens
uk_UA: Прибульці

en: From
uk_UA: Від

en: To
uk_UA: Кому

en: Cargo
uk_UA: Вантаж

en: Amount
uk_UA: Кількість

en: Destination base
uk_UA: Цільова база

en: Building
uk_UA: Споруда

en: all space
uk_UA: все місце

en: Capacity overload";
uk_UA: Перевищення вмісту

en: Start the transfer
uk_UA: Розпочати транспортування

en: List
uk_UA: Перелік

en: List active transfers
uk_UA: Перелік активних трансферів

en: Clear
uk_UA: Очистити

en: Clear cargo
uk_UA: Позбутися вантажу

en: Select base to transfer to
uk_UA: Вибрати цільову базу для транспортування

en: Choose a base to host alien bodies:
uk_UA: Виберіть базу для розміщення мертвих прибульців:

en: From:
uk_UA: Від:

en: To:
uk_UA: Кому:

en: Actual transfers
uk_UA: Актуальні трансфери

en: Pre-Research Report
uk_UA: Переддослідна доповідь

en: The Big Picture
uk_UA: Детальне зображення

en: Requirement(s):
uk_UA: Вимога(и):

en: Login
uk_UA: Логін

en: Password
uk_UA: Пароль

en: Medikit
uk_UA: Персональний медкомплекс

en: First Aid
uk_UA: Перша допомога

en: Stimulants
uk_UA: Стимулятори

en: Antipsychotics
uk_UA: Антипсихотики

en: IR Goggles
uk_UA: Тепловізор

en: Scan
uk_UA: Сканувати

en: Throw
uk_UA: Кинути

en: Frag Grenade
uk_UA: Осколкова граната

en: Lob
uk_UA: Кинути

en: Roll
uk_UA: Підкотити

en: Flashbang
uk_UA: Світло-шумова граната

en: Smoke Grenade
uk_UA: Димова граната

en: Gas Grenade
uk_UA: Газова граната

en: Alien Gas Grenade
uk_UA: Газова граната прибульців

en: Incendiary grenade
uk_UA: Запалювальна граната

en: Plasma Grenade
uk_UA: Плазмова граната

en: Bomb
uk_UA: Бомба

en: Needler Gun Magazine
uk_UA: Патрони до голкомета

en: Short Burst
uk_UA: Коротка черга

en: Cannonade
uk_UA: Канонада

en: Needle Stream
uk_UA: Голковий потік

en: Assault Rifle
uk_UA: Автоматична штурмова гвинтівка

en: Assault Rifle Magazine
uk_UA: Магазин штурмової гвинтівки

en: Snap Shot
uk_UA: Швидкий постріл

en: 3-Round Burst
uk_UA: Черга х 3 постріли

en: Full-Auto
uk_UA: Автоматичний

en: Aimed Shot
uk_UA: Прицільний постріл

en: Machine Gun
uk_UA: Кулемет

en: Machine Gun Magazine
uk_UA: Кулеметний магазин

en: 5-Shot Burst
uk_UA: Черга x 5 пострілів

en: Full-Auto Sweep
uk_UA: Розчистити чергою

en: Sniper Rifle
uk_UA: Снайперська гвинтівка

en: Sniper Rifle Magazine
uk_UA: Магазин снайперської гвинтівки

en: Coilgun Clip
uk_UA: Патрони до гармати Гауса

en: 7.62mm Pistol
uk_UA: Пістолет кал. 7,62мм

en: 7.62mm Pistol Magazine
uk_UA: Магазин кал. 7,62мм

en: Machine Pistol
uk_UA: Автоматичний пістолет

en: 4.2mm MP Magazine
uk_UA: Ріжок 4,2мм АП

en: Submachine Gun
uk_UA: Пістолет-кулемет

en: SMG Magazine
uk_UA: Магазин П-К

en: 5-Round Burst
uk_UA: Черга x 5 пострілів

en: Riot Shotgun
uk_UA: Карабін

en: Saboted Slugs
uk_UA: Капсульні набої

en: Micro Shotgun
uk_UA: Міні-карабін

en: Flechette Shells
uk_UA: Набої з СВЕ

en: Flamethrower
uk_UA: Вогнемет

en: C90 Canister
uk_UA: Балон С90

en: Candlelight
uk_UA: Вогняний потік

en: Inferno
uk_UA: Пекло

en: Inferno Sweep
uk_UA: Пекельна мітла

en: Rocket Launcher
uk_UA: Ракетна пускова система

en: HE Rocket
uk_UA: Фугасна ракета

en: IC Rocket
uk_UA: Запалювальна ракета

en: Hybrid Rocket
uk_UA: Гібридна ракета

en: Grenade Launcher
uk_UA: Гранатомет

en: 25mm HIT Grenades
uk_UA: 25 мм ВІТБ гранати

en: Snap Shot (Impact)
uk_UA: Поспіхом (удар)

en: Aimed Shot (Impact)
uk_UA: Прицільно (удар)

en: Snap Shot (Timer)
uk_UA: Поспіхом (з таймером)

en: Aimed Shot (Timer)
uk_UA: Прицільно (з таймером)

en: 25mm IC Grenades
uk_UA: 25 мм запалювальні гранати

en: 25mm Flechette Grenades
uk_UA: 25 мм голчасті гранати

en: 25mm PB Grenades
uk_UA: 25 мм плазмові гранати

en: Laser Pistol
uk_UA: Лазерний пістолет

en: Laser Rifle
uk_UA: Лазерна рушниця

en: Heavy Laser
uk_UA: Важкий лазер

en: D-F Cartridge
uk_UA: D-F картридж

en: Wave Fire
uk_UA: Безперервно

en: Pulsed Fire
uk_UA: Імпульсами

en: Electro Laser
uk_UA: Електролазер

en: D-F Cartridge Stun
uk_UA: Картридж D-F паралізуючий

en: Stun Shot
uk_UA: Паралізуючий постріл

en: Combat Knife
uk_UA: Бойовий ніж

en: Monomolecular Knife
uk_UA: Мономолекулярний ніж

en: Stun Rod
uk_UA: Електрошокер

en: Stun Charge
uk_UA: Паралізуючий розряд

en: Double Charge
uk_UA: Подвійний розряд

en: Bludgeon
uk_UA: Бити кийком

en: Kerrblade
uk_UA: Керр-лезо

en: Slash
uk_UA: Рубанути

en: Plasma Blade
uk_UA: Плазмове лезо

en: Lock
uk_UA: Впритул

en: Minigun
uk_UA: Мініган

en: Minigun Magazine
uk_UA: Магазин мінігану

en: Shotgun
uk_UA: Дробовик

en: Single Barrel
uk_UA: Один постріл

en: Double Barrel
uk_UA: Подвійний постріл

en: VHS Assault Rifle
uk_UA: Штурмова гвинтівка VHS

en: XAW95
uk_UA: Рушниця XAW95

en: XAW95 Magazine
uk_UA: Патрони XAW95

en: 10-Round Burst
uk_UA: Чергою х 10 пострілів

en: Particle Beam Pistol
uk_UA: Пучковий пістолет

en: Pistol Particle Accelerator
uk_UA: Прискорювач часток для пістолета

en: Particle Beam Rifle
uk_UA: Пучкова рушниця

en: Rifle Particle Accelerator
uk_UA: Прискорювач часток для рушниці

en: Particle Beam Cannon
uk_UA: Пучкова гармата

en: Cannon Particle Accelerator
uk_UA: Прискорювач часток для гармати

en: 4-Round Burst
uk_UA: Черга з 4 пострілів

en: Unrestricted Blast
uk_UA: Повним зарядом

en: Plasma Pistol
uk_UA: Плазмовий пістолет

en: Plasma Pistol Charger
uk_UA: Заряд плазмового пістолета

en: Plasma Rifle
uk_UA: Плазмова гвинтівка

en: Plasma Rifle Charger
uk_UA: Заряд плазмової гвинтівки

en: Plasma Blaster
uk_UA: Плазмовий бластер

en: Plasma Blaster Charge
uk_UA: Заряд до плазмового бластера

en: Ball
uk_UA: Плазмова куля

en: Assault Rifle EP Magazine
uk_UA: Магазин штурмової гвинтівки з УП

en: Machine Gun EP Magazine
uk_UA: Кулеметний магазин з УП

en: Sniper Rifle EP Magazine
uk_UA: Магазин снайперської гвинтівки з УП

en: Chaingun
uk_UA: Станковий кулемет

en: Chaingun Belt
uk_UA: Кулеметна стрічка

en: 25-Round Burst
uk_UA: Черга x 25 пострілів

en: Autocannon Module
uk_UA: Модуль автогармати

en: It is not your turn!
uk_UA: Зараз не ваш хід!

en: You cannot reload this unknown item.
uk_UA: Ви не можете перезарядити цей невідомий предмет.

en: This soldier can not carry anything else.
uk_UA: Цей боєць не може більш нічого переносити.

en: Warning
uk_UA: Увага

en: Unknown alien race
uk_UA: Прибулець невідомої раси

en: Toggle to next living actor
uk_UA: До наступного живого бійця

en: Toggle to previous living actor
uk_UA: До попереднього живого бійця

en: Select an actor from list
uk_UA: Вибрати бійця з переліку

en: Update an actor
uk_UA: Оновити бійця

en: Toggle stand/crouch.
uk_UA: Перемикач положень встати/присісти.

