UFRaw 0.20 - en to cs translation catalogue (414 entries)

note: Translate text message from GtkImageView:
en: Open the navigator window
cs: Otevřít okno navigátoru

en: Value %.*f too large, truncated to %.*f.
cs: Příliš velká hodnota %.*f, upravena na %.*f.

en: Value %.*f too small, truncated to %.*f.
cs: Příliš malá hodnota %.*f, upravena na %.*f.

en: No input file, nothing to do.
cs: Žádný vstupní soubor, nic ke zpracování.

en: Loaded %s %s
cs: Načteno %s %s

en: Saved %s %s
cs: Uloženo %s %s

note: First letter of the word 'yes' for the y/n question
en: y
cs: a

en: %s: overwrite '%s'?
cs: %s: přepsat '%s'?

en: The --silent option is only valid with 'ufraw-batch'
cs: Volba --silent je platná pouze při použití 'ufraw-batch'

en: The --embedded-image option is only valid with 'ufraw-batch'
cs: Volba --embedded-image je platná pouze při použití 'ufraw-batch'

en: Raw images
cs: Raw snímky

en: UFRaw ID files
cs: UFRaw ID soubory

en: Raw jpeg's
cs: Raw JPEGy

en: Raw tiff's
cs: Raw TIFFy

en: All files
cs: Všechny soubory

en: Show hidden files
cs: Ukázat skryté soubory

en: Manual curve
cs: Ruční křivka

en: Linear curve
cs: Lineární křivka

en: Custom curve
cs: Upravená křivka

en: Camera curve
cs: Křivka fotoaparátu

note: profileIndex[], profileCount[] Profile data defaults
en: No profile
cs: Žádný profil

en: Color matrix
cs: Matice barev

en: sRGB (embedded)
cs: sRGB (vložený)

en: System default
cs: Standardní ze systému

en: Trying to convert .ufrawrc from UFRaw-0.4 or earlier
cs: Zkouší se konverze .ufrawrc z UFRaw-0.4 nebo staršího

en: Trying to convert .ufrawrc from UFRaw-0.6 or earlier
cs: Zkouší se konverze .ufrawrc z UFRaw-0.6 nebo staršího

en: UFRaw version in .ufrawrc is not supported
cs: UFRaw verze v .ufrawrc není podporována

en: Too many anchors for curve '%s'
cs: Příliš mnoho kotev pro křivku '%s'

en: Too many lightness adjustments in the ID file, ignored
cs: Příliš mnoho úprav světlosti v ID souboru, ignorováno

en: ID file %s does not appear to be a regular file
    %s
cs: ID soubor %s nevypadá jako platný soubor
    %s

en: Can't open ID file %s for reading
    %s
cs: Nelze otevřít ID soubor %s pro čtení
    %s

en: Error reading from file '%s'.
cs: Chyba při čtení ze souboru '%s'.

en: Error parsing '%s'
    %s
cs: Chyba při analýze '%s'
    %s

en: Can't open file %s for writing
    %s
cs: Nelze otevřít soubor %s pro zápis
    %s

en: cannot --create-id with stdout
cs: nelze použít --create-id pro stdout

en:  - Unidentified Flying Raw converter for digital camera images.
cs:  - Unidentified Flying Raw konvertor pro digitální snímky.

en: Usage: ufraw [ options ... ] [ raw-image-files ... ]
cs: Použití: ufraw [ volby ... ] [ raw-snímky ... ]

en:        ufraw-batch [ options ... ] [ raw-image-files ... ]
cs:        ufraw-batch [ volby ... ] [ raw-snímky ... ]

en:        ufraw [ options ... ] [ default-directory ]
cs:        ufraw [ volby ... ] [ standardní-adresář ]

en: By default 'ufraw' displays a preview window for each raw image allowing
    the user to tweak the image parameters before saving. If no raw images
    are given at the command line, UFRaw will display a file chooser dialog.
    To process the images with no questions asked (and no preview) use
    'ufraw-batch'.
cs: Standardně 'ufraw' zobrazí okno náhledu pro každý raw snímek a umožní
    uživateli měnit parametry snímku před uložením. Pokud na příkazové řádce
    nejsou zadány žádné raw snímky, UFRaw zobrazí dialog pro výběr souboru.
    Pro zpracování snímků bez dalších otázek (a bez náhledu) lze použít
    'ufraw-batch'.

en: The input files can be either raw images or ufraw's ID files. ID files
    contain a raw image filename and the parameters for handling the image.
    One can also use an ID file with the option:
cs: Vstupní soubory mohou být buď raw snímky nebo ID soubory ufraw. ID soubory
    obsahují jméno raw snímku a parametry pro nakládání se snímkem.
    Lze též použít ID soubor pomocí volby:

en: --conf=ID-file        Apply the parameters in ID-file to other raw images.
cs: --conf=ID-soubor        Použít parametry v ID-souboru pro ostatní raw snímky.

en: The rest of the options are separated into two groups.
cs: Ostatní volby jsou odděleny do dvou skupin.

en: The options which are related to the image manipulation are:
cs: Volby, které se týkají manipulace se snímkem, jsou:

en: --wb=camera|auto      White balance setting.
cs: --wb=camera|auto      Nastavení vyvážení bílé.