en: Toggle the headgear
uk_UA: Увімкнути тепловізор

en: Use
uk_UA: Вжити

en: Confirm the current action
uk_UA: Підтвердити поточну дію

en: Toggle to the next alien in sight of the selected actor.
uk_UA: Перемкнути на наступного ворога в полі зору цього бійця.

en: Toggle camera to the next visible alien.
uk_UA: Перейти до наступного видимого ворога.

en: Toggle camera to the previous visible alien.
uk_UA: Перейти до попереднього видимого ворога.

en: Crouch walk
uk_UA: Навприсядки

en: Autostand
uk_UA: Автопідняття

en: Walk
uk_UA: Ходьба

en: %s
    HP: %i/%i TU: %i
    %s
uk_UA: %s
    ОЗ: %i/%i ОЧ: %i
    %s

en: [0 TU] No reservation
uk_UA: [0 ОЧ] немає запасу

en: [%i TU] %s
uk_UA: [%i ОЧ] %s

en: Reserve TUs for firing/using.
uk_UA: Резервувати ОЧ для стрільби/використання.

en: Shot Reservation
uk_UA: Резервування пострілу

en: Remaining TUs: %i
uk_UA: Залишилось ОЧ: %i

en: No remaining TUs left after shot.
uk_UA: Після пострілу не залишилось більше ОЧ

en: No weapon.
uk_UA: Немає зброї.

en: Weapon cannot be reloaded.
uk_UA: Зброю неможливо перезарядити.

en: No reload possible, already fully loaded.
uk_UA: Немає потреби, зброя перезаряджена.

en: Not enough TUs for reloading weapon.
uk_UA: Немає ОЧ для перезарядки зброї

en: No reload possible, you don't have backup ammo.
uk_UA: Неможливо, у вас нема запасних боєприпасів

en: Not enough TUs for standing up.
uk_UA: Недостатньо ОЧ для підняття.

en: Stand up (%i TU)
uk_UA: Встати (%i ОЧ)

en: Not enough TUs for crouching.
uk_UA: Недостатньо ОЧ для присідання.

en: Crouch (%i TU)
uk_UA: Присісти (%i TU)

en: %i TUs reserved for crouching/standing up.
    Click to clear.
uk_UA: %i ОЧ зарезервовано для присідання/вставання.
    Клацніть для очищення.

en: Reserve %i TUs for crouching/standing up.
uk_UA: Зарезервувати %i ОЧ для присідання/вставання.

en: Not enough TUs left to reserve for crouching/standing up.
uk_UA: Замало ОЧ для резервування присідання/вставання.

en: %i TUs reserved for shooting.
    Click to change.
    Right-Click to clear.
uk_UA: %i ОЧ резерв для пострілу.
    Клацніть, щоб змінити.
    Правий клік для очищення.

en: Reserving TUs for shooting not possible.
uk_UA: Резервування ОЧ для стрільби неможливо.

en: Reload weapon (%i TU).
uk_UA: Перезарядити (%i ОЧ).

en: You cannot use this unknown item.
    You need to research it first.
uk_UA: Ви не можете використати цей невідомий предмет.
    Спочатку вам необхідно дослідити його.

en: %s
    (empty)
uk_UA: %s
    (вільно)

en: Morale  %i | Reserved TUs: %i
uk_UA: Мораль  %i | Резерв ОЧ: %i

en: Morale  %i
uk_UA: Мораль  %i

en: Morale  %i | Reserved TUs: %i
    %s %i (%i|%i TUs left)
uk_UA: Мораль  %i | Зарезервовано ОЧ: %i
    %s %i (%i|%i ОЧ залишиться)

en: Morale  %i
    %s %i (%i TUs left)
uk_UA: Мораль  %i
    %s %i (%i ОЧ залишиться)

en: Time Units
    - Available: %i (of %i)
    - Reserved:  %i
    - Remaining: %i
uk_UA: Одиниць Часу
    - Доступно:   %i (з %i)
    - У резерві:  %i
    - Залишиться: %i

en: accuracy
uk_UA: влучність

en: shooting speed
uk_UA: швидкість стрільби

en: movement speed
uk_UA: швидкість пересування

en: sight range
uk_UA: обсяг зору

en: reaction speed
uk_UA: швидкість реакції

en: TU
uk_UA: ОЧ

en: Damaged %s (deterioration: %i)
uk_UA: Пошкоджено %s (погіршення: %i)

en: Wounded %s (bleeding: %i)
uk_UA: Поранено %s (кровотеча: %i)

en: - Reduced %s
uk_UA: - Зменшено %s

en: This soldier no longer has enough TUs to use the following items:
uk_UA: У цього бійця недостатньо ОЧ, щоб використовувати:

en: Kg
uk_UA: Кг

en: Currently panics!
uk_UA: Панікує!

en: Can't perform action - no item in hand!
uk_UA: Не вдалося виконати дію — немає предмету в руці!

en: Can't perform action - no ammo!
uk_UA: Не вдалося виконати дію — нема боєприпасів!

en: Can't perform action - weapon cannot be fired one handed!
uk_UA: Не вдалося виконати дію — неможливо стріляти зі зброї однією рукою!

en: Can't perform action - not enough TUs!
uk_UA: Не вдалося виконати дію — не вистачає ОЧ!

en: Disabled automatic crouching/standing up.
uk_UA: Автоматичне присідання/вставання вимкнено.

en: Reserved %i TUs for crouching/standing up.
uk_UA: Зарезервувати %i ОЧ для присідання/вставання.

en: Reaction fire enabled.
uk_UA: Зустрічний вогонь активовано.

en: Reaction fire disabled.
uk_UA: Зустрічний вогонь деактивовано.

en: Can't perform action - this item is not reloadable!
uk_UA: Неможливо виконати: цей предмет не перезаряджається!

en: Left hand weapon reloaded.
uk_UA: Зброю у лівій руці перезаряджено.

en: Right hand weapon reloaded.
uk_UA: Зброю у правій руці перезаряджено.

en: Set selected actor to move mode (it cancels the fire mode).
uk_UA: Встановити вибраному персонажу режим руху (це скасує режим стрільби).

en: Reload the weapon in the soldiers left hand.
uk_UA: Перезарядити зброю у лівій руці.

en: Reload the weapon in the soldiers right hand.
uk_UA: Перезарядити зброю у правій руці.

en: Toggle reservation for crouching.
uk_UA: Переключення резерву для присідання.

en: Toggle reaction fire.
uk_UA: Переключення зустрічного вогню.

en: Start aiming the weapon.
uk_UA: Прицілитися.

en: Execute an action.
uk_UA: Виконати дію.

en: End current turn.
uk_UA: Завершити поточний хід.

en: Enemy spotted: %s!
uk_UA: Виявлено ворога: %s!

en: Unknown enemy spotted!
uk_UA: Виявлено невідомого ворога!

en: Civilian spotted.
uk_UA: Виявлено цивільну особу.

en: %s lost a soldier
uk_UA: %s втратив бійця

en: %s was stunned
uk_UA: %s паралізовано

en: %s has died
uk_UA: %s помер

en: %s was killed
uk_UA: %s вбито

en: A civilian was stunned.
uk_UA: Цивільного паралізовано.

en: A civilian has died.
uk_UA: Цивільний помер.

en: A civilian was killed.
uk_UA: Вбито цивільного.

en: An alien was stunned.
uk_UA: Прибульця паралізовано.

en: An alien has died.
uk_UA: Прибулець загинув.

en: An alien was killed.
uk_UA: Вбито прибульця.

en: A soldier was stunned.
uk_UA: Бійця паралізовано.

en: A soldier has died.
uk_UA: Боєць помер.

en: A soldier was killed.
uk_UA: Вбито бійця.

en: A member of team %i was stunned.
uk_UA: Члена команди %i паралізовано.

en: A member of team %i has died.
uk_UA: Член команди %i помер.

en: A member of team %i was killed.
uk_UA: Члена команди %i вбито.

en: %s was revitalised
uk_UA: %s реанімовано

en: A civilian was revitalised.
uk_UA: Цивільного реанімовано.

en: An alien was revitalised.
uk_UA: Прибулець ожив.

en: A soldier was revitalised.
uk_UA: Бійця реанімовано.

en: A member of team %i was revitalised.
uk_UA: Члена команди %i реанімовано.

en: %s has been wounded
uk_UA: %s поранено

en: Your round started!
uk_UA: Тепер ваш хід!

en: ON RED ALERT
uk_UA: ЧЕРВОНА ТРИВОГА

en: Nothing - should not be displayed
uk_UA: Нічого — не потрібно показувати

en: at home base
uk_UA: на базі

en: refuelling
uk_UA: дозаправляється

en: in transit
uk_UA: в повітрі

en: enroute to mission
uk_UA: курсує на місію

en: pursuing a UFO
uk_UA: переслідує НЛО

en: ready to drop soldiers
uk_UA: готовий до висадки бійців

en: intercepting a UFO
uk_UA: перехоплення НЛО

en: enroute to new home base
uk_UA: курсує на нову базу прив'язки

en: returning to base
uk_UA: повертається на базу

en: Interceptor
uk_UA: Перехоплювач

en: Transporter
uk_UA: Транспорт

en: UFO
uk_UA: НЛО

en: A new %s is ready in %s
uk_UA: Нове авіасудно %s готове на базі %s

en: Notice
uk_UA: Сповіщення

en: No operational hangars at that base.
uk_UA: На цій базі немає працездатних ангарів.

en: No free hangars at that base.
uk_UA: На цій базі немає вільних ангарів.

en: Insufficient free crew quarter space at that base.
uk_UA: Недостатньо вільних місць в казармах на цій базі.

en: Insufficient storage space at that base.
uk_UA: Недостатньо вільного місця на складах цієї бази.

en: That base is beyond this aircraft's range.
uk_UA: Ця база поза межами дальності польоту даного авіасудна.

en: Craft %s has returned to %s.
uk_UA: Судно %s повернулося до бази %s.

en: Craft %s couldn't be completely refueled at %s. Not enough antimatter.
uk_UA: Судно %s неможливо повністю заправити на базі %s. Немає антиматерії.

en: Craft %s has refueled at %s.
uk_UA: Судно %s на базі %s дозаправлено.

en: Craft %s is low on fuel and must return to base.
uk_UA: У судна %s закінчується пальне, потрібно повернутись на базу.

en: Assign one or more soldiers to this aircraft first.
uk_UA: Спочатку призначте хоча б одного бійця до цього авіатранспорту.

en: Insufficient fuel.
uk_UA: Недостатньо пального.

en: Craft %s has not enough fuel to intercept UFO: fly back to %s.
uk_UA: В судна %s недостатньо пального для перехоплення НЛО; повертається на базу %s.

en: No operational Command Centre in this base.
    
    Aircraft can not start.
uk_UA: На цій базі немає діючого Командного центру.
    
    Неможливо здійснити запуск авіасудна.

en: There is no pilot assigned to this aircraft.
    
    Aircraft can not start.
uk_UA: Жодного з пілотів не назначено до цього авіасудна.
    
    Неможливо здійснити запуск авіасудна.

en: Aircraft started
uk_UA: Авіасудно в повітрі

en: Speed:	%i km/h
uk_UA: Швидкість:	%i км/год

en: Fuel:	%i/%i
uk_UA: Пальне:	%i/%i

en: Operational range:	%i km
uk_UA: Дальність польоту:	%i км

en: Weapons:	%i of %i
uk_UA: Зброя:	%i із %i

en: Armour:	%i of 1
uk_UA: Броня:	%i із 1

en: Electronics:	%i of %i
uk_UA: Електроніка:	%i із %i

en: A UFO is shooting at %s
uk_UA: НЛО обстрілює %s

en: Our aircraft has no more ammo left - returning to home base now.
uk_UA: Закінчився боєзапас — повертаюсь на базу.

en: Interception
uk_UA: Перехоплення

en: UFO interception successful -- UFO lost to sea.
uk_UA: НЛО збито — судно прибульців загублено в морі.

en: Pilot ejected from craft
uk_UA: Пілот катапультувався з літака

en: Pilot killed in action
uk_UA: Пілота вбито під час бою

en: You've lost the battle
uk_UA: Ви програли бій

en: You can't hold live aliens yet. Aliens died.
uk_UA: Ви поки що не можете утримувати прибульців живими. Вони померли.

en: You've captured new aliens.
uk_UA: Ви захопили прибульця нового виду.

en: Awaiting autopsy
uk_UA: Очікує на розтин

en: Researched
uk_UA: Досліджено

en: You've won the battle
uk_UA: Операцію завершено успішно

en: You've defeated the enemy, but did poorly, and many civilians were killed
uk_UA: Ви перемогли ворога, але великою ціною, багато цивільних не вижило

en: Collected alien bodies
uk_UA: Зібрано тіла прибульців

en: Not set
uk_UA: Не вказано

en: Already %i in base
uk_UA: %i вже існує на цій базі

en: Construction finished
uk_UA: Спорудження завершено

en: Working 100%
uk_UA: Функціонує на 100%

en: Not operational, depends on %s
uk_UA: Непрацездатний, залежить від %s

en: Down
uk_UA: Від'єднано

en: Not enough credits to build this
uk_UA: Недостатньо коштів, щоб збудувати це

en: You must build next to existing buildings.
uk_UA: Будувати необхідно поряд з існуючими будівлями.

en: Costs:	%i c
uk_UA: Вартість:	%i кр

en: %i Day to build
     | %i Days to build
uk_UA[0]: %i доба для побудови
uk_UA[1]: %i доби для побудови
uk_UA[2]: %i діб для побудови

en: Running costs:	%i c
uk_UA: Обслуговування:	%i кр

en: Needs:	%s
uk_UA: Потреби:	%s

en: No aircraft in this base - You first have to purchase or transfer an aircraft
uk_UA: На цій базі нема авіації. Спочатку ви повинні купити авіасудно чи переправити його з іншої бази

en: Note
uk_UA: Примітка

en: No aircraft in this base - You first have to purchase an aircraft
uk_UA: На цій базі нема авіації. Спочатку ви повинні купити авіасудно

en: Antimatter (current/max):
uk_UA: К-сть антиматерії (у наявності/макс):

en: Construction of %s building finished in %s.
uk_UA: Завершено спорудження модуля %s на базі %s.

en: Building finished
uk_UA: Будівництво завершене

en: By selling %s you gathered %i credits.
uk_UA: За продаж %s отримано %i кр.

en: %i collected item | %i collected items
uk_UA[0]: %i предмет складено
uk_UA[1]: %i предмети складено
uk_UA[2]: %i предметів складено

en: %s does not have Antimatter Storage Facility. %i units of antimatter got removed.
uk_UA: %s не містить Сховища антиматерії. %i одиниць антиматерії буде втрачено.

en: %s has been destroyed by an antimatter storage breach.
uk_UA: Модуль %s знищено вибухом у сховищі антиматерії.

en: Base #%i
uk_UA: База №%i

en: You've reached the base limit.
uk_UA: Кількість баз обмежена. Ви досягли ліміту.

en: Base
uk_UA: База

en: A new base has been built: %s (nation: %s)
uk_UA: Нову базу збудовано: %s (%s)

en: A new base has been built: %s
uk_UA: Нову базу (%s) збудовано.

en: Base built
uk_UA: Базу збудовано

en: Not enough credits to set up a new base.
uk_UA: Немає коштів для заснування нової бази.

en: Buy or produce at least one aircraft first.
uk_UA: Спочатку придбайте чи побудуйте хоча б одне авіасудно.

en: No Hangar functional in base.
uk_UA: На цій базі немає ангару.

en: No %s functional in base.
uk_UA: На цій базі відсутній модуль %s.

en: Transfer equipment, vehicles, aliens and employees to other bases
uk_UA: Транспортування спорядження, техніки, прибульців та працівників до інших баз

en: Build at least a second base to transfer equipment or personnel
uk_UA: Побудуйте ще одну базу для пересилки спорядження чи персоналу

en: Base is under attack, you can't destroy buildings!
uk_UA: Базу атаковано, ви не можете демонтувати споруди!

en: Destroy Entrance
uk_UA: Ліквідувати Вхід

en: You can't destroy the entrance of the base!
uk_UA: Ви не можете знищити вхід на базу!

en: You can't destroy this building! It is the only connection to other buildings!
uk_UA: Ви не можете зруйнувати цю будівлю! Це єдиний зв'язок з іншими будівлями!

en: Destroy Hangar
uk_UA: Демонтувати Ангар

en: If you destroy this hangar, you will also destroy the aircraft inside.
    Are you sure you want to destroy this building?
uk_UA: Якщо ви демонтуєте цей ангар,то ви також знищите і авіасудно розміщене в ньому.
    Ви впевнені, що хочете це зробити?

en: Go to hangar
uk_UA: Перейти в ангар

en: Go to hangar without destroying building
uk_UA: Перейти в ангар, не демонтуючи споруду

en: Destroy the building
uk_UA: Ліквідувати цю споруду

en: Go to transfer menu without destroying the building
uk_UA: Перейти в меню переведення замість знищення споруди

en: Destroy Quarter
uk_UA: Демонтувати Казарми

en: If you destroy this Quarters, every employee inside will be killed.
    Are you sure you want to destroy this building?
uk_UA: Якщо ви демонтуєте казарми, то усіх найманців, що проживають у них, буде звільнено.
    Ви впевнені, що хочете це зробити?

en: Dismiss
uk_UA: Звільнити

en: Go to hiring menu without destroying building
uk_UA: Перейти в відділ кадрів замість демонтажу споруди

en: Destroy Storage
uk_UA: Демонтувати Склад

en: If you destroy this Storage, every items inside will be destroyed.
    Are you sure you want to destroy this building?
uk_UA: Якщо ви демонтуєте цей склад, то весь його вміст буде втрачено.
    Ви впевнені, що хочете демонтувати цю споруду?

en: Go to buy/sell menu without destroying building
uk_UA: Перейти до меню купівлі/продажу без демонтажу

en: Go to storage
uk_UA: Перейти до складу

en: Are you sure you want to destroy this building?
uk_UA: Ви впевнені, що хочете демонтувати цю споруду?

en: Destroy building
uk_UA: Демонтувати споруду

en: Base is under attack, you can't access this building !
uk_UA: Базу атаковано, немає доступу до цієї споруди!

en: You need at least one Hangar (and its dependencies) to use aircraft.
uk_UA: Вам потрібен ангар для користування авіацією.

en: Construction of building will be over in %i day.
    Please wait to enter. | Construction of building will be over in %i days.
    Please wait to enter.
uk_UA[0]: Спорудження модуля закінчиться через %i добу.
    Будь ласка зачекайте.
uk_UA[1]: Спорудження модуля закінчиться через %i доби.
    Будь ласка зачекайте.
uk_UA[2]: Спорудження модуля закінчиться через %i діб.
    Будь ласка зачекайте.