en: --temperature=TEMP    Color temperature in Kelvin.
cs: --temperature=TEPLOTA Barevná teplota v Kelvinech.

en: --green=GREEN         Green color normalization.
cs: --green=GREEN        Normalizace zelené barvy.

en: --base-curve=manual|linear|camera|custom|CURVE
                          Type of base tone curve to use. CURVE can be any
                          curve that was previously loaded in the GUI.
                          (default camera if such exists, linear otherwise).
cs: --base-curve=manual|linear|camera|custom|KŘIVKA
                          Typ základní tónové křivky. KŘIVKA může být jakákoliv
                          křivka, která byla dříve načtena v GUI (uživatelském rozhraní).
                          (standardně 'camera', pokud existuje, jinak 'linear'.)

en: --base-curve-file=file
                          Use base tone curve included in specified file.
                          Overrides --base-curve option.
cs: --base-curve-file=soubor
                          Použít základní tónovou křivku uloženou v uvedeném souboru.
                          Potlačí volbu --base-curve.

en: --curve=manual|linear|CURVE
                          Type of luminosity curve to use. CURVE can be any
                          curve that was previously loaded in the GUI.
                          (default linear).
cs: --curve=manual|linear|KŘIVKA
                          Typ jasové křivky. KŘIVKA může být jakákoliv křivka,
                          která byla dříve načtena v GUI (uživatelském rozhraní).
                          (Standardně 'linear'.)

en: --curve-file=file     Use luminosity curve included in specified file.
                          Overrides --curve option.
cs: --curve-file=soubor   Použít jasovou křivku uloženou v uvedeném souboru.
                          Potlačí volbu --curve.

en: --restore=clip|lch|hsv
                          Restore details for negative EV.
                          'clip' restores nothing - safe from artifacts.
                          'lch' restores in LCH space - giving soft details.
                          'hsv' restores in HSV space - giving sharp details.
                          (default lch).
cs: --restore=clip|lch|hsv
                          Obnovit detaily pro záporné EV.
                          'clip' neobnoví nic - zabrání artefaktům.
                          'lch' obnoví v LCH prostoru - pro jemné detaily.
                          'hsv' obnoví v HSV prostoru - pro ostré detaily.
                          (Standardně lch.)

en: --clip=digital|film   Clip highlights for positive EV.
                          'digital' linear digital sensor response.
                          'film' emulate soft film response. (default digital).
cs: --clip=digital|film   Oříznout světla pro kladné EV.
                          'digital' lineární odezva digitálního senzoru.
                          'film' napodobit charakteristickou křivku filmu. (Standardně 'digital'.)

en: --gamma=GAMMA         Gamma adjustment of the base curve (default 0.45).
cs: --gamma=GAMA         Korekce GAMA základní křivky (standardně 0.45).

en: --linearity=LINEARITY Linearity of the base curve (default 0.10).
cs: --linearity=LINEARITA Linearita základní křivky (standardně 0.10).

en: --contrast=CONT       Contrast adjustment (default 1.0).
cs: --contrast=KONT       Korekce KONTrastu (standardně 1.0).

en: --saturation=SAT      Saturation adjustment (default 1.0, 0 for B&W output).
cs: --saturation=SAT      Korekce SATurace (standardně 1.0, 0 pro ČB výstup).

en: --wavelet-denoising-threshold=THRESHOLD
                          Wavelet denoising threshold (default 0.0).
cs: --wavelet-denoising-threshold=PRÁH
                          Práh metody vlnkového odstranění šumu (standardně 0.0).

en: --hotpixel-sensitivity=VALUE
                          Sensitivity for detecting and shaving hot pixels (default 0.0).
cs: --hotpixel-sensitivity=HODNOTA
                          Citlivost pro detekci a odstranění hot pixels (standardní 0.0).

en: --exposure=auto|EXPOSURE
                          Auto exposure or exposure correction in EV (default 0).
cs: --exposure=auto|EXPOZICE
                          Automatická expozice nebo korekce expozice v EV (standardně 0).

en: --black-point=auto|BLACK
                          Auto black-point or black-point value (default 0).
cs: --black-point=auto|ČERNÁ
                          Automatické nastavení černého bodu nebo hodnota černého bodu (standardně 0).

en: --interpolation=ahd|vng|four-color|ppg|bilinear
                          Interpolation algorithm to use (default ahd).
cs: --interpolation=ahd|vng|four-color|ppg|bilinear
                          Interpolační algoritmus (standardně ahd).

en: --color-smoothing     Apply color smoothing.
cs: --color-smoothing     Použít vyhlazení barev.

en: --grayscale=none|lightness|luminance|value|mixer
                          Grayscale conversion algorithm to use (default none).
cs: --grayscale=none|lightness|luminance|value|mixer
                          Algoritmus pro převod do šedé škály (standardně none).
                          none - žádný, lightness - světlost,
                          luminance - jas, mixer - mixér kanálů.

en: --grayscale-mixer=RED,GREEN,BLUE
                          Grayscale mixer values to use (default 1,1,1).
cs: --grayscale-mixer=RED,GREEN,BLUE
                          Hodnoty červené, zelené a modré pro mixér kanálů (standardně 1,1,1).

en: The options which are related to the final output are:
cs: Volby, které se týkají konečného výstupu, jsou:

en: --shrink=FACTOR       Shrink the image by FACTOR (default 1).
cs: --shrink=FAKTOR       Zmenšit snímek o FAKTOR (standardně 1).

en: --size=SIZE           Downsize max(height,width) to SIZE.
cs: --size=VELIKOST       Zmenšit maximum(výška, šířka) na VELIKOST.

en: --out-type=ppm|tiff|tif|png|jpeg|jpg|fits
                          Output file format (default ppm).
cs: --out-type=ppm|tiff|tif|png|jpeg|fits
                          Formát výstupního souboru (standardně ppm).

en: --out-depth=8|16      Output bit depth per channel (default 8).
cs: --out-depth=8|16      Výstupní bitová hloubka pro každý kanál (standardně 8).

en: --create-id=no|also|only
                          Create no|also|only ID file (default no).
cs: --create-id=no|also|only
                          Vytvořit žádný|také|pouze ID soubor (standardně žádný).

en: --compression=VALUE   JPEG compression (0-100, default 85).
cs: --compression=HODNOTA JPEG komprese (0-100, standardně 85).

en: --[no]exif            Embed EXIF in output (default embed EXIF).
cs: --[no]exif            [Ne]vložit EXIF do výstupního souboru (standardně vložit EXIF).

en: --[no]zip             Enable [disable] TIFF zip compression (default nozip).
cs: --[no]zip             [Ne]aktivní zip komprese TIFF (standardně neaktivní).

en: --embedded-image      Extract the preview image embedded in the raw file
                          instead of converting the raw image. This option
                          is only valid with 'ufraw-batch'.
cs: --embedded-image      Extrahovat náhled snímku vloženého v raw souboru
                          místo konvertování raw souboru. Tato volba
                          je platná pouze při použití 'ufraw-batch'.

en: --rotate=camera|ANGLE|no
                          Rotate image to camera's setting, by ANGLE degrees
                          clockwise, or do not rotate the image (default camera).
cs: --rotate=camera|ÚHEL|no
                          Otočit snímek podle nastavení fotoaparátu (camera),
                          podle ÚHLU ve stupních ve směru hod. ručiček nebo
                          neotáčet (no) snímek (standardně dle fotoaparátu).

en: --crop-(left|right|top|bottom)=PIXELS
                          Crop the output to the given pixel range, relative to the
                          raw image after rotation but before any scaling.
cs: --crop-(left|right|top|bottom)=PIXELY
                          Oříznout výstup dle určených parametrů, relativně k
                          raw snímku po rotaci, ale před změnou velikosti.
                          left - vlevo, right - vpravo, top - nahoře, bottom - dole

en: --auto-crop           Crop the output automatically.
cs: --auto-crop           Automaticky oříznout výstup.

en: --aspect-ratio X:Y    Set crop area aspect ratio.
cs: --aspect-ratio X:Y    Nastavit poměr stran pro oblast ořezu.

en: --out-path=PATH       PATH for output file (default use input file's path).
cs: --out-path=CESTA      CESTA pro výstupní soubor (standardně cesta dle vstupního souboru).

en: --output=FILE         Output file name, use '-' to output to stdout.
cs: --output=SOUBOR       Jméno výstupního SOUBORU, použít '-' pro standardní výstup (stdout).

en: --darkframe=FILE      Use FILE for raw darkframe subtraction.
cs: --darkframe=SOUBOR    Použít SOUBOR pro odečtení černého snímku z raw.

en: --overwrite           Overwrite existing files without asking (default no).
cs: --overwrite           Přepsat existující soubory bez vyzvání (standardně nepřepisovat).

en: --maximize-window     Force window to be maximized.
cs: --maximize-window     Vnutit maximální velikost okna.

en: --silent              Do not display any messages during conversion. This
                          option is only valid with 'ufraw-batch'.
cs: --silent              Nezobrazovat žádné zprávy během konverze. Tato
                          volba je platná pouze při použití 'ufraw-batch'.

en: UFRaw first reads the setting from the resource file $HOME/.ufrawrc.
    Then, if an ID file is specified, its setting are read. Next, the setting from
    the --conf option are taken, ignoring input/output filenames in the ID file.
    Lastly, the options from the command line are set. In batch mode, the second
    group of options is NOT read from the resource file.
cs: Nejprve jsou čtena nastavení z konfiguračního souboru $HOME/.ufrawrc.
    Poté, pokud je specifikován ID soubor, jsou přečtena jeho nastavení. Dále
    je použito nastavení z volby --conf (vstupní/výstupní jména souborů z ID souboru jsou ignorována).
    Nakonec jsou nastaveny volby z příkazové řádky. V dávkovém režimu druhá skupina voleb
    NENÍ čtena z konfiguračního souboru.

en: Last, but not least, --version displays the version number and compilation
    options for ufraw and --help displays this help message and exits.
cs: Poslední, neméně důležité, --version zobrazí číslo verze a kompilační volby
    pro ufraw a --help zobrazí tuto nápovědu a ukončí program.

en: '%s' is not a valid value for the --%s option.
cs: '%s' není platná hodnota pro volbu --%s.

en: ufraw was build without ZIP support.
cs: ufraw byl kompilován bez podpory ZIP.

en: --batch is obsolete. Use 'ufraw-batch' instead.
cs: --batch je zastaralá volba. Použijte namísto toho 'ufraw-batch'.