en: You need a building %s to make building %s functional.
uk_UA: Потрібно збудувати %s для роботи %s.

en: Building %s is not finished yet, and is needed to use building %s.
uk_UA: Спорудження %s, необхідне для використання %s, не завершено.

en: Make sure that the dependencies of building %s (%s) are operational, so that building %s may be used.
uk_UA: Впевніться, що необхідні споруди %s (%s) працездатні, оскільки вони необхідні для функціювання %s.

en: You need to recruit %s to use building %s.
uk_UA: Вам необхідно найняти %s для використання споруди %s.

en: Build a %s first.
uk_UA: Спочатку збудуйте %s.

en: No report
uk_UA: Нема звіту

en: Percent
uk_UA: Відсоток

en: Quantity
uk_UA: Кількість

en: Nothing
uk_UA: Нічого

en: ^BAircraft
uk_UA: ^BАвіація

en: ^BEmployees
uk_UA: ^BПерсонал

en: ^BAliens
uk_UA: ^BПрибульці

en: %i c
uk_UA: %i кр

en: %i: empty
uk_UA: %i: вільно

en: Working
uk_UA: Працює

en: Installing
uk_UA: Встановлення

en: Replacing
uk_UA: Заміна

en: Removing
uk_UA: Демонтаж

en: None
uk_UA: Немає

en: No defence of this type in this installation
uk_UA: Немає захисних систем даного типу на цьому об'єкті

en: No defence of this type in this base
uk_UA: Немає захисних систем даного типу на цій базі

en: You've gone too far into debt.
uk_UA: У вас занадто велика заборгованість.

en: You've lost your bases and don't have enough money to build new ones.
uk_UA: Ваші бази втрачено і у вас немає коштів на побудову нової.

en: You have failed in your charter to protect Earth. Our home and our people have fallen to the alien infection. Only a handful of people on Earth remain human, and the remaining few no longer have a chance to stem the tide. Your command is no more; PHALANX is no longer able to operate as a functioning unit. Nothing stands between the aliens and total victory.
uk_UA: Ви зазнали поразки та не справились із завданням порятунку Землі. Наш дім та наші народи заражені іншопланетною заразою. Тільки групка людей на Землі залишається Людьми, але їх недостатньо для збереження нашої раси. Вам більше нічим командувати; PHALANX не в змозі надалі функціювати. Нічого не перешкоджає тотальній перемозі прибульців.

en: Under your command, PHALANX operations have consistently failed to protect nations. The UN, highly unsatisfied with your performance, has decided to remove you from command and subsequently disbands the PHALANX project as an effective task force. No further attempts at global cooperation are made. Earth's nations each try to stand alone against the aliens, and eventually fall one by one.
uk_UA: Систематичні провальні операції PHALANX, під вашим керівництвом, показали, що не в змозі захистити наші нації. ООН, дуже незадоволена вашою роботою, ухвалила рішення про відсторонення вас від командування, а згодом і розпуск проекту PHALANX. В подальшому ніяких інших спроб глобальної кооперації не робилось, усі народи намагались протистояти прибульцям власними силами, але, зрештою, потерпіли поразку одні за одними.

en: %s has been promoted to %s.
uk_UA: %s отримує звання %s.

en: %s has been awarded the posthumous rank of %s
    for inspirational gallantry in the face of overwhelming odds.
uk_UA: %s нагороджується посмертно званням %s
    за відважну боротьбу з переважаючими силами ворогом.

en: Soldier promoted
uk_UA: Бійця підвищено в званні

en: Chicken-hearted
uk_UA: Дитсадок

en: Very Easy
uk_UA: Дуже легка

en: Easy
uk_UA: Легка

en: Hard
uk_UA: Важка

en: Very Hard
uk_UA: Дуже важка

en: Insane
uk_UA: Навіжена

en: Human
uk_UA: Люди

en: %s
    
    Race: %s
    Recruits: %i %s, %i %s, %i %s, %i %s
    Credits: %ic
    Difficulty: %s
    Min. happiness of nations: %i %%
    Max. allowed debts: %ic
    %s
uk_UA: %s
    
    На чиїй стороні: %s
    Найманці: %i %s, %i %s, %i %s, %i %s
    Кредити: %iкр
    Складність: %s
    Мін. задоволення націй: %i %%
    Макс. сума заборгованості: %iкр
    %s

en: soldier | soldiers
uk_UA[0]: боєць
uk_UA[1]: бійці
uk_UA[2]: бійців

en: scientist | scientists
uk_UA[0]: науковець
uk_UA[1]: науковці
uk_UA[2]: науковців

en: worker | workers
uk_UA[0]: робітник
uk_UA[1]: робітники
uk_UA[2]: робітників

en: pilot | pilots
uk_UA[0]: пілот
uk_UA[1]: пілоти
uk_UA[2]: пілотів

en: %s
    not operational, depends on %s
uk_UA: %s
    непрацездатний, залежить від %s

en: %d day left | %d days left
uk_UA[0]: %d доба залишилась
uk_UA[1]: %d доби залишилось
uk_UA[2]: %d діб залишилось

en: Rank: %s
uk_UA: Звання: %s

en: Soldier | Soldiers
uk_UA[0]: Боєць
uk_UA[1]: Бійці
uk_UA[2]: Бійців

en: Not enough quarters
uk_UA: Немає місць в казармах

en: You don't have enough quarters for your employees.
    Build more quarters.
uk_UA: Недостатньо місць у казармах для розміщення персоналу.
    Побудуйте більше казарм.

en: Could not fire employee
uk_UA: Не вдалося звільнити працівника

en: Could not hire employee
uk_UA: Не вдалося найняти працівника

en: You've got a new mail: %s
uk_UA: Отримано нове повідомлення: %s

en: Congratulations! You have reached the end of the UFO:AI campaign.
    However, this is not the end of the road. The game remains in development.
    The campaign will be expanded with new missions, new enemies, new UFOs, new player controllable craft and more research.
    
    And YOU can help make it happen! Visit our forums or IRC channel to find
    out what you can do to help finish this game. Alternatively, you can just
    come by and talk about the game, or find other players for a multiplayer game.
    
    Thank you for playing, and we hope to see you around.
    
       - The UFO:AI development team
uk_UA: Вітаємо! Ви завершили кампанію UFO:AI.
    Однак, це ще не кінець шляху. Гра ще знаходиться в процесі розробки.
    Кампанія буде доповнена новими місіями, новими видами ворогів, НЛО, техніки і додатковими дослідженнями.
    
    І Ви також можете допомогти! Завітайте на наш форум або IRC канал, щоб знайти
    чим саме ви б могли допомогти. Як варіант, ви можете просто
    прийти і поспілкуватись про гру, чи пошукати інших гравців для мультиплеєру.
    
    Спасибі вам за гру і ми сподіваємось побачити вас ще.
    
       - Команда розробників UFO:AI

en: Unknown
uk_UA: Невідомо

en: No item assigned.
uk_UA: Обладнання не встановлено.

en: This slot is for %s or smaller items.
uk_UA: Цей відсік для предметів з характеристикою %s або менше.

en: This item is functional.
uk_UA: Обладнання функціонує.

en: This item will be installed in %i hours.
uk_UA: Обладнання буде встановлено за %i год.

en: %s will be removed in %i hours.
uk_UA: %s буде демонтовано за %i год.

en: %s will be installed in %i hours.
uk_UA: %s буде встановлено за %i год.

en: This item will be removed in %i hours.
uk_UA: Це обладнання буде демонтовано за %i год.

en: No ammo assigned to this weapon.
uk_UA: Немає потрібних боєприпасів для цієї зброї.

en: No ammo needed
uk_UA: Не потребує боєприпасів

en: No slot selected.
uk_UA: Не вибрано відсік.

en: No item selected.
uk_UA: Не вибрано предмет.

en: You can't equip an alien technology.
uk_UA: Ви не можете екіпірувати обладнання прибульців.

en: Technology requested is not yet completed.
uk_UA: Потрібна технологія не досліджена.

en: This item is too heavy for the selected slot.
uk_UA: Цей модуль заважкий для вибраного відсіку

en: Equip a weapon first.
uk_UA: Спочатку встановіть зброю.

en: Ammo not usable with current weapon.
uk_UA: Боєприпаси не сумісні із вибраною зброєю

en: Unknown problem.
uk_UA: Невідома проблема.

en: Ok
uk_UA: ОК

en: Mission
uk_UA: Операція

en: Installation
uk_UA: Об'єкт

en: UFO Sighting
uk_UA: Виявлено НЛО

en: Name: %s
    Objective: %s
uk_UA: Ім'я: %s
    Ціль: %s

en: Name:	%s (%i/%i)
uk_UA: Назва:	%s (%i/%i)

en: Status:	%s
uk_UA: Стан:	%s

en: Health:	%3.0f%%
uk_UA: Здоров'я:	%3.0f%%

en: Distance to target:		%.0f
uk_UA: Відстань до цілі:		%.0f

en: ETA:	%sh
uk_UA: РТП:	%s год

en: Speed: %i km/h
uk_UA: Швидкість: %i км/год

en: Select the desired location of the new base on the map.
uk_UA: Вкажіть місце на карті для побудови нової бази.

en: Select the desired location of the new installation on the map.
uk_UA: Вкажіть місце на карті для побудови нової споруди.

en: Aliens are attacking our base at this very moment.
uk_UA: Прибульці атакують нашу базу в даний момент.

en: Select ufo or mission on map
uk_UA: Виберіть НЛО або завдання на карті

en: UFO in radar range
uk_UA: НЛО в межах дії радарів

en: Damaged %s (damage: %i)
uk_UA: Пошкоджено %s (пошкодження :%i)

en: Wounded %s (damage: %i)
uk_UA: Поранено %s (пошкодження :%i)

en: Installation %s was destroyed.
uk_UA: Споруду %s знищено.

en: Installation destroyed
uk_UA: Споруда знищена

en: Construction of installation %s finished.
uk_UA: Спорудження об'єкту %s завершено.

en: Installation finished
uk_UA: Спорудження завершено

en: %d day | %d days
uk_UA[0]: %d доба
uk_UA[1]: %d доби
uk_UA[2]: %d діб

en: A new installation has been built: %s (nation: %s)
uk_UA: Новий об'єкт збудовано: %s (%s)

en: A new installation has been built: %s
uk_UA: Новий об'єкт збудовано: %s

en: Installation building
uk_UA: Об'єкт збудовано

en: Not enough credits to set up a new installation.
uk_UA: Недостатньо коштів для спорудження нового об'єкту.

en: Destroy Installation
uk_UA: Ліквідувати об'єкт

en: Do you really want to destroy this installation?
uk_UA: Ви дійсно хочете знищити цей об'єкт?

en: Forget it
uk_UA: Не варто

en: Condition: %3.0f%%
uk_UA: Стан:%3.0f%%

en: day | days
uk_UA[0]: доба
uk_UA[1]: доби
uk_UA[2]: діб

en: %s was successfully installed into aircraft %s at %s.
uk_UA: %s успішно встановлено на авіасудно %s (база %s).

en: %s was successfully installed at installation %s.
uk_UA: %s успішно встановлено на об'єкті %s.

en: %s was successfully installed at %s.
uk_UA: %s успішно встановлено на базі %s.

en: %s was successfully removed from aircraft %s at %s.
uk_UA: %s успішно знято з авіасудна %s (база %s).

en: %s was successfully removed, starting installation of %s into aircraft %s at %s
uk_UA: %s знято, розпочато встановлення %s на судно %s (база %s)

en: %s was successfully removed from installation %s.
uk_UA: %s демонтовано з об'єкту %s.

en: %s was successfully removed from %s.
uk_UA: %s успішно знято з %s.

en: Light weight
uk_UA: Мала вага

en: Medium weight
uk_UA: Середня вага

en: Heavy weight
uk_UA: Велика вага

en: Unknown weight
uk_UA: Вага невідома

en: No Command Centre in this base.
    Hangars are not functional.
uk_UA: Немає Командного центру на цій базі.
    Ангари непрацездатні.

en: No power supplies in this base.
    Hangars are not functional.
uk_UA: Нема енергетичних станцій на цій базі.
    Ангари непрацездатні.

en: Build a hangar first.
uk_UA: Збудуйте спочатку ангар.

en: You cannot buy this aircraft.
    Not enough space in hangars.
uk_UA: Ви не можете придбати цей авіасудно.
    Немає вільних ангарів.

en: You cannot buy this aircraft.
    Not enough credits.
uk_UA: Ви не можете придбати це авіасудно.
    Недостатньо коштів.

en: Not enough money
uk_UA: Недостатньо коштів

en: You cannot buy this item as you don't have enough credits.
uk_UA: Ви не можете придбати цей предмет, у вас недостатньо коштів

en: Not enough storage space
uk_UA: Немає достатньо вільного місця

en: You cannot buy this item.
    Not enough space in storage.
    Build more storage facilities.
uk_UA: Ви не можете придбати цей предмет.
    Немає вільного місця на складі.
    Збудуйте більше складських приміщень.

en: UGV is away from home
uk_UA: БНП далеко від бази

en: Aircraft is away from home
uk_UA: Авіасудно далеко від бази

en: installation_installed
uk_UA: Обладнання встановлено

en: installation_removed
uk_UA: Обладнання знято

en: installation_replaced
uk_UA: Обладнання замінено

en: aircraft_refueled
uk_UA: Авіасудно дозаправлено

en: aircraft_cannotrefuel
uk_UA: Неможливо дозаправити

en: aircraft_arrivedhome
uk_UA: Авіасудно прибуло на базу

en: installation_build_started
uk_UA: Спорудження розпочато

en: installation_build_finished
uk_UA: Спорудження завершено

en: installation_destroyed
uk_UA: Споруду демонтовано

en: research_new_proposed
uk_UA: Нова дослідницька пропозиція

en: research_halted
uk_UA: Дослідження призупинено

en: research_completed
uk_UA: Дослідження завершено

en: production_started
uk_UA: Виробництво розпочато

en: production_finished
uk_UA: Виробництво завершено

en: production_failed
uk_UA: Виробництво перервано

en: production_queue_empty
uk_UA: Черга на виробництво порожня

en: nation_happiness_changed
uk_UA: Підтримка націй змінилась

en: nation_unhappy
uk_UA: Рівень підтримки — не у захваті

en: nation_pleased
uk_UA: Рівень підтримки — втрачають терпіння

en: transfer_started
uk_UA: Транспортування розпочато

en: transfer_completed_success
uk_UA: Транспортування успішно завершено

en: transfer_lost
uk_UA: Вантаж втрачено

en: transfer_aliens_defered
uk_UA: Перевезення прибульців

en: transfer_uforecovery_finished
uk_UA: Перевезення НЛО на демонтаж завершено

en: ufo_spotted
uk_UA: Виявлено НЛО

en: ufo_signal_lost
uk_UA: Сигнал втрачено

en: ufo_attacking
uk_UA: Атака НЛО

en: base_attack
uk_UA: напад на базу

en: building_finished
uk_UA: Будівництво завершене

en: Your dropship is not near the landing zone
uk_UA: Ваше десантне судно задалеко від зони висадки

en: Aliens killed
uk_UA: Вбито прибульців

en: Aliens captured
uk_UA: Захоплено прибульців

en: Alien survivors
uk_UA: Вижило прибульців

en: PHALANX soldiers killed in action
uk_UA: Бійців PHALANX, загиблих на завданні

en: PHALANX soldiers missing in action
uk_UA: Бійців PHALANX пропало на завданні

en: PHALANX friendly fire losses
uk_UA: Бійців PHALANX вбито союзниками

en: PHALANX survivors
uk_UA: Бійців PHALANX вижило

en: Civilians killed
uk_UA: Вбито цивільних

en: Civilians killed by friendly fire
uk_UA: Цивільних осіб вбито союзниками

en: Civilians saved
uk_UA: Цивільних осіб врятовано

en: Gathered items (types/all)
uk_UA: Зібрано предметів (типів/усіх)

en: Crashed %s
uk_UA: Місце падіння %s

en: Alien terror in %s
uk_UA: Терор прибульців в %s

en: Alien terror
uk_UA: Терор прибульців

en: Base attacked: %s
uk_UA: Базу %s атаковано

en: Base attack
uk_UA: Напад на базу

en: Alien base in %s
uk_UA: База прибульців в %s

en: Landed %s
uk_UA: Місце приземлення %s

en: Alien activity in %s
uk_UA: Активність прибульців — %s

en: Alien activity
uk_UA: Активність прибульців

en: Go on a rescue mission for %s to save your soldiers, some of whom may still be alive.
uk_UA: Направляйтесь на рятувальну операцію до %s, деякі з ваших солдатів, можливо, ще живі.

en: Alien activity has been detected in %s.
uk_UA: Зафіксовано активність прибульців у регіоні %s.

en: Alien activity has been detected.
uk_UA: Зафіксовано активність прибульців.

en: Defence of base: %s successful!
uk_UA: Оборону бази: %s успішно завершено!

en: Giving up
uk_UA: Розрив відносин

en: Furious
uk_UA: Розлючені

en: Angry
uk_UA: Розгнівані

en: Mad
uk_UA: Обурені

en: Upset
uk_UA: Засмучені

en: Tolerant
uk_UA: Терпимо

en: Neutral
uk_UA: Нейтрально

en: Content
uk_UA: Схвально

en: Pleased
uk_UA: Задоволені

en: Happy
uk_UA: Щасливі

en: Exuberant
uk_UA: У захваті

en: Nation %s changed happiness from %s to %s
uk_UA: У держави %s змінилось задоволення роботою з «%s» на «%s»

en: Nation %s changed happiness to %s
uk_UA: Уряд держави %s змінив ставлення до вас на «%s»

en: Happiness of nation %s is %s and less than minimal happiness allowed to the campaign
uk_UA: Ставлення держави %s до вас — «%s» і це нижче мінімального значення для кампанії

en: Nation changed happiness
uk_UA: Держава змінила своє ставлення

en: Gained %i %s, %i %s, %i %s, %i %s, and %i %s from nation %s (%s)
uk_UA: Отримано %i %s, %i %s, %i %s, %i %s, та %i %s від уряду %s (%s)

en: credit | credits
uk_UA[0]: кредит
uk_UA[1]: кредити
uk_UA[2]: кредитів

en: Paid %i credits to: %s
uk_UA: Сплачено %i кредитів на користь: %s

en: Paid %i credits for aircraft
uk_UA: %i кредитів витрачено на авіацію

en: Paid %i credits for upkeep of %s
uk_UA: %i кредитів витрачено на техобслуговування %s

en: Paid %i credits for administrative overhead.
uk_UA: %i кредитів — адмінвитрати.

en: Paid %i credits in interest on your debt.
uk_UA: %i кр повернуто по боргових зобов'язаннях.

en: current homebase of aircraft
uk_UA: База прив'язки авіасудна

en: base can hold aircraft
uk_UA: база може містити авіасудно

en: Base	Status
uk_UA: База	Стан

en: Change homebase of aircraft
uk_UA: Змінити базу прив'язки авіасудна

en: Back to base	%s
uk_UA: Повернутись на базу:	%s

en: Stop
uk_UA: Стоп

en: Change homebase
uk_UA: Змінити базу прив'язки

en: Mission	%s
uk_UA: Операція	%s

en: No craft available, no pilot assigned, or no tactical teams assigned to available craft.
uk_UA: Немає доступного транспорту, не призначено пілота, або не призначено тактичної команди на доступний транспорт.

en: No craft available, no pilot assigned, or no weapon or ammo equipped.
uk_UA: Немає доступного транспорту, не призначено пілота, або авіатранспорт не обладнано зброєю чи набоями до неї.

en: No defence system operational or no weapon or ammo equipped.
uk_UA: Немає працездатної системи захисту або система не обладнана зброєю чи набоями до неї.

en: No Command Centre operational in homebase
    of this aircraft.
    