en: getopt returned character code 0%o ??
cs: getopt vrátil znakový kód 0%o ??

en: failed to load curve from %s, too many configured base curves
cs: chyba při čtení křivky z %s, příliš mnoho základních křivek

en: failed to load curve from %s
cs: chyba při čtení křivky z %s

en: '%s' is not a valid base curve name.
cs: '%s' není platné jméno základní křivky.

en: failed to load curve from %s, too many configured curves
cs: chyba při čtení křivky z %s, příliš mnoho křivek

en: '%s' is not a valid curve name.
cs: '%s' není platné jméno křivky.

en: '%s' is not a valid interpolation option.
cs: '%s' není platná volba interpolace.

en: '%s' is not a valid grayscale option.
cs: '%s' není platné pro volbu grayscale.

en: '%s' is not a valid grayscale-mixer option.
cs: '%s' není platná volba pro mixér kanálů.

en: '%s' is not a valid restore option.
cs: '%s' není platná volba rekonstrukce světel.

en: '%s' is not a valid clip option.
cs: '%s' není platná volba oříznutí světel.

en: you can not specify both --shrink and --size
cs: nemůžete použít současně --shrink a --size

en: '%d' is not a valid bit depth.
cs: '%d' není platná bitová hloubka.

en: Output type '%s' is deprecated
cs: Výstupní typ '%s' je již nepoužívaný

en: ufraw was build without TIFF support.
cs: ufraw byl kompilován bez podpory TIFF.

en: ufraw was build without JPEG support.
cs: ufraw byl kompilován bez podpory JPEG.

en: ufraw was build without PNG support.
cs: ufraw byl kompilován bez podpory PNG.

en: '%s' is not a valid output type.
cs: '%s' není platný výstupní typ.

en: '%s' is not a valid output type for embedded image.
cs: '%s' není platný výstupní typ pro vložený snímek.

en: '%d' is not a valid bit depth for embedded image.
cs: '%d' není platná bitová hloubka pro vložený snímek.

en: '%s' is not a valid rotate option.
cs: '%s' není platné pro volbu rotate.

en: '%s' is not a valid create-id option.
cs: '%s' není platné pro volbu create-id.

en: '%s' is not a valid path.
cs: '%s' není platná cesta.

en: cannot output more than one file to the same output
cs: nemohu vytvořit více než jeden soubor pro stejný výstup

en: Raw file '%s' missing.
cs: Chybí '%s' soubor raw.

en: Delete raw file
cs: Smazat soubor raw

en: _Delete selected
cs: _Smazat vybrané

en: Delete _All
cs: Smazat _Vše

en: Select files to delete
cs: Vybrat soubory ke smazání

en: Error reading directory '%s'.
cs: Chyba při čtení adresáře '%s'.

en: Error deleting '%s'
cs: Chyba při mazání '%s'

en: Reading embedded image requires libjpeg.
cs: Čtení vloženého snímku vyžaduje libjpeg.

en: No embedded image found
cs: Nenalezen vložený snímek.

en: Original size (%d) is smaller than the requested size (%d)
cs: Původní velikost (%d) je menší než požadovaná velikost (%d)

en: ppm thumb mismatch, height %d, width %d, while buffer %d.
cs: Nesoulad náhledu ppm, výška %d, šířka %d, zatímco buffer %d.

en: JPEG thumb height %d different than expected %d.
cs: Výška %d náhledu JPEG jiná než očekávaná %d.

en: JPEG thumb width %d different than expected %d.
cs: Šířka %d náhledu JPEG jiná než očekávaná %d.

en: Error creating file '%s'.
    %s
cs: Chyba při vytváření souboru '%s'.
    %s

en: No embedded image read
cs: Nepřečten žádný vložený snímek

en: Error creating file '%s'. Unknown file type %d.
cs: Chyba při vytváření souboru '%s'. Neznámý typ souboru %d.

en: Error creating file '%s': %s
cs: Chyba při vytváření souboru '%s': %s

en: Error writing '%s'
cs: Chyba při zápisu '%s'

en: Unsupported output type (%d) for embedded image
cs: Nepodporovaný výstupní typ (%d) pro vložený snímek

en: Loading raw file '%s'
cs: Načítám soubor raw '%s'

en: Can't allocate new image.
cs: Nemohu nalézt nový snímek.

note: Create the "background" layer to hold the image...
en: Background
cs: Pozadí

en: EXIF buffer length %d, too long, ignored.
cs: Délka %d bufferu EXIF příliš dlouhá, ignorováno.

en: Failed to embed output profile '%s' in image.
cs: Selhalo vložení výstupního profilu'%s' do snímku.