    Aircraft cannot start.
uk_UA: Немає діючого Командного центру на базі прив'язки
    цього авіасудна.
    
    Авіасудно не може піднятись в повітря.

en: Production queue for %s is empty
uk_UA: Перелік виробничих завдань на базі %s порожній

en: Production queue empty
uk_UA: Перелік виробничих завдань порожній

en: Not enough credits to finish production in %s.
uk_UA: Недостатньо коштів, щоб завершити виробництво на базі %s.

en: Work on %s at %s has finished.
uk_UA: Виробництво %s на базі %s завершено.

en: Production finished
uk_UA: Виробництво завершено

en: The disassembling of %s at %s has finished.
uk_UA: Демонтаж %s на базі %s завершено.

en: No item selected
uk_UA: Нічого не вибрано

en: Cost per item	%i c
uk_UA: Ціна за одиницю	%i кр

en: Production time	%ih
uk_UA: Час на виготовлення	%i год

en: Item size	%i
uk_UA: Займає місця	%i

en: Stored at: %s
uk_UA: Зберігається на: %s

en: Disassembly time: %ih
uk_UA: Час на демонтаж: %i год

en: Components:
uk_UA: Компоненти:

en: Production costs	%i c
uk_UA: Вартість виготовлення	%i кр

en: No aircraft selected.
uk_UA: Авіасудно не вибрано.

en: Hangars not ready
uk_UA: Ангари не готові

en: You cannot queue aircraft.
    No free space in hangars.
uk_UA: Ви не можете замовити авіацію.
    На базі немає вільних ангарів.

en: Not enough materials
uk_UA: Нестача матеріалів

en: You don't have the materials needed for producing more of this item.
uk_UA: У вас недостатньо потрібних матеріалів для виготовлення цього предмету.

en: Not enough material!
uk_UA: Нестача матеріалу!

en: You don't have enough material to produce all (%i) additional items. Only %i could be added.
uk_UA: Недостатньо матеріалів для виробництва у повному обсязі (%i). Продукція надійде в обмеженій (%i) кількості.

en: You don't have the materials needed for producing this item.
uk_UA: У вас немає потрібних матеріалів для виготовлення цього.

en: You don't have enough material to produce all (%i) items. Production will continue with a reduced (%i) number.
uk_UA: Недостатньо матеріалів для виробництва у повному обсязі (%i). Продукція буде в обмеженій (%i) кількості.

en: Work begun on %s
uk_UA: Розпочато роботу над %s

en: Production started
uk_UA: Виготовлення розпочато

en: A research project has been completed: %s
uk_UA: Дослідницький проект завершено:%s

en: Research finished
uk_UA: Дослідження завершено

en: New research proposal: %s
uk_UA: Нова дослідницька пропозиція: %s

en: Unknown Technology researchable
uk_UA: Нова невідома технологія потребує дослідження

en: Unknown Technology found
uk_UA: Знайдено невідому технологію

en: No free space in laboratories left.
    Build more laboratories.
uk_UA: Немає вільного місця у лабораторіях.
    Будуйте більше лабораторій.

en: Not enough laboratories
uk_UA: Недостатньо лабораторій

en: Research prerequisites of %s do not met at %s. Research halted!
uk_UA: Вимоги для дослідження %s не виконано на базі %s. Дослідження зупинено!

en: Research halted
uk_UA: Дослідження зупинено

en: No description available.
uk_UA: Опис відсутній.

en: No research proposal available.
uk_UA: Дослідницькі пропозиції відсутні.

en: Error decompressing data
uk_UA: Помилка при розпаковуванні даних

en: No campaign active.
uk_UA: Немає активної кампанії.

en: Nothing to save yet.
uk_UA: Нічого зберігати.

en: Could not allocate enough memory to save this game
uk_UA: Неможливо виділити достатньо пам'яті для збереження гри

en: Memory error compressing save-game data - set save_compressed cvar to 0
uk_UA: Помилка пам'яті при стисканні даних збереженої гри. Виставте значення змінної save_compressed в 0

en: Error saving game.
uk_UA: Помилка зберігання гри.

en: Error
uk_UA: Помилка

en: Error loading game.
uk_UA: Помилка завантаження гри.

en: QuickSave
uk_UA: Швидке збереження

en: Campaign was successfully saved.
uk_UA: Кампанія успішно збережена.

en: Quicksave
uk_UA: Швидко зберегти

en: Campaign loaded
uk_UA: Кампанія завантажена

en: Quicksave campaign was successfully loaded.
uk_UA: Швидке збереження успішно завантажено.

en: Won:	%i
    Lost:	%i
uk_UA: Перемог:	%i
    Поразок:	%i

en: Built:	%i
    Active:	%i
    Attacked:	%i
uk_UA: Збудовано:	%i
    Функціонує:	%i
    Атаковано:	%i

en: 
    Funding this month:	%d
uk_UA: 
    Фінансування в поточному місяці:	%d

en: Employees:	%i c
uk_UA: Персонал:	%i кр

en: Aircraft:	%i c
uk_UA: Авіатехніка:	%i кр

en: Base (%s):	%i c
uk_UA: База (%s):	%i кр

en: Administrative costs:	%i c
uk_UA: Витрати на обслуговування:	%i кр

en: Debt:	%i c
uk_UA: Борг:	%i кр

en: 
    	-------
    Sum:	%i c
uk_UA: 
    	-------
    Разом:	%i кр

en: Max. allowed debts: %ic
uk_UA: Максимально допустимий борг: %i кр

en: Max. allowed eXtraterrestial Viral Infection: %i%%
    Current eXtraterrestial Viral Infection: %i%%
uk_UA: Допустимий рівень ПозаЗемної Вірусної Інфекції: %i%%
    Поточний рівень ПозаЗемної Вірусної Інфекції: %i%%

en: %i of %i
uk_UA: %i з %i

en: No more employee can be assigned to this aircraft
uk_UA: Більше не можна призначити найманців на цей транспорт

en: Employee is assigned to another aircraft
uk_UA: Співробітник назначений до іншого авіасудна

en: Employee is away from base
uk_UA: Співробітник не на базі

en: No more employee can be assigned to this team
uk_UA: Не можна назначити більше співробітників до цієї команди

en: stopped
uk_UA: зупинено

en: 5 sec
uk_UA: 5 с

en: 5 mins
uk_UA: 5 хв

en: 20 mins
uk_UA: 20 хв

en: 1 hour
uk_UA: 1 година

en: 12 hours
uk_UA: 12 годин

en: 1 day
uk_UA: 1 доба

en: 5 days
uk_UA: 5 діб

en: Jan
uk_UA: Січ

en: Feb
uk_UA: Лют

en: Mar
uk_UA: Бер

en: Apr
uk_UA: Кві

en: May
uk_UA: Тра

en: Jun
uk_UA: Чер

en: Jul
uk_UA: Лип

en: Aug
uk_UA: Срп

en: Sep
uk_UA: Вер

en: Oct
uk_UA: Жвт

en: Nov
uk_UA: Лис

en: Dec
uk_UA: Грд

en: %s does not have Antimatter Storage, antimatter are removed!
uk_UA: На базі %s немає Сховища антиматерії. Ресурс знищено!

en: Transport mission
uk_UA: Транспортна місія

en: %s does not have Alien Containment, Aliens are removed!
uk_UA: На базі %s немає Ізолятора, прибульців страчено.

en: The destination base no longer exists! Transfer cargo was lost, personnel has been discharged.
uk_UA: База призначення вже не існує! Передаваний вантаж втрачено, персонал звільнено.

en: Transport mission ended, unloading cargo in %s
uk_UA: Транспортну місію завершено, розвантаження на базі %s

en: Transport mission started, cargo is being transported to %s
uk_UA: Транспортну місію розпочато, вантаж направляється до бази %s

en: %s %s is assigned to aircraft and cannot be
    transfered to another base.
uk_UA: %s %s назначено до авіасудна і не може бути
    відісланий до іншої бази.

en: Soldier in aircraft
uk_UA: Боєць в авіатранспорті

en: %s is assigned to aircraft and cannot be
    transfered to another base.
uk_UA: %s назначений до авіасудна і не може бути
    відісланий на іншу базу.