en: Maker:		%s
    Model:		%s%s
    Mount:		%s
    Crop factor:	%.1f
cs: Výrobce:		%s
    Model:		%s%s
    Bajonet:		%s
    Faktor ořezu:	%.1f

en: Maker:		%s
    Model:		%s
    Focal range:	%s
    Aperture:		%s
    Crop factor:	%.1f
    Type:		%s
    Mounts:		%s
cs: Výrobce:			%s
    Model:			%s
    Rozsah ohnisek:	%s
    Clona:			%s
    Faktor ořezu:		%.1f
    Typ:				%s
    Bajonety:		%s

en: Focal
cs: Ohnisko

en: Focal length
cs: Ohnisková vzdálenost

en: F-number (Aperture)
cs: F-číslo (clona)

en: Distance
cs: Vzdálenost

en: Distance to subject in meters
cs: Vzdálenost k předmětu v metrech

en: Chromatic Aberrations mathematical model
cs: Matematický model pro chromatickou vadu

en: Parameters
cs: Parametry

en: Optical vignetting mathematical model
cs: Matematický model pro optickou vinětaci

en: Lens distortion mathematical model
cs: Matematický model pro zkreslení objektivu

note: Lens geometry combobox
en: Lens geometry:
cs: Projekce objektivu:

en: The geometry of the lens used to make the shot
cs: Projekce (zobrazení) objektivu použitého pro vyfocení snímku

note: Target lens geometry combobox
en: Target geometry:
cs: Cílová projekce:

en: The target geometry for output image
cs: Cílová projekce pro výstupní snímek

en: Camera
cs: Fotoaparát

en: Search for camera using a pattern
    Format: [Maker, ][Model]
cs: Hledat fotoaparát pomocí dotazu
    Formát: [Výrobce, ][Model]

en: Choose camera from complete list
cs: Vybrat fotoaparát z úplného seznamu

en: Reset all lens correction settings
cs: Obnovit výchozí nastavení korekce objektivu

note: Lens selector
en: Lens
cs: Objektiv

en: Search for lens using a pattern
    Format: [Maker, ][Model]
cs: Hledat objektiv pomocí dotazu
    Formát: [Výrobce, ][Model]

en: Choose lens from list of possible variants
cs: Vybrat objektiv ze seznamu možných variant

en: Automatically find lens and set lens corrections
cs: Automaticky nalézt objektiv a nastavit korekci objektivu

en: Lateral chromatic aberration
cs: Postranní chromatická vada

en: Optical vignetting
cs: Optická vinětace

en: Lens distortion
cs: Zkreslení objektivu

en: Lens geometry
cs: Projekce objektivu

en: Raw histogram with conversion curves
cs: Histogram raw s konverzními křivkami

en: Live histogram
cs: Aktuální histogram

note: No darkframe file
en: None
cs: Žádný

en: Lightness
cs: Světlost

en: Luminance
cs: Jas

en: Value
cs: Hodnota

en: Channel Mixer
cs: Mixér kanálů

en: UFRaw Message
cs: UFRaw zpráva

en: No more room for new curves.
cs: Není více místa pro nové křivky.

en: Load curve
cs: Načíst křivku

en: All curve formats
cs: Všechny formáty křivek

en: UFRaw curve format
cs: Formát křivek UFRaw

en: Nikon curve format
cs: Formát křivek Nikon

en: Save curve
cs: Uložit křivku

en: No more room for new profiles.
cs: Není více místa pro nové profily.

en: Load color profile
cs: Načíst barvové profily

en: Color Profiles
cs: Barvové profily

en: Luminosity (Y value)
cs: Jas (Y hodnota)

en: Adams' zone
cs: Zóna dle Adamse

en: size %dx%d, zoom %2.f%%
cs: velikost %dx%d, přiblížení %2.f%%

en: size %dx%d, scale 1/%d
cs: velikost %dx%d, měřítko 1/%d

en: Wavelet denoising
cs: Vlnkové odstranění šumu

en: Despeckling
cs: Odstranění šumu

en: Interpolating
cs: Interpoluji

en: Rendering
cs: Vykresluji

en: Loading preview
cs: Načítání náhledu

en: Saving image
cs: Ukládání snímku

en: Black point: %0.3lf
cs: Černý bod: %0.3lf

en: No more room for new lightness adjustments.
cs: Není více místa pro nové úpravy světlosti.

en: Aspect ratio locked, click to unlock
cs: Poměr stran je fixní, klikněte, aby byl uvolněn.

en: Aspect ratio unlocked, click to lock
cs: Poměr stran je volný, klikněte, aby byl fixní.

en: Load dark frame
cs: Načíst černý snímek

en: clip
cs: oříznout

en: restore in LCH space for soft details
cs: obnovit v LCH prostoru pro jemné detaily

en: restore in HSV space for sharp details
cs: obnovit v HSV prostoru pro ostré detaily

en: Restore details for negative EV
    Current state: %s
cs: Obnovit detaily pro záporné EV
    Současný stav: %s

en: digital linear
cs: digitální lineární

en: soft film like
cs: měkká jako u filmu

en: Clip highlights for positive EV
    Current state: %s
cs: Oříznout světla pro kladná EV
    Současný stav: %s

en: Filename: %s%s
cs: Jméno souboru: %s%s

en: 
    Create also ID file
cs: 
    Vytvořit také soubor ID

en: 
    Create only ID file
cs: 
    Vytvořit pouze soubor ID

en: UFRaw options
cs: Volby UFRaw

en: Settings
cs: Nastavení

en: Input color profiles
cs: Vstupní barvové profily

en: Output color profiles
cs: Výstupní barvové profily

en: Display color profiles
cs: Barvové profily monitoru

en: Base Curves
cs: Základní křivky

en: Luminosity Curves
cs: Jasové křivky

note: Remote Gimp command entry
en: Remote Gimp command
cs: Příkaz pro 'remote Gimp'

en: Reset command to default
cs: Obnovení standardních hodnot

en: Blink Over/Underexposure Indicators
cs: Blikat indikátory pře/podexpozice

en: Configuration
cs: Konfigurace

en: Save configuration
cs: Uložit konfiguraci

en: Save configuration to resource file ($HOME/.ufrawrc)
cs: Uložit nastavení do konfiguračního souboru ($HOME/.ufrawrc)

en: About
cs: O programu

en: The <b>U</b>nidentified <b>F</b>lying <b>Raw</b> (<b>UFRaw</b>) is a utility to
    read and manipulate raw images from digital cameras.
    UFRaw relies on <b>D</b>igital <b>C</b>amera <b>Raw</b> (<b>DCRaw</b>)
    for the actual encoding of the raw images.
    