en: Pilot in aircraft
uk_UA: Пілот у літаку

en: Corpse of %s
uk_UA: Тіло %s

en: Alive %s
uk_UA: Живий %s

en: Aircraft %s
uk_UA: Авіасудно %s

en: Employee
uk_UA: Персонал

en: alive
uk_UA: живий

en: dead
uk_UA: мертвий

en: A UFO is flying toward %s
uk_UA: НЛО прямує до %s

en: %s is flying toward %s
uk_UA: %s прямує до %s

en: Our radar detected %s near %s
uk_UA: Наші радари виявили %s поблизу %s

en: Our radar has lost the tracking on %s
uk_UA: Наш радар втратив слід %s

en: Cruising speed
uk_UA: Крейсерська швидкість

en: Maximum speed
uk_UA: Максимальна швидкість

en: ECM
uk_UA: РЕП

en: Aircraft damage
uk_UA: Пошкодження авіасудна

en: Accuracy
uk_UA: Влучність

en: Fuel size
uk_UA: Об'єм палива

en: Weapon range
uk_UA: Дальність ураження

en: Unknown weapon skill
uk_UA: Невідоме вміння

en: No requirements
uk_UA: Нічого не потребує

en: Error - could not find building
uk_UA: Помилка — неможливо знайти споруду

en: Construction time:	%i day
     | Construction time:	%i days
uk_UA[0]: Час спорудження:	%i доба
uk_UA[1]: Час спорудження:	%i доби
uk_UA[2]: Час спорудження:	%i діб

en: Cost:	%i c
uk_UA: Вартість:	%i кр

en: Weight:	%s
uk_UA: Маса:	%s

en: Weapon for base defence system
uk_UA: Зброя для захисних систем бази

en: Ammo:	%i
uk_UA: Кількість зарядів:	%i

en: Damage:	%i
uk_UA: Сила ушкоджень:	%i

en: Reloading time:	%i
uk_UA: Час перезарядки:	%i

en: Unknown - need to research this
uk_UA: Невідомо — необхідно це дослідити

en: %s:	%i km/h
uk_UA: %s:	%i км/год

en: Required Hangar:	%s
uk_UA: Потрібно ангар:	%s

en: Max. soldiers:	%i
uk_UA: Місць для бійців:	%i

en: Proposal:
uk_UA: Пропозиція:

en: Re:
uk_UA: Відп:

en: FROM: %s
    TO: %s
    DATE: %s
uk_UA: Від: %s
    Кому: %s
    Дата: %s

en: UFOpaedia: %s (complete)
uk_UA: НЛО-довідник: %s (завершено)

en: UFOpaedia: %s
uk_UA: НЛО-довідник: %s

en: No pre-research description available.
uk_UA: Попередній опис відсутній.

en: Proposal: %s
uk_UA: Пропозиція: %s

en: Re: %s
uk_UA: Відп: %s

en: %s was transfered to %s.
uk_UA: %s доставлено до %s.

en: UFO Recovered
uk_UA: Захоплено НЛО

en: UFO Transfered
uk_UA: НЛО доставлено

en: UFO transport started, cargo is being transported to %s
uk_UA: Транспортування НЛО розпочато, вантаж направляється до %s

en: UFO transport
uk_UA: Транспорт НЛО

en: 
    Secured crashed %s (%.0f%%)
uk_UA: 
    Захоплено збитий %s (%.0f%%)

en: 
    Secured landed %s
uk_UA: 
    Захоплено приземлений %s

en: No free UFO yard available.
uk_UA: Немає жодного вільного майданчика НЛО.

en: Recovered %s from the battlefield. UFO is being transported to %s.
uk_UA: Захоплено %s на полі бою. НЛО буде доставлено до %s.

en: UFO Recovery
uk_UA: Захоплення НЛО

en: Sold previously recovered %s from %s to nation %s, gained %i credits.
uk_UA: Недавно захоплений %s (%s) було продано державі %s, дохід %i кредитів.

en: Recovered %s from the battlefield. UFO sold to nation %s, gained %i credits.
uk_UA: Щойно захоплений %s було продано державі %s, дохід %i кредитів.

en: Destroy stored UFO
uk_UA: Знищити збережене НЛО

en: Do you really want to destroy this stored UFO?
uk_UA: Ви справді хочете знищити цей НЛО?

en: Your base: %s has been destroyed! All employees killed and all equipment destroyed.
uk_UA: Вашу базу: %s знищено! Увесь персонал загинув, а обладнання повністю втрачено.

en: Base '%s' is under attack! What to do?
uk_UA: Базу '%s' атакують! Які наші дії?

en: Base '%s' is under attack!
uk_UA: Напад на базу '%s'!

en: The Carrier UFO is in range. Should we launch the payload?
uk_UA: НЛО-Перевізник у зоні досяжності. Запустити боєголовки?

en: Don't attack the UFO-Carrier yet
uk_UA: Не атакувати НЛО-Перевізник

en: Wait
uk_UA: Очікувати

en: Attack the UFO-Carrier now
uk_UA: Атакувати зараз НЛО-Перевізник

en: Launch
uk_UA: Запустити

en: Error saving team. Nothing to save yet.
uk_UA: Помилка при збереженні команди. Нічого зберігати.

en: New Team
uk_UA: Нова команда

en: Error saving team. Too many teams!
uk_UA: Помилка при збереженні команди. Забагато команд!

en: Error saving team. Check free disk space!
uk_UA: Помилка при збереженні команди. Перевірте вільне місце на диску!

en: You've ended your turn.
uk_UA: Ви закінчили свій хід.

en: %s ended his turn (team %i).
uk_UA: %s завершив свій хід (команда %i).

en: Set soldiers per player lower than soldiers per team
uk_UA: Встановіть кількість бійців у гравця меншою, ніж у команді в цілому

en: Settings doesn't make sense
uk_UA: Налаштування не мають сенсу

en: Enemies killed:	%i
uk_UA: Убив ворогів:	%i

en: Team survivors:	%i
uk_UA: Вижило 	%i

en: Select a free team or your coop team
uk_UA: Виберіть вільну команду або приєднуйтесь вашою до групи

en: Current team: %i
uk_UA: Поточна команда: %i

en: Team is already in use
uk_UA: Команда вже використовується

en: Team %d
uk_UA: Команда %d

en: No team
uk_UA: Нема команди

en: Map:	%s
uk_UA: Карта:	%s

en: Servername:	%s
uk_UA: Назва серверу:	%s

en: Moralestates:	%s
uk_UA: Показники моралі:	%s

en: Gametype:	%s
uk_UA: Тип гри:	%s

en: Gameversion:	%s
uk_UA: Версія гри:	%s

en: Dedicated server:	%s
uk_UA: Виділений сервер:	%s

en: Operating system:	%s
uk_UA: Операційна система:	%s

en: Network protocol:	%s
uk_UA: Мережевий протокол:	%s

en: Roundtime:	%s
uk_UA: Час на хід:	%s

en: Teamplay:	%s
uk_UA: Командна гра:	%s

en: Max. players per team:	%s
uk_UA: Макс. гравців у команді:	%s

en: Max. teams allowed in this map:	%s
uk_UA: Макс. к-сть команд на цій карті:	%s

en: Max. clients:	%s
uk_UA: Макс. гравців:	%s

en: Max. soldiers per player:	%s
uk_UA: Макс. бійців у гравця:	%s

en: Max. soldiers per team:	%s
uk_UA: Макс. бійців у команді:	%s

en: Password protected:	%s
uk_UA: Захищено паролем:	%s

en: All bookmark slots are used - please removed unused entries and repeat this step
uk_UA: Усі чарунки для закладок зайняті. Будь-ласка, видаліть непотрібні й спробуйте ще раз

en: Game Drawn!
uk_UA: Нічия!

en: The game was a draw!
    
    Enemies escaped.
uk_UA: Гра завершилась внічию!
    
    Вороги втекли.

en: The game was a draw!
    
    No survivors left on any side.
uk_UA: Гра завершилась внічию!
    
    Ніхто не вижив у жодної із сторін.

en: 
    %i of %i enemies killed, %i stunned, %i survived.
    %i of %i team members survived, %i lost in action, %i friendly fire loses.
    %i of %i civilians saved, %i civilian loses, %i friendly fire loses.
uk_UA: 
    %i з %i ворогів вбито, %i без свідомості, %i вижили.
    %i з %i членів команди вижило, %i загинули під час бою, %i загинули від дружного вогню.
    %i з %i цивільних врятовано, %i цивільних вбито, %i загинули від дружного вогню.

en: Congratulations
uk_UA: Вітаємо

en: You won the game!
uk_UA: ВИ ПЕРЕМОГЛИ!

en: Better luck next time
uk_UA: Пощастить наступного разу

en: You've lost the game!
uk_UA: Ви зазнали поразки!

en: Show/hide ufoconsole.
uk_UA: Показати/сховати консоль.

en: Close quarters
uk_UA: Ближній бій

en: Assault
uk_UA: Штурмовик

en: Sniper
uk_UA: Снайпер

en: Explosives
uk_UA: Підривник

en: Size:	%i
uk_UA: Розмір:	%i

en: Weight:	%g Kg
uk_UA: Маса:	%g Кг

en: ^BDamage type:	Protection:
uk_UA: ^BТип ураження:	Захист:

en: %s weapon
uk_UA: Зброя %s

en: One-handed
uk_UA: в одну руку

en: Two-handed
uk_UA: у дві руки

en: Max ammo:	%i
uk_UA: Макс. обсяг магазину:	%i

en: Skill:	%s
uk_UA: Володіння:	%s

en: Time units:	%i
uk_UA: Затрати ОЧ:	%i

en: Range:	%g
uk_UA: Дальність:	%g

en: Spreads:	%g
uk_UA: Кучність:	%g

en: %s. No detailed info available.
uk_UA: %s. Детальна інформація недоступна.