    Author: Udi Fuchs
    Homepage: http://ufraw.sourceforge.net/
cs: <b>U</b>nidentified <b>F</b>lying <b>Raw</b> (<b>UFRaw</b>) je nástroj ke
    čtení a manipulaci raw snímků z digitálních fotoaparátů.
    UFRaw spoléhá na <b>D</b>igital <b>C</b>amera <b>Raw</b> (<b>DCRaw</b>)
    při kódování raw snímků.
    
    Autor: Udi Fuchs
    Domovská stránka: http://ufraw.sourceforge.net/

en: Linear
cs: Lineární

en: Logarithmic
cs: Logaritmické

en: mark
cs: značka

en: Hot pixel sensitivity
cs: Citlivost hot pixels

en: Reset hot pixel sensitivity
cs: Obnovit citlivost pro hot pixels

en: RGB histogram
cs: Histogram dle RGB

en: R+G+B histogram
cs: Histogram dle R+G+B

en: Luminosity histogram
cs: Histogram dle jasu

en: Value (maximum) histogram
cs: Histogram dle hodnoty (maximum)

en: Saturation histogram
cs: Histogram dle sytosti barev

en: Average:
cs: Průměr:

en: Std. deviation:
cs: Std. odch.:

en: Overexposed:
cs: Přeexp.:

en: Indicate
cs: Ukázat

en: Underexposed:
cs: Podexp.:

en: White Balance
cs: Vyvážení bílé

en: Cannot use camera white balance.
cs: Nelze použít nastavení vyvážení bílé dle fotoaparátu.

en: There are no white balance presets for your camera model.
    Check UFRaw's webpage for information on how to get your
    camera supported.
cs: Neexistují žádná přednastavená vyvážení bílé pro Váš typ fotoaparátu.
    Zkontrolujte webovou stránku UFRaw ohledně informace jak získat
    podporu pro Váš typ fotoaparátu.

en: Reset white balance to initial value
cs: Nastavit vyvážení bílé na počáteční hodnotu

en: Temperature
cs: Teplota

en: White balance color temperature (K)
cs: Barevná teplota vyvážení bílé (K)

en: Green
cs: Zelená

en: Green component
cs: Zelená složka

en: Select a spot on the preview image to apply spot white balance
cs: Před nastavením bodového vyvážení bílé zvolte bod na snímku náhledu

en: Chan. multipliers:
cs: Násobitele kanálů:

en: Color filter array interpolation
cs: Interpolace barev (CFA)

en: X-Trans interpolation
cs: Interpolace X-Trans

en: VNG four color interpolation
cs: VNG Interpolace čtyř barev

en: AHD interpolation
cs: AHD interpolace

en: VNG interpolation
cs: VNG interpolace

en: PPG interpolation
cs: PPG interpolace

en: Bilinear interpolation
cs: Bilineární interpolace

en: No interpolation
cs: Žádná interpolace

en: No color filter array
cs: Chybí CFA

en: Apply color smoothing
cs: Použít vyhlazení barev

en: Denoise
cs: Odstranit šum

en: Threshold for wavelet denoising
cs: Práh pro vlnkové odstranění šumu

en: Reset denoise threshold to default
cs: Nastavit práh odstranění šumu na standardní

en: Dark Frame:
cs: Černý snímek:

en: Reset dark frame
cs: Odstranit černý snímek

en: Reset adjustment
cs: Obnovit nastavení

en: Select a spot on the preview image to choose hue
cs: Před nastavením odstínu zvolte bod na snímku náhledu

en: Remove adjustment
cs: Odstranit úpravy

en: Grayscale Mode:
cs: Režim šedé škály:

en: Reset channel mixer
cs: Obnovit mixér kanálů

en: Despeckling is mainly useful when combining a high ISO number with a high channel multiplier: when one channel has a very bad signal to noise ratio. Try setting window size, color decay and number of passes to 50,0,5 for that channel. When a channel contains only noise then try 1,0.6,1.
    Despeckling is off when window size or passes equals zero. When on then window size cannot be smaller than the number of passes.
cs: Odstranění šumu pomocí filtru despeckle je užitečné především při kombinaci vysoké citlivosti ISO a vysokého násobitele kanálu (tj. když je velmi špatný odstup šumu od signálu u daného kanálu). Zkuste nastavit velikost okna, slábnutí barev a počet průchodů na 50, 0, 5 pro daný kanál. Pokud kanál obsahuje pouze šum, zkuste 1, 0.6, 1.
    Odstranění šumu je vypnuto pokud je velikost okna nebo počet průchodů roven nule. Upozornění: velikost okna nemůže být menší než je počet průchodů.

en: Update channel parameters together
cs: Upravit společně parametry všech kanálů

en: Reset despeckle parameters
cs: Obnovit parametry odstranění šumu

note: channel to view
en: View channel:
cs: Zobrazit kanál:

note: Parameters
en: Window size:
cs:  Velikost okna:

en: Color decay:
cs: Slábnutí barev:

en: Passes:
cs: Průchody:

en: Load base curve
cs: Načíst základní křivku

en: Save base curve
cs: Uložit základní křivku

en: Reset base curve to default
cs: Nastavit základní křivku na standardní

en: Input ICC profile
cs: Vstupní profil ICC

en: Output ICC profile
cs: Výstupní profil ICC

en: Display ICC profile
cs: Profil ICC monitoru

en: Gamma
cs: Gama

en: Gamma correction for the input profile
cs: Korekce gama pro vstupní profil

en: Reset gamma to default
cs: Nastavit gama na standardní

en: Linearity
cs: Linearita

en: Linear part of the gamma correction
cs: Lineární část korekce gama

en: Reset linearity to default
cs: Nastavit linearitu na implicitní

en: Output intent
cs: Výstupní záměr

en: Perceptual
cs: Perceptuální

en: Relative colorimetric
cs: Relativní kolorimetrický

en: Saturation
cs: Sytost

en: Absolute colorimetric
cs: Absolutní kolorimetrický

en: Output bit depth
cs: Výstupní bitová hloubka

en: Display intent
cs: Záměr monitoru

en: Disable soft proofing
cs: Bez náhledu výst. prostoru

en: Contrast
cs: Kontrast

en: Global contrast adjustment
cs: Globální úprava kontrastu

en: Reset global contrast to default
cs: Nastavit globální kontrast na standardní

en: Reset saturation to default
cs: Nastavit sytost na standardní

en: Auto adjust curve
    (Flatten histogram)
cs: Automaticky upravit křivku
    (zploštit histogram)

en: Reset curve to default
cs: Nastavit křivku na standardní

en: Reset black-point to default
cs: Nastavit černý bod na standardní

en: Auto adjust black-point
cs: Automaticky upravit černý bod

note: Start of Crop controls
en: Left:
cs: Vlevo:

en: Top:
cs: Nahoře:

en: Right:
cs: Vpravo:

en: Bottom:
cs: Dole:

en: Auto fit crop area
cs: Automaticky vyplnit oblastí ořezu.

en: Reset the crop area
cs: Obnovit oblast ořezu

en: Aspect ratio:
cs: Poměr stran:

en: Crop area aspect ratio.
    Can be entered in decimal notation (1.273)
    or as a ratio of two numbers (14:11)
cs: Poměr stran ořezu.
    Může být vložen v desetiné notaci (1.273)
    nebo jako poměr dvou čísel (14:11)

en: Shrink factor
cs: Faktor zmenšení

en: Width
cs: Šířka

en: Height
cs: Výška

en: Orientation:
cs: Orientace:

en: Rotation
cs: Otočení

en: Rotation angle
cs: Úhel otočení:

en: Reset rotation angle
cs: Obnovit úhel otočení

note: drawLines toggle button
en: Grid lines
cs: Mřížka rastru

en: Number of grid lines to overlay in the crop area
cs: Počet čar mřížky, které mají být zobrazeny přes oblast výřezu

en: Path
cs: Cesta

en: Select output path
cs: Zvolit výstupní cestu

en: Filename
cs: Jméno souboru

en: JPEG compression level
cs: Úroveň komprese JPEG

en: JPEG progressive encoding
cs: Progresívní kódování JPEG

en: TIFF lossless Compress
cs: Bezztrátová komprese TIFF

en: Embed EXIF data in output
cs: Vložit údaje EXIF do výstupního souboru

en: Create ID file
cs: Vytvořit soubor ID

en: No
cs: Žádný

en: Also
cs: Také

en: Only
cs: Pouze

en: Save image defaults
cs: Uložit konfiguraci UFRaw

en: Save current image manipulation parameters as defaults.
    The output parameters in this window are always saved.
cs: Uložit parametry úprav stávajícího snímku jako standardní.
    Výstupní parametry v tomto okně jsou vždy uloženy.

en: Never again
cs: Nikdy více

en: Always
cs: Vždy

en: Just this once
cs: Pouze tentokrát

en: Remember output path
cs: Pamatovat si výstupní cestu

en: Overwrite existing files without asking
cs: Přepsat existující soubory bez vyzvání

en: Tag
cs: Štítek

note: Fill table with EXIF tags
en: Camera maker
cs: Výrobce

en: Camera model
cs: Model

en: Timestamp
cs: Časový otisk

en: Shutter time
cs: Závěrka

en: Aperture
cs: Clona

en: ISO speed
cs: ISO

en: 35mm focal length
cs: 35mm ohnisková vzdálenost

en: Flash
cs: Blesk

en: White balance
cs: Vyvážení bílé

en: EXIF data read by %s
cs: Údaje EXIF přečteny %s

en: Warning: EXIF data will not be sent to output
cs: Upozornění: údaje EXIF nebudou předány na výstup

en: Spot values:
cs: Bodové hodnoty:

en: Exposure compensation in EV
cs: Kompenzace expozice v EV

en: Auto adjust exposure
cs: Automaticky upravit expozici

en: Reset exposure to default
cs: Nastavit expozici na standardní

en: Grayscale
cs: Šedá škála

note: Lens correction page
en: Lens correction
cs: Korekce objektivu

en: Base curve
cs: Základní křivka

en: Color management
cs: Správa barev

en: Correct luminosity, saturation
cs: Upravit jas, sytost

en: Lightness Adjustments
cs: Úpravy tonality

en: Crop and rotate
cs: Ořez a otočení

en: Save
cs: Uložit

en: Zoom percentage
cs: Procento přiblížení

en: Options
cs: Volby

note: Comment to translator: All control buttons "_Delete", "_Cancel", "_Save", "Save _As", "Send to _Gimp" should have unique mnemonics. Delete button:
en: _Delete
cs: _Smazat

en: Send image to _Gimp
cs: Odeslat do _Gimpu

en: Fatal error setting C locale
cs: Fatální chyba nastavení C locale

en: Curve version is not supported
cs: Verze křivky není podporována

en: Invalid Nikon curve file '%s'
cs: Neplatný soubor křivek Nikon '%s'

en: Error opening Curve file '%s': %s
cs: Chyba při otevírání souboru křivek '%s': %s

en: Error opening file '%s': %s
cs: Chyba při otevírání souboru '%s': %s

en: File exists
cs: Soubor existuje

en: File '%s' already exists.
    Overwrite?
cs: Soubor '%s' již existuje.
    Přepsat?

en: Error creating temporary file.
cs: Chyba při vytváření dočasného souboru.

en: Error activating Gimp.
cs: Chyba při spouštění Gimpu.

en: Cannot use camera white balance, reverting to auto white balance.
cs: Nelze použít nastavení bílé dle fotoaparátu, nastaveno automatické vyvážení bílé.

en: --temperature and --green options override the --wb=%s option.
cs: volby --temperature a --green potlačí volbu --wb=%s.

en: '%s' is not a valid white balance setting.
cs: '%s' není platné nastavení vyvážení bílé.

en: Remote URI is not supported
cs: Vzdálený URI není podporován

en: darkframe error: %s is not a raw file
cs: chyba černého snímku: %s není raw soubor

en: error loading darkframe '%s'
cs: chyba při čtení černého snímku '%s'

en: Darkframe '%s' is incompatible with main image
cs: Černý snímek '%s' je nekompatibilní s hlavním snímkem

en: using darkframe '%s'
cs: je použit černý snímek '%s'

en: Error reading NEF curve
cs: Chyba při čtení NEF křivky

en: Can not downsize from %d to %d.
cs: Nelze zmenšit velikost z %d na %d.

note: Error was not already set before
en: Error creating file '%s'.
cs: Chyba při vytváření souboru '%s'.

note: 'errno' does seem to contain useful information Error was not already set before
en: Error creating file.
cs: Chyba při vytváření souboru.

en: Image filename can not be the same as ID filename '%s'
cs: Jméno souboru snímku nemůže být shodné se jménem souboru ID '%s'

en: Failed to embed output profile '%s' in '%s'.
cs: Selhalo vložení výstupního profilu '%s' v '%s'.

en: Unsupported bit depth '%d' ignored.
cs: Nepodporovaná bitová hloubka '%d' ignorována.

en: Unknown file type %d.
cs: Neznámý typ souboru %d.

note: Column 1 - "make" of the camera. * Column 2 - "model" (use the "make" and "model" as provided by DCRaw). * Column 3 - WB name. * Column 4 - Fine tuning. MUST be in increasing order. 0 for no fine tuning. *	      It is enough to give only the extreme values, the other values *	      will be interpola
en: Daylight
cs: Denní světlo

note: Probably same as above:
en: Direct sunlight
cs: Přímé sluneční světlo

en: Cloudy
cs: Zataženo

note: "Shadows" should be switched to this:
en: Shade
cs: Stín

en: Incandescent
cs: Žárovka

en: Incandescent warm
cs: Teplá žárovka

note: Same as "Incandescent":
en: Tungsten
cs: Žárovka

en: Fluorescent
cs: Zářivka

note: In Canon cameras and some newer Nikon cameras:
en: Fluorescent high
cs: Zářivka vysoká

en: Cool white fluorescent
cs: Chladná bílá zářivka

en: Warm white fluorescent
cs: Teplá bílá zářivka

en: Daylight fluorescent
cs: Denní zářivka

en: Neutral fluorescent
cs: Neutrální zářivka

en: White fluorescent
cs: Bílá zářivka

note: In some newer Nikon cameras:
en: Sodium-vapor fluorescent
cs: Sodíková výbojka

en: Day white fluorescent
cs: Denní bílá zářivka

en: High temp. mercury-vapor fluorescent
cs: Vysoká tep. rtuťové výbojky

note: For Olympus with no real "Flash" preset:
en: Flash (auto mode)
cs: Blesk (auto režim)

en: Evening sun
cs: Večerní slunce

en: Underwater
cs: Pod vodou

en: Black & white
cs: Černobílá

en: Manual WB
cs: Ruční vyvážení

en: Camera WB
cs: Dle fotoaparátu

en: Auto WB
cs: Automatické