en: Ammunition
uk_UA: Боєзапас

en: Weapon
uk_UA: Зброя

en: %s ammo-less weapon
uk_UA: Зброя, що не потребує амуніції, %s

en: %s auxiliary equipment
uk_UA: Допоміжне обладнання %s

en: Action:	%s
uk_UA: Дія:	%s

en: Unknown - not useable
uk_UA: Невідома технологія — застосування неможливе

en: Warning: Not enough TUs...
uk_UA: Увага: недостатньо ОЧ...

en: Server closed connection
uk_UA: Сервер закрив з'єднання

en: Loading
uk_UA: Завантаження

en: Connection failure
uk_UA: Збій з'єднання

en: The password you specified was wrong.
uk_UA: Пароль невірний.

en: This server requires a password.
uk_UA: Цей сервер потребує паролю.

en: This server is full.
uk_UA: Сервер переповнений.

en: You are banned on this server.
uk_UA: Вас забанено на цьому сервері.

en: The game has already started.
uk_UA: Гра вже розпочалась.

en: The server is running a different version of the game.
uk_UA: Сервер працює на іншій версії гри.

en: Bad rcon password
uk_UA: Поганий пароль rcon

en: The rcon password you specified was wrong.
uk_UA: Зазначений пароль rcon невірний.

en: The server refused the connection.
uk_UA: Сервер відхилив з'єднання.

en: Local game version (%s) differs from the server version (%s)
uk_UA: Локальна версія гри (%s) відрізняється від серверної (%s)

en: Script files are not the same
uk_UA: Файли скриптів відрізняються

en: Local map version differs from server
uk_UA: Локальна версія карти відрізняється від тієї, що на сервері

en: Target your shot to the ground
uk_UA: Вибрати висоту прицілювання

en: This change requires a restart!
uk_UA: Ця зміна потребує перезапуску гри!

en: This change might require a restart.
uk_UA: Для зміни може знадобитися перезапуск гри.

en: Downloading [%s]
uk_UA: Завантаження [%s]

en: Poor
uk_UA: Погано

en: Mediocre
uk_UA: Посередньо

en: Average
uk_UA: Задовільно

en: Competent
uk_UA: Є досвід

en: Proficient
uk_UA: Спеціаліст

en: Very Good
uk_UA: Профі

en: Highly Proficient
uk_UA: Експерт

en: Outstanding
uk_UA: Грандіозно

en: Impressive
uk_UA: Вражаюче

en: Superhuman
uk_UA: Винятково

en: Rotate battlescape camera anti-clockwise
uk_UA: Обертати камеру на полі бою проти годинникової стрілки

en: Rotate battlescape camera clockwise
uk_UA: Обертати камеру на полі бою за годинниковою стрілкою

en: Tilt battlescape camera up
uk_UA: Нахилити камеру на полі бою вверх

en: Tilt battlescape camera down
uk_UA: Нахилити камеру на полі бою вниз

en: Move battlescape camera
uk_UA: Перемістити камеру на полі бою

en: Move battlescape camera left
uk_UA: Перемістити камеру на полі бою вліво

en: Move battlescape camera top left
uk_UA: Перемістити камеру на полі бою вліво і доверху

en: Move battlescape camera bottom left
uk_UA: Перемістити камеру на полі бою вліво і донизу

en: Move battlescape camera right
uk_UA: Перемістити камеру на полі бою вправо

en: Move battlescape camera top right
uk_UA: Перемістити камеру на полі бою вправо і доверху

en: Move battlescape camera bottom right
uk_UA: Перемістити камеру на полі бою вправо і донизу

en: Move battlescape camera forward
uk_UA: Перемістити камеру на полі бою вперед

en: Move battlescape camera backward
uk_UA: Перемістити камеру на полі бою назад

en: Zoom in
uk_UA: Наблизити

en: Zoom out
uk_UA: Віддалити

en: Left mouse button click (menu)
uk_UA: Клік лівою клавішею миші (меню)

en: Middle mouse button click (menu)
uk_UA: Клік середньою клавішею миші (меню)

en: Right mouse button click (menu)
uk_UA: Клік правою клавішею миші (меню)

en: Mouse wheel up
uk_UA: Коліщатко миші вверх

en: Mouse wheel down
uk_UA: Коліщатко миші вниз

en: Select objects/Walk to a square/In fire mode, fire etc
uk_UA: Вибрати об'єкти/Іти у квадрат/В режимі вогню, стріляти і т.д.

en: Rotate Battlescape/In fire mode, cancel action
uk_UA: Повернути поле бою/В режимі вогню, відмінити дію

en: Turn soldier toward mouse pointer
uk_UA: Повернути бійця до вказівника миші

en: Toggles the hud radar mode
uk_UA: Перемкнути режим відображення радару

en: Slice through terrain at a higher level
uk_UA: Перемкнути відображення рівня карти вверх

en: Slice through terrain at a lower level
uk_UA: Перемкнути відображення рівня карти вниз

en: Ammo: %i
uk_UA: Набої: %i

en: %s loaded
uk_UA: %s заряджено

en: Usable in:
uk_UA: Використовується у:

en: In: %i Out: %i
uk_UA: До: %i З: %i

en: Drag to move window
uk_UA: Потягніть для переміщення вікна

en: Close the window
uk_UA: Закрити вікно

en: Key: %s
uk_UA: Клавіша: %s

en: Soldier entered the rescue zone.
uk_UA: Боєць у зоні порятунку.

en: Soldier left the rescue zone.
uk_UA: Боєць залишив зону порятунку.

en: Can't perform action - weapon already fully loaded with the same ammunition!
uk_UA: Не вдалося виконати дію — зброя повністю заряджена цими набоями!

en: Can't perform action - object not present!
uk_UA: Не вдалося виконати дію — об'єкт не присутній!

en: Can't perform action - not an actor!
uk_UA: Не вдалося виконати дію — це не персонаж!

en: Can't perform action - actor is stunned!
uk_UA: Не вдалося виконати дію — персонажа оглушили!

en: Can't perform action - actor is dead!
uk_UA: Не вдалося виконати дію — персонаж мертвий!

en: Can't perform action - not on same team!
uk_UA: Не вдалося виконати дію — персонаж в іншій команді!

en: Can't perform action - no control over allied actors!
uk_UA: Не вдалося виконати дію — немає контролю над союзним персонажем!

en: Can't perform action - it is not your turn!
uk_UA: Не вдалося виконати дію — це не ваш хід!

en: Currently shaken, won't let their guard down.
uk_UA: Наляканий, відмовляється виконувати накази.

en: You can't talk for %d more seconds
uk_UA: Ви не можете розмовляти ще %d секунд

en: Flood protection: You can't talk for %d seconds.
uk_UA: Захист від флуду: ви не можете розмовляти %d сек.

en: Soldier is dazed!
    Enemy used flashbang!
uk_UA: Боєць дезорієнтований!
    Ворог застосував світло-шумову гранату!

en: Can't perform action - impossible throw!
uk_UA: Не вдалося виконати дію — неможливо кидати!

en: Can't perform action - object not activatable!
uk_UA: Неможливо виконати — об'єкт не можна активувати!

en: Can't perform action - target is not wounded!
uk_UA: Не вдалося виконати дію — ціль не поранена!

en: Can't perform action - target out of range!
uk_UA: Не вдалося виконати дію — ціль за межами досяжності!

en: Can't perform action - not enough ammo!
uk_UA: Не вдалося виконати дію — недостатньо боєприпасів!

en: Aliens entered target zone!
uk_UA: Прибульці увійшли в зону призначення!

en: Target zone is occupied!
uk_UA: Окуповано зону призначення!

en: Item was placed.
uk_UA: Предмет на місці.

en: %s panics!
uk_UA: %s панікує!

en: %s is on a rampage!
uk_UA: %s буянить!

en: %s is consumed by mad rage!
uk_UA: %s розлючений до божевілля!

en: %s is currently shaken.
uk_UA: %s тремтить від страху.

en: No reaction fire enabled weapon.
uk_UA: Зброя без режиму зустрічного вогню.

en: No fire mode selected for reaction fire.
uk_UA: Не вибрано режим стрільби для зустрічного вогню.

en: Not enough TUs left for activating reaction fire.
uk_UA: Недостатньо ОЧ для активації зустрічного вогню.

en: 4 minutes left until forced turn end.
uk_UA: Залишилось 4 хвилини до примусового завершення ходу.

en: 3 minutes left until forced turn end.
uk_UA: Залишилось 3 хвилини до примусового завершення ходу.

en: 2 minutes left until forced turn end.
uk_UA: Залишилось 2 хвилини до примусового завершення ходу.

en: 1 minute left until forced turn end.
uk_UA: Залишилась 1 хвилина до примусового завершення ходу.

en: 30 seconds left until forced turn end.
uk_UA: Залишилось 30 секунд до примусового завершення ходу.

en: 15 seconds left until forced turn end.
uk_UA: Залишилось 15 секунд до примусового завершення ходу.

en: Current active team hit the max round time.
uk_UA: Поточна команда витратила відведений на хід час.

en: Switching map!
uk_UA: Перемикання карти!

en: You are now ready to switch the map.
uk_UA: Тепер ви готові до перемикання карти

en: human
uk_UA: людина

en: alien
uk_UA: прибулець

en: Take a screenshot
uk_UA: Зробити знімок екрану
